نظر دکتر روازاده درباره یبوست

نظر دکتر روازاده درباره یبوست
نظر دکتر روازاده درباره یبوست

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

در استفاده از مسهل باید رعایت مزاج، سن و موقعیت فصل و غیره مورد نظر قرار گیرد. استفاده پیوسته از مسهل عادتی ناپسند است و بدن را ضعیف می کند. افراد خشک مزاج باید بیشتر داروهای نرم و لغزنده استفاده شود تا داروهای تیز پس از استعمال مسهل اگر شخص بخوابد مزاج عمل ننماید و یا بصورت کامل صورت نگیرد یک مثقال مصطکی سوده با اندکی شیر خورانده شود این دارو مسهل را یاری داده و عمل دفع زودتر خواهد بود. چنانچه شخص با مسهل مشکلش حل نشد و مسهل کارساز نباشد باید شیاف بکار برد و با دو مثقال مصطکی سوده با شکر در آب گرم تجویز نمود تا عمل انجام داد اگر با اینها مشکل حل نشد باید فصد کرد در غیر اینصورت با گرمابه و از راه پوست مشکل را حل کرد. چنانچه از مسهل استفاده کردید و اسهال عارض نگردد می توان از اسپرزه، گل ارمنی را بو داده و میل نمود تا شکم بند آید.

رفع یبوست:

منبع: کتاب درمان 101 بیماری در منزل – نویسنده فرزین غریب

گردآورنده: عاطفه مهناوی

نظر دکتر روازاده درباره یبوست

متن فارسي فوق چندان مفهوم نيست، لطفا متن را روان تر و امروزي تر بنويسيد.

سلام، وقت به خیر، برای درمان یبوست نوزاد سه ماهه چه باید کرد ؟ مالیدن روغن زیتون به شکمش جواب نمیده فقط با شیاف گلیسیرین، دفع داره، شیر مادرش کمه و برای نوزاد تغذیه ترکیبی با شیرخشک انجام میده

با سلام واحترام لطفاً برای عضویت در گروه های مجازی خانواده بزرگ نگاه احیای سلامت (مورد تایید حکیم دکتر روازاده) جهت پرسش و پاسخ طبی و دستیابی به پاسخ سوالات خود؛ شماره زیر را در تلفن همراه ذخیره و یک پیغام در سروش و یا تلگرام به آن ارسال نمایید. 09907600160 گروه مدیریت سایت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام

ایمیل

وب‌ سایت

تلفن همراه

برای برقراری امکان تعامل با شما کاربر محترم خواهشمند است شماره همراه خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید.شماره موبایل شما در سایت منتشر نخواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. * 7  −  6  =  .hide-if-no-js { display: none !important; }

حکیم دکتر حسین روازاده

دارای مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی 58290

در پی درخواستهای مکرر حامیان و دلسوزان طب ایرانی اسلامی و تغذیه سالم، مبنی بر ایجاد راهکارهایی جهت کمک به تقویت جریان احیا این طب و امکان همیاری در این زمینه شماره حساب ۰۱۰۱۵۶۳۶۱۵۰۰۸ بانک ملی شعبه چهار راه ساسان تهران ( شماره شبا: IR200170000000101563615008) برای واریز کمکهای نقدی ایرانیان فهیم اعلام می شود. تمام وجوه در راستای پیش برد و ارتقا دانش عمومی تأمین تندرستی و اصلاح تغذیه و سبک زندگی مردم مصرف خواهد شد.

لطفا جای خالی را با مقدار مناسب پر کنید.حاصل همواره عددی مثبت است. * 5  −   =  3 .hide-if-no-js { display: none !important; }

یکی از شایع‌ترین مشکلات گوارشی که امروزه گریبان‌گیر افراد بسیاری از کوچک تا بزرگ شده، یبوست است. یبوست نوعی بیماری‌ست که خود سبب ایجاد بیماری‌های دیگر می‌شود.

می‌دانیم که مسئولیت هضم و جذب مواد مغذی و دفع مواد زائد بر عهده دستگاه گوارش است. روده بزرگ در انتهای دستگاه گوارش قرار گرفته و در آنجا آب از مواد هضم شده جذب می‌شود و مدفوع از حالت مایع به جامد تغییرشکل پیدا می‌کند.

پس هر چه مواد هضم شده مدت زمان طولانی‌تری را در روده بزرگ سپری کنند، به دلیل جذب آب توسط روده، مدفوع سفت‌تر شده و منجر به بروز یبوست می‌شود.

در سیستم گوارش نیاز به دفع در هر فرد متفاوت است. برای مثال ممکن است اجابت مزاج در افراد از روزانه سه بار تا هفته ای چندبار متفاوت باشد. اما در اغلب موارد درحالی که شکم بیش از سه روز کار نکند، مدفوع سفت شده و در دفع آن مشکل به وجود می‌آید.

از علائم جدی و اصلی یبوست می‌توان به مواردی چون حرکات کم روده، مدفوع سفت و با قطعات کوچک، مشکل در حرکت روده، دفع سخت و نفخ شکم اشاره کرد.

نظر دکتر روازاده درباره یبوست

اما بروز یبوست وابسته به عوامل متعددی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

از عوامل موثر در ایجاد یبوست در بزرگسالان هستند.

البته نوزادان نیز از این بیماری در امان نیستند و ممکن است به دلایل مختلفی دچار یبوست شوند. از عمده‌ترین دلایل یبوست نوزاد می‌توان به:

اشاره نمود.

نوزادی که فقط از شیر مادر تغذیه می‌کند، احتمالا هر روز به دفع مدفوع نیازی نداشته باشد. اغلب تمام مواد مغذی مصرفی از سوی نوزاد جذب بدنش می‌شود.

در واقع تقریبا همه‌ نوزادانی که فقط از شیر مادر تغذیه می‌کنند به یبوست دچار نمی‌شوند. از سوی دیگر نوزادانی که شیرخشک مصرف می‌کنند، ممکن است در طول روز سه الی چهار بار یا هر چند روز یک‌بار تخلیه مدفوع داشته باشند.

در هر حال الگوی دفع نوزادان عادی و سالم به ‌شکلی گسترده‌ متنوع است. این الگو غالبا تحت‌تاثیر شیری است که مصرف می‌کنند.

درمان یبوست چه در بزرگسالان و چه در نوزادان از موضوعاتی است که طب سنتی همگام با پزشکی نوین به آن پرداخته و شواهد از نتایج مثبت و رضایت‌بخش درمان‌های خانگی طب سنتی برای این بیماران حکایت دارد.

قبل از پرداختن به روش های درمانی ذکر این نکته لازم و ضروریست که اصلاح روغن مصرفی برای درمان ریشه ای یبوست لازم و ضروریست. روغن های جامد و مایع، خود عامل و تشدید کننده این ام الامراض است…

روغن های سالم خوراکی عبارتند از: روغن ارده کنجد و روغن زیتون طبیعی. همچنین گهگاهی مصرف روغن های حیوانی نظیر روغن شحم گاو، روغن زرد و روغن کرمانشاهی نیز مفید است.

به عقیده حکیمان طب سنتی فیبر‌ها موادی هستند که توسط آنزیم‌های دستگاه گوارش هضم نمی‌شوند؛ اما باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارشی می‌شوند.

مصرف مواد غذایی خشک مانند نان سفید (مانند نان‌های فانتزی و بدون سبوس)، برنج و غذا‌های سرخ شده در افراد مبتلا به یبوست باید کاهش یافته درحالی که  مصرف نان سبوسدار می‌تواند در تلیین طبع مؤثر باشد.

همچنین عادات غذایی نامناسب همچون خوب نجویدن غذا، صحبت کردن، تماشای تلویزیون و مطالعه در هنگام غذا خوردن از عادات غذایی نامناسبی است که در درازمدت با سازوکار ویژه‌ای سبب ایجاد یبوست می‌شوند.

خوابیدن بلافاصله پس از مصرف غذا و خوردن غذا در زمان سیری، درهم‌خوری و پرخوری عوامل پیش برنده یبوست هستند.

غذا‌هایی همچون سوپ‌ها، خوراک کدو، آش چغندر، شیربرنج و فرنی، روغن بادام شیرین، روغن زیتون یا روغن ارده کنجد تا مقدار قابل ملاحظه‌ای از بروز یبوست جلوگیری می‌کنند.

از راه‌کارهای بسیار موثر طب سنتی در رفع یبوست مصرف انجیر است. در این روش درمانی حکیمان طب سنتی توصیه می‌کنند چند عدد انجیر خشک را هنگام شب در یک لیوان شیر ریخته و آن را داخل یخچال نگهداری کرده تا هنگام صبح که انجیر‌ها به خوبی داخل شیر خیس خورده و نرم شده‌اند، خورده شوند.

همچنین در تدابیر طب سنتی مصرف خورش‌هایی با رنگ سبز مانند خورش کرفس و قرمه سبزی برای پیشگیری از یبوست و مصرف خورش آلو اسفناج برای درمان آن بسیار مفید است.

در طب سنتی غذاهای خاصی در رژیم افراد مبتلا به یبوست جا داده می‌شود. برای مثال اسفیدباج، آب گوشتی است که در تهیه آن از گوشت جوجه مرغ، بزغاله و سایر گوشت‌های دارای هضم راحت به اضافه سبزیجاتی مثل اسفناج، کدو، ماش و جو پوست کنده و ادویه‌جات گرم استفاده شده است. مداومت در استفاده از اسفیدباج تا حد قابل قبولی به درمان یبوست کمک می‌کند.

همچنین مصرف مایعات کافی و نوشیدنی‌هایی همچون شربت آلو و شربت گل محمدی تا حدودی باعث رفع یبوست می‌شود. برای تهیه شربت آلو مقداری آلو شیرین را شسته و به آن آب اضافه کنید، به طوری که آب روی آلو‌ها را بگیرد. سپس با حرارت ملایم آن را پخته و صاف کرده و به آن شکر یا ترنجبین اضافه کنید.

راه‌کار دیگری که در طب سنتی برای بسیاری از بیماری‌ها مفید واقع می‌شود روغن مالی است. در مورد یبوست روغن مالی شکم با روغن زیتون یا روغن بنفشه به حرکت روده‌ها و بهبودی فرد کمک می‌کند.

برای درمان یبوست کودکان در طب سنتی توصیه می‌شود که کودک در معرض هوای خیلی سرد و خیلی گرم قرار نگیرند. درباره شیرخواران هنگامی که نوزاد فقط از شیر مادر تغذیه می‌کند، لازم است مادر توصیه‌های غذایی را رعایت کند.

استفاده از غذاهایی مانند سوپ حاوی چغندر، اسفناج و آلو به رفع یبوست شیرخوار کمک می‌کند. در سنین بالاتر که کودک غذاخور می‌شود، باید رژیم خود کودک تحت کنترل باشد و در رژیم او آب، مایعات و فیبر به اندازه کافی وجود داشته باشد. استفاده از سبزیجات ملین مثل اسفناج، ریشه و برگ چغندر در سوپ کودک توصیه می‌شود.

قابل ذکر است که نخوابیدن به میزان مناسب و کافی و فعالیت مدام بدن باعث خشکی و کمبود آب شده و یبوست را در پی خواهد داشت، بنابراین خواب کافی برای سلامت و رشد کودک توصیه می‌شود.

فعالیت بدنی متوسط برای کودکان ضروری است ولی ورزش و فعالیت بدنی زیاد و به دنبال آن تعریق فراوان در بعضی کودکان سبب کاهش آب بدن و یبوست می‌شود. همچنین برای اینکه کودک اجابت مزاج مناسب داشته باشد، شادمانی و عدم استرس او نیز اهمیت قابل توجهی دارد.

در کودکان مبتلا به یبوست حمام طولانی به همراه تعریق زیاد سبب کاهش مایعات بدن شده و عدم جبران مایعات از دست رفته منجر به بروز یبوست می‌شود.

برای کمک به بهبودی این کودکان می‌توان سوپی با ترکیب برنج، سبزیجاتی مثل جعفری، گشنیز، شنبلیله و تره، زردچوبه، آبغوره، آلو‌بخارا، بال مرغ و روغن زیتون بدون نمک تهیه کرد و به عنوان یک غذای موثر در رفع یبوست به کودک داد.

استفاده از خوراکی‌هایی چون خاکشیر، گردو، آب گوشت چرب، خرما، روغن زیتون، آب هندوانه، گلقند، آلو، انجیر، مویز و ترنجبین نیز خالی از لطف نیست.

از نظر دکتر روازاده حیکم طب سنتی استفاده از تدابیر طب سنتی باید با توجه به مزاج، سن، فصل و… به کار گرفته شود.

حکیم راوزاده مصرف:

را راه‌های جامعی در درمان یبوست می‌داند.

علاوه بر موارد مذکور دکتر خیراندیش نیز در حوزه طب سنتی برای درمان یبوست تدابیری را موثر و نتیجه بخش می‌داند.

دکتر خیراندیش خشکی و بلغم را علت یبوست می‌داند. به عقیده او:

نظر دکتر روازاده درباره یبوست

راه‌های درمان یبوست هستند.

ایشان طول درمان را بسته به شدت یبوست از ۴۰ تا ۱۲۰ روز متغیر می‌داند.

همچنین دکتر کردافشاری متخصص طب سنتی، مصرف داروهایی در این حوزه چون

را پیشنهاد می‌کند.

با وجود این تدابیر موثر در طب سنتی باید در نظر داشت چه در کودکان و چه در بزرگسالان اگر یبوست طولانی شد و با استفاده از نکاتی که ذکر گردید، آثار بیماری برطرف نشد، حتما برای اطمینان خاطر و بررسی مجدد بیماری به پزشک مراجعه شده و دستگاه گوارش مورد بررسی قرار گیرد.

عرق گزنه برای یبوست بسیار موثر است. گیاه گزنه به روش‌های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما راحت‌ترین روش استفاده از عرق آن است. عرق گزنه با بهبود توانایی حرکات روده، مشکلات گوارشی را رفع می‌کند و سبب حذف مواد زائد از روده‌ها می‌شود.

گیاه بادرنجبویه، از خانواده نعناع بوده و عطر مخصوص به خود دارد. بادرنجبویه در مناطق خراسان رشد می‌کند. برگ‌های آن به شکل پنج‌های بریده و ریز مانند گشنیز است. با این تفاوت که برگ‌های آن پهن‌تر و بریدگی در آن بیش‌تر است.

بادرنجبویه دارای ویتامین‌های A و B و C و تقویت کننده معده و روده است و صفرا را از بین می‌برد. 10 گرم برگ بادرنجبویه را در یک لیوان بجوشانید و با یک قاشق پودر گل سرخ و یک قاشق روغن زیتون یک شربت غلیظ درست کرده و روزی یک استکان میل کنید. این شربت یبوست را از بین می‌برد و تقویت کننده دستگاه گوارش است.

به عنوان توصیه آخر ذکر این نکته ضروری است که درمان هر نوع بیماری با دارو‌های گیاهی نیاز به تخصص و تجربه دارد و به هیچ عنوان نباید در مصرف آن‌ها زیاده روی کرد. اگر دچار یبوست هستید، استفاده از عرق گیاهی برای رفع یبوست راه حل مناسبی است (البته اصلاح روغن مصرفی فراموش نشود)، اما به شرطی که با تجویز پزشک طب سنتی و به مقدار لازم باشد.

در درمان یبوست ابتدا بهتر است مشخص شود که این مشکل ناشی از سردی یا گرمی روده است. اگر یبوست بدن شما ناشی از بلغم (سردی) باشد، استفاده از دم کرده برگ بادرنجبویه یا نخود آب مفید است.

اما  اگر یبوست بدن ناشی از گرمی و حرارت باشد، دوغ با گل سرخ و ماست شیرین، بارهنگ غلیظ شده، خاکشیر ولرم، کاهو و تخم شربتی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

همچنین دستورات زیر تقریبا متعادل هستند و درهمه مزاج های موجود قابل استفاده است:

یک قاشق غذاخوری مغز فلوس را در یک استکان آب جوش حل کرده و صاف کنید. سپس یک استکان گلاب و سه قاشق روغن بادام شیرین اضافه کرده و هر روز استفاده کنید. در برنامه روزانه خود نوشیدن آب گرم را قرار دهید.

انجیر را در روغن زیتون خیسانده و صبح ناشتا استفاده کنید، همچنین می‌توانید یک استکان عرق یونجه را قبل از هر وعده غذایی بنوشید.

روزی سه استکان عرق زول و بوقناق استفاده کنید و حلوای ملین، شیاف مسهل و کپسول زرد، عطاری عطارخونه می‌تواند برای شما مفید باشد. جالب است بدانید که دم  کرده برگ درخت پرتقال و آش آلو فواید زیادی برای شما دارد.

باسلامخانمی هستم35ساله،چهارماهه باردارم،یبوست شدیدی دارم وخیلی اذیتم،میشه راهنماییم کنین چی مصرف کنم؟باتشکر….

سلام و عرض ادب؛لطفا سوال خود را در گروه پرسش و پاسخ عطارخونه در تلگرام یا ایتا مطرح کنید تا توسط کارشناس عطارخونه به سوال شما پاسخ داده شود.لطفا با وی پی ان روشن این آی دی را در تلگرام سرچ کنیدattarkhonegroupیا در ایتا به این آی دی پیام دهید تا لینک گروه ایتا برای شما ارسال شودsupsale

سلام آقای دکتر من خانمی هستم ۳۶ ساله مدت ۱۰سال هست که یبوست میشم وتمام درمان‌هایی که ذکر کردین انجام دادم به اطبا سنتی هم مراجعه کردم اما متاسفانه نتیجه ای نگرفتم ممنون میشم راهنمایی کنید


درودروغن مصرفیتون چیه؟

سلام خیلی خوبه اما از کجا بفهمیم مزاج ما سرد یا گرمه

درود دوست عزیزبرای تشخیص دقیق مزاج باید به پزشک حاذق طب سنتی مراجعه بفرمایید


عالی بود متشکرم🌸

آقای دکتر سلام من مردی ۳۱ ساله هستم ۲ ساله در گیر یبوست و سیری هستم آندوسکوپی کردم نمونه برداری کردم الحمدلله چیزی هم نبود خیلی هم دارو مصرف کردم و خوب نشدم راهنمایی کنیین با تشکر

سلام بر شماخاکشیر داغ ناشتا همراه نبات یا عسلپیاده روی و ورزش روزانه منظم پرهیز از غذاهای سنگین . واستفاده از غذاهای رقیق مانند سوپ جو براتون مفیده

بسیار مفید و کاربردی تشکر از اطلاعات بسیار عالی

ویکی پاوه | سایتی برای همه ایرانیان | گلچینی از بهترین مطالب اینترنت | آخرین مطالب روز دنیا و مطالب علمی و دانستنیها | ویکی پاوه

204 · سایت دکتر روازاده – توصیه بهداشتی: درمان یبوست – طب اسلامی ایرانی – طب سنتی جمعه, 7 خرداد 1400 مطالب ویژه 2

بیمار کرونایی که توسط حکیم دکتر روازاده درمان شد. گزارش شماره ۱۲ 00:17 دارویی برای درمان روماتیسم از نظر دکتر روازاده

درمان یبوست در طب سنتی – دکتر روازاده عطاری اینترنتی عطارخونه. مورد تایید دکتر روازاده 3.3 هزار بازدید 4 ماه پیش. توصیه بهداشتی: درمان یبوست. توصیه بهداشتی: درمان یبوست. ۳ خواندن این مطلب ۱

درمان یبوست دکتر روازاده. سلام و درود بسیار به همه مهربانانم در این مطلب همه اطلاعات در مورد درمان یبوست دکتر روازاده را برای شما جمع آوری کرده ام. از اینکه با سایت بست شو همراهید از شما بسیار ممنونم

نظر دکتر روازاده درباره یبوست

درمان يبوست در طب سنتي روازاده خانه > فواید. علائم. خواص > درمان يبوست در طب سنتي روازاده در آپارات شما قادر خواهید بود ویدئوهای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از اخبار رویدادها اطلاع

استفاده از خوراکی‌هایی چون خاکشیر. گردو. آب گوشت چرب. خرما. روغن زیتون. آب هندوانه. گلقند. آلو. انجیر. مویز و ترنجبین نیز خالی از لطف نیست. درمان یبوست از نظر دکتر روازاده

ی سری دارو برای بیماریش دادن و ی سری برنامه غذایی برای تقویت بنیه. و چندتا بخور. و همینطور بادکش. دوماه کامل رعایت کردیم خیییلی حالش بهتر شد طوریکه خودش زنگ زد نوبت بعدیو از دکتر روازاده بگیره. 90

از اینکه با سایت بست شو همراهید از شما بسیار ممنونم. درمان یبوست با دکتر روازاده توصیه بهداشتی: درمان یبوست در استفاده از مسهل باید رعایت. ادامه خواندن درمان یبوست دکتر روازاده

درمان یبوست توسط دکتر خیراندیش درمانگاه شبانه روزی. احساس اینکه نمی توانید روده ها را کاملا خالی کنید. نیاز به کمک برای تخلیه رکتوم; درد شکمی; حالت تهوع و پف کردگی; استفاده از داروهای گیاهی. پیدا کردن داروهای گیاهی برای درمان یبوست ساده است

205 · درمان ویروس از نظر دکتر روازاده ۱۲۸ بازدید منتشر شده در ۱ خرداد ۱۳۹۹

مطالب پیشنهادی :

مبارزه با سندرم پیش از قاعدگی

فواید خوردن روزانه یک سیب؛ از افسانه تا واقعیت

تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

وضعیت تولید واکسن کرونا در جهان

لاغر شدن با خوردن سیر + راه حل آسان لاغر شدن با مصرف سیر خام

خوردن انگور | تاثیر خوردن انگور برای لاغر یا چاق شدن

شب ادراری، شرمندگی ندارد، راه درمان دارد

رژیم غذایی کم کربوهیدرات را امتحان کنید

۱۵ تکنیک ساده برای همیشه خوشحال بودن

۵ ماسک خانگی ارزان برای پوست‌های خشک

لیمو شرین برای زردی نوزاد مفید است؟

عوارض آمپول راویت بی

شماره تلفن مطب دکتر نیلفروش زاده

مصرف چه مقدار از مواد قندی مضر می باشد؟

15 پیشنهاد کم‌کالری برای کنترل و کاهش وزن

جدیدترین مطالب سایت

رژیم غذایی کم کربوهیدرات را امتحان کنید

نوشیدنی های زنجبیلی، مخصوص آب کردن چربی های شکم

چطوری یک روزه وزن کم کنم؟

با این توصیه ها، 10 سال بیشتر عمر کنید

نشانه های افسردگی فصلی را بشناسید

سیر و این همه خاصیت؟!

استرس این بیماری ها را با خودش می آورد

آب برنج را دور نریزید!

آب گوجه ‌فرنگي بنوشید!

فلج خواب یا همان بختک چیست؟

آیا هنگام دارو دادن به فرزندتان دچار مشکل می‌شوید؟

نوشیدنی های مفید برای قلب در زمستان

نظر دکتر روازاده درباره یبوست

قرمز شدن چشم، علل و راه‌های درمان

با این سبزیجات، سریع لاغر شوید

ویژگی های کودکان دچار اوتیسم را بشناسیم

تمام حقوق برای سایت ویکی پاوه محفوظ است.

wikipaveh.com | All Rights Reserved – © 2020

?درمان یبوست?

?دکتر حسین خیراندیش?

✅✍دلایل زیادی برای ایجاد یبوست وجود دارد.

✅✍یبوست میتواند از خشکی یا از بلغم و … باشد.

✅✍برای درمان یبوست راههای بیشماری در طب سنتی وجود دارد که بسته به شرایط بیمار استفاده میگردد.

نظر دکتر روازاده درباره یبوست

✅✍یبوست از نگاه طب سنتی یعنی اگر کسی روزی یکبار اجابت مزاج یبوست دارد.

✅✍برای درمان شبی ۷ عدد انجیر را داخل یک لیوان آب یا گلاب خیسانده و میل کنید.?

?توجه:اگر بیمار خشکی هم داشته باشد،بسته به میزان خشکی به ترکیب بالا از ۳ تا ۷ عدد آلو اضافه می شود.

اگر شدت خشکی زیاد باشد از انجیرها کم میکنیم.

✅✍اگر یبوست خیلی شدید باشد علاوه بر رعایت مورد بالا از ترکیب ۵ واحد روغن بادام شیرین + ۲ واحد عسل روزی ۲ قاشق غذاخوری صبح ناشتا وعصر استفاده کنید.

✅✍از نسخه زیر نیز به تنهایی میتوانید برای درمان یبوست استفاده کنید؛

شبی یک لیوان گلاب را با یک قاشق مرباخوری تخم بارهنگ داخل ظرفی ریخته ۱۵ دقیقه ملایم بجوشانید.

پس از ولرم شدن با کمی عسل? میل کنید.

?توجه:اگر شدت یبوست زیاد باشد میتوان از هر سه نسخه استفاده نمود.

ضمنا طول درمان بسته به شدت یبوست از ۴۰ تا ۱۲۰ روز طول ممکن است طول بکشد.

✅✍باید مصرف سردی ها و لبنیات کاهش پیدا کند

✅✍برای یبوست در زنان باردار مصرف روغن زیتون با آلو و عرق نعناع با گلاب و عسل استفاده شود.

✅✍برای یبوست نوزادان ?مالیدن روغن زیتون به شکم و ناف موجب تقویت روده ها و کم شدن یبوست می شود.

✅✍وخوردن عرق رازیانه با عسل توسط مادر نوزاد و ۷ عدد انجیر خشک را در یک لیوان آب خیسانده و از آب آن به مقدار یک قاشق مرباخوری به هنگام شب به نوزاد داده شود.

?درمان یبوست?

?دکتر حسین روازاده?

✅✍دمکرده دو قاشق غذاخوری برگ سنا با یک قاشق غذاخوری گل سرخ (گل محمدی) در یک لیوان اب جوش به مدت دو تا سه روز مصرف شود.

✅✍دمکرده یک قاشق مرباخوری اسفرزه در یک لیوان ابجوش به مدت پنج دقیقه روزی دو لیوان مصرف شود.

✅✍خوردن انجیر تازه یا خیسانده انجیر خشک برای سرد مزاجان و برگه الو برای گرم مزاجان

✅✍مصرف مرتب روغن زیتون ،کاهو و سبزیجات و خوب جویدن غذا و همراه غذا اب و نوشیدنی مصرف نکردن.

✅✍مصرف مایعات بیشتر و خوردن الو،خصوصا الوی سیاه شیرین

?درمان یبوست?

?دکتر باقری?

✅✍بعضی فکر میکنند اگر روزی یکبار ویا حتی اگر دو سه روزی یکبار اجابت مزاج داشته باشند این حالت،معمولی است در حالی که از نظر طب اسلامی کسی که در شبانه روز سه مرتبه اجابت مزاج نداشته باشد.یبوست دارد و امروزه اکثر مردم دچار یبوست هستند.?

?راهکار:?

✅✍اولین قدم در درمان معده، این است که معده یبوست نداشته باشد.چون اگر یبوست داشته باشد سمومات جمع میشود و بنابراین اگرمعده ما یبوست دارد قبل از هرگونه درمانی ،باید یبوست آن را درمان کنیم.

 ?یبوست چیست❓

یبوست یعنی حبس شدن مواد سمی و زاید در بدن و پخش آن و جذب آن در خون.یبوست یعنی همه ی بیمار ی ها از جمله بد اخلاقی، هموروید(بواسیر)،شقاق معده و کولیت(قولنج روده)

✅✍یبوست در عملکرد تک تک اعضا و جوارح ،مشکل جدی ایجاد کرده و فکر و روح نیز ازتبعات ان در امان نیستند.

قبل از هرچیز باید به فکر پیشگیری باشیم چراکه در اسلام،پیشگیری مقدم بر درمان است.بنابراین بایداز مصرف چیزهایی که یبوست اور است بپرهیزیم.

?لیست پرهیزات?

۱٫برنج سفید(بدون سبوس)

۲٫غذاهای ساندویچی وپیتزا

۳٫برخی داروهای شیمیایی نظیر انتی بیوتیک ها

۴٫نان هایی که از گندم سفید وبدون سبوس تهیه شده است.

نظر دکتر روازاده درباره یبوست

۵٫قندوشکر سفید مصنوعی

۶٫بستنی وفالوده صنعتی

۷٫موادخمیری وحجیم مثل ماکارونی

۸٫چای سیاه

۹٫ماست به ویژه ماست بدون مصلح و از همه بدتر ماست پاستوریزه

?برای درمان یبوست?

۱⃣درمان اصلی یبوست های مزمن،سبوس گندم و سبوس برنج در غذاست.لذا این مسئله راجدی بگیرید.

۲⃣صبر زرد(۱۰گرم)+گل سرخ محمدی(۱۰گرم)+حنظل(۱۰گرم)+سنا(۱۰گرم)

این ها را در یکی ازعرقیات ملین(مثل عرق بابونه،عرق کاسنی،عرق شاهتره،عرق بیدمشک،عرق برگ گردو،عرق شنبلیله،عرق نعناع،عرق زیره وعرق جعفری)دم کرده میل کنید.

این دارو خیلی قوی بوده وایجاد اسهال شدید می کند لذا تجویز ان به ادمهای بالای ۴۰سال خطرناک است.البته اگرمدت زمانی(مثلا۲۰روز)یبوست گرفته ومعده اش بسته شده است دو سه روز ازاین دارو استفاده کند ولی همین که معده اش تخلیه شد باید این دارو را قطع کرده وادامه ندهد.

۳⃣از ملین های زیر استفاده کنید:

تخم یا گیاه اسفرزه-پولک های داخل فلوس-خطمی سفید-ترنجبین-شیرخشت-بیدخشت-خاکشیر-انجیر.

می توانید ملین ها را پودر کرده در ماست طبیعی یا دوغ طبیعی ریخته ومیل کنید.ملین ها،اسهال شدید ایجاد نمی کند بلکه معده را نرم می کنند.

۴⃣انجیر را در روغن زیتون جوشانده میل کنید.

۵⃣سبوس گندم را جوشانده،صاف کرده سپس انجیر والوبخارا را در ان خیس کنید.از این مخلوط به دست امده شبانه روز قدری استفاده کنید هم اب ان را بخورید و هم انجیر ان را.درمخلوط فوق اگر سبوس گندم نداشتید میتوانید از گلاب استفاده کنید.این مخلوط،ملینی قوی برای یبوست های خیلی قوی است.?

۶⃣یک قاشق مصطکی نیز بخورید تا معده را جمع کرده و ماهیچه های ان را قوی کند.?

۷⃣فلوس را دم کرده و در گلاب ریخته وقدری جعفری را خیسانده بدان بیفزایید،خوردن این دارو ماهیچه ها و دیواره های معده را تقویت کرده وملینی قوی به شمار می اید.??

۸⃣یکی از عرقیات ملین را انتخاب کرده صبح وشب،هروعده یک استکان از ان را میل کنید.عرقیات ملین مانند:عرق زیره،عرق کاسنی،عرق شاهتره،عرق بابونه،عرق بیدمشک،عرق برگ گردو و عرق نعناع.

۹⃣زنیان+اویشن+مرزه+گل محمدی+نعناع

این مواد را پودر کرده در ماست یا دوغ ریخته،میل کنید.

✅نکته مهم:

کسی که میگرن دارد،اگر یبوست خود را درمان کند میگرن نیز قابلیت درمان پیدا می کند.

برچسب ها: یبوست

Save

روز جهانی زنبور – 31 اردیبهشت

خبر فوری: اقدامات برای تهیه پروپوزال علمی مقابله با کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی قم

پک مقابله با کرونا – پرونده های بیماران شفایافته

خبر فوری: کشف یک روش درمانی برای کرونا

بسته مقابله با کرونا اهدایی مرکز پژوهشی عسل حکیم برای بیماران کرونایی

مقابله و درمان آنفلوانزا و کرونا با عصاره عسل زنجبیل

اولین همایش شفا با عسل از دیدگاه قرآن و احادیث در شهر تاریخی کاشان

دفتر مرکزی قم: بلوار امین – بین کوچه 11 و 13

تلفن: 02532930344 – 09127553030


Copyright © 2012-2021 ShefaCenter.ir

به اشتراک بزارید ❤️❤️
بهترین درمان یبوست به روش دکتر روازاده
منبع: www.instagram.com/teb.line
به مرجع طب سنتی ایرانی بپیوندید
@teb.line
@teb.line
@teb.line

#طب_سنتی #روازاده #طبسنتی #یبوست_شدید #یبوست_مزمن #بواسیر #یبوست #یبوست_و_تمام_راه_های_درمان #گوارش #معده #دلپیچه

دیگر ویدیو و موزیک های : آموزه های طب سنتی

پنج شنبه 07 بهمن 1400

پنج شنبه 07 بهمن 1400

پنج شنبه 07 بهمن 1400

نظر دکتر روازاده درباره یبوست

پنج شنبه 07 بهمن 1400

پنج شنبه 07 بهمن 1400

به اشتراک بزارید ❤️❤️
بهترین درمان یبوست به روش دکتر روازاده
منبع: www.instagram.com/teb.line
به مرجع طب سنتی ایرانی بپیوندید
@teb.line
@teb.line
@teb.line

#طب_سنتی #روازاده #طبسنتی #یبوست_شدید #یبوست_مزمن #بواسیر #یبوست #یبوست_و_تمام_راه_های_درمان #گوارش #معده #دلپیچه

دیگر ویدیو و موزیک های : آموزه های طب سنتی

پنج شنبه 07 بهمن 1400

پنج شنبه 07 بهمن 1400

پنج شنبه 07 بهمن 1400

نظر دکتر روازاده درباره یبوست

پنج شنبه 07 بهمن 1400

پنج شنبه 07 بهمن 1400

آیتمی یافت نشد!

یبوست یا خشکی مزاج به معنای خشک شدن مدفوع در روده بزرگ و کم شدن حرکت روده است که موجب درد و فشار زیاد در هنگام دفع مدفوع می شود.
روده بزرگ دارای تعدادی عضله است که بطور مرتب منقبض می شوند و مواد غذایی درون روده را رو به جلو حرکت می دهند. در واقع در روده بزرگ تعداد زیادی عصب وجود دارد که وظیفه آن ها هماهنگ کردن انقباضات روده است. همچنین در این بخش هورمون های مختلفی برای تنظیم فرآیند هضم و دفع غذا از دستگاه گوارش، در حال ایفا نقش هستند. 

بطور کلی علائم یبوست شامل مدفوع سفت و خشک، دشواری در دفع و تخلیه مدفوع، تعداد دفعات کم تخلیه مدفوع و عدم تخلیه کامل مدفوع از معقد می باشد.

در صورتی که یبوست در فرد ادامه دار باشد، ممکن است علائم و عوارض زیر را تجربه کند:
نفخ شکم، سردرد، دل درد، احساس ضعف، خستگی و بی حوصلگی، کاهش انرژی در روز، کمبود اشتها و حالت تهوع 

یبوست تنبلی: این نوع از یبوست اغلب در افراد سالمند، باردار، چاق و یا افرادی که تب شدید یا جراحی را تجربه کرده اند مشاهده می شود. همچنین تغذیه نادرست، کاهش مصرف فیبر و کمبود آب و مایعات در بدن علت ایجاد این نوع یبوست خواهد بود.

نظر دکتر روازاده درباره یبوست

یبوست انسدادی: این نوع یبوست همانطور که از اسمش مشخص است ناشی از انسداد یا تنگ شدن روده است. این یبوست تا حدودی نادر است و افراد بسیار کمی به آن دچار می شوند و درمان آن جراحی است.

یبوست اسپاستیک: در این یبوست مدفوع بصورت تکه تکه، سفت و کوچک دفع می شود و دلیل اصلی آن تحریک بیش از حد عصب روده است. برای درمان به این افراد غذا های بدون فیبر و نرم برای کاهش تحریک روده تجویز می شود.

 

 

در طب سنتی یبوست یعنی فرد روزی یک بار عمل دفع انجام دهد (طب سنتی معتقد است که فرد باید روزی 3 بار اجابت مزاج داشته باشد). از نظر پزشکان طب سنتی دلایل زیادی برای یبوست وجود دارد و نمی توان گفت که علت آن از خشکی است یا بلغم. 
یبوست موجب ماندن مواد سمی و زائد در روده و پخش شدن آن به کل بدن از طریق جریان خون خواهد شد. یبوست می تواند عامل اصلی بروز بیماری و مشکلاتی چون بد خلقی، هموروئید، شقاق معده و کولیت شود و بر عملکرد دیگر اعضای بدن تاثیر منفی داشته باشد.

دکتر خیراندیش به کسانی که از یبوست شدید رنج می برند پیشنهاد می کند که هرشب 7 عدد انجیر را در یک لیوان آب خیسانده و میل کنند. (می توان گلاب را با آب جایگزین کرد)
در صورتی که مزاج فرد رو به خشکی باشد، 4 تا 7 عدد آلو به همراه 7 عدد انجیر خیسانده شده و میل شود.

در صورت مزمن و شدید بودن یبوست در کنار ترکیب بالا، 5 قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین را به همراه 2 قاشق غذاخوری عسل طبیعی با یکدیگر مخلوط کرده و صبح ناشتا و عصر، به میزان یک قاشق غذاخوری در هر وعده میل کنید.

یکی دیگر از نسخه های دکتر خیراندیش برای درمان یبوست گلاب و تخم بارهنگ است. دستور مصرف آن نیز به این صورت است که هر شب یک قاشق مرباخوری تخم بارهنگ را به همراه یک لیوان گلاب به مدت 15 دقیقه جوشانده و بعد از اینکه از حرارت افتاد با کمی عسل طبیعی میل کنید.
در صورتی که یبوست شدید و طولانی مدت باشد، می توان از هر 3 نسخه گفته شده بشکل هم زمان استفاده کرد. برای درمان با نسخه های گفته شده معمولا به 40 تا 120 روز زمان احتیاج است. در کنار دستورات گفته شده نیز باید از خوردن غذا های با طبع سرد و لبنیات نیز پرهیز کرد.

این شربت گیاهی تولید داروسازی شرکت نیاک است که بر اساس نسخه های دکتر کردافشاری برای درمان یبوست مزمن تولید و به بیماران تجویز می شود. ترکیبات شربت فیژین پلاس شامل انجیر، فلوس، مویز منقی، سپستان، ترنجبین، روغن بادام شیرین و عسل بوده و در دوران بارداری و شیردهی نیز قابل مصرف است و از یبوست در دوران بارداری جلوگیری می کند. ترکیبات گیاهی بکار رفته در شربت فیژین در درمان یبوست بسیار موثر بوده و هیچ گونه عوارض جانبی مانند وابستگی و تنبلی روده را برای فرد به دنبال ندارند. همچنین این شربت در کودکان و نوزادان نیز قابل استفاده است و به رفع یبوست کودکان کمک خواهد کرد.

 

 

قرص اطریفل مقل ملین تولید داروسازی شرکت نیاک است که بر اساس نسخه های دکتر کردافشاری برای درمان یبوست مزمن تولید و به بیماران تجویز می شود. ترکیبات این قرص شامل هلیله زرد، هلیله کابلی، هلیله سیاه، بلیله، آمله، مقل ازرق، اسطوخودوس، تربد، فلوس و افتیمون است و به درمان یبوست شدید، هموروئید، روده تحریک پذیر و دفع سردی و بلغم از دستگاه گوارش کمک می کند. ترکیبات بکار رفته در قرص اطریفل مقل ملین کاملا گیاهی بوده و هیچ گونه عوارض جانبی مانند تنبلی روده و احساس وابستگی در فرد ایجاد نمی کند.

 

برای مشاوره و خرید

قرص اطریفل مقل ملین

از فروشگاه آنلاین مرهم طب

با شماره های زیر تماس بگیرید:

09123764807

02144640622

 

همانطور که قبلا گفتیم، آلو یکی از ملین های گیاهی موثر در درمان یبوست است و مصرف آن بعد از چند روز یبوست را بطور کامل رفع می کند.

برای تهیه شربت آلو، 100 گرم آلو درشت و شیرین را شسته و به همراه مقدار مناسبی آب (آب روی آلو ها را بپوشاند) بر روی حرارت قرار دهید تا آلو ها له شوند. در صورت نیاز نیز مجدد آب اضافه کنید. بعد از اینکه آلو ها نرم شدند، آن ها را از صافی رد کرده و آب حاصل از پخت آلو ها را به همراه شکر و 1/4 آب بجوشانید تا شربت آلو قوام پیدا کند. سپس در هر وعده غذایی 100 تا 150 گرم از آن را میل کنید. به جای شکر می توانید از ترنجبین برای اثربخشی بیشتر شربت آلو استفاده کنید. 

میوه های مفید برای درمان یبوست: گلابی، آلو، زردآلو، انگور، مویز و انجیر

سبزیجات مفید برای درمان یبوست: ماش، شنبلیله، اسفناج، کدو و گشنیز 

خوردن سوپ و آش حاوی گوشت پرندگانی چون کبوتر و گنجشک به همراه هویج، گندم، جو و سبزیجات پخته مفید خواهد بود.

برای درمان یبوست ناشی از ضعف روده نیز، نخود آب بسیار موثر است. به این صورت که نخود را همراه با گوشت مرغ، دارچین، روغن زیتون و تخم کرفس پخته و آب آن را میل کنید. 

 

 

برنج و نان سفید، ترشیجات، غذا های فرآوری شده و کنسروی، فست فود ها، قند و شکر مصنوعی، بستنی و دسر های صنعتی، ماکارونی و پاستا، قهوه و چای سیاه، لبنیات، آب یخ و .. هستند. به علاوه مصرف دارو های آنتی بیوتیک نیز، موجب یبوست و مشکل دفع خواهند شد.

سبوس گندم و سبوس برنج به دلیل فیبر بالایی که دارند از ایجاد یبوست جلوگیری می کنند. بنابراین مصرف یک قاشق غذاخوری از هر کدام به همراه وعده های غذایی به شدت توصیه می شود.

کافی است 10 گرم صبر زرد را همراه با 10 گرم گل سرخ و 10 گرم برگ سنا با یکدیگر ترکیب کرده و به همراه عرقیات ملین مانند عرق بابونه یا عرق کاسنی دم کرده و میل کنید.
این دارو گیاهی برای درمان یبوست های بسیار شدید است و ممکن است باعث ایجاد اسهال شدید شود. بنابراین افراد بالای 40 سال باید از مصرف آن خودداری کنند.

نظر دکتر روازاده درباره یبوست

کافی است 10 سانتی متر از مغز فلوس را بتراشید و با یک لیوان آب دم کرده و به همراه کمی گلاب و جعفری میل کنید. این ترکیب معجزه آسا، ملینی بسیار قوی است که منجر به تقویت عضلات معده می شود. 

عرقیات ملین شامل عرق کاسنی، زیره، شاهتره، بابونه، بیدمشک، نعناع، شنبلیله، جعفری و … هستند. دستور مصرف عرقیات ملین برای درمان یبوست به این صورت است که یکی از عرقیات گفته شده را انتخاب کرده و روزی 2 بار در وعده صبح و شب به میزان یک استکان از آن میل کنید.

کافی است یک قاشق غذاخوری زنیان، آویشن، مرزه، نعناع و گل محمدی را با یکدیگر ترکیب کرده و پودر کنید. این ترکیب ملین را می توانید همراه با ماست و یا دوغ میل کنید.

اسفرزه از فیبر بالایی برخوردار بوده و خاصیت ملین دارد. نحوه مصرف آن نیز به این صورت است که یک قاشق مرباخوری اسفرزه را به همراه یک لیوان آب جوش به مدت 5 تا 10 دقیقه دم کرده و روزی 2 وعده از آن میل می کنید.

یکی از درمان های معمول یبوست در طب سنتی، دم کرده گل سرخ و برگ سنا است. کافی است یک قاشق غذاخوری گل سرخ را همراه با 2 قاشق غذاخوری برگ سنا ترکیب کرده و در یک لیوان آب جوش دم کنید. این دمنوش را به مدت 3 روز مصرف کنید تا یبوست شما بطور کامل رفع شود.

در طب سنتی به زنان بارداری که دچار یبوست هستند پیشنهاد می شود روزانه یک قاشق چایخوری روغن زیتون را همراه با 2 تا 3 عدد آلو میل کنند. همچنین ترکیب عرق نعناع، گلاب و عسل نیز ملین موثری در این دوران خواهد بود.

ماساژ شکم نوزاد با روغن زیتون موجب تقویت و بهبود عملکرد روده ها می شود و در کاهش و درمان یبوست نوزاد بسیار موثر است. همچنین به مادر توصیه می شود که روزانه یک استکان عرق رازیانه به همراه کمی عسل میل کند، تا شیر نوزاد خاصیت ملینی پیدا کند. به علاوه خیساندن 7 عدد انجیر در یک لیوان آب و دادن 1 قاشق مرباخوری از آب آن به کودک برای درمان یبوست نوزاد بسیار نافع است.

 

 

نکته مهم: بطور کلی یبوست بیماری قابل درمانی است و درمان آن تا حد زیادی به نوع رژیم غذایی و فعالیت روزانه فرد بستگی دارد. پزشکان طب سنتی همواره توصیه می کنند که برای جلوگیری از یبوست، روزانه و بطور مرتب فعالیت بدنی داشته باشید و عضلات شکم خود را منقبض کنید. همچنین انجام ورزش های هوازی مانند دوچرخه سواری به درگیر شدن عضلات شکم و تحرک عضلات روده کمک شایانی خواهد کرد. در کنار فعالیت بدنی مناسب داشتن خواب کافی و دوری از استرس و عصبانیت در جلوگیری از یبوست نقش اساسی را ایفا می کند.

 

‘ + response.response.data.comment + ‘

فروشگاه گیاهان دارویی مرهم طب پس از سال ها تجربه و با هدف جمع آوری و عرضه کامل ترین مجموعه گیاهان دارویی، عرقیات سنتی، انواع ادویه جات ترکیبی ایرانی و خارجی، عسل طبیعی (قابل استفاده برای افراد دیابتی)، داروهای گیاهی، انواع دمنوش های گیاهی، ترکیبات مناسب لاغری و تناسب اندام و همچنین افزایش وزن و اشتها (با مجوز وزارت بهداشت) تلاش می کند تا مرغوب ترین محصولات گیاهی و ارگانیک را با مناسب ترین قیمت و شایسته ترین خدمات به مشتریان خود ارائه دهد. همچنین با همکاری کادر مجرب و متخصص توانسته است بالاترین درصد رضایتمندی مصرف کنندگان را بدست آورد.

     

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.نی نی سایت

نظر دکتر روازاده درباره یبوست
نظر دکتر روازاده درباره یبوست

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *