هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی
هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400 مانند سال های گذشته در قانون بودجه تصویب شده برای همان سال یعنی سال 1400 مشخص می گردد. هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال ۱۴۰۰ دربخش های مختلف دعاوی مالی و غیر مالی، اجرای احکام و دعاوی کیفری نسبت به سال گذشته افزایش نداشته و مطابق جدول هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی سال گذشته می باشد.

برای مشاوره هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400

برای مشاوره هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400

 

مطرح کردن دعوا و شکایت در محاکم دادگستری نیازمند پرداخت هزینه ای تحت عنوان هزینه دادرسی است . هزینه دادرسی ، هزینه ای است که بابت رسیدگی به پرونده و صدور حکم و یا قرار باید پرداخت شود . این هزینه به هنگام ثبت دادخواست ، توسط خواهان پرداخت شود . در واقع به جز در موارد استثنایی تا زمانی که هزینه دادرسی پرداخت نشود به دعوی رسیدگی نمی شود . هزینه دادرسی با در نظر گرفتن چند فاکتور از جمله اینکه دعوی در چه مرحله ای قرار دارد ، دعوی از چه نوعی است ، در کدام مرجع اقامه شده است ، حقوقی است یا کیفری ، میزان بودجه و غیره متفاوت است .

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

از آنجا که جز در موارد استثنایی، اقامه دعوا و انجام امور قضایی دیگر مانند درخواست اجرای حکم، مستلزم پرداخت هزینه مربوطه می باشد، در این مقاله به توضیح هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400 در بخش های مختلف امور حقوقی، کیفری، اجرای احکام، شورای حل اختلاف و دیوان عدالت اداری  مطابق قانون بودجه سال ۱۴۰۰ می پردازیم.

 

 

 

۱۰۰.۰۰۰ هزار ریال

تذکر: مطابق تبصره ۱ ماده ۵۶۰ قانون آیین دادرسی کیفری، هزینه شکایت افراد ناتوان مالی به تشخیص دادستان از اعتبارات قوه قضاییه پرداخت می شود.

 

 

هزینه رسیدگی به شکایت کیفری چک بلامحل و به حساب مسدود 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400 به کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا مراجعه کنید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال ۱۴۰۰ ​ پاسخ دهند .

 

 

 

برای مشاوره هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400

برای مشاوره هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی در سال 1400


درصورتی که برای مشاوره در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به دانش چندین ساله ما در این زمینه نیاز داشتید می توانید با ایمیل یا شماره تلفن 9099075303 ( تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور و به ازای هر دقیقه 6000 تومان ) در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره حضوری سایت مشاوره دینا بهره مند گردید. همچنین می توانید از طریق فرم ارتباط با ما، پیام ها و انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید. سایت مشاوره دینا یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر اعم از قوه قضاییه ، کانون وکلا ، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و …. هیچگونه وابستگی ندارد.

جهت ارئه انتقادات، پیشنهادات و شکایات با شماره تلفن 54787900-021 تماس حاصل فرمایید.


قانون مجازات اسلامی جدیدDownloads-icon


دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییهDownloads-icon


فرم پیش نویس ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییهDownloads-icon


فرم پیش نویس ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستریDownloads-icon


ظرفیت پذیرش آزمون اخذ پروانه مشاوره خانوادهDownloads-icon

محاسبه هزینه دادرسی دعاوی در حقوق ایران در هنگام اقامه دعوا از خواهان دریافت می‌شود ولی درصورتی‌که حکم دعوا به نفع خواهان صادر شود و خواهان در دادخواست خود مطالبه‌ی هزینه دادرسی را نیز به‌عنوان بخشی از خواسته خود مطرح کرده باشد می‌تواند هزینه دادرسی پرداخت‌شده را از خوانده مطالبه نماید.

بر اساس مقررات آیین دادرسی مدنی، عدم پرداخت هزینه دادرسی از سوی خواهان در هنگام تقدیم دادخواست و اقامه دعوا باعث می‌شود دادخواست وی به جریان نیفتد و از سوی مدیر دفتر دادگاه اخطار رفع نقص دادخواست برای وی صادر شود.

جدول هزینه ها در بخش پایین مقاله قابل دانلود است

هزینه دادرسی شامل چه مواردی است؟

دعاوی غیرمالی از دو دسته دعوا تشکیل می‌شوند، دسته نخست دعاوی غیرمالی ذاتی هستند که اثر مستقیم طرح آن‌ها مسائل غیرمادی را شامل می‌شود مثل دعوای حضانت. دسته دوم دعاوی غیرمالی اعتباری هستند یعنی دعاوی که ذاتاً مالی بوده‌اند اما قانون‌گذار بنا به مصالحی آن‌ها را غیرمالی به شمار آورده است مثل دعوای موجر و مستأجر به شرط اینکه اجاره‌بها محل نزاع نباشد.

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

ساده‌ترین تعریفی که می‌توان از دعوای مالی ارائه داد این است که اثبات ادعا در این دعاوی مستقیماً اثر مالی دارد.

ممکن است تصور شود در برخی دعاوی غیرمالی مثل دعوای اثبات اصل نکاح، آثار مالی بسیار جدی‌ای قابل پیش‌بینی است مثل ایجاد رابطه توارث یا برقراری حق بر نفقه و … اما باید در نظر داشت که این آثار مالی فرع بر شکل‌گیری رابطه زوجیت است و زوجیت به‌عنوان اثر مستقیم و اصلی در چنین دعوایی شناخته می‌شود.

هزینه دادرسی چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه دادرسی دعاوی غیرمالی اعم از غیرمالی ذاتی و غیرمالی اعتباری مقطوع و ثابت است و مرجع اقامه دعوا چه دادگاه بدوی باشد چه دادگاه تجدیدنظر و چه دیوان عالی کشور در میزان هزینه دادرسی تفاوتی به چشم نمی‌خورد.

الف) در مرحله بدوی: در مرحله بدوی تا مبلغ دویست میلیون ریال دو نیم درصد ارزش خواسته و مازاد بر آن سه و نیم درصد.

ب) در مرحله واخواهی( شکایت از حکم غیابی) و مرحله تجدیدنظر: هزینه دادرسی بر اساس ارزش محکوم‌به محاسبه می‌شود و میزان آن چهار و نیم درصد محکوم‌به است؛

ج)در مرحله فرجام‌خواهی و اعاده دادرسی و اعتراض ثالث: هزینه دادرسی بر اساس ارزش محکوم‌به محاسبه و پرداخت می‌شود که تا پنج و نیم درصد است.

د) اعتراض به قرارها: ۱.هزینه ی اعتراض و درخواست تجدید نظر از قرارهای قایل تجدید نظر در دادگاه و دیوان عالی کشور ۳۰۰ هزار ریال. ۲.هزینه ی اعتراض به قرارهای قابل اعتراض در دادسرا ۲۰۰هزار ریال.

ه) درخواست تأمین دلیل، تأمین خواسته، دستور موقت: هزینه دادرسی این درخواست‌ها صرف‌نظر از مرجعی که درخواست از آن صورت می‌گیرد و نحوه طرح آن از ۴۰۰۰۰۰ ریال تا ۱۸۰۰۰۰۰ ریال با توجه به نوع دعوا است.

و) ابلاغ اظهارنامه و واخواست نامه: هزینه دادرسی آن معادل ۱۰۰۰۰۰ریال است.

اگر دعاوی متعدد در ضمن یک دادخواست اقامه شود ( مثلاً دعوای مطالبه اجرت‌المثل عین مستأجره، اجاره‌بهای معوقه، تخلیه و خلع ید و …) هزینه دادرسی هر دعوا به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود و خواهان مکلف است همه هزینه‌ها را جمع کرده و یکجا پرداخت نماید.

بر اساس جدول شماره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور تعرفه خدمات قضایی به صورت جدول ذیل می باشد.

عنوان

تعرفه سال ۱۳۹۹

 

 

مؤسسه وکلای بین المللی بیان امروز، در زمینه حل و فصل ختلافات و طرح دعوی و پیگری پرونده حقوقی و کیفری در مراجع عمومی دادگستری و مراجع اختصاصی دادگستری اعم از دادگاه های حقوقی و دادگاه های کیفری، دادگاه تجدیدنظر، دیوان عالی کشور، دیوان عدالت اداری و شورای حل اختلاف به ارائه خدمات وکالت و مشاوره حقوقی به اشخاص خارجی و ایرانی حقیقی و حقوقی می پردازد. از جمله این خدمات میتوان به مشاوره خصوص نگارش دادخواست، دفاع در پرونده های حقوقی و کیفری و …. اشاره کرد.

این موسسه با بهره مندی از وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی مجرب و متخصص، آماده ارائه خدمات حقوقی مورد نیاز به منظور طرح دعوی و پیگیری پرونده های حقوقی و کیفری در مراجع دادگستری است.

بیشتر بخوانید:

هزینه ثبت دادخواست

برای دانلود pdf  جدول تعرفه خدمات قضایی سال ۱۳۹۹ کل کشور به صورت جدول، کلیک کنید.

ادامه مطلب

ادامه مطلب

بایلام ازمن یک شکایت شده درمورده تصادفی که در ۶ماه پیش انجام شده وبنده به یک پایه برق برخورد کردم که درهمان زمان سازمان برق از بنده کلیه هزینه های وارده را دریافت کرده است والان بعد از ۶ماه شرکتی که درمجاورت آن پایه برق بوده مدعی شده که ظرف ۲۴ ساعت که برق آنها قطع شده ۴۱۰میلیون تومان متضرر شده اند در صورتیکه هم پاسگاه که گزارش حادثه را داده وهم خودم به عینه دیدم که بعد از ۲ساعت خط برق ترمیم شد .حالا من میخواستم لطفا هم درمورد هزینه وکیل گرفتن و …راهنمایی بفرمائید

سلام بعد از جلب،با پرداخت مبلغ کل محکومیت بعنوان ضمانت توسط شخص دیگری طی صورتجلسه پاسگاه از بازداشت درآمدم حال پول (۵میلیون تومان) بحساب دادگاه واریز شده و شاکی برداشت نکرده آیا میتوانم اعسار بدهم؟

درود و خدا قوت حداقل بهای خواسته در دادگاه بدوی که قابل اعتراض و تجدید نظر باشد چقدر است؟

در دعوی مالی خوانده تقاضای تجدید نظر کرده آیا خواهان هم باید هزینه مالیات وتمبر وکیل خود را برای تجدید نظر بپردازد

باسلام و عرض ادب

ما دو برادر و یک خواهر هستیم که مادرمان یک سال پیش فوت شده و پدر ما بدون رضایت ما زن گرفته و هیچ کدام از ما راضی نبودیم و میخواهیم حق مادرمان را بگیریم آیا چیزی به ما تعلق میگیره؟ در ضمن پدربزرگ و مادربزرگمان هم فوت کردن و یک سوال بسیار مهم اینکه هزینه تمبر دادگاه و دادرسی چند میشه؟ چون پول وکیل گرفتن نداریم خودمان میخواهیم پرونده رو جلو ببریم ممنون میشم جواب بدید باتشکر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

وب‌ سایت

موسسه وکلای بین المللی بیان امروز در سال 1387 تحت شماره 23211 در تهران تاسیس شده و در بخش های حقوق تجارت بین الملل و حقوق و دعاوی داخلی به ارائه خدمات مشاوره حقوقی و وکالت به اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از داخلی و خارجی می پردازد. رویکرد و هدف اصلی ما، گسترش فرهنگ استفاده از خدمات مشاوره حقوقی در عرصه های تجاری و مدنی و در راستای پیشگیری از هزینه های فردی واجتماعی گزافی است که صرف حل و فصل اختلافات حاصله در مراجع قضایی و غیر قضایی می گردد.

  ایران ، تهران، بلوار نلسون ماندلا (جردن)، پایین تر از جهان کودک ،خیابان ناوک، پلاک 16، طبقه اول، واحد 1 و 3، کدپستی: 1518633741

  info@bayanemrooz.com

  02188205061


دانلودDownloads-icon

برای محاسبه هزینه دادرسی اطلاعات زیر را وارد کنید و بر روی محاسبه کلیک کنید.

هزینه دادرسی: ریال

برای دعاوی مالی، غیرمالی و کیفری

محاسبه به نرخ روز و سکه

براساس مبلغ خواسته

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

بسیار عالی و عادلانه

عالی

عالی

باسلام ۱۲۵میلیون ریال چک را از طریق دادگستری از حقوقم برداشت شد تاخیر تادیه را با رای دادگاه متساوی با شخص پشت امضا کرده زدند حال من سال ۹۸ تاخیر تادیه را ۵۱ میلیون ریال سهم خودم را پرداخت کردم کل نیم عشر دولتی را ۶میلیون ۲۵۰ هزار ریال خودم پرداخت کردم
الان شاکی و شخص ضامن پشت امضا با هم رفیقم نه اون پرداخت کرده نه شاکی درخواست کرده .
چک منم بلاتکلیف مونده لطف کنید چیکار کنم

سلام وقت بخیر
من بایه ماشین تصادف کردم که مالی بیمه اش ۲۲ میلیون هست وخسارتی که به ماشینم وارد شده توسط نمایندگی ۶۶ میلیون اعلام شده برای اضافه ی هزینه ها از بیمه بدنه ی ماشین خودم میخوام استفاده کنم شکایت تامین دلیل رودرشورا انجام دادم برای ادامه شکایت باید چیکار کنم هزینه ی دادرسی چه مبلغی میشه؟؟

هزینه دادرسی خواسته من که ابطال اسناد ملکی صادر شده معارض می باشد در کدام گزینه است، با تشکر

سلام خسته نباشید بنده ۲شهریور دادخواست حکم تخلیه و اجور معوقه و خسارت تادیه دادم الاه حکم تخلیه داده شده و مبلغ اجور معوقه تعیین شده و خسارت تادیه را گفته اجرای احکام تعیین کنه از تاریخ دادخواست تا اجرای حکم تخلیه تحت چه عنوانی میتونم خسارت ( اجاره تحت تصرف که قراردادش تموم شده و بدون قرارداد نشسته)بگیرم

باسلام و عرض ادب بنده سال ٩٧ از شخصي مبلغ ١٥ ميليون تومان سفته داشتم و هنگام سررسيز مجبور به اجرا گذاشتن سفته شدم،بعد متوجه شدم محكوم له از من به عنوان نزول گير و ربا خوار شاكي شده و تا زماني ثابت كردم من نزول گير نيستم پرونده من ساكن بود در زمان تبرئه شدن من از نزول پرونده به جريان افتاد و محكوم له محكوم به پرداخت گرديد و درخواست تقسيط كرد و با قبول تقسيط يك سوم مبلغ پرداخت ن ماهانه(٥٠٠هزارتومان)تا
اكنون حدود ١٥ قسط داده اكنون سوالم اين است هزينه تاخير و تاديه و دادرسي چه مقدار ميشود ؟
ممنون از سايت عاليتون

سلام ۲۰ سال قبل زمینی خریده ام که امروز مشخص شده برای شخص دیگری بوده، هزینه دادرسی به مبلغ اونسال باید بدهم یا به قیمت امسال؟؟

من سال1391 در منطقه جفیر به صورت پیمانکاری مشغول کار بودم که پاک رفت روی مین ضد نفر درحال حاظر هیچ حقوقی دریافت نمیکنم آباد هزینه دادرسی مشمول تخفیف می شوم

عذر خواهی میکنم
پیام قبلی اشتباه از بنده بود
تا ۲۰ میلیون تومان دو و نیم درصد است
و ابزار تبدیل درست بود

هزینه تمبر دعوای مالی ۱۴۰۰ ،۳و نیم درصد موضوع خواسته است و ظاهرا ابزار محاسبه به روز نیست؛اگر اصلاح شود بسیار ارزشمند است

علی بود ممنون

عالیه دستتون درد نکنه

هزینه آدرس بدوی زیاد است و باعث میشود مالباخته تحت فشار مالی نتواند شروع به شکایت نماید و درآمد دادسراها نیز کمتر میشود

برنامه خوبی است ومن استفاده کامل از آن کردم

با سلام هزینه دادرسی هم بد نیست که اخذ شود اما از خوانده . نه از خواهان که برای تظلم خواهی امده .

عالیه عالی. خدا عمرتون بده

عالیه. خیلی زحمت میکشید.خدا عمرتون بده دستتون هم درد نکنه

سلام سال ۹۳ ضامن یکی از همکارام شدم و از حدود ۲ سال پیش برجی ۷۰۰تومن از حقوقم کسر میشه و تا الان ۹قسطشو تونستم با گرفتن حکم جلبش بگیرم .
اینقدر سود این وامه بالاست که ۱۰ میلیون سال ۹۳ شده ۳۰ میلیون وبا اینکه ۲سال از حقوقم کسر شده هنوز ۲۴ میلیون از وام مونده حالا دو تا سوال دارم.
یکی اینکه چون خود همکارم مثل من کارمنده و حقوق بگیره چیکار باید کنم تا دیگه از حقوق من کسر نشه و از حقوق خودش کسر شه؟ و موقع طرح شکایت برا گرفتن بقیه اقساط باید شکوائیه جدا برا اینکه دیگه از من کسر نشه ارائه بدم یا نه؟
و آیا کار بانک درسته که همچین سود بالایی از من که ضامنم میگیره؟(سود مرکب)
موقع ضمانت فقط من نامه کسر حقوق دادم و همکارم چک داده
ممنون از سایت خوبتون

میشه اصل رو پرداخت کنیم که ملک به مزایده نره و باقی خسارت رو بعدا بدیم؟

سلام. واسه دستورموقت و توقیف وسیله ای به قیمت ۱۷۰ میلیون آیا غیراز هزینه های دادرسی باید مبلغی به حساب دادگاه مسدود شه واسه گرفتن حکم دستورموقت؟؟ واسه مال ۱۷۰ تومن چقدر باید واریز کرد؟.

سلام هزینهای دادرسی زیاد به نحوی که افرادی که نمیتوانند پرداخت کنند ناچارا نمیتوانند به حق خود برسند و از طرفی بعضی از روئسای دادگستری به دفتر خدمات قضایی دستور دادن که دادخواس اعسار از هزینه دادرسی ثبت نکنند ….

سلام
من خودم ساکن اهواز هستم و یک پرونده ی نفقه در شعبه ی 2209 شورای حل اختلاف مجتمع 23 تهران بزرگ دارم که دادنامه نیز صادر شده و من از طریق دفاتر الکترونیکی روی آن اعتراض زده ام.

منتها اکنون برای من یک ابلاغیه آمده که باید مبلغ 9400 تومان بابت مابه التفاوت پرداخت نمایم.
من به دفاتر الکترونیک در اهواز مراجعه کردم و انجا به من گفتند که چون در متن ابلاغیه شناسه ی پرداخت درج نشده نمی توانند پولی از من دریافت کنند و من باید به دادگاه حقوقی خرمکوشک اهواز بروم و در انجا از طریق ابطال تمبر این مابه التفاوت را پرداخت نمایم.
که پس از مراجعه به دادگاه حقوقی خرمکوشک اهواز به من گفته شد که چون این ابلاغیه مربوط به تهران است باید کتباً بنویسی و امضا کنی که این مبلغ را با مسئولیت خودت پرداخت می کنی و اگر فردا روزی پرونده ات بدون صدور رای تجدید نظر بسته شد مسئولیتی متوجه ی ما نیست چون ما فقط برای حسابهای اهواز می توانیم پول بگیریم نه تهران.

خلاصه مانده ام که چیکار کنم کل این مبلغ 9400 تومان است اما 2 روز است که کار و زندگی را از من گرفته است.
ای کاش این تشکیلات قوه قضاییه حداقل کار خودشان را بلد بودند.

شما فقط باید بیایید ببینید چقدر کودکان شیرخواره در آغوش مادرانشان در دفاتر الکترونیکی بدون وجود هیچگونه سرویس بهداشتی غش می کنند. و هیچکس هم کمتر از 4 ساعت انتظار کارش راه نمی افتد.

با تشکر
مهندس فرخ شفیعی – اهواز

با سلام یه جوری گفتین محاسبه بانکی ادم به شک می افته اینکه نزول و گذاشته به جیبش

بسیار عالی. خیلی متشکرم

با سلام بسیار سپاسگزاریم

با سلام و تشکر از زحمات شما این ابزار بسیار کاربردی و دقیق است. خستهنباشید.

با سلام وادب خیلی عالی است و بسیار ممنون از ارائه اطلاعات اما بنده سوالی برایم پیش امده در صورت راهنمایی سپاسگزارم باتوجه به اینکه تعرفه برای ارسال اظهارنامه صد هزار ریال میباشد اما چندین مورد که بنده اظهارنامه ارسال کردم بیش از چهارصد هزار ریال دریافت کرده اند

با تشکر از شما آیا امکان داشتن این محاسبه آنلاین را در قالب فایل اکسل می شه داشت تا به صورت آفلاین نیز بتوان محاسبه رو بدست آورد

خیلی خوبه

بسیار عالی و مفید بود و همیشه مورد استفاده خواهد بود

با سلام هزینه دادرسی الزام به تنظیم سند ((خودرو)) چقدر می باشد؟

سلام دوماه پیش یک قطعه زمین مالکی خریداری کردم به قیمت ۵۰۰ میلیون که مبلغ ۲۸۵ میلیون پرداخت کردم که متوجه شدم زمین مال غیر به من فروختند هم بنگاه دار و هم فروشنده قبول نمی کردند که زمین مشگل دارد معامله فسخ و صورت جلسه ای بنگاه دار تنظیم کرد که بعد از فروش مجدد زمین پول اینجانب بهم پرداخت شود مالک زمین هم پیدا شده ولی فروشنده از دادگاه وقت گرفته که زمین بفروشد پول من بدهد زمین مال غیر هیچ کس نمی خرد آیا ضرر کرد و هزینه های دادرسی می توانم ازش بگیرم راه حل بهم بدید ممنون می شوم

با سلام هزینه مطالعه دادرسی و تامین خواسته چقدر میشود منظور هزینه دادرسی

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

واقعازیاداست ومن قدرت پرداخت ندارم

با سلام و تشکر از زحمات شما که این امکان را ایجاد کرده و در دسترس همگان قرار داده شده است.
من یک سوال دارم و آن اینکه در چه مواقعی خسارت تأخیر ما ماهیانه محاسبه می شود و در چه مواقعی سالیانه.
آیا به نوع دادخواست اجرای حکم برمیگردد یا نوع رای صادره یا عوامل دیگری در آن دخالت دارند؟

باسلام
ضامن یک نفر شدم و ایشان پرداخت نکردن من مجبور شدم با فروش خونم بدهی بانک رو بدم به مبلغ یک میلیارد تومان حالا جای وکیل رفتم میگن باید طبق تعرفه جدید که ۱۰ درصد می باشد که ایشان اعلام کردن ۸ درصد میگیرم چون حق الوکاله و ابطال تمبر و تعرفه زیاد شده .
1_ من باید از کجا بدونم حق الوکاله و تمبر ایشان چقدر میشه ؟
2_ ایا حق الوکاله ایشان و تمبر و هزینه های دیگر به من برمیگرد درصورت محکوم شدن طرف مقابلم ؟
3_ چند درصد احتمال برنده شدن در دادگاهم می باشد ؟
4_ از کجا باید رزومه کاری و سوابق وکیل رو پیدا کرد نرم افزار یا سایتی موجود می باشد ؟ ممنون میشم معرفی کنید چون هرچی گشتم نتونستم پیدا کنم.
باتشکر از شما

سلام این محاسبات برای چند روز دیر کرد می باشد بطور مثال اگر کسی مبلغی را بمدت یکسال به تاخیر انداخته باشد به چه صورت محاسبه می گردد

با سلام آیا کسی که چک بی محل داده و محکوم شده میتواند با ادعای نداشتن هزینه و خسارت تاخیر در تادیه را ندهد.

سلام وعرض ادب -برای تجدیدنظرخواهی ونفی نسب خانوادگی هزینه 230هزارتومان شده وبه اجباربایدازطریق دفاترخدمات قضایی انجام شودوازطریق مراجع دادگستری قبول نمیکنندوباعث اذیت ونارضایتی مردم میشود

با سلام
من ۱۸سال پیش با یک شخصی در روستا مشارکتنامه نوشتیم شوراهای روستا هم بعنوان شاهد امضا کردند که من زمین بایر مالک را اباد کنم بشرط نصف نصف مشاع الان وراث مالک حق مرا نمی دهند شکایت هم کردم قاضی دلیل مالکیت را رد کرده الان من چیکار کنم دلیل مالکیت من همان نوشته ۱۸ سال پیش است ممنون از راهنماییتون

نظری ندارم

سلام ببخسید من با فردی در یک تولیدی پوشاک شراکت کردم به مبلغ 15000000 میخواستم ببینم هزینه شکایت ازایشون در شورای حل اختلاف چقدر میشود

سلام بنده در دادگاه محکوم به پرداخت چک شده ام آیا میتوانم خسارت تادیه رو ندهم با توجه به اینکه پولی در بساط ندا م

سلام .بنده یه خونه دارم که تصرف شده درخواست ابطال سند رو دارم .هزینه دادرسی چگونه محاسبه میشه؟ ممنون .

سلام ببخشید سوالی داشتم دفترخانه قضایی هزینه داخواست مرا اشتباه از ۲۱۰۰۰۰۰۰ریال به ۹۱۰۰۰۰۰۰ریال زده خواستم ببینم امکان اصلاحش وجود داره چون مبلغی حدود ۱۸۰هزارتومان اضاف پرداخت کردم

سلام ببخشید من مبلغ ۶ میلیون تومان به کسی بابت تدریس پول دادم دبیر پرواز از تهران بودن بعد از یک بار اومدن دیگه نیومدن و همه جا منو بلاک کردن جز ی شماره حساب و شماره تلفن چیزی از ایشون ندارم البته پزشک دانشگاه تهرانم هستن میخواستم بدون کجا باید شکایت کنم تهران یا گرگان و هزینه اش به چه صورته

با عرض سلام. و تبریک سال جدید. میخواستم بدونم ایا سامانه یا سایتی هستش که بشه بصورت انلاین اعتراضات به حکم و یا دادخواست تجدیدنظر رو ثبت کرد یا خیر.واگر امکانش هست از طریق چه سایت یا سامانه اینترنتی باید اقدام کنیم. باتشکر

سلام دوست عزیز باتبریک سال نو سوالی داشتم
من به حساب همسایه ام مبلغ50ملیون تومان پول واریزکردم که هم به حساب ایشون وهم حساب خواهرشون واریزشده ایشون چِکی بمن دادن به رسم امانت ازپسرخاله اش که متأسفانه پسرخاله متواری ومجهول المکانِ خواستم بپرسم میتونم روی فیش های واریزی عابربانکم اقدام کنم ممنون میشم ویااینکه هم روی چک وهم فیشهای واریزی بانک
باتشکرازسایت خوب تون

با سلام بنده به علت مشغله کاری از یه کارآموز وکالت خواستم تو یه جلسه رسیدگی به شکایت که سه خوانده داشت ویکی ازسه خوانده من بودم شرکت کنه،دادخواست بابت یه چک 19 میلیون وپانصد تومان می باشدبابت انجام پایان کار یه ساختمان که توسط سازنده انجام نشد و خود مالک که خودم باشم شخصا انجام شد و حالا سازنده میگه که چک آخر بهش پرداخت نشده در صورتی که اگر مرحله پایانی کار توسط سازنده انجام میشد چک توسط بنگاه به سازنده داده میشد که سازنده چون نساخت خودم ساختم حالا سوال اینه که حق الوکاله و هزینه های تمبر مالیاتی حداکثر چقدر میشه؟ ومن چقدر باید به وکیل پرداخت کنم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
——————————–کیت ست: با سلام، پیشنهاد میکنم به صورت توافقی مبلغی را تعیین کنید. چون اگر طبق تعرفه حق وکالت محاسبه کنید مبلغ بسیار پایینی تعیین می شود زیرا تعرفه برای سال های قبل می باشد.

سلام خانه ای چندسال قبل باقولنامه عادی ازشخصی خردیم برای سنداقدام کردم شخصی که سنداصلی بنامش بودباگرفتن مبلغی سندروبه متراز۱۶۸مترمشاع بنامم زدبهدازمدتی شخص دیگری ازم شاکی شدگفت خونه شما۷۰مترش توسندمنه والان حکم خلع یدبرامن گرفته چیکارکنم الان ازکی وچه شکایتی کنم؟
——————————–کیت ست: با سلام، شما باید از کسی ملک را خریداری کردید شکایت کنید. به نظر میرسد ایشان ملک را به چند نفر فروخته است.

سلام
من عابر پیاده با موتور سواری تصادف کردم که متواری شد و امکان شناسایی هم وجود نداشت پام دچار شکستکی که جراحی شده و پلاتین گذاشتند و چهار تا از مهره کمر هم شکسته بعد از طی کردن مراحل پزشکی قانونی و دادسرا پرونده ام به صندوق رفته اما نامه اومده که مشمول دریافت دیه نمی باشید و باید برم دادگاه و رای گیری کنن می خواستم ببینم چه کار باید بکنم وزرا شامل من دیه نشده
باتشکر
——————————–کیت ست: با سلام، باید رای دادگاه برای شما صادر شود تا بتوانید دیه را دریافت کنید. تمام مدارک خود تحویل دهید تا اثبات شود که شما نقشی در این اتفاق نداشته اید.

با سلام من بعلت بدهی بابت سفته به مبلغ ۱۰ میلیون و غیبت در جلسه رسیدگی الان حدودا ۳۷ روز از مهلت واخواهی و تجدید نظرم گذشته که اصلا مراجعه نکردم دادگاه و چند تا سوال داشتم
دوم اینکه آیا بعد این زمان میشه باز اعتراض کرد!؟ یا بلافاصله حکم اجرا میشه بدون هیچ مهلتی
و اینکه من اگر بخام به رای اعتراض کنم باید به منشی دادگاه مراجعه کنم یا دادورز؟ هزینه ای هم داره؟
و برای اعتراض باید به چه چیزایی تو متن اعتراضم اشاره کنم؟
——————————–کیت ست: با سلام، اگر حکم به شما ابلاغ واقعی نشده است یعنی مستقیما حکم به شما تحویل داده نشده است میتوانید از طریق مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی نسبت به حکم اعتراض کنید. پیشنهاد می کنم با یک وکیل در مورد مراحل اعتراض مشورت کنید.

با سلام‌ من ۳شنبه این هفته در سایت دیوار از کسی جنسی خرید کردم ولی طرف جنسو برام نمیفرسته و هی میگه به مشکل خورده.
کلاهبرداری کرده
خواستم بدونم باید چیکار بکنم،به بانک زنگ زدم گفتن برید پلیس فتا شکایت بکنید تا حساب مسدود کنن،حساب مسدود کردن اگر توش پول نبود چی؟
یسری شماره داده که اصلا مال خودش نیست و آدرس جعلی
فقط شماره حساب دارم..آیا میشه کاری کرد.اگر حساب نبسته باشن.
——————————–کیت ست: با سلام، اطلاعات حساب موجود است، شما می توانید براساس اطلاعات حساب ابتدا برای ایشان اظهار نامه ارسال کنید و در ادامه اگر رضایت شما جلب نکردند علیه ایشان شکایت کنید.

سلام، من برای گرفتن عیدی و پاداش و سنوات گذشته ام از کارفرما میخوام برای کارهای آن وکیل بگیرم، هزینه های اولیه اداری آن و حق الزحمه وکیل چقدر می‌شود
——————————–کیت ست: با سلام، بستگی به توافق شما با وکیل برای پذیرش وکالت دارد و همچنین مبلغ مورد نظر شما برای دادخواست دارد و نمی توان مبلغ دقیق اعلام کرد.

سلام
من دو ساله بازنشسته شدم بدلیل عدم پرداخت سنوات از طرف کارفرما مجبور به شکایت شدم و اجراییه گرفتم . حال کارفرما با گرفتن رضایت محضری نسبت به اجراییه فوق مطالبات من را پرداخت نموده.سوال اینکه ۱-حق اجراییه درخواستی دادگاه به عهده کیست؟
۲-آیا من میتوانم در خصوص هزینه دادرسی و دریافت خسارت تاخیر مجددا شکایت کنم؟
——————————–کیت ست: با سلام، همه چیز بستگی به متن رضایت محضری شما دارد. ممکن نسبت به دو سوالی که پرسیدید در دفتر اسناد رسمی رضایت داده باشید. با رضایت نامه به وکیل مراجعه کنید تا متن رضایت نامه دقیقا بررسی شود.

سلام. من خرید اینترنتی از سایت دیوار انجام دادم. دو کالا برای من ارسال کردن که برخلاف اون چه گفته بودن جنس تقلبی بود. به خاطر همین سومین جنسی که سفارش داده بودم و نصف مبلغ رو به عنوان بیعانه پرداخت کرده بودم کنسل کردم. حالا دو ماه و نیم هست که این آقا پول منو پس نمیده. اظهارنامه فرستادم و بعد دادخواست دادم. شنبه وقت شورای حل اختلاف داده بودن که این آقا نیومد تماس گرفتیم و از شورای حل اختلاف بهشون گفتن که هفته آینده بنا به درخواست خود خوانده وقت مجدد دادند. داور شورای حل اختلاف به من گفت ایشون میگه ما مرجوعی نداریم و شما مجبورید جنس رو از ایشون بخرید. ولی من نمیخوام اینو بخرم چون تقلبی و قاچاق هست جنساشون. سوال من اینه که تو قانون چنین چیزی نیست که من بتونم پولمو پس بگیرم؟
——————————–کیت ست: با سلام، در خرید های اینترنتی طبق قانون شما می توانید کمتر از یک هفته جنس مورد نظر پس دهید و پول خود را دریافت کنید در غیر اگر محصول مورد نظر تقلبی می باشد ولی پول اصل پرداخت به جرم کلاهبرداری علیه ایشان شکایت کنید.

پدرم سال 91 فوت کرده. تاریخ عقد مادرم که او هم قبل از پدرم فوت شده 1343 است مبلغ مهریه سی هزار و هفتادو پنج ریال است به نرخ امروز چقدر میشه?
——————————–کیت ست: با سلام، مهریه باید به نرخ سال فوت پدر شما محاسبه شود که 30,442,262 ریال معادل 3 میلیون تومان است. همچنین برای محاسبه مهریه به نرخ روز می توانید از صفحه محاسبه مهریه به نرخ روز استفاده کنید.

سلام و خسته نباشید
سایتتون عالیه
ممنوتم ازتون

سلام من شوهرم به خاطر چندبار سرقت زندان هست ونزدیکه حکمش تموم بشه ولی من پنج ساله تنهام واوم زندانه ودیگه تمایلی به ادامه زندگی بااون روندارم چکارکنم که هم بچم که یک دختر نه سالس بگیرم وهم مهریم روممنون میشم کمکم کنید
——————————–کیت ست: با سلام، شما با اثبات عدم صلاحیت ایشان می توانید برای هر دو مورد اقدام کنید ولی حتما باید با کمک یک وکیل این کار را انجام دهید.

سلام من شوهرم ۲ ساله مجهول المکان هست در مورد نفقه محکوم و حکم جلبش رو دارم
دادگاه برای طلاق غیابی رای رو ب من داده حالا میخوام مهریه م رو اجرا بذارم که از این بابت هم محکوم بشه ولی پول هزینه دادرسی رو ندارم چون نه شغلی دارم نه درامدی و منزل پدرم زندگی میکنم دادگاه ایا اعسار از هزینه دادرسی رو برام قبول میکنه؟!

سلام من مبلغ 15 میلیون به شخصی دستی دادم و بعد از گذشت چند ماه جهت درخواست مبلغ به ایشون مراجعه کردم و ایشون برای تصلی خاطر یک دست خط نوشتند،نه چک و نه سفته آیا باون دست خط و امضا میتونم دادخواست بنویسم ؟
——————————–کیت ست: با سلام، بله با همان مدرک می توانید دادخواست به دادگاه ارائه دهید.

سلام. من از دفتر قضایی برای مطالبه وجه و توقیف اموال شخص بدهکار دادخواست دادم. برای من پیام اومده که دادخواست شما در شورای حل اختلاف با فلان شماره و رمز شخصی ثبت شد. الان نیازی نیست برم شورای حل اختلاف؟ خودشون پیام میدن که برم؟
——————————–کیت ست: با سلام، باید از طریق سامانه ثنا بررسی کنید. ابلاغ و تاریخ رسیدگی در سامانه ثنا درج می شود.

سلام بنده دومیلیون ازرهنم نزد صاحب خانه مانده ونمیده من چهار ماه بدهکار بودم که کرایه ماهی دویست میدادم میگه باید ماهی پانصد بدی وهیچکدوم هم قولنامه نداریم حالا چکارکنم
——————————–کیت ست: با سلام، ابتدا سعی کنید با صحبت و پا درمیانی دیگران موضوع را حل کنید در غیر اینصورت چاره جز شکایت علیه ایشان ندارید.

سلام و عرض ادب-اگه خاطرتون باشه پولی به کسی قرض داده بودم طی سالهای 91و92 و هر چی پیام و ایمیل زدم فقط گفت چشم.تا اینکه فروردین امسال از یازده و نیم میلیون فقط یک ونیم به من داد.گفت بقیه رو هم میدم ولی دروغ گفت.الان ازش شکایت کردم دادگاه رای به من داده و ایشون اعتراض گذاشته که من در قبال پول، طلای آب شده و دلار خریدم دادم به ایشون و چون رفت وآمد خانوادگی داشتیم ازش رسید نگرفتم و حاضرم قسم بخورم.همش دروغ گفته بقران.بنظر شما الان دادگاه باز به من رای میده؟یا قسم دروغ اونو ملاک قرار میده؟
——————————–کیت ست: با سلام، هر ادعایی ممکن است در دادگاه مطرح شود ولی دادگاه براساس مستندات و مدارک رای خواهد داد.

با سلام و وقت بخیر. بنده برج ۴ کل باشگاه سوارکاریم و تعدادی اسب رو که با شخصی دیگر شریک بودم رو به نفر سومی فروختم.(که این شخص با شریک من کار کنن) و داخل دفتر اسناد حاظر شدیم و بنده تعهد فروش و هیچ گونه ادعایی رو دادم و خریدار نیز تعهد پاس کردن چک ها در تاریخ و هیچ گونه ادعا برای مسدود کردن چک. حال تاریخ چک نزدیک شده و عنوان کردن که چک رو پاس نمیکنن، و شخص خریدار ادعا دارد همونجا داخل دفتر از شریک بنده تعهد گرفته که چکهارو داره واسه اون میده و امانی هست. بنده هم از این موضوع اطلاع نداشتم. حال من برای شخصی که چک داده و تعهد محضری بهم داده میتوانم طرح دعوی کنم؟ و کدوم شخص الآن باید چک رو پاس کنه.
——————————–کیت ست: با سلام، صادر کننده چک،‌ هر شخصی که صادر کننده چک باشد نسبت پرداخت آن تعهد کرده است.

سلام بنده محکوم شدم مبلغ ۶۰ میلیون ونرخ تورم بانک مرکزی از تاریخ معامله مغازه منتهامابین خودمان قولنامه نوشتیم وتوقولنامه تاریخ فروش نخورده حالا دادگاه تاریخ راچه طور محاسبه میکند
——————————–کیت ست: با سلام، اگر تاریخ سررسید پرداخت بدهی مشخص نباشد براساس تاریخ دادخواست خسارت تاخیر تادیه محاسبه خواهد شد.

طرح دعوی یعنی باید دادخواست بدم؟ باید شورای حل اختلاف برم؟
——————————–کیت ست: با سلام، بله همین کار را باید انجام دهید و به شورای حل اختلاف مراجعه کنید.

سلام. وقتتون بخیر. من یه خرید اینترنتی انجام دادم. یه ابمیوه گیری و یه مخلوط کن و یه لباسشویی. که ابمیوه گیری و مخلوط کن رو برام فرستادند ولی متاسفانه اون چیزی که گفته بودند نبود. من بلافاصله گفتم لباسشویی رو کنسل کنید و برام نفرستید. برای هرسه نصف مبلغ رو بیعانه ریخته بودم حسابشان. برای دو جنسی کا اورده بودند کلی اعتراض کردم در نهایت گفتند کارگر انبار اشتباه اینها رو فرستاده و کمی از ل رو پس دادند. ولی بیعانه لباسشویی که سه ملیون و ۴۰۰ هزار تومان هست رو بیشتر از یک ماهه که پس نداده و یا جواب نمیدن یا هر روز یه بهانه جدید دارن و جواب درستی نمیدن. گفتن اول اظهارنامه بفرست شاید پول بده. اظهارنامه براشون فرستادم و یک هفته مهلت دادیم که پول رو پس بده. اگر تو این یک هفته پول رو پس نداد باید چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
——————————–کیت ست: با سلام، باید در دادگاه علیه ایشان طرح دعوی کنید، به نظر موضوع با گفتگو حل نمی شود.

سلام وعرض ادب.یکی ازهمکاران سال842میلیون وام ازبانک گرفته،وضامن چک ضمانت داده به بانک،الان حدود5ماهه،یارانه کل خانواده من ویارانه معیشتی،طبق حکم غیابی دادگاه مسدودشده،پس ازپیگیری متوجه شدم وام گیرنده،اسم منوپشت چک نوشته وامضازده،به وکیل بانک وشورای حل اختلاف هم گفتم ضامن این آقانشدم.ولی حرفموقبول نمیکنن.بعدبهشون میگم چراجلوی حساب وام گیرنده وضامنشونمیبندید.میگن ماهیچ شماره حسابی ازشون نداریم.شمااگه پیداکردی بمابده.تاحسابتوآزادکنیم.چندروزبعدشماره حساب هردوتاشون رودادم.ولی هیچ کاری انجام ندادن.وگفتن توضامنی.الان میخام بدونم چه خاکی بسرم بایدبکنم.بخدابچه هام گرسنه ان؟ممنون میشم راهنمایی کنید
——————————–کیت ست: با سلام،‌ شما اعتراض خود را کتبی اعلام کنید و در متن اعترض به این موضوع تاکید کنید که شما از این حساب یارانه و کمک معیشت دریافت میکنید. همچنین شما می توانید از کسی که به جای شما پشت چک امضا کرده است شکایت کنید و بعد از دریافت حکم حساب خود را آزاد کنید.

محکوم به پرداخت بعد از حکم قطعی تا چقدر میتونه از زندان درخواست اعسار بده؟
——————————–کیت ست: با سلام، هر زمانی در زندان می تواند تقاضا اعسار دهد.

سلام .خسته نباشید .سال ۹۶ چک گرفتم که پاس نشد .درخواست دادم و رسیدگی شد طرف درخواست تقسیط داد که قبول کردن.یک ریال پرداخت نکرد و فرار کرد بعد چند ماه با داشتن حکم جلب گرفتمش و انداختمش زندان .دوباره درخواست تقسیط داد و دادگاه تشکیل شد و رای قطعی دادن.آیا بازم میتونه درخواست تقسیط بده از زندان؟!
——————————–کیت ست: با سلام، بله دوباره می تواند تقاضا اعسار و تقسیط دهد.

باعرض سلام وخسته نباشی..ممنون از سایت خوبتان…

سلام مجدد ببخشید جواب سوال قبلم فرمودین که نمیشه گفت رای دادگاه به طور قطع به نفع من باشه میشه راهنمایی کنید من باید چکار کنم آخه واقعااا من تابلو رو واسه شرکت ساختم فقط فاکتور که زدم امضا نکردن که تحویل گرفتن میشه یه راه که به حقم برسم بهم بگید یا میشه از کارمند فراری شکایت کنم،ببخشید زیاد وقتتون رو گرفتم فقط اگه شماره ای دارید بفرمایید تا من تماس بگیرم
——————————–کیت ست: با سلام، چون ما فقط از مواردی که شما گفتید اطلاع داریم، ممکنه شرکت نیز دلایل محکمه پسندی داشته باشد( مثلا آن کارمند از دو طرف کلاه برداری کرده است) در کل شما باید تمام مدارک خود که به شرکت تابلو تحویل دادید به دادگاه ارایه کنید و طرح دعوی کنید.

سلام من ۴سال پیش با سفارش کارمند یه شرکت واسشون تابلو روان و تبلیغاتی به اسم شرکت درست کردم و چون ازطرف یه آشنا معرفی شدن و اعتمادی که داشتم بهشون تحویل دادم و رسید نگرفتیم ولی بعد از نصب چندبار رفتیم که بهانه آوردن و… تا اینکه معلوم شد کارمند کلاهبرداری از شرکت کرده و شرکت هم انداختتش زندان ولی هر بار ما رفتیم شرکت گفت به ما تحویل ندادی در صورتی که تابلو به اسم شرکت بود و اسم برند شرکت بود ۵،۴تا شاهد هم داریم که واسه شرکت درست کردیم و یه فیلم هم داریم که تو انبارشون گذاشتنش بعد از جابجایی دفتر شرکت،میخواستم ببینم شکایتم به نتیجه میرسه با داشتن شاهد آخه میگن قاضی شاهد رو رد می‌کنه وقتی رسید نباشه
——————————–کیت ست: با سلام، می توانید طرح دعوی کنید ولی بطور قطعی نمی توان گفت رای دادگاه به سود شما خواهد بود.

سلام

با سلام
من حدود دو ماه پیش لپ تاپم رو تو سایت دیوار گذاشتم بعد از چند روز خانومی به من پیام داد که با چک کارمندی لپ تاپ رو میدین و بنده با دریافت کدملی و شماره ضیاد و ضاحب حساب، بررسی کردم دیدم حساب ایشان مشکلی نداره و تو تاریخ ۲ مهر۹۸ اومدن محل کارم و با ارائه چک که برای دایی شخض بود لپ تاپ رو تحویل گرفتن و در تاریخ مقرر چک برگشت خورد و بنده با پیگیری کد ملی ضاحب چک متوجه شدم که بالای ۵۰۰ میلیون تومان چک برگشتی دارد و تمام اطلاعاتش در بانکها به دروغ ثبت شده است
حال بنده میتوانم از آن خانومی که لپ تاپ رو تحویل گرفتن از بنده و بضورت پیامیک بنده رو فریب دادن شکایت کنم به پلیس فتا و به نتیجه برسم؟
یا باید از ضاحب چک شکایت کنم
مبلغ چک ۱۲ میلیون تومان است
——————————–کیت ست: با سلام، اگر خانم پشت چک را امضا کرده است میتوانید از او شکایت کنید در غیراینصورت فقط باید از صاحب چک شکایت کنید.

من یه زمین رو میخوام قیمت گذاری کنم برای ارائه به سفارت برای مهاجرت میخواستم هزینه کارشناسی رو بدونم
——————————–کیت ست: با سلام، بعد از ازریابی ملک توسط کارشناس و براساس تعرفه کانون کارشناسان رسمی دادگستری ارزش ملک مشخص می شود. همچنین شما می توانید ارزش ملک را در صحفحه محاسبه آنلاین هزینه کارشناسی وارد و نتیجه را مشاهده کنید.

سلام من بابت چک شکایت کردم جهت خسارت تاخیر تادیه ‌حکم به نفع من صادر گردیده وبهمیزان خسارت تاخیرتادیه پول توحساب طرف توقیف کردم حالا متهم درخواست واخواهی داده به دلیل غیابی بودن وبعدازآن بابت هزینه دادرسی واخواهی درخواست اعسارنموده به مبلغ ۵۴۰۰۰۰۰۰ریال ‌قاضی اعسار آن قبول کرده حالا بنده اعتراض میخواهی بکنم لطف کنید هزینه اعتراض که من باید پرداخت کنم چقدر می‌باشد ضمنا متهم شرکت تعاونی روستایی شخصیت حقوقی دارد
——————————–کیت ست: با سلام، هزینه اعتراض 150 هزار تومان است، شما میتوانید نسبت به قبول تقاضا اعسار اعتراض کنید و دلایلی چون توقیف حساب مدیون به اندازه مبلغ بدهی و همچنین عدم ورشکستگی شرکت را حتما اعلام کنید.

سلام.6 آبان برا من پیام اومد که دادخواست شماره فلان به شعبه فلان شورای حل اختلاف ارجاع و با شماره فلان و رمز فلان ثبت گردید.قبلا خدمتتون گفته بودم 9 میلیون پول میخام که از طرف پرینت حساب دارم.چقدر طول میکشه که به جریان بیفته این آقاهه بیاد شورای حل اختلاف؟
——————————–کیت ست: با سلام، بستگی به شورای حل اختلاف دارد و تاریخ جلسه رسیدگی از طریق سامانه ثنا به شما ابلاغ می شود.

سلام.در دادگاه بدوی به دلیل عدم اماده شدن سند در موعد مقرر محکوم به پرداخت 50000000 تومان خسارت شدم.خریدار عدم حضور اینجانب را در موعد مقرر از محضر گرفته است.در موعد مقرر موفق به تحویل ملک نشدم و 2 ماه طول کشد تا خریدار ساکن شود.خریدار مبلغ تحویل را به دلیل تاخیر تحویل پاس نکرد و من نیز نتوانستم چک را از بنگاه معاملاتی بگیرم.آیا در مرحله تجدید نظر میتوانم حکم را برگردانم.لطفا راهنمایی بفرمایید.
——————————–کیت ست: با سلام، بله امکانش هست در دادگاه تجدیدنظر نتیجه تغییر کند ولی بستگی به مدارکی دارد که شما به دادگاه ارایه می دهید خصوصا شرایطی در که مبایعه نامه مشاور املاک تعیین شده (شامل عدم انجام تعهدات و …) و مورد توافق طرفین (فروشنده و خریدار) است.

سلام خسته نباشيد من يه چك به مبلغ ٧٦٤ميليون دارم كه پول نشده حالا ميخوام برگشتش كنم و فقط كل حساباي طرف بسته بشه كه بترسه و بياد چكو پول كنه نميخوام دادگاه برم فعلا
الان بايد چكار كنم؟
هزينش چقدره؟
——————————–کیت ست: با سلام، برای مسدود کردن حساب می توانید از طریق اجرای اداره ثبت اسناد و املاک محل صدور چک نیز اقدام کنید.

سلام. من فاکتور جنس که فروختم رو دارم. ولی امضا طرف نیست داخلش. ولی دست خطش رو فاکتورها هست. وشاهد دارم اگه بخاد بزنه زیرش. آیا میتونم طلبم بگیرم؟ و اینکه طلبم مال 8سال پیش هست مبلغ 7 ملیون جنس برده. چجوری حساب میشه..؟میشه قیمت جنس‌ها و به روز محاسبه کنیم بر حسب اینکه پایین فاکتور بعنوان امانت تا تسویه کامل میباشد ذکر شده ویه بند هم پایین فاکتورهست که خسارت مشخص شده ماهیانه
——————————–کیت ست: با سلام، قیمت کالا به نرخ روز محاسبه نمی شود. اگر خسارتی که در فاکتور مشخص شده از نظر دادگاه ربا یا سود نباشد براساس آن محاسبه می سود در غیراینصورت خسارت تاخیر تادیه براساس شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی محاسبه می شود. همچنین شما میتوانید برای محاسبه خسارت تاخیر تادیه به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید.

سلام. چنانچه کسی از شخصی مطالبه دلاری داشته باشد و پس از طرح در مراجع قضای بدهکار مکلف به پرداخت بشود. و قرار براین باشد که مبلغ بدهی به ریال به نرخ ارز آزاد به طلبکار پرداخت گردد. آیا با این شرایط شخص طلبکار میتواند ادعای تاخیر تادیه هم بنماید.
——————————–کیت ست: با سلام ، خیر چون دلار به نرخ روز به ریال محاسبه و دریافت می شود و خسارت تاخیر نیز با بروز شدن قیمت دلار در محاسبه در نظر گرفته شده است.

سلام.اول تشکر میکنم که اینقدر با حوصله جواب میدید.سوالم اینه که آیا درسته که از زمانی که شکایت میکنیم تاخیر تادیه رو حساب میکنن یا از روزی که پول رو کارت به کارت کردیم؟من پرینت حسابم رو دارم که به وکیل دادم و از اونطرف پیام و ایمیل هم دارم که قول داده ضرر رو جبران کنه که گویا میگن اینا مستندات قابل قبولی برا دادگاه نیست.آیا درسته؟(ایمیل و پیامک و واتساپ ازش پیام دارم)
——————————–کیت ست: با سلام، براساس تاریخ توافق بین طرفین برای پرداخت بدهی خسارت تاخیر تادیه محاسبه می شود. به عنوان مثال در چک چون تاریخ سررسید چک مورد توافق طرفین است همان تاریخ به عنوان مبدا خسارت تاخیر تادیه در نظر گرفته می شود. اگر تاریخ مطرح شده در مدارک شما (پیامک و …) از نظر دادگاه قابل قبول باشد همان تاریخ مبنا محاسبه خسارت تاخیر تادیه می شود در غیراینصورت از تاریخ دادخواست خسارت تاخیر تادیه محاسبه خواهد شد.

سلام،يه واحد اپارتمان خريديم به مبلغ٢١٠م.ت،٣١م.ت تو دفترخونه گذاشتيم تا بياد سند بزنه ولي امروز فردا ميكنه و وكالتي اين خونه رو به مافروخته ميخواستم طرح دعوا كنم با خواسته الزام به تنظيم سند رسمي ميخواستم بدونم هزينه دادرسي چقدر ميشه،نه ما نه فروشنده عدم حضور نگرفتيم كه خسارت مطالبه كنيم ولي ايشون هر روز بهانه ميارن نميان
——————————–کیت ست: با سلام، هزینه دادرسی ملک براساس بخشنامه دارایی محاسبه می شود. در این بخشنامه قیمت ملک های هر منطقه در شهر و یا روستا براساس نوع کاربری مشخص شده و از قیمت ملک در بازار به مراتب پایین تر است و در نتیجه هزینه دادرسی کمتر می شود.

با سلام
سوالی داشتم آیا میشود بدون اینکه هزینه دادرسی رو پرداخت کنیم دادخواست رو ثبت کنیم فقط برای ترسوندن متهم؟؟
——————————–کیت ست: با سلام، بله شما میتوانید اظهار نامه از طریق دفتر خدمات قضائی ارسال کنید.

سلام،ببخشید ایا میشه پولی که بابت هزینه دادرسی در دفتر خدمات قضایی واریز کرده ایم رو پس بگیریم؟چون من در خصوص مشکلی که داشتم وکیل بهم گفت باید در دادگاه شکایت اون ارگان دولتی رو کنی.من هم اینکارو کردم وصدوپنجاه هزارتومن هم پول دادم.اما بعد چند روز بهم زنگ زدن از دفترخدمات قضایی که شما باید در اداره کار شکایتترو مطرح کنی نه دادگاه.حالا ایا میتونم اون پولرو پس بگیریم
——————————–کیت ست: با سلام، اگر در دادگاه مطرح شده بود می توانستید در صورت محکومیت طرف مقابل هزینه دادرسی از او درخواست کنید در غیر اینصورت باید از خود دفتر خدمات قضایی در مورد این موضوع سوال کنید.

سلام وقتتون بخیر.من از شخصی نه میلیون تومن پول میخوام که در طی سالهای 90 تا 92 بصورت قرض به ایشون دادم ولی هر بار بهانه میاوردن الان دیگه تصمیم گرفتم شکایت کنم هزینه دادرسی چقدر میشه؟و اینکه آیا خسارت این سالها رو میده یا نه چون من ازش ایمیل و پیام دارم که هر بار ابراز شرمندگی کرده و گفته جبران ضرر میکنم ولی اصلا کاری نکرده تا الان.
——————————–کیت ست: با سلام،‌ هزینه دادرسی مبلغ مورد نظر شما 2,250,000 ریال معادل 250 هزار تومان است که در شورای حل اختلاف این مبلغ نصف می شود. در صورتی که مدارک و مستندات شما مورد قبول دادگاه شود خسارت تاخیر تادیه به شما تعلق می گیرد.

سلام اگر کسی از بابت ترفیع شغلی به دیوان عدالت اداری شکایت کندو دیوان حکم به نفع وی رای صادر کند 390 باشد سازمان ودولت معوقات را پرداخت نماید فرد می تواند دادخواست خسارت تاخیر تادیه نماید. ؟البته با توجه به حکم صادره قطعی از دیوان عدالت اداری دارد….؟
——————————–کیت ست: با سلام، خیر خسارت تاخیر تادیه تعلق نمیگیرد.

سلام
از شخصی بابت ۱۴۲میلیون تومان شکایت کردم که در دادگاه حاضر نشد و رای به نفع من صادر شد.ایشان درخواست واخواهی کردند.و بابت هزینه دادرسی تقاضای اعسار کردند که به دلیل نیاوردن شاهد و استشهادیه از طرف دادگاه رد شد.سپس درخواست تجدید نظر کردند.میخواستم بدونم آیا در تجدید نظر رای دادگاه بدوی را نقص میکنند؟
——————————–کیت ست: با سلام، بله ممکنه رای دادگاه تجدید نظر متفاوت باشه ولی با این نکاتی که شما فرمودید احتمالش کم میباشد.

سلام با تشکر از شما .
یه سوال دارم.
میخواستم بدونم مبنای محاسبه دیرکرد وصول چک از تاریخ سررسید چک هست یا تاریخ برگه زدن و یا تاریخ شکایت
——————————–کیت ست: با سلام، مبنا محاسبه خسارت تاخیر تادیه چک تاریخ سررسید چک می باشد. همچنین شما میتوانید برای محاسبه مبلغ خسارت دیرکرد بدهی به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید.

سلام خسته نباشید
در یک کلاهبرداری که فروش مال غیر بوده و ۲۳۳ میلیون تومن سال ۹۲ پرداخت کردم والان میخام شکایت حقوقی کنم برای اصل پول یعنی ۲۳۳ میلیون تومن و درخواست خسارت تاخیر تادیه آن آیا هزینه دادرسی مبلغ خسارت که حدودا ۴۰۰ میلیون تومن میشود هم شامل میشود یا فقط بر اساس اصل پول هزینه دادرسی محاسبه میشود ممنون از راهنمایتون
——————————–کیت ست: با سلام، هزینه دادرسی براساس 233 میلیون محاسبه خواهد شد و در صورت محکومیت بدهکار میتوانید این هزینه ها رو از دریافت کنید.(در صورتی که در متن دادخواست تقاضای دریافت کلیه خسارت ها و هزینه های دادرسی را کرده باشید)

باعرض سلام وخسته نباشی من30000000میلیون تومان صفته دارم که طرف قراربود30/6/1396پرداخت کندولی پرداخت نکردوفرصت خواست و10ماه بهش مهلت دادم حالا14ماه ازشکایتم میگذردوحکم اجراییه صادرشده حالادیرکردش چقدرمیشود
——————————–کیت ست: با سلام، خسارت تاخیر تادیه سفته براساس تاریخ واخواهی محاسبه می شود. اگر 14 ماه پیش یعنی مرداد ۹۷ سفته را واخواهی کرده باشید خسارت تاخیر مبلغ مورد نظر شما 445,067,265 ریال معادل 44 میلیون تومان است. همچنین شما میتوانید برای محاسبه مبلغ خسارت دیرکرد بدهی به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید.

سلام. من اسفند 97 مبلغ 430 میلیون تومان از وام یک موسسه را که ضامن بودم تسویه کردم که شامل سود و اصل بدهی به بانک بوده ؛بابت مبلغ اصل وام ازشون چک بدون تاریخ دارم آیا روی چک اقدام کنم یا تسویه بانکی یا هردو و به چه صورت اقدام کنم. تشکر
——————————–کیت ست: با سلام، مبلغ چک چند است و بابت ضمانت بوده یا خیر ؟ از بانک بابت مبلغی که پرداخت کردید گواهی بگیرید و در دادگاه طرح دعوی کنید.

سلام وقت بخیر ، من مبلغ ۱۲۷۵۰۰۰۰۰۰۰ ،یک میلیارد و دویست و هفتاد و پنج میلیون طلب دارم که از سال ۹۲ تادیه نشده ، مبلغ خسارت وارد شده را چطور باید محاسبه کنم؟ چقدر میشه؟ ممنون میشم از راهنمایتون
——————————–کیت ست: با سلام، شرایط طلب شما در نحوه محاسبه تاثیر زیادی دارد. آیا چک و سفته دارید یا قرارداد است؟ یا چک برگشت خورده است؟ برای محاسبه مبلغ خسارت دیرکرد بدهی میتوانید به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید.

سلام و خسته نباشید
سئوالی خدمتتون داشتم: من حدود 1 میلیارد و 140 ملیون چک طلب دارم که حدود 950 ملیون تا مرداد 98 خسارت تاخیر شاملش میشه.
برای محاسبه هزینه دادرسی ملاک مبلغ چک ها است (که هزینه حدود 40 ملیون میشه) یا نه مجموع مبلغ چکها و خسارت (که هزینه حدود 74 ملیون میشه) شامل پرداخت هزینه دادرسی میشه
ممنون از وقتی که برای پاسخگویی صرف میکنید

——————————–کیت ست: با سلام، مبنا محاسبه هزینه دادرسی مبلغ چک ها بدون در نظر گرفتن خسارت تاخیر تادیه است.

سلام…از بیمه برای طلب دیه به مبلغ صد و نود میلیون شکایت کردم…حکم اعسار برای یک سوم دادرسی گرفتم…اگه دادگاه به نفع بیمه رای بده هزینه دادگاه تجدید نظر هم همون یک سوم هستش…نمیشه قبل تجدید نظر به دیوان عدالت اداری شکایت کرد…
——————————–کیت ست: با سلام ، بله در تجدید نظر هم یک سوم است. به دیوان عدالت اداری نه ،شما می توانید در دیوان عالی کشور شکایت کنید.

سلام خسته نباشین .حدود یه هفته پیش دادگاهی شدم در خصوص درخواست همسرم برای ملاقات با فرزند مشرکمان که حضانتش با من هست در دادگاه حقوقی .بعد چند روز حکم نهایی صادر شد و طبق توافق رای داده بودن،حالا امروز یه ابلاغییه اجرایی اومده که نوشته محکوم شدم به ملاقات فرزند طبق رای ،بعد نوشته پرداخت نیم عشر ،میخواستم ببینم نیم عشر چیه و اینجا چقدر میشه ،بعدش در مورد اموال و حساب و بانکی و غیره کلی نوشته بود و نمیدونم اونهارو برای چی نوشتن .نوشته ظرف یک ماه باید به قانون اعلام کنم .الان گیج شدم لطفا راهنماییم کنین ،،متنش زیاده وگرنه کامل مینوشتم الانم که عذرخواهی میکنم چون زیاد نوشتم ممنون میشم جواب بدین با تشکر..
——————————–کیت ست: با سلام ، نیم عشر دولتی و نیم عشر اجرایی به مبلغ یک بیستم از کل مبلغ محکوم اطلاق می شود. دولت این مبلغ را در ازای اجرای حکم دریافت می کند. متن ابلاغیه کامل بخونید متوجه خواهید شد، حساب های بانکی و اموال معمولا برای مهریه یا بدهی دیگر بازداشت می شود و نیم عشر نیز گرفته می شود.

سلام با تشکر
تاخیر تادیه در چه صورتی بصورت ماهانه محاسبه می شود ودر چه صورتی سالانه مثال مشخص در خصوص چک
——————————–کیت ست: با سلام، مواردی مانند چک بصورت ماهانه و مواردی مانند مهریه به صورت سالانه محاسبه می شود.

باسلام دستتون درد نکنه واقعا عالی بود محاسبه دادرسی چند روز بود درگیر بودم با محاسبه

سلام
مهریه ریالی در سالهای گذشته تبدیل به سکه در همان زمان کنید و با سکه روز محسابه کنید این درست راه محسابه مهریه است

سلام،خسته نباشید.از اواخرسال ۹۳ اوایل سال ۹۴ دونفر از صندوق ما دزدی کردن،که اصل پول حدود ۵۰میلیون تومان هست،پرونده به مرحله تجدید نظر رفته و همین روزهاست که رای بیاد،لطفا بفرمایید میزان خسارت و جریمه تاخیر تادیه چقدر میشه،جرمشون سرقت هست
——————————–کیت ست: با سلام، برای مبلغ خسارت میتوانید به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید. خسارت تاخیر تادیه مبلغ مورد نظر شما همراه با اصل بدهی از تاریخ فروردین 94 تا خرداد امسال 1,088,135,593 ریال ریال معادل 108 میلیون تومان است. چون شاخص خدمات و بهای کالا برای تیرماه هنوز اعلام نشده خسارت تا تاریخ خرداد قابل محاسبه است.

با سلام.خسته نباشیدزمینی چندین سال قبل خریدیم تازه متوجه شدیم 200 متر کمبود دارد.شکایت کردیم در مرحله اول رد دادخواست شد. اعتراض گزاشتیم و حالا به مرحله تجدید نظر رفته .دادگاه کارشناسی فرستاده تا قیمت روز ملک بر اساس متری چند مشخص کند و کارشناس زده متری 1میلیون تومان .الان دادگاه حدود 7 میلیون تومان بابت مرحله بدوی و 9 میلیون تومان بابت مرحله تجدید نظر خواسته که واریز کنیم که بعد دادگاه تجدید نظر رای را صادر کند… آیا به این مرحله که رسیده اگر هزینه را پرداخت کنیم حتما رای به نفع ما صادر میشود و یا امکان دارد که باز هم در تجدیدنظر رد دادخواست شود؟ اگر میشود که رد دادخواست شود آیا میتوان این هزینه را از دادگاه گرفت ؟ با تشکر از راهنمایی شما
——————————–کیت ست: با سلام ، با اطمینان نمیشه گفت رای دادگاه به سود شما خواهد بود یا خیر. در صورتی که به سود شما باشد میتواند هزینه دادرسی از طرف مقابل دعوی دریافت نمایید.

سلام مبلغ طلب اینجانب ۸۴۷۶۰۰۰تومان میباشد وجریمه تاخیر وهزینه دادرسی از تاریخ۱۳۹۶/۰۸/۳۰میخواستم بدونم الان با جریمه چقدر باید به من طلب کار بدن باتشکر
——————————–کیت ست: با سلام، برای محاسبه هزینه دادرسی مبلغ مورد نظر خود را در قسمت بهای خواسته یا محکومٌ وارد کنید تا هزینه دادرسی در مراحل مختلف مشاهده کنید. خسارت تاخیر تادیه مبلغ مورد نظر شما همراه با اصل بدهی تا اردیبهشت امسال 145,280,801 ریال معادل 14,500,000تومان است. همچنین برای محاسبه خسارت میتوانید به صفحه محاسبه آنلاین خسارت تاخیر تادیه مراجعه کنید.

سلام واقعا سایت خوبی دارین مرسی فقط میخواستم ببینم ما میتونیم اینجا سوال حقوقی مطرح کنیم ممنون میشم پاسخ بدین با تشکر
——————————–کیت ست: با سلام ، ممنون از لطف شما، در صورتی که بتوانیم حتما راهنمایی خواهیم کرد.

متاسفانه هیچ وکیلی بر اساس تعرفه های مشخص شده وکالت را قبول نمیکنند!!!!
چه باید کرد ؟ راهکار چیست؟؟؟!!!

سلام من یه ماشین مگان خریدم ۱۲۰ میلیون و هزینه دادرسی برای شکایت شده نزدیک ۵ میلیون قاضی گفت مبلغ به ۲۰ میلون برسون که دادرسی کمتر بشه این درسته که انجام بدم؟؟
——————————–کیت ست: با سلام، درست متوجه سوال شما نشدم ، هر چقدر دادخواست مالی شما کمتر باشد هزینه دادرسی کمتر خواهد بود.

از راهنماییهای متصدیان محترم این سایت کمال تشکر را دارم.

از بیمه به علت عدم پرداخت دیه شکایت کردم…تقاضای اعسار کردم…به علت عدم تمکن مالی دادگاه حکم به پرداخت یک سوم هزینه دادرسی بهم داده…اگه نتیجه نگیریم در دادگاه تجدید نظر هم باید یک سوم هزینه دادرسی را پرداخت کنم..اصولا حکم دادگاه میتونه به نفع بیمه میشه یا من…هرچند مدارک من مستدل تره
——————————– کیت ست: با سلام، دوست عزیز حکم دادگاه بر اساس قانون و مستندات خواهد بود.

ارسال ۱۳۹۴ به یک نفر دو‌تاگاو شیری به وزن چهار صد کیلوگرم همراه با گوساله هاشون و یک عدد گوساله بزرگ فروختم تا الان پولمو نداده شکایت کنم چقدر خسارت تعین میکننن
——————————– کیت ست: با سلام، الان نمیشه در مورد خسارت چیزی گفت، شما ابتدا باید طرح دعوی کنید و… سپس قیمت گاو ها با استعلام و یا کارشناسی تعیین می شود بعد از محکوم کردن طرف مقابل می‌توانید همراه با خسارت تاخیر تادیه طلب خود را دریافت کنید.

سلام آیا شرکت می تواند بگوید هزینه دادرسی را ندارد و در پایان از بدهکار بگیرید
——————————– کیت ست: با سلام ، بله، در صورتی که دادگاه درخواست اعسار را قبول کند و در پایان بدهکار محکوم شود، هزینه دادرسی را باید پرداخت کند.

خیلی عالیه. از کار قشنگتون تشکر می کنم .خدا خیرتون بده. اگر بشه هزینه اجرائیات حکم را اضاف کنید.

سلام ، خیلی خوب است ، اما ای کاش بروز میشد.محاسبات را توضیح بفرمائیدتونه باشه؟
——————————–کیت ست: با سلام، نرم افزار بروز می باشد. توضحیات در متن پایین صفحه قرار گرقته و تا حد امکان تلاش کردیم نتایج صریح و ساده نمایش داده شود.

با سلام برنامه بسیار خوب بود

بسیارعالی

عالی

بسیار عالی

از کادر ورود اطلاعات ابتدا نوع دعوا را انتخاب کنید (گزینه سایر شامل خدمات قضائی است)، سپس متناسب با نوع دعوا فیلد بعدی را وارد کنید. هزینه دادرسی در مرحله بدوی، واخواهی، تجدید نظر و … خودکار محاسبه می شود.

در صورتی که این ابزار برای شما کاربردی بوده است برای توسعه آن و سایر ابزارها با حمایت مالی همراه ما باشید.

در زمان هایی که شکایت های مختلف در دادگاه صورت می گیرد، باید هزینه هایی تحت عنوان هزینه دادرسی و خدمات قضایی پرداخت شود. اگر شما در فکر شکایت از موضوعی هستید و می خواهید با هزینه های لازم برای دادرسی و انجام خدمات قضایی آشنا شوید، می توانید از سرویس محاسبه آنلاین هزینه دادرسی و خدمات قضائی در کیت ست استفاده کنید و هزینه ها را بررسی کنید.

 

قبل از محاسبه آنلاین هزینه دادرسی، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اصلا هزینه دادرسی چیست و شامل چه مواردی می شود؟ به طور کلی هزینه دادرسی عبارت است از هزینه هایی که بابت صدور حکم یا قرار به هنگام تقدیم دادخواست از سوی خواهان (شاکی) بایستی پرداخت گردد. اگر نگاهی به حجم پرونده های دادگاه کنید، متوجه هزینه های سنگینی خواهید شد که به دولت و قوه قضاییه بابت بررسی و.. آن ها تحمیل می شود. برای کاهش این فشار و دریافت هزینه های خرج شده برای پرونده شما، باید هزینه هایی تحت عنوان هزینه دادرسی و خدمات قضایی پرداخت کنید و اینگونه طرح شکایت کیفری رایگان نیست.

پس اگر بخواهید از شخصی شکایت کنید و او را تحت تعقیب قرار دهید، باید هزینه هایی را برای طرح شکایت کیفری، شنیده شدن دلایل و مدارک، رسیدگی و صدور حکم پرداخت کنید. به طور کلی هزینه های دادرسی شامل موارد زیر می شود:

خرید تمبر برای شکوائیه

پرداخت دستمزد کارشناس رسمی دادگستری یا پزشکی قانونی برای ارائه‌ نظر کارشناسی

هزینه‌‌ ایاب و ذهاب شهود

تهیه وسیله‌ مورد نیاز برای انجام تحقیق محلی

هزینه درج آگهی و احضار متهم به وسیله‌ مطبوعات

هزینه‌ ارائه‌ دادخواست مطالبه‌ ضرر و زیان

هزینه‌ رونوشت و ترجمه اسناد

 

حال باید بدانید که تمام هزینه های ذکر شده که می توانید آن را با سرویس محاسبه آنلاین هزینه دادرسی کیت ست حساب کنید را باید شاکی یا مدعی خصوصی پرداخت کند. البته فراموش نکنید که در نهایت با پیروزی در جریان دعوا، محکوم کیفری که از او شکایت کرده اید، باید تمامی هزینه ها را به شما برگرداند. به عبارت دیگر شخصی که محکوم می شود، علاوه بر تحمل مجازاتی که برای او در نظر گرفته می شود، باید هزینه های دادرسی که شما خرج کرده اید را پرداخت کند.

 

اگر محاسبه آنلاین هزینه های دادرسی را انجام دادید اما توان مالی پرداخت آن را ندارید، جای نگرانی نیست. در صورتی که ثابت کنید توان مالی برای پرداخت هزینه ها را ندارید، این هزینه ها از شما گرفته نمی شود و به صورت موقت یا دائم از پرداخت آن معاف می شوید. این هزینه ها از اعتبارات قوه قضایی کسر می شود. البته پس از محکومیت فرد، این هزینه ها از او گرفته می شود یا در صورت وجود مال با ارزش (به جز لوازم مورد نیاز زندگی)، دادگاه هزینه ها را پس از مشخص شدن تکلیف از مال مذکور کسر می کند.

 

برای محاسبه آنلاین هزینه دادرسی حقوقی، مهریه و.. در کیت ست، ابتدا باید نوع دعوا خود را مشخص سازید. در قسمت نوع دعوا، شما گزینه های مالی، غیر مالی، شکایت کیفری علیه صادر کننده چک بی محل، مهریه سکه و سایر را برای انتخاب کردن دارید. سپس باید موضوع شکایت خود را هم از بین گزینه های موجود انتخاب کنید. در نهایت با کلیک روی دکمه محاسبه، نرخ تعرفه دادرسی به شما به صورت آنلاین و رایگان نمایش داده می شود.

 

پس از انجام محاسبه آنلاین مورد نیاز خود، می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در دیدگاه محاسبه آنلاین هزینه دادرسی و خدمات قضایی را با ما به اشتراک بگذارید.

وب سایت کیت ست با هدف ارائه محاسبات و ابزارهای آنلاین شروع به کار کرده است، محاسبات در زمینه های مختلف مانند محاسبه آنلاین سود وام بانکی، محاسبه سود سپرده، محاسبه آنلاین مهریه به نرخ روز و… که وقت گیر و پیجیده میباشد به راحتی در کیت ست قابل محاسبه می باشد. همچنین در کیت ست ابزارهای که هر جایی ممکن است مورد نیاز باشد مانند تقویم رسمی ایران، اوقات شرعی، ساخت آنلاین بارکد و… در دسترس می باشد.

© تمام حقوق برای کیت ست – Kitset محفوظ است

محاسبه معادله درجه یک

محاسبه معادله درجه دو

محاسبه میانگین

محاسبه فاکتور

محاسبه توان

محاسبه جذر

محاسبه لگاریتم

تشخیص عدد اول

محاسبه نسبت طلایی

وکیل تاپ –

وقتی جهت احقاق حق تان به دادگستری مراجعه می کنید باید یک سری هزینه ها را پرداخت کنید به طور نمونه هزینه اوراقی که تقدیم نموده اید مانند دادخواست و شکواییه و یا از جهت دعوا تمبر باید باطل کنید. در دعوای حقوقی و کیفری نحوه ابطال تمبر و معیار تعیین میزان آن متفاوت است. در این بخش به بیان هزینه دادرسی در امور حقوقی پرداختیم.

دسترسی سریع به عناوین:

بیشتر بخوانید: بررسی وظایف دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

این مطلب توسط وکیل متخصص وکیل تاپ نگاشته شده است.

چگونه وکیل پایه یک دادگستری شویم؟

احیاء هزار واحد تولیدی در سال گذشته

اصلاح لایحه تجارت تصویب شد

معرفی اولویت های سال ۹۹ پژوهشگاه قوه قضائیه

طرح اصلاح انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان در مجلس تصویب شد

خطای انسانی اینبار در دریا؛ برخورد موشک کروز ناوشکن جماران با ناوچه لجیستکی کنارک

باسلام،خسته نباشید
من با یک شرکت تولیدی پوشاک،قراداد مشارکت دارم،سرمایه گذاشتم که ماهانه سود مشارکت به بنده تعلق میگیره،دو قسط معوقه داره شرکت،مهرماه هم پایان قرارداده،من تماس گرفتم بابت معوقه ها،گفتن که بعد از اتمام قرارداد و تسویه کامل ابن دوماه معوقه هم تسویه میشه،من بابت ضمانت، معادل سرمایه ی گداشته شده یک چک شخصی مدیرعامل و پشت نویسی شده توسط رئیس هیئت مدیره به عنوان ضامن به تاریخ ۵ مهرماه و سفته بدون تاریخ به امضا و اثر انگشت رئیس هیئت مدیره ازشون گرفتم، سوال بنده این هست که زمان تسویه من باید برم بانک و چک رو نقد کنم که معادل مبلغ سرمایه ی داده شده هست ولی این‌مبلع دوماه معوقه رو هیچ مدرکی ندارم،مثه چک ، آیا میتونن بعد از تسویه و نقد شدن چک ، از پرداخت این دو قسط سودمشارکت ماهانه ی معوقه چشم پوشی کنن و پرداخت نکنن؟؟ و اینکه از ماه اول کلا با تاخیر پرداخت میکردن،الانم که مسیج هایی که به هم دادیم نشون میده که دوماه تاخیر دارن،میشه بابت دیرکرد و تاخیر در پرداخت شکایت کرد?در قرارداد قید نشده بابت تاخیر مبلغ اضافه پرداخت بشه، شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود هستش.
ببخشید طولانی شد، سپاس از پاسخگویی🌹

سلام برای مشاوره حقوقی به شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰ تماس بگیرید نیاز به بررسی بیشتر دارد

سلام
سال قبل خانمم ۲۰۰ سکه مهریه شکایت کرده هزینه دادرسی شده ۳۲ میلیون تقریبا، امسال به ۵۰ عدد کاهش داده و هزینه دادرسی رو حدود ۸ میلیون پرداخت کرده و الان من محکوم به پرداخت شدم برای اعتراض به رای صادره و تجدید نظر خواهی می بایست به نرخ روز هزینه دادرسی رو پرداخت کنم؟ یا برای درخواست اعسار از پرداخت هزینه دادرسی باید چه مبلغی رو تو سامانه وارد کنم؟

سلام اعسار غیرمالی هست هزینه دادرسی در دعاوی غیرمالی، (طبق بخشنامه رئیس قوه قضاییه) از ۴۰۰.۰۰۰ هزار ريال تا ۱.۸۰۰.۰۰۰ میلیون ريال.

سلام ضمن خسته نباشید مسافری سوار ماشینم شد موقع پیاده شدن یک رشته تسبیح به ارزش دو میلیون تومن ازداخل ماشینم سرقت کرده هم اسمشو میدونم هم آدرس هم شماره تماسشو دارم باید چکار کنم

سلام شکایت سرقت مطرح کنید

سلام من نسبت به حقوقی که ازتامین اجتماعی دریافت میکنم و محل کاری که همسرم کار میکرده معترض هستم چون مستمری بگیر همسرم هستم ایشان با فوق لیسانس و بیشتر از ۱۵سال مدیریت در سه سال اخر در حق ایشان اجحاف شده و ظاهرا با ۲۵سال سابقه بازنشسته شده ولی الان طبق جدول حقوقی اعلام شده، جزو حداقل بگیر ،میان بگیر،۲۰سال میباشد ایا میتوانم اعتراض کنم و نتیجه ای میگیرم باید چکار کنم ؟.
سوال دوم ایا چکی که چند سال از زمان اون گذشته به نرخ روز حساب میشه ؟
تلفن ۰۹۳۵۹۶۸۱۶۴۹

سلام بله میتوانید طرح دعوی در دیوان مطرح کنید بستگی به میزان زمانی دارد که گذشته

سلام در سال هشتاد ودو چند فقره چک جمعا به مبلغ پنج میلیون تومن به شهرداری جهت پروانه ساختمان دادم بعد ملک را به کسی واگذار کردم که قرار شد خود هزینه ها را بدهد چند روز پیش متوجه شدم شهرداری چکهایم را در سال ۹۲ به شخصی واگذار کرده و شخص مذکور در همان سال چکها را اقدام کرده در شورای حل اختلاف بدون هیچ ابلاغی به اینجانب رای گرفته به مبلغ صد وده میلیون تومن سوال من این این چگونه پنج میلیون چک صد وده میلیون شده آیا چکی که در وجه شهرداری بوده قابل واگذاری به کسی میباشد اگر بخواهم واخواهی
بدهم بر اساس مبلغ مندرج در چک هزینه
اش محاسبه میشود

باسلام ۰زمینی کشاورزی خریداری کردم بصورت قولنامه دستی و در زمان امضاء فروشنده بنده حاضر و ناظر و عدم احراز هویت وی را رویت نکردم بعد از دیوار کشی و نصب درب حالا مدعی پیدا شده درب آهنی ورودی را جوش زده و تابلوی کرده که این ملک برای من است سال ۹۴ خریداری کردم و بنده ملک را سال ۹۷ خریداری کردیم وبنگاه میگوید درست میشود صبر کنید بدون اراءیه مدارک. ملک در استارا میباشد

سلام. نیاز به مشاوره با وکلای ملکی دارید در قسمت مشاوره های تلفنی سایت از گزینه مشاوره تلفنی استفاده کنید

با سلام پس از تامین دلیل با جلب نظر کارشناس مبلغ ۶۰ میلیون تومان به ما تعلق گرفته حالا که برای دادخواهی وپرداخت خسارت ها باید به دادگاه مراجعه کنیم میخواستم بدونم هزینه دادخواهی وتمبر چه قدر میشه

سلام، بنده به رای صادره ازدادگاه تجدیدنظراداره کارکه برای بنده صادرشده اعتراض دارم بایدچیکارکنم کجااعتراض کنم وهزینه اعتراض کردن چقدرمیباشد

سلام ازطرف اداره کاررای به نفع من درسال۹۶صادرشده وطرف به یک میلیون وپانصدهزارتومان محکوم شده بمن بپردازد ومن ایشان راپیدانمیکنم ورفتم تاخیر تادییه زدم دردفاترپلیس قضایی بایدحالاچیکارکنم. چون هیچ جوابی برای من نیامده ودفترقصایی میگوید پرونده شمادرفلان دادگاه رفته وجزاین چیزی نمیداند

سلام، بنده به رای صادره ازدادگاه تجدیدنظراداره کارکه برای بنده صادرشده اعتراض دارم به کجابایدبرای اعتراض بروم؟ به دفاترپلیس قضایی هم که رفتم میگویند حدود۱۵۰هزارتومان هزینه دارد؟ بایدچیکارکنم کجااعتراض کنم وهزینه اعتراض کردن مگرچقدرمیباشد؟

سلام دفاتر خدمات قضایی مراجعت نمایید

سلام. هزینه دستور موقت خودروی با ارزش ۱۷۰ میلیون‌چقدر میشه؟ آیا باید مبلغی به حساب دادگاه واریز و مسدود شه تا همچین‌حکمی گرفت؟ ای مبلغ نسبت به قیمت مال مربوطه چگونه محاسبه میشه و چقدر هست؟

سلام من یه دادخواست نوشتم ازطریق دفترقضایی هزینه ای ازمن نگرفتم دادخواستم مطالبه وجه بودمبلغ۱۰۴میلیون تومن بابت واریزخریدماشین بودحالاهمسرم فوت کردمن دادخواست مطالبه وجه کردم فیش بانکی دارم ازطرطق شماره شباواریزکردم ازحساب خودم آیادادگاه براساس مدارکی که دارم میتوانم رای بیارم توکل برخدا

سلام بایستی گواهی فوت ارایه دهید واینکه جزشما کسی دیگه ورثه باشد بایستی انحصار وراثت نمایید

سلام هزینه الزام به تحویل چگونه محاسبه و چقدر میشه؟

سلام هزینه واخواهی۵ملیون سفته چقدرمیباشد سپاس

ایا در یک برونده حکم بیاد و به دلیل مشکلات نتونم اعتراض بزنم ایا امگان ش هشت درخواست تجدید نظر بدم؟ مطالبه ۸۵ میلیون کردم هزینه تجدید نظر چقدر میشه

سلام باید دید موضوع چیه و مدت تجدید نظر تمام نشده باشد .هزینه دادرسی دعاوی مالی در مرحله تجدیدنظر و واخواهی, چهار و نیم درصد محکوم‌به

سلام مستاجر بعد از یکسال قرارداد رسمی دوبارهشفاهی تمدید کرد حلا بعد از ۴ ماه خانه را تخلیه کرده و کلید ها را به شورای حل اختلاف داده.آیا من میتونم از زمان تخلیه و تحویل کلید ها اجرت المثل دریافت کنم ؟آیا ایشان باید یکماه اجاره اضافی بپردازد؟خسارتی که به خانه زده را چگونه میتوان گرفت؟

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

سلام من ۵ فقره چک به یه دوست دادم بابت مبل بگیرد الان سه تا را پاس کرده ولی دوتای آن را برگشت خورده وجواب تلفن هم نمیده پشت چک را هم امضا کرده حالا میخواهم بدانم که ایا با امضا پشت چک میتونم شکایت کنم به پولم میرسم.

سلام:صادرکننده چک در هرصورت مسولیت مطلق دربرابر دارنده دارد پس می توانید در هر صورت به طرفیت صادر کننده چک دعوا خودتان را مطرح نماید.

سلام بنده کارمند رسمی ازمایشی وزارت بهداشت بودم سال۹۴ به خاطر مشکلات مالی خارج از محیط کار وشخصی زندانی شدم همان سال هسته گزینش عدم همکاری برای من زد من هم طی یک لایحه به حکم اعتراض کردم که دوباره حکم اخراج صادر شد و۲ماه مهلت اعتراض داشت من به خاطر شرایط روحی وعدم اطلاع از قانون وعدم دسترسی به وکیل امکان اعتراض نداشتم سال۹۹از زندان ازاد شدم ایا الان امکان طرح شکایت در دیوان برایم مقدور می باشد واحتمال موفقیت چند درصد میباشد

سلام: شما باید حتما با یک وکیل متخصص مشاورت نمایید.

سلام . من ۴۰۰ میلیون به شخصی دادم که گفته کارمند ایران خودرو هس برای اینکه برام از ایران خودرو ماشین صفر بیاره.پول بحساب ۳ نفر واریز شده و یک رسید دارم که مشخصات فروشنده و مورد معامله درج شده بدون ذکر خریدار و الان نمیتونم پیداش کنم و تلفن هم جواب نمیده. چه نوع شکایتی باید بکنم ؟ حقوقی یا کیفری ؟ ( کیفری به جرم کلاهبرداری می شود مطرح کرد؟؟؟) هزینه ش چقدر میشود؟ با تشکر

سلام: از طریق کیفری اقدام نمایید.

سلام. یه کلاهبردار زنگ زد به من. چند تا کد گرفت از من. ک نمیدونم کد چی بود. قصد خالی کردن حساب داشت و شماره کارت هم گرفت. آیا باید پیگیری کنم این موضوعو؟

باسلام
بهتر است که هرگز به پیامک‌ها و یا تماس‌های تلفنی با عنوان شما برنده قرعه کشی ما شده‌اید توجه نکنید و اطلاعات حساب های بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید، همچنین در صورت برنده شدن جوایز مختلف نیازی نیست شهروندان برای دریافت جایزه خود مبلغی را پرداخت کنند یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارسال کنند. در صورت مواجهه با این گونه تماس ها موضوع را را از طریق سایت اینترنتی فتا ناجا به آدرس http://www.cyberpolice.ir  اطلاع رسانی کنید.

سلام. یه کلاهبردار زنگ زد به من. چند تا کد گرفت از من. ک نمیدونم کد چی بود. قصد خالی کردن حساب داشت و شماره کارت هم گرفت. آیا باید پیگیری کنم این موضوعو؟ من اولین باره این موضوعو دارم طرح میکنم.

باسلام
از طریق پلیس فتا پیگیری نمایید.

سلام میزان ابطال تمبر مالیاتی دعوی کیفری برای اعلام وکالت چقدر هست؟

سلام: بسته به نوع دعوای کیفری میزان تمبر مالیاتی متفاوت خواهد بود و بسته به میزان حق الوکاله اخذ شده تمبر ابطال خواهد شد.

باسلام و عرض ادب

ما دو برادر و یک خواهر هستیم که مادرمان یک سال پیش فوت شده و پدر ما بدون رضایت ما زن گرفته و هیچ کدام از ما راضی نبودیم و میخواهیم حق مادرمان را بگیریم آیا چیزی به ما تعلق میگیره؟ در ضمن پدربزرگ و مادربزرگمان هم فوت کردن و یک سوال بسیار مهم اینکه هزینه تمبر دادگاه و دادرسی چند میشه؟ چون پول وکیل گرفتن نداریم خودمان میخواهیم پرونده رو جلو ببریم ممنون میشم جواب بدید باتشکر

سلام: باید از طریق دادگاه درخواست تقسیم ترکه با ضمیمه کردن برگه انحصار وراثت اقدام نماییدولی انجام این عمل از سوی خود شما امری بسیار سخت می باشد چون دادخواست و درخواست انحصار وراثت توسط وکیل یا یک شخص حقوقی تنظیم شود.برای راهنمایی بیشتر از طریق سامانه وکیل تاپ مشاوره نمایید.

با سلام . دیروز شخصی به شماره همراه اولم زنگ زدن و بهم گفتن که تو قرعه کشی همراه اول برنده شدین ،زیارت کربلا و نه میلیون جایزه نقد و با حرفاش منو سمت دستگاه‌ خودپرداز کشوند منم یه کارت که موجودیش خیلی کم بود رو گذاشتم تو دستگاه که سریع حسابم‌ رو خالی کردن دستگاه رسید هم بم نداد برای شکایت از این کلاهبردار به کجا باید مراجعه کنم تا جلوی همچین کلاهبردارانی گرفته بشه و به سزای اعمالشون برسن

سلام: می توانید از طریق تنظیم شکواییه با درج مشخصات این فرد اقدام به شکایت بابت کلاهبرداری کرده و مبلغی که پرداخت شده رااز این فرد مطالبه نمایید برای راهنمایی بیشتر از طریق وکلای انلاین سامانه وکیل مشاوره نمایید.

وکلای پایه یک ما اماده پاسخ به سوالات شما هستند

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید:

این مطلب توسط وکیل متخصص وکیل تاپ نگاشته شده است.

هزینه دادرسی و تعرفه های خدمات قضایی ۹۹

 

 

 

*مبلغ بالا در نسخه منتشر شده لایحه بودجه توسط سازمان برنامه و بودجه «۳.۳۰۰.۰۰۰ تا ۳۳.۰۰۰.۰۰۰» درج شده که به احتمال قوی ناشی از اشتباه تایپی است.

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

– مطابق بند ۳ ماده ۴ قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین:«در صورتی که مجازات حبس با جزای نقدی توأم باشد و به جای حبس و مجازات تعزیری جزای نقدی مورد حکم واقع شود، هر دو مجازات نقدی جمع خواهد شد.

مطالب مرتبط:

– تعرفه‌های مصوب خدمات قضایی ۹۸

– تعرفه‌های مصوب خدمات قضایی ۹۷

– تعرفه‌های مصوب خدمات قضایی ۹۶

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید۰۹۱۰۱۴۱۳۹۰۴

هزینه دادرسی چیست و چقدر است؟ در این مقاله به بررسی هزینه های دادرسی در امور کیفری، در دیوان عدالت اداری و دعاوی مالی اشاره شده است. با وکیل پرس همراه باشید.

به منظور مطرح کردن دعاوی در دادگاه‌ها و مراجعی که به دعاوی رسیدگی می‌کنند و به جهت اینکه شروع به رسیدگی شود، باید هزینه ای تحت عنوان هزینه دادرسی پرداخت شود. در واقع منظور از این هزینه، هزینه‌هایی است که برای صدور حکم یا قرار از طرف خواهان، زمان تقدیم دادخواست باید پرداخت گردد. این هزینه شامل هزینه برگ دادخواست، هزینه انواع مختلف دعاوی،هزینه مربوط به اجرای احکام و همینطور تطبیق اوراق دعوا با اصل آن اوراق است. اگر این هزینه در هنگام تقدیم دادخواست پرداخت نشود دفتر دادگاه اخطار رفع نقص صادر و به خواهان ابلاغ می‌کند.

پرداخت کننده این هزینه خواهان دعوا است. این امکان برای خواهان وجود دارد که اگر توانایی پرداخت هزینه دادرسی را ندارد دادخواست اعسار ارائه نماید. این دادخواست می‌تواند ضمن دعوای نخستین یا در دادخواست جداگانه مطرح شود. شخصی که دارایی او کفاف پرداخت این هزینه را ندارد معسر محسوب می‌شود. برای اینکه خواهان اعسار خود را ثابت کند باید ادله کافی در این مورد در اختیار دادگاه قرار دهد تا دادگاه نسبت به صحت این ادعا اطمینان پیدا کند.
عادی‌ترین راهی که خواهان می‌تواند برای اثبات ادعای خود از آن استفاده کند، استفاده از شهود است. در این مورد باید حداقل دو نفر از افرادی که نسبت به وضع مالی و اعسار خواهان آگاهی دارند شهادت کتبی بدهند و به دادخواست اعسار ضمیمه شود.
در رابطه با تشریفات رسیدگی به این ادعا باید گفت مدیر دفتر دادگاه از تاریخ وصول این دادخواست ظرف دو روز باید پرونده را به قاضی ارائه دهد. در این مورد اگر قاضی به شهادت نامه اکتفا نکند می‌تواند از مدعی بخواهد شهودش را در دادگاه حاضر نماید. بعد از اینکه در دادگاه ادعای اعسار اثبات شد خواهان به طور موقت از تادیه تمام یا قسمتی از هزینه دادرسی مربوط به آن دعوا معاف می‌شود. همینطور حق داشتن وکیل معاضدتی دارد و به طور موقت از پرداخت حق الوکاله نیز معاف می‌گردد.

 

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

در رابطه با نحوه محاسبه هزینه دادرسی باید گفت میزان این هزینه به این مساله که دعوا مالی یا غیر مالی است ارتباط دارد. در ابتدا به مفهوم این دو نوع دعاوی می‌پردازیم. منظور از حق مالی این است که در صورت اجرای آن برای دارنده حق، منفعتی قابل تقویم به پول ایجاد شود. دعاوی غیرمالی شامل مواردی است که حق موضوع دعوا غیرمالی باشد.

در دعاوی غیر مالی این هزینه ثابت است و با توجه به مراجع مختلف اقامه دعوا در میزان این هزینه تفاوتی به وجود نمی‌آید. در رابطه با مصداق‌های دعوای غیر مالی می‌توان به دعوای طلاق، دعوای اثبات زوجیت، دعوای حضانت، دعوای اثبات شناسنامه، دعوای اثبات تابعیت، دعوای تصرف عدوانی، نصب و عزل قیم، تحریر ترکه، صدور حکم حجر، انحصار وراثت، الزام به تمکین، تعدیل اجاره بها، گواهی رشد، دعوای تولیت، دعوای ممانعت از حق، صدور حکم موت فرضی، دعوای استرداد چک، تنفیذ وصیت نامه و… اشاره کرد.

در دعوای مالی به تناسب نوع دعوا هزینه متفاوت خواهد بود و این هزینه در مراحل متفاوت مختلف است. از مصادیق دعوای مالی می‌توان از دعوای مطالبه وجه، دعوای مطالبه مهریه، دعوای اثبات مالکیت، دعوای استرداد جهیزیه، دعوای فسخ قرارداد، دعوای مطالبه سهم الارث، دعوای استرداد وثیقه، دعوای مطالبه وجه چک، دعوای مطالبه منافع، دعوای خلع ید غاصبانه، دعوای اثبات وقفیت، دعوای فک رهن، دعوای ابراء و… نام برد.

 

• این هزینه در مرحله بدوی تا مبلغ دویست میلیون ریال 2.5 درصد ارزش خواسته و بالاتر از آن 3.5 درصد ارزش خواسته است.

• در مرحله واخواهی و تجدید نظر خواهی این هزینه 4.5 درصد محکوم به است.

•در مرحله اعتراض ثالث، اعاده دادرسی و فرجام خواهی معادل 5.5 درصد ارزش خواسته می‌باشد.

•درصورتیکه در یک دادخواست دعاوی متعدد مطرح شود هزینه دادرسی هر دعوا جداگانه حساب می‌شود و در نهایت خواهان مجموع تمام هزینه‌ها را پرداخت می‌کند.

 

برای اطلاع از تعرفه‌های سال 1400 به تفکیک به ذکر این هزینه در امور حقوقی، در امور کیفری، در دیوان عدالت اداری، هزینه اجرای احکام مدنی، هزینه رسیدگی به شکایت کیفری چک بلامحل و به حساب مسدود و هزینه رسیدگی در شورای حل اختلاف و… می‌پردازیم.

• بهای اوراق دادخواست و اظهارنامه و برگ اجرائیه دادگاه‌ها و هیات‌های حل اختلاف موضوع قانون کار برای هر برگ 20 هزار ریال• هزینه دادرسیدعاوی مالی در مرحله بدوی تا مبلغ 200 میلیون ریال، دو و نیم درصد ارزش خواسته

• هزینه دادرسی دعاوی مالی در مرحله بدوی بیش از 200 میلیون ریال، سه و نیم درصد ارزش خواسته

• هزینه دادرسی دعاوی مالی در تجدید نظر و واخواهی، چهار و نیم درصد محکوم به

• هزینه دادرسی دعاوی مالی در مرحله فرجام خواهی و اعاده دادرسی و اعتراض ثالث، پنج و نیم درصد ارزش خواسته

• هزینه دادرسی در صورتی که قیمت خواسته در دعاوی مالی در موقع تقدیم دادخواست مشخص نباشد، یک میلیون و پانصد هزار تومان

• هزینه دادرسی در دعاوی غیرمالی، درخواست تامین دلیل و تامین خواسته در کلیه مراجع قضایی بسته به نوع دعوی (طبق بخشنامه رئیس قوه قضاییه) از چهارصد هزار ریال تا یک میلیون و هشتصد هزار ریال

• هزینه درخواست تصویر از اوراق پرونده، پنجاه هزار ریال

• هزینه صدور گواهی از دفاتر مراجع قضایی، پنجاه هزار ریال

• هزینه مطابقت رونوشت و تصویر با اصل در هر مورد، سیصد هزار ریال

• هزینه ابلاغ اظهارنامه و واخواست نامه در هر مورد، صد هزار ریال

• هزینه گواهی امضای مترجم توسط دادگستری برای هر مورد، سیصد هزار ریال

• هزینه پلمپ اوراق ترجمه شده توسط مترجم رسمی دادگستری، سیصد هزار ریال

• هزینه پلمپ گواهی صحت ترجمه در هر مورد، سیصد هزار ریال

• هزینه درخواست اجرای ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392، سیصد هزار ریال

 

• هزینه اجرای احکام دعاوی مالی (موضوع بند یک ماده 158 قانون اجرای احکام مدنی)، پنج درصد محکوم به آن تقویم نشده و هزینه اجرای آراء و تصمیمات مراجع غیر دادگستری(طبق بخشنامه رئیس قوه قضاییه)، از چهارصد هزار ریال تا یک میلیون و هشتصد هزار ریال

• هزینه اجرای احکام دعاوی غیرمالی و احکامی که محکوم به آن تقویم نشده و هزینه اجرای آراء و تصمیمات مراجع غیر دادگستری(طبق بخشنامه رئیس قوه قضاییه)، از چهارصد هزار ریال تا یک میلیون و هشتصد هزار ریال

• هزینه اجرای موقت احکام در کلیه مراجع قضایی، سیصد هزار ریال

• هزینه اعتراض شخص ثالث به اجرای احکام مدنی، دویست هزار ریال

• هزینه اجراء آراء مربوط به خانواده (موضوع صلاحیت دادگاه خانواده) چهارصد هزار ریال

• هزینه اجرای سایر آراء و تصمیمات، یک میلیون تا یک میلیون و هشتصد هزار ریال

 

• تقدیم دادخواست به شعب دیوان عدالت اداری، دویست هزار ریال

• تقدیم دادخواست به شعب تجدید نظر دیوان عدالت اداری، چهارصد هزار ریال

 

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

• هزینه تقدیم شکایت کیفری، صد هزار ریال

تذکر: مطابق تبصره 1 ماده 560 قانون آیین دادرسی کیفری، هزینه شکایت افراد ناتوان مالی به تشخیص دادستان از اعتبارات قوه قضاییه پرداخت می‌شود.)

• هزینه دادرسی در مرحله تجدیدنظرخواهی از احکام کیفری، سیصد هزار ریال

• هزینه اعتراض به قرارهای قابل اعتراض دادسرا، دویست هزار ریال

• هزینه اعاده دادرسی کیفری در دیوان عالی کشور، پانصد هزار ریال

• هزینه درخواست اجرای ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392، سیصد هزار ریال

• تقدیم شکایت به دادسرای انتظامی قضات، سیصد هزار ریال

• درآمد حاصل از اجرای ماده 230 قانون آیین دادرسی کیفری 1392، مطابق با ماده قانونی مربوطه

• هزینه صدور گواهی عدم سوء پیشینه کیفری نسخه اول، دویست هزار ریال

• هزینه صدور گواهی عدم سوء پیشینه کیفری نسخه دوم، صد و پنجاه هزار ریال

 

• نسبت به مازاد تا ده میلیون ریال، سیصد هزار ریال

• نسبت به مازاد تا صد میلیون ریال، چهارصد هزار ریال

• مازاد برصد میلیون ریال، یک در هزار

 

• دعاوی مالی، معادل پنج درصد هزینه دادرسی در محاکم دادگستری

• دعاوی کیفری و غیر مالی، معادل هزینه دادرسی در محاکم دادگستری

• صلح و سازش با تراضی طرفین، رایگان

• تجدیدنظرخواهی از آراء شورای حل اختلاف، برابر هزینه دادرسی مرجع تجدید نظر

 

• در هر مورد که در قوانین حداکثر مجازات کمتر از نود و یک روز حبس و یا مجازات تعزیری موضوع تخلفات رانندگی یا مجازات جایگزین حبس باشد، از سه میلیون و سیصد تومان تا سی و سه میلیون ریال

• هرگاه حداقل مجازات کمتر از نود و یک روز حبس و حداکثر آن یکسال یا مجازات جایگزین حبس باشد و به اختیار دادگاه جزای نقدی مورد حکم واقع شود، از سی و سه میلیون ریال تا نود و نه میلیون ریال

• هرگاه حداقل مجازات کمتر از نود و یک روز حبس و حداکثر آن بیشتر از یک سال یا مجازات جایگزین حبس باشد و به اختیار دادگاه جزای نقدی مورد حکم واقع شود، از نود و نه میلیون ریال تا نهصد و نود میلیون ریال

 

تا مبلغ دویست میلیون ریال 2.5 درصد ارزش خواسته و بالاتر از آن 3.5 درصد ارزش خواسته است

هزینه رسیدگی در شورای حل اختلاف چقدر است؟

دعاوی مالی، معادل پنج درصد هزینه دادرسی و در دعاوی کیفری معادل هزینه دادرسی در دادگستری

 

 

 

برای کسب هرگونه خدمات حقوقی از جمله مشاوره حقوقی تلفنی، فوری و آنلاین با شماره زیر تماس حاصل فرمایید

صفحه رسمی اینستاگرام وکیل پرس را دنبال کنید


دیدگاه

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

 خیابان شریعتی، بالاتر ازحسینیه ارشاد

© تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به مجموعه وکیل پرس می‌باشد.طراحی و توسعه توسط هلدینگ نگاه آرمانی

پایگاه خبری اختبار- تعرفه خدمات قضایی هر سال در قانون بودجه کل کشور پیش‌بینی می‌شود و در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، هزینه‌های دادرسی سال جاری نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است. در زیر لیست کامل تعرفه خدمات قضایی ۹۹ را می توانید دانلود کنید یا تصاویر هزینه های دادرسی و تعرفه قضایی سال ۹۹ را به تفکیک مشاهده کنید.

برای دریافت تعرفه های خدمات قضایی سال ۱۳۹۹ در قالب یک فایل پی دی اف اینجا کلیک کنید

برای دیدن تصاویر در اندازه بزرگتر روی آن‌ها کلیک کنید

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

با سلام برای ازدواج مجدد پدر نیازی به اجازه شما نیست . وبرای مهریه به نسبت ارثی که به وراث میرسد قابل پیگیری و وصول است

باسلام و عرض ادب

ما دو برادر و یک خواهر هستیم که مادرمان یک سال پیش فوت شده و پدر ما بدون رضایت ما زن گرفته و هیچ کدام از ما راضی نبودیم و میخواهیم حق مادرمان را بگیریم آیا چیزی به ما تعلق میگیره؟ در ضمن پدربزرگ و مادربزرگمان هم فوت کردن و یک سوال بسیار مهم اینکه هزینه تمبر دادگاه و دادرسی چند میشه؟ چون پول وکیل گرفتن نداریم خودمان میخواهیم پرونده رو جلو ببریم ممنون میشم جواب بدید باتشکر

صلام ببخشید من برای لیفت ابرو وقت گرفته بودم قبل از رفتن از من ۱۰۰ تومن بیانه گرفتن وفرداش به من وقت دادن وقتی من رفتم گفتن کنسل فردا بیاین منم فردا به دلایلی تا خودمو رسوندم یک ساعت دیر شد کارمو انجام ندادن حالا بیانمو پس نمیدن چیکار کنم

به بازرسی صنف آرایشگران مراجعه کنین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

خرید کتاب حقوقی و منابع آزمون حقوقی و وکالت و قضاوت


··• خبرنامۀ ایمیلی اختبار •··


راهنمای تصویری عضویت و لغو عضویت

برای عضویت لطفا ایمیلتان را اینجا وارد کنید:

Delivered by FeedBurner – قدرت یافته از فناوری فیدبرنرگوگل
 

برای عضویت در خبرنامه پیامکی اختبار
عدد 1 را به شماره 99000 89000 3000 ارسال کنید

شما در هر زمان می توانید با ارسال عدد 0 (صفر) به شمارۀ سامانه عضویتتان را به طور خودکار لغو کنید
با توجه به حجم بالای اعضای خبرنامه، لطفا هر زمان نیاز به دریافت خبرنامه نداشتید، عضویتتان را لغو کنید

99000 89000 3000
سه هزار ، هشتاد و نه هزار ، نود و نه هزار


برای دریافت تعرفه های خدمات قضایی سال ۱۳۹۹ در قالب یک فایل پی دی اف اینجا کلیک کنیدDownloads-icon

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

شعبه شرق:

رسالت – فرجام

شعبه غرب:

فلکه دوم صادقیه

شعبه شمال:

پاسداران – کلاهدوز

شعبه مرکز:

ونک – ولی زاده

77212454-5

44068392

22784325

88609062-3

در لیست زیر تمام سوالات حقوقی پرسیده شده در دادراه و پاسخ وکیل یا وکلا به هر پرسش حقوقی در حوزه ” هزینه دادرسی , هزینه دادرسی تجدیدنظر خواهی ” قابل مشاهده است. شما می توانید با کلیک بر روی گزینه مشاهده، مشاوره حقوقی وکلای عضو دادراه را در قالب پرسش و پاسخ حقوقی در حوزه ” هزینه دادرسی , هزینه دادرسی تجدیدنظر خواهی ” مشاهده کنید.

دادراه یک درگاه و پلتفرم ارتباطی است و به عنوان یک واسطه مردم را به وکلا، حقوقدانان و کارشناسان وصل
می‌کند. دادراه خود به مردم خدماتی به جز برقراری ارتباط بین آن‌ها با وکلا، حقوقدانان، کارشناسان و مشاوران
ارائه نمی‌دهد. همچنین دادراه امکان ثبت پرسش‌های مردم، ثبت درخواست آن‌ها برای استفاده از خدمات وکلا،
حقوقدانان، کارشناسان و مشاوران و ثبت درخواست گرفتن وکیل یا مشاور را فراهم می‌آورد و این سوالات و
درخواست‌ها را در معرض دید وکلا، حقوقدانان، کارشناسان و مشاوران قرار می‌دهد تا به صلاحدید خود به این
درخواست‌ها و سوالات پاسخ دهند.

تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه 34، پلاک 4

تلفن پشتیبانی: 02188106553

تلفن: 02188886412

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

ایمیل: dadrah.ir@gmail.com

ایمیل شکایات: dadrah.ir@gmail.com

ارسال پیام

© تمام حقوق این وبسایت برای مالک آن محفوظ می باشد. حق چاپ و نشر مطالب این وبسایت به صورت
الکترونیکی یا غیر الکترونیکی محفوظ می باشد.

خطایی رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید

اگر تاکنون عضو دادراه نشده‌اید، ثبت‌نام کنید.
نی نی سایت

هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی
هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *