نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری
نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاریورود به سامانهورود

صندوق‌های با درآمد ثابت و پیش‌بینی سود یکی از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک هستند. همان‌طور که از نام آن‌ها مشخص است، صندوق‌های با درآمد ثابت را می‌توان به عنوان یک منبع قابل اتکای درآمدی به حساب آورد چرا که سود پرداختی این صندوق‌ها بسیار نزدیک به رقم پیش‌بینی شده است.

 

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

نرخ سود در صندوق‌های با درآمد ثابت بالا نیست ولی به‌طور معمول از نرخ سود بانکی-حتی سود سپرده بلندمدت- بیشتر است. به نظر شما دلیل این موضوع چیست و چرا افراد صندوق‌های با درآمد ثابت را به سرمایه‌گذاری در بانک ترجیح می‌دهند؟

صندوق‌های با درآمد ثابت و پیش‌بینی سود، بدون ریسک هستند. بدین معنی که امکان ضرر  در آن‌ها، با شرط رعایت حداقل روزهای ماندگاری که در هر صندوق متفاوت است، وجود ندارد. همان‌طور که می‌دانید، سرمایه‌گذاران همواره در پی برقراری تعادل بین ریسک و سود احتمالی هستند، از طرفی سود و ریسک در سرمایه گذاری، رابطه مستقیمی دارند. در نتیجه کسب سود معقول و نه چندان بالا در صندوق با درآمد ثابت در ازای ریسک صفر آن است. دلیل اصلی ریسک کم در صندوق‌های با درآمد ثابت به ساختار دارایی منحصر به‌فرد این صندوق‌ها مربوط می‌شود. عموماً این صندوق‌ها بین 80 الی 95 درصد از دارایی‌های خود را به شکل اوراق بهادار با درآمد ثابت مثل انواع صکوک بخش دولتی و خصوصی مانند اوراق مشارکت، اجاره، مرابحه و سایر دارایی‌های کم سود و کم ریسک(دارایی‌های مطمئن) نگه‌داری می‌کنند. 5 الی 20 درصد باقی‌مانده دارایی صندوق‌های با درآمد ثابت می‌تواند به سرمایه‌گذاری در سهام و سرمایه‌گذاری‌هایی با ریسک بالاتر از اوراق با درآمد ثابت اختصاص یابد که از طریق آن بتوان سود بالاتری در صندوق کسب کرد. از آن‌جا که کل دارایی‌های این صندوق‌ها از اوراق صکوک و سپرده بانکی متشکل نشده است، میزان سود صندوق‌های با درآمد ثابت از سود بانکی بیشتر است. بنابراین این دسته از صندوق‌ها برای افرادی که از سپرده بانکی به عنوان منبعی برای کسب سود استفاده می‌کنند(به‌ویژه برای مبالغ خرد)، گزینه بسیار مناسبی با سودآوری بیشتر به حساب می‌آیند.

نحوه سوددهی بانک‌ها و صندوق‌های با درآمد ثابت نیز شباهت‌ها و تفاوت‌هایی دارد. سوددهی هر دو به صورت پرداخت سود نقدی در بازه‌های زمانی مشخص است. پرداخت سود در صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت معمولا ماهانه یا به‌صورت هر ۳ ماه یکبار است و مواعد دریافت سود در بانک‌ها با توجه به نوع حساب متفاوت خواهد بود با ورود به صندوق‌های با درآمد ثابت و پیش‌بینی سود می‌توان از سود بدون نرخ شکست و متناسب با روزهای حضور در صندوق  بهره‌مند شد و مانند سپرده بانکی اینطور نیست که سررسید بلندمدت تعریف شود و برداشت پول قبل از سررسید معین -که معمولا در بانک‌ها از یک سال به بالاست- منجر به کاهش سود سرمایه‌گذار شود. در صندوق‌های سرمایه‌گذاری سود کامل به مبالغی که در بازه تعریف شده- معمولا یک یا سه ماه است- در صندوق حضور دارند تعلق می‌گیرد و در صورت حضور کمتر از بازه نیز به نسبت روزهای حضور سود کسب می‌شود.

موضوع دیگری که می‌تواند ذهن علاقه‌مندان به صندوق‌های با درآمد ثابت را به خود مشغول کند، امکان نقدشوندگی پول آن‌ها است. خوشبختانه در بسیاری از صندوق‌های با درآمد ثابت مانند صندوق لوتوس پارسیان و پیروزان، امکان نقدشوندگی پول در همان روزِ ثبت درخواست وجود دارد و در صورتی که سرمایه‌گذار تمایل به خارج کردن سرمایه خود از صندوق داشته باشد، کافیست درخواست ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری خود را ثبت کرده تا مبلغ مورد نظر به حساب فرد واریز شود. در صندوق لوتوس پارسیان و پیروزان، در همان روز ثبت درخواست به ازای هر واحد ۱۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنید که در واقع اصل سرمایه شماست و روزِ کاری بعد از آن نیز سود پول خود را دریافت می‌کنید همچنین وجود ضامن نقدشوندگی در این دو صندوق، نکته‌ی مثبت دیگری است که بازگشت پول سرمایه‌گذاران را تحت هر شرایطی تضمین می‌کند.

 

صندوق‌های با درآمد ثابت، به دلیل دوره پرداخت سود کوتاه‌تر و به‌طور کلی نقد شوندگی بهتر، گزینه بهتری نسبت به اوراق صکوک هستند. چرا که معمولا اوراق صکوک دوره بازپرداخت چهارماهه، شش ماهه، سالانه و حتی چندین ساله دارند اما دوره پرداخت سود در صندوق‌های با درآمد ثابت، معمولا ماهانه یا هر سه ماه یکبار است.

 

به‌طور کلی صندوق‌های با درآمد ثابت و پیش‌بینی سود، سودی با دامنه تغییرات کم و معمولا بیشتر از بانک دارند و گزینه‌ای جذاب برای افراد ریسک‌گریز هستند. همچنین انتخاب این صندوق‌ها توسط سرمایه‌گذارن ریسک‌پذیرتر نیز باعث ایجاد تنوع در سبد سرمایه‌گذاری شده که با کنترل ریسک پورتفولیو، سرمایه‌گذاری مطمئن و هدفمندی را رقم می‌زند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فرصت‌های سرمایه‌گذاری بدون ریسک با سودِ بیشتر از سپرده بانکی، به صفحات صندوق لوتوس پارسیان و صندوق پیروزان مراجعه کنید.

با صندوق‌های سرمایه‌گذاری لوتوس بیشتر آشنا شوید.

اشتراک با دوستان

اگر پرسشی دارید، تردید نکنید

با ما در ارتباط باشیدورود به سامانهورود

پیش‌تر با صندوق‌های سرمایه‌گذاری آشنا شدیم. صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از بهترین و محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در تمام جهان هستند. سودآوری بسیار مناسب، ریسک کمتر، سبدگردانان حرفه‌ای و…، همه و همه از نکات مثبت صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند. اما قطعا برای هر فرد این سوال پیش می‌آید که چگونه باید به این صندوق‌ها اعتماد کرد؟ آیا صندوق‌ها، یک سرمایه‌گذاری مطمئن به‌شمار می‌آیند؟ با ما باشید تا پاسخ این سوالات را دریافت کنید.

 

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

بسیاری از افراد، پیش از ورود به صندوق‌های سرمایه‌گذاری این سوال را دارند که آیا صندوق‌ها زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کنند یا خیر. دلیل شکل‌گیری این سوال نیز مشخص است. عموم مردم بر این باورند که چون بانک‌ها زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کنند پس می‌توان به آن‌ها اطمینان کرد. به عنوان فردی مطلع در حوزه سرمایه‌گذاری، باید بدانید که نهاد ناظر بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های تامین سرمایه با بانک‌ها متفاوت است.

 

صندوق‌های سرمایه‌گذاری، در مراحل اولیه تاسیس، باید مجوزهای مختلفی دریافت کنند. این مجوزها به‌طور کلی، از سازمان بورس و اوراق بهادار کشور اخذ می‌شوند. همچنین تاسیس شرکت تامین سرمایه و صندوق‌های ذی‌ربط، روند قانونی دشواری دارد که سازمان نام‌برده در کلیه مراحل از صحت اسناد، موجودی سرمایه کافی و همچنین از اعتبار بنیان‌گذاران اطمینان کسب می‌کند. همچنین این شرکت‌ها می‌بایست از همه لحاظ حداقل‌های مورد نظر برای سرمایه‌گذاری مطمئن را رعایت کنند. به‌طور کلی برای ثبت و شروع به کار یک صندوق سرمایه‌گذاری، مراحل متعددی طی می‌شود و این شرکت‌ها در تمام این مراحل باید اساسنامه و نقشه کسب و کار داشته باشند تا بتوانند با موفقیت به ثبت برسند. بنابراین اگر صندوقی مجوزهای لازم را دارد، می‌توانید از نظر قانونی، کاملا به آن اعتماد کنید. به‌خاطر داشته باشید که صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت نظر سازمان بورس فعالیت می‌کنند، نه بانک مرکزی!

 

برای افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری مطمئن هستند، ضامن نقدشوندگی در صندوق‌ها می‌تواند یکی از ارکان اطمینان‌بخش باشد. ضامن نقدشوندگی، شخصیتی حقوقی است. در شرایطی که صندوق سرمایه‌گذاری نتواند تمام یا بخشی از پول لازم برای بازگرداندن اصل پول یا سود آن به سرمایه‌گذاران را در موعد مقرر پرداخت کند، پرداخت پول به سرمایه‌گذار توسط ضامن نقدشوندگی انجام می‌­شود.

در صورتی که فرد ریسک‌گریزی هستید که می‌خواهید یک سرمایه‌گذاری مطمئن با دریافت سود دوره‌ای داشته باشید، پیشنهاد ما به شما صندوق‌های سرمایه‌گذاری لوتوس پارسیان و پیروزان هستند. این دو صندوق با درآمد ثابت و پیش‌بینی سود، گزینه‌های قابل اتکایی هستند که سودی بیشتر از سپرده بانکی به همراه دارند. همچنین این صندوق‌ها دارای ضامن نقدشوندگی نیز هستند.

 

مسئله دیگر در سرمایه‌گذاری مطمئن، اطمینان به تحلیلگران و گردانندگان سرمایه در صندوق‌ها و به عبارتی، اعتبار مدیر صندوق است. این مورد تا حد زیادی به شما و انتخابتان بستگی دارد. معمولاً اکثر صندوق‌ها کادر مجربی دارند اما این که بهترین انتخاب کدام است، به سابقه صندوق و البته شرکت مدیر صندوق وابسته است. همچنین در جریان باشید که نحوه مدیریت دارایی، کارمزد و البته دوره پرداخت از مهم‌ترین فاکتورهای هر صندوق است. در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها را دارید، می‌توانید به کمک مطالبی که پیش‌تر درباره انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری مانند صندوق‌های با درآمد ثابت، صندوق‌های نیکوکاری و صندوق‌های سهامی به شما گفتیم، بهترین صندوق متناسب با ترجیحات شخصی خود را انتخاب کنید.

در لوتوس پارسیان، طیف گسترده‌ای از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد که به دلیل شفافیت بالا عملیات و سابقه مناسب در ارائه خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی، می‌توانید با اطمینان‌خاطر صندوق مناسب خود را انتخاب کرده و سرمایه‌گذاری مطمئن را شروع کنید. همچنین در لوتوس پارسیان از مجرب‌ترین متخصصین و کارشناسان مالی کمک گرفته‌ایم تا مطمئن باشیم سرمایه‌ی صندوق به بهترین نحوه و با بالاترین بازدهی سرمایه‌گذاری شود.

 با صندوق‌های سرمایه‌گذاری لوتوس بیشتر آشنا شوید.

اشتراک با دوستان

اگر پرسشی دارید، تردید نکنید

با ما در ارتباط باشید

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

* لطفا در مورد ایجاد تاپیک و نظرسنجی قبل از ثبت دقت فرمایید زیرا امکان ویرایش و یا حذف مطلب بعد از ارسال وجود ندارد.
همچنین شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت نیز می‌باشید.

سلام 

میخوام بدونم کیا سرمایه گداری کردن توی صندوقها؟

تقریبا چقدر سوددهی داره؟

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

کدوم صندوق سرمایه گذاری کردین؟

فک کنم ۱۷ تا ۲۱ درصده سود دهی شون

گنجینه زرین

شما خودتون سرمایه گذاری کردین؟

 

عزیزم من هم درست تجربه مشابه تورو داشتم تا اینکه با دکترساینا آشنا شدم. هم مشکلم برطرف شد هم جواب سوال‌هام رو گرفتم.

 پیشنهاد می‌کنم تو هم اینجا کلیک کنی و سوالت رو باهاشون درمیون بزاری.

صندوق ها متفاوت هستن

صندوق سود ثابت داریم و غیر ثابت

سود سال قبل همه صندوق ها تو سایت موجوده، نگاه کنین مشخصه 

دارایکم تکلیفش مشخص شده من خریدم ولی داخل سبدم نیست که 

من داشتم . اصلا خوب نیست . خودت برو توی بورس یا سکه و طلا بخر 

بله دیدم 

منظورم سود صندوقهای غیر ثابت هست 

خواستم اگه تجربه کسی داره بگه 

از بانک بهتره ؟میخوام یه مقداری از بانک دربیارم بزارم صندوق

چرا خوب نیست؟سود ثابت بودی یا غیر ثابت؟

بله از بانک خیلی بهتره

شما تو صندوق واحد میخرید، و بعد اون واحد رو ابطال میکنید 

نه صندوق برای افراد مبتدی خیلی بهتره

ی سوال اگر سهام آزاد کنی ولی فعلا نفروشید میشه؟ یعنی کلا هییچ کاری نکنم تا وقتی ک بخوام بفروشم.

ی سوال دیگه اگر در آینده بخوام بفروشم تو بورس، سخته یا می تونم؟

تو بورس صفرم

مرسی 

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

برادرم دکترای حسابداری هست 

توی بورسه میخوام بدم اون برام سرمایه گذاری کنه توی صندوق

ولی یه کم استرس دارم خخخ

بانک لعنتی سودش خیلی کمه

سهام عدالت همه آزاد شده، منظورتون انتخاب روش مستقیمه احتمالا، بله میشه روش مستقیم رو انتخاب کنی و هر وقت دلت خواست بفروشی

یکم اطلاعاتت رو ببری بالا، خرید و فروش خیلی راحته

بله همون بود منظورم 

ممنونم

چه بهتر

صندوق غیر ثابت بوده که پارسال تا 45 درصد سود داده

کاش شما همین عرضه سهام دولت که دومیلیون بود میگرفتین

خواهش میکنم

فقط برا خرید و فروش سهم تو بورس باید یوزرنیم و پسورد کارگذاری رو بگیری ها 

کدوم کارگزاری ؟ هر کارگزاری باشه فرق نداره؟

بله هر کارگذاری باشه مهم نیست

مفید خوبه، تدبیرگران فردا خوبه

اهان، ممنونم

واقعا امثال من رو فقط سردرگم کردن چه کاریه اخه

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت

قوانین و مقررات

نی‌نی‌سایت می‌باشید

مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و
آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین
مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. لطفاً پیش از استفاده از سایت
صفحه
“شرایط استفاده از سایت”
را مطالعه فرمایید. استفاده از این سایت
بدان معناست که شما قبلاً صفحه “شرایط استفاده از سایت” را مطالعه کرده
و به مفاد آن واقفید. نقل مطالب این سایت با ذکر منبع و نشانی اینترنتی سایت بلامانع است

برای افرادی که به تازگی به بازار سرمایه ورود پیدا کرده‌اند، صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از بهترین گزینه‌ها برای فعالیت در بورس است. چرا که ریسک آنها نسبت به سرمایه‌گذاری مستقیم بسیار کمتر است.

در ادبیات اقتصادی معمولا سود و زیان دو بال همراه با هم بوده‌اند. فعالان اقتصادی همواره پذیرفته‌اند که سرمایه‌گذاری آنها در هر حوزه‌ای با یکی از دو حالت سود و زیان همراه خواهد بود. با این حال، آنها تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا ریسک حاصل از این کار را به شدت کاهش دهند. 

استخوان‌خرد کرده‌های دنیای سرمایه‌گذاری بهتر می‌دانند که هر روشی برای انجام سرمایه‌گذاری با ریسک‌های خاص خود همراه است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی نیز از این قضیه مستثنی نیستند. اخیرا بسیاری از افراد جامعه رو به بازار سرمایه آورده‌اند. بسیاری از آنها از دانش کافی برای انجام این کار برخوردار نیستند که همین امر ریسک فعالیت را بالا خواهد برد. 

برای افرادی که به تازگی به بازار سرمایه ورود پیدا کرده‌اند، صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از بهترین گزینه‌ها برای فعالیت در بورس است. چرا که ریسک آنها نسبت به سرمایه‌گذاری مستقیم بسیار کمتر است. این صندوق‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. ما در مقاله زیر به انواع صندوق‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری و تفاوت آنها اشاره کرده‌ایم. 

برای افراد تازه‌کار در بازار سرمایه همواره سوال است که محدودیت‌ها و معایب صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی چیست؟ بهتر است قبل از اشاره به این موضوع در نظر بگیریم که منظور از معایب در اینجا بیشتر ریسک صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. این ریسک با توجه به میزان دانش فرد، سرمایه و انتظارات وی از سرمایه‌گذاری مشخص خواهد شد. به نحوی که ممکن است افرادی که از دانش بورسی برخوردار هستند اساسا در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری نکنند. 

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

البته در سالیان اخیر و به علت تلاطم‌های موجود در اقتصاد ایران و ورشکستگی موسسات مالی و اعتباری، برخی از افراد ممکن است نسبت به صندوق‌های بورسی نیز بدبین شده باشند. به گونه‌ای که برای برخی از سرمایه‌گذاران ورشکستگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز محل ابهام است. در پاسخ باید گفت سازوکار صندوق‌های بورسی اساسا با موسسات مالی بسیار تفاوت داشته و نمی‌توان آنها را با هم مقایسه کرد. این صندوق‌ها تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و دارای مجوز هستند و دارای چندین سال سابقه فعالیت هستند. با این حال ما در مقاله فوق به طور مفصل به این سوال پاسخ داده‌ایم. در ادامه به زبان ساده به مهم‌ترین معایب صندوق‌های سرمایه‌گذاری اشاره خواهیم کرد. 

 به طور کل میزان بازگشت سرمایه در این صندوق‌ها نسبت به روش مستقیم کمتر خواهد بود. هر چند امکان دارد که برخی اوقات شما در روش مستقیم دچار زیان شوید اما سود خوبی در صندوق‌ها به دست آورید. با این حال، به طور میانگین و متوسط میزان سود و بازدهی صندوق‌های مشترک کمتر از روش مستقیم خواهد بود. به همین دلیل است که معمولا افرادی که از دانش لازم برخوردار هستند، بیشتر تمایل دارند تا به روش مستقیم سرمایه‌گذاری کنند. 

البته باید این نکته را نیز در نظر گرفت که صندوق‌ها نیز انواع مختلفی دارند که میزان بازدهی و ریسک هر کدام از آنها متفاوت است. به عنوان مثال، معمولا میزان بازدهی صندوق‌های درآمد ثابت تفاوت محسوسی با روش معامله‌گری مستقیم دارد. در برخی از اوقات ممکن است درصد سود این صندوق‌ها نزدیک یا به اندازه درصد سود سپرده‌های بانکی باشد. هر چند که معمولا این صندوق‌ها نیز تلاش می‌کنند که بازدهی آنها بالاتر از نرخ سود بانکی باشد. 

 در این روش از سرمایه‌گذاری شما سرمایه خود را به صندوق‌ها سپرده و چندان تسلط خاصی بر نحوه مدیریت کردن آنها ندارید. به عنوان مثال، افراد نمی‌توانند انتخاب کنند که کدام سهام را خریداری کرده یا در چه شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری کنند. از این حیث می‌توان سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مشترک را همانند سرمایه‌گذاری در بانک دانست. 

هر پند که معمولا مدیران صندوق‌ها با استفاده از دانش و تخصص خود تلاش می‌کنند تا بهترین نوع سرمایه‌گذاری را انجام دهند، اما تقریبا می‌توان گفت که میزان تسلط افراد بر چگونگی مدیریت کردن دارایی‌هایشان صفر است. آنها اطلاعی ندارند که سهام‌های خریداری شده توسط صندوق‌ها چه اندازه بازدهی دارند. ممکن است میزان بازدهی آنها بیشتر از حدی باشد که سود دریافت می‌کنند. 

البته ناگفته نماند که این کار برای بسیاری از سهامداران مفید خواهد بود. چرا که نیازی به صرف وقت و هزینه جهت مدیریت کردن دارایی خود در بازار سرمایه نخواهند داشت. آنها صرفا سود و بازدهی سرمایه‌گذاری‌شان را دریافت می‌کنند.

مزایا و معایب صندوق‌های سرمایه‌گذاری 

صندوق‌های مشترک دارای دفاتر، کارمندان و هزینه‌های جاری متعدد هستند. معمولا روال به این صورت بوده که مدیران صندوق از محل سود و بازدهی سرمایه‌گذاری، هزینه‌های جاری صندوق را پرداخت می‌کنند. همین مساله باعث می‌شود که میزان بازدهی صندوق‌ها کمتر از سرمایه‌گذاری مستقیم شود. 

نکته دیگر در این خصوص آن است که سهامداران معمولا اطلاعی از میزان هزینه‌های جاری صندوق ندارند. بنابراین ممکن است که برخی از صندوق‌ها هزینه‌های بیشتری داشته و برخی دیگر کمتر باشد. این مساله تاثیر محسوسی بر میزان بازدهی سرمایه‌گذاری خواهد داشت. 

 در روش سرمایه‌گذاری مستقیم سهامداران می‌توانند در مجامع شرکت‌ها شرکت کنند و دارای حق رای هستند. اما در این روش سهامداران از چنین حقی برخوردار نیستند که یکی از محدودیت‌های صندوق‌های مشترک به شمار می‌رود. چرا که برای برخی از سهامداران حق حضور در مجامع بسیار مهم است. البته در برخی حالات خاص و زمانی که افراد سهام صندوق سرمایه‌گذاری 

ما به مهم‌ترین معایب صندوث‌های سرمایه‌گذاری اشاره کردیم، هر چند که ممکن است برخی محدودیت‌های دیگر نیز وجود داشته باشد که بنا به انواع مختلف صندوق‌ها می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه به بیان مهم‌ترین مزایای صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌پردازیم. 

علی‌رغم برخی از ریسک‌ها و محدودیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اما مزایای متعددی را نیز می‌توان برای آنها در نظر گرفت. به همین دلیل استقبال از آنها روز به روز در حال افزایش است. از جمله مهم‌ترین این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

یکی از مهم‌ترین مزایای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صرفه‌جویی در وقت و زمان افراد سهامدار است. چرا که در این روش سهامداران نیازی به تحلیل و رصد بازار نداشته و این کار بر عهده صندوق خواهد بود. به همین دلیل آنها می‌‌توانند یک درآمد دوم بدون صرف وقت خاصی داشته باشند. 

این در حالی است که در روش سرمایه‌گذاری مستقیم، افراد علاوه بر تسلط به دانش بورسی باید هر هفته یا همه روزه بخشی از اوقات خود را به مدیریت سهام خود اختصاص دهند. این مساله برای افرادی که شغل دیگری دارند، می‌تواند دردسرساز باشد. 

مساله دیگر آن است که در این روش افرادی چندان نیازی به کسب تخصص و دانش بورسی و شرکت در دوره‌های آموزشی بازار سرمایه نخواهند داشت. بنابراین از این منظر نیز در زمان و هزینه آنها صرفه‌جویی قابل توجه خواهد شد. 

 معمولا مدیران و دست‌اندرکاران صندوق‌ها از افراد ذی‌نفوذ و صلاحیت‌دار در عرصه بازار سرمایه‌ هستند. آنها دارای سال‌ها سابقه و تجربه در این خصوص بوده و قادر به ارائه تحلیل‌های تکنیکال و بنیادین در خصوص سهام شرکت‌های مختلف هستند. 

دست‌اندرکاران صندوق‌ها عموما با سایر حوزه‌های سرمایه‌گذاری از جمله سرمایه‌گذاری در بازارهای طلا، ارز، سکه، مسکن و اوراق بدهی آشنایی دارند. چرا که برخی از صندوق‌ها باید سرمایه سهامداران را در این بازارها سرمایه‌گذاری کنند. 

تخصص و تجربه دست‌اندرکاران صندوق باعث می‌شود تا ریسک سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا کند و این موضوع مهم‌ترین مزیت سرمایه‌گذاری در آنها به شمار می‌رود. البته میزان ریسک در انواع مختلف صندوق‌ها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال، معمولا صندوق‌های درآمد ثابت دارای کمترین میزان ریسک سرمایه‌گذاری هستند. 

در روش مستقیم معمولا در بسیاری از اوقات به اصطلاح صف فروش شکل می‌گیرد که باعث می‌شود میزان و درجه نقدشوندگی سرمایه آنها کاهش پیدا کند. بنابراین در برخی از مواقع آنها ممکن است متحمل ضرر و زیان شوند. چرا که تاخیر در فروش سهام می‌تواند منجر به کاهش قیمت آن شود. 

با این حال، در روش غیرمستقیم، سهامداران معمولا می‌توانند در هر بازه زمانی درخواست خود جهت فروش سهام و دریافت سود را ارائه دهند. به همین دلیل از این منظر درجه نقدشوندگی بسیار بالاتری نسبت به روش مستقیم دارد. میزان نقدشوندگی سرمایه در صندوق‌ها به نحوی است که برخی از آنها دارای ضامن نقدشوندگی هستند که سهامداران می‌توانند از آن استفاده کنند. 

 اگرچه برخی اعتقاد دارند که میزان بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارای تفاوت محسوسی با روش مستقیم است، اما واقعیت معمولا چیز دیگری را نشان می‌دهد. از آنجا که مدیران صندوق‌ها از دانش کافی برای سرمایه‌گذاری برخوردار هستند، بنابراین معمولا در حوزه‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که از بازدهی آن مطمئن باشند. 

ضمن آنکه نباید این نکته را نیز فراموش کنیم که صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسته به نوع صندوق معمولا تمام یا بخشی از سرمایه خود را در سپرده‌های بانکی یا برخی حوزه‌های مشابه دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند. به همین دلیل هم از اطمینان بالایی برخوردار بوده و هم تنوع در سرمایه‌گذاری، ریسک آن را بسیار کاهش می‌دهد. 

ما در این مقاله به مهم‌ترین مزایا و معایب صندوق‌های سرمایه‌گذاری اشاره کردیم. با این حال، این صندوق‌ها مزایا و معایب دیگری نیز دارند که جهت اطلاع دقیق از آنها و چگونگی سرمایه‌گذاری می‌توانید با خبرگان سرمایه‌گذاری مشورت بگیرید.

مشاوره تلفنی یا حضوری

همین الان مشاوره بگیر !

 

تامین مالی، سرمایه گذاری، بورس و بازار سرمایه و چگونگی همکاری با سرمایه گذار مهم ترین زمینه هایی هستند که احسان رضاپور نیک رو به عنوان مشاور تامین مالی و سرمایه گذاری می تواند در کنار شما باشد.

احسان طیبی ثانی دارای ۱۰ سال سابقه کار اجرایی در مراکز مالی مختلف به ویژه کارگزاری‌ها، دارای انواع گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه و از مدرسین حوزه مالی در دانشگاه‌های برتر کشور

پرویز بابایی، مشاور امور مالی و مالیاتی، تسلط به تهیه صورت‌های مالی، بستن حساب‌ها، ارسال اظهارنامه، سایر امور مالیاتی و ارزش‌گذاری استارت‌تاپ‌ها

انواع سرمایه‌گذاری و روش‌های سرمایه‌گذاری به حدی متنوع بوده که حتی با کمترین سرمایه نیز می‌توان به کسب سودی منطقی در بلندمدت یا کوتاه‌مدت امیدوار بود.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورسی انواع مختلفی دارند که مزایا، معایب و میزان ریسک آنها با یکدیگر تفاوت دارد.

با مشاوره تلفنی سهام عدالت، در سریع‌ترین زمان به پاسخ سوالات خود در زمینه واگذاری و فروش این سهام برسید.

جذب سرمایه‌گذار برای ایده نیاز به درک درستی از خواسته‌های سرمایه‌گذاران و ارائه درست طرح و ایده خود به آنها دارد.

این روزها بسیاری از شهروندان عادی جامعه از یکدیگر سوال می‌پرسند که آیا سرمایه‌گذاری در بورس خوب است؟ اینگونه سوالات نشان می‌دهند که معمولا فرد سوال‌کننده اساسا شناخت درستی از بازار سرمایه ندارند.

نوسانات پایین، رشد آهسته و پیوسته، نقدشوندگی بالا و تنوع در سرمایه‌گذاری از جمله مواردی هستند که جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا را دوچندان می‌کنند.

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری در مسکن، طلا، بورس، سکه یا ارز هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد و در پاسخ به سوالات طلا بخریم یا ملک؟ طلا یا مسکن؟ سرمایه‌گذاران باید به فاکتورهای متعددی توجه کنند.

سرمایه‌گذاری در ملک همانند بازارهای مالی دیگر ویژگی‌های خاص خود را دارد. قبل از سرمایه‌گذاری در مسکن بهتر است با معایب و مزایای آن آشنا شوید تا با اطمینان بیشتری تصمیم بگیرید.

موفقیت سرمایه‌گذاری در زمان رکود یا تورم؛ تا حد زیادی بستگی به تشخیص درست زمان ورود یا خروج از بازار و همچین میزان نقدینگی شما خواهد داشت.

برخی از ترفندهای خرید و فروش سهام وجود دارند که حتی سهامداران تازه‌کار نیز با در نظر گرفتن آنها می‌توانند حاشیه سود خود را تا حدی زیادی تضمین کنند.

سوال خودتون رو به با جزئیات کامل مطرح کنید تا مشاوران برتر الوبیزنس به اونها جواب
بدهند

با سلام یه مورد رو هم خواستم اشاره کنم که صندوقها هم مثل بانک پول مشتری رو در ابتدای سرمایه گذاری تا حدود یک سال بلوکه میکنند یعنی شما اگه بخوای پولت رو پس بگیری با درصد نسبتا زیادی زیر قیمت صدور واحدها باید واحدهای صندوقت رو ابطال کنیبرای من که با صندوق اندوخته پایدار سپهر این اتفاق افتاد صدور رو میگذارند درست تو پیک قیمت ماهانه و حتی سالانه انجام میدند الان من اصل پولم از حدود ۱۲۰ میلیون در طول یک ماه بین سه و نیم میلیون تا یک و نیم میلیون زیر قیمت سرمایه گذاری اولیه‌ام نوسان دارهکه این باعث میشه در صورت ابطال سودی خیلی کمتر از سود ادعایی مسئولین صندوق دریافت کرده باشم حتی کمتراز سود پانزده درصد بانک


سلام و وقت بخیر بسیار ممنون از نظرتون

سلام خسته نباشید، قیمت هر واحد صندوق سرمایه گذاری مختلط چقدره؟ و چگونه باید این صندوق‌ها رو بخریم؟

قیمت هر واحد بسته به هر صندوق متفاوت هست. برای اطلاعات بیشتر مطلب زیر که در مورد صندوق‌های مختلط هست رو مطالعه کنید حتما. https: //alobiz. com/blog/Mutual-Investment-Fund/

شرکت سبدگردان آگاه با 20 میلیارد ریال سرمایه ثبت شده، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی آگاه شروع به کار کرده است. با تجربه سال‌ها مدیریت سرمایه، این شرکت قادر است دارایی شما را در بورس اوراق بهادار مدیریت کند.
کسب سود بدون نیاز به درگیری‌ها و دغدغه‌های فکری و کمک تیم مدیریت سرمایه آگاه و تحلیلگران برتر اکنون برای شما فراهم شده است.

هدف از تشکیل صندوق سرمایه گذاری، جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و تشکیل سبدی از دارایی ها و مدیریت این سبد با هدف کسب بالاترین بازدهی صندوق های سرمایه گذاری است. سرمایه‌گذاری در صندوق‌ های سرمایه گذاری، مزیت‌های مختلفی نسبت به سرمایه‌گذاری فردی دارد؛ استفاده از نیروی متخصص و باتجربه و همچنین سرمایه گذاری بر روی دارایی های مناسب و متنوع سبب کاهش ریسک سرمایه گذاری می‌شود، همچنین با توجه به آنکه هزینه های مختلف از جمله هزینه بکارگیری نیروی متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار بین تمام سرمایه گذاران تقسیم میشود، سرانه هزینه هر سرمایه‌گذار کاهش می‌یابد؛ علاوه بر موارد فوق صندوق کلیه حقوق اجرایی از قبیل دریافت سود و کوپن اوراق بهادار را انجام می‌دهد و نیازی به اقدام سرمایه‌گذار نمی‌باشد.

مدیریت دارایی آگاه با بیش از ۱۳ سال سابقه فعالیت در زمینه سرمایه گذاری اوراق بهادار و مدیریت دارایی، مدیریت چند صندوق سرمایه گذاری مختلف را برعهده دارد، که سرمایه گذاران ارجمند می‌توانند با توجه به نیازهای خود و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه از اولین صندوق های سرمایه گذاری تاسیس شده در بورس است، که از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده است و یک صندوق سهامی مبتنی بر صدور و ابطال است.

اطلاعات مرتبط با صندوق های سرمایه گذاری دارای مجوز فعالیت در بورس، اعم از بازدهی دوره های مختلف, عمر صندوق، دارایی‌ها و … را می‌توان در سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران به آدرس www.fipiran.com  مشاهده نمود.

صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه (تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸) با بیش از ۳۵ هزار درصد بازدهی از ابتدای تاسیس، به عنوان پربازده ترین صندوق سرمایه گذاری مشترک در بورس تهران شناخته می‌شود؛ هم اکنون این صندوق بالغ بر ۷۷۰ میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت دارد که زیر نظر شرکت سبدگردان آگاه مدیریت می‌شود، از دیگر ارکان صندوق میتوان به متولی آن به نام مؤسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت ایران مشهود اشاره نمود که وظیفه نظارت بر صندوق را بر عهده دارد.

جهت اطلاع از نحوه صدور و ابطال واحدهای صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه و همچنین قیمت روز هر واحد صندوق می‌توانید به آدرس اینترنتی این صندوق به نشانی www.agah-fund.ir  مراجعه فرمایید.

صندوق‌های سرمایه گذاری از منظر نحوه معامله به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند: نوع اول برمبنای صدور و ابطال هستند که می‌توان به صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه اشاره نمود، و نوع دوم صندوق های قابل معامله است. این نوع صندوق‌ها همانند سهام قابل خرید و فروش در بورس اوراق بهادار می‌باشند؛ برای معامله این نوع صندوق ها نیاز به داشتن کد بورسی می‌باشد، جهت دریافت کد بورسی به ساده‌ترین روش می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی www.ex.agah.com  مراجعه فرمایید.

صندوق قابل معامله (ETF) آگاس از نوع در سهام است و با اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز نمود؛ هم اکنون (تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱) خالص ارزش دارایی های این صندوق که تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه به فعالیت می‌پردازد بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان و بازدهی این صندوق از ابتدای تأسیس (۱ آذر ۱۳۹۴) بیش از ۲۸۰۰% است.

برای خرید و فروش واحدهای صندوق بادرآمد ثابت یاقوت آگاه نیاز به داشتن کد بورسی می‌باشد، جهت دریافت کد بورسی به ساده‌ترین روش می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی www.ex.agah.com  مراجعه فرمایید.

صندوق قابل معامله (ETF) یاقوت از نوع درآمد ثابت است و با اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار از سال ۱۳۹۹ فعالیت خود را آغاز نمود؛ هم اکنون (تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱) خالص ارزش دارایی های این صندوق که تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه به فعالیت می‌پردازد بالغ بر ۳ هزار و ۶۳ میلیارد تومان و بازدهی این صندوق از ابتدای تأسیس (۲۰ فروردین ۱۳۹۹) بیش از ۳۷% است.

برای خرید و فروش واحدهای صندوق بادرآمد ثابت همای آگاه نیاز به داشتن کد بورسی می‌باشد، جهت دریافت کد بورسی به ساده‌ترین روش می‌توانید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی www.ex.agah.com  مراجعه فرمایید.

صندوق قابل معامله (ETF) همای از نوع درآمد ثابت و با پرداخت سود ماهانه است و با اخذ مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار از مرداد ۱۴۰۰ فعالیت خود را آغاز نمود؛ هم اکنون (تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۱) خالص ارزش دارایی های این صندوق که تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه به فعالیت می‌پردازد بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان و بازدهی این صندوق از ابتدای تأسیس (۳۱ مرداد ۱۴۰۰) بیش از ۸% است.

صندوق سرمایه گذاری زمرد آگاه با کسب مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را از شهریور سال ۱۴۰۰ آغاز کرده است. این صندوق از نوع در سهام و مبتنی بر صدور و ابطال می‌باشد.

اطلاعات مرتبط با صندوق های سرمایه گذاری دارای مجوز فعالیت در بورس، اعم از بازدهی دوره های مختلف, عمر صندوق، دارایی‌ها و … را می‌توان در سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران به آدرس www.fipiran.com  مشاهده نمود.

صندوق سرمایه گذاری زمرد آگاه (تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸) ۶-% درصد بازدهی از ابتدای تاسیس ایجاد کرده است. هم اکنون این صندوق بالغ بر ۹۳۰ میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت دارد که زیر نظر شرکت سبدگردان آگاه مدیریت می‌شود. جهت اطلاع از نحوه صدور و ابطال واحدهای صندوق سرمایه گذاری زمرد آگاه و همچنین قیمت روز هر واحد صندوق می‌توانید به آدرس اینترنتی این صندوق به نشانی www.zomorodfund.ir مراجعه فرمایید.

بازدیدها: 55,791

سلام

صندوقهای سرمایه گذاری اگاه بسیار عالی هستند برای افراد ی که تخصص کافی در خرید و فروش سهام در بورس ندارند.

سپاسگزارم

امروز ۱۰ اردیبهشت بازار مثبت ۳/۵ و کل بازار سبز بوده اما صندوق آگاس منفی ۶ بوده و باعث ضرر سهامدار به اندازه ۹/۵ درصد تو یک روز شده ، شما به این صندوق میکید خوب ؟؟؟
سبدگردان ها تو این روز یکپارچه سبز و این شاخص چطور تونستن به عدد منفی ۶ برسند هم واقعا عجیبه

با سلام و احترام
دوست عزیز، در صندوق های قابل معامله شما می‌توانید واحدهای آن را مانند سهام شرکت‌ها تنها در سامانه‌های معاملاتی خرید و فروش کنید. در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

سلام.چطورمیتونم سهم بخرم.من اطلاعات چندانی ندارم .ایامیشه سهم خریدبعد یکی به عنوان نماینده خریدوفروش کنه؟

با سلام و احترام

برای اینکه خودتون خرید و فروش کنید ابتدا نیاز است که کد بورسی دریافت کنید؛ برای اینکار باید به سایت آگاه اکسپرس مراجعه و ثبت نام کنید و برای احراز هویت به صورت حضوری به یکی از شعب کارگزاری آگاه یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنید. اگر زمان یا دانش خرید و فروش را ندارید می‌توانید سرمایه خود را در اختیار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد صندوق‌ها می‌توانید لینک‌های زیر را مطالعه فرمایید:
صندوق‌های سرمایه گذاری
انواع صندوق‌های سرمایه گذاری

در صورتی که سرمایه شما بیش از ۱ میلیارد تومان باشد برای شما سبدگردانی اختصاصی انجام می‌پذیرد؛ برای آشنایی با سبدگردانی اختصاصی می‌توانید لینک های زیر را مطالعه فرمایید و یا با شماره تلفن ۹۱۰۰۴۰۰۱ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید:
سبدگردانی اختصاصی
سبدگردانی؛ فرصتی برای سرمایه‌گذاری

سلام باید ثبت نام سجام انجام بدین و کدبورسی بگیرین و ثبت کارگزاری کنید بصورت آنلاین خرید و فروش کنید

با سلام و احترام
این جور که من تو سایت دیدم، کارگذاری آگاه دارای ۷ صندوق می باشد، آیا برای تمامی این ۷ صندوق باید ثبت نام جداگانه انجام بشه و هر کدوم سایت مختص به خودشون رو دارن؟
آیا ثبت نام صندوق هم نیاز به احراز هویت داره؟ و آیا احراز هویت صندوق رو میشه از طریق شعب کارگذاری آگاه شهر خودمون انجام داد؟
آیا فقط صندوق هستی بخش آگاه (آگاس) رو میشه از طریق کد بورسی خرید و فروش انجام داد؟
با تشکر

با سلام و احترام
۱-مدیریت صندوق های سرمایه گذاری از کارگزاری آگاه به شرکت سبدگردانی آگاه (شرکت جدید آگاه در حوزه تخصصی مدیریت دارایی) انتقال پیدا کرده است و این شرکت در حال حاضر مدیریت ۳ صندوق سرمایه گذاری مشترک آگاه ، مشترک عقیق و قابل معامله هستی بخش آگاه را بر عهده دارد.
۲-شما برای سرمایه گذاری در صندوق صرفاً نیاز است که یک بار احراز هویت شوید و این کار را می ‌توانید در شعب کارگزاری آگاه در سراسر کشور انجام دهید.
۳- هر صندوق سایت مخصوص به خود را دارد و برای سرمایه گذاری در هر صندوق به صورت جداگانه باید انجام پذیرد امّا برای هر صندوق نیاز به احراز هویت جداگانه نیست، تنها یک بار احراز هویت کفایت می‌کند.
۴- از بین صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت شرکت سبدگردان آگاه صندوق قابل معامله هستی بخش آگاه تنها صندوق قابل معامله است و برای خرید و فروش آن باید اقدام به دریافت کد بورسی کنید. برای اخذ کد بورسی می توانید به وب سایت ex.agah.com مراجعه فرمایید.

سپاس

ممنون از اطلاعات قشنگتون

چه جالب…

سلام صندوق سرمایه گزاری امین یکم ماهانه چند درصد سود پرداخت میکنه

با سلام و احترام
دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، می‌توانید به وبسایت صندوق مورد نظر خود مراجعه نمایید.

سپاس از صندوق اگاس

صندوق آگاه بهترین صندوق هست برای من اما من وضعیت مالی خوبی ندارم اماازصندوق آگاه وازمطالب آن استفاده کردم

جدا از اینکه افراد تازه وارد بهتره از صندوق های آگاه برای خرید و فروش استفاده کنن تا سودشون تضمین بشه
حتی افراد حرفه ای هم بخشی از بودجشون رو توی این صندوق ها سرمایه گذاری میکنن تا بتونن حاشیه سود مطمئنی داشته باشن

واقعا صندو ق سپرده اگاه عمل کرد خوبی داشته وامید که دراینده هم فوقتر عمل کند

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

سلام سود صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله سر ماه به حساب واریز میشه ؟
و در ضمن در قمست زیر غلط وجود داره یا من اشتباه میکنم ؟
صندوق قابل معامله (ETF) آگاس از نوع در سهام است

بسیار جامع و کامل بود تشکر فراوان

چرا آگاس امروز اینقدر سقوط کرد و باعث کلی ضرر شدیم که واقعا بی سابقه بوده بنظرم حقوقی نامردی داره

با سلام و احترام
دوست عزیز نوسانات بازار متاثر از عوامل مختلفی از جمله ریسک‌های سیستماتیک و غیرسیتماتیک است.

سلام،،،ایا سود صندوق های سرمایه گزاری هر ماه واریز میشه؟ باتشکر

با سلام و احترام
دوست عزیز، نحوه پرداخت سود صندوق‌ها طبق اساس‌نامه و امیدنامه هر صندوق پرداخت می‌شود و همه صندوق‌ها پرداخت سود ماهانه ندارند.

باسلام و خسته نباشید .پرداخت سود در صندوق سرمایه گذاری آگاه به چه صورت هست؟!وقتی بیان میکنید مثلا۱۴۰درصد سود ،چطور این سود را به سرمایه گذار پرداخت میکنید؟!به سصپرت ماهیانه ؟یا اینکه سرمایه گذار برای دریافت سود باید سهام خودش رو باطل کنه؟!

با سلام و احترام
دوست عزیز؛ مشخصا در خصوص صندوق آگاه بازدهی ۱۴۰% یعنی قیمت هر واحد صندوق ۱۴۰% افزایش داشته است. سرمایه گذاران در این صندوق می‌توانند از افزایش قیمت هر واحد صندوق کسب سود کنند.

سلام خسته نباشید من عضو کارگذاری اگاه هستم و کد بوسی دارم و مشغول خرید و فروش سهام هستمچند سوال داشتم.
برای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری اگاه من دوباره باید احراز هویت بشم؟؟؟؟ چون یکبار در همین کارگزاری احراز هویت شدم و کد بورسی خودم رو ازین کار گزاری اگاه گرفتم.
سودی که این صندوق کرگزاری اگاه پرداخت میکه مثله بانکها تضمینی هست ؟؟؟؟ یا هم سود تضمینی داره و هم غیر تضمینی ؟؟ خواهشا در این مورد توضیح بفرمایید

با سلام و احترام
خیر اگر احراز هویت شده اید دیگر نیازی به احراز هویت مجدد برای صندوق‌ها نیستید. در مورد صندوق آگاه این صندوق از نوع درسهام است و جزو صندوق‌های پرریسک به شمار می‌رود که می‌توان انتظار بازدهی زیادی از آن داشت. صندوق‌های از نوع در سهام دارای تضمین سود نیستند. برای آشنایی بیشتر می‌توانی مطلب انواع صندوق‌ های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید.

سلام ببخشید من کد بوری خودم رو از کارگزاری اگاه گرفتم لازمه برای ثبت نام در صندوقهای اگاه دوباره احراز هویت بشم؟؟؟
سودی که در صندوقها داده میشه ایا تضمینی هستند؟؟ یا خود صندوق تو دوره ها گزارش میده که مثلا انقد سود کرده خواهشا در این مورد توضیح بدین؟

با سلام و احترام
دوست عزیز، اگر قبلاً برای کد بورسی احراز هویت سجام شده‌اید دیگر برای صندوق‌ها نیاز به اهراز هویت ندارید اما، برای صدور و ابطال صندوق‌های آگاه (به غیر از صندوق‌های قابل معامله هستی بخش آگاه و یاقوت) نیازمند مراجعه حضوری به کارگزاری هستید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بازدهی صندوق‌ها می‌توانید به سایت فیپیران به نشانی http://www.fipiran.com که اطلاعات جامعی را در زمینه همه صندوق‌های فعال ارائه می‌دهد و یا وبسایت صندوق‌ها و گزارش‌های دوره ای منتشر شده آن‌ها مراجعه کنید.

سلام و وقت بخیر.بنده می خواهم سهام آگاس بخرم. سوالم این است که مثلا من ۱۰۰ م سهم می خرم بعد از اون خود مدیریت صندوق با سرمایه بنده سهام داری می کند؟ یعنی من هم از رشد سهام آگس استفاده می کنم هم از سبد گردانی مدیریت صندوق؟

با سلام و احترام
دوست عزیز، شما با داشتن کد بورسی می توانید واحدهای صندوق هستی بخش را خریداری کرده و با افزایش قیمت این واحدها مانند سهم کسب سود کنید.

سلام.آیا باده تا پانزده میلیون تومان میتوان در صندوق سرمایه گذاری کرد و اینکه آیا صندوق درصدی برای خودش بر می داره یا نه

با سلام و احترام
دوست عزیز، در مورد صندوق‌ مشترک آگاه حداقل سرمایه موردنیاز، قیمت صدور یک واحد می‌باشد. برای اطلاعات در خصوص کارمزد هر صندوق می توانید با مراجعه به وب سایت آن صندوق و مطالعه امیدنامه آن صندوق آگاه شوید.

فقط اختلاف سرمایه گذاری بین سبد گردان ۳ میلیاردی و صندوق مشترک رو متوجه نشدم
به نظرم کارمزد صندوق مشترک ۱.۵ درصد به مراتب پایین تره
و ضمنا تفاوت بین صندوق مشترک و صندوق سهامی آگاه
با توجه به سهم ۱۱۰۰۰تومانی صندوق سهامی و نداشتن جریمه در صورت برداشت زودتر از ۳ ماه چه مزیتی صندوق مشترک داره که هم سهامش ۱۵ میلیونی است و هم در صورت برداشت جریمه داره؟
ممنون میشم پاسخ بدید

با سلام و احترام
دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن قید می‌شود متفاوت است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق های سرمایه گذاری آگاه می‌توانید با کارشناسان ما با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید سبد سهام چقدر است؟

با سلام و احترام
دوست عزیز
به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمای‌گذاری در اکثر صندوق ها به اندازه قیمت روز صدور یک واحد از آن صندوق است؛ البته لازم به ذکر است برخی صندوق‌ها برای صدور واحدهای سرمایه‌گذاری خود حداقل تعداد لازم تعیین می‌کنند. در مورد صندوق‌های آگاه به غیر از صندوق قابل معامله هستی‌بخش (که حداقل سرمایه مورد نیاز آن به اندازه قیمت صدور ۱۰ واحد آن است)، حداقل سرمایه موردنیاز در سایر صندوق‌ها قیمت صدور یک واحد می‌باشد.

سلام.
من کد بورسی دارم و می خواهم در صندوق قابل معامله هستی سرمایه گذاری کنم ولی هنگام ثبت نام و بعد از وارد کردن اطلاعات هویتی و بانکی بعد از کلیک روی گزینه ثبت و شروع بارگزاری اطلاعات در انتها با پیغام “خطا در سرویس”مواجه می شوم علت این خطا چی میتونه باشه؟آیا بعد از ثبت نام در صندوق به طور اینترنتی نیاز هست که برای تکمیل ثبت نام به کارگزاری نیز مراجعه بکنم و فرم خاصی را پر کنم؟

با سلام و احترام
در صورت دارا نبودن کد بورسی، ابتدا ملزم به دریافت کد معاملاتی هستید به سامانه آگاه اکسپرس به نشانی http://www.ex.agah.com مراجعه کرده و پس از ثبت نام با به همراه داشتن مدارک هویتی به دفاتر منتخب پیشخوان دولت و یا شعب کارگزاری جهت احراز هویت مراجعه کنید بعد از ۲۴ ساعت کاری کد آنلاین شما فعال شده و از طریق سامانه معاملاتی می‌توانید با جستجوی نماد «صندوق هستی بخش آگاه» اقدام به خرید واحدهای این صندوق کنید.

سلام
من توی سجام و همچنین کارگزاری مفید احراز هویت شده و کد بورسی دریافت کردم ولی به دلیل شلوغی اینروزها نتونستم توی دفاتر پیشخوان برم و برای کارگزاری آگاه احراز هویت کنم و دفاتر هم که کار احراز هویت رو انجام نمیدن
میخاستم بدونم با کد بورسی می تونم بدون احراز هویت آگاه توی صندوق ها شرکت کنم یا حتما باید از طریق خود آگاه هم احراز هویت بشم؟

با سلام و احترام
دوست عزیز، شما می‌توانید با داشتن کد بورسی واحدهای صندوق قابل معامله هستی بخش اگاه را از طریق سامانه های معاملاتی در ساعت بازار خریداری کنید.
اما در خصوص واحدهای صندوق مشترک آگاه که مبتنی بر صدور و ابطال است نیازمند مراجعه حضوری با مدارک شناسایی به دفاتر کارگزاری آگاه هستید.

سلام.حداقل سودی که از سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری میشه کسب کرد چقدر است؟

با سلام و احترام
دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن قید می‌شود متفاوت است.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید.

باسلام من دارای کدبورسی ازآگاه هستم اما در کاپا یک رمز ۴ رقمی میخواهد آن رمز ازکجابدست میاید؟

با سلام و احترام
دوست عزیز برای استفاده از کاپا، شماره از نام کاربری خود در سامانه معاملاتی اگاه می‌توانید استفاده کنید، پس از ثبت درخواست ارسال رمز عبور یک بار مصرف، به صورت خودکار این رمز برای شما ارسال خواهد شد. پس از ورود به اپلیکیشن از شماخواسته می‌شود رمز عبوری برای خود تعیین نمایید.

سلام و خسته نباشید
من ده میلیون دارم وارد چه صندوقی بشم که هم امن باشه و سود بهتر داشته باشه؟

با سلام و احترام
دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن قید می‌شود متفاوت است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق های سرمایه گذاری می‌توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه کرده و یا با کارشناسان ما با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

امروز ۱۰ اردیبهشت بازار مثبت ۳/۵ و کل بازار سبز بوده اما صندوق آگاس منفی ۶ بوده و باعث ضرر سهامدار به اندازه ۹/۵ درصد تو یک روز شده ، شما به این صندوق میکید خوب ؟؟؟
سبدگردان ها تو این روز یکپارچه سبز و این شاخص چطور تونستن به عدد منفی ۶ برسند هم واقعا عجیبه

با سلام و احترام
دوست عزیز، در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله قیمت واحدهای سرمایه گذاری براساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و برای آن دامنه نوسان مشخصی وجود ندارد. البته سرمایه گذاران باید به NAV صندوق که در صفحه مربوط به اطلاعات عرضه و تقاضا در سایت http://WWW.TSETMC.COM افشا می‌شود، توجه کامل داشته باشند.

سلام
با توجه به این که شاخص عیر منطقی بالا رفته و احتمال ریزش شدید بورس در اینده وجود داره،ایا سهام داران در صندوق از ضرر احتمالی در امان هستند ؟ و اگه ضرر کنن تا چه حدی خواهد بود.
ممنون میشم پاسخ بدید.

با سلام و احترام
دوست عزیز، فارغ از درستی یا نادرستی ادعای شما باید گفت در هر بازار رشد و اصلاح وجود دارد و صندوق های سرمایه گذاری از نوع در سهام به این دلیل که عمده دارایی خود را در سهام شرکت ها سرمایه گذاری می‌کنند طبعاً از رشد و افت بازار تأثیر مستقیم پذیرفته و سرمایه گذاران باید ریسک این نوع صندوق ها را در نظر داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله انواع صندوق های سرمایه گذاری به شما پیشنهاد می‌شود.

سلام.ایا سود دهی صندوقهای etf بهتره یا صرفا سهامیا و خرید یونیت از خودشون.ممنون

با سلام و احترام
دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن قید می‌شود متفاوت است.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه فرمایید.

با سلام
از بین صندوقهای سرمایه گزاری آگاه کدام یکی رو بهتره و پیشنهاد میگردد؟

با سلام و احترام
دوست عزیز، کسب سود از صندوق های سرمایه گذاری بسته به قوانین و استراتژی هر صندوق که در امیدنامه آن قید می‌شود متفاوت است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق های سرمایه گذاری می‌توانید مطلب انواع صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه کرده و یا با کارشناسان ما با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

سلام و عرض ادب
سوالی داشتم هنگام ثبت نام صندوق سرمایه گذاری عقیق، متصدی در شعبه کارگزاری آگاه به من گفت که صندوق عقیق احتمالا واگذار خواهد شد و بهتر است که در صندوق هستی بخش و آگاس سرمایه گذاری کنی. آیااین خبر صحت دارد؟
متاسفانه میزان پولی که می خوام بیارم داخل بورس پایین ۲۴ میلیون است و صندوق سرمایه گذاری مشترک نمی تونم سهم بخرم

با سلام و احترام
دوست عزیز بله این خبر صحت دارد. شما می‌توانید با بررسی سایر صندوق های آگاه از جمله هستی بخش آگاه و یا سرمایه گذاری مشترک آگاه که هر دو از نوع صندوق در سهام هستند و براساس استراتژی‌های سرمایه گذاری خود اقدام به سرمایه گذاری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این صندووق‌ها مطالعه مقالات زیر به شما پیشنهاد می‌شود:
* صفر تا صد صندوق هستی بخش آگاه
* صفر تا صد صندوق مشترک آگاه

سلام. معمولا صدور در صندوق مشترک آگاه چند روز بعد از واریز انجام میشه؟ من دو روزه پول واریز کردم اما برام صدور نزدن؟ با توجه به صعودی بودن الان ممکنه پولی که واریز کردم برای صدور کم بیاد!

با سلام و احترام
دوست عزیز، برای پیگیری این موضوع با کارشناسان ما در بخش صندوق با شماره ۹۱۰۰۴۰۰۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

سلام
اگر در صندوق اگاست etf نوسان گیری نکنم پس از شش یا یکسال سود می کنم یا نه و اگر غیر حضوری پولم را به صندوق سهامی یک ساله بزارم راهی است کد بورسی دارم

با سلام و احترام
دوست عزیز، در هر بازار رشد و اصلاح وجود دارد و صندوق های سرمایه گذاری از نوع در سهام به این دلیل که عمده دارایی خود را در سهام شرکت ها سرمایه گذاری می‌کنند طبعاً از رشد و افت بازار تأثیر مستقیم پذیرفته و سرمایه گذاران باید ریسک این نوع صندوق ها را در نظر داشته باشند.

سلام با چه نمادی میشه از طریق کارگذاری خرید کرد

با سلام و احترام
دوست عزیز، صندوق هستی بخش آگاه و صندوق یاقوت صندوق‌های قابل معامله آگاه هستند و از طریق سرچ نمادهای آن‌ها در سامانه معاملاتی خود قادر به خرید و فروش واحدهای آن‌ها هستید دز خصوص صندوق مبتنی بر صدور و ابطال مشترک آگاه شما از طریق مراجعه حضوری و یا از طریق سایت آن قادر به ثبت درخواست صدور/ ابطال واحدهای آن هستید.. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این صندوق‌ها مطالعه مقالات زیر به شما پیشنهاد می‌شود:
معرفی صندوق سرمایه گذاری یاقوت آگاه
صفر تا صد صندوق هستی بخش آگاه (آگاس)
صفر تا صد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه

با سلام آیا این صندوق ها سالانه مبلغی هم به عنوان سودم به ما پرداخت میکنند

با سلام و احترام
دوست عزیز، صندوق‌ها براساس اساسنامه و امیدنامه آنها استراتژی‌های متفاوتی در پرداخت سود دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله نحوه پرداخت سود ماهانه صندوق های سرمایه گذاری به شما پیشنهاد می‌شود.

سلام. من اخیرا چند واحد به صورت مرحله ای از صندوق مشترک آگاه خریدم. الان می خوام چند واحدشو ابطال بزنم. از اونجایی که کمتر از ۳ ماه هست کارمزد ابطال به کدوم تاریخ صدور تعلق می گیره؟ مثلا یه واحد ۱۲ اردیبهشت خریدم یه واحد ۴ تیر؟

با سلام و احترام
دوست عزیز، ابطال واحدها بر اساس ارزش خالص دارایی های روز بعد از ارایه درخواست ابطال، انجام می‌شود.

با سلام
بنده در بورس دانش کافی ندارم و قصد دارم در صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت سرمایه گذاری کنم.که سود بنده تضمین شده باشد.آیا امکان دارد بفرمایید چگونه از طریق کارگزاری آگاه سرمایه گزاری کنم و مقدار سود این صندوق‌ها چقدر است؟

با سلام و احترام
دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صندوق های درآمد ثابت، مطالعه مقاله مقایسه صندوق درآمد ثابت و بانک به شما پیشنهاد می‌شود. در حال حاضر کارگزاری آگاه صندوق درآمد ثابت قابل معامله یاقوت را دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازده و عملکرد آن می‌توانید به سایت صندوق و یا سایت فیپیران مراجعه نمایید.

چرا جدیدا بازده صندوق ازبازده بازار داره خیلی کمتر میشه مثلا قبلا مثل ماهای پیش تفاوت در حدود نیم درصد بود ولی در هفت روز گذشته تفاوت به پنج درصد رسیده همین اتفاق برای صندوقهای دیگه مثل بانک ملی هم هست داستان چیه‌؟

با سلام و احترام
دوست عزیز، هر صندوق بنا به استراتژی خود در دوره‌های زمانی مختلف اقدام به خرید و فروش می‌کند و طبعاً در این مدت با توجه به رشد شارپ شاخص ممکن است از شاخص عقب بماند. در مجموع بازه‌های زمانی کوتاه مدت ملاک مناسبی برای ارزیابی عملکرد صندوق‌ها نیست.

با سلام بنده در سامانه سجام ثبت نام کردم و کد معاملاتی دارم و سجام اعلام کرده که فقط یک بار نیاز به احراز هویت وجود دارد آیا حتما باید در کارگزاری آگاه احراز هویت شوم.

با سلام و احترام
دوست عزیز، برای خرید واحدهای صندوق مشترک آگاه برای اولین بار نیاز به مراجعه حضوری به شعب کارگزاری دارید.

باسلام و وقت بخیر
برای سرمابه گذاری در صندوق عقیق به کجا باید مراجعه کنم؟

با سلام و احترام
دوست عزیز، شما برای خرید واحدهای صندوق عقیق می‌توانید به شعب کارگزاری مراجعه نمایید.

سلام
برای سرمایه گذاری در صندوق ها آیا خدمات غیر حضوری و آنلاین وجود دارد ؟ چون تو شهرما نمایندگی آگاه وجود نداره و تو این دوران کرونا می ترسم به مراکز استان ها سفر کنم ..ثبت نام سجام انجام شده و کدبورسی دارم
تشکر

با سلام و احترام
دوست عزیز، صندوقها براساس دو مدل ۱٫نحوه خرید فروش واحدهای آنها به دو دسته صندوقهای قابل معامله و دسته دوم مبتنی بر صدور وابطال و ۲٫ ترکیب داراییشان به چند نوع تقسیم بندی می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع صندوق ها و نحوه سرمایه گذاری در صندوقهای آگاه مقالات زیر به شما پیشنهاد میشود:
مقاله راهنمای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری

معرفی صندوق سرمایه گذاری یاقوت آگاه
صفر تا صد صندوق هستی بخش آگاه (آگاس)
صفر تا صد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آگاه

اما به طور خلاصه در صندوق های مبتنی بر صدور و ابطال از جمله صندوق مشترک آگاه برای اولین بار شما نیازمند مراجعه حضوری به شعب کارگزاری هستید و در دفعات بعدی صدور و ابطال شما می توانید از طریق سایت این صندوق و به صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید. اما با توجه به دارا بودن کد بورسی می توانید واحدهای صندوق قابل معامله از جمله صندوق در سهام هستی بخش آگاه با نماد “آگاس” و یا صندوق درآمد ثابت یاقوت آگاه با نماد “یاقوت” را از طریق سامانه معاملاتی خود خرید نمایید. در مرحله نخست شما براساس استراتژی سرمایه گذاری و درجه ریسک پذیری خود نیازمند انتخاب صندوقی مناسب براساس ترکیب دارایی آن هستید.

سلام
دو روزه میخوام داخل سایت صندوق هستی بخش آگاه ثبت نام کنم ولی بعد از بارگزاری مدارکم و تایید نهایی با این
پیغام مواجه میشم

بروز خطا در سرویس
کد درخواست: ۲cb5019c

خودم کدبورسی دارم و مشتری کارگزاری آگاه نیز هستم چکارکنم داخل صندوق عضو بشم؟؟؟؟
باتشکر

با سلام و احترام
دوست عزیز، برای خرید واحدهای صندوق هستی بخش آگاه شما تنها می‌توانید از طریق سامانه معاملاتی خود و با جستجوی نماد “آگاس” اقدام به خرید واحدهای این صندوق نمایید.

با تقدیم سلام واحترام
آیا امکان صدور واحد از محل سود واحدها در صندوق مشترک اگاه وجود دارد
سپاس

با سلام و احترام
دوست عزیز، خیر این صندوق تقسیم سود ندارد و سرمایه گذاران از افزایش ارزش واحدهای صندوق منتفع می‌گردند.

سلام .. من کارگزاری مفید ثبت نام کردم …و احراز هویت سجام کردم . کدبورسی رو هم گرفتم …حالا میخوام از صندوقهای آگاه خرید کنم ثبت نام بصورت آنلاین میشه؟ و این صندوق ها امنیت دارند ؟ با تشکر

با سلام و احترام
دوست عزیز، صندوق‌های هستی بخش آگاه(آگاس) و یاقوت اگاه از نوع قابل معامله(ETF) بوده و با کد بورسی از طریق تمامی سامانه های معاملاتی قابل خرید و فروش هستند؛ صندوق مشترک آگاه نیز صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر صدور و ابطال بوده و از طریق شعب صندوق و یا سایت صندوق بدون نیاز به کد بورسی شما قادر به ثبت درخواست صدور و ابطال واحدهای آن خواهید بود.

سلام.حدودا ۱ سال هست که صندوق عقیق رو گرفتم.شنیده بودیم سهامداری بهترین راه هست.یعنی نگه داشتن.اینم یه نوع سهامداریه.اما اگه همون اواسط مرداد که اول رززش بود یهو همه کل سرمایشون رو میکشیدن بیرون،سود کرده بودن،اینجور واسه خود صندوقم بد میشد و سرمایش خیلی کم.اماروز به روز ارزش کم شد،از ۱۰ میلیون شده ۷/۲ میلیون.کاش یجور با سرمایه گذارها مدارا میکردید یا سودهمون درامد ثابت رو میدادید بهشون.نه هرروز ضرر پشت ضرر.شما ازون ما به تفاوت نگذشتید واسه ابطال.با مردم کنار بیاید

باسلام و احترام؛
دوست عزیز، قابل ذکر است که جای هیچ گونه نگرانی بابت ضرر و زیان وجود ندارد؛ زیرا مدیریت فعلی صندوق عقیق، مجموعه زبده‌ای است که قطعاً با توجه به شرایط بازار قادر خواهد بود در بلندمدت سودآوری خوبی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند. رشد یا افت واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی وابستگی زیادی به افت و خیز بازار دارد و انتظار رشد روز‌افزون از هر صندوقی، غیر واقعی و نادرست است زیرا بازار با نوسانات همراه بوده و پرتفوی صندوق‌ها ترکیب متنوعی از دارایی‌های مختلف است. صندوق‌های آگاه نسبت به ریزش بازار ریزش کمتری را تجربه کرده است.
شخصی که وارد بازار سرمایه می‌شود باید به این امر واقف باشد که این بازار نوسان دارد و دارای افت و خیز است. همچنین باید نگاه بلندمدت به بازار داشته باشد و تحرکات کوتاه مدت بازار را مد نظر قرار ندهد. در نتیجه نیاز هست یک مقدار صبور باشید تا این ریزش جبران شود.


آدرس شرکت سبدگردان آگاه:

تهران- خیابان نلسون ماندلا-کوچه مدیر-خیابان شهید علی یزدان پناه- پلاک 91

کدپستی: 1968837141

تلفن: 91004001-021

نمابر: 82154250-021

پست الکترونیک: [email protected]


پیام شما …

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video

یکی از دغدغه‌های همه ما پیدا کردن راهی مناسب برای سرمایه گذاری مطمئن در بازارهای مالی است؛ اما پیدا کردن چنین روش امن و مطمئنی کاری سخت و زمان‌گیر است. نوسان زیاد بازار ارز و قیمت طلا این بازار را تا حدی نا امن کرده است و از طرفی سود سپرده‌های بانکی نسبت به تورم وتغییرات بازار سوددهی پایینی دارند. صندوق های سرمایه گذاری به دلیل ناشناخته باقی‌ماندن در بین روش‌های سرمایه‌گذاری کمتر مورد توجه سرمایه‌گذران قرار گرفته‌اند. یکی از سوالات مهمی که در رابطه با صندوق‌ سرمایه‌ گذاری مطرح می‌شود این است که «آیا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مطمئن هستند؟» و ما می‌توانیم با خیال آسوده سرمایه‌مان را به صندوق‌ها بسپاریم؟

واضح است که هدف از سرمایه‌گذاری کسب سود بیشتر است و همیشه سرمایه‌گذران برای به دست آوردن سود منطقی و قابل قبول به سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف مالی اقدام می‌کنند. باید به خاطر داشته باشیم که سرمایه‌گذاری صرفا موضوعی اقتصادی نیست و به مسائل سیاسی، اجتماعی و حتی فرهنگی مرتبط است.

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

جمله معروفی در میان فعالان اقتصادی وجود دارد که می‌گوید:

سرمایه ترسو است و از جایی که احساس عدم امنیت داشته باشد می‌گریزد.

بر اساس تحقیقاتی که بانک جهانی (World Bank) انجام داده‌است، یکی از عواملی که باعث کمرنگ شدن سرمایه‌گذاری‌های داخلی شده‌است، عدم اطمینان و ترس از امنیت سرمایه‌گذاری است.

امنیت سرمایه‌گذاری از مهمترین عواملی است که در میزان سرمایه‌گذاری افراد جامعه تاثیرگذار است. ترس از دست رفتن سرمایه همیشه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سرمایه‌گذاران است. جبران خسارت، ضمانت نقد شوندگی و اعتبار مرجعی که سرمایه‌مان را به آنجا می‌سپاریم از نکات مهم و کلیدی سرمایه‌گذاری است.

در کشورهای پیشرفته اغلب مردم برای سرمایه گذاری پر سود و مطمئن در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشارکت می‌کنند؛ چون صندوق های سرمایه گذاری توسط افراد حرفه‌ای و متخصص اداره می‌شوند و روشی مطمئن برای سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش سرمایه در مقابل تورم به حساب می‌آیند.

بنابراین صندوق های سرمایه گذاری را می‌توان به عنوان یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری در زمان تورم دانست.

 صندوق سرمایه‌گذاری یکی از ابزارهای
نوین مالی در کشورمان است. اما آیا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مطمئن هستند؟ میزان
ریسک صندوق های سرمایه گذاری چقدر است؟

در ایران بیش از دویست صندوق سرمایه‌گذاری مختلف وجود دارد. دارایی‌های تحت مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری همیشه رو به افزایش بوده است. هم‌اکنون ارزش سرمایه‌ای که در صندوق‌ها وجود دارد نزدیک به 5 هزار میلیارد ریال است. این عدد نشان می‌دهد که حرکت سرمایه‌های عمومی به سمت ابزارهای نوین مالی آغاز شده است.

صندوق های سرمایه گذاری برای فعالیت حتما نیاز به تاییدیه سازمان بورس دارند. علاوه بر این تضمین نقد شوندگی در اغلب صندوق‌ها توسط بیمه‌ها و یا بانک‌ها وجود دارد. به صورت خلاصه ویژگی‌هایی که صندوق‌ها را گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری امن تبدیل کرده است به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

یکی از نکاتی که خیلی مهم است و باید به آن اشاره شود این است ک عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری از لحاظ ماهیت با موسسات مالی و اعتباری که در سالیان گذشته سرمایه افراد را جذب کرده و سپرده‌گذاران را مشکل مواجه ساختند و حتی اصل پول مردم را برنگرداند، بسیار متفاوت می‌باشند.

صندوق های سرمایه گذاری تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کنند و هیچ صندوقی بدون مجوز سازمان بورس فعال نیست و هیچ ربطی به موسسات و صندوق‌های قرض الحسنه که بدون مجوز بانک مرکز فعالیت می‌کردند، ندارند. به همین دلیل نیز بسیار مطمئن و امن هستند.

فعالیت مالی صندوق‌‌ سرمايه‌گذاري در ایران کاملا قانونی است و از مصادیق بند ۲۱ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار مصوب مجلس شوراي اسلامي هستند که در آذرماه ۱۳۸۴ و بنده ماده یک قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به‌منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی مصوب آذرماه ۱۳۸۸ است و با الهام از متعارف‌ترين شكل از صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري در ساير كشورها طراحي شده‌است.

براساس دستورالعمل تاسیس صندوق سرمایه گذاری مطابق بند ۲۰ و ۲۱ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار (مصوب آذر ماه ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی) صندوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله نهادهای مالی هستند که فعالیت اصلی آن‌ها سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار است و مالکان آن به نسبت سرمایه‌گذاری خود در سود و زیان صندوق شریک هستند.

مجوز تأسیس و فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر می‌شود و فعالیت آن‌ها تحت نظارت سازمان انجام می‌گیرد.

یکی از ویژگی‌های
اصلی صندوق‌های سرمایه‌گذاری میزان نقد‌شوندگی آن‌ها است. همه سرمایه‌گذاری‌ها با
هدف از پیش تعیین شده‌ای فعالیت می‌کنند و در نهایت باید نقد شوند.

چالش اصلی این
است که آیا می‌توانید هر زمان که خواستید سرمایه خود را نقد کنید یا نه؟

صندوق‌های
سرمایه‌گذاری این امکان را به خوبی برای سرمایه‌گذاران فراهم آورده‌اند که در هر
زمانی بتوانند پول خود را نقد کنند. این فرآیند با پشتوانه دارایی‌هایی است که
صندوق‌ها برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند. این دارایی‌ها شامل: سپرده‌های بانکی،
سهام، اوراق با درآمد ثابت و … است که همگی نقدشوندگی بالایی دارند.

علاوه بر این،
اکثر صندوق‌های سرمایه‌گذاری با بهره‌گیری از ضامن نقدشوندگی، بازگشت و نقد شدن
پول افراد را تضمین می‌کنند. ضامن نقدشوندگی شرکتی حقوقی است که ریسک نقدشوندگی
سرمایه را به عهده می‌گیرد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری به سه نوع تقسیم می‌شوند: با درآمد ثابت، سهامی و
مختلط

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت با پشتوانه مالی و مدیریتی تیم‌های خبره مسئولیت دارایی سرمایه‌گذاران را بر عهده می‌گیرند و بازدهی بالاتر از بانک و ریسک پایین را فراهم می‌کنند. طبق گزارش‌های اعلامی صندوق‌های با درآمد ثابت کشور، همگی این صندوق‌ها توانسته‌اند در سال ۱۳۹۶ بازدهی بالاتر از نرخ سود بانکی نصیب سرمایه‌گذاران خود کنند؛ به گونه‌ای که حدود ۵۰ درصد این صندوق‌ها در سال 96 بازدهی بالاتر از ۲۰ درصد را ثبت کرده‌اند و میانگین بازدهی این گروه نیز ۲۰ درصد بوده است.

این آمار و ارقام و ترکیب دارایی این صندوق‌ها، باعث شده که سرمایه‌گذاران نسبت به بازدهی مناسب این صندوق‌ها اطمینان داشته باشند. با توجه به نرخ مصوب و ثابت سود سپرده‌های بانکی و از سوی دیگر ماه شمار شدن محاسبه سود بانکی، جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در بانک‌ها کمتر شده است.

در طرف مقابل
صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت به دلیل وجود اوراق بهادار و سهام، سود
بالاتر و امکان محاسبه روز شمار را فراهم کرده‌اند.

 سپرده‌های بلند مدت بانکی حداکثر یکساله هستند و اگرچه امکان برداشت دارند، ولی همراه با نرخ شکست هستند. در صورتی که صندوق‌های با درآمد ثابت نرخ شکست ندارند و هر زمان قابل برداشت هستند.

نرخ شکست جریمه‌ای است که بانک‌ها برای سپرده‌گذارانی که قبل از موعد سپرده بلند مدت سرمایه‌ خود را از حساب خارج می‌کنند، در نظر می‌گیرد.

برای اطلاع از میزان بازدهی دوره‌ای صندوق های سرمایه گذاری و عملکرد آن‌ها می‌توانید از اطلاعات موجود در وب سایت سیگنال استفاده کنید.

صندوق‌های
سرمایه‌گذاری توسط افراد متخصص مدیریت می‌شود که با بررسی بازار بهترین گزینه‌های
سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده و سرمایه افراد را به گردش در می‌آورند. قطعا احتمال
موفقیت افرادی که با تمرکز بالا بازار را رصد می‌کنند و حرفه اصلی‌شان معامله‌گری
است خیلی بیشتر از افراد عادی است.

در نتیجه صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای افرادی که وقت و دانش کافی برای ورود به بازار سرمایه را ندارند می‌توانند به عنوان راهکاری مناسب برای سرمایه‌گذاری مطمئن در نظر گرفته شود. با این کار شما سرمایه خود را بدست افراد متخصصی سپرده‌اید که با استفاده از تجربه خود پول شما را به گردش در می‌آورند.

صندوق‌های سرمايه‌گذاری مي‌توانند در شرايط كنوني اقتصاد ايران كه بسياری از بنگاه‌هاي بزرگ و كوچك با چالش نقدينگي روبه‌رو هستند و نوسانات ناشی از تصميمات نادرست در ورود سرمايه به بازارهای متفاوت باعث ضربه به پیکر اقتصادی کشور مي‌شود، روش امنی برای سرمایه‌گذاری باشند و زمينه ورود ساير افراد حقيقي و حقوقي را براي كسب بازدهی تعريف شده و مناسب مهيا سازد.

با این توضیحات می‌توان صندوق‌های سرمایه‌گذاری را ابزاری دانست که هم برای سرمایه‌گذار و هم برای سرمایه‌پذیر، فواید و مزایای جذاب‌تری نسبت به سایر گزینه‌های سرمایه‌گذاری دارد و علاوه بر آن با توجه به توضیحات بالا، می‌شود به این نتیجه رسید که صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسیار مطمئن هستند.

آیا شما صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به عنوان راهکاری مطمئن برای سرمایه‌گذاری خود انتخاب می‌کنید؟ اگر جواب شما مثبت است، حال شاید به دنبال پاسخ این سوال باشید که نحوه سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری چگونه است؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیگنال = خیلی عالی

درود بر شما خسته نباشید ممنون از اطلاعات مفیدتون.
سوال من:آیا صندوق سرمایه گذاری که فقط ارزهای دیجیتال کار کنه در ایران وجود داره؟

سلام دوست عزیز
در حال حاضر خیر

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

با سلام و خسته نباشید. برای سرمایه گذاری بلند مدت تصمیم گرفتم این بار برم سراغ اونی که بالاترین بازده و سود رو داشته که گویا به هنگام ضرر هم کمترین میزان افت رو داشته.تنها نگرانیم اینه که چرا در همون سایت خودشون نوشتند که ضمانت نقدشوندگی ندارد با اینکه نوشته شده نقدشوندگی بالایی هم داره این صندوق.

سلام دوست عزیز
ضامن نقدشوندگی رکن اختیاری صندوق هاست و صندوق هایی که بزرگ میشن و نقدشوندگی مناسبی دارند دیگه دغدغه داشتن این رکن رو ندارند. در هر صورت پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر این لینک رو ببینید.

مفید بود

با سلام و وقت بخیر !
از لحاظ حفظ سرمایه سرمایه گذارها, صندوق کارگزاری مطمئن تر است یا صندوق بانک یا صندوق شرکتهای خصوصی ؟
چرا در سایت سازمان بورس و اوراق بهادار کنار فهرست حدود 90 درصد کارگزاری ها و صندوق ها نوشته است : ثبت شده تایید نشده ! لطفا ما را آگاه کنید ! با سپاس !

سلام
فرقی نمیکنه . باید عوامل مختلف دیگر رو برای انتخاب صندوق در نظر بگیرید. به زودی ویدئوی آموزشی برای انتخاب صندوق مناسب در سیگنال منتشر می شود.

سلام وخسته نباشید
نحوه پرداخت سود صندوق های مختلف(درآمدثابت،مختلط،سهامی)چگونه است؟
به صورت ماهانه پرداخت می شود یا سالیانه؟

سلام
صندوق های مختلف با هم تفاوت دارند در امیدنامه صندوقها این موارد ذکر شده است.

از بانک خیلی بهتره.هر روزی هم که بخواهید میتونید واحد ها رو ابطال کنید و پول برمیگرده بحسابتون.منتهی باید چند ماه صبر کنید بهتون سود خوب بده. درست مثل بورس.

با سلام
متاسفانه چند ماه پیش در یکی از صندوقهای سرمایه گذاری بنام و معتبر سرمایه گذاری کردم تا امروز حدود 16 درصد تو ضررم.
نمیدونم این صندوقها چطوری توسط افراد خبره و متخصص اداره میشن که تو این شرایط بازار سرمایه ، ضرر ده شدن 😕😕😕

سلام.
۱- اگر من سرمایه خودم را اقدام به خرید سهام یک صندوق مانند آگاس کنم، آیا به این کار من تک سهم شدن می گویند؟ یا چون صندوق ها متشکل از چندین سهام هستند این اقدام تک سهم شدن موسوم در بازار بورس که از آن نهی شده نمی باشد؟
۲- آیا از نظر تئوری امکان دارد سهم های یک صندوق مثلا آگاس رشد فرضا ۵۰ درصدی داشته باشد، ولی به علت عدم استقبال مردم از صندوق آگاس و افزایش عرضه سهام این صندوق ۵۰ درصد افت کند؟ ( تفاوت قیمت سهم با قیمت nav در حد معمول منظورم نیست بلکه یک تفاوت بسیار فاحش می باشد، مثلا تفاوت ۵۰ درصدی)
۳- فرض کنیم پس از بررسی‌های دقیق صندوقهای سایت فیپ ایران بین دو صندوق که هر دو شرایط ایده آل دارند مردد شویم با این تفاوت که یک صندوق به صورت etf است و صندوق دیگر به صورت ابطال و صدور واحد و خارج از بورس، بین این دو نوع صندوق کدام یک را انتخاب کنیم بهتر است و چرا؟

سلام دوست عزیز
1- مبحث تک سهم شدن در سرمایه گذاری مستقیم مطرح است. در سرمایه گذاری غیرمستقیم از طریق صندوق ها شما تنوع رو انتخاب کردید بنابراین همچین چیزی نداریم.
2-نه تا حالا اینقدر تفاوت نداشتیم و اساسا رکن بازارگردان در صندوق اجازه دستکاری رو در صندوق نمیده.
3-همه صندوق ها زیر نظر سازمان بورس هستند. etf ها سریع تر و راحت تر معامله میشوند. با توجه با اینکه سرمایه گذاری در بازار سهام نگاه بلند مدتی می طلبه بنابراین برای کسی که دیدگاه صحیحی داشته باشه این عامل نمیتونه محدود کننده باشه، بلکه مدیریت صندوق مهمه.
موفق باشید.

باسلام
دراغلب توضیحات صندوقهای سرمایه گذاری ذکرشده که ضامن نقدشوندگی ندارد، این یعنی بدین معنی که هرزمانی پولمون روباسودش بخوایم نمیشه برداشت کنیم؟

سلام دوست عزیز
خیر اینطور نیست. پیشنهاد می کنم مقاله ما رو در این لینک ببینید.

با سلام تمام مطالب شما در مورد صندوق های سرمایه گذاری را مطالعه کردم و در سایت فیپیران صندوق ها را بررسی کردم اما اکثر صندوق هایی که به صورت etf نیستند و بازدهی بالایی نیز داشتن ضامن نقد شوندگی ندارند سوال من این است که مثلاً اگر ۷۰۰ میلیون تومان واحدهای یکی از این صندوق ها را خریداری کنم باید موقع فروش صبر کنم مانند بورس یک نفر بعدی این واحدها را از من بخرد؟ تمام ترس من این است که بعد از شش ماه یا یک سال که قصد داشتم پول خود را خارج کنم واحد ها روی دست من بماند. صندوقی که تصمیم دارم در آن سرمایه‌گذاری کنم ارزش کاوان آینده است که هم سرمایه بالایی دارد و هم سابقه بالا اما ضامن نقد شوندگی ندارد و سوال من هنوز بی جواب مانده در ذهنم.
با تشکر از پشتیبان های خوب سیگنال

سلام دوست عزیز
صندوق های مشترک مبتنی بر صدور و ابطال هستند نه عرضه و تقاضا. یعنی اگه شما قصد فروش واحدهاتون رو داشته باشید صندوق منتظر نمیمونه که خریدار پیدا بشه بلکه از وجوه نقد موجود در پرتفوی صندوق استفاده میکنه یا در شرایط خاص سهامش رو میفروشه تا با شما تسویه کنه. در سایت صندوق ها اساسنامه و امیدنامه هست و میتونید مطالعه کنید در آنجا نوشته شده که معمولا چند روز طول میکشه سرمایه شما نقد بشه. دقت کنید که معمولا صندوق های بزرگ به دلیل جریان وجوه نقد بالا، نیازی به ضامن نقدشوندگی ندارند.

سلام جناب خسته نباشین یه سوال داشتم از حضورتون
ایا صندوق سهامی هست که بشه انلاین درش سرمایه گذاری کرد و احتیاجی به حضور در شعب صندوق نباشه؟

سلام دوست عزیز
بله. صندوق های ETF رو میشه آنلاین و از طریق کارگزاری خرید کرد. صندوق های دیگه هم بعضیاشون امکان سرمایه گذاری غیرحضوری رو فراهم کردن. برای اطلاع بیشتر باید به سایت صندوق مراجعه کنید.

سلام ممنون از مطالب جامع و مفیدتون
بسیار عالی

با سلام چرا برای ما که در خارج زندگی میکنیم و بخاطر کرونا نمیتوانیم وارد ایران شویم تمهیداتی جهت حضور در بورس و دریافت کد بورسی نمیگذارید؟

سلام، شما میتونید از طریق مراجعه به دفاتر کنسولی ایران در کشور محل اقامت یا از طریق تماس با پشتیبانی کارگزاری ها از شرایط قرارداد کارگزاری ها مطلع بشید و در صورت تمایل فرم های ثبت نام رو تکمیل کنید

ممنونم اطلاعات بسیار ارزشمندی را راجب به سرمایه گذاری درانواع صندوقها ارایه نمودید ولی یک سوال پیش می اید وان اینکه ایا درهر مقطع زمانی وبرای هر صندوق موردانتخاب امکان ثبت نام وخرید یونیت های ان وجود دارد یا خیر؟ دوم اینکه در کدام نوع از صندوقها سود به شکل ماهانه قابل برداشت است؟

سلام دوست عزیز
در صورتی که صندوق انتخابی شما ظرفیت پذیرش داشته باشه مشکلی نیست اما اگه به دلیل پر شدن واحدهای صادر شده صندوق، امکان صدور جدید نباشه نمیشه وارد صندوق شد. لیست صندوق های با پرداخت سود دوره ای در این لینک قابل رویت است.

سلام و عرض ادب. یک سوال داشتم
صندوق ETF با ارزش اسمی هرسهم ۱۰۰۰ تومان و بازه قیمت ۱۰۰ درصد در روز (۲۰۰۰-۱) یعنی امکان داره یکدفعه ارزش هرسهم از ۱۰۰۰ به ۱ برسه دیگه؟ این مسئله واقعا جای نگرانی داره از نظر شما؟

سلام دوست عزیز
بازه نوسان قیمت در صندوق های etf به 10 درصد محدود شده است. به علاوه اینکه این صندوق ها با داشتن رکن بازارگردان اجازه حرکات شدید و غیرمنطقی را نمیدهند.

کارشناس عزیز خیلی از کسانی که قصد سرمایه گذاری دارن از مسائل و اصطلاحات حقوقی اطلاعات ندارن که بخوان اساسنامه یا امید نامه رو تخصصی مطالعه کنن آیا در زمان تایید این اساسنامه ها کارشناس نظاره گری هست که قبل از تایید از حقه بازی و بازی با کلمات جلوگیری کنه ؟

سلام دوست عزیز
تمام صندوق ها زیر نظر سازمان بورس فعالیت می کنند.
رکن متولی در هر صندوق وکیل سرمایه گذاران در صندوق می باشد.

سلام من چطور میتونم در صندوقهاسرمایه گذاری کنم لطفا راهنمایی کنید باتشکر فراست

سلام دوست عزیز… به این لینک مراجعه کنید. با تشکر

سلام ممنون از مطالب خوبتون به نظرتون صندوق دارا دوم رو خریداری کنیم ممنون میشم جواب بدین

سلام دوست عزیز
دارایی این صندوق شامل سهام شرکت های پالایشی ست و ارزش صندوق رو دارایی سهام اون مشخص میکنه. اگه تخفیف گذاشته بشه و زمان مناسبی برای باز شدن صندوق در نظر گرفته بشه، احتمالا برای سرمایه گذاران جذاب خواهد بود.

سلام
ببخشیدبه نظر شما صندوق سرمایه گذاری سپهر صادرات میزان نقدشوندگی خوبی داره؟

سلام دوست عزیز
بله . صندوق های بزرگ معمولا برای نقدشدن دارایی ها مشکل خاصی ندارند و همیشه مقداری از دارایی ها رو به صورت وجه نقد نگهداری می کنند تا سرعت عمل بیشتری در ابطال واحدها داشته باشند.

از کجا بدونیم الان کدوم صندوق واسه سرمایه گذاری خوبه؟

سلام
از منابع مختلف نظیر گزارش های تحلیلی سیگنال اسنفاده کنید.

I like it

سلام. وقت بخیر. صندوق مدیریت ثروت از لحاظ سوددهی می تونه مثل ای تی اف باشه ؟ چه سهام های توش خرید و فروش میشه؟از لحاظ ریسک به چه شکل است ؟ممنونم

سلام
این صندوق ETF است و از نوع سهامی می باشد. سهام شرکت های بورسی در آن معامله می شود. هنوز اطلاعاتی از نحوه مدیریت این صندوق وجود نداره.

با سلام
اینجانب خواستار سرمایه گزاری در صندوق های سرمایه گزاری هستم و صندوقی با ریسک تقریبا چهل درصد میخواستم و مابقی ثابت باشد شما چه صندوقی را پیشنهاد میکنید
با تشکر ویژه از شما بزرگواران

سلام دوست عزیز
با توجه به توضیحات شما، پیشنهاد می کنم صندوق های مختلط رو بررسی بفرمایید.

با سپاس از اینکه آموزش به صورت صوتی ارائه دادید در صورت امکان همه آموزش ها را به صورت فایل صوتی قرار دهید خیلی مفید بود ممنونم

سلام خسته نباشید آیا صندوقهای که ضامن نقد شوندگی ندارن در موقع ریزش سهام نقد میشن ؟

سلام . این مسئله ریسک سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری محسوب میشه ولی معمولا صندوق های بزرگی که جریان وجوه نقد زیادی دارند، مشکلی برای نقد کردن سرمایه ندارند.

سلام خسته نباشید
الان در حال حاظر 100 دارم چه صندوقی با ریسک کم بهم پیشنهاد میکنید

سلام
ریسک کم در صندوق های درآمد ثابت وجود داره.

میخواهم وارد بورس شوم

مادرم مقداری سرمایه در بانک گذاشته و با سود آن که هر سال کمتر میشه زندگی را می‌گذراند نحوه سرمایه‌گذاری در صندوق ها چگونه است و نحوه دریافت سود چگونه می‌باشد

سلام
صندوق های با درآمد ثابت میتونن گزینه جایگزین خوبی در این خصوص برای شما باشند. دریافت سود مثل بانک هر ماه به حساب بانکی فرد واریز میشه. برای اطلاح از نحوه سرمایه گذاری به این لینک مراجعه کنید.

سلام چطوری واز چه طریقی میتونم توی این صندوقها سرمایه گذاری کنم

سلام
به این لینک مراجعه کنید.

سلام و عرض ادب
درصورتی که بورس ریزشی شود و امکان فروش سهام نباشد یعنی خریداری نیست و هرروز ۵ منفی در اکثر سهام باشد صندوق های سرمایه گذاری سهامی پس از ابطال , چه زمان طول می کشه سرمایه شخص را بازگردانند آیا به علت وضعیت بازار امکان عدم پرداخت می باشد یا به قیمت همانروز ابطال سرمایه برگشت می گردد

سلام دوست عزیز… در صورتی که درخواست ابطال به صندوق داده بشه به قیمت ابطال روز کاری بعد از درخواست، نقدینگی مورد درخواست برای سرمایه گذار محاسبه میشه و بهش پرداخت میشه.

سلام مفید فایده بود

سلام خسته نباشید.
تو صندوق های سهامی چجوری سود میکنیم
یعنی اگه یک سال پول بزاریم تو یک صندوق بعد از یکسال صندوق سود میده بهمون یا باید واحدمون رو بفروشیم تا سود و اصل پولمون رو بتونیم برداریم.
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز… صندوق های سهامی معمولا تقسیم سود ندارند و باید فروش بزنید تا سود رو دریافت کنید.

سلام من توسط بانک ملی این کارروانجام دادم خیلی هم راضی هستم .فقط نمیدونم زمانی که بخام پولمو از بانک بگیرم یا اصطلاحا ابطال سهام کنم اگه مثلا ۱۰۰سهم به ارزش ۱۰۰ م تومن ابتدا خریداری کردم و۲ تومنوهرماه ب حساب من سود سهام واریز کردن الان که ارزش سهام بالا رفته وهرماه بالای ۳م تومن به حسابم واریز میشه امکان داره اصل پولم که به من برمیگرده بیشتراز ۱۰۰تومن اولیه باشه.باتشکر

با صد مليون تومان هزينه در صندوق هاي درامد ثابت طول يک سال ميانگين پولم چقدر ميشه تا سرمايه گذاري کنم

با سپاس از روشنگری عالی که دارید
سوالی داشتم
اگر شرایط بورس حتی اگر احتمالش خیلی کم باشه اتفاق بیفته و بورس افت شدید داشته باشه
سرمایه ما در صندوق های سهامی هم سقوط خواهد کرد؟ و شاید به نصف برسه مثلا
یعنی ما باید با علم به این مهم وارد صندوق های سهامی بشیم یا از ما حمایتی صورت خواهد گرفت به نوعی از طرف صندوق ؟

سلام دوست عزیز… صندوق های سهامی ریسک زیادی دارند و تابع نوسانات بازار بورس هستند. حمایتی که از سرمایه گذار در زمان افت شاخص بورس رخ میده همین است که مدیریت سرمایه به دست افراد خبره ست که تصمیمات احساسی و هیجانی نمیگیرند و سعی در عملکرد مناسب در بازار خواهند داشت.

سلام وقتتون بخیر ببخشید از نظر شما و کارشناسان شما کدام صندوق رو معرفی میکنین؟ از چندین جا که امار گرفتم صندوق خوارزمی و فارابی رو معرفی کردن من جمله گروه ماهان تیموری که این دو صندوق رو پیشنهاد دادن ممنون میشم اگه کمک کنید؟

سلام دوست عزیز… ما در سیگنال به دلیل ماهیت فعالیت مون هیچ صندوقی رو پیشنهاد نمیدیم. شما میتونید از گزارشات و اطلاعات سیگنال برای تصمیم گیری هاتون استفاده کنید. موفق باشید.

سلام وقت بخیر
پرداخت سود دوره ای صندوق ها ینی چی؟ و اینکه از کجا بدونیم ک صندوقی پرداخت سود دوره ای داره یا نه؟
ممنون

سلام دوست عزیز… به این لینک مراجعه کنید.

باسلام میخواستم بدونم که برای سرمایه گذاری در صندوقها هم باید کد بورسی داشته باشیم؟؟؟

سلام دوست عزیز… برای صندوق های etf بله باید کد بورسی داشت اما برای سایر صندوق ها صرفا ثبت نام در سجام کافی ست.

سلام ایا سایت های صندوق ها امن هستند چون https نیستند و مثلا صندوق سرمایه گذاری آهنگ سهام کیان دو تا سایت داره sarmayehdonyafund.com و kianfunds4.com
خب الان کدوم معتبره؟!
با تشکر از سایت خوبتون

سلام دوست عزیز… سایت صندوق ها زیر نظر سازمان بورس فعالیت می کنند. اخبار هر صندوق رو از سایت اختصاصی آن دنبال کنید.

چه زمانی باید( یا بهتر است) سرمایه صندوق را بفروشیم و به جای آن سهام بخریم ؟

سلام دوست عزیز… اگه کسی بتونه خودش مستقیما معامله بکنه و سواد مالی قابل قبولی داشته باشه اون وقت میتونه به جای سرمایه گذاری غیرمستقیم در صندوق ها از سرمایه گذاری مستقیم در سهام استفاده کنه. موفق باشید.

سپاسگزارم
مطلب بسیار مفید بود

سلام
اگر صندق سهامی که ضامن نقد شوندگی ندارد مجوز فعالیتش تمدید نشود ایا نگران کننده است و یا اینکه با تمامی سرمایه گذارها تسویه حساب میکند

سلام دوست عزیز… در صورتی که صندوقی منحل بشه موظف است تا سرمایه ی سرمایه گذاران رو به ارزش آخرین روز فعالیتش پرداخت کند.

سلام وقت بخیر
معتبرترین و بهترین صندوق کدومش هس
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز… به این لینک مراجعه کنید و گزارش های تحلیلی صندوق ها رو دنبال کنید.

سلام میخواستم اگه امکان داره جواب بدهید که در مشارکت در صندوقهای سهامی نسبت به هر واحد صندوق ، چند درصد سود میدهند؟ و اینکه در چه مقطعی پرداخت میکنند؟ انتهای سرمایه گذاری میدهند؟

سلام دوست عزیز… قیمت واحدها در صندوق های سهامی مختلف با هم فرق میکنه و سود سازی آنها هم با هم فوق میکنه. اکثر صندوق های سهامی پرداخت سود دوره ای ندارند و سرمایه گذار صرفا از محل اختلاف قیمت خرید و فروش بهره می برد.

سلام خسته نباشید آیا سهام عدالت را میتوان به دست صندوقهای سرمایه گذاری سپرد؟؟اگر روش مستقیم را انتخاب کرده باشیم چطور؟؟با تشکر فراوان

سلام دوست عزیز.. خیر ماهیت و ساختار سهام عدالت متفاوت می باشد.

سلام
آیا تو صندوق‌های سرمایه‌گذاری ثابت از نوع ETF هم اصل سرمایه (مطابق با NAV زمان خرید)، تضمین‌شده است؟

سلام دوست عزیز… فاصله گرفتن قیمت خرید از nav صندوق ریسک سرمایه گذاری رو زیاد میکنه. تعداد واحدهایی که شما از یک صندوق در اختیار دارید ملاک هست نه میزان سرمایه اولیه.

سلام
سپاس فراوان و بیکران از شما که ما تازه واردها در بازار سهام و بورس و همچنین صندوق های سرمایه گذاری رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی میکنید
دعای خیر ما همیشه باشما خواهد بود
ممنون از شما و از تمامی همکاران محترمتان
خداوند به شما برکت روزافزون عطا بفرماید انشااله

سلام دوست عزیز… ممنونیم از محبتتون. همراهی شما باعث افتخار ماست.

سلام
من چون علم در بورس رو خیلی نداشتم در صندوق سرمایه گداری کردم .خدارو شکر که تا الان درصد بازدهی خوب بودو به عنوان دید بلند مدت بهش نگاه میکنم

بسیار توضیحات مفید و ارزشمندی بود استفاده کردم.مرسی

سلام
اگر سایت صندوقی هک بشه وتمام دارایی‌های سرمایه‌گذاران از دست بره ضمانت بر عهده سازمان بورس؟؟

سلام دوست عزیز…دارایی صندوق ها در سهام و بازار سرمایه جریان داره و سایت صندوق فقط جنبه اطلاع رسانی داره.

سلام
توضیحاتتان خیلی خوب بود

بسیار مطالب مطلوب و بامحتوایی بود باتشکر.

سلام
در مورد eff توضیح دهید

سلام به این لینک مراجعه کنید.

سلام خسته نباشید، ضمن تشکر از مطالب بسیار مفیدتون
آیا تا به حال کسی بوده که اون درصد سودی که صندوقها میگن رو دریافت کرده باشه؟ آخه هرحور فکرش رو میکنم میبینم اگه مثلا حتی ۲۰۰درصد سود سالیانه برای یک صندوق درنظر بگیریم(ضمن اینکه بعضی صندوقها سود سالیانه‌شون تا ۴۰۰ درصد هست) چرا مردم پول خودشون رو توی این صندوقها نمیزارن تا مثلا ۱۰ملیونشون آخر سال تبدیل شده باشه به ۳۰ ملیون! کمی باورش سخته! چرا میزان استقبال از این صندوقها کمه؟؟

سلام دوست عزیز… صندوق های سرمایه گذاری جزو ابزار های نوین مالی در ایران هستند و سابقه زیادی ندارند به همین دلیل بسیاری از مردم شناخت درستی از آنها ندارند. در دنیا بیشترین مقدار سرمایه گذاری عموم مردم در بازار سرمایه به شکل غیرمستقیم و از طریق صندوق های سرمایه گذاری صورت میگیرد.

متشکرم مطالبتان بسیار برای افراد جدیدمفیده

سلام وعرض ادب
قسمتی وجود داره که تاریخ پرداخت سود تمام صندوقهای درآمد ثابت ثبت شده باشه؟اگر نیست میشه این بخش رو اضافه کنید سپاس

سلام دوست عزیز…این مورد در سایت صندوق افشا شده است. ممنونیم از پیشنهاد خوبتون. با ما همره باشید.

ممنونم از آموزش صادقانه و روشنگریتان شاد و سلامت و پر روزی باشید .

سلام خسته نباشین
تو مشخصات بعضی از صندوقها ضامن نقد شوندگی هست و تو بعضیا نیست فرقشون تو چیه .؟یعنی اونی که ضامن‌نقد شوندگی داره مطمعنتره؟
و اینکه صندوقهایی که از طریق کارگزاری های بانک مدیریت میشن مثل رفاه کارگران یا بانک ملی زیر نظر همون بانکن یعنی باز میشه گفت که اینا از صندوقهای خصوصی مطمعنترن؟؟؟
ممنون

سلام دوست عزیز.. در مورد ضامن نقدشوندگی پیشنهاد می کنیم مقاله آموزشی سیگنال را در این لینک مطالعه بفرمایید. صندوق ها زیر نظر سازمان بورس هستند . برای مطالعه بیشتر درباره مطمئن بودن صندوق ها مقاله ما را در این لینک ببینید.

سلام.
چند سوال داشتم.
فرض کنیم سرمایه ده میلیون تومانه.
اول اینکه صندوق های با درآمد ثابت چقدر سود میدن ماهانه؟
من پرسیدم گفتن ماهی ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان.درسته؟
دوم اینکه صندوق های مختلط یا سهامی که در بورس نیستن و نمیشه سهام را با کد بورسی خرید.و باید مسقیم در خود سایتشون ثبت نام کرد و هزینه را پرداخت کرد ، چطور سود و زیانشون مشخص میشه؟
مثلاً در همین برنامه سیگنال مقایسه میکنیم صندوق ها را نوشته سود یک ماهه گذشته فلان صندوق ۷۵ درصد ، یعنی اگر ده میلیون سرمایه گذاری کرده باشیم ، و همون ماه بخوایم بکشیم بیرون سرمایه را ، هفده و پانصد برداشت میکنیم؟

سلام دوست عزیز… ممنون که با ما همراه هستید
سود های ماهانه ثابت رو تنها بعضی از صندوق های با درآمد ثابت پیشبینی می کنند. درصد سود در صندوق های مختلف متفاوت است اما به طور کلی میشه گفت که کمتر از 20 درصد و بیشتر از سود سپرده های بانکی هستند.
صندوق هایی که در بورس نیستند با افزایش میزان دارایی ها و درآمدی که از خرید و فروش سهام کسب می کنند باعث رشد قیمت واحد های سرمایه گذاری میشن و سرمایه گذار از این ناحیه کسب سود میکنه.
درصد سودی که در سیگنال نوشته شده مطابق بازدهی منتشر شده در سایت صندوق هاست.
موفق و پیروز باشید

Ok

سلام متشکر مطالب خوب و مفیدی بود موفق باشید

قیمت واحدهای یک صندوق سرمایه گذاری در هر روز بر چه اساسی تعیین می شود؟ و آیا می شود برای نمدار قیمت واحد یک صندوق سرمایه‌گذاری هم تحلیل تکنیکال داشت؟ ممنودارتون هستم اگر جواب این دو سوال را بدهید

سلام، قیمت صدور و ابطال از روی NAV صندوق محاسبه میشه. قبلا مقاله ای در این مورد منتشر کردیم که میتونید از این لینک مطالعه کنید. تحلیل تکنیکال روی نمودار قیمتی صندوق های ETF میتونید استفاده کند.

اکثر صندق ها تا آخر سال ۹۹ مجوز فعالیت دارند
حالا سوال من اینجاس که مثلا صندق 《ارزش کاوان آینده》که تا تاریخ ۱۳۹۹.۵.۱۵ مجوزشون اعتبار داره چه وضعی پیدا میکنند؟
من میخاستم سرمایه گزاری کنم ولی ترسیدم که نکنه مجوزشون تموم شه پولو بردارن برن
حالا که مجوزشون تموم شده چی میشه؟دوباره مجوز تمدید میشه یا نه با یه نام دیگه مجوز میگیرن و شروع به فعالیت میکنند؟
چون واقعا صندق خوبیه این صندق
ممنون میشم پاسخ کامل بدین.

سلام، صندوق های سرمایه گذاری مشترک دارای عمر هستند، منظور از عمر همون مجوز هست که برای فعالیت باید مجوز سازمان بورس داشته باشند، بعد از اتمام مجوز صندوق ها باید اونو تمدید کنند که معمولا چند روزی طول میکشه و در سایت صندوق هم اعلام میشه. بعد از تمدید مجوز فعالیت صندوق دوباره آغاز میشه.

با سلام میخواستم بدونم پشتوانه صندوق ها سرمایه گذاری چیه ؟ممکنه مثل موسسه ها تعاونی ها ک در گذشته پول مردمو بالا کشیدن این ها هم همینجور بشن یا نه؟ اساسا فرقشون با اون شرکتها چیه؟ ممنون

سلام، همونجور که در متن هم گفته شد صندوق های سرمایه گذاری تحت نظارت سازمان بورس تاسیس میشن و فعالیتشون براساس مجوز سازمان بورسه، بنابراین امنیت خوبی دارند.

سلام و خدا قوت
من میخواستم در صندوق سهامی (( ثروت آفرین تمدن )) و یا صندوق مختلط (( گوهر نفیس تمدن )) سرمایه گذاری کنم.
به نظر شما این صندوق ها خوب هستن و یا خیر؟

شما خودتون سرمایه گذاری در کدام صندوق را به طور مشخص مناسب میبینید؟….. لطفا راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز. ما نمیتونیم صندوقی رو معرفی یا پیشنهاد بدیم. انتخاب یک صندوق سرمایه گذاری خوب معیارهای مختلفی داره. بهتون پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما با عنوان ” نحوه انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری ” رو از این لینک مطالعه کنید.

سلام.‌منظورتون از اینکه صندوق های سهامی سود بالاتر و ریسک بالاتری هم دارند چیه؟ چه ریسکی؟

سلام و عرض ادب. پرتفوی صندوق های سهامی در مقایسه با سایر انواع صندوق ها بیشتر از سهام موجود در بورس تشکیل شده (75 الی 95 درصد) با توجه به طبیعت نوسانی بازار بورس و سهامی که این صندوق ها خریداری می‌کنند ریسک بیشتری نسبت به انواع دیگر صندوق ها دارند. اما باید اینم در نظر داشت که بازدهی مورد انتظار بیشتری هم دارند.

با سلام مطالب تون بسیار ارزشمند و مفید بود با تشکر از شما

با سلام
ممنون از اطلاعات خیلی خوبی که در اختیار ما قرار میدین.
2 تا سوال داشتم:
1- چرا در صندوق های سرمایه گذاری سهامی ETF (که البته به دلیل آنلاین بودن بنده بیشتر ترجیح میدم سرمایه گذاریم رو باهاشون شروع کنم و و وقت کار اداری ندارم) همیشه قیمت هر واحد سرمایه گذاریشون بین 1000 تا 10000 تومن هست و هیچکدوم از این بازه تکون نخورده. یعنی من اگه یه صندوق رو با قیمت واحد 9500 تومن بخرم نباید انتظار داشته باشم که بیشتر از 10 تومن بشه؟

2- آیا میشه با اندیکاتورها و اسیلاتورها روند قیمت های صندوق های سهامی رو تحلیل و پیش بینی کرد؟

ممنون

سلام دوست عزیز… صندوق های سهامی قابل معامله در بورس از نظر قیمت هر واحد سرمایه گذاری از صندوق های غیر قابل معامله در بورس ارزان تر هستند و این امر جذابیت وارد شدن و خرید تعداد واحد های بیشتر رو در این نوع صندوق ها فراهم میکنه. در مورد بازه ی قیمتی که گفتید، خیر اینطور نیست. ممکن هست قیمت صندوق از ده هزار تومن هم بالاتر بره. اینکه تا الان بالاتر نرفته دلیل نمیشه که کلا زیر ده هزار تومن میمونه. هر چقدر که ارزش دارایی های یک صندوق بیشتر بشه، قدرت سرمایه گذاری اون هم بیشتر میشه و در نتیجه nav صندوق رشد میکنه.
ندیکاتور و اسیلاتور ابزار های تحلیل تکنیکال هستند و در هر بازاری که با نمودار بشه تغییر قیمت اون رو نشون داد میشه تحلیل رو انجام داد. ما در سیگنال قبلا این کار رو انجام دادیم.

بهترین انتخاب صندوق های سرمایه گذاری با سود ثابت و تضمین نقدینگی شونده را چگونه میتوان انتخاب کرد .

سلام دوست عزیز. میتونید از این لینک به لیست تمامی صندوق های سرمایه گذاری دارای ضامن نقدشوندگی دسترسی داشته باشید.

با سلام
ممنون از مطالب جامع و عالی تون..

من سایت چند صندوق سهامی و چک کردم..
چندین بار (در ساعات اداری ، چندین روز) به تلفنی که داده بودند زنگ زدم ولی کسی جوابگو نبود..
ایمیلی هم نبود !!!
یه آدرس بود که نمیدونم درست هست یا نه..

برا ما که تهران نیستیم، چطور باید راستی آزمایی کرد؟؟؟

سلام و عرض ادب. الان به این علت که آخر سال هست و صندوق ها در حال تمدید مجوز و بستن حساب ها هستند کمی در پاسخگویی مشکل دارند. پیشنهاد میشه بعد از سال نو با صندوق ها در تماس باشید تا اطلاعات کامل رو در اختیارتون بزارند. همچنین برخی از صندوق ها دارای شعب در شهرستان ها هم هستند میتونید در قسمت شعب سایت صندوق انتخابیتون کلیه شعب صندوق رو مشاهده کنید و در صورت امکان بصورت حضوری به یکی از اون‌ها مراجعه کنید.

سلام و خسته نباشید من در کارگزاری آگاه تو بورس ثبت نام کردم و تمایل دارم تو صندوقها هم سرمایه گذاری کنم میشه لطفا راهنمایی کنید؟

سلام و وقت بخیر. بهتون پیشنهاد میکنم دو مقاله آموزشی ما با عنوان ” انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری ” و ” نحوه خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری ” رو حتما مطالعه کنید.

سلام ، وقت بخیر
حدود ۱ سالی میشه که تو صندوق های درآمد ثابت سرمایه گذاری کردم و هر وقت هم خواستم نقد شده و پول رو دادن.

الان چند روزیه که به فکر سرمایه گذاری صندوق های سهامی شدم
ولی خیلی نگران ضرر و زیانش هستم

حالا نمیدونم چکار کنم…. نظر شما چیه؟

سلام و وقت بخیر. صندوق های سهامی بیشترین ریسک رو بین انواع صندوق های سرمایه گذاری دارند. این کاملا به استراتژی معاملاتی شما و میزان ریسک پذیریتون برمیگرده اگر تحمل ریسک بیشتر و احتمال سود بیشتر (شاید هم زیان بیشتر) رو دارید گزینه خوبی محسوب میشه اما اگر فردی ریسک گریز هستید پیشنهاد میشه از صندوق های مختلط استفاده کنید که ریسک متوسطی دارند.

سلام.وقت بخیر.این که بیشترین سود رو صندوق های سهام میدن ک خیلی خوبه.
ولی چرا شما میگین ریسکش بالاست.یعنی چی؟
یعنی شاید ضرر بده.
؟؟

سلام دوست عزیز. صندوق های سهامی چون نسبت به سایر صندوق ها درصد بیشتری از پرتفوشون رو به بازار سهام تخصیص میدن به علت نوسانات بازار سهام ریسک بالاتری دارند. اما یک قانون در بازار وجود داره که ریسک بالاتر انتظار سود بالاتری هم داره. درسته بازدهی بالاتری دارند ولی برای رسیدن به این بازدهی شما باید ریسک بیشتری هم بکنید. البته ذکر این نکته مهمه که صندوق های سرمایه گذاری بطورکلی جزو کم ریسک ترین ابزارهای مالی حال حاضر هستند.

شما راضی بودید از سرمایه گذاریتون ؟؟
من به تازگی میخوام وارد بشم لطقا ازتجربیاتتون بیشتر بگید اینکه به چه صورت سود میدن ماهیانه واریز میشه؟ و مبلغ ثابتی از قبل تعیین شده است یا خیر؟؟و اینکه درصد سود مشخصی داره هر صندوق یا که هرماه متفاوته؟؟

بسیارعالی چون بنده در۴ سال گذشته تمام پس انداز ۴۰ ساله خودرابادواشتباه درسرمایه گذاری در مواردی که تخصصی نداشتم ازدست دادم .امیدوارم که بتوانم باسرمایه اندکی که دارم حداقل ضررهای گذشته روجبران کنم .انشاالله

دوست عزیز سرمایتونو تو صندوق های درآمد ثابت گذاشته بودید؟

معرفی نامه برای سرمایه گذاری را از کجا باید گرفت

سلام، امیدنامه و اساسنامه هر صندوق رو از سایت اختصاصی خود صندوق میتونید دانلود کنید. برای آشنایی بیشتر با اساسنامه و امیدنامه پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما با عنوان ” اساسنامه و امیدنامه صندوق سرمایه گذاری ” رو حتما مطالعه کنید.

سلام خسته نباشید
بنده چه جوری میتونم از اخبار بورسی به روز و تحلیل های به روز با خبر بشم؟

سلام و درود. با مراجعه به صفحه سهام سایت سیگنال میتونید به روزترین تحلیل ها و اخبار روز رو دنبال کنید.

برای سرمایه گذاری توی صندوق ها فقط باید یک صندوق رو انتخاب کرد یا میشه چندتا صندوق رو سرمایه گذاری کرد؟ تا حالا صندوقی بوده که ورشکسته بشه یا سرمایه گذاراش پولاشون رو نتونن بگیرن؟

سلام. میشه چند تا صندوق هم انتخاب کرد اما یکی از مزایای صندوق ها داشتن پرتفویی متنوعه یعنی با سرمایه گذاری در یک صندوق سرمایه گذاری شما در سهام مختلف بازار بورس بصورت غیرمستقیم سرمایه گذاری کردید. خیر، تا حالا صندوقی ورشکسته نشده میتونید مقاله ما با عنوان” ورشکستگی صندوق سرمایه گذاری ” رو مطالعه کنید.

عرض ادب و احترام
با توجه به اینکه عموم مردم موقع امضای قرار دادهای بانکی به عنوان مثال سپرده گذاری، بدون مطالعه شرایط مندرج در قرارداد( به دلایل مختلف از جمله بی حوصلگی و عمدتا عدم فهم مفاهیم حقوقی مندرج در قرارداد) اقدام به امضای آن میکنند؛ آیا در اساسنامه یا امیدنامه صندوق های سرمایه گذاری بندهایی هست که مدیران صندوق در مواقع لازم بتوانند با سوء استفاده از آن به ضرر سرمایه گذران و تضییع حقوق آنها اقدام کنند؟ ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

سلام و احترام، در امیدنامه و اساسنامه صندوق‌ها تمامی ویژگی‌ها از جمله: اهداف صندوق، ترکیب دارایی‌ها، ارکان صندوق، نحوه سود صندوق‌های سرمایه گذاری و … با جزئیات کامل و شفاف آوره شده. با مراجعه به سایت اختصاصی هر صندوق میتونید اساسنامه و امیدنامه صندوق مربوطه را دانلود و مشاهده کنید. پیشنهاد اینه که کلا در امر سرمایه گذاری در هر بازاری همیشه شرایط اون بازارو برای درک بهتر مطالعه کنید. پیشنهاد میشه حتما مقاله آموزشی ما با عنوان “اساسنامه و امیدنامه صندوق سرمایه گذاری چیست؟” رو مطالعه کنید. و در مورد هر صندوق قسمت هزینه ها و نحوه سوددهی صندوق رو مطالعه کنید که بدونید چه هزینه هایی از شما اخذ میشه و نحوه سوددهی صندوق به شما چگونه است.

با سلام
چه ضمانتی وجود داره که صاحبان صندوق با نقدینگی موجود در صندوق فرار نکنن☺ منظور اینکه چطور کنترول میشن تشکر

سلام، همانطور که در مقاله توضیح داده شد صندوق‌های سرمایه‌گذاری با مجوز سازمان بورس تاسیس میشن و با نظارت سازمان بورس فعالیت می‌کنند، بنابراین سازمان بورس به عنوان یک نهاد نظارتی بر عملکرد و فعالیت صندوق‌ها نظارت کامل داره. در 10 سال اخیر که صندوق‌ها کارشونو داخل ایران شروع کردن تا حالا هیچوقت همچین مشکلی وجود نداشته.

سلام درحال حاضر کدام صندوق بالا ترین نرخ سودراداردو ضامن نقد شونگی بانکی هم دارد میباشد وچنددرصد سود میدهد.

سلام، لیست صندوق های سرمایه گذاری و میزان بازدهی و اطلاعات تکمیلی رو میتونید در سایت سیگنال صفحه صندوق های سرمایه گذاری مشاهده کنید. اگر به دنبال نرخ سود بالا هستید صندوق‌های سهامی اغلب سود بالاتری نسبت به سایر صندوق ها دارن.

مطلب خوب و مفیدی بود ممنون

سلام ممنون از نظرتون

خیلی ممنون مطلب خوبی بود.

سلام، سپاس از نظرتون.

سلام, ممنون از مطالب مفیدتون, آیا امکان ورشکستگی صندوق سرمایه گذاری وجود داره؟ یا اصلا تا به حال صندوقی بوده که ورشکسته بشه؟

سلام، سپاس از لطف شما. برای آگاهی از جواب این سوال بهتر است مطلب آموزشی ما با عنوان ” ورشکستگی صندوق سرمایه گذاری ” رو مطالعه کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:

مشاوران ما طی دو روز کاری آینده در ساعات کاری (9 صبح تا 6 بعد از ظهر) برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری با شما در ارتباط خواهند بود.

شماره تلفن شما نزد کارگزاری مفید محفوظ خواهد بود.

در شرایط تورمی، تنها راه حفظ ارزش پول، قدرت خرید و دستیابی به ثروت بیشتر، سرمایه‌گذاری هوشمندانه است.

اگر ۵ سال پیش سرمایه‌گذاری می‌کردیم …

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

مبلغ مورد نظر خود را انتخاب و میزان بازدهی سرمایه‌گذاری طی ۵ سال گذشته در بازارهای مختلف را مشاهده
کنید.

صندوق‌ها به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم، سرمایه‌های افراد علاقه‌مند را در بازار سرمایه جمع
آوری کرده و در انواع اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند. مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیر نظر سازمان
بورس و توسط تحلیل‌گران خبره صورت می‌پذیرد.
توجه داشته باشید که میزان ریسک و بازدهی هر صندوق را ترکیب دارایی آن مشخص می‌کند.

میزان ترکیب دارایی صندوق‌های سهامی را مشاهده کنید

دارایی‌های هر صندوق سرمایه‌گذاری توسط گروهی از تحلیل‌گران و معامله‌گران حرفه‌ای بازار سرمایه
مدیریت می‌شود.

بر خلاف سهام که ممکن است به دلیل توقف نماد، حجم کم معاملات در آن نماد و یا ایجاد صف فروش
معامله آن امکان‌پذیر نباشد، همواره به راحتی می‌توانید نیاز نقدینگی خود را از صندوق ها تامین
کنید.

سرمایه‌گذاری حتی با ۵۰۰ هزار تومان و کمتر نیز در صندوق‌های سرمایه‌گذاری امکان پذیر است.

با توجه به تقسیم هزینه‌های صندوق بین تمام سرمایه‌گذاران و مدیریت صندوق توسط یک تیم حرفه‌ای،
در نهایت میزان هزینه صندوق برای هر سرمایه‌گذار کاهش می‌یابد.

دارایی‌های هر صندوق در تعداد زیادی از انواع اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌شود. تنوع در سبد
دارایی صندوق موجب کنترل بهتر ریسک می‌شود.

سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری به صرف زمان و کسب دانش تخصصی نیاز ندارد و همه
می‌توانند به راحتی در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

کارگزاری مفید به عنوان بزرگترین کارگزاری بازار سرمایه در ایران، با بیش از ۲۵ هزار میلیارد
تومان دارایی تحت مدیریت (بیش از یک میلیارد دلار) در سبدهای اختصاصی و صندوق‌های
سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی طیف وسیعی از سرمایه‌گذاران را بر عهده دارد.

بله. برای سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری حتما باید کد بورسی داشته باشید و در سامانه سجام
هم ثبت‌نام خود را تکمیل کرده باشید. اگر هنوز کد بورسی دریافت نکرده‌اید، می‌توانید به صورت
غیرحضوری و رایگان کد بورسی خود را از کارگزاری مفید دریافت کنید. برای این کار به صفحه “افتتاح
حساب در کارگزاری مفید” مراجعه کنید

صندوق‌های سرمایه‌گذاری از نظر چگونگی سرمایه گذاری در آن‌ها به دو دسته مبتنی بر صدور و ابطال و
قابل معامله (ETF) تقسیم می‌شوند. خرید و فروش صندوق‌های قابل معامله تحت مدیریت کارگزاری مفید
مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری اطلس و عیار
درست مانند خرید و فروش سهام، از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری‌ها مانند ایزی تریدر
انجام می‌شود.
سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال تحت مدیریت کارگزاری مفید مانند
صندوق‌های
پیشتاز،
پیشرو،
ممتاز،
امید
توسعه
و نامی
نیز پس از افتتاح حساب در کارگزاری مفید و از طریق مراجعه حضوری به یکی از شعب کارگزاری مفید انجام
می‌شود.

طرح
حامی
در واقع به سرمایه‌گذاری در صندوق با درآمد ثابت حامی اشاره دارد که کارگزاری مفید با هدف بیکار
نماندن وجوه بلا استفاده در مانده حساب مشتریان خود آن را با مکانیزم خاصی طراحی کرده و در اختیار
کاربران خود قرار می‌دهد. به این ترتیب، طرح حامی اجازه نمی‌دهد هیچ مقداری از پول شما نزد کارگزاری
بیکار بماند و به آن به صورت روزشمار سود پرداخت می‌گردد.

دارایی‌های هر صندوق سرمایه‌گذاری به اجزای کوچکی تقسیم شده است که به هر جزء آن، واحد یا یونیت
سرمایه‌گذاری گفته می‌شود.
حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال معمولا به اندازه
خرید حداقل یک واحد از آن‌هاست. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در صندوق
های قابل معامله نیز به اندازه حداقل ارزش سفارش خریدی است که می‌توان از طریق سامانه‌های
معاملاتی آنلاین کارگزاری‌ها مانند ایزی تریدر ارسال کرد که در حال حاضر برابر ۵۰۰ هزار تومان
است.
بر این اساس، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های تحت مدیریت کارگزاری مفید به
شرح زیر است:
(تاریخ: 25 خرداد 1400)

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید:
مشاوران ما طی دو روز کاری آینده در ساعات کاری (9 صبح تا 6 بعد از ظهر) برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری با شما در ارتباط خواهند بود.

شماره تلفن شما نزد کارگزاری مفید محفوظ خواهد بود.

توجه کنید Capslock روشن است!

1- صندوق سرمایه گذاری چیست؟

صندوق ­های سرمایه­ گذاری یکی از بهترین روش ­ها برای ورود سرمایه­ گذاران به بازار سرمایه هستند که تحت نظارت و با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می­ کنند. مزیت صندوق­های سرمایه گذاری نسبت به سرمایه­گذاری شخصی در استفاده از مدیریت تخصصی سرمایه، کاهش ریسک سرمایه گذاری، بهره­ گیری از صرفه­ جویی­ های ناشی از مقیاس و تامین منافع برای سرمایه­ گذاران می­باشد. مدیریت دارایی­ها از طریق صندوق­ های سرمایه­ گذاری این امکان را فراهم می ­آورد که سرمایه­ گذاران ضمن حفظ دارایی­هایشان، در هر سطحی از ریسک ­پذیری، بیشترین بازدهی ممکن را کسب نمایند.

 

2- قیمت صدور واحد های سرمایه گذاری چیست

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

در اصطلاح صندوق­ های سرمایه­ گذاری، هنگامی که یک سرمایه گذار قصد خرید یک یا چند واحد سرمایه گذاری صندوق را دارد، به اصطلاح باید درخواست صدور واحدهای سرمایه­ گذاری صندوق را به مدیر صندوق ارائه دهد. درواقع مفهوم خرید و مفهوم صدور، در صندوق­های سرمایه گذاری در کنار هم به کار می روند.

 

3- قیمت ابطال واحدهای سرمایه گذاری چیست؟

در اصطلاح صندوق­ های سرمایه گذاری، هنگامی که یک سرمایه گذار قصد فروش یک یا چند واحد سرمایه گذاری صندوق را دارد، به اصطلاح باید درخواست ابطال واحدهای سرمایه­ گذاری صندوق را به مدیر صندوق ارائه دهد. در واقع مفهوم فروش و مفهوم ابطال، در صندوق­ های سرمایه گذاری در کنار هم به کار می روند.

 

4- آیا برای صدور و ابطال کارمزدی دریافت می شود؟ ؟

تنها صندوق دارای کارمزد خرید و فروش صندوق میعاد ایرانیان می باشد. مبلغ کارمزد 20,000 ریال به ازای هر درخواست صدور و ابطال می­ باشد. مابقی صندوق ها هیچ کدام کارمزد صدور یا ابطال ندارند.

 

5- چند روز بعد از ثبت درخواست صدور تعداد واحدها مشخص می شود؟

با توجه به اینکه در کدام صندوق سرمایه گذاری کرده اید دو الی سه روز کاری بعد از واریز تعداد واحدها مشخص می شود ولی محاسبه سود در صندوق­های با درآمد ثابت از روز کاری بعد از واریز وجه صورت می ­پذیرد.

 

6- چند روز بعد از ثبت درخواست صدور امکان ابطال واحدها وجود دارد؟

صندوق ­های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین نرخ شکست ندارند و بعد از مشخص شدن تعداد واحدها امکان ثبت درخواست ابطال وجود دارد. مگر اینکه صندوق مورد نظر مدت ماندگاری داشته باشد.

در صورت ابطال قبل از مدت ماندگاری در صندوق های آتیه نوین و یکم ایرانیان،  سرمایه­ گذار تنها ما به التفاوت قیمت صدور و ابطال را دریافت می نماید که ممکن است کمتر از نرخ سود پیش بینی شده صندوق باشد.

در صورت ابطال قبل از مدت ماندگاری در صندوق میعاد ایرانیان، در صورتی که صندوق در مدت مذکور دارای سود بوده، سودی شامل حال سرمایه ­گذار نمی ­گردد اما در صورت زیان صندوق طی مدت مذکور، زیان شامل حال سرمایه ­گذار می ­گردد.

صندوق آتیه نوین:۳۰ روز مدت ماندگاری

صندوق یکم ایرانیان:۳۰ روز مدت ماندگاری

صندوق میعاد ایرانیان: ۴۵ روز ماندگاری

سایر صندوق ها مدت ماندگاری ندارند.

 

7- حداقل میزان لازم برای شروع سرمایه گذاری در صندوق ­ها چه میزان می­ باشد؟

حداقل تعداد واحد لازم برای شروع سرمایه گذاری در صندوق های تحت مدیریت یک واحد می باشد و با توجه به قیمت صدور هر صندوق مبلغ مشخص می ­گردد. بدین ترتیب در صندوق های آتیه نوین، یکم ایرانیان، نهال سرمایه ایرانیان و فراز اندیش نوین با حداقل 1,030,000 ریال، سرمایه گذاری امکان پذیر است. این مبلغ در صندوق میعاد ایرانیان متغیر می باشد.

 

8- سود در صندوق های سرمایه گذاری از چه زمانی محاسبه می گردد؟

در صورت واریز از طریق درگاه صندوق، با توجه به تسویه یک روزه شاپرک مبلغ واریزی روز کاری بعد به حساب صندوق واریز می گردد و سرمایه گذار از روز کاری بعد از واریز وجه خود، سود دریافت می نماید.

 

9- بعد از ثبت درخواست ابطال، مبلغ چه زمانی به حساب سرمایه گذار واریز می گردد؟

چنانچه درخواست ابطال واحدهای سرمایه ­گذاری قبل از ساعت 12:30 ثبت شود، پرداخت اصل مبلغ سرمایه گذاری به قیمت اسمی (1.0000.000ريال) تا پایان همان روز کاری (پرداخت های اسمی صندوق در سه مرحله در روز انجام میشود) و سود متعلقه در تاریخ روزکاری بعد از ارائه درخواست، از سوی صندوق به سپرده مشتری واریز می‌گردد و چنانچه ثبت درخواست مزبور بعد از ساعت 12:30 انجام پذیرد، وجه مربوطه در روز کاری بعد به سپرده مشتری واریز خواهد شد و همچنین درخواست های روز پنچشنبه در روز کاری بعد قابل پرداخت میباشد

در صندوق میعاد ایرانیان نیز طی 3 تا 7 روز کاری کل مبلغ ابطال واریز می گردد. 

 

10- در صورت ابطال بخشی از واحدهای سرمایه‌گذاری قبل از پایان دوره، درصد سود تخصیص داده شده به این واحدها چه مقدار خواهد بود؟

پیش‌بینی سود در صندوق ­های سرمایه گذاری برای یک دوره کامل است. یک دوره کامل برای این صندوقها از ۱۵ ام  (یا 25 ام) هر ماه تا ۱۵ ام (یا 25 ام) ماه بعد می‌باشد. برای مشتریانی که در میانه دوره وارد صندوق شده و یا از صندوق خارج می‌شوند پیش‌بینی سود لحاظ می گردد و سرمایه گذار بازدهی محقق شده طی دوره را دریافت نمی نماید. قابل ذکر است که در صندوق­ های یکم ایرانیان و آتیه نوین باید مدت ماندگاری 30 روزه  نیز در نظر گرفته شود.

 

11- روند دریافت گواهی سرمایه‌گذاری‌ چگونه است؟

پس از تایید درخواست در سامانه و دریافت رسید از قسمت مدیریت درخواستها می‌توانید در صورت تمایل، با مراجعه به کارگزاری تامین سرمایه نوین (از ساعت ۸ صبح الی ۴ بعد از ظهر) نسبت به دریافت گواهی سرمایه‌گذاری خود اقدام نمایید. بدیهی است همراه داشتن مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) برای دریافت گواهی الزامی است. همچنین در صفحه اول داشبورد هر سرمایه گذار گواهی هر صندوق به تفکیک بارگزاری شده است و امکان پرینت وجود دارد.

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

 

12- سرمایه گذاری مجدد چیست؟

در قسمت داشبورد گزینه ­ای به عنوان سرمایه گذاری مجدد وجود دارد. با انتخاب گزینه سرمایه گذاری مجدد توسط مشتری این مجوز به مدیر صندوق داده می شود که سود دوره­ ای به جای واریز به حساب مشتری دوباره در صندوق سرمایه ­گذاری شده و واحد خریداری شود. درصدی برای هر صندوق جهت سرمایه گذاری مجدد گذاشته شده است که در صورت انتخاب هر درصد ان مقدار از سود واحد خریداری خواهد شد. برای مثال با انتخاب ۴۰ درصد،با ۴۰ درصد از مبلغ سود واحد خریداری شده و ۶۰ درصد مابقی به حساب سرمایه گذار واریز می شود.

 

13- آیا صندوق های سرمایه گذاری بدون ضامن نقدشوندگی ریسک سرمایه گذاری دارند؟

همانطور که از نام ضامن نقدشوندگی مشخص است این رکن صرفاً نقدشونده بودن دارایی های صندوق را ضمانت می نماید در صورتی که در صندوق ­های بادرآمد ثابت به دلیل الزام امیدنامه، بخش عمده سرمایه صندوق در دارایی ­های با درآمد ثابت مانند سپرده بانکی و اوراق مشارکت سرمایه گذاری می­گردد. لذا نگرانی از بابت نقدشوندگی دارایی­ها وجود ندارد ضمن اینکه طبق اساسنامه درغیاب سمت ضامن نقدشوندگی مدیر صندوق مسئولیت ایجاد نقدینگی صندوق را برعهده خواهد داشت.

 

14- موعد واریز سود صندوق چه زمانی از سال می باشد؟

در صندوق­های آتیه نوین و نهال سرمایه ایرانیان 15 ام هر ماه مبلغ سود محاسبه شده و یک الی دو روز کاری بعد به حساب سرمایه گذاران واریز می­گردد. در صندوق­ های یکم ایرانیان و فراز اندیش نوین 25 ام هر ماه مبلغ سود محاسبه شده و یک الی دو روز کاری بعد به حساب سرمایه گذاران واریز می­ گردد. صندوق میعاد نیز دارای پرداخت سود 6 ماهه می باشد و در تاریخ­ های 15 خرداد و 15 آذر محاسبه شده و دو الی هفت روز کاری بعد به حساب سرمایه گذاران واریز می ­گردد. لازم به ذکر است سود صندوق میعاد 12 درصد ارزش اسمی هر واحد (10.000 ریال) می باشد.

 

15- آیا امکان ویرایش اطلاعات پس از ثبت نام در سامانه وجود دارد؟

تا قبل از مراجعه به شعب بانک اقتصاد نوین بابت احراز هویت، برای سرمایه­ گذار امکان اصلاح اطلاعات از طریق ورود به بخش ثبت نام و وارد نمودن کد رهگیری وجود خواهد داشت ولی پس از احراز هویت، اصلاح مشخصات تنها بوسیله مراجعه به شعب بانک اقتصاد نوین و یا از طریق ارسال درخواست به پشتیبانی سایت نیب مارکت امکان پذیر است.

 

16- چرا بر روی گواهی سرمایه گذاری ارزش هر واحد یک میلیون ریال درج گردیده در صورتی که ارزش هر واحد خریداری شده بیشتر از یک میلیون ریال می باشد؟

گواهی ­های سرمایه­ گذاری طبق فرمت مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار چاپ می­ گردد و قابل تغییر نمی ­باشند. ارزش اسمی هر واحد سرمایه گذاری 1,000,000 ریال است که باید روی هر برگ  گواهی درج شود. لذا برای اطلاع مشتری از جزییات سرمایه­ گذاری به خصوص ارزش روز واحدها در زمان صدور، لازم است سرمایه گذار به گردش حساب خود مراجعه نماید.

 

 17- صندوقETF  یا قابل معامله چیست و چگونه می توان در آنها سرمایه گذاری کرد؟

صندوق ETF یا Exchange-Traded Fund نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که از دارایی‌های متنوع تشکیل شده و واحدهای آن در طول روز همانند سهام در بازار بورس معامله می‌شوند. سرمایه گذاران برای خرید واحدهای این صندوق­ها حتما باید کد بورسی داشته باشند و از طریق سامانه معاملات آنلاین یا آفلاین کارگزاری خود اقدام به خرید صندوق مورد نظر کنند.

 

18- کدام یک از صندوق های تامین سرمایه نوین ETF هستند و چگونه می توان در آن­ها سرمایه­گذاری کرد؟

تامین سرمایه نوین 3 صندوق قابل معامله دارد. صندوق­های سرمایه گذاری ارمغان ایرانیان، سپهر اندیشه نوین و پالایشی یکم. در صورت داشتن نام کاربری و پسورد سامانه معاملات آنلاین درهر کارگزاری، می توان به روش خرید سهم، اقدام به خرید این صندوق­ ها نیز نمود. نماد معاملاتی صندوق ارمغان ایرانیان “ارمغان”، نماد صندوق سپهر اندیشه نوین “صنوین” و نماد صندوق پالایشی یکم “پالایش” می باشد.

نکته: افرادی که در صندوق ارمغان سرمایه­ گذاری می­کنند، باید از کارگزاری خود بخواهند تا شماره شبای آنها را به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به منظور واریز سود صندوق اعلام کنند.

گروه تأمین سرمایه نوین به عنوان اولین بانک سرمایه گذاری کشور، با مشارکت بانکهای تجاری و هلدینگهای صنعتی مجوز فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده است. صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین به عنوان قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری با ایجاد بازدهی جذاب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بوده اند لذا تامین سرمایه نوین با ایجاد سامانه جامع صندوق های سرمایه گذاری Nibmarket . com برای کلیه افراد راه حل های سرمایه گذاری متنوعی با مدیریت انواع مختلف از صندوق های سرمایه گذاری از طریق ایجاد امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری ارایه نموده است.
نی نی سایت

نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری
نظر کاربران در مورد صندوق های سرمایه گذاری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.