نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه
نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

یکی از فراگیر ترین دعاوی دعوا و ادعای کسی است که با پرداخت پولی به شخص دیگری تقاضای عودت و استرداد آن را می نماید.تا وقتی در رابطه طرفین در این خصوص قراردادی وجود داشته باشد یا سند و نوشته و رسیدی مبادله شده باشد، مشکلی وجود ندارد.مشکل آنجایی است که پول به صورت نقدی پرداخت شده و شاهد خاصی وجود نداشته و یا وجه مورد مطالبه از طریق سیستم بانکی واریز شده باشد.مهم ترین عنصر حصول نتیجه در این دادرسی اثبات تبرعی نبودن پرداخت و بدهکار نبودن پرداخت کننده و از همه مهم تر صحت ادعای پرداخت وجه است.

مطالعه لایحه دفاعیه مطالبه وجه و طلب به دادگاه تجدیدنظر

 

بسمه تعالی

ریاست محترم شعبه 215 دادگاه عمومی حقوقی مجتمع قضایی شهید مفتح تهراننمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

با سلام و عرض ادب

احتراما در خصوص پرونده بایگانی …….  پاسخ به لایحه دفاعیه واخواه و اظهارات و ادعاها و دفاعیات ایشان بدینوسیله بوکالت از جناب آقای کاظم …..  به عرض آن مقام می رسانم:

1- وکیل محترم و همکار گرامی با عدم رعایت شئونات حرفه وکالت اقدام به درج امضای محکوم علیه بدوی و موکل خود(خانم نفیسه ….) در وکالت نامه الصاقی نموده اند. مستند این مطلب این است که موکل ایشان بلافاصله پس از خروج مخفیانه از کشور توسط موکل ممنوع الخروج گردیده اند (اواخر اسفند ماه سال 1395) و هم اینکه خود جناب وکیل در لایحه دفاعیه خود عنوان نموده اند (بند 1 لایحه دفاعیه) که موکلشان سه سال پیش (در واقع سه سال و نیم پیش) از کشور خارج شده اند که در هر حال قطعا ایشان در تاریخ 1398/08/29 (در تاریخ مندرج در وکالت نامه وکیل واخواه) در ایران حضور نداشته اند.

2- در دفاع از ادعای آدرس اعلامی اشتباه از خانم نفیسه ….. در مرحله بدوی نیز لازم به دکر است، نشانی اعلامی توسط موکل، آپارتمان واقع در شهرک اکباتان است که تا زمان حضور در ایران در آن به همراه موکل اقامت داشته اند و این آپارتمان هنوز هم به نام ایشان است و در مقام اجرای رای موضوع این دعوا توقیف شده است.

3- بر خلاف آنچه که وکیل واخواه در بند 2 لایحه دفاعیه خود مدعی شده در هیچ جای دادخواست بدوی اشاره به واریز وجه از سوی آقای کاظم ….. به حساب خانم نفیسه …… نشده بلکه به صراحت و با اشاره به قرارداد معامله  خودرو خواسته موکل استرداد وجوه واریزی به حساب فروشنده موضوع آن قرارداد است و مبالغ و رسیدهای موجود هم ضمیمه گردیده است.(لطفا به متن دادخواست بدوی توجه شود.) دلیل این اظهار و ادعای عجیب همکار محترم، در حالی که دادخواست بدوی در پرونده موجود است و برای قاضی محترم قابل دسترسی و مراجعه و مطالعه است، در عین کذب بودن طرح آن بسیار عجیب است!

4- مطابق دادخواست بدوی و دلایل و مدارک پیوست از جمله قرارداد خرید خودرو و نیز پرینت حسابهای آقای کاظم …… و توجه به تاریخ واریز وجه به خوبی قابل کشف و احراز است که آن مبالغ بابت خرید خودرو از سوی موکل بابت خودروی خریداری شده توسط واخواه به حساب آقای میثم ….. واریز گردیده است. جالب اینجاست که خود جناب وکیل هم در ادامه لایحه به این نتیجه رسیده اند که این مبالغ بابت همان خودرو بوده و خودروی مذکور مورد استفاده موکلشان (واخواه) بوده ولی واریز آن وجوه از باب هبه بوده است! یعنی در مقام دفاع ادعای هبه بودن آن مبالغ را نموده اند که این قول واجد دو اشکال است یکی اینکه ادعای هبه در مقام دفاع دقیقا مصداق ماده 1257 قانون مدنی بوده و احتیاج به اثبات دارد و دیگر اینکه هبه یک عقد عینی است و موضوع آن ضرورتا باید مال عینی باشد و نه مال کلی و مثلی مانند پول و وجه نقد و حتی در فرض که بتوان مال کلی را موضوع عقد هبه دانست به حکم ماده 807 قانون مدنی تنها در صورتی که صدقه باشد قابل رجوع نیست.

5- دلائل واریز وجه و بدهکار بودن واخواه، (خوانده بدوی)، هم قرارداد خودروی پیوست است و هم پرینت حساب موکل مبنی بر واریز وجوه از سوی موکل به حساب آقای میثم …. (فروشنده خودرو به خانم نفیسه ….)، اگر از نظر آن دادگاه ضرورت داشته باشد امکان استعلام این مراتب از بانک هم وجود دارد. هرچند که اصل پرینت بانکی که با مهر تایید شده است نزد موکل بوده و قابل ارائه است.

6- بر خلاف آنچه که وکیل محترم در لایحه خود (متاسفانه به غلط) ادعا نموده اند (که انشالله این اشتباه ناشی از بی اطلاعی است و نه قصد سوء فریب دادگاه محترم و قلب واقعیت)، خانم نفیسه …. در سال 1395 تمام پانصد سکه مهریه خود را به صورت یکجا از محل اموال موکل وصول نموده و چند روز  بعد به طور پنهانی از کشور به مقصد کشور کانادا خارج  شده و تا کنون نیز بازنگشته اند. ضمناً هیچ گونه طلبی از موکل بابت نفقه  و اجرت المثل ندارند (توضیح اینکه پنجاه و پنج میلیون تومان بابت اجرت المثل و ده میلیون تومان بابت نفقه به ایشان پرداخت شده است). به عبارت اخری این ادعا که  طلب موکل، موضوع این دادرسی، با مطالبات واخواه تهاتر می گردد قطعا احتیاج به اثبات دارد و دلایل قوی و محکم (رای دادگاه و مدارک مثبت پرداخت) وجود دارد که واخواه تمامی حقوق ناشی از زوجیت را دریافت نموده  و حتی یک ریال هم از موکل طلبکار نیست.

7- در هر حال آنطور که از منطوق ماده 265 قانون مدنی بر می آید اصل و ظاهر بر این است که کسی که پول یا مالی به دیگری می دهد بدهکار آن نبوده و تبرعا هم آن را نپرداخته است و حق دارد که آن را مسترد  نماید مگر اینکه  دریافت کننده وجه استحقاق یا طلبکار بودن خود را اثبات نماید که فرض پرونده حاضر پرداخت های موکل مطابق  مدارک پیوست به اثبات رسیده و از طرف واخواه نیز هیچ دلیلی بر طلبکار بودن ارائه نشده است!

با عنایت به مدارک پیوست پرونده و لایحه دفاعیه و تناقض گویی های واخواه و وکیل ایشان از آن مقام تقاضا می شود ضمن رسیدگی حکم مقتضی به رد واخواهی و ادعاهای ایشان صادر فرمائید.

با سپاس و تجدید احترام

 

راه های تماس و ارتباط با وکیل برای مطالبه وجه و طلب

 

مطالعه نکات مهم مطالبه طلب – مطالبه وجه

 

1- نمونه رای و دادخواست مطالبه وجه

2- راه های گرفتن طلب و وصول مطالبات

3- مطالبه وجه چک – توقیف اموال – تامین خواسته

4-  پاسخ و دفاع خوانده به دعوای مطالبه وجه – طلب

 

Name (required)

Email (required)

من را از نظرات بعدی از طریق ایمیل آگاه بساز

مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری متولد سال 1358 است که تحصیلات عالیه خود را در مقاطع کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی در دانشگاه تهران به اتمام رسانده است .

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.

طراحی سایت: ایزی وب

 

 

 

 

نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

اطلاع از نکات مهم مطالبه وجه و طلب

بسمه تعالی

ریاست محترم شعبه……… دادگاه عمومی حقوقی مجتمع شهید مدنی تهران

با سلام

احتراما اینجانب احسان …. خوانده ی پرونده کلاسه بایگانی ………….. مقید به وقت رسیدگی ساعت …….. مورخ……….. در مقام دفاع و پاسخ به دادخواست خواهان و اظهارات کذب ایشان مراتب زیر را به استحضار می رسانم:

در مقام شرح ماجرا به عرض می رسانم:

الف-  مستندا به شهادت شهود (پیوست یک لایحه)، اوایل سال 99 اینجانب مبلغ 440 میلیون تومان از خواهان (آقای عباس ….) قرض نمودم که طبق توافق با سود آن به وی مسترد نمایم و بابت تضمین بازپرداخت آن معادل این مبلغ به ایشان سفته بدون تاریخ دادم و قرار شد پس از پرداخت بدهی ام،  ایشان سفته ها را به من برگرداند.

ب- از اواخر سال 99 تا اوایل سال 1400 مستندا به مدارک پیوست لایحه، اینجانب علاوه بر اصل پول ایشان که معادل سفته ی موضوع این دعوا می باشد، مبلغی هم بابت سود پول ایشان به شرح زیر واریز نموده ام که جمع مبالغ پرداختی من به ایشان بابت سفته ها 560 میلیون تومان می باشد. (440 میلیون تومان بابت اصل بدهی و 120 میلیون تومان هم بابت سود)

ج- متاسفانه ایشان با وجود دریافت تمامی طلب خود بابت سفته (علاوه بر اصل پول و سود آن) به بهانه مفقود نمودن سفته از استراداد سفته به اینجانب خودداری نمود ولی متعاقبا با درج تاریخ در سفته، اقدام به واخواست سفته و مطالبه وجه سفته آن نموده است. این درحالی است که تمامی وجه سفته و حتی بیش از آن به وی پرداخت گردیده است و مطالبه سفته ها پس از دریافت مبلغ آن چیزی جز زیاده خواهی و استیفای ناروای خواهان نمی تواند باشد.

د-  لازم به ذکر است وجه سفته به شرح زیر به خواهان پرداخت گردیده است(پیوست دو لایحه):

بنا به مراتب فوق خواهان محترم نه تنها هیچ طلبی از بابت سفته مورد دعوا از اینجانب ندارد بلکه بسیار بیشتر از مبلغ سفته دریافت نموده است. نظر به مراتب فوق از محضر آن مقام محترم تقاضا دارم :

اولا از آن جایی که مبلغ 200 میلیون تومان از بابت وجه سفته به تقاضای خواهان به حساب آقای …………(برادرزن خواهان) واریز گردیده است و پس از آن، از حساب وی به حساب خواهان واریز شده است به جهت داشتن ارتباط با دعوای اصلی و منشأ واحد، مستندا به ماده 135 قانون آیین دادرسی مدنی نسبت به جلب ثالث آقای ……… دستورات لازم را صادر فرمایید.

ثانیا با عنایت به ادله پیوست مبنی بر پرداخت وجه کامل سفته به خواهان و با توجه به این که سفته مورد مطالبه در وجه شخص خواهان صادر گردیده است لذا خواهان محترم نمی تواند به اصل غیر قابل استناد بودن ایرادات تمسک جوید و دارنده با حسن نیت سفته نمی باشد زیرا دارند اصلی و بلافصل سفته می باشد.

بنابراین توجه و عنایت دادگاه محترم  به روابط خصوصی و مالی میان اینجانب و خواهان و مجلوب ثالث و نهایتا صدور حکم بر بی حقی خواهان از محضر جنابعالی مورد تقاضا می باشد.

 

راه های تماس و مشاوره با وکیل برای مطالبه وجه سفته و اسناد تجاری

Name (required)

Email (required)

من را از نظرات بعدی از طریق ایمیل آگاه بساز

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.

موسسه حقوقی دادگران حامی (دفتر وکالت دادگران) از سال 1384 با همکاری جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه تهران (حقوقدانان دارای پروانه وکالت دادگستری) تاسیس شد و تا به امروز با هدف قبول وکالت و اعطای مشاوره حقوقی به هموطنان ایرانی سراسر دنیا و خارجیان مقیم ایران، به حیات خود ادامه داده است. اعضای این مجموعه با سرلوحه قراردادن حق و عدالت و حرکت در چهارچوب قوانین و دوری از پرونده های موهوم و بی نتیجه، توانسته اند اعتماد مراجعین و موکلین را کسب نموده و صاحب اعتبار شوند.

ادامه مطلب …..

نمونه لایحه دفاعیه مطالبه طلب  

جهت مشاهده لایحه به پایین صفحه مراجعه کنید.

 

ریاست محترم شعبه……… دادگاه حقوقی محاکم عمومی…….نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

سلام عليكم – با احترام و جواز ناشی از یک برگ وکالت نامه ملصق به تمبر مالیاتی ضمن اعلام وکالت از ناحیه خواند آقای / خانم …………در موضوع کلاسه پرونده ………………. بتاریخ رسیدگی ………..ساعت……………

 

بخواسته:  مطالبه طلب

بدینوسیله و در مقام وکیل مدافع در برابر دعوی خواهان آقای / خانم…….. با وکالت آقای / خانم ………..

خاطر عالی را به آگاهی میرساند، دعوی به کیفیت مطروحه، واجد ایراد شکلی «مؤثر» بوده، قبل از ورود در ماهیت دعوی تعیین تکلیف در مورد ایراد /ایرادات شکلی و اعلام نتیجه تصمیم قضائی، به این کمترین مزید امتنان خواهد بود.

 

ایراد / ایرادات شکلی:

١- حسب اعلام خواهان در دادخواست تقدیمی خریدار، شوهر وی بوده است نه شخص خواهان، بعبارت دیگر خواهان ذینفع در دعوا محسوب نمی شود.

۲- حسب اعلام موكل آقاید، شرکتی بنام… وجود ندارد و دارای شخصیت حقوقی مستقل نیست، با پذیرش این ادعاء دعوا می بایست عليه شخص حقیقی یعنی آقای طرح شود نه علیه شرکت، در دادخواست تقدیمی آقای بعنوان مدیر شرکت مورد خطاب قرار گرفته نه بعنوان یک مدعى عليه.

 

بنائاً به مراتب و معنونه در فوق :

رسیدگی و اجرای ماده ۸۸ ق.آ.د.م. تحت استدعاست.

 

باتشکروتجدید احترام

وکیل خوانده

 

 

 

 

 

 

اگر هر یک از اصحاب دعوا، قیم، متولی با مدیر شرکت باشد باید سمت او در دادخواست قید شود در غیر آن

صورت دادگاه او را غیر اصیل می شناسد

 

جهت تنظیم تخصصی لایحه خود اینجا را کلیک کنید .

دانلود اپلیکیشن داپ

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما *

نام

ایمیل

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

دیدگاه شما *

نام

ایمیل

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

داپکده : سامانه هوشمند خدمات حقوقی در کشور میباشد که میتوانید تمامی امور حقوقی خود از مشاوره تا انجام امور وکالتی خود ر به وکلای ین مجموعه واگذار کنید.

نمونه لایحه دفاعیه خوانده/جلسه اول رسیدگی/ مطالبه وجه چک از ظهرنویس

 

موضوع : نمونه لایحه دفاعیه مطالبه وجه چک از ظهرنویس

ریاست محترم دادگاه  عمومی حقوقی ………………شعبهنمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

 

سلام عليكم – با احترام و با اختیار استحصالی از مدلول یک برگ وکالت نامه ملصق به تمبر مالیاتی بوکالت ازناحیه خوانده دعوی آقای/خانم…………………… در برابر دعوی خواهان آقای/ خانم ……..

 

بخواسته:  مطالبه وجه چک از ظهرنويس

با ارائه دلایل به شرح :1)………… 2)…………. 3)……………4)………………

تاریخ رسیدگی ………… ساعت… موضوع کلاسه……………… بدینوسیله در مقام دفاع و تقدیم لایحه دفاعیه خاطر عالی را مستحضر می دارد

دادخواست مطروحه بشرح ذیل دارای:

۱) نواقص ۲) ایرادات ۳) و با تشبث به دلايل آتی الذكر و در ماهیت با عدم اثبات مواجه می باشد،

بدوأ نواقص:……………………………………………………………………….

مقدمتا ایراد/ ایرادات شکلی دعوی خواهان مطرح و رسیدگی و تعیین تکلیف در این خصوص تحت استدعاست.

ایرادات شکلی: ۱)……………………. ۲)……………. ۳)……………………………

 

  ایرادات شکلی:

طرح دعوی علیه موکل بعنوان ظهر نویس چک و سایر اسناد تجاری در صورتی مسموع است که دارنده سند ظرف مهلت قانونی به تکلیف خود عمل و در مهلت قانونی طرح دعوی نماید که در مانحن فيه با توجه به تاریخ صدور گواهی عدم پرداخت چک و تاریخ تقدیم دادخواست از سوی خواهان محترم مهلت پانزده روزه مقرر در قانون تجارت منقضی شده و دعوی خواهان محترم علیه موکل که ظهر نویس در انتقال می باشد، مسموع نیست.

رسیدگی و صدور حکم بر بطلان دعوی خواهان تحت استدعاست.

باتشکروتجدیداحترام

وکیل خوانده

 

 

ظهرنویسی: به معنای نوشتن پشت اوراق تجاری مانند چک و سفته و… می باشد، ظهرنویسی با اهداف مختلفی چون انتقال،وکالت، ضمانت می تواندباشد،که هریک آثارو شرایط خاص خود را بدنبال دارند.

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما *

نام

ایمیل

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما *

نام

ایمیل

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

داپکده : سامانه هوشمند خدمات حقوقی در کشور میباشد که میتوانید تمامی امور حقوقی خود از مشاوره تا انجام امور وکالتی خود ر به وکلای ین مجموعه واگذار کنید.نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

شاید بتوان ساده ترین شکل یک دعوای حقوقی را دعوای مطالبه وجه یا مطالبه طلب با رسید عادی دانست.منظور از مطالبه وجه یا طلب مطالبه یک خواسته پولی است؛ یعنی خواسته ای که موضوع آن وجه رایج (تومان – ریال) است.طبیعتاً و متعاقب هر دعوای حقوقی، خواسته باید مستند به دلیل باشد.دراینجا طبیعتاً همان طور که گفته شد دلیل، یک رسید یا برگه ای از سند عادی است.مثلاً دریافت کننده وجه در یک کاغذ معمولی و یک برگه عادی اقدام به دادن رسید و به نوعی اقرار به دریافت وجه از پرداخت کننده و طلبکار نموده است.مطابق ماده 265 قانون مدنی وقتی کسی پول یا مالی به دیگری می دهد اصل و ظاهر (اصالت الظهور و ظاهر امر) حاکی از این است که قرار است آن وجه عودت داده شود و دریافت کننده، طلبکار نبوده است مگر اینکه استحقاق خود و عدم ضرورت استرداد را اثبات نماید که در اینصورت با ارائه این دفاع در دادرسی برائت ذمه خود را در قالب حکم دادگاه به اثبات می رساند.در صورتی که خوانده در دعوای مطالبه وجه نتواند برائت ذمه را اثبات نماید، محکوم به پس دادن وجه خواهد شد و ادعاهایی نظیر طلبکار بودن یا پس دادن مانند اینکه بگوید : بله من وجه را دریافت کرده ام ولی طلبکار بوده ام یا بله من وجه را دریافت کرده ام ولی پس داده ام مصداق انقلاب دعواست و دفاع قاطعی محسوب نمی شود.در ادامه ضمن آوردن یک نمونه رای راجع به مطالبه وجه و طلب با رسید عادی این نکته را به مخاطبان گرامی یاد آوری می نماییم که دعوای مطالبه وجه و طلب در عین سادگی از جمله حساس ترین و فنی ترین دعاوی است و ضرورت دارد قبل از اقدام با یک وکیل مشورت نموده یا طرح و مدیریت دعوا را به وی بسپارید.

 

اطلاع از نکات مهم دعوای مطالبه وجه و طلب

پرونده کلاسه : ……..

مرجع رسیدگی : شعبه 47 دادگاه عمومي حقوقي مجتمع قضايي شهید صدر تهراننمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

تصمیم نهایی شماره : ……..

خواهان : آقای پژمان …… فرزند ابراهیم  با وکالت آقای مسعود محمدی به نشانی : تهران.میدان فاطمی میدان گلها …….. .

خوانده : خانم فاطمه ….. فرزند غلامعلي به نشاني تهران – خیابان ولیعصر………..  .

خواسته: مطالبه وجه بابت ..

در خصوص دعوی پژمان ……. با وکالت آقای مسعود محمدی به طرفیت فاطمه …… به خواسته مطالبه مبلغ 1/135/900/000 ریال وجه مدارک و مستندات با لحاظ خسارات دادرسی نظر به محتویات پرونده از جمله دادخواست تقدیمی خواهان تصویر مستندات دعوی که از اشتغال ذمه خوانده / خواندگان در برابر خواهان حکایت دارد و اینکه ایراد و دفاعی در مقابل دعری مطروحه به عمل نیامده است و دایلی که مبین برائث ذمه باشد دعوی خواهان موجه و ثابت تشخیص علیهذا با استناد مواد 366 و 265 قانون مدنی و مواد 198، 515، 519 و 194 قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی حکم بر محکومیت خوانده بپرداخت مبلغ 1/135/900/000 ریال بابت اصل خواسته با احتساب خسارات کامل دادرسی و نیز پرداخت خسارت تاخیر تادیه از تاریخ تقدیم دادخواست لغایت زمان اجرای حکم درحق خواهان صادر و اعلام میگردد . اين رای غیابی است و ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل واخواهی در این دادگاه و سپس ظرف بیست روز قابل تجدید نظر استان تهران می باشد.

رییس شعبه 47 دادگاه عمومی حقوقی تهران

 

اطلاع از نکات مهم دفاع در مقابل ادعای مطالبه وجه – مطالبه طلب

Name (required)

Email (required)

من را از نظرات بعدی از طریق ایمیل آگاه بساز

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره کلیک کنید.

دفتر وکالت و مشاوره حقوقی دادگران حامی در سال 1383 با حضور و مشارکت جمعی از وکلای جوان تاسیس گردید. این دفتر از بدو تاسیس با هدف قراردادن پیگیری مستمر پرونده ها و با در نظر داشتن دستمزد منصفانه و اصرار به حصول نتیجه به نفع موکل و با امتناع از قبول پرونده های موهوم و پرونده هایی که حقی برای متقاضی متصور نیست، فعالیت خود را آغاز نمود.اعضای این مجموعه با سرلوحه قراردادن حق و عدالت و حرکت در چهارچوب قوانین و دوری از پرونده های موهوم و بی نتیجه، توانسته اند اعتماد مراجعین و موکلین را کسب نموده و صاحب اعتبار شوند.

ادامه مطلب ……

تلفن تماس با وکیل

ساعات کاری دفتر

دعوای مطالبه وجه یا مطالبه طلب یک عنوان کلی است. در تمامی مواردی که فردی مدعی استحقاق دریافت وجه نقد یا پول رایج از دیگری است، اقدام به طرح دعوای مطالبه وجه یا مطالبه طلب می نماید.افراد به دلایل مختلف ممکن است ادعای طلب و وجه از دیگری نماید و دلایل استنادی ایشان میتواند متفاوت باشد مثل اسناد تجاری (سفته، چک و برات) یا اسناد رسمی یا اسناد عادی یا شهادت شهود و خوانده یا وکیل دادگستری وی حسب مورد باید دفاع مناسبی را در پاسخ به ادعای خواهان ترتیب دهند.یک وکیل دادگستری با تجربه و وکیل متخصص دعاوی حقوقی در صورتیکه موکل وی واقعا بدهکار نباشد یا بدهی پرداخت شده باشد در مقابل این ادعا بسته به نوع دلایل ارائه شده از جانب خواهان به نوعی دفاع خواهد کرد که موکل خود و خوانده را بری الذمه نماید.

نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

 

مستند دعوای مطالبه وجه و طلب می تواند سند عادی، رسید بانکی، سند رسمی و یا شهادت باشد.البته در صورت وجود هیچ یک از دلایل مذکور خواهان می تواند با طرح دعوا از دادگاه تقاضای اتیان سوگند بنماید و به تعبیر عامیانه از دادگاه بخواهد که طرف را به مقدسات سوگند دهند که بدهکار نیست.دعوای مطالبه طلب در عین سادگی گاهی می تواند پیچیدگی های مخصوص خود را داشته باشد؛ مثل اینکه طلبکار با داشتن یک رسید عادی واریز وجه از طریق بانک اقدام به طرح دعوا و شکایت کند که در اینجا این اشکال پیش می آید که مدعی کیست و بار اثبات بر عهده کدام است.در این خصوص ماده 265 قانون مدنی بیان مبهمی دارد که تفسیر های متفاوت از آن باعث ایجاد اختلاف و آشفتگی هایی در رویه عملی هم شده است.

نکته : منظور از جرح زیر سوال بردن عدالت شهود است در مقابل جرح، تعدیل است یعنی اثبات عدالت شهود توسط خواهان.

 

پرونده کلاسه …………….               

شعبه : 189 دادگاه عمومی حقوقی تهران          

دادنامه شماره : …………….

خواهان : خانم الف.ز. به نشانی …………….

خواهان : آقای ح.ر.  با وکالت خانم الف.ز. به نشانی ………………

خوانده :  آقای الف.ج. با وکالت آقای مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری به نشانی تهران – یوسف آباد

خواسته: مطالبه طلب (مطالبه وجه)

رای دادگاه:

در خصوص دعوی آقای ح.ر. با وکالت خانم الف.ز. به طرفیت آقای الف.ج. با وکالت آقای مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری به خواسته مطالبه طلب به مبلغ 320,000,0000 ریال وکیل خواهان توضیح داده که خوانده پرونده در راستای قرارداد شفاهی منعقده بین خواهان از بابت سود حاصل از فروش قطعات به شرکت …………. مبلغ مورد خواسته را به خواهان بدهکار می باشد. نظر به اینکه دلیل محکمه پسند برای وجود شراکت کاری بین خواهان و خوانده ارائه نشده دادگاه دعوی اقامه شده را غیرثابت تشخیص و مستنداً به ماده 197 قانون آیین دادرسی مدنی حکم به بطلان دعوی خواهان صادر و اعلام می نماید. رای صادره حضوری ظرف 20 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظر در محاکم تجدیدنظر استان می باشد.

رئیس شعبه 189 دادگاه حقوقی تهران

 

مطالعه نکات، دادخواست و رای مطالبه وجه و طلب

 

دادگاه : شعبه 123 دادگاه عمومي تهران

کلاسه : 82/1042

خواهان : آقای حسن …… فرزند غلامعلی شغل آزاد به نشانی تهران –شهرک مسعودیه ………… .

خوانده : آقای محسن …….. فرزند علی اصغر  شغل آزاد  به نشانی : تهران – افسریه ………… .

خواسته : مطالبه مبلغ 000/320/2 ریال به انضمام هزینه های دادرسی و خسارات تاخیر تادیه و قرار تامین خواسته

دلایل و منضمات : پیوست فتوکپی قرارداد اجاره به شرط تملیک به شماره 369 مورخ 30/6/80

ریاست محترم دادگاه عمومی تهران

احتراما” به استحضار می رساند که خوانده محترم برابر قرارداد شماره 369 مورخ 30/6/82 از اینجانب یک خط تلفن همراه به شماره 09132380368 خریداری کرده که قرار بر این بوده که ماهیانه مبلغ 580/000/000 ریال پرداخت نماید که 4 قسط موبایل مذکور را پرداخت ننموده است لذا از آن مقام محترم درخواست رسیدگی و صدور حکم به میزان خواسته را دارم

توضیحات 

در وقت مقرر قانونی به تاریخ 8/3/83 به نشانی خوانده دعوی آقای دیواندری جهت ابلاغ وقت رسیدگی مراجعه گردید و مامور ابلاغ نتوانست نشانی خوانده دعوی را پیدا کند.

در وقت مقرر قانونی برگ اخطاریه وقت رسیدگی جهت حضور به علت عدم حضور خواهان در محل به استناد ماده 69 قانون آئین دادرسی مدنی به شاگرد ایشان آقای وحید سلیمی ابلاغ گردید.

 

به تاریخ 8/6/83 در وقت مقرر شعبه 123 دادگاه عمومی تهران به تصدی امضا کننده ذیل تشکیل است پرونده کلاسه فوق تحت نظر است اوراق پرونده حاکیست اخطاریه خوانده بدون ابلاغ اعاده گردیده است . اخطاریه خواهان ابلاغ ولی در دادگاه حاضر نشده است لذا موجبات رسیدگی فراهم نمی باشد. پرونده با وقت نظارت به دفتر دادگاه ارسال تا نسبت به تکمیل دادخواست خواهان از جهت آدرس خوانده اقدام سپس به نظر دادگاه برسد

توضیحات 

به تاریخ 1/7/83  به خواهان دعوا اخطار گردید که ظرف ده روز پس از ابلاغ جهت رفع نقص دادخواست به شعبه 123 مراجعه نماید. خواهان دروقت مقرر در دادگاه حاضر و نسبت به رفع نقص (اعلام آدرس دقیق

 

خوانده )اقدام نمود. در وقت مقرر قانونی به استناد ماده 68 قانون آئین دادرسی مدنی برگ اخطاریه حاوی وقت رسیدگی جدید به خواهان ابلاغ گردید. در وقت مقرر قانونی به استناد ماده 68 قانون آئین دادرسی مدنی برگ اخطاریه حاوی وقت رسیدگی به خوانده دعوا ابلاغ گردید.

به تاریخ 17/9/83 در وقت مقرر شعبه 123 دادگاه عمومی تهران به تصدی امضاءکننده ذیل تشکیل است پرونده کلاسه فوق تحت نظر است اوراق پرونده حکایت از ابلاغ اخطاریه طرفین دارد.خوانده حضور ندارد خواهان در دادگاه حاضر و اعلام می دارد خواسته مطالبه مبلغ 232 هزار تومان وجه چهار فقره قسط فروش تلفن همراه می باشدتوضیح اینکه بنده یک خط تلفن همراه به خوانده به شرح اجاره به شرط تملیک فروخته ام که چهار قسط آن باقی مانده و هنوز پرداخت ننموده است لذا در صورت صدور حکم بر محکومیت خوانده به پرداخت مبلغ مزبور با احتساب هزینه دادرسی می باشم.نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

دادگاه با بررسی اوراق پرونده و اظهارات خواهان ختم رسیدگی را اعلام و به شرح برگ جداگانه اقدام به صدور رای می نماید.

 

در خصوص دعوی خواهان آقای حسن …… فرزند غلامعلی به طرفیت خوانده آقای محسن ……فرزند علی اصغر به خواسته مطالبه مبلغ 000/320/2000 ریال با احتساب هزینه دادرسی و خسارت تاخیر تادیه نظر به مدارک ارائه شده از ناحیه خواهان که دلالت بر فروش یک خط تلفن همراه به خوانده دارد و با تنظیم قرارداد مورخ 30/6/81 آقای محسن ……. متعهد به پرداخت اقساط آن می باشد و نسبت به دعوای

مطروحه از ناحیه خواهان هیچگونه ایراد و اعتراضی ننموده است و دلیل بر پرداخت آن  ارائه نداده است لذا دادگاه دعوای خواهان به شرح فوق در مورد اصل خواسته و هزینه دادرسی را وارد تشخیص و مستندا” به مواد 198و519 قانون آئین دادرسی مدنی حکم به محکومیت خوانده به پرداخت مبلغ 0000/320/02 ریال اصل خواسته و مبلغ 50/000/400 ریال هزینه دادرسی در حق خواهان می باشد. رای صادره غیابی و ظرف مدت بیست روز پس از ابلاغ قابل واخواهی در این دادگاه می باشد

 

با توجه به عدم حضور خواهان و خوانده در جلسه دادرسی مورخ 8/2/83 و نیز عدم حضور خوانده در جلسه مورخ 17/9/83 و صدور رای غیابی نیز به خوانده آئین دادرسی مدنی بصورت قانونی اعمال گردیده و مستندات دادگاه نیز در رابطه با صدور حکم به درستی اعمال گردیده بنابراین به نظر می رسد که حکم صادره نیز به درستی صادر گردیده است و با بررسی مستندات دادگاه مواد 198 و 519 قانون آئین دادرسی مدنی رای صادره از جانب ریاست محترم شعبه 123 بدرستی صادر گردیده است

 

1- راه های اعتراض به رأی(واخواهی،تجدیدنظرخواهی،فرجامخواهی) 

2- مطالبه طلب – مطالبه وجه وکیل دعاوی حقوقی

3- مطالبه وجه سفته – مطالبه طلب دادخواست رای

4- نمونه دادخواست و رای چک، وکیل متخصص چک

ﺳﻪشنبه, 18 شهریور,1399

Peyman

با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید بر علیه بنده شکایتی طرح شده در مورد زمین باغی که اینجاب در سال 80 خریداری نموده ام اما شخصی به نام فرد الف از صاحب زمین سه فقره چک در دست داشته در سال 85 مورد تامین و این چک ها را برای پرداخت بدیهی طبق وکالت از صاحب چک اخذ نموده ولی گیرنده چک یا همان فرد الف با وکالتی داشته در این کار انکار به عمل آورده که چک هارا به طلبکار تحویل نداده است و طبق انکار خود چک هارا مورد تامین قرار داده که فرد الف از زمینی که اینجاب طبق تقسیم نامه اینجاب از دادگاه و وجود فرد طلبکار که قرار بوده چک ها به دست آن شخص تحویل داده شوند و قرار بر شاکی شدن دارد در تصرفم میباشد زمین را تامین کرده است و دارای سند رسمی میباشد قابل ذکر است طبق تقسیم نامه ای که در دست اینجاب میباشد فرد الف تقسیم نامه و زمین اینجاب را تایید نموده. ممنون از راهنمایی شما.

Name (required)

Email (required)

من را از نظرات بعدی از طریق ایمیل آگاه بساز

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی از دفتر وکیل مسعود محمدی و دفتر وکالت دادگران حامی و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید. 

دفتر وکالت دادگران از سال 1384 با همکاری جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه تهران تاسیس شد و تا به امروز با هدف قبول وکالت و اعطای مشاوره حقوقی به هموطنان ایرانی سراسر دنیا و خارجیان مقیم ایران، به حیات خود ادامه داده است.اعضای این مجموعه با سرلوحه قراردادن حق و عدالت و حرکت در چهارچوب قوانین و دوری از پرونده های موهوم و بی نتیجه، توانسته اند اعتماد مراجعین و موکلین را کسب نموده و صاحب اعتبار شوند.

ادامه مطلب …..

 

021-86095462

9:00 تا 18:00

سفته از جمله اسناد تجاری است به این معنا که در معاملات و مراودات بین تجار برای مبادله وجه نقد یا تأمین اعتبار از آن استفاده می شود پس سفته دو صفت و ویژگی ذاتی دارد؛ یکی اینکه سندی ذاتاً تجاری است حتی اگر بین افراد غیر تاجر استفاده شود و دوم اینکه ذاتاً وسیله تأمین اعتبار است هر چند که گاهی برای پرداخت یا ضمانت هم از آن استفاده می شود.دو راه حل برای مطالبه وجه سفته وجود دارد؛ یکی واخواست و مطالبه وجه در دادگاه حقوقی با امکان استفاده از امتیازات اسناد تجاری مثل توقیف اموال و تامین خواسته بدون سپردن خسارت احتمالی و نیز بهره مندی از امتیاز رسیدگی خارج از نوبت.راه حل دیگر مراجعه مستقیم به مراجع حقوقی (بدون واخواست سفته) که در اینجا به جهت عدم رعایت شرایط و مواعد قانونی امکان استفاده از امتیازات اسناد تجاری وجود ندارد و حتب به تعبیری سندی که واخواست نشود اصلا سفته نیست و حکم یک برگه و سند و رسید عادی را دارد.در ادامه توجه مخاطبان گرامی را به نمونه ای از یک لایحه دفاعیه راجع به دفاع خوانده از دعوای مطالبه وجه سفته که توسط وکلای دفتر وکالت دادگران حامی نگارش یافته است، جلب می نماییم.

بسمه تعالی

نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

ریاست محترم شعبه اول دادگاه حقوقی عمومی 

باسلام و احترام ؛ درخصوص پرونده کلاسه ….. بوکالت از آقای علی ……. دفاعیات خویش را به شرح ذیل اعلام و تقاضای بذل توجه دارد :

آقای علی ….. به حکایت مدارک مکاتبات شرکت ……… با سایر کشورهای تحت همکاری و همچنین مدارک و قراردادهای موجود در خود شرکت …… بعنوان مدیر صادرات آن شرکت مشغول بکار بوده اند که با اعلام قطع همکاری و مطالبه سفته ها و امتناع شرکت از استرداد آنها درتاریخ 1394/10/10 از شرکت خارج شده اند. لذا نظر به اقامه دعوای خواهان بر روی سفته توضیحات و دفاعیات ذیل را بعرض می رساند ؛

1- با توجه به اینکه وکیل محترم خواهان نشانی موکل را صحیحاً اصفهان معرفی کرده اند و علی القاعده دعوا می بایست در محل اقامت خوانده مطرح گردد که متأسفانه در محل اقامت خواهان اقامه شده است! و نظر به اینکه قواعد صلاحیت در قانون آیین دادرسی مدنی از قواعد آمره هستند، با عنایت به بند اول ماده 84 قانون آیین دادرسی مدنی و ضمانت اجرای مندرج در ماده 89 آن قانون این دادگاه صلاحیت رسیدگی به دعوای مطروحه را نداشته و بایستی قرار عدم صلاحیت صادر نمایند.

2- با این وجود و به تجویز صدر ماده 84 قانون مارالذکر در ماهیت به عرض می رساند که تنها رابطه موکل با اقامه آقای ….. ( خواهان و مدیرعامل شرکت ….) رابطه استخدامی است که متأسفانه مدیریت عامل شرکت در اقدامی غیر حرفه ای و غیر منصفانه اقدام به بهره برداری شخصی از سفته های موکل نموده است، در این خصوص مستدعی است خواهان محترم شخصاً جهت توضیح و ادای سوگند حاضر شوند چرا که بنظر نمی رسد آنقدر وجودی عاری از شرافت داشته باشند که منکر این رابطه و دلیل مبادله سفته ها کردند !

3- جهت اطلاع و تشحیذ ذهن حضرتعالی ، سفته های مذکور که همه آنها سریالی و پشت سرهم هستند و تاریخ سررسید واحد و اتفاقاً همزمان با خروج موکل از شرکت دارند (تاریخ 10/10/94) توسط خود خواهان یا وکیل ایشان (شخصی غیر از موکل) جاهای خالی آن پر شده (با توجه به مغایرت دستخط صدر و ذیل سفته ها) جملگی و برای تمامموارد مشابه اخذ تضمین حسن انجام کار از کارمندان در واحد حسابداری شرکت ….. تأمین می شده است. به عبارت اخری حسابداری شرکت ظاهراً و همیشه تعداد زیادی سفته در اختیاردارد که همزمان با استخدام کارمند و انعقاد قرارداد همکاری نسبت به میزان اهمیت کار و تشخیص مدیرعامل به آنها سفته ارائه می دهند تا امضا شده و نزد شرکت به امانت باقی بماند.

4- در این خصوص دعوایی تحت عنوان خیانت درامانت در شعبه 101 جزایی شریف آباد در جریان و تحت رسیدگی است.

5- آقای علی …… کارمند شرکت بوده و باید حقوق دریافت می کرده است نه اینکه بدهکار شرکت باشد و حتی با در نظر گرفتن فرض محال یعنی تخلف ایشان درانجام کار محوله در شرکت، استحقاق شرکت …..( و نه شخص مدیرعامل) نسبت به دریافت وجوه سفته ابتدا می بایست تخلف موکل ثابت گردد و بعد مبلغ مطالبه شود.

لذا با توجه به مراتب فوق الذکر در صورت صلاحدید حضرتعالی مستدعی است جهت کشف واقع و جلوگیری از سوء استفاده از سفته سفید امضاء و تضییع حق موکل موضوع به کارشناس مربوطه ارجاع  شود تا با بررسی موارد مشابه و مستندات موجود در حسابداری شرکت نسبت به تضمینی بودن سفته ها و عدم استحقاق خواهان نسبت به دریافت وجوه آن اظهارنظر نماید.

باتشکرو تجدید احترام      

راه های تماس و مشاوره با وکیل برای مطالبه وجه سفته و چک

Name (required)

Email (required)

من را از نظرات بعدی از طریق ایمیل آگاه بساز

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.

موسسه حقوقی دادگران حامی (دفتر وکالت دادگران) از سال 1384 با همکاری جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه تهران (حقوقدانان دارای پروانه وکالت دادگستری) تاسیس شد و تا به امروز با هدف قبول وکالت و اعطای مشاوره حقوقی به هموطنان ایرانی سراسر دنیا و خارجیان مقیم ایران، به حیات خود ادامه داده است. اعضای این مجموعه با سرلوحه قراردادن حق و عدالت و حرکت در چهارچوب قوانین و دوری از پرونده های موهوم و بی نتیجه، توانسته اند اعتماد مراجعین و موکلین را کسب نموده و صاحب اعتبار شوند.

اداممه مطلب …….

عضویت در سامانه
|  درباره وکلای ما | همکاری با ما

ریاست محترم شعبه ………… شورای محترم حل اختلافباسلام احتراماً در خصوص پرونده تحت کلاسه بایگانی بشماره ………. به لحاظ استماع شهادت شهود، اقرار خوانده دایر بر سفارش، دستخظ خوانده، تناقض گویی ها و …. بدین وسیله در خصوص مدارک مورد خواست آن شعبه محترم مطالب ذیل جهت تنویر ذهن آن مقام محترم به استحضار می رساند:

الف-گردشکار:وکیل در تهران : چنانچه مستحضرید ادعای موکل مطالبه وجه بابت اقلام تحویلی می باشد که ادله موکل دعوی موکل، فاکتورهای صادره، استماع شهادت شهود، دستخط خوانده محترم و… می باشد که خوانده محترم در جلسه نخستین ضمن انکار هرگونه رابطه کاری و سفارش، به لحاظ روبرو شدن با اسناد ایشان در جلسه دوم ضمن اقرار نسبت به رابطه کاری و سفارش 10 هزار عدد کارت ادعای پرداخت آنرا بیان داشتند تا آنجاکه تعهد نمودند طرف 7روز صورتجلسه تسویه حساب فیمابین موکل و همچنین فاکتورهای سابق با موکل با انگیزه تقاوت فاکتورهای سابق با فاکتورهای موضوع دعوی و وجود امضای ایشان ذیل آن ارایه می نمایند که در نهایت به لحاظ عدم ارایه و استماع شهادت شهود دایر بر تحویل اجناس درنهایت خوانده محترم محکوم به پرداخت می گردند که متاسفانه خوانده محترم پس از معرفی وکیل بتاریخ 27/5/1397 و پس از صدور رای بتاریخ(22/5/1397) در نهایت از طریق ریاست شورای حل اختلاف مجدد پرونده را بجریان انداخته اند.وکیل در تهران : پس از رسیدگی مجدد شعبه محترم از خوانده تقاضای ارایه فاکتور فی مابین خانم ………. و موکل را مورد درخواست قرارداده است که متاسفانه ایشان تاکنون نسبت به تعهد خویش به شورا در خصوص به ارایه چنین فاکتوری و ارایه تسویه حساب با موکل امتناع نموده اند و سوال مهم اینجاست که استمهال های متعدد خلاف قانونی همگی رعایت اصل بیطرفی میان طرفین دعوی را دچار خدشه شدید نموده است و تا چه مدت ان شعبه محترم بدنبال دادن مهلت به خوانده است؟توضیح انکه ایشان مجدد نیز فاکتور فی مابین موکل با نامبرده را نیز ارایه ننموده است!لایحه دفاعیه مطالبه وجه( بخش نخست)ب- دفاعیات:1- وکیل در تهران :فاکتورهای سابق مورد درخواست آن شعبه محترم، چنانچه در جلسه رسیدگی اشاره گردید، سابقا به لحاظ درخواست آن شعبه تقدیم گردیده بود و درخصوص موضوع استعلام از چاپخانه ……..( مورد استناد خوانده محترم) به پیوست نامه رسمی مورد درخواست به پیوست تقدیم می گردد. 2- وکیل در تهران: طبق مدارک تقدیمی سابق خوانده ردیف یک مشاهده می گردد خانم ………….. بعنوان پیمانکار ……………. حتی یک فاکتور مربوط به سالهای گذشته علی رغم تعهد ایشان به لحاظ شباهت فاکتورهای سابق با ایشان با فاکتورهای موضوع پرونده ارایه نمی دهد که در این خصوص ضمن تقاضای بذل توجه در خصوص عدم تمکین دستور مقام قضایی راجع ارایه صورت تسویه حساب ایشان با موکل در کنار عدم ارایه هرگونه فاکتور میان ایشان و موکل، تقاضای خروج از اعداد دلایل نامبرده مورد تقاضاست.لایحه دفاعیه مطالبه وجه ( بخش نخست)3- وکیل در تهران: چنانچه مستحضرید خوانده محترم در جلسه نخستین با اعلام آنکه فاکتورهای میان موکل ایشان با نامبرده متفاوت است، ادعای جعل نسبت به فاکتورهای موکل داشته اند که آن شعبه محترم در مقام رسیدگی جهت ارایه ادله وفق ماده 219 قانون آیین دادرسی مدنی از ایشان درخواست ارایه فاکتورهای سابق می نمایند که ایشان علی رغم درخواست 3بار استمهال و بیش از 6ماه تا کنون از ارایه فاکتورهای مذکور طبق تعهدات 7روزه و 10 روزه امتناع نموده اند که تقاضای بذل توجه آن شعبه محترم و خروج از اعداد دلایل ایشان مورد استدعاستلایحه دفاعیه مطالبه وجه ( بخش نخست)4- اخیراً وکیل خوانده محترم ضمن عدول از ادعای جعل، اعلام تردید نسبت به اسناد موکل نموده اند.ریاست محترم ملاحظه می فرمایند که خوانده محترم صراحتاً اصالت اسناد موکل را مورد تایید قرار داده اند و در خصوص اظهار تردید نسبت به اسناد موکل، وفق ماده 228 قانون آیین دادرسی مدنی که مقرر می دارد « پس از ادعاي جعليت سند، ترديد يا انكار نسبت به آن سند پذيرفته نمي‌شود، ولي چنانچه پس از ترديد يا انكار سند، ادعاي جعل شود،‌فقط به ادعاي جعل رسيدگي خواهد شد.» مشاهده می گردد اظهار تردید محکوم به رد است.لایحه دفاعیه مطالبه وجه ( بخش نخست)5- وکیل در تهران: تمامی فاکتورهای ارایه فاقد مصدق از سوی خانم رمضانی ، مشاهده می گردد هیچ یک مرتبط به شخص ایشان نبوده و نامبرده فاکتورهای متعلق به سال ………. و …………. ارایه نموده اند و همچنان از دستور مقام قضایی و تعهد خویش دایر بر ارایه فاکتورهای فی مابین موکل با ایشان در جهت روشنی این مهم که آیا فاکتورهای ارایه شده با فاکتورهای نامبرده تفاوت دارد و امضای شخص ایشان زیر آن فاکتورها بوده است امتناع نموده اند. وکیل در تهران : ریاست محترم ملاحظه می فرمایند عدم ارایه فاکتورهای ادعایی ……….. کذب محض است و ایشان از طریق همین فاکتورها و وفق استشهادیه بعمل امده دایر بر تحویل ، اجناس از جمله 10 هزار عدد کارت را در ابتدای سال 1396 دریافت نموده اند.7- وکیل در تهران : خوانده محترم در حالی ادعای جعل نسبت به فاکتورهای موکل می نمایند که ملاحظه می گردد در ادامه ادعای پرداخت وجه آن سند و حتی فراتر از آنرا در تیرماه و مرداد ماده 1396 نموده است! ادعای خوانده بر پرداخت وجه موضوع فاکتور تا آنجا محل کذب می باشد که مجموع 10 هزار عدد فاکتور میزان چهار میلیون تومان باشد در حالیکه ایشان اعلام کرده اند ………… تومان بابت ان پرداخت کرده اند که بدیهی است این امر تابع موضوع ماده 228 قانون آیین دادرسی مدنی که مقرر می دارد « … ‌درصورتي كه ادعاي جعل يا اظهار ترديد و انكار نسبت به سند شده باشد، ديگر ادعاي پرداخت وجه آن سند يا انجام هرنوع تعهدي نسبت به آن پذيرفته‌نمي‌شود و چنانچه نسبت به اصالت سند همراه با دعواي پرداخت وجه يا انجام تعهد، تعرض شود فقط به ادعاي پرداخت وجه يا انجام تعهد رسيدگي‌خواهد شد و تعرض به اصالت قابل رسيدگي نمي‌باشد.».لایحه دفاعیه مطالبه وجه ( بخش نخست)6-تمامی مستندات خوانده محترم در خصوص سفارش از چاپخانه ………….. مشاهده می گردد:اولاً همگی مستندات ادعایی ارایه شده، مربوط به ماه ها بعد از تاریخ سفارش و تحویل موضوع پرونده می باشد و خوانده با انگیزه انحراف ذهن قضایی بدنبال تلقی آنست که آنها را بعنوان سفارش موکل تلقی نماید. توضیح آنکه ایشان اشاره به مستنداتی بتاریخ 18/9/1396 و 9/8/1396 و 17/8/1396 و 13/9/1396 نموده اند که ملاحظه می گردد سفارش مذکور پس از 7ماه از سفارش و تحویل موکل حکایت دارد. ثانیاً موضوع پرونده در خصوص سفارش و دریافت 10 هزار عدد کارت pvc می باشد و خوانده محترم در این خصوص اقرار نموده اند که 10 هزار عدد کارت از موکل سفارش نموده اند، در حالیکه طبق اسناد ارایه شده خوانده مشاهده می گردد مجموعاً هزار عدد است .

دفتر حقوقی موکل و سامانه مشاوره حقوقی « الو وکیل» ، از جمله ارایه دهندگان خدمات حقوقی تخصصی بشمار می آید که به شما کمک می کند مشکلات و مسائل حقوقی خود را در قالب « ارائه مشاوره حقوقی، خدمات آنلاین حقوقی، قبول وکالت و ارائه دانش حقوقی در موضوعات حقوقی» برطرف سازید.با عنایت به پیچیده تر شدن موضوعات و مسایل حقوقی و بهره گیری طرفین دعوی از وکلای دادکستری و توجه به این مهم که تعیین سناریو و استراتژی دفاع،سهم بسزایی در پیشبرد و موفقیت در مطالبه حق دارد که در نتیجه ضرورت بهره گیری از وکلای توانمند ، مسلط ، امین و دلسوز را دوچندان می نماید ، در این راستا وکلای ما ضمن آنکه از زبده ترین و کارشته ترین حقوقدانان در شاخه های متعدد حقوقی همچون امور حقوقی، ملکی، خانوادگی،طلاق توافقی، کیفری، علایم تجاری، چک و… بشمار می آیند ، از حیث رعایت امانت و مصلحت موکلین، خود را مکلف به رعایت اخلاق حرفه ای و ارتباط مستمر با موکلین از شروع تا خاتمه پرونده می دانند و کارنامه موفق ما از حیث صدور آرای موفق از مراجع قضایی، اقرار و اذعان موکلین سابق و معرفی به اشخاص جدید، خود گواهی است بر آنچه ذکر گردید.همچنین چنانچه مدنظر شما صرفاً بهره گیری از خدمات مشاوره حقوقی سریع توسط وکلای پایه یک دادگستری می باشد، می توانید از سامانه مشاوره حقوقی همراه دفتر حقوقی موکل که تحت عنوان « الو وکیل » اشتهار یافته و خدمات خویش را تحت این عنوان به هموطنان در سراسر جهان ارایه می گردد بهره مند گردید و تفاوت را احساس نمایید.جهت انتخاب کوتاه ترین مسیر و راهکار پرونده خویش با ما در ارتباط باشید.ما برای احقاق حقوق شما می جنگیم….

 

نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

 

تاریخچه دفترنام و نشان دفترهدف و رسالت دفتراصول حاکم بر دفترروند پذیرش پروندهآرای موفق دفتروبلاگ حقوقی

وکیل می خواهم محاسبه مهریهمحاسبه هزینه دادرسیارزیابی پروندهمشاوره حضوریمشاوره تلفنیقوانین و مقرراتنشانی مراجع قانونیدریافت شکایات

برای دریافت خدمات حقوقی ثبت نام کنید

نی نی سایت

نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه
نمونه لایحه دفاعیه حقوقی مطالبه وجه

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *