هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری
هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400 مانند سال های گذشته در قانون بودجه تصویب شده برای همان سال یعنی سال 1400 مشخص می گردد. هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال ۱۴۰۰ دربخش های مختلف دعاوی مالی و غیر مالی، اجرای احکام و دعاوی کیفری نسبت به سال گذشته افزایش نداشته و مطابق جدول هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی سال گذشته می باشد.

برای مشاوره هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400

برای مشاوره هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400

 

مطرح کردن دعوا و شکایت در محاکم دادگستری نیازمند پرداخت هزینه ای تحت عنوان هزینه دادرسی است . هزینه دادرسی ، هزینه ای است که بابت رسیدگی به پرونده و صدور حکم و یا قرار باید پرداخت شود . این هزینه به هنگام ثبت دادخواست ، توسط خواهان پرداخت شود . در واقع به جز در موارد استثنایی تا زمانی که هزینه دادرسی پرداخت نشود به دعوی رسیدگی نمی شود . هزینه دادرسی با در نظر گرفتن چند فاکتور از جمله اینکه دعوی در چه مرحله ای قرار دارد ، دعوی از چه نوعی است ، در کدام مرجع اقامه شده است ، حقوقی است یا کیفری ، میزان بودجه و غیره متفاوت است .

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

از آنجا که جز در موارد استثنایی، اقامه دعوا و انجام امور قضایی دیگر مانند درخواست اجرای حکم، مستلزم پرداخت هزینه مربوطه می باشد، در این مقاله به توضیح هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400 در بخش های مختلف امور حقوقی، کیفری، اجرای احکام، شورای حل اختلاف و دیوان عدالت اداری  مطابق قانون بودجه سال ۱۴۰۰ می پردازیم.

 

 

 

۱۰۰.۰۰۰ هزار ریال

تذکر: مطابق تبصره ۱ ماده ۵۶۰ قانون آیین دادرسی کیفری، هزینه شکایت افراد ناتوان مالی به تشخیص دادستان از اعتبارات قوه قضاییه پرداخت می شود.

 

 

هزینه رسیدگی به شکایت کیفری چک بلامحل و به حساب مسدود 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400 به کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا مراجعه کنید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال ۱۴۰۰ ​ پاسخ دهند .

 

 

 

برای مشاوره هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400

برای مشاوره هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400


درصورتی که برای مشاوره در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به دانش چندین ساله ما در این زمینه نیاز داشتید می توانید با ایمیل یا شماره تلفن 9099075303 ( تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور و به ازای هر دقیقه 6000 تومان ) در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره حضوری سایت مشاوره دینا بهره مند گردید. همچنین می توانید از طریق فرم ارتباط با ما، پیام ها و انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید. سایت مشاوره دینا یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر اعم از قوه قضاییه ، کانون وکلا ، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و …. هیچگونه وابستگی ندارد.

جهت ارئه انتقادات، پیشنهادات و شکایات با شماره تلفن 54787900-021 تماس حاصل فرمایید.


قانون مجازات اسلامی جدیدDownloads-icon


دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییهDownloads-icon


فرم پیش نویس ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییهDownloads-icon


فرم پیش نویس ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستریDownloads-icon


ظرفیت پذیرش آزمون اخذ پروانه مشاوره خانوادهDownloads-icon

در خصوص احکام کیفری نیز همچون احکام حقوقی قانون گذار برای هریک از طرفین حق تجدیدنظرخواهی را در نظر گرفته است. با این حال در این خصوص موارد و شرایط خاصی را تبیین نموده است که نیازمند شرح و توضیح بیشتر می باشد.

ماده ۴۲۶ تا ماده ۴۴۷ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲

مرجع تجدیدنظر در احکام کیفری شعبی خاصی است که در دادگاه تجدیدنظر استان به این امر اختصاص یافته است. در غیر از مواردی که احکام دادگاه های کیفری قابل تجدیدنظر در دادگاه تجدیدنظر است، استثنائا مواردی وجود دارد که اعتراض به آنها در صلاحیت دیوان عالی کشور می باشد.

مرجع رسیدگی به درخواست تجدید نظر از آراء و تصمیمات دادگاه اطفال و نوجوانان، شعبه ای از دادگاه تجدید نظر استان است که مطابق با شرایط مقرر در قانون آیین دادرسی کیفری و با ابلاغ رئیس قوه قضائیه تعیین می گردد.

مرجع فرجام خواهی از آراء و تصمیمات دادگاه کیفری یک ویژه رسیدگی به جرائم اطفال و نوجوانان نیز دیوان عالی کشور است.

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

در خصوص اعتراض به آراء کیفری، باید دانست مواردی از احکام وجود دارد که توسط قانون قطعی شمرده شده است. این به آن معناست که این احکام قابل تجدیدنظر نیست. با شناختن این استثناء، هر حکمی که شامل این موارد نباشد غیر قطعی و قابل تجدیدنظر هست.

مواردی که قانون آن احکام را قطعی دانسته است در ماده ۴۷۲ قانون آیین دادرسی کیفری بیان گردیده است:

الف) مواردی که جرائم ارتکاب یافته از جمله تعزیرات درجه هشت باشد.

(جرائم تعزیری درجه هشت شامل جرائمی است که مجزات آنها به این شرح است : ۱- حبس تا سه ماه

۲- جزای نقدی تا ده میلیون (۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال    ۳- شلاق تا ده ضربه)

ضمنا به موجب قانون موارد زیر استثنای بند الف می باشد:

اولا: ” قرار بایگانی کردن پرونده ” مذکور در ماده ۸۰ قانون مجازات اسلامی

دوم: ” قرار تعلیق تعقیب ” مذکور در ماده ۸۱ قانون مجازات اسلامی

سوم: ” قرار توقف تحقیقات ” مذکور در ماده ۱۰۴ قانون مجازات اسلامی

چهارم: اعتراض دادستان در خصوص توبه موضوع ماده ۱۱۹ قانون مجازات اسلامی

پنجم: جرائمی که مجازات آن صرفا جزای نقدی درجه ۸ باشد در صلاحیت شورای حل اختلاف است و رایی که در شورا صادر شده است غیر قطعی است – ماده ۹ و ۲۷ قانون شورای حل اختلاف)

ششم: در مورد اطفال و نوجوانان تمامی آراء غیر قطعی و قابل اعتراض هستند.

ب) جرائم مستلزم پرداخت دیه یا ارش، در صورتیکه میزان یا جمع آن کمتر از یک دهم دیه کامل باشد.

نکته ی مهم آن که جرائم مشمول عنوان حد و قصاص همواره قابل تجدیدنظر می باشد.

همچنین به موجب تبصره ی ماده ۴۲۷ در مورد مجازات های جایگزین حبس، معیار قابلیت تجدیدنظر همان مجازات قانونی اولیه (یعنی آنچه در قانون به عنوان مجازات اصلی ذکر شده است و نه مجازاتی که پس از جایگزین کردن تعیین میگردد) است.

بنابراین آرای قابل تجدیدنظر در دو دسته ی حکم و قرار قابل بررسی هستند:

احکام : اعم از محکومیت و برائت

قرارها : شامل منع تعقیب ، موقوفی تعقیب ، قرار اناطه ، قرار تعویق صدور حکم ، قرار  رد دادخواست واخواهی و یا رد دادخواست تجدیدنظر خواهی منوط بر اینکه اصل دعوی نیز قابل تجدیدنظر باشد.

غیر از موارد فوق که بیان گردید ، سایر مواردی که قابل فرجام خواهی (اعتراض در دیوان عالی کشور) هستند به شرح زیر است:

ماده ۴۲۸ قانون مجازات اسلامی : آرای صادره درباره جرائمی که مجازات قانونی آنها سلب حیات، قطع عضو، حبس ابد و یا تعزیر درجه سه و بالاتر است و جنایات عمدی علیه تمامیت جسمانی که میزان دیه آنها نصف دیه کامل یا بیش از آن است و آرای صادره درباره جرائم سیاسی و مطبوعاتی، قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است.

مواردی وجود دارد که رای دادگاه توام با محکومیت به پرداخت دیه یا ارش و یا ضرر و زیان است که در اینصورت مطابق قانون اگر هریک از جنبه های مذکور قابل تجدیدنظر یا فرجام باشد، جنبه های دیگر رای نیز به تبع آن، حسب مورد قابل تجدیدنظر یا فرجام خواهد بود.

در ضمن اگر طرفین دعوی به هر دلیل حق تجدیدنظرخواهی یا فرجام خواهی را از خود ساقط نمایند، قانون به آن تصمیم ترتیب اثر می دهد اما بازهم طرفین در خصوص “صلاحیت دادگاه” یا “قاضی صادر کننده ی رای” ، همچنان حق تجدیدنظرخواهی خواهند داشت.

مهلت درخواست و یا دادخواست تجدیدنظرخواهی و فرجام برای اشخاص مقیم ایران ۲۰ روز و برای اشخاص مقیم خارج از کشور دو ماه از تاریخ ابلاغ رای و یا انقضای مهلت واخواهی است.

قرار بایگانی کردن پرونده (مذکور در ماده ۸۰) و قرار نظارت قضایی (مذکور در تبصره ۲ ماده ۲۴۷) ظرف مهلت ۱۰ روز قابل اعتراض است.

ماده ۸۰ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲

تبصره ۲ ماده ۲۴۷ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲

مهلت اعتراض نسبت به رای صادره از دادگاه نظامی جنگ ظرف ۷۲ ساعت (۳ روز) قابل اعتراض خواهد بود (ماده ۶۳۶ قانون مجازات اسلامی)

آیین رسیدگی در اعتراض به جرائم نیروهای مسلح – ماده ۶۳۴ تا ماده ۶۳۸

با اینحال هرگاه تقاضای تجدید نظر یا فرجام، خارج از مهلت مقرر تقدیم شود و درخواست‏ کننده عذر موجهی عنوان کند، دادگاه صادر کننده رای ابتدا به عذر او رسیدگی می نماید و در صورت موجه شناختن آن، قرار قبولی درخواست و در غیر این صورت قرار رد آن را صادر می کند. 

افرادی که حق درخواست تجدیدنظر یا فرجام دارند:

الف – محکوم علیه، وکیل یا نماینده قانونی او

ب – شاکی یا مدعی خصوصی و یا وکیل یا نماینده قانونی آنان

پ – دادستان از جهت برائت متهم، عدم انطباق رای با قانون و یا عدم تناسب مجازات

حال باید دانست از چه جهاتی میتوان از حکم صادره تجدیدنظر خواهی یا فرجام نمود؟

ماده ۴۳۴ قانون مجازات اسلامی جهات تجدیدنظر را به شرح زیر برشمرده است:

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

جهات تجدید نظرخواهی به شرح زیر است:
الف- ادعای عدم اعتبار ادله یا مدارک استنادی دادگاه
ب- ادعای مخالف بودن رای با قانون
پ- ادعای عدم صلاحیت دادگاه صادر کننده رای یا وجود یکی از جهات رد دادرس
ت- ادعای عدم توجه دادگاه به ادله ابرازی

تبصره- اگر تجدید نظرخواهی به استناد یکی از جهات مذکور در این ماده به عمل آید، در صورت وجود جهت دیگر، به آن هم رسیدگی می شود.

 نکته ی مهم و قابل توجه آن است که دادگاه تجدید نظر استان و دیوان عالی کشور فقط نسبت به آنچه مورد تجدید نظر خواهی یا فرجام خواهی واقع و نسبت به آن رای صادر شده است، رسیدگی می کند.

اگر طرفین تنها نسبت به رای کیفری تجدیدنظر یا فرجام خواهی نموده باشند، پس از درخواست کتبی و پرداخت هزینه دادرسی  به این درخواست رسیدگی خواهد شد اما اگر در خصوص ضرر و زیان ناشی از جرم هرگونه ادعایی داشته باشند، می بایست مطابق قانون آیین دادرسی مدنی دادخواست خود را به دادگاه حقوقی تقدیم نمایند، مگر اینکه چنین درخواستی نسبت به جنبه یکیفری و ضرر و زیان ناشی از جرم بصورت توامان تقدیم شده باشد.

به موجب قانون هرگاه تجدید نظر خواه یا فرجام خواه، مدعی اعسار از پرداخت هزینه دادرسی دعوای ضرر و زیان ناشی از جرم شود، دادگاه صادر کننده رای نخستین به این ادعاء خارج از نوبت رسیدگی می کند.

همچنین هرگاه تجدید نظر خواه یا فرجام خواه زندانی باشد، حسب مورد از پرداخت هزینه دادرسی مرحله تجدید نظر یا فرجام در امری که به موجب آن زندانی است، معاف می گردد.

تجدید نظر خواه یا فرجام خواه باید حسب مورد، درخواست یا دادخواست خود را به دفتر دادگاه صادر کننده رای نخستین یا تجدید نظر و یا دفتر زندان تسلیم کند. دفتر دادگاه تجدید نظر استان یا زندان مکلف است پس از ثبت تقاضای تجدید نظر یا فرجام، بلافاصله آن را به دادگاه صادرکننده رای نخستین ارسال کند.

در صورتی که تجدید نظر‏ خواهی یا فرجام خواهی در مهلت مقرر صورت گیرد، دفتر دادگاه صادرکننده رای نخستین، بلافاصله یا پس از رفع نقص، پرونده را حسب مورد، به دادگاه تجدید نظر استان یا دیوان عالی کشور ارسال می کند.

آرائی که در مرحله تجدید نظر صادر می شود، قطعی است.

 

موسسه  حقوقی وکلای رای مثبت با همکاری تعدادی از بهترین وکلای جعل اسناد و دکترین حقوق و اساتید دانشگاه،سالیان طولانی در قبول دعاوی کیفری سابقه داشته و توانسته رضایتمندی بالای موکلین خویش را بدست آورد.

وکلای  موسسه با تجربه و دانش کافی خود توانسته اند بهترین راهکار را برای به نتیجه مطلوب رساندن این دعاوی ها به کار گیرند و موکلین را از داشتن یک همراه متخصص وکیل کیفری  مطمئن سازند.

یک وکیل پایه یک دادگستری یا وکیل کیفری در تهران به علت تجربه بالای کاری خویش در این شهر، آشنایی کافی به مراجع و مراکز مرتبط با این دعاوی ها را دارد و به همین واسطه می تواند تسلط بیشتری داشته و نتیجه بهتری را کسب نماید.

سلام خسته نباشید . من در دادگاه بدوی رای به نفع من صادر شد . اما دوباره طرف مقابل من رفت اعتراض زد با وجود اینکه هیچ مدرکی ندارد و فقط با پارتی از من شکایت کرد و دروغ می‌گوید .
الان پرونده ما رفته شعبه تجدید نظر ۶۷ تهران که پیگیری کردم گفتن وقت احتیاطی خورده به پرونده. من الان باید چیکار کنم که پرونده زودتر به جریان بیفته. ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام در وقت احتیاطی می توانید به شعبه مراجعه کنید و ببینید قاضی چه دستوری در پرونده صادر کرده است و از ایشان درخواست کنید زودتر حکم صادر کنند .

سلام خسته نباشید. دادگاه کیفری به خاطر نبردن شاهد به دادگاه حکم تبرئه متهم پرونده داده شده. شاهدهای من بخاطر تهدید متهم به دادگاه نیامدن ومن هم این موضوع دردادگاه گفتم.وهم ضابط نیروی انتظامی که معاینه محل رفته تحقیق کرده نوشته که همسایه ها از متهم ترسیده وشهادت نمدهند. متهم باچاقو بصورت من زده.من برای دادگاه تجدید نظر باید چه کار کنم.

سلام اگر می توانید شهود را به دفتر اسناد رسمی ببرید و اضهاراتشون را در آنجا ثبت و گواهی امضا بگیرید . در صورت تمایل جهت مشاوره تخصصی با شماره ۸۹۳۵۱ تماس گیرید.

سلام وقت بخیر
یکی از آشنایان ما را ب جرم حمل بار مسروقه که خودش از مسروقه بودن آن بار بی خبر بود دستگیر کردندو چند روز بازداشت شد و بعد از رضایت شاکی ها تبرئه شد. بعد از دستگیری ایشان مأورین ایشان را ب شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند و خسارت زیادی ب ایشان وارد کردند که نامه پزشکی قانونی هم موجود هست و حتی موقع ورود ب زندان برای بازداشت نوشته اند سر تا پا زخم… ایشان از مامورین شکایت کردند و مدارک را ارائه دادند و حاضرند سوگند هم بخورند که کار ایشان بوده ولی بدون اینکه ایشان را ب دادگاه بخوان قرار منع تعقیب مأمورین رو صادر کردند که در صورت عدم اعتراض ایشان تبرئه میشن. سوال ما از شما اینه آیا مدارک ما( نامه پزشکی قانونی، نامه زندان مبنی بر سرتا پا زخم بودن و سوگند ایشان) دلایل کافی برای ثابت شدن جرم مأمورین نیست؟ اگر اعتراض بکنیم تأثیری خواهد داشت؟ ب نظر شما چیکار کنیم ما؟

سلام برای اثبات ادعای خود باید دلیل ارايه نمایید . مثلا شهادت شهود و اگر شاهد ندارید به قسم شرعی استناد نمایید.

وکیل تاپ –

وقتی جهت احقاق حق تان به دادگستری مراجعه می کنید باید یک سری هزینه ها را پرداخت کنید به طور نمونه هزینه اوراقی که تقدیم نموده اید مانند دادخواست و شکواییه و یا از جهت دعوا تمبر باید باطل کنید. در دعوای حقوقی و کیفری نحوه ابطال تمبر و معیار تعیین میزان آن متفاوت است. در این بخش به بیان هزینه دادرسی در امور حقوقی پرداختیم.

دسترسی سریع به عناوین:

بیشتر بخوانید: بررسی وظایف دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

این مطلب توسط وکیل متخصص وکیل تاپ نگاشته شده است.

چگونه وکیل پایه یک دادگستری شویم؟

احیاء هزار واحد تولیدی در سال گذشته

اصلاح لایحه تجارت تصویب شد

معرفی اولویت های سال ۹۹ پژوهشگاه قوه قضائیه

طرح اصلاح انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان در مجلس تصویب شد

خطای انسانی اینبار در دریا؛ برخورد موشک کروز ناوشکن جماران با ناوچه لجیستکی کنارک

باسلام،خسته نباشید
من با یک شرکت تولیدی پوشاک،قراداد مشارکت دارم،سرمایه گذاشتم که ماهانه سود مشارکت به بنده تعلق میگیره،دو قسط معوقه داره شرکت،مهرماه هم پایان قرارداده،من تماس گرفتم بابت معوقه ها،گفتن که بعد از اتمام قرارداد و تسویه کامل ابن دوماه معوقه هم تسویه میشه،من بابت ضمانت، معادل سرمایه ی گداشته شده یک چک شخصی مدیرعامل و پشت نویسی شده توسط رئیس هیئت مدیره به عنوان ضامن به تاریخ ۵ مهرماه و سفته بدون تاریخ به امضا و اثر انگشت رئیس هیئت مدیره ازشون گرفتم، سوال بنده این هست که زمان تسویه من باید برم بانک و چک رو نقد کنم که معادل مبلغ سرمایه ی داده شده هست ولی این‌مبلع دوماه معوقه رو هیچ مدرکی ندارم،مثه چک ، آیا میتونن بعد از تسویه و نقد شدن چک ، از پرداخت این دو قسط سودمشارکت ماهانه ی معوقه چشم پوشی کنن و پرداخت نکنن؟؟ و اینکه از ماه اول کلا با تاخیر پرداخت میکردن،الانم که مسیج هایی که به هم دادیم نشون میده که دوماه تاخیر دارن،میشه بابت دیرکرد و تاخیر در پرداخت شکایت کرد?در قرارداد قید نشده بابت تاخیر مبلغ اضافه پرداخت بشه، شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود هستش.
ببخشید طولانی شد، سپاس از پاسخگویی🌹

سلام برای مشاوره حقوقی به شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰ تماس بگیرید نیاز به بررسی بیشتر دارد

سلام
سال قبل خانمم ۲۰۰ سکه مهریه شکایت کرده هزینه دادرسی شده ۳۲ میلیون تقریبا، امسال به ۵۰ عدد کاهش داده و هزینه دادرسی رو حدود ۸ میلیون پرداخت کرده و الان من محکوم به پرداخت شدم برای اعتراض به رای صادره و تجدید نظر خواهی می بایست به نرخ روز هزینه دادرسی رو پرداخت کنم؟ یا برای درخواست اعسار از پرداخت هزینه دادرسی باید چه مبلغی رو تو سامانه وارد کنم؟

سلام اعسار غیرمالی هست هزینه دادرسی در دعاوی غیرمالی، (طبق بخشنامه رئیس قوه قضاییه) از ۴۰۰.۰۰۰ هزار ريال تا ۱.۸۰۰.۰۰۰ میلیون ريال.

سلام ضمن خسته نباشید مسافری سوار ماشینم شد موقع پیاده شدن یک رشته تسبیح به ارزش دو میلیون تومن ازداخل ماشینم سرقت کرده هم اسمشو میدونم هم آدرس هم شماره تماسشو دارم باید چکار کنم

سلام شکایت سرقت مطرح کنید

سلام من نسبت به حقوقی که ازتامین اجتماعی دریافت میکنم و محل کاری که همسرم کار میکرده معترض هستم چون مستمری بگیر همسرم هستم ایشان با فوق لیسانس و بیشتر از ۱۵سال مدیریت در سه سال اخر در حق ایشان اجحاف شده و ظاهرا با ۲۵سال سابقه بازنشسته شده ولی الان طبق جدول حقوقی اعلام شده، جزو حداقل بگیر ،میان بگیر،۲۰سال میباشد ایا میتوانم اعتراض کنم و نتیجه ای میگیرم باید چکار کنم ؟.
سوال دوم ایا چکی که چند سال از زمان اون گذشته به نرخ روز حساب میشه ؟
تلفن ۰۹۳۵۹۶۸۱۶۴۹

سلام بله میتوانید طرح دعوی در دیوان مطرح کنید بستگی به میزان زمانی دارد که گذشته

سلام در سال هشتاد ودو چند فقره چک جمعا به مبلغ پنج میلیون تومن به شهرداری جهت پروانه ساختمان دادم بعد ملک را به کسی واگذار کردم که قرار شد خود هزینه ها را بدهد چند روز پیش متوجه شدم شهرداری چکهایم را در سال ۹۲ به شخصی واگذار کرده و شخص مذکور در همان سال چکها را اقدام کرده در شورای حل اختلاف بدون هیچ ابلاغی به اینجانب رای گرفته به مبلغ صد وده میلیون تومن سوال من این این چگونه پنج میلیون چک صد وده میلیون شده آیا چکی که در وجه شهرداری بوده قابل واگذاری به کسی میباشد اگر بخواهم واخواهی
بدهم بر اساس مبلغ مندرج در چک هزینه
اش محاسبه میشود

باسلام ۰زمینی کشاورزی خریداری کردم بصورت قولنامه دستی و در زمان امضاء فروشنده بنده حاضر و ناظر و عدم احراز هویت وی را رویت نکردم بعد از دیوار کشی و نصب درب حالا مدعی پیدا شده درب آهنی ورودی را جوش زده و تابلوی کرده که این ملک برای من است سال ۹۴ خریداری کردم و بنده ملک را سال ۹۷ خریداری کردیم وبنگاه میگوید درست میشود صبر کنید بدون اراءیه مدارک. ملک در استارا میباشد

سلام. نیاز به مشاوره با وکلای ملکی دارید در قسمت مشاوره های تلفنی سایت از گزینه مشاوره تلفنی استفاده کنید

با سلام پس از تامین دلیل با جلب نظر کارشناس مبلغ ۶۰ میلیون تومان به ما تعلق گرفته حالا که برای دادخواهی وپرداخت خسارت ها باید به دادگاه مراجعه کنیم میخواستم بدونم هزینه دادخواهی وتمبر چه قدر میشه

سلام، بنده به رای صادره ازدادگاه تجدیدنظراداره کارکه برای بنده صادرشده اعتراض دارم بایدچیکارکنم کجااعتراض کنم وهزینه اعتراض کردن چقدرمیباشد

سلام ازطرف اداره کاررای به نفع من درسال۹۶صادرشده وطرف به یک میلیون وپانصدهزارتومان محکوم شده بمن بپردازد ومن ایشان راپیدانمیکنم ورفتم تاخیر تادییه زدم دردفاترپلیس قضایی بایدحالاچیکارکنم. چون هیچ جوابی برای من نیامده ودفترقصایی میگوید پرونده شمادرفلان دادگاه رفته وجزاین چیزی نمیداند

سلام، بنده به رای صادره ازدادگاه تجدیدنظراداره کارکه برای بنده صادرشده اعتراض دارم به کجابایدبرای اعتراض بروم؟ به دفاترپلیس قضایی هم که رفتم میگویند حدود۱۵۰هزارتومان هزینه دارد؟ بایدچیکارکنم کجااعتراض کنم وهزینه اعتراض کردن مگرچقدرمیباشد؟

سلام دفاتر خدمات قضایی مراجعت نمایید

سلام. هزینه دستور موقت خودروی با ارزش ۱۷۰ میلیون‌چقدر میشه؟ آیا باید مبلغی به حساب دادگاه واریز و مسدود شه تا همچین‌حکمی گرفت؟ ای مبلغ نسبت به قیمت مال مربوطه چگونه محاسبه میشه و چقدر هست؟

سلام من یه دادخواست نوشتم ازطریق دفترقضایی هزینه ای ازمن نگرفتم دادخواستم مطالبه وجه بودمبلغ۱۰۴میلیون تومن بابت واریزخریدماشین بودحالاهمسرم فوت کردمن دادخواست مطالبه وجه کردم فیش بانکی دارم ازطرطق شماره شباواریزکردم ازحساب خودم آیادادگاه براساس مدارکی که دارم میتوانم رای بیارم توکل برخدا

سلام بایستی گواهی فوت ارایه دهید واینکه جزشما کسی دیگه ورثه باشد بایستی انحصار وراثت نمایید

سلام هزینه الزام به تحویل چگونه محاسبه و چقدر میشه؟

سلام هزینه واخواهی۵ملیون سفته چقدرمیباشد سپاس

ایا در یک برونده حکم بیاد و به دلیل مشکلات نتونم اعتراض بزنم ایا امگان ش هشت درخواست تجدید نظر بدم؟ مطالبه ۸۵ میلیون کردم هزینه تجدید نظر چقدر میشه

سلام باید دید موضوع چیه و مدت تجدید نظر تمام نشده باشد .هزینه دادرسی دعاوی مالی در مرحله تجدیدنظر و واخواهی, چهار و نیم درصد محکوم‌به

سلام مستاجر بعد از یکسال قرارداد رسمی دوبارهشفاهی تمدید کرد حلا بعد از ۴ ماه خانه را تخلیه کرده و کلید ها را به شورای حل اختلاف داده.آیا من میتونم از زمان تخلیه و تحویل کلید ها اجرت المثل دریافت کنم ؟آیا ایشان باید یکماه اجاره اضافی بپردازد؟خسارتی که به خانه زده را چگونه میتوان گرفت؟

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

سلام من ۵ فقره چک به یه دوست دادم بابت مبل بگیرد الان سه تا را پاس کرده ولی دوتای آن را برگشت خورده وجواب تلفن هم نمیده پشت چک را هم امضا کرده حالا میخواهم بدانم که ایا با امضا پشت چک میتونم شکایت کنم به پولم میرسم.

سلام:صادرکننده چک در هرصورت مسولیت مطلق دربرابر دارنده دارد پس می توانید در هر صورت به طرفیت صادر کننده چک دعوا خودتان را مطرح نماید.

سلام بنده کارمند رسمی ازمایشی وزارت بهداشت بودم سال۹۴ به خاطر مشکلات مالی خارج از محیط کار وشخصی زندانی شدم همان سال هسته گزینش عدم همکاری برای من زد من هم طی یک لایحه به حکم اعتراض کردم که دوباره حکم اخراج صادر شد و۲ماه مهلت اعتراض داشت من به خاطر شرایط روحی وعدم اطلاع از قانون وعدم دسترسی به وکیل امکان اعتراض نداشتم سال۹۹از زندان ازاد شدم ایا الان امکان طرح شکایت در دیوان برایم مقدور می باشد واحتمال موفقیت چند درصد میباشد

سلام: شما باید حتما با یک وکیل متخصص مشاورت نمایید.

سلام . من ۴۰۰ میلیون به شخصی دادم که گفته کارمند ایران خودرو هس برای اینکه برام از ایران خودرو ماشین صفر بیاره.پول بحساب ۳ نفر واریز شده و یک رسید دارم که مشخصات فروشنده و مورد معامله درج شده بدون ذکر خریدار و الان نمیتونم پیداش کنم و تلفن هم جواب نمیده. چه نوع شکایتی باید بکنم ؟ حقوقی یا کیفری ؟ ( کیفری به جرم کلاهبرداری می شود مطرح کرد؟؟؟) هزینه ش چقدر میشود؟ با تشکر

سلام: از طریق کیفری اقدام نمایید.

سلام. یه کلاهبردار زنگ زد به من. چند تا کد گرفت از من. ک نمیدونم کد چی بود. قصد خالی کردن حساب داشت و شماره کارت هم گرفت. آیا باید پیگیری کنم این موضوعو؟

باسلام
بهتر است که هرگز به پیامک‌ها و یا تماس‌های تلفنی با عنوان شما برنده قرعه کشی ما شده‌اید توجه نکنید و اطلاعات حساب های بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید، همچنین در صورت برنده شدن جوایز مختلف نیازی نیست شهروندان برای دریافت جایزه خود مبلغی را پرداخت کنند یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارسال کنند. در صورت مواجهه با این گونه تماس ها موضوع را را از طریق سایت اینترنتی فتا ناجا به آدرس http://www.cyberpolice.ir  اطلاع رسانی کنید.

سلام. یه کلاهبردار زنگ زد به من. چند تا کد گرفت از من. ک نمیدونم کد چی بود. قصد خالی کردن حساب داشت و شماره کارت هم گرفت. آیا باید پیگیری کنم این موضوعو؟ من اولین باره این موضوعو دارم طرح میکنم.

باسلام
از طریق پلیس فتا پیگیری نمایید.

سلام میزان ابطال تمبر مالیاتی دعوی کیفری برای اعلام وکالت چقدر هست؟

سلام: بسته به نوع دعوای کیفری میزان تمبر مالیاتی متفاوت خواهد بود و بسته به میزان حق الوکاله اخذ شده تمبر ابطال خواهد شد.

باسلام و عرض ادب

ما دو برادر و یک خواهر هستیم که مادرمان یک سال پیش فوت شده و پدر ما بدون رضایت ما زن گرفته و هیچ کدام از ما راضی نبودیم و میخواهیم حق مادرمان را بگیریم آیا چیزی به ما تعلق میگیره؟ در ضمن پدربزرگ و مادربزرگمان هم فوت کردن و یک سوال بسیار مهم اینکه هزینه تمبر دادگاه و دادرسی چند میشه؟ چون پول وکیل گرفتن نداریم خودمان میخواهیم پرونده رو جلو ببریم ممنون میشم جواب بدید باتشکر

سلام: باید از طریق دادگاه درخواست تقسیم ترکه با ضمیمه کردن برگه انحصار وراثت اقدام نماییدولی انجام این عمل از سوی خود شما امری بسیار سخت می باشد چون دادخواست و درخواست انحصار وراثت توسط وکیل یا یک شخص حقوقی تنظیم شود.برای راهنمایی بیشتر از طریق سامانه وکیل تاپ مشاوره نمایید.

با سلام . دیروز شخصی به شماره همراه اولم زنگ زدن و بهم گفتن که تو قرعه کشی همراه اول برنده شدین ،زیارت کربلا و نه میلیون جایزه نقد و با حرفاش منو سمت دستگاه‌ خودپرداز کشوند منم یه کارت که موجودیش خیلی کم بود رو گذاشتم تو دستگاه که سریع حسابم‌ رو خالی کردن دستگاه رسید هم بم نداد برای شکایت از این کلاهبردار به کجا باید مراجعه کنم تا جلوی همچین کلاهبردارانی گرفته بشه و به سزای اعمالشون برسن

سلام: می توانید از طریق تنظیم شکواییه با درج مشخصات این فرد اقدام به شکایت بابت کلاهبرداری کرده و مبلغی که پرداخت شده رااز این فرد مطالبه نمایید برای راهنمایی بیشتر از طریق وکلای انلاین سامانه وکیل مشاوره نمایید.

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید:

این مطلب توسط وکیل متخصص وکیل تاپ نگاشته شده است.

محاسبه هزینه دادرسی دعاوی در حقوق ایران در هنگام اقامه دعوا از خواهان دریافت می‌شود ولی درصورتی‌که حکم دعوا به نفع خواهان صادر شود و خواهان در دادخواست خود مطالبه‌ی هزینه دادرسی را نیز به‌عنوان بخشی از خواسته خود مطرح کرده باشد می‌تواند هزینه دادرسی پرداخت‌شده را از خوانده مطالبه نماید.

بر اساس مقررات آیین دادرسی مدنی، عدم پرداخت هزینه دادرسی از سوی خواهان در هنگام تقدیم دادخواست و اقامه دعوا باعث می‌شود دادخواست وی به جریان نیفتد و از سوی مدیر دفتر دادگاه اخطار رفع نقص دادخواست برای وی صادر شود.

جدول هزینه ها در بخش پایین مقاله قابل دانلود است

هزینه دادرسی شامل چه مواردی است؟

دعاوی غیرمالی از دو دسته دعوا تشکیل می‌شوند، دسته نخست دعاوی غیرمالی ذاتی هستند که اثر مستقیم طرح آن‌ها مسائل غیرمادی را شامل می‌شود مثل دعوای حضانت. دسته دوم دعاوی غیرمالی اعتباری هستند یعنی دعاوی که ذاتاً مالی بوده‌اند اما قانون‌گذار بنا به مصالحی آن‌ها را غیرمالی به شمار آورده است مثل دعوای موجر و مستأجر به شرط اینکه اجاره‌بها محل نزاع نباشد.

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

ساده‌ترین تعریفی که می‌توان از دعوای مالی ارائه داد این است که اثبات ادعا در این دعاوی مستقیماً اثر مالی دارد.

ممکن است تصور شود در برخی دعاوی غیرمالی مثل دعوای اثبات اصل نکاح، آثار مالی بسیار جدی‌ای قابل پیش‌بینی است مثل ایجاد رابطه توارث یا برقراری حق بر نفقه و … اما باید در نظر داشت که این آثار مالی فرع بر شکل‌گیری رابطه زوجیت است و زوجیت به‌عنوان اثر مستقیم و اصلی در چنین دعوایی شناخته می‌شود.

هزینه دادرسی چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه دادرسی دعاوی غیرمالی اعم از غیرمالی ذاتی و غیرمالی اعتباری مقطوع و ثابت است و مرجع اقامه دعوا چه دادگاه بدوی باشد چه دادگاه تجدیدنظر و چه دیوان عالی کشور در میزان هزینه دادرسی تفاوتی به چشم نمی‌خورد.

الف) در مرحله بدوی: در مرحله بدوی تا مبلغ دویست میلیون ریال دو نیم درصد ارزش خواسته و مازاد بر آن سه و نیم درصد.

ب) در مرحله واخواهی( شکایت از حکم غیابی) و مرحله تجدیدنظر: هزینه دادرسی بر اساس ارزش محکوم‌به محاسبه می‌شود و میزان آن چهار و نیم درصد محکوم‌به است؛

ج)در مرحله فرجام‌خواهی و اعاده دادرسی و اعتراض ثالث: هزینه دادرسی بر اساس ارزش محکوم‌به محاسبه و پرداخت می‌شود که تا پنج و نیم درصد است.

د) اعتراض به قرارها: ۱.هزینه ی اعتراض و درخواست تجدید نظر از قرارهای قایل تجدید نظر در دادگاه و دیوان عالی کشور ۳۰۰ هزار ریال. ۲.هزینه ی اعتراض به قرارهای قابل اعتراض در دادسرا ۲۰۰هزار ریال.

ه) درخواست تأمین دلیل، تأمین خواسته، دستور موقت: هزینه دادرسی این درخواست‌ها صرف‌نظر از مرجعی که درخواست از آن صورت می‌گیرد و نحوه طرح آن از ۴۰۰۰۰۰ ریال تا ۱۸۰۰۰۰۰ ریال با توجه به نوع دعوا است.

و) ابلاغ اظهارنامه و واخواست نامه: هزینه دادرسی آن معادل ۱۰۰۰۰۰ریال است.

اگر دعاوی متعدد در ضمن یک دادخواست اقامه شود ( مثلاً دعوای مطالبه اجرت‌المثل عین مستأجره، اجاره‌بهای معوقه، تخلیه و خلع ید و …) هزینه دادرسی هر دعوا به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود و خواهان مکلف است همه هزینه‌ها را جمع کرده و یکجا پرداخت نماید.

بر اساس جدول شماره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور تعرفه خدمات قضایی به صورت جدول ذیل می باشد.

عنوان

تعرفه سال ۱۳۹۹

 

 

مؤسسه وکلای بین المللی بیان امروز، در زمینه حل و فصل ختلافات و طرح دعوی و پیگری پرونده حقوقی و کیفری در مراجع عمومی دادگستری و مراجع اختصاصی دادگستری اعم از دادگاه های حقوقی و دادگاه های کیفری، دادگاه تجدیدنظر، دیوان عالی کشور، دیوان عدالت اداری و شورای حل اختلاف به ارائه خدمات وکالت و مشاوره حقوقی به اشخاص خارجی و ایرانی حقیقی و حقوقی می پردازد. از جمله این خدمات میتوان به مشاوره خصوص نگارش دادخواست، دفاع در پرونده های حقوقی و کیفری و …. اشاره کرد.

این موسسه با بهره مندی از وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی مجرب و متخصص، آماده ارائه خدمات حقوقی مورد نیاز به منظور طرح دعوی و پیگیری پرونده های حقوقی و کیفری در مراجع دادگستری است.

بیشتر بخوانید:

هزینه ثبت دادخواست

برای دانلود pdf  جدول تعرفه خدمات قضایی سال ۱۳۹۹ کل کشور به صورت جدول، کلیک کنید.

ادامه مطلب

ادامه مطلب

بایلام ازمن یک شکایت شده درمورده تصادفی که در ۶ماه پیش انجام شده وبنده به یک پایه برق برخورد کردم که درهمان زمان سازمان برق از بنده کلیه هزینه های وارده را دریافت کرده است والان بعد از ۶ماه شرکتی که درمجاورت آن پایه برق بوده مدعی شده که ظرف ۲۴ ساعت که برق آنها قطع شده ۴۱۰میلیون تومان متضرر شده اند در صورتیکه هم پاسگاه که گزارش حادثه را داده وهم خودم به عینه دیدم که بعد از ۲ساعت خط برق ترمیم شد .حالا من میخواستم لطفا هم درمورد هزینه وکیل گرفتن و …راهنمایی بفرمائید

سلام بعد از جلب،با پرداخت مبلغ کل محکومیت بعنوان ضمانت توسط شخص دیگری طی صورتجلسه پاسگاه از بازداشت درآمدم حال پول (۵میلیون تومان) بحساب دادگاه واریز شده و شاکی برداشت نکرده آیا میتوانم اعسار بدهم؟

درود و خدا قوت حداقل بهای خواسته در دادگاه بدوی که قابل اعتراض و تجدید نظر باشد چقدر است؟

در دعوی مالی خوانده تقاضای تجدید نظر کرده آیا خواهان هم باید هزینه مالیات وتمبر وکیل خود را برای تجدید نظر بپردازد

باسلام و عرض ادب

ما دو برادر و یک خواهر هستیم که مادرمان یک سال پیش فوت شده و پدر ما بدون رضایت ما زن گرفته و هیچ کدام از ما راضی نبودیم و میخواهیم حق مادرمان را بگیریم آیا چیزی به ما تعلق میگیره؟ در ضمن پدربزرگ و مادربزرگمان هم فوت کردن و یک سوال بسیار مهم اینکه هزینه تمبر دادگاه و دادرسی چند میشه؟ چون پول وکیل گرفتن نداریم خودمان میخواهیم پرونده رو جلو ببریم ممنون میشم جواب بدید باتشکر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

وب‌ سایت

موسسه وکلای بین المللی بیان امروز در سال 1387 تحت شماره 23211 در تهران تاسیس شده و در بخش های حقوق تجارت بین الملل و حقوق و دعاوی داخلی به ارائه خدمات مشاوره حقوقی و وکالت به اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از داخلی و خارجی می پردازد. رویکرد و هدف اصلی ما، گسترش فرهنگ استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در عرصه های تجاری و مدنی و در راستای پیشگیری از هزینه های فردی واجتماعی گزافی است که صرف حل و فصل اختلافات حاصله در مراجع قضایی و غیر قضایی می گردد.

  ایران ، تهران، بلوار نلسون ماندلا (جردن)، پایین تر از جهان کودک ،خیابان ناوک، پلاک 16، طبقه اول، واحد 1 و 3، کدپستی: 1518633741

  [email protected]

  02188205061


دانلودDownloads-icon

%PDF-1.6
%
1 0 obj
k!D)͈i)
/RegistryName (jum7]it;p$8ib>A{lk!)
/Type /OutputIntent
/S /GTS_PDFA1
/Info (NrX”$1Xʍ~yrXeR, u”6!ŵS

هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی ۹۹

 

 

 

*مبلغ بالا در نسخه منتشر شده لایحه بودجه توسط سازمان برنامه و بودجه «۳.۳۰۰.۰۰۰ تا ۳۳.۰۰۰.۰۰۰» درج شده که به احتمال قوی ناشی از اشتباه تایپی است.

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

– مطابق بند ۳ ماده ۴ قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین:«در صورتی که مجازات حبس با جزای نقدی توأم باشد و به جای حبس و مجازات تعزیری جزای نقدی مورد حکم واقع شود، هر دو مجازات نقدی جمع خواهد شد.

مطالب مرتبط:

– تعرفه‌های مصوب خدمات قضایی ۹۸

– تعرفه‌های مصوب خدمات قضایی ۹۷

– تعرفه‌های مصوب خدمات قضایی ۹۶

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید۰۹۱۰۱۴۱۳۹۰۴

یکی از مسائلی که افراد در حین دادرسی با آن مواجه هستند و حتی در برخی موارد ممکن است به دلیل آن از شکایت کردن صرف نظر کنند، پرداخت هزینه های دادرسی است. هزینه های دادرسی معمولاً مبلغی مورد شکایت می باشد که باید زودتر برای تشکیل پرونده پرداخت شود. در بسیاری از اوقات این هزینه، هرچند کم و ناچیز، از توان پرداخت برخی افراد خارج است. هرچند که قانون گذار، اعسار از از پرداخت هزینه های دادرسی را طی شرایطی مجاز اعلام کرده است، در هر صورت طرف دیگر می تواند از این مسئله سوء استفاده کنند و عدم پرداخت را دلیلی برای بطلان شکایت عنوان کنند. همچنین اگر شخصی که قصد پرداخت نکردن هزینه را به دلایل مجاز دارد، طی سلسله مراتبی این کار را نکند، روند شکایت می تواند بسیار طولانی شود.

اگر بنا شد که کسی از فرصت یعنی پرداخت نکردن هزینه‌های دادرسی طبق مجوز قانون‌گذار پیروی کند، باید ابتدا لیست اموال خود را تهیه کند سپس استشهادیه ای مبتنی بر لیست اموالش تهیه کند و دو شاهد آن را امضا کنند در انتها تمام این مدارک را به دادخواست خود پیوست قرار دهیم تا بتوانیم از هزینه های دادرسی معاف شویم.

در لیست زیر، تعرفه هزینه های دادرسی را آورده ایم.

 

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

 

 

 

 

 

تذکر: مطابق تبصره ۱ ماده ۵۶۰ قانون آیین دادرسی کیفری، هزینه شکایت افراد ناتوان مالی به تشخیص دادستان از اعتبارات قوه قضاییه پرداخت می شود.

 

 

 

 

 

 

کارشناسان وکیل پرس به صورت تلفنی و چت آنلاین سایت به صورت 24 ساعته منتظر سوالات حقوقی شما خواهند بود، با ما همراه باشید

صفحه رسمی اینستاگرام وکیل پرس را دنبال کنید

دیدگاه

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

 خیابان شریعتی، بالاتر ازحسینیه ارشاد

© تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به مجموعه وکیل پرس می‌باشد.طراحی و توسعه توسط هلدینگ نگاه آرمانی

برای محاسبه هزینه دادرسی اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی محاسبه کلیک کنید.

هزینه دادرسی: ریال

برای دعاوی مالی، غیرمالی و کیفری

محاسبه به نرخ روز و سکه

براساس مبلغ خواسته

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

بسیار عالی و عادلانه

عالی

عالی

باسلام ۱۲۵میلیون ریال چک را از طریق دادگستری از حقوقم برداشت شد تاخیر تادیه را با رای دادگاه متساوی با شخص پشت امضا کرده زدند حال من سال ۹۸ تاخیر تادیه را ۵۱ میلیون ریال سهم خودم را پرداخت کردم کل نیم عشر دولتی را ۶میلیون ۲۵۰ هزار ریال خودم پرداخت کردم
الان شاکی و شخص ضامن پشت امضا با هم رفیقم نه اون پرداخت کرده نه شاکی درخواست کرده .
چک منم بلاتکلیف مونده لطف کنید چیکار کنم

سلام وقت بخیر
من بایه ماشین تصادف کردم که مالی بیمه اش ۲۲ میلیون هست وخسارتی که به ماشینم وارد شده توسط نمایندگی ۶۶ میلیون اعلام شده برای اضافه ی هزینه ها از بیمه بدنه ی ماشین خودم میخوام استفاده کنم شکایت تامین دلیل رودرشورا انجام دادم برای ادامه شکایت باید چیکار کنم هزینه ی دادرسی چه مبلغی میشه؟؟

هزینه دادرسی خواسته من که ابطال اسناد ملکی صادر شده معارض می باشد در کدام گزینه است، با تشکر

سلام خسته نباشید بنده ۲شهریور دادخواست حکم تخلیه و اجور معوقه و خسارت تادیه دادم الاه حکم تخلیه داده شده و مبلغ اجور معوقه تعیین شده و خسارت تادیه را گفته اجرای احکام تعیین کنه از تاریخ دادخواست تا اجرای حکم تخلیه تحت چه عنوانی میتونم خسارت ( اجاره تحت تصرف که قراردادش تموم شده و بدون قرارداد نشسته)بگیرم

باسلام و عرض ادب بنده سال ٩٧ از شخصي مبلغ ١٥ ميليون تومان سفته داشتم و هنگام سررسيز مجبور به اجرا گذاشتن سفته شدم،بعد متوجه شدم محكوم له از من به عنوان نزول گير و ربا خوار شاكي شده و تا زماني ثابت كردم من نزول گير نيستم پرونده من ساكن بود در زمان تبرئه شدن من از نزول پرونده به جريان افتاد و محكوم له محكوم به پرداخت گرديد و درخواست تقسيط كرد و با قبول تقسيط يك سوم مبلغ پرداخت ن ماهانه(٥٠٠هزارتومان)تا
اكنون حدود ١٥ قسط داده اكنون سوالم اين است هزينه تاخير و تاديه و دادرسي چه مقدار ميشود ؟
ممنون از سايت عاليتون

سلام ۲۰ سال قبل زمینی خریده ام که امروز مشخص شده برای شخص دیگری بوده، هزینه دادرسی به مبلغ اونسال باید بدهم یا به قیمت امسال؟؟

من سال1391 در منطقه جفیر به صورت پیمانکاری مشغول کار بودم که پاک رفت روی مین ضد نفر درحال حاظر هیچ حقوقی دریافت نمیکنم آباد هزینه دادرسی مشمول تخفیف می شوم

عذر خواهی میکنم
پیام قبلی اشتباه از بنده بود
تا ۲۰ میلیون تومان دو و نیم درصد است
و ابزار تبدیل درست بود

هزینه تمبر دعوای مالی ۱۴۰۰ ،۳و نیم درصد موضوع خواسته است و ظاهرا ابزار محاسبه به روز نیست؛اگر اصلاح شود بسیار ارزشمند است

علی بود ممنون

عالیه دستتون درد نکنه

هزینه آدرس بدوی زیاد است و باعث میشود مالباخته تحت فشار مالی نتواند شروع به شکایت نماید و درآمد دادسراها نیز کمتر میشود

برنامه خوبی است ومن استفاده کامل از آن کردم

با سلام هزینه دادرسی هم بد نیست که اخذ شود اما از خوانده . نه از خواهان که برای تظلم خواهی امده .

عالیه عالی. خدا عمرتون بده

عالیه. خیلی زحمت میکشید.خدا عمرتون بده دستتون هم درد نکنه

سلام سال ۹۳ ضامن یکی از همکارام شدم و از حدود ۲ سال پیش برجی ۷۰۰تومن از حقوقم کسر میشه و تا الان ۹قسطشو تونستم با گرفتن حکم جلبش بگیرم .
اینقدر سود این وامه بالاست که ۱۰ میلیون سال ۹۳ شده ۳۰ میلیون وبا اینکه ۲سال از حقوقم کسر شده هنوز ۲۴ میلیون از وام مونده حالا دو تا سوال دارم.
یکی اینکه چون خود همکارم مثل من کارمنده و حقوق بگیره چیکار باید کنم تا دیگه از حقوق من کسر نشه و از حقوق خودش کسر شه؟ و موقع طرح شکایت برا گرفتن بقیه اقساط باید شکوائیه جدا برا اینکه دیگه از من کسر نشه ارائه بدم یا نه؟
و آیا کار بانک درسته که همچین سود بالایی از من که ضامنم میگیره؟(سود مرکب)
موقع ضمانت فقط من نامه کسر حقوق دادم و همکارم چک داده
ممنون از سایت خوبتون

میشه اصل رو پرداخت کنیم که ملک به مزایده نره و باقی خسارت رو بعدا بدیم؟

سلام. واسه دستورموقت و توقیف وسیله ای به قیمت ۱۷۰ میلیون آیا غیراز هزینه های دادرسی باید مبلغی به حساب دادگاه مسدود شه واسه گرفتن حکم دستورموقت؟؟ واسه مال ۱۷۰ تومن چقدر باید واریز کرد؟.

سلام هزینهای دادرسی زیاد به نحوی که افرادی که نمیتوانند پرداخت کنند ناچارا نمیتوانند به حق خود برسند و از طرفی بعضی از روئسای دادگستری به دفتر خدمات قضایی دستور دادن که دادخواس اعسار از هزینه دادرسی ثبت نکنند ….

سلام
من خودم ساکن اهواز هستم و یک پرونده ی نفقه در شعبه ی 2209 شورای حل اختلاف مجتمع 23 تهران بزرگ دارم که دادنامه نیز صادر شده و من از طریق دفاتر الکترونیکی روی آن اعتراض زده ام.

منتها اکنون برای من یک ابلاغیه آمده که باید مبلغ 9400 تومان بابت مابه التفاوت پرداخت نمایم.
من به دفاتر الکترونیک در اهواز مراجعه کردم و انجا به من گفتند که چون در متن ابلاغیه شناسه ی پرداخت درج نشده نمی توانند پولی از من دریافت کنند و من باید به دادگاه حقوقی خرمکوشک اهواز بروم و در انجا از طریق ابطال تمبر این مابه التفاوت را پرداخت نمایم.
که پس از مراجعه به دادگاه حقوقی خرمکوشک اهواز به من گفته شد که چون این ابلاغیه مربوط به تهران است باید کتباً بنویسی و امضا کنی که این مبلغ را با مسئولیت خودت پرداخت می کنی و اگر فردا روزی پرونده ات بدون صدور رای تجدید نظر بسته شد مسئولیتی متوجه ی ما نیست چون ما فقط برای حسابهای اهواز می توانیم پول بگیریم نه تهران.

خلاصه مانده ام که چیکار کنم کل این مبلغ 9400 تومان است اما 2 روز است که کار و زندگی را از من گرفته است.
ای کاش این تشکیلات قوه قضاییه حداقل کار خودشان را بلد بودند.

شما فقط باید بیایید ببینید چقدر کودکان شیرخواره در آغوش مادرانشان در دفاتر الکترونیکی بدون وجود هیچگونه سرویس بهداشتی غش می کنند. و هیچکس هم کمتر از 4 ساعت انتظار کارش راه نمی افتد.

با تشکر
مهندس فرخ شفیعی – اهواز

با سلام یه جوری گفتین محاسبه بانکی ادم به شک می افته اینکه نزول و گذاشته به جیبش

بسیار عالی. خیلی متشکرم

با سلام بسیار سپاسگزاریم

با سلام و تشکر از زحمات شما این ابزار بسیار کاربردی و دقیق است. خستهنباشید.

با سلام وادب خیلی عالی است و بسیار ممنون از ارائه اطلاعات اما بنده سوالی برایم پیش امده در صورت راهنمایی سپاسگزارم باتوجه به اینکه تعرفه برای ارسال اظهارنامه صد هزار ریال میباشد اما چندین مورد که بنده اظهارنامه ارسال کردم بیش از چهارصد هزار ریال دریافت کرده اند

با تشکر از شما آیا امکان داشتن این محاسبه آنلاین را در قالب فایل اکسل می شه داشت تا به صورت آفلاین نیز بتوان محاسبه رو بدست آورد

خیلی خوبه

بسیار عالی و مفید بود و همیشه مورد استفاده خواهد بود

با سلام هزینه دادرسی الزام به تنظیم سند ((خودرو)) چقدر می باشد؟

سلام دوماه پیش یک قطعه زمین مالکی خریداری کردم به قیمت ۵۰۰ میلیون که مبلغ ۲۸۵ میلیون پرداخت کردم که متوجه شدم زمین مال غیر به من فروختند هم بنگاه دار و هم فروشنده قبول نمی کردند که زمین مشگل دارد معامله فسخ و صورت جلسه ای بنگاه دار تنظیم کرد که بعد از فروش مجدد زمین پول اینجانب بهم پرداخت شود مالک زمین هم پیدا شده ولی فروشنده از دادگاه وقت گرفته که زمین بفروشد پول من بدهد زمین مال غیر هیچ کس نمی خرد آیا ضرر کرد و هزینه های دادرسی می توانم ازش بگیرم راه حل بهم بدید ممنون می شوم

با سلام هزینه مطالعه دادرسی و تامین خواسته چقدر میشود منظور هزینه دادرسی

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

واقعازیاداست ومن قدرت پرداخت ندارم

با سلام و تشکر از زحمات شما که این امکان را ایجاد کرده و در دسترس همگان قرار داده شده است.
من یک سوال دارم و آن اینکه در چه مواقعی خسارت تأخیر ما ماهیانه محاسبه می شود و در چه مواقعی سالیانه.
آیا به نوع دادخواست اجرای حکم برمیگردد یا نوع رای صادره یا عوامل دیگری در آن دخالت دارند؟

باسلام
ضامن یک نفر شدم و ایشان پرداخت نکردن من مجبور شدم با فروش خونم بدهی بانک رو بدم به مبلغ یک میلیارد تومان حالا جای وکیل رفتم میگن باید طبق تعرفه جدید که ۱۰ درصد می باشد که ایشان اعلام کردن ۸ درصد میگیرم چون حق الوکاله و ابطال تمبر و تعرفه زیاد شده .
1_ من باید از کجا بدونم حق الوکاله و تمبر ایشان چقدر میشه ؟
2_ ایا حق الوکاله ایشان و تمبر و هزینه های دیگر به من برمیگرد درصورت محکوم شدن طرف مقابلم ؟
3_ چند درصد احتمال برنده شدن در دادگاهم می باشد ؟
4_ از کجا باید رزومه کاری و سوابق وکیل رو پیدا کرد نرم افزار یا سایتی موجود می باشد ؟ ممنون میشم معرفی کنید چون هرچی گشتم نتونستم پیدا کنم.
باتشکر از شما

سلام این محاسبات برای چند روز دیر کرد می باشد بطور مثال اگر کسی مبلغی را بمدت یکسال به تاخیر انداخته باشد به چه صورت محاسبه می گردد

با سلام آیا کسی که چک بی محل داده و محکوم شده میتواند با ادعای نداشتن هزینه و خسارت تاخیر در تادیه را ندهد.

سلام وعرض ادب -برای تجدیدنظرخواهی ونفی نسب خانوادگی هزینه 230هزارتومان شده وبه اجباربایدازطریق دفاترخدمات قضایی انجام شودوازطریق مراجع دادگستری قبول نمیکنندوباعث اذیت ونارضایتی مردم میشود

با سلام
من ۱۸سال پیش با یک شخصی در روستا مشارکتنامه نوشتیم شوراهای روستا هم بعنوان شاهد امضا کردند که من زمین بایر مالک را اباد کنم بشرط نصف نصف مشاع الان وراث مالک حق مرا نمی دهند شکایت هم کردم قاضی دلیل مالکیت را رد کرده الان من چیکار کنم دلیل مالکیت من همان نوشته ۱۸ سال پیش است ممنون از راهنماییتون

نظری ندارم

سلام ببخسید من با فردی در یک تولیدی پوشاک شراکت کردم به مبلغ 15000000 میخواستم ببینم هزینه شکایت ازایشون در شورای حل اختلاف چقدر میشود

سلام بنده در دادگاه محکوم به پرداخت چک شده ام آیا میتوانم خسارت تادیه رو ندهم با توجه به اینکه پولی در بساط ندا م

سلام .بنده یه خونه دارم که تصرف شده درخواست ابطال سند رو دارم .هزینه دادرسی چگونه محاسبه میشه؟ ممنون .

سلام ببخشید سوالی داشتم دفترخانه قضایی هزینه داخواست مرا اشتباه از ۲۱۰۰۰۰۰۰ریال به ۹۱۰۰۰۰۰۰ریال زده خواستم ببینم امکان اصلاحش وجود داره چون مبلغی حدود ۱۸۰هزارتومان اضاف پرداخت کردم

سلام ببخشید من مبلغ ۶ میلیون تومان به کسی بابت تدریس پول دادم دبیر پرواز از تهران بودن بعد از یک بار اومدن دیگه نیومدن و همه جا منو بلاک کردن جز ی شماره حساب و شماره تلفن چیزی از ایشون ندارم البته پزشک دانشگاه تهرانم هستن میخواستم بدون کجا باید شکایت کنم تهران یا گرگان و هزینه اش به چه صورته

با عرض سلام. و تبریک سال جدید. میخواستم بدونم ایا سامانه یا سایتی هستش که بشه بصورت انلاین اعتراضات به حکم و یا دادخواست تجدیدنظر رو ثبت کرد یا خیر.واگر امکانش هست از طریق چه سایت یا سامانه اینترنتی باید اقدام کنیم. باتشکر

سلام دوست عزیز باتبریک سال نو سوالی داشتم
من به حساب همسایه ام مبلغ50ملیون تومان پول واریزکردم که هم به حساب ایشون وهم حساب خواهرشون واریزشده ایشون چِکی بمن دادن به رسم امانت ازپسرخاله اش که متأسفانه پسرخاله متواری ومجهول المکانِ خواستم بپرسم میتونم روی فیش های واریزی عابربانکم اقدام کنم ممنون میشم ویااینکه هم روی چک وهم فیشهای واریزی بانک
باتشکرازسایت خوب تون

با سلام بنده به علت مشغله کاری از یه کارآموز وکالت خواستم تو یه جلسه رسیدگی به شکایت که سه خوانده داشت ویکی ازسه خوانده من بودم شرکت کنه،دادخواست بابت یه چک 19 میلیون وپانصد تومان می باشدبابت انجام پایان کار یه ساختمان که توسط سازنده انجام نشد و خود مالک که خودم باشم شخصا انجام شد و حالا سازنده میگه که چک آخر بهش پرداخت نشده در صورتی که اگر مرحله پایانی کار توسط سازنده انجام میشد چک توسط بنگاه به سازنده داده میشد که سازنده چون نساخت خودم ساختم حالا سوال اینه که حق الوکاله و هزینه های تمبر مالیاتی حداکثر چقدر میشه؟ ومن چقدر باید به وکیل پرداخت کنم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
——————————–کیت ست: با سلام، پیشنهاد میکنم به صورت توافقی مبلغی را تعیین کنید. چون اگر طبق تعرفه حق وکالت محاسبه کنید مبلغ بسیار پایینی تعیین می شود زیرا تعرفه برای سال های قبل می باشد.

سلام خانه ای چندسال قبل باقولنامه عادی ازشخصی خردیم برای سنداقدام کردم شخصی که سنداصلی بنامش بودباگرفتن مبلغی سندروبه متراز۱۶۸مترمشاع بنامم زدبهدازمدتی شخص دیگری ازم شاکی شدگفت خونه شما۷۰مترش توسندمنه والان حکم خلع یدبرامن گرفته چیکارکنم الان ازکی وچه شکایتی کنم؟
——————————–کیت ست: با سلام، شما باید از کسی ملک را خریداری کردید شکایت کنید. به نظر میرسد ایشان ملک را به چند نفر فروخته است.

سلام
من عابر پیاده با موتور سواری تصادف کردم که متواری شد و امکان شناسایی هم وجود نداشت پام دچار شکستکی که جراحی شده و پلاتین گذاشتند و چهار تا از مهره کمر هم شکسته بعد از طی کردن مراحل پزشکی قانونی و دادسرا پرونده ام به صندوق رفته اما نامه اومده که مشمول دریافت دیه نمی باشید و باید برم دادگاه و رای گیری کنن می خواستم ببینم چه کار باید بکنم وزرا شامل من دیه نشده
باتشکر
——————————–کیت ست: با سلام، باید رای دادگاه برای شما صادر شود تا بتوانید دیه را دریافت کنید. تمام مدارک خود تحویل دهید تا اثبات شود که شما نقشی در این اتفاق نداشته اید.

با سلام من بعلت بدهی بابت سفته به مبلغ ۱۰ میلیون و غیبت در جلسه رسیدگی الان حدودا ۳۷ روز از مهلت واخواهی و تجدید نظرم گذشته که اصلا مراجعه نکردم دادگاه و چند تا سوال داشتم
دوم اینکه آیا بعد این زمان میشه باز اعتراض کرد!؟ یا بلافاصله حکم اجرا میشه بدون هیچ مهلتی
و اینکه من اگر بخام به رای اعتراض کنم باید به منشی دادگاه مراجعه کنم یا دادورز؟ هزینه ای هم داره؟
و برای اعتراض باید به چه چیزایی تو متن اعتراضم اشاره کنم؟
——————————–کیت ست: با سلام، اگر حکم به شما ابلاغ واقعی نشده است یعنی مستقیما حکم به شما تحویل داده نشده است میتوانید از طریق مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی نسبت به حکم اعتراض کنید. پیشنهاد می کنم با یک وکیل در مورد مراحل اعتراض مشورت کنید.

با سلام‌ من ۳شنبه این هفته در سایت دیوار از کسی جنسی خرید کردم ولی طرف جنسو برام نمیفرسته و هی میگه به مشکل خورده.
کلاهبرداری کرده
خواستم بدونم باید چیکار بکنم،به بانک زنگ زدم گفتن برید پلیس فتا شکایت بکنید تا حساب مسدود کنن،حساب مسدود کردن اگر توش پول نبود چی؟
یسری شماره داده که اصلا مال خودش نیست و آدرس جعلی
فقط شماره حساب دارم..آیا میشه کاری کرد.اگر حساب نبسته باشن.
——————————–کیت ست: با سلام، اطلاعات حساب موجود است، شما می توانید براساس اطلاعات حساب ابتدا برای ایشان اظهار نامه ارسال کنید و در ادامه اگر رضایت شما جلب نکردند علیه ایشان شکایت کنید.

سلام، من برای گرفتن عیدی و پاداش و سنوات گذشته ام از کارفرما میخوام برای کارهای آن وکیل بگیرم، هزینه های اولیه اداری آن و حق الزحمه وکیل چقدر می‌شود
——————————–کیت ست: با سلام، بستگی به توافق شما با وکیل برای پذیرش وکالت دارد و همچنین مبلغ مورد نظر شما برای دادخواست دارد و نمی توان مبلغ دقیق اعلام کرد.

سلام
من دو ساله بازنشسته شدم بدلیل عدم پرداخت سنوات از طرف کارفرما مجبور به شکایت شدم و اجراییه گرفتم . حال کارفرما با گرفتن رضایت محضری نسبت به اجراییه فوق مطالبات من را پرداخت نموده.سوال اینکه ۱-حق اجراییه درخواستی دادگاه به عهده کیست؟
۲-آیا من میتوانم در خصوص هزینه دادرسی و دریافت خسارت تاخیر مجددا شکایت کنم؟
——————————–کیت ست: با سلام، همه چیز بستگی به متن رضایت محضری شما دارد. ممکن نسبت به دو سوالی که پرسیدید در دفتر اسناد رسمی رضایت داده باشید. با رضایت نامه به وکیل مراجعه کنید تا متن رضایت نامه دقیقا بررسی شود.

سلام. من خرید اینترنتی از سایت دیوار انجام دادم. دو کالا برای من ارسال کردن که برخلاف اون چه گفته بودن جنس تقلبی بود. به خاطر همین سومین جنسی که سفارش داده بودم و نصف مبلغ رو به عنوان بیعانه پرداخت کرده بودم کنسل کردم. حالا دو ماه و نیم هست که این آقا پول منو پس نمیده. اظهارنامه فرستادم و بعد دادخواست دادم. شنبه وقت شورای حل اختلاف داده بودن که این آقا نیومد تماس گرفتیم و از شورای حل اختلاف بهشون گفتن که هفته آینده بنا به درخواست خود خوانده وقت مجدد دادند. داور شورای حل اختلاف به من گفت ایشون میگه ما مرجوعی نداریم و شما مجبورید جنس رو از ایشون بخرید. ولی من نمیخوام اینو بخرم چون تقلبی و قاچاق هست جنساشون. سوال من اینه که تو قانون چنین چیزی نیست که من بتونم پولمو پس بگیرم؟
——————————–کیت ست: با سلام، در خرید های اینترنتی طبق قانون شما می توانید کمتر از یک هفته جنس مورد نظر پس دهید و پول خود را دریافت کنید در غیر اگر محصول مورد نظر تقلبی می باشد ولی پول اصل پرداخت به جرم کلاهبرداری علیه ایشان شکایت کنید.

پدرم سال 91 فوت کرده. تاریخ عقد مادرم که او هم قبل از پدرم فوت شده 1343 است مبلغ مهریه سی هزار و هفتادو پنج ریال است به نرخ امروز چقدر میشه?
——————————–کیت ست: با سلام، مهریه باید به نرخ سال فوت پدر شما محاسبه شود که 30,442,262 ریال معادل 3 میلیون تومان است. همچنین برای محاسبه مهریه به نرخ روز می توانید از صفحه محاسبه مهریه به نرخ روز استفاده کنید.

سلام و خسته نباشید
سایتتون عالیه
ممنوتم ازتون

سلام من شوهرم به خاطر چندبار سرقت زندان هست ونزدیکه حکمش تموم بشه ولی من پنج ساله تنهام واوم زندانه ودیگه تمایلی به ادامه زندگی بااون روندارم چکارکنم که هم بچم که یک دختر نه سالس بگیرم وهم مهریم روممنون میشم کمکم کنید
——————————–کیت ست: با سلام، شما با اثبات عدم صلاحیت ایشان می توانید برای هر دو مورد اقدام کنید ولی حتما باید با کمک یک وکیل این کار را انجام دهید.

سلام من شوهرم ۲ ساله مجهول المکان هست در مورد نفقه محکوم و حکم جلبش رو دارم
دادگاه برای طلاق غیابی رای رو ب من داده حالا میخوام مهریه م رو اجرا بذارم که از این بابت هم محکوم بشه ولی پول هزینه دادرسی رو ندارم چون نه شغلی دارم نه درامدی و منزل پدرم زندگی میکنم دادگاه ایا اعسار از هزینه دادرسی رو برام قبول میکنه؟!

سلام من مبلغ 15 میلیون به شخصی دستی دادم و بعد از گذشت چند ماه جهت درخواست مبلغ به ایشون مراجعه کردم و ایشون برای تصلی خاطر یک دست خط نوشتند،نه چک و نه سفته آیا باون دست خط و امضا میتونم دادخواست بنویسم ؟
——————————–کیت ست: با سلام، بله با همان مدرک می توانید دادخواست به دادگاه ارائه دهید.

سلام. من از دفتر قضایی برای مطالبه وجه و توقیف اموال شخص بدهکار دادخواست دادم. برای من پیام اومده که دادخواست شما در شورای حل اختلاف با فلان شماره و رمز شخصی ثبت شد. الان نیازی نیست برم شورای حل اختلاف؟ خودشون پیام میدن که برم؟
——————————–کیت ست: با سلام، باید از طریق سامانه ثنا بررسی کنید. ابلاغ و تاریخ رسیدگی در سامانه ثنا درج می شود.

سلام بنده دومیلیون ازرهنم نزد صاحب خانه مانده ونمیده من چهار ماه بدهکار بودم که کرایه ماهی دویست میدادم میگه باید ماهی پانصد بدی وهیچکدوم هم قولنامه نداریم حالا چکارکنم
——————————–کیت ست: با سلام، ابتدا سعی کنید با صحبت و پا درمیانی دیگران موضوع را حل کنید در غیر اینصورت چاره جز شکایت علیه ایشان ندارید.

سلام و عرض ادب-اگه خاطرتون باشه پولی به کسی قرض داده بودم طی سالهای 91و92 و هر چی پیام و ایمیل زدم فقط گفت چشم.تا اینکه فروردین امسال از یازده و نیم میلیون فقط یک ونیم به من داد.گفت بقیه رو هم میدم ولی دروغ گفت.الان ازش شکایت کردم دادگاه رای به من داده و ایشون اعتراض گذاشته که من در قبال پول، طلای آب شده و دلار خریدم دادم به ایشون و چون رفت وآمد خانوادگی داشتیم ازش رسید نگرفتم و حاضرم قسم بخورم.همش دروغ گفته بقران.بنظر شما الان دادگاه باز به من رای میده؟یا قسم دروغ اونو ملاک قرار میده؟
——————————–کیت ست: با سلام، هر ادعایی ممکن است در دادگاه مطرح شود ولی دادگاه براساس مستندات و مدارک رای خواهد داد.

با سلام و وقت بخیر. بنده برج ۴ کل باشگاه سوارکاریم و تعدادی اسب رو که با شخصی دیگر شریک بودم رو به نفر سومی فروختم.(که این شخص با شریک من کار کنن) و داخل دفتر اسناد حاظر شدیم و بنده تعهد فروش و هیچ گونه ادعایی رو دادم و خریدار نیز تعهد پاس کردن چک ها در تاریخ و هیچ گونه ادعا برای مسدود کردن چک. حال تاریخ چک نزدیک شده و عنوان کردن که چک رو پاس نمیکنن، و شخص خریدار ادعا دارد همونجا داخل دفتر از شریک بنده تعهد گرفته که چکهارو داره واسه اون میده و امانی هست. بنده هم از این موضوع اطلاع نداشتم. حال من برای شخصی که چک داده و تعهد محضری بهم داده میتوانم طرح دعوی کنم؟ و کدوم شخص الآن باید چک رو پاس کنه.
——————————–کیت ست: با سلام، صادر کننده چک،‌ هر شخصی که صادر کننده چک باشد نسبت پرداخت آن تعهد کرده است.

سلام بنده محکوم شدم مبلغ ۶۰ میلیون ونرخ تورم بانک مرکزی از تاریخ معامله مغازه منتهامابین خودمان قولنامه نوشتیم وتوقولنامه تاریخ فروش نخورده حالا دادگاه تاریخ راچه طور محاسبه میکند
——————————–کیت ست: با سلام، اگر تاریخ سررسید پرداخت بدهی مشخص نباشد براساس تاریخ دادخواست خسارت تاخیر تادیه محاسبه خواهد شد.

طرح دعوی یعنی باید دادخواست بدم؟ باید شورای حل اختلاف برم؟
——————————–کیت ست: با سلام، بله همین کار را باید انجام دهید و به شورای حل اختلاف مراجعه کنید.

سلام. وقتتون بخیر. من یه خرید اینترنتی انجام دادم. یه ابمیوه گیری و یه مخلوط کن و یه لباسشویی. که ابمیوه گیری و مخلوط کن رو برام فرستادند ولی متاسفانه اون چیزی که گفته بودند نبود. من بلافاصله گفتم لباسشویی رو کنسل کنید و برام نفرستید. برای هرسه نصف مبلغ رو بیعانه ریخته بودم حسابشان. برای دو جنسی کا اورده بودند کلی اعتراض کردم در نهایت گفتند کارگر انبار اشتباه اینها رو فرستاده و کمی از ل رو پس دادند. ولی بیعانه لباسشویی که سه ملیون و ۴۰۰ هزار تومان هست رو بیشتر از یک ماهه که پس نداده و یا جواب نمیدن یا هر روز یه بهانه جدید دارن و جواب درستی نمیدن. گفتن اول اظهارنامه بفرست شاید پول بده. اظهارنامه براشون فرستادم و یک هفته مهلت دادیم که پول رو پس بده. اگر تو این یک هفته پول رو پس نداد باید چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
——————————–کیت ست: با سلام، باید در دادگاه علیه ایشان طرح دعوی کنید، به نظر موضوع با گفتگو حل نمی شود.

سلام وعرض ادب.یکی ازهمکاران سال842میلیون وام ازبانک گرفته،وضامن چک ضمانت داده به بانک،الان حدود5ماهه،یارانه کل خانواده من ویارانه معیشتی،طبق حکم غیابی دادگاه مسدودشده،پس ازپیگیری متوجه شدم وام گیرنده،اسم منوپشت چک نوشته وامضازده،به وکیل بانک وشورای حل اختلاف هم گفتم ضامن این آقانشدم.ولی حرفموقبول نمیکنن.بعدبهشون میگم چراجلوی حساب وام گیرنده وضامنشونمیبندید.میگن ماهیچ شماره حسابی ازشون نداریم.شمااگه پیداکردی بمابده.تاحسابتوآزادکنیم.چندروزبعدشماره حساب هردوتاشون رودادم.ولی هیچ کاری انجام ندادن.وگفتن توضامنی.الان میخام بدونم چه خاکی بسرم بایدبکنم.بخدابچه هام گرسنه ان؟ممنون میشم راهنمایی کنید
——————————–کیت ست: با سلام،‌ شما اعتراض خود را کتبی اعلام کنید و در متن اعترض به این موضوع تاکید کنید که شما از این حساب یارانه و کمک معیشت دریافت میکنید. همچنین شما می توانید از کسی که به جای شما پشت چک امضا کرده است شکایت کنید و بعد از دریافت حکم حساب خود را آزاد کنید.

محکوم به پرداخت بعد از حکم قطعی تا چقدر میتونه از زندان درخواست اعسار بده؟
——————————–کیت ست: با سلام، هر زمانی در زندان می تواند تقاضا اعسار دهد.

سلام .خسته نباشید .سال ۹۶ چک گرفتم که پاس نشد .درخواست دادم و رسیدگی شد طرف درخواست تقسیط داد که قبول کردن.یک ریال پرداخت نکرد و فرار کرد بعد چند ماه با داشتن حکم جلب گرفتمش و انداختمش زندان .دوباره درخواست تقسیط داد و دادگاه تشکیل شد و رای قطعی دادن.آیا بازم میتونه درخواست تقسیط بده از زندان؟!
——————————–کیت ست: با سلام، بله دوباره می تواند تقاضا اعسار و تقسیط دهد.

باعرض سلام وخسته نباشی..ممنون از سایت خوبتان…

سلام مجدد ببخشید جواب سوال قبلم فرمودین که نمیشه گفت رای دادگاه به طور قطع به نفع من باشه میشه راهنمایی کنید من باید چکار کنم آخه واقعااا من تابلو رو واسه شرکت ساختم فقط فاکتور که زدم امضا نکردن که تحویل گرفتن میشه یه راه که به حقم برسم بهم بگید یا میشه از کارمند فراری شکایت کنم،ببخشید زیاد وقتتون رو گرفتم فقط اگه شماره ای دارید بفرمایید تا من تماس بگیرم
——————————–کیت ست: با سلام، چون ما فقط از مواردی که شما گفتید اطلاع داریم، ممکنه شرکت نیز دلایل محکمه پسندی داشته باشد( مثلا آن کارمند از دو طرف کلاه برداری کرده است) در کل شما باید تمام مدارک خود که به شرکت تابلو تحویل دادید به دادگاه ارایه کنید و طرح دعوی کنید.

سلام من ۴سال پیش با سفارش کارمند یه شرکت واسشون تابلو روان و تبلیغاتی به اسم شرکت درست کردم و چون ازطرف یه آشنا معرفی شدن و اعتمادی که داشتم بهشون تحویل دادم و رسید نگرفتیم ولی بعد از نصب چندبار رفتیم که بهانه آوردن و… تا اینکه معلوم شد کارمند کلاهبرداری از شرکت کرده و شرکت هم انداختتش زندان ولی هر بار ما رفتیم شرکت گفت به ما تحویل ندادی در صورتی که تابلو به اسم شرکت بود و اسم برند شرکت بود ۵،۴تا شاهد هم داریم که واسه شرکت درست کردیم و یه فیلم هم داریم که تو انبارشون گذاشتنش بعد از جابجایی دفتر شرکت،میخواستم ببینم شکایتم به نتیجه میرسه با داشتن شاهد آخه میگن قاضی شاهد رو رد می‌کنه وقتی رسید نباشه
——————————–کیت ست: با سلام، می توانید طرح دعوی کنید ولی بطور قطعی نمی توان گفت رای دادگاه به سود شما خواهد بود.

سلام

با سلام
من حدود دو ماه پیش لپ تاپم رو تو سایت دیوار گذاشتم بعد از چند روز خانومی به من پیام داد که با چک کارمندی لپ تاپ رو میدین و بنده با دریافت کدملی و شماره ضیاد و ضاحب حساب، بررسی کردم دیدم حساب ایشان مشکلی نداره و تو تاریخ ۲ مهر۹۸ اومدن محل کارم و با ارائه چک که برای دایی شخض بود لپ تاپ رو تحویل گرفتن و در تاریخ مقرر چک برگشت خورد و بنده با پیگیری کد ملی ضاحب چک متوجه شدم که بالای ۵۰۰ میلیون تومان چک برگشتی دارد و تمام اطلاعاتش در بانکها به دروغ ثبت شده است
حال بنده میتوانم از آن خانومی که لپ تاپ رو تحویل گرفتن از بنده و بضورت پیامیک بنده رو فریب دادن شکایت کنم به پلیس فتا و به نتیجه برسم؟
یا باید از ضاحب چک شکایت کنم
مبلغ چک ۱۲ میلیون تومان است
——————————–کیت ست: با سلام، اگر خانم پشت چک را امضا کرده است میتوانید از او شکایت کنید در غیراینصورت فقط باید از صاحب چک شکایت کنید.

من یه زمین رو میخوام قیمت گذاری کنم برای ارائه به سفارت برای مهاجرت میخواستم هزینه کارشناسی رو بدونم
——————————–کیت ست: با سلام، بعد از ازریابی ملک توسط کارشناس و براساس تعرفه کانون کارشناسان رسمی دادگستری ارزش ملک مشخص می شود. همچنین شما می توانید ارزش ملک را در صحفحه محاسبه آنلاین هزینه کارشناسی وارد و نتیجه را مشاهده کنید.

سلام من بابت چک شکایت کردم جهت خسارت تاخیر تادیه ‌حکم به نفع من صادر گردیده وبهمیزان خسارت تاخیرتادیه پول توحساب طرف توقیف کردم حالا متهم درخواست واخواهی داده به دلیل غیابی بودن وبعدازآن بابت هزینه دادرسی واخواهی درخواست اعسارنموده به مبلغ ۵۴۰۰۰۰۰۰ریال ‌قاضی اعسار آن قبول کرده حالا بنده اعتراض میخواهی بکنم لطف کنید هزینه اعتراض که من باید پرداخت کنم چقدر می‌باشد ضمنا متهم شرکت تعاونی روستایی شخصیت حقوقی دارد
——————————–کیت ست: با سلام، هزینه اعتراض 150 هزار تومان است، شما میتوانید نسبت به قبول تقاضا اعسار اعتراض کنید و دلایلی چون توقیف حساب مدیون به اندازه مبلغ بدهی و همچنین عدم ورشکستگی شرکت را حتما اعلام کنید.

سلام.6 آبان برا من پیام اومد که دادخواست شماره فلان به شعبه فلان شورای حل اختلاف ارجاع و با شماره فلان و رمز فلان ثبت گردید.قبلا خدمتتون گفته بودم 9 میلیون پول میخام که از طرف پرینت حساب دارم.چقدر طول میکشه که به جریان بیفته این آقاهه بیاد شورای حل اختلاف؟
——————————–کیت ست: با سلام، بستگی به شورای حل اختلاف دارد و تاریخ جلسه رسیدگی از طریق سامانه ثنا به شما ابلاغ می شود.

سلام.در دادگاه بدوی به دلیل عدم اماده شدن سند در موعد مقرر محکوم به پرداخت 50000000 تومان خسارت شدم.خریدار عدم حضور اینجانب را در موعد مقرر از محضر گرفته است.در موعد مقرر موفق به تحویل ملک نشدم و 2 ماه طول کشد تا خریدار ساکن شود.خریدار مبلغ تحویل را به دلیل تاخیر تحویل پاس نکرد و من نیز نتوانستم چک را از بنگاه معاملاتی بگیرم.آیا در مرحله تجدید نظر میتوانم حکم را برگردانم.لطفا راهنمایی بفرمایید.
——————————–کیت ست: با سلام، بله امکانش هست در دادگاه تجدیدنظر نتیجه تغییر کند ولی بستگی به مدارکی دارد که شما به دادگاه ارایه می دهید خصوصا شرایطی در که مبایعه نامه مشاور املاک تعیین شده (شامل عدم انجام تعهدات و …) و مورد توافق طرفین (فروشنده و خریدار) است.

سلام خسته نباشيد من يه چك به مبلغ ٧٦٤ميليون دارم كه پول نشده حالا ميخوام برگشتش كنم و فقط كل حساباي طرف بسته بشه كه بترسه و بياد چكو پول كنه نميخوام دادگاه برم فعلا
الان بايد چكار كنم؟
هزينش چقدره؟
——————————–کیت ست: با سلام، برای مسدود کردن حساب می توانید از طریق اجرای اداره ثبت اسناد و املاک محل صدور چک نیز اقدام کنید.

سلام. من فاکتور جنس که فروختم رو دارم. ولی امضا طرف نیست داخلش. ولی دست خطش رو فاکتورها هست. وشاهد دارم اگه بخاد بزنه زیرش. آیا میتونم طلبم بگیرم؟ و اینکه طلبم مال 8سال پیش هست مبلغ 7 ملیون جنس برده. چجوری حساب میشه..؟میشه قیمت جنس‌ها و به روز محاسبه کنیم بر حسب اینکه پایین فاکتور بعنوان امانت تا تسویه کامل میباشد ذکر شده ویه بند هم پایین فاکتورهست که خسارت مشخص شده ماهیانه
——————————–کیت ست: با سلام، قیمت کالا به نرخ روز محاسبه نمی شود. اگر خسارتی که در فاکتور مشخص شده از نظر دادگاه ربا یا سود نباشد براساس آن محاسبه می سود در غیراینصورت خسارت تاخیر تادیه براساس شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی محاسبه می شود. همچنین شما میتوانید برای محاسبه خسارت تاخیر تادیه به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید.

سلام. چنانچه کسی از شخصی مطالبه دلاری داشته باشد و پس از طرح در مراجع قضای بدهکار مکلف به پرداخت بشود. و قرار براین باشد که مبلغ بدهی به ریال به نرخ ارز آزاد به طلبکار پرداخت گردد. آیا با این شرایط شخص طلبکار میتواند ادعای تاخیر تادیه هم بنماید.
——————————–کیت ست: با سلام ، خیر چون دلار به نرخ روز به ریال محاسبه و دریافت می شود و خسارت تاخیر نیز با بروز شدن قیمت دلار در محاسبه در نظر گرفته شده است.

سلام.اول تشکر میکنم که اینقدر با حوصله جواب میدید.سوالم اینه که آیا درسته که از زمانی که شکایت میکنیم تاخیر تادیه رو حساب میکنن یا از روزی که پول رو کارت به کارت کردیم؟من پرینت حسابم رو دارم که به وکیل دادم و از اونطرف پیام و ایمیل هم دارم که قول داده ضرر رو جبران کنه که گویا میگن اینا مستندات قابل قبولی برا دادگاه نیست.آیا درسته؟(ایمیل و پیامک و واتساپ ازش پیام دارم)
——————————–کیت ست: با سلام، براساس تاریخ توافق بین طرفین برای پرداخت بدهی خسارت تاخیر تادیه محاسبه می شود. به عنوان مثال در چک چون تاریخ سررسید چک مورد توافق طرفین است همان تاریخ به عنوان مبدا خسارت تاخیر تادیه در نظر گرفته می شود. اگر تاریخ مطرح شده در مدارک شما (پیامک و …) از نظر دادگاه قابل قبول باشد همان تاریخ مبنا محاسبه خسارت تاخیر تادیه می شود در غیراینصورت از تاریخ دادخواست خسارت تاخیر تادیه محاسبه خواهد شد.

سلام،يه واحد اپارتمان خريديم به مبلغ٢١٠م.ت،٣١م.ت تو دفترخونه گذاشتيم تا بياد سند بزنه ولي امروز فردا ميكنه و وكالتي اين خونه رو به مافروخته ميخواستم طرح دعوا كنم با خواسته الزام به تنظيم سند رسمي ميخواستم بدونم هزينه دادرسي چقدر ميشه،نه ما نه فروشنده عدم حضور نگرفتيم كه خسارت مطالبه كنيم ولي ايشون هر روز بهانه ميارن نميان
——————————–کیت ست: با سلام، هزینه دادرسی ملک براساس بخشنامه دارایی محاسبه می شود. در این بخشنامه قیمت ملک های هر منطقه در شهر و یا روستا براساس نوع کاربری مشخص شده و از قیمت ملک در بازار به مراتب پایین تر است و در نتیجه هزینه دادرسی کمتر می شود.

با سلام
سوالی داشتم آیا میشود بدون اینکه هزینه دادرسی رو پرداخت کنیم دادخواست رو ثبت کنیم فقط برای ترسوندن متهم؟؟
——————————–کیت ست: با سلام، بله شما میتوانید اظهار نامه از طریق دفتر خدمات قضائی ارسال کنید.

سلام،ببخشید ایا میشه پولی که بابت هزینه دادرسی در دفتر خدمات قضایی واریز کرده ایم رو پس بگیریم؟چون من در خصوص مشکلی که داشتم وکیل بهم گفت باید در دادگاه شکایت اون ارگان دولتی رو کنی.من هم اینکارو کردم وصدوپنجاه هزارتومن هم پول دادم.اما بعد چند روز بهم زنگ زدن از دفترخدمات قضایی که شما باید در اداره کار شکایتترو مطرح کنی نه دادگاه.حالا ایا میتونم اون پولرو پس بگیریم
——————————–کیت ست: با سلام، اگر در دادگاه مطرح شده بود می توانستید در صورت محکومیت طرف مقابل هزینه دادرسی از او درخواست کنید در غیر اینصورت باید از خود دفتر خدمات قضایی در مورد این موضوع سوال کنید.

سلام وقتتون بخیر.من از شخصی نه میلیون تومن پول میخوام که در طی سالهای 90 تا 92 بصورت قرض به ایشون دادم ولی هر بار بهانه میاوردن الان دیگه تصمیم گرفتم شکایت کنم هزینه دادرسی چقدر میشه؟و اینکه آیا خسارت این سالها رو میده یا نه چون من ازش ایمیل و پیام دارم که هر بار ابراز شرمندگی کرده و گفته جبران ضرر میکنم ولی اصلا کاری نکرده تا الان.
——————————–کیت ست: با سلام،‌ هزینه دادرسی مبلغ مورد نظر شما 2,250,000 ریال معادل 250 هزار تومان است که در شورای حل اختلاف این مبلغ نصف می شود. در صورتی که مدارک و مستندات شما مورد قبول دادگاه شود خسارت تاخیر تادیه به شما تعلق می گیرد.

سلام اگر کسی از بابت ترفیع شغلی به دیوان عدالت اداری شکایت کندو دیوان حکم به نفع وی رای صادر کند 390 باشد سازمان ودولت معوقات را پرداخت نماید فرد می تواند دادخواست خسارت تاخیر تادیه نماید. ؟البته با توجه به حکم صادره قطعی از دیوان عدالت اداری دارد….؟
——————————–کیت ست: با سلام، خیر خسارت تاخیر تادیه تعلق نمیگیرد.

سلام
از شخصی بابت ۱۴۲میلیون تومان شکایت کردم که در دادگاه حاضر نشد و رای به نفع من صادر شد.ایشان درخواست واخواهی کردند.و بابت هزینه دادرسی تقاضای اعسار کردند که به دلیل نیاوردن شاهد و استشهادیه از طرف دادگاه رد شد.سپس درخواست تجدید نظر کردند.میخواستم بدونم آیا در تجدید نظر رای دادگاه بدوی را نقص میکنند؟
——————————–کیت ست: با سلام، بله ممکنه رای دادگاه تجدید نظر متفاوت باشه ولی با این نکاتی که شما فرمودید احتمالش کم میباشد.

سلام با تشکر از شما .
یه سوال دارم.
میخواستم بدونم مبنای محاسبه دیرکرد وصول چک از تاریخ سررسید چک هست یا تاریخ برگه زدن و یا تاریخ شکایت
——————————–کیت ست: با سلام، مبنا محاسبه خسارت تاخیر تادیه چک تاریخ سررسید چک می باشد. همچنین شما میتوانید برای محاسبه مبلغ خسارت دیرکرد بدهی به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید.

سلام خسته نباشید
در یک کلاهبرداری که فروش مال غیر بوده و ۲۳۳ میلیون تومن سال ۹۲ پرداخت کردم والان میخام شکایت حقوقی کنم برای اصل پول یعنی ۲۳۳ میلیون تومن و درخواست خسارت تاخیر تادیه آن آیا هزینه دادرسی مبلغ خسارت که حدودا ۴۰۰ میلیون تومن میشود هم شامل میشود یا فقط بر اساس اصل پول هزینه دادرسی محاسبه میشود ممنون از راهنمایتون
——————————–کیت ست: با سلام، هزینه دادرسی براساس 233 میلیون محاسبه خواهد شد و در صورت محکومیت بدهکار میتوانید این هزینه ها رو از دریافت کنید.(در صورتی که در متن دادخواست تقاضای دریافت کلیه خسارت ها و هزینه های دادرسی را کرده باشید)

باعرض سلام وخسته نباشی من30000000میلیون تومان صفته دارم که طرف قراربود30/6/1396پرداخت کندولی پرداخت نکردوفرصت خواست و10ماه بهش مهلت دادم حالا14ماه ازشکایتم میگذردوحکم اجراییه صادرشده حالادیرکردش چقدرمیشود
——————————–کیت ست: با سلام، خسارت تاخیر تادیه سفته براساس تاریخ واخواهی محاسبه می شود. اگر 14 ماه پیش یعنی مرداد ۹۷ سفته را واخواهی کرده باشید خسارت تاخیر مبلغ مورد نظر شما 445,067,265 ریال معادل 44 میلیون تومان است. همچنین شما میتوانید برای محاسبه مبلغ خسارت دیرکرد بدهی به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید.

سلام. من اسفند 97 مبلغ 430 میلیون تومان از وام یک موسسه را که ضامن بودم تسویه کردم که شامل سود و اصل بدهی به بانک بوده ؛بابت مبلغ اصل وام ازشون چک بدون تاریخ دارم آیا روی چک اقدام کنم یا تسویه بانکی یا هردو و به چه صورت اقدام کنم. تشکر
——————————–کیت ست: با سلام، مبلغ چک چند است و بابت ضمانت بوده یا خیر ؟ از بانک بابت مبلغی که پرداخت کردید گواهی بگیرید و در دادگاه طرح دعوی کنید.

سلام وقت بخیر ، من مبلغ ۱۲۷۵۰۰۰۰۰۰۰ ،یک میلیارد و دویست و هفتاد و پنج میلیون طلب دارم که از سال ۹۲ تادیه نشده ، مبلغ خسارت وارد شده را چطور باید محاسبه کنم؟ چقدر میشه؟ ممنون میشم از راهنمایتون
——————————–کیت ست: با سلام، شرایط طلب شما در نحوه محاسبه تاثیر زیادی دارد. آیا چک و سفته دارید یا قرارداد است؟ یا چک برگشت خورده است؟ برای محاسبه مبلغ خسارت دیرکرد بدهی میتوانید به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید.

سلام و خسته نباشید
سئوالی خدمتتون داشتم: من حدود 1 میلیارد و 140 ملیون چک طلب دارم که حدود 950 ملیون تا مرداد 98 خسارت تاخیر شاملش میشه.
برای محاسبه هزینه دادرسی ملاک مبلغ چک ها است (که هزینه حدود 40 ملیون میشه) یا نه مجموع مبلغ چکها و خسارت (که هزینه حدود 74 ملیون میشه) شامل پرداخت هزینه دادرسی میشه
ممنون از وقتی که برای پاسخگویی صرف میکنید

——————————–کیت ست: با سلام، مبنا محاسبه هزینه دادرسی مبلغ چک ها بدون در نظر گرفتن خسارت تاخیر تادیه است.

سلام…از بیمه برای طلب دیه به مبلغ صد و نود میلیون شکایت کردم…حکم اعسار برای یک سوم دادرسی گرفتم…اگه دادگاه به نفع بیمه رای بده هزینه دادگاه تجدید نظر هم همون یک سوم هستش…نمیشه قبل تجدید نظر به دیوان عدالت اداری شکایت کرد…
——————————–کیت ست: با سلام ، بله در تجدید نظر هم یک سوم است. به دیوان عدالت اداری نه ،شما می توانید در دیوان عالی کشور شکایت کنید.

سلام خسته نباشین .حدود یه هفته پیش دادگاهی شدم در خصوص درخواست همسرم برای ملاقات با فرزند مشرکمان که حضانتش با من هست در دادگاه حقوقی .بعد چند روز حکم نهایی صادر شد و طبق توافق رای داده بودن،حالا امروز یه ابلاغییه اجرایی اومده که نوشته محکوم شدم به ملاقات فرزند طبق رای ،بعد نوشته پرداخت نیم عشر ،میخواستم ببینم نیم عشر چیه و اینجا چقدر میشه ،بعدش در مورد اموال و حساب و بانکی و غیره کلی نوشته بود و نمیدونم اونهارو برای چی نوشتن .نوشته ظرف یک ماه باید به قانون اعلام کنم .الان گیج شدم لطفا راهنماییم کنین ،،متنش زیاده وگرنه کامل مینوشتم الانم که عذرخواهی میکنم چون زیاد نوشتم ممنون میشم جواب بدین با تشکر..
——————————–کیت ست: با سلام ، نیم عشر دولتی و نیم عشر اجرایی به مبلغ یک بیستم از کل مبلغ محکوم اطلاق می شود. دولت این مبلغ را در ازای اجرای حکم دریافت می کند. متن ابلاغیه کامل بخونید متوجه خواهید شد، حساب های بانکی و اموال معمولا برای مهریه یا بدهی دیگر بازداشت می شود و نیم عشر نیز گرفته می شود.

سلام با تشکر
تاخیر تادیه در چه صورتی بصورت ماهانه محاسبه می شود ودر چه صورتی سالانه مثال مشخص در خصوص چک
——————————–کیت ست: با سلام، مواردی مانند چک بصورت ماهانه و مواردی مانند مهریه به صورت سالانه محاسبه می شود.

باسلام دستتون درد نکنه واقعا عالی بود محاسبه دادرسی چند روز بود درگیر بودم با محاسبه

سلام
مهریه ریالی در سالهای گذشته تبدیل به سکه در همان زمان کنید و با سکه روز محسابه کنید این درست راه محسابه مهریه است

سلام،خسته نباشید.از اواخرسال ۹۳ اوایل سال ۹۴ دونفر از صندوق ما دزدی کردن،که اصل پول حدود ۵۰میلیون تومان هست،پرونده به مرحله تجدید نظر رفته و همین روزهاست که رای بیاد،لطفا بفرمایید میزان خسارت و جریمه تاخیر تادیه چقدر میشه،جرمشون سرقت هست
——————————–کیت ست: با سلام، برای مبلغ خسارت میتوانید به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید. خسارت تاخیر تادیه مبلغ مورد نظر شما همراه با اصل بدهی از تاریخ فروردین 94 تا خرداد امسال 1,088,135,593 ریال ریال معادل 108 میلیون تومان است. چون شاخص خدمات و بهای کالا برای تیرماه هنوز اعلام نشده خسارت تا تاریخ خرداد قابل محاسبه است.

با سلام.خسته نباشیدزمینی چندین سال قبل خریدیم تازه متوجه شدیم 200 متر کمبود دارد.شکایت کردیم در مرحله اول رد دادخواست شد. اعتراض گزاشتیم و حالا به مرحله تجدید نظر رفته .دادگاه کارشناسی فرستاده تا قیمت روز ملک بر اساس متری چند مشخص کند و کارشناس زده متری 1میلیون تومان .الان دادگاه حدود 7 میلیون تومان بابت مرحله بدوی و 9 میلیون تومان بابت مرحله تجدید نظر خواسته که واریز کنیم که بعد دادگاه تجدید نظر رای را صادر کند… آیا به این مرحله که رسیده اگر هزینه را پرداخت کنیم حتما رای به نفع ما صادر میشود و یا امکان دارد که باز هم در تجدیدنظر رد دادخواست شود؟ اگر میشود که رد دادخواست شود آیا میتوان این هزینه را از دادگاه گرفت ؟ با تشکر از راهنمایی شما
——————————–کیت ست: با سلام ، با اطمینان نمیشه گفت رای دادگاه به سود شما خواهد بود یا خیر. در صورتی که به سود شما باشد میتواند هزینه دادرسی از طرف مقابل دعوی دریافت نمایید.

سلام مبلغ طلب اینجانب ۸۴۷۶۰۰۰تومان میباشد وجریمه تاخیر وهزینه دادرسی از تاریخ۱۳۹۶/۰۸/۳۰میخواستم بدونم الان با جریمه چقدر باید به من طلب کار بدن باتشکر
——————————–کیت ست: با سلام، برای محاسبه هزینه دادرسی مبلغ مورد نظر خود را در قسمت بهای خواسته یا محکومٌ وارد کنید تا هزینه دادرسی در مراحل مختلف مشاهده کنید. خسارت تاخیر تادیه مبلغ مورد نظر شما همراه با اصل بدهی تا اردیبهشت امسال 145,280,801 ریال معادل 14,500,000تومان است. همچنین برای محاسبه خسارت میتوانید به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید.

سلام واقعا سایت خوبی دارین مرسی فقط میخواستم ببینم ما میتونیم اینجا سوال حقوقی مطرح کنیم ممنون میشم پاسخ بدین با تشکر
——————————–کیت ست: با سلام ، ممنون از لطف شما، در صورتی که بتوانیم حتما راهنمایی خواهیم کرد.

متاسفانه هیچ وکیلی بر اساس تعرفه های مشخص شده وکالت را قبول نمیکنند!!!!
چه باید کرد ؟ راهکار چیست؟؟؟!!!

سلام من یه ماشین مگان خریدم ۱۲۰ میلیون و هزینه دادرسی برای شکایت شده نزدیک ۵ میلیون قاضی گفت مبلغ به ۲۰ میلون برسون که دادرسی کمتر بشه این درسته که انجام بدم؟؟
——————————–کیت ست: با سلام، درست متوجه سوال شما نشدم ، هر چقدر دادخواست مالی شما کمتر باشد هزینه دادرسی کمتر خواهد بود.

از راهنماییهای متصدیان محترم این سایت کمال تشکر را دارم.

از بیمه به علت عدم پرداخت دیه شکایت کردم…تقاضای اعسار کردم…به علت عدم تمکن مالی دادگاه حکم به پرداخت یک سوم هزینه دادرسی بهم داده…اگه نتیجه نگیریم در دادگاه تجدید نظر هم باید یک سوم هزینه دادرسی را پرداخت کنم..اصولا حکم دادگاه میتونه به نفع بیمه میشه یا من…هرچند مدارک من مستدل تره
——————————– کیت ست: با سلام، دوست عزیز حکم دادگاه بر اساس قانون و مستندات خواهد بود.

ارسال ۱۳۹۴ به یک نفر دو‌تاگاو شیری به وزن چهار صد کیلوگرم همراه با گوساله هاشون و یک عدد گوساله بزرگ فروختم تا الان پولمو نداده شکایت کنم چقدر خسارت تعین میکننن
——————————– کیت ست: با سلام، الان نمیشه در مورد خسارت چیزی گفت، شما ابتدا باید طرح دعوی کنید و… سپس قیمت گاو ها با استعلام و یا کارشناسی تعیین می شود بعد از محکوم کردن طرف مقابل می‌توانید همراه با خسارت تاخیر تادیه طلب خود را دریافت کنید.

سلام آیا شرکت می تواند بگوید هزینه دادرسی را ندارد و در پایان از بدهکار بگیرید
——————————– کیت ست: با سلام ، بله، در صورتی که دادگاه درخواست اعسار را قبول کند و در پایان بدهکار محکوم شود، هزینه دادرسی را باید پرداخت کند.

خیلی عالیه. از کار قشنگتون تشکر می کنم .خدا خیرتون بده. اگر بشه هزینه اجرائیات حکم را اضاف کنید.

سلام ، خیلی خوب است ، اما ای کاش بروز میشد.محاسبات را توضیح بفرمائیدتونه باشه؟
——————————–کیت ست: با سلام، نرم افزار بروز می باشد. توضحیات در متن پایین صفحه قرار گرقته و تا حد امکان تلاش کردیم نتایج صریح و ساده نمایش داده شود.

با سلام برنامه بسیار خوب بود

بسیارعالی

عالی

بسیار عالی

از کادر ورود اطلاعات ابتدا نوع دعوا را انتخاب کنید (گزینه سایر شامل خدمات قضائی است)، سپس متناسب با نوع دعوا فیلد بعدی را وارد کنید. هزینه دادرسی در مرحله بدوی، واخواهی، تجدید نظر و … خودکار محاسبه می شود.

در صورتی که این ابزار برای شما کاربردی بوده است برای توسعه آن و سایر ابزارها با حمایت مالی همراه ما باشید.

در زمان هایی که شکایت های مختلف در دادگاه صورت می گیرد، باید هزینه هایی تحت عنوان هزینه دادرسی و خدمات قضایی پرداخت شود. اگر شما در فکر شکایت از موضوعی هستید و می خواهید با هزینه های لازم برای دادرسی و انجام خدمات قضایی آشنا شوید، می توانید از سرویس محاسبه آنلاین هزینه دادرسی و خدمات قضائی در کیت ست استفاده کنید و هزینه ها را بررسی کنید.

 

قبل از محاسبه آنلاین هزینه دادرسی، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اصلا هزینه دادرسی چیست و شامل چه مواردی می شود؟ به طور کلی هزینه دادرسی عبارت است از هزینه هایی که بابت صدور حکم یا قرار به هنگام تقدیم دادخواست از سوی خواهان (شاکی) بایستی پرداخت گردد. اگر نگاهی به حجم پرونده های دادگاه کنید، متوجه هزینه های سنگینی خواهید شد که به دولت و قوه قضاییه بابت بررسی و.. آن ها تحمیل می شود. برای کاهش این فشار و دریافت هزینه های خرج شده برای پرونده شما، باید هزینه هایی تحت عنوان هزینه دادرسی و خدمات قضایی پرداخت کنید و اینگونه طرح شکایت کیفری رایگان نیست.

پس اگر بخواهید از شخصی شکایت کنید و او را تحت تعقیب قرار دهید، باید هزینه هایی را برای طرح شکایت کیفری، شنیده شدن دلایل و مدارک، رسیدگی و صدور حکم پرداخت کنید. به طور کلی هزینه های دادرسی شامل موارد زیر می شود:

خرید تمبر برای شکوائیه

پرداخت دستمزد کارشناس رسمی دادگستری یا پزشکی قانونی برای ارائه‌ نظر کارشناسی

هزینه‌‌ ایاب و ذهاب شهود

تهیه وسیله‌ مورد نیاز برای انجام تحقیق محلی

هزینه درج آگهی و احضار متهم به وسیله‌ مطبوعات

هزینه‌ ارائه‌ دادخواست مطالبه‌ ضرر و زیان

هزینه‌ رونوشت و ترجمه اسناد

 

حال باید بدانید که تمام هزینه های ذکر شده که می توانید آن را با سرویس محاسبه آنلاین هزینه دادرسی کیت ست حساب کنید را باید شاکی یا مدعی خصوصی پرداخت کند. البته فراموش نکنید که در نهایت با پیروزی در جریان دعوا، محکوم کیفری که از او شکایت کرده اید، باید تمامی هزینه ها را به شما برگرداند. به عبارت دیگر شخصی که محکوم می شود، علاوه بر تحمل مجازاتی که برای او در نظر گرفته می شود، باید هزینه های دادرسی که شما خرج کرده اید را پرداخت کند.

 

اگر محاسبه آنلاین هزینه های دادرسی را انجام دادید اما توان مالی پرداخت آن را ندارید، جای نگرانی نیست. در صورتی که ثابت کنید توان مالی برای پرداخت هزینه ها را ندارید، این هزینه ها از شما گرفته نمی شود و به صورت موقت یا دائم از پرداخت آن معاف می شوید. این هزینه ها از اعتبارات قوه قضایی کسر می شود. البته پس از محکومیت فرد، این هزینه ها از او گرفته می شود یا در صورت وجود مال با ارزش (به جز لوازم مورد نیاز زندگی)، دادگاه هزینه ها را پس از مشخص شدن تکلیف از مال مذکور کسر می کند.

 

برای محاسبه آنلاین هزینه دادرسی حقوقی، مهریه و.. در کیت ست، ابتدا باید نوع دعوا خود را مشخص سازید. در قسمت نوع دعوا، شما گزینه های مالی، غیر مالی، شکایت کیفری علیه صادر کننده چک بی محل، مهریه سکه و سایر را برای انتخاب کردن دارید. سپس باید موضوع شکایت خود را هم از بین گزینه های موجود انتخاب کنید. در نهایت با کلیک روی دکمه محاسبه، نرخ تعرفه دادرسی به شما به صورت آنلاین و رایگان نمایش داده می شود.

 

پس از انجام محاسبه آنلاین مورد نیاز خود، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدگاه محاسبه آنلاین هزینه دادرسی و خدمات قضایی را با ما به اشتراک بگذارید.

وب سایت کیت ست با هدف ارائه محاسبات و ابزارهای آنلاین شروع به کار کرده است، محاسبات در زمینه های مختلف مانند محاسبه آنلاین سود وام بانکی، محاسبه سود سپرده، محاسبه آنلاین مهریه به نرخ روز و… که وقت گیر و پیجیده میباشد به راحتی در کیت ست قابل محاسبه می باشد. همچنین در کیت ست ابزارهای که هر جایی ممکن است مورد نیاز باشد مانند تقویم رسمی ایران، اوقات شرعی، ساخت آنلاین بارکد و… در دسترس می باشد.

© تمام حقوق برای کیت ست – Kitset محفوظ است

محاسبه معادله درجه یک

محاسبه معادله درجه دو

محاسبه میانگین

محاسبه فاکتور

محاسبه توان

محاسبه جذر

محاسبه لگاریتم

تشخیص عدد اول

محاسبه نسبت طلایی

تلفن تماس با وکیل

ساعات کاری دفتر

پس از صدور رای بدوی،در صورتیکه هر یک از طرفین به رای دادگاه اول (دادگاه بدوی) معترض بوده و رای را برخلاف منفعت و مصلحت خود و مغایر با قانون بدانند میتوانند تحت عناوین و قالب های تعریف شده قانونی اقدام به اعتراض به رای کنند.پس از آن و پس از صدور رای مورد اعتراض و اخذ تصمیم در مرجع رسیدگی به اعتراض به رای (واخواهی و تجدیدنظرخواهی)، در قالب های دیگر مانند فرجام خواهی و اعاده دادرسی و اعتراض ثالث، می توان مجددا نسبت به رای شکایت نمود.توسل به هر یک از راه های شکایت و اعتراض به رای شرایط و ویژگی ها و آثاری دارد که در این مقاله به طور مختصر به آنها پرداخته می شود.

مشاوره و اعطای وکالت به وکیل برای اعتراض به رای دادگاه

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

 

 

مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تظلم خواهی، از حقوق آحاد ملت است و افراد می توانند برای رسیدن به حقوق قانونی خود به دادگستری مراجعه کرده و آن را به صورت قانونی مطالبه کنند. اما برای اینکه افراد بتوانند به صورت کامل به حق خود برسند، قانونگذار علی رغم اطاله دادرسی ( طولانی شدن روند رسیدگی ) رسیدگی دو مرحله ای را نیز پیش بینی نموده و اعتراض به رای صادر شده را از حقوق افراد می داند که هر یک از این راههای اعتراض به رای در شرایط و زمان های خاص خود مورد استفاده قرار می گیرند.

 واخواهی یا اعتراض به رأی غیابی از طرق عادی و موافق قاعده در شکایت از آراء غیابی است.

قبل از بررسی واخواهی و شرایط و اصول آن لازم است به تعریفی از حکم غیابی که می توان از آن واخواهی نمود، بپردازیم.

حکم دادگاه حضوری است مگر اینکه خوانده یا وکیل یا قائم مقام یا نماینده قانونی وی در هیچ یک از جلسات دادگاه حاضر نشده و به طور کتبی نیز دفاع ننموده باشد و یا اخطاریه ابلاغ واقعی نشده باشد ( یعنی ابلاغ به صورت قانونی به عمل آید برای نمونه ابلاغ در نشانی خوانده به بستگان و خادمانی که سن یا وضع ظاهری آنان برای تشخیص اهمیت اوراق کافی باشد یا ابلاغ به صورت الصاق اخطاریه در نشانی خوانده در صورت حاضر نبودن اشخاص یاد شده یا امتناع آنان از گرفتن اوراق و نهایتا ابلاغ از طریق نشر آگهی در هنگام مجهول المکان بودن

با توجه به مطالب فوق؛ محکوم علیه غایب ( کسی که حکم علیه او صادر شده ) حق دارد به حکم غیابی اعتراض نماید. این اعتراض واخواهی نامیده می شود. پس حق واخواهی صرفا برای خوانده متصور است و رای در مورد خواهان هیچگاه غیابی نیست و خواهان در هیچ موردی حق واخواهی ندارد.  

به دادخواست واخواهی در دادگاه صادرکننده حکم غیابی رسیدگی می شود.

مهلت واخواهی از احکام غیابی برای کسانی که مقیم کشورند 20 روز و برای کسانی که خارج از کشور اقامت دارند 2 ماه از تاریخ ابلاغ واقعی خواهد بود مگر اینکه معترض به حکم ثابت نماید عدم اقدام به واخواهی در این مهلت به دلیل عذر موجه بوده است. در این صورت باید دلایل موجه بودن عذر خود را ضمن دادخواست واخواهی به دادگاه صادر کننده رای اعلام نماید. اگر دادگاه ادعا را موجه تشخیص داد قرار قبول دادخواست واخواهی را صادر و اجرای حکم نیز متوقف می شود.

 

 

1- مرضی که مانع حرکت است.
2- فوت یکی از والدین یا همسر یا اولاد او.
3- حوادث قهریه از قبیل: سیل، زلزله و حریق که بر اث آن تقدیم دادخواست واخواهی در مهلت مقرر ممکن نباشد.
4- توقیف یا حبس بودن به نحوی که نتوان در مهلت مقرر دادخواست واخواهی تقدیم کرد.
نکته: لازم به ذکر است تقدیم دادخواست خارج از مهلت یاد شده و بدون عذر موجه، قابل رسیدگی در مرحله تجدیدنظر و برابر مقررات مربوط به آن مرحله می باشد.

تجدیدنظر خواهی از راههای عادی اعتراض به رای و موافق قاعده است و به صورت خودکار مانع اجرای حکم می شود. در قانون ما اگر چه اصل بر قطعیت آراء است و تجدیدنظر خواهی جز در موارد پیش بینی شده در قانون امکان پذیر نیست ولی در صورت صدور حکمی که قانونگذاربه صراحت آن را قابل تجدید نظر می داند، تجدیدنظر خواهی حق مسلم فرد می شود و قاضی رسیدگی کننده نمی تواند در صورت رعایت تمام شرایط از سوی فرد، از پذیرش تجدیدنظرخواهی سر باز زند.

اولین سوالی که در مورد تجدید نظر به ذهن متبادر می شود این است که چه افرادی حق تجدیدنظر دارند؟

علاوه بر طرفین دعوا، وکیل یا نمایندگان قانونی آنان نیز حق تجدید نظر خواهی دارند

البته لازم به ذکر است این افراد باید در یک مهلت قانونی که توسط قانونگذار مشخص شده برای تجدیدنظر از آراء اقدام نمایند.

این مهلت برای اشخاص مقیم ایران 20 روز و برای اشخاص مقیم خارج از کشور 2 ماه از تاریخ ابلاغ یا انقضای مهلت واخواهی است.

ضمن اینکه متقاضی تجدیدنظر باید دادخواست تجدیدنظر خود را ظرف مهلت مقرر به دادگاه صادرکننده رای یا دفتر شعبه اول دادگاه تجدیدنظر یا به دفتر بازداشتگاهی که در آنجا توقیف است تسلیم نماید.

در صورتی که در مهلت مقرر دادخواست تجدیدنظر به مراجع مذکور در بالا تقدیم نشده باشد، متقاضی تجدیدنظر با دلیل و بیان عذر خود، تقاضای تجدیدنظر را به دادگاه صادرکننده رای تقدیم می نماید. دادگاه مکلف است ابتدا به عذر عنوان شده که موجب عدم تقدیم دادخواست در مهلت مقرر بوده رسیدگی و در صورت عذر موجه نسبت به پذیرش دادخواست تجدیدنظر اتخاذ تصمیم نماید.

1- مرضی که مانع حرکت است
2- فوت یکی از والدین یا همسر یا اولاد
3- حوادث قهریه ازقبیل سیل، زلزله و حریق که بر اثر آن تقدیم دادخواست تجدیدنظر در مهلت مقرر ممکن نباشد
4- توقیف یا حبس بودن به نحوی که نتوان در مهلت مقرر دادخواست تجدیدنظر تقدیم کرد.

 

اطلاع از ویژگی ها و خصوصیات یک وکیل خوب 

 

الف) دعاوی مالی که خواسته آن از سیصد هزارتومان متجاوز باشد ( شامل سیصد هزار تومان نمی شود )

ب) دعاوی مالی که ارزش آن ها از سیصد هزار تومان متجاوز باشد ( شامل سیصد هزار تومان نمی شود )

ج) کلیه احکام صادره در دعاوی غیرمالی

د) حکم راجع به متفرعات دعوا در صورتی که حکم راجع به اصل دعوا قبل تجدیدنظر باشد

 

1- احکام مستند به اقرار در دادگاه

2- احکام مستند به رای یک یا چند نفر کارشناس که طرفین کتبا رای آنان را قاطع دعوا قرار داده باشند

 

علاوه بر احکام، بعضی از قرارهای دادگاه ها نیز قابل تجدید نظر هستند البته به شرطی که حکم راجع به اصل دعوا قابل تجدیدنظر باشد.

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

الف) قرا ابطال دادخواست یا رد دادخواست که از دادگاه صادر شده باشد

ب) قرار رد دعوا یا عدم استماع دعوا

 ج) قرار سقوط دعوا

د) قرار عدم اهلیت یکی از طرفین دعوا

 

جهات تجدیدنظر نیز به شرح زیر می باشند که البته در صورت وجود جهات دیگر، مرجع تجدیدنظر به آن جهت نیز رسیدگی می نماید. اما مرجع تجدیدنظر فقط نسبت به آن موضوعی که مورد تجدیدنظرخواهی است و در مرحله نخستین مورد حکم قرار گرفته است رسیدگی می نماید.

الف) ادعای عدم اعتبار مستندات دادگاه

ب) ادعای فقدان شرایط قانونی شهادت شهود

ج) ادعای عدم توجه قاضی به دلایل ابرازی

د) ادعای عدم صلاحیت قاضی یا دادگاه صادر کننده رای

ه) ادعای مخالف بودن رای با موازین شرعی و یا مقررات قانونی

 

اطلاع از احکام و خصوصیات دعوای الزام به تنظیم سند رسمی

 

همانطور که گفته شد متقاضی تجدیدنظر باید دادخواست خود را ظرف مهلت مقرر به دفتر دادگاه صادرکننده رای یا دفتر شعبه اول دادگاه تجدیدنظر یا به دفتر بازداشتگاهی که در آنجا توقیف است، تسلیم نماید.

 

 

بعد از تقدیم دادخواست، مراتب رسیدگی در دادگاه به شرح زیر آغاز می شود:

مراجع یاد شده در بالا باید بلافاصله پس از وصول دادخواست آن را ثبت و رسیدی مشتمل بر نام متقاضی و طرف دعوا، تاریخ تسلیم، شماره ثبت و دادنامه به تقدیم کننده تسلیم و در روی کلیه برگ های دادخواست تجدیدنظر همان تاریخ را قید کند. این تاریخ، تاریخ تجدیدنظر خواهی محسوب می گردد

در صورتی که دادخواست به دفتر مرجع تجدیدنظر یا بازداشتگاه داده شود به شرح بالا اقدام و دادخواست را به دادگاه صادر کننده رای ارسال می دارد.

چنانچه دادخواست تجدیدنظر در مهلت قانونی تقدیم شده باشد، مدیر دفتر دادگاه بدوی پس از تکمیل آن، پرونده را ظرف دو روز به مرجع تجدیدنظر ارسال می دارد.

در صورتی که دادخواست خارج از مهلت داده شود یا در مهلت قانونی رفع نقص نگردد، به موجب قرار دادگاه صادر کننده رای بدوی، رد می شود. که البته این قرار ظرف 20 روز از تاریخ ابلاغ در مرجع تجدیدنظر قابل اعتراض است. رای دادگاه تجدیدنظر قطعی است.

دادگاه باید ذیل رای خود، قابل تجدیدنظر بودن یا نبودن رای و مرجع تجدیدنظر آن را معین نماید. این امر مانع از آن نخواهد بود که اگر رای دادگاه قابل تجدیدنظر بوده و دادگاه آن را قطعی اعلام کند، هر یک از طرفین درخواست تجدیدنظر نماید.

مدیر دفتر دادگاه بدوی ظرف دو روز از تاریخ وصول دادخواست و ضمایم آن و یا پس از رفع نقص، یک نسخه از دادخواست و پیوست های آن را برای طرف دعوا می فرستد که ظرف 10 روز از تاریخ ابلاغ پاسخ دهد، پس از انقضای مهلت یاد شده اعم از اینکه پاسخی رسیده یا نرسیده باشد، پرونده را به مرجع تجدیدنظر می فرستد.

چنانچه دادگاه تجدیدنظر ادعای تجدیدنظرخواه را موجه تشخیص دهد، رای دادگاه بدوی را نقض و رای مقتضی صادر می نماید. در غیر اینصورت با رد درخواست و تایید رای، پرونده را به دادگاه بدوی اعاده خواهد کرد.

تجدیدنظرخواهی از آراء قابل تجدیدنظر که در قانون احصاء گردیده، مانع اجرای حکم خواهد بود، هر چند دادگاه صادر کننده رای آن را قطعی اعلام نموده باشد مگر در مواردی که قانون استثنا کرده باشد برای مثال در صورتی که رای صادره مبنی بر رفع تصرف عدوانی یا مزاحمت یا ممانعت از حق باشد، بلافاصله به دستور مرجع صادرکننده، توسط اجرای دادگاه یا ضابطین دادگستری اجراء خواهد شد و در این مورد به صورت استثنا، تجدیدنظر مانع اجراء نخواهد بود.
 

 از طرق فوق العاده شکایت از آراء می باشد. رسیدگی فرجامی طبق قانون آیین دادرسی مدنی عبارت است از: تشخیص انطباق یا عدم انطباق رای مورد درخواست فرجامی با موازین شرعی و مقررات قانونی.

 

1)طرفین دعوا، قائم مقام، نمایندگان قانونی و وکلای آنان.

2) دادستان کل کشور

 

متقاضی فرجام باید دادخواست خود را به دادگاه صادر کننده رای تقدیم کند. 

در حال حاضر برخلاف آنچه در قانون آمده دادخواست فرجام خواهی به دفاتر خدمات قضایی تقدیم میشود. 

در ذیل به بررسی آرایی که در مرحله بدوی و تجدیدنظر قابلیت فرجام خواهی دارند پرداخته می شود:

آراء دادگاه های بدوی که به علت عدم درخواست تجدیدنظر قطعیت یافته قابل فرجام خواهی نیست مگر در موارد زیر:

الف) احکام

1) احکامی که خواسته آن ( نه ارزش خواسته ) بیش از مبلغ 2 میلیون تومان باشد
2) احکام راجع به اصل نکاح و فسخ آن، طلاق، نسب، حجر، وقف، ثلث، حبس و تولیت

ب) قرارها ی زیر مشروط بر اینکه اصل حکم راجع به آنها قابل رسیدگی فرجامی باشد.

1) قرار ابطال یا رد دادخواست که از دادگاه صادر شده باشد

2) قرار سقوط دعوا یا عدم اهلیت یکی از طرفین دعوا

آراء دادگاه های تجدیدنظر استان قابل فرجام خواهی نیست مگر در موارد زیر:

الف) احکام

احکام راجع به اصل نکاح و فسخ آن، طلاق، نسب، حجر و وقف

ب) قرارهای زیر مشروط بر اینکه اصل حکم راجع به آنها قابل رسیدگی فرجامی باشد:

1) قرار ابطال یا رد دادخواست که از دادگاه تجدیدنظر صادر شده باشد

2) قرار سقوط دعوا یا عدم اهلیت یکی از طرفین دعوا

 

اطلاع از راه های توقیف اموال در دعوای مطالبه وجه چک

 

احکام مستند به اقرار قاطع دعوا در دادگاه
احکام مستند به نظریه یک یا جند نفر کارشناس که طرفین به طور کتبی ری آنها را قاطع دعوا قرار داده باشند.
احکام مستند به نظریه یک یا چند نفر کارشناس که طرفین به طور کتبی رای آن ها را قاطع دعوا قرار داده باشند
احکامی که طرفین حق فرجام خواهی خود را نسبت به آن ساقط کرده باشند
احکامی که ضمن یا بعد از رسیدگی به دعوای اصلی، راجع به متفرعات آن صادر می شود، در صورتی که حکم راجع به اصل دعوا قابل رسیدگی فرجامی نباشد.
احکامی که به موجب قوانین خاص غیرقابل فرجام خواهی است

 

برای اشخاص ساکن ایران 20 روز و برای اشخاص مقیم خارج 2 ماه می باشد.

بعد از تقاضای فرجام از رای، شعبه رسیدگی کننده وارد رسیدگی می شود و با نظر اکثریت اعضاء در ابرام یا نقض رای فرجام خواسته اتخاذ تصمیم می نماید.

چنانچه رای مطابق قانون و دلایل موجود در پرونده باشد، ضمن ابرام آن، پروده را به دادگاه صادر کننده اعاده می نماید

چنانچه یکی از موجبات نقض وجود داشته باشد، رای مورد تقاضای فرجام نقض می شود اگرچه فرجام خواه به آن جهت که مورد نقض قرار گرفته است، استناد نکرده باشد.

 

در موارد زیر حکم یا قرار نقض می گردد:

1) دادگاه صادر کننده رای، صلاحیت ذاتی برای رسیدگی به موضوع را نداشته باشد و در مورد عدم صلاحیت محلی در صورتی که به آن ایراد شده باشد
2) رای صادره خلاف موازین شرعی و مقررات قانونی شناخته شود
3) عدم رعایت اصول دادرسی و قواعد آمره و حقوق اصحاب دعوا در صورتی که به درجه ای از اهمیت باشد که رای را از اعتبار قانونی بیندازد
4) آراء مغایر با یکدیگر، بدون سبب قانونی در یک موضوع و بین همان اصحاب دعوا صادر شده باشد
5) تحقیقات انجام شده ناقص بوده و یا به دلایل و مدافعات طرفین توجه نشده باشد
6) در مواردی که دعوا ناشی از قرارداد باشد، چنانچه به مفاد صریح سند یا قانون یا آئین نامه مربوط به آن قرارداد معنای دیگری غیر از معنای موردنظر دادگاه صادر کننده رای داده شود
7) چنانچه عدم صحت مدارک، اسناد و نوشته های مبنای رای که طرفین در جریان دادرسی ارائه نموده اند، ثابت شود

 

 

در صورتی که دادخواست فرجام خواهی تکمیل باشد، مدیر دفتر دادگاه یک نسخه از دادخواست و پیوست های آن را برای طرف دعوا، ارسال می دارد تا ظرف 20 روز به طور کتبی پاسخ دهد. پس از انقضای مهلت یاد شده اعم از اینکه پاسخی رسیده یا نرسیده باشد، پرونده را همراه به پرونده مربوط به رای فرجام خواسته، به دیوان عالی کشور می فرستد

پس از وصول پرونده به دیوان عالی کشور، رئیس دیوان یا یکی از معاونان وی پرونده را با رعایت نوبت و ترتیب وصول به یکی از شعب دیوان ارجاع می نماید. شعبه مرجوع الیه به نوبت رسیدگی می کند مگر در مواردی که به موجب قانون یا به تشخیص رئیس دیوان عالی کشور، رسیدگی خارج از نوبت ضروری باشد

رسیدگی در دیوان عالی کشور بدون حضور اصحاب دعوا صورت می گیرد مگر در مواردی که شعبه رسیدگی کننده دیوان، حضور آنان را لازم بداند.

شعبه رسیدگی کننده طبق نظر اکثریت در ابرام یا نقض رای فرجام خواسته اتخاذ تصیم می نماید. اگر رای مطابق قانون و دلایل موجود در پرونده باشد، ضمن ابرام آن، پرونده را ب دادگاه صادر کننده اعاده می نماید.

در صورت نقض رای در دیوان عالی کشور، رسیدگی مجدد به دادگاهی که به شرح زیر تعیین می گردد ارجاع می شود و دادگاه مرجوع الیه مکلف به رسیدگی می باشد:

الف) اگر رای منقوض به صورت قرار بوده و یا حکمی باشد که به علت نقص تحقیقات نقض شده است، رسیدگی مجدد به دادگاه صادر کننده آن ارجاع می شود

ب) اگر رای به علت عدم صلاحیت دادگاه نقض شده باشد، به دادگاهی که دیوان عالی کشور صالح بداند ارجاع می گردد.

ج) در سایر موارد نقض، پرونده به شعبه دیگر از همان از همان حوززه دادگاه که رای منقوض را صادر نموده ارجاع می شود و اگر آن حوزه بیش از یک شعبه ددگاه نداشته باشد به نزدیکترین دادگاه حوزه دیگر ارجاع می شود.

دادگاه مرجوع الیه به شرح زیر اقدام می نماید:

الف) در صورت نقض حکم به علت نقص تحقیقات، تحقیقات مورد نظر دیوان عالی کشور را انجام داده، سپس با در نظر گرفتن آن، مبادرت به صدور رای می نماید

ب) در صورت نقض قرار، دادگاه مکلف است برابر رای دیوان عالی کشور به دعوا رسیدگی کند مگر اینکه بعد از نقض، سبب تازه ای برای امتناع از رسیدگی به ماهیت دعوا حادث گردد. در این خصوص:

چنانچه قرار منقوض ابتدائا در مرحله تجدیدنظر صادر شده باشد، به دادگاه صادر کننده قرار ارجاع می شود

اگر در تایید قرار دادگاه بدوی بوده، پرونده برای رسیدگی به همان دادگاه بدوی ارجاع می گردد.

در موارد نقض رای، دادگاه مرجوع الیه با لحاظ رای دیوان عالی کشور و مندرجات پرونده، اگر اقدام دیگری را لازم نداند، بدون تعیین وقت، رسیدگی کرده و مبادرت به انشاء رای می نماید و الا با تعیین وقت و دعوت از طرفین، اقدام لازم را معمول و انشاء رای خواهد نمود.

بعضی مواقع نیز دادگاه مرجوع الیه اقدام به صدور رای اصراری می نماید:

به این معنا که بر رای اولیه ای که صادر کرده اصرار می ورزد. در این باره ماده 408 قانون آیین دادرسی مدنی مقرر می دارد:

” در صورتی که پس از نقض حکم فرجام خواسته در دیوان عالی کشور، دادگاه با ذکر استدلال طبق رای اولیه اقدام به صدور رای اصراری نماید و این درخواست مورد رسیدگی فرجامی واقع شود، شعبه دیوان دیوان عالی کشور در صورت پذیرش استدلال، رای دادگاه را ابرام، در غیر اینصورت ( عدم پذیرش استدلال ) پرونده در هیئت عمومی شعب حقوقی مطرح و چنانچه نظر شعبه دیوان عالی کشور مورد ابرام قرار گرفت، حکم صادره نقض و پرونده به شعبه دیگر ارجاع خواهد شد. دادگاه مرجوع الیه طبق استدلال هیئت عمومی دیوان عالی کشور حکم مقتضی صادر می نماید. این حکم قطعی می باشد.

 

اطلاع از مراحل رسیدگی به شکایت کیفری در دادسرا

 

هر گاه از رای قابل قرجام در مهلت مقرر قانونی فرجام خواهی نشده، یا به هر علتی در آن موارد قرر رد دادخواست فرجامی صادر و قطعی شده باشد و ذینفع مدعی خلاف شرع یا قانون بودن آن رای باشد، می تواند از طریق دادستان کل کشور تقاضای رسیدگی فرجامی نماید. تقاضای یاد شده مستلزم تقدیم دادخواست و پرداخت هزینه دادرسی فرجامی است

مهلت تقدیم دادخواست یک ماه حسب مورد از تاریخ انقضای مهلت فرجام خواهی یا قطعی شدن قرار رد دادخواست فرجامی یا ابلاغ رای دیوان عالی کشور در خصوص تایید قرار رد دادخواست فرجامی می باشد

دفتر دادستان کل کشور دادخواست رسیدگس فرجامی را دریافت و در صورت تکمیل بودن آن از جهت ضمایم و مستندات و هزینه دادرسی برابر مقررات، آن را ثبت و به ضمیمه پرونده اصلی به نظر دادستان کل کشور می رساند

دادستان کل چنانچه ادعای آنها را در خصوص مخالفت بین رای با موازین شرع یا قانون، مقرون به صحت شخیص دهد از دیوان عالی کشور درخواست نقض آن را می نماید.

چنانچه دادخواست تقدیمی ناقص باشد، دفتر دادستان کل کشور به تقدیم کننده دادخواست ابلاغ می نماید که ظرف 10 روز از آن رفع نقص کند. هر گاه در مهلت مقرر اقدام به رفع نقص نشود، دادخواست قابل ترتیب اثر نخواهد بود.

 

اعاده دادرسی از طرق فوق العاده و خلاف قاعده است و نسبت به احکامی که قطعیت یافته انجام میشود و ممکن است به جهات ذیل درخواست اعاده دادرسی شود. بنابرین اعاده دادرسی فقط نسبت به احکام ( و نه قرارها ) قطعی ( و نه غیرقطعی ) به عمل خواهد آمد.

جهات اعاده دارسی به شرح ذیل است:

موضوع حکم، مورد ادعای خوهان نبوده باشد.
حکم به میزان بیشتر از خواسته صادر شده باشد.
وجود تضاد در مفاد یک حکم که ناشی از استناد به اصول یا مواد متضاد باشد.
حکم صادره با حکم دیگری در خصوص همان دعوا و اصحاب آن، که قبلا توسط همان دادگاه صادر شده است متضاد باشد بدون آنکه سبب قانونی موجب این مغایرت شده باشد.
لازم به ذکر است چنانچه اعاده دادرسی به جهت مغایر بودن دو حکم باشد، ابتدای مهلت اعاده دادرسی از تاریخ ابلاغ هر یک از دو حکم است.

اگر جهت اعاده دادرسی مغایرت دو حکم باشد، دادگاه پس از قبول اعاده دادرسی حکم دوم را نقض و حکم اول به قوت خود باقی خواهد ماند.

طرف مقابل درخواست کننده اعاده دادرسی حیله و تقلبی به کار برده ه در حکم دادگاه موثر بوده است.
حکم دادگاه مستند به اسنادی بوده که پس از صدور حکم، جعلی بودن آنها ثابت شده باشد.
لازم به ذکر است در صورتی که جهت اعاده دادرسی جعلی بون اسناد یا حیله و تقلب طرف مقابل باشد، ابتدای مهلت اعاده دادرسی، تاریخ ابلاغ حکم نهایی مربوط به اثبات جعل یا حیله و تقلب می باشد.

پس از صدور حکم، اسناد و مدارکی به دست آید که دلیل حقانیت درخواست کننده اعاده دادرسی باشد و ثابت شود اسناد و مدارک یاد شده در جریان دادرسی مکتوم بوده و در اختیار متقاضی نبوده است.
لازم به ذکر است هرگاه جهت اعاده دادرسی وجود اسناد و مدارکی باشد که مکتوم بوده، ابتدای مهلت از تاریخ وصول اسناد و مدارک یا اطلاع از وجود آن محاسبه می شود. تاریخ یاد شده باید در دادگاهی که به درخواست رسیدگی می کند، اثبات گردد.

مهلت درخواست اعاده دادرسی به شرح زیر است:

برای اشخاص مقیم ایران:

نسبت به آراء حضوری قطعی، 20 روز از تاریخ ابلاغ

نسبت به آراء غیابی، 20 روز از تاریخ انقضای مهلت واخواهی و درخواست تجدیدنظر

برای اشخاص مقیم خارج:

نسبت به آراء حضوری: 2 ماه از تاریخ ابلاغ

نسبت به آراء غیابی: 2 ماه از تاریخ انقضای مهلت واخواهی و درخواست تجدیدنظر

در تمام موارد بالا اگر درخواست کننده اعاده دادرسی عذر موجهی به شرح زیر داشته باشد، تقاضای اعاده دادرسی او حتی خارج از مهلت نیز پذیرفته می شود.

مرضی که مانع از حرکت است
فوت یکی از والدین یا همسر یا اولاد او
حوادث قهریه از قبیل سیل، زلزله و حریق که بر اثر آن تقدیم دادخواست واخواهی در مهلت مقرر ممکن نباشد
توقیف یا حبس بودن به نحوی که نتوان در مهلت مقرر دادخواست واخواهی تقدیم کرد.
اعاده دادرسی بر دو قسم است:

اصلی: عبارت است از اینکه متقاضی اعاده دادرسی به طور مستقل آن را درخواست نماید

دادخواست اعاده دادرسی اصلی به دادگاهی تقدیم می شود که صادرکننده همان حکم بوده است

طاری: عبارت است از اینکه در اثنای یک دادرسی حکمی به عنوان دلیل ارائه شود وکسی که حکم یاد شده علیه او ابراز گردیده نسبت به آن درخواست اعاده دادرسی نماید.

درخواست اعاده دادرسی طاری به دادگاهی تقدیم می گردد که حکم در آنجا به عنوان دلیل ابراز شده است. پس از درخواست اعاده دادرسی طاری باید دادخواست لازم ظرف سه روز به دفتر دادگاه تقدیم گردد.

دادگاهی که دادخواست اعاده دادرسی طاری را دریافت می دارد، مکلف است آن را به دادگاه صادرکننده حکم ارسال نماید و چنانچه دلایل درخواست را قوی بداند و  تشخیص دهد حکمی که در خصوص درخواست اعاده دادرسی صادر می گردد موثر در دعوا می باشد، رسیدگی به دعوای مطروحه را در قسمتی که حکم راجع به اعاده دادرسی در آن موثر است تا صدور حکم نسبت به اعاده دادرسی به تاخیر می اندازد و در غیراینصورت به رسیدگی ادامه خواهد داد.

هرگاه پس از رسیدگی، دادگاه درخواست اعاده دادرسی را وارد تشخیص دهد، حکم مورد اعاده دادرسی رانقض و حکم مقتضی صادر می نماید. در صورتی که درخواست اعاده دادرسی راجع به قسمتی از حکم باشد، فقط همان قسمت نقض یا اصلاح می گردد. این حکم از حیث تجدیدنظر و فرجام خواهی تابع مقررات مربوط خواهد بود.

لازم به ذکر است نسبت به حکمی که پس از اعاده دادرسی صادر می گردد، دیگر اعاده دادرسی از همان جهت پذیرفته نمی شود و در اعاده دادرسی غیر از طرفین دعوا شخص دیگری به هیچ عنوان نمی تواند داخل شود.

 

نکته : طریق خاصی نیز در قانون آیین دادرسی کیفری و در ماده 477 آن قانون پیش بینی شده است که قانونگذار آن را ذیل عنوان اعاده دادرسی و تحت همین نام مورد شناسایی قرار داده است ولی در اصطلاح به این طریق خاص درخواست اعمال ماده 477 گفته می شود.مطابق این ماده “در صورتی که رییس قوه قضاییه رای صادره از ه یک از مراجع قضایی را خلاف شرع بین تشخیص دهدبا تجویز اعاده دادرسی، پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال تا در شعبی خاص که توسط رییس قوه قضاییه برای این امر تخصیص می یابدرسیدگی و رای قطعی صادر نماید.”

 

مشاهده یک نمونه لایحه دفاعیه جهت اعمال ماده 477

 

اگر در خصوص دعوایی، رایی صادر شود که به حقوق شخص ثالث خللی وارد آورد و آن شخص یا نماینده او در دادرسی که منتهی به رای شده است به عنوان اصحاب دعوا دخالت نداشته باشد، می تواند نسبت به آن رای اعتراض نماید.

شخص ثالث حق دارد به هر گونه رای صادره از دادگاه های عمومی، انقلاب و تجدیدنظر اعتراض ماید

نسبت به حکم داور نیز کسانی که خود یا نماینده آنان در تعیین داور شرکت نداشته اند می توانند به عنوان شخص ثالث اعتراض کنند.

اعتراض شخص ثالث بر دو قسم است:

اعتراض اصلی: اعتراضی که ابتدا از طرف شخص ثالث صورت گرفته باشد

اعتراض اصلی باید به موجب دادخواست و به طرفیت محکوم له و محکوم علیه رای مورد اعتراض باشد.

این دادخواست به دادگاهی تقدیم می شود که رای قطعی معترض عنه را صادر کرده است.

ترتیب دادرسی نیز مانند دادرسی نخستین خواهد بود.

 

اعتراض یکی از طرفین دعوا به رایی است که سابقا در یک دادگاه صادر شده و طرف دیگر برای اثبات مدعای خود، در اثنای دادرسی آن رای را ابراز نموده است.

اعتراض طاری در دادگاهی که دعوا در آن مطرح است بدون تقدیم دادخواست به عمل خواهد آمد، ولی اگر درجه دادگاه پایین تر از دادگاهی باشد که رای معترض عنه را صادر کرده، معترض دادخواست خود را به دادگاهی که رای را صادر کرده است تقدیم می نماید و موافق اصول در دادگاه رسیدگی خواهد شد.

در صورت وصول اعتراض طاری از طرف شخص ثالث، چنانچه دادگاه تشخیص دهد حکمی که در خصوص اعتراض یاد شده صادر می شود موثر در اصل دعوا خواهد بود، تا حصول نتیجه اعتراض، رسیدگی به دعوا را به تاخیر می اندازد. در غیر اینصورت به دعوای اصلی رسیدگی کرده و رای می دهد.

اگر رسیدگی به اعتراض با دادگاه دیگری باشد به مدت 20 روز به اعتراض کننده مهلت داده می شود که دادخواست خود را به دادگاه مربوط تقدیم نماید. چنانچه در مهلت مقرر اقدام نکند، دادگاه رسیدگی به دعوا را ادامه خواهد داد.

چنانچه دادگاه پس از رسیدگی، اعتراض ثالث را وارد تشخیص دهد، آن قسمت از حکم را که مورد اعتراض قرار گرفته است نقض می نماید و اگر مفاد حکم غیرقابل تفکیک باشد، تمام آن الغاء خواهد شد.

 

هر گاه کسی نسبت به مال منقول یا غیرمنقول یا وجه نقد توقیف شده اظهار حقی نماید، اگر ادعای مزبور مستند به حکم قطعی یا سند رسمی باشد که تاریخ آن مقدم بر تاریخ توقیف است، توقیف رفع می گردد و مدعی حق برای جلوگیری از عملیات اجرایی و اثبات ادعای خود می تواند به دادگاه شکایت کند.

به شکایت شخص ثالث در تمام مراحل دادرسی، بدون رعایت تشریفات آیین دادرسی مدنی و پرداخت هزینه دادرسی، رسیدگی می شود. مفاد شکایت به طرفین ابلاغ می شود و دادگاه به دلایل شخص ثالث و طرفین دعوا به هر نحو و در هر محل که لازم بداند رسیدگی می کند و در صورتی که دلایل شکایت را قوی یافت، قرار توقیف عملیت اجرایی را تا تعیین تکلیف نهایی شکایت صادر می نماید.

در این صورت:

اگر مال مورد اعتراض منقول باشد، دادگاه می تواند با اخذ تامین مقتضی، دستور رفع توقیف و تحویل مال را به معترض بدهد. به شکایت شخص ثالث بعد از فروش  اموال توقیف شده نیز به ترتیب فوق رسیدگی خواهد شد

محکوم له می تواند مال دیگری از اموال محکوم علیه به جای مال مورد اعتراض، معرفی نماید. در این صورت آن مال توقیف و از مال مورد اعتراض رفع توقیف می گردد و رسیدگی به شکایت شخص ثالث نیز موقوف می گردد.

 

اطلاع و آگاهی از آراء، احکام و قرارهای قابل تجدیدنظر

 

راه های تماس و ارتباط با وکیل متخصص دادگاه تجدیدنظر و دیوان

پنجشنبه, 29 خرداد,1399

مجتبی

سلام خسته خانمم تقاضا مهریه کرده و از خونه مشترکمون دو هفته رفته ک دارای دو فرزند هستیم. تاریخ دادگاه برای مهریه 25/8/99 ولی ماشین توقیف کرده و رهن خونه ک مستاجر هستیم. باید چکار کنم که ماشین و رهن که جز مستثنیات دین میباشند آزاد شوند

ﺳﻪشنبه, 25 آذر,1399

جمشید

سلام.خسته نباشید.بسیار عالی و قابل فهم و امیدوار کننده است.در جایی که به دلایل ابرازی توجه نشود و یا در جایی که جرم یا مجازات با هم تناسب نداشته باشد.استاد گرامی فقط اینکه چه وقت و چه زمان باید از ارای قطعی صادره از دادگاه تجدید نظر در امور کیفری باید فرجام خواهی کرد. با توجه به این که رای قطعی شده. بعنوان مثال شاکی پرونده چطور باید اقدام کند. چنانچه توضیحاتی در مقاله تان قرار بدهید ممنون می شویم با تشكر واحترامات.

جمعه, 10 بهمن,1399

صاحبقران

خیلی ممنون از اطلاعات خوبتونای کاش ب صورت pdf میذاشتین‌‌دانلود میکردیم

جمعه, 01 اسفند,1399

سید

با سلامممنونم از راهنماییهای مفیدتون😊

ﺳﻪشنبه, 19 اسفند,1399

مهسا ادیمی

سلام خسته نباشید. مدتی قبل مادرم مقداری طلا به شخصی داد به جهت شراکت. اما طرف بعد از مدتی منکر این قضیه شد کار به دادگاه کشید و طرف سوگند خورد که چیزی دریافت نکرده است . تنها شاهد پرونده هم رد شد. اگر در دادگاه تجدید نظر دوباره حکم بر علیه مادرم صادر شود. آیا بنده به عنوان فرزند ایشان می توانم از آن شخص شکایت کنم جهت بازپس گیری اموال مادرم؟

شنبه, 30 اسفند,1399

علی خاقانی

پدر خانم من بدون اطلاع من برای انجام کار اداری ایشان بجای وکالت معمولی وکالت تام الاختیار گرفته و آپارتمان را بنام خودش سند گرفته با خانمی ازدواج میکند حدود پنجاه سال خودش هشتاد و هشت سال داشته وقتی عدم تعادل پیدا میکند بیمارستان …. اسکن و ام آر ای میکند و گزارش آلزایمر میدهد پزشگ قانونی و پزشگ معالج ایشان تاییدمیکند.آیاهمسرمن میتواندخانه رابگیرد.دسیسه این دونفر مشخص است.باآرزوی سلامتی شما درسال جدید و با سپاس از راهنمایی شما

دوشنبه, 02 فروردین,1400

حسین احمدی

با سلام من به رای تجدید نظر اعتراض کردم توسط معاون دادگستری به اتفاق دو نفر قاضی دیگر بررسی شد با نتیجه دو رای منفی و یک رای مثبت گفتن رای تجدید نظر قطعی غیر قابل پیگیری هست که اگر تایید میشد به دیوان جهت رای جدید ارجاع میشد یعنی همان ماده ۴۷۷ حال باز میشود اعتراض نمود ؟ از چه راهی؟

یکشنبه, 08 فروردین,1400

Neda

باسلامدر دادگاه دو رای کیفری و حقوقی در مورد یک زمین وجود دارد که کیفری به نفع یک طرف و حقوقی به نفع طرف مقابل حال کدام طرف پیروز این پرونده میباشند؟؟ موضوع هم تقسیم نشدن زمین ارثیه

یکشنبه, 08 فروردین,1400

Neda

باسلامدر دادگاه کیفری ایا مبایعه نامه دستی و هم نوشته و هم امضا کاربنی باشد قابل قبول میباشد و میتوان کارشناسی کرد؟ واینکه دوشاهد شهادت دهندکه ملک برای فلان کس میباشد قابل قبول میباشد؟

ﺳﻪشنبه, 10 فروردین,1400

سجاد

سلام خسته نباشید ببخشید ولی اگر کسی میتونه کمک کنه ،بنده حقیر جای یک شرکت رو برای شخصی میگردوندم که وقتی از اونجا اومدم بیرون شخصی رفته شکایت کرده برا صاحب کار و صاحب کار هم فرمی از بنده داشت که بنده شرکت رو اجاره کردم ،ولی بیمه من درشکرکت داداش ان شخص در جای دیگری از شهر رد میکرد و شاهدم دارم حتی خودم ازش شکایت کردم اداره کار وایشون وقتی اومد اداره کار دید مقصره مقداری از حقم رو داد و رضایت دادم براش حال نفر سوم که شکایت از شرکت دار کرده بود اداره کار من رو صاحب کار دونسته و دادگاه رای داده حسابم مسدود کنن تا برج سه نمیدونم جلسه چی هست ایا من میتونم اعتراض بزنم و حسابم از مسدودی در بیارم ؟

دوشنبه, 16 فروردین,1400

حسین

باعرض سلام من یه پرونده دارم که یازده نفر از من بعنوان کلاهبرداری شکایت کردن که 7نفر از اینها اصلا نه من و میشناسن و نه با من مراوده ی مال داشتن فقط برای اینکه تعداد شکات زیاد بشه وارد پرونده شدن .الان بازپرس پرونده قرارمنع تعقیب صادر کرده برای اعتراض به قرار چند نفر از شکات باید حضور داشته باشند .

چهارشنبه, 18 فروردین,1400

روح اله رضایی

سلام دردرب دادگاه با اینجانب سه نفری دعوا کرده اند ومرا کتکاری نمودند گواهی پزشکی گواه ان است دوربین دادگستر ی ان راگرفته بود گزارش کلانتری هم هست کلانتر ی گفت فیلم را ضمیمه میکنم اما ضمیمه نکرده و پاک شده وکسی حاضر به شهادت به نفع اینجانب نشد واینجانب به دادگاه گفتم یا اونها قسم بخورند یا اینجانب اما دادگاه توجهی نکرد وطرف شاهدی اورده که درحضور اینجانب نبوده است دادگاه رددعوا کرد ودر تجدید نظر هم رد دعوا شد ایا راهی هست لاقل قسم بخورد که با اینجانب دعوا نکرده اند

پنجشنبه, 26 فروردین,1400

مهام از اورمیه

باسلام ودرود..لطفا راهنماییم کنید..فرزند مالک مغازه ام که فوت کرده..با دروغ قرارداد مرا کهسال65بوده به دادگاه سال 79اعلام نموده وخواهان قطعید گردیده دردادگاه حضور نداشتم حکم تخلیه غیابی دادند.چکار کنم..متشکرم

چهارشنبه, 01 اردیبهشت,1400

یاسر

با سلام و درود بنده حدود 2 سال پیش یک مشکل برام پیش اومد که پروندم به دادگاه انقلاب رفت و برام حکم قیابی سادر شد و امروز رفتم دادگاه حکم رو بهم ابلاغ کرد و امضا زدم و یک ماه پیش هم درخواست واخواهی داده بودم که رد شده و الان 3 سال تعضیری بریدنو نمیدونم چه کنم راهنمایی میکنید لطفا

پنجشنبه, 02 اردیبهشت,1400

هزینه دادرسی

با سلامدر دادگاه خسارت مالی ناشی از تصادف شاکی اقدام به شکایت و مطالبه 180میلیون تومان کرده که اینجانب در دادگاه پس از انجام کارشناسی اولیه به مبلغ شصت و هشت میلیون و پانصد هزار تومان محکوم شده و پرداخت شش میلیون و سیصد هزار تومان هزینه دادرسی.ایا مقدار هزینه دادرسی با توجه به محکوم به صحیح است یا میتوان اعتراض نوشت؟

دوشنبه, 13 اردیبهشت,1400

سیدعلی

ممنون از مطالب مفیدتون به شدت کاربردی و مسمر ثمر واقع خواهد شد خدا خیرتون بده.

ﺳﻪشنبه, 14 اردیبهشت,1400

لطفی

باسلام وخسته نباشید درموردحکم غیابی بعد از گذشت شش ماه از قطعی شدن رای دادگاه بدوی ایا اعتراض به حکم دادگاه ممکنه یا نه

چهارشنبه, 05 خرداد,1400

سعید از بیرجند

با درودیه دادگاه به این شرح داشتم : یه خانم اومد اداره و شروع به فحاشی به همکارمون کرد که اون همکار اون روز اداره تشریف نداشتن بنده که مدیر استان هستم به خانم گفتم که اینجا اداره هستش و در شان اداره صحبت کن که متاسفانه شروع به پرخاشگری و توهین به اینجانب نمودند، در نهایت به 110 زنگ زدیم و شکایت کردیم و در کمال ناباوری و تعجب و با وجود شهود همکاران اداره ، این خانم تبرئه شدند و دادگاه رای داده و گفته رای قطعی میباشد. برای تنبیه و برخود و اعتراض به رای صادره چه اقدامی باید انجام بشه. و بنابر دلایلی نخواستم حقوقی اداره ورود کنهمتشکرم

ﺳﻪشنبه, 25 خرداد,1400

حسین

سلامآیا در قرارداد پیمانکاری که مدت قرارداد ده روز بوده، کارفرما میتونه بعد از 5 سال ادعا کنه که کار رو درست انجام ندادی و باید خسارت بدی؟البته قابل ذکر هست در مدت قرارداد هیچ اظهار نظری از سوی کارفرما در خصوص کیفیت و کمیت کار به پیمانکار ابلاغ نشده. آیا ادعای خسارت بعد ازین مدت براشون قابل قبوله؟

دوشنبه, 07 تیر,1400

شیوا شیدایی فر

سلام ببخشید ما در دادگاه دیوان عدالت اداری شکایت کردیم و رای قطعی صادر شد و یک خواسته پیگیری نکردیم میخوام بدونم از چه راهی باید اون یه خواسته رو پیگیری میشه کرد

چهارشنبه, 06 مرداد,1400

علی

سلام من چهارسال پیش مبایعه نامه را امضا کردم میخواستم خانه ام را بفروشم و خریدار پولش آماده نبود ومن مبایعه نامه را فسخ نکردم دست بنگاه موند و دراین مدت چهار سال من درشهرستان بودم و خریدار غیابی سند من را باطل کرده و اسم خوش ثبت کرده و من اطلاعی نداشتم و چند روز پیش رای دادگاهی از طرف خریدار برای تصرف بدست من داد من از شما تقاضا دارم مرا راهنمایی کنید

جمعه, 08 مرداد,1400

عباس

برادر ۱۷ساله منو با چاقو کشتن ثابتم شد ولی چون پولدارن …یک پرونده تشکیل دادن خودشون جای کسی هم که مرده نظر دادن ب قاتل سه سال زندان دادن اگ اون قاضی پسر یا برادر خودشم بود همین حکم و میداد انسانیت ک میگید کجاس این خداپرستیه؟این اسلامه؟

ﺳﻪشنبه, 12 مرداد,1400

هادی

سلامبنده پرونده حقوقی داشتم در باره تاخیر و تادیه خسارت که رای بنفع من صادر شد اما ناقص، که بنده و طرف مقابل به رای اعتراض کردیم و حال بعد ۳ ماه از تجدید نظر خواهی در دادگاه تجدید نظر ثبت گردید و وقت نظارت برای یکسال اینده در نظر گرفته شده ایا این زمان طولانی نیست و ایا امکان داره رای زودتر از موعد صادر بشه؟ با توجه به ماهیت دعوا که مالی و با این تورم باعث ضرر و زیان به من میشه؟ چه راهکاری هست که بشه وقت نظارت و رسیدگی رو جلوتر انداخت

چهارشنبه, 13 مرداد,1400

ارمان

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شماببخشید مدت زمان رسیدگی و پاسخ به اعتراض چقدر هستش ینی چقد طول میکشه تا جواب قطعی بیاد من اعتراض دادم بیشتر از یک ماه هست ولی جوابی نیومده!

یکشنبه, 07 شهریور,1400

آرش

بنده یه پرونده در تعزیرات داشتم الان حکم داده و تجدید نظر هم تایید کرده میخام دوباره اعتراض بدم چیکار باید بکنم

دوشنبه, 08 شهریور,1400

Samira Nejat

سلام .. یه سوالی داشتم از خدمتتون ؛ اگر کسی بابت چک با فردی دادگاه داشته باشه و اون فرد محکوم به پرداخت اصل چک شده باشه ، ولی خواهان درخواست خسارت دیرکرد کرده باشه و دادگاه بدوی حکم به تادیه داده باشه ، بعد طرف مقابل تجدیدنظر خواهی کرده باشه و درخواستش برای لغو حکم بدوی تایید شده باشه ؛ الان اون فرد میتونه از طرف مقابل شکایت کنه و هزینه های مربوط به تجدیدنظرخواهی رو مطالبه کنه ؟!

شنبه, 20 شهریور,1400

محمد

درود بر شما ۱-آیا رای شورای اختلاف برای صدور دستور تخلیه مسکونی قابل تجدید نظر خواهی است ؟۲-تجدید نظر را به کجا باید ارسال کرد؟۳- آیا اسناد ضمیمه لایحه تجدید نظر خواهی باید تماما کپی برابر اصل بشوند ؟

یکشنبه, 21 شهریور,1400

Gh

سلام آیا میشه به رای تجدید نظر پرونده حقوقی اعتراض کرد ?

ﺳﻪشنبه, 23 شهریور,1400

فریدون

سلام وقت به خیربنده شوربختانه در سال 91یک واحد اپارتمانی را پبش خرید کردم و بهمن ماه 92تحویل گرفتم و تا امروز که 23شهریور 1400هست ساکنم ،،، سازندگان پس از تحویل واحدها به خریداران رفته سند مادر ملک را بابت 350میلیون تومن وام در رهن موسسه ثامن الائمه گذاشته و میزان تصاعدی رفته بالاوبالاو یکی از سازندگان فراری است و دیگری فوت کرده ،،،چندسال طول کشید پایان کاربگیریم و بعد دنبال دادخواست و شکایت ،، الان برخی واجدها بانگ و وراث را محکوم کرده اند ولی شکایت بنده به جایی نرسید و در دادگاه بدوی و تجدید نظر رد شد ،،،،مگر می شود یک واحد در طبقه من درخواست ش قبول ولی درخواست بنده رد شود لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم.

پنجشنبه, 25 شهریور,1400

سونیا

سلام خیلی ممنون بابت اطلاعات مفیدتونچندروز پیش نامه ای از دادگستری اومده که در برگه گفته مهلت اعتراض ۷روز و طرف دقیقا روز ۷تم برگه رو به ما رسونده و نگفته امروز اخرین روز مهلتش هست اعتراض کنید ایا میشه الان هم اعتراض کرد بااینکه چندروز از تاریخ اعتراض گذشته ؟

دوشنبه, 29 شهریور,1400

نعمت اله زمانی

با سلام،مدیونی که ،در دو مرحله کیفری وبعد از اطلاع از تعقیر مسیر پرونده،که خواسته ام حاصل نمیشد،اقدام حقوقی کردم ،به فاصله چند ماه ومدیون پس از اطلاع از اقدام کیفری وقبل از حقوقی پنج ،شش ملک با ارزش خود را به ثالث طی مبایعه نامه هایی که ظاهراً عرفی می‌باشد منتقل کرده که بعداً در دادگاه حقوقی محکوم به پرداخت چک با هزینه های تاخیر و… شده و فقط یک مورد از انتقال ها بعد از رأی محکومیت بوده توقیف های منتهی به مزایده که ثالث به عملیات اجرایی معترض ودر دادگاه به انتقال به قصد فرار از دین ،دعوی ثالث را وارد ندانسته ولی در تجدید نظر،مبایعه نامه را وارد وصوری بودن انتقال ها را غیر واقعی و اعتراض تجدید نظر خواه را وارد دانسته،وخواسته ام که مدیون با اطلاع اقدام کرده ودین من به ایشان محرز ومسلم بوده وحین دادرسی اقدام به انتقال کرده به قصد فرار از دین و….. و چون معترضان ثالث دو نفر دیگه هم هست خواستم از راهنمایی شما بزرگوار بهره‌مند شوم

شنبه, 03 مهر,1400

فرهاد ۸۵

ایا در دعوای اعتراض ثالث اجرایی امکان فرجام خواهی یا اعاده دادرسی هست .ممنون

چهارشنبه, 14 مهر,1400

منا صالحی

باسلام، میخاستم بدونم آیا می‌شود که درخواست تجدید نظر خاهی به رایی که از شورای حل اختلاف صادر شده و اعتراض واخواهی زده شده، داده شود؟ یعنی هک واخواهی و هم تجدید نظرخواهی روی یک رای؟ و اینکه اگر امکان داره، به چه ترتیب و چه شرایط ودرچه زمانی باید این درخواست داده شود؟؟

یکشنبه, 18 مهر,1400

سلیمان

سلامحکم ورشکستگی برایم در سال 96 صادر شده است و ملک مسکونی ام توسط بانک رفاه تملک و فروش رفته است اکنون شخص خریدار به عنوان اعتراض ثالث در پرونده وارد شده است. آیا اعتراض نامبرده قابل بررسی می باشد.چه دلیلی بر رد اعتراض نامبرده می توان آورد.

دوشنبه, 26 مهر,1400

مرجان

سلام وقت بخیر دی ماه سال ۹۶ استخدامی علوم پزشکی قبول شدم به مصاحبه دعوت نشدم و یک نفر دیگر را پذیرفتند،می توانم به دیوان عدالت اداری شکایت کنم؟!ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

پنجشنبه, 29 مهر,1400

ایرج جلیلی

اینجانب یک دادخواست جهت تخلیه فوری اجاره منزل دادم و قاضی رای عدم استماع دعوی صادر کردند و ما را با توجه به ماده ۱۴ قرارداد اجاره نامه به داوری معرفی کردند و در این شهرستان داوری در اتحادیه بنگاه داران بوده که داور اختلاص داشته و در حال حاضر در زندان می‌باشد و توسط رای دادگاه داوری در این شهرستان ملغا شده و چون قاضی تازه به این شهرستان منتقل شده بود و از موضوع خبر نداشته که داوری ملغا شده رای داوری صادر کرده و طی مراجعه اینجانب به دادگاه و اعلام موضوع فوق ، قاضی اعلام نمودند که به رای اعتراض بدهم لطفا نمونه اعتراض را برایم اعلام کنید تا نتیجه بهتری بگیرم

Name (required)

Email (required)

من را از نظرات بعدی از طریق ایمیل آگاه بساز

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید. 

دفتر وکالت دادگران از سال 1384 با همکاری جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه تهران تاسیس شد و تا به امروز با هدف قبول وکالت و اعطای مشاوره حقوقی به هموطنان ایرانی سراسر دنیا و خارجیان مقیم ایران، به حیات خود ادامه داده است.اعضای این مجموعه با سرلوحه قراردادن حق و عدالت و حرکت در چهارچوب قوانین و دوری از پرونده های موهوم و بی نتیجه، توانسته اند اعتماد مراجعین و موکلین را کسب نموده و صاحب اعتبار شوند.

ادامه مطلب …..

 

نی نی سایت

هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری
هزینه تجدید نظر خواهی در امور کیفری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.