هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت
هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

بیاین از تغییراتتون بگید شکمتون بزرگ شده ؟

درد و تیر کشیدن ندارید؟

وای وای آخ گفتی چند روزا هی زیر دلم تیر میکشه😣😣😣😣😣😣😣😣دکترم گفت طبیعیه تخمدانهام هست.گفت رحمت داره جا با  ز میکنه شکمم یکم بزرگ شدههفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

شمام درد دارین؟

من اخرای 16 ام میرم تو 17.. 

من خیلی منتظر لگد  و تکون و اینام ولی هیچی.. 

حالت تهوع و… اینام که هنوز هست.. اه

منم درد و تیر کشیدن دارم نگران میشم

بچه ها باورتون نمیشه! برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، 

شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید  

من خیلی نگرانم خودمو از خواب بیدار میشم بی اختیار کش و قوس میدم می‌ترسم طوزیشون شه یا خفه شن یا… 

خیلی ام به پشت میخوابم… ناخودآگاه 

واسه من تکوناش از آخر هفته 18 شروع شد

نگران نباش ولی سعی کن دیگه اینکارا رو نکنی منم خیلی کش و قوس میدم خودمو

من امروز رفتم ۱۹….تکون و ضربان و ..هیچی نمیفهمم😑😑شکمم یه کوچولو بزرگ شده.فقط موندم چرا تکون نمیخوره…

سونوگرافی که رفتم تو مانیتور خییییلی تکون میخورد ولی من اصلا متوجه نمیشدم

شبا که کلا رو شکمم میخوابم😣😣😣دست خودم نیست

شاید جفتتون قداامیه چربی شکمی ندارید؟

اره قدامیه.

قبلا یکم شکم داشتم نمیدونم چربیه یا نه😁

من خیلی دو طرف شکمم تیر میکشه

واسه همونه پس

البته جفت منم قدامیه اما کامل میفهمم تکونشو

من جفت هردو خلفیه ولی تکون اصلا… 

خوشبحالت…من وقتی طاق باز میخوابم فقط حس میکنم یه طرف شکمم مثل توپ میاد بالا وگرنه هیچ نشونه ی دیگه ای از بارداری ندارم😑نه شکم نه تهوع نه ویار هیچی😑😑😑😑😑

منم میترسم اما هم دکتر هم مرکز بهداشت گفت طبیبیه رحمته

عزیزم دوقلو داری 

ایشالله یکی دو هفته دیگه شروع میشه تکوناشون

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

ای جااان دوقلو داری؟😍

وای منم کش و قوس میرم بعد یهو از خواب بیدار میشم دست خودم نیست تو خواب هی کش میدم حودم رو😐😐😐

خدا کنه.. حوصله هم سر رفت. هم اذیتا ( تهوع و سردرد و پشت درد)  زیلده. هم چیزای باحال هیچی

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

فکر می‌کنید جنین پسر است یا دختر؟ در هفته نوزدهم بارداری احتمالا در سونوگرافی می‌توانید به جواب این سوال برسید. بیشتر زوج‌ها سونوگرافی هفته نوزده بارداری را فقط برای تعیین جنسیت جنین انجام می‌دهند اما در این آزمایش به چیزهای دیگری هم می‌توان رسید. شما می‌توانید بدن جنین را به طور کامل ببینید و این هیجان را تمام این هفته و کل دوره بارداری با خودتان داشته باشید. با هم دیگر اتفاقات هیجان‌انگیز هفته نوزدهم بارداری را مرور می‌کنیم.

وزن جنین در هفته نوزدهم بارداری حدود ۲۴۰ گرم و اندازه او حدود ۱۵.۳ سانتیمتر است. عکس جنین در نوزده هفتگی او را به اندازه یک انبه کوچک نشان می‌دهد. دست‌ها و پاهای جنین 19هفته‌ای در موقعیت صحیح نسبت به یکدیگر و همچنین نسبت به‌کل بدن او قرار دارند. کلیه‌های او به تولید ادرار ادامه می‌دهند و موهای او در حال جوانه زدن است. با اینکه در هفته نوزدهم بارداری چشمان جنین همچنان بسته است اما می‌تواند عضلات تازه‌اش را منبسط کند. حالا در هفته نوزده بارداری جایگاه چشم و گوش جنین نهایی شده است.
این دوره برای رشد اندام‌های حسی او بسیار حساس است. مغز جنین در هفته 19 بارداری قسمت‌های ویژه‌ای برای بویایی، چشایی، شنوایی، بینایی و لامسه ایجاد می‌کند. همچنین حرکت جنین در هفته نوزده بارداری بیشتر محسوس است.
در هفته نوزدهم بارداری همچنان که جنین آماده می‌شود تا تسلط بیشتری بر حرکات خود داشته باشد بدنش مشغول ساخت چربی است. او حالا بسیاری از عصب‌های افراد بزرگسال را دارد. به تدریج این لایه چربی روی بدن کودک ضخیم‌تر می‌شود. همچنین غده‌های چربی او مشغول ساخت پوشش روغنی و سفید رنگی هستند که از پوست جنین در برابر مایع تند آمنیوتیک محافظت می‌کند. در هفته 19 بارداری بخش زیادی از این پوشش در هنگام تولد از بین می‌رود. اما اگر نوزاد زودهنگام به دنیا آمد به نظر می‌رسد درون ظرف ماست افتاده است زیرا همچنان مشغول ساخت این لایه چربی روی بدنش بوده است اما پوست او خیلی زود چربی‌ها و چروک‌هایش را از دست می‌دهد و تغییر می‌کند.
تعیین جنسیت جنین در هفته 19 بارداری قطعی است. اگر جنسیت دختر باشد، در هفته نوزدهم جنین حدود 6 میلیون تخمک در تخمدان‌های او موجود است. تعداد تخمک‌ها به‌تدریج کم می‌شود تا اینکه در زمان تولد به کمتر از 2 میلیون می‌رسد.

قد: ۱۵.۳سانتی‌متر
وزن: ۲۴۰ گرم

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

هفته 19 بارداری این مژده را با خود دارد که تنها یک هفته دیگر به نیمه دوران حاملگی باقی‌مانده است. شما ممکن است در ناحیه پایین شکم خود احساس درد داشته باشید که این درد ممکن است تا کشاله ران نیز امتداد یابد یا ممکن است یک درد ناگهانی و شدید (مثل تیر کشیدن) خصوصا در پایان یک روز کاری یا هنگامی‌که تغییر وضعیت می‌دهید، در یک یا دو طرف شکم احساس کنید. این درد به درد لیگامان‌گرد موسوم است و از مهم‌ترین دردهای دوران بارداری محسوب می‌شود. این درد به‌خاطر کشیده شدن ماهیچه‌ها و رباط‌هایی که از رحم در حال رشد شما حمایت می‌کنند، ایجاد می‌شود. درد لیگمان‌گرد در هفته 19 بارداری خطرناک نیست اما اگر در حالت استراحت هم ادامه پیدا کند یا شدید و پایدار شود، بهتر است برای کنترل درد از شکم بند در حین فعالیت استفاده کنید و در غیر این صورت با پزشک خود تماس بگیرید.
همچنین ممکن است از هفته چهاردهم به بعد تغییراتی در پوست خود مشاهده کرده باشید که در هفته نوزدهم بارداری مشهودتر است. آیا کف دست‌های شما قرمز شده‌اند؟ لازم نیست نگران چیزی باشید؛ این اتفاق در اثر افزایش میزان هورمون استروژن است. همچنین مشاهده لکه‌های تیره‌رنگ پوست در دوران حاملگی در بعضی قسمت‌های بدن در هفته 19 بارداری معمول است. هنگامی‌که این لکه‌ها روی لب بالایی، گونه‌ها و پیشانی ظاهر شوند به آن کلوآسما یا نقاب حاملگی می‌گویند.
از نوزده هفتگی بارداری به بعد ممکن است این لکه‌ها را روی بازوها یا دیگر اندام‌هایی که در معرض نور خورشید هستند نیز مشاهده کنید. نوک پستان‌ها، کک‌ومک‌ها، اثر قدیمی زخم‌ها، زیر بغل یا قسمت داخلی بازوها، قسمت داخلی ران‌ها و فرج نیز ممکن است در دوران حاملگی تیره‌رنگ شوند که علت آن افزایش خونرسانی است. مسیر تیره‌رنگی که از ناف شما به سمت پایین و تا استخوان شرمگاهی امتداد پیدا می‌کند «لینه‌آ‌نیگرا» یا خط سیاه نامیده می‌شود. این لک‌ها و تیرگی‌ها به دلیل افزایش موقت ملانین (ماده‌ای که رنگ مو پوست و چشمان را ایجاد می‌کند) است و در اکثر خانم‌ها پس از زایمان از بین می‌رود.
بهتر است از حالا و از هفته 19 بارداری به بعد، خود را در برابر نور خورشید قرار ندهید زیرا موجب تشدید تغییرات رنگ‌دانه‌های پوست می‌شود. هنگامی‌که می‌خواهید از منزل خارج شوید لباس کامل بپوشید، از کلاه لبه‌دار یا نقاب‌دار استفاده کنید. عینک آفتابی به چشم بزنید و حتما از محلول‌ها یا کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید. نهایتا اگر از جمله خانم‌های بارداری هستید که دچار تیرگی شدید پوست در قسمت‌های در معرض دید هستید یا از نقاب حاملگی خود خجالت می‌کشید، اصلا نگران نشوید چون کمی آرایش می‌تواند آن‌ها را بپوشاند. در هفته 19 بارداری همچنین می‌توانید با مشورت پزشک خود از روش‌های مراقبت از پوست در دوران بارداری را به کار بگیرید.
لطفا خودسرانه از کرم‌های لک‌بر پوستی استفاده نکنید چرا که بعضی از آن‌ها حاوی موادی هستند که مصرف آن در دوران بارداری ممنوع است، بعدا وقت کافی برای بهسازی پوست خودخواهید داشت.

از جمله علائمی که در هفته نوزدهم بارداری می‌توانید انتظار داشته باشید گرفتگی عضلات است. یکی از راه‌های کاهش این درد کشش پاهاست. پاهایتان را بکشید و از زانو خم کرده و به سمت شکم جمع کنید. درد ران‌ها هم یکی دیگر از مواردی است که در هفته 19 بارداری ممکن است با آن درگیر شوید. اگر درد ران‌ها شب‌ها اذیتتان می‌کند بهتر است به پهلو بخوابید و یک بالش بین پاهایتان قرار دهید. این بالش به ویژه در صورتی که شما دوقلو باردار باشید می‌تواند شما را از این قبیل دردها در امان نگهدارد.
اگر از لنز استفاده می‌کنید احتمالا در هفته نوزده بارداری احساس ناراحتی خواهید کرد و تاری دید پیدا می‌کنید اما لزومی ندارد بترسید. تغییرات دید در بارداری شایع است زیرا هورمون‌های بارداری باعث ایجاد مایع در چشم شما می‌شوند و انحنای چشم را تغییر می‌دهد. هورمون‌ها همچنین می‌توانند تولید اشک چشم را تحت تاثیر قرار دهند. به همین دلیل چشم دچار خشکی می‌شود. اما این تغییرات موقتی است و بعد از زایمان همه چیز به روال طبیعی بازمی‌گردد.

روی یکی از مواد معدنی است که به ساخت‌وساز سلول‌ها کمک می‌کند و یکی از مواد اساسی در دوران بارداری است. در هفته نوزدهم بارداری اگر از فرآورده‌های حیوانی استفاده می‌کنید، به‌قدر کافی از روی برخوردار خواهید شد. روی در غذاهایی مثل شیر، گوشت، پنیر، تخم‌مرغ، ماست و احتمالا ویتامین‌های دوران بارداری وجود دارد. اگر گیاهخوار هستید و از فرآورده‌های حیوانی استفاده نمی‌کنید، می‌توانید از غلات و سبزی‌هایی که حاوی روی هستند و مکمل‌هایی که شامل روی بیشتری هستند، البته با تجویز پزشک، استفاده کنید.
در هفته نوزده بارداری چون ممکن است در سفر در رستوران‌ها و فروشگاه‌های بین راه مواد غذایی مناسب پیدا نشود، بد نیست فهرست غذاها و نوشیدنی‌هایی را که برای شما مفیدند و در عین حال کالری اضافی ندارند، به خاطر داشته باشید: سیب زمینی پخته، آب پرتقال، شیر کم چربی، ساندویچ پنیر یا کره عسل.
حاملگی 9 ماه شکنجه غذایی نیست. اگر گهگاه دلتان خواست ناپرهیزی کنید و برای مثال چیپس سیب زمینی یا شکلات بخورید. یادتان باشد حالا و از هفته نوزده بارداری به خودتان عادت ندهید که این کار را در حال تماشای تلویزیون انجام دهید چون در این وضعیت مغز از صدور فرمان «کافی است» ناتوان است. در عین حال یادتان باشد زیاد شکلات، کیک، خامه و بستنی در یخچال نگه ندارید.

سینه‌های شما حالا خود را آماده می‌کنند که شیر بسازند. تعداد مجراهای شیر در بارداری رو به افزایش است. غدد شیری برای تولید شیر آماده می‌شوند و نوک سینه‌ها هم برآمدگی بیشتری پیدا می‌کنند تا نوزاد راحت‌تر بتواند آنها را بمکد. بعضی خانم‌ها در طول دوره حاملگی متوجه می‌شوند مایع رقیق و مایل به رنگ زرد از نوک سینه‌های‌شان خارج می‌شود. این شیر در واقع نخستین مایعی است که کودک از سینه‌های مادرش دریافت می‌کند. این شیر که ماک هم نامیده می‌شود حاوی مواد مغذی و پادتن‌های محافظ است و یک تا دو روز پس از زایمان تولید شده و سپس شیر جای آن را می‌گیرد. تراوش یا حتی عدم تراوش شیر ماک در طول بارداری بسیار طبیعی است. تراوش آن در این زمان تنها یک معنی دارد و آن سالم بودن سینه‌های شما برای شیر دادن به نوزاد است.

از هفته نوزدهم بارداری به بعد وقتی از حالت دراز کشیده به نشستن یا ایستادن تغییر وضعیت می‌دهید، ممکن است احساس سرگیجه کنید، اگرچه ممکن است این هشداری برای ایستادن بیش ‌از حدتان باشد و شما مجبور شوید به‌صورت راست بنشینید اما اصلا نگران نباشید. سرگیجه در دوران بارداری به‌خصوص در زنان قدبلندتر یا زنانی با بالیپوگلوسیا یا قند خون پایین متداول است. سرگیجه در طول دوران بارداری می‌تواند علل مختلفی داشته باشد مثل بی‌آبی بدن، گرسنگی یا قند پایین خون. بنابراین سعی کنید تا آب کافی بنوشید و هر دو ساعت چیزی بخورید تا از فشار گرسنگی دور بمانید و قند خونتان ثابت بماند. از حرکات ناگهانی پرهیز کنید و پیش از آنکه از تخت بلند شوید، پاهایتان را از تخت آویزان کنید.

اگر تا الان سونوگرافی انجام داده‌اید بهتر است آن را اسکن کرده و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
از همین حالا دنبال تخت و مبلمان برای کودکتان بگردید تا مناسب‌ترینش را پیدا کنید.
در طول سه ماهه دوم احتمال ابتلا به عفونت قارچی بیشتر از هر زمان دیگری است. در طول بارداری کنترل آن سخت است پس از پزشکتان راجع به درمان آن بپرسید.

اگر در هفته نوزدهم بارداری سونوگرافی انجام دهید پزشک یا مسئول آزمایش به شما خواهد گفت که فرزندتان پسر است یا دختر. سونوگرافی روش موثری برای تشخیص جنسیت کودک شماست، هرچند سونوگرافی مانند آمنیوسنتز برای تشخیص دختر یا پسر بودن کودک عاری از خطا نیست. اگر جنین پسر باشد اغلب قابل تشخیص است زیرا آلت و بیضه‌های او قابل مشاهده است اما گاهی بیضه‌ها و آلت به دلیل موقعیت قرار گرفتن کودک دیده نمی‌شود و تصور می‌شود کودک دختر است. گاهی هم بند ناف جنین مانند آلت بین پاهای او قرار می‌گیرد و نوزاد دختر با پسر اشتباه گرفته می‌شود.
البته فناوری‌های جدید با خطای کمتری به شما می‌گوید یک نوزاد پسر در رحم خود دارید یا دختر. اما روی هم رفته فقط باید تا زمان زایمان صبر کنید تا همه چیز مشخص شود. برخی افراد که قرار است پدر یا مادر شوند می‌خواهند جنسیت فرزندشان را از همین حالا بدانند اما این اطلاعات را نزد خودشان نگه می‌دارند. شما نیز می‌توانید اسرار خود را حفظ کنید زیرا قرار نیست هر چیزی را که می‌دانید به همه بگویید.

اگر تا به حال از همسرتان نخواسته‌اید با شما نزد پزشک بیاید حالا و در هفته نوزدهم بارداری وقت آن است که از همسرتان بخواهید که در جلسات معاینه پزشکی همراه شما باشد. نظر او را در مورد تصمیمات مختلف جویا شوید، مثلا کدام تخت را بخرید یا اتاقش را چه رنگی کنید. در دوران بارداری به همسرتان نقش هدایتی بدهید. با او درباره پدر شدن صحبت کنید. در هفته نوزده بارداری می‌توانید او را تشویق کنید تا دستش را روی شکم شما بگذارد و زمانی که جنینتان لگد می‌زند کنارش باشید. از او بخواهید با جنینتان صحبت کند زیرا بر اساس تحقیقات نوزادان وقتی متولد می‌شوند صدای والدین خود را می‌شناسند.

اگر قرار است به شغل خود بازگردید، از حالا باید دنبال پیدا کردن مهدکودک یا فرد مناسب برای نگهداری از فرزندتان باشید. باور داشته باشید این موضوع به اندازه سونوگرافی هفته 19 بارداری مهم است. شاید به‌نظر شما کمی زود باشد اما شاید ندانید که خیلی از افراد در فهرست انتظار مهدکودک‌های خوب قرار دارند. همچنین حالا در مقایسه با زمانی که یک نوزاد به همراه خود دارید راحت‌تر است که از این مهدکودک به آن‌یکی بروید و بررسی‌های لازم را انجام دهید.
ممکن است گزینه‌های زیادی برای نگهداری و مراقبت از فرزندتان داشته باشید پس نکات مثبت و منفی همه آن‌ها را اعم از مهدکودک‌های روزانه، پرستارهای بچه، پرستارهای خانگی و همچنین مراقبت از کودک توسط خویشاوندان را مورد بررسی قرار دهید. از حالا می‌توانید در این مورد نیز با همسر خود صحبت کنید و نقطه نظرات او را جویا شوید.

شستشوی مهبل گاهی در دوران بارداری خیلی بد است. مهبل گاهی دارای باکتری‌های خوب و بدی است که شستن بیش‌ از حد با آب و سایر مایعات می‌تواند آن را تحریک کند. از همه مهم‌تر این‌که شستن می‌تواند تعادل باکتری‌ها را تغییر دهد که باعث عفونت در مهبل و مثانه می‌شود. شستن واژن با دوش اصلا کار مفیدی نیست و در زمان حاملگی بسیار مضر است. در واژن همیشه تعادل بین باکترهای خوب و بد وجود دارد. در هفته نوزده بارداری شستن واژن با جریان آب سریع ممکن است باعث سوزش واژن شود. بدتر از آن می‌تواند تعادل بین باکتری‌ها را برهم بزند و به عفونت واژن یا مثانه منجر شود.

در حال حاضر و در هفته نوزدهم بارداری باید با برخی مشکلاتی که ممکن است با آنها مواجه شوید، آشنا شوید.

هرروز یک سیر عرق بیدمشک و 50 گرم شکر و 5 گرم تخم فرنجمشک و نیم کیلو آب سیب‌درختی را شربت کرده و میل کنید. این شربت برای تقویت قلب و اعصاب و صحت مزاج و خوش آب و رنگی طفل موثر است و باعث تولد نوزادی محکم و سالم و بانشاط و باهوش و زیبا خواهد شد.

با همکاری:
دکتر نازنین صفایی، متخصص زنان و زایمان
زهرا علوی، مشاور مامایی و زنان

سلام .تا هفته چند فرصت برای انجام سونو آنومالی فرصت دارم .من بعد از ازمایش غدبالگری اول دیگه ازمایش نرفتم‌ الان ۱۹ هفته ام چه ازمایشی باید برم 

سلام بین هفته ۲۴ تا ۲۸ بارداری باید آزمایشات چکاپ  را انجام بدهید موفق باشید. 

سلام وقتتون به خیر من هفته ی 19 هستم طبیعیه که یه روز از صبح تا شب تکونای جنین حس بشه و دو سه روز اصلا حس نشه؟

سلام با توجه به سن بارداری شما این مسئله بله  طبیعی است  موفق باشید 

سلام من جفتم در هفته ۱۳ در سونوگرافی آنتروفوندال بوده ولی الان در هفته ۱۷ فاصله جفت از دهانه رحم ۲۰ میلی متر است آیا جفت الان پایین است وبا توجه به اینکه بارداری اولم به دلیل جفت سرراهی دچار خونریزی شدم و در هفته ۳۲ به دلیل تمام شدن مایع به علت خونریزی زیاد مجبور به سزارین شدم ایا امکان دارد در این بارداری هم جفت سرراهی باشد اگه جفت پایین است چیکار کنم جفت بالا بره؟

در ضمن من الان تو هفته ۱۸ ترشحات آبکی دارم دلیلش چی میتونه باشه؟

سلام ترشحات آبکی در دوران بارداری به علت تغییرات هورمونی در زمان بارداری طبیعی است پایین بودن جفت در سونوگرافی مشخص می شود و پزشک سونولوژیست داخل متن سونوگرافی گزارش می کند و پزشک شما با رویت گزارش سونوگرافی متوجه می شود اگر پزشک معالج شما نگفته اند به شما نگران نباشید 

سلام

من تو 18 هفته و دو روز (طبق سونوی ان تی )سونوگرافی غربالگری دوم رو انجام دادم ولی در غربالگری دوم بهم گفتن 18 هفته و 6 روز هستم.قد جنین 158.9mm وزن جنین 256 گرم.بعدم بهم گفتن ورم کلیه داره Rt 4.5mm Lt 4.6mm 

میخواستم ببینم مشکل جدی هست؟

من آزمایش 16 هفته رو ندادم چون دکتر گفت آزمایش اولی مشکلی نداشته دومی رو ندادی مهم نیس

میشه راهنمایی کنید ؟

سلام نگران نباشید گفته پزشک شما صحیح می باشد مشکل جدی وجود ندارد موفق باشید 

سلام خسته نباشید ایا دیسپلازی اسکلتی در ازمایش امینو سنتز مشخص میشود؟

سلام خیر این آزمایش در خانمهای بارداری که ریسک سندرم داون در آن ها بالا است انجام می شود موفق باشید 

سلام ممنون از پاسخگوییتون 

اخه تو ازمایشگاه که پرسیدیم گفتن بله مشخص میشه و هرمشکلی که تو سونو انومالی مطرح باشه چک میکنن

با سلام من ۱۸ هفته و ۴ روز است باردارم که بعد رابطه جنسی خونریزی به رنگ صورتی داشتم. یکبارم تو هفته ۱۲ خونریزی داشتم که جفت اومده بود رو دهانه رحم، با شیاف سیکلوژست که یکماه استفاده کردم خوب شدم.الان هم نگرانم چکار کنم؟ممنون از پاسخگوییتون.

سلام بهتر است استراحت کافی داشته باشید و تحت نظر پزشک  یک هفته از شیاف استفاده کنید موفق باشید. 

سلام من هفته ۱۹ رفتم برای سونو زده استاز خفیف درسیستم پیلوکالیسیل کلیه جنین دیده میشود

+saft tissue marker

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

اینا یعنی چی؟

سلام مشکل جدی وجود ندارد  معمولا در سه ماهه آخر بارداری رفع می شود موفق باشید 

انشاءالله ..خیلی ممنون که جواب دادین🙏🙏🙏🌹🌹

با سلام من هفته ۱۲ بارداری رفتم سونو غربالگری سه ماهه اول تو سونو نوشته بود جنسیت دختره.بعد که هفته ۱۶ رفتم سونو نوشته بود پسر بنظرتون کدومش درسته؟

سلام در سه ماهه اول بارداری نباید تعیین جنسیت صورت بگیرد  سونوگرافی آخر شما قابل قبول است موفق باشید 

سلام تو آنومالی دوم من هیچ مشکلی بچم نداشت فقط یه کانون اکوژن دربطن چپ دیده شد بعد دکترم نوشت برااکو رفتم گفتن هم بطن چپه هم راست.دکتر برام آمینو نوشت از ریسکش ترسیدم سلفری انجام دادم امروز ک فردا میشم ۱۹ هفته تو رو خدا کمکم کنین بچم آیا مشکل خاصی داره؟ 

یا خود ب خود رفع میشه خیلی نگرانم.تو اکو گفتن بچه بزرگ بشه اینا ازبین میره ولی من نگرانم نکنه بچم سندرم باشه توروخدا زود جواب بدین

سلام.خسته نباشید. هفته 19 بارداری هستم ازمایش غربالگری دوم و سونو انومالی رو انجام دادم که نتیجه خوب بود میخواستم بدونم میتونم بعد از تعطیلات عید به دکتر مراجعه کنم و بیشتر در خانه بمونم؟ توی این مدت ازمایشی چیزی دیگه ای لازم ندارم؟

سلام خیر آزمایش خاصی در این هفته ها ندارید البته اگر بیماری و یا مشکل خاصی نداشته باشید موفق باشید 

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

سلام بچه ها

میگم من الان تازه تو هفته 19 یه چیزی شبیه نبض قوی (که پوست شکمم میپره) بالای شکمم حس میکنم

این همون تکون های جنینه؟!

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

آخه جنین که اینقد بالا نیست؟!!!!!!

برام سوال پیش اومده بود

البته از دیروز تا حالا حسش نمیکنم یه کمم نگرانم لطفا کمککککککک

البته این تکونه معمولا بعد غذا خوردن وقتی آروم جایی مینشستم می اومد سراغم

سلام خانمي 

منم هفته ٢٣ هستم و اين علايم رو دارم 😄😄

نبض خودته و اينطور حسش مي كني 

نگران نباش حال ني ني خوبه 

زوده الان واسه حسش كردن 

عزیز دلم من تجربشو نداشتم اما حتما همونه . نگرانم نیاش کوشولوعه نی نی تو دلت خب زور نداره خیلی تکون بخوره😍😍😍😍

بچه ها باورتون نمیشه! برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، 

شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید  

ببخشید این سوالی ک میپرسم ربطی ب تاپیکت نداره اما چجوری تاپیک میزنین 😢

بالای تیتر من نگاه کنید : نوشته تبادل نظر > ذوران بارداری > مشکلات و …

روی یکیش کلیک کن مثلا تبادل نظر بعد برو دسته ات رو انتخاب کن و موضوع جدید بزن و تایپیک بزن

ممنون فهمیدم.عزیز دلم انشاالله بسلامتی نی نی رو بقل بگیری این لحظه ها رو برای همه منتظرا ارزومیکنم

استارتر عزیز اجازه هست سوالم بپرسم

بچه ها من نگرانم اول سوال منو جواب میدین؟!    

بپرس

عزیزم من تجربشو ندارم و گرنه جواب می دادم

من هفته 15 هستم امروز صبح زود توی شکمم احساس ویبره داشتم بد جور شکمم می لرزید میخوام بدونم چیه کسی تجربشو داشته ممنون میشم جوابمو بدید

من که هنوز تجربه ای از تکون جنین ندارم اما فکر کنم تکون های خودش باشه

آخه میگن تکون بچه حالت حباب ترکیدن نه ویبره

بچه ها کسی دیگه نظری نداره؟

عزیزم انگار کسی نیست جوابمونو بده

      

بچه ها حالا اگه یه تایپیک داستان گذاشته بودم در عرض 10 ثانیه رفته بود صفحه 20!!!!!!هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

خخخخخخ

لطفا کمی هم به ما لطف کنید و نظراتون رو بدین

نبض حالت لرزش حالت ویبره اینا مال امعااحشا شکمه حرکات روده ست 

حرکت جنین مدلش فرق داره و کاملا مشخصه 

الان نگران چی هستی؟؟؟

اینکه تکون میخوره یااینکه نمیخوره؟؟؟

تو 19 هفته حرکاتِ جنین زیرِ شکمه دقیقا جایی که رحم هست و شما اگر بالای شکمت نبض حس میکنی این نبضِ خودته

تو بارداری فشارِ خون بالا میره و خونرسانی به اندامها زیاد میشه برای همین نبض براحتی حس میشه

من هفته 25 هستم بتازگی حرکاتش رو اطرافِ نافم حس میکنم تا قبل از این همه پایین بود

میشه بگید تجربه شما چطور بود؟

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

سلام من حس میکنم بچه تو واژنه خیلی پایینه سونو گفته بریچه … وقتی عطسه میکنم ببخشید ی دو قطره ادرار ازم میره دست خودم نیس مگ الان نباید بچه یکم بالاتر باشه 

متاسفانه بچه ی منم پایینه.هفته چند بت گفتن بریچه؟

عزیزدلم بریچ درسته احتمال تکون خوردنش توهفته های بالاترخیلی زیاده خودتونگران نکن.اینم که میگی موقع عطسه ادراره میچکه طبیعه منم اینجوری بودم نگران نباشهفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

سلام عزیزم منم اینطور بودم 

الان هفته 22 بارداری ام خیلی بهتر شدم 

طول سرویکست چنده ؟ 

 

عزیزم من هم درست تجربه مشابه تورو داشتم تا اینکه با دکترساینا آشنا شدم. هم مشکلم برطرف شد هم جواب سوال‌هام رو گرفتم.

 پیشنهاد می‌کنم تو هم اینجا کلیک کنی و سوالت رو باهاشون درمیون بزاری.

من حتی از بس پایینه و فشار میاره به پایین واژنم درد میکنه

من درد واژن داشتم  وبه خاطر طول سيروکسم هست

نگران نباش طبیعیه .بچه ها نی نی من عرضیه یعنی تو پهلوهامه ولی تکوناش خیلی پایین حس میکنم انگار تو واژنم تکون میخوره 

سیروکس چیه

من تکون بچمو خیلی بالا حس میکنم دقیقا پایین قفسه سینه. اینم طبیعیه؟ 

فقط 14 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !

عيب نداره اون پاهاش ماه بچه تکون ميخوره وميچرخه منم همين الان دارم تکوناشو نگاه ميکنم

طول رحم

عکسشو فرستادم ببنین چنده طول 

طول سرویکست چنده . هفته چند بارداری 

از کجا طول سرویکست رو پیدا کنم عکس سونو رو فرستادم

کجاس سونوت من ک ندیدم 

ممنون عزیزم تعجب کردم اخه سونو گفت عرضیه فک کردم باید تو پهلوهام حسش کنم

هفته 22 وطول سيروکسم 30هست

تو این سونو طول سرویکس اندازه گیری نشده 

تاريخ زايمانت کي راستي متولد 73هستي اخه منم73 هستم

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

دوستان من الان توهفته 19 هستم، تا شنبه نی نی قشنگ لگد میزد، شنبه هم غروب صدای قلبش رو شنیدم، ولی از دیروز صبح تا حالا فعالیتی ازش حس نمی کنم، گاهی یه گزش رو پوستم در کنار ناف هست

در حالی که 10 روز بود حرکتش رو خیلی قوی کنار تخمدان چپ حس می کردم

نی نی من پوزیشن عرضی داره، سرش سمت تخمدان  راسته و پاهاش سمت تخمدان چپهفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

همه میگن تو این سن بارداری طبیعیه حرکات منظم نباشه، ولی دلم آروم نیست

لازمه برم سونو؟؟؟؟ تازه هم سونو بودم

نه بابا

توی هفته های آخر هم واسه من پیش میومد 

هفته نوزده که خیلی طبیعیه

چندتا چیز شیرین بخور و در حالتی که معمولن حرکتهاشو بیشتر حس می کردی قرار بگیر

من اگر به پشت بخوابم بچه بیشتر حرکت می کنه

دستت رو بذار روی شکمت و باهاش حرف بزن

یه کم شکمت رو فشار بده جاهایی که می دونی هست

اگر تا فردا با همه این کارا حرکت نکرد برو سونو

زوده خیلی

مطمئنی جنین بوده؟

تا هفته ۲۷-۲۸ هم گاهی روزا تنبل میشن حرکاتشون معلوم نیست 

نگران نباش

بچه ها باورتون نمیشه! برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، 

شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید  

منم تو ۲۰ هفته همینجور شدم خیلی ترسیدم گفتن طبیعیه ولی بازم رفتم زایشگاه صدا قلبشو گوش دادم خیالم راحت شد

هفته های اخر طبیعیه که جنین کم تحرک بشه چون بزرگ شده و جاش تنگه ولی هفته ۱۹ نباید بی حرکت  باشه

همه این کارها رو کردم

فقط گاهی یه گزش سمت چپ نزدیک ناف حس می کنم

قبلا خیلی واضح بود و البته خیلی پایین تر از این

مبارکت باشه اومدن نی نی عزیزم

اره، اینو که مطمین بودم، چون حرکاتش خیلی قوی دقیقا در محل قرارگیری پاهاش بوود

حرکات دختر منم کم شده. پریروز رفتم دکتر گفت خوبه ولی سونو نوشت گفت اگه خواستی برو. حرکت داره ولی به شدت هفته های قبل نیست. به نظرت طبیعیه? نگرانم

منم فردا مرخصی میگیرم و میرم

جاش که مهم نیست چون بچه هی تغییر موقعیت میده

اگر یه چیزایی حس می کنی خیلی حساس نشو تا فردا ببین چی میشه

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

ممنون 

انشااله شما هم نینیت رو سالم بغل کنی

تو پا به ماهی، حتما برو سونو، دچار زجر جنینی نشده باشه

یعنی چی?😟

خب دکتر گفته اشکال نداره دیگه

ولی من خودم یادمه حدود ده روز به زایمانم حرکاتش کم شد و تا سه چهار روز هم کم بود ولی خدا روشکر هیچ مشکلی پیش نیومد

منم هفته ۱۹ام ولی تاحالادهیچی از حرکاتش حس نکردم😢

کمبود دریافت اکسیژن یا کاهش حجم آب دور جنین که باعث کاهش فعالیت نی نی در ماه های آخر میشه. اگه دچار زجر جنینی بشه نوزاد، اورژانسی سز میشه

البته ایشالا چنین چیزی نیست، راحت و سالم میاد بغلت

مامانای خوشگل یه صلوات برای من میفرستین‌من این ماه مامان بشم اگه خدا بخواد 

ممنوونممم 

❤️❤️❤️❤️😔

پس,شاید رفتم. باشه ممنونم

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

تغذیه هفته نوزده بارداری

بی شک تغذیه مناسب خصوصا در چنین هفته‌ی مهمی بسیار اهمیت دارد و سلامتی شما و فرشته کوچکی که در رحم شما زندگی می کند را تضمین می کند. مهمترین مواد غذایی که در این زمان باید مورد استفاده قرار گیرد، پروتئین است. در واقع پروتئین به رشد بدن جنین کمک می کند و باعث رشد سلول های جنین می شود. از این رو می توانید روزانه مقداری گوشت قرمز، گوشت سفید و تخم مرغ استفاده کنید، در این مواد غذایی پروتئین به مقدار لازم وجود دارد و می تواند سلامتی شما و جنین را تضمین کند.

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

در این زمان بدن شما به کلسیم هم نیاز دارد و برای تامین نیاز روزانه کلسیم بدن می توانید دو لیوان شیر و یا ماست هم به تغذیه خود اضافه کنید تا بتواند کلسیم بدنتان را تامین کند. غالبا پزشکان و متخصصان توصیه می کنند مصرف هر ۴ نوع مواد غذایی برای بدن مادر در هفته نوزده بارداری لازم است و بایستی از هر ۴ گروه به مقدار لازم مصرف شود. از این رو میوه ها و سبزیجات هم همانند پروتئین برای بدن مادر مهم است. میوه ها و سبزیجات حاوی مواد معدنی مهمی هستند که برای سلامتی نقش بسزایی را ایفا می کند.

هفته نوزدهم بارداری

نکته مهمی که باید بدانید!

در هفته نوزده بارداری به دلیل فشارهایی که به دستگاه گوارش شما وارد می شود ممکن است حالت تهوع داشته باشید و به دلیل تغییرات هورمونی، اسید معده زیادی ترشح شود، از این رو توصیه می شود به هیچ عنوان گرسنه نمانید و وعده های غذایی کوچک را در برنامه غذایی خود داشته باشید تا احساس گرسنگی نکنید و حالت تهوع به سراغتان نیاید. گرسنگی برای سلامتی جنین هم ضرر دارد و خطرات زیادی برای فرشته کوچکتان خواهد داشت.

دوست عزیز مطالبی که‌نوشتید برای سایر هفته ها هم مفیده، چون من الان هفته سی ام هستم و همچنان ریفلاکس دارم و نیاز به پروتئین،  کلسیم و آهن هم همچنان ادامه داره

مرسی از کامنتت درست میگی ولی خیلی من جواب گرفتم

 گفتم این متن و به همه نشون بدم

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

سلام خانوما من امروز رفتم بهداشت گفت وزن بچه در هفته ۱۹کمه وزنش۳۰۱گرمه خیلی نگرانم

ببخشیدا کدوم خری اینو گفته دیگه پیشش نرو 

اه

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

واااا خوبه ک 

ببخشیدا مال من ۲۶۰ گرم بودنوزده هفته دکترم چیزی نگفت 

بچه ها باورتون نمیشه! برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، 

شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید  

جنین ماه آخر وزن میگیره خودتو ناراحت نکن، اگه میخوای بچت وزن بگیره کربوهیدرات کم بخور به جاش پروتئین زیاد بخور مخصوصا شیر، ماهی، مرغ، کربوهیدرات فقط خودتو چاق میکنه

وا اصلا ۱۹ هفته وزن و اینا مهم نیست که😐

بهداشت گفت بچت خیلی ضعیفه

😒😒😒😒میگفتی زر نزن. 

این بهداشتیا جوری ادعا میکنن که انگار فوق تخصص دکتری دارن. وزن جنین تو هفته19مهم نیست. پن31هفتمه1600وزنشه اینقد نگران نیستم. 

برو دکتر پرونده تشکیل بده و به حرف بهداشتم اهمیت نده. به من میگفت برو دکتر تغذیه وزنت کمه. از اونور دکترم میگفت مواظب باش وزن اضاف نکنی چون خوبه وزنت

عزیزم غلط کرده 

موندم سواد ندارن مجبورن حرف بزنن یه زن باردارو نگران کنن 

خیلیم عالیه وزنش 

اصلا وزن تو هفته ۱۹ هییییییچ اهمیتی نداره موندم چرا گیر داده به وزنش، تازه نرمالم هست مال من خیلی کمتر بود

دکتر من متخصص بود 18 هفته 250 گرم بود که گفت همه چی نرماله  

باشه عزیزم آخه من کم خونی شدید هم دارم یه چرتو پرتابی گفت  سرخچه تو خونته

چرا عزیزم وزن مهمه چون نشون میده خونرسانی ب جنین خوبه یانه البته من یادم نمیاد ۱۹ هفتم چقد بود وزن بچم

ازمایشتو بذار

این بهداشت فقط حرف الکی میزنن من لکه بینی داشتم تو ازمایش ادارم یکم خون بود دکترم گفت بخاطر لکه بینیه و طوری نیست ولی این ماما تو بهداشت بهم گفتش کلیه هات مشکل دارن اینقدر جوش زدم تا تو آزمایش بعدی ک لکه بینیم خوب شده بود دیدم اصلا نه عفونتی هس نه خون

باشه عزیز م برا دوشنبه پیش متخصص وقت گرفتم

نمیدونم والا اخه میگن بیشتر هفته های آخر مهمه

الان ازمایشم همراهم نیس هستین بهداشت بذارم براتون؟

سرخچه تو خونته ؟؟!!😂😂😂😂

آره  خودمم تعجب کردم نمی‌دونم این چیه دیگه

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

هر وقت تونستی بذار

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

بیدارم می‌کنه ا خواب انکار میخواد بپره بیرون شکمم میلرزه ازلرزشش ا خواب می پرم 

اره گلم …کتک خورشیم فعلا

شما کی رفتین سونو انومالی ؟؟

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

من همش در حال تکون خوردنه  انگاری بندری میزنن اونجا.

پسره زبل😉😉 هفته ۲۱ هستم 

 

عزیزم من هم درست تجربه مشابه تورو داشتم تا اینکه با دکترساینا آشنا شدم. هم مشکلم برطرف شد هم جواب سوال‌هام رو گرفتم.

 پیشنهاد می‌کنم تو هم اینجا کلیک کنی و سوالت رو باهاشون درمیون بزاری.

جدا ؟چکارمیکنع

شما دیگه خیلی حساسی که با تکون بچه از خواب میپری، من حسش میکنم ولی از خواب نمیپرم

پنج شش روز پیش عزیزم

دخترا ساکت ترن نه؟

عزیزم😍 

خدا حفظش کنه امیدوارم همه مامانای خوشگل نینی سایتیمون زایمان راحت و بچه سالم داشته باشن♥♥♥

باورت نمیشه شکمم می‌ره جلو ازشدتش

من هفته هجدهم تکونی حس نمیکنم طبیعیه؟؟😔🤔🤔

من سر پسرن خواب نداشتم انقدر لگد میخوردم خندم میگرفت بعضی وقتا قلقلکیم اخه 😀😀😀

فداتشم

خداحفظشون کنه،کدومتون رزیم پسر داشتید؟؟بیاید راهنمایی کنید

نه دختر من یه لگدایی میزنه از ده تا پسر بدتر

منم ببستم اردیبهشت میرم هجده هفته 

ولی میترسم برم سونو و زود باشه و جنسیت رو بهم نگه بخوام دوباره هم برم 

به نظرتون زود نیست ؟؟

شاید دختره؟پسرازودتر شروع میکنن ب فعالیت

آره من تو حاملگی اولم‌که دختر بود 

خیلی بچه ساکتی بود . آروم‌تر از الآنه 

من این حاملگیمو هم زودتر حرکتاشو حس کردم هم زیاد هم‌تکون میخوره 

خواب و بیدتری هم‌سرش نمیشه 

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

ازچندهفتگی 😁

الان برامن دیگه مردی شده خالش …ولی از خیلی وقتا لگد میزدمحکم …

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

بیاین

آنومالی رفتین؟!

نی نی تون تکون میخوره؟!

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

درد سینه تون قطع شده؟!

سلام… 

من رفتم. اما تکون چیزی احساس نمیکنم. گاهی یه جاهایی از دلم برامده میشه. اما حالت ضربه زدن احساس نکردم. 

سلام گلم

هفته چندی؟

من 18 رو تموم کردم. 

آیا می‌دانید در هفته ۳۶ بارداری باید برای ذخیره خون بندناف نوزادتان ثبت‌نام کنید؟!

عزیزم شما که حاجت گرفتی برام دعا کن منم بعد دوتا سقط خدا بهم بچه داده دعا کن خدا ببخشه بهم و سالم باشه

انشالله ب سلامتی 

جنسیت هم بهت گفت؟! جفتت چیه؟! شاید اضافه وزن داری ک تکوناشو حس نمیکنی گل

منم تازه ۱۸,رو تموم کردم . اصلا حس نمیکنم هیچ تکون خوردنی به هیچ شکل . و درد سینه هم دو هفته ای هست قطع شده

منم هیچیییی حس نمیکنم دکترم گفت تا هفته ۲۴وقت هست 

سلام جانم. شما هفته چندی؟ من 18 هفته و سه روزم. 

https://www.ninisite.com/discussion/topic/5190340/ختم-۴۰هزار-صلوات-برای-خوب-شدن-حال-دلاتون

من اولای ۲۰ هفتم اره تکون میخوره درد سینه هم دارم از بغل درد میکنه 

انومالی ۱۷ هفته و خورده رفتم

منم هجده رو تموم کردم

ولی قشنگ تکوناشو حس میکنم

چهار روزی میشه که هرروز قشنگ تکون میخوره با اینکه قبل بارداریم شکم داشتم

یکشنبه نوبت انومالی دارم نگرانم

میگم شاید اینا تکون نیست مشکل دیگه پیدا کردم

جفت پوسترولترال چپ. ان شاءالله کوچولومون پسره. 

نه من 45 ام. تازه مثلا از هفته 12 تا 18 چاق شدم 45 شدم. 

تا هفته چند حالت تهوع داشتین؟من۱۰ هفتمه همش حالم بده

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

از کی تکوناشو حس کردی؟

منم اوایل نوزده هفته م. سینه هام نوکش خیلی درد داره

من تا چهارده هفته. بعدش یهو خلاص

تکوناش چطوریه؟ من گاهی سمت راست دلم برامده میشه بعد همون برامدگی میاد وسط بعد میره سمت چپ. وقتی دراز کشیدم می فهمم فقط. 

منم ۱۹هستم.هفته ۱۷رفتم هدفمند.گاهی اوقات احساس میکنم ولی دکتر گفت ۳هفته دیگه قشنگ میفهمی

نینیت پسره؟

نمیدونم دقیق شاید ۱۵ هفته

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

بچه ها باورتون نمیشه! برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، 

شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید  

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید
هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است
نی نی سایت

هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت
هفته نوزدهم بارداری تبادل نظر نی نی سایت

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.