نظر شهید سلیمانی در مورد انتخابات

نظر شهید سلیمانی در مورد انتخابات
نظر شهید سلیمانی در مورد انتخابات

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم خانواده شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با صدور بیانیه‌ای از آحاد مردم برای حضور پرشور در انتخابات دعوت کرد.

متن این بیانیه به‌شرح زیر است:

ملت عزیز ایران! اینک که در آستانه آزمونی دیگر از تجلی مردم‌سالاری دینی در عرصه مهم و سرنوشت‌ساز انتخابات ریاست‌جمهوری قرار گرفته‌اید، مرد میدان و سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی در ملکوت اعلی و در جمع امام و شهیدان، نظاره‌گر شماست.

او که همواره می‌گفت: “و نظام جمهوری اسلامی حرم است، حزب و جناح فرع است، اصل جمهوری اسلامی است”، و پس از بیش از چهل سال مجاهدت، سرانجام جان عزیز خویش را برای اعتلای اسلام و ایران فدا کرد. این روزها از سویی دیدگان منتظر دوستداران ایران و انقلاب اسلامی و جبهه سرافراز مقاومت و از سوی دیگر، چشمان شیطانی دشمنان پیشرفت و استقلال ملت و کشور، به حضور پرشور شما در این انتخابات دوخته شده است و ما مطمئنیم همان گونه که در آن تشییع تاریخی، سرباز فدایی خود را تا عرش الهی بدرقه کردید، در روز 28 خرداد 1400 نیز با حضور حماسی خویش، برگ زرین دیگری بر دفتر قطور افتخارات ملت تاریخ‌ساز ایران خواهید افزود.

ما خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی، دست شما ملت بزرگوار ایران را برای مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح می‌فشاریم؛ زیرا حضور شما در انتخابات صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و خیمه رسول الله(ص) است؛ همان گونه که شهید بزرگوارمان در وصیت‌نامه خود بیان نمود: «والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله(ص) و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند» انتظار داریم به‌مصداق “تواصی بالحق”، ضمن شرکت خود در انتخابات، سایر اقشار مردم عاشق اسلام و ایران را نیز به رفتن پای صندوق‌های رأی دعوت نمایید تا یکی از برگ‌های سرنوشت ایرانمان به‌نیکی ورق بخورد، ان‌شاءالله.

نظر شهید سلیمانی در مورد انتخابات

خاک پای ملت عزیز ایران ـ خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی

انتهای پیام/+

به گفته سردار حجازی، در شناسنامه حاج قاسم جای خالی برای مهر زدن نبود و وی اصرار بر شرکت در همه انتخابات‌ها داشت.

به گزارش مشرق، فردا (جمعه ۲ اسفندماه) کشور شاهد برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهد بود و مردم ایران برای انتخابات ۲۹۰ نماینده پای صندوق‌های رای خواهند رفت.

این دوره انتخابات باتوجه به حوادث اخیر منطقه از اهمیت فراوانی برخوردار است و باتوجه به مقابله اخیر ایران و آمریکا در منطقه به‌ویژه بعد از عملیات تروریستی آمریکا و شهادت سردار سلیمانی و قدرتنمایی ایران در حمله به عین‌الاسد، مشارکت مردم می‌تواند پاسخ محکمی به تهدیدات آمریکا و همپیمانانش باشد.

بیشتر بخوانید:

افزایش مشارکت سیاسی بالا همواره از آسیب پذیری کشور در مواجهه با تهدیدات خارجی می‌کاهد و ایران در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب همواره با موجی از تهدیدات و تحریم‌های متنوع و پیچیده با هدف به هم زدن نظام محاسباتی مردم و مسئولان و مخدوش کردن امنیت و اقتدار ملی روبرو بوده است.

نظر شهید سلیمانی در مورد انتخابات

مشارکت مردم در مقاطع مختلف موجب شده تا نقشه‌های دشمنان با شکست روبه‌رو شود. پیام روشن مشارکت حداکثری مردم در انتخابات‌، بی‌اثر بودن هر نوع تحریم و تهدیدی برای به زانو درآوردن ملت ایران است.

اهمیت مسئله تا آنجاست که شخصیتی همچون سردار قاسم سلیمانی که در چشم همه ایرانیان به‌عنوان حافظ امنیت و پاسداری از مرزهای کشور شناخته می‌شد و می‌توان او را نماد مقابله با تجاوز بیگانگان به ایران دانست، اصرار فراوانی به لزوم مشارکت در انتخابات داشت چرا که به‌عنوان یک فرمانده با تجربه می‌دانست حضور مردم در عرصه‌های سیاسی خنثی‌کننده نقشه‌های دشمن خواهد بود.

شاهد این مدعا اظهارات اخیر سردار محمد حجازی جانشین فعلی نیروی قدس و از همرزمان حاج قاسم است. آقای حجازی در گفتگویی با برنامه “ملک سلیمان” با بیان اینکه اولین ویژگی سردار سلیمانی این بود که دلداده و عاشق ایران، نظام و رهبری بود و از جان خود مایه می‌گذاشت، می‌گوید: ویژگی دوم ایشان این بود که به دنبال تشریفات نبود و فرد مخلصی بود که برای تحکیم جایگاه خود کسی را هزینه نمی‌کرد بلکه خود را هزینه مردم و امنیت آنان می‌کرد. فکر می‌کنم که راه حاج قاسم از وصیت او مشخص است. بگذارید مثال روز بزنم؛ فکر می‌کنم که اگر به شناسنامه او نگاه کنید جای خالی در دو صفحه آخرش پیدا کنید چرا که او در همه انتخابات‌ها شرکت کرده بود. او پایبند به نظام و عاشق آن بود. یکی از راه‌های وارد شدن به دل مردم همین است.

سردار سلیمانی در قامت یک نظامی از دخالت مستقیم در جزئیات انتخابات یا حمایت از یک کاندیدای خاص پرهیز داشت اما تاکید وی بر لزوم مشارکت در انتخابات برکسی پوشیده نیست، به‌همین دلیل بود که او فرازی از وصیت‌نامه‌اش بخشی را خطاب به جریان‌های سیاسی قرار داد و توصیه‌ای انتخاباتی به آنها می‌کند: ” عزیزان، هر رقابتی با هم می‌کنید و هر جدلی  با هم دارید، اما اگر عمل شما و کلام شما یا مناظره‌هایتان به‌نحوی تضعیف‌کننده دین و انقلاب بود، بدانید شما مغضوب نبی مکرم اسلام و شهدای این راه هستید؛ مرزها را تفکیک کنید. اگر می‌خواهید با هم باشید، شرط با هم بودن، توافق و بیان صریح حول اصول است.”

وی در این فراز ضمن تاکید بر لزوم اعتقاد عملی به ولایت فقیه، توصیه می‌کند “کسی که در جمهوری اسلامی می‌خواهد مسئولیتی را احراز کند، شرط اساسی آن [این است که] اعتقاد حقیقی و عمل به ولایت فقیه داشته باشد. من نه می‌گویم ولایت تنوری و نه می‌گویم ولایت قانونی؛ هیچ یک از این دو، مشکل وحدت را حل نمی‌کند؛ ولایت قانونی، خاصّ عامه مردم اعم از مسلم و غیرمسلمان است، اما ولایت عملی مخصوص مسئولین است که می‌خواهند بار مهم کشور را بر دوش بگیرند، آن هم کشور اسلامی با این همه شهید!

شهید سلیمانی شرط انتخاب اصلح را نیز عمل به اصول انقلاب و جمهوری اسلامی می‌دانست و در وصیتش نوشته است: اگر به اصول عمل شد، آن وقت همه در مسیر رهبر و انقلاب و جمهوری اسلامی هستند و یک رقابت صحیح بر پایه همین اصول برای انتخاب اصلح صورت می‌گیرد.

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبري-تحليلي مشرق نيوز مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

سیزدهمین رئیس جمهور ایران قرار است روز جمعه ۲۸ خرداد سال آینده انتخاب شود. اما هنوز هیچ شور و حرارت انتخاباتی در جامعه ایجاد نشده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به عقیده برخی فعالان سیاسی ممکن است انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با حضور چهره هایی با سابقه نظامی برگزار شود.

>>>> بیشتر بخوانید؛

>>>> انتقاد اصلاح طلبان و اصولگرایان از ایده رئیس جمهور نظامی /مردم تصور می کنند شرایط جنگی شده است

جماران در مطلبی تاریخی روایتی از نظر سردار سلیمانی درباره کاندیداتوری نظامیان را منتشر کرده است. سردار شهید قاسم سلیمانی که از محبوبیت کم نظیری نزد افکارعمومی برخوردار بود، در پاسخ به نامه فردی که در اردیبهشت سال ۹۶ از ایشان درخواست کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را نموده بود، گفت: «برادر بزرگوارم از محبت شما عزیز گرانقدر سپاسگزارم. الحمدالله در کشور ما آنقدر شخصیت های مهم و ارزشمند گمنام و با نامی وجود دارد که نیازی نیست سربازی، پُست سربازی خود را رها کند. افتخارم این است که سرباز صفر بر سر پُست دفاع از ملتی باشم که امام فرمود «جانم فدای آن ها باد.» رها کردن این پست را در شرایطی که گرگانی در کمین  هستند خیانت می دانم.»

نظر شهید سلیمانی در مورد انتخابات

۲۷۲۱۵

شرکت هواوی روز چهارشنبه مورخ 6 بهمن 1400 رویداد سوپردیوایس را در هتل استقلال تهران برگزار کرد. طی این رویداد که در دو بخش برای اصحاب رسانه و نمایندگان فروش برنامه ریزی شده بود، علاوه بر رونمایی از 9 محصول جدید، استراتژی‌های بازرگانی و بازاریابی توسط مدیران ارشد این شرکت مورد بررسی قرار گرفت.

تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

تهران-ایرنا- مدیر طرح سراسری تبیین منظومه‌ فکری رهبر معظم انقلاب، انتخابات را لیله‌القدر نظام انقلاب اسلامی دانست و گفت: راهنمای ما در انتخابات وصیت‌نامه حاج قاسم سلیمانی است.

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه فرهنگسرای اندیشه، حجت الاسلام اسماعیل فخریان در ویژه برنامه «ما ملت امام حسینیم»  اظهارداشت: از امروز تا ۲۸ خردادماه که روز برگزاری انتخابات است اصطلاحا می‌خواهیم نخوابیم و برای انتخابات که لیله‌القدر نظام انقلاب اسلامی است قیام کنیم.

وی گفت: یکی از مشکلات جامعه ما این است که می‌گویند منتظر باشید که امام زمان بیاید و همه چیز را درست کند. منتظر واقعی کسی است که قیام کرده و می‌دود. کسی که دست روی دست گذاشته و منتظر است اتفاقی رخ بدهد، به پیروزی نمی‌رسد. باید وارد میدان شویم و آن زمان است که امام مهدی ما را رهبری می‌کند.

فخریان خاطرنشان کرد: انتخابات لیله‌القدر نظام انقلاب اسلامی است و به نظرم کسی که برای این لیله‌القدر کار جدی انجام ندهد، در طول عمر خود لیله‌القدری نخواهد داشت.

مدیر طرح سراسری تبیین منظومه‌ فکری رهبر معظم انقلاب افزود: از امروز تا ۲۸ خردادماه، قرآن و راهنمای ما وصیت‌نامه حاج قاسم است، ایشان فرموده است که انقلاب اسلامی حرم است، اگر می‌خواهید حرم‌های مطهر ائمه باقی بماند باید جمهوری اسلامی بماند، ماندگاری جمهوری اسلامی به شعار نیست، زمینه‌ساز ماندگاری، زندان ساواک رفتن، دویدن و کم‌خوابی است.

نظر شهید سلیمانی در مورد انتخابات

وی تاکید کرد: بنده از شما درخواست دارم که از امروز پیغمیر کوچه، محله و خانواده‌تان باشید، آیا می‌توانید در محله‌تان انقلابی ایجاد کنید و موج انقلابی برای شرکت در انتخابات به وجود آورید؟ هر کدام از ما ظرفیت‌هایی دارد که می‌تواند یک شهر را تکان دهد. باید موج راه بیندازید تا هر کسی که می‌گوید در انتخابات شرکت نکنید را با خود ببرد.

فخریان گفت: به یاد دارید که چه کسانی در روز تشییع پیکر شهید سلیمانی حاضر شدند؟ همه آمدند. اکنون هم همان افراد می‌توانند بیایند،  ما آمده‌ایم تا همه را پای صندوق‌های رای بیاوریم البته منظورمان این نیست که کسی انتخاب شود که بیاید و اوضاع را از این که هست بیشتر برهم بریزد، ما نیازمند مرد تحول هستیم.

کوچه و خانه هر کس باید تبدیل به ستاد انتخاباتی شود

وی با اشاره به یکی از سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب اظهارداشت: ایشان فرمودند که هر کسی نفوذ کلام دارد، وارد میدان شود و بقیه را به حضور در پای صندوق‌های رای دعوت کند، ما در میدان خواهیم بود و با محوریت حاج قاسم سلیمانی می‌خواهیم به سوالات مردم پاسخ بدهیم.

مدیر طرح سراسری تبیین منظومه‌ فکری رهبر معظم انقلاب گفت: باید کوچه، خانه و ماشین‌تان ستاد انتخاباتی حاج قاسم شود. همه باید به میدان بیاییم و با تشویق به مشارکت حداکثری مدیری را انتخاب کنیم که اصل بیانیه گام دوم انقلاب باشد. بنابراین قدم اول تلاش برای حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای است و از این منظر هر خانه باید یک ستاد انتخاباتی برای حاج قاسم باشد البته کار مضاعف به تنهایی کافی نیست، باید کار به همراه ابتکار، خلاقیت و نوآوری باشد.

فخریان با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم عده‌ای دوقطبی درست کنند، افزود: حال چه باید کرد؟ قرآن ما در این مسیر وصیت‌نامه حاج قاسم است، پلاکارد ما عکس حاج قاسم است و با این نمادها مردم را به انتخابات دعوت می‌کنیم. بدون اختلاف و دعوا. نباید اجازه بدهیم که دوقطبی درست کنند و البته از جبهه انقلاب هم توقع داریم که خودشان دوقطبی درست نکنند.

وی بیان کرد: عده‌ای می‌خواهند بگویند که شورای نگهبان بعضی‌ها را تایید نکرده و به همین دلیل مردم نمی‌آیند و به این شیوه دوقطبی درست کنند. مردم اگر مرد میدان عمل را ببینند حتما رای می‌دهند. حاج قاسم به ما یاد داد که هر وقت کار سخت شد، ‌ سراغ حضرت زهرا برویم؛ حالا هم همین است.

هر کس ۱۱۰ نفر از دوستانش را برای حضور در انتخابات دعوت کند

فخریان در مورد طرح جدیدی که برای مشارکت حداکثری در انتخابات طراحی شده است، گفت: در این طرح قصد داریم به نیابت از حاج قاسم به ۱۱۰ نفر از دوستان و فامیل خود زنگ بزنیم، احوال‌پرسی کنیم و بپرسیم که آیا در انتخابات شرکت می‌کند؟ اگر گفت شرکت نمی‌کنیم با او صحبت کنیم تا قانع شود که در مشارکت حداکثری شرکت کند.

مشارکت حداکثری گره ‌خورده با تعدد نامزدها نیست

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نیز در این نشست با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان گفت: این فرمایشات چندین بند اساسی داشت که در یکی از مهم‌ترین آنها می‌بینیم که رهبر معظم انقلاب مشارکت حداکثری مردم را به تعدد و تنوع نامزدها گره نزدند.

مهدی جمشیدی افزود: این موضوع برخلاف پیش‌بینی همه تحلیلگران سیاسی بود، تصور می‌کردیم که دو موضوع اساسی وجود دارد؛ یکی مشارکت حداکثری و دیگری انتخاب اصلح که هر دو هم باید تامین شود و اگر تزاحمی بین آنان رخ داد، حق تقدم با مشارکت حداکثری است.

وی بیان کرد: رهبری با شکست تمام چرخه‌های باطلی که بیان می‌شد اظهار داشتند که چه کسی می‌گوید مشارکت حداکثری گره خورده با تنوع سلایق سیاسی و حضور آنهاست؟ البته ایشان تاکید کردند که حضور سلایق سیاسی برای چه کسانی جذاب است؛ برای عامه مردم یا گروه‌های خاص؟ برای گروه‌های خاص، مشارکت گره خورده با این است که سلیقه سیاسی‌شان در انتخابات حضور داشته باشد و اگر این موضوع تامین نشود، پای صندوق نمی‌آیند.

جمشیدی با بیان اینکه تعیین‌ کننده نتیجه انتخابات مردم هستند، افزود: در باب این موضوع می‌توان به چند نکته اشاره کرد؛ اولا تحلیل‌گران جریان اصلاحات اینگونه جامعه را تقسیم‌بندی می‌کنند که جریان اصلاحات حدود ۲۰ درصد بدنه اجتماعی دارد، جریان انقلابی هم ۲۰ درصد بدنه اجتماعی دارد و ۶۰ درصد مردم هم قشر خاکستری‌اند.

این استاد دانشگاه گفت: غلتیدن این ۶۰ درصد به یکی از دو طرف، تعیین‌ کننده نتیجه انتخابات است، رهبر انقلاب فرمودند که آنچه نتیجه را تعیین می‌کند این گروه ۶۰ درصدی مردم است نه گروه‌های خاص ۲۰ درصدی.

مردم به کسی رای می‌دهند که مرد میدان عمل باشد

جمشیدی تاکید کرد: نکته دوم این است که رهبری فرمودند مشارکت حداکثری به این موضوع وابسته است که نامزد انتخابات بتواند مردم را متقاعد کند، در حقیقت مردم احساس کنند که این فرد مرد میدان عمل است و می‌تواند تغییر ایجاد کند. این احساس به دو روش در مردم ایجاد می‌شود؛ اول اینکه به واسطه عملیات روانی و فعالیت‌های غیراخلاقی چنین حسی در مردم ساخته شود.

وی اظهارداشت: معتقدم که عده‌ای دکترای شارلاتانیزم انتخاباتی دارند، نامزدهراسی، ارتباط موضوعات بی‌ربط به یکدیگر و … مصداق‌هایی از این موضوع است. راه دیگر هم وجود دارد و آن هم «نشان دادن» است. این که کسی بیاید و نشان بدهد که فردی متفاوت است و این حس را در مردم ایجاد کند. وظیفه قوه مجریه، اجراست و فرد اجرایی باید میدانی باشد، میدان حاج قاسم کجا بود؟ زیر خاکریز و چند کیلومتری داعش بود.

جریان تحریف باید جدی گرفته شود

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به جریان تحریف گفت: نکته سوم این است که ما با جریانی به نام جریان تحریف روبه‌رو هستیم، این جریان این قدر مهم است که رهبری فرمودند اگر کمر تحریف شکسته شود، تحریم هم بلااثر خواهد بود. بصیرت چیست؟ عنصر ذهنی شناختی است که حق و باطل را از یکدیگر تشخیص می‌دهد.

جمشیدی افزود: تحریف چیزی است که خائن را قهرمان کرده و قهرمان را خائن می‌کند، تحلیل سرپاغلط یکی از تعابیر بسیار زیبای رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم است، در انتخابات ۹۲ و ۹۶ فتنه کلامی و تحلیل سرپا غلط به خورد افکار عمومی داده شد. تحریف به معنای دروغ است و نباید این جریان را دست‌کم گرفت، تحریف می‌تواند در دقیقه ۹۰ قواعد بازی را تغییر دهد.

وی اظهارداشت: فقط نباید به فکر این باشیم که نیروی انقلابی و دولت جوان حزب‌الهی روی کار بیاید بلکه باید به فکر مشارکت حداکثری هم باشیم. نمی‌شود که یک نامزد انقلابی بیاید و مشارکت هم حداکثری باشد؟ ‌ دقت داشته باشید که ما حلقه‌های میانی هستیم؛ یعنی اگر مشارکت حداکثری صورت نگیرد، بخشی از اشکال به ما برمی‌گردد.

جمشیدی گفت: ما که در هشت سال دفاع مقدس و یا مدافع حرم نبودیم، جنگ اکنون ما در شهر است. آیا در صحنه هستیم؟ اگر رهبر انقلاب می‌فرمایند که جوانان آماده شوند، یعنی توانمندی کسب کنند و آدم متوسط نباشیم، گره‌های انقلاب به دست متوسط‌ها گشوده نمی‌شود، ما نیاز به ژنرال‌های فرهنگی و امثال شهید آوینی، پرمهارت، خط‌شکن و صاحب جسارت داریم. فعال فرهنگی باید صاحب ولایت باشد و اگر ربوبیت داشته باشد به این مهم دست پیدا می‌کند.

ویژه برنامه «ما ملت امام حسینیم» با هدف تبیین منظومه فکری رهبر معظم انقلاب با محوریت همبستگی ملی، مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب احسن در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد. همچنین در این برنامه از خانواده شهیدان ابراهیم هادی و صدرزاده تجلیل شد.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همراه با ششمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۸ خردادماه امسال برگزار می‌شود.

تهران- ایرنا- فرهنگسرای اندیشه در ویژه برنامه «ما ملت امام حسینیم»، منظومه فکری رهبر معظم انقلاب…

تهران- ایرنا- مردم تهران پس از پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در برابر…

مشهد- ایرنا- رییس قوه قضائیه گفت: در شرایط کنونی به آرامش، امنیت و…

مشهد- ایرنا- رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کشور گفت: ۸۶ درصد قتل‌ها…

مشهد- ایرنا- رییس دیوان عالی کشور گفت: ماهانه نزدیک به هفت هزار پرونده…

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

کرمان – حال و هوای انتخابات این روزها، دیار کریمان را نیز در برگرفته و تنور مشارکت در سرنوشت را گرم‌تر از قبل کرده با این تفاوت که حالا مردم شرکت در انتخابات را ادامه راه حاج قاسم می‌دانند.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: یک ماه تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا باقیمانده است اما از هم اکنون شور و اشتیاق انتخاب این شهر را فرا گرفته است، اما برگزاری انتخابات در استان کرمان با سال‌های دیگر فرق بزرگی دارد و آن نبود سردار سلیمانی است.

تمام مردم کرمان می‌توانند شهادت دهند که در برگزاری انتخابات دوره‌های گذشته سردار سلیمانی هیچ گاه مردم را به انتخاب فرد خاص و یا گرایش خاص ترغیب نکرد اما همیشه یک دغدغه داشت و آن انتخاب فردی انقلابی و ولایتمدار برای توسعه و پیشرفت کشور و بالا بردن پرچم اسلام، ولایت و انقلاب بود.

حالا جوانان انقلابی کرمان یک بار دیگر برای مشارکت در انتخاب فردی اصلح و ولایتمدار که در مسیر انقلاب گام برمی دارند پرچم به دست گرفته‌اند و شور و شوق انتخاب استان را فرا گرفته است اما این بار آگاهانه‌تر و مسئولانه‌تر.

نظر شهید سلیمانی در مورد انتخابات

حالا جوانان انقلابی کرمان یک بار دیگر برای مشارکت در انتخاب فردی اصلح و ولایتمدار که در مسیر انقلاب گام برمی دارند پرچم به دست گرفته‌اند و شور و شوق انتخاب استان را فرا گرفته است اما این بار آگاهانه‌تر و مسئولانه‌تر

مردم کرمان همواره در دوره‌های گذشته درصد بالایی از مشارکت را به خصوص در انتخابات ریاست جمهوری رقم زده‌اند و یک بار دیگر خود را برای خلق حماسه آماده می‌کنند اما بدون شک در یک ماه باقیمانده فرصت مناسبی برای بررسی دقیق برنامه‌ها و سوابق کاندیداها است و در این مسیر شفاف سازی برنامه‌ها از جمله مهمترین کارهایی است کاندیداها باید انجام دهند.

در استان کرمان نیز در پس شیوع کرونا تبلیغاتی در فضای مجازی جای تبلیغات محیطی و دورهمی ها را خواهد گرفت و از هم اکنون نیز فضای مجازی شاهد گفت و شنودها و البته نوشتارهای مختلف در خصوص مشارکت و انتخاب صحیح است.

در همین زمینه در گلزار شهدای کرمان حضور یافتیم و پای صحبت برخی از مردم نشستیم.

رمز موفقیت مکتب سلیمانی وحدت و هوشیاری در مقابل دشمن است

آنچه که در گلزار شهدای این شهر نمایان است حضور اقشار مختلف مردم از گرایش‌های مختلف و از اقشار گوناگون است و همین رمز موفقیت مکتب سلیمانی است. این مکتب اتحاد و همبستگی اقشار مختلف ایران را در زیر سایه و پرچم اسلام و ولایت تبلیغ می‌کند.

به همین دلیل است که هر زمان از شبانه روز به گلزار شهدای کرمان بروید عده‌ای از مردم را می‌بینید که دور شهدای مقاومت جمع شده‌اند.

اینها نه فقط مردم کرمانند بلکه از شهرهای مختلف و گاه از کشورهای مختلف محور مقاومت به این شهر می آیند و با فرمانده شهیدشان پیمان می‌بندند.

محمد جوان نیشابوری است که در گلزار شهدا کرمان حضور دارد، مردم اینجا در حال و هوایی معنوی دور مقبره شهید سلیمانی گرد آمده‌اند. در کنار پرچم ایران این روزهای پرچم حماس و فلسطین و حزب الله هم به چشم می‌خورد.

به وصیت سردار سلیمانی عمل می‌کنیم

محمد می‌گوید: مسیر سردار سلیمانی یعنی دفاع از غزه از مردم عراق و سوریه و یمن و بالا بردن پرچم اسلام و مبارزه با دشمنان اما در ایران ما برای برادرانمان در غزه دعا می‌کنیم وظیفه آنها مبارزه با دشمن در صف اول مقاومت است و وظیفه من در ایران دفاع از قلب جهان اسلام یعنی ایران است.

وی می‌افزاید: طبق وصیت سردار سلیمانی ما در این برهه از زمان باید خود را برای حضوری پر شور در انتخابات آماده کنیم و به دشمن نشان دهیم مردم ایران از همیشه هوشیار تر هستند.

طبق وصیت سردار سلیمانی ما در این برهه از زمان باید خود را برای حضوری پر شور در انتخابات آماده کنیم و به دشمن نشان دهیم مردم ایران از همیشه هوشیار تر هستند

زهرا الیاسی نیز به همراه فرزندش در گوشه‌ای از گلزار نشسته است و می‌گوید: دشمن این روزها امیدوار است که پس از تحریم و فشارهای اقتصادی حضور مردم در انتخابات کمرنگ‌تر از گذشته شود اما مردم نباید در این تله بیفتند چون دشمن سال‌ها برنامه‌ریزی کرده تا حضور مردم را کمرنگ کند.

هم آنها که ملت را تحریم کردند سردار سلیمانی را هم ترور کردند

وی گفت: چه کسی جز دشمن و غرب تحریم‌ها را بر ملت ایران تحمیل کرد؟ مردم می‌دانند که مدیون خون شهدای مقاومت هستند و در مسیر آنها گام بر می‌دارند.

وی ادامه داد: هزاران شهید و افرادی مانند شهید سلیمانی کیلومترها دور از وطن جان خود را از دست دادند تا انقلاب پر بار تر از گذشته باشد و حالا نوبت ماست که با انتخاب صحیح دشمن را ناامید کنیم.

شمس‌الدین حقی یکی دیگر از زائران گلزار شهدای کرمان است که می‌گوید: آنچه که این روزها در غزه می‌گذرد نتیجه بیداری است که جبهه مقاومت در کشورهای ستم دیده ایجاد کرده است.

هزاران شهید و افرادی مانند شهید سلیمانی کیلومترها دور از وطن جان خود را از دست دادند تا انقلاب پر بار تر از گذشته باشد و حالا نوبت ماست که با انتخاب صحیح دشمن را ناامید کنیم

وی می‌افزاید: این روزها ملت‌های منطقه بیدار شده‌اند و ایران به گفته سردار سلیمانی قلب جهان اسلام است و نباید بگذاریم این پرچم لحظه‌ای زمین بماند، ما جوانان از اقشار مختلف در زمان انتخابات در کنار هم و دوش به دوش یکدیگر در انتخابات حاضر می‌شویم و نشان می‌دهیم این پرچم بیشتر از قبل برافراشته است چون ملت ایران بیدار هستند.

انتخاب آگاهانه مردم در پای صندوق‌های رأی چه در عرصه ریاست جمهوری و چه شوراهای شهر و روستا می‌تواند آینده‌ای بهتر را با تکیه بر توان ملت ایران رقم بزند و مردم نیز خود را برای بررسی برنامه‌های شفاف کاندیداها مهیا می‌کنند.

کپی شد

All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

گروه نشریات دنیای اقتصاد

درباره ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

نظر شهید سلیمانی در مورد انتخابات

نی نی سایت

نظر شهید سلیمانی در مورد انتخابات
نظر شهید سلیمانی در مورد انتخابات

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *