نظر شهدا در مورد انتخابات

نظر شهدا در مورد انتخابات
نظر شهدا در مورد انتخابات

علمداران انقلاب اسلامی که امروز عند ربهم یرزقون هستند، همانند مرادشان انتخابات را مظهر خداباوری، مردم باوری و خودباوری می‌دانستند؛ آنها حتی بر اساس تکلیف خود، در آخرین نوشته‌های خود بر این موضوع حساس و سرنوشت‌ساز کشور تأکید کردند.

برچسب ها شهدا وانتخابات وصیت شهدا به انتخابات وصیت نامه شهدا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر شهدا در مورد انتخابات

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

 + 
4
 = 
6

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}


Downloads-icon


کتاب شکوه مادرانه منتشر شد + دریافت PDF کتاب (اختصاصی هیات)Downloads-icon

در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران، شهدا همواره به عنوان الگوهایی مهم به جامعه معرفی شده اند که با توجه به سخنان و رفتار آنها می توان در اصلاح جامعه عملکردی پویا و مثبت داشت. وصیت‌نامه شهدا یکی از یادگاری هایی است که آنها از خود برای آیندگان باقی گذاشته اند.

به گزارش ایسنا، انتخابات مجموعه عملیاتی برای گزینش فرمانروایان یا تعیین ناظرانی برای مهار کردن قدرت، تدبیر شده است. از این دیدگاه انتخابات به معنی فنون گزینش و شیوه های مختلف تعیین نمایندگان است. ابزاری است که بوسیله آن می توان اراده شهروندان را در شکل گیری نهادهای سیاسی و تعیین متصدیان اعمال اقتدار سیاسی مشارکت داد.

در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران، شهدا همواره به عنوان الگوهایی مهم به جامعه معرفی شده اند که با توجه به سخنان و رفتار آنها می توان در اصلاح جامعه عملکردی پویا و مثبت داشت. وصیت‌نامه شهدا یکی از یادگاری هایی است که آنها از خود برای آیندگان باقی گذاشته اند.

وصیت نامه شهدا حاوی مهم‌ترین درس‌های زندگی برای همه اقشار جامعه به ‌ویژه جوانان است. انتشار این وصیت‌نامه‌ها در فضای مجازی، مدارس و دانشگاه‌ها سبب ترویج فرهنگ جبهه و دفاع مقدس و ایجاد تحول و بهبود مشکلات در حیطه‌های اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی خواهد شد.

با توجه به اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در کشورمان قرار داریم به مرور چند توصیه از شهدا در این زمینه خواهیم پرداخت.

نظر شهدا در مورد انتخابات

شهید ملک حسین اسدی یادآور شده است: «با اخلاص در انتخابات شرکت و از خون شهیدان پاسداری کنید.»

در وصیت نامه شهید مهدی جعفری می خوانیم:«از مردم غیور و شجاع می‌خواهم که در مسائل سیاسی و انتخابات وارد شوند و نگذارند ولایت فقیه و روحانیت در خط امام مظلوم واقع شوند.» شهید حسن استرون از مردم درخواست کرده است که مردم کاری کنند نمایندگان صالح، پاک و از خود مردم باشند. همچنین شهید حسن باقری نوشته است که «بدانید هر رأی که شما به صندوق می‌ریزید مشت محکمی است که به دهان ضد انقلاب و دشمنان آمریکایی می‌زنید و یک قدم آنها را وادار به عقب نشینی می‌کنید.» علاوه بر این شهید سیدعلی اعتصامی پیغام دادهاست: «ای امت شهیدپرور حالت انقلابی و مذهبی خودتان را حفظ کنید و در صحنه انتخابات شرکت فعال داشته باشید و صحنه را ترک نکنید که این خواست دشمن است.» انتهای پیام

تهران – ایرنا – شهدای ایران اسلامی به عنوان پرچمداران انقلاب كه امروز «عندربهم یرزقون» هستند، همانند رهبری خود انتخابات را مظهر خداباوری، مردم باوری و خودباوری می‌دانستند؛ آنها حتی بر اساس تكلیف، در آخرین دست نوشته‌ها بر این موضوع حساس و سرنوشت‌ساز كشور تأكید داشتند.

تهران-ایرنا- کاشی های نقش برجسته دست ساز و ظروف سفالینی که زیبایی…

تهران- ایرنا- معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان…

تهران – ایرنا- در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از…

تهران- ایرنا- رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی رحلت آیت الله حاج شیخ…

نظر شهدا در مورد انتخابات

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

         من رای میدهم

تو رای میدهی

                                                  ما رای میدهی ……..

پیغمبر اکرم (ص) فرمودند:

«من استعمل عاملا من المسلمین و هو یعلم ان فیهم اولی بذلک و اعلم بکتاب الله و سنة نبیه فقد خان الله و رسوله و جمیع المؤمنین; (2)کسی
که کارگزار و مدیری را به کار گمارد در حالی که می داند در میان مسلمانان
فردی وجود دارد که برای آن سئولیت شایسته تر و به قرآن و سنت آگاه تر است
در این صورت قطعا به خدا و رسول خدا و همه مؤمنان خیانت کرده است.»

نظر شهدا در مورد انتخابات

امام خمینی:

شرکت در انتخابات یک وظیفه عمومی و تکلیف الهی است

مقام معظم رهبری:

هرچه
انتخابات پرشورتر باشد، عظمت ملت ایران بیشتر در چشم مخالفان و دشمنانش
دیده خواهد شد؛ براى ملت ایران حرمت بیشترى خواهند گذاشت؛ دوستان شما هم در
دنیا خوشحال می‌شوند. عظمت ملت ایران را حضور مردم در انتخابات نشان
می‌دهد.

مقام معظم رهبری:

شهدا به عنوان الگوي نسل جوان و آحاد مردم، ناظر به سرنوشت و
اعمال ملت ايران هستند و هر اقدام و حضوري كه موجب حركت پرشتاب تر در مسير
رو به جلو كشور شود، قطعاً موجب خرسندي روح امام بزرگوار و روح شهدا خواهد
شد.

شهید حسن باقری:بدانید
هر رای که شما به صندوق می ریزید مشت محکمی است که به دهان ضد انقلاب و
اربابان آمریکایی می زنید و یک قدم او را وادار به عقب نشینی می کنید

شهید عباس جوشقانی:دقت نمایید به چه کسی رای می دهید که اگر خطا کنید روز قیامت جوابگوی خون شهیدان خواهید بود

شهید ملک حسین اسدی :

با اخلاص در انتخابات شرکت نمائید و از خون شهیدان پاسداری کنید

شهید حسن استرون :

مردم کاری کنند که نمایندگان صالح ، پاک و از خود مردم باشد

امام جمعه موقت تهران آیت الله صدیقی:

شركت در انتخابات لبيك گفتن به نداي شهيداني است كه خون دادند تا جمهوريت و اسلاميت بماند.

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

به گزارش سایت نوید شاهد استان اصفهان، شهدا براساس تکلیف خود، در آخرین نوشته‌های خود به موضوع حساس و سرنوشت‌ساز کشور یعنی انتخابات بعنوان مظهر خداباوری، مردم باوری و خودباوری تأکید داشتند.

در آستانه فرارسیدن سیزدهمین دورهٔ انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ که همزمان با انتخابات ششمین دورهٔ شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود، ما فرازی از وصیتنامه شهدای اصفهان را درخصوص اهمیت انتخابات در اختیار علاقمندان قرار دادیم که در ادامه مشاهده می کنید.

شهید «فرج‌الله رضایی»:

هميشه در پشت سر امام قدم برداريد و از گروه گرایی بپرهيزيد و هميشه از روحانيت اصيل دفاع كنيد. در كلاس های قرآن و مذهبی و نماز جمعه شركت كنيد و در انتخابات شركت كنيد و اگر آمدم با هم شركت می‌كنيم.

نظر شهدا در مورد انتخابات

شهید «اسدالله حبیبی»:

ای مردم در صحنه باشید و افرادی را انتخاب کنید که ثمره خون شهیدان را پایمال نکنند که در این صورت شما مسئول خواهید بود.

شهید «علی اکبر اژه‌ای»:

ای امت شهیدپرور حالت انقلابی و مذهبی خودتان را حفظ کنید و در صحنه انتخابات شرکت فعال داشته باشید و صحنه را ترک نکنید که این خواست دشمن است.

شهید «سیدعلی اعتصامی»:

از مردم غیور و شجاع می‌خواهم که در مسائل سیاسی و انتخابات وارد شوند و نگذارند ولایت فقیه و روحانیت در خط امام مظلوم واقع شوند.

شهید «مهدی جعفری»:

اسلام آدم بی‌تفاوت و کناره‌گیر از مسائل سیاسی نمی‌خواهد. حضور در انتخابات یعنی راه سعادت را انتخاب کردن و دنبال وسوسه‌های شیطان نرفتن.

شهید «حسین ترک لادانی»:

در انتخابات با کمال شناخت، آگاهی، بصیرت و ایمان انتخاب کنید.

شهید «سیدرضا فاطمی»:

آگاهانه انتخاب کنید و نگذارید هوس‌های شیطانی در شما راه پیدا کند.

شهید «رضا جوادی»:

در انتخابات با هوشیاریِ تمام به تقویت اسلام بپردازید. مبادا بگویید چیزها گران شده یا اجناس کم است و هی نگویید انقلاب برای ما چه کرده، بگویید ما به عنوان یک شیعه امام زمان (عج) چه کاری برای انقلاب و امام زمان (عج) کرده‌ایم.

 شهید «سید علی طباطبایی»:

در همه انتخابات شرکت کنید و رأی خود را بدهید.

شهید «صفر جبار زارع»:

با حضور در صحنه نماز جمعه، راهپیمایی‌ها و انتخابات به حفظ دستاوردهای انقلاب و حراست از آنها بپردازید.

شهید «سید مهدی مشایخی»:

در انتخابات شرکت کنید که تکلیف الهی است. رأی شما دفاع از اسلام و قرآن است و مواظب باشید به کسانی که برای شهرت و قدرت خود را مطرح ساخته‌اند رأی ندهید.

شهید «محمدعلی قیصری»:

همیشه در صحنه باشید و پا به پای مردم صحنه‌ها را پر نگه دارید و در انتخابات فعالانه شرکت کنید و مواظب دشمنان داخلی و خارجی باشید.

شهید «قدم‌علی عابدینی»:

صحنه‌ها را خالی نکنید و وحدت خود را حفظ کنید و با شرکت در نمازهای جمعه و جماعت و برنامه انتخابات چشم دشمنان اسلام را کور کنید.

شهید «علیرضا کریمی»:

برادران هوشیار باشید در انتخاب افراد مواظب باشید غافل نشوید که در دام تبلیغات دشمنان اسلام بیفتید حتی در رفت و آمدهای خود مراقب باشید که کسی شما را از مسیر رهبری خارج نکند.

شهید «محمود سلطانی نجف آباد»:

اي مردم شهيدپرور تمامي ابرقدرت‌ها كمرشان شكست و زانو زده‌اند. شما هم بپا خيزيد و اين اختلافات جزيی را كنار بگذاريد زيرا مسئله اصلي جنگ است و دنباله رو يك عده افراد مقام پرست و دنياطلب نباشيد و مستقلا فكر كنيد و استقلال فكری داشته باشيد و محافظ اين انقلاب عزيز باشيد. ای مردم ستمديده و مظلوم به خدا اين انتخابات برای شما است نه براي سرمايه داران و مستكبران و اين اسلام است كه به فرياد شما می‌رسد.

شهید «عبد‌الرضا خاموشی»:

شما كوشش كنيد كه در انتخابات آينده‌ مجلس شورای اسلامی با شكوه و عظمت خاصی شركت كنيد و افرادی را كه مومن به اسلام و انقلاب هستند انتخاب كنيد چون همه‌ امور مملكت به مجلس شورا بستگي دارد و اگر آنها صالح باشند مملكت از خطر دشمنان نجات پيدا می‎كند. اگر خدای ناكرده افراد ناصالح به مجلس راه پيدا كنند بايد فاتحه‌ اسلام را خواند ولی تا زماني كه امام امت سايه‌اش بر سر اين ملت گسترده‌ باشدانقلاب با ياری خداوند شكست نخواهد خورد.

شهید «غلامرضا میرزایی»:

توصيه‌ای به مناسبت روز انتخابات مجلس شورا و خبرگان دارم و آن اينكه خوب دقت نماييد به چه كسی رأی می‌دهيد كه اگر خطا كنيد روز قيامت جوابگوی خون شهيدان خواهيد بود دقت نماييد كه آيا كسانی كه می‌خواهيد رأی دهيد مورد تاييد امام می‌باشند يا نه.

شهید «عباس جوشقانی»‌:

انقلابی بودن مهم نیست بلکه انقلابی ماندن همراه با سختی‌ها و رنج ها مهم است. از ولایت و روحانیت مبارز و متعهد به اسلام دست بر ندارید تا مجلس شما تضعیف نشود.

شهید «آیت‌الله مساح بوانی»:

نظر شهدا در مورد انتخابات

 با حفظ شور و شوق انقلابی و حضور در صحنه انتخابات مشت محکم بر دهان ایادی استکبار بزنید.

انتهای پیام/

رویداد‌های مهم این روز در تقویم شمسی (۷ بهمن) • ولادت شهید خسرو خالدیان (استان کردستان، شهرستان قروه) (۱۳۴۱ ه. ش) • ولادت شهید سعید نظری (استان تهران، شهرستان تهران) (۱۳۴۴ ه. ش) • ولادت شهید مدافع حرم سیدجلال حبیب‌الله‌پور (استان مازندران، شهرستان بابلسر) (۱۳۴۶ ه. ش) • شهادت شهیده اقدس احمد‌وند (استان همدان، شهرستان ملایر) (۱۳۵۷ ه. ش) • شهادت شهیده فرحناز معصومی (استان گیلان، شهرستان منجیل) (۱۳۵۷ ه. ش) • شهادت شهید علی سندروس (استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند) (۱۳۵۷ ه. ش) • شهادت شهید براتعلی وحدانی (استان خراسان شمالی، شهرستان بجنورد) (۱۳۵۸ ه. ش) • شهادت شهید فضل‌الله وکیلی بالادزائی (استان مازندران، شهرستان ساری) (۱۳۶۲ ه. ش) • شهادت شهید عباس علیان (استان تهران، شهرستان ری) (۱۳۶۲ ه. ش) • شهادت شهید لطف‌الله هاشم زاده آهنگری (استان مازندران، شهرستان آمل) (۱۳۶۳ ه. ش) • شهادت شهید مهدی قورچیان (استان قزوین، شهرستان آبیک) (۱۳۶۳ ه. ش) • شهادت شهید محمدرضا بیناییان (استان سمنان، شهرستان دامغان، روستای کلاته) (۱۳۶۴ ه. ش) • شهادت شهید الله یار ابراهیمی (استان همدان، شهرستان نهاوند) (۱۳۶۴ ه. ش) • ولادت شهید مدافع حرم علی بیات (استان تهران، شهرستان تهران) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید مرتضی جاویدی (استان فارس، شهرستان فسا) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید سیدعلی‌اصغر حسینی (استان مرکزی، شهرستان اراک، روستای محمد آباد) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید علی علیزاده (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید ابراهیم فیاضی (استان مازندران، شهرستان نور) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید محمود ظفری (استان مازندران، شهرستان نور) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید کیامرث احسانی افراکتی (استان مازندران، شهرستان قائمشهر) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید محمدرضا یوسفی خورشیدی (استان مازندران، شهرستان گلوگاه) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید عبدالحمید هدایتی جلودار (استان مازندران، شهرستان سوادکوه شمالی) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید عبدالحمید اعتصامی فرد (استان فارس، شهرستان فسا) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید سیدعبدالحسین موسوى‌پور (استان هرمزگان، شهرستان میناب) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید احمدعلی نوذریان (استان اصفهان، شهرستان آران و بیدگل) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید نعمت‌الله منصوری نوش آبادی (استان اصفهان، شهرستان آران و بیدگل) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید حسین دریابار (استان فارس، شهرستان آباده، روستای عباس‌آباد) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید حسین جوان نامی (استان خراسان رضوی، شهرستان مشهد) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید امیرهوشنگ کوکب کاه باریان (استان تهران، شهرستان تهران) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید محمدصادق یوسفی (استان البرز، شهرستان کرج) (۱۳۶۵ ه. ش) • شهادت شهید حسین علی حشمتی (استان کرمانشاه، شهرستان سنقر) (۱۳۶۶ ه. ش) • شهادت شهید اصلان لطفی آذر (استان تهران، شهرستان تهران) (۱۳۶۶ ه. ش) • ولادت شهید مدافع حرم محسن قوطاسلو (۱۳۶۹ ه. ش) • شهادت خلبان شهید محمداسماعیل امینی (استان فارس، شهرستان فسا) (۱۳۷۷ ه. ش) • شهادت خلبان شهید خیرالله نهاوندی‌زاده (استان همدان، شهرستان نهاوند) (۱۳۷۷ ه. ش) • شهادت شهید رحمان فتح‌اللهی (استان لرستان، شهرستان الشتر) (۱۳۹۳ ه. ش) • شهادت شهید مدافع حرم محمد فواد وحدت (لشکر فاطمیون) (۱۳۹۳ ه. ش) • شهادت شهید مدافع حرم خدابخش خاوری (لشکر فاطمیون) (۱۳۹۴ ه. ش) • شهادت شهید مدافع حرم محمدیاسین ناصری (لشکر فاطمیون) (۱۳۹۶ ه. ش)

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم؛ انتخاب فرد اصلح در انتخابات ریاست جمهوری؛ یکی از دغدغه‌های اصلی این روزهای ملت ایران است. برخی‌ها انتخاب فرد اصلح و حضور در انتخابات را امری واجب و باعث استحکام ریشه‌های انقلاب اسلامی می‌دانند؛ برخی به دلیل مشکلات اقتصاد مالی و وضعیت معیشتی حاضر نیستند در انتخابات شرکت کنند و این امر را یک نوع اعتراض به وضعیت فعلی اقتصادی عنوان می‌کنند.

اما فارغ از آنکه به چه کسی رأی دهیم، واجب است دلیل حضور در انتخابات را از کسانی جویا شویم که با ارزش‌ترین و ذی‌قیمت‌ترین عنصر وجودی، خویش یعنی جانشان را فدای انقلاب و کشور کرده‌اند. شهید حیدر باقری حضور در انتخابات و رأی مردم را مشت محکمی بر دهان ضد انقلاب و یاوه‌گویان می‌دانند و این فعل را سبب عقب‌نشینی دشمن در اجرأی هجمه‌های همه جانبه خود عنوان می‌کند.

بی سبب نیست که دشمن و برخی از عناصر غافل داخلی در تلاش‌اند که ناامیدی را در کشور رواج دهند تا مشارکت مردم برای ساختن آینده خود به حداقل برسد؛ و آنها را نسبت به وضعیت کشور و امور و کشور بی‌تفاوت نمایش دهد برای همین شهید علی اعتصامی در وصیت‌نامه خود، خطاب به ملت ایران تاکید می‌کند: صحنه انتخابات را ترک نکنید؛ که این خواسته دشمن است.

شهیدان راه را با خونشان برای ما هموار ساختند تا بتوانیم در آسودگی خیال، نفس تازه کنیم و یکی از دلایل امنیت کشورمان را مرهون حضور مردم در پای صندوق‌ها و رأی به انقلاب اسلامی می‌دانند. با این دستورالعمل از شهدا درمی‌یابیم که اگر شخصی بر کوس عدم مشارکت می‌کوبد، دلسوز مردم و انقلاب نیست و مدت‌هاست که از قطار انقلاب پیاده‌ شده‌ است.

آری هر رأی به کاندیدای مورد نظر فارغ از آنکه وابسته به کدام جریانات سیاسی است رأی به انقلاب اسلامی بوده و حضور حداکثری باعث می‌شود که دشمن بداند این ملت همچنان پای آرمان‌های امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ایستاده‌اند. همچنین به دشمن گوشزد می‌کند که تمام کاستی‌ها و سستی‌های دولتمردان که باعث ازدیاد مشکلات مردم شده را نباید پای انقلاب نوشت. این فیلم را ببینید:

نظر شهدا در مورد انتخابات

انتهای پیام/

نی نی سایت

نظر شهدا در مورد انتخابات
نظر شهدا در مورد انتخابات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.