چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم
چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

برخورد با خیانت مردان آن هم در لحظاتی که نمی‌دانید چگونه باید با ناراحتی و دلشکستگی خود کنار بیایید، کاری بسیار دشوار خواهد بود. متاسفانه امروزه بسیاری از زنان از طرف همسر خود مورد خیانت قرار می‌گیرند. این خانم‌ها گاه تصمیم به بخشش خیانت گرفته و به زندگی خود ادامه می‌دهند و گاه درخواست طلاق داده و تنها خواهان خارج شدن از آن زندگی هستند. در هر دو حالت اگر انتخاب خانم بر اساس احساسات صورت بگیرد، او را در معرض آسیب‌های مختلف قرار خواهد داد. افسردگی مهم‌ترین آسیبی است که این زنان را به خود گرفتار می‌کند. با آگاهی از روش‌های صحیح برخورد با خیانت مردان و کمک گرفتن از روانشناس در زمینه مشاوره خیانت همسر می‌توانید بهترین تصمیم را در این مورد اتخاذ کنید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره خیانت همسر کلیک کنید.

ممکن است آن قدر به خاطر خیانت همسرتان دل شکسته باشید که طلاق را تنها راه برای مقابله بدانید. اما طلاق به دلیل خیانت همیشه پاسخی مناسب به بی وفایی همسر نیست. واقع بین باشید، اگر جدایی تصمیم آخرتان است، می‌توانید تنهایی و بدون همسر زندگی کنید؟ اگر فرزندانی دارید، وضعیت آن‌ها چه می‌شود؟ درآمد و سرمایه ای برای رفع نیازهای مالی تان در اختیار دارید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طلاق به دلیل خیانت کلیک کنید. 

هر چند طلاق آسیبی است که به سختی قابل جبران می‌باشد، اما تعداد زیادی از زوجین درگیر با مسئله خیانت، توانسته‌اند این بحران را پشت سر گذاشته و گاه زندگی‌های بهتری را تشکیل دهند. بسیاری از ازدواج‌هایی که در آن‌ها خیانت رخ می‌دهد، با شرکت در جلسات مشاوره خانواده به ریشه مشکلات روابط زناشویی خود پی می‌برند. بدین صورت روابط زناشویی و عاطفی خود را تجدید کرده و تغییرات اساسی در زندگی خود می‌دهند.

 اگر با وجود خیانت هنوز به شوهرتان علاقه دارید، با دادن فرصتی دوباره از او بخواهید که با یکدیگر به درمان آسیب‌های خیانت بپردازید. باید برای بهبود رابطه، هم شما و هم شوهرتان صادقانه کار کنید. پس عوامل استرس را از بین ببرید و جو خانه را آرام نگه دارید؛ با جر و بحث هیچ مشکلی حل نمی‌شود.

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

قدم اول ریشه یابی دلایل خیانت مردان است. چرا که اگر زوج‌ها به دنبال علت‌های خیانت بگردند به راحتی می‌توانند آن عوامل را کاهش دهند. برای نجات و حفظ رابطه ای که از خیانت آسیب دیده، نیاز به همدلی هر دو نفر می‌باشد.

این که همسرتان به چه دلیل خیانت کرده بسیار اهمیت دارد. حرف زدن درباره علت خیانت به بهبود روابط عاطفی کمک می‌کند. اما همسر خیانتکار همیشه جزئیات را پنهان نگه می‌دارد؛ زیرا او نگران پیچیده‌تر شدن مشکلات است. گفت و گو درباره داستان خیانت باعث مطرح شدن حرف‌هایی می‌شود که نه گوینده و نه شنونده تحمل شنیدن آن را ندارند. اما هرچه به مسئله پرداخته نشود مشکلات پیچیده‌تر خواهند شد. برای رسیدن به این مقصود، به نکات زیر توجه کنید:

خودتان را سرزنش نکنید. شاید فکر می‌کنید که از هم دور شده اید یا کار، تمام وقت شما را گرفته و زمان کافی برای همسرتان نگذاشته اید. اینها دلایلی هستند که به شما می‌گویند باید بیشتر بر روی رابطه تان کار کنید، اما باید بدانید که هیچ توجیهی برای خیانت وجود ندارد و شما هرگز نباید خود را بخاطر اشتباهات همسرتان احساس گناه داشته باشید.

 مسئله اینجاست که مردان خیانتکار برای پر کردن خلاهای خود به جای صحبت با همسر و مراجعه به روانشناس خیانت را انتخاب می‌کنند. در واقع خیانت مردان یک انتخاب آگاهانه در مواجه با مشکلات است.

از طرفی سرکوب کردن احساسات و بازگو نکردن دغدغه‌هایتان باعث می‌شوند که این احساسات سرکوب شده در آینده سر باز کنند ‌و باعث رنجش بیشتری شوند. پس سکوت نکنید و حرف دلتان را بزنید. توصیه می شود مقاله مکانیسم سـرکوب را که در خصوص سرکوب و به فراموشی سپردن عمدی اتفاقات ناخوشایند است، مطالعه کنید.

 

خواسته‌های خود را مطرح کنید. قبل از صحبت با همسرتان، با خود مشخص کنید که چه می‌خواهید بگویید. سریع مسئله خیانت را مطرح نکنید؛ اجازه دهید بداند که راهی برای جبران دارد. برای مثال رفتن به مشاوره خانواده را پیشنهاد دهید، کارهایی که می‌خواهید بکنید را با او در میان بگذارید. نیازی نیست که مانند یک همسر با او برخورد کنید، مثلا می‌توانید از او بخواهید تا زمان راحتی شما و از بین رفتن ناراحتی‌تان، در اتاق و کنار شما نخوابد. برای مطالعه مقاله بعد از خیانت چه کنیم کلیک کنید.

مرد خیانتکار همیشه نگران این است که مبادا همسرش متوجه خیانت او شود. پس اگر متوجه شک شما شود، تمام نشانه‌ها را پاک خواهد کرد. اما متاسفانه دیر یا زود شما متوجه بی وفایی او شده و دلشکسته می‌شوید. اگر به همسر خود شک دارید نشانه‌های خیانت در مردان را به روش‌های غیر مستقیم شناسایی کنید.

بیش از حد بر روی نفر سوم حساس نشوید. شاید سوالات زیادی در مورد زنی که شوهر شما جذب او شده برایتان به وجود بیاید، ممکن است بخواهید پروفایل او را چک کنید یا حتی او را ببینید. شاید فکر کنید که دانستن همه چیز در مورد این فرد بتواند به شما کمک کند تا دلایل خیانت به همسر را بفهمید. اما در واقع این کار هیچ پاسخی به شما نمی‌دهد، چه بسا که به درد و غم شما اضافه خواهد شد.

زمانی که متوجه خیانت همسرتان شدید حتما آزمایش بدهید؛ هر چند که شرم آور باشد. شما از بیماری‌هایی که تهدیدتان می‌کند بی خبر هستید، ضمنا با این کار شوهرتان سنگینی اعمال خود را بهتر درک می‌کند. حتی اگر قصد بخشش خیانت او را دارید هم باید اینکار را انجام دهید.

شاید دلتان بخواهد این مشکل را با دیگران در میان گذاشته و درد و دل کنید. اگر می‌خواهید دوستان و اطرافیانتان را از خیانت همسرتان مطلع سازید، بهتر است که این کار را با احتیاط انجام دهید. در این مواقع اطرافیان حرف‌های مختلفی درباره همسرتان خواهند زد که می‌تواند بر تصمیم گیری شما تاثیر منفی بگذارد. حتی اگر تصمیم به ادامه زندگی با همسرتان را بگیرید، دانستن این که همسر شما فردی خیانت کار بوده، برای هیچ کدام از اعضای خانواده تان خوب نیست و پیامدهایی را به همراه خواهد داشت. پس بهتر است از مصاحبت با فردی که نسبتی با شما ندارد و دارای دانش مربوط به درمان روابط فرازناشویی است، بهره ببرید.

خیانت دیدن از طرف همسر یک اتفاق بسیار سنگین است که می‌تواند آسیب زیادی به شما وارد کرده و دلشکسته‌تان کند. حتی این اتفاق می‌تواند بر دیگر ابعاد زندگی و روح و روان فرزندان نیز تاثیر بسیار منفی بگذارد. در این شرایط شما باید علاوه بر خود، شرایط روحی آن‌ها را نیز مدیریت کنید. از طرف دیگر تصمیم برای طلاق یا ادامه زندگی نیز کار بسیار سختی است. به همین دلیل توصیه می‌شود که از کمک یک فرد متخصص برای برخورد با خیانت مردان بهره‌مند شوید. روانشناسان و مشاوران مرکز حامی هنر در خدمتتان هستند تا در زمینه خیانت همسر به شما کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

ثبت دیدگاه فقط برای اعضای سایت امکانپذیر است. لطفا
ثبت نام کنید.

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و … می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران…

با عضویت در خبرنامه، از جدیدترین و بهترین کتاب ها و مقالات روانشناسی اطلاع پیدا کنید…

© کلیه حقوق برای حامی هنر زندگی محفوظ می باشد. انتشار مقالات با ذکر منبع بلامانع می باشد.

با ما حرفه ای درس بخون *کلاسینو

ارتودنسی توسط پزشک دارای بورد تخصصی اروپا

بعد از خیانت همسر چه کنیم

 

زندگی با یک همسر خیانتکار شاید یکی از دشوار ترین کارهایی باشد که تا به حال مجبور به انجام آن بوده اید. زمان تصمیم گیری در مورد اینکه چه برخورد با خیانت زن و چه خیانت زن، هیچ جواب درستی وجود ندارد. همه کاری که می توانید انجام دهید این است که با همسر خود ارتباط برقرار کنید، به صدای دلتان گوش بدهید، و تصمیم بگیرید آیا این رابطه ارزش حفظ کردن دارد یا نه.

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

 

به طور مشخص نخستین مرزی که باید معلوم شود این است که فریبکاری ادامه نداشته باشد. این مسئله ای است که نباید در مورد آن بحث شود. شما باید بخواهید که دروغ‌ گویی بیشتر و پنهان کاری تمام شود.

 

اگر خیانت دیدیم چه کنیم

 

خودتان را سرزنش نكنید و در مورد خود قضاوت نکنید. شما بعد از این ماجرا دچار احساسات  ضد و نقیضی خواهید شد. ترس، خشم، انتقام، شك، بی‌اعتمادی، حس حماقت و… از مواردی هستند كه امکان دارد به سوی شما هجوم بیاورند. به‌ خود وقت بدهید كه از پس این احساسات بر بیایید و تصمیم صحیحی را بگیرید. زندگی مشترك‌تان را با این احساسات مورد قضاوت قرار ندهید و قبل از آن‌كه از پس این تناقضات بر بیایید در مورد ماندن یا رفتن تصمیم نگیرید.

 

به صحبت های هم خوب گوش دهید و بین حرف دیگری نپرید. به هم احترام بگذارید و اجازه دهید موضوعات کاملا روشن شود. فهمیدن به معنی قبول کردن نیست. احساساتی مثل عصبانیت، شرم، ترس و گریه طبیعی بوده و جزو فرایندی است که باید بگذرد. تلاش کنید احساساتتان را بدون بی احترامی به هم و خشونت لفظی یا جسمی یا تهدید به ترک طرف مقابل بیان کنید. چنانچه نمیتوانید این کار را به تنهایی انجام دهید از یک روان شناس کمک بگیرید.

 

زمانی که متوجه روابط مخفی همسر خود می شوید، علاوه بر مشکلات روحی دچار مشکلات جسمی مثل : حالت تهوع و استفراغ، اسهال، مشکلات مربوط به خواب ( بی خوابی و یا پر خوابی)، لرزش، اختلال حواس، کم غذایی و کم اشتهایی هم می شوید که باید در این موقعیت از خود بیشتر مراقبت کنید.

 

نباید به سرعت واکنش نشان دهید و از همسرتان جدا شوید نخست باید درمورد این مسئله قدری فکر کنید و وقت کافی برای فکر کردن و تصمیم گیری را به خود بدهید و همه فکر خود را به خیانت همسر درگیر نکنید بلکه مسایل دیگر را هم درنظر بگیرید.

 

با شوهر خیانتکار چه کنم

 

کمی از وقت خود را صرف دیدن فیلم های خنده دار تلویزیونی کنید و با کسانی بگذرانید که خنده بر لب شما می آورند چون زندگی هنوز ادامه دارد و خندیدن طبیعی و علامت سلامتی شخص است.

 

فکر کردن همیشه به خیانت می تواند شما را به طور کلی از زندگی دور کرده و روی شرایط روحی و کاری شما اثر گذار باشد. سبب ناراحتی بیشتر می شود و قدرت تفکر و تمرکز را از بین می برد. ولی برای مدیریت شرایط و تصمیم درست بهتر است اول از همه شرایط خود را مدیریت و وضعیت روحی خود را کنترل کنید.

 

اگر می خواهید به سرعت دیوانه شوید، پس می توانید یک میلیون سوال در باره آن مرد یا زن بپرسید، ساعتها پروفایل فیس بوک وی را دنبال کنید، و یا حتی تلاش کنید یک نظر آن فرد را ببینید. امکان دارد فکر کنید که دانستن همه چیز درباره این شخص می تواند به شما کمک کند ببینید چه چیزی در رابطه شما اشتباه بوده است، ولی در حقیقت، این کار هیچ جوابی به شما نمی دهد، حتی درد و غم شما را هم اضافه خواهد کرد.

 

بسیار مهم است که خیانت را توجیه نکنید و باید قبول کنید چه خیانت زن و چه مردان اتفاقی قابل توجیه نیست ولی از طرفی هم نباید بدون فکر و تحلیل ابعاد خیانت و علل آن واکنش نشان دهید.

 

باید با همسر خود حرف بزنید و سخنان او را بشنوید و به علل آن فکر کنید و احساسات خود را مدیریت کنید تا بتوانید به درک مناسبی برای تصمیم گیری برسید.

 

با تنبیه همسر خود تنها اوقات تلخی بیشتری درست می کنید و سبب می شوید رابطه تان حتی بدتر هم بشود. خوب است که مدتی از هم دور بمانید و سردتر و دورتر از قبل باشید، ولی بی رحمی کردن هیچ چیز را بهتر نخواهد کرد.

 

همه سوالاتی که دارید از او بپرسید تا بفهمید در لحظه ای که به شما خیانت می کرده چه فکری در رابطه با شما داشته و آیا زمان انجام این کار، اصلا فکر می کرده که به شما خیانت می کند؟

 

به تنهایی مشکل خود را حل نکنید و برای مشورت حتما پیش یک مشاور خوب بروید و با کمک او برای زندگی تان تصمیم بگیرید.

 

با خیانت همسر چه کنیم

 

آیا می توان خیانت را بخشید و آن را فراموش کرد؟ بخشیدن شاید ولی این مسئله فراموش کردنی نیست. چنانچه قبول کردید با عقل و قلب تان به زندگی مشترک ادامه دهید، تلاش کنید طرف مقابل را ببخشید و فرصتی دوباره به او بدهید.

 

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

چنانچه همسرتان را بخشیدید و و خواستید دوباره با او رابطه جنسی برقرار کنید بهتر است ابتدا آزمایش HIV ایدز و تست دیگر بیماری های آمیزشی را بدهید و تا دریافت نتیجه آزمایش رابطه جنسی محافظت شده داشته باشید.

 

چنانچه به فکر گرفتن طلاق هستید، امکان دارد بخواهید هر چه زودتر یک وکیل بگیرید. هر چه زودتر این کار را انجام دهید، موقعیت چانه زنی بهتری خواهید داشت.

 

چنانچه مدتی به ‌خود زمان داده‌اید و مشاوره و دیگر راهكار‌ها را هم امتحان كرده‌اید ولی فكر می‌كنید دیگر نمی‌توانید در این رابطه بمانید باید به بعضی مسائل توجه كنید. منابع مالی، شرایط خانوادگی و اجتماعی خود را بررسی كنید. آیا زمان مناسبی برای جدایی است یا احتیاج دارید مدتی دیگر به‌خود برای فراهم كردن شرایط لازم زمان دهید؟

 

این که شما از خیانت آسیب دیده اید و غرور شما خدشه دار شده کاملا صحیح است ولی مجازات و خشم بیش از حد اوضاع را شوارتر و بدتر می کند و همه انسان ها در عصبانیت قدرت تصمیم گیری درست را از دست میدهند.

 

امکان دارد کاری کنید که باعث اتفاقی خطرناک شود یا راه بازسازی رابطه را از بین ببری و بعدا پشیمان شوید. پس با اینکه کار سختی است صبور باشید تا بتوانید به درستی تصمیم گیری کنید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

تهیه اینترنتی بلیط اتوبوسVIP ارزان

پخش زنده کلاس های کنکور* رایگان

سفارش فالور اینستاگرام(پشتیبانی 24ساعته)

کیف دوشی چرم با کیفیت عالی

جذاب ترین اکسسوری نوزاد و کودک ارزان

دانلود سری جدید جوکر |نماوا

درمان نازایی با بالاترین درصد موفقیت

انواع دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل

درگاه امن خرید آنلاین اپل آیدی

قابل اعتماد ترین برند روغن ترمز*فومن شیمی

آشنایی با نحوه خرید و فروش تتر

رزرو هتل داخلی با ۷۰٪ تخفیف ویژه

قبل ازشلوغی شب عید،فرش‌هات رو بده قالیشویی

از پاکسازی پوست تا کوتاهی مو مردانه-آموزش

دنبال کتری و قوری خاص هستی؟کلیک کن

تبادل امن تتر با پشتیبانی ۲۴ساعته

مسیری مطمئن و امن را دل سرما طی کنید

بلیط هواپیمارو هرجا میشه خریدولی قسطی نه!

کامل ترین لباسشویی با گارانتی معتبر

نیک‌پرداخت حد و مرزی برای نقد کردن نداره

تترلند| برای ثروتمند شدن از اینجا شروع کن◀

بهترین ضد یخ برای خودرو*کاسپین

همین حالا برای شستشوی فرشات تماس بگیر

باسیستم های سنتی پرداخت خداحافظی کنید

انتخاب بهترین سایت رزرو هتل خارجی

کالا ها و خدمات منتخب

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2022

حالات مرد بعد از خیانت چه تغییراتی می کند؟

چگونه به خیانت همسر پی ببریم؟

این ها سؤالاتی هستند که بسیاری از کاربران از تیم روانشناسی آسا وکیل می پرسند. در همین راستا بنده تصمیم گرفتم که در قالب یک مقاله، به صورت جامع و همراه با ذکر جزئیات به این پرسش پاسخ دهم.

تذکر: هیچ یک از محتوای ارائه شده در این مقاله توجیهی بر خیانت نیست و بنده هرگز قصد توجیه خیانت را نداشته و نخواهم داشت. صرفاً قصد دارم به خانوم هایی که قربانی خیانت شده اند و یا احتمال این را می دهند؛ کمک کنم تا بتوانند دوباره زندگی فردی و یا مشترک خود را بازسازی کنند.

وکیل طلاق توافقی در تهران – به تمام سؤالات شما در زمینه طلاق توافقی براساس قوانین سال ۱۴۰۰ پاسخ داده ایم

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

وکیل طلاق در تهران – هر آنچه تا به امروز در مورد طلاق می دانستی اشتباه بوده است، قوانین بروز شده اند!!!

۴ ابزاری که زنان موفق جهت جلوگیری از خیانت مردان استفاده می کنند

تذکر: تا از خیانت همسر خود مطمئن نشدید، رفتاری ناشی از سوء ظن با وی نداشته باشید و او را چه از درون و چه در رفتار مورد قضاوت و شماتت قرار ندهید. حتی پس از آنکه متوجه خیانت او شدید سعی کنید در ابتدا به ریشه خیانت او پی ببرید.

ابتدا با تعریف خیانت آشنا بشیم…

آنچه در این مقاله می خوانید

به هرگونه رفتار و عملی که در صورت حضور شریک عاطفی تان از انجام آن اجتناب می کنید، خیانت زناشویی گفته می شود.

در حقیقت خیانت لزوماً به معنی برقراری رابطه جنسی نیست. بلکه سوء استفاده از اعتماد شریک عاطفی تان است.

بسیاری از خانوم ها بر این باورند که دلیل اصلی خیانت مردان مسائل جنسی است.

طبق گفته دکتر لوآن بریزندین (Louann Brizendine) که یکی از بهترین روانشناسان و عصب شناسان در دانشگاه کالیفرنیاست، مردان در هر ۵۲ ثانیه یک بار به مسائل جنسی فکر می کنند.

امّا تحقیقات صورت گرفته در مورد خیانت مردان، این موضوع را نشان می دهد که ریشه اصلی خیانت در مردان، نارضایتی عاطفی است، نه مسائل جنسی نظیر تنوع طلبی.

شرح دقیق این تحقیقات که به شکل گسترده روی مردان خیانتکار صورت گرفته؛ به شکل زیر است:

همانطور که مشاهده می کنید، نارضایتی جنسی تنها ۸% در خیانت مردان تأثیر گذار است.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که مردان اغلب دنبال یک رابطه جنسی فوق العاده نیستند. بلکه در یک زندگی مشترک خواهان یک رابطه عاطفی عمیق هستند.

طبیعی هم هست. چرا که مردان زمانی واقعاً از رابطه جنسی لذت می برند که به فرد مقابلشان به لحاظ عاطفی علاقه زیادی داشته باشند.

خیلی از خانوم ها وقتی که با این واقعیت مواجه می شوند، از من می پرسند که:

۱٫ فقدان شرایط لازم برای بحث در مورد عواطف و احساسات واقعی مان
۲٫ فقدان ارزش ها و علایق مشترک میان من و خانومم
۳٫ زود رنج بودن خانومم و پرخاشگری وی هنگام بروز مشکلات عادی
۴٫ عدم احساس برنده بودن وقتی که در خانه و در کنار خانومم هستم
۵٫ عدم توجه و قدردانی خانومم نسبت به کارهای کوچک و بزرگی که انجام می دهم (مهم ترین عامل نارضایتی عاطفی در مردان)

با توجه به این توضیحات، از شما به عنوان یک خانوم خواهش دارم که باور غلطی که در مورد مردان ساخته اید را فراموش کنید. آن ها فقط درگیر رابطه جنسی نیستند.
ساده ترین و در عین حال واقعی ترین دلیلی که برای این منظور می توان ارائه کرد این است که؛ مردان متأهل ترجیح می دهند با فردی رابطه جنسی داشته باشند که به لحاظ عاطفی به شدت با او درگیر هستند.

حال با این مقدمه بپردازیم به اصل موضوع، یعنی حالات مرد بعد از خیانت.

تذکر: هیچ یک از موارد گفته شده قطعی نمی باشد. امّا در اکثر مواردی که شاهد خیانت مردان بوده ام، علائم همین ها بوده است.

بسیاری از خانوم ها در این مورد دچار اشتباه می شوند. کاهش روابط جنسی نسبت به گذشته لزوماً به معنای خیانت نیست. بلکه باید به لحاظ سنی و شرایط فکری هم فرد مورد بررسی قرار گیرد.

اجازه بدید برای هریک مثال های واقعی ذکر کنم:

به لحاظ سنی:
مردان معمولاً در سنین میانسالی برای مدت کوتاهی دچار اختلال نعوظ (آندروپوز) می شوند و بعد از گذشت مدتی این مسئله حل می شود. در طول این دوره مردان به دلیل اینکه از این مسئله شرم دارند، تمایلی به برقرار رابطه جنسی عمیق ندارند.

امّا متأسفانه بیشتر خانوم ها به دلیل عدم آگاهی از این موضوع، برداشت دیگری می کنند. آن ها تصور می کنند که همسرشان با خانوم دیگری رابطه دارد و از همین رو میل جنسی وی کاهش پیدا کرده است!!!

امّا این مسئله اصلاً صحت ندارد و این رفتارهای تند به سادگی می تواند بذر شک و تردید را بکارد و کام زندگی را برای هر دو طرف تا آنجایی تلخ کند که به طلاق و جدایی کشیده شود.

بنابراین توصیه می کنم پیش از هرگونه قضاوتی، ابتدا سعی کنید با خود فرد ارتباط برقرار کنید و به ریشه ماجرا پی ببرید.

تذکر: در ادامه مقاله به صورت مفصل پیرامون (آندروپوز) صحبت خواهم کرد.

به لحاظ شرایط فکری:

طبیعت مردان به گونه ای است که تمام ماهیت خودشان را در موفقیت شغلی تعریف می کنند. در صورتی که شرایط شغلی مطابق میل آن ها نباشد و یا درآمد کافی نداشته باشند؛ این مسئله به شکل یک دغدغه فکری بروز می کند.

شاید برای شما به عنوان یک خانوم جالب باشد که بدانید، دغدغه ایجاد شده ناشی از مشکلات کاری به اندازه ای روی مردان تأثیر گذار است که آن ها اغلب حتی فکر رابطه جنسی هم به ذهنشان خطور نمی کند.

تذکر: در این قسمت مردان به ۲ دسته تقسیم می شوند.

۱٫ مردانی که با بروز مشکلات فکری در زمینه کاری، میزان رابطه جنسی شان بیشتر می شود.
۲٫ مردانی که با بروز مشکلات فکری ناشی از کار، میزان رابطه جنسی آن ها کاهش می یابد.

این که همسر شما در کدام یک از این دو گروه جای می گیرد، کاملاً به میزان اعتماد به نفس وی برای مواجه با مشکلات کاری وابسته است. اینکه آیا فرد خودش را در حل آن مشکلات توانمند میبیند یا ضعیف؟!

معمولاً اگر مرد خودش را در حل مشکلات کاری ایجاد شده توانمند ببیند، میزان رابطه جنسی وی کم شده و تمام تلاش خود را می کند تا آن مشکل را به طور کامل برطرف کند.

امّا اگر مرد زندگی شما در حل مشکلات کاری ایجاد شده، خود را ناتوان ببیند و احساس کند که کنترل کارها از دست او خارج شده است، سعی می کند این تنش فکری را با افزایش تعداد دفعات رابطه جنسی از خودش دور کند.

بنابراین شما به عنوان یک خانوم باید کاهش تعداد رابطه جنسی را نسبت به گذشته به عنوان یک زنگ خطر تلقی کنید و پیش از آنکه اتفاقی رخ دهد، اقدامات لازم را انجام دهید.

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

یک توصیه مهم. سعی کنید با مراجعه به یک تراپیست تعداد دفعات مناسب رابطه جنسی ویژه خود را پیدا کنید و به طور منظم در طول هفته به آن بپردازید.

طی تحقیقات صورت گرفته، ۵۵% از مردان مدت زمان زیادی در خارج از خانه بودن را عامل شروع خیانت و یکی از حالات مرد بعد از خیانت می دانند.

اگر متوجه شدید که همسرتان نسبت به گذشته، زمان کمتری را در خانه و در کنار شما سپری می کند، وقت آن است که علت را از خود او جویا بشید.

این زنگ خطر نشان دهنده این مسئله است که همسر شما در محیط خانه اوقات خوشی را به لحاظ عاطفی سپری نمی کند. دقیقاً به همین دلیل است که نسبت به گذشته دنبال بهانه های بیشتری است تا بتواند زمان خود را در خارج از خانه سپری کند.

نکته: به عنوان یک خانوم باید بدانید که؛ مردان تمایل دارند در محیطی بمانند و زمان خود را در کنار کسی بگذرانند که به آن ها احساس برنده بودن بدهد.

مردان در این حالت نسبت به تمام جنبه های رفتاری شما انتقاد می کنند. این انتقاد ها دو معنی متفاوت دارد.

امّا چرا مردان خیانتکار با این که در حال انجام این عمل زشت هستند، باز هم به خودشان اجازه می دهند که همسرشان را مورد انتقاد قرار دهند؟!

پاسخ ساده است. هیچ انسانی چه خانوم و چه آقا، به لحاظ فطری هیچ گونه تمایلی به خیانت ندارد. دقیقاً به همین دلیل است که احساس گناه بعد از خیانت تا ابد فرد خیانتکار را رها نمی کند.

وقتی مردی خیانت می کند و حال خوبی را به دلیل رفتارهای عاطفی نفر سوم در کنار وی تجربه می کند، با خودش می گوید:

“ای کاش همسر منم همین رفتارها رو داشت تا من مجبور به خیانت نمی شدم.”

بنابراین وقتی که با شما به عنوان همسرشان رو به رو می شوند؛ برای اینکه اون حال خوب را بتوانند در کنار شما تجربه کنند، شما را به باد انتقاد می گیرند تا به این وسیله بتوانند شما را تغییر دهند.

نتیجه این که؛ انتقادهای مردان با وجود اینکه جنبه های مخرب زیادی به لحاظ عاطفی روی یک خانوم دارد، امّا با این حال فرصتی است تا شما بتوانید به خلأهای رفتاری خود در زندگی مشترک پی ببرید و بفهمید که درد واقعی همسرتان دقیقاً چیست.

انتظاری بیش از این هم نباید داشت. فردی که برای رهایی از محیط خانه و رفتارهایی که با وی می شود در جستجوی حال خوب در بیرون از خانه است، طبیعتاً دوست ندارد در بیرون از خانه هم افرادی که در منزل حاضر هستند، از جمله شما که همسرش هستید با او ارتباط بگیرید و خلوتش را خراب کنید.

تلفن او کمتر در دسترس است – حالات مرد بعد از خیانت

توصیه من به شما این است که؛ هنگام مواجه شدن با این رفتار مردان، سعی کنید از او خرده نگیرید و کنکاش نکنید که چرا تماس های منو پاسخ نمیدی یا دیر پاسخ میدی؟!

چرا که ممکن است او هنوز در آستانه خیانت باشد، نه اینکه واقعاً پای نفر سومی در میان باشد.

در این شرایط تماس های شما باید دارای ۲ ویژگی زیر باشد:

گاهی مردان از توانمندی ها، جسارت ها و یا حتی موفقیت های یک خانوم با شما صحبت می کنند. این خانوم می تواند همکار آن ها باشد و یا اینکه یکی از بستگان شما و یا همسرتان باشد. حتی این خانوم می تواند همسر دوست او باشد.

از آن جایی که افراد معمولاً روابطی را که جدی نیست فاش می کنند؛ پس می توان نتیجه گرفت که او هنوز رابطه ای جدی با خانومی که در موردش صحبت می کند، ندارد.

امّا شما باید آگاهانه عمل کنید و سعی کنید با شناسایی احساسات درونی همسرتان، زندگی خود را بیش از پیش استحکام بخشید.

اکنون که با حالات مرد بعد از خیانت آشنا شدید، وقت آن است که به ریشه های بیرونی خیانت بپردازم.

ابتدا با مفهوم (میانسالی) آشنا بشیم:

“عبور از جوانی”

این مفهوم نه تنها برای مردان، بلکه برای بسیاری از خانوم ها نیز ناامید کننده است. اینکه فرد خودش را در شرایطی میبیند که در حال از دست دادن زیبایی و هیجانات جوانی است؛ به طور ناخودآگاه وی را ترغیب به انجام کارهایی می کند که تا به حال تجربه نکرده است.

بسیاری از مردان زمانی که به میانسالی می رسند؛ این احساس به آن ها دست می دهد که از زندگی گذشته شان به اندازه کافی لذت نبرده اند. از این رو تلاش می کنند تا یک بار دیگر به خود ثابت کنند که هنوز شور و شوق جوانی را دارند.

برای این مسئله دست به کارهای مختلفی نظیر رفتن به یک باشگاه بدنسازی و … می زنند.

شاید شما هم شنیده باشید که بعضی از مردان می گویند:

“جوونی نکردیم”

به همین دلیل گاهی شاهد این مسئله هستم که خانوم هایی با رده سنی ۳۶ تا ۴۵ سال از خیانت همسرانشان صحبت می کنند.

بحران میانسالی در مردان، مشابه وقتی است که آن ها به سن بلوغ رسیده اند. تفاوتی که وجود دارد این است که؛ در بحران میانسالی برخلاف وقتی که به سن بلوغ می رسند، افسرده تر و آرام تر می شوند.

توصیه می کنم در صورتی که همسر شما در میانسالی قرار دارد، بازه سنی (۴۰ تا ۶۰ سال) سعی کنید بیشتر از هر موقع دیگری به وی توجه کنید.

اصلاً به گونه ای رفتار نکنید که او به این تصور از خودش برسد که به فردی خیلی چروکیده تبدیل شده است.

امّا توصیه دوم. با رسیدن به دوره میانسالی همراه با همسرتان نزد یک روانشناس بروید تا او بتواند شما و همسرتان را در گذر ایمن از این بحران راهنمایی کند.

ریشه بسیاری از خیانت هایی که در طول زندگی مشترک رخ می دهد را می توان در کودکی افراد جستجو کرد.

اجازه بدهید نتیجه یکی از تحقیقاتی که روی مردان خیانتکار و متعهد صورت گرفته است را اعلام کنم تا شوکه شوید:

وقتی پسر بچه ای در خانواده ای رشد می کند که در فرهنگ آن خانواده خیانت امری عادی است؛ در بزرگسالی هم افکارش پیرامون همین موضوع شکل می گیرد. حتی ممکن است این موضوع به عنوان یک سبک زندگی برای آن پسر بچه تلقی شود.

اگر نگاهی به فرزندان طلاق بکنیم، می بینیم که اکثر این بچه ها نیز در آینده درگیر طلاق و جدایی می شوند. بنابراین ما نمی توانیم از گذشته افراد به سادگی عبور کنیم.

والدین شوهر شما و یا حتی اگر خواهر و برادر بزرگتری دارد، درست یا غلط الگوی او بوده اند.

به عنوان مثال اگر پدر شوهر شما به همسرش خیانت می کرده است، خواه ناخواه به پسرش نیز درس هایی در مورد خیانت داده است.

در مقابل اگر پدر شوهر شما مردی متعهد بوده باشد، همسر شما نیز درس های ارزشمندی را یاد گرفته. درس هایی که قطعاً روی رفتار وی در زندگی مشترک با شما تأثیر گذار است.

اولین توصیه ای که برای شما دارم این است که؛ سعی کنید در مورد خانواده همسرتان اطلاعات بیشتری به دست آورید. اگر پدر شوهر شما در زندگی مشترک انحرافی داشته است، بررسی کنید که همسر شما در آن موقع چند ساله بوده و انحراف پدر شوهر شما تا چه مدت به طول انجامیده است.

درست است که شما تحت هیچ شرایطی نمی توانید گذشته همسر خود را تغییر دهید، امّا با آگاهی از گذشته او می توانید با موضوع خیانت وی راحت تر برخورد کنید و برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی مشترک خود، زمان بیشتری را با او صرف کنید.

اشتباه بزرگی که بیشتر خانوم ها پس از آگاهی از گذشته نه چندان خوب همسرشان که مربوط به والدین آن ها است مرتکب می شوند این است که؛ تحت تأثیر خیانتی که به آن ها شده است، آن گذشته را بارها و بارها مانند چکشی تو سر همسرشان می زنند و او را مشابه سازی می کنند.

مثلاً می گویند: تو هم مثل پدرت (یا برادرت) یک خیانتکاره … هستی!!!

گفتن این جملات صرفاً باعث می شود که او در مقابل شما بایستد و از پدر و خانواده اش حمایت کند. در این شرایط، هم احترام شما پایمال شده است و هم شما از همسرتان به دلیل اینکه به اشتباهات پدر و مادر خود آگاه است و باز هم از آن ها دفاع می کند، به شدت عصبانی خواهید شد.

شما می توانید با صحبت در مورد رفتارهای درست و غلط پدر و مادرها در دوران کودکی بحث را شروع کنید و کم کم بحث را به سمت کودکی خودتان و همسرتان ببرید.

تذکر: هر اندازه کم تر قضاوت کنید و شنونده بهتری باشید، فرد مقابل شما راحت تر و با احساس امنیت بیشتری با شما صحبت خواهد کرد. فقط با سکوت مطلق و تنها با حرکات سر و زبان بدن نشان دهید که دارید با دقت به حرفای او گوش می کنید.

امّا توصیه دومی که برای شما خانوم محترم دارم:

حتی اگر احتمال خیانت را خیلی کم می دانید باز هم سعی کنید با دقت و زیرکی در مورد زندگی مشترک پدر و مادر همسرتان با او صحبت کنید. امّا تحت هیچ شرایطی قضاوت نکنید.

پس از آنکه مطمئن شدید رفتار امروز همسرتان تحت تأثیر کودکی او می باشد، به او کمک کنید تا بتواند باورها و آموخته های کودکی خود را بازسازی کند و قربانی بی تدبیری پدر و مادر خود نباشد.

قطعاً تا اینجای کار متوجه شده اید که خیانت به همسر به عنوان یک بیماری دارای ریشه هایی بسیار عمیق می باشد. واقعیت این است که هیچ خانوم و آقایی در ذات خودش علاقه ای به خیانت ندارد.

درست است که ما در انتخاب اعضای خانواده ای که در آن به دنیا می آییم نقشی نداریم. امّا می توانیم اعضای خانواده ای که در جامعه می خواهیم بینشان زندگی کنیم را خودمان انتخاب کنیم.

نقش همکاران، آشنایان و جامعه دوستان در خیانت مردان – چگونه به خیانت همسر پی ببریم

قطعاً شما هم می دانید که؛ ما چیزی فراتر از ۵ نفر از نزدیک ترین افراد زندگی مان نیستیم.

این موارد را ذکر کردم تا نقش مهم همکاران، جامعه دوستان و اقوام در خیانت مردان را به شما گوشزد کنم.

زندگی های مشترک عالی و مستحکم زیادی را دیده ام که تحت تأثیر ارتباط یکی از زوجین با یک دوستی که خیانت برای او تبدیل به یک روزمره شده است، دچار از هم پاشیدگی شده.

در صورتی که شوهر شما دوستی دارد که دچار انحرافات عاطفی نظیر خیانت به همسر است، به شما توصیه می کنم از همسرتان درخواست کنید که برای آرامش و امنیت عاطفی شما، او را تنها در خانه خودتان ملاقات کند و یا تا حد امکان دیدارهای خود را با او کمرنگ و کوتاه کند. مخصوصاً اگر آن دوست صمیمی، مجرد است.

ممکن است همسر شما با ذات خیانت به طور کامل مشکل داشته باشد. امّا حضور افرادی که سعی می کنند او را از جزئیات خیانت های خود آگاه کنند، گاهی می تواند یک محرک قوی برای همسرتان باشد.

شما به عنوان یک خانوم باید سعی کنید ارتباط خود و همسرتان را با زوج هایی که یک الگوی وفادار هستند، بیشتر کنید. در این شرایط شما و همسرتان تحت تأثیر آن فضای سالم، به خوبی می توانید به شیرینی حاصل از یک زندگی مبتنی بر تعهد و صداقت پی ببرید.

گاهی در میان اعضای خانواده همسرتان فردی وجود دارد (مثل برادر همسرتان) که همسرتان به شدت او را دوست داشته و رابطه عمیق و صمیمی با وی دارد. امّا شما متوجه می شوید که آن فرد درگیر خیانت و انحرافات عاطفی است.

خب در این شرایط برای نجات زندگی مشترک چه باید کرد؟!

با توجه به فرهنگی که میان ما ایرانیان وجود دارد، برای اینکه همسر شما تصور نکند که شما از ارتباط نزدیک او با خانواده اش دلخورید و یا از خانواده وی خیلی خوشتان نمی آید؛ بهترین کار این است که در مورد این ارتباط نزدیک و خطراتی که برای زندگی مشترک شما وجود دارد، سکوت کنید و از او بخواهید که همراه شما نزد یک مشاور بیاید.

مشاور به عنوان یک متخصص به صورت کاملاً دقیق، همسر شما را از خطراتی که ارتباطش با آن عضو خانواده برای زندگی مشترک شما بوجود می آورد آگاه می کند.
این اقدام سنجیده و آگاهانه موجب تخریب شما نشده و همسر شما هم گاردی نخواهد گرفت و قطعاً سعی می کند که آن ارتباط را کم رنگ تر و یا با دقت عمل بیشتری پیش ببرد.

با یک داستان واقعی شروع می کنم…

یکی از کاربران آقایی بودن که از کودکی خلأ محبت و توجه داشتن.

ایشون وقتی که با همسرشون آشنا میشن، توجه و محبت ویژه ای رو از طرف اون خانوم دریافت می کنن.

این توجه و محبت به تدریج باعث میشه که خلأ کودکی این آقا ارضا بشه و دقیقاً به همین دلیل به این خانوم علاقمند میشن.

وقتی که با هم ازدواج می کنن، این توجه توأم با محبت همچنان از سمت اون خانوم به سمت این آقا جاری بوده. البته این آقا هم توجه و محبت همسرشون رو بی جواب نمی گذاشتن.

بعد از چند سال که صاحب فرزندی میشن. شرایط اقتصادی خانواده به سمتی پیش میره که اون خانوم تصمیم می گیره در یک شرکت مشغول به کار بشه. از اونجایی که این شرکت متعلق به پدر این خانوم بوده، این آقا هیچ گونه مخالفتی نمی کنه.

با اشتغال اون خانوم، به مرور زمان میزان و کیفیت توجه نسبت به این آقا کاهش پیدا می کنه و این موضوع رفته رفته باعث میشه که مجدداً خلأ درونی این آقا طغیان بکنه.

بعد از مدتی این آقا نسبت به سرکار رفتن همسرشون گلایه می کنه. حتی طبق فرمایش خود این آقا، ایشون دلیل ناراحتیشون رو هم به همسرشون اعلام می کنن. به

ایشون میگن که:

“تو دیگه مثل قبل به من رسیدگی و توجه نمیکنی. زمان زیادی در روز رو سرکار هستی و بعد هم که بچه رو از خونه مادرتون میاری خونه دیگه به بچه رسیدگی می کنی و من کم ترین سهم رو در زندگیت دارم.”

این خانوم هم با شنیدن این حرفا، تصمیم می گیره که روزهای خاصی در هفته رو سرکار بره و همچنین بعضی از روزها، فرزندشون زمان بیشتری رو در خونه مادرشون بمونه.

با این عمل زیرکانه اون خانوم، میزان توجه و محبت نسبت به این آقا دوباره افزایش پیدا می کنه و به این ترتیب از یک خیانت زناشویی جلوگیری میشه.

همانطور که متوجه شدید، بسیاری از مردان به دلیل خلأهای شخصیتی که دارند به سادگی می توانند درگیر خیانت شوند.

در حقیقت این سبک از ازدواج ها که به ازدواج های سمی معروف اند، از پایه اشتباه هستند. چرا که معیار ازدواج صرفاً نوعی اعتیاد و وابستگی بوده تا عشق.

شما به عنوان یک خانوم اگر در یک زندگی مشترک هستید باید سعی کنید خلأهای همسرتان را شناسایی کرده و با تدبیر صحیح آن ها را ارضا کنید.

اکنون وقت آن است که با تعریف (آندروپوز) آشنا بشیم.

یائسگی مردانه با تغییرات هورمونی، فیزیولوژیک و شیمیایی که معمولاً در تمام مردان بین سنین ۴۰ تا ۵۵ سالگی رخ می‌دهد، شروع می‌شود. این تغییرات بر تمام جنبه‌های زندگی یک مرد تأثیر گذار است.

یائسگی مردانه (آندروپوز) و نقش آن در خیانت – مردان خیانتکار چه احساسی دارند

در طول پروسه یائسگی مردانه تمام جنبه‌های روحی، روانی، فردی و اجتماعی تغییر می کند.

علائم یائسگی مردانه (آندروپوز):

من یک بازنده ام!!!

یکی از ویژگی های مردان در این دوره، صرف نظر از موفقیت هایی که در زندگی به دست آورده اند، احساس شکست است. احساس می‌کنند در تمامی جنبه‌ های زندگی‌ شان شکست خورده‌اند.

از آنجایی که توان جنسی و فیزیکی آن ها در حال افت است، هسته مرکزی مردانگی‌ شان ضعیف شده و به همین دلیل دچار افسردگی می‌شوند.

همین جاست که به مرور در صورت عدم مراقبت و توجه، ریشه های خیانت به تدریج شعله می گیرند.

بدترین درد برای یک مرد این است که از درون احساس بازنده بودن کند. آن وقت برای پر کردن این خلأ دست به تصمیمات عجیبی می زند که گاهی می تواند خیانت باشد.
او با هر روشی که شده می خواهد به خودش ثابت کند که هنوز زندگی را نباخته و هنوز هم به لحاظ ظاهری و عاطفی زیبا و جذاب است.

تذکر: دقت داشته باشید که مردان در طول این دوره به هیچ عنوان متوجه شرایط خود نیستند و هرگز احساس افسردگی را جدی نمی گیرند. دقیقاً به همین دلیل هم هست که از مراجعه به پزشک متخصص خودداری می کنند.

همانطور که تا اینجای کار متوجه شده اید، پس از روشن شدن هریک از حالات مرد بعد از خیانت شما باید به ابعاد دیگری از این خیانت نظیر کودکی فرد، بحران میانسالی و … نیز دقت کنید.

به خاطر داشته باشید؛ خیانت به همسر یک بیماری است که اگر شما به عنوان یک خانوم بتوانید آن را بپذیرید و شوهر خودتان را در پروسه سخت درمان همراهی کنید، شاید بتوان دوباره زندگی مشترک را به شیرینی روزهای آشنایی تبدیل کرد.

امنیت و آزادی…

در آسیب های خیانت زناشویی، بزرگترین ضربه ای که خیانت یک مرد به همسرش می زند، گرفته شدن احساس امنیت و آزادی از خانوم است.

“زندان بان خودش زندانی تر است”

خانومی که کنترل همسرش را به دست می گیرد، چون کنترل خودش را به رفتار غیر قابل پیش بینی طرف مقابل گره زده، خودش بیشتر در حال کنترل است. این همان عدم احساس امنیت و آزادی است.

گاهی می توان با بررسی دقیق شرایط فرد خیانتکار او را مورد بهبود قرار داد.

البته این موضوع به شرایط زیر وابسته است:

امّا یک سؤال مهم:

آیا وقتی با خیانت مواجه شدیم باید طلاق بگیریم؟

به راستی بعد از خیانت همسر چه کنیم؟!!!

تحقیقات انسان شناسی نشان می دهد که:

آدمی که یک بار یک کاری را انجام داده، احتمال اینکه آن کار را مجدداً انجام دهد، در مقام مقایسه با خود آن فرد اگر قبلاً آن کار را نکرده باشد بیشتر است.

بنابراین اگر کسی خیانت کرده است، زمینه و مایه خیانت را همچنان دارد.

بیشتر افرادی که به آن ها خیانت شده و دوباره به زندگی مشترک برگشتند، بعد از ۳ سال مجدداً رابطه را تحت تأثیر همان خیانت برای همیشه ترک کردند.

بسیاری از خانوم ها فرزند یا فرزندان خود را برای خودداری از طلاق بهانه می کنند. امّا شما به عنوان یک مادر این را باید بدانید که؛ اگر جو خانه مدام تحت تأثیر خیانت صورت گرفته متشنج است، فرزند شما نه تنها بهره ای از این زندگی مشترک نخواهد برد بلکه کودکی او تحت تأثیر خیانت پدرش قرار می گیرد و در بزرگسالی اثرات خود را نشان خواهد داد.

بنابراین دقت داشته باشید فرزند شما در یک زندگی خیانت دیده بیشتر از هر موقعی نیاز به مراقبت دارد. پس در مدیریت شرایط بعد از خیانت سعی کنید قوی عمل کنید و با طی کردن پروسه صحیح بهترین تصمیم را بگیرید.

امّا شما به عنوان یک خانوم خیانت دیده چه باید بکنید؟ باید بمانید یا بروید؟

در حقیقت ماهیت سؤال بالا این است که آیا ببخشم یا خیر؟

در پاسخ باید عرض کنم که؛ شما زمانی حق بخشیدن خیانت را دارید که مطمئن بشید همسر شما آدم قبلی نیست.

بنابراین اگر همسر شما سیستم حسی، احساسی، باورها، اعتقادات، تفکر و تصمیم گیری هایش همچنان مشابه قبل است، احتمال تکرار خیانت وجود دارد.

امّا اگر فرد خیانتکار پس از آنکه شما متوجه خیانت او شده اید از کلماتی مانند، ببخشید، متأسفم، پشیمانم و … استفاده کرد؛ در بسیاری از شرایط به این معناست که:

چرا بیشتر مواظب نبودم که دستم رو نشه!!!

در واقع او از خیانت خود ناراحت نیست، از اینکه شما فهمیدید ناراحت است.

در هر بار بخشش، فردی که قربانی خیانت شده است مسئولیتی پیدا می کند مبنی بر اینکه؛ به سادگی و سهولت به موضوعات مطرح شده از طرف شریک عاطفی خود نگاه نکند.

شاید اکنون برای شما این سؤال ایجاد شده باشد که:

ابتدا باید ریشه خیانت مشخص شود و با توجه به آن در شما و همسرتان تغییراتی به لحاظ رفتاری و روانی ایجاد گردد.

در حقیقت شما و همسرتان باید نزد یک مشاور رفته و پس از آنکه مشاور متوجه ریشه اصلی خیانت شد؛ با فرد خیانتکار جلسات درمانی را شروع کند و به شما به عنوان فردی که قربانی خیانت شده است توصیه هایی را به لحاظ رفتاری ارائه کند.

تنها در این صورت است که احتمال خیانت به حداقل و یا صفر می رسد.

خوشحالم که تا انتهای مقاله (حالات مرد بعد از خیانت) با من همراه بودید.

با آموزش های ما دیگر قربانی خیانت نخواهید شد – دریافت آموزش های تخصصی

نام و نام خانوادگی *

ایمیل *

ممنون از مقاله های مفیدتون.من و همسرم ده سال هست که ازدواج کرده ایم و دو فرزند داریم.من از لحاظ مالی و حقوق از همسرم بهترم و همیشه ایشون رو حمایت می کنم.متاسفانه ایشون خیلی عصبی و لجباز هست البته بچه طلاق هستن.تا یه مشکلی پیش میاد بد رفتاری و بد دهنی می کنه و از خونه میره بیرون حتی اگر نیمه شب باشه و گاهی تا یک روز برنمی گرده.من متوجه شدم که بعضی پیامها و تماسها رو از گوشیش پاک می کنه.البته ۳ سال پیش متوجه شدم واسه منشی دفترش خودش رو مجرد جا زده و وقتی من متوجه شدم گفت به خاطر کارم مجبور بودم.چند روز پیش جرو بحثی بینمون پیش اومد و ایشون مثل همیشه ساعت ۲ شب رفت بیرون و تا صبح نیومد.من تا چند روز هیچی نگفتم حالا دیشب میگه من همینم ممکنه بدتر هم بشم خونه مجردی دارم و درخواست طلاق هم دادم.اگر می خوای پیگیرش نباشم منو عصبانی نکن.موندم که چکار کنم؟

با سلام و احترام خدمت شما.

خواهش میکنم. انجام وظیفه می کنیم.

اشتباه شما در طول زندگی مشترکتون این بوده که به جای اینکه نقش یک شریک عاطفی رو برای ایشون داشته باشید نقش یک مادر رو برای ایشون ایفا کردید. مردها یک شریک عاطفی میخوان نه یک مادر.
حمایت های شما ضمن اینکه ایشون رو متوقع کرده موجب شده که نگاه ایشون به شما مانند یک شریک عاطفی نباشه.

بگذریم که فرزندان طلاق با کوهی از خلاهای شخصیتی مختلف رشد می کنن.

بنابراین شما هم استقبال کنید و ایشون رو بدرقه کنید.

بسیار آموزنده بود و خیلی از چیزهای که بیان شده بود رو تجربه کرده بودم و حقیقتا مطالب کاربردی است سپاس

با سلام و احترام.

سپاسگزارم از شما.

سلام.من یازده سال هست ازدواج کردم و حقیقتا از هر لحاظ نسبت به همسرم موقعیت بهتری دارم یکسالی میشه حس کردم رفتارش تغییر کرده تا اینکه توی گوشیش دیدم با خانمی مدتهاس مشغول چت، ابراز علاقه و …بوده من بلافاصله ازش خواستم از منزل بیرون بره که دو هفته میشه رفته و ابراز پشیمانی هم نمیکنه فقط توجیح بچگانه که قصدم کمک به اون خانم بوده حالا هردو ارتباطمون رو قطع کردیم خودم تصمیم به جدایی دارم ایا انتخاب درستی میکنم؟!!

با سلام و احترام خدمت شما.

سوالی که برای بنده ایجاد شد این هست که ایا شما به تازگی و بعد از ۱۱ سال زندگی متوجه شدید که از همسرتون بالاترید؟!!!

فضای زندگی مشترک با دوستی ها خیابانی کاملا متقاوت هست. در زندگی مشترک حرف اول رو مدارا، گفتگو و رشد میزنه. اینکه شما با فهمیدن این موضوع ایشون رو از خونه بیرون کردید فقط چالش رو عمیق تر کردید و به نفر سوم رابطه این فرصت رو دادید تا بیشتر به همسرتون نزدیک بشه. در حقیقت شما به صورت نامحسوس و ناخواسته به همسرتون نشون دادید که بله من اونقدرا هم نمیتونم کنارت بمونم. رفتار شما مثل فردی هست که انگار مدت هاست منتظره از همسرش خطایی سر بزنه تا زمینه طلاق و جدایی فراهم بشه.

بنده کاملا احساس شما رو درک می کنم و میدونم که فهمیدم خیانت چقدر میتونه سخت و دردناک باشه. اما اگر واقعا زندگی مشترکتون رو دوست دارید باید اجازه بدید تا از راه گفتگو و شنیدن حرف های همسرتون ترمیم بشه نه با بیرون کردن و یا قضاوت های بی پایه و اساس.

هر خیانتی فارغ از اینکه نمیشه توجیهش کرد قطعا ریشه ای داره که به نظر من هر زندگی مشترکی اونقدر ارزش داره که فرد قربانی بیاد و یک بار به فرد مقابلش فرصت توضیح و قضای اصلاح بده.

بنده پیشنهاد می کنم از راه گفتگو و زوج درمانی به این مسئله بپردازید. واکنش شما بسیار سریع و نابخردانه بوده.

سلام.من ۷ سال هست که ازدواج کردم همسرم ۳۵ سالشه من ۲۱ سالمه و بخاطر جو بد خانوادم تو سن ۱۴ سالگی تن به ازدواج دادم.از همون روزای اول با بداخلاقی بددهنی لجبازی دست بزن و مستبد و مرد سالار بودن همسرم روبه رو شدم و روزای خیلی سختی رو گذراندم.همسرم به شدت خودش رو بالاتر از من می‌دونه و مدام منو تحقیر و سرزنش میکنه منم نمیدونم چه جوابی بهش بدم…الان چند ساله که خیانت میکنه بهم و منم بخاطر دخترم موندم چون هیچ حمایتی از سمت خانوادم ندارم…همسرمو دوس ندارم خیلی وقته از چشمم افتاده اصلااااا و ابداااا هم از کاراش پشیمون نیست و منو تحت فشار میذاره که رضایت بدم زن دوم بگیره… درسته منم خصلتای بد دارم ولی با تلاش خودم درستشون کردم ولی همسرم هیچ تلاشی برای احیای زندگیمون نمیکنه…متاسفانه نه خودش میاد پیش مشاور نه میزاره من برم خواهش میکنم راهنماییم کنین من چیکار کنم درموندم

با سلام و احترام.

از ازدواج اشتباه شما که بگذریم، بحث اختلاف سنی زیادی که شما و همسرتون دارید چیزیه که نمیشه به سادگی ازش گذشت. اگر فضای خونه به گونه ایه که فضا برای رشد و تربیت فرزند مناسب نیست طبیعتا جدایی بهترین راهکاره. در غیر این صورت شما باید بدون توجه به رفتارهای زننده ایشون، تمام تمرکزتون رو بگذارید روی رشد و توسعه فردی خود و فرزندتون.

سلام من ۳۴ سالمه و شوهرم ۴۱ سال حدود ۱۹ سال ازدواج کردیم پسر دایی من هستن با عشق شدید منو انتخاب کرد اما در دوران عقد با وجود دوست داشتن زیاد فقط از رابطه اش با زن ها صحبت میکرد بعد از ازدواج هم از زن ها صحبت میکرد و هم رابطه داشت مرد شوخ طبعی هست و چرب زبان خوب بلده مخ زن ها رو بزنه کارش آزاده و تقریبا زنانه لباس فروشی و لوازم آرایش گرفته تا الان ک تولیدی خیاطی زده در این ۱۹ سال بیشتر از صد دفعه ب هر شکل ازش خیانت دیدم و هر بار اول انکار میکرد و وقتی مدرک نشون میدادی معذرت خواهی میکرد و دوباره ادامه میاد نا گفته نمانده ک من ۱۵ سالم بود ازدواج کردم هم از نظر ظاهر و هم از نظر خانه داری هیچ کمبودی ندارم و همیشه میگه تو زن کامل نجیب و خوبی هستی سه تا دختر دارم بزرگه ۱۶ سال داره ک کاملا از فساد پدرشوهر خبر دارن و بارها دعواش کردن من از هر راهی پیش رفتم امااصلا ترک عادت نمیکنه تقریبا همه فامیل هم خبر دارن چون واقعا شورش در آورده نمیدونم چکار کنم بخاطر زندگیم دخترام صبر میکنم اما از استرس ناراحتی بیمار م شب و روز ندارم خواهش میکنم کمکم کنید اصلا ب روان شناس و مشاور هم اعتقادی نداره با اینکه اخلاقش اینطوره اما نسبت ب من و دختراش متعصب و شکاک هست ممنون میشم از این مشکل ک دارم راهنماییم کنید

با سلام.

خب ابتدا عرض کنم که ازدواج شما کاملا اشتباه بوده. چرا که شما سن مناسبی نداشتید و در عین حال به دلیل سن کمی که داشتید وقتی که رفتار ایشون رو در اوایل زندگی و یا حتی در دوران عقد بودید متاسفانه ادامه دادید و فاجعه بار تر اینکه وقتی خودتون تکلیفتون مشخص نبوده صاحب فرزند شدید!!!

بگذریم که اختلاف سنی شما هم خودش کلی تاثیر داره.

همانطور که خودتون هم اشاره کردید این یک نوع بیماری جنسی که همسرتون دچارش شده. در حقیقت همانطور که خودتون هم فرمودید ایشون از ابتدای جوانی درگیر این مشکل بودن و هر قدر که فرد روابط بیشتری رو تجربه می کنه عطشش هم بیشتر خواهد بود.

نکته ای که وجود داره این هست که اون خانم ها در بهترین حالت ممکن برای همسر شما نقش یک عقده گشا و یک میان وعده جنسی رو دارن نه بیشتر. تمام اون ابراز علاقه ها هم همگی در مسیر رسیدن به یک هدف مشخصه. بنابراین هیچ یک واقعی نیست.

فارغ از زشتی کار ایشون شما هرگز نباید به عنوان مادر خانواده اجازه میدادید فرزندانتون از این ماجرا مطلع بشن مخصوصا اشنایان.

اما بنده به شما توصیه می کنم که نقطه تمرکزتون رو که همسرتون هست عوض کنید و روی خودتون و فرزندانتون قرار بدید. به هیچ عنوان ایشون رو چک نکنید و فقط روی خودتون و فرزندانتون سرمایه گذاری کنید. اینو بدونید که وفتی فرد متوجه نوعی بی مهری از جانب نزدیک ترین افرادش بشه خود به خود به صورت ناخوداگاه مثل یک سیلی به خود میمونه که فرد رو به فکر فرو میبره تا یک تصمیم جدی بگیره.

در غیر این صورت تا زمانی که شما خودتون رو درگیر ایشون کنید وضع همینی هست که ملاحظه می کنید و اگر فرد رو به نوعی داخل شیشه هم بکنید باز کار خودش رو انجام میده. پس شما کام زندگی رو برای خودتون و فرزندانتون تلخ نکنید و در جهت رشد خودتون و فرزندانتون تلاش کنید. به گونه ای که حتی پدرشون هم به چشم نیاد.

موفق باشید.

من از لحاظ عاطفی ب شوهرم میرسم اما وقتی خیانت میبینم طبیعی ک ازش فاصله میگیرم الان ک دیگه خیانت زیاد شده و حتی با زنهای بالای ۵۰ سال هم رابطه داشته حالم بهم میخوره کنارش بخوابم یا باهاش رو در رو بشم نمیتونم هم حرف از طلاق بزنم بخاطر دخترام من خیلی سر درگم هستم نماز و روزه میخونه ب فقرا کمک میکنه و ب اندازه ی ملا از دین و ایمان حرف میزنه اما این رفتار زشت و هم داره من خواب ازش جدا کردم چون واقعا نمیتونم تحملش کنم هر بار ب من قول میده ب اهل بیت و قرآن قسم میخوره ک تکرار نمیکنه و بعد از چند روز .روز از نو روزی از نو.در ارتباط با زنها فهمیدم ک آگه جایی بخوان برن آنها رو میرسه اگر با شوهرشان مشکل دارن ب دعا نویس میره آنقدر قربون صدقه زنها میره و بارها ویس هاش شنیدم ک بیتابتم عاشقتم فدا ت بشم و این حرفا ب زنها میزنه برا ی مدت لباس خواب میفروخت برا ی مدت هم خودش دعا نویس کرده بود و زن ها رو جذب خودش میکرد چی بگم انگار بیمار روانی هستش کمک لطفا خواهش مبکنم

سلام ممنون از مطالبتون واقعا جانع و کامل.
من و همسرم ۱۱ سال پیش با وجود مخالفت خانواده ایشون با هم ازدواج کردیم. همدیگ رو دوست داشتیم و واقعا هم جنگیدیم با هم درکنار هم ب مشکلاتمون غلبه کردیم.
اما داستان ما برمیگرده ب بعد از تولد اولین بچمون چند ماه متوجه خیانت ایشون شدم کاملا اتفاقی. من بعد خوندن مقالتون احساس میکنم اون خلاء عاطفی باعث خیانتش شده.
اول ک فهمیدم انکار میکرد بعد ک قبول کرد و معذرت خواهی تا چند بار این داستان پیش اومد تا من قهر کردم و ایشون با کلی ابراز پشیمونی برم‌گردوند. و یک سال و نیم ب هیچ عنوان سمت خیانت نرفت و من درین مدت ب طور ناخواسته باردار شدم و چون دیر فهمیدم کاری نمیشد کرد.
من چون از زمان بعد زایمان اولم خاطره خوبی نداشتم هراس خیانت داشتم و با وجود دوتا بچه شیر ب شیر و خستگیاش تلاش میکردم شوهرم دچار هیچ خلائی ب اصطلاح بهونه ای نباشه. و واقعا زندگیمون داشت درست میشد من هم کنار اومده بودم تا یوقت باز هم بطور اتفاقی متوجه خیانتش دووووباره با همون زن ک خودش هم متاهل و بچه دار بود شدم. شوهرم قسم میخورد ک بیگناهه و اون زن هربار دوباره بهش پیام و زنگ میزده و البته وسوسه شده دراخر. ک این بار من ب هیچ عنوان نمیخواستم کوتاه بیام و نمیشد ب خانواده ایشونم تکیه کرد و شکایت کردم. ک همسرم رفت با کسی ک خعلی رودربایسی داشت صحبت کرد و اورد برای پادرمیونی در همین حین متوجه شدیم اون خانم ب منزل پدرشوهرم رفته و کلی حرف الکی زده ک این داستان فاش شد تو خانواده همسرم و خداشکر خانواده شوهرم ب هیچ عنوان پشتم رو خالی نکردن و رفتار پسرشون رو تایید نکردن حتی گفتن اگ تایید بشه این مسئله جایی تو خانواده نداره. ک شوهرمنم دید اینجوره رفت با همسر اون خانم صحبت کرد ک دست از زندگیش برداره ک باز خانمه حرفای غیرواقعی تری زده بود ک یکی از اقوام همسرم رفته بود با اون خانم و همسرش صحبت کرده بود و واقعا هم مشکل اون خانم بود بحدی وقیح بود … ! حتی گفته بود من تو خیابون زدمش درصورتیکه من اصلا ندیدمشششش تاحالا.
خلاصه اینک برای موندنم گفتم باید حق طلاق داشته باشم اگ واقعا مطمئنه ک انجام نمیده تا شکایتم رو پس بگیرم. البته مخفیانه رفتم شکایت رو پس گرفتم و قاضی بهم گفت پیگیر حق طلاقت باش و نگو ک شکایتو پس گرفتی .
و من در بهبوهه این کشمکش ها‌متوجه شدم اون خانم شماره همکار شوهرم رو داره و بهش زنگ زده صحبت کرده دوسشم ب شوهرم انتقال داده .
شوهرمن هنوزم حتی یک درصدم علاقش بمن کم نشده هم بمن هم ب بچه ها. و واقعا ابراز پشیمونی و سعی در درست کردن رابطه داره . ولی متاسفانه انقدر هزینه مشاوره زیاده ک نمیتونیم بریم.
هنوز بعد گذشت چند ماه من نمیتونم ببخشم در قلبم. این رو رفتارم با بچه ها و عدم صبر و تحملم نشون داده میشه . و گاهی میگم کاش جدا میشدم‌تا بچه ها اسیب نبینن.
نمیدونم چیکار کنم ….

با سلام و احترام.

مجددا تاکید می کنم که در پیام های خودتون سعی کنید از مطرح کردن نکات اضافی خودداری کنید چرا که متن ها بعضا خیلی طولانی میشن.

طبیعتا شما تا زمانی که به لحاظ منطقی حق طلاق رو از ایشون نگرفتید نباید از حقوق خودتون کوتاه بیایید و کار بسیار هوشمندانه ای انجام دادید. اما این فقط طرف منطقی و قانونی ماجرا است.

در طرف دیگه شما دو تا بچه دارید که البته بنده اصلا نتونستم درک کنم که فرمودید ناخواسته بوده!!! اما با این حال طبق فرمایش خودتون همسر شما، شما و فرزنداتون رو دوست دارن. البته بنده اصلا قصد توجیه دروغ و خیانت ایشون رو ندارم اما زندگی مشترک باید جای رفاقت باشه و رفاقت یعنی مدارا. نمیگم همیشه این مدارا کردن باید باشه اما وقتی فرد ابراز پشیمونی میکنه و داره ثابت میکنه که قصد تغییر شرایط رو داره شما هم باید در این زمینه تا حدی به فرد کمک کنید تا بتونه خودشو بازآفرینی کنه.

بنده توصیه می کنم با توجه به اینکه سن خودتون و همسرتون رو قید نکردید. مقاله زیر رو حتما مطالعه کنید تا با ابعاد بیشتری از خیانت و دلایل اون در مردان آشنا بشید.

https://asavakil.ir/man-states-after-betrayal/

سلام چ ا از خیانت خانمها د. مطلب ، حرفی زده نشد؟

با سلام.

حتما در آینده در این مورد هم به صورت کاملا جداگانه مطلبی رو انتشار میدیم.

ممنون از شما که این مورد رو به ما هم گوشزد کردید.

سلام تو روخدا،شما روانشناسها، بلایی که در مورد اعتیاد سر جامعه آوردید و گفتید اعتیاد بیماری رو سر خیانت هم نیارید هر دوی اینها به نظرم از ذات بد این افراده و هیچ توجیهی نداره اصلاً بیمار نیستند بلکه دنبال لذت بردن بیشتر از زندگیشون هستند ،آدمهای خودخواهی که به قیمت نابودی اطرافیان دنبال کیف خودشونن ،خواهش می کنم لفظ بیمار رو برای این دو دسته استفاده نکنید اونها حق ندارند خیانت کنن بلکه چه زن و چه مرد اصلاً به هر دلیلی وقتی نمی خواد با همسرش زندگی کنه جدا شه و بعد هر غلطی می خواد بکنه ،زندگی زناشویی تعهد می خواد

با سلام.

نظر شما هم برای ما کاملا محترمه و انتشار میدیم.

سلام من ۲۰سالمه تازه نامزدشدم راستش هنوزاعتمادکامل ازش ندارم احساس میکنم بهم خیانت میکنه رفتاراش برام عجیبه چندان اهمنیتی بهم نمیده وقتی بهش میگم گوشیتوبده نمیده بعدهم که بهم میده زودازم میگیره ل طفاراهنماییم کنیدتجربه زیادی ندارم ممنون میشم

با سلام.

خب خدا رو شکر که هنوز در دوران نامزدی هستید و این دوران هم ویژه شناخت بیشتره. البته که انسان هر موقع که احساس کنه ادامه مسیر چیزی جز پشیمانی و حالت بد نداره باید دور بزنه.

در مورد شما دو تا مسئله وجود داره.

اول اینکه ممکن هست شخص خود شما دارای اختلال شخصیت پارانوئید باشید که این موضوع باید با مراجعه سریع به روانشناس مورد بررسی قرار بگیره. چرا که این موضوع به شدت خطرناکه و میتونه در ارتباط شما با هر فردی و از هر جنسی مشکل ساز باشه.

دوم اینکه اگر خیانت ایشون به شما اثبات شده اصلا ادامه ندید و با بحث هایی مانند اینکه وارد زندگی بشه بهتر میشه، بچه دار بشید بهتر میشه و … وارد زندگی مشترک نشید. هیچ فردی تغییر نخواهد کرد و شما هم مسئول تغییر هیچ انسانی نیستید. ایشون همینی هستن که دارید میبینید. اگر میتونید بپذیرید ادامه بدید در غیر این صورت فورا تمام کنید.

سلام مجددببینیداقای عباسی ایشون تظاهرمیکنه که من تورودوس دارم ولی دوس داشتنی نمیبینم چون نمیدونم بهش درددلماموبگم همش میگه تومریضی توهمش ناراحتی گریه…عصبانی میشه بعدهم جوابمونمیده ولی قبلاهم دوتانامزدداشته که خیلی پیشم ازیکی حرف میزنه اینطوری بوداونطوری بودبهترازتوبودپیشمونم فلان حالامن بحث روزیادنکنم چون حرف زیاددارم دیگه همین بسه لطفا میخوام تصمیمم نهاییم روبگیرم ممنون میشم کمکم کنید..

سلام مجدد خدمت شما.

در پاسخ قبلی بنده شما رو راهنمایی کردم. لطفا با دقت مطالعه کنید.

سلام من ۳۷ وشوهرم۴۳ هستن چون شغلشون خارج از شهر بود هفته ای یکبار میامد تا من امدم شهری مه کار میکند متوجه بدرفتاریها و حتی بهونه که من زودتر برگردم شدم رمز گوشیش رو پیدا کردم ومتاسفانه متوجه رابطه ی بسیار عاشقانه و دقیقا مانند یک غلام حلقه به گوش در برابر اون خانم بودن من واقعا شوکه شدم و دارو اعصاب میخورم اون خانم در شهر دوری هستند من هیچ اطلاعی از اون حانم ندارم همه چیز رو شوهرم پاک کرد واقعا میخوام پیداش کنم کمکم کنید

با سلام.

ابتدا از شما خواهش دارم که بار دیگر مقاله رو با دقت مطالعه کنید تا با دلایل خیانت مردان در بازه سنی همسر شما آشنا بشید.

البته اشاره کنم که دور بودن طولانی مدت شما و همسرتون از یکدیگر نیز به مسئله خیانت همسر شما دامن زده.

پیشنهاد بنده شما این هست که با رفتارتون اجازه ندید نفر سوم روی زندگی مشترک شما سایه بندازه و کار رو تا جایی پیش ببره که مجبور بشید قرص اعصاب مصرف کنید. شما نباید اینقدر زود خودتونو ببارید.

درسته که خیانت هیچ توجیهی نداره، اما با این حال زندگی مشترک در دنیای امروز فراز و نشیب های حاص خودشو داره.

مصرف دارو رو متوقف کنید و بدون اینکه فضای خونه رو تحت تاثیر رفتار زننده ایشون متشنج کنید، روی خودتون سرمایه گذاری کنید و به هیچ عنوان بحث پیرامون این موضوع رو ادامه ندید. به خاطر داشته باشید که نفر سوم در اینگونه روابط در بهترین حالت نقش یک میان وعده جنسی رو بازی میکنه نه بیشتر.

باسلام.باتمام این حرفاداریم بهونه میدیم دست مردا.همه ی مردایی که خیانت میکنن ذات کثیفی دارن.من۳۲سالمه وشوهرم۴۰ساله.ده ساله ازدواج کردیم یه بچه هفت ساله داریم.ازاونجایی که خودش هیچ درامدی نداره خودم درسموادامه دادم تاشاغل شدم وکل خرج زندگی باخودمه.ولی چندبارخیانت ازش دیدم هربارمیگه تو همش سرکاری وبه من اهمیت نمیدی درصورتی که فقط بخاطراون وزندگیمون سرکارمیرم از ظاهرهم هیچی کم ندارم وبراش کم نمیزارم الانم دارم براهمیشه ازش جدامیشم.واقعابه اینها نمیشه گفت مرد.

سلام من ۲۸ وهمسرم۳۲ساله ودختر بچه۲ساله دارم باوجود یکبار جدایی از همین آقا وبعدازیک سال بازگشت با همین آقا،۱۹سالگی ازدواج کردم بعد یک سال جدا شدم و دوباره به همون زندگی لعنتی برگشتم علت جدایی اولم شخصیت پنهان همسرم و دخالتای بیجای خانواده ایشون بود،الان بعداز گذشت ۸سال زندگی پشیمانم،نمیدونم چیکار کنم کدوم راه درسته یعنی یه آدم کاملا کینه ای و عقده ای و عصبی شدم از روز بعد از ازدواج دوممون همسرم بم خیانت کرد اول از طریق چت کردن،بعد از طریق سکس ویدیو بعد از طریق یک زن بیوه البته اینایی که میگم همه یک مورد نبوده هرکدوم ده ها بار اتفاق افتاده،همین یک ماه پیش قهر کردم منزلوترک کردم همراه دخترم همسرم اومدو پیدامون کرد گفتم نمیام گفت بچمو بده برم گفتم تو همه چیزمو ازم گرفتی بچه هم به روش گفت بهت امضا میدم نوشته داد که طلاقم میده اما بعد از برگشت فهمیدم اون نوشته رسمیتی نداره وبازهم بامن بازی شده صدها بار بخاطر دخترم خانوادم خانواده هگسرم بخسیدمش اینبار هم بخشیدمش اما بعد از چند روز باز پیش خانوادش عنوان کرد که من زنمو دوست ندارم از ریختش بدم میاد الان بخاطر بچم دارم تحملش میکنم وخیلی اراجیف راجع به همین مسایل وگفت بچم که ۷ساله شد طلاقش میدم وبعد متوجهش کردم که من این حرفاشو شنیدم و گفتم دیگه دوستت ندارمو نمیخوام بات ادامه بدم اما بازم میگه دوستت دارم بدون تو نمیتونم زندگی کنم اما من واقعا نمیخوامش و تصمیمم جدیه به نظر شما این ادم درست بشو هست؟ممنون میشم راهنماییم کنید

با سلام.

اساس ارتباط و زندگی شما با توجه به توضیحاتی که مطرح کردید از ابتدا اشتباه بوده. بدتر اینکه با این همه بچه دار هم شدید. همانطور که برای سایر دوستان هم مطرح کردم، گاهی ادامه زندگی مشترک به نفع بچه است و گاهی هم ادامه زندگی مشترک نه تنها به نفع بچه نیست که میتونه آینده اون بچه رو مخصوصا در طول زندگی مشترکش تحت تاثیر قرار بده.

اونجایی که محیط خانواده گرم نیست و فضا برای رشد و شکل گیری شخصیت مثبت فراهم نیست، فرزندان می تونن به شدت اسیب ببینن.

حالا با توجه به این موارد این شما هستید که باید تصمیم بگیرید ایا این فرد بعد از ۸ سال و با وجود این همه خیانت و صحبت های ضد و نقیض میتونه محیط امنی رو به لحاظ روانی و عاطفی برای شما و فرزندتون ایجاد بکنه یا خیر.

با این همه بنده اکیدا زوج درمانی رو به عنوان آخرین راهکار به شما پیشنهاد می کنم.

سلام دوستان عزیز من هم مثل همه ی بزرگواران قربانی هستم ۲۰ سال زندگی می کنم خودم ۴۰سال همسرم ۴۳ سال هستند دو فرزند پسر ۱۹ سال دختر ۱۲ سال دارم بعد از اینکه بارها متوجه شدم به خصوص این اواخر اعتراف به ۴ زن صیغه ی هر کدام ۶ ماه صیغه بودند
والان ابراز پشیمانی کرده طبق سال قبل طللب بخشش می کند درضمن ۷ سال پیش من به منزل پدرم رفتم به علت خیانت وایشون در طی یک هفته همه ی اموال به نام خواهرش کرد تا مهریه ندهد بعد کلی بدبختی توانستم اثبات کنم در ضمن ۳ ماه فرزندانم را از من جدا کرد اجازه دیدن نداد به کمک خانواده ظالمش ببینید عزیزان این حیوان ها درست بشو نیستند من هم هر چند دیر تصمیم به طلاق گرفتم ولی ماهی هر وقت از اب بگیری تازه هست
ممنون از اقای دکتر محمد عباسی

با سلام.

ابتدا عرض کنم که هیچ وقت در تله زمان گیر نکنید. تصور نکنید که هر قدر زمان بیشتری از عمر یک رابطه بگذره اون رابطه عمیق تر. زمانی که شما با فرد اشتباهی وارد رابطه شده باشید، هر قدر هم که از شروع اون رابطه بگذره، باز هم برای شما تفاوتی نمیکنه.

موقعیت شما در رابطه با این اقا کاملا مشخص. شما برای ایشون نقش یک حامی رو دارید. در حقیقت علاقه ایشون به شما مانند علاقه یک فرزند به مادرش و عشقی در کار نیست واقعا. هیچ مردی به خانمی که برای اون نقش یک مادر رو بازی کنه احساس عمیق پیدا نمیکنه.

شما باید فورا به این رابطه سمی خاتمه بدید و قبل از اتمام از طزیق قانونی تمام مبالغ پرداختی خودتون رو از این اقا بگیرید. شما شایسته رابطه ای هستید که به حضور شما احترام گذاشته بشه. چرا میخوایید خودتون رو درگیر یک انسان پر حاشیه بکنید!!!

اشاره کنم که از این رابطه درس بگیرید و به هیچ عنوان به هیچ فردی سرویس ندید.

با سلام.

خواهش می کنم. خوشحالم که براتون مفید واقع شده.

سلام و عرض ادب
من از شما کمک میخاستم که بتونم زندگیم رو درست کنم
خانومم از رابطه من خبر دار شده و الان دو سال زندگیم دچار تنش زیادی شده
من کنار گذاشتم ولی نمیدونم چیکار کنم که خانومم آرامش داشته باشه

با سلام.

خیانت و ساخت اعتماد و امنیت بعد از اون نیازمند تلاش و زمان هست. کار شما تاثیر مخرب به شدت عمیقی روی رفتار همسرتون گذاشته.

سلام
من خودم خیانت کردم به همسرم ۶ ماه بیشتره
همیشه زمینه خیانت رو داشتم
اما یه دوره ای خودم مذهبی صرف بودم
با این حال همسرم تو دفعه اول خیانت منو متوجه شد
ولی من طفره رفتم
البته خیانت من رو از رو چت فهمید
خیانت بعدی من رو ۷ ماه پیش فهمید
اما من باز طفره رفتم ولی ادامه دادم
الانم دیگه مدرک داره نمیدونم چی کار باید بکنم
سردی که از همسرم دیدم دلیل اصلی ش بود
ولی من الان فک می کنم توجیه هست
۲۵ ساله ازدواج کردیم
یه پسر بزرگ دارم ۲۴ ساله
خودم رو نافرجام در دوران جوانی می دونم

سلام

خب قطعا همانطور که خودتون هم فرمودید این مسئله ریشه در بار روانی داره که از دوران جوانی با شما همراه بوده. این مسئله نیازمند رفتار درمانی که باید برای این منظور به یک متخصص مراجعه کنید.

اما از لحاظ اخلاقی به این فکر کنید که پسر شما با ۲۴ سال سن چقدر میتونه تحت تاثیر این رفتار شما قرار بگیره و در دوام زندگی مشترکش دچار مشکل بشه.

سلام من ۲۴ سالمه و چهار سال با هم تو رابطه بودیم و یک ساله عقد کردیم چند شب پیش متوجه خیانت اون شدم و خیلی دارم عذاب میکشم یک ماه دیگه عروسیمونه و همه دارن میگن کی عروسیتونه و از ترس خانوادم نمیتونم بزنم زیر همه چی من نمیدونم باید چیکار کنم

سلام.

هر زمان که جلوی اشتباه رو بگیرید پیروز شدید.

اجازه ندید ترس های شما باعث بشه که یک عمر زندگیتون خراب بشه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

دیدگاه

خیانت | 0 |

مرد خیانتکار مردي است كه فارغ از تاهل و تعهدي كه به همسرش دارد، روابط فرازناشويي نيز دارد. بی وفایی همسران در زندگی مشترک و روابط فرازناشویی مشکلی بسیار شایع و متأسفانه رو به افزایش است. وقتی دو نفر تصمیم به ازدواج و تشکیل خانواده می گیرند، در ذهنشان یک زندگی دو نفره متعهدانه را تصور می کنند. زندگی ای سرشار از عشق، صمیمیت، محبت، عاطفه و تعهد. اما این روزها زنان و مردان زیادی از مشاوران خانواده کمک می خواهند، چون با بی وفایی همسرشان مواجه شده اند. اما چرا مردان به زنی که دوستش دارند خیانت میکنند ؟

اگرچه خیانت دیگر مختص مردان نیست و زنان هم وارد روابط خارج از ازدواج می شوند اما مرد خیانتکار همچنان در صدر است و کانون خانواده را به خطر می اندازد. اما مردان خیانتکار چه احساسی دارند؟ آیا آن ها پشیمان می شوند؟ این سوال بیشتر زنانی است که با مردان خیانتکار روبرو شده اند.

در مسئله روابط فرازناشویی، یکی از مهم ترین و فراگیرترین سؤال ها و چالش ها در مورد خیانت مردان متأهل است. چرا مردان متأهل خیانت می کنند؟ چه عامل و عواملی در زندگی مشترک، مردان به سمت روابط جنسی و عاطفی خارج از ازدواج سوق می دهد؟ در اینجا به شایع ترین دلایل بی وفایی مردان خیانتکار می پردازیم و موضوع مهمتر اینکه بعد از خیانت همسر چه کنیم هم راهکارهایی ارایه میشود. در مورد خيانت و بي وفايي بيشتر بخوانيد.

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

متأسفانه زوج های بسیاری گرفتار فقر شدید در مهارت های ارتباطی هستند. این فقر و ناآگاهی می تواند زندگی زناشویی را سرشار از دعوا، تنش و درگیری های زناشویی کند. وقتی دو نفر نتوانند در مورد مشکلات و تنش هایشان با همدیگر صحبت کنند، ممکن است به راحتی به جنگ و جدل پناه بیاورند.

خانه و خانواده ای که اعضایش مدام در حال دعوا باشند، جای امن و آرامش بخشی نیست و می تواند زن یا مرد را فراری بدهد و منجر به پناه بردن او به دیگری شود. بسیاری از مردان خیانتکار ادعا می کنند که برای فرار از محیط متشنج خانواده خیانت کرده اند.نشانه های مردی که خیانت می کند از مسایل مهمی هست که باید تمامی زنان از آن اطلاع داشته باشند.

دو نفر می توانند بدون طلاق رسمی از همدیگر جدا شوند. بسیاری از همسران بدون این که قانوناً جدا شده باشند، در یک خانه در کنار هم زندگی می کنند اما نه رابطه جنسی دارند و نه رابطه عاطفی. عجیب نیست که وقتی کسی نتواند نیازهای جنسی و عاطفی را در خانواده برطرف کند، در جای دیگری به دنبال رفع این نیازها باشد. پیشنهاد میکنیم برای کسب راهکارهای بیشتر به مقاله مشاوره خانواده سر بزنید.

می توان به جرأت گفت که رابطه جنسی با کیفیت مهم ترین مؤلفه در موفقیت زندگی مشترک است. مشکلاتی مثل ناتوانی همسران در ارضای جنسی همدیگر، اختلالاتی مثل زودانزالی، دیرانزالی، اختلال نعوظ، اختلال واژینیسموس، انواع انحرافات جنسی، بیماری های مقاربتی، و… این قابلیت را دارند که میان همسران از نظر جنسی فاصله بی اندازند.

مشکلات عاطفی و ارتباطی هم می توانند منجر به مشکلات جنسی شوند. در این شرایط بعضی مردان به جای حل مشکل جنسی خیانت می کنند و تصور می کنند که این مشکلات در رابطه با یک فرد دیگر وجود دارند.

گاهی اوقات زندگی زناشویی و خانوادگی گرم و پرشور است اما مرد خیانتکار همچنان خیانت می کند. در چنین شرایطی معمولاً یک اختلال شخصیتی، تنوع طلبی و مشکلاتی از این دست، علت اصلی خیانت است و رفتار مرد ارتباط چندانی با کیفیت رابطه اش با همسرش ندارد.

این سؤال، سؤال بسیاری از زنانی است که در مواجهه با بی وفایی همسرشان، از یک روانشناس یا مشاور کمک می گیرند. آن ها می پرسند با مرد خیانتکار چه کنیم یا به بیانی علمی تر راهکاری برای نشان دادن بهترین واکنش نسبت به خیانت همسرشان هستند. پاسخ دادن به این سؤال کار ساده ای نیست. هر خیانتی ریشه منحصر به فردی دارد و مواجهه با هر خیانتی هم باید به شکل ویژه ای انجام بگیرد. نمی توان به هر زنی که می پرسد با خیانت شوهرم چه کنم ، جواب مشابهی داد.

بهترین کار در این شرایط، استفاده از خدمات روانشناختی و مشاوره ای خیانت است. مشاوره خیانت موقعیتی را فراهم می کند تا افراد با توجه به کیفیت زندگی خودشان برای نحوه مقابله با خیانت تصمیم بگیرند، اما در مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم ؟

آیدانیتو یک فضای هوشمند مشاوره و آموزش است. مشاوران متخصص و با تجربه ما در آیدانیتو می توانند راهکارهایی به شما بدهند تا در مواجهه با خیانت همسرتان واکنشی هیجانی نشان دهید. اگر چه گاهی اوقات خیانت همسران منجر به طلاق می شود. اما بخشش خیانت غیر ممکن نیست و بسیاری از زندگی های مشترک بعد از بخشش خیانت و ریشه یابی و حل و فصل مشکلات سالم تر و با کیفیت تر شده اند. موضوع مهم دیگر برای افراد این است که آیا خیانت قابل بخشش است.

در این مقاله به موضوع مرد خیانتکار پرداختیم. در ادامه مطالعه مقاله  خیانت همسر را به شما پیشنهاد می دهیم.

 آیا شاهد نشانه های خیانت در زندگی مشترکتان هستید؟ آیا از روابط فرازناشویی مرد زندگی تان اطمینان دارید؟ برای آگاهی از ریشه های این معضل و روش های حل آن، می توانید با مشاوران خانواده آیدانیتو تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:

امتیاز:

نوامبر 28, 2020

نوامبر 28, 2020

نوامبر 28, 2020

نوامبر 28, 2020


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر شما

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

درصورتی که در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به مشاوره نیاز داشتید می توانید با شماره تلفن 569 10 910 021 در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره آیدانیتو بهره مند گردید.

سایت مشاوره آیدانیتو یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر اعم از آموزش و پرورش، سازمان سنجش، دانشگاه آزاد و… هیچگونه وابستگی ندارد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق است به آیدانیتو

مشاوره خانواده فمیلیکو

مشاوره خانواده کودک و روانشناسی

تنوع طلبی مردان در زندگی مشترک یکی از اصلی ترین دلایل ازهم پاشیدن خانواده است.خانم ها معمولا زمانی که متوجه خیانت همسرشان می شوند، دچار افسردگی و پرخاشگری می شوند. از این رو رفتارهایی از آنها سر می زند که اوضاع را وخیم تر می کند. به همین دلیل بهتر است در برخورد با خیانت شوهر نسنجیده و بدون فکر و مشورت کاری را انجام ندهید.

در مقالات قبلی نشانه های خیانت مردان را بررسی کردیم و در این مقاله می خواهیم به نحوه ی صحیح برخورد با خیانت برسیم. راهکارهایی که در ادامه برای شما آورده شده اند همگی بر اساس اصول روانشناسی می باشند و اگر این مسئله در زندگی شما اتفاق افتاده است می توانید با آن به خوبی برخورد کنید .

گاهی اوقات خیانت از جانب مرد فقط یک علامت هشدار برای زن است. گاهی نیز راهی برای کسب یک تجربه هیجان انگیز و جدید است. اما در برخی موارد این رابطه از جانب هر دو نفر کاملا جدی است. از این رو در برخورد با مردان خیانتکار قبل از گرفتن هر تصمیمی در جهت بهبود رابطه زناشویی و ادامه مسیر باید میزان جدیت شوهر خود را برای اتمام یا ادامه رابطه با نفر سوم بررسی کنید.

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

برخی خانم ها در برخورد با خیانت شوهر خود را مقصر می دانند. آنها به دنبال عیب و ایرادی در ظاهر و رفتار خود هستند. فکر می کنند در مورد نیازهای جنسی همسر خود کوتاهی کرده اند یا وقت کافی برای او و رابطه شان نگذاشته اند. باید به این نکته دقت کرد که حتی اگر هر کدام از این کمبودها و مشکلات درباره زن وجود داشته باشد مرد نمی تواند این حق را به خود بدهد که وارد رابطه دیگری بشود و خیانت کند.

در شرایط به وجود آمده مهم ترین فرد خود زن است. از این رو در برخورد با مرد خیانتکار باید از همه نظر حتی بیشتر از قبل به خودش توجه کند. انجام دادن کارها، ورزش های مورد علاقه و خوردن غذاهایی که بیشتر دوست دارید می تواند یکی از این کارها باشد.

تا جایی که می شود باید از صدمات روحی وارد شده به دلیل موضوع خیانت جلوگیری کرد.

تا جایی که می توانید تنها نمانید. در این گونه مواقع فکر و خیال های منفی به سراغ فرد می رود. تنهایی شرایط بال و پر دادن به این افکار و احساسات را بیشتر فراهم می کند. پس سعی کنید با دوستان و خانواده خود بیشتر رفت و آمد کنید. اینگونه می توانید زمان لازم برای گرفتن تصمیم مناسب در برخورد با خیانت شوهر را با بحران کمتری پشت سر بگذارید.

جنجال و پرخاشگری در برخورد با مردان خیانتکار مشکلی را حل نمی کند. این کار باعث می شود که فاصله بین زن و شوهربیشتر شود. در برخی موارد رفتار مرد خیانتکار با همسرش در مقابل ناراحتی و عصبانیت او کاملا طلبکارانه است. مردها معمولا در این شرایط به دلیل جریحه دار شدن غرورشان جبهه می گیرند. خود زن نیز با مرور کردن عیب و ایرادهای شوهرش از انتخاب غلط خود بیشتر عذاب می کشد. آیا در مورد خیانت عاطفی اطلاعاتی دارید؟ چرا بعضی ها این را خیانت نمی دانند؟ پیشنهاد میکنیم مقاله خیانت عاطفی را مطالعه کنید.

6- ذهنتان را درگیر نفر سوم رابطه نکنید

در رفتار با مرد خیانتکار پیدا کردن اطلاعات ریز و دقیق از نفر سوم کار اشتباهی است. گاهی اوقات دلیل اصلی خیانت مرد هیچ گونه ارتباطی به نفر سوم ندارد. بعضی مردها فقط برای برانگیخته شدن حسادت زنانه همسرشان و جلب توجه او این کار را انجام می دهند. از طرفی خود زن نیز با دانستن نوع ارتباط شوهرش با نفر سوم و اتفاقاتی که بین آنها رخ داده بیشتر اذیت می شود.

دوستان و خانواده می توانند بهترین حامی در هنگام بروز مشکلات و مسائل مختلف در زندگی هر فردی باشند. در مورد نحوه برخورد با مرد خیانتکار نیز می توان راهنمایی های خوبی از آنها گرفت. اما همیشه صحبت های آنها باب میل شما نیست. ممکن است در این مورد شما را مقصر دانسته و سرزنش کنند. یا از شما بخواهند به سراغ راهکاری مانند طلاق بروید. در اینگونه مواقع اصلا ذهنتان را درگیر صحبت های دیگران نکنید و از قضاوت های آنها نرنجید. تصمیم نهایی  با شماست.

شاید بدترین عکس العمل دربرابر خیانت مرد تلافی کردن کار او با خیانت است. مطمئنا این رفتار نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه گره موضوع را کورتر می کند. یک زن در هنگام مواجهه با خیانت شوهر باید به این نکته دقت کند که قرار است بعد از این نیز زندگی کند. گاها مشکلاتی که ممکن است با انجام این کار برای زن و اطرافیانش پیش بیاید غیرقابل جبران است. پس بهتر است تا حد امکان با آرامش و صبوری با این موضوع برخورد کنید.

ممکن است در برخورد با خیانت شوهر مدام به دنبال دلایل این کار او باشید. از این رو به صورت واضح و مستقیم با شوهر خود صحبت کنید. این سوالات و پاسخ های آنها می تواند در جهت پیشبرد و بهبود رابطه شما و شوهرتان کمک شایانی کند. البته قبل از بیان هر سوالی آن را با خود مرور کنید. مبادا پرسیدن این سوالات فقط از روی کنجکاوی درباره نفر سوم باشد پاسخ همسرتان به آنها احساسات شما را بیشتر جریحه دار کند.

همانطور که گفته شد باید علت خیانت مشخص شود. یکی از راه های ریشه یابی این موضوع صحبت و مذاکره طرفین با یکدیگر است. صحبت های مرد در این مورد بسیار مهم است. هر چند بعضی زن ها این حق را به مرد نمی دهند و فکر می کنند به دلیل اشتباه بزرگی که مرتکب شده نباید از خود دفاع کند. اما بهتر است برای جلوگیری از خیانت مجدد شوهر و حل این مشکل در حال حاضر بدون قضاوت و پیش فرض به صحبت های او گوش بدهید.

صحبت کردن با دیگران درباره خیانت شوهر می تواند موجب آرام شدن زن شود. قرار دادن پست ها و مطالبی در فضاهای مجازی نیز یکی از راه های تخلیه احساسات است. اما آیا هیچ کدام از این کارها واقعا می تواند در بهبود صحیح این مشکل کمکی باشد؟ اگر واقعا به دنبال راه حل مناسبی باشیم که با خیانت مرد چگونه رفتار کنیم و به فکر سر و سامان دادن به اوضاع باشیم بهتر است این موضوع را فقط با افراد مورد اعتماد و آگاه در میان بگذاریم. از طرفی باید این را هم در نظر گرفت که شاید بخواهید مجدد با این مرد زندگی کنید، پس نباید رفتاری را انجام دهید که بعدا پشیمان شوید.

در برخورد با مردان خیانتکار پرخاشگری و عصبانیت مدام کار اشتباهی است. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید حال بدی را که از فهمیدن این موضوع دارید بروز ندهید. مرد باید کاملا متوجه شرایط روحی و گاها جسمی بدی که برای شما ایجاد کرده است بشود.

در برخورد با هر مشکل و گرفتاری صبر بهترین گزینه است. بهترین رفتار با مرد خیانتکار نیز همین است. با صبوری می توان زمان کافی برای گرفتن تصمیم درست را به طرفین داد. از طرفی گذشت زمان یک سری از نکات و جهات مبهم ماجرا نیز مشخص می کند.

امروزه مراکز متعدد مشاوره خیانت در سرتاسر کشور به صورت آنلاین و حضوری مشغول به کار هستند. در این مراکز افراد آگاه و عالم نسبت به مسائل زناشویی و خانوادگی حضور دارند که می توان با صحبت و همفکری با آنها راه مناسبی را در راستای اینکه با مرد خیانتکار چگونه رفتار کرد بیابیم. جلسات مشاوره تک به تک و دونفره با زوجین و بررسی و ریشه یابی علل خیانت می تواند کمک شایانی را در راستای حل این مشکل و درمان خیانت در هر کدام از طرفین کند.

هرچند فکر کردن به این موضوع هم برای شما سخت و دردناک است. اما باید این موضوع را در نظر گرفت که ممکن است شما در خطر بیماریهای مقاربتی ناشی از ارتباط شوهرتان با یک زن دیگر باشید. از این رو اگر تصمیم به زندگی مجدد با شوهرتان دارید حتما آزمایش های لازم در این زمینه را انجام بدهید.

بدترین عکس العمل در برابر خیانت شوهر چیست؟

بدترین عکس العمل در برابر خیانت شوهر، خیانت متقابل است. زیرا شما برای جبران یک کار اشتباه از سوی شوهرتان دارید اشتباه بزرگتری را انجام می دهید.

آیا طلاق تنها راه ممکن بعد از خیانت شوهر است؟

طبیعی است که احساسات شما جریحه دار شده باشد و شما نتوانید به راحتی از این اتفاق چشم پوشی کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که با تصمیم به طلاق شما یک زندگی را پایان می دهید. این موضوع زمانی مهم تر می شود که شما فرزند نیز داشته باشید

صحبت کردن به طور مستقیم درباره ی مسئله ی خیانت با شوهر کار درستی است؟

بله، باید سعی کنید به طور جدی این موضوع و حس خودتان را با او در میان بگذارید، سعی کنید از کنایه زدن و صحبت های حاشیه ای دوری کنید.

مشاوره خیانت فمیلیکو در خصوص بهترین عکس العمل در برابر خیانت نکاتی را بیان کردیم. اگر شما هم نکاتی به ذهنتان می رسد و در این پست از آن صحبت نشده است، بهتر است تا آن را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران هم از آن استفاده کنند و از سوی دیگر در مقاله دیگری به صورت اختصاصی به آن پرداخته شود.

سلام وقت بخیر،من وقتی بچه دومم رو باردار بودم خیانت شوهرم رو دیدم با همکارش ک 2سال هم از خودش بزرگتر بود، ب راحتی و با آرامش گذشتم ب خاطر بچه هام، و ایشون قسم خورد ک تموم شده، اما ب شدت شکاک شدم و هیچ اعتمادی بهش ندارم و روز ب روز عذابم بیشتر میشه، کمک کنید لطفا

سلام
ایشون قسم خورد ک تموم شده
بزرگترین اشتباه ساده گرفتن مشکل هستش. شک نکنید.

سلام خسته نباشین . من همسرم در محل کارش با یه نفر دوست شده و من فهمیدم ولی ایشون انکار میکنن و میگه که اگه میخواستم خیانت کنم ازدواج نمی‌کردم . ولی مدام در حال چت هستش و حس میکنم که اون طرف هستش . چکار کنم لطفا جوابمو بدین . یک راه حل جلوی نام بزارین

سلام
مشکل اینجاست که همسرتون چت احتمالا خیانت نمیدونه

آیا راهی هست دوست عزیز؟؟

چرا راهی نباشه دوست عزیز

پیام من چرا پاک شدش

سلام من یه مشکل دارم اینکه همسرم یا که زنم ازم میخواد جدا بشه ینی میخواد طلاق بگیر منم خیلی دوستش دارم نمیتونم ازش جدا بشم میمیرم واسه اش موضوع اینجا هست که من خارج چند سالی زندانی بودم کمتر از ۳سال ۵ماه کلن خارج بودم اونجا کار بودم زندگیم خیلی عالی بود بعد من رفتم زندان این خانمم ازم بعد از ۵ماه ازم طلاق خواست منم گفتم از زندان نمیتونم طلاق بفرستم یا طلاق بدهم حالا دستان از اینجا شروع شده این خانمم خیلی منو هم قبلا دوست داشته واسم میمرد حالا دوباره شروع کرده به گفتن حرف طلاق میخوام منم موندم الان پیشش هستم از خارج اومدم ولی بجز یه شب رفتم کنارش پیش مادرش زندگی می‌کنه همون روز اول ازم طلاق خواست گفت برو بیرون از زندگی من چرا منو ول نمیکنی بهم خیلی فحش و ناسزا گفت منم چیزی بهش نگفتم گفتم من طلاق بده نیستم طلاق نمیدم اگه حتی منو بکشید مشکلی نیست من شهیدم حالا من اومدم خونه خودم چونه من یه دستگاه خونه ۴اتاقه با حال با آشپزخونه با تمام امکانات روز دارم منم اومدم خونه ام زنم هم رفته پیش مادرش پیشم نمیاد جلو هیچکس نمیگه طلاق میخوام بس جلو من بهم میگه جلو بقیه منو حاشا می‌کنه حتی فحش میده میگه من نگفتم طلاق میخوام میگه من هیچ حرف طلاق با این نزدم ینی به من میگه درصورتی این هروز موقع ناهار بهم میگه حالا شما یه مهربانی بکن یه محبت بکن چکار بکنم میخوامش دوسنچتش دارم خیلی حتی اگ بهم خیانت بکنه تا خودم ندیدم باور نمیکنم خیانتشو خیلی باهام دوست بود میمیرد حالایه دفعه‌ای عوض شد منم اومدم ایران پیشش از زندان آزاد شدم خارج ینی کشور عربی زندان بودم اومدم خوب بیا زندگی بکن ولی یه حرفی ببخش نگفتم مادرش بدجور پشتش هست راضی هم به طلاق دخترش هم هست میخواد به یه پسر پولدار بده بهش ازدواج بکنه ولی من نمی‌گذارم چون بدجور اسیرشم ای کاش این حرفای دلم رو میخواند یا دلم رو میدید اسمش هک شده داخل قلبم
کمک بهم بکنید ممنون میشم حرفی بگید مشاورین بهم بدید چکار بکنم ای الله کمکم کن من فقط از تو الله میخوام تو بهم برگردونش زنم رو یا الله تو سبب کن تا برگردد این عشقم
آهای مشاورین و هرچیز دیگر که من اسمشو بلد نیستم کمک کنید بهم خیلی زجر دارم میکشم

با سلام
شما یه مهربانی بکن یه محبت بکن چکار بکنم میخوامش دوسنچتش دارم. شما باید فرصتی بهش بدید تا کم کم فکر کنه یا برید پیش یه مشاور

آیا راهی هست دوست عزیز؟؟

چرا راهی نباشه دوست عزیز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مشاوره تلفنی – تماس با تلفن ثابت – بدون صفر

09353000102 (سراسری)

09353000102 (تهران)

مرکز مشاوره تلفنی فمیلیکو در راستای گسترش خدمات مشاوره و ایجاد امکان دسترسی تمامی هم وطنان به خدمات
مشاوره و همچنین بهبود خدمات مشاوره تلفنی، فاز اول کار خود را در زمینه های مشاوره تلفنی تحصیلی، مشاوره
تلفنی خانواده و مشاوره تلفنی روانشناسی آغاز کرده است. به فضل پروردگار مرکز مشاوره تلفنی فمیلیکو در
نظر دارد با پیشرفت فاز اول مشاوره تلفنی و در راستای همه گیرتر شدن خدمات مشاوره، با گسترش خدمات مشاوره
تلفنی خود، در حوزه مشاوره آنلاین، مشاوره تصویری و مشاوره خارج از کشور با هم وطنان عزیزمان نیز فعالیت خود
را توسعه بخشد. در حال حاضر در مرکز مشاوره تلفنی فمیلیکو، شما می توانید از مشاوره مشاوران زبده در حوزه
های مختلف مشاوره مثل مشاوره تلفنی تحصیلی، مشاوره تلفنی خانواده و مشاوره تلفنی روانشناسی بهره مند شوید.
امید است که شما کاربران گرامی از خدمات مشاوره تلفنی فمیلیکو کمال رضایت و استفاده را داشته باشید. ان
شاءالله …

برای مشاوره حضوری تلفنی روانشناسی، ارتباط، محبت، انزوا و تنهایی، اضطراب و استرس، فوبیا و ترس، وسواس،
معلولیت، لکنت زبان، افسردگی، اختلال شخصیت، اعصاب و روان، پرخاشگری، اسکیزوفرنی، حریم خصوصی، روان
تحلیلی و … می توانید از خدمات مرکز مشاوره فمیلیکو بهره مند شوید.

برای مشاوره حضوری و تلفنی ازدواج، پیش از ازدواج، نامزدی، خواستگاری، طلاق، دوران بارداری، نوزاد،
کودک، نوجوان، جوان، اعتیاد، خیانت، مشاوره جنسی و زناشویی، دعوای خانوادگی، فضای مجازی و … با
مشاوران حضوری و تلفنی فمیلیکو در تماس باشید.

تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، روبروی بیمارستان ولیعصر، برج پیروز طبقه 3

مشاوره تلفنی

09353000102

09353000102

تماس فقط برای تعیین وقت مشاوره حضوری

09353000102

خیانت

با شوهر خیانت کار چه کنم؟ سوال بسیار مهمی است که این مقاله را برای پاسخ بدان تهیه نموده ایم. در رابطه با اینکه با شوهر خیانت کار چه کنم؟ و همچنین همسرم خیانت میکنه چیکار کنم؟ با توجه به شرایط شما توضیحات متفاوتی وجود خواهد داشت. اینکه در مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم؟ و درمان خیانت شوهر و همچنین نحوه برخورد با خیانت شوهر موضوعاتی است که برای مشاوره اختصاصی با مشاوران دکتر فکر می توانید با شماره های موجود در جدول زیر مشاوره دریافت نمایید.

برخورد با خیانت شوهر را می توان به دو روش تفسیر نمود که در روش اول باید گفت شما می توانید برای ادامه زندگی خود تلاش کنید و همچنین به گونه ای رفتار کنید که دیگر این اتفاق صورت نگیرد. احساس گناه نداشته باشید و بر روی نقاط ضعف خود نیز برای داشتن راهکارهای مناسب تلاش کنید.

راه برخورد با خیانت شوهر بخشش زودهنگام و یا دیر هنگام و همچنین تکرار بی وفایی نخواهد بود.

فهرست محتوا

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

 در برخی از زندگی های مشترک خیانت ممکن است به وجود آید. بر اساس شرایط خاصی و یا مشکلات حل نشده ای ممکن است مردی را وادار به خیانت کند. اما اگر این خیانت بسیار تکرار شود، حتماً در ویژگی های شخصیتی فرد مشکلاتی وجود دارد که باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد چراکه این موضوع زندگی را می‌تواند دچار تشویش دائمی نماید.

 اگر خیانت به هر دلیلی در زندگی مشترک یک بار صورت گیرد، تلاش می‌کنیم تا کلیه عوامل را مورد بررسی قرار دهیم و با توجه به آن، تغییرات مورد نیاز در رفتار و عملکرد خانم و آقا را آموزش خواهیم دهیم اما زمانی که وضعیت فرد به گونه‌ای است که دائماً در حال خیانت است و از این موضوع هیچ گونه احساس گناهی ندارد، ما به طور عمده با آقا روند درمانی را در پیش خواهیم گرفت.

 توصیه هایی که در این مقاله در ادامه به شما ارائه خواهیم کرد در واقع شامل هر دو رویکرد شخصیت خیانتکار و بروز خیانت برای برخورد با خیانت شوهر می باشد. در مورد شخصیت آقا مراجعه به مشاور ضروری و لازم است زیرا پس از از گذشت چندین جلسه درمانی می توان در رابطه با تغییر دیدگاه و شخصیت فرد به نتیجه رسید.

جهت برقراری ارتباط با مشاوره خیانت بر روی لینک کلیک کنید.

اگر همسر شما شخصیت خیانتکاری دارد، بهتر است اقداماتی برای آرامش روانی خود و زندگی تان داشته باشید که در زیر به سه روش اشاره خواهیم نمود و بهتری می توانید در رابطه با اینکه با شوهر خیانت کار چه کنم؟ تصمیم گیری نمایید.

برای اطلاع از پاسخ سوال از دست مادر شوهرم چیکار کنم؟ + 5 راهکار مهم بر روی لینک کلیک کنید.

 این روش به عنوان درست ترین روش است که شما بتوانید به مشاور مراجعه کنید و مشکل را به صورت ریشه‌ای برطرف کنید. یکی از اقداماتی که خانم‌ها در این رابطه انجام می‌دهند قهر کردن و بازگشت به منزل پدری است. شاید در کوتاه مدت این موضوع بتواند تا حدودی مشکل شما را برطرف کند، اما در دراز مدت قطعاً نتیجه‌بخش نخواهد بود.

 سکوت کردن، ابراز نارضایتی وصحبت کردن با یک بزرگتر به کمک پادرمیانی های او و روش های دیگری که ممکن است به ذهن شما خطور نماید و حتی تهدید کردن او نمی تواند از این موضوع جلوگیری کند. چرا که خیانت با توجه به ویژگی های شخصیتی اوست و در صورتی که این ویژگی ها اصلاح نشود، هرگز نمی توانید برای همیشه به این موضوع خاتمه دهید.

برای اطلاع از راه های جلوگیری از خیانت همسر و 5 روش برخورد اصولی بر روی لینک کلیک کنید.

 بسیار طبیعی است که شما در این شرایط آزرده خاطر باشید و زندگی بسیار سختی را بگذرانید و حتی نسبت به زندگی دلسرد شوید. اما گلایه کردن های طولانی، افسردگی و یا حتی بیماری‌های جسمانی ادامه و پیامد این احساس های شما خواهد بود که اگر نتوانید کنترل خود را بر روی احساسات و افکار تان بیشتر کنید قربانی این خیانت، شما خواهید بود.

  بحث های طولانی و همچنین حرف زدن در مورد خیانت همسر و گله و شکایت ها شاید برای مدت بسیار کوتاهی بتواند مشکل شما را برطرف کند. اما در طولانی مدت هرگز به این صحبت‌ها اعتنایی نخواهد کرد و برخورد با خیانت شوهر بی نتیجه می ماند. بنابراین  حرس خوردن  می تواند روش درست و مناسب برای درمان خیانت همسر شما باشد چراکه خودتان بیش از او درگیر این مسئله هستید و به آزار و اذیت خود کمک کرده اید.

برای برقراری ارتباط با مشاوره خانواده آنلاین بر روی لینک کلیک کنید.

 بهتر است فورا در مورد طلاق به نتیجه نرسید. قطعاً شما حق دارید که در مورد زندگی کردن و یا عدم زندگی با یک فرد تصمیم گیری نمایید و متناسب با خواسته های خود یک زندگی ایده‌آل را داشته باشید. اما خاتمه دادن به یک زندگی می‌تواند در صورتی درست و صحیح باشد که با کمک یک مشاور، هیچ یک از راه‌حل‌ها به پاسخ درستی نرسد، این تصمیم با مشورت یک متخصص می تواند صورت گیرد.

 فراموش نکنید حتی در صورت طلاق ممکن است تبعات و پیامدهایی متوجه شخصیت شما و زندگیتان باشد. حتی پس از ازدواج مجدد نیز برخی از خانم ها به دلیل مشکل حل شده یا قبلی همین مسئله را وارد زندگی جدید می‌کند و به همین دلیل مجدداً همین آسیب را از جانب فرد دیگری خواهند دید و مشکلات بیشتری برایشان به وجود می آید.

برای اطلاع از دوازده اشتباه شما علت بی توجهی مرد شماست بر روی لینک کلیک کنید.

نوع دوم خیانت ها که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم مربوط به افرادی می باشد که در زندگی شان  یک بار مورد خیانت قرار گرفته اند. حق طبیعی هر زن و مردی است که در کنار فردی زندگی کنند که دوستشان داشته باشد و در کنار او احساس آرامش کنند و بعد از آن متعهد و متعلق با همسر خود باشد و در صورتی که عکس این اتفاق رخ دهد، ناراحتی های بسیاری به بار خواهد آورد.

همسرم خیانت میکنه چیکار کنم؟ پاسخ به این سوال باید در موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد.

برای اطلاع از اینکه چگونه جواب مادر شوهر را بدهیم؟ بر روی لینک کلیک کنید.

 برخی از خانم ها و آقایان هنگامی که به دلیل مشکل خیانت به ما مراجعه می‌کنند و از گذشته و نحوه زندگی آنها سوال می‌شود، عنوان می‌کنند که در ابتدای زندگی مشکلاتمان بسیار کم بود و مشکل خاصی نداشتیم اما رفته‌رفته برخی از مسائل خود را نشان داد و کم کم نسبت به زندگی دلسرد شدم و به همین دلیل به دنبال فرد دیگری برای برطرف کردن نیازهای خود بودم و راهکار برخورد با خیانت شوهر در این شرایط قطعا متفاوت خواهد بود.

بهتر است در این صورت یک بار از خود بپرسید چه چیزی در زندگی شما نسبت به گذشته تغییر کرده است؟ که در اصطلاح مشاوره ما به آن «بازگشت به دوران رمانتیک» می‌گوییم. این بازگشت به عقب باید هم از جانب مرد و هم از جانب زن صورت گیرد تا بتوانند تصمیم گیری درستی در این زمینه داشته باشند.

برای اطلاع از بیست فایده رابطه جنسی بر روی سلامت زنان و مردان بر روی لینک کلیک کنید.

 در هر زمینه ای، حفظ کردن و رعایت حد تعادل می تواند موجب داشتن یک زندگی خوب شود. یکی از اشتباهات برخی از خانم هایی که مورد خیانت قرار می‌گیرند این است که پس از ابراز پشیمانی همسرشان به زودی او را می بخشند. این کار باعث می شود که همسرتان یاد بگیرد شما خیلی زود او را خواهید بخشید و به همین دلیل حتی اگر خیانت کند مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد و مجدداً ممکن است این رفتار را تکرار کند.

 در رابطه با صبوری برای بخشیدن همسرتان نیاز نیز بسیار حساسیت به خرج دهید. چراکه اگر این بخشش در مدت زمان طولانی رخ دهد، موجب می‌شود احساس گناه فرد به حداقل ممکن برسد و یا اینکه از بین برود و به همین دلیل به خود حق می دهد که با همین رفتارها مجدداً خیانت را تکرار کند و بنابراین حفظ تعادل در این زمینه بسیار ضروری خواهد بود.

جهت اطلاع از اینکه زوج درمانی چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید.

قطعا کنترل ما بر افراد دیگر بسیار سخت است و یا بهتر است بگوییم غیر ممکن می باشد. به همین دلیل یکی از توصیه های ما به خانم ها این است که بر روی رفتار خود تجدید نظر کنید و تلاش کنید تا جلوی اشتباهاتی که در حال وقوع است بگیرید. در یک رابطه دو طرفه نمی‌توان تمام تقصیرها را به گردن فرد دیگری انداخت و هر دوی آنها ممکن است در برخی موارد مقصر باشد.

 به نیازهای همسرتان توجه بیشتری داشته باشید و تلاش کنید تا اشتباهات خود را بپذیرید و  کم کم آنها را برطرف نمایید. در واقع منظور از این موضوع این نیست که شما مقصر شناخته شده اید. اما هدف این است که شما آرامش روانی بیشتری را در زندگی خود داشته باشید و در ادامه آن زندگی بهتری را تجربه نمایید.

برای اطلاع از 18 راز ازدواج موفق و نشانه های آن بر روی لینک کلیک کنید.

 هرگز برای مراجعین مختلف نمی‌توانیم یک نسخه پیچیم و به آنها بگوییم که همه شما باید بر اساس همین روش عمل کنید چرا که شخصیت افراد و نوع زندگی آنها با یکدیگر متفاوت است و به همین دلیل باید متناسب با همین جزئیات تصمیم گیری های درستی داشته باشیم. دریافت کمک از یک مشاور بدون واسطه کمک می کند تا به درستی مشکلات فعلی را برطرف کنید.

برای اطلاع از 10 علت تغییر رفتار مردان بعد از ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

 یکی از عکس العمل هایی که خانم ها پس از اطلاع از خیانت همسرشان ممکن است داشته باشند، چک کردن های دائمی گوشی او می باشد. این کار پس از اطلاع همسرتان می تواند عکس‌العمل‌های متفاوتی را موجب شود از جمله آن به : تغییر رمز گوشی و یا داشتن گوشی دیگری برای صحبت کردن با فرد مقابل می توان اشاره نمود.

صحبت کردن با نفر سوم بزرگترین اشتباهی که شما می‌توانید انجام دهید در یک صورت ما می‌توانیم این توصیه را به شما داشته باشیم که با نفر سوم صحبت کنید، در صورتی که نفر سوم، خواهر شما و یا دوست صمیمی شما باشد. در غیر این صورت، صحبت کردن با نفر سوم به معنای واگذار کردن زندگی خودتان به فرد دیگری می باشد.

 سکوت های طولانی و یا اجازه دادن به همسرتان برای دور شدن از منزل و دور شدن از خودتان  از دیگر از اشتباهات بزرگی است که در برخورد با خیانت شوهر می‌توانید مرتکب آن شوید.  چرا که هر چه قدر فاصله شما و همسرتان بیشتر شود، نیاز به خیانت نیز بیشتر خواهد شد. صمیمیت می‌تواند بهترین راهکار ای باشد که ما به شما می توانیم برای داشتن یک زندگی بهتر توصیه کنیم.

برای اطلاع از تاثیر خیانت بر فرزندان بر روی لینک کلیک کنید.

هنگامی که به مشاور برای اطلاع از نحوه برخورد با خیانت شوهر مراجعه می نمایید و جلسات درمانی را طی کردید، بهتر است که به توصیه های مشاور برای ادامه زندگی خود عمل کنید. یکی از مهمترین توصیه ها این است که این موضوع را به عنوان یک طعنه و نیش و کنایه دائماً به همسرتان گوشزد نکنید. چراکه راه را برای ادامه خیانت او فراهم نموده اید و به خود حق می دهد که مجدداً همین کار را تکرار کند.

برای اطلاع از پاسخ این سوال که چگونه با مادر شوهر حرف بزنیم؟ + 14 نکته مهم بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

 او را ببخشید و سعی کنید هرگز دیگر به این مسئله فکر نکنید و اعتماد سابق را گرچه بسیار سخت است مجدداً نسبت به او داشته باشید چراکه نداشتن اعتماد پایه یک زندگی را متزلزل خواهد کرد و همچنین شما را دچار آسیب های روانی و جسمانی بسیار زیادی خواهد نمود زیرا تمام دغدغه شما اقدامات همسرتان بدون حضور شما خواهد بود.

 هوشیار تر از غم باید عمل کنید. فراموش نکنید که اگر همسرتان موفق به بی‌وفایی به شما شده است، به دلیل باز بودن مسیر این اتفاق صورت گرفته است که شاید شما به صورت ناخودآگاه این هموار نموده اید بنابراین هوشیار تر از گذشته باید قدام کنید و زندگی خود را به اصطلاح عامیانه “در مشت خود بگیرید”.

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با اینکه با شوهر خیانت کار چه کنم؟ و همچنین نحوه برخورد با خیانت شوهر می باشید می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. برای دریافت پایخ این سوالات که با شوهر خیانت کار چه کنم؟ همسرم خیانت میکنه چیکار کنم؟ و در مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم؟ و درمان خیانت شوهر برای همیشه، با شماره های موجود در جدول زیر تماس حاصل نمایید.

پاسخ به این سوال بستگی زیادی به نوع خیانت خواهد داشت. اما به طور کلی، باید علاوه بر تلاش جهت ادامه زندگی، لازم است اجازه بروز دوباره این بی وفایی را به همسرتان ندهید.

اگر همسر شما شخصیت خیانتکاری دارد، 3 راهکار پیش روی شماست! 1. مراجعه به مشاور 2. تلاش برای حفظ آرامش روانی 3. طلاق به عنوان آخرین راه حل

باید به طور کلی بگوییم که علت های موضوع را مورد بررسی دقیق قرار دهید و برای پاسخ به این سوال که در مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم؟ روش های مناسب را به کار گیرید.

بهترین راهکار مراجعه حضوری شما و همسرتان به یک زوج درمانگر خواهد بود.

ژانویه 6, 2022

دسامبر 30, 2021

دسامبر 29, 2021

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در …

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

Δ

پاسخگویی 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

مشاوره تلفنی خانواده، ازدواج، روانشناسی و عشق

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)


چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

مورد خیانت قرار گرفتن یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند در زندگی شخصی اتفاق بیفتد. وقتی شما در یک رابطه عاشقانه و عمیق هستید خیانت می تواند آب سردی بر روی شعله عشق شما باشد. خیانت شوهر به همسرش می تواند کاملا زن را شوکه کند و در این مواقع رفتارهای نا به هنجاری را از طرف زن ها می بینیم که کار را بدتر می کند. ما در این پست سعی کردیم تا بهترین عکس العمل در برابر خیانت شوهر را برای شما شرح دهیم. اگر شما هم نگران چگونگی برخورد با شوهر خیانتکار هستید در ادامه ای این پست با ما همراه باشید تا بدانید با برخورد با میلی شوهر آشنا شوید.

اول از همه این موضوع را می گویم چون مهم ترین مشکل افرادی است که مورد خیانت قرار می گیرند. به یاد داشته باشید «شما مقصر نیستید» بنابراین نباید بعد از خیانت کردن شوهرتان، خودتان را سرزنش کنید. حتی اگر هم کمی و کاستی ای در زندگی شما بوده است خیانت راه فرار از آن نبوده است بنابراین هیچ توجیهی ندارد. هیچگاه خودتان را سرزنش نکنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نشانه های خیانت مردان کلیک کنید.

قبول کنید که چند وقتی قرار است اوضاع کاملا بهم ریخته و نا مرتب باشد. احساسات شما جریحه دار شده است و طبیعی است که حال طبیعی نداشته باشید. در برخورد با خیانت مردان باید بدانید که نیاز به زمان دارید. این بدان معنا نیست که شما باید به این شرایط عادت کنید و یا اینکه اوضاع را همانطور که هست بپذیرید. بلکه باید بدانید که جر و بحث کردن و دعوا بر سر این موضوع دقیقا عین وقت تلف کردن است. زیرا قرار نیست اوضاع به حالت قبل برگردد. بنابراین باید رویکرد جدیدی را اتخاذ کنید.

مهم ترین شخص در این شرایط خود شما هستید. در چگونگی برخورد با مرد خیانتکار باید به یاد داشته باشید که شخصی که آسیب بیشتری دیده است شما هستید و باید به نوعی این آسیب را کاهش دهید. از خودتان مراقبت کنید. غذای مورد علاقه اتان را بخورید و یا کارهایی که دوست دارید انجام دهید. شما آسیب دیده هستید و مطمئن باشید که نیاز ندارید بیش از این به خودتان آسیب بزنید.

یکی از رایج ترین عکس العمل زنان به خیانت شوهرشان پاسخ دادن این رفتار با پرخاش و عصبانیت است. معمولا در این موقع زن ها سعی می کنند تا پیام های تندی به همسرشان ارسال کنند و یا جایگاه او را تخریب کنند و کاستی های زندگی اشان را یادآوری کنند. باید بدانید که این کار برای شما هیچ فایده ای جز عصبانیت و ناراحتی بیشتر ندارد. زیرا به خودتان یادآوردی می کنید که در جایگاه اول این چنین مردی انتخاب شما بوده است و حالا نیز خیانتکار از آب در آمده است. قبل از اینکه عمل خاصی انجام دهید آرام باشید. زیرا بحث کردن درباره این موضوع نمی تواند صورت مسئله را پاک کند. اگر میخواهید در مورد دلایل خیانت مردان بیشتر بدانید کلیک کنید.

خیانت مردان متاهل همیشه این ترس را در جان زن ها می اندازد که ممکن است تا آخر عمر تنها بمانند. در این صورت که این تفکر کاملا اشتباه است. همین موضوع باعث می شود که شما در جواب خیانت شوهرتان به خیانت کردن و یا گرفتن تصمیمات نادرست رو بیاورید. همچنین در طرف مقابل برخی از زن ها در برابر خیانت های مکرر شوهرشان ساکت می مانند زیرا از تنهایی می ترسند. هر دوی این رفتار اشتباه است. بلکه شما باید شرایط را بسنجید و عاقلانه تصمیم گیری کنید.

هنگامی که از لحاظ احساسی متزلزل می شوید نیاز دارید که تنها نباشید. تنهایی باعث می شود که فکر و خیال های الکی به سراغ شما بیاید و کاملا شما را به هم بریزد. دور خود را با دوستانتان و یا خانواده اتان پر کنید. این کار به بازگشت به زندگی بعد از خیانت بسیار مهم است و باعث می شود که روند عادی شدن با سرعت بیشتری برای شما طی شود. در حقیقت شما نیاز دارید با کسانی باشید که شما را ساپورت می کنند و به حرف شما گوش می دهند.

برای فراموش کردن خیانت همسرتان نیاز دارید که چند وقتی از شبکه های اجتماعی دوری کنید. وقتی که مدام پای گوشی تان باشید به فکر چک کردن او هستید. لست سین او را در تلگرام و یا اینستاگرام چک می کنید و اگر آنلاین باشد شما عصبانی و مضطرب خواهید شد. بنابراین سعی کنید برای مدتی از شبکه های اجتماعی و به طور کلی فضای مجازی دوری کنید و بیشتر در دنیای حقیقی و با دوستان خود باشید.

این جمله را به یاد داشته باشید: «خبرچینی هیچگاه اوضاع را بهتر نکرده است» بنابراین سعی نکنید که از دوستان و اطرافیان همسرتان خبرهای جدیدی از او بدست بیاورید. زیرا هرچند هم فرد مورد نظرتان برای شما مورد اطمینان باشد ولی باز هم امکان دارد که کل ماجرا را برای شما تعریف نکند. این موضوع را به یاد داشته باشید که در برخورد با خیانت مردان باید فارغ از اتفاقات افتاده تصمیم گیری کنید. زیرا حالا فقط نظر شما مهم است و باید در مورد آینده زندگی خود با توجه به شرایط خودتان تصمیم گیری کنید.

طبیعی است که زن ها احساساتی تر هستند و اگر سعی کنید که جلوی احساسات خود را بگیرید بیشتر به خودتان آسیب خواهید زد. اگر دلتان می خواهد گریه کنید، گریه کنید. اگر دلتان می خواهد تنها باشید، تنها باشید. سعی کنید احساسات خودتان را تخلیه کنید. این موضوع در درمان خیانت مردان می تواند بسیار موثر باشد.

مناسب ترین رفتار در مقابل خیانت همسر، کمک گرفتن از یک فرد متخصص است. طبیعی است که شرایط هر کس در رابطه متفاوت است و نمی توان نسخه یکسانی را برای همه در نظر گرفت. اما هنگامی که در برخورد با خیانت مردان متاهل با یک متخصص صحبت می کنید، او با در نظر گرفتن شرایط شما و رابطه تان می تواند بیشتر از هرکس دیگری به شما کمک کند. یک روانشناس و مشاور خیانت می تواند به خوبی احساسات شما را کنترل کند و به شما در صبر بر خیانت شوهر و بخشش خیانت کمک کند. اگر می خواهید مشکل خود را اصولی حل کنید باید به این موضوع توجه کنید که کمک گرفتن از یک مشاور بهترین کار است.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنم که بسیاری از خانم ها هنگامی که از سوی شوهرشان خیانت می بینند درصدد این هستند که در جبران خیانت به همسر، آن ها نیز خیانت کنند. اما به یاد داشته باشید که خیانت مختص به افرادی است که نمی توانند رابطه خودشان را درست کنند و با این کار از آن فرار می کنند و هنگامی که شما نیز این کار را انجام بدهید تا حد آن افراد خودتان را پایین می آورید.

علائم خیانت مردان اولین چیزی است که باید بدانید در این قسمت مهم ترین علایم خیانت مردان را برای شما آورده ایم.

او سعی می کند که در جلوی شما زیاد با تلفنش صحبت نکند و یا اینکه مکالمه های کوتاهی برقرار می کند

یکی از نشانه های پنهان کاری مردان پاک کردن تاریخچه قسمت های مختلف گوشی اشان است. او مسیج هایش و یا پیام های تلگرامش را پاک می کند.

یکی از نشانه های خیانت شوهر که به تشخیص خیانت کمک میکند این است که او سعی می کند در مهمانی ها و جمع های خانوادگی شرکت نکند و از این وقت برای ملاقات با شخص دیگری استفاده می کند. او بیشتر اصرار دارد که شما تنهایی به اینگونه مراسمات بروید.

یکی از نشانه های فیزیکی خیانت همسر عدم ارتباط فیزیکی است. او دیگر به اندازه ی قدیم شما را بغل نمی کند، شما را نوازش نمی کند و به طور کلی سعی می کند از شما فاصله بگیرد.

یکی از نشانه های خیانت مردان، گذراندن وقت بیرون از خانه به خاطر بهانه های کاری است. اگر احساس کردید که او چند وقتی است که بیشتر سرکار می ماند و یا می گوید که اوضاع در محل کار به خوبی پیش نمی رود و مجبور است آخر هفته ها کار کند باید بگویم که احتمال دارد در حال خیانت به شما باشد.

یکی از بارزترین علامت خیانت مرد به زن پرخاشگر شدن مرد و ایجاد دعواهای متعدد است. البته باید بدانید که او واقعا بر سر موضوعی عصبانی نمی شود. بلکه او سعی می کند این دعوا را ایجاد کند تا بتواند بعد از آن سریعا خانه را ترک کند بدون اینکه نیاز داشته باشد به شما جواب پس بدهد.

رسیدن بیش از حد به ظاهر، نوع لباس پوشیدن، تناسب اندام و … می تواند از نشانه های خیانت مرد باشد. البته در نظر داشته باشید که این موضوع را باید با قبل مقایسه کنید. شاید واقعا همسر شما از همان ابتدا فردی بوده است که به ظاهرش بسیار اهمیت می داده است.

تا به اینجا مهم ترین علایم خیانت مردان را برای شما توضیح دادیم. حالا در قسمت بعدی به شما خواهیم گفت که متناسب ترین رفتار در مقابل خیانت همسر چیست.

شوهرم برای بار چندم به من خیانت کرده.. در این شرایط چه کنم؟

در این شرایط زن می تواند در دادسرا از مرد شکایت کند. بعد از شکایت دادگاه مرد را احضار می کند و به پرونده رسیدگی می کند. اگر شاهد شهادت بدهد و دادگاه به نفع زن رای بدهد آنگاه زن می تواند از مرد طلاق بگیرد و مهریه را تمام و کمال دریافت کند.

همسرم مدام با خانم های دیگه چت می کنه..چی کار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید..

اول باید ببینید به چه کسی پیام می دهد. اگه پیام ها عاشقانه بود و مطمئن شدید در حد زنگ و اس ام اسه، سعی کنید باهاش صحبت کنید و خواسته هاش رو بشنوید. اگر کم کاری کردید برطرف کنید. در اکثر موارد این رابطه ها با کمک مشاور درست می شه.

 خانمی باردار هستم و تازه متوجه خیانت همسرم شدم.. لطفا راهنماییم کنید

 در این شرایط طلاق گرفتن مشکلی رو حل نمی کنه. بهتره حتما به یک مشاور خانواده مراجعه کنید. اگه همسرتون از این کار امتناع کرد سعی کنید با صحبت این مشکل رو حل کنید. بهتره در این شرایط، خانواده پسر رو هم در جریان بزارید شاید اونها بتونن بهتون کمک کنند.

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه در مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه
از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

مطالب مرتبط با این نوشته:

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم

مشاوره تلفنی خیانت همسر

متوجه خیانت پدرم شدم! 12 نکته ای که باید بدانید

7 راهکار موثر هنگام مواجه شدن با خیانت مادر

من شوهرم زیاد باهام حرف نمیزنه وقتی خونست،بهم توجه نمیکنه

با سلام
عزیز هر بی توجهی دال بر خیانت نیست. خوب بررسی کنید ببینید مشکا از کجا آب می خورد!

من چند بار که چی همیشه کارشه سه تا بچه دارم نمیتونم کاری کنم اما از خیانت شوهرم خسته شدم چه کنم

سلام خسته نباشید من ۷ماه ازدواج کردم شوهرم قبل ازدواج با خانوما برای رفع نیاز جنسی رابطه داشته به خودم گفت اما چون قبل ازدواج بود کنار اومدم اما چن ماه متوجه شدم بااون خانوم درارتباطه و هرقت بهش گفتم گفته اون خانوم مزاحم من میشه درحالی که مطمئنم دروغ میگه من چیکار کنم خیلی دوسش دارم هنوزم ۱۹سالمه همش به فکر مرگم

با سلام
یک مقاله کامل در این مورد توسط روانشناسان مرکز تالیف شده به نام (( چگونه با خیانت همسر برخورد کنیم؟ 3 مرحله و 22 نکته ای باید انجام دهید)) حتما مطالعه کنید.

سلام من ۴۹سال دارم بعداز ۲۷سال زندگی مشترک همسرم برام خیانت کرده البته صد در صد مطمعن هستم چون گوشی همسرم ضبط مکالمه گذاشتم چون بهش شک کرده بودم حالا چکارکنم چندروز پیش بهش گفتم کلا انکار کرد ولی من بهش نتونستم بگم گوشی ضبط مکالمه نصب کردم میترسم بهش بگم خیلی داغونم گاهی فکر خودکش به سرم میزند خواهشاً راهنمایی کنید دارم دیوانه میشم حتی جواب سلامشو نمیتونم بدم داغونم کمکم کنید

با سلام
اصلا نیازی نیست بهش بگید از کجا به این مسئله پی بردید مهم این است که این پیام برسونید این رفتار نمیتونید تحمل کنید

با سلام من تو سن ۲۲ سالگی ازدواج کرد و نه تازگی فهمیدم که زنم تقریباً یه ماه به من خیانت میکنه و من باید چه کار کنم

وای ازدست خیانت حالم بدواقعاخسته شدم

تازهگی فهمیدم شوهرم داره بهم خیانت میکنه چیکارکنم مچش بگیرم گوشیش رمز گذاشته نمیتونم بازش کنم فکرکنم تاالانم چندباری رفته پیشش.لطفا کمکم کنید

اگه رمز کذاشته شما چطور فهمیدید که رفته پیشش یعنی حس میکنید که خیانت میکنه لطفا در موردش بیشتر و بادقت بیشتری فکر کنید تا مطمئن شوید سپس حتما با همسرتون مطرح کنید

ازدواج دوم من و شوهرمه، دخترش هم با ماست. به من خیانت میکنه. زیر بار نمیره. دفعه اول رو بعد از هزار جور سند که نشونش دادم، قبول کرد و ظاهرا تموم کرد. این بار دیگه نمی دونم چه کار کنم.

تا حرفمون میشه، به راحتی میگه بهتر از من پیدا نمی کردی. اگه ناراحتی بذار و برو.
نمیذاره بچه دار بشم. سنم دیگه داره از سن باروری میگذره.

شاغلم، می تونم زندگی مجردی خودمو مدیریت کنم ولی دغدغه پدرومادرم و اینکه طلاق دوباره من داغونشون می کنه، رهام نمی کنه!

با سلام

نمیذاره بچه دار بشم. سنم دیگه داره از سن باروری میگذره
دلیلشون چیه؟؟

سلام من پدرم به مادرم خیانت کرده و من و مامانم امروز متوجه شدیدم باید چه کار کنیم

با سلام . بهتره مادرتون با یه مشاور در قدم اول صحبت بکنه

دوسالی میشه شوهرم به من خیانت میکنه من تازگیافهمیدم 9ساله ازدواج کردم ویه پسر6ساله دارم..الان که همه چی فاش شده شوهرم قسم میخوره که دیگه باهاش درارتباط نیس ولی زنه همش زنگ میزنه اس میده یه جوریه ثابت میکنه که شوهرم باهاش درارتباط شوهرمودوست دارم نمیخوام زندگیم ازهم بپاشه چیکارکنم توروخداکمک کنیدایاشوهرم به‌خواست خودش باهاش حرف میزنه یاازروی اجباره خواهشن جوابموبدین🙏🙏🙏🙏

با سلام
خوب وقتی اینجا آینده خودتون و یه بچه وسطه همسرتون راضی کنید برید مشاوره خیانت همسر

باسلام شوهرم دوساله بایک زن درارتباطه والان با کمک یکی از دوستان شنیدم ک صیغه کرده ومیخوام محضری کند آیا این امکان دارد

با سلام
با مشاوره حقوقی صحبت کنید

من 35سالمه وهمسرم50اله همسرم از همون دوران تحصیل در دانشگاه با دخترای زیادی رابطه داشته وداره حتی سعی در پنهان کردنش هم ندارد با هرکسی در حد 1ماه یا2ماه دوست هست واین دوستی به تخت خواب کشیده میشه.میگه بی نهایت منو دست داره والبته هرکاری برای من انجام میده بی نهایت مهربون وراستگوهت دکترای اقتصاد داره وبی نهایت پولدار من خیلی دوسش دارم وتو این سالها که باهاش زندی کردم تاحالا باهام بدرفتاری نکرده اما این موضوع که همیشه چشمش دنبال زنای دیگست ومیدونم که بازنای دیگه رابطه برقرر کرده باعث شده من ارمشمو ازدست بد وبی نهایت خسته وافسرده شدم جالب اینجاست که همسرم همیشه حق وبه من میده ومیگه توبهترینی برای من اما همچنان به کارش ادامه میده
بگید چکارکنم من بارهادیدم وبرام جالبه که چه طر دخترایی با سنای کم حاضرن با همسر من رابطه برقرار کنن من بی نهایت همسرم ودوست دارم واصلا نمیخوام ازش جدابشم فقط میخوام بدونم چکارکنم

خب هدف شما چیه / مثل اینکه از وضعیت ناراضی نیستید.

با سلام و خسته نباشید
من شوهرم تو این کانال تلگرامی بنام گپ و گرام با خانوم های عضو گروه حرف میزنه و چت و فلان این اتفاق برای بار هزارم افتاده دیگه واقعاااا خداشاهده خسته شدم راهنمایی کنید لطفا ممنون.

😭😭

سلام من ۱۰ سال ازدواج کردم و دوتا دختر دارم شوهرم به من توجی ندار و همش با‌زنانی دیگر حرف میزنه و رابطه داره خسته شدم میشه منو راهنمایی کنید

سلام

سلام مشکلمون چه جور بنویسیم که متن توسایت مشخص نباشه

با نام مستعار

شوهرم تمام وقت سرش تو گوشی وقتی برای من بچه هاش نمیزاره مدام در حال چت کردن نمی دونم با کیاچت می کنه خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید

شوهرم تمام وقت سرش تو گوشی وقتی برای من بچه هاش نمیزاره مدام در حال چت کردن نمی دونم با کیاچت می کنه خیلی نگرانم لطفا راهنماییم کنید

با سلام
چرا در این مورد با همسرتون صحبت نمیکنید؟

منم همین مشکل رو دارم بارها صحبت کردم بی فایده بوده

سلام شوهرمو بعداز یه سال زندگی مشترک بهم خیانت کرد حالم ازخودم هیکلم بهم میخوره داغونم حتی به خودکشی هم دادم فک میکنم میتونین کمکم کنین

یکم به خودت زمان بده وبه رفتاراش که داره تو رو تحریک میکنه که حسادت کنی واکنش نشون نده

با سلام و خسته نباشید
من شوهرم تو این کانال تلگرامی بنام گپ و گرام با خانوم های عضو گروه حرف میزنه و چت و فلان این اتفاق برای بار هزارم افتاده دیگه واقعاااا خداشاهده خسته شدم راهنمایی کنید لطفا ممنون.

با سلام
خوب خسته شدید تا الان چه کارهایی انجام دادید؟

سلام خسته نباشید من 17 سال ازدواج کردم ودوتا فرزند دارم اما شوهرم با زن های دیگه رابطه داره دیگه این کارش منو آزار میده موندم چیکار کنم تورو به خدا راهنماییم کنید ممنون

با سلام
این موارد نیاز به بررسی تخصصی یک روانشناس داره. در کل زندگی چنین وضعیتی قطعا بحرانی هست و نباید دست کم گرفته شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام

ایمیل

وب‌ سایت

avijeee@ 

info@avije.org  

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه در راستای گسترش خدمات مشاوره دسترسی تمامی هم وطنان به خدمات مشاوره و همچنین بهبود خدمات مشاوره تلفنی، اقدام به ارائه خدمات مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی روانشناسی کرده است. به لطف خداوند متعال مرکز مشاوره تلفنی آویژه در نظر دارد با گسترش کار خود در زمینه مشاوره تلفنی و در راستای آسان تر و ارزان تر شدن خدمات مشاوره، با گسترش خدمات مشاوره تلفنی خود، در حوزه مشاوره حضوری و مشاوره آنلاین با هم میهنان گرامی، وارد شود. در حال حاضر در مرکز مشاوره تلفنی آویژه، شما می توانید از مشاوران زبده در حوزه های مختلف مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی روانشناسی بهره مند شوید.ان شاءالله شما کاربران گرامی از خدمات مشاوره تلفنی آویژه کمال رضایت و استفاده را داشته باشید.

برای مشاوره تلفنی کودک، تربیت کودک، اختلالات کودک، روانشناسی کودک و … می توانید از خدمات مرکز مشاوره کودک آویژه بهره مند شوید.

برای مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره ازدواج دانشجویی، مشاوره ازدواج فامیلی، مشاوره ازدواج اسلامی ایرانی، مشاوره ازدواج موفق، مشاوره در زمینه خواستگاری، مشاوره ، معیار های ازدواج و … با مرکز مشاوره ازدواج آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره نوجوان، مشاوره جوانان، مشاوره ازدواج، مشاوره زناشویی و زندگی مشترک، مشاوره زنان و خانواده، مشاوره خیانت، مشاوره طلاق، مشاوره مرگ عزیزان و … با مشاوران خانواده مرکز مشاوره در تماس باشید.

برای مشاوره تلفنی روانشناسی، مشاوره اختلالات شخصیت، مشاوره اختلالات یادگیری، مشاوره افسردگی، مشاوره اعتیاد، مشاوره ترس و فوبیا، مشاوره اختلالات خواب و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره در زمینه عشق، عشق به همسر، عشق حقیقی و واقعی، عشق مجازی و دروغی، ابراز عشق، عشق به خانواده، عشق به و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره در زمینه مهارت های زندگی، اعتماد به نفس و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.


تهران – تهران – میرداماد

021-62999066 (سراسری) – مشاوره تلفنی

تماس فقط برای تعیین وقت مشاوره حضوری

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور

نی نی سایت

چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم
چگونه با یک مرد خیانتکار رفتار کنیم


Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *