نظر کارشناسان در مورد بورس فردا

نظر کارشناسان در مورد بورس فردا
نظر کارشناسان در مورد بورس فردا

طبق تحلیل کارشناسان انتظار می ‌رود شاخص کل همچنان در سیر نزولی باقی بماند اما آیا شاخص در محدوده یک میلیون و ۲۶۲هزار واحد تا محدوده یک میلیون و ۲۷۱هزار واحد حمایت خواهد شد؟

 اقتصادآنلاین – هانا پاکمند؛ به باور برخی از کارشناسان، بازار همچنان در روند نزولی باقی می‌ماند‌ و فشار فروش به روزهای بعدی منتقل شود، اما اگر ارزش معاملات در سطح معتبری تثبیت شود بازار تغییر روند خواهد داد.

آراد پورکار، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند شاخص کل بورس را مورد تحلیل قرار داده و گفت: همانطور که در تصویر پایین مشاهده می‌شود، شاخص کل در روند نزولی قرار دارد، به طوری‌که بین کف و سقف و محدوده میانی این کانال در نوسان است. در حال حاضر نیز به‌ نظر می‌رسد با توجه به معاملات امروز همچنان در روند نزولی باقی ماند.

وی بیان کرد: اولین منطقه‌ای که می‌توان به عنوان محدوده حمایتی برای شاخص کل متصور شد، محدوده یک میلیون و ۲۶۲هزار واحد تا محدوده یک میلیون و ۲۷۱هزار واحد است. البته این محدوده به علت همپوشانی حمایتی کمتر، ضعیف عمل میکند. اما محدوده حمایتی یک میلیون و ۲۴۷هزار واحد، به علت برخوردار بودن حمایت کف کانال، حمایت معتبرتری است.نظر کارشناسان در مورد بورس فردا

وی افزود: اینکه بازار همچنان در روند نزولی باقی بماند، دور از ذهن نیست. بنابراین به نظر می‌رسد در معاملات فردا نیز بازاری منفی پیش‌روی سهامداران باشد. با توجه به روند معاملات امروز و قدرت فروشندگان در آن، انتظار می‌رود فشار فروش به معاملات فردا نیز انتقال یابد.

پورکار در انتها بیان کرد: رسیدن به نقاط حمایتی مذکور نیازمند جریان نقدینگی کافی است. نکته امیدوار کننده این است که ارزش معاملات این روزها نسبت به گذشته بهبود یافته و در سیر صعودی قرار گرفته است. اما این مولفه باید حداقل در رقمی بالاتر از چهار هزار و ۶۰۰میلیارد تومان قرار بگیرد و خود را تثبیت کند، تا بازار در سیر صعودی باقی بماند.

 

همان میشود که اینا میخواهند دست هیچ کسی نیست

آقای کارشناس ۲ریالی يا منفی يا مثبت این را ما هم می‌دانیم میدانم مطمئن نیستی نظرمیدی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به

میباشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است.

مجمع یک عرضه اولیه | افزایش سرمایه کزغال چه شد؟(کلیک کنید)

لیست نمادهای بورسی لیست کارشناسان بورس

شتران خساپا ثفارس های وب خصدرا خاور لکما چکاپا کبافق فزرین والبر فاذر سیلام ذوب غنوش

وبصادر خپارس شستا شبندر نوری سیتا کدما گشان برکت شاراک وساپا مرقام ولیز فولاد خگستر

حریل ختور بکام بجهرم زکوثر فاسمین ونیکی

نظر کارشناسان در مورد بورس فردا

حکشتی فتوسا بترانس اخابر وتجارت میدکو دارا یکم خودکفا وخارزم شپنا دماوند غگل شسپا بالاس

شپترو اوان افرا وسدید

صبا خزامیا شیران کرازی وغدیر شپلی شسینا چکارن سلیم کمرجان

شبریز

 کانال تلگرام بورس

ما امروز در این مقاله سعی کرده ایم تا پیش بینی بازار بورس فردا را در دستور کار خود قرار دهیم. شاید شما نیز تا به حال به این بازار بی اعتنا بودید و یا خبری از ساز و کار آن نداشتید. اما دنیای امروز می طلبد که علم بورسی خود را افزایش دهید تا بتوانید از سرمایه خود به نحو احسن نگهداری کنید.

امیدواریم این مطلب بتواند به شما در تصمیم گیری راه درست کمک کند. همچنین شما می توانید از وضعیت امروز بازار بورس از این لینک مطلع شوید.

برای پیش بینی بازار بورس فردا، بازار روز شنبه را هر چند ضعیف ولی به نسبت روز های گذشته خوب آغاز کرد تا بتواند کم کم آرامش، ثبات و پایداری را بر گرداند. هر چند که اکثریت بازار منفی و صف فروش بود، اما امیدواریم با کنترل حقوقی ها معاملات امروز بهتر از روز گذشته باشد و شاهد سبز شدن بیشتر سهام شرکت های بازار باشیم.

دلار و سکه یک تنه می تازد تا احمق هایی که نمی دانستند نقش پیش بینی بازار بورس فردا در عملکرد اقتصاد کشور و جلوگیری از تورم و ضربه گیرآ ن چیست، کمی به خود آیند. اقتصاد علم است و بازار سرمایه هم جایگاه خود را دارد که در این 40 سال به فراموشی سپرده شده بود. در نشست هم اندیشی ایمیدرو شرکت های معدنی و صنایع معدنی و رئیس سازمان بورس مطرح شد. در این خصوص پیشنهاد های بسیاری ارائه شد که به مهم ترین آن ها می پردازیم.

تشکیل صندوق های بازار گردان به ارزش 30 هزار میلیارد تومان به صورت پلکانی ترکیب سهام به نسب ارزش بازار، اجرای مصوبه بورس در مورد 10 درصد سهام خزانه در مورد کلیه شرکت های گروه، اجرای مصوبه بورس در مورد اختیار فروش تبعی و بیمه سهام، افزایش اعتبارات بازار گردان های مستقل شرکت ها، ملی مس 500 میلیارد تومان و فولاد مبارکه 500 میلیارد تومان، تسریع در افزایش سرمایه 34 هزار میلیارد تومانی شرکت ها و تحقق برنامه: ملی مس 10 هزار میلیارد تومان، شرکت فولاد مبارکه 9500 و گل گهر 5200 میلیارد تومان. نظر کارشناسان در مورد بورس فردا

در صورت لزوم تجدید ارزیابی دارایی ها که فقط برای زمین و زیر بناها استفاده می شود. هماهنگی بیش تر با شرکت های حقوقی فروشنده سهام به منظور جلوگیری از بروز هیجان در بازار و مدیریت عرضه سهم. هم چنین هماهنگی بازار گردان های شرکت های تابعه ایمیدرو با صندوق ثبات بازار نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

در رابطه با مختصات این بازار آشفته گفته شد: بازار سهام ما مختصاتی توده ‌وار دارد و مسئولان باید از کار هایی که موجب می شود صف های فروش پر شوند خودداری کنند. متولیان امر باید تا به حال این موضوع را فهمیده باشند که این موج بی اعتمادی که در بین مردم ایجاد شود که حاصل کار های خود آن هاست. با این اوضاع پیش بینی بازار بورس فردا کاری عبث است.

در واقع فیلتر پیش بینی بازار فردا به عنوان یکی پر کاربرد ترین فیلتر های بازار بورس شناخته می شود. همان طور که می دانید تعداد سهم های بازار بورس بسیار زیاد است و اگر بخواهید تک تک آن ها را تحلیل کنید، باید قید زمان مفید خود را بزنید. البته که این کار نه از نظر عقلی منطقی است و نه از نظر نتیجه دهی! برای این کار ابزاری بسیار کاربردی وجود دارد که فیلتر های نوسان گیر نامیده می شوند. شما با استفاده از این فیلتر ها می توانید سهم هایی که آینده خوبی را دارا هستند و مستعد رشد می باشند را شناسایی و افدام به خرید کنید.

فیلتر پیش بینی بازار فردا به عنوان یک استراتژی معاملاتی رفتار می کند که با استفاده از آن فرد سرمایه گذار می تواند بر اساس درصد تغییرات نسبت به قیمت‌ های قبلی، قوانینی را برای زمان خرید و فروش سرمایه گذاری تعیین می‌ کند.

شما با بهره گیری از این فیلتر پیش بینی بازار فردای بورس به راحتی می توانید صف های خرید و فروش روز آینده را شناسایی کنید. شاید بد نباشد در این جا بدانید که این فیلتر بورسی طبق یک ساعت نهایی بازار تصمیم گیری خود را انجام می دهد. چرا که در ساعات پایانی بورس نتایج بازار به واقعیت نزدیک تر است و رفتار های هیجانی کمی فروکش کرده است. اگر می خواهید سهام هایی را پیدا کنید که در آستانه صف خرید باشند، باید چند نکته مهم را بدانید:

شما با به کار گیری نکات بالا می توانید بازه های خرید و فروش خوبی را پیدا کنید و معاملات امنی را تجربه کنید.

در حالی که ما می بینیم دیروز با وجود مثبت بودن بازار، شاخص هم ‌وزن منفی بود و این نشان‌ دهنده منفی بودن سهام اکثر شرکت‌ هاست که دقیقا همین موضوع باعث شلوغ شدن صف فروش سهام ها می گردد که اصلا خوب نیست و باعث می شود تا سرمایه اندک مردم بازیچه دست افرادی بی کفایت گردد. بازار بورس امروز با شروع معاملات روند صعودی و سبز را بعد از مدت طولانی تجربه کرد. اما در ادامه روند معاملات شاخص کل تاثیر گرفته از اخبار راست و دروغ و شایعات به راه افتاده در بورس بیان گر بازگشایی نماد های پالایشی نیز، با صف ‌های فروش رو به ‌رو شدند.

هم چنین پیش بینی بازار بورس فردا باعث شد که صف خرید سهام نماد های بانکی بسیار بالا برود و سهم های خرد نیز در صف خرید غرق شود. دیروز زمانی که بازار در حال طی کردن روند و روش عادی خود بود، ناگهان شایعاتی مبنی بر بازگشایی نماد های پالایشی به گوش خورد که باعث آشفتگی بازار شد.

هم چنین همان طور که انتظار می رفت این اخبار کذب باعث شد که اکثر سهام ها به صف فروش بروند که همین موضوع نشان از جو هیجانی و بی ‌اعتمادی به بازار در این روزها را می دهد. این قضیه پیش بینی بازار بورس فردا را در هاله ای از ابهام فرو برد. البته بسیار جالب است که دیروز در ابتدا بسیاری از نماد ها سبز بودند و به دلیل معاملات کلانی که در این بازار انجام می شد جو خوب و مثبتی حاکم بود اما همواره کلیت بازار روند منفی را نشان می‌ داد. امروز برخی از نماد ها از جمله کویر و ذوب سبز بودند که باعث خوشحالی سهامدارانشان شد.

شاخص کل بازار رشد ۲.۵۴ درصدی و شاخص هم وزن رشد ۰.۹۶ درصدی را تجربه کردند. در ادامه شاخص کل فرابورس با رشد ۳۹۶ واحدی به سطح ۲۱ هزار و ۳۰۱ واحد رسید و گزارش ها حاکی از آن است که شروع یک روند پر قدرت آغاز شده است.

بخشی از شرکت هایی که در بورس هستند مانند شرکت های دولتی و حقوقی مکلف هستند وجوهی که از بازار خارج کرده اند را به بازار برگردانند تا بازار گردانی به درستی انجام شود و هیچ کس خارج از بورس لیدری بورس را انجام ندهد. هم چنین از ابزار های پوشش ریسک و بیمه سهام در بورس به نحو احسن استفاده شود.

اکثر کارشناسان بازار سرمایه معتقد هستند که از فردا یعنی روز یک شنبه تاثیر روانی اخبار حمایت از بازار سرمایه بروز و روند بازار را مثبت اعلام خواهد شد اما برخی شایعه‌ ها نیز جو بی‌ اعتماد بازار را تشدید کرد. فرایند تصمیمات شورای عالی بورس برای حمایت از بازار سهام زمان‌ بر است و اگر حمایتی در کار باشد باید کمی منتظر ماند.

آن ها با اشاره به منفی شدن پی در پی بورس اعلام داشتند: علت غالب نشدن سهم های کلان و صعودی بر سهم های نزولی، حمایت بازار فقط در غالب چند سهم است و به همین علت اکثر بازار منفی است. اما قرار است چند سهم شاخص‌ ساز حمایت شوند و شاخص مثبت را شاهد باشیم. اکثر فعالان بورس در این زمینه عقیده دارند اگر حمایتی قرار است انجام شود باید در آن کاملا مصمم عمل کرد. مورد دوم آن است که فقط چند سهم مشخص را حمایت نکنند و حمایت نسبت به تمامی سهم ها اعمال شود.

جمعی از سرمایه گذاران و فعالان بورس در این زمینه عقیده دارند که بازار سهام ما مختصاتی توده‌ وار دارد و متولیان امر باید از عواملی که صف‌ نشینی را تشدید می‌ کند پرهیز کنند. متولیان باید بدانند این بی‌ اعتمادی در بازار ایجاد شده و دست رنج همین مسئولین است. دیروز با وجود مثبت بودن بازار، شاخص هم‌ وزن منفی بود و این نشان‌ دهنده منفی بودن اکثر شرکت‌ ها در بازار سهام است و این موضوع باعث افزایش عرضه در بازار خواهد شد.

همان طور که می دانید بازار بورس این روز ها زیاد اوضاع و احوال خوشی ندارد و از همین رو حدس زدن روند کاری آن در ماه های آینده و پیش بینی بازار بورس فردا چندان کار درستی نیست زیرا هم اکنون نوسانات زیادی را تجربه می کند. اما با توجه به این که این روال همیشگی نیست و تا کنون نیز کشور ما روز هایی این چنینی را تجربه کرده است، می توان گفت که در ماه های اینده روند بهتری را شاهد خواهیم بود و لازمه آن که ان روزهای سبز را دوباره ببینیم، این است که در روز های قرمز بازار هیجانی عمل نکنیم و اجازه دهیم که بازار راه خود را پیدا کند و دوباره شاهد سود دهی های آن باشیم.

با توجه به آن که همیشه این گونه بوده است که ماه های اخر هر سال رشد خوبی در این بازار شاهد بودیم، می توانیم امید وار باشیم که زمستان امسال نیز بهاری در این عرصه رخ دهد و سرمایه از دست رفته عده ای معامله گران و سهام داران مجددا باز گردد. در این ماه شاهد آن بودیم که چندین شرکت معتبر سهام خود را برای اولین بار عرضه کردند و به اصطلاح سهام اولی های زیادی عرضه شد که بیش تر افراد ان ها را خریداری کردند تا بلکه با این کار چند روز اول را با سود مواجه شوند و اندکی از ضرر های گذشته آنان جبران شود.

به طور کلی سهام های اولیه از یک قانون نا نوشته پیروی می کنند و آن هم این است که بعد از عرضه چند روز اول را سود دهی می کنند و خیال سهام داران راحت است. اما پس از مدتی بسته به روند بازار ممکن است که در سراشیبی زیان قرار گیرند و اگر شما قبل از آن اقدام به فروش سهام خود نکرده باشید باید بدانید که زیان آن متحمل شما نیز می شود و شما تا زمانی که آن سهم را در اختیار دارید در سود و ضرر شرکت سهام خواهید بود.

نکته قابل توجه در این مورد ان است که در زمان خرید سهم توجه داشته باشید که سهم را گران تر از حد معمول نخرید. یعنی زمانی که شما می خواهید سهام یک شرکت را بخرید باید قبل از آن تحلیل های مناسبی در آن خصوص را آغاز کرده باشید و بدانید که قیمت آن در چه زمانی آن قدر تنزل پیدا می کند که به اصطلاح کف قیمت بازار باشد و در ان زمان برای خرید سهم مورد نظر خود اقدام به خرید کنید.

اما آیا می دانید که در چه زمان هایی قیمت سهم در کف قرار می گیرد و شما باید برای خرید اقدام کنید؟ در واقع تمامی سهام ها یک نمودار روندی خاصی را دارند و ما با تحلیل دوره های قبلی آن می توانیم روند آینده آن را تا حدودی حدس بزنیم. زمانی که این کار را کردیم متوجه می شویم که در بعضی از نقاط روند کاهشی ادامه دار خواهد بود و مدت زمان تقریبا زیادی را در قعر قرار دارد و اما کار ما در همان زمان اغاز خواهد شد.

ما باید زمان آخرین روز های روند قرمزی سهم را تخمین بزنیم و با توجه به آن در نقطه ای سهم کشش به سوی صعود را نشان داد اقدام به خرید کنیم. ما با این کار تعداد بیش تری سهم با قیمت کمتر را می توانیم داشته باشیم. به طور کلی خرید هوشمندانه بدین صورت است و اگر می خواهیم در این بازار موفق باشیم باید از این قوانین پیروی کنیم و بررسی های خود را نیز بر روی آن اعمال کنیم و پیش بینی بازار بورس فردا را در دست بگیریم.

آیا می دانید که برای فروش سهم خود باید از چه استراتژی استفاده کنید تا ضرر نکنید؟ ما در این جا چند روش برای تخمین زدن حدودی زمان فروش سهم را برایتان بیان خواهیم کرد. در ابتدا حتما شنیده اید که عده ای می گویند باید توجه خود را بر روی تعداد افراد در صف فروش متمرکز کنیم یعنی اگر مشاهده کردیم که صف فروش سهام مورد نظر ما شلوغ شده است، ما نیز سهام را برای فروش بگذاریم. می توان گفت که این استراتژی یک استراتژی ناقص به شمار می رود زیرا در این صورت ما انتخاب دیگران بر انتخاب خود ترجیح داده ایم و حتی دلیل آن را نمی دانیم.

در این مورد بهتر است که در ابتدا نوع نگاه خود برای سرمایه گذاری در این بازار را مرور کنید که آیا نگاه بلند مدت به آن داشتید یا می خواستید که در کوتاه مدت سودی را ببرید. تمامی این نکات بر روی انتخاب شما تاثیر خواهد گذاشت و شما باید طبق برنامه خود پیش بروید.

در سمتی دیگر عده ای نیز قرار دارند که در ابتدا اقدام به خرید چند سهم بنیادی یا غیر بنیادی می کنند و گمان می کنند که سهام مورد نظر را به هیچ وجه نباید فروخت و اگر این کار را بکنند متحمل ضرر می شوند که این نگاه هم نگاه باطلی است زیرا تا زمانی که خرید و فروش صورت نگیرد سودی هم جا به جا نخواهد شد.

هنوز بعضی از افراد هستند که مفهوم بازار سرمایه و اهمیت آن را درک نکرده اند. البته مشکل از آنان نیست و شاید دوران گذار است و برای کسانی که 40 سال با ملک و طلا و مسکن این چنین را به روز کشور آورده اند و خوش گذراندند، بازار سرمایه برایشان نا مفهوم و سخت است.

اقتصادی که در کل دنیا بر اساس بورس محوری است هنوز کسانی هستند که نمی دانند بانک محوری و ربا همان است در طی این دوران با خدا جنگیده اید و فقط گاهی حرف آن را می زنید ولی در عمل باز به مخالفت از بازار سرمایه می پردازید. هم چنین با توجه به سهام های اولیه شرکت ها، تا این لحظه آگهی عرضه اولیه در بورس و فرا بورس انتشار نیافته است و به احتمال زیاد در این هفته عرضه اولیه نخواهیم داشت.

هم چنین در رابطه با پیش بینی بازار بورس فردا رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد حال و روز این روز های بورس گفت: طی روز های آینده جلسه مهمی با حضور وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان بورس و مدیران بورسی در دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار و راه کار های تقویت بازار سرمایه به تصویب خواهد رسید.

در واقع بیشتر مردم بر این امید هستند که تا عید اوضاع سهام های بازار بورس رونق گیرد و سرمایه از دست رفته شان دوباره بازگردد. سهام داران خرد در جریان بازی های حقوقی ها سرمایه بسیاری از دست دادند و افرادی که باید از این آشفته بازار سود می بردند، به نحو احسن این کار را انجام دادند. در واقع با تغییر رئیس سازمان بورس و شخص وزیر، تغییر و تحولاتی در بورس و فرا بورس رخ داد. گر چه اکثر مردم بر این عقیده اند که این تغییر و تحولات بیش تر به نفع حقوقی ها می باشد و در واقع با وضع قوانینی این چنینی نوعی رانت خواری قانونی شروع شده است. گفته ها و شنیده ها حاکی از این است که تا عید اوضاع کمی بهتر از اکنون می شود و مردم صبور باشند. باید دید که مردم باز هم بعد از آن همه قول های بی سر انجام باز هم به بورسی ها اعتماد می کنند یا خیر!

موفق و پر سود باشید.

بازار با روند هر چند ضعیف ولی با چشم انداز نرخ دلار و تورم و حذف ارز دولتی می تواند کم کم آرامش، ثبات و پایداری داشته باشد

مجلس شورای اسلامی در جلسه غیر علنی خود در روز های پیش، به بررسی مسائل روز اقتصادی اعم از بورس، ارز و خودرو با حضور وزیر اقتصاد و مسئولین مرتبط پرداخت و با صرف شیرینی و میوه جلسه خود را به پایان رساندند.

با توجه به سهام های اولیه شرکت ها، تا این لحظه آگهی عرضه اولیه در بورس و فرا بورس انتشار نیافته است و به احتمال زیاد در این هفته عرضه اولیه نخواهیم داشت.

اصولا فیلترها استفاده های زیادی دارند به عنوان مثال فرد معامله گر می تواند با استفاده از آن بر اساس درصد تغییرات نسبت به قیمت‌ های قبلی، قوانینی را برای زمان خرید و فروش سرمایه گذاری تعیین کند.

Sara Mazroe

اکتبر 2, 2021

نظر کارشناسان در مورد بورس فردا

اخبار بورس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد پورتدین با بررسی وضعیت بورس در آخرین روزکاری هفته گذشته، اعلام کرد: روز چهارشنبه طبق پیش بینی، بازاری متعادل و منفی در اکثر گروه ها بخصوص گروه های خودرویی و تجهیزاتی را مشاهده کردیم تا جایی که نمادهای پرحاشیه ورنا و فاراک صف فروش و صف خرید نمادهای وپست، خاور و خبهمن عرضه شد.

اواخر بازار به رغم عرضه های پرحجم 230 میلیون سهمی خاور، این نماد مجددا صف خرید و سبب بهبود جو گروه خودرویی شد تا جایی که نمادهای خبهمن و خگستر نیز صف خرید شدند. نماد خودرو نیز تا درصدهای مثبت پیش رفت و صف فروش نمادهای ورنا جمع آوری شد.

شاخص کل با وجود افت قیمت اکثر گروه ها متاثر از معاملات بلوکی و مثبت نمادهای اخابر و وغدیر با رشد 48.92 واحدی به ارتفاع 77,697 رسید . در این میان نمادهای شپنا، فولاد و فاراک بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

با در نظرگرفتن نحوه معاملات چهارشنبه و در صورت عدم اتفاق خاصی، پیش بینی می شود شنبه بازاری پرتقاضا، مثبت و سبز بخصوص در گروه های خودرویی مشاهده کنیم .در این میان بازگشایی نمادهای وساپا و خساپا با قیمت های مناسب می تواند بر شدت تقاضای گروه خودرویی بیافزاید. همچنین انتظار می رود گروه های پالایشگاهی، بانکی و بیمه ای همسو با گروه خودرویی با افزایش تقاضا مواجه شده و داد و ستدهای مناسب تری را تجربه کنند.

در گروه خودرویی معاملات پرحجم و عرضه مکرر صف خرید نماد خاور و خبهمن، تبدیل صف فروش به صف خرید نماد خگستر چشم نوازی کرد. نماد حسینا با افت حدود 6 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت و نماد ولصنم پس ازداد و ستدهای مثبت جهت برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده متوقف شد. اواخر بازار رنج های مثبت نماد حکشتی از معاملات مثبت روز شنبه آن حکایت داشت. ۹۸.۲۸ درصد سهام شرکت ماشین سازی تبریز به قیمت پایه هر سهم 1548 ریال به و به صورت ۱۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۸ ساله، روز 25 اسفندماه توسط سازمان خصوصی سازی به وکالت از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به مزایده گذاشته می شود.نظر کارشناسان در مورد بورس فردا

در گروه های بانکی و سرمایه گذاری معاملات پرحجم و صف خرید نمادهای وبهمن، ونیکی، وگستر و وپست نمایان تر بود. در انتهای بازار سرمایه گذاری بهمن جهت برگزاری مجامع عمومی و فوق العاده متوقف شد. علت اقبال بالای نماد وبهمن انتشار تصمیم فروش زمینی به مساحت 112 هزار مترمربع در شمال و جنوب بزرگراه بعثت بود.

بانک پارسیان با توجه به افزایش درآمدهای مشاع با 31 درصد افزایش نسبت به پیش بینی سال قبل مبلغ 120 ریال سود برای سال 95 پیش بینی کرد و سرمایه گذاری صنعت و معدن آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه در خصوص تصویب صورت‌های مالی سال 94 را منتشر کرد.

شبندر طبق انتظار پر تقاضا ظاهر شد و آگهی عرضه 100 درصد سهام کنترلی شرکت تولید نیروی برق سبز منجیل، 33.93 درصد سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت ساختمانی عمران تکلار، 19.78درصد سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت پتروشیمی کازرون، 19.87درصد سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت بصورت یکجا طی مورخ سه شنبه 25 اسفند از طریق بازار پایه فرابورس منتشر شد.

جهش نماد فملی در گروه های فلزی و معدنی و توجه فعالین بازار به اکثر نمادهای گروه مذکور از جمله کروی و کبافق، کیمیا و فرآور که با صف خرید مواجه شدند از ادامه رشد کوتاه مدت آنها حکایت داشت.

پتروشیمی فجر با معاملاتی مثبت و پرتقاضا جهت مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده متوقف شد. نماد فاذر با جهش قیمتی صف خرید و نماد فاراک با صف فروش مواجه شد. این در حالی بود اکثر گروه های تجهیزاتی و برقی علی رغم ادامه انتشار اخبار مثبت، منفی دنبال شدند.

ثعمرا همچنان با صف خرید به رشد قیمتی خود ادامه داد و نماد کرمان پس از تعدیل پیش بینی و محدودیت نوسان، با صف خرید 15 میلیون سهمی مورد بازگشایی قرار گرفت. سرمایه گذاری دانایان پارس سه شنبه 25 اسفند 136 میلیون و 900 هزار سهم معادل 17.11 درصد سهام شرکت باغمیشه را به قیمت پایه هر سهم 300 تومان به صورت نقد و اقساط توسط کارگزاری آریا بورس روی میز فروش خواهد گذاشت.گروه سرمایه گذاری مسکن پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی با رشد حدود 4 درصدی به گردونه معاملات بازگشت.

سند بزرگ‌ترین همکاری‌های گمرکی ایران و روسیه درخصوص صادرات محصولات کشاورزی ایران به امضا رسید و نماد زمگسا همچنان با صف خرید به کار خود پایان داد. نمادهای دعبید جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی و غشان با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد متوقف شدند.

همچنین 44 میلیون و 482 هزار و 219 سهم معادل 83ر14 درصد از سهام شرکت کارخانجات پارس الکتریک از طرف سرمایه گذاری ملی ایران به صورت یکجا و نقد به قیمت پایه هر سهم 050ر10 ریال در نماد لپارس4 عرضه شد که با توجه به رقابت خریداران به روز کاری آینده موکول شد.

نماد قشکر همچنان با صف خرید و رشد قیمتی دنبال شد و نماد پفیبر و کسعدی پس از ارائه تعدیل پیش بینی درآمد با رشد حدود 30 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفتند.


انتهای پیام

در این مطلب از پایگاه خبری صفحه اقتصاد درباره پیش بینی بورس فردا یکشنبه 3 بهمن 1400 همراه با وضعیت بورس امروز 2 بهمن ماه مطلبی را برایتان آماده کرده ایم که در زیر از نظرتان می گذرد.

شاخص کل بورس تهران، امروز در ابتدای معاملات، با رشد ۶ هزار واحدی آغاز به کار کرد.

شاخص کل بورس تهران، امروز شنبه (۲ بهمن) در ابتدای معاملات با رشد ۶ هزار و ۶ واحد در ارتفاع یک میلیون و ۲۵۸ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش صفحه اقتصاد، در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از رشد دوهزار و ۴۱۱واحدی شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۲۸۱هزار واحدی قرار گرفت. در مقابل شاخص کل هم‌وزن ۰.۴درصد افت کرد.

آخرین قیمت ۴۶نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۶۸نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.نظر کارشناسان در مورد بورس فردا

حقیقی‌ها امروز ۲۷۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. نمادهای «شپنا»، «شبندر»، «نوری»، «خودرو»، «فولاد»، «فملی» و «خگستر» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «تجلی»، «کرمان»، «توسن»، «چخزر»، «فجهان» و«سمگا» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

امروز نمادهای فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و پالایش نفت بندرعباس بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای پتروشیمی نوری، گروه مپنا و پتروشیمی پردیس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل با ۴۸ واحد کاهش به رقم ۱۷ هزار و ۵۵۶ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۹۶۶ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه به ۳۱۴ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از ۲.۹ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۷۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۲ هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای بهمن دیزل و بیمه اتکایی ایرانیان بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و نمادهای پتروشیمی زاگرس، سنگ آهن گهرزمین، فولاد ارفع، صنعتی مینو و فرابورس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

۱. مرکز آمار با اعلام رکورد ۵۰ درصدی تورم دولت روحانی، مدعی شد نرخ تورم سالانه در دی‌ به ٤٢,٤ درصد رسیده که نسبت به رقم ماه قبل یک واحد درصد کمتر است.
۲. صبایی رئیس هیأت عامل صندوق تثبیت بازارسرمایه از واریز بخشی از مبلغ کل ۱۰ هزار میلیارد تومانی قابل سرمایه‌ گذاری توسط صندوق توسعه ملی خبر داد.
۳. علیزاده عضو ناظر شورای عالی بورس با اعلام نتیجه جلسه با فعالان و ادعای تعارض منافع در تمام ارکان، گفت: سازمان بورس باید جرئت حذف دامنه نوسان و اصلاح شاخص را داشته باشد.
۴. سازمان بورس خواهان شفاف سازی اظهارات کامل عشقی در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شد.


آراد پورکار، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند شاخص کل بورس را مورد تحلیل قرار داده و گفت: همانطور که در تصویر پایین مشاهده می‌شود، شاخص کل در روند نزولی قرار دارد، به طوریکه بین کف و سقف و محدوده میانی این کانال در نوسان است. در حال حاضر نیز به‌ نظر می‌رسد با توجه به معاملات امروز همچنان در روند نزولی باقی ماند.

وی بیان کرد: اولین منطقه‌ای که می‌توان به عنوان محدوده حمایتی برای شاخص کل متصور شد، محدوده یک میلیون و ۲۶۲هزار واحد تا محدوده یک میلیون و ۲۷۱هزار واحد است. البته این محدوده به علت همپوشانی حمایتی کمتر، ضعیف عمل می کند. اما محدوده حمایتی یک میلیون و ۲۴۷هزار واحد، به علت برخوردار بودن حمایت کف کانال، حمایت معتبرتری است.

وی افزود: اینکه بازار همچنان در روند نزولی باقی بماند، دور از ذهن نیست. بنابراین به نظر می‌رسد در معاملات فردا نیز بازاری منفی پیش‌روی سهامداران باشد. با توجه به روند معاملات امروز و قدرت فروشندگان در آن، انتظار می‌رود فشار فروش به معاملات فردا نیز انتقال یابد.

پورکار در انتها بیان کرد: رسیدن به نقاط حمایتی مذکور نیازمند جریان نقدینگی کافی است. نکته امیدوار کننده این است که ارزش معاملات این روزها نسبت به گذشته بهبود یافته و در سیر صعودی قرار گرفته است. اما این مولفه باید حداقل در رقمی بالاتر از چهار هزار و ۶۰۰میلیارد تومان قرار بگیرد و خود را تثبیت کند، تا بازار در سیر صعودی باقی بماند.

در یک سال اخیر، این گزاره به طور مکرر از سوی برخی کارشناسان مطرح شده که در بازار سهام به وفور گزینه‌‌‌هایی با ارزش‌‌‌گذاری مناسب یافت می‌‌‌شوند که خرید آنها از سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت بهتر است. منطق این توصیه از مفهوم نسبت موسوم به P/ E یعنی قیمت بر درآمد سهام سرچشمه می‌گیرد که در مورد برخی شرکت‌ها به میانگین بلندمدت (۵ تا ۶ واحد) رسیده است. این توصیه البته در یکسال گذشته موثر نبوده به نحوی که به‌رغم ارزش‌‌‌گذاری جذاب، عملکرد سرمایه‌گذاران در سطح یک سبد متنوع قابل قبول نبوده و اغلب از بازدهی اوراق با درآمد ثابت عقب مانده است. این در حالی است که در نیمه دوم سال ۹۸ و نیمه اول سال ۹۹، با ارزش‌‌‌گذاری به مراتب بالاتر، اشتیاق فزاینده‌‌‌ای برای خرید سهام وجود داشت. در توضیح دلایل این تفاوت باید به چشم‌‌‌انداز بازار ارز به عنوان یکی از متغیرهای کلیدی موثر بر بورس توجه داشت. از این منظر، در شرایطی که قیمت‌های ارز به لطف درآمدهای نفتی و تعدیل فشار تحریم‌ها کمابیش باثبات است عملا سود اوراق با درآمد ثابت برای دارندگان آن به صورت واقعی (دلاری) تحقق می‌‌‌یابد؛ از این رو در موقعیت برابر، با توجه به ریسک‌های حاکم بر سرمایه‌گذاری در بورس، توجیه لازم برای خرید سهام حتی با نسبت‌‌‌های قیمت به درآمد ۵ تا ۶ واحد بعضا ایجاد نمی‌شود. اما در شرایط عدم‌ثبات ارزی، سود سپرده ریالی حتی در محدوده بالای ۲۰‌درصد، جذابیت خاصی از منظر حفظ ارزش دارایی ایجاد نمی‌‌‌کند و در نقطه مقابل، خرید سهام شرکت‌ها به دلیل امکان افزایش درآمد فروش و سودآوری همگام با رشد ارزی، پتانسیل محافظت از ارزش واقعی دارایی سرمایه‌گذاران را دارد. بنابراین، در چنین فضایی، به‌رغم ارزش‌‌‌گذاری بالاتر و بازده نقدی پائین‌‌‌تر، توجیه خرید سهام در برابر سپرده بانکی قوی خواهد ماند. از این رو می‌توان گفت با اتکای صرف بر نسبت‌‌‌های ارزش‌‌‌گذاری نظیر P/ E نمی‌توان توصیه‌‌‌ای مبنی بر خرید و فروش سهام به‌ویژه در بازه‌‌‌های زمانی کوتاه‌‌‌مدت مطرح کرد و در فضای بازار ایران، سایر متغیرها نظیر چشم‌‌‌انداز نرخ ارز به دلیل تنظیم جذابیت بازار رقیب (سود سپرده بانکی) قضاوت در خصوص ارزش‌‌‌گذاری را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس که معمولا پیش‌بینی‌‌‌های بهتری در خصوص قیمت جهانی نفت دارد، مدل‌‌‌های خود را به‌روز کرده و در ۲سناریو با بازگشت ایران به بازار نفت، پیش‌بینی ۸۵ دلاری و در سناریوی ادامه وضع موجود، نرخ میانگین ۹۵ دلاری را برای سال ۲۰۲۲ پیش‌بینی ‌‌‌کرده است. دیگر نهادهای مالی، نظیر بانک آمریکا پیش‌بینی نفت ۱۰۰ دلاری را در سال‌جاری میلادی دارند.

نکته جالب بنیادی دیگر عبارت از عدم‌توان برخی کشورهای تولیدکننده اوپک (نظیر آنگولا، الجزیره، لیبی و… و حتی روسیه) در تحقق افزایش تولید مطابق با برنامه اعلامی اوپک است که به‌زعم بسیاری از کارشناسان به محدودیت‌های فنی و کمبود سرمایه‌گذاری در گذشته بازمی‌گردد. در همین حال، در صورت تحقق برخی پیش‌بینی‌‌‌ها مبنی بر نزدیک بودن پایان کرونا، تابستان داغی به لحاظ مسافرت‌‌‌ها و مصرف سوخت در پیش است که چشم‌‌‌انداز افزایش بیشتر تقاضا در افق کوتاه‌‌‌مدت را ترسیم می‌کند. از منظر اقتصاد ایران نیز می‌توان انتظار داشت در صورت رفع تحریم‌ها، قیمت‌های فعلی نفت، زمینه مناسبی جهت حفظ ثبات ریال در افق سال آینده را ایجاد کند؛ وضعیتی که در صورت تحقق، برای شرکت‌های کالامحور و صادراتی در بورس تهران، از جهت برابری نرخ ارز، پتانسیل خاصی ایجاد نمی‌‌‌کند.

 


کپی شد!

تا زمانی که دست دزدان و ناپاکان در بورس باشه اوضاع همینه که هست. این دولت و اون دولت هم نداره همه از هم بدتر و بدترن . خدا ازشون نگذره که سرمایمون رو نابود کردن الهی آمین.

خواهش میکنم اسم دزد را بد نکنید.دزدی هزارشرف داره .به غارت اموال وسرمایه مردم.زیر سایه امید واعتماد آنها.

این زورگیریه دزدی نیست

سلام .سرپرست محترم نظارت بورسها . جناب پارچینی
ضمن تشکر فراوان از زحمات شما.
لطفا.نماد بپیوند برقی را برسی کنید.
حقوقی وبازیگر .با گذاشتن اردر ۷۷ تایی به صورت مکرر ر
ومعاملات مشکوک .سهم را تا قهقرا پایین کشیده

آقای دکتر عشقی
لطفا دستور بفرمایید نماد تشتاد رو به دقت مورد بررسی قرار دهند
این نماد ریزش بیشتر از حد معقول به سهامدارن وارد کرده است

آنهای که ملت رو دعوت کردی به بورس چرا حرف نمیزنی چرا پول سرمایه ملت رو به باد دادی مگر مجتهد نیستی چرا دروغ میگی آیا میشود بر پشت مجتهد دروغ گو نماز خوند

سلام راهنمایی کنید بورس خوبه یا نه

خیر

سلام من فقط یه نمنونه از شاهکارهای ناظر بورسی و میگم خودتون قضاوت بکنید…سهم شسینا باوجود اینکه چند روزه داره حجم سنگین میخرن بازم صف فروشش میکنن آیا اگر مصاداق بارز ظن دستکاری در نماد نیست پس اسمش چیه؟؟ آقایانی که دم از سواد بورسی میزنن بنده و امثال بنده دوساله که در بورس هستیم اونم با دعوت انسانهای بی مسولی مثل شما،اگرهم آدم های نابلدیم بودیم الان دیگه پخته شدیم …نماد لز این مدل زیاد هست ها تا دلت بخواد این نمونه ای از دستپختهای دولت قبلی و الان هست

تورو خدا فکر مردم باشین اینجور فکر نکنین که کسانی میان تو بورس پولدارن که چشم به پولشان دوخته این به خدا خیلیها هست که پول وامه به خدا حرامه پول مردم رو نکشین بالا حرامه.دست از این قرمز و سبز کردنهای دروغی بردارید

سلام،من فقط میگم الهی کسایی که به عمو بورس رو نابود کردن عزادار عزیزانشون بشن،الهی بزودی زود قرآن بزنه وسط زندگیشون،اومدن گفتن میخوایم بورس رو درست کنیم،درحالیکه شاخص بالای دومیلیون و سیصوچهارصدبود و عادی یاحتی عالی بود،اومدن یهویک شبه اوردنش زیر یکوپونصدکه الهی عزای عزیزشون بنشینن،ایناجیب مارو نزنن کمکشون توی سرشون بخوره،تاکم میارن از هز راهی دستشون توی جیب ملته و از رو هم نمیرن،

الهی آمین

متاسفانه اینهایی که گفتی مثل عمروعاص قران ودین واخرت روبرای رسیدن به مقاصدشون برسرنیزه کردن درحالی که عملا وقلبا هیچ اعتقادی بهشون ندارن وصرفا این پینه های پیشانی وتسبیح وریش وچفیشون دامیه که برای ماتنیدن بااه وناله ونفرین کاری ازپیش نمیره برای رهایی ازبنداین دزدان وغارتگران یک راه وجود داره که یه سرش چوبه دار وسرب داغه یک سرش ازادی

خدایادست غارتگران راکوتاه کن ازبورس چرادولت جمهوری اسلامی حق من یتیم راخوردهیچ کس راندارم توی شفا70%توی ضررم توپالایشی تمام زندگیم رانابودکرددولت20سال من وزن وبچه ام یکیلوگوشت نخوردیم میوه نخوردیم کارندارم شرمنده زن وبچه شدم دخترمن سرسوزن جهزیه نداردنکنیدبه اخررسیدم میرم دراستانداری بنزین میبرم خودم رامیکشم

جناب ریسی به شمارای دادم کمکم کنیدبورس برگردد1/5ساله پولم توی بورسه فقط همان اصل پولم رابدیدیک ریال اضافه نمیخواهم پول 1/5 سال پیش الان یکریال ارزش نداردولی جان بچه هایت جناب ریسی جان عزیزانت شمارابقرآن بخداالتماس میکنم پولم رابدیدبه حرف روحانی آمدم هزارتومان هزارتومان جمع کردم یتیم هستم کسی راندارم تاصبح گریه میکنم جان بچه هایت جناب ریسی بورس رادرست کن ازصدتاخانه خداثوابش بیشتراست

از وقتی رئیسی اومده بورس بدتر هم شده دوست عزیز .نظر کارشناسان در مورد بورس فردا

من که هیچ امیدی به ابراهیم رئیسی ندارم تا الان که چیزی ندیدیم فقط باید به همه مسئولان لعنت فرستاد چون با زندگی مردم بازی کردند .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

 _atrk_opts = { atrk_acct:”cjE2r154He20NE”, domain:”vananews.com”,dynamic: true}; (function() { var as = document.createElement(‘script’); as.type = ‘text/javascript’; as.async = true; as.src = “https://certify-js.alexametrics.com/atrk.js”; var s = document.getElementsByTagName(‘script’)[0];s.parentNode.insertBefore(as, s); })();

اخبار پیش بینی بورس، پیش بینی بورس تهران، پیش بینی بورس. پیش بینی شاخص بورس، اخبار بورس 

پیش بینی بازار بورس یکشنبه 3 بهمن 1400

 

آراد پورکار، کارشناس و فعال بازار سرمایه، روند شاخص کل بورس را مورد تحلیل قرار داده و گفت : شاخص کل در روند نزولی قرار دارد، به طوری‌که بین کف و سقف و محدوده میانی این کانال در نوسان است. در حال حاضر نیز به‌ نظر می‌ رسد با توجه به معاملات امروز همچنان در روند نزولی باقی ماند.

وی بیان کرد : اولین منطقه‌ ای که می‌توان به عنوان محدوده حمایتی برای شاخص کل متصور شد، محدوده یک میلیون و 262 هزار واحد تا محدوده یک میلیون و 271 هزار واحد است. البته این محدوده به علت همپوشانی حمایتی کمتر، ضعیف عمل می کند. اما محدوده حمایتی یک میلیون و 247 هزار واحد، به علت برخوردار بودن حمایت کف کانال، حمایت معتبر تری است.

وی افزود : اینکه بازار همچنان در روند نزولی باقی بماند، دور از ذهن نیست. بنابراین به نظر می‌ رسد در معاملات فردا نیز بازاری منفی پیش‌ روی سهامداران باشد. با توجه به روند معاملات امروز و قدرت فروشندگان در آن، انتظار می‌رود فشار فروش به معاملات فردا نیز انتقال یابد.نظر کارشناسان در مورد بورس فردا

پورکار در انتها بیان کرد : رسیدن به نقاط حمایتی مذکور نیازمند جریان نقدینگی کافی است. نکته امیدوار کننده این است که ارزش معاملات این روز ها نسبت به گذشته بهبود یافته و در سیر صعودی قرار گرفته است. اما این مولفه باید حداقل در رقمی بالاتر از چهار هزار و 600 میلیارد تومان قرار بگیرد و خود را تثبیت کند، تا بازار در سیر صعودی باقی بماند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

 

درصورتی که برای مشاوره در تمامی زمینه های ذکر شده در سایت، به دانش چندین ساله ما در این زمینه نیاز داشتید می توانید با ایمیل یا شماره تلفن 9099075303 ( تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور و به ازای هر دقیقه 6000 تومان ) در ارتباط باشید تا از مزایای مشاوره حضوری سایت مشاوره دینا بهره مند گردید. همچنین می توانید از طریق فرم ارتباط با ما، پیام ها و انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید. سایت مشاوره دینا یک مرکز خصوصی و غیرانتفاعی است و به هیچ ارگان دولتی و خصوصی دیگر اعم از قوه قضاییه ، کانون وکلا ، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و …. هیچگونه وابستگی ندارد.

جهت ارئه انتقادات، پیشنهادات و شکایات با شماره تلفن 54787900-021 تماس حاصل فرمایید.


قانون مجازات اسلامی جدیدDownloads-icon


دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییهDownloads-icon


فرم پیش نویس ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی قوه قضاییهDownloads-icon


فرم پیش نویس ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستریDownloads-icon


ظرفیت پذیرش آزمون اخذ پروانه مشاوره خانوادهDownloads-icon

پیش‌بینی می‌شود شاخص کل فردا بین پنج تا ۱۰ هزار واحد رشد کند.

پیش بینی می‌شود فردا شاهد یک بازار با روند مثبت اما کم جان باشیم که با احتمال زیاد پشت شاخص یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد متوقف خواهد شد.

پیش بینی می‌شود بازار فردا هم تفاوتی با بازار امروز نداشته باشد شاید کمی فشار فروش کمتر شود اما روند همان است.

پیش بینی می‌شود بازار فردا با رشد پنج تا ۱۰ هزار واحدی همراه باشد و این رشد به کمک نمادهای گروه خودرویی و بانکی انجام شود.

پیش بینی می‌شود شاخص پس از رسیدن به محدوده یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد شاهد حمایت خوبی باشد و در نیمه دوم بازار نمادهای بزرگ به سمت دامنه مثبت…
نظر کارشناسان در مورد بورس فردا

پیش بینی می‌شود بازار فردا نیز منفی باشد و سپس در نیمه دوم بازار شاهد به تعادل رسیدن آن توسط نمادهای شاخص ساز باشیم.

پیش بینی می‌شود بازار فردا شاهد رشد ۵ تا ۱۰ هزار واحدی شاخص کل باشد و نمادهای گروه فلزی، پالایشی و پتروشیمی بیشترین تأثیر را بر روند معاملات…

پیش بینی می‌شود بازار فردا در نیمه اول شاهد رشد چهار تا هشت هزار واحدی و سپس در نیمه دوم تقاضا افزایش یابد و با پایان ۱۲ تا ۱۵ هزار واحدی مثبت…

پیش بینی می‌شود بازار فردا با روند منفی کار خود را آغاز کند و سپس در نیمه دوم بازار شاهد بهبود روند معاملات باشیم.

پیش بینی می‌شود بازار فردا _شنبه ۱۸ دی ماه_ شاهد رشد هشت تا ۱۰ هزار واحدی شاخص کل باشد.

پیش بینی می‌شود بازار فردا بین ۱۰ تا ۱۵ هزار واحد افت را تجربه کند.

با این وضعیت حجم و ارزش معاملات نمی‌توان انتظار رشد یا ریزش‌های شدید را داشت و نهایت تغییر نیز همین محدوده دو الی سه هزار واحدی است. شاخص کل…

پیش بینی می‌شود بازار فردا در ابتدا تعادلی و سپس شاهد افزایش حجم تقاضا باشد اما نمی‌توان انتظار رشد زیادی را از بازار داشت. پیش بینی می‌شود بازار…

پیش بینی می‌شود بازار فردا یکشنبه شاهد کاهش ۱۵ تا ۲۰ هزار واحدی شاخص کل باشد.

پیش بینی می‌شود بازار فردا شاهد رشد ۱۵ الی ۲۰ هزار واحدی شاخص کل باشد.

با توجه به وجود متغیرهای مثبت بنیادی و ارزشمندی نمادهای بازار انتظار می‌رود فردا بازار بتواند روند بهتری داشته باشد و بین ۱۰ تا ۱۵ هزار واحد…

با منفی دیروز احتمال تغییر روند را می‌دادیم اما با رشد امروز و شکست مقاومت پیش روی شاخص کل پیش بینی شروع یک روند صعودی جدید، موج سه میانی شاخص…

پیش بینی می‌شود که یک روند صعودی شارپ با میزان تغییرات ۲۵ تا ۳۰ هزار واحدی در صورت عبور از مقاومت و یا احتمال اصلاح ۱۵ تا ۱۰ هزار واحدی در صورت…

پیش بینی می‌شود بازار فردا یک روند متعادل داشته باشد و میزان تغییرات بازار در محدوده ۱۰ هزار واحد باشد.

پیش بینی رشد ۲۰ الی ۳۰ هزار واحدی شاخص کل را برای روز شنبه چهارم دی ماه خواهیم داشت.

پیش بینی می‌شود بازار فردا هم روند صعودی داشته باشد اما در صورتی که ارزش معاملات افزایش پیدا نکند شاهد افزایش سطح عرضه‌ها در نیمه دوم بازار خواهیم…

در کل در بین ۱۰ تصمیم این ۴ مورد مهم‌ترین آنها بود و پیش بینی می‌شود بازار بتواند روند معاملاتی بهتری را طی روزهای آتی به دست بیاورد. پیش بینی…

پیش بینی می‌شود بازار فردا منفی و در محدوده ۱۰ تا ۱۵ هزار واحد شاهد افت شاخص کل باشیم.

پیش بینی می‌شود روزهای آینده ارزش معاملات افزایش یابد و احتمالاً یک رشد ۱۰ تا ۱۵ هزار واحدی را برای روز یکشنبه داشته باشیم.

پیش بینی می‌شود بازار فردا متعادل به سمت مثبت بوده و میزان تقریبی تغییرات در محدوده ۱۰ هزار واحد باشد.

پیش بینی یک بازار تعادلی و ترجیحاً به سمت مثبت را برای روزهای آینده خواهیم داشت.

پیش بینی می‌شود چند روز اثر تکانه‌های منفی بر بازار همچنان وجود داشته باشد تا کمی روند معاملات بهبود یابد. پیش بینی می‌شود بازار فردا منفی و…

پیش بینی یک روند خنثی با نوسانات کم برای روز یکشنبه ۲۱ آذرماه داریم. تغییرات منفی و مثبت  در محدوده کمتر از ۱۰ هزار واحد خواهد بود.

یک کارشناس بازار سرمایه گفت:‌ در هفته جاری پیش بینی می‌شود گروه خودرویی لیدر بازار بوده و بازار را با خود همسو کند به طوری که در این هفته شاهد…

پیش‌بینی می‌شود بازار سرمایه فردا با رشد ۱۰ الی ۲۰ هزار واحدی همراه باشد.

تمامی حقوق این سایت برای خبرگزاری ایمنا محفوظ استنی نی سایت

نظر کارشناسان در مورد بورس فردا
نظر کارشناسان در مورد بورس فردا

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *