نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه
نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با عشق یک طرفه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

عشق یک طرفه به کسی که احساسی به شما ندارد و ارزشی برایتان قائل نیست، به مرور بسیار سخت و ناامید کننده می‌شود. پس از مدتی عشق یک طرفه برای شما افسردگی و دیگر ناراحتی‌های خلقی را به همراه می‌آورد. بیشتر کسانی که دارای یک احساس و عشق یک طرفه هستند به امید اینکه روزی به محبوب خود برسند، زندگی می‌کنند. در واقع با خود عهد بسته‌اند که تنها با او باشند. اما گاهی عشق یک طرفه بعد از یک رابطه دو طرفه ایجاد می‌شود. در این حالت رابطه با درگیری‌های زیادی می‌تواند همراه شود. شما وقت و انرژی خود را برای کسی هدر می‌دهید که حتی به خودش زحمت نمی‌دهد حتی به شما فکر کند. اگر در عشق و روابط عاطفی خود کمی احساس عدم توازن می‌کنید، می توانید با مشاوران روانشناس در مورد آن صحبت کنید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

در عشق یک طرفه میل به معشوق موضوعی است که تنها در ذهن یک از طرفین ایجاد شده است. گاهی عاشق در فکر خود بر این باور است که معشوق نیز او را دوست دارد اما مانعی برای ابــراز عشق از جانب او وجود دارد. در رابطه یک طرفه معمولا یک نفر سرویس دهنده است و تمام تلاش‌ها از جانب او صورت می‌گیرد. از آن جا که محبت و احساسی دریافت نمی‌کند، احساس نارضایتی و خشم پنهان را تجربه می‌کند. خیلی وقت‌ها افراد احساس وابستگی و یا برانگیختگی نسبت به شخص را با احساس عشق، اشتباه می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عـشق اشتباه کلیک کنید.

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

اگر نشانه‌های زیر را در رابطه تان دیدید بیشتر می‌توانید از عشق یک طرفه خود مطمئن شوید.

عوامل متفاوتی در به وجود آمدن عشق یک طرفه تأثیر دارند که برخی از مهم ترین و شایع ترین آن ها به شرح زیر هستند:

اولین عامل نگاهی است که شما به طرف مقابل تان دارید. در بسیاری از موارد دیده شده که فردی که درگیر عشق یک طرفه است نگاهی کاملا متفاوت نسبت به واقعیت به طرف مقابل خود دارد و این گونه احساس می کند که محبوبش به او علاقه دارد و در نتیجه در دام عشق یک طرفه گرفتار می شود. در واقع این مسئله می تواند مربوط به ضعف هــوش هـیجانی افراد و عدم توانایی در تشخیص هیجانات و احساسات دیگران باشد.

عامل دوم، شکست‌ها و تجارب تلخی است که در زندگی بر شما وارد شده است. این اتفاقات بدون آن که خود بدانید وارد فکر و ذهن شما می‌شود تا شاید بتواند به خواسته‌های خود دست یابد. گاهی رفتارهای طرف مقابل تان شما را به اشتباه قانع می‌کند که اون نیز شما را دوست دارد؛ در صورتی که شاید این طور نباشد. از طرفی بعضی افراد بنا به دلایل مختلف توانایی جذب دیگران را به سمت خود دارند. از این رو ممکن است شما با یکی از این افراد در ارتباط باشید. برای آگاهی بیشتر در خصوص ویژگی های این افراد مقاله چگونه فکر دیگران را به خود مشغول کنیم را مطالعه فرمایید.

عامل سوم عشق یک طرفه به خاطر نداشتن کسی است که برای ادامه زندگی به او احتیاج دارید. در این حالت ممکن است از روش جبران استفاده کنید. یعنی فرد برای جبران محرومیت‌های خود در زندگی عاشق کسی می‌شود که حس می‌کند او را دوست خواهد داشت.

افرادی که تنها هستند و  ارتباطاتی با دیگران ندارند، با احتمال بیش تری ممکن است درگیر عشق یک طرفه شوند. چرا که این افراد نتوانسته اند نیاز های خود را با ارتباطات عادی برطرف سازند و در نتیجه برای درمــان تنهایی خود به عشق یک طرفه چنگ می اندازند.

در برخی مواقع نیز عشق، دو طرفه است اما یکی از طرفین یا هر دوی آن ها به دلیل ویژگی ها و صفات شخصیتی خاص خود از گفتن این مساله به دیگری خودداری می کند و در نتیجه عشق یک طرفه به وجود می آید. مثلا افراد درون گرا به دلیل ویژگی های شخصیتی خود نمی توانند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنند و در نتیجه برای ابراز عشق به مشکل بر می خورند. همچنین برخی دیگر نیز به دلیل این که می ترسند جواب نه بشنوند یا غرورشان لطمه ببیند از ابراز عشق خودداری می کنند. برای کسب اطلاع از ویژگی های درونــگرایی افراد کلیک کنید.

علاقمند شدن به کسی که هیچ گونه احساس و ارزشی برای شما قائل نیست، خــودباوری و اعتماد به نفس شما را تخریب می‌کند. بودن در یک رابطه عاشقانه یک طرفه می‌تواند سخت‌تر از آن چیزی باشد که تصورش را می‌کنید. عشق یک طرفه خود منجر به خیانت، طلاق عــاطفی، اضطراب، خشــونت خانگی و… می‌شود.یکی از مهم‌ترین راه‌های دوری از عشق یک طرفه، شناخت احساساتی است که واقعیت ندارند؛ در واقع این نوع از عشق اشتباه و نادرست است و شما را با مشکل روبه رو می‌کند. برای پیشگیری از عشق یک طرفه از راهکارهای زیر را نیز استفاده کنید:

اگر به کسی که علاقه‌ای به شما ندارد وابسته شدید و قصد خلاص شدن از این احساسات را دارید روی احساساتتان تمرکز کنید، نوع عشق و چرایی آن را بشناسید. با ذهن و روان خود ارتباط برقرار کنید. با خود بیاندیشید که آیا واقعا می‌خواهید این عشق را به عــشق دو طرفه تبدیل کنید. در بسیاری عشق‌های یک طرفه افراد پس از مدتی از دنبال کردن عشق منصرف می‌شوند چرا که متوجه می‌شوند، احساسات آن‌ها عشق نبوده است.

هرچه از او دور باشید راحت‌تر می‌توانید عشق یک طرفه خود را از دل بیرون ببرید. سعی کنید رابطه تان را با او به حداقل برسانید و در برخوردهای ضروری نیز کاملاً رسمی رفتار کنید. برای مطالعه بیشتر در خصوص پایان دادن به رابطه عاشقانه کلیک کنید.

تا جایی که می‌توانید به کارهایی که برایتان لذت بخش است، بپردازید. سعی کنید وقت خود را برای فکر کردن به او محدود کرده و خود را مشغول کارهای مهم‌تر و رسیدن به اهداف زندگیتان بکنید. سعی کنید چند ایده برای گذراندن وقت در برنامه روزانه خود داشته باشید و کاملا اوقات روزانه خود را مشغول نگه دارید.

به کارهایی که قبل از شروع شدن این عشق می‌خواستید انجام دهید فکر کنید. برای توسعــه فــردی و پیشرفت در امور حرفه ای و زندگی شخصی آن‌ها را به صورت هدف برای خودتان دوباره تعریف کنید.

مراقب ظاهر و سلامتیتان باشید. سعی کنید همیشه جذابیت ظاهری خود را حفظ کنید. برای خودتان غذای مورد علاقه‌تان را درست کرده و از خود مانند یک مهمان پذیرایی کنید. یک لیوان چای گرم و خوشمزه برای خودتان درست کنید و آن را با لذت بنوشید. خرید بروید و لباس‌های جدید بخرید. مدل موهایتان را عوض کنید. 

مؤثرترین روش برای رسیدن به تعادل عاطفی، ورزش کردن است. ورزش به شما کمک می‌کند تا از افــکار منفی خود رها شوید. برای ورزش کردن حتما نباید باشگاه رفته و هزینه‌ای پرداخت کنید. پیاده روی و انجام حرکات کششی حتی در خانه نیز مکان پذیر است. با رقصیدن می‌توانید ورزش و هنر را با یکدیگر ترکیب کنید. آهنگ مورد علاقه خود را پخش کنید و هر روز زمانی را برای رقصیدن به خود اختصاص دهید. با این کار همزمان سرگرم و خوش اندام می‌شوید و با تقویت احساسات مثبت خود، آرامش بیشتری احساس خواهید کرد.

خودتان را با افکار و رویاهایی که می‌دانید به آن‌ها امیدی نیست مشغول نکنید. منتظر ماندن برای آن که روز محبوبتان نیز به شما علاقه مند می‌شود به شما آسیب خواهد رساند. اگر کسی توجه کافی به شما ندارد، سعی نکنید با آوردن دلایل غیر منطقی او را در نظر خود عاشق پیشه تصور کنید.

هرگز سراغ کشیدن سیگار یا مصرف الکل نروید. حتی اگر سیگاری هستید بیشتر از معمول سیگار نکشید. تصمـیم گیری احساسی را کنار بگذارید و با انجام کارهای آسیب زننده وضعیت خود را بحرانی نکنید. ممکن است تصمیم بگیرید با صدمه زدن به خود کاری کنید که محبوبتان متوجه میزان علاقه و ناراحتی شما شود، اما او متوجه نخواهد شد،. در این صورت یا اصلا قضیه چندان برای او مهم نخواهد بود و یا اینکه شما را سرزنش کرده و به دلیل انجام کارهای غیر منطقی از شما بیش از پیش دوری خواهد کرد.

زمانی که افراد دچار عشق یک طرفه می‌شوند، دچار خــود کم بینی شده و گمان می‌کنند عیب و ایرادی دارند که طرف مقابل توجهی به آ‌ن‌ها نمی‌کند. خودتان را سرزنش نکنید شما هیچ عیب و ایرادی ندارید؛ قبول کنید که شرایط به این صورت شکل گرفته و شما هیچ تقصیری ندارید. افراد تفاوت‌های زیادی با هم دارند بنابراین این حقیقت را بپذیرید که ممکن است طرف مقابلتان علایق دیگری به جز شما داشته‌باشد.

با اطرافیان و نزدیکان مورد اعتماد خود در رابطه با این مساله صحبت نمایید. ممکن است در این دوره دچار افــسردگی شوید در این صورت کمک گرفتن از کسانی که درگیر عشق یک طرفه بوده اند نیز می تواند بسیار موثر باشد. این افراد می توانند در رابطه با تجربیات خود با شما بگویند و کمک تان کنند تا عشق یک طرفه خود را کنار بگذارید و به زندگی ادامه دهید.

اگر فکر می کنید عشق یک طرفه تا حد زیادی شما را درگیر خود کرده است، توصیه می شود که از یک روانشناس متخصص کمک بگیرید. روانشناس به شما کمک می کند تا بتوانید از عشق یک طرفه خود بگذرید و یا حتی برای شروع رابطه عاشقانه با استفاده از تکنیک های خاص و تغییرات رفتاری، او را به دست آورید.

اگر کسی بخواهد عشق و علاقه را از کسی دریافت کند ابتدا باید از میزان علاقه او آگاهی پیدا کند. شاید نشانه‌های بی علاقگی که از او دریافت می‌کنید تنها به دلیل ســبک های ارتباطی خاص او باشد. برای آنکه بتوانید کسی را به خود علاقه‌مند کنید باید این حقیقت را بپذیرید که عشق شما یک طرفه است و برای آن که احساس عشق از طرف او هم به وجود آید نیاز به صرف زمان و انرژی دارید. برای این کار نیاز است تا ســبک زندگی خود را عوض کرده و کارهایی انجام دهید که معشوقتان را به شما علاقه مند کند. 

برای آنکه عشق دوطرفه ایجاد کنید در قدم اول باید به خط قرمزها و حساسیت‌های طرف مقابلتان احترام بگذارید. سپس از طریقی تلاش کنید عقاید و دیدگاه‌های او را دریابید. با این کار می‌توانید یک وجه اشتراک با او پیدا کرده و به یک احساس مشترک برسید. هیجانات و خواسته‌های خود و او را شناسایی کرده و آن‌ها را اجرا کنید. اما در این میان احــترام به خود را فراموش نکنید. در هر حالتی و تحت هر شرایطی عزت نفس خود را زیر سوال نبرید.

در یک زندگی زناشویی عدم وابستگی زوجین به خانواده‌هایشان و عدم انتقال سبک‌های زندگی دوره مجردی به متاهلی، بازگو کردن نقاط مثبت زوجین به یکدیگر و داشتن گوش شنوا و آموختن مهارت گوش دادن، وقت گذاشتن برای یکدیگر و داشتن صداقت و عدم دروغگویی و مخفی کاری و در مجموع همه این‌ها باعث می‌شود فرد عاشق به معشوقی که از او می‌گریزد، به راحتی نزدیک شود. برای اطلاعات بیشتر از ویژگی‌هایی که باعث عاشق شدن می‌شوند، مقاله روانشناسی عشق را مطالعه نمایید.

می‌توانید با پیام‌های منحصر به فرد احساسات جدید و خاصی را به او منتقل کنید. پیام‌های شما باید نشان‌دهنده‌ی محترم بودن، شخصیت، اعتماد به نفس، جذابیت، شوخ بودن و خاص بودن شما باشد. هر چند این کار سخت به نظر می‌رسد، اما برای علاقه‌مند کردن طرف مقابل باید تمام تلاش خود را به کار ببرید و روی مهارت دلــبری خود کار کنید. لازم نیست خود را بیش از حد به او مشتاق نشان دهید و برای جلب توجه او کارهای عجیب و غریب انجام دهید. به خودتان اعتماد کنید و به او فرصت دهید تا شما را درک کند. 

در صورتی که با وجود به کارگیری تمام تلاش خود نتوانستید توجه و علاقه شخص مورد علاقه‌تان را جلب کنید و یا متوجه شدید او به شخص دیگری علاقه‌مند است، بهتر است به جای پافشاری و اذیت کردن خود راه‌های زیر را به کار ببرید. چرا که در دراز مدت درگیر شدن با این نوع عشق ضربه سنگینی به شما می‌زند و منجر به شکست عشقی می‌شود.

برخی افراد بعد از دوری و فاصله گرفتن از معشوق خود آسیب‌های روانی زیادی را تجربه می‌کنند که گاه جبران ناپذیر است. به همین دلیل برای فراموش کردن عشق گذشته بهتر است به فکر درمان و مراجعه به مشاوره روانشناس باشید. توجه داشته‌باشید که فرامـوش کردن عشق به سادگی و در کوتاه مدت اتفاق نمی‌افتد. بنابراین به احساسات خود وقت بدهید و سریع تسلیم نشوید.

فکر کردن مداوم به شخص مورد نظر، مانع از فراموش کردن او می‌شود. بنابراین سعی کنید مدام خود را سرگرم نگه دارید و افکار مثبت را جایگزین کنید. مهارت کنترل احساسات را بیاموزید و به یاد داشته‌ باشید که تجربیات تلخ شما را برای پیشرفت در زندگی آماده‌تر می‌کند.

با توجه به افزایش فشارهای روانی و استرس های روزمره، امروزه بسیاری از افراد نیاز دارند از خدمات روانشناسی استفاده کنند؛ اما با توجه به مشکلاتی همچون کمبود وقت و یا مسائل اقتصادی ممکن است برخی از افراد چشم بر روی این نیاز خود ببندند و از دریافت مشاوره پشیمان شوند. مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با گردآوری کادری مجرب و متخصص این امکان را مهیا کرده تا به صورت تلفنی با متخصصان تماس بگیرید. در مشاوره تلفنی هزینه کم تری پرداخت می شود و مسائلی هم چون رفت و آمد و معطلی نیز حذف می شود. در مشاوره تلفنی کیفیت جلسات مشاوره به هیچ عنوان پایین نمی آید و می توانید کل فرایند درمان را به صورت تلفنی پیش ببرید. متخصصان حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در زمینه حل مسائل و مشکلات یاری تان کنند. برای اطلاع بیش تر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

ثبت دیدگاه فقط برای اعضای سایت امکانپذیر است. لطفا
ثبت نام کنید.

عشق یک طرفه واقعا آدم و داغون می‌کنه و اعتماد به نفس و از بین می‌بره. ممنون از مطالب مفیدتون

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و … می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران…

با عضویت در خبرنامه، از جدیدترین و بهترین کتاب ها و مقالات روانشناسی اطلاع پیدا کنید…

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

© کلیه حقوق برای حامی هنر زندگی محفوظ می باشد. انتشار مقالات با ذکر منبع بلامانع می باشد.

فروش تور های خارجی به صورت اقساط

سفارش ست نوزادی با متریال الیاف طبیعی

عشق یک طرفه عشقی است که میل به معشوق در آن امری ذهنی است

 

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

 

حتما شما هم داستان عاشقان ناکام تاریخ که معشوق شان دوستشان ندارد را شنیده اید و یا در زمان معاصر قصه ی ماجراهای عاطفی یکطره که منجر به اسید پاشی و انواع رفتار های جنون آمیز شده است ، به گوشتان خورده است .

خانم فردوسی – روان شناس می گوید: در ادبیات ما داستانها و قصه های فراوانی در باره عشق های یک طرفه یا فرهاد وار نقل شده است.

عشق یک طرفه عشقی است که میل به معشوق در آن امری ذهنی است. یعنی عاشق درافکار و پیش فرضهایش باور دارد که معشوقش به او علاقه مند است و او ازاحساسات معشوقش بی اطلاع است.وی افزود: روانشناسان این حالت را بیش از آنکه نوعی عشق بنامند آن را نوعی بیماری روانی به نام “پارانویا” می دانند. عشق های یک طرفه نوعی بیماری روانی محسوب می شود. در برخی موارد اشخاصی وجود دارند که دیوانه وار به کسی علاقه مند هستند و تصور می کنند که آن شخص نیز آنها را دوست دارد. اما اینها تنها در مخیله او وجود دارد زیرا در مواقعی ممکن است شخص دیگر یا او را دوست نداشته باشد و یا در مواقعی حتی او را نشناسد!فردوسی معتقد است: این حالت نوعی بیماری پارا نویید است این نوعی جنون عاشقی است. این حالت حالت عادی و معمولی نیست زیرا در حالت عادی اگرکسی به شخص دیگر علاقه مند شود ولی بداند که عشق و علاقه اش یک طرفه است بی شک از آن عشق دست بر می دارد. ولی زمانی که شخص دچار پارا نویید باشد از این عشق یک طرفه دست بر نمی دارد واژه علمی که به این نوع بیماری “عشق بی وصال “گفته می شود.

اگر میل عاشق پس ازاجابت نشدن خواسته اش دوباره مطرح شود. ممکن است در نهایت منجر به سرخوردگی شود.بسیاری از روانکاوها معتقد هستند که عشق و تنفر دو روی یک سکه هستند. زمانی که عاشق به معشوقش می رسد همه چیز می تواند ختم به خیر شود اما اگر این اتفاق صورت نگیرد ممکن است با بوجود آمدن بی وفایی و خشم کار منجر به تنفر می شود و در این شرایط قسمت دیگر عشق خودنمایی نمی کند.البته در رسیدن به معشوق هم ممکن است بعد از وصال در اثر اختلافات ،عشق از بین برودو تبدیل به نفرت شود.در بیماری پارانویید هزیانی بارزوسازمان یافته وجود دارد.زیرا فرد حرف ها و باورهایی دارد که کاملاً اشتباه است. به عنوان مثال از علاقه به فردی سخن به میان می آورد و معتقد است که آن فرد هم به او علاقه مند است اما به علت کم رویی آن را بیان نمی کند. و یا اینکه فرصت ابراز آن را نکرده است.

این روانشناس ادامه داد: بیماران پارانویید همواره در ذهنشان با تصوراتشان زندگی می کنند و این ذهنیت را پردازش می کنند. علت این بیماری به تجربیات ناگوار هر فرد در دوران زندگی اش داشته بازمی گردد. نحوه تربیت های خانوادگی و سطح زندگی او نیز در بروز این بیماری موثر است.در این حالت فرد در نوع تفکر و نگاهش به جامعه و افرادش متفاوت می شود. بیمار پارانویید تفسیر هایش از جامعه و آدمهایش فرق می کند و معتقد است که دیگران هستند که نمی خواهند من به معشوقم برسند. و معتقد است معشوقش او را دوست دارد ومخالفت های دیگران مانع وصال اوست.در این بیماری فرد بشدت افسرده می شودالبته قصد من این نیست که بگویم همه عشق ها اینگونه است بلکه منظور برخی از این عشق هاست که ما آنرا به عنوان عشق بی وصال و یا عشق یک طرفه می نامیم.

 

عشق های یک طرفه میتواند نوعی بیماری روانی محسوب شود

 

وقتی کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، چه باید بکنید؟

واقعیت را بپذیرید: وقتی عاشق کسی هستیم احساس می‌کنیم که آن فرد تنها کسی است که می‌تواند ما را شاد و خوشبخت کند. چیزی که نمی‌توانیم درک کنیم این است که هیچوقت نمی‌توانیم با کسی که دوستمان ندارد خوشبخت شویم. پس بااینکه ممکن است احساس کنید می‌توانید برای همه عمر به آن فرد متعهد باشید، اما فرد مقابل این احساس را به شما ندارد. پس به جای سعی و تلاش برای برقراری ارتباط با آن فرد سعی کنید این واقعیت را بپذیرید که این عشق دوطرفه نیست و آن را فراموش کنید. دیگر وقت و فکر و انرژی بیشتری را صرف آن فرد نکنید. پذیرش این واقعیات باعث می‌شود بتوانید تمرکزتان را تغییر داده و اولین قدم برای فراموش کردن آن فرد را بردارید.فراموش کنید: برهم خوردن یک رابطه عاطفی سخت‌ترین قسمت است. تا می‌توانید گریه کنید، بعد همه عکس‌ها و یادگاری هایی که او و زمانهای خوشی که با او داشتید را به یادتان می‌آورد، بیرون بریزید و از چیزها و جاهایی که شما را به یاد او می‌اندازد دوری کنید. درعوض رو به کارهایی بیاورید که مشغولتان می‌کنند، مثل گذراندن وقت با دوستانتان، انجام کارهایی که دوست دارید و از آن لذت می‌برید. این کار باعث می‌شود دیگر در مورد آن فرد خیالپردازی نکنید و به جنبه‌ های دیگر زندگی هم نگاه کنید.عاشق شوید: اگر کسی دوستتان ندارد ولی باز هم با شما مانده است مطمئناً خیلی از خودش مایه نمی‌گذارد. به ‌جای آویزان شدن برای با او بودن، دست از عذاب دادن خودتان بردارید، دست از او کشیده و به زندگی خودتان برسید. به خودتان توجه کنید و به چیزهای غیرلازم نپردازید. با گذشت زمان یاد می‌گیرید که فراموش کنید و دوباره عاشق شوید.عشق واقعی زمانی است که دو طرف بتوانند از نظر احساسی و ذهنی همه احساساتشان را با هم شریک باشند. این یک عشق سالم، متوازن و درست است. پس اگر به کسی ابراز عشق کرده‌اید و به نظر می‌رسد که او این احساس را به شما ندارد، دیگر عشق با ارزشتان را صرف او نکنید. با اینکه کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، اما یادتان باشد که این پایان دنیا نیست. با گذشت زمان با کسی آشنا می‌شوید که می‌تواند شاد و خوشبختتان کند و به همان اندازه دوستتان خواهد داشت.

 

گردآوری:بخش روانشناسی بیتوته

منابع:جهانمردمان

 

دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

با یک کلیک پرواز کن!

خریدو فروش آنی ارزدیجیتال بهترین نرخ تبادل

نقد کردن انواع ارز دیجیتال در کمترین زمان

بانکه بلوری با درب چوبی*طراحی بسیار عالی

رزرو سریع وآسان محبوب‌ ترین پروازهای چارتر

خرید انواع ظرف سس خوری و آبلیمو خوری

جدیدترین ها رو با قیمت فوق العاه بخر!

پارچ و لیوان مادام کوکو ◀ 5 پارچه

سشوار برس چرخشی|*تخفیف ویژه

رزرو هتل های ساحلی در سراسر دنیا

فرصت خرید رو از دست نده!

معامله ارز دیجیتال بدون سقف واریز و برداشت

بدون استرس و مطمئن معامله ارز رو تجربه کن

رزرو بلیط هواپیما به سراسر ایران * تلفنی

تور قشم | همه روزه + قیمت عالی + گشت جزیره

وقتی تتربه بالاترین ارزش میرسه فروشنده باش

خرید آنلاین پارچ ایکیا *پرداخت درب منزل

خرید بهترین نوع چای ساز گوسونیک

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

بهترین هتل رو با 70% تخفیف رزرو کن

به آسانی ارزان ترین هتل را پیدا کنید

هزینه سفرت رو اقساطی پرداخت کن!

ست ابزار آشپزخانه *خرید بدون واسطه

تور کیش باهتلهای متنوع/تضمین بهترین قیمت

انواع آبچکان های ایکیا*تضمین قیمت

بلیط هواپیما به قیمت لحظه آخری

کالا ها و خدمات منتخب

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2022

عشق یک طرفه عشقی است که میل به معشوق در آن امری ذهنی است. یعنی عاشق درافکار و پیش فرضهایش باور دارد که معشوقش به او علاقه مند است و او ازاحساسات معشوقش بی اطلاع است. رنج دوست داشتن کسی که علاقه ای به شما ندارد، واقعاً مشکل است و توأم با احساس ناامیدی و افسردگی است.

بیشتر افراد در عشق یک طرفه با این امید که روزی بتوانند به هر قیمتی به وصال محبوب برسند روزگار می گذرانند؛ اما در حقیقت این امیدها خیلی سخت به واقعیت می پیوندن .در این مطلب از نمناک شما را با عشق یک طرفه و راه های مقابله با عشق یک طرفه آشنا می کنیم.

نگاه ما به طرف مقابل

نگاه ما به طرف مقابل اولین عامل به وجود آمدن عشق های یکطرفه است.

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

شکست ها و تجارب تلخ

شکست ها و تجارب تلخی که در گذشته این افراد وجود داشته و سپس برای رسیدن به خواسته های خود با فرد دیگر وارد ارتباط ذهنی و فکری می شوند .

برداشت های غلط از رفتارهای طرف مقابل

گاهی افراد از رفتارهای طرف مقابل خود برداشت های غلط و اشتباهی دارند و این احساس را دارند که دیگری هم در ذهنش به او فکر می کند. در صورتی که اینگونه نیست .

محرومیت و نداشتن ارتباط

در برخی مواقع افراد به دلیل محرومیت و نداشتن ارتباط از روش جبران با فردی که برای ادامه زندگی به وجود او نیاز دارد،استفاده می کند. یعنی برای جبران محرومیت های خود در زندگی عاشق کسی می شود که او را دوست دارد.چنین طرز تفکری باعث به وجود آمدن یک عشق یک طرفه می شود.

بروز ندادن عشق و علاقه

علت دیگری که باعث به وجود آمدن یک عشق یک طرفه می شود ، عشق و علاقه ای است که دختر یا پسری به فرد مورد علاقه اش دارد، اما طرف مقابل از این موضوع خبر ندارد . معمولا افرادی که عشق و علاقه خود را بروز نمی دهند تیپ های شخصیتی گروه «ب» یعنی درونگراها هستند که به خاطر اعتماد به نفس ضعیفی که دارند، از ابزار احساس خود نسبت به دیگران با وجود عشق و علاقه پرهیز می کنند . تیپ های شخصیتی«ای» که برونگرا هستند، ممکن است به دلیل غرور و کله شقی و لجبازی عشق و علاقه خود را به طرف مقابل ابراز نکنند .

از احساساتتان آگاه باشید

از دلایل مهم در بیراهه رفتن احساسات ، آگاه نبودن ما نسبت به احساساتمان است. اگر وارد یک عشق یک طرفه شده اید و می خواهید از این موقعیت خلاص بشوید، روی احساساتتان تمرکز کنید و جنس آنها را بشناسید .

رابطه تان با آن فرد را مدیریت کنید

برای خلاص شدن از یک عشق یک طرفه از کسی که به او علاقه مندید ، دورتر باشید . اگر امکان دور شدن فیزیکی ندارید ،رابطه تان را با او کم کنید و کاملاً رسمی در برخوردهای ضروری رفتار کنید.

اوقات بیکاری تان را به صفر برسانید.

سر خودتان را با کارهایی که برایتان لذت بخش هستند گرم کنید و مرتب ورزش کنید.

اهدافتان را بازشناسایی کنید

قبل از شروع شدن این رابطه به چه کارهایی علاقمند بودید ؟ به آنها فکر کنید و آنها را به صورت هدف برای خودتاندر نظر بگیرید. اولویت بندی کنید و با زمانی مشخص دست به کار بشوید .

حقیقت را بپذیرید

اگر تصورشما این بوده که محبوب تان دوستتان دارد اما یک هفته از شما بی خبر است به این معنی است که او علاقه ای به شما ندارد. اگر واقعیت را بپذیرید و قبول کنید که محبوب تان علاقه ای به شما ندارد، مسیر درستی انتخاب کرده اید . اگر همیشه احساس خود را به طرف مقابلتان نشان دهید در او احساس برتری ایجاد می شود.

هنر و درد و دل کردن برای کنار گذاشتن عشق یک طرفه

با نزدیکان تان که در رابطه ی عاطفی خود دچار مشکل شده اند ، درباره ی احساسات تان صحبت کنید و از آنها درباره اینکه چگونه به زندگی ادامه دادند و برای خلاص شدن از این رنج چه کردند ، سوال کنید . اما اشتباه رایجی وجود دارد این است که شخص شکست خورده از صحبت مداوم درباره ی شکست عاطفی خود لذت می برد.

خودتان را دوست داشته باشید

همه افراد وقتی غرق افکار منفی خود هستند، از خود غافل می شوندواحساس رنج می کنند . شاید تصمیم بگیرید با صدمه زدن به خود کاری کنید که محبوب تان متوجه رنج شما شود اما او متوجه نخواهد شد و با این کار به خودتان آسیب می زنید.پس از همین الان به فکر سلامت خود باشید و سراغ کشیدن سیگار یا مصرف الکل نروید ، خرید بروید و لباس های جدید بخرید. مدل موهایتان را عوض کنید و…

ورزش برای حفظ تعادل عاطفی

برای حفظ تعادل عاطفی ورزش کنید و از افکار منفی خود خلاص شوید. هر روز به کلاس های ورزش و تناسب اندام بروید، اسب سواری یاد بگیرید، آهنگ مورد علاقه ی خود را پخش کنید و برقصید.

برای شکست عاطفی خشمگین نشوید

به خاطر شکست های عاطفی که در زندگی دارید از محبوبتان و جنس مخالف تان متنفر نشوید و باور کنید زندگی روی خوشش را به شما نشان می دهد پس برای محبوب تان آرزوی بدبختی نکنید زیرا او نمی تواند به خاطر شادی شما زندگیش را تباه کند.

رویا پردازی نکنید

خودتان را در رویاهایی که هیچ امیدی به آن ها نیست غرق نکنید و منتظر نمانید تا محبوب تان هم به شما علاقمند شود و علاقه نداشتن محبوبتان را برای خودتان توجیه نکنید زیرا چنانچه در بخش روابط عاطفی نمناک می خوانید حقیقت آن است که هیچ کسی آنقدر خجالتی نیست که نتواند علاقه اش را به شما نشان دهد.

حساسیت های طرف مقابل را بشناسید

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

برای ایجاد عشق دوطرفه در زندگی مشترک حساسیت های طرف مقابل را بشناسید وبه آنها احترام بگذارید در این حالت فرد سعی کند خودش را به افکار و عقاید همسرش نزدیک یا او را مجاب کند تا در نوع تفکر و نگرش یک الگوی فکری واحد را ادامه دهند.

خیلی حساس نشوید

اجازه ندهید عشق یک طرفه شما را از پا در بیاورد و برای خود مرزهای مشخصی ایجاد کنید و به کسی که دوستش دارید اجازه دهید از احساسات شما آگاه شده و ارزش شما را درک کند.

هیجانات و احساسات یکدیگر را شناسایی کنید

هیجانات و احساسات یکدیگر را شناسایی کرده و به آن جامه عمل بپوشانند.اگر همسر تان به شنیدن جمله «دوستت دارم» نیاز دارد به او بگوید. لحظات بیشتری را با هم سپری کنید و این دقایق را تبدیل به دقایق لذتبخشی کنید.

کاری کنید که معشوق شما بهترین ها را در شما ببیند

به خود اعتماد کرده و کمک کنید تا معشوق شما را بهتر درک کند اما سعی نکنید عیوب خود را پنهان کنید زیرا طرف مقابل باید درون و برون شما را خوب درک کند.

به معشوق خود احترام بگذارید و به او علاقه نشان دهید

اگر می خواهید معشوق تان احساس متقابلی به شما داشته باشد در تمام جوانب زندگی به او احترام بگذارید و با تمام وجود او را بپذیرید.

کنار کسی که دوستش دارید باشید

همیشه و در لحظات بد در کنار معشوق خود باشید و با حمایت او در لحظات سخت زندگی یک نقش محونشدنی در ذهن او ایجاد کنید.

عدم وابستگی زوجین به خانواده هایشان و عدم انتقال سبک های زندگی دوره مجردی به متاهلی، بازگو کردن نقاط مثبت زوجین به یکدیگر و داشتن گوش شنوا، وقت گذاشتن برای یکدیگر و داشتن صداقت و عدم دروغگویی و مخفی کاری و در مجموع همه اینها باعث می شود فرد عاشق به معشوقی که از او می گریزد، به راحتی نزدیک شود.

 

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

مشاوره تلفنی خانواده، ازدواج، روانشناسی و عشق

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)


نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

با عشق یک طرفه میتوان به آمال و آرزو ها رسید یا خیر؟

عشق یک طرفه میتواند خلا های عاطفی ما را پر کند؟

با این عشق چقدر از آرزوهایمان دور میمانیم؟

میتوانیم تا عمر داریم پایبند دلمان باشیم یا به مرور زمان تغییر خواهیم کرد؟

آیا کوبیدن بر در بسته صاحب خانه را ملزم به باز کردن خواهد کرد یا دستهایمان درد خواهد گرفت؟

سوالهای زیادی برای این نوع عشق مطرح است. رسیدن به یک پاسخ درست است که در تصمیم گیری به ما کمک میکند. تصمیم برای یک عمر زندگی. پاسخ مناسب و درست راچه کسی میداند؟ مرکز مشاوره روانشناسی آویژه پیشنهاد میکند قبل از هر تصمیمی روانشناسی عشق بگیرید. بدانید تا شکست نخورید. آگاهی پیدا کنید تا پشیمان نشوید. ای کاش ها در زندگی زیاد گفته میشوند. عمری را که دیگر باز نمیگردد با پشیمانی سپری کردن جزو آرزوهای هیچ کس نیست.

هر کسی وقتی در زندگی با شکست مواجه میشود یا به بن بست برمیخورد به دنیال مقصر میگردد. اما مقصر کیست؟ کسی جز خود ما که تصمیم گیرنده نهایی هستیم؟ پس بدانیم و با علم و آگاهی تصمیم بگیریم. در عشق های یک طرفه مهم است که طرف مقابل ما دارای چه روحیاتی باشد. چه وضعیتی داشته باشد. برخی شاید عاشق نباشند اما وقتی از جانب طرف مقابل محبت بی شائبه ببینند او را میپذیرند و قدر محبتهایش را میدانند. از اینکه یک نفر به آنها علاقه دارد راضی هستند و در حد توان خود تلاش میکنند این محبت به ثمر برسد. عده ای دیگر مغرور شده و او را به دنبال خود میکشانند یا آزار و اذیت میکنند . برخی دیگر فقط دوست دارند به کسی ابراز عشق کنند که با علاقه و سلیقه آنها تطبیق داشته باشد. برخی دیگر این علاقه را تحقیر میکنند. با ما همراه باشید.

علائم عشق یک طرفه روشن است. یک نفر گویا، دیگری خاموش. این یکی سرشار، آن یکی خالی. یکی عاشق، دیگری فارغ. یکی بی تاب و بیقرار، دیگری آرام و بیتفاوت. یکی ایثار و فداکاری میکند دیگری دریغ از یک قدم برداشتن. علائم عشق یک طرفه شاید خیلی زود مشخص نشود اما به مرور زمان رد پای خود را در زندگی نشان میدهد. زمانی که ما به محبت او نیاز پیدا میکنیم. زمانی که برای کاری از او میخواهیم پیشقدم شود.

زمانی که نیاز داریم محبت ها و کارهایی را که میکنیم ببیند. اما متاسفانه نیازهای ما برآورده نمیشوند. ما میمانیم با یک قلب ترک خورده. البته در مواردی نیز طرف مقابل میبیند، پیشقدم میشود، و همراهمان می ماند. اما نمیتوان اطمینان داشت. تا وقتی که از روحیات او آگاه باشیم و بدانیم شاید عاشق نباشد اما فارغ هم نیست. درک و شعوری بالا دارد. این عشق زمانی دو طرفه خواهد شد.

علائم عشق یک طرفه در مهر ورزیدن، در پذیرفتن، در دلسوزی نشان دادن مشخص میشود. نوع دیگری از این نوع علاقه عشق ذهنی است که هیچگونه ابراز یا تعاملی در آن نیست. یک نفر در ذهن خود از دیگری بت میتراشد و آن یک نفر مشغول زندگی روزمره خود است و از این علاقه و عطش هیچ اطلاعی ندارد. او از این بیخبری آگاه است اما باز هم در این عشق اصرار دارد. یا اینکه فکر میکند او هم عاشق است. در افکار خود از هر برخورد کوچک ماجرایی عشقی میسازد. اگر او با احترام  به این فرد مینگرد عاشق برای خود سناریوی عشقی میسازد. در صورتیکه طرف مقابل شاید لحظه ای هم به او نیاندیشد. این نوع بی نتیجه ترین عشق است. شاید اگر ابراز میشد درصد رسیدن به نتیجه کمی بالاتر میرفت. جذب معشوق نیز مهارت میخواهد. یکی از مهارت های زندگی رسیدن به حالت های مطلوب است.

مشکلات عشق یک طرفه زمانی است که هر چه تلاش میکنیم دیده نمیشود. ما در این رابطه ارزش خود را از دست داده ایم. به مرور عزت نفسمان نیز فروکش میکند. برخی از عاشق ها میخواهند عشق خود را پنهان کنند. چون احساس میکنند عشقشان یک طرفه است و غرورشان پایمال شده است. در این حالت به جای ابراز عشق به وارونه گویی متوسل میشود. مثلا اگر معشوقش قد بلند است از قد بلند کس دیگری ایراد میگیرد. یا با الفاظ تند عشقش را پنهان میکند. در واقع بر چهره عشقش نقاب میگذارد. حال بستگی به زیرکی طرف مقابل دارد که این حس را درک کند یا نه. ( اگر با دیگرانش بود میلی چرا جام مرا بشکست لیلی) برخی دیگر نیز زیادی خوش بین هستند.

مثلا اگر طرف مقابل در یک جمع او را برای انجام دادن کاری انتخاب کند فکر میکند از روی عشق این کار را انجام داده است.مشکلات عشق یک طرفه بیشتر به خاطر نگرش احساسی است که به وجود می آید. اگر کسی عقلانی و منطقی به قضیه نگاه کند مسلما به کسی عشق نمی ورزد که هیچ حسی به او ندارد. یک نوع دیگر به گونه ای است که طرف مقابل از عشق او لذت میبرد. اما نه برای وصل بلکه برای اینکه یک برده عشقی دارد. لذت میبرد در جمع دوستان و آشنایان فخر فروشی کند لذا تا میبند طرف مقابل در دل عشق و علاقه خود را گم میکند.یا برعکس با یک نگاه، یک جمله و یا یک حرکت او را دوباره به سمت خود میکشد. عاشق دل پاک فکر میکند توانسته است دل او را به دست بیاورد.

ازمعایب عشق یک طرفه همین بس که یک نفر بیش از حد تلاش میکند و دیگری نه. عاشق خود را تحقیر شده حس میکند. هیچ وقت به این عشق مباهات نمی ورزد. همیشه احساس میکند عزت نفسش پایین و رو به زوال است. از معایب عشق یک طرفه این است که ممکن است برای برگرداندن غرورش دست به کارهایی بزند که لایقش نیست. مثلا با کسی دیگر ارتباط برقرار کند تا خلا ها را پر کند. در نتیجه مورد سواستفاده قرار میگیرد و وجهه خود رانیز از دست میدهد. هم نزد معشوق، هم پیش خودش و هم در اجتماع.

 مزایای عشق یک طرفه در این است که چون عاشق میداند معشوق به او علاقه چندانی ندارد برای به دست آوردن او تلاش میکند. یکی دیگر از مزایای عشق یک طرفه فداکاری برای معشوق است. خود عاشق نیز از جهاتی آسوده تر است . چون نوع عشق خود را میشناسد بی توقع است. کمتر از او می رنجد. احساس مالکیت نمیکند. در این نوع معمولا عاشق پیچیدگی های رفتاری خود را کنار میزند. مانند یک کودک ساده و بی آلایش میشود. از مهر ورزیدن به معشوق لذت میبرد بی آنکه توقع داشته باشد. خلاصه نهایت سعی خود را میکند.

اطمینان از عشق یک طرفه به آزمایش نیاز دارد. میخواهید بدانید او واقعا شما را نمی پسندد؟ ممکن است مدتی از دید او خود را پنهان کنید تا بسنجید دلش برای شما تنگ میشود یا نه؟ چه بسا دو نفر که عمری کنار هم عاشق هم مشغول زندگی هستند اما یکی از آن دو نمیداند. شاید چون ابراز نمکند. شاید نمیخواهد عشقش رو شود. برخی فکر میکنند اگر سادگی کنند باید تاوان پس بدهند. یا ممکن است معشوقشان ناز بیاورد. یا میترسند عشقشان یک طرفه باشد و ابراز عشق باعث ضایع شدن آنها شود. ولی اطمینان از عشق یک طرفه شهامت رفتاری میخواهد. این که بدانیم طرف مقابل مارا عاشقانه دوست دارد یا خیر. آیا میتوانیم در سایه سار عشق او کمی بیاساییم یا همچنان در داغی عشق خود و سردی قلب او باید بسوزیم؟

صبحدم مرغ چمن با گل نوخواسته گفت          ناز کم کن که در این باغ بسی چون تو شکفت

گل بخندید که از راست نرنجیم ولی              هیچ عاشق سخن سخت به معشوق نگفت

عشقتان پایدار لبتان خندان و دلتان شاد.

عشق یک طرفه مختص  بانوان است یا آقایان؟

البته در بانوان به دلیل غالب بودن احساسات بر منطق بیشتر جلوه میکند ولی بیشتر عشق نیست بلکه اصرار در به دست آوردن است. اما در آقایان عمیق تر و پاینده تر است و واقعی تر. عشق بانوان در اثر یاس زودتر فروکش میکند.

عشق یک طرفه آری یانه؟

بستگی دارد عاشق چه کسی باشیم. اگر قدر دان، انعطاف پذیر و عاشق شخص دیگر نباشد چرا که نه؟ ولی اگر قرار باشد او به تنهایی و ضعف های ما بیافزاید ، یانه بهتر است بگوییم در ما ضعف ایجاد کند در واقع مانند یک مجسمه ضربه خورده به یکباره فرو خواهیم ریخت. حال انتخاب با شما است.

خطرات عشق یک طرفه چیست؟

در اثر ناامیدی: اقدام به خودکشی، اقدام به فنا کردن زندگی آینده، رو آوردن به مشروبات الکلی و موادمخدر، تمارض روحی دائم العمر و در حالت دیگر: اقدام به انتقام از طرق مختلف، برهم زدن زندگی آینده معشوق بعد از گذشت زمان، وارد آوردن خسارات مادی ( مانند ریختن تینر روی رنگ ماشین، ویترین مغازه و … ) اسید پاشی و در موارد نادر اقدام به قتل.

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: 8 Painful Signs That Could Mean You’re In A One-Sided …

براي مشاوره در زمينه علائم و مشکلات عشق یک طرفه چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه
از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

مطالب مرتبط با این نوشته:

چگونه از شکست عشقی عبور کنیم؟

درباره انواع عشق چه می دانید؟

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

عشق و هوس را چگونه از هم تشخیص دهیم؟

سلام من برای شما توصیه میکنم اصلا بی قرار نباشید اهنگ گوش دهید قران بخوانید ودر جمع دوستان زیاد باشید وبه طرف هم اصلا فکر نکنید هیچ کسی در زندگی از عشق شکست نخورده است و به مرور زمان فراموش میشود و راهتون رو دیگه ادامه ندهید منظورم این است که از یک نفر که شکست خوردید برای درمان حال خود سراغ کس دیگه ای نروید سعی کنید به خدا نزدیک شوید بقدری شایسته باشید که طرف مقابلتان ارزوی شما را داشته باشد

مطالب مفیدی بود تونستم جواب سوالمو بگیرم…
من یک معشقوقم که از سمت عاشق پنج ساله دارم ضربه میخورم … فکر کردم یه نوع دیوانگی یه ، چطور یه عاشق می‌تونه نسبت به معشوق اینقدر بد بشه…
خلاصه زندگی فعلا برام جهنمه.

سلام من برای شما توصیه میکنم اصلا بی قرار نباشید اهنگ گوش دهید قران بخوانید ودر جمع دوستان زیاد باشید وبه طرف هم اصلا فکر نکنید هیچ کسی در زندگی از عشق شکست نخورده است و به مرور زمان فراموش میشود و راهتون رو دیگه ادامه ندهید منظورم این است که از یک نفر که شکست خوردید برای درمان حال خود سراغ کس دیگه ای نروید سعی کنید به خدا نزدیک شوید بقدری شایسته باشید که طرف مقابلتان ارزوی شما را داشته باشد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام

ایمیل

وب‌ سایت

avijeee@ 

info@avije.org  

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه در راستای گسترش خدمات مشاوره دسترسی تمامی هم وطنان به خدمات مشاوره و همچنین بهبود خدمات مشاوره تلفنی، اقدام به ارائه خدمات مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی روانشناسی کرده است. به لطف خداوند متعال مرکز مشاوره تلفنی آویژه در نظر دارد با گسترش کار خود در زمینه مشاوره تلفنی و در راستای آسان تر و ارزان تر شدن خدمات مشاوره، با گسترش خدمات مشاوره تلفنی خود، در حوزه مشاوره حضوری و مشاوره آنلاین با هم میهنان گرامی، وارد شود. در حال حاضر در مرکز مشاوره تلفنی آویژه، شما می توانید از مشاوران زبده در حوزه های مختلف مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی روانشناسی بهره مند شوید.ان شاءالله شما کاربران گرامی از خدمات مشاوره تلفنی آویژه کمال رضایت و استفاده را داشته باشید.

برای مشاوره تلفنی کودک، تربیت کودک، اختلالات کودک، روانشناسی کودک و … می توانید از خدمات مرکز مشاوره کودک آویژه بهره مند شوید.

برای مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره ازدواج دانشجویی، مشاوره ازدواج فامیلی، مشاوره ازدواج اسلامی ایرانی، مشاوره ازدواج موفق، مشاوره در زمینه خواستگاری، مشاوره ، معیار های ازدواج و … با مرکز مشاوره ازدواج آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره نوجوان، مشاوره جوانان، مشاوره ازدواج، مشاوره زناشویی و زندگی مشترک، مشاوره زنان و خانواده، مشاوره خیانت، مشاوره طلاق، مشاوره مرگ عزیزان و … با مشاوران خانواده مرکز مشاوره در تماس باشید.

برای مشاوره تلفنی روانشناسی، مشاوره اختلالات شخصیت، مشاوره اختلالات یادگیری، مشاوره افسردگی، مشاوره اعتیاد، مشاوره ترس و فوبیا، مشاوره اختلالات خواب و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره در زمینه عشق، عشق به همسر، عشق حقیقی و واقعی، عشق مجازی و دروغی، ابراز عشق، عشق به خانواده، عشق به و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره در زمینه مهارت های زندگی، اعتماد به نفس و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.


تهران – تهران – میرداماد

021-62999066 (سراسری) – مشاوره تلفنی

تماس فقط برای تعیین وقت مشاوره حضوری

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور

پیشرفت در زندگی و کار

آیا شما عاشق کسی شده‌اید ولی احساسات او با شما یکسان نبوده است؟ شاید شما عاشق دوست خود شده‌اید، اما او همیشه شما را فقط به عنوان یک دوست میبیند. عشق غیرقابل پاسخ یا عشق یک طرفه ممکن است ویرانگر باشد، مخصوصا هنگامی که نسبت به شخصی خیلی احساس قوی‌ای داشته باشید.

در ادامه مقاله می‌خوانیم که عشق یک طرفه چه می‌باشد و با راهکارهایی در جهت تبدیل عشق یک طرفه به یک رابطه دو طرفه آشنا خواهیم شد.

به راحتی می‌توان گفت که بسیاری از ما در زندگی خود یک یا دو بار با این سناریو کنار آمده‌ایم و کنار آمدن با عشق یک طرفه بسیار دشوار می‌باشد. عشق یک طرفه وقتی که در مورد شخصی باشد که شناخت کافی از او نداشته باشید بسیار دشوار است، اما اگر در مورد یک دوست باشد ممکن است خیلی بدتر باشد. زمانی که فردی شما را دوست نداشته باشد و یا احساس عاشقانه‌ای نسبت به شما نداشته باشد، ممکن است خودتان را سرزنش کنید، برای مثال، ظاهرتان یا نحوه عملکردتان و حتی می‌توانید به خودتان شک کنید. مهم است که شما وارد این جریان نشوید چون می‌تواند روندی بسیار مخرب داشته باشد. در اینجا روش‌های مثبت و موثری وجود دارد که شما بتوانید با عشق یک طرفه کنار بیایید. سعی کنید راه‌هایی را انتخاب کنید که در شرایطی که قرار دارید برای شما مفید باشد، تا به شما کمک کند تا با این دوران غم انگیز به روش سالم کنار بیایید.

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

زمانی که در یک رابطه هستید، مشارکت طرفین بسیار مهم است. زمانی که متوجه می‌شوید که فرد مقابل به سادگی در برابر پیشرفت رابطه مقاومت می‌کند، حتی اگر شما دیوانه‌وار، عمیقا ً و حقیقتا ً عاشق این فرد باشید، مطمئن باشید که در عشق یک طرفه‌ای گرفتار شده‌اید. عشق یک طرفه عشقی است که یک فرد ۱۰۰ درصد حواس خود را متوجه طرف مقابل می‌کند و فرد دیگر حتی به رابطه اهمیت نمی‌دهد. زمانی که در یک رابطه هستید، مشارکت طرفین بسیار مهم است.همچنین بخوانید: تعریف عشق واقعی چیزی فراتر از احساسات و واکنش‌های فیزیکی است که در بدن رخ می‌دهد و یا چیزی که شما از کسی دیگر در یک رابطه می‌بینید. درباره عشق واقعی بیشتر بخوانید.

با این حال، فردی که عاشق می‌شود کسی است که از وجهه و سلامتی خود ترسی ندارد و به تدریج، این موضوع می‌تواند به افسردگی روحی او نیز منجر شود. باور بر این است که عشق یک طرفه واقعا ً عشق نیست. دلیل این امر این است که هیچ کنترلی بر خود فرد وجود ندارد و او در عشق به فردی دچار دیوانگی می‌شود که حتی چیزی در مورد احساسات او نمی‌داند. تحقیقات نشان داده‌اند که در برخی موارد عشق یک طرفه می‌تواند کاملا ً مهلک باشد.

ویديویی از ترم پنجم (روابط مثبت) دوره جامع خودشکوفایی. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

در عشق یک طرفه ، فرد انتظاراتی را از طرف مقابل دارد که در صورتی که برآورده نشود و این وضعیت ادامه پیدا کند می‌تواند برای هر دو طرف مضر باشد. در ذیل برخی از آسیب‌هایی که در عشق یک طرفه می‌تواند به وجود بیاید آورده شده است:

پس از عاشق شدن ، فرد بیشتر از قبل احساس ناراحتی می‌کند و حرکات او نیز تغییر می‌یابد.

وقتی فردی توسط طرف مقابل نادیده گرفته می‌شود، این موضوع تاثیر عمیقی بر ذهن او می‌گذارد.

در عشق یک طرفه وقتی که فرد هیچ پاسخی از طرف مقابل دریافت نمی‌کند، سعی می‌کند به خودش آسیب برساند.

در عشق یک طرفه ، فرد در معرض مشکلاتی مانند افسردگی، اضطراب و استرس قرار می‌گیرد.

دنیا خیلی سریع پیش می‌رود. اکنون جوانان وقت ندارند همدیگر را درک کنند. در چنین شرایطی، جای تعجب نیست که کسی عاشق باشد و شخص دیگر پاسخی ندهد. بنابراین، اگر می‌خواهید از افسردگی ذهنی جلوگیری کنید، اول از همه، این نکات را رعایت کنید:

خیلی زود بعد از فوران احساساتتان با عشق خود صحبت کنید.

در صورت عدم وجود احساسات قوی بین شما و طرف مقابل از رویاپردازی در رابطه خودداری کنید.

به طور مثبت فکر کنید، این بهترین راه برای جلوگیری از افسردگی روحی است.

اگر عاشق کسی شده‌اید که واقعا ً شما را دوست ندارد، او را مجبور نکنید. این تمایل می‌تواند شما را به یک فرد مقصر و خاطی تبدیل کند و می‌تواند به شغل شما هم آسیب برساند.

مرحله به مرحله پیش بروید. قبل از اینکه به فکر شروع رابطه با کسی باشید، بسیار مهم است که دوست خوب وی یا حتی بهترین دوست او شوید. بنابراین اولین و مهمترین قدم این است که دوست خوبی برای معشوق خود باشید و اعتماد او را جلب کنید. وقتی معشوق شما شروع به شناخت کامل شما به عنوان یک شخص میکند، فقط در این صورت است که او می‌تواند به فکر رابطه با شما باشد.

اگر اجازه دهید عشق یک طرفه‌تان کاملا شما را از پای درآورد، برای شما و عشقتان بسیار مضر است. شما همیشه باید حدود مشخصی را ایجاد کنید. بگذارید فرد از احساسات و عواطف شما آگاه باشد و به او بفهمانید که ارزش شما را دارد. این اعتقاد را در معشوق خود به وجود بیاورید که بیش از حد خودتان را گرفتار او نکرده‌اید. اگر بیش از حد دل مشغول او باشید، ممکن است او شما را کاملا نادیده بگیرد و به حرف‌های شما اهمیتی ندهد.

شما باید به مکالمات خود ادامه دهید چون اگر صحبت را قطع کنید هر چیزی امکان پذیر است. برای اینکه بتوانید بیشتر متوجه ارزش خود باشید، باید با او به طور منظم ارتباط برقرار کنید. بیش از حد ناامید نشوید و به او فضا و زمان مشخصی بدهید تا بتواند پاسخ دهد. از طریق صحبتتان با معشوقه خود، بگذارید او بداند که شما همیشه در کنار او هستید.حتما بخوانید: شکست عشقی اتفاقی دردناک و ناراحت‌کننده است که استرس و اضطراب‌های زیادی را برای ما به همراه دارد، در این مقاله با راهکارهای رهایی از شکست عشقی آشنا می‌شوید.

اول از همه، شما باید در مورد احساسات خود مطمئن باشید. فقط با خود واقعیتان در تماس باشید و سعی کنید بدانید که آیا واقعاً می‌خواهید عشق یک طرفه را به یک عشق دو طرفه تبدیل کنید؟ بیشتر کسانی که یک طرفه عاشق می‌شوند از تعقیب محبوب خود پشیمان می‌شوند زیرا بعداً می‌فهمند که عشق آنها درست نیست. بهتر است قبل از این که دست ‌به‌کار شوید، بدانید. سپس تصمیم بگیرید و تنها زمانی که کاملا ً از احساسات خود و طرف مقابل مطمئن شدید، برای آن زمان بگذارید.

تا آنجایی که میتوانید باید واقعی و اصیل باشید این نکته به این معنا نیست که شما باید کارهای تجملی انجام دهید تا عشقتان را تحت‌تاثیر قرار دهید. این بدان معناست که شما باید با خودتان صادق باشید و به دوستتان کمک کنید تا بهتر شما را درک کند. سعی نکنید اشتباهاتتان را پنهان کنید چون باید اجازه دهید که عشق شما از تمامی لحاظ شما را بشناسد به این ترتیب، احتمالا ً او می‌تواند به طور کامل با شما ارتباط برقرار کند.

هنگامی که با عشق یک طرفه‌ ای روبرو می‌شوید، این موضوع واقعاً می‌تواند صدمه زننده باشد. شما به سختی با آن کنار می‌آیید و ممکن است از نحوه برخورد کردن با آن اطمینان لازم را نداشته باشید. اول اینکه غصه خوردن اشکالی ندارد. به زبان ساده، شما کسی را از دست داده‌اید و شما دیگر قادر به برقراری ارتباط با او نیستید. از احساسات خود آگاه باشید و بگذارید ناراحتی، عصبانیت و یا ناامیدی شما را احاطه کند. تمام احساساتی که دارید درست است و باید به خودتان اجازه‌ی احساس کردن آن‌ها را بدهید. به خودتان زمان بدهید و بدانید که احساسات و هیجانات یک شبه ناپدید نمی‌شوند.

وقتی برای اولین بار فهمیدید که با عشق یک طرفه‌ روبرو هستید می‌توانید در خانه افسرده و غمگین بمانید، در مورد مسائل تعمق کنید و آرزو کنید که ای کاش بتوانید آن را تغییر دهید، اما این امر به هیچ وجه به شما کمکی نمی‌کند. سعی کنید با انجام کارهایی که از آنها لذت می‌برید ذهن خود را منحرف کنید. این که مشغول تماشای مجموعه‌های تلویزیونی مورد علاقه خود، نقاشی، گذراندن وقت با دوستان یا سرگرمی مورد علاقه خود باشید، واقعاً می‌تواند کمک کننده باشد. نه تنها خودتان را از فکر کردن در مورد این شخص منحرف می‌کنید، بلکه همچنین کارهایی را انجام می‌دهید که از آن لذت می‌برید و حتی ممکن است سرگرمی‌های جدیدی هم پیدا کنید که آن را دوست دارید. اگر شما هم دوست دارید ورزش کنید یا بیرون بروید، می‌تواند یک روش عالی برای ایجاد احساس مثبت در شما باشد چون اندروفین تولید می‌کنید (که همان اثری است که عشق می‌تواند ایجاد کند). با مشغول نگه داشتن خود و پرت شدن حواس خود، در حالیکه چیزهای جدیدی را امتحان می‌کنید و در سرگرمی‌هایی که از آنها لذت می‌برید شرکت می‌کنید می‌توانید احساس خیلی بهتر و مثبت‌تری را ایجاد کنید.این مقاله را هم بخوانید: در این مقاله به بررسی نشانه‌ها، دلایل وابستگی عاطفی و همچنین راهکارهای کاهش وابستگی عاطفی و رسیدن به پیوستگی می‌پردازیم.

دوستان و خانواده می‌توانند واقعا از شما حمایت کنند، بنابراین اگر می‌توانید سعی کنید وقت خود را با آنها بگذرانید. برقراری ارتباط با افرادی که به شما اهمیت می‌دهند راهی عالی است برای پردازش آنچه اتفاق افتاده است. سعی کنید و با خانواده یا دوستان خود در مورد آنچه اتفاق افتاده صحبت کنید و سپس به هر توصیه‌ای که به شما می‌کنند خوب گوش دهید. آنها شما را بهتر می‌شناسند و می‌توانند خیلی بهتر از آنچه که با خودتان رفتار می‌کنید با شما رفتار کنند. علاوه بر این، آنها می‌توانند بهترین روشهای مقابله با شرایط را به شما پیشنهاد دهند و نکات مثبت را نیز به شما یادآوری کنند.

یکی از بهترین کارهایی که باید در هنگام برخورد با عشق جبران ناپذیر انجام دهید این است که مطمئن شوید هنوز عاشق خود هستید. دوست داشتن خود همیشه مهم است و انجام این کار دشوارتر است وقتی که با شخصی روبرو می شوید که شما را دوست ندارد! هر کاری که باعث می‌شود احساس راحتی و خوشحالی کنید، انجام دهید. اگر دوست دارید مراقبه و آرامش داشته باشید، بیشتر اوقات این کار را انجام دهید، کمی وقت بگذارید تا کاری را که باعث خوشحالی شما می‌شود انجام دهید. کمی از خود مراقبت کنید و روی خودتان تمرکز کنید، نه شخص مقابل. انجام این کار واقعاً می‌تواند به شما کمک کند تا احساس مثبت‌تر و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و می‌تواند به شما کمک کند به خودتان شک نکنید و یا تقصیر را گردن خود نیندازید. همچنین یک راه عالی برای کنار آمدن با این موضوع است که شما دوست داشتن خود و ارزشمندی خود را تمرین کنید.

وقتی احساس منفی‌ای دارید و زود عصبانی می‌شوید، فکر کردن در مورد وضعیتی غیر از وضعیت خود واقعاً دشوار است. سعی کنید روی آینده تمرکز کنید و برنامه ریزی را شروع کنید. اگر مواردی دارید که باید در آینده آنها را انجام دهید و به دنبال آنها باشید، روی خود و آنچه می‌خواهید به دست بیاورید تمرکز کنید، که می‌تواند حواس پرتی بزرگی باشد. پس سعی کنید با تنظیم برخی از اهداف شروع کنید. داشتن اهدافی برای تمرکز بر آینده کار بسیار مثبتی است. این راهی خوب برای فراموشی عشق یک طرفه است چون شما درباره‌ی چیزهای دیگر فکر خواهید کرد و همچنین می‌توانید ببینید که چه دستاوردهایی را می‌توانید بدست آورید.

در انتها خواندن مرحم “بیشتر ما همون اول، یک رابطه‌ی مرده رو شروع کردیم” را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پس به یاد داشته باشید با انجام مراحل بالا می‌توانید با عشق یک طرفه به راحتی مقابله کنید و بدانید که شما در موقعیت منفی‌ای قرار ندارید، شما به دنبال هدف بسیار بزرگ‌تری هستید.

پیشنهاد ویژه ما، دوره شکوفایی به همراه ۱۰ جلسه مشاوره:

در صورتی که امکان شرکت در دوره را ندارید کتاب زیر را بخوانید :

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

چرا رابطه زناشویی‌مان راحفظ کنیم؟ از دلایل تا راهکار

در مورد عشق چه میدانید؟ | همه چیز درباره عشق

چگونه با همسر خود رابطه بهتری داشته باشیم؟

محصولات پیشنهادی

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

خودشکوفایی در ۸۰ ساعت | جامع ترین دوره غیر حضوری کشور به همراه ۸ جلسه روانشناسی

دوره رهبری و تاثیرگذاری اسطوره‌های زندگی و سازمان

سریال سی روز تا پیروزی | ایجاد انگیزه دائمی در ۸۰۰ دقیقه

قرار بود تبديل عشق يك طرفه به دو طرفه رو توضيح بديد اين فقط فراموش كردن عشق يكطرفست 0 0

با سلام و احترام. تا انتهای مقاله رو بخونین حتما. 0 0

چقدر این معضل عشق یه طرفه زیاد شده. مرسی که راجبش مطلب گذاشتین 0 0

خوب نبود 0 3

کلن دوست داشتن کافی نیس 1 0

عالی 3 1

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

پربازدیدترین‌های پیشرفت در زندگی و کار:

آخرین ویدیو ها

دوره رهبری

کارگاه اصول و فنون مذاکره

پادکست های علی میرصادقی

خودشکوفایی

پربازدیدترین های تحصیلی :

بهترین منابع کنکور

مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی

معرفی رشته های دانشگاهی

تکنیک های تست زنی

دبیرستان های بارسا

عشق یکطرفه احساس دوست داشتن شخصی است که در مورد شما احساس یکسانی ندارد. به طور خلاصه می‌توان از عشق یک طرفه به عنوان یک شیفتگی یاد کرد. در عین حال باید به یاد داشت که این عشق، یک علاقه‌ی واقعی است.

این احساس در مورد کسی است که احساسات شما را جبران نمی‌کند. فردی که عشق یک طرفه را تجربه می‌کند، این امید را در قلب خود دارد که روزی آن شخص خاص او را دوست خواهد داشت.

ممکن است فردی را که دوست دارید، مطابق خصوصیات شما نباشد. او ممکن است در شهر دیگری زندگی کند یا خیلی پیر یا جوان باشد. او ممکن است نسبت به شخص دیگری احساساتی داشته باشد و یا ممکن است در حال حاضر برای یک رابطه آماده نباشد.

عشق یک طرفه می‌تواند باعث ناامیدی شود، زیرا شما به شخصی اهمیت می‌دهید که احساس مشابه شما را ندارد. عشق یک طرفه حتی بین زوج‌هایی که در رابطه هستند نیز امکان‌پذیر است. جایی که یکی از زوج‌ها با صد در صد فداکاری رابطه را دوست دارد و شریک زندگی به سختی به زندگی مشترک اهمیت می‌دهد.

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

۱- معشوق برای شما کاملاً عالی به نظر می‌رسد. شما کمبودها و خطاهای او را نمی‌بینید. شما همیشه اشتباهات و گفته‌های او را توجیه می‌کنید.

۲- عشق یک طرفه باعث می‌شود احساس خستگی کنید، زیرا همه چیز را به آن معطوف می‌کنید و در عوض هیچ چیز مثمر ثمر و رضایت‌بخشی دریافت نمی‌کنید.

۳- اولویت روابط دیگر در زندگی شما کاهش می‌یابد و شما فقط به آن شخص خاص اهمیت می‌دهید.

۴- شما هرگز اولویتی که سزاوار آن هستید را پیدا نمی‌کنید و فقط در دنیای خیالی خود به زندگی ادامه می‌دهید.

۵- شما برای ملاقات با شخصی که دوستش دارید مدام دلیل می‌آورید، زیرا فقط دیدن او روز شما را شاد می‌کند.

۶- حتی اگر معشوق شما علائمی به علاقه شما نشان دهد، باز هم امیدوارید که او روزی شما را دوست داشته باشد.

۷- شما احتمالاً پیگیر پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی او و علائقش هستید و تمام حرکات و فعالیت‌های وی را از نزدیک پیگیری می‌کنید.

۸- زمانی افسرده و ناراضی می‌شوید که شخصی که دوستش دارید، شما را نادیده بگیرد یا نتواند پیامکی ارسال کند یا با شما تماس بگیرد.

۹- شما کل روز راجع به او با دوستانتان صحبت می‌کنید.

۱۰- شما کسی هستید که همیشه مکالمه را با او آغاز می‌کنید.

بدیهی است که عشق یک طرفه صدمه‌زننده است، زیرا شما مدام وقت و انرژی خود را برای شخصی تلف می‌کنید که حتی زحمت شما و توجه‌تان به احساساتش را در نظر نمی‌گیرد. اما آیا می‌شود سعی کرد تا عشق یکطرفه را به عشق دو طرفه تبدیل کرد؟

کلیک نمایید

در اینجا چند نکته مهم آورده شده است که می‌توانید برای تبدیل عشق یکطرفه به علاقه‌ای متقابل از آنها استفاده کنید.

گام به گام پیش بروید. قبل از اینکه به فکر شروع رابطه با کسی باشید، بسیار مهم است که دوست خوب وی یا حتی بهترین دوست او شوید. بنابراین اولین و مهمترین قدم این است که دوست خوبی برای محبوب خود باشید و اعتماد او را جلب کنید.

وقتی معشوق شما شروع به شناخت کامل شما به عنوان یک شخص کند، می‌تواند به فکر رابطه با شما باشد.

اگر اجازه دهید عشق یک طرفه‌تان کاملاً تحت تاثیرتان قرار دهد، برای شما و عشقتان بسیار ناسالم و مضر است. شما همیشه باید حدود مشخصی ایجاد کنید. به فرد در مورد احساسات و عواطف خود اطلاع دهید و به او بفهمانید که شما ارزشمندید.

معشوق خود را باور کنید و بیش از حد نسبت به او وسواس نشان ندهید. اگر بیش از حد حساسیت نشان دهید، ممکن است کاملاً شما را نادیده بگیرد و هرگز حرف‌های شما را اولویت نگذارد.

شما باید سعی در برقراری ارتباط و ایجاد مکالمه کنید. برای اینکه فرد محبوبتان را متوجه ارزش خود کنید، باید به طور منظم با او ارتباط برقرار کنید.

خیلی ناامید نشوید و به او فضا و زمان شخصی بدهید تا بتواند پاسخ دهد. از طریق مکالماتتان به او بگویید که شما همیشه آنجا و در کنارش هستید.

اول از همه، شما باید در مورد احساسات خود مطمئن باشید. فقط با باطن خود در تماس باشید و سعی کنید بدانید که آیا واقعاً می‌خواهید عشق یک طرفه را یک عشق دو طرفه کنید؟

بیشتر عاشقان یک طرفه از دنبال کردن محبوب خود پشیمان می‌شوند، زیرا بعداً می‌فهمند که عشق آنها چیزی که فکر می‌کرده‌اند، نبوده است.

فرض کنید ما به دنبال شخصی افتاده‌ایم که احساس مشابهی با ما ندارد. اولین کاری که همه ما انجام می‌دهیم این است که شروع به سرزنش خود می‌کنیم. کاملا اشتباه است! خودتان را به دلیل خوب نبودن سرزنش نکنید و سعی کنید این واقعیت را بپذیرید که فقط شرایط شما بد است.

همه ما سلیقه‌ها و رفتارهای گوناگونی داریم. مثل اینکه از یک غذا خوشمان می‌آید یا نه؛ اما این به این معنی نیست که ما در کل انسان خوبی نیستیم. بنابراین اگر کسی همان احساسی را که شما نسبت به او احساس می‌کنید تجربه نمی‌کند، درک کنید که در موقعیتی قرار دارید که هیچ کنترلی بر آن ندارید و آن را بپذیرید.

شما فقط باید همانطور که هستید، واقعی و خودتان باشید. این نکته به این معنی نیست که شما مجبورید کارهای جالب انجام دهید تا محبوب خود را تحت‌تأثیر قرار دهید. این فقط به این معنی است که شما باید نسبت به خود صادق باشید و به عشق خود کمک کنید تا شما را بهتر درک کند.

سعی نکنید عیب‌های خود را پنهان کنید، زیرا باید به عشق خود اجازه دهید که ظاهر و باطن شما را بشناسد. از این طریق احتمالاً او قادر خواهد بود به طور کامل با شما ارتباط برقرار کند.

در مورد همه جنبه‌های زندگی به او احترام بگذارید و یاد بگیرید که او را با تمام وجود قبول کنید؛ نه فقط برای تحت‌تأثیر قرار دادن. اگر نسبت به او احترام، مراقبت و عشق داشته باشید، او به وجوه واقعی شخصیتتان پی می‌برد.

هر فردی همیشه دلش می‌خواهد یک نفر به عنوان حامی و پشتیبان داشته باشد. بسیار مهم است که شما برای عشق خود حاضر باشید. مخصوصا در لحظات سخت. با حمایت از او در دوران سخت و در کنار او بودن، حتی در اوقات خوب، می‌توانید ارزش خود را در ذهن او تحقق بخشید.

به یاد داشته باشید که به تنهایی هرگز نمی‌توانید عشق یک طرفه را موفق کنید. فرد مقابل نیز باید تلاش کند تا پاسخ‌های مناسبی را به شما بازگرداند. با این حال، شما می‌توانید به معشوق خود اطمینان دهید که رابطه بین شما برقرار است و شما واقعاً او را دوست دارید.

اگر او به احساساتتان اهمیتی نمی‌دهد، نباید مرتباً به او درباره خود بگویید. احساسات خود را حفظ کنید و از زندگی خود لذت ببرید. اگر فکر می‌کنید تکرار بیان احساسات می‌تواند در او تاثیر بگذارد، کاملاً اشتباه است. این حرکت کاملاً ناسالم است و باعث دوری او از شما می‌شود. بنابراین عزت نفس خود را حفظ کنید و منتظر زمان مناسب باشید.

این مهمترین قانون عشق یک طرفه است. هرگز انتظار زیادی نداشته باشید، زیرا در این صورت هر اتفاقی می‌تواند بیفتد و شما باید آماده رویارویی با شرایط باشید. مسئولیت امور را به دوش نکشید. فقط این کارها را آسان انجام دهید و با روند کار پیش بروید.

دلایل زیادی وجود دارد که شما می‌خواهید از احساس یک طرفه خود عبور کنید. برای این کار می‌توانید روش‌های زیر را امتحان کنید.

شما باید تمام ارتباطات احتمالی خود را با فرد مورد علاقه‌تان، به خصوص اگر روزانه در مکان‌هایی مانند اداره، دانشگاه و غیره او را ملاقات می‌کنید، قطع کنید. دلیل این امر این است که اگر زمان بیشتری را با وی سپری کنید، خاطره‌هایی برای یادآوری در طول زندگی ایجاد می‌کند که به شما آسیب می‌زند. بنابراین سعی کنید از او فاصله بگیرید.

شما باید یک نکته را به‌خاطر بسپارید: او همه‌ی زندگی شما نیست. شما باید اهداف زیادی را دنبال کنید یا زندگی خود را متمرکز کنید. به اشتیاق‌ها، سرگرمی‌ها و علایق خود وقت اختصاص دهید. آنها به شما کمک می‌کنند تا به اهداف زندگی خود برسید.

اگر او را یک طرفه دوست دارید، فراموش نکنید که ممکن است شخصی وجود داشته باشد که شما را یک طرفه دوست داشته باشد. شروع به فکر کردن در مورد عشقی کنید که دیگران نسبت به شما احساس می‌کنند.

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

در زندگی خود فقط به خاطر عشق ناموفق‌تان درجا نزنید. آغوش خود را باز کنید و سعی کنید تجربیات جدید را بپذیرید. به زندگی عاشقانه خود یک فرصت دیگر بدهید. شاید کسی را پیدا کنید که برای شما بسیار مهم باشد و شما را بسیار دوست داشته باشد.

اگر کسی را که دوست دارید در حال حاضر در یک رابطه عاطفی دیگر قرار دارد، پس به من اعتماد کنید که بهترین گزینه، خلاص شدن از شر این دوست داشتن است. هیچ راهی و دلیلی برای صبر کردن شما باقی نمی‌ماند. بپذیرید که او مال شما نیست و آنها دارای زندگی دیگری هستند.

سلام جناب دکتر وقت بخیر
من18سالمه و حدود 7_8سالی هستش که عاشق دختری شدم ولی به شخص دیگری علاقه منده و به ازمن بدش میاد
جناب دکتر،من هرچقدر به خودم میگم که دوستم نداره و بیخیالش میشم اما همیشه توفکروذهنمه و همیشه هم استرس دارم و قلبم به شدت ازنگرانی میزنه و بینهایت هم عاشقشم
میشه لطف کنین بگین آیا راهکاری وجودداره؟

بله برای عشق یک طرفه راهکار وجود دارد. مقاله بهبودی پس از قطع رابطه عاطفی را در سایت مطالعه کنید

سلام و روز بخیر
جناب سنایی من ۱۶ سالمه و پسر هستم
از وقتی که یادمه شاید زمانی ۷-۸ ساله بودم ، گاهی یه خانم بازیگر رو توی یه سریال می دیدم و تا مدت ها بهشون فکر میکردم (دقیقا یادمه حدود ۷-۸ سالگی عاشق یه بازیگر خانوم توی سریالی از شبکه ۲ شدم) ؛ کلاس چهارمی اینطوری ، پنجمی و تا الآن چندین ساله که اینطورم.
گاهی خوب میشم و از فکرشون درمیام ولی الآن هم گرفتار یه خانومی توی سریال شبکه ۳ شدم.
در طول روز همش درگیر خیالپردازی هستم و از این لذت می برم ؛ به نظرتون مشکل چیه؟ چطور درمانش کنم؟

وقت بخیر. خیالپردازی در سنین نوجوانی طبیعی است. نگران نباشید. اگر از حال به بعد بتدریج کن نشد نشانه تنهایی شما است. باید معاشرتهای خود را با دوستان بیشتر کنید. ولی تا سنین 17 و 18 سالگی این خیالات بوجود می آید و طبیعی است. بخصوص اگر در جایی زندگی کنسد که روابط دختر و پسر براحتی انچام نشود.

سلام مجدد
ممنون از پاسخگویی شما به کامنت قبل
جناب دکتر در ادامه همون کامنت ، چندتا مسئه داشتم:
۱) خانواده من برای تحصیل بنده ، اصرار دارند که به مشاور تحصیلی مراجعه کنم و روش آنها رو بپذیرم ؛ اما من به شدت مقاوم هستم و نمی پذیرم ؛ این نشانه ocpd نیست؟؟
۲) خیالپردازی هایی که فرمودید در نوجوانی امری معمول است ، گاهی (نه همیشه) شدت میگرد و مانع پیشرفت است ؛ این نشانه md نیست؟ ممکنه علتش رو بفرمائید؟
۳) راهکار های واقعا موثری برای جلوگیری از این افکار هست؟ چون واقعا مانع از پیشرفت و مطالعه متمرکز هستند.‌ اگر ممکنه این راهکارها رو بفرمائید.

با تشکر فراوان

1. خیر
2. باید با ذکر جزییات شدت ان مورد بررسی قرار بگیرد که چقدر وقت شما را اشغال می کند در طول روز
3. بررسی کنید چه زمان بیشتر چار خیالپردازی هستید. همراه با موسیقی، رانندگی، تماشی فیلم و…. انها را حذف کنید. برای خود با ساعت یاداوری کننده بگذارید تا اگر به رویا فرو رفتید به شما یاداوری کند که بیرون بیایید.

سلام
جناب دکتر سنایی من تمام مطالب سایتتون رو خوندم ، واقعا علمی ، موثر و منطقی هست و بسیار استفاده کردم
اما دکتر من متاسفانه دچار مشکل خیالپردازی شدم
موضوعات خیالپردازی هم گاهی درباره تحصیل من هستش (من دانش آموز دبیرستان تیزهوشان هستم)
گاهی هم راجع به هنرمندان خیالپردازی دارم
و گاهی موارد دیگه
این حس ، بسیار اذیت کنندست که فقط فکر کنی و نتونی ازش دل بکنی
البته یه مدت بهتر شدم ، اما گاهی دوباره بهش گرایش پیدا میکنم
و اینکه به نظر میاد من یا شخصیت وسواس جبری دارم یا کمالگرا هستم
چون در درس خوندن و موارد دیگه ، به شدت ریز و با برنامه هستم اما بسیار اوقات کارهام نیمه تموم هستن و همیشه دنبال بهترین زمان شروع هستم و…
اگر لطف کنید راهکاری در اختیارم بگذارید ممنون میشم
و اینکه من مطمئنم مثل من خیلی زیاد هست ، اگر یک مطلب علمی جامع مثل مطلب “درمان قطعی وسواس” تهیه کنید و روی سایت بگذارید ، قطعا برای بسیاری مفید خواهد بود.
با تشکر

خیالپردازی در دوران نوجوانی امری غیر معمول نمی باشد و طبیعی محسوب می شود. زیرا فرد از طریق خیالپردازی می تواند به هویت خود در آینده دست بیابد.
مقاله درمان کمالگرایی را در سایت مطالعه کنید. پاسخ شما در این مقاله داده شده است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

اینکه فکر می کنید دیگران درباره شما حرف می زنند و یا فکر می…

اگر احساس به یکدیگر داشتید خیر….

تا 18 سالگی زمان دارید. برای هر شخص متفاوت است و قانون کلی و…

این گفته شما مانند ان است که بفرمایید زن من دلش میخواهد قد ه…

دکتر جان بیخیال امید دادن من به عنوان کسی ک ازدواج کردم به ه…

ممنون دکتر ولی من میخوام بدونم آیا این قطر طبیعی است؟؟؟؟؟؟؟؟…

درمان قطعی زود انزالی

درمان افسردگی بدون دارو

عشق بازی

سریعترین درمان افسردگی

دکتر کامیار سنایی

عشق بازی با زن+تحریک جنسی

ترک اعتیاد به دیدن فیلم پورن

تعریف اضطراب

درمان اضطراب شدید بدون دارو

درمان اضطراب اجتماعی

نقاط حساس بدن زنان

درمان قطعی وسواس فکری شدید

جملات پایان رابطه

درمان قطعی اختلال دوقطبی

درمان دیر انزالی

دکتر روانشناس ایرانی درالمان

روانشناس ایرانی در کویت

روانشناس در انگلستان

روانشناس در دبی

روانشناس در استرالیا

روانشناس ایرانی در تورنتو

روانشناس در گرگان

روانشناس ایرانی در سوئد

روانشناس در غرب تهران

روانشناس در لس انجلس

بهترین روانشناس

دکتر روانشناس خوب

اینکه فکر می کنید دیگران درباره شما حرف می زنند و یا فکر می…

اگر احساس به یکدیگر داشتید خیر….

تا 18 سالگی زمان دارید. برای هر شخص متفاوت است و قانون کلی و…

این گفته شما مانند ان است که بفرمایید زن من دلش میخواهد قد ه…

دکتر جان بیخیال امید دادن من به عنوان کسی ک ازدواج کردم به ه…

ممنون دکتر ولی من میخوام بدونم آیا این قطر طبیعی است؟؟؟؟؟؟؟؟…

در این مقاله می خواهیم در مورد عشق یک طرفه صحبت کنیم. عشق یکی از زیباترین احساسات هر فردی در زندگی می باشد که می تواند باعث اتفاقات قشنگ در زندگی افراد شود، اما زمانی که این احساس به صورت یک طرفه می شود می تواند آغاز یک سری از مشکلات و مسائل در زندگی افراد شود. در ادامه براساس فهرست مطالب زیر به این موضوع به طور جامع می پردازیم:

عشق، احساس زیبا و منحصر به فردی است که هر انسانی در طول مدت زندگی خود حداقل آن را یک بار تجربه خواهد کرد. اگر از افراد مختلف بخواهیم عشق را برای ما معنی کنند، به نظر می آید که هر کس تعریف خودش را از عشق داشته باشد. در حقیقت، به تعداد انسان های روی زمین، تعاریف متفاوت از عشق وجود دارد و البته که هر انسانی داستان و ماجرای عشقی خودش را دارد. 

نظر شما در این مورد چیست؟ شما چه تعریفی از عشق دارید؟ آیا شما هم عشق را تجربه کرده اید؟ ماجرای عشقی شما و معشوقتان چگونه است؟

اگر نظر نویسنده را بخواهید، من فکر می کنم که عشق، قدرتمند ترین حسی است که در تمام روز های زیست آدمی، منبع الهام بسیاری از افراد در طول تاریخ بوده است. از سعدی و حافظ و مولانا که شعر هایی در وصف عشق دارند تا نویسندگان و بازیگران و حتی ورزشکاران در سراسر دنیا. دقیقا زمانی که شاعر با تمام احساسات خود می گوید:

غمش در نهان خانه دل نشیند…

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

این سوالات را حتما حتما قبل از ازدواج از طرف مقابل خود بپرسید …

“کلیک کنید”

 

اما فکر می کنید سر انجام تمام عاشقانه ها به وصال و رسیدن به یار ختم می شود؟ حتما که شما هم از اطرافیان یا دوستان و آشنایان در مورد سر انجام عشق هایی که منجر به وصال نمی شود، شنیده اید.

روزی با یکی از دوستانم که روانشناس قابلی هم بود، مشغول صحبت و گپ زدن بودم که صحبت به درازا کشید و موضوع بحث به سمت عشق و عاشقی کشیده شد؛ با محفوظ نگه داشتن اسم و فامیل و شخصیت یکی از مراجعان، دوستم به شرح داستان مراجعش برای من پرداخت:

 توجه: در صورتی که تصویر واضح نیست اینجا را کلیک کنید.

 داستان بالا مربوط به پسری می باشد که تجربه ی یک عشق را داشته ولی از نوع یک طرفه!

در ادامه می خواهیم، در مورد عشق یک طرفه بخوانیم؛ پس اگر شما هم مشتاق به دانستن در مورد عشق یک طرفه هستید، با ما همراه شوید.

به طور کلی، اگر بخواهیم تعریفی از عشق یک طرفه ارائه دهیم، می توانیم بگوییم که، عشق یک طرفه، احساس، تمایل و اشتیاق به یک فرد، در یک بازه زمانی است که در ذهن فرد وجود دارد. فرد معشوقش را دوست دارد ولی در ذهنش.

گمان می کند که معشوقش هم به او علاقه دارد ولی در واقع این عشق فقط از جانب ان فرد است و طرف مقابل هیچ ایده و اطلاعاتی از احساس آن فرد ندارد. واضح است فردی که دچار یک عشق یک طرفه شده است، دائما زندگی اش را با فردی که عاشقش است تصور می کند و امید به وصال و رسیدن به ان شخص چیزی است که همیشه در ذهن آن فرد وجود دارد.

در میان گذاشتن حس عشق، با فردی که عاشقش هستیم در عشق یک طرفه سخت و دشوار است و همین باعث می شود که عشق یک طرفه عاقبت خوشی نداشته باشد و سر انجام به وصال ختم نشود.

این حس یک طرفه از عشق، می تواند در نوجوانی به وجود بیاید که، عاشق یک سلبریتی و یا فرد مشهوری شده و به مرور زمان در او کم رنگ تر شود و یا نه ممکن است فردی در رابطه دوستی اش دچار عشق یک طرفه به دوستش شود و یا فردی عمیقا عاشق هم کلاسی و یا هم دانشگاهی اش شود.

همه ی این ها تجربیاتی است که ممکن است در افراد مختلف روی دهد؛ ولی خوب است بدانید که تجربه عشق یک طرفه، غالبا در افراد پنهان می ماند و کمتر پیش می اید که فرد آن را بر زبان بیاورد و هم چنین، احساسی متقابل در افراد نیست.درد عشق یک طرفه، می تواند احساسات شما را تحت تاثیر قرار دهد یا روی اعتماد به نفس شما تاثیر بگذارد؛ در نهایت می تواند موجب افسردگی و یا اضطراب در شما شود و شما را از همه چیز نا امید کند.

به نظر می آید، در سراسر دنیا افرادی باشند که تجربه داشتن عشق و علاقه به فردی را داشته باشند که ان فرد از این علاقه بی خبر است؛ پس عشق یک طرفه یک احساس جهانی است و مربوط به فرهنگ یا جامعه خاصی نمی شود.

روانشناسی به نام، کیم ایگل، مواردی را درباره ی اینکه، عشق یک طرفه به چند نوع می تواند در افراد مختلف رخ دهد، توصیف کرده است: او می گوید، عشق یک طرفه می تواند:

آرزو و میل به داشتن فردی که در دسترس ما نیست. علاقه ای که فرد به همسر یا پارتنری دارد که از او جدا شده است؛ در واقع پارتنر سابق. عشق به فردی که عاشق ما نیست و از احساسمان بی اطلاع است. احساس عشق متقابل در افرادی که هر کدام درگیر رابطه ی دیگری هستند. به وجود آمدن حس عشق در یک قرار ملاقات دوستانه، یک فرد می تواند در یک قرار و یک نگاه عاشق طرف مقابلش شود ولی در طرف دیگر این حس فقط یک حس معمولی و دوستانه باشد.

توجه: در صورتی که تصویر واضح نیست اینجا را کلیک کنید.

به طور قطع نمی توان گفت که عشق یک طرفه چند ویژگی ثابت دارد و در تمام افراد همه ی این ویژگی ها صدق می کند؛ بلکه بالعکس! عشق یک طرفه می تواند در افراد مختلف نشانه های متفاوت و سناریو های مختلف داشته باشد.

نشانه های موجود در متن زیر را بخوانید، به نظر شما چند نشانه از علائم نشانه های زیر در مورد عشق یک طرفه در افراد درست است؟

نشانه اول؛ مربوط به وقتی است که عشق شما علاقه ای به ایجاد رابطه با شما ندارد. می پرسید یعنی چه؟ موقعیتی را در نظر بگیرید که: شما تمام تلاش خود را برای برقراری یک رابطه عمیق با شخص مورد نظرتان می کنید؛ سعی می کنید او را به یک کافه یا رستوران و حتی مهمانی برای گذراندن وقت خود با او، دعوت کنید.

هر چه شما برای برقراری ارتباط با شخصی که عاشقش هستید، تلاش می کنید، او تمایلی برای برقراری ارتباط با شما ندارد و سعی می کند از شما دوری کند و یا نه در مقابل تلاش شما برای باز کردن سر صحبت غالبا سکوت می کند و یا جواب شما را خیلی کوتاه می دهد.

نشانه دوم؛ آن ها به پیام ها و زنگ های شما خیلی دیر پاسخ می دهند. شما فردی هستید که همه ی تلاش خود را برای برقراری رابطه و معاشرت با فرد انجام می دهید؛ ساعت ها فکر می کنید که در پیام خود به فرد مورد علاقه تان چه بنوبسید و یا وقتی به او زنگ زدید، به او چه بگویید اما جوابی که او در مقابل پیام یا زنگ شما، به شما می دهد اکثرا خیلی زمان می برد و یا خیلی کوتاه پاسخ می دهد.

امیدوارم ناراحت نشوید ولی انگار که او قصد دارد شما را از سرش باز کند! اگر از او درخواست کنید که با شما به جایی بیاید، بله! پاسخ روشن است. احتمالا به شما خواهد گفت که به شما خبر می دهد!

نشانه سوم؛ این است، که شما به مرور زمان دیگر دوست ندارید که با افراد دیگر به عنوان مثال دوستان و هم کلاسی ها و حتی در مواردی با اعضای خانوادتان ارتباط برقرار کنید؛ معنای ساده آن این است: شما ارتباطتان با آدم ها را کم ومحدود می کنید. معاشرت مداوم با افراد را از زندگی خود به راحتی حذف می کنید.

به شما خلاصه می گویم، نشانه چهارم و پنجم و ششم بر می گردد به اینکه، شما احترام و علاقه ای که سزاوارش هستید را از عشق خود دریافت نمی کنید، در هر زمان و مکانی و از هر آدمی جویای حال او هستید و سعی می کنید خبری از او پیدا کنید، فردی را در نظر بگیرید که به دنبال نشانه ای از معشوقش، ساعت هاست که در صفحه اینستاگرام او مشغول بررسی و نگاه کردن به پست های شخصی است که عاشقش می باشد.

مورد آخر هم بر می گردد به امیدواری که برای همیشه در وجود شماست، که در نهایت روزی فرد مورد نظرتان عاشق شما خواهد شد و عشقی را که به او دارید به شما برخواهد گرداند.

هر از گاهی در مورد او با دیگران صحبت کردن، خرید کردن از جایی که ممکن است در مسیر و یا در آن مکان او را ببینید، چک کردن صفحات اجتماعی تان برای اینکه ببینید آیا او هم شما را دنبال می کند، مثلا عکس های تان را لایک می کند یا نه، برنامه ریزی و نوشتن سناریو و در نظر گرفتن خودتان در مواردی که با او نشسته اید و از احساساتان نسبت به او می گویید و واکنش های او نسبت به دانستن عشق یک طرفه شما به خودش و نوشتن نامه یا پیامک که در آن از احساسات تان به او گفته اید و یا شب هایی که خواب او را می بینید، همه و همه از نشانه های دیگر عشق یک طرفه است.

علی رغم همه ی تلاش هایی که ممکن است شما برای به دست آوردن شخصی که عاشقش هستید، انجام دهید و جدا از نتیجه ای که به دست می آورید، عشق یک طرفه یا به عبارتی عشق بدون جواب، با رنج و ناراحتی برای فرد همراه است.

اگر در مقابل احساس عشقی که برای آن تلاش کردید و یا در ذهنتان دارید، شکست را تجربه کنید، هیچ عجیب نیست که واکنشی که از خودتان نشان می دهید، انکار باشد. شاید مواردی را که برای شما ناراحت کننده است را انکار کنید و به جای آن بر روی مواردی مانند: لمس فردی که عاشقش هستید، یا در آغوش گرفتن او، صحبت کردن با او در مورد امور روزمره و یا صحبت در مورد عقاید و مسائل مهم تمرکز کنید و خودتان را در موقعیت های مختلف با او تصور کنید.

اگر به دنبال جواب برای این سوال هستید، باید بگوییم که پاسخ دادن به این سوال کار آسانی نیست. چرا که انسان ها با یکدیگر متفاوت هستند و شرایطی که هر فرد در زندگی اش تجربه می کند با فرد دیگر متفاوت است و اساسا نگاهی که هر انسان ها به عشق دارد و تعریفی که از عشق ارائه می دهد، متفاوت است.

ساده بگوییم، علت مشخص نیست؛ اما فرضیه هایی در این باره مطرح شده است که قابل توجه است:

سو برداشت و سو تفاهمی که ممکن است شما از رفتار فرد مقابلتان داشته باشید ممکن است منجر به عشق یک طرفه شود. اگر فردی برون گرا یا خجالتی باشد و یا شهامت اعتراف عشق را پیش معشوق خود نداشته باشد و یا نه، اعتماد به نفس فرد کم باشد و یا خودش را پایین تر و کمتر از معشوقش بداند و مجموعه عوامل دیگر که به اصطلاح باعث شود، فرد لب به سخن نگشاید، منجر به بروز عشق یک طرفه در افراد می شود. محرومیت های ارتباطی در فرد نیز می تواند منجر به عشق یک طرفه شود. علاوه بر این مشکلات خانوادگی، داشتن اختلاف با اعضای خانواده، تنش و درگیری افراد در محیط خانواده می تواند باعث شود که فرد به دنبال احساس آرامش و امنیت در فردی بگردد، و همین باعث به وجود آمدن عشق یک طرفه شود. ترس از شکست در رابطه و ترس از برقراری ارتباط مورد دیگر است. گاهی اوقات نداشتن یک سنگ صبور و یا فردی که بتوان با او گفتگو کرد، می تواند عشق یک طرفه را در ما به وجود آورد. کمبود محبت و سردی احساسات از جانب افراد مهم در زندگی را هم یکی دیگر از این عوامل در نظر بگیرید.

توجه: در صورتی که تصویر واضح نیست اینجا را کلیک کنید.

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

همان طور که در بالا گفته شد، عشق یک طرفه در طولانی مدت اثرات منفی خود را بر فرد خواهد گذاشت. چه بسا فرد را با مشکلات جدی در خلق و خو و ارتباطاتش هم مواجه کند. پس بهتر است قبل از اینکه در دام اثرات سو و منفی عشق یک طرفه بیوفتیم، از آن دوری و اجتناب کنیم. چگونه ؟ به شما خواهم گفت.

شاید در ابتدا صحبت کردن در مورد این عشق پنهانی با کسی برای شما سخت باشد، اما با صحبت کردن در مورد آن با فردی قابل اعتماد می توانید به خودتان کمک کنید. همیشه تفسیر رفتار دیگران کار آسانی نیست.

ممکن است شما تحت تاثیر یک لبخند، حرف محبت آمیز شخصی که عاشقش هستید قرار بگیرید، اگر کسی از زاویه دید دیگری در مورد رفتار های آن شخص با شما صحبت کند ممکن است شما راحت تر در جریان احساس طرف مقابلتان قرار بگیرید و یا از رفتار های او سو برداشت نکنید. داشتن دوستی قابل اعتماد و درد و دل کردن با او گاها می تواند موجب تسکین درد عشق در شما شود.

فردی که دچار عشق یک طرفه می باشد، انواع مختلف احساسات را تجربه می کند. این احساسات در یک طیف گسترده از احساسات منفی تا مثیت دسته بندی می شوند. طبیعی است که شما برای دیدن او خیلی خوشحال و هیجان زده شوید و به قول معروف دل تو دلتان برای دیدن او نباشد اما وقتی متوجه شوید که این دیدار در نگاه معشوقتان صرفا یک دیدار دوستانه معمولی است ناراحت شوید و غم عالم در دلتان بریزد.

چاره کار شما این است: بدون اینکه احساساتتان را قضاوت کنید آن ها را بپذیرید و سعی کنید درک درستی از احساساتتنان داشته باشید. پذیرش آگاهانه احساساتتان را تمرین کنید. به خودتان سخت نگیرید، گاهی احساسات منفی مانند غم هم می تواند به شما درس های مهمی در زندگی بدهد و موجب تجربه بیشتر شما در زندگی شود.

همه ی احساسات شما با ارزش هستند. با پذیرش احساساتتان قدم رو به جلو بردارید. در طول روز فعالیت هایی برای پرت کردن حواستان انجام دهید اما مواظب باشید در این فعالیت ها غرق نشوید و زمان را از دست ندهید.

تماشای فیلم و سریال، آموزش موسیقی و یا هر فعالیت دیگری، گردش در فضای مجازی، پیاده روی، خرید کردن و یا هر فعالیتی که شما به آن علاقه دارید می تواند برای پرت کردن حواستان مفید باشد. با صرف وقت با دوستانتان یا خوردن غذای خوشمزه حال و هوای خود را عوض کنید.

درست است که شما عاشق فردی هستید و دوست دارید که از آن فرد در مقابل عشق و علاقه تان به او، محبت و عشق دریافت کنید. اگر این عشق را دریافت نکردید، احساسات خود را کم ارزش و بی معنی نشمارید.

شما در تجربه ی این عشق چیز های زیادی به دست آورده اید. مگر نه اینکه این عشق موجب رشد شما شده است ؟ یا خودتان را بیشتر شناخته اید؟ یا باعث شکل گیری ارتباط قوی شما با دیگران و پیدا کردن دوستان دیگر شده است ؟ و خیلی تجربه های با معنی دیگر.

احساسات شما دائما در ارتباط با شماست و می تواند شما را به مسیر درست هدایت کند؛ این سخن یک روان شناس است. پس با این حساب، تجربه ی عشق بدون پاسخ یا همان عشق یک طرفه می تواند شما را به خواسته های دقیق تان از افراد دیگر هدایت کند.

شاید شما در تجربه این حس متوجه شدید که در آینده دوست دارید با چه نوع آدمی در ارتباط باشید و یا نه اصلا تنها بمانید و با کسی وارد رابطه نشوید؛ که این احساسات یا احساسات دیگر اصلا نادرست و غلط نیست.

من هم می دانم که گاهی اوقات پذیرش برخی از واقعیت ها سخت است. اما با پذیرش واقعیت و حقیقت موجود که معشوقتان ان گونه که شما او را دوست دارید، شما را دوست ندارد و یا نه اصلا علاقه ای به برقراری رابطه با شما ندارد، می توانید کمک بسیار بزرگی به خود کنید.

اختصاص دادن زمان هایی در روز برای ورزش کردن و انجام تمرین های سبک یا سنگین ورزشی به شما در روند مواجه با عشق یک طرفه کمک خواهد کرد.

به خودتان مهر بورزید و خودتان را با ارزش بشمرید. یادتان نرود که هر انسانی اول باید خودش را بپذیرد و دوست داشته باشد، بعد به دیگری عشق بورزد. اگر محبوبتان شما را دوست نداشت مبادا بخواهید به سلامتی خود آسیب بزنید. وجود شما با ارزش ترین چیز در این دنیا است.

خیال پردازی را کنار بگذارید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر شخصی واقعا عاشق شما باشد قطعا به روشی این عشق را با شما در میان خواهد گذاشت.

در میان افرادی که تشخیص اختلالات روانی از روان شناس متخصص دریافت کرده اند نیز، عشق یک طرفه رخ می دهد. 

نتایج مطالعات حاکی از این است که در میان افرادی که دارای شخصیت وابسته هستند و یا مبتلایان به اختلال مرزی یا بوردرلاین، شواهدی از بروز عشق یک طرفه در این افراد وجود دارد.

برای فهم بهتر این موضوع، به شما پیشنهاد می کنم که داستان علی و مریم را در نظر بگیرید:  مریم از تنهایی بیزاراست و به شدت وابسته به خانواده و به تازگی نامزد کرده است. اگر نامزدش کنارش نباشد انگاری که هیچ کاری نمی تواند انجام دهد. توانایی انجام کارها را به تنهایی ندارد و هم چنین اعتماد به نفس پایینی دارد. مریم دائما به دنبال گرفتن تایید از دیگران است. از ترس اینکه مبادا از جانب خانواده و یا نامزدش طرد شود با همه ی نطرات آن ها موافقت میکند حتی آگر واقعا مخالف آن ها باشد.

علی را در نظر بگیرید: حد وسطی برای علی وجود ندارد. به عبارتی علی یا صفر است یا صد، یا سیاه است یا سفید، خاکستری برای او معنا ندارد. احساس بی حوصلی و کسالت و خستگی همیشه با علی همراه است. او در اغلب اوقات روابط ناپایداری را تجربه می کند و در کارهای او ثبات دیده نمی شود و خیلی از علائم دیگر که باعث شده است او تشخیص اختلال مرزی را از پزشکش بگیرد.

بله هم در مریم و هم در علی، و دیگر مبتلایان به اختلالات شخصیت وابسته و مرزی، احتمال عاشق شدن اما از نوع عاشقی یک طرفه وجود دارد.

در این میان نکته ای وجود دارد که حتما باید آن را با شما در میان بگذارم؛ نقش خانواده را هرگز دست کم نگیرید!

فرزندان محروم: فرزندانی که در محیطی بزرگ شده اند که هرگز از پدر و مادر یا خواهران و برادرانشان عشق و محبت واقعی دریافت نکرده اند، و در فضایی پر از تنش و خالی از مهر و عاطفه پرورش یافته اند، و با همین کمبود محبتی که از خانواده داشته اند پا به جامعه گذاشته اند.

فرزندان لوس: از طرف دیگر، فرزندانی که در محیط خیلی غنی بزرگ شده اند و دائما پدر و مادر مراقب آن ها بودند و تمامی خواسته های فرزند سریعا و بی چون و چرا از جانب والدین برآورده شده است، در واقع این والدین هم لطف چندانی به فرزند خود نداشته اند. “فرزندان محروم و لوس در هر دوی این نوع خانواده ها مستعد درگیر شدن به عشق یک طرفه هستند”

به قول قدیمی ها، کار نشد ندارد. بله شما می توانید عشق یک طرفه تان را به احساس عشق متقابل تبدیل کنید اگر:

به خواسته ها و نیاز های طرف مقابلتان توجه کنید. به عقاید و ارزش های او احترام بگذارید. سعی کنید نقاط مشترک بین خودتان و معشوقتان را پیدا کنید. محبت او را به خودتان جلب کنید. حساسیت زیادی از خود نسبت به او نشان ندهید. بهترین خودتان باشید و سعی کنید این را هم به او نشان دهید. علاقه تان را از او پنهان نکنید.

با توجه مطالب فوق پیشنهاد می گردد مقاله ای تحت عنوان «انواع عشق» را مطالعه نمایید.

در این مقاله در مورد عشق یک طرفه بحث شد. عشق یک طرفه در واقع عشق نیست، بلکه بیشتر شبیه نوعی دل شکستگی است. اگر شما هم تجربه ی این نوع از عشق را داشته اید، اصلا عیبی ندارد و این تجربه بد و نادرستی نیست. اما سعی کنید راهی را برای نجات و رهایی از بی جواب ماندن و یک طرفه بودن احساس تان پیدا کنید. در نهایت اما اگر شهامت اعتراف و بیان احساستان به معشوقتان ندارید و نمی توانید پیش او بروید و خیلی صریح از احساستان به او بگویید، می توانید از مشاوره های متخصصین روان شناسی بهره ببرید. آیا شما هم تجربه عشق یک طرفه را داشته اید؟ چگونه با این نوع عشق کنار آمده اید؟ لطفا دیدگاه و نظرات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

عشق یک طرفه مساله‌ای جهانی است که قرن‌ها مورد توجه شاعران قرار گرفته و تالیفات زیادی در این زمینه وجود دارد. همچنین دانشمندان علوم اجتماعی نیز به بررسی این موضوع پرداخته‌اند. جالب است بدانید که 98% از مردم دنیا تجربه چنین مشکلی را داشته‌اند.

ساده‌ترین تعریفی که می‌توان از این پدیده در روابط بین فردی داشت این است:

عشق یک طرفه نوعی علاقه است که به همان میزانی که عرضه می‌شود، دریافت نمی‌شود.

این نوع علاقه در بین جوانان شایع‌تر است. برای دانش‌آموزان دبیرستانی و دانشجویان این نوع علاقه بسیار مرسوم است.

برای درک بهتر چگونگی ایجاد این نوع رابطه ما در این مقاله به بررسی پنج گونه متفاوت این پدیده می‌پردازیم و در ادامه 6 گام تا رهایی از این مساله را مطرح می‌کنیم.

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

“باید اعتراف کنم عشقی یک طرفه بسیار بهتر از عشقی واقعی است. بنظر من عالی‌ست… تا زمانی که چیزی شروع نشده باشد لازم نیست نگران پایان آن باشیم و این عشق پتانسیل بی‌پایان بودن را دارد”

سارا دسن، حقیقت همه چیز (2004)

این نوع عشق نسبت به شخصیت‌های معروف و محبوب ظهور می‌کند مانند یک ستاره سینمایی، یک ورزشکار حرفه‌ای یا هر کسی که در کانون توجه است. در حالیکه شخص مورد نظر اصلاً عاشق را نمی‌شناسد.

“در طلب او سوختن و سکوت کردن بزرگترین مجازاتی است که می‌توانیم بر خود تحمیل کنیم”

فدریکو گارسیا لورکا، عروسی خونین و یرما (1973)

دلایل متنوعی برای عدم ابراز احساساتو تلاش برای شروع یک رابطه وجود دارد اما هیچ یک از این دلایل از سرخوردگی ناشی از داشتن عشقی یک طرفه کم نمی‌کند.

این نقل قول نمونه شاعرانه‌ای از عشق را در درجات متفاوت و نابرابری نشان می‌دهد.

در مورد رابطه‌ای که برای کسب نتایج متفاوت ایجاد شده باشد می‌توان زوجی را مثال زد که یکی به صرف علاقه‌ای احمقانه وارد رابطه شده در حالیکه دیگری برای نیاز به امنیت و ثبات وارد.

برای نفر اول بودن در یک رابطه کافیست در حالیکه همین فرد تبدیل به همه زندگی نفر دوم شده است.

ما از ساعت 8 تا 21 در کلینیک هستیم. برای رزرو وقت مشاوره پیش از ازدواج با ما تماس بگیرید:

88652505 – 88652502 – 021

اولین کار این است که از خودمان چند سوال بپرسیم تا شناخت بیشتری از خود بدست آوریم:

1. آیا این نوع علاقه برای من تبدیل به یک الگو شده است؟ آیا این قضیه در طول چند سال گذشته بارها برای من اتفاق افتاده؟ آیا این نوع ارتباط تنها چیزیست که در طول دوران بزرگسالی‌ام تجربه کرده‌ام؟

اگر به یک یا چند مورد از سوال‌های بالا پاسخ مثبت داده‌اید به نفع شماست که کشف کنید چرا این نوع روابط برای‌تان تکرار می‌شوند. عشق یک طرفه نسبت به عشق واقعی دردسر کمتری دارد اما به همان اندازه درگیری و آشفتگی عاطفی ایجاد می‌کند.

2. این عشق کدامیک از نیازهای مرا برطرف می‌کند؟ آیا من در حال فرار از عشق واقعی هستم چون از طرد شدن می‌ترسم؟ برخی از افرادی که مکرراً به سمت عشق یک طرفه می‌روند تا جایی از عزت نفس پایین رنج می‌برند که گمان می‌کنند اساساً دوست داشتنی نیستند.

ماندن در رابطه‌ای که هر دو طرف به یک میزان برای حفظ آن تلاش نکنند و محبت شما بی‌جواب بماند باعث این باور نادرست می‌شود که شما دوست داشتنی نیستید.

باید تلاش کنید خودتان را دوست بدارید. احتمالاً شما اوقات سختی را می‌گذرانید و انرژی زیادی را صرف فکر کردن به شخص مورد نظرتان می‌کنید و زیاد به فکر سلامتی خود نیستید.

3. افکارتان را از شخصی که برایتان قابل دستیابی نیست دور کنید. افرادی که درگیر عشق یک طرفه هستند نوعی حس بی‌قراری و هوس را تجربه می‌کنند که شبیه به رفتارهای افراد معتاد است.

بدانید که پیگیری‌های شما بدل به رفتاری اعتیادآور خواهد شد و این رفتارها را ترک کنید. برای شروع می‌توانید دست از چک کردن صفحه او در شبکه‌های اجتماعی بردارید و به پست‌هایش پاسخی ندهید.

4. تا زمانی که از این عشق یک طرفه خلاص نشده‌اید رابطه عاطفی جدیدی را شروع نکنید.

مانند سایر تغییراتی که در زندگی‌مان ایجاد می‌شود ما به حداقل شش ماه یا بیشتر نیاز داریم تا عادت کنیم.در این مدت سعی کنید اوقات‌تان را با دوستان فعلی یا خانواده‌تان سپری کنید.

5. از خودتان در برابر تکرار این تجربه ناخوشایند و ناامیدکننده محافظت کنید.

اگر نمی‌توانید شخصاً برای بهبودتان کاری کنید به یک درمانگر مراجعه کرده و از او کمک بخواهید. اگر در کودکی نسبت به شما سهل‌انگاری شده یا از شما سواستفاده شده، تجربه عشقی یک طرفه برای شما دردناکتر خواهد بود و احتمالاً به کمک یه فرد حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.

ضربه عاطفی در کودکی یکی از دلایل اصلی جست‌وجوی “پیوندی خیالی با فردی دست نیافتنی” است.

6. سعی کنید طرف مقابل را همان‌طور که هست بپذیرید؛ و بپذیرید که او نمی‌تواند میزان علاقه‌ای که به او دارید را درک کند.

فردی که طرد می‌کند در اغلب موارد به میزان فردی که طرد می‌شود احساس بدی را تجربه می‌کند.

در بسیاری از موارد این افراد دچار نوعی سرخوردگی، احساس گناه و اضطراب می‌شوند آن هم در موقعیتی که هیچ کنترلی بر آن ندارند. اگر با عشقی یک طرفه سر و کار دارید می‌توانید با استفاده از خودآگاهی و مهار کردن خودتان از این شرایط خارج شوید.

در صورت لزوم حتماً به دنبال کمک گرفتن از درمانگری حرفه‌ای باشید چرا که این الگو غالباً تکراری و اعتیادآور است و شاید نیاز باشد برای غلبه به آن بیشتر تلاش کنید اما همواره به یاد داشته باشید که پاداش چنین تلاشی تجربه عشقی متقابل است.

اگر به هر دلیلی و با هر نوعی، درگیر چنین رابطه ای هستید، و یا به صورت گریزناپذیری به صورت مکرر دچار چنین روابطی می شوید و به تنهایی نمی توانید از پسِ حل کردن آن بربیایید، حتماً از یک روانشناس و رواندرمانگر کمک بگیرید. رواندرمانگران کلینیک چمان می توانند به شما در این زمینه کمک کنند. کافی است با ما تماس بگیرید.

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

ما از ساعت 8 تا 21 در کلینیک هستیم. برای رزرو وقت مشاوره و روانشناسی تماس بگیرید:

88652505 – 88652502 – 021

لطفا برای للمن در رابطه ام

چندین سال است که عشق یک طرفه مارااذیت میکندتازه ارتباط پیداکرده بودیم به شکست انجامید

به نظر شما عشق یک طرفه بد هستش
یا عشق دو طرفه ایی که به خاطر مادیات جدا بشه، خانم با اینکه علاقه داشت وقتی یک نفر که وضعیت مالیش بهتر بود رو انتخاب کرد
چه زجری مرد بیچاره باید تحمل کنه

Comment

Post comment

Find us on:

یکی از رنج های سخت بشر، عشق یک طرفه است. شاید بیجا نباشد اگر بگوییم همه ما در زندگی خود حداقل یک یا دو بار طعم این درد را تجربه کرده ایم.

این احساس اگر به سرانجام نرسد، باعث می شود فرد خود را به خاطر عدم جلب نظر محبوب سرزنش کند. برای مثال، ممکن است احساس کنید ظاهر زیبایی ندارید، رفتارتان عیبی دارد و در کل به خودتان شک می کنید.

این احساس برای سلامت روان و عزت نفس شما آسیب رسان است و باید به خوبی مدیریت شود.

افسردگی کلمه‌ایست که زیاد با آن سر و کار داریم؛ چه درباره‌ی خودمان، چه اطرافیان. کتاب کوچک افسردگی راهنمای
شماست برای شناخت بهتر افسردگی و راه‌های کنار آمدن با آن. نسخه الکترونیکی این کتاب را همین حالا، رایگان
دانلود کنید.

لطفا ایمیل را با ساختار درست وارد کنید

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

فهرست مطالب

در مقاله ای در سال 1998، محققانی که بر روی دلایل ابتلا به عشق یک طرفه کار می کردند، در مجموع به سه دلیل دست یافتند:

فردی که عاشق او هستید برایتان جذاب و ارزشمند است. نگاه و باور شما به طرف مقابل بسیار بالاست. او را کامل و بی نقص می دانید و مایلید در کنار او باشید.

داشتن یک گذشته تلخ و از سر گذراندن حوادث تلخ متعدد باعث می شود که برای جبران آن به هر کسی پناه ببرید. گاهی حتی برای جبران این تلخی ها، به اشتباه هر رفتاری را از طرف مقابل این طور تعبیر می کنید که او نیز شما را دوست دارد.

نبودن کسی در زندگی که عاشق شما باشد و شما عاشق او باشید، باعث می شود که به عشق های یک طرفه پناه ببرید. اما این عشق به تنهایی کافی نیست.

مطالعه مقاله “آیا عشق برای ازدواج کافی است؟” حتما بهتون پیشنهاد میشه |

مسلما شکست عشقی درد دارد. روزهای سختی را از سر می گذرانید و نمی دانید چه باید بکنید.

اول آنکه اصلا ایرادی ندارد که ناراحت باشید.

شما کسی را دوست داشته اید که به او نرسیده اید.

پس ناراحت بودن، عصبانی بودن و ناامیدی کاملا طبیعی است.

اگر احساسات خود را بشناسید و به آنها اعتبار بدهید، بهتر می توانید از پس این شرایط برآیید.

به خودتان زمان بدهید، این احساسات یک شبه از بین نمی روند.

وقتی دچار عشق یک طرفه می شوید، افسردگی و تمایل به تنها ماندن در اتاق رایج است.

اما این کار کمکی به شما نمی کند.

در عوض، سعی کنید خودتان را به کاری سرگرم کنید.

برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را ببینید، نقاشی بکشید، زمانی را در کنار دوستانتان بگذرانید یا کلاسی را شروع کنید.

این کارها نه تنها فکر شما را از آن فرد منحرف می کند، بلکه باعث می شود عاداتی را بیابید که به شما احساس لذت می دهند.

| مطالعه مقاله جامع “افسردگی و هر آنچه باید در مورد آن بدانید” حتما بهتون پیشنهاد میشه |

شاید شرایط به نحوی پیش رفته است که عشقتان را به طرف مقابل اعتراف کرده اید، اما با پاسخ منفی روبه رو شده اید.

درک درد و رنج دیگران نشانه بلوغ شماست و به شما در رهایی از احساس بد کمک می کند.

اگر خودتان را جای او بگذارید، متوجه می شوید که شاید رد کردن عشقتان برای او نیز ساده نبوده است.

او نیز از اینکه مجبور شده به احساستان آسیب بزند، حس خوبی ندارد.

برای رهایی از عشق یک طرفه می توانید فاصله خود را به نحوی حفظ کنید که فرد مقابل را کمتر ببینید یا تا زمانی که حال بهتری داشته باشید او را نبینید.

این مسئله به شما بستگی دارد. دوری به شما زمان کافی می دهد تا تنها روی خودتان تمرکز داشته باشید.

می گویند، «از دل برود، هر آنکه از دیده برفت».

با به حداقل رساندن رابطه و رسمی رفتار کردن در زمان دیدار، می توانید از درد عشق یک طرفه خلاص شوید.

همانطور که گفتیم کاملا رایج است که خودتان را به خاطر به سرانجام نرسیدن این رابطه مقصر بدانید.

شاید حتی از خودتان متنفر شوید.

اما شما مقصر نیستید.

هر کسی سلیقه و دیدگاه متفاوتی دارد و حق انتخاب دارد.

پس خودتان را به خاطر سلیقه دیگران تنبیه نکنید.

مراقب سلامت و ظاهرتان باشید.

لباس خوب بپوشید، غذای خوب و سالم بخورید و به قدر کافی ورزش کنید.

| مطالعه مقاله “عاشق خودتان شوید” حتما بهتون پیشنهاد میشه | 

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

اگر نمی توانید جلوی افکار و رویاهایتان را بگیرید، شاید لازم است با یک متخصص صحبت کنید.

چنانچه برای جبران شکست عشقی، به سیگار، الکل یا مواد مخدر پناه برده اید، بهتر است هر چه سریع تر برای درمان اقدام کنید.

تصمیماتی که به سلامت و آینده تان آسیب می زند نگیرید.

به یاد داشته باشید که با آسیب زدن به خودتان نمی توانید توجه و عشق محبوبتان را جلب کنید، بلکه در بهترین حالت ترحم او را خواهید داشت.

یک روانشناس یا مشاور می تواند به شما کمک کند که با احساسات منفی کنار بیایید و از رنج ناشی از شکست عشقی خلاص شوید.

اگر به عشق یک طرفه خودتان فرصت عمیق تر شدن ندهید، شاید تا آخر عمر پشیمان شوید.

فراموش نکنید که برای ایجاد این علاقه دوطرفه به زمان و تلاش نیاز است.

اگر احساس می کنید این رابطه آینده ای دارد و اشتراکات و تفاهم زیادی بین شما دو نفر وجود دارد، از روش های زیر می توانید برای جلب نظر فرد مقابل کمک بگیرید:

یخ رابطه را بشکنید و گفتگو را با فرد آغاز کنید.

به او نزدیک تر شوید و رابطه ای دوستانه بین خودتان شکل دهید.

او را بهتر بشناسید و اجازه دهید خود واقعی شما را بشناسد.

وجود اشتراک بین خودتان را پیدا کنید و به احساسی مشترک برسید.

از مرزهای دوستی عبور نکنید و با گفتن صریح و زودهنگام خواسته خود، دافعه ایجاد نکنید.

اگر با وجود تمام تلاش هایتان، نتوانسته اید گامی در جهت جلب توجه او بردارید، بهتر است به جای پافشاری بر این رابطه به فکر فراموش کردن عشق خود باشید.

نظرات و پیشنهاداتتان را در این رابطه با ما در میان بگذارید.

پیشنهاد می‌کنیم برای گرفتن بهترین تصمیم، با یک مشاور متخصص در زمینه روابط عاطفی صحبت کنید. مشاوران سیمیاروم هر جای جهان که باشید در دسترس شما هستند.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید:

Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

‘+item.title+’

دکتر عباس رمضانی فرانی

عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران

افسردگی کلمه‌ایست که زیاد با آن سر و کار داریم؛ چه درباره‌ی خودمان، چه اطرافیان. کتاب کوچک
افسردگی راهنمای شماست برای شناخت بهتر افسردگی و راه‌های کنار آمدن با آن. نسخه الکترونیکی این
کتاب را همین حالا، رایگان دانلود کنید.

دانلود کتاب روی کامپیوتر شما
آغاز
شد. کتاب کوچک افسردگی را همیشه می‌توانید در کامپبوتر خود نگه دارید و بخوانید.

این کتاب را همین حالا برای دوستان خود هم بفرستید:

لطفا
ایمیل را با ساختار درست وارد کنید

گالری ویدئویی سیمیاروم


دریافت هدیه 2022

تست اهمال کاری

تست افسردگی

چرخ زندگی

درمان افسردگی

درمان اضطراب

درمان وسواس فکری

دانشنامه اختلالات سلامت روان

شرایط و ضوابط مشاوره آنلاین

تلفن های اورژانسی حوزه سلامت روان

نتیجه گرفتن از جلسات مشاوره و تراپی

مشاوره ازدواج

زوج درمانی

مشاوره جنسی

مشاوره فردی

مشاوره کودک و نوجوان

وسواس فکری عملی

مشاوره مهاجرت

نی نی سایت

نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه
نظر روانشناسی در مورد عشق یک طرفه

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *