چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم
چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

فهرست مطالب

در صورتیکه به بخشی از محتوا نیاز یا علاقه دارید بر روی عنوان مربوطه در فهرست زیر کلیک نمایید تا به همان بخش منتقل شودید.

در حقیقت این کار به هیچ وجه سخت نیست، میدانم الان در ذهن شما چه چیزهایی میگذرد و مطمئن هستم که الان در دل خود میگویید: “اگر اینکار آسان بود، چرا خیلی از افراد سالها برای اینکار زمان صرف میکنند و به موفقیت نمی رسند؟”

جواب این سوال ساده است، چون این افراد در مسیر صحیح و درست قدم بر نمی دارند. اگر دنبال این هستید که بدانید راه صحیح و درست جذب کردن دیگران به سمت خودتان چیست یا اینکه چطور میتوانیم کاری کنیم که دیگران ما را تحسین کنند، تا انتها این مطلب را پیگیری کنید.

چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

اغلب انسانها زمانی تحت تاثیر قرار میگیرند که فردی را می بینند که میتواند کاری انجام بدهد که خودشان نمی توانند انجام بدهند. برای همین است که روش های جذب کردن یک فرد خجالتی درونگرا، با روش های جذب کردن یک فرد معاشرتی برونگرا متفاوت هستند. در ابتدا شما باید بدانید فرد مورد نظر چه ویژگیهایی دارد، به عبارت دیگر مهمترین اقدام، کسب اطلاعات در مورد فرد است که قبلا هم به آن اشاره کردیم.

اگر کسی از ناشناخته ها ترس دارد، پس ممکن است توسط فردی که در زندگی قدرت کنترل ترس را دارد تحت تاثیر قرار بگیرد. اگر کسی تلاش میکند که پولدار شود، توسط کسی که قابلیت خوبی در جمع آوری ثروت دارد و توانایی اقتصادی خوبی دارد جذب میشود. اگر کسی احساس میکند که در زندگی انسان بی فایده و بی خاصیتی است توسط افرادی که با مشکلات زندگی مواجه می شوند و برای حل کردن آنها تلاش می کنند جذب میشود.

همانطور که در مثال های بالا ذکر شد، جذب کردن دیگران فرمول خاص و ثابتی ندارد ولی با پیش زمینه ذهنی فردی که قصد جذب کردنش را دارید ارتباط مستقیم دارد و خوشبختانه در دنیایی زندگی میکنیم که شبکه های اجتماعی مثل کلوب،فیس بوک و … اطلاعات زیادی را در این موارد در اختیار شما قرار میدهند. تاجایی که میتوانید در مورد فرد یا افراد مورد نظر اطلاعات کسب کنید. رفتارهایی که از خودشان بروز میدهند، احتیاجات و نیازهای روحی-عاطفی فرد را بررسی کنید و بعد با نشان دادن اینکه شما میتوانید این نیازها را برطرف کنید یا چیزی که آن شخص دنبالش است را شما میتوانید ارائه بدهید، تحت تاثیر قرارش دهید. این فرمول ساده ولی کاملا مؤثر برای جذب کردن افراد و تحت تاثیر قرار دادن آنها است.

شما پس از مدتی دیگر حتی به افراد خوش‌تیپ نگاه هم نمی‌کنید! ظاهر آنها برای شما عادی می‌شود، چرا که شما نیاز دارید از افراد چیز‌های بیشتری دریافت کنید.

اگر زمانی که با کسی ملاقات می‌کنید بتوانید چیزهای بیش از ظاهرتان به او نشان دهید، در این صورت شما فرد جذابی به نظر خواهید آمد.

زنان و مردان زیادی هستند که هزینه‌ و وقت زیادی صرف ظاهر خود می‌کنند، اما برای بهبود شخصیت‌شان کاری انجام نمی‌دهند. یک کتاب ممکن است جلد بسیار زیبایی داشته باشد، اما اگر فقط جلد آن زیبا باشد چه کسی دوست دارد که آن را مطالعه کند؟ همانطور که خودتان می‌گویید دیگران شما را دوست دارند به خاطر چیزی که هستید، حرف‌هایی که می‌زنید و کارهایی که انجام می‌دهید. شاید من آدم خوش‌قیافه‌ای نباشم، اما چیزی که در اینجا می‌خواهم درباره آن صحبت کنم زیبایی نیست، من قصد دارم درباره جذابیت حرف بزنم. حالا بیایید ببینیم چگونه دیگران را جذب کنیم.

حتما ببینید: چند ترفند روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران

من فقط می‌خواهم به شکلی دوستانه اعلام کنم که چگونه شخصی ممکن است تمام جذابیتش را از دست بدهد. چطور این اتفاق می‌افتد؟ من هنوز در این توهم بودم که ظاهر تنها چیزی است که در اولین دیدار اهمیت دارد. اما مَت خوش‌قیافه نبود، او قد بلند یا درشت ‌هیکل نبود، اما فردی بامزه، باهوش و بااعتماد به نفس بود. کسی که می‌دانست چطور حرف بزند، کسی که شیوه‌ی خاص خودش را داشت. در کل آدمی بود که چیزی برای نشان دادن داشت.

جذابیت ظاهری افراد خیلی زود فروکش می‌کند، به طوری که فرد زیبا، همچون وسیله‌ای به نظر می‌آید که قرار است ژن‌های شما را به نسل بعد منتقل کند. چیزهایی که باعث جذابیت ظاهری زنان می‌شود عبارتند از: ‌جوانی، نسبت عرض کمر به لکن، پوست سالم، لب برجسته و دندان‌های سفید، چشمان بزرگ، چانه‌ی کوچک و موهای براق است. این معیارها در مردان شامل بلندی قد، شفافیت چشم و پوست، حجم عضلات و تُن صدا، دندان‌های خوب و دیگر علایم سلامتی است. همه این‌ها را به احساس سلامتی، سرزندگی و پیشینه ژنتیکی خوب اضافه کنید.

در هر دو جنس، تناسب فیزیکی بسیار جذاب است. با این وجود برخی ممکن است بسیار عالی به نظر برسند و تمام ویژگی‌های ظاهری را داشته باشند، اما حسی بسیار سرد و بی‌روح به شما بدهند. افراد جذاب ممکن است زیبا به نظر نرسند اما افسون خاصی دارند.

چیزی که قصد دارم اینجا درباره‌ی آن صحبت کنم رفتاری است که شما را صرف نظر از اینکه چه ظاهری دارید جذاب‌تر می‌کند. همان‌طور که مَت درباره خودش گفت او خوش‌قیافه نبود.

این درست است که عبوس بودن، سرد و مرموز بودن و کم حرف و بی‌روح بودن ممکن است بعضی‌ها را جذب کند، اما بیشتر مردم را جذب نمی‌کند. مردم کسانی را دوست دارند که به نظر می‌رسد دیگران را دوست دارند. نکته‌ی مهم این است که مردم چگونه نشان می‌دهند که شما را دوست دارند؟ آنها لبخند می‌زنند. صورت‌های خندان جذاب‌تر هستند و لبخند زدن هنگامی که به چشم‌های دیگران مستقیم نگاه می‌کنید، شما را حتی جذاب‌تر می‌کند. لبخند زدن پیام‌هایی را مانند: «من دوست‌‌داشتنی هستم. من اعتماد به نفس بالایی دارم، خوش‌بین و باانرژی هستم» ارسال می‌کند. بنابراین چهره‌ی عبوس خود را رها کنید و بخندید، لبخند بزنید، آرام باشید و بهترین چیزها را در افراد دیگر پیدا کنید و به شکل زیر ادامه دهید…

هنگامی که مَت وارد اتاقی می‌شود، همه را وادار می‌کند که بخندند. او تاثیرگذار است و همه می‌بینند که دیگران او را دوست دارند. چرا این موضوع مهم است؟

بر اساس مطالعه‌ای که روانشناسان بریتانیایی انجام داده‌اند، اگر به دیگران با لبخند نگاه کنیم، احتمال اینکه فرد جذابی به نظر بیايیم بیشتر خواهد بود. در آزمایشی که بر روی زنان انجام شده بود هنگامی که به آنها تصویر افرادی نشان داده شد که دیگران به آنها لبخند می‌زدند، افرادی که به آنها لبخند زده شده بود جذاب‌تر به نظر می‌رسیدند.

محققان دریافتند که مردان نیز به همین شکل پاسخ می‌دهند. هم زنان و هم مردان به صورت ناخودآگاه هنگامی که می‌خواهند شخصی را برای دوستی انتخاب کنند، نظر دیگران را در نظر می‌گیرند. در واقع ممکن است بر اساس اینکه دیگران چطور فردی را ارزیابی می‌کنند، او را برای رابطه مورد توجه قرار دهند.

بنابراین دفعه بعد که بیرون می‌روید و دوست دارید جذاب‌تر به نظر برسید، به دیگران لبخند بزنید و با همه‌ی کسانی که اطراف شما هستند دوستانه رفتار کنید. چون زمانی که آنها جواب لبخند شما را می‌دهند، شما جذاب‌تر شده‌اید اما…

توجه ویژه‌ی مستقیم قدری چاپلوسانه است. بنابراین در حالیکه فوق‌العاده است که دیگران دیگر را بخندانید، برای اینکه در نظر شخص خاصی جذاب‌تر به نظر بیایید شما باید به طور ویژه‌ای به او توجه داشته باشید. از او سوال بپرسید و درباره او صحبت کنید. میزان توجه ما به افراد (نه خیلی کم و نه خیلی زیاد) نشانه‌ی میزان علاقه‌ی ما به کسی است که تا پیش از این او را ملاقات نکرده‌ایم.

صادقانه‌ترین پاسخ این سوال که چگونه دیگران را جذب کنیم، اینست که بگویم خودتان باشید. بیشتر مردم هنگامی که با کسی هستند که مجذوب او شده‌اند، خود را بیشتر از آن چیزی که هستند نشان می‌دهند و این کار غلطی نیست، اما چنین نباشد که همه چیز دروغ باشد. زنی را می‌شناختم که تظاهر می‌کرد همه‌ی چیزهای فردی را که به او علاقه داشت، دوست دارد: «واقعا؟ من عاشق فوتبال، غواصی، تمبرهای پاتاگونیای قرن ۱۹ هستم! چه تصادفی، ما دقیقا برای هم ساخته شده‌ایم!»

اگر شما به این شدت دروغ بگویید دیگران متوجه می‌شوند. نشان دادن چیزی که واقعا هستید جذاب است و نشان می‌دهد که شما زاویه دید، علایق و بی‌علاقگی‌ها، ایده‌ها و تمایلات خودتان را دارید.

شما هر روز صدها زن و مرد جوان را می‌بینید که شبیه به هم لباس پوشیده‌اند، با یک لحن صحبت می‌کنند، واژه‌های یکسانی به کار می‌برند و به جای لذت بردن از کسانی که در حضور آنها هستند، با سرعت با تلفن همراه‌شان پیام می‌فرستند. البته که همراهی با جماعت برای بسیاری از جوانان مهم است، مخصوصا اگر احساس کنند شخصیت‌شان هنوز شکل نگرفته است. اما برای اینکه به طور خاصی جذاب باشید (فراتر از زیبایی‌های ظاهری)، لازم است قدری متفاوت باشید تا در ذهن بمانید.

فرض کنید همیشه شکل خاصی لباس می‌پوشید. ببینید چه امکانات دیگری در برابر شما است. فقط با جمعیت حرکت نکنید. به کسانی که خوب ارتباط برقرار می‌کنند گوش دهید و از آنها بیاموزید و شیوه‌ی ارتباط برقرار کردن خود را داشته باشید. چیزی که درباره مَت توجه من را به خودش جلب کرد شیوه‌ی منحصر به فرد او در صحبت کردن و به کار بردن کلمات بود.

می‌خواهید بدانید که چگونه دیگران را جذب کنیم؟ پس اول به فکر سلامت خود باشید. سالم بودن جذاب است. بنابراین ممکن است شما به طور طبیعی متوازن‌ترین و زیبا‌ترین زن یا خوش‌تیپ‌ترین مرد نباشید، اما هر کس با خواب کافی و ورزش (هر دوی اینها به طور طبیعی شما را زیبا می‌کنند)، خوردن غذاهای سالم و پرهیز از مصرف الکل، می‌تواند جذاب به نظر بیاید.

اگر می‌خواهید جذاب‌تر باشید، هنگام ارتباط برقرار کردن خیلی منفی نباشید. بدگویی باعث افسردگی می‌شود و خیلی خوب نیست که دوست یا شریک قبلی خود را تخریب کنید (حداقل این کار را خیلی زود شروع نکنید!)

ساعت‌هایی که برای خالی کردن خود، بیان غم و اندوه و ابراز خشم از افرادی که به شما آزار رسانده‌اند صرف می‌کنید می تواند هر رابطه تازه‌ای را به سرعت سرد و فرد جدید را برای رابطه با شما بی‌میل کند. همچنین ممکن است از رابطه‌ی تازه‌ای که قرار است با شما برقرار کنند، برداشت ناخوشایندی داشته باشند.

قبل از اینکه دنبال پاسخ سوال چگونه دیگران را جذب کنیم باشید، بدانید که هم زنان و هم مردان افراد شجاع را دوست دارند. زنان مردانی را که شجاع و اهل خطر کردن هستند دوست دارند و مردان نیز زنانی را که در بیان احساسات‌شان رک و شجاع هستند دوست دارند. ما مردها زمانی که به دنبال نشانه‌ای هستیم که آیا زنی مجذوب ما شده است یا نه، دوست نداریم حرف‌ها در لفافه زده شوند.

چنین به نظر می‌رسد که زنان دوست دارند احساس کنند یک مرد شجاع مجذوب آنها شده است تا اینکه کسی باشد که اعتماد به نفس بالایی ندارد. چرا که احساس می‌کنند چنین مردی بهتر می‌تواند از آنها مراقبت کند. اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد زنان تنها به دنبال مردان عضلانی نیستند، آنها مجذوب کسی می‌شوند که ترکیبی از شجاعت و دلسوزی، سخت و احساساتی باشد. نشان دادن این صفات چیزی است که شما را جذاب می‌کند.چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

اگر قدری بذله‌گو باشید، مخصوصا هنگامی که در میان جمع هستید، شما فرد شجاعی معرفی خواهید شد. اما توجه داشته باشید که مردان زنانی را ترجیح می‌دهند که به جوک‌های آنها می‌خندند و خودشان خیلی مزه نمی‌ریزند. در واقع به طور کلی مردان، زنانی را که از آنها بامزه‌تر هستند دوست ندارند. اما زن‌ها مردان بامزه را جذاب می‌دانند. بنابراین اگر مرد هستید، زنها را بخندانید و اگر زن هستید و می‌خواهید برای یک مرد جذاب باشید، کسی را پیدا کنید که شما را واقعا می‌خنداند.

توجه داشته باشید تمام چیزهایی که در بالا گفته شد باید به شکلی طبیعی و دوستانه اجرا شود. تلاش زیادی برای اینکه جذاب‌تر باشید ممکن است نتیجه‌ی معکوس بدهد و کار را خراب کند.

وقتی شخصی تلاش میکند نظر دیگران را جذب کند و مورد تحسین واقع بشود، معمولا اشتباهاتی انجام میدهد که به صورت خلاصه در زیر به این موارد خواهیم پرداخت:

“وقتی من به یک دلیل کسی را تحسین میکنم، پس او هم میتواند به همان دلیل من را تحسین کند. به عنوان مثال اگر من یک شخص ثروتمند را که با تلاش خودش ثروتمند شده نزد خودم عزیز میدانم، پس اگر به دوستانم بگویم که من با تلاش خودم ثروتمند شده ام باعث میشود آنها من را تحسین کنند.”

اگر اینطور فکر میکنید احتمال زیادی وجود دارد که سرخورده شوید، به این دلیل که چیزی که شما آن را تحسین میکنید الزاما دیگران را تحت تاثیر قرار نمیدهد. به عنوان مثال چه کسی اهمیت میدهد شما ثروتمند باشید وقتی خودش به پول احتیاجی ندارد؟ چه کسی به تشویق شما نیاز دارد وقتی خودش به قدر کافی شجاع است؟ چه کسی به این موضوع اهمیت میدهد که شما بدن ورزیده و عضله های قوی دارید وقتی که خودش از شما قویتر است؟!

از همین رو است که روانشناس ها میگویند:

اگر میخواهید کسی رو مجذوب خود کنید، یا اینکه اگه میخواهید دیگران شما را تحسین کنند یا عاشق شما باشند، ابتدا باید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید!

با توجه کردن به این موضوع که فرد به چه چیزهایی نیاز دارد و دانستن اینکه به چه چیزهایی علاقه مند است، شانس شما برای موفقیت بسیار زیاد خواهد بود. بعضی از افراد با استفاده از متدهایی که به صورت عمومی شناخته شده اند وقت خود را هدر میدهند و هنگامی که آن روش برایشان جواب معکوس میدهد، نا امید و سرافکنده شده و با خودشان فکر می کنند: “حتما ایرادی در من وجود دارد که این روش ها برای من کارساز نیستند”.

منبع : عصرعلم | چطور

جامعه سلامت پایگاهی از مطالب مفید است که با نگاه به نیاز مخاطبین تولید و یا از منابع معتبر گردآوری شده‌اند. جامعه سلامت با هدف ارتقا دانش عمومی و با تمرکز بر مواردی که به سلامت جسم و روح افراد مرتبط است می‌کوشد تا به سهم خود و به عنوان یک رسانه در مسیر ارتقا جامعه حرکت نماید. افزایش آگاهی، راهنمایی و سنجش چرخه‌ایست که با کمک شما مخاطبین تکمیل خواهد شد.

توجه: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

توجه: استفاده از مطالب سایت به هر شکل و در هر فرمتی مجاز نمی باشد و شامل پیگرد قانونی خواهد شد.

ضمن تقدیر از همراهی شما مخاطب گرامی، خواهشمند است تمامی سوالات خود را در سایت و در بخش نظرات مطالب مطرح فرمایید. لطفا از راه‌های ارتباطی ذیل تنها برای مباحث بازرگانی استفاده نمایید.

شما می‌توانید برای درج هر نوع آگهی تبلیغاتی از جمله تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی و یا ثبت دفاتر مشاوره در سایت از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

تلفن تبلیغات (لطفا تنها در واتس‌اپ پیام ارسال بفرمایید): ۰۹۳۳۲۰۱۰۰۶۱

فهرست مطالب

در صورتیکه به بخشی از محتوا نیاز یا علاقه دارید بر روی عنوان مربوطه در فهرست زیر کلیک نمایید تا به همان بخش منتقل شودید.

در حقیقت این کار به هیچ وجه سخت نیست، میدانم الان در ذهن شما چه چیزهایی میگذرد و مطمئن هستم که الان در دل خود میگویید: “اگر اینکار آسان بود، چرا خیلی از افراد سالها برای اینکار زمان صرف میکنند و به موفقیت نمی رسند؟”

جواب این سوال ساده است، چون این افراد در مسیر صحیح و درست قدم بر نمی دارند. اگر دنبال این هستید که بدانید راه صحیح و درست جذب کردن دیگران به سمت خودتان چیست یا اینکه چطور میتوانیم کاری کنیم که دیگران ما را تحسین کنند، تا انتها این مطلب را پیگیری کنید.

چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

اغلب انسانها زمانی تحت تاثیر قرار میگیرند که فردی را می بینند که میتواند کاری انجام بدهد که خودشان نمی توانند انجام بدهند. برای همین است که روش های جذب کردن یک فرد خجالتی درونگرا، با روش های جذب کردن یک فرد معاشرتی برونگرا متفاوت هستند. در ابتدا شما باید بدانید فرد مورد نظر چه ویژگیهایی دارد، به عبارت دیگر مهمترین اقدام، کسب اطلاعات در مورد فرد است که قبلا هم به آن اشاره کردیم.

اگر کسی از ناشناخته ها ترس دارد، پس ممکن است توسط فردی که در زندگی قدرت کنترل ترس را دارد تحت تاثیر قرار بگیرد. اگر کسی تلاش میکند که پولدار شود، توسط کسی که قابلیت خوبی در جمع آوری ثروت دارد و توانایی اقتصادی خوبی دارد جذب میشود. اگر کسی احساس میکند که در زندگی انسان بی فایده و بی خاصیتی است توسط افرادی که با مشکلات زندگی مواجه می شوند و برای حل کردن آنها تلاش می کنند جذب میشود.

همانطور که در مثال های بالا ذکر شد، جذب کردن دیگران فرمول خاص و ثابتی ندارد ولی با پیش زمینه ذهنی فردی که قصد جذب کردنش را دارید ارتباط مستقیم دارد و خوشبختانه در دنیایی زندگی میکنیم که شبکه های اجتماعی مثل کلوب،فیس بوک و … اطلاعات زیادی را در این موارد در اختیار شما قرار میدهند. تاجایی که میتوانید در مورد فرد یا افراد مورد نظر اطلاعات کسب کنید. رفتارهایی که از خودشان بروز میدهند، احتیاجات و نیازهای روحی-عاطفی فرد را بررسی کنید و بعد با نشان دادن اینکه شما میتوانید این نیازها را برطرف کنید یا چیزی که آن شخص دنبالش است را شما میتوانید ارائه بدهید، تحت تاثیر قرارش دهید. این فرمول ساده ولی کاملا مؤثر برای جذب کردن افراد و تحت تاثیر قرار دادن آنها است.

شما پس از مدتی دیگر حتی به افراد خوش‌تیپ نگاه هم نمی‌کنید! ظاهر آنها برای شما عادی می‌شود، چرا که شما نیاز دارید از افراد چیز‌های بیشتری دریافت کنید.

اگر زمانی که با کسی ملاقات می‌کنید بتوانید چیزهای بیش از ظاهرتان به او نشان دهید، در این صورت شما فرد جذابی به نظر خواهید آمد.

زنان و مردان زیادی هستند که هزینه‌ و وقت زیادی صرف ظاهر خود می‌کنند، اما برای بهبود شخصیت‌شان کاری انجام نمی‌دهند. یک کتاب ممکن است جلد بسیار زیبایی داشته باشد، اما اگر فقط جلد آن زیبا باشد چه کسی دوست دارد که آن را مطالعه کند؟ همانطور که خودتان می‌گویید دیگران شما را دوست دارند به خاطر چیزی که هستید، حرف‌هایی که می‌زنید و کارهایی که انجام می‌دهید. شاید من آدم خوش‌قیافه‌ای نباشم، اما چیزی که در اینجا می‌خواهم درباره آن صحبت کنم زیبایی نیست، من قصد دارم درباره جذابیت حرف بزنم. حالا بیایید ببینیم چگونه دیگران را جذب کنیم.

حتما ببینید: چند ترفند روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران

من فقط می‌خواهم به شکلی دوستانه اعلام کنم که چگونه شخصی ممکن است تمام جذابیتش را از دست بدهد. چطور این اتفاق می‌افتد؟ من هنوز در این توهم بودم که ظاهر تنها چیزی است که در اولین دیدار اهمیت دارد. اما مَت خوش‌قیافه نبود، او قد بلند یا درشت ‌هیکل نبود، اما فردی بامزه، باهوش و بااعتماد به نفس بود. کسی که می‌دانست چطور حرف بزند، کسی که شیوه‌ی خاص خودش را داشت. در کل آدمی بود که چیزی برای نشان دادن داشت.

جذابیت ظاهری افراد خیلی زود فروکش می‌کند، به طوری که فرد زیبا، همچون وسیله‌ای به نظر می‌آید که قرار است ژن‌های شما را به نسل بعد منتقل کند. چیزهایی که باعث جذابیت ظاهری زنان می‌شود عبارتند از: ‌جوانی، نسبت عرض کمر به لکن، پوست سالم، لب برجسته و دندان‌های سفید، چشمان بزرگ، چانه‌ی کوچک و موهای براق است. این معیارها در مردان شامل بلندی قد، شفافیت چشم و پوست، حجم عضلات و تُن صدا، دندان‌های خوب و دیگر علایم سلامتی است. همه این‌ها را به احساس سلامتی، سرزندگی و پیشینه ژنتیکی خوب اضافه کنید.

در هر دو جنس، تناسب فیزیکی بسیار جذاب است. با این وجود برخی ممکن است بسیار عالی به نظر برسند و تمام ویژگی‌های ظاهری را داشته باشند، اما حسی بسیار سرد و بی‌روح به شما بدهند. افراد جذاب ممکن است زیبا به نظر نرسند اما افسون خاصی دارند.

چیزی که قصد دارم اینجا درباره‌ی آن صحبت کنم رفتاری است که شما را صرف نظر از اینکه چه ظاهری دارید جذاب‌تر می‌کند. همان‌طور که مَت درباره خودش گفت او خوش‌قیافه نبود.

این درست است که عبوس بودن، سرد و مرموز بودن و کم حرف و بی‌روح بودن ممکن است بعضی‌ها را جذب کند، اما بیشتر مردم را جذب نمی‌کند. مردم کسانی را دوست دارند که به نظر می‌رسد دیگران را دوست دارند. نکته‌ی مهم این است که مردم چگونه نشان می‌دهند که شما را دوست دارند؟ آنها لبخند می‌زنند. صورت‌های خندان جذاب‌تر هستند و لبخند زدن هنگامی که به چشم‌های دیگران مستقیم نگاه می‌کنید، شما را حتی جذاب‌تر می‌کند. لبخند زدن پیام‌هایی را مانند: «من دوست‌‌داشتنی هستم. من اعتماد به نفس بالایی دارم، خوش‌بین و باانرژی هستم» ارسال می‌کند. بنابراین چهره‌ی عبوس خود را رها کنید و بخندید، لبخند بزنید، آرام باشید و بهترین چیزها را در افراد دیگر پیدا کنید و به شکل زیر ادامه دهید…

هنگامی که مَت وارد اتاقی می‌شود، همه را وادار می‌کند که بخندند. او تاثیرگذار است و همه می‌بینند که دیگران او را دوست دارند. چرا این موضوع مهم است؟

بر اساس مطالعه‌ای که روانشناسان بریتانیایی انجام داده‌اند، اگر به دیگران با لبخند نگاه کنیم، احتمال اینکه فرد جذابی به نظر بیايیم بیشتر خواهد بود. در آزمایشی که بر روی زنان انجام شده بود هنگامی که به آنها تصویر افرادی نشان داده شد که دیگران به آنها لبخند می‌زدند، افرادی که به آنها لبخند زده شده بود جذاب‌تر به نظر می‌رسیدند.

محققان دریافتند که مردان نیز به همین شکل پاسخ می‌دهند. هم زنان و هم مردان به صورت ناخودآگاه هنگامی که می‌خواهند شخصی را برای دوستی انتخاب کنند، نظر دیگران را در نظر می‌گیرند. در واقع ممکن است بر اساس اینکه دیگران چطور فردی را ارزیابی می‌کنند، او را برای رابطه مورد توجه قرار دهند.

بنابراین دفعه بعد که بیرون می‌روید و دوست دارید جذاب‌تر به نظر برسید، به دیگران لبخند بزنید و با همه‌ی کسانی که اطراف شما هستند دوستانه رفتار کنید. چون زمانی که آنها جواب لبخند شما را می‌دهند، شما جذاب‌تر شده‌اید اما…

توجه ویژه‌ی مستقیم قدری چاپلوسانه است. بنابراین در حالیکه فوق‌العاده است که دیگران دیگر را بخندانید، برای اینکه در نظر شخص خاصی جذاب‌تر به نظر بیایید شما باید به طور ویژه‌ای به او توجه داشته باشید. از او سوال بپرسید و درباره او صحبت کنید. میزان توجه ما به افراد (نه خیلی کم و نه خیلی زیاد) نشانه‌ی میزان علاقه‌ی ما به کسی است که تا پیش از این او را ملاقات نکرده‌ایم.

صادقانه‌ترین پاسخ این سوال که چگونه دیگران را جذب کنیم، اینست که بگویم خودتان باشید. بیشتر مردم هنگامی که با کسی هستند که مجذوب او شده‌اند، خود را بیشتر از آن چیزی که هستند نشان می‌دهند و این کار غلطی نیست، اما چنین نباشد که همه چیز دروغ باشد. زنی را می‌شناختم که تظاهر می‌کرد همه‌ی چیزهای فردی را که به او علاقه داشت، دوست دارد: «واقعا؟ من عاشق فوتبال، غواصی، تمبرهای پاتاگونیای قرن ۱۹ هستم! چه تصادفی، ما دقیقا برای هم ساخته شده‌ایم!»

اگر شما به این شدت دروغ بگویید دیگران متوجه می‌شوند. نشان دادن چیزی که واقعا هستید جذاب است و نشان می‌دهد که شما زاویه دید، علایق و بی‌علاقگی‌ها، ایده‌ها و تمایلات خودتان را دارید.

شما هر روز صدها زن و مرد جوان را می‌بینید که شبیه به هم لباس پوشیده‌اند، با یک لحن صحبت می‌کنند، واژه‌های یکسانی به کار می‌برند و به جای لذت بردن از کسانی که در حضور آنها هستند، با سرعت با تلفن همراه‌شان پیام می‌فرستند. البته که همراهی با جماعت برای بسیاری از جوانان مهم است، مخصوصا اگر احساس کنند شخصیت‌شان هنوز شکل نگرفته است. اما برای اینکه به طور خاصی جذاب باشید (فراتر از زیبایی‌های ظاهری)، لازم است قدری متفاوت باشید تا در ذهن بمانید.

فرض کنید همیشه شکل خاصی لباس می‌پوشید. ببینید چه امکانات دیگری در برابر شما است. فقط با جمعیت حرکت نکنید. به کسانی که خوب ارتباط برقرار می‌کنند گوش دهید و از آنها بیاموزید و شیوه‌ی ارتباط برقرار کردن خود را داشته باشید. چیزی که درباره مَت توجه من را به خودش جلب کرد شیوه‌ی منحصر به فرد او در صحبت کردن و به کار بردن کلمات بود.

می‌خواهید بدانید که چگونه دیگران را جذب کنیم؟ پس اول به فکر سلامت خود باشید. سالم بودن جذاب است. بنابراین ممکن است شما به طور طبیعی متوازن‌ترین و زیبا‌ترین زن یا خوش‌تیپ‌ترین مرد نباشید، اما هر کس با خواب کافی و ورزش (هر دوی اینها به طور طبیعی شما را زیبا می‌کنند)، خوردن غذاهای سالم و پرهیز از مصرف الکل، می‌تواند جذاب به نظر بیاید.

اگر می‌خواهید جذاب‌تر باشید، هنگام ارتباط برقرار کردن خیلی منفی نباشید. بدگویی باعث افسردگی می‌شود و خیلی خوب نیست که دوست یا شریک قبلی خود را تخریب کنید (حداقل این کار را خیلی زود شروع نکنید!)

ساعت‌هایی که برای خالی کردن خود، بیان غم و اندوه و ابراز خشم از افرادی که به شما آزار رسانده‌اند صرف می‌کنید می تواند هر رابطه تازه‌ای را به سرعت سرد و فرد جدید را برای رابطه با شما بی‌میل کند. همچنین ممکن است از رابطه‌ی تازه‌ای که قرار است با شما برقرار کنند، برداشت ناخوشایندی داشته باشند.

قبل از اینکه دنبال پاسخ سوال چگونه دیگران را جذب کنیم باشید، بدانید که هم زنان و هم مردان افراد شجاع را دوست دارند. زنان مردانی را که شجاع و اهل خطر کردن هستند دوست دارند و مردان نیز زنانی را که در بیان احساسات‌شان رک و شجاع هستند دوست دارند. ما مردها زمانی که به دنبال نشانه‌ای هستیم که آیا زنی مجذوب ما شده است یا نه، دوست نداریم حرف‌ها در لفافه زده شوند.

چنین به نظر می‌رسد که زنان دوست دارند احساس کنند یک مرد شجاع مجذوب آنها شده است تا اینکه کسی باشد که اعتماد به نفس بالایی ندارد. چرا که احساس می‌کنند چنین مردی بهتر می‌تواند از آنها مراقبت کند. اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد زنان تنها به دنبال مردان عضلانی نیستند، آنها مجذوب کسی می‌شوند که ترکیبی از شجاعت و دلسوزی، سخت و احساساتی باشد. نشان دادن این صفات چیزی است که شما را جذاب می‌کند.چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

اگر قدری بذله‌گو باشید، مخصوصا هنگامی که در میان جمع هستید، شما فرد شجاعی معرفی خواهید شد. اما توجه داشته باشید که مردان زنانی را ترجیح می‌دهند که به جوک‌های آنها می‌خندند و خودشان خیلی مزه نمی‌ریزند. در واقع به طور کلی مردان، زنانی را که از آنها بامزه‌تر هستند دوست ندارند. اما زن‌ها مردان بامزه را جذاب می‌دانند. بنابراین اگر مرد هستید، زنها را بخندانید و اگر زن هستید و می‌خواهید برای یک مرد جذاب باشید، کسی را پیدا کنید که شما را واقعا می‌خنداند.

توجه داشته باشید تمام چیزهایی که در بالا گفته شد باید به شکلی طبیعی و دوستانه اجرا شود. تلاش زیادی برای اینکه جذاب‌تر باشید ممکن است نتیجه‌ی معکوس بدهد و کار را خراب کند.

وقتی شخصی تلاش میکند نظر دیگران را جذب کند و مورد تحسین واقع بشود، معمولا اشتباهاتی انجام میدهد که به صورت خلاصه در زیر به این موارد خواهیم پرداخت:

“وقتی من به یک دلیل کسی را تحسین میکنم، پس او هم میتواند به همان دلیل من را تحسین کند. به عنوان مثال اگر من یک شخص ثروتمند را که با تلاش خودش ثروتمند شده نزد خودم عزیز میدانم، پس اگر به دوستانم بگویم که من با تلاش خودم ثروتمند شده ام باعث میشود آنها من را تحسین کنند.”

اگر اینطور فکر میکنید احتمال زیادی وجود دارد که سرخورده شوید، به این دلیل که چیزی که شما آن را تحسین میکنید الزاما دیگران را تحت تاثیر قرار نمیدهد. به عنوان مثال چه کسی اهمیت میدهد شما ثروتمند باشید وقتی خودش به پول احتیاجی ندارد؟ چه کسی به تشویق شما نیاز دارد وقتی خودش به قدر کافی شجاع است؟ چه کسی به این موضوع اهمیت میدهد که شما بدن ورزیده و عضله های قوی دارید وقتی که خودش از شما قویتر است؟!

از همین رو است که روانشناس ها میگویند:

اگر میخواهید کسی رو مجذوب خود کنید، یا اینکه اگه میخواهید دیگران شما را تحسین کنند یا عاشق شما باشند، ابتدا باید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید!

با توجه کردن به این موضوع که فرد به چه چیزهایی نیاز دارد و دانستن اینکه به چه چیزهایی علاقه مند است، شانس شما برای موفقیت بسیار زیاد خواهد بود. بعضی از افراد با استفاده از متدهایی که به صورت عمومی شناخته شده اند وقت خود را هدر میدهند و هنگامی که آن روش برایشان جواب معکوس میدهد، نا امید و سرافکنده شده و با خودشان فکر می کنند: “حتما ایرادی در من وجود دارد که این روش ها برای من کارساز نیستند”.

منبع : عصرعلم | چطور

جامعه سلامت پایگاهی از مطالب مفید است که با نگاه به نیاز مخاطبین تولید و یا از منابع معتبر گردآوری شده‌اند. جامعه سلامت با هدف ارتقا دانش عمومی و با تمرکز بر مواردی که به سلامت جسم و روح افراد مرتبط است می‌کوشد تا به سهم خود و به عنوان یک رسانه در مسیر ارتقا جامعه حرکت نماید. افزایش آگاهی، راهنمایی و سنجش چرخه‌ایست که با کمک شما مخاطبین تکمیل خواهد شد.

توجه: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

توجه: استفاده از مطالب سایت به هر شکل و در هر فرمتی مجاز نمی باشد و شامل پیگرد قانونی خواهد شد.

ضمن تقدیر از همراهی شما مخاطب گرامی، خواهشمند است تمامی سوالات خود را در سایت و در بخش نظرات مطالب مطرح فرمایید. لطفا از راه‌های ارتباطی ذیل تنها برای مباحث بازرگانی استفاده نمایید.

شما می‌توانید برای درج هر نوع آگهی تبلیغاتی از جمله تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی و یا ثبت دفاتر مشاوره در سایت از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

تلفن تبلیغات (لطفا تنها در واتس‌اپ پیام ارسال بفرمایید): ۰۹۳۳۲۰۱۰۰۶۱

فهرست مطالب

در صورتیکه به بخشی از محتوا نیاز یا علاقه دارید بر روی عنوان مربوطه در فهرست زیر کلیک نمایید تا به همان بخش منتقل شودید.

در حقیقت این کار به هیچ وجه سخت نیست، میدانم الان در ذهن شما چه چیزهایی میگذرد و مطمئن هستم که الان در دل خود میگویید: “اگر اینکار آسان بود، چرا خیلی از افراد سالها برای اینکار زمان صرف میکنند و به موفقیت نمی رسند؟”

جواب این سوال ساده است، چون این افراد در مسیر صحیح و درست قدم بر نمی دارند. اگر دنبال این هستید که بدانید راه صحیح و درست جذب کردن دیگران به سمت خودتان چیست یا اینکه چطور میتوانیم کاری کنیم که دیگران ما را تحسین کنند، تا انتها این مطلب را پیگیری کنید.

چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

اغلب انسانها زمانی تحت تاثیر قرار میگیرند که فردی را می بینند که میتواند کاری انجام بدهد که خودشان نمی توانند انجام بدهند. برای همین است که روش های جذب کردن یک فرد خجالتی درونگرا، با روش های جذب کردن یک فرد معاشرتی برونگرا متفاوت هستند. در ابتدا شما باید بدانید فرد مورد نظر چه ویژگیهایی دارد، به عبارت دیگر مهمترین اقدام، کسب اطلاعات در مورد فرد است که قبلا هم به آن اشاره کردیم.

اگر کسی از ناشناخته ها ترس دارد، پس ممکن است توسط فردی که در زندگی قدرت کنترل ترس را دارد تحت تاثیر قرار بگیرد. اگر کسی تلاش میکند که پولدار شود، توسط کسی که قابلیت خوبی در جمع آوری ثروت دارد و توانایی اقتصادی خوبی دارد جذب میشود. اگر کسی احساس میکند که در زندگی انسان بی فایده و بی خاصیتی است توسط افرادی که با مشکلات زندگی مواجه می شوند و برای حل کردن آنها تلاش می کنند جذب میشود.

همانطور که در مثال های بالا ذکر شد، جذب کردن دیگران فرمول خاص و ثابتی ندارد ولی با پیش زمینه ذهنی فردی که قصد جذب کردنش را دارید ارتباط مستقیم دارد و خوشبختانه در دنیایی زندگی میکنیم که شبکه های اجتماعی مثل کلوب،فیس بوک و … اطلاعات زیادی را در این موارد در اختیار شما قرار میدهند. تاجایی که میتوانید در مورد فرد یا افراد مورد نظر اطلاعات کسب کنید. رفتارهایی که از خودشان بروز میدهند، احتیاجات و نیازهای روحی-عاطفی فرد را بررسی کنید و بعد با نشان دادن اینکه شما میتوانید این نیازها را برطرف کنید یا چیزی که آن شخص دنبالش است را شما میتوانید ارائه بدهید، تحت تاثیر قرارش دهید. این فرمول ساده ولی کاملا مؤثر برای جذب کردن افراد و تحت تاثیر قرار دادن آنها است.

شما پس از مدتی دیگر حتی به افراد خوش‌تیپ نگاه هم نمی‌کنید! ظاهر آنها برای شما عادی می‌شود، چرا که شما نیاز دارید از افراد چیز‌های بیشتری دریافت کنید.

اگر زمانی که با کسی ملاقات می‌کنید بتوانید چیزهای بیش از ظاهرتان به او نشان دهید، در این صورت شما فرد جذابی به نظر خواهید آمد.

زنان و مردان زیادی هستند که هزینه‌ و وقت زیادی صرف ظاهر خود می‌کنند، اما برای بهبود شخصیت‌شان کاری انجام نمی‌دهند. یک کتاب ممکن است جلد بسیار زیبایی داشته باشد، اما اگر فقط جلد آن زیبا باشد چه کسی دوست دارد که آن را مطالعه کند؟ همانطور که خودتان می‌گویید دیگران شما را دوست دارند به خاطر چیزی که هستید، حرف‌هایی که می‌زنید و کارهایی که انجام می‌دهید. شاید من آدم خوش‌قیافه‌ای نباشم، اما چیزی که در اینجا می‌خواهم درباره آن صحبت کنم زیبایی نیست، من قصد دارم درباره جذابیت حرف بزنم. حالا بیایید ببینیم چگونه دیگران را جذب کنیم.

حتما ببینید: چند ترفند روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران

من فقط می‌خواهم به شکلی دوستانه اعلام کنم که چگونه شخصی ممکن است تمام جذابیتش را از دست بدهد. چطور این اتفاق می‌افتد؟ من هنوز در این توهم بودم که ظاهر تنها چیزی است که در اولین دیدار اهمیت دارد. اما مَت خوش‌قیافه نبود، او قد بلند یا درشت ‌هیکل نبود، اما فردی بامزه، باهوش و بااعتماد به نفس بود. کسی که می‌دانست چطور حرف بزند، کسی که شیوه‌ی خاص خودش را داشت. در کل آدمی بود که چیزی برای نشان دادن داشت.

جذابیت ظاهری افراد خیلی زود فروکش می‌کند، به طوری که فرد زیبا، همچون وسیله‌ای به نظر می‌آید که قرار است ژن‌های شما را به نسل بعد منتقل کند. چیزهایی که باعث جذابیت ظاهری زنان می‌شود عبارتند از: ‌جوانی، نسبت عرض کمر به لکن، پوست سالم، لب برجسته و دندان‌های سفید، چشمان بزرگ، چانه‌ی کوچک و موهای براق است. این معیارها در مردان شامل بلندی قد، شفافیت چشم و پوست، حجم عضلات و تُن صدا، دندان‌های خوب و دیگر علایم سلامتی است. همه این‌ها را به احساس سلامتی، سرزندگی و پیشینه ژنتیکی خوب اضافه کنید.

در هر دو جنس، تناسب فیزیکی بسیار جذاب است. با این وجود برخی ممکن است بسیار عالی به نظر برسند و تمام ویژگی‌های ظاهری را داشته باشند، اما حسی بسیار سرد و بی‌روح به شما بدهند. افراد جذاب ممکن است زیبا به نظر نرسند اما افسون خاصی دارند.

چیزی که قصد دارم اینجا درباره‌ی آن صحبت کنم رفتاری است که شما را صرف نظر از اینکه چه ظاهری دارید جذاب‌تر می‌کند. همان‌طور که مَت درباره خودش گفت او خوش‌قیافه نبود.

این درست است که عبوس بودن، سرد و مرموز بودن و کم حرف و بی‌روح بودن ممکن است بعضی‌ها را جذب کند، اما بیشتر مردم را جذب نمی‌کند. مردم کسانی را دوست دارند که به نظر می‌رسد دیگران را دوست دارند. نکته‌ی مهم این است که مردم چگونه نشان می‌دهند که شما را دوست دارند؟ آنها لبخند می‌زنند. صورت‌های خندان جذاب‌تر هستند و لبخند زدن هنگامی که به چشم‌های دیگران مستقیم نگاه می‌کنید، شما را حتی جذاب‌تر می‌کند. لبخند زدن پیام‌هایی را مانند: «من دوست‌‌داشتنی هستم. من اعتماد به نفس بالایی دارم، خوش‌بین و باانرژی هستم» ارسال می‌کند. بنابراین چهره‌ی عبوس خود را رها کنید و بخندید، لبخند بزنید، آرام باشید و بهترین چیزها را در افراد دیگر پیدا کنید و به شکل زیر ادامه دهید…

هنگامی که مَت وارد اتاقی می‌شود، همه را وادار می‌کند که بخندند. او تاثیرگذار است و همه می‌بینند که دیگران او را دوست دارند. چرا این موضوع مهم است؟

بر اساس مطالعه‌ای که روانشناسان بریتانیایی انجام داده‌اند، اگر به دیگران با لبخند نگاه کنیم، احتمال اینکه فرد جذابی به نظر بیايیم بیشتر خواهد بود. در آزمایشی که بر روی زنان انجام شده بود هنگامی که به آنها تصویر افرادی نشان داده شد که دیگران به آنها لبخند می‌زدند، افرادی که به آنها لبخند زده شده بود جذاب‌تر به نظر می‌رسیدند.

محققان دریافتند که مردان نیز به همین شکل پاسخ می‌دهند. هم زنان و هم مردان به صورت ناخودآگاه هنگامی که می‌خواهند شخصی را برای دوستی انتخاب کنند، نظر دیگران را در نظر می‌گیرند. در واقع ممکن است بر اساس اینکه دیگران چطور فردی را ارزیابی می‌کنند، او را برای رابطه مورد توجه قرار دهند.

بنابراین دفعه بعد که بیرون می‌روید و دوست دارید جذاب‌تر به نظر برسید، به دیگران لبخند بزنید و با همه‌ی کسانی که اطراف شما هستند دوستانه رفتار کنید. چون زمانی که آنها جواب لبخند شما را می‌دهند، شما جذاب‌تر شده‌اید اما…

توجه ویژه‌ی مستقیم قدری چاپلوسانه است. بنابراین در حالیکه فوق‌العاده است که دیگران دیگر را بخندانید، برای اینکه در نظر شخص خاصی جذاب‌تر به نظر بیایید شما باید به طور ویژه‌ای به او توجه داشته باشید. از او سوال بپرسید و درباره او صحبت کنید. میزان توجه ما به افراد (نه خیلی کم و نه خیلی زیاد) نشانه‌ی میزان علاقه‌ی ما به کسی است که تا پیش از این او را ملاقات نکرده‌ایم.

صادقانه‌ترین پاسخ این سوال که چگونه دیگران را جذب کنیم، اینست که بگویم خودتان باشید. بیشتر مردم هنگامی که با کسی هستند که مجذوب او شده‌اند، خود را بیشتر از آن چیزی که هستند نشان می‌دهند و این کار غلطی نیست، اما چنین نباشد که همه چیز دروغ باشد. زنی را می‌شناختم که تظاهر می‌کرد همه‌ی چیزهای فردی را که به او علاقه داشت، دوست دارد: «واقعا؟ من عاشق فوتبال، غواصی، تمبرهای پاتاگونیای قرن ۱۹ هستم! چه تصادفی، ما دقیقا برای هم ساخته شده‌ایم!»

اگر شما به این شدت دروغ بگویید دیگران متوجه می‌شوند. نشان دادن چیزی که واقعا هستید جذاب است و نشان می‌دهد که شما زاویه دید، علایق و بی‌علاقگی‌ها، ایده‌ها و تمایلات خودتان را دارید.

شما هر روز صدها زن و مرد جوان را می‌بینید که شبیه به هم لباس پوشیده‌اند، با یک لحن صحبت می‌کنند، واژه‌های یکسانی به کار می‌برند و به جای لذت بردن از کسانی که در حضور آنها هستند، با سرعت با تلفن همراه‌شان پیام می‌فرستند. البته که همراهی با جماعت برای بسیاری از جوانان مهم است، مخصوصا اگر احساس کنند شخصیت‌شان هنوز شکل نگرفته است. اما برای اینکه به طور خاصی جذاب باشید (فراتر از زیبایی‌های ظاهری)، لازم است قدری متفاوت باشید تا در ذهن بمانید.

فرض کنید همیشه شکل خاصی لباس می‌پوشید. ببینید چه امکانات دیگری در برابر شما است. فقط با جمعیت حرکت نکنید. به کسانی که خوب ارتباط برقرار می‌کنند گوش دهید و از آنها بیاموزید و شیوه‌ی ارتباط برقرار کردن خود را داشته باشید. چیزی که درباره مَت توجه من را به خودش جلب کرد شیوه‌ی منحصر به فرد او در صحبت کردن و به کار بردن کلمات بود.

می‌خواهید بدانید که چگونه دیگران را جذب کنیم؟ پس اول به فکر سلامت خود باشید. سالم بودن جذاب است. بنابراین ممکن است شما به طور طبیعی متوازن‌ترین و زیبا‌ترین زن یا خوش‌تیپ‌ترین مرد نباشید، اما هر کس با خواب کافی و ورزش (هر دوی اینها به طور طبیعی شما را زیبا می‌کنند)، خوردن غذاهای سالم و پرهیز از مصرف الکل، می‌تواند جذاب به نظر بیاید.

اگر می‌خواهید جذاب‌تر باشید، هنگام ارتباط برقرار کردن خیلی منفی نباشید. بدگویی باعث افسردگی می‌شود و خیلی خوب نیست که دوست یا شریک قبلی خود را تخریب کنید (حداقل این کار را خیلی زود شروع نکنید!)

ساعت‌هایی که برای خالی کردن خود، بیان غم و اندوه و ابراز خشم از افرادی که به شما آزار رسانده‌اند صرف می‌کنید می تواند هر رابطه تازه‌ای را به سرعت سرد و فرد جدید را برای رابطه با شما بی‌میل کند. همچنین ممکن است از رابطه‌ی تازه‌ای که قرار است با شما برقرار کنند، برداشت ناخوشایندی داشته باشند.

قبل از اینکه دنبال پاسخ سوال چگونه دیگران را جذب کنیم باشید، بدانید که هم زنان و هم مردان افراد شجاع را دوست دارند. زنان مردانی را که شجاع و اهل خطر کردن هستند دوست دارند و مردان نیز زنانی را که در بیان احساسات‌شان رک و شجاع هستند دوست دارند. ما مردها زمانی که به دنبال نشانه‌ای هستیم که آیا زنی مجذوب ما شده است یا نه، دوست نداریم حرف‌ها در لفافه زده شوند.

چنین به نظر می‌رسد که زنان دوست دارند احساس کنند یک مرد شجاع مجذوب آنها شده است تا اینکه کسی باشد که اعتماد به نفس بالایی ندارد. چرا که احساس می‌کنند چنین مردی بهتر می‌تواند از آنها مراقبت کند. اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد زنان تنها به دنبال مردان عضلانی نیستند، آنها مجذوب کسی می‌شوند که ترکیبی از شجاعت و دلسوزی، سخت و احساساتی باشد. نشان دادن این صفات چیزی است که شما را جذاب می‌کند.چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

اگر قدری بذله‌گو باشید، مخصوصا هنگامی که در میان جمع هستید، شما فرد شجاعی معرفی خواهید شد. اما توجه داشته باشید که مردان زنانی را ترجیح می‌دهند که به جوک‌های آنها می‌خندند و خودشان خیلی مزه نمی‌ریزند. در واقع به طور کلی مردان، زنانی را که از آنها بامزه‌تر هستند دوست ندارند. اما زن‌ها مردان بامزه را جذاب می‌دانند. بنابراین اگر مرد هستید، زنها را بخندانید و اگر زن هستید و می‌خواهید برای یک مرد جذاب باشید، کسی را پیدا کنید که شما را واقعا می‌خنداند.

توجه داشته باشید تمام چیزهایی که در بالا گفته شد باید به شکلی طبیعی و دوستانه اجرا شود. تلاش زیادی برای اینکه جذاب‌تر باشید ممکن است نتیجه‌ی معکوس بدهد و کار را خراب کند.

وقتی شخصی تلاش میکند نظر دیگران را جذب کند و مورد تحسین واقع بشود، معمولا اشتباهاتی انجام میدهد که به صورت خلاصه در زیر به این موارد خواهیم پرداخت:

“وقتی من به یک دلیل کسی را تحسین میکنم، پس او هم میتواند به همان دلیل من را تحسین کند. به عنوان مثال اگر من یک شخص ثروتمند را که با تلاش خودش ثروتمند شده نزد خودم عزیز میدانم، پس اگر به دوستانم بگویم که من با تلاش خودم ثروتمند شده ام باعث میشود آنها من را تحسین کنند.”

اگر اینطور فکر میکنید احتمال زیادی وجود دارد که سرخورده شوید، به این دلیل که چیزی که شما آن را تحسین میکنید الزاما دیگران را تحت تاثیر قرار نمیدهد. به عنوان مثال چه کسی اهمیت میدهد شما ثروتمند باشید وقتی خودش به پول احتیاجی ندارد؟ چه کسی به تشویق شما نیاز دارد وقتی خودش به قدر کافی شجاع است؟ چه کسی به این موضوع اهمیت میدهد که شما بدن ورزیده و عضله های قوی دارید وقتی که خودش از شما قویتر است؟!

از همین رو است که روانشناس ها میگویند:

اگر میخواهید کسی رو مجذوب خود کنید، یا اینکه اگه میخواهید دیگران شما را تحسین کنند یا عاشق شما باشند، ابتدا باید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید!

با توجه کردن به این موضوع که فرد به چه چیزهایی نیاز دارد و دانستن اینکه به چه چیزهایی علاقه مند است، شانس شما برای موفقیت بسیار زیاد خواهد بود. بعضی از افراد با استفاده از متدهایی که به صورت عمومی شناخته شده اند وقت خود را هدر میدهند و هنگامی که آن روش برایشان جواب معکوس میدهد، نا امید و سرافکنده شده و با خودشان فکر می کنند: “حتما ایرادی در من وجود دارد که این روش ها برای من کارساز نیستند”.

منبع : عصرعلم | چطور

جامعه سلامت پایگاهی از مطالب مفید است که با نگاه به نیاز مخاطبین تولید و یا از منابع معتبر گردآوری شده‌اند. جامعه سلامت با هدف ارتقا دانش عمومی و با تمرکز بر مواردی که به سلامت جسم و روح افراد مرتبط است می‌کوشد تا به سهم خود و به عنوان یک رسانه در مسیر ارتقا جامعه حرکت نماید. افزایش آگاهی، راهنمایی و سنجش چرخه‌ایست که با کمک شما مخاطبین تکمیل خواهد شد.

توجه: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

توجه: استفاده از مطالب سایت به هر شکل و در هر فرمتی مجاز نمی باشد و شامل پیگرد قانونی خواهد شد.

ضمن تقدیر از همراهی شما مخاطب گرامی، خواهشمند است تمامی سوالات خود را در سایت و در بخش نظرات مطالب مطرح فرمایید. لطفا از راه‌های ارتباطی ذیل تنها برای مباحث بازرگانی استفاده نمایید.

شما می‌توانید برای درج هر نوع آگهی تبلیغاتی از جمله تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی و یا ثبت دفاتر مشاوره در سایت از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

تلفن تبلیغات (لطفا تنها در واتس‌اپ پیام ارسال بفرمایید): ۰۹۳۳۲۰۱۰۰۶۱

فهرست مطالب

در صورتیکه به بخشی از محتوا نیاز یا علاقه دارید بر روی عنوان مربوطه در فهرست زیر کلیک نمایید تا به همان بخش منتقل شودید.

در حقیقت این کار به هیچ وجه سخت نیست، میدانم الان در ذهن شما چه چیزهایی میگذرد و مطمئن هستم که الان در دل خود میگویید: “اگر اینکار آسان بود، چرا خیلی از افراد سالها برای اینکار زمان صرف میکنند و به موفقیت نمی رسند؟”

جواب این سوال ساده است، چون این افراد در مسیر صحیح و درست قدم بر نمی دارند. اگر دنبال این هستید که بدانید راه صحیح و درست جذب کردن دیگران به سمت خودتان چیست یا اینکه چطور میتوانیم کاری کنیم که دیگران ما را تحسین کنند، تا انتها این مطلب را پیگیری کنید.

چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

اغلب انسانها زمانی تحت تاثیر قرار میگیرند که فردی را می بینند که میتواند کاری انجام بدهد که خودشان نمی توانند انجام بدهند. برای همین است که روش های جذب کردن یک فرد خجالتی درونگرا، با روش های جذب کردن یک فرد معاشرتی برونگرا متفاوت هستند. در ابتدا شما باید بدانید فرد مورد نظر چه ویژگیهایی دارد، به عبارت دیگر مهمترین اقدام، کسب اطلاعات در مورد فرد است که قبلا هم به آن اشاره کردیم.

اگر کسی از ناشناخته ها ترس دارد، پس ممکن است توسط فردی که در زندگی قدرت کنترل ترس را دارد تحت تاثیر قرار بگیرد. اگر کسی تلاش میکند که پولدار شود، توسط کسی که قابلیت خوبی در جمع آوری ثروت دارد و توانایی اقتصادی خوبی دارد جذب میشود. اگر کسی احساس میکند که در زندگی انسان بی فایده و بی خاصیتی است توسط افرادی که با مشکلات زندگی مواجه می شوند و برای حل کردن آنها تلاش می کنند جذب میشود.

همانطور که در مثال های بالا ذکر شد، جذب کردن دیگران فرمول خاص و ثابتی ندارد ولی با پیش زمینه ذهنی فردی که قصد جذب کردنش را دارید ارتباط مستقیم دارد و خوشبختانه در دنیایی زندگی میکنیم که شبکه های اجتماعی مثل کلوب،فیس بوک و … اطلاعات زیادی را در این موارد در اختیار شما قرار میدهند. تاجایی که میتوانید در مورد فرد یا افراد مورد نظر اطلاعات کسب کنید. رفتارهایی که از خودشان بروز میدهند، احتیاجات و نیازهای روحی-عاطفی فرد را بررسی کنید و بعد با نشان دادن اینکه شما میتوانید این نیازها را برطرف کنید یا چیزی که آن شخص دنبالش است را شما میتوانید ارائه بدهید، تحت تاثیر قرارش دهید. این فرمول ساده ولی کاملا مؤثر برای جذب کردن افراد و تحت تاثیر قرار دادن آنها است.

شما پس از مدتی دیگر حتی به افراد خوش‌تیپ نگاه هم نمی‌کنید! ظاهر آنها برای شما عادی می‌شود، چرا که شما نیاز دارید از افراد چیز‌های بیشتری دریافت کنید.

اگر زمانی که با کسی ملاقات می‌کنید بتوانید چیزهای بیش از ظاهرتان به او نشان دهید، در این صورت شما فرد جذابی به نظر خواهید آمد.

زنان و مردان زیادی هستند که هزینه‌ و وقت زیادی صرف ظاهر خود می‌کنند، اما برای بهبود شخصیت‌شان کاری انجام نمی‌دهند. یک کتاب ممکن است جلد بسیار زیبایی داشته باشد، اما اگر فقط جلد آن زیبا باشد چه کسی دوست دارد که آن را مطالعه کند؟ همانطور که خودتان می‌گویید دیگران شما را دوست دارند به خاطر چیزی که هستید، حرف‌هایی که می‌زنید و کارهایی که انجام می‌دهید. شاید من آدم خوش‌قیافه‌ای نباشم، اما چیزی که در اینجا می‌خواهم درباره آن صحبت کنم زیبایی نیست، من قصد دارم درباره جذابیت حرف بزنم. حالا بیایید ببینیم چگونه دیگران را جذب کنیم.

حتما ببینید: چند ترفند روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران

من فقط می‌خواهم به شکلی دوستانه اعلام کنم که چگونه شخصی ممکن است تمام جذابیتش را از دست بدهد. چطور این اتفاق می‌افتد؟ من هنوز در این توهم بودم که ظاهر تنها چیزی است که در اولین دیدار اهمیت دارد. اما مَت خوش‌قیافه نبود، او قد بلند یا درشت ‌هیکل نبود، اما فردی بامزه، باهوش و بااعتماد به نفس بود. کسی که می‌دانست چطور حرف بزند، کسی که شیوه‌ی خاص خودش را داشت. در کل آدمی بود که چیزی برای نشان دادن داشت.

جذابیت ظاهری افراد خیلی زود فروکش می‌کند، به طوری که فرد زیبا، همچون وسیله‌ای به نظر می‌آید که قرار است ژن‌های شما را به نسل بعد منتقل کند. چیزهایی که باعث جذابیت ظاهری زنان می‌شود عبارتند از: ‌جوانی، نسبت عرض کمر به لکن، پوست سالم، لب برجسته و دندان‌های سفید، چشمان بزرگ، چانه‌ی کوچک و موهای براق است. این معیارها در مردان شامل بلندی قد، شفافیت چشم و پوست، حجم عضلات و تُن صدا، دندان‌های خوب و دیگر علایم سلامتی است. همه این‌ها را به احساس سلامتی، سرزندگی و پیشینه ژنتیکی خوب اضافه کنید.

در هر دو جنس، تناسب فیزیکی بسیار جذاب است. با این وجود برخی ممکن است بسیار عالی به نظر برسند و تمام ویژگی‌های ظاهری را داشته باشند، اما حسی بسیار سرد و بی‌روح به شما بدهند. افراد جذاب ممکن است زیبا به نظر نرسند اما افسون خاصی دارند.

چیزی که قصد دارم اینجا درباره‌ی آن صحبت کنم رفتاری است که شما را صرف نظر از اینکه چه ظاهری دارید جذاب‌تر می‌کند. همان‌طور که مَت درباره خودش گفت او خوش‌قیافه نبود.

این درست است که عبوس بودن، سرد و مرموز بودن و کم حرف و بی‌روح بودن ممکن است بعضی‌ها را جذب کند، اما بیشتر مردم را جذب نمی‌کند. مردم کسانی را دوست دارند که به نظر می‌رسد دیگران را دوست دارند. نکته‌ی مهم این است که مردم چگونه نشان می‌دهند که شما را دوست دارند؟ آنها لبخند می‌زنند. صورت‌های خندان جذاب‌تر هستند و لبخند زدن هنگامی که به چشم‌های دیگران مستقیم نگاه می‌کنید، شما را حتی جذاب‌تر می‌کند. لبخند زدن پیام‌هایی را مانند: «من دوست‌‌داشتنی هستم. من اعتماد به نفس بالایی دارم، خوش‌بین و باانرژی هستم» ارسال می‌کند. بنابراین چهره‌ی عبوس خود را رها کنید و بخندید، لبخند بزنید، آرام باشید و بهترین چیزها را در افراد دیگر پیدا کنید و به شکل زیر ادامه دهید…

هنگامی که مَت وارد اتاقی می‌شود، همه را وادار می‌کند که بخندند. او تاثیرگذار است و همه می‌بینند که دیگران او را دوست دارند. چرا این موضوع مهم است؟

بر اساس مطالعه‌ای که روانشناسان بریتانیایی انجام داده‌اند، اگر به دیگران با لبخند نگاه کنیم، احتمال اینکه فرد جذابی به نظر بیايیم بیشتر خواهد بود. در آزمایشی که بر روی زنان انجام شده بود هنگامی که به آنها تصویر افرادی نشان داده شد که دیگران به آنها لبخند می‌زدند، افرادی که به آنها لبخند زده شده بود جذاب‌تر به نظر می‌رسیدند.

محققان دریافتند که مردان نیز به همین شکل پاسخ می‌دهند. هم زنان و هم مردان به صورت ناخودآگاه هنگامی که می‌خواهند شخصی را برای دوستی انتخاب کنند، نظر دیگران را در نظر می‌گیرند. در واقع ممکن است بر اساس اینکه دیگران چطور فردی را ارزیابی می‌کنند، او را برای رابطه مورد توجه قرار دهند.

بنابراین دفعه بعد که بیرون می‌روید و دوست دارید جذاب‌تر به نظر برسید، به دیگران لبخند بزنید و با همه‌ی کسانی که اطراف شما هستند دوستانه رفتار کنید. چون زمانی که آنها جواب لبخند شما را می‌دهند، شما جذاب‌تر شده‌اید اما…

توجه ویژه‌ی مستقیم قدری چاپلوسانه است. بنابراین در حالیکه فوق‌العاده است که دیگران دیگر را بخندانید، برای اینکه در نظر شخص خاصی جذاب‌تر به نظر بیایید شما باید به طور ویژه‌ای به او توجه داشته باشید. از او سوال بپرسید و درباره او صحبت کنید. میزان توجه ما به افراد (نه خیلی کم و نه خیلی زیاد) نشانه‌ی میزان علاقه‌ی ما به کسی است که تا پیش از این او را ملاقات نکرده‌ایم.

صادقانه‌ترین پاسخ این سوال که چگونه دیگران را جذب کنیم، اینست که بگویم خودتان باشید. بیشتر مردم هنگامی که با کسی هستند که مجذوب او شده‌اند، خود را بیشتر از آن چیزی که هستند نشان می‌دهند و این کار غلطی نیست، اما چنین نباشد که همه چیز دروغ باشد. زنی را می‌شناختم که تظاهر می‌کرد همه‌ی چیزهای فردی را که به او علاقه داشت، دوست دارد: «واقعا؟ من عاشق فوتبال، غواصی، تمبرهای پاتاگونیای قرن ۱۹ هستم! چه تصادفی، ما دقیقا برای هم ساخته شده‌ایم!»

اگر شما به این شدت دروغ بگویید دیگران متوجه می‌شوند. نشان دادن چیزی که واقعا هستید جذاب است و نشان می‌دهد که شما زاویه دید، علایق و بی‌علاقگی‌ها، ایده‌ها و تمایلات خودتان را دارید.

شما هر روز صدها زن و مرد جوان را می‌بینید که شبیه به هم لباس پوشیده‌اند، با یک لحن صحبت می‌کنند، واژه‌های یکسانی به کار می‌برند و به جای لذت بردن از کسانی که در حضور آنها هستند، با سرعت با تلفن همراه‌شان پیام می‌فرستند. البته که همراهی با جماعت برای بسیاری از جوانان مهم است، مخصوصا اگر احساس کنند شخصیت‌شان هنوز شکل نگرفته است. اما برای اینکه به طور خاصی جذاب باشید (فراتر از زیبایی‌های ظاهری)، لازم است قدری متفاوت باشید تا در ذهن بمانید.

فرض کنید همیشه شکل خاصی لباس می‌پوشید. ببینید چه امکانات دیگری در برابر شما است. فقط با جمعیت حرکت نکنید. به کسانی که خوب ارتباط برقرار می‌کنند گوش دهید و از آنها بیاموزید و شیوه‌ی ارتباط برقرار کردن خود را داشته باشید. چیزی که درباره مَت توجه من را به خودش جلب کرد شیوه‌ی منحصر به فرد او در صحبت کردن و به کار بردن کلمات بود.

می‌خواهید بدانید که چگونه دیگران را جذب کنیم؟ پس اول به فکر سلامت خود باشید. سالم بودن جذاب است. بنابراین ممکن است شما به طور طبیعی متوازن‌ترین و زیبا‌ترین زن یا خوش‌تیپ‌ترین مرد نباشید، اما هر کس با خواب کافی و ورزش (هر دوی اینها به طور طبیعی شما را زیبا می‌کنند)، خوردن غذاهای سالم و پرهیز از مصرف الکل، می‌تواند جذاب به نظر بیاید.

اگر می‌خواهید جذاب‌تر باشید، هنگام ارتباط برقرار کردن خیلی منفی نباشید. بدگویی باعث افسردگی می‌شود و خیلی خوب نیست که دوست یا شریک قبلی خود را تخریب کنید (حداقل این کار را خیلی زود شروع نکنید!)

ساعت‌هایی که برای خالی کردن خود، بیان غم و اندوه و ابراز خشم از افرادی که به شما آزار رسانده‌اند صرف می‌کنید می تواند هر رابطه تازه‌ای را به سرعت سرد و فرد جدید را برای رابطه با شما بی‌میل کند. همچنین ممکن است از رابطه‌ی تازه‌ای که قرار است با شما برقرار کنند، برداشت ناخوشایندی داشته باشند.

قبل از اینکه دنبال پاسخ سوال چگونه دیگران را جذب کنیم باشید، بدانید که هم زنان و هم مردان افراد شجاع را دوست دارند. زنان مردانی را که شجاع و اهل خطر کردن هستند دوست دارند و مردان نیز زنانی را که در بیان احساسات‌شان رک و شجاع هستند دوست دارند. ما مردها زمانی که به دنبال نشانه‌ای هستیم که آیا زنی مجذوب ما شده است یا نه، دوست نداریم حرف‌ها در لفافه زده شوند.

چنین به نظر می‌رسد که زنان دوست دارند احساس کنند یک مرد شجاع مجذوب آنها شده است تا اینکه کسی باشد که اعتماد به نفس بالایی ندارد. چرا که احساس می‌کنند چنین مردی بهتر می‌تواند از آنها مراقبت کند. اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد زنان تنها به دنبال مردان عضلانی نیستند، آنها مجذوب کسی می‌شوند که ترکیبی از شجاعت و دلسوزی، سخت و احساساتی باشد. نشان دادن این صفات چیزی است که شما را جذاب می‌کند.چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

اگر قدری بذله‌گو باشید، مخصوصا هنگامی که در میان جمع هستید، شما فرد شجاعی معرفی خواهید شد. اما توجه داشته باشید که مردان زنانی را ترجیح می‌دهند که به جوک‌های آنها می‌خندند و خودشان خیلی مزه نمی‌ریزند. در واقع به طور کلی مردان، زنانی را که از آنها بامزه‌تر هستند دوست ندارند. اما زن‌ها مردان بامزه را جذاب می‌دانند. بنابراین اگر مرد هستید، زنها را بخندانید و اگر زن هستید و می‌خواهید برای یک مرد جذاب باشید، کسی را پیدا کنید که شما را واقعا می‌خنداند.

توجه داشته باشید تمام چیزهایی که در بالا گفته شد باید به شکلی طبیعی و دوستانه اجرا شود. تلاش زیادی برای اینکه جذاب‌تر باشید ممکن است نتیجه‌ی معکوس بدهد و کار را خراب کند.

وقتی شخصی تلاش میکند نظر دیگران را جذب کند و مورد تحسین واقع بشود، معمولا اشتباهاتی انجام میدهد که به صورت خلاصه در زیر به این موارد خواهیم پرداخت:

“وقتی من به یک دلیل کسی را تحسین میکنم، پس او هم میتواند به همان دلیل من را تحسین کند. به عنوان مثال اگر من یک شخص ثروتمند را که با تلاش خودش ثروتمند شده نزد خودم عزیز میدانم، پس اگر به دوستانم بگویم که من با تلاش خودم ثروتمند شده ام باعث میشود آنها من را تحسین کنند.”

اگر اینطور فکر میکنید احتمال زیادی وجود دارد که سرخورده شوید، به این دلیل که چیزی که شما آن را تحسین میکنید الزاما دیگران را تحت تاثیر قرار نمیدهد. به عنوان مثال چه کسی اهمیت میدهد شما ثروتمند باشید وقتی خودش به پول احتیاجی ندارد؟ چه کسی به تشویق شما نیاز دارد وقتی خودش به قدر کافی شجاع است؟ چه کسی به این موضوع اهمیت میدهد که شما بدن ورزیده و عضله های قوی دارید وقتی که خودش از شما قویتر است؟!

از همین رو است که روانشناس ها میگویند:

اگر میخواهید کسی رو مجذوب خود کنید، یا اینکه اگه میخواهید دیگران شما را تحسین کنند یا عاشق شما باشند، ابتدا باید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید!

با توجه کردن به این موضوع که فرد به چه چیزهایی نیاز دارد و دانستن اینکه به چه چیزهایی علاقه مند است، شانس شما برای موفقیت بسیار زیاد خواهد بود. بعضی از افراد با استفاده از متدهایی که به صورت عمومی شناخته شده اند وقت خود را هدر میدهند و هنگامی که آن روش برایشان جواب معکوس میدهد، نا امید و سرافکنده شده و با خودشان فکر می کنند: “حتما ایرادی در من وجود دارد که این روش ها برای من کارساز نیستند”.

منبع : عصرعلم | چطور

جامعه سلامت پایگاهی از مطالب مفید است که با نگاه به نیاز مخاطبین تولید و یا از منابع معتبر گردآوری شده‌اند. جامعه سلامت با هدف ارتقا دانش عمومی و با تمرکز بر مواردی که به سلامت جسم و روح افراد مرتبط است می‌کوشد تا به سهم خود و به عنوان یک رسانه در مسیر ارتقا جامعه حرکت نماید. افزایش آگاهی، راهنمایی و سنجش چرخه‌ایست که با کمک شما مخاطبین تکمیل خواهد شد.

توجه: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

توجه: استفاده از مطالب سایت به هر شکل و در هر فرمتی مجاز نمی باشد و شامل پیگرد قانونی خواهد شد.

ضمن تقدیر از همراهی شما مخاطب گرامی، خواهشمند است تمامی سوالات خود را در سایت و در بخش نظرات مطالب مطرح فرمایید. لطفا از راه‌های ارتباطی ذیل تنها برای مباحث بازرگانی استفاده نمایید.

شما می‌توانید برای درج هر نوع آگهی تبلیغاتی از جمله تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی و یا ثبت دفاتر مشاوره در سایت از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

تلفن تبلیغات (لطفا تنها در واتس‌اپ پیام ارسال بفرمایید): ۰۹۳۳۲۰۱۰۰۶۱

محققان دائما در حال پیدا کردن شواهدی هستند که ارتباط میان اعتماد به نفس و موفقیت را نشان می دهد. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، اغلب جذاب تر به نظر می رسند. به عنوان فروشنده عملکرد بهتری دارند و در فضاهای تعاملی، خوب تر به نظر می رسند. آنها همچنین معتقدند که توانایی روبرو شدن و کنترل هرچیزی که زندگی بر سر راه آنها قرار می دهد را دارند، آنها ریسک پذیر هستند که در واقع آنها را به سمت فرصت های بیشتر هدایت می کند.

اگر می خواهید که در وجود خودتان نیز شاهد این خصایص شخصیتی باشید، می توانید روش های زیر را به کار بگیرید. با این توضیحات متوجه شدید که یک از عوامل اصلی برای جذاب بودن و داشتن ارتباطات اجتماعی با کیفیت و بدون استرس داشتن اعتماد به نفس است درست موضوعی که در ادامه این بخش از نمناک راه کارهایی برای پیشرفت در آن با هدف جذب دیگران به خود مطرح خواهیم کرد.

اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم باید بگوییم که اگر خود واقعی تان باشید بیشتر مورد توجه قرار خواهید گرفت چراکه هر زمان کسی بیش از آنچه که هست نشان می دهد در واقع ثابت می کند که تمام حرکاتش دروغ است و صداقتی در قبال شما ندارد، بنابراین چنانچه واقعا چیزی که هستید را به نمایش بگذارید جذاب تر به نظر خواهید رسید و نشان دهنده آن است که شما ایده ها، علایق، تمایلات و زاویه دید مختص خود را دارید.

اگرچه بسیاری از مردم تصور می کنند که مرموز و سرد بودن، عبوس بودن و کم حرفی از مولفه های جذابیت است اما متاسفانه باید بگوییم که این ویژگی ها بیشتر مردم را جذب نمی کند و مردم بیشتر علاقمند به کسانی هستند که دیگران را دوست دارند. مردم با لبخندشان به شما نشان می دهند که دوستتان دارند و شما با لبخند سیگنال هایی به آنها منتقل می کنید که:”من دوست داشتنی و خوش بین هستم و اعتماد به نفس بالایی دارم.” بنابر این سعی کنید عبوس بودن را رها کرده و لبخند به روی صورت خود داشته باشید تا بهترین چیز ها را در وجود افراد دیگر کشف کنید.چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

حتی اگر زندگی آرامی دارید و هیچ ماجراجویی و داستانی در آن رخ نمی دهد، همیشه باید بتوانید که پاسخ به سوال “چه خبر” را به بهترین حالت ارائه دهید. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، در گفتگوها و مکالمه ها ماهر هستند، اما برخی افراد به تمرین بیشتری نیاز دارند. آیا برای یک تعطیلات برنامه ریزی کرده اید؟ دکور قسمتی از خانه ی خود را تغییر داده اید؟ فرزندان خود را در رویدادهای ورزشی شرکت داده اید؟ روی یک پروژه ی بزرگ سرمایه گذاری کرده اید که به توجه شما نیاز دارد؟ زمانی که دیگران مکالمه ای را آغاز می کنند، باید ماجرای جالبی را برای آنها تعریف کنید و حرفی برای گفتن داشته باشید.

 

این روش نیز به منظور مکالمه های جذاب تر ارائه می شود، تلاش کنید که میزان علاقه ی خود به موضوع و گفتگو را به سایر افراد نشان دهید. در ادامه، با نمونه ای از سوالاتی آشنا می شوید که باعث می شود مردم درباره ی خودشان حرف بزنند:

بیشتر راجع به چه چیزی هیجان زده هستید؟

در حال حاضر با چه چیزی دست و پنجه نرم می کنید؟

مرحله ی بعد چه خواهد شد؟

علاوه بر این، خودتان نیز باید برای پاسخ دادن به این سوال ها آماده باشید، این آمادگی باعث می شود که داستان خوبی را تعریف کنید.

در بسیاری از کتاب های روانشناسی این تکنیک به عنوان “گوش دادن فعالانه” معرفی شده است بدین معنی که شما در عین اینکه به صحبت های طرف مقابل تان گوش می دهید بخش هایی از آنچه که او می گوید را تکرار کنید. به عنوان مثال:زمانی که فرد مقابل به شما اعلام می کند که به نمایشگاه غذا مراجعه کرده و طعم غذاهای محلی مختلفی را چشیده است شما می توانید با تکرار این که غذا های جور واجور را امتحان کردی؟آره؟

به او نشان دهید که گفته هایش بسیار مهم است و این تاثیر بسزایی در دوست داشتنی به نظر رسیدن شما دارد چرا که ما انسانها از آنجایی که خود پسند هستیم دوست داریم کلمات خودمان به خودمان پس داده شود و مورد توجه قرار بگیریم.

 

بسیاری از افراد با کوچک ترین انتقادات به هم می ریزند و روحیه حساس و لطیفی دارند بنابراین پیشنهاد می کنیم همانطور که با دست باز افراد را تحسین می کنید همانطور هم با احتیاط انتقادشان کنید تا آسیبی به غرور افراد حساس نزنید و هدفمند جلو بروید.

اگر دیدید کسی دچار اشتباه شد بهترین کار این است که جلوی جمع موضوع را با او مطرح نکنید و حرف خود را نه به طور مستقیم بلکه با ظرافت کامل انتقال دهید. حتی می توانید از تکنیک ساندویچ تعریف برای بیان انتقاد خود استفاده نمایید و قبل و بعد از انتقاد از ویژگی های برتر طرف مقابلتان تعریفی بکنید تا او راحت تر پذیرای صحبت هایتان باشد.

بهترین راه و سیاست خوب برای بیان اشتباه مخاطب این است که ابتدا از اشتباهات گذشته خود صحبت کنید و سپس به سراغ اشتباه او بروید تا اثر بخشی بهتری داشته باشد.

قوز نکنید، این کار در زمانی که در حال گفتگو با دیگران هستید نشان از عدم باور به خودتان دارد. با یک ماژیک قرمز، علامت فلش به سمت بالا را روی یک برچسب بکشید و آن را روی نمایشگر کامپیوتر خود بچسبانید. با این کار به خودتان یادآوری می کنید که درست بنشینید و شانه هایتان را عقب ببرید. حالت درست ستون فقرات و بالا نگه داشتن چانه، باعث می شود که حالت درست صورت را به نمایش بگذارید.

 

افرادی که با مشکل کمبود اعتماد به نفس مواجه هستند نمی توانند در لحظه حاضر باشند، آنها اغلب از خودشان می پرسند “آیا با اعتماد به نفس به نظر می رسم؟ آیا آنها فکر می کنند که من باهوش هستم؟ آیا آنها فکر می کنند که آدم موفقی هستم؟ آیا فکر می کنند حرفی که زدم احمقانه است؟

در حقیقت شما هرگز متوجه نمی شوید که دیگران درباره ی شما چه فکری کرده اند. بنابراین، به جای اینکه نگران باشید، روی موضوعی که می خواهید درباره ی آن حرف بزنید متمرکز شوید، مثل پرسیدن سوال های خوب، درگیر نشدن در مکالمه های وقت کش بی فایده و نگاه کردن در چشم افرادی که با آنها صحبت می کنید.

به حرف هایی که در ذهن به خودتان می گویید توجه کنید. هر زمان که به این فکر می کنید که “نمی توانم این کار را انجام دهد”، باید آن را با چیز مثبتی مثل “بهترین تلاشم را به کار می گیرم” جایگزین کنید.

برای این کار باید از خودتان خارج شده و از بیرون به خودتان نگاه کنید. اگر کسی کنار شما بنشیند و بگوید که “من خیلی چاق، احمق، زشت، کند و غیره هستم”، چه احساسی در شما شکل می گیرد؟ کاملا ظالمانه است. خودتان را با حرف های خوب تغذیه کنید. آیا در صحبت با دیگران، چنین کلماتی را به کار می گیرید؟ خیر، پس به همان شکلی که با دیگران حرف می زنید، با خودتان صحبت کنید.

 

شاید باورتان نشود اما باید بدانید مشورت خواستن از افراد به قدری در جذابیت شما تاثیرگذار است که نمی توانید تصورش را بکنید. این کار باعث می شود که به طرف مقابلتان ثابت شود که نظرشان برایتان ارزشمند و قابل احترام است. چرا که همه افراد دوست دارند مورد توجه و اهمیت واقع شوند بنابراین زمانی که شما اقدامی می کنید که طرف مقابلتان احساس بهتری به خود پیدا کند قطعا بیش از پیش شما را دوست خواهد داشت.

با مطرح شدن مدل محتوای کلیشه ای توسط روانشناسان و طبق این نظریه انسانها دیگران را بر اساس شایستگی و صمیمیت شان قضاوت میکنند. بنابراین چنانچه قدرت این را داشته باشید که تصویری صمیمی و خون گرم از خود ساطع کنید رفتارهای غیر رقابتی و دوستانه داشته باشید حس اعتماد در وجود دیگران ایجاد می شود. کاردان و شایسته بودن شما باعث می شود که اگر به عنوان مثال جایگاه علمی و اقتصادی بالایی داشته باشید دیگران تمایل بیشتری برای ارتباط با شما داشته باشند.

لبخند زدن نشان از اعتماد به نفس دارد، حال فرقی نمی کند که دقیقا به چه چیزی فکر می کنید. علاوه بر این، بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که لبخند زدن، به میزان دوست داشتنی بودن فرد بستگی دارد. با لبخند زدن، دوست داشتنی تر به نظر می رسید.

چگونگی روبرو شدن با فراز و نشیب های زندگی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند به خوبی می دانند که هیچ کس کامل نیست؛ هرچقدر هم که اشتباه کرده باشید، باز هم پایان دنیا نخواهد بود. از خودتان بپرسید که این اشتباه تا سه ماه آینده، چه اهمیتی خواهد داشت؟ اگر در زمینه ی کار اشتباه کرده اید، آن را بپذیرید و مراقب باشید که دفعات بعد نیز آن را تکرار نکنید.

 

این روش کمی دلهره آور است، اما حقیقتا موثر خواهد بود. بسیاری از مدیرعامل های شرکت های بزرگ اعلام کرده اند که این کلاس ها در ایجاد موفقیت آینده ی آنها نقش بسزایی داشته است. در این کلاس ها به طور معمول، یک موقعیت مکانی و شرایط را در اختیار شما قرار می دهند و شما نیز باید داستان با محتوایی را درباره ی آن ایجاد کنید و در آن با دو یا سه نفر دیگر نیز تعامل داشته باشید. اینگونه از فعالیت ها در مجموع به افراد کمک می کند تا در شرایط ناپایدار و پیش بینی نشده، احساس راحتی داشته باشند.

اگر این مورد یکی از نقاط قوت شما به شمار نمی رود، پس به دنبال فرصت هایی باشید تا این مهارت مهم را در خودتان تقویت کنید. قبل از سخنرانی عمومی خود، برای دوستان و خانواده ی خود حرف بزنید و تمرین کنید. کمی سخت به نظر می رسد، اما به شما کمک می کند تا تسلط بیشتری پیدا کنید.

 

تمرین های قوی کردن بدن به زمان زیادی نیاز ندارد و می تواند میزان اعتماد به نفس شما را تا میزان چشمگیری افزایش دهد. در وهله ی اول، شرایطی را فراهم می کند که وزن خود را کم کنید، چرا که با حجم بیشتر ماهیچه ها، متابولیسم نیز افزایش می یابد. علاوه بر این، به حالت بدن کمک می کند. قوی کردن ماهیچه های میانی مثل عضلات شکم، پشت و نواحی لگن، به ثبات حالت ستون فقرات کمک می کند.

زمانی که دچار اشتباه می شوید و در مقابل آن اشتباه را می پذیرید و برای مخاطب تان فاش می کنید که یک انسان کامل و بی نقصی نیستید آنها به راحتی می توانند با شما ارتباط بگیرند و چنانچه باور داشته باشند که شایستگی دارید قبول اشتباهاتتان برایشان آسان خواهد شد.

 

اکثر افراد بیشتر جذب کسانی می شوند که شباهت زیادی به خودشان دارند که به این اثر در اصطلاح “اثر جذب مشابهت” می گویند. جالب است بدانید در پژوهشی که روی افراد درباره موضوعات بحث برانگیز مثل سیاست و رابطه جنسی انجام شد و از آنها خواسته شد که برای مدتی در یک خوابگاه دانشجویی با هم زندگی کنند، نتایج پایانی نشان دهنده این بود که آزمودنی ها به افرادی که نظرات مشابهی به نظرات خودشان داده اند بیشتر کشش پیدا کرده اند و نکته جالب تر این بود که افرادی که ویژگی های منفی مشترک با سربازان نیروی هوایی داشتند به نظر آنها خیلی جذاب و دوست داشتنی رسیدند.

طبق پژوهش های به عمل آمده در دو مطالعه مجزا ثابت شده است که انسان ها در روابطشان اهمیت بسیار زیادی به قابل اطمینان و قابل اعتماد بودن قائل هستند و البته اهمیت این خصوصیت ها زمانی پر رنگ تر می شود که ما همکار و دوست ایده آل مان را تصور کنیم. پس باید بدانید که مهمترین مولفه قابل اعتماد بودن صداقت و وفاداری می باشد و هر کدام از این ها برای استحکام یک رابطه مهم و ضروری است.

 

مطمئنآ با حالت چشم های پیش از خواب آشنا هستید، در این ساعات چشم ها نگاهی خمار آلود به خود می گیرند و این حالت فقط به خاطر مردمک های متسع و بزرگ ایجاد می شود. اگرچه شما قادر به کنترل آگاهانه مردمک چشم خود نیستید و به خاطر همین است که همیشه می شنویم “چشم ها هیچ وقت دروغ نمی گویند” ، اما در عوض می توانید شرایطی را ایجاد کنید که مردمک چشمتان را منبسط کنید.چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

قبل از هر چیزی اقدام به کاهش دادن نور بکنید چراکه هر چقدر میزان نور و روشنایی محیط کمتر شود مردمک چشم ها بیشتر متسع می گردند. به خاطر همین است که در رستوران های رمانتیک به کارگیری کلیدهای کاهنده نور چراغ ها و نور شمع بیشتر است تا در جذابیت چهره و چشمان شما تاثیر بگذارد.

در صورت نیاز باید لباس های بهتری خریداری کنید، مدل موی خوبی را برای خود در نظر بگیرید، مشکلات دندان خود را برطرف کنید و هر کاری که لازم است را انجام دهید تا ظاهر بهتری داشته باشید؛ افرادی که ظاهر خوبی دارند، از درون نیز احساسی بهتری خواهند داشت. در حقیقت، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که افراد با جذابیت های ظاهری، باور دارند که به طبقه ی اجتماعی بالاتری تعلق دارند، و این احساس به جذابیت واقعی و موقعیت اجتماعی فعلی آنها مرتبط نیست.

 

همه انسانها علاقه خاصی به افراد شجاع دارند. زنان، مردانی را که اهل خطر و شجاع هستند را دوست دارند و در مقابل مردان نیز از زنانی حساب میبرند که شجاعانه و رک احساساتشان را بیان می کنند. نشان دادن این صفات از سوی شما باعث می شود که در نگاه طرف مقابلتان بسیار جذاب به نظر برسید.

از آنجایی که پیش از این اشاره شد و گفته شد ما انسان ها بسیار خودپسند هستیم بنابراین خیلی علاقه مند به شنیدن آوای اسم خودمان نیز هستیم. پس چه خوب است که شما نیز یاد بگیرید از این ترفند برای جذابیت خود به کار بگیرید و در حین صحبت نام افراد را به زبان بیاورید، این تکنیک بارها اثبات کرده است که تاثیر بسیار زیادی روی جذابیت افراد دارد.

 

همه افراد دوست دارند که بابت زحماتی که کشیده اند مورد تعریف و تحسین قرار بگیرند البته نه هر تعریفی. زمین تا آسمان بین تعریف خشک و خالی و یک حس صادقانه تفاوت وجود دارد و افراد دوست ندارند که به دروغ آنها را مورد تشویق قرار دهید. بنابراین برای اینکه حس اعتماد در وجود آنها ایجاد کنید با صداقت کامل آنها را تشویق کنید و به کارشان اعتبار بدهید.

به اعتقاد روانشناسان ما قادر به برقراری ارتباط با دیگران با استفاده از حالات صورتمان هستیم. چنانچه دوست دارید بدون اینکه زحمتی متحمل شوید جذابیت داشته باشید کافیست که فقط لبخند روی لب خود داشته باشید چراکه، زمانی که شما لبخند میزنید در واقع راه ارتباط با دیگران را باز میکنید. البته ناگفته نماند که هر لبخندی راه چاره نیست و تاثیرگذارترین لبخند، لبخندی میباشد که در چشمان شما نیز آشکار است. همانطور که اگر فکر کنید میبینید که خنده های از ته دل باعث میشود چشمان شما کوچکتر شود اما خنده های زورکی هیچ تغییری در فرم چشم های شما ایجاد نمی کند. پس سعی کنید برای برقراری یک ارتباط موثر لبخند واقعی روی لبتان داشته باشید.

 

 !(function (w, d) { ‘use strict’; var ad = {zone: “brtrha1”, user: “1565432215”, width: 728, height: 90, id: ‘adro-246454’}, h = d.head || d.getElementsByTagName(‘head’)[0]; if (typeof w.adroParams != ‘object’) w.adroParams = {}; w.adroParams[ad.id] = ad; var script = document.createElement(“script”); script.type = “text/javascript”; script.async = 1; script.src = “//static-cdn.adro.ir/dlvr/rsdnt.js”; h.appendChild(script); })(this, document); var h = document.getElementsByTagName(“head”)[0], s = document.createElement(“script”); s.async = !0, s.defer = !0, s.type = “text/javascript”, d = new Date, s.src = “https://cdn.sanjagh.com/assets/sdk/www.bartarinha.ir/client.js?t=” + d.getFullYear().toString() + d.getMonth() + d.getDate() + d.getHours(), h.appendChild(s); var sabaVisionWebsiteID = “1c27cb39-612a-452a-954c-b3e3dd1f3d36”; var sabaVisionWebsitePage = “ALL” _atrk_opts = {atrk_acct: “i2i8r1SZw320l9”, domain: “bartarinha.ir”, dynamic: true}; (function () { var as = document.createElement(‘script’); as.type = ‘text/javascript’; as.async = true; as.src = “https://certify-js.alexametrics.com/atrk.js”; var s = document.getElementsByTagName(‘script’)[0]; s.parentNode.insertBefore(as, s); })();

برترین‎ها: همه ما دوست داریم که فردی محبوب نزد دیگران باشیم. همه ما تلاش می‌کنیم که با رفتارهایمان دیگران را به خود جذب کنیم، اما چگونه؟ اگر دوست دارید ترفند‌های جذاب بودن را بدانید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

سوال بپرسید و با دقت به جوابش گوش دهید

یکی از رفتار‌هایی که شما را نزد دیگران جذاب می‌کند، این است که شنونده خوبی باشید. اکثر افراد دوست دارند که در مورد خود و علاقمندی هایشان صحبت کنند. این که شما از دیگران سوال کنید و با دقت به حرف‌های آن‌ها گوش دهید، در واقع یک مکالمه خوبی را آغاز کرده‎اید و از طریق صحبت‌های طرف مقابل می‌توانید او را بیشتر بنشناسید و ارتباط بهتری با او برقرار کنید.چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

اما چگونه این کار را انجام دهید؟ کار سختی نیست. شما به صحبت‌های طرف مقابل  گوش دهید و در رابطه با آن‌ها سوال بپرسید. مثلا اگر او گفت که یک بازیگر است، در مورد اولین تجربه بازیگری‎اش سوال کنید. هر جا هم که سوالی به ذهن‎تان نرسید اما دوست داشتید که مکالمه را بیشتر ادامه دهید، بگوید: «چه جالب! در مورد آن بیشتر توضیح می‌دهی؟»

جمله‌های طرف مقابل را تکرار کنید

یکی دیگر از کار‌هایی که شما را نزد طرف مقابل‎تان جذاب می‌کند این است که شما برخی از صحبت‌های او را تکرار کنید. همین کار نشان می‌دهد که به حرف‌های او گوش کرده‎اید و به آن‌ها اهمیت می‌دهید. روانشناسان ثابت کرده‎اند که با این رفتار، شما میزان توجه‎تان را به طرف مقابل ثابت می‌کنید؛ بنابراین این بار به جای این که هنگام صحبت کردن طرف مقابل، به فکر جواب خود باشید، برخی از حرف‌های مهم او را بلند تکرار و سعی کنید که آن‌ها را درک کنید و سپس به آن‌ها جواب دهید. مثلا اگر فردی به شما گفت که پایم در نیمه اول مسابقه فوتبال شکست، به او بگویید: «نیمه اول» سپس سوال بعدی را از او بپرسید. البته همیشه لازم نیست که عین جمله‌های او را تکرار کنید، همین که کلمات کلیدی را در جواب او تکرار کنید، به او ثابت کرده‎اید که به حرف‎هایش اهمیت می‌دهید و همین شیوه مکالمه شما را پیش می‌برد.

به زبان بدن‎تان توجه کنید

یکی دیگر از رفتار‌هایی که روی طرف مقابل‌تان تاثیر می‌گذارد، زبان بدن‌تان است، بنابراین شما باید در هر مکالمه ای، به زبان بدن‌تان دقت کنید. اما برای جذاب‌تر شدن، چه کنید؟ کافی است که به زبان بدن طرف مقابل دقت کنید. مثلا اگر او در مقابل شما نشسته، اما به صندلی تکیه نداده است، شما نیز کمی به جلو خم شوید یا اگر او پایش را روی پای دیگری انداخت، شما نیز این کار را انجام دهید. این تکنیک که به تکنیک «آینه‌ای» شهرت دارد، ممکن است که به طور ناخوادآگاه در مکالمه‎هایتان اتفاق افتد، اما اگر به فکر تاثیرگذاری بیشتری روی طرف مقابل‎تان هستید، بهتر است که به آن توجه بیشتری داشته باشید.

با چشم هایتان لبخند بزنید

روانشناسان اعتقاد دارند که ما می‌توانیم با حالت صورت‎مان با دیگران ارتباط برقرار کنیم. اگر شما می‌خواهید بدون سختی و انجام کاری جذاب‌تر به نظر برسید، کافی است که لبخند بزنید. زمانی که شما لبخند می‌زنید، در واقع راه را برای برقراری ارتباط با دیگران باز کرده‎اید.

البته هر لبخندی راه حل شما نمی‌باشد. لبخندی تاثیرگذار است که در چشم‎هایتان نیز پیدا باشد. اگر دقت کرده باشید، زمانی که شما از ته دل می‌خندید، کمی چشم‎هایتان کوچک‌تر می‌شود، اما در لبخند‌های زورکی تنها ماهیچه‌های لب‌های شما حرکت کرده و هیچ تغییری در فرم چشم‎هایتان ایجاد نمی‌کند. از این رو بهتر است که هنگام ارتباط برقرار کردن با دیگران، یک لبخند واقعی روی لب‎هایتان باشد.

به اطرافیانتان انرژی مثبت دهید

افراد جذاب افرادی سخنوری نیستند، اما آن‌ها می‌دانند که چگونه دیگران را به سمت خود جلب کنند. اگر شما می‌خواهید فردی را تحت تاثیر قرار دهید، باید به گونه‌ای با او صحبت کنید که او پس از مکالمه با شما، با حس و انرژی مثبتی از شما جدا شود. به بیان دیگر، او باید از هم‎نشینی با شما لذت ببرد  شما باید به گونه‌ای رفتار کنید که انتظار دارید دیگران با شما رفتار کنند. مثلا در یک میهمانی یک گوشه آرام ننشینید، منتظر نباشید که دیگران به سراغ شما بیایند، خودتان برای صحبت با آن‌ها پیش‎قدم شوید. سعی کنید به آن‌ها انرژی مثبت دهید. مثلا به طرف مقابل‎تان بگویید: «این لباس خیلی به تو می‌آید.» در حقیقت باید به گونه‌ای رفتار کنید که آن‌ها در کنار شما احساس خاص بودن کنند. همین باعث می‌شود که آن‌ها برای دیدار مجدد شما لحظه‌شماری کنند.

اسم دیگران را به خاطر داشته باشید

هیچ چیز بدتر از این نیست که شما طرف مقابل‎تان را بعد از یک دیدار فراموش کنید یا این که اسم او را از یاد ببرید. برعکس همین اتفاق، یعنی به یاد آوردن اسم دیگران، تاثیر فوق العاده‌ای روی آن‌ها می‌گذارد. البته تنها به یاد داشتن اسم دیگران کافی نیست، بلکه شما باید آن را نشان دهید. مثلا اگر همسر شما یکی از دوستانش را به شما معرفی کرد، بگویید: «از آشنایی با شما خوشبختم، علی آقا» یا این که سعی کنید حین مکالمات نام طرف مقابل را به زبان آورید. همین کار ساده، تاثیر فوق‌العاده‌ای را روی طرف مقابل خواهد گذاشت.

در زمان حال زندگی کنید

این که غصه اتفاقات گذشته را نخوریم یا این که به فکر آینده نباشیم، ساده نیست، اما اگر سعی کنید که در زمان حال زندگی کنید، نه تنها خودتان از زندگی لذت بیشتری خواهید برد، بلکه برای دیگران هم جذاب‌تر خواهید بود. لازم نیست که مدام دیگران را راضی نگه دارید یا کاری کنید که به مذاق آن‌ها خوش آید، همین که در لحظه زندگی کنید، همه چیز به بهترین شکل ممکن برایتان اتفاق خواهد افتاد. همین که دیگران ببینند شما به دنبال حاشیه و پیچیده کردن مسائل نیستید، بیشتر جذب‌تان می‌شوند، زیرا آن‌ها هم دوست دارند که مانند شما از هر چه فکر و خیال است، برای ساعاتی رهایی یابندم.

خودتان باشید

مهم نیست که برخی از اخلاق‎هایتان بد است یا این که از نظر خودتان شخصیت دوست داشتنی ندارید، هر چه هستید، سعی کنید خودتان باشید. مردم شخصیت‌های تکراری را دوست ندارند بلکه جذب افرادی یا شخصیت‌های خاص و منحصر بفرد می‌شوند. شما برای چیزی که اکنون هستید، سال‌ها زمان گذاشته‎اید، بنابراین خودتان را دوست داشته باشید و در عین حال برای بهبودی شخصیت‎تان تلاش کنید.

منبع: thelist

برای همۀ ما اهمیت دارد که دیگران در مورد ما چه نظری دارند و دوست داریم دیگران ما را دوست داشته باشند.

نکات کلی برای اینکه دیگران از ما خوششان بیاید نیز واضح است: باید مهربان و ملاحظه‌کار باشیم و انسانیت داشته باشیم. شکی در صحت این موارد نیست. اما نکات بسیار ریز دیگری نیز در قضاوت دیگران نقش دارند، چیزهای پنهان که می‌توانند تاثیر بزرگی بروی نظر دیگران در مورد شما داشته باشند.

اکثر این نکات را به راحتی می‌توانید در زندگی روزمرۀ خود پیاده کنید. بنابراین حتی اگر که بعضی از این موارد کمی احمقانه به نظر می‌آیند، آنها را در زندگی خود بکار بگیرید تا به چشم خود ببینید که چقدر بروی محبوب شما اثر می‌گذارند.

بگذارید شما را با حقیقت روبرو کنیم: همۀ ما انسان‌ها بسیار خودپسند هستیم و دوست داریم که آوای اسم خودمان را بشنویم. بنابراین خوب است که شما اسم افراد را یاد بگیرید و از آن در مکالمۀ خود استفاده بکنید. این تکنیک قبلاً بارها امتحان خودش را پس داده است و نشان داده که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بروی مخاطب شما بگذارد.چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

درست است که ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم و تکنولوژی به سرعت جایگزین ارتباطات انسان می‌شود، اما ما هنوز در ذات خودمان موجوداتی اجتماعی هستیم. به عنوان انسان، ما از روابط اجتماعی برای بازخورد گرفتن در مورد خودمان استفاده می‌کنیم و بسیاری از تصمیم‌های آگاهانه و ناآگاهانۀ ما بر اساس نوع رفتار و واکنش دیگران نسبت به ما گرفته می‌شود.

بسیاری تحقیقات بوده است که نشان داده چطور حس و حال روحی ما، چه منفی و چه مثبت، بروی افراد دیگر نیز تاثیر می‌گذارد. بنابراین منطقی است که وقتی یک لبخند صادقانه بروی صورت کسی می‌درخشد، خوشحالی او به مخاطبانش نیز سرایت بکند.

اگر که رویکرد مثبت شما به زندگی باعث روشن شدن روز فرد دیگری شود، می‌توانید مطمئن باشید که او به این خاطر شما را دوست خواهد داشت.

احتمالاً این نکته برای شما چندان جدید و بکر نیست که گوش دادن به مردم باعث می‌شود آنها شما را بیشتر دوست داشته باشند. اما عملی کردن این درک چندان هم کار راحتی نیست. برای شروع خوب است وقتی که با دوستان خود بیرون می‌روید گوشی خود را کنار بگذارید. اما مساله از این فراتر هم می‌رود.

شما می‌توانید با حرکات بدن خود به فرد مقابل نشان دهید که به حرف‌های او گوش می‌کنید. این یعنی بدن خود را به سمت طرف مقابل بگیرید، حالت بدنی مشابهی بگیرید و تماس چشمی برقرار کنید. البته، شما علاوه بر بدن با کلام خود نیز می‌توانید نشان دهید که به حرف طرف مقابل گوش می‌کنید. نکته بعدی در این زمینه است.

بسیاری از کتاب‌های روانشناسی این تکنیک را با عنوان “گوش دادن فعالانه” معرفی کرده‌اند. گوش دادن فعالانه به این معنی است که شما قابلیت گوش دادن خود را با تکرار بخش‌هایی از آنچه که فرد مقابل می‌گوید به او نشان دهید. در زیر مثالی برای شما می‌آوریم:

– مخاطب: هفتۀ پیش به نمایشگاه غذا رفتم و کلی غذاهای محلی مختلف رو امتحان کردم.

– شما: کلی غذاهای جورواجور رو امتحان کردی؟ آره؟

– مخاطب: آره و کلی هم بهم خوش گذشت. غذای مورد علاقه‌ام بادمجان شکم پر بود.

– شما: از بادمجون شکم‌پر بیشتر از غذاهای سنتی دیگه خوشت اومد؟

– مخاطب: آره ، مزه‌اش عالی بود.

شاید که در قالب متن این مکالمه کمی عجیب و غیر عادی به نظر بیاید، اما هنگام صحبت‌کردن چنین حرف‌هایی می‌تواند تاثیر بسزایی در دوست داشته شدن شما توسط فرد مقابل داشته باشند.

این تائیدهای کلامی باعث می‌شوند که فرد مقابل حس کند شما به او توجه می‌کنید. به علاوۀ اینکه آدم‌ها عاشق این هستند که کلمات خودشان به خودشان پس داده شود، زیرا همانطور که گفتیم ما همه خودپسندیم.

همانطور که گفتیم مهم است که به دیگران نشان دهید که به حرف‌های آنها به دقت گوش می‌دهید. وقتی که حرف‌های کسی برای شما مهم نیست و تنها کاری که می‌کنید این است که مثل یک جنازه به آنها زل بزنید، نباید هم انتظار داشته باشید که آنها برای شما ارزشی قائل شوند.

یکی از راه‌های اینکه به افراد نشان دهید به حرف‌های آنها گوش می‌دهید، این است که سعی کنید بحثی را مطرح کنید که قبلاً طرف مقابل به آن اشاره کرده است.

برای مثال فرض کنید همکار شما در مورد پروژۀ مدرسۀ پسر دبستانی‌اش به شما گفته است و اینکه قصد دارد برای آماده کردن آن به او کمک کند. این یک فرصت عالی است.

شما پس از مدتی می‌توانید پی این قضیه را گرفته و بپرسید که کار مدرسۀ پسر وی به کجا رسیده است. یا مثلاً یکی از دوستان شما قصد دارد آخر هفته خانۀ خود را رنگ بزند. بنابراین بد نیست هفتۀ بعد از او بپرسید که رنگ کردن خانه‌اش چه طور پیش رفته است و آیا از رنگ جدید راضی است یا نه.

به هیچ وجه هم لازم نیست که سوال‌های شما حتماً در مورد رویدادهای مهم زندگی افراد باشد. در حقیقت، توجه به اتفاق‌های کوچک زندگی افراد می‌تواند حاکی از علاقه و توجه بسیار بیشتری از سوی شما باشد.

آدم‌ها دوست دارند که از آنها بابت زحماتشان قدردانی شود. البته باید حواستان باشد که یک تعریف خشک و خالی با یک حس صادقانه از زمین تا آسمان فرق می‌کند و اکثر افراد هم فرق میان آنها را متوجه می‌شوند.

آدم‌ها دوست ندارند که به آنها دروغ گفته شود. آنچه آنها می‌خواهند قدردانی صادقانه دیگران است – اینکه بابت کارشان اعتبار دریافت کنند و تلاش‌های آنها دیده شود. بنابراین با بخشندگی از زحمات آنها تشکر کنید و به آنها آفرین بگویید.

این احساس که به شما بگویند کاری را درست انجام داده‌اید بسیار خوب است. هر وقت کسی کاری را خوب انجام داد این موضوع را به او بگویید. مطمئن باشید که افراد هیچوقت این لطف و محبت شما را فراموش نمی‌کنند.

همانطور که شما باید با دست باز به تحسین افراد بپردازید، هنگام انتقاد هم باید احتیاط لازم را داشته باشید. آدم‌ها حساس هستند و حتی کوچک‌ترین انتقاد هم می‌تواند به غرور آنها صدمه بزند. البته درست است که گاهی لازم است رفتار آدم‌ها را تصحیح کنید، اما همیشه باید هدفمند اینکار را انجام دهید و با دقت حرف خود را به مخاطب بزنید.

اگر که کسی اشتباهی بکند، بهتر است که این موضوع را جلوی جمع با او مطرح نکنید. حرف خود را مستقیم نزنید و با ظرافت آن را منتقل کنید. شما همچنین می‌توانید از تکنیک “ساندویچ تعریف” نیز برای این منظور استفاده کنید – به این صورت که قبل و بعد از انتقاد خود از مخاطب تعریف می‌کنید. این کمک می‌کند که وی راحت‌تر انتقاد شما را بپذیرد.

هدف اصلی شما باید این باشد که جوری رفتار کنید که بدون اشاره مستقیم به اشتباه فرد مقابل، او متوجه این اشتباه بشود. در صورتی هم که طرف مقابل از شما عذرخواهی کرد و قول داد که دفعۀ بعد سخت‌تر تلاش کند، لازم نیست که موضوع را بیشتر کش دهید و بهتر است همانجا بحث را خاتمه دهید.

به آنها اطمینان دهید که جای نگرانی نیست و مطمئن هستید که آنها می‌توانند از پس موضوع برآیند. هر چقدر که کمتر اشتباه فرد مقابل به رخ او کشیده شود، بهتر است.

یک سیاست خوب دیگر برای اینکه یک حرکت اشتباه مخاطب را تصحیح کنید این است که بحث را با صحبت در مورد اشتباهات گذشته خود شروع کنید و بعد از آن به سراغ اشتباه او بروید.

در نهایت، شما باید همیشه تلاش داشته باشید تا با ملایمت انتقاد خود را مطرح کنید و تنها وقتی آن را پیش بکشید که واقعاً نیاز باشد.

هیچکس دوست ندارد که به او دستور داده شود. پس وقتی از آدم‌ها کاری می‌خواهید باید چه کنید؟ حقیقت این است که شما می‌توانید از پرسیدن یک سوال هم به اندازه دستور دادن نتیجه بگیرید. اما حتی اگر که نتیجه مشابه باشد، احساس فرد مقابل و رفتار او می‌تواند با توجه به رویکرد شما تفاوت بسیاری بکند.

بنابراین یک تغییر ساده در رفتار خود ایجاد کنید. به جای اینکه بگویید “من تا امشب گزارش‌ها را نیاز دارم. آنها را هر چه زودتر به من برسان”، می‌توانید چنین حرفی را بزنید “آیا می‌توانی گزارش‌‌ها را تا بعد از ظهر امروز به دستم برسانی؟ واقعاً کمک بزرگی خواهد بود”. مطمئن باشید که این تاثیر بزرگی به روی روحیۀ فرد مقابل و علاقۀ او به شما خواهد داشت.

آدم‌ها دوست دارند که با شخصیت‌های جاافتاده و اصیل روبرو شوند. هر چند که اصول تجارت به ما می‌گویند که باید محکم باشیم و اقتدار خود را حفظ کنیم (شانه‌ها عقب باشد، چانه را بالا بگیریم و محکم دست بدهیم)، زیاده‌روی در این زمینه هم راحت است و این می‌تواند برای طرف مقابل مصنوعی به نظر آید.

پس بهتر است که در عوض، شخصیتی با اعتماد به نفس و قابل احترام داشته باشید. بعضی از متخصصان پیشنهاد داده‌اند که وقتی فردی را دیدیم به سمتش قدم برداریم و هنگامی که معرفی می‌شویم کمی به جلو خم شویم، انگار که تعظیم می‌کنیم. این گونه از حرکات می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بروی نظر دیگران در مورد شما داشته باشند.

آدم‌ها عاشق شنیدن داستان‌های مهیج و جذاب هستند و البته روایت کردن یک داستان عالی نیاز به توانایی بالای داستان‌پردازی دارد. این هنر نیاز به شناخت درستی از زبان و همچنین سرعت روایت دارد.

اما اگر شما بتوانید بر این سنت قدیمی تسلط پیدا کنید، نتیجه این خواهد شد که افراد به دور شما گرد آیند و دوست داشته باشند وقت خود را با شما بگذرانند.

دست دادن با دیگران باعث نزدیکی بیشتر میشود.

چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

عملی کردن این مورد کمی سخت است، زیرا برقرار کردن یک تماس فیزیکی باید به گونۀ خاصی انجام گیرد و با رعایت مرزها باشد. اما اگر که به صورتی ظریف با شخصی تماس داشته باشید، او احساس نزدیکی بیشتری به شما خواهد کرد.

یک مثال خوب از این مورد وقتی است که هنگام دست دادن با یک شخص، با دست دیگر خود ساعد او را لمس می‌کنید. این یک روش خوب برای پایان دادن به مکالمه است و باعث می‌شود طرف مقابل با شما احساس راحتی بسیار بیشتری کند.

البته هر کسی با اینکار راحت نیست و اگر شما هم دوست ندارید اینکار را انجام دهید، هیچ اجباری وجود ندارد.

مشورت خواستن از افراد، به طرز غیر قابل باوری، بروی آنها تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود شما را بیشتر دوست داشته باشند. مشورت خواستن از دیگران به آنها نشان می‌دهد که شما برای نظرشان ارزش قائل هستید و به آنها احترام می‌گذارید.

همه دوست دارند که احساس کنند دیگران به آنها نیاز داشته و اهمیت دارند. وقتی کاری می‌کنید که کسی راجع به خودش احساس بهتری کند، در نهایت قطعاً او شما را بیشتر دوست خواهد داشت.

بگذاریم با این حقیقت روبرو شویم: اکثر ما آدم‌های حوصله‌سربر را دوست نداریم. آنها اصلاً برای ما جذاب نیستند. ولی در عوض آنهایی که متفاوت و خاص هستند، حتی آنهایی را که عجیب و غریب هستند را دوست داریم. یک مثال خوب از چنین موقعیت‌هایی که بهتر است در آنها از کلیشه دوری کنیم در مصاحبه‌های کاری است.

در چنین ملاقات‌هایی، به جای آنکه بگویید “از ملاقات با شما خوشوقت شدم”، بهتر است که کمی تنوع ایجاد کنید تا بیشتر در خاطر فرد مقابل بمانید، حتی اگر تا حد بسیار کمی.

یک جمله اینچنینی را امتحان کنید “من واقعاً از صحبت با شما لذت بردم” یا “شناخت بیشتر شرکت شما واقعآً لذت‌بخش بود.” لازم نیست که همه‌چیز را به کل عوض کنید – فقط خودتان باشید.

سوال پرسیدن از آدم‌های دیگر یک راه مطمئن است تا آنها را وارد لیست دوستان خود کنید. از آنها در مورد زندگی، علایق و آرزوهایشان بپرسید. آدمها عاشق این هستند که در مورد خودشان صحبت کنند.

اگر که شما از افراد سوال بپرسید و آنها را ترغیب کنید در مورد خودشان به شما بگویند، آنها بعد از پایان مکالمه احساس می‌کنند که شما بهترین هستید. حتی اگر که در این مکالمه دلیلی به طرف مقابل نداده‌اید که از شما خوشش بیاید، او به طور ناخوداگاه در مورد شما احساس بهتری خواهد داشت چرا که در مورد او صحبت کرده‌اید.

نظر شما در مورد این مقاله چیه ؟ لطفاً نظراتتون رو برای ما و دیگر کاربران سایت آلامتو مطرح کنید.

اگ واقعا می خواید کسی رو جذب خودتون کنید بنظر من تو این راه کار ها هم زیاده روی نکنید هی بهش نگا کنید اصلا اگه هر چقدر ب ادما توجه بیشتری کنید کم کم مغرور میشند اگه می خواید ینفرو جذب کنید گروهی صحبت کنید تا حرف هاتونو بقیه هم بشنون و تحسین کنند اون موقع ب صورت نا خود آگاه جذبتون میشه!! بخصوص وقتی از چیزیایی ک دوسشون داره صحبت کنید هم پسرا هم دخترا از اونایی ک همهیشه در دسترس اند خوششون نمیاد تا نظر بعدیم بای

عالی بود من امتحان کردم کمی جواب داد اما راه های دیگه ای هست. یه نکته بگم که کسی که شما رو نمیخواد فراموشش کنید رسیدن بهش محاله مطالب خوبی بود

مطالب مفیدی بود اما من با شخصی که دوستش دارم ارتباط برقرار کردم و الان جفتمون با هم رابطه ی خوبی داریم اما میخوام کاری کنم که طرف مقابلم بهم بیشتر وابسته بشه و مهر محبتو به درستی به هم نشون بدیم.چون گاهی بحث هایی میکنیم اما بیشتر درنظر دارم که مرد ایده الش بشم . واقعا کسی میدونه چجوری؟

سلام من با اون کسی که دوستش دارم ارتباط ندارم باید چیکار کنم

باید ارتباط رو یه جوری برقرار کنی. قرار نیست از عالم غیب طرفت بفهمه که دوسش داری.

نه عاشق بشین نه کسیو عاشق خودتون بکنین/:

من ادم زیادی مغروری هستم هیچ وقت نمی تونم خودم حرف و شروع کنم نه می تونم ب چشمای کسی نگاه کنم خیلی کم می خندم من نتونستم بخش بگم الان کنار زن و بچشه

بابا تو رو خدا دست بر دارید از این مسخره بازیا سما ها بچه این شاید دختره رو حامله کردی اونوقت میخای چه خاکی کنی تو سرت .

خیلی خوب بود عالی بود

تو رو خدا تو سن کم کسیو عاشق نکین و خودتونم نشین زندگی خودتونو خراب میکنین

عالی بود

من عاشق شدم اون پسر عمم ولی نمی دونم اون چه نظزی در باره من داره من هر سری که بابام رو راضی می کنم بریم خونشون یا نیست یا خوابه یک سری رفتم پیشش تا اومدم حرف بزنم باهاش کلا همه چیز رو خراب کردم چون نمی تونستم باهاش حرف بزنم کلا خودم رو گم کردم ولی بعد از خوندن مطالب شما خیلی خوب باهم حرف می زنیم راستی من 10 سالمه و پسر عمم 13 سالشه ما یک جورایی دوست دختر دوست پسریم فقط یک سوال میشه بگید من این موضوع رو به پدر ومادرم بگم یانه؟

خیلی خوب بود من تو یه سایت دیگه رفتم چرا پدرت تحویل می داد عااااااالی بود تشکر فراوان

عالی بود

کسی که دوستش دارم عاشق رفیقمه و باهاش رل زده و منو نمیخواد

خوب بود فقط بهترین کار از نظر من این هست که بریم به شخص مورد نظر بگین که دوسش دارین چون من خودم این کار رو نکردم به خاطر غرور و مجبور شدم کسی که از بچگی باهاش بزرگ شدم و کسی که از 7 سالگی میشناسمش رو فراموش کنم در کل شما باید بدونید که ایا قادر به فراموش کردنش هستین اگه هستین فراموشش کنین اگه مطمئن شدید قادر به این کار هستین این کار رو کنین و گرنه مثل من داغون میشین اگه هم نمی خوانی فراموشش کنین بهش از طریق نامه یا هر چیز دیگه بگید که دوستش دارید

مطالب خوبی بود

ولی یک نکته

این مطالب طوری نوشته شده که می تونه یک عده رو جذب کنه چون واقعا من همه ی این ها رو استفاده کردم ولی روی شخص مورد نظر کمی اثر کرد خواستن بهتون بگم که می تونه بهتر از این هم بشه

خیلی خوب بود نمیدونم تاثیر داره یا نهطرف مقابله من 1 ماه از من بزرگتره ما از بچگی باهم بزرگ شدیم وباهم درس خوندیم امیدوارم جواب بده یعنی میشه؟

می خوام کسی رو عاشق خودم کنم که تفاوت سنیم باهاش خیلی زیاده امیدوارم موفق باشم

خیلیاشون برای خود من اتفاق افتاده بدون اینکه فهمیده باشم…واقعا ک چقد دقیق و خوب نوشتین…ممنون

مفید بود لطفا ادامه بدین..

خوب بود ولی من نمیتونم اونوجذب کنم

مرسی عالی بود

عالی بود ولی اگر از خودمان بزرگتر بود با اسم کوچیک نباید صدا بکنیم

اگر اینطور باشه اسم خودتم اینطوری که تو صدا میکنی صدایت میکنن

ممنونم، سایتتون حرف نداره.

بسیار عالـــی و کاربردی هستن سپاس فراوان

به نظرم طرف مقابل رو با اسم کوچیکش صدا نزنیم بهتره، شاید طرف مقابل برداشت دیگه ای بکنه؟ اینطور نیست؟

نه اصلا اینطور نیست من امتحان کردم خیلی جواب میده عزیزم

واقعاً مطلبی مفید و ارزشمندی بود! جهان سپاس و امتنان از زحمات تان

بستگی به شخص مقابل داره اگه طرف دوست و آشنا و نزدیکه به شما میتونی اسمشو صدا بزنی

ممنونم راهکار های خوبی هستندامیدوارم برای من جواب بده اخه کم کم دارم دوستامو ازدست میدم

من اکثر این راهکار هارو امتحان کردم و واقعا تاثیرگذار بود،ممنون کلللللللی

خیلی خیلی عالی بود.مرسی

خیلی عالی ومفید بود .به درد همه آدمها می خوره که به کار ببرند تا از زندگی لذت ببرند .لطفا همین مطالبو ادامه بدید .

مرسی خیلی خوب بود

واقعا عااااااااااااااالی بود لطفا این مطالب عالی رو ادامه بدین

عااالي بود.ممنون

عااااااااااااااااااااااااااااااااااالی

خیلی خوب بود مرسی K

واقعاً علی بود تقریباً 10 تاشو امتحان کردم علیه دستتون در نکنه.

مقاله ای کامل و مفید بود. ممنون از زحماتتون.

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

خوش آمدین، لطفا وارد حساب کاربری شوید

7
 × 
2
 = 

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

بازیابی رمز عبور

یک رمزعبور موقت، برایتان ایمیل خواهد شد.

SookhteJet.ir – انگیزشی ترین وبسایت برای جوان موفق

چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

از محبوب ترین مطالب وبسایت سوخت جت که در روزنامه های پرتیراژ نیز چاپ شد

اگر یک مصاحبه کاری در پیش دارید یا در سمیناری درحال شبکه سازی با افراد جدید و حرفه ای هستید.

یا اصلا در حال دویدن به سمت آسانسوری هستید که بیل گیتسسوارش است و میخواهید به او پیشنهاد سرمایه گذاری بر روی ایده فوق العادتون رو بدهید، شما نیاز به مهارتی برای جلب توجه مردم و متقاعد کردن آنها به اینکه صحبت های شما ارزشمند هستند… دارید.

اجازه بدید یک واقعیتی را به شما بگویم؛ اگر میخواهید خیلی راحت دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، شما فقط 8+22 ثانیه برای این منظور زمان دارید !

تعجب کردید؟ در اصل شما در 8 ثانیه اولِ اولین ملاقات تان 80% قضاوت های ذهنی طرف مقابل راجع به شما را در ذهنش ایجاد میکنید و سپس 22 ثانیه فرصت دارید یا آنرا تغییر دهید و یا آنرا برای همیشه در ذهن طرف مقابل ثبت کنید.

اینکه چطور از این 30 ثانیه حیاتی استفاده کنید خیلی مهم است؛
چون پایه و اساس روابط آینده تان را در این 30 ثانیه شکل میدهید. اگر در این 30 ثانیه بتوانید دیگران را متقاعد کنید که فردِ صادق و ارزشمندی هستید، مطمئن باشید برای همیشه در ذهن شان ثبت خواهد شد.

خب، فهمیدیم که این 30 ثانیه مهم و حیاتی هستند، اما چطور از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم؟
ما 8 راهکار اساسی و کاملا کاربردی برای شما آماده کرده ایم، تا در فقط 30 ثانیه تمام آنچه را که هستید یا دارید بطور فوق العاده موثر ارائه کنید و دیگران را مجذوب خود کنید…

اگر وقت کمی برای خواندن آن دارید، توصیه میکنیم پادکست «جطور با افراد جدید ارتباط برقرار کنیم»را دانلود و گوش کنید در غیراین صورت حتما ادامه این مقاله را بخوانید :

ارائه محصول یا ارائه شخصیت خودتان باید حاوی پاسخ 3 پرسش کلیدی زیر باشد :

پس اول، باید برای خودتان مشخص کنید کی هستید؟ دقیقا چه کار میکنید؟ انگیزه اصلی تان چیست؟ و بعد به سراغ سرمایه گذار، مشتری یا بیل گیتس(!) بروید و آنها را به وی منتقل کنید. در غیر این صورت، کسی توجه زیادی به صحبت های شما نخواهد کرد.

 

بعد از بررسی کردن مجدد رزومه کاری تان، یا ویژگی های محصولتان یا اصلا خصوصیات خودتان؛ فقط 4 تا از بهترین و اصلی ترین ویژگی ها را انتخاب کنید و شماره گذاری شده بنویسید. این 4 ویژگی باید هسته اصلی رزومه، محصول یا خصوصیات خودتان باشد و دیگر توضیحات اضافی را دور بریزید.

اگر بیش از این 4 مورد مهم را بیان کنید، آنها خیلی زود حتی همین 4 مورد را هم فراموش خواهند کرد…
طبق آمار روانشناسی، مردم از لیست موارد فقط 3 الی 4 مورد مهم که برایشان مهم است را به خاطر می سپارند؛ پس وقت و انرژی خودتان و طرف مقابل تان را بیهوده تلف نکنید.

 

مردم عاشق داستانند و قبلا در مقاله «جادوی داستان‌ها؛ زندگی مردم را متحول کنید و باعث ترغیب آنها شوید» راجع به آن مفصل خواندید، پس داستانتان را برایشان تعریف کنید، اینطوری بهتر شما را به خاطر خواهند سپرد.

دل کارنگی می‌نویسد:
مغز انسان ها ذاتا وابسته پذیر است، یعنی اشکال، اشعار، تصاویر یا هرچیزی که مربوط به هم باشند و بتوان آنها را از هم تفکیک و به هم ربط داد را دوست دارد به خاطر بسپارد.

این یعنی اجزا و کل یک داستان را مردم خیلی خوب به خاطر می سپارند. به زبانی ساده تر : اگر میخواهید مردم گفته های شما را به خاطر بسپارند، داستانی برایشان تعریف کنید… و البته خوب تعریف کنید.

 

سخنرانی شما چه برای یک نفر باشد چه برای صد نفر، در صورتی تاثیرگذار خواهد بود که قابل فهم باشد.
یعنی نباید از اصطلاحات و مخفف هایی استفاده کنید که توسط عوام قابل فهم نیست و چون فکر میکنید شما را متخصص جلوه میدهد از آنها استفاده کنید.

به زبان آوردن ایده های پیچیده یعنی چراغ قرمز در روابط اجتماعی !
یک استراتژی خوب برای این کار به گفته انیشتین این است که:

فکر کنید مخاطب ایده تان، مادربزرگ پیر تان است و قرار است تمام آنچه را میگویید را بفهمد.

پس سعی کنید طوری جمله بندی و کلمه یابی کنید تا منظورتان را به کمترین توضیحات و به ساده ترین شکل ممکن، اکثر مردم بفهمند.

 

بعد ازینکه داستان جذاب تان را تعریف کردید، باید مطمئن شوید آنچنان جذاب و گیرا آنرا تعریف کردید که مخاطب شما تشنه ادامه آن باشد… یعنی مخاطب شما باید با هیجان از شما بپرسد «خب بعد چه اتفاقی افتاد؟…»

اگر این سوال را شنیدید، یعنی به قلب و روح مخاطب تان نفوذ کردید. انگیزه ای در وی برای ارتباط با شما ایجاد کردید و این یعنی یک امتیاز به نفع شما… پس همیشه داستان تان را کامل و با توضیحات اضافه تعریف نکنید؛ یک جاهایی را مبهم بگذاری تا انگیزه برای فهمیدن کامل داستان در مخاطب تان ایجاد شود.

 

شما میخواهید با یک نفر جدید آشنا شوید، یک صحبت کوتاه با سرمایه گذارتان داشته باشید و رئیس تان را مجاب کنید به شنیدن صحبت های شما علاقه مند باشد… لطفا بیشتر از 30 ثانیه تلاش نکنید.

اگر تلاش شما در 30 ثانیه اول موفق بود، خیلی خوب است به شما تبریک میگوییم؛ اما اگر در 30 ثانیه اول موفق نشدید، سعی نکنید یک 30 ثانیه دیگر هم امتحان کنید، چون نتیجه عکس خواهید گرفت.

در عوض، یک زمان دیگر شانس تان را امتحان کنید یا آنقدر در خلوت با خودتان تمرین کنید که بتوانید در 30 ثانیه اول خیلی خوب ظاهر شوید.

هرچقدر گفته تان کوتاه تر باشد، فرصت برای فکر کردن و به خاطر سپردن برای طرف مقابل تان بیشتر خواهد شد.

 

 

شما نیاز دارید بدانید وقتی دارید داستانی را تعریف میکنید چه شکلی هستید. آیا خوب تعریف میکنید؟ آیا باورکردنی هستید؟ مردم نتیجه خودشان را از داستان شما خواهند گرفت؟چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

تمرین کنید، تمرین کنید و تمرین کنید و قبل از ارائه حتما چندین بار از خودتان فیلم بگیرید تا یک ارائه بی نقص داشته باشید و یا در برابر آیینه چندین مرتبه با خودتان صحبت کنید و به خودتان ارائه دهید.

برای تمرین توصیه میکنیم حتما دو مقاله زیر را بخوانید :

 

بعد از فراهم کردن داستانتان، تمرین کردن و جذاب تر کردن آن باید آنرا با دوستان یا خانواده تان تمرین کنید.
از آنها بخواهید در برابر شما بایستند و شما محصول جدید را به آنها ارائه کنید و در آخر از آنها بازخورد بگیرید. از آنها بخواهید نقد کنند تا آنجا که میتوانید بهترش کنید.

آنقدر تمرین کنید تا برایتان عادی باشد و بتوانید با صدای رسا و در نهایت اعتماد از خود آنرا بازگو کنید.
نفوذ کلام، امری ذاتی نیست. اگر میخواهید کلام تان مانند هنرپیشه های سینما بسیار جذاب و گیرا باشد، باید تمرین کنید. آنقدر تمرین کنید تا در صحنه اجرا، نقش تان را به نحو احسنت اجرا کنید.

در ضمن،
اگر دوست دارید به صورت حرفه‌ای در زمینه تاثیرگذاری یادبگیرید حتما این آموزش کامل را بخوانید و پادکست سوخت جت به نام «جطور با افراد جدید ارتباط برقرار کنیم» را رایگان را دانلود کنید.

مقاله قبلی

اگر تاحالا این کار ها را انجام میدادید, دیگر انجامش ندهید (نصیحت های از دهه 60, 70 که باید دوباره ارزیابی کنیم)

مقاله بعدی

5 کاری که افراد موفق قبل از ساعت 8 صبح انجام میدهند

جملات انگیزشی از ورزشکاران بزرگ تاریخ

جملات انگیزشی کوتاه و قوی برای اینکه کوه ها را جابجا کنید

بسیار کارآمد و مفید و دقیق بود

ممنون

سلام وقت بخیر خدا قوت به همه ی کارکنان سوخت جت. ممنون بابت همه زحماتی که میکشید، لطفاً خیلی بیشتر در مورد این این موضوعات صحبت کنید و لطفاً صوتی کنید مقالاتتون رو
با تشکر

خیلی جالب بود و لذت بردم.

سلام
اگه مقالاتتون رو صوتی میکردین خیلی خوب بود .

مطالب خوبی بود و البته متفاوت فقط یک اشکال وجود داشت شما همش از کلمه ی مردم استفاده میکردید در صورتی که ما فکرمون مردم نیست چیزی هست که سرچ کردیم کمی بیشتر به کلمه ها اهمیت بدید چون کلمه ها در کنار هم جمله ها و جمله ها در کنار هم مطلب های مفیدی به وجود میارند

بنظر من جالبه حالا حتما سی ثانیه نباشه ولی خوندن همین متن میتونه فکرمون رو باز کنه و وقتش که اومد بدونیم چیکار کنیم‌

اصلاعملیاتی نمیشه این یک ادعایی بیش نیست که در 30 ثانیه به مقصود برسیم وتا عمق وجود دیگران رخنه کرد

هرکی تونست توسی ثانیه این کاراروکنه مجذوب سرعت عملش میشن.نیازی به این همه داستانوشماره گذاری ارایه به اشنایان نیست.

شما خیلی توضیحات کامل تری دارید خیلی جالب بود. باتشکر از سایت شما.

ممنون از سایت عالی شما تشکر

خیلیییییی عالی بود..توی عرض30ثانیه انجامش دادم..عالی بود عالیییی مرسی واقعا..

با سلام ممنون از سایت خوب شما تشکر نوار لاستیکی

اینا واقعا 30 ثانیه شد به نظر من 1 ساعت برای اینا کافی نیست

بعد از تشکر من باب به اشتراک گذاری این مطلب،باید بگم که حقیقتا یکم فضاییه!

در حد ایده و مشاوره ایده آل بنظر میاد،ولی سی ثانیه برای این حجم از مطلب،معرفی و داستانو اینا..یکم آرمانی بنظر میرسه.

بهتر بود توسط افراد مختلف آزمایش بشه و نتایج دیده بشه..

هرچند بنظر من در دیدار اول با اشخاص،اینکه شروع به معرفی دقیق و جدی خودت کنی و بلافاصله بعد از اون بخوای داستان اهداف و ایده هاتو بگی شاید خیلی مناسب هر جَو و انسانی نباشه.و نه تنها شمارو صمیمی جلوه نده،بلکه باعث قضاوتهای غلط هم بشه.

این راهکارها بیشتر بنظر میاد مناسب محیطای کاریه و برای مصاحبه های مختلف کاری تنظیم شده.

میگما الان اینا جدی جدی سی ثانیه شد اینا سه ده دوازده ساعتی وقت میخواد تازه اگه سریع همرو انجام بدی
ولی در کل جالب بود

واقعا ممنونم

الان واقعآ اینا 30 ثانیه ای میشه?:)

بسیار کاربردی و مفید

زیادم کاربردی نبودا

چرا نبود امتحان کردید

دیدگاه تان را با ما در میان بگذارید…

ما به دیدگاه شما احتیاج داریم؛ پس بیایید دیدگاه و نقطه نظرات مان را با همدیگر به اشتراک بگذاریم تا یک اجتماع موفق از افکار برنده با همدیگر بسازیم.

**‌به ازای هر یک دیدگاه سازنده، یک روز اشتراک رایگان پروژه سوخت جت دریافت کنید**

ذخیره نام و ایمیل برای دیدگاه‌گذاری‌های بعدی

خوش آمدین، لطفا وارد حساب کاربری شوید

7
 × 
2
 = 

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

بازیابی رمز عبور

یک رمزعبور موقت، برایتان ایمیل خواهد شد.

هوش مالی رابرت کیوساکی به صورت کامل – تمام…

دانلود کتاب کار کمتر زندگی بیشتر از آری میزل –…

چطور در ۳۵ سالگی بازنشسته شویم؟ قاعده‌ی سوال و خجالت از…

درس‌هایی جاودانه از ارل نایتینگل : رهبر موفقیت شخصی

ویدیوی شجاعت به معنای واقعی از آنتونی رابینز

حداقل 8 کاراکتر

چگونه دیگران را جذب خود کنیم ؟ شاید این سوال را همه برای یک بار هم شده از خود پرسیده باشند. در ابتدا باید بدانید زیبایی با جذابیت تفاوت هایی دارد و راهکار هایی در خصوص مجذوب کردن دیگران برای شما وجود دارد. دوره هایی درخصوص جذابیت در رابطه، هوش هیجانی، عزت نفس، مدیریت اضطراب و مدیریت استرس شما را در داشتن یک رابطه عالی و جذاب کمک میکند. (کافیست برروی لینک هر دوره کلیک کنید)

همه‌ ما دوست داریم جذاب باشیم و در جمع ‌های مختلف توجه‌ ها را به خود جلب کنیم. جذابیت یک جنبه ظاهری و فیزیکی دارد که چندان تحت کنترل ما نیست و یک جنبه رفتاری که می‌توانیم آن را تقویت کنیم و به جذابیت خود بیافزاییم.چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

شما پس از مدتی دیگر حتی به افراد خوش ‌تیپ نگاه هم نمی‌کنید! ظاهر آنها برای شما عادی می‌شود، چرا که شما نیاز دارید از افراد چیز‌های بیشتری دریافت کنید. اگر زمانی که با کسی ملاقات می‌کنید بتوانید چیزهای بیش از ظاهرتان به او نشان دهید، در این صورت شما فرد جذابی به نظر خواهید آمد.

جذابیت ظاهری افراد خیلی زود فروکش می‌کند، به طوری که فرد زیبا، همچون وسیله‌ای به نظر می‌آید که قرار است ژن‌های شما را به نسل بعد منتقل کند. چیزهایی که باعث جذابیت ظاهری زنان می‌شود عبارتند از: ‌جوانی، نسبت عرض کمر به لکن، پوست سالم، لب برجسته و دندان‌های سفید، چشمان بزرگ، چانه‌ی کوچک و موهای براق است. این معیارها در مردان شامل بلندی قد، شفافیت چشم و پوست، حجم عضلات و تن صدا، دندان‌های خوب و دیگر علایم سلامتی است. همه این‌ها را به احساس سلامتی، سرزندگی و پیشینه ژنتیکی خوب اضافه کنید.

در هر دو جنس، تناسب فیزیکی بسیار جذاب است. با این وجود برخی ممکن است بسیار عالی به نظر برسند و تمام ویژگی‌های ظاهری را داشته باشند، اما حسی بسیار سرد و بی‌روح به شما بدهند. افراد جذاب ممکن است زیبا به نظر نرسند اما افسون خاصی دارند.

کنجکاوی خود را ابراز کنید.
نگران نباشید که مردم درباره ی شما چه فکری می کنند.
همیشه برای گفتن یک ماجرای خوب آماده باشید.
همیشه لبخند بزنید.
صحبت کردن در جمع و برای عموم مردم را تمرین کنید.
روی ظاهر خود سرمایه گذاری کنید.

این درست است که عبوس بودن، سرد و مرموز بودن و کم حرف و بی‌ روح بودن ممکن است بعضی ها را جذب کند، اما بیشتر مردم را جذب نمی‌کند. مردم کسانی را دوست دارند که به نظر می‌رسد دیگران را دوست دارند. نکته‌ی مهم این است که مردم چگونه نشان می‌دهند که شما را دوست دارند؟ آنها لبخند می‌زنند. صورت‌های خندان جذاب‌تر هستند و لبخند زدن هنگامی که به چشم‌های دیگران مستقیم نگاه می‌کنید، شما را حتی جذاب‌تر می‌کند. لبخند زدن پیام‌هایی را مانند: «من دوست‌‌داشتنی هستم. من اعتماد به نفس بالایی دارم، خوش‌بین و باانرژی هستم» ارسال می‌کند.

سرایت هیجانی بازگو کننده اتفاقی است که وقتی مردم به شدت تحت تاثیر روحیه و انرژی دیگران قرار می‌گیرند، رخ می‌دهد. انسان‌ها می‌توانند هیجانات و احساسات اطرافیانشان را ناخودآگاه حس کنند. این پدیده احتمالا به این دلیل رخ می‌دهد که ما حرکات و حالات صورت اطرافیان‌مان را به طور طبیعی تقلید می‌کنیم و در نتیجه احساسی مشابه احساس آنها پیدا می‌کنیم. اگر می‌خواهید دیگران وقتی در کنارتان هستید، شاد باشند، نهایت تلاشتان را برای منتقل کردن احساسات مثبت به کار ببرید.

مهم نیست که برخی از اخلاق ‎هایتان بد است یا این که از نظر خودتان شخصیت دوست داشتنی ندارید، هر چه هستید، سعی کنید خودتان باشید. مردم شخصیت‌های تکراری را دوست ندارند بلکه جذب افرادی یا شخصیت‌های خاص و منحصر بفرد می‌شوند. شما برای چیزی که اکنون هستید، سال‌ها زمان گذاشته‎اید، بنابراین خودتان را دوست داشته باشید و در عین حال برای بهبودی شخصیت‎تان تلاش کنید.

بگذارید شما را با حقیقت روبرو کنیم که همه ما انسان‌ ها بسیار خودپسند هستیم و دوست داریم که آوای اسم خودمان را بشنویم. بنابراین خوب است که شما اسم افراد را یاد بگیرید و از آن در مکالمۀ خود استفاده بکنید. این تکنیک قبلا بارها امتحان خودش را پس داده است و نشان داده که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی برروی مخاطب شما بگذارد.

 

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Δ

همه انسان ها به طور غریزی دوست دارند در مرکز توجه باشند و همه را عاشق خود کنند. جذابیت تحت تاثیر دو دسته از عوامل است، فیزیکی و رفتاری. شاید ما نتوانیم جنبه فیزیکی آن را به طور کامل تحت کنترل داشته باشیم، اما می توانیم با تقویت جنبه رفتاری به جذابیت خود اضافه کنیم. تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته است نشان می دهد تقویت جنبه رفتاری عملکرد فرد و بالا بردن اعتماد به نفس، باعث افزایش جذابیت شخصیتی او می شود. افرادی که اعتماد به نفس بالاتری دارند در روبرو شدن با مسائل مختلف زندگی موفق ترند، قدرت ریسک پذیری در آن ها بالاتر است و به همین خاطر از فرصت های بیشتری در زندگی بهره می برند. تا اینجا به یکی از اصلی ترین عوامل جذاب بودن و داشتن روابط اجتماعی با کیفیت اشاره کردیم، در ادامه می خواهیم به سایر روش ها برای جذب دیگران بپردازیم.

در ابتدا با خودتان روراست باشید. سعی کنید به این فکر کنید که دوست دارید چطور باشید. هیچ کس کامل نیست و همه ما اشتباهاتی داریم، اما وقتی شما روی جنبه های مثبت خود فکر کنید، ارزش بیشتری برای خودتان قائل خواهید بود. مثبت اندیشی باعث می شود که خودتان را لایق بهترین ها بدانید، خوب غذا بخورید، ورزش کنید و سعی کنید زیبا به نظر برسید. وقتی با خود واقعیتان راحت باشید، نقص های خود را قبول خواهید کرد. شما مانند کودکی خواهید بود که بدون قید و شرط خودش را دوست دارد. فقط در این صورت است که می توانید دیگران را به همان شکلی که هستند دوست داشته باشید. به همین ترتیب، افرادی را به زندگی خود جذب خواهید کرد که شما را به شکلی که هستید دوست دارند.

حتما بخوانید : علائمی که نشان میدهد دختری شما را دوست دارد

شاید در موارد خاص افراد کم حرف، مرموز و عبوس برای بعضی ها جذابیت داشته باشند، اما اغلب مردم جذب این تیپ های شخصیتی نمی شوند. بیشتر اوقات مردم کسانی را دوست دارند که از آنها محبت و علاقه می بینند. خب چطور می توانیم این محبت و دوست داشتن را تشخیص دهیم؟ افرادی که دیگران را دوست دارند لبخند می زنند. افرادی که در مراوده با سایر افراد لبخند می زنند جذابیت بیشتری دارند. چیزی که در این لبخند به طرف مقابل القاء می شود حس اعتماد به نفس، خوش بینی و پر انرژی بودن است. پس اخم های خود را باز کنید و خنده را روی لب هایتان داشته باشید.چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

مطالعات نشان داده است که مردم به طور ناخودآگاه احساسات اطرافیان را درک می کنند. این احتمالاً به این خاطر است که ما به طور طبیعی حرکات و حالات صورت دیگران را تقلید می کنیم. اگر می خواهید باعث شوید افرادی که اطراف شما هستند احساس خوشحالی کنند و جذب شما شوند، تمام تلاش خود را برای برقراری ارتباط با احساسات مثبت انجام دهید.

روانشناسان دانشگاه پرینستون به این نظریه رسیده اند که افراد دیگران را بر اساس میزان صمیمیت و شایسته بودن آنها قضاوت می کنند. طبق این مدل، اگر بتوانید خودتان را صمیمی نشان دهید یعنی با دیگران رفتاری به دور از رقابت و به شکلی دوستانه داشته باشید، آنها تمایل بیشتری برای برقراری رابطه با شما خواهند داشت.

اگر هدفی برای زندگی داشته باشید، به خودتان ارزش بیشتری می دهید. یک هدف نهایی در زندگی خود تعریف کنید. آن را به اهداف کوتاه مدت واقع بینانه تجزیه کنید. برای تحقق آنها باید ذهن خود را نظم بدهید. ابتدا باید به خودتان اعتقاد داشته باشید. از چالش هایی که در زندگیتان بوجود می آیند فرار نکنید، بلکه با شجاعت با آنها روبرو شوید. بیشتر مردم تمایل دارند با افرادی در ارتباط باشند برنامه مشخصی برای زندگی دارند و رویه مثبتی را دنبال می کنند.  

محققان به این نتیجه رسیده اند افرادی که جذابیت ظاهری بیشتری دارند، به این باور رسیده اند که به طبقه اجتماعی بالاتری تعلق دارند، این احساس جذابیت همیشه با موقعیت اجتماعی که در حال حاضر دارند تطابق ندارد. پس شاید لازم باشد لباس های زیباتری بپوشید، آرایش خود را تغییر دهید و هر کاری که لازم است انجام دهید تا ظاهر بهتری داشته باشید. داشتن جسم قوی تر نیز می تواند در بالا بردن اعتماد به نفس شما تاثیر بسزایی داشته باشد. پس زمانی را به ورزش کردن اختصاص بدهید. همه مردم جذب زیبایی می شوند، پس آن را جدی بگیرید.

شوخی مسری است. بنابراین چه شما حس شوخ طبعی داشته باشید و آن را به اشتراک بگذارید یا فقط بخندید، همیشه مردم اطرافتان خواهند بود. تحقیقات انجام گرفته توسط دانشگاه ایالتی ایلیونیز نشان داد که بروز حس شوخ طبعی در هنگام آشنایی با دیگران، می تواند باعث شود که طرف مقابل جذب شخصیتتان بشود و علاقه بیشتری به شما پیدا کند. با هم خندیدن می تواند صمیمت را بیشتر و روابط شاد را ماندگارتر کند.

لازم نیست خودتان را مهمترین فرد جهان بدانید. نشان دادن علاقه واقعی به زندگی دیگران باعث می شود که آنها شما را بیشتر دوست داشته باشند زیرا گوش دادن به دیگران یک هنر واقعی است. اگر با دقت به صحبت های طرف مقابل خود گوش کنید و علاقه خود را به مکالمه بروز دهید، شخص مقابل جذب شما می شود و حتی احساس نیاز به حضورتان خواهد داشت.

یکی از رفتارهایی که می تواند بیشترین توجه دیگران را به خود جلب کند، مهربان بودن، بخشنده بودن و توجه نشان دادن است. در حقیقت، مهربان بودن، دلسوز بودن و نگرانی واقعی درباره رفاه حال دیگران، نه تنها بلافاصله مردم را جذب شما می کند، بلکه تحقیقات نشان می دهند زنان و مردان ترجیح می دهند در کنار افرادی باشند که رفتارهای نوع دوستانه بروز می دهند. به عبارت دیگر، رفتار به سبک خیرخواهانه می تواند چنان تاثیری ایجاد کند که شما حتی از نظر ظاهری نیز جذاب تر به نظر برسید. پس اگر واقعا قصد دارید برای دیگران جذابیت داشته باشید، انجام یک تلاش واقعی برای نشان دادن مهربانی، نوع صحیحی از رفتار است.

اگر به دنبال جذب دیگران هستید، اعتماد آنها را بدست آورید. از این گذشته وقتی یک رفتار نادرست و فریبکارانه داشته باشید، احتمالاً روابط خود با دیگران را تضعیف می کنید زیرا آنها احساس می کنند که به راحتی نمی توانند به شما اعتماد کنند. علاوه بر این مردم در اطراف شما احساس راحتی نخواهند داشت و به خاطر صدمه ای که از جانب شما دیده اند از بودن در اطرافتان خودداری می کنند. با این حال، قابل اعتماد بودن شما را قادر می سازد تا با دیگران روابط عمیق و معناداری ایجاد کنید و مردم در سطح صمیمی تری به شما نزدیک شوند.

آیا شما کسی که دائم در حال گله کردن است را دوست دارید یا می خواهید که شبیه او باشید؟ البته که نه. افراد کاریزماتیک طرز فکر مثبت دارند. از انتقاد، شکایت و مباحث منفی خودداری کنید. حتی اگر همه چیز در زندگی شما خوب نیست، مکالمه ای را شروع کنید که احساس خوشایندی برای شما داشته باشد و این حس خود را نیز برای شنونده به ارمغان بیاورد.

بسیاری از مردم معتقدند توانایی تعریف کردن یک داستان به شکلی که مورد علاقه دیگران باشد، یک استعداد است. اما همیشه اینطور نیست. این یک مهارت است که می توانید آن را یاد بگیرید. فقط باید با اطمینان صحبت کنید و از شوخ طبعی استفاده کنید. زبان بدن را فراموش نکنید، احساسات خود را بروز دهید و مثبت بمانید. اگر همه داستان ها و شوخی های شما برای دیگران جالب نبود، نگران نباشید. داستان های شخصی خود را تعریف کنید. مردم با شنیدن خاطرات بامزه ای که تعریف می کنید عاشق شما می شوند.

وقتی با کسی هم صحبت می شوید همیشه به چشمان آنها نگاه کنید. گاهی اوقات یک نگاه عمیق می تواند بیش از هزار کلمه بگوید. تماس چشمی نشان می دهد که شما به فردی که مقابلتان است گوش می دهید و برای شخصیت او اهمیت قائلید. مهمتر از همه، وقتی در یک مراسم با کسی صحبت می کنید، حواس خود را به چیزهای متفرقه پرت نکنید. به تلفن همراه یا جمعیت نگاه نکنید، زیرا ممکن است اینطور به نظر برسد که به دنبال هم صحبت دیگری هستید.

گاهی اوقات برخی کارهای به ظاهر کم اهمیت می تواند پیامدهای بزرگی داشته باشد، زیرا نه تنها اصول و الویت های شخصی شما را نشان می دهد، بلکه همچنین بینشی در مورد نحوه نگرش شما و رفتار با دیگران ایجاد می کند. برای مثال وقتی به موقع به سر قرار خود می رسید، نشان می دهید که افراد را محترم می دانید و می توانید به تعهدات و وعده های خود عمل کنید. توجه کنید، اگر به دنبال جذب دیگران هستید، خوش قول بودن راهی آسان برای نشان دادن توجه، احترام و ارزش قائل شدن برای آنهاست. در این صورت مردم دوست دارند کنار شما باشند، زیرا به روشنی نشان داده اید که آنها برای شما مهم هستند.

در نهایت باید به یاد داشته باشیم که بخشی زیادی از توانایی ما در مجذوب کردن دیگران و ایجاد علاقه، بستگی به رفتاری دارد که در مقابل آنها بروز می دهیم. در این میان باید به جذابیت های ظاهری هم توجه کنیم زیرا می توان آن را به عنوان اولین مرحله برای جلب نظر دیگران در نظر گرفت.

خانه » مجله موفقیت » چگونه توجه مردم را به خود جلب کنیم؟

آیا قصد دارید دیگران را بر اساس روانشناسی یا طلسم به سمت خود جذب کنید ؟ آیا دوست دارید طرف مقابل را وابسته خود کنید ؟ حتما بدنبال راه های جذب دیگران هستید ! با استفاده از برخی تکنیک های روانشناسی جلب توجه می توانیم  آن چیزی که مورد علاقه ما می باشد را همیشه به خود جذب نماییم. در این مقاله با فرمول های طلایی جذب افراد همراه ما باشید.

این روزها کمتر کسی را می توان یافت که در کسب و کار و یا حتی مسائل شخصی و زندگی اجتماعی دوست نداشته باشد جلب توجه دیگران را نسبت به خود برانگیخته نماید. وقتی بتوانید افراد دیگر را جذب نمایید، بدون شک موفقیت بیشتری در هر موضوعی از جمله کسب و کار دارید. در این مقاله می خواهیم مطالبی را برایتان بازگو نماییم که باعث جلب توجه بیشتر در کسب و کارتان و یا حتی زندگی شخصی شما شود. روش هایی که یک کارآفرین موفق می تواند آن ها را به خوبی با زمانبندی درست دنبال نماید.

چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

انسان های موفق همواره به ظاهر خود اهمیت می دهند. آراستگی ظاهر نشانه ضعف و یا کمبود های فردی نیست. هرگز نباید دیگران را صرفا به واسطه ظاهر قضاوت کرد ! ما انسان ها خوب می دانیم که موفقیت در یک حرفه به طور عام و یا زندگی فردی به شکلی خاص تر، مرهون آراستگی ظاهر است.

 

ما موجوداتی به غایت اجتماعی هستیم. انسان ها در هر زمان و هر در موقعیتی دوست دارند که محبوب باشند. محبوبیت هرگز اتفاقی نیست. ارتباط نزدیکی میان اعتماد به نفس و جذابیت وجود دارد.

 

جهان مملو از زنان و مردانی است که هر روزه هزینه و زمان خاصی را برای آراستگی ظاهر خود اختصاص می دهند. زیبایی مقوله ای متفاوت از جذابیت است. ارتباط مستقمیی میان آراستگی ظاهری و جذاب بودن وجود دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت.

 

جذاب بودن به سادگی جذاب نبودن نیست. انسان ها گاهی با یک رفتار ساده، جذابیت خود را نشان می دهند. اما بسیاری دیگر سال ها زمان صرف می کنند و در این راه به موفقیت های مدنظر دست نمی یابند.

 

خوش پوش بودن در کنار انتخاب لباس هایی متناسب با موقعیت اجتماعی و شخصیت فردی، نباید نادیده گرفته شود. شاید بتوان با صرف هزینه ای بسیار مناسب و مقطوع، بهترین نوع پوشش را برای خود برگزید.

 

 

با دیگران ارتباط برقرار کنید. جدی گرفتن موقعیت ها و روابط اجتماعی، تاثیری ویژه در جذابیت خواهد داشت. اعتماد سازی نقشی کلیدی در ارتباط با دیگران خواهد داشت. اعتماد سازی این قدرت را به شما می دهند تا با اعتماد به نفس کامل وارد ارتباطات مدنظر شوید.

 

ایجاد روابط مثبت در چهارچوب های تعریف شده، از اصلی ترین اقداماتی است که در صورت اتکا بر آن هرگز نباید نگران بازخورد های منفی و غیر قابل قبول بود. القا حس خوب به دیگران در مقابل این احساس را در شما نیز به وجود خواهد آورد.

 

ارتباطات همواره نقشی ویژه در پیشبرد اهداف مدنظر داشته و دارند. جلب توجه و یا به عبارت بهتر جذب نگاه توجه دیگران، هرگز ایده غیر منطقی نبوده و نخواهد بود. جلب توجه همواره با رفتار های تهاجمی و یا غیر منطقی تعریف نمی گردد.

 

بلکه امروزه موفقیت و به کار گیری تکنیک هایی فوق العاده، می تواند نقشی کاربردی در این موفقیت ایفا نماید. راهکار های مطلوبی برای اعتنا به شخصیت فردی و افزایش اعتماد به نفش وجود دارند.

 

به کار گیری این روش ها می تواند عزت نفس افراد را افزایش داده و به تعبیری دیگر، زمینه ساز جذب نگاه و علاقه مندی دیگران باشد.

شما وارد یک محیط جدید می شوید. در صورتی که تمرکز کافی بر کلمات و جملات خود نداشته باشید، نتیجه ای نه چندان مناسب را شاهد خواهید بود. بر کلمات و حرکات فردی خود تمرکز کرده و آن ها را به بهترین شکل ممکن ادا کنید.

 

گفتگو الزاما حول یک محور مشترک ادامه نخواهد یافت. زمانیکه احساس کردید در جمعی متفاوت را علایق و ایده آل خود حضور دارید، کاملا بر خود مسلط شده و همه چیز را با صحبت حل و فصل کنید.

 

نظرات و ایده های مخالف همواره در کمین ما هستند. انسان ها قادر نیستند تا جهانی یک پارچه و یک رنگ را بسازند. اما این امکان وجود خواهد داشت تا با تمرکز بر روی شیوه مدیریت تفاوت ها، از هرگونه پرخاش پیشگیری کرد.

هرگز از نگاه مثبت دور نشوید. نسبت به اتفاقات، رخداد ها و حوادث مثبت نگر باشید. عبوس بودن، رفتار های سرد، بی اعتنایی و کم حرفی از تکنیک های جذب حداکثری افراد به شمار نمی روند.

 

چشم ها نقش موثری را در جذابیت ایفا می نمایند. جذاب بودن اتفاق پیش پا افتاده و تکراری نیست. تمام افراد در جامعه جذاب نیستند. افراد جذاب محبوبیت بالاتری نسبت به سایرین دارند و این موضوع به خوبی قابل لمس خواهد بود.

 

هر روز، هر روز، هر روز و هر روز با خود تکرار کنید.

 

“من انسان جذاب و دوست داشتنی هستم”

 

سعی کنید تا برای همیشه رفتار های غیر اجتماعی، منزوی گرایی و کم حرفی را کنار بگذارید و به دنیایی جدید وارد شوید. برای ورود به این دنیا شما مجبور به پرداخت هیچ مالیات و عوارضی نخواهید بود !

 

چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

بخندید اما نه دیوانه وار !

لباس و پوشش شما همواره اولین تصویری است که افراد دیگر آن را مشاهده می کنند و از موارد مهم جلب توجه دیگران نسبت به شما می باشد. اینکه شما تا چه حد انسان خوب و پاکی هستید، قطعا از نوع لباس و پوشش قابل تشخیص نیست.

 

همواره به یاد داشته باشید که لباس پاک، الزاما لباسی گران قیمت و لاکچری نیست. بلکه می توان با رعایت نکات خلاقانه هر روز انتخاب هایی بهتر از دیروز داشت. در خرید لباس های خود عجله نکنید.

 

تمامی لباس های موجود در بازار مناسب شخصیت و پرستیژ کاری شما نیستند. در انتخاب آن ها دقت کنید و با بررسی های ذهنی، بهترین لباس و پوشاک را برای خود برگزینید. در صورت لزوم لباس هایی متفاوت تر را انتخاب کنید.

 

روابط اجتماعی، دوستانه و کاری وابستگی بالایی به تمامی رفتار ها و بازخورد های ظاهری خواهند داشت. هرگز تصور نکنید که ظاهر اهمیت چندانی ندارد و یا می توان جایگزینی برای آن یافت. اینطور نیست !

 

“رعایت بهداشت شخصی را هرگز فراموش نکنید”

خود را بشناسید و به خودتان اعتماد کنید. با اعتماد به نفس به نظر برسید و هرگز چالشی را برای خود در محیط های اجتماعی و دوستانه ایجاد نکنید. شما هیچ چیزی کم تر از دیگران ندارید و این موضوع را بار ها با خود مرور کنید.

 

واقعیت این است که انسان ها، افراد با اعتماد به نفس را بیش از دیگران دوست دارند. اعتماد به نفس الزاما زیبایی و خوش سیما بودن را شامل نمی شود. صورت های زیبا در کنار اعتماد به نفس بالا، زیبا تر به نظر می رسند.

 

تمام جوانب شخصیتی خود را بررسی و مرور کنید. ضعف را بشناسید، آن را به نقاط قوت تبدیل کرده و نقاط قوت خود را همواره تقویت کنید. هرگز به گذشته فکر نکنید و آینده روشن خود را با گذشته نسوزانید.

 

“شما تکراری و خسته کننده نیستید”

 

 

در جهانی با وسعت غیر قابل تصور، هر فرد یک انسان خاص را در دنیا خود تصور می کند. اگر شما علاقه مند به جذب فرد خاصی در زندگی خود هستید، هرگز ناامید نشوید. هیچ محدودیتی برای این جذب وجود نخواهد داشت.

 

اغلب انسان ها در مواجه شدن با دیگران، تنها زمانی که کار فوق العاده ای را انجام دهند، مجذوب شده و عنان از کف می دهند. تعریف موفقیت و جذاب بودن در یک جمله ساده، بازتاب چیز هایی فراتر از ظاهر است.

 

تنها تمرکز بر روی ظاهر سازی اتفاق خوشایندی نیست. شما با ظاهرسازی هنرمند و محبوب نخواهید شد. بلکه هم چون یک مدل تبلیغاتی نمایش داده می شوید. این موضوع در صورتی که مکمل فرآیند بهبود شخصیت باشد، متفاوت ترین اتفاقی است که می توان به آن اشاره کرد.

 

یک کتاب ساده با جلدی ساده تر، قطعا توجه تمامی خوانندگان را جذب نخواهد کرد. این موضوع اما در صورتی که محتوا کتاب در کنار ظاهر آن به عبارت دقیقی فاخر شناخته شود، بسیاری از خوانندگان بدون هیچ معطلی این کتاب را انتخاب می کنند.

خواننده قهاری شوید، ذهن دیگران را بخوانید و از این طریق مسیر های نرفته را طی کنید. از ترفند های روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران استفاده کنید. شما باید ذهن دیگران را بخوانید و برای این کار به ابزار های مختلفی نیازی ندارید.

 

دیگران به چه چیز هایی فکر می کنند ؟ آیا آن ها هم عقیده شما هستند ؟ شما می توانید با شناخت مسیر های ذهنی دیگران، علاقه مندی های مشترک خود را بیابید ؟ آیا می توان ذهن دیگران را پیش بینی کرد ؟

 

برای این منظور شما تنها به تکنیک های ذیل عمل کنید تا نتیجه مثبتی را شاهد باشید.

 

اهمیت محیط کار شما در جذب مخاطبین و مراجعین ناچیز نیست. به مرتب بودن و آراستگی فضا ظاهری محیط کاری خود توجه ویژه ای داشته باشید. امروزه انسان ها با توجه به تحولات روانشناختی، مولفه های متفاوتی را مورد توجه قرار می دهند.

 

از جمله این مولفه ها، می توان به ویژگی های ظاهری اشاره نمود. اراستگی محیط و ظاهر فضا کاری ضروری است. شما به عنوان یک عضو فعال در محیط اجتماعی و کاری باید تمامی پارامتر های ضروری در این محیط را اجرایی نمایید.

 

پیش از اینکه بخواهید محصولی را به فروش برسانید و یا هر فعالیت دیگری را متناسب با محیط کاری خود پیش ببرید، نیازمند مرتب سازی ظاهر و فضا کاری هستید. فضا کار شما، ویترینی است که به واسطه آن ممیز های کاری مدنظر شما نیز ترسیم خواهند گردید و جلب توجه مشتری به سمت شما خواهد بود.

شما نیاز به یک رسانه اجتماعی برای جلب  توجه دارید. ضرورت عضویت در رسانه های اجتماعی، بر کسی پوشیده نیست. این رسانه ها هم چون جامعه ای نه چندان مدون، خطرات و مزیت های مهمی را در دل خود جای داده است.

 

قطعا نمی توان تنها با تکیه بر محدودیت ها و یا احتمالات ناشی از پردازش های ذهنی، عضویت در شبکه های اجتماعی را یک سم خطرناک معرفی کرد. افراد بسیاری از این مسیر به موفقیت و جذابیت دست یافته اند.

 

شما هرگز مجبور به فعالیت در شبکه های اجتماعی علی رغم علاقه مندی خود نخواهید بود. اما این موضوع امروزه به یک ضرورت بی چون و چرا تبدیل شده است. فعالیت در این شبکه ها، بازخورد های متفاوتی را به همراه خواهد داشت.

 

مسیر موفقیت در بزنگاه های اجتماعی، امروزه با استفاده از این شبکه ها، ساده تر شده است. این مسیر هم چون گذشته دیگر با فراز و فرود های مختلفی همراه نیست و به همین علت نیز امروزه محبوبیت این شبکه ها به یک امر غیر قابل کتمان تبدیل شده است.

با عضویت در خبرنامه لرن پارسی از جدیدترین مقالات و آموزشها در ایمیل تان باخبر شوید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای لرن پارسی محفوظ است .

با افتخار قدرت گرفته از | طراحی قالب : ایران تمز نی نی سایت

چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم
چطور توجه دیگران را به خود جلب کنیم

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.