نظر مردم در مورد بورس امروز

نظر مردم در مورد بورس امروز
نظر مردم در مورد بورس امروز


{{{text-format body}}}

طبق تحلیل کارشناسان انتظار می ‌رود شاخص کل همچنان در سیر نزولی باقی بماند اما آیا شاخص در محدوده یک میلیون و ۲۶۲هزار…

جدال توییتری رییس کل سابق بانک مرکزی با برخی از رسانه های نزدیک به دولت کماکان ادامه دارد؛ همتی در تازه ترین واکنش…

رییس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه حراج هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس لغو شد، گفت: اما در عین حال برای بررسی نحوه…

معاملات بورس در اولین روز هفته در حالی به پایان رسید که شاخص کل بورس تهران با ثبت رشد دو هزار واحدی به محدوده یک…

در بورس امروز ۷۰میلیارد تومان دارا یکم و ۲۴۵میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به…

نظر مردم در مورد بورس امروز

از ابتدای سال تا کنون، ۲۴۹ شرکت از طریق سامانه سجام اقدام به پرداخت سود به حساب سهامداران کرده‌اند.

ارزش سهام عدالت، ۱.۱درصد افزایش یافت.

تعداد ۱۱۳ هزار و ۴۳۳ قرارداد آتی به ارزشی بالغ بر ۴۶۳۵ میلیارد و ۷۴۶ میلیون ریال در هفته پایانی دیماه در بازار مشتقه…

امروز معامله‌گرها ۱۱۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت بندرعباس خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه…

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بسته ۱۰بندی حمایت از بورس هنوز به مجلس ارسال نشده است.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس با بیان اینکه باید هیات مدیره سازمان بورس این جرات را به خرج دهد و دامنه نوسان را حذف…

افراد حقیقی امروز ۲۷۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه…

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز، ۰.۲درصد رشد کرد اما شاخص هم‌وزن با افت ۰.۴درصدی همراه شد.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی، از واریز ۸هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه خبر داد.

پیش بینی کارشناسان حاکی از کاهش حاشیه سود پتروشیمی ها، حتی در صورت برداشته شدن سقف نرخ خوراک است.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تا پایان ساعت ۱۱ و ۱۰دقیقه ۰.۴درصد رشد داشت اما شاخص هم‌وزن ۰.۰۱درصد نزول کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با کلیات طرح جاماندگان سهام عدالت موافقت کرده است و در صورت اعلام…

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به

میباشد و استفاده از آن با ذکر منبع بلامانع است.

در اینجا می خواهیم در مورد وضعیت بورس امروز تحقیق و بررسی کنیم که چرا اکثر مردم به بازار سرمایه رجوع و استقبال فراوانی کردند. برخی از افراد که به این بازار رجوع کردند اطلاعات کافی از این حرفه را نداشته و بسیار ریسک بالایی انجام دادند. از همین رو مدیریت ریسک در بورس بسیار پر اهمیت می شود پس تا انتها همراه ما باشید.

این روز ها بعد از گذشت مدت زمان تقریبا طولانی، بورس راه خود را پیدا کرده و کمی سهام داران از این بابت خوشحال هستند. می توان گفت تا چند ماه اخیر تمامی سهامداران در ضرر بوده اند که این ضرر و زیان ها دامن گیر افراد تازه کار نیز شد. به همین منظور خیل زیادی از مردم اعتماد خود را به بورس ایران از دست دادند. به صورت کلی عده ای از مردم انتظار دارند با هر سرمایه ای که وارد بورس می شوند، تماما در سود باشند اما این حرف کاملا دور از منطق بوده و دقیقا به همین دلیل است که گفته می شود قبل از ورود به بازار های مالی از جمله بورس ضرر و زیان های آن را نیز در نظر بگیرید.

شما عزیزان باید بدانید که فعالیت در بورس با زیان نیز ممکن است همراه شود و همیشه سود و رشد سرمایه در ان دیده نمی شود. بازار این روز های بورس کشورمان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دائما در نوسان است. گرچه بورس ایران با توجه به اتفاقات کشور نیز تغییر می کند و همین بی ثباتی باعث می شود تا چشم انداز بلند مدت برای ان سخت و تا حدودی غیر ممکن شود. به هر حال توصیه ما به شما دوستان عزیز این است که قبل از قرار دادن تمام سرمایه خود در بورس، حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که سود و ضرر با هم اتفاق می افتد و حتی اگر زمانی تمام سرمایه خود را در این بازار از دست دادید نباید هیجانی عمل کنید زیرا فقط با این کار کمک کرده اید که دیگر افراد در این زمینه از سرمایه شما استفاده کنند و شما با ضرر فراوان از بورس خارج شوید.

به تمام افراد علاقه مند در این زمینه توصیه می شود تا برای خود یک برنامه جامع و بلند مدت در نظر بگیرند و طبق آن عمل کنند. برای فهم بهتر این موضوع مثالی می زنیم تا تمام سوالات موجود در ذهن شما بر طرف گردد. به عنوان مثال تصور کنید که فردی می خواهد با مقدار سرمایه ای که دارد وارد بورس شود و سهام شرکت های مد نظر را خریداری کند. نکته اول این است که با تمام سرمایه و پس انداز خود وارد نشوید و ابتدا با مبالغ کم شروع کنید تا در طی خرید و فروش های مختلف و آزمون خطا های فراوان، استراتژی شخصی خود را بیابید. بعد از آن که مقدار مشخصی از سرمایه خود را برای ورود به بورس تعیین کردید، زمان آن است که به شناخت شرکت های سود ده و یا زیان ده بپردازید زیرا تمامی شرکت های موجود در بورس، سود ده نیستند و اگر این موضوع را ندانید و خرید های کورکورانه انجام دهید، حتما متحمل ضرر خواهید شد.

بعد از این که شرکت های خوب از نظر سوددهی را پیدا کردید زمان خرید فرا می رسد اما نکته قابل توجه این است که حتما چشم انداز 6 ماه تا یک سال و بیشتر را داشته باشید و به آن پای بند بمانید. برای مثال اگر استراتژی خود را یک ساله تعیین کرده اید بدین معنی است که زیر این یک سال در صورت سود دهی و یا زیان دهی سهام خود را نفروشید زیرا در صورتی که سهام مورد نظر در ضرر باشد، باید به ان زمان داد تا خود را دوباره پیدا کند و سود ده شود و اگر سهام سود خوبی تا ان زمان داده باشد بهتر است آنی تصمیم نگیرید و به یک باره به فکر فروش نیوفتید. زیرا با انجام این کار توسط دیگر سهام داران، بازار دچار نوسانات هیجانی می شود و ثبات خود را از دست می دهد.

نظر مردم در مورد بورس امروز

این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که سهام بخرید اما با دانش و فکر قبلی عمل کنید زیرا با این کار هم خود شما سود خوبی خواهید برد و هم به ثبات بازار کمک خواهید کرد.

همانطور که گفته شد اکثریت مردم به این حرفه رجوع کردند و پس از گذشت مدت اندکی از ورود آنها به بازار سرمایه افرادی که اطلاعات کافی نداشتند از این بازار خارج شدند و ضرر بسیاری کردند و به گفته آنها این کار یک نوع کلاهبرداری می باشد. اما افرادی هم بودند که اطلاعات کافی از این حرفه داشتند و ریسک بالایی کردند ولی در موقعیت بسیار خوبی از بازار سرمایه خارج شدند و متضرر نشدند. باید خاطر نشان کنم که کسی که بخواهد وارد این حرفه شود ابتدا باید حداقل جزییات یا به عبارتی اطلاعات پایه ای این بازار را بداند.

اما دانستن وضعیت بورس در لحظه یا همان روز امری بسیار واجب و ضروری است کسی که تمامی آموزش های پایه ای را نیز بداند ولی بدون نداشتن آگاهی از وضعیت بورس امروز اقدام به خرید یا فروش سهامی کند ریسک بزرگی کرده و ممکن است نقدینگی خود را در این بازار از دست بدهد. پس فعالانی که در بورس ایران مشغول به فعالیت خرید و فروش سهام می باشند باید از وضعیت بورس امروز در ایران تحقیق کنند و اطلاعات کافی را برای اعمال خرید یا فروش سهام بدست بیاورند تا از نقدینگی که برای خرید سهام استفاده کردند سودی حاصل نمایند و از ضرر جلوگیری کنند.

همان طور که می دانید تمامی تغییر و تحولات در بورس ایران، در تمامی شهر ها یکسان است و هر کسی در هر شهری می تواند کاملا به شکل یکسان در آن فعالیت کند. در این بین برخی از شرکت های مطرح در استان ها هستند که سهام خود را با خبر قبلی و یا به صورت ناگهانی عرضه می کنند. یکی از این شرکت های واقع در مشهد، شرکت سیمان است که به تازگی سهام خود را به صورت انبوه عرضه کرده است و از سوی سهامداران حقیقی و حقوقی نیز با استقبال خوبی مواجه شده است. به صورت کلی می توان گفت برخی از شرکت های موجود در مشهد، از حمایت خوبی از طرف حقوقی ها برخوردار است و همین موضوع باعث می شود تا سهام شرکت های موجود، دارای پشتیبانی قوی باشد و مردم برای خرید آن ها با اطمینان خاطر عمل کنند.

به نظر شما فعالان عزیز چرا افراد حرفه ای ابتدا وضعیت بورس امروز را بررسی می کنند بعد سهام مورد نظر را تحلیل و اقدام به خرید و فروش می کنند؟ این امر بسیار ساده است زیرا زمانی فعالان بورسی بازار سرمایه وضعیت بورسی امروز را چک و مورد بررسی قرار می دهند سبب می شود که وضعیت بازار را پیش بینی کنند و روند سهم را تشخیص دهند بنابراین ثبت خرید و فروش برایشان امری آسان و با اطمینان کامل خواهد بود. همچنین پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله جدول بورس را مطالعه کنید.

در نتیجه آخرین وضعیت بورس امروز در ایران امری بسیار مهم در بازار سرمایه می باشد امروز معامله‌گرها هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات تعلق داشته است و ۱.۴ درصد از کل سهام بانک دی معامله شد. در روز گذشته حدود 24 هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که از جمله این سهام عبارتند از: شپنا _ فملی _ وبانک _ شستا _ فولاد که بر اساس ارزش معاملات سهام از رتبه اول تا پنجم در جدول قرار گرفتند.

وضعیت بورس امروز تهران به این گونه است که افرادی زیادی از این بازار استقبال کردند و صعودی چند برابری در چند دهه اخیر داشته و بسیاری از افراد گمان می کنند که این بازار امروز که به این صورت صعود چند برابری داشته به زودی نزولی سرسام آور خواهد داشت. اکثر این افراد که همچین تفکری دارند می گویند این بازار یک نوع حباب است و بزودی تمامی سهامی که صعود تصاعدی داشته اند با ریزش صف خرید مواجه می شوند و صف فروش را تشکیل می دهند و روند نزولی به خود اختصاص می دهند. البته تمامی گمانه زنی ها به رفتار سهام داران حقیقی و حقوقی بستگی دارد اما اگر با دید بلند مدت وارد این بازار شده باشید، خواهید دید که این پیش بینی ها نمی تواند در خرید و فروش شما خللی وارد کند و مطمئنا کسی که در این بازار سود قابل قبولی به دست خواهد آورد، شمایید.

پیشنهاد ما به تمامی کاربران ایران بورس مطالعه مقاله آموزش تحلیل بنیادی و همچنین مقاله آموزش تحلیل تکنیکال برای حرفه شدن در بورس می باشد.

بیشترین معاملات در بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق دارد به طوری که سه هزار میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شده است گروه فرآورده‌های نفتی با معاملات دو هزار میلیارد تومانی دوم شد و بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در جایگاه سوم قرار گرفت. افرادی که در بازار سرمایه فعالیت می کنند و می خواهند از آخرین وضعیت بورس امروز آگاهی داشته باشند با تحلیل روش های نوین می توانند مطلع شوند.

امروز ۱.۴ درصد از کل سهام بانک دی مثبت ۲۳ درصد معامله شد ۱۰ نماد بورس برتر سهم ۳۳ درصدی از کل داد و ستدها داشتند ارزش معاملات در ۴۰ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

خدمت عزیزان فعال خاطر نشان می کنیم که تحلیل وضعیت بورس امروز بر مبنای تغییرات نمودار می باشد. در بازار سرمایه ایران هر سهام دارای نمودار خاص خود را می باشد و برای مشاهده از آخرین حالت بازار بورس امروز، نمودار سهام را مورد بررسی قرار می دهیم و پس از تحلیل وضعیت بورس امروز تمامی اطلاعات مد نظر خدمت فعالان بازار سرمایه نمایش داده می شود.

با توجه به سیگنال های دریافتی از بازار کلی سهام و اوراق بهادار، امروز ما شاهد نوساناتی در این بازار بودیم که معاملات را تحت الشعاع خود قرار داد. به طور کلی عوامل مختلفی در این نوسانات دخیل هستند که در این جا سعی شده است هر کدام را به فراخور شدت اثر گذاری بیان کنیم.

با توجه به آمار های به دست امده در امروز شاخص های بورس تحت نوسانات شدیدی قرار گرفته بودند به شکلی که شاخص کل با رشد 0.15 درصدی به 1465 واحد و به قیمت 980 هزار و 571 رسید. هم چنین شاخص قیمت وزنی-ارزشی با افزایش 0.15 درصدی و 389 واحد، به 260 هزار و 839 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز افتی معادل 0.54 درصد به 310 هزار و 376 رسید و شاخص قیمت هم وزن نیز با رقم 1127 واحد کاهش یا 0.54 درصد به 205 هزار و 991 واحد خود را رسانید.

شاخص آزاد شناور هم 2636 واحد رشد را تجربه کرد که معادل 0.21 درصد بود و به هزار و 236 واحد رسید. شاخص بازار اول نیز افزایش را تجربه کرد و با 7489 واحد رشد که 1.07 درصد می شد، به 706 هزار و دو واحد رسید و بالعکس شاخص بازار دوم با 1.15 درصد ریزش به دو هزار و بیست و نه واحد رسید.

امروز نماد های تاثیرگذار بسیاری خودنمایی می کردند که از جمله انان می توان به فارس، کگل، پارسان و رمپنا و … اشاره کرد. امروز سه نماد بزرگ فارس با هزار و چهار صد و بیست و یک واحد، رمپنا با 855 واحد و تاپیکو با 731 واحد ریزش، از سری نماد هایی بودند که بیش ترین تاثیر منفی را بر بازار گذاشتند. در طرف دیگر چهار نماد مثبت یعنی شستا با 2552 واحد، فولاد 1335 واحد، کگل با 1192 واحد و پارسان با 818 واحد بیش ترین تاثیر مثبت خود را بر بازار سرمایه امروز گذاشتند.

وضعیت بورس امروز نشان داد که بیش تر شاخص صنایع تالار شیشه ای تحت نوسانات شدید قرار گرفته اند و شاخص صنایعی هم چون مواد دارویی، ریزش 3.48 را تجربه کرده اند و به 105 هزار و 946 واحد رسیدند. هم چنین وسایل ارتباطی با 1854 واحد افت 3.49 درصدی را تجربه کرده و به قیمت 51 هزار و 295 واحد رسیدند. فنی و مهندسی با 326 واحد کاهش و 3.97 درصد افت، به هفت هزار و 876 واحد رسید و صنعت انتشارات و چاپ با 98630 واحد، ریزش 4 درصدی را تجربه کرده و به دو هزار و 366 واحد رسید.

صنعت لاستیک با 14048 واحد افت، کاهش 4.12 درصدی را تجربه کرده و به 326 هزار و 797 واحد رسید و صنایع آب و برق و گاز نیز افتی معادل با 4.25 درصد را دیدند و به هزار و 675 واحد رسیدند و در اخر زراعت نیز با 12324 کاهشی برابر با 4.81 درصد داشت و به 244 هزار و 97 رسید.

اگر به تابلوی وضعیت بورس امروز نگاهی دقیق انداخته باشید متوجه خواهید شد یک سری از نماد ها مانند: وآتی، امید، حفاری، سغرب، خاهن و وامید بالا ترین سقف افزایش قیمت را از ان خود کردند و نماد هایی از قبیل سیمرغ، پکرمان، وخاور، دزهراوی، ونوین، فاذر و کهمدا نیز بیش ترین کاهش و افت قیمت را نشان دادند.

با توجه به این موارد در پایان روز سوم از این هفته معاملات بورسی کشور، یک میلیون و نهصد و هفتاد و دو نوبت معاملاتی، نوزده هزار و پانصد میلیارد اوراق بهادار به ارزش 160 هزار و 448 میلیارد تومان در بورس مورد داد و ستد قرار گرفت.

امروز در روند بورس و اوراق بهادار از مجموع 24 هزار و 330 میلیارد تومان نماد هایی که مورد داد و ستد قرار گرفت، سهام هایی با نماد های وتجارت، خودرو، خساپا، شستا و وبصادر در صدر لیست بیش ترین میزان خرید و فروش قرار گرفتند و معامله شدند. در روز سوم از هفته جاری بورس ایران، مبلغی معادل با هزار و چهار صد میلیارد تومان متعلق به بانک تجارت خرید و فروش شد و پس از ان شرکت ایران خودرو با معاملاتی با مبلغ هزار و دویست و ده میلیارد دوم در رتبه دوم قرار گرفت و بعد از ان نیز هم سهام شرکت سایپا با مبلغی کم تر در رتبه سوم بود. هم چنین در پایان امروز 8.5 درصد از کل سهام شرکت لیزینگ خودرو غدیر با نماد ولغدر مورد خرید وفروش قرار گرفت و چیزی در حدود ده نماد برتر سهم 31.5 درصدی از کل معاملات امروز را به خود اختصاص دادند.

در این بین ارزش معاملات در 51 سهم از مرز 100 میلیارد تومان گذشت و نصف ارزش کل معاملات هم به 36 نماد اول تعلق داشت. در بازار فرا بورس اگر از سهم های عرضه اولیه صرف نظر کنیم، سهم هایی نظیر چخزر، کگهر، سمگا و بنو در راس تقاضا برای خرید قرار داشتند.

البته در ابتدا گمان می رفت که بازاری رو به رشد را در پیش رو داشته باشیم اما هرچه به انتهای معاملات نزدیک می شدیم، شاهد منفی شدن برخی از نماد ها بودیم و هم چنین نماد های کوچک رشد بیش تری را نسبت به سایرین داشتند. در این بین برخی از سهام ها مانند خراسان و زفکا نیز دیده می شود که نوسانان شدیدی را تجربه می کنند و سهام داران خود را بسیار نگران کرده اند. زفکا که یک شرکت دامی لبنی است، مدتی قبل به مجمع راه پیدا کرد و سود دوره ای را به سهامداران خود پرداخت کرد اما هم اکنون باز هم با نوسان همراه است. خراسان نیز یکی از سهام های خوب تلقی می شود که افرادی با چشم انداز بلند مدت توانسته اند از آن به خوبی بهره ببرند.

در بازار امروز ۳۳۱ نماد مثبت و ۲۱ نماد منفی بودند سهامی که تاثیر مثبتی بر روند بازار در این بازه داشتند عبارتند از: صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بانک ملت، گروه مپنا، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران _ سرمایه گذاری غدیر _ مخابرات ایران و همراه اول. همچنین پر بیننده ترین نمادهایی که مورد استقبال بینظیری قرار گرفته اند عبارتند از: بانک های تجارت، ملت و اقتصاد نوینف ماشین سازی اراک، نوش مازندران، پالایش نفت اصفهان و فولاد مبارکه اصفهان. امروز شاخص کل فرابورس مخالف روز گذشته که بررسی کردیم روند صعودی به خود گرفت و با رشد112 واحدی مواجه شد که رقم 6696 رشد رسید و منجر به صعود سهام فرابورسی در بازار سرمایه ایران شده است.

در این بازار ۱70 نماد مثبت و ۳۵ نماد منفی بودند که از میان آن ها پتروشیمی زاگرس، گروه توسعه مالی مهر آیندگان، سهامی ذوب آهن اصفهان، صنایع ماشین های اداری ایران، پتروشیمی تندگویان و توسعه مولد نیروگاهی جهرم نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل فقط پتروشیمی مارون نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس ایران گذاشتند.

پر بازدید کننده از نماد های فرابورسی می توان به سهام صنعت شهداب ناب خراسان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی صنایع غذایی پارس و… اشاره کرد. بعضی از فعالان بازار سرمایه در چند روز اخیر با تحلیل وضعیت بازار سرمایه ایران متوجه شدند و بیان کردند که با کاهش نرخ دلار در این بازه بازار بورس ایران به صورت موقتی شاخص کل بازار سرمایه با کاهش روند مواجه خواهد شد.

اما پس از کاهش نرخ دلار مشاهده کردند که وضعیت بورس ایران تغییرات چندانی نداشته و فقط اصلاح کوچکی انجام داده است اما بورس جهانی با اتفاقات کاهش نرخ دلار با افت شدیدی روبرو شد و متوجه شدیم که وضعیت بورس امروز ایران در برخی از مواقع با بورس جهانی به صورت عکس عمل می کند. همین موضوع باعث شده است تا اکثر مردم به آینده بورس خوش بین نباشند و سرمایه خود را بر باد رفته ببینند. دلیل این موضوع هم چیزی جز عدم پیش بینی از فردای خود نیست و مردم نمی توانند برای سرمایه ای که برای ورود به بورس در نظر می گیرند، تصمیم گیری درستی داشته باشند.

همان طور که می دانید تعداد زیادی از افراد به طور تخصصی از بورس اطلاعاتی ندارند و برخی از ان ها فقط برای سود های کوچک گاها خرید و فروشی انجام می دهند که یکی از این معاملات، خرید و فروش عرضه های اولیه است. همان طور که می دانید اکثر عرضه های اولیه معمولا تا سقف چهل یا پنجاه درصد سود ده هستند و به همین علت تقاضای زیادی برای ان ها وجود دارد. این هفته در بورس نیز عرضه های اولیه متعددی ارائه شد که با استقبال خوبی از طرف مردم و سهامداران کلان نیز مواجه گردید. سهام هایی با استقبال خوبی مواجه گردید فجهان، کیمیاتک و فسبزوار بودند که همگی به روش جدید عرضه شدند که در ادامه این روش جدید عرضه اولیه را به طور کامل برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

در طی یک هفته اخیر تا کنون با توجه به این عرضه اولیه سهام ها تغییر پیدا کرده است، شکایت های زیادی از سوی سهام داران شنیده می شود. در این روش زمانی که سهامی به عنوان عرضه اولیه ارائه می شود، ابتدا کشف قیمت آن توسط صندوق ها صورت می گیرد و عرضه آن در فردای روز کاری به سهامدارانشان انجام می پذیرد. با توجه به تحقیق های انجام شده توسط تیم ایران بورس، این نوع عرضه برای سهام شرکت های کوچک و یا پر ریسک انجام می شود اما دقیقا مشخص نیست که چرا سازمان بورس و اوراق بهادار بدون نظرخواهی دقیق از سهامداران این قانون را تصویب کرده است.

اکنون به همین دلیل با اعتراضات شدید سهامداران نسبت به این روش مواجه هستیم که حتی صدای این اعتراضات به گوش وزیر نیز رسیده است و همگی منتظر هستند تا راه کاری مناسب برای ان اندیشیده شود. تمامی معترضان این روش را نوعی رانت خواری قانونی تلقی کرده اند و در نوع خود بی عدالتی واضحی می دانند. به هر حال تمامی نگاه ها به این سازمان است تا در کار خود تجدید نظری کرده و سهام داران را از این نگرانی در آورد اما تاکنون پاسخ درستی از جانب آن ها دریافت نشده است و امیدواریم این موضوع خیلی زود بر طرف شود تا سرمایه مردم از دست نرود.

شما عزیزان می توانید با عضو شدن در کانال تلگرامی ما از تمامی خبر های مربوط به بورس ایران مطلع شوید. در این کانال تمامی اطلاعیه های مربوط به عرضه های اولیه، گشایش و پیش گشایش سهامی، زمان ورود برخی از سهم ها به مجمع و … در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. هم چنین می توانید به صورت آنلاین با کارشناسان ما در این زمینه در تماس باشید و سوالات بورسی خود را بپرسید و مشاوره رایگان دریافت کنید پس همین حالا با ما تماس بگیرید.

در ابتدا با رشدی مثبت شروع به کار کرد اما رفته رفته سهام ها افت کرده و بازار منفی شد.

نماد هایی از قبیل فارس، رمپنا و تاپیکو بیش ترین تاثیر گذاری در منفی بودن بازار را داشتند.

سهام هایی مانند وتجارت، خودرو، خساپا، شستا و وبصادر بیش ترین میزان داد و ستد را داشتند.

بهتر است چشم انداز بلند مدتی را برای خود ترسیم کنیم و از خرید و فروش های ناگهانی بپرهیزیم.

Javad Sabeti

نظر مردم در مورد بورس امروز

سپتامبر 24, 2021

اخبار بورس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

مجمع یک عرضه اولیه | افزایش سرمایه کزغال چه شد؟(کلیک کنید)

لیست نمادهای بورسی لیست کارشناسان بورس

شتران خساپا ثفارس های وب خصدرا خاور لکما چکاپا کبافق فزرین والبر فاذر سیلام ذوب غنوش

وبصادر خپارس شستا شبندر نوری سیتا کدما گشان برکت شاراک وساپا مرقام ولیز فولاد خگستر

حریل ختور بکام بجهرم زکوثر فاسمین ونیکی

نظر مردم در مورد بورس امروز

حکشتی فتوسا بترانس اخابر وتجارت میدکو دارا یکم خودکفا وخارزم شپنا دماوند غگل شسپا بالاس

شپترو اوان افرا وسدید

صبا خزامیا شیران کرازی وغدیر شپلی شسینا چکارن سلیم کمرجان

شبریز

 کانال تلگرام بورس

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

نظر مردم در مورد بورس امروز

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

نظر مردم در مورد بورس امروز

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

گروه نشریات دنیای اقتصاد

درباره ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

نظر مردم در مورد بورس امروز

بازار سهام در هفته‌ای که گذشت روزهای خوشی را تجربه نکرد. شاخص کل ۴٫۱ درصد افت کرد و کانال ۱٫۳ میلیون واحد را از دست داد. اغلب کارشناسان معتقدند حجم کم معاملات در بازار ماندگار است اما روند منفی نه.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در ۲۰ روز کاری پیاپی در چهار هفته اخیر خالص ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بورس تهران منفی بود. در مجموع شش هزار و ۳۲۳ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

در آخرین هفته کاری دی ماه موج خروج سرمایه حقیقی از بورس ادامه داشت و برای هشتمین هفته پی در پی شاهد خروج نقدینگی حقیقی بودیم و در پایان هفته رکورد ۲۰ روز پیاپی ثبت شد.

در هفته اخیر باز هم بورس با خروج نقدینگی حقیقی مواجه بود و میزان آن نسبت به هفته پیشین افزایش یافت. بورس در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه رفت که روز چهارشنبه پیش از آن، پانزدهمین روز خروج پول حقیقی ثبت شده بود. روز شنبه ۳۶۶ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بورس خارج شد و روز یکشنبه این رقم به ۳۹۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

خروج پول حقیقی روز دوشنبه ادامه پیدا کرد اما نسبت به روز قبل کاهش داشت. در این روز ۲۷۵ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار خارج شد. این رقم در روز سه‌شنبه به ۷۰۰ میلیارد تومان صعود کرد و روز چهارشنبه به ۲۴۱ میلیارد تومان، رسید.

نظر مردم در مورد بورس امروز

در مجموع ۵ روز کاری هفته هزار و ۹۷۲ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۳۹۴ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین افزایش ۴۹ درصدی داشته است.

سید مسعود میرکاظمی، در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: سازمان برنامه و بودجه بر اجرای مصوبه ۱۰ بندی ستاد اقتصادی دولت برای حمایت از بورس تاکید دارد.

وی در ادامه اعلام کرد: دولت علاوه بر برداشتن گام‌های عملی به حل ریشه‌ای مشکلات بازار سرمایه کمک خواهد کرد.

زد و خورد در مجمع سالانه بانک دی از زیرمجموعه‌های اقتصادی بنیاد شهید که زیرمجموعه سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی تعریف می‌شود، شخصی که در رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری وعده می‌داد و می‌خواست سه روزه تمام مشکلات بورس کشور را درست کند به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است.

داستان شرکت‌های بورسی بنیاد شهید حیرت انگیز است و نشان می‌دهد که با منافع خانواده شهدا و ایثارگران در سایه شعارهای ظاهری حمایتی چگونه بازی شده است. بانک دی، ذخیره شاهد، زکوثر، غدام، زشریف و … در مشکلات عجیبی غرق شده‌اند، در حالی که از نظر کارشناسان اقتصادی چنانچه بنیاد شهید مدیریت این شرکت‌ها را از مدیران بی کفایت گرفته و به مدیران لایق بسپارد؛ سوددهی آنها افزایش می‌یابد و در نتیجه مشکل قیمت سهام آنها نیز حل خواهد شد.

ظاهراً مدیران بنیاد شهید می‌خواهند ضمن حفظ قبیله سالاری مدیریتی اقدام به بهبود قیمت سهام این شرکت‌ها کنند که امری غیرممکن است و حتی اگر با بازارسازی هم به نتیجه برسد دوامی ندارد و مجدداً سقوط خواهد کرد.

گزارشاتی که به دست رسانه‌ها رسیده حاکی از برگزاری تجمع پرشورتر بورسی‌ها در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی است.

پلاکاردهایی که در دست تجمع کنندگان است بیانگر مطالباتی از جمله؛ نظارت دقیق‌تر بر بازار، پیش‌بینی پذیر کردن اقتصاد، پیگیری بسته ۱۰ بندی حمایت از بورس و… است.

یکی از تجمع‌کنندگان درباره به اقتصاد آنلاین گفت: ما از آقای پورابراهیمی انتظار داریم پیگیر بسته ۱۰ بندی حمایت از بورس باشند، اگر سازمان برنامه و بودجه در این زمینه اهمال کرده انتظار می‌رود که ایشان با توجه به سابقه مدیریتی در مجموعه بازار سرمایه، پیگیر مطالبات سهامداران باشند.

گفتنی است در هفته‌ها و ماه‌های اخیر تجمعات دیگری نیز توسط سهامداران حقیقی برگزار شده بود اما این تجمع با استقبال به مراتب بیشتری نسبت به تجمعات قبلی مواجه شده است.

افت شاخص کل با وجود رسیدن اخبار مثبت از برجام و رشد مقطعی بانک و خودرو ادامه یافت. خلف وعده تعیین سقف برای نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در ادامه این گروه را متأثر کرد.

اظهار نظر رئیس سازمان بورس در خصوص خروج نیمی از سهامداران سال ۹۹ با سود خشم آن‌ها را برانگیخت و واکنش‌های منفی در پی داشت. در ادامه بی‌توجهی مسئولان و شدت افت بورس، شاخص کل سه‌شنبه کانال ۱٫۳ میلیون واحد را نیز از دست داد. فعالان بازار سهام و سهامداران با هشتگ بورس اولویت اول در توئیتر ضمن اعتراض به افت بورس وعده ابراهیم رئیسی در مورد اولویت بازار سهام را یادآور شدند.

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سهام گفت: بی‌پولی مفرط در بورس به چشم می‌خورد. عدم تمایل ورود پول به بازار توسط افراد جالب توجه است. درست است ابهامی به نام برجام داریم اما تمام اتفاقات خوب ممکن برای بورس افتاده و تکلیف خیلی از ابهامات مشخص شده است.

وی ادامه داد: از لحاظ بنیادی بازار مشکلی ندارد. اما پول نیست و مسئولان بازار سهام باید تمام هم‌وغم خود را برای جذب پول به بازار بگذراند. دولت باید پولی که قرار بود به صندوق تثبیت وارد کند را بیاورد و بورس را از این حالت رخوت نجات دهد.

خبری‌زاد گفت: ادامه این روند وضعیت بازار سهام را برای برگشت سخت می‌کند. با توجه به پتانسیل رشد بورس هر چه زودتر به بازار پول وارد شود بهتر است.

ایمان رئیسی کارشناس بازار سهام گفت: سهم‌ها دنباله‌رو شاخص کل شدند، شاخصی که خودش هم دستکاری شده و عدد واقعی نباید این باشد. سهم‌هایی مثل «سشاهد» و بسیاری از سهم‌های دیگر ۹۰ درصد از سقف تاریخی خود افت کردند و هنوز فشار و هیجان فروش در این سهم‌ها وجود دارد. ترس و ناامیدی باعث شده بازار به ارزش ذاتی و تحلیل و نمودار توجهی نداشته باشد.

وی ادامه داد: در این شرایط رئیس سازمان بورس همه چیز را گردن مردم می‌اندازد و می‌گوید نصف سهامداران با سود خارج شدند. این صحبت‌هایی که می‌شود با واقعیت در تضاد است. واقعیت این است که ۹۰ درصد سهم‌ها دست دولت است. اگر دولت بخواهد بازار تغییر می‌کند و اگر نخواهد نه. اینکه ما تقصیر را گردن مردم بیندازیم درست نیست. مردم به دست خود سرمایه‌شان را نابود می‌کنند تا فقط از این بازار خارج شوند.

پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سهام گفت: بازار چهارشنبه اگرچه رشد داشت اما با هفته گذشته و هفته جاری تفاوتی ندارد. ارزش معاملات همچنان پایین و روند منفی است. میانگین ارزش معاملات ۲,۲۰۰ میلیارد تومان بوده و امروز هم تفاوتی نخواهد کرد.

وی افزود: تفاوت بازار امروز افزایش قیمت نفت در دنیا و رشد نمادهای پالایشی است. اما چون در بازار نقدینگی نیست انتظار می‌رود در هفته آینده با توجه به افزایش قیمت نفت جهانی پالایشی‌ها با فشار فروش مواجه شوند.

مصطفی مجد کارشناس بازار سهام گفت بسیاری از شرکت‌ها گزارشات ۹ ماهه خود را منتشر کردند. در این میان گزارشات برخی از شرکت‌های بزرگ مثل بانک ملت، فولاد ارفع و ذوب آهن گزارشات خوبی نبود.

وی ادامه داد: چشم امید بازار به چند شرکت باقی مانده از جمله پالایش نفت تهران، فولاد مبارکه اصفهان و پتروشیمی زاگرس است. چنانچه گزارشات این شرکت‌‎ها مثبت باشد بازار شنبه روند متعادل و رو به رشدی خواهد داشت در غیر این صورت تابلوی معاملات بازار شنبه خون و خون‌ریزی است.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سهام گفت: جلسه مجلس با فعالان بازار سرمایه در حالی تشکیل شده که سهام در کف قیمتی خود هستند. از نظر تکنیکالی سهام در وضعیتی هستند که اگر در این جلسه اتفاق خوبی بیفتد بازار هفته آینده خوب خواهد بود.

به گفته وی، اغلب شرکت‌ها گزارشات ۹ ماهه خوبی ارائه دادند و به نظر می‌رسد هفته آینده هفته خوبی برای بازار باشد؛ اگر چه ریزش‌ها ۳۰ هزار واحدی است و رشدها سه هزار واحدی.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: این رشدها مشکلی از سهامداری که پولش یک نهم شده حل نمی‌کند. حتی اگر فولاد شاخص را مثبت کند، وضعیت پرتفوی سهامداران تغییری نمی‌کند.

رئیسی گفت: برای هفته آینده، بازاری مانند هفته‌های گذشته، کم‌حجم اما مثبت را پیش‌بینی می‌کنم. من نسبت به بازار خوش‌بینم. بدبینی نسبت به بازار زیاد شده اما وضعیت برعکس زمانی است که شاخص دو میلیون واحد بود. این روزهای بد به پایان نزدیک می‌شود.

تمامی حقوق این سایت برای خبرگزاری ایمنا محفوظ استنی نی سایت

نظر مردم در مورد بورس امروز
نظر مردم در مورد بورس امروز

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *