نظر دکتر زالی در مورد کنکور

نظر دکتر زالی در مورد کنکور
نظر دکتر زالی در مورد کنکور

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۷۰۰ بیمار جدید به بیمارستان‌ها اضافه شده‌اند، گفت: در این مدت، تنها ۲۷۰ بیمار مرخص شده اند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: یکی از ضعف‌های شیوع اومیکرون در بیمارستان‌ها در زمان استراحت کادر درمان است که ماسک‌های خود را بر می‌دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به شیوع بالای اومیکرون، گفت: بالا رفتن و مثبت شدن تست های پی سی آر در مراجعان سرپایی نشان دهنده چرخش بالاتر ویروس است.

دماوند- فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران از افزایش ۶۷ درصدی بیماران کرونایی استان تهران نسبت به هفته گذشته خبر داد.

دماوند- خانه مشارکت مردمی سلامت دماوند با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جمعی از مسئولان شهرستانی افتتاح شد.
نظر دکتر زالی در مورد کنکور

همایش پیاده روی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دانشگاه شهیدبهشتی همزمان با آغاز دهه مبارک فجر برگزار و بر گسترش همکاری علمی و پژوهشی دو دانشگاه تاکید شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اندومتریوز را یک بیماری ناشناخته عنوان کرد و گفت: این بیماری با بعضی از بیماری‌ها مانند میگرن همراه است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: شنبه در ستاد ملی کرونا، موضوع تشدید محدودیت‌ها و تصمیم گیری درباره ادامه فعالیت حضوری مدارس و دانشگاه‌ها بررسی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بر ضرورت افزایش بهره وری و مدیریت منابع در بیمارستان های دانشگاه تاکید کرد و گفت: باید کمیته های بهره وری در محیط بیمارستان فعال تر شوند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: در حال حاضر شرایط شیوع کرونا در کشور خوب است اما این شرایط ناپایدار و شکننده است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، طرح شهید سلیمانی را یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های اجتماعی مداخله‌ای دانست و گفت: ۶۴ میلیون ایرانی از مزایای این طرح استفاده کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شهید سلیمانی را الگویی بی بدیل و متوکل واقعی به ذات اقدس الهی توصیف کرد و گفت: شهید سلیمانی همواره در میان توده مردم بود و از متن مردم جدا نشد.

با حکمی از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتـر مسعود سلیمانی به عنوان رئیس دانشکده فناوری های نوین پزشکی این دانشگاه منصوب شد.

سند راهبردی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به عنوان برنامه تحول دانشگاه رونمایی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر ترزیق دوز سوم واکسن کووید ۱۹ تاکید کرد و گفت: ضرورت استفاده از دوز چهارم واکسن کرونا همچنان غیرقابل پیش بینی است.

دماوند- فرمانده عملیات مقابله با کرونا استان تهران گفت: هنوز برای تصمیم گیری در خصوص دُز چهارم زود است، چرا که حداقل باید سه ماه از شیوع ویروس جدید اُمیکرون بگذرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گسترش عدالت در پژوهش را یکی از موضوعات مهم سیاستگذاری کشور در موضوع عدالت برشمرد و گفت: باید برای همه برنامه های پژوهشی پیوست عدالت باشد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، روز جمعه از برخی مراکز واکسیناسیون خودرویی و غیرخودرویی شمال، شمال شرق، شرق و جنوب پایتخت به صورت سرزده بازدید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اهمیت نگاه ویژه به فناوری و ثروت آفرینی در گروه های آموزشی، گفت: گروه علوم پایه باید در مسیر فناوری و حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم حرکت کند.

پیشوا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: عزم دانشگاه علوم پزشکی جهت تسریع در احداث بیمارستان پیشوا جدی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، بر نقش موثر “خانه های مشارکت مردم سلامت”، در ارتقای سطح بهداشت شهروندان تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان اینکه ۱۵۵ پرستار در کشور به مقام شهید مدافع سلامت نائل آمده اند، گفت: این عزیزان برای صیانت از مردم جان خود را به آتش کرونا کشیدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: توصیه سازمان بهداشت جهانی این است که هر گونه برنامه ریزی برای توسعه نیروی انسانی حوزه سلامت حتما باید بر اساس استراتژی باشد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با عنوان این مطلب که پرستاران در دوران پاندمی کرونا تمام قد در کنار مردم بودند، گفت: ۹ هزار پرستار درگیر عوارض این ویروس منحوس هستند.

صیدی از اعطای تسهیلات به ۷۰۰نفر از پرستاران شاغل در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به قید قرعه با نرخ ترجیحی، بازپرداخت بلندمدت و بدون ضامن خبر داد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به اثربخشی واکسیناسیون بر کاهش خطر حضور در مجامع عمومی، از شهروندان درخواست کرد نسبت به تزریق دوز سوم واکسن کرونا اقدام کنند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به بروز سویه اومیکرون، گفت: امروز شاهد شکل گیری یک نوع آپارتاید در واکسیناسیون جهانی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، درباره گزاره “از هر سه ایرانی یک نفر دچار اختلال روانی است” که از قول وی در رسانه ها بازتاب یافت، توضیحاتی ارائه داد.

تهران- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه سخنانش در خصوص بروز اختلالات روانی مردم ایران تقطیع شده است گفت: اختلالات شبه روانشناختی در ایران نسبت به تراز جهانی کمتر است.

دومین جلسه هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال ۱۴۰۰ با حضور اعضا برگزار شد.

All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

گروه نشریات دنیای اقتصاد

درباره ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
نظر دکتر زالی در مورد کنکور

19 ساعت قبل

تهران (پانا) – فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران گفت درباره کودکان هر سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران در حال تلاش برای راه‌اندازی سریع، فوری و جهادی تخت‌های آی سی یوی کودکان هستند و به نظر می‌رسد تا هفته آینده تعداد قابل توجهی تخت‌های آی سی یوی ویژه کودکان به مدار اضافه می‌شود.

1400/11/15
13:00

تهران (پانا) – فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت که یکی از ضعف‌های شیوع اومیکرون در بیمارستان‌ها در زمان استراحت کادر درمان است که ماسک‌های خود را بر می‌دارند.

1400/11/14
20:45
نظر دکتر زالی در مورد کنکور

تهران (پانا) فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا تهران گفت ۴۸ درصد از مجموع آزمایش‌های پی سی آر تشخیصی کرونای شهروندان تهرانی که به مراکز درمانی یا سرپایی مراجعه کردند، مثبت است، در صورتی که در هفته های گذشته این رقم حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بود.

1400/11/2
14:18

تهران (پانا) – فرمانده عملیات مقابله با کرونا استان تهران با تأکید بر لزوم تزریق دوز سوم واکسن کرونا، در عین حال از افزایش ابتلا و بستری کودکان زیر ۱۰ سال به علت این بیماری خبر داد.

1400/10/25
13:24

تهران (پانا) – فرمانده مقابله با کرونا تهران پیش‌بینی کرد درگیری امیکرون در کودکان شدت بیشتری داشته باشد و یک فرمی از بیماری التهابی به دنبال ابتلا به امیکرون در کودکان دیده می‌شود و از هر هفت کودک مبتلا شده یک کودک با عوارض طولانی مدت کرونا درگیر می‌شود.

1400/10/18
11:20

تهران (پانا) – فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن بازدید از مراکز واکسیناسیون نحوه اجرای طرح ملی واکسیناسیون علیه کرونا را از نزدیک مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

1400/9/29
21:25

تهران (پانا) – فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران عنوان کرد که سیاست استفاده از واکسن‌های ناهمگن در دوز سوم می‌تواند بسیار مهم و اثربخش باشد.

1400/9/19
10:19

تهران (پانا)- فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا تهران، با اشاره به اینکه تامین واگن برای مترو تهران از اصلی ترین مسائل برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی است، گفت که یکی از نقاط آسیب پذیر در رعایت فاصله گذاری اجتماعی مترو است تلاش های متعددی در چند ماه اخیر انجام شده؛ اما مهمترین مساله‌ای که می تواند برای صیانت از جان شهروندان و مسافران کمک کند استفاده از ماسک در طول سفر است.

1400/9/18
22:12

تهران (پانا) – ویژه برنامه مدافعان سلامت به مناسبت گرامیداشت روز پرستار به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران در ایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولی عصر (عج) برگزار شد.

1400/8/24
18:05

تهران (پانا) – فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران بر لزوم واکسیناسیون ۹۰ درصدی برای تحقق ایمنی همگانی علیه کرونا تاکید کرد.

1400/8/17
17:42

تهران (پانا) – علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اعلام کرد که در هفته گذشته ابتلا به ویروس کرونا ۳۵ درصد در دنیا افزایش پیدا کرده و دنیا شاهد ویروس جهش یافته دلتاپلاس است.

1400/8/10
18:54

تهران (پانا) – فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران از تدوین نسخه نحوه مشارکت دستگاه‌ها برای اجرای طرح شهید سلیمانی در تهران خبر داد و عنوان کرد که باید تامین اعتبار مکفی برای اجرای صحیح این طرح انجام شود.

1400/7/26
18:29

تهران (پانا) – فرمانده علمیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران بر لزوم تهیه شناسنامه بهداشتی برای مدارس با هدف تعیین تجهیزات و وسایل مورد نیاز آن‌ها پیش از بازگشایی تأکید کرد.

1400/7/25
17:35

تهران (پانا) – رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به آمار و ارقام جمعیت سالمند کشور گفت جمعیت بانوان سالمند ایرانی در سال‌های اخیر رو به افزایش خواهد بود.

1400/7/18
11:04

زالی: 5 هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری هستند

1400/7/18
08:00

تهران (پانا) – طرح ضربتی واکسیناسیون دانش‌آموزان علیه کرونا در گروه‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال به صورت جهادی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ مهرماه در مدارس شهر تهران اجرا شد که این روند همچنان ادامه دارد؛ این طرح می‌تواند به کاهش و قطع زنجیره کرونا کمک شایانی کند.

1400/7/17
10:19

تهران (پانا) – فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت اگر دانش‌آموزی به هر دلیلی نتواند طی این طرح واکسینه شود، می‌تواند در اسرع وقت با مراجعه به سایر مراکز واکسیناسیون مستقر در شهر تهران واکسن کرونا را دریافت کند.

1400/7/15
17:39

تهران (پانا) – علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در بازدید از نخستین روز اجرای طرح ضربتی واکسیناسیون دانش‌آموزان شهر تهران، استقبال از این طرح را خوب ارزیابی کرد.

1400/7/11
18:12

تهران (پانا) – مرکز واکسیناسیون خودرویی در پادگان ۰۶ نیروی زمینی ارتش با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در محله پاسداران تهران افتتاح شد.

1400/6/26
14:05

تهران (پانا) – فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران اعلام کرد که برای برنامه ۱۰ روزه واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال به هفت میلیون دز واکسن نیاز است.

نظر دکتر زالی در مورد کنکور

1400/6/25
17:13

تهران (پانا) –  فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: خوشبختانه اکنون میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در تهران کاهش یافته است به طوری که در روز گذشته این آمار کاهش ۶ درصدی میزان مرگ را نشان می‌دهد.

1400/6/25
15:19

تهران (پانا) – رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران گفت تا اواخر مهرماه وضعیت پوشش واکسیناسیون تهران به حد قابل قبولی خواهد رسید تا برخی فعالیت‌های اجتماعی از سر گرفته شود.

1400/6/24
20:50

تهران (پانا) – فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت شیب ابتلا به کرونا در تهران نزولی شد.

1400/6/24
15:41

تهران (پانا) – فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران از فعالیت ۱۵ مرکز واکسیناسیون شبانه روزی و رکورد تزریق ۲۴۵ هزار دوز تزریق روزانه واکسن در تهران خبر داد و گفت هنوز ۱۲ درصد سالمندان بالای ۷۰ سال تهرانی برای دریافت واکسن مراجعه نکرده‌اند.

1400/6/23
11:36

تهران (پانا) – فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از رکورد تزریق روزانه ۲۴۰ هزار دُز واکسن در تهران خبر داد و با توجه به کاهش امواج خیز پنجم، این روزها را بهترین زمان و بزنگاه استراتژیک برای بیماریابی، عنوان کرد.

1400/6/22
17:43

نیاز به اقدامی جهادی برای واکسیناسیون در تهران 

1400/6/15
17:50

تهران (پانا) – فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران از اعلام آمادگی آموزش و پرورش برای اختصاص ۵۹ مرکز جهت واکسیناسیون در تهران خبر داد.

1400/6/8
23:12

تهران (پانا) – فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از عدم کشف ویروس جدید «لامبدا» در کشور خبر داد و گفت تاکنون هیچ نمونه ای از ویروس جهش یافته لامبدا در ایران شناسایی نشده است.

1400/6/8
19:55

تهران (پانا) – فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اعلام کرد آمار مراجعان سرپایی بیماری کرونا طی سه روز اخیر در تهران رو به کاهش بوده است و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

1400/6/1
17:40

تهران (پانا) – فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به کاهش مراجعان سرپایی و فوتی‌ها با شیب اندک تاکید کرد با توجه به عبور سوش «لاندا» از مرزهای آمریکای لاتین و مرکزی و مشاهده آن در کشور ایتالیا و فرانسه باید مراقبت کنیم تا این سوش وارد کشور نشود.


تبلیغاتDownloads-icon

زالی: امواج بعدی کرونا در راه است

فعالیت این سایت بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. تمام حقوق برای پیشخوان محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر این سایت فقط با ذکر نام پیشخوان و درج لینک به این سایت مجاز است.دربارهٔ ما | تبلیغات در پیشخوان

©2012-2022 https://www.pishkhan.com

منبع تصویر، Irna

علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران، مسئولیت وضعیت کنونی بحران کرونا در ایران را متوجه مقام‌ها و سیاست‌های کلان کرده و هشدار داده که ذخیره واکسن در ایران فقط برای ۵ روز کافی است.

او مشخصا به “ممنوعیت واردات واکسن و بازگرداندن کمک‌های بین‌المللی و پنهان کردن آمار فوتی‌ها از سازمان بهداشت جهانی” اشاره کرده و گفته سفیران ایران “به دنبال واکسن نبودند.”

آقای زالی به خبرنگاران گفت: “هزینه داروهای کرونا چند برابر واردات واکسن شده است، اما اجازه خرید واکسن ندادند چون فکر می کردند گران است.”

او همچنین گفته: “وقتی کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به ایران آمدند ما به جای مشورت با آن‌ها مدام از آن‌ها می‌خواستیم در رسانه‌ها از نظام سلامت ایران تعریف کنند. ما آمارهای مرگ و میر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم.”نظر دکتر زالی در مورد کنکور

رییس ستاد مقابله با کرونای تهران به کمک‌های بین‌المللی هم اشاره کرده و گفته ایران کمک‌های جهانی و پزشکان بدون مرز را از فرودگاه برگردانده “در حالی که اطلاعات چندانی درباره ویروس نداشتیم و از مشاوره‌های بین‌المللی استفاده نکردیم.”

آقای زالی به روزهای اولیه همه‌گیری بیماری در ایران اشاره کرده و گفته: “وقتی اولین مورد کرونا در قم مشاهده شد خواهان قرنطینه قم شدم و گفتم انتخابات شهر قم تعطیل شود، اما بعضی‌ها مرا مسخره کردند و گفتند این بیماری را به راحتی کنترل می‌کنیم.”

اظهارات اخیر آقای زالی حاوی هشدارهای جدی هم بود؛ از جمله ذخایر واکسن که به گفته او فقط برای ۵ روز کافی است.

او گفت: “ما ۷۲۰ میلیون یورو خرج رمدسیویر کردیم و این پول را باید خرج واکسن می‌کردیم چطور در تحریم حاضریم تجهیزات نفتی را ۳ برابر قیمت بخریم، ولی در مورد واکسن این کار را نمی‌کنیم.”

رییس ستاد مقابله با کرونای تهران تنها راه چاره را ۲ هفته تعطیلی “که از همین امروز باید آغاز شود” دانسته است.

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی

برنامه ها

پایان پادکست

این صحبت‌ها در حالی است که موج پنجم کرونا در ایران شدت گرفته و رکورد ابتلا به این بیماری در یک شبانه‌روز امروز دوباره شکسته شد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، طی روزهای گذشته ایران روزانه بالای ۵۰۰ نفر تلفات ناشی از کرونا را ثبت کرده است؛ در بعضی از روزها این کشور بالاترین شمار ابتلا به کووید-۱۹ در جهان را طی یک روز داشته است.

بیشترین تلفات در روزهای اخیر مربوط به ۱۸ مرداد بوده که در این روز ۵۸۸ شهروند ایرانی به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

همزمان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در یک نطق تلویزیونی به موضوع بیماری کرونا پرداخته و خواستار تامین واکسن به هر شکل ممکن شده است.

او در دی ماه ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی را ممنوع اعلام کرد و بسیاری از منتقدان وضعیت موجود را به دستور او درباره این ممنوعیت نسبت داده‌اند.

درخواست آقای زالی درباره تعطیلی در حالیست که پیشتر سعید نمکی وزیر بهداشت ایران در نامه‌ای به آیت الله خامنه ای خواستار تعطیلی دو هفته ای کشور شده بود اما رهبر ایران این نامه را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارجاع داد که عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با تعطیلی فوری مخالفت کرد.

از ابتدای شیوع کرونا شک و تردیدهای جدی درباره آمارهای وزارت بهداشت درباره کرونا وجود داشت که حالا آقای زالی غیرقابل اعتماد بودن این آمار را تائید کرده است.

ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت ایران هم اخیر گفته بود که آمار واقعی فوت شدگان دو برابر رقمی است که روزانه به طور رسمی اعلام می شود.

© 2022 بی بی سی. بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست. سیاست ما درباره لینک دادن به سایت های دیگر.نی نی سایت

نظر دکتر زالی در مورد کنکور
نظر دکتر زالی در مورد کنکور

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *