نظر دختر در مورد ازدواج

نظر دختر در مورد ازدواج
نظر دختر در مورد ازدواج

هدف بخش

«سایت‌خوان دنیای اقتصاد»

گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.

خطاهایی وجود دارد که دختر خانم‌ها را در همان شروع انتخاب و تصمیم‌گیری برای ازدواج به اشتباه می‌اندازد. به عبارت دیگر، باید برای انتخاب همسر از این ۱۲ خطا دوری کنید.

گاهی بعضی دختر خانم‌ها اعتماد به نفس پایینی دارند و فکر می‌کنند پر از اشکال هستند و مورد تایید دیگران قرار نمی‌گیرند، در حالی که اگر به نکات مثبت خودشان توجه کنند، از خیلی‌ها بهتر به نظر می‌رسند.

در مواردی، دختر خانم‌ها انتظار دارند فورا عشق و علاقه شدید و رویایی بین آنها و همسر آینده‌شان به وجود بیاید و به عبارتی طرف مقابل فورا یک دل نه صد دل عاشقشان بشود. وقتی چنین توقعی دارند و زلزله مورد نظر آنها اتفاق نمی‌افتد، فورا دلسرد شده، عقب می‌کشند. اگر انتظار دارید در همان برخورد اول یک رابطه شدید عاشقانه به وجود بیاید؛ جلوی این ازدواج، یک پرچم قرمز بزرگ نگه داشته‌اید. با این کار واقع‌بینی را کنار گذاشته‌اید، در حالی که دنیای ما کاملا واقعی است.

مرد ایده‌آل زندگی شما با مردهای به اصطلاح ایده‌آل فیلم‌ها کاملا فرق می‌کند. به عبارتی منتظر چنین موجوداتی نباشید، چون فقط به فیلم‌ها تعلق دارند.نظر دختر در مورد ازدواج

گاهی دخترها سراغ فردی می‌روند که هیچ شباهتی به آنها ندارد و فقط به یک دلیل خاص مورد تایید آنهاست. یادتان باشد تنها با یک خصوصیت نمی‌توان زندگی کرد.

تمرکز روی نکات منفی خطای بزرگی است. یادتان باشد اگر به هر دلیلی درباره مردها احساسات منفی در شما ‌وجود داشته، آنها را کنار بگذارید و با دیدگاه مثبت، انتخابی مناسب داشته باشید.

بعضی دختر خانم‌ها که تحصیل و شغل مناسبی دارند، فکر می‌کنند به دلیل رفع نیاز مالی می‌توانند از موضع بالا صحبت کنند و به کمک یک مرد احتیاج ندارند. این دختر خانم‌ها با این طرز تفکر سد بزرگی مقابل خودشان ایجاد می‌کنند و نمی‌توانند درست انتخاب کنند، چون مدام دیگران را از خود می‌رنجانند.

ایثار و فداکاری بیش از حد، به دیگران بیش از خود فکر کردن و نیاز دیگران را به خود مقدم دانستن اشتباه بزرگی است که بعضی دخترها مرتکب می‌شوند. اگر به هر دلیل بار مسئولیتی به دوش شماست قبول؛ اما باید اول به خودتان، نیازهایتان و آینده شخصی‌تان فکر کنید و موقعیت‌ها را از دست ندهید.

تهیه یک فهرست بلند بالا از خصوصیات همسر مورد نظر با تمام جزئیات و ریزه‌ کاری‌ها اشتباه است. درست است که باید فردی را انتخاب کنید که خصوصیات او به نظرات شما شبیه‌تر باشد اما اگر زیاده از حد محافظه‌کارانه عمل کنید و تمام زیر و بم او را مورد قضاوت قرار دهید، بالاخره مواردی پیش می‌آید که با فهرست شما همخوانی ندارد و همین موضوع باعث می‌شود به دلیل مسائل جزئی، فرد مورد نظر را قبول نکنید.

اگر تا یک سنی ازدواج نکرده‌اید و حالا فکر می‌کنید دیر شده و دیگران شما را زیر ذره‌بین قرار داده‌اند و بعد فقط به همین دلیل، فورا به یک خواستگار بله می‌گویید، اشتباه می‌کنید.

مقایسه همیشه کار را خراب می‌کند. اگر دائم خواستگارها را با هم یا با سایر افرادی که اطرافتان هستند و مورد تایید شما قرار گرفته‌اند، مقایسه ‌کنید، مطمئنا نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید.

اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که دو دستی به غم و غصه یا گذشته چسبیده‌اید، اشتباه می‌کنید. اگر به هر دلیل موقعیت‌هایی را در گذشته از دست داده‌اید، دیگر به آن فکر نکنید. پویا باشید و خودتان را برای آینده آماده کنید.

بعضی‌ها به خودشان اجازه نمی‌دهند کسی را دوست داشته باشند و این مساله برایشان مشکل ایجاد می‌کند. مثلا ممکن است فردی از بسیاری جهات مورد تایید شما و دوست داشتنی باشد اما به دلیل حرف و حدیث‌ بی‌منطق و دور از عقل دیگران، مورد تایید خیلی‌ها قرار نگیرد. در این شرایط اگر فرصت دوست داشتن و بله گفتن را از خودتان بگیرید، خطای بزرگی مرتکب شده‌اید.

گروه نشریات دنیای اقتصاد

درباره ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

نظرات در مورد ازدواج متفاوت است. برخی فکر می کنند که با ازدواج می توانند تمام آرزوهایشان را برآورده کنند؟ ازدواج در ذهن بعضی از افراد به عنوان موفقیت تلقی می شود این افراد فکر می کنند ازدواج مانند پلی به خوشبختی آن ها است و به آن ها ارزش می دهد.

این احساس در زنان بیش تر از مردان وجود دارد اصطلاح مرد مجرد به نظر بد نمی آید ولی برای دختران کلمات پیر دختر یا ترشیده به کار می رود که بسیار ناپسند و توهین آمیز است. 

با وجود این بعضی از مردها هم فکر می کنند که اگر با دختر آرزوهای خود ازدواج کنند تمام مشکلات آن ها حل می شود و دیگر نگرانی و مشکل ندارند.

 با وجود پیشرفت هایی که جامعه به سمت برابری حقوق زنان و مردان داشته است به نظر می رسد که والدین هنوز هم بیش تر نگران ازدواج کردن دختر خود هستند تا پسرشان.

یکی از دوستان صمیمی من سارا به دلیل مجرد بودن خودش را یک بازنده می دانست. او پس از طلاق از همسر قبلی خود دیگر مرد مناسبی را در زندگی خود پیدا نکرده بود او سی و نه سال سن داشت و در کار خود بسیار موفق و محترم بود، موقعیتی که زنان و مردان کمی از آن برخوردار بودند. اما او موفقیت های خودش را نمی دید و خودش را بخاطر شکست در ازدواج قبلی اش سرزنش می کرد.نظر دختر در مورد ازدواج

یکی دیگر از دوستانم نرگس هم همین مشکل عزت نفس پایین را داشت اما برعکس سارا ازدواج کرده بود و بچه داشت، او می گفت که تمام زندگی خود را صرف همسر و مادر بودن کرده است حتی قبل از ازدواج هم همیشه به فکر آشپزی و خیاطی بوده و به دانشگاه رفته است که وجه اجتماعی پیدا کند تا بتواند یک همسر خوب پیدا کند. بالاخره هم این اتفاق افتاد و پس از فارغ التحصیلی ازدواج کردند. او به تمام چیز هایی که می خواست رسید فرزند، شوهر و یک خانه خوب. اما او می گفت که پس از مدتی به این نتیجه رسیده که آیا همه زندگی این بود؟

دوست دیگرم سیما هم دقیقا به این مشکل مبتلا شد البته همسر او با منشی اش به او خیانت کرده بود. سیما می گفت که نمی تواند کار دیگری انجام بدهد زیرا فقط بلد است که همسر باشد و هنگام ازدواج هم بسیار خوشحال بوده که ازدواج می کند. ولی ازدواج او را خوشبخت نکرده بود.

هر سه این مثال ها نمونه ای از شرایطی است که در آن افراد فکر می کنند ازدواج همه چیز است و با آن می توان خوشبخت شد. 

تنها راه کمک به این افراد این است که سعی کنیم دیدگاه آن ها را نسبت به این قضیه تغییر دهیم تا بفهمند که ازدواج می تواند یکی از مراحل زندگی شاد باشد ولی وجود آن الزامی نیست.

این موضوع باید آموزش داده شود که مهارت های بین فردی می تواند به افراد کمک کنند تا سازگاری لازم را به دست بیاورند و دلسوزی و توانایی دوست داشتن برای داشتن روبط مثبت واجب است.

تا به حال کسانی را دیده اید که پس از ازدواج ناگهان چاق شده اند یا زیبایی خود را از دست داده اند؟

آن ها تمام تلاششان را می کنند تا ازدواج کنند و بعد از آن دیگر برای آن ها اهمیتی ندارد چگونه به نظر می رسند و این موضوع به شدت تاسف بار است.

بسیاری از ازدواج ها پایدار می مانند ولی دلیل این پایداری ترس است. افراد می ترسند یکدیگر را از دست بدهند زیرا احساس می کنند نمی توانند بدون همسرشان زندگی کنند.

 این افراد به همسرشان می گویند که تو همه دنیای من هستی و واقعا هم اینطور فکر می کنند.

پیشنهاد مشاور در مورد باورهای مخرب: اصلاح رفتار بد همسر با بچه دار شدن امکان پذیری است.

عشق واقعی هیچ وقت طرف دیگر را به اکسیژن احساسی تبدیل نمی کند. فرد بالغ در یک رابطه سالم احساس می کند که می تواند بدون همسرش زنده بماند و زندگی کند اما چون او را دوست دارد ترجیح می دهد که با او زندگی کند و امیدوار است همسرش هم همین حس را به او داشته باشد.

وابستگی نادرست باعث می شود که فرد فکر کند که شخص متعلق به او است این نوع تفکر بسیار رایج است.

 بسیاری از افراد اعتقاد دارند که رابطه خود را باید به هر شیوه ای که شده حفظ کنند. در این ازدواج ها کمبود شادی و لذت به شدت احساس می شود.

پیشنهاد مشاور: آیا در ازدواج باید اعتماد کامل داشته باشیم؟

درست است که ازدواج موفق می تواند زندگی را زیباتر کند ولی یک امر ضروری محسوب نمی شود. این که ازدواج را همه چیز بدانید باعث ضرر و آسیب به هر دو طرف می شود. 

باورهای غلط در جامعه نباید باعث شوند که افراد فکر کنند مجرد ماندن ننگ محسوب می شود. امروزه تعداد زنان شاغل افزایش یافته است و زنان از موفقیت بیش تری برخوردار هستند.

اگر افراد نسبت به ازدواج آگاهی لازم را به دست بیاورند، آمار طلاق و جدایی کاهش پیدا می کند. در حقیقت ازدواج به دلیل فشار خانواده و اطرافیان اصلا کار درستی نیست و ممکن است زندگی را سخت و مشکل سازد. 

شما می توانید برای راهنمایی تخصصی نظرات در مورد ازدواج با مراکز برتر مشاوره ازدواج همچون “مرکز مشاوره ستاره زندگی” تماس حاصل کنید، رزرو وقت: 02122354282 و 02122247100 و  09035673050 و 09108347597 

دمت گرم آفرین خیلی عالی بود جملات زیبا در مورد یک رابطه خوب


عالی بود.مفیدوآموزنده متشکرم.

سلام 

شاید اگه بخواهید به صورت کلی به سوال من نگاه کنید خیلی تکراری به نظر برسه ، ولی باید بگم که تا الان توی وبلاگ بهش پرداخته نشده است ، خب موضوعی که میخواهم مطرح کنم مربوط میشه به اندام پسر های لاغر ، به احتمال زیاد شما هم اندام پسر های زیادی را دیده اید که از پشت کمرشون استخوان های کتف های اونها بیرون زده و به خصوص توی فصل هایی که افراد فقط تک پوش تنشون میکنند . 

میخواستم ببینم این مورد توی انتخاب همسر برای خانم ها اهمیت داره ؟ آیا خود شما هم با این مساله مشکلی دارید توی اندام تون ؟

اگه راه حلی هم دارید ممنون میشم که بیان کنید.

نظر دختر در مورد ازدواج

مرتبط:

با ظاهر خواستگارم مشکل دارم، بعدا ممکنه بهش علاقه مند بشم؟

خواستگارم بینی خودش رو عمل کرده و من نمیپسندم

خواستگارانی که دارم از لحاظ ظاهری برام جذاب و دلنشین نیستند

می ترسم مثل خواهرم بعد از ازدواج حسرت ظاهر مردان دیگه رو بخورم

فقط با ظاهر خواستگارم مشکل دارم

میدونم که ظاهر مهم نیست ولی ظاهر خواستگارم به دلم ننشست

در جلسه ی خواستگاری چقدر به قیافه و ظاهر پسر اهمیت میدید؟

آیا شغل خوب خواستگار نقص قیافه و چهره رو پوشش میده؟

قیافه خواستگار به دلم نچسبید ردش کردم

توقع دختران 18 ساله در مورد قیافه خواستگار

روی قیافه خواستگارم شک دارم

از لحاظ قیافه خیلی بالاتر از خواستگارم هستم

حساسیت مادر دختر روی تیپ و قیافه خواستگار

تعریف مرد یا پسر خوش قیافه از دید زنان و دختران چیه ؟

ازدواج با یک پسر خوش قیافه چه مشکلاتی داره ؟

سلام

من دوس دارم همسر آینده م لاغر باشه

کلا از چاقی خوشم نمیاد:)

آدم بااخلاق و خوبی باشه، چاقی و لاغری قابل حله.

خدایا به حق همین شب عزیز ما مجردارو متاهل کن:)

بلند بگو الهی آمیـــــن:)

به‌ناشناس

اون‌دختره‌که‌بهش‌علاقه‌داشتید‌چه‌هیکلی‌داشت

به‌ناشناس

اون‌دختره‌که‌بهش‌علاقه‌داشتید‌چه‌هیکلی‌داشت

سلام،من ۳۸ سالمه خیلی لاغرم حدود ۵۶ کیلو قدم ۱۷۴،همیشه از دبستان تا دانشگاه همه مسخرم میکردن اعتماد به نفسمو از دست دادم کلا چن جا خوستگاری رفتم ولی متوجه میشم لاغری من خیلی تو ذوقشون میزنه.خانما وقتی میشنون واسشون خواستگار اومده تو ذهنشون یه مرد چهارشونه و هیکلی مجسم میشه ولی وقتی یکی مثل منو میبینن تو ذوقشون میخوره.دکتر رفتم میگه مشکلی نداری،باشگاه رفتم یک سال خودمو کشتم کارم به مریضی کشید به خاطر تمرین سخت ولی نهایت وزنم به شصت رسید تا مریض شدم یه مدت باشگاه نرفتم سریع وزنم اومد پایین.واسه خودم این لاغری لعنتی عادی شده ولی فکرنکنم بتونم کسیو پیدا کنم،هم به خاطر اینکه اکثر خانما از مرد لاغر خوششون نمیاد هم دیگه اعتمادبه نفسمو از دست دادم تا یکی راجع به لاغریم یه چیزی میگه سریع به هم میریزم افسرده میشم،خیلی بده مرد به سن من روحیشو این جور از دست بده.خدا واسه هیشکی نخواد این شرایطو.دوستان برام دعا کنید

جمع کنید کاس و کوزتونو من خودمم مثل این اقام البته من ۱۶ سالمه حالا بعضیا اینطورین دیگه بعضی از دخترا هم از پسرا هم خونه میخوان هم میخوان اندام زیبا و متناسب داشته باشه هم پولدار باشه هم خوش اخلاق باشه چه خبره باوا بعدشم زیبایی بیشتر برای زنه یعنی الان جامعه یجوری شده که بیشتر به زیبایی زن نگاه میکنن چون الان بیشتر زن ها بیشترین چیزی که دارن زیباییه و با یه آشپزی و البته خوش اخلاقی البته بعضیا با آشپزی مشکلی ندارن اما خلاصه اون چیزایی که بیشتر دخترا از پسرا یمخوان خیلی بیشتر از اون چیزیه که بیشتر پسرا از دخترا میخوان یه خورده توقعتونو بزارین کنار شما باید خوشگل باشین دیگه چه گیری دادین به هیکل پسرا

سلام اقا ما گیج شدیم بلخره لاغر دوست دارید یا خپل من از صبح تا شب روغنو غذای های خپل کننده میخورم و همش درحال استراحتم هنوز تیکه های شکمم سر جاشه این بده ایا؟ وزن ۶۷ قد ۱۸۵ اگه بده بریم یه کاری کنیم بشیم ۱۰۰ ولی خودمون راضیم واسه راه رفتن دویدن نفس کم نمیاریم راحتیم ولی اعتماد به نفسمون بخاطر پسند دخترا پاینه جون هرکیو میبینیم بایه بازو گنده داره راه میره و ۹۹ درصد قد بلندا لاغرا دوست جنس مخالف ندارن🥺😟☹

البته این یه مورد کاملا سلیقه ای هست و اینم بگم که اولین چیزی که به چشم میاد همیشه قیافه ی طرفه و هیچ وقت نمیتونی ملاک ظاهر رو از معیار های آدما پاک کنی و اینکه طرف باید متناسب باشه چه زن و چه مرد مثلا قدکوتاه و وزن زیاد ناجوره یکم، یا قد بلند و وزن خیلی لاغر، یا اونایی که خیلی خیلی شکم دارن

ولی من دوست دارم مرد هیکلی باشه قدرت بدنی داشته باشه تا مرد بودنش به چشم بیاد نمیدونم چرا از پسرای امروزی خوشم نمیاد😶 با وجود اینکه خودم سنم کمه ها اما مثلا مردای 2 دهه بالاتر و که نگا کنی تقریبا همشون هیکلی هسن 

کلا پسرای امروزی یکم زیادی لوس هسن چیه این شلوارهای تنگ و تیرشتای لش. مرد باس مرد باشه و مردونگی داشته باشه جوری که  گاهی اگه خواس بزنه و بترسونتت هم بترسی😂

میدونم یکم دیوونم ولی خلاصه اینکه مرد باید هیکلی باشه و زن ظریف و بغلی تا وقتی بغلت میکنه قشنگ جا شی تو بغلش…توی رابطه هم اگه مرد هیکلی باشه تسلط بیشتری روی خانم داره.. از مرداییی هم که سیکس پک و تیکه تیکه هستن خوشم نمیاد… نمیگم چاق یا لاغر بد و خوبن اما من به عنوان یه دختر مرد لاغرو انتخاب نمیکنم

البته اینم بگم اگه خانما عاشق بشن و دلشون بره برا یکی، دیگه اصلا براشون مهم نیس طرفش چجوری هست و نیس اما خب آقایون اینجوری نیستن چون طبیعتشون تنوع طلبه باید مدام مواظب خودت و هیکلت باشی نظر دختر در مورد ازدواج

لطف کن با اسم خودت نظر بذار

سلام

خواهران وبراداران محترم خواهش میکنم جواب پیاممو بدین 

من قدم ۱۸۰ وزنم ۶۵ تو سایت bmi میزنم تناسب اندامم خوبه ولی من میگم یه ضره لاغرم لطف بزرگی میکنین جوابمو بدین

منتظر جوابتون

حسین جان هیکلت خیلی هم خوبه. ولی اگه دوست داری چاق تر کن خودتو

من موندم چاقی کجاش خوبه همش مریضیه.برید باشگاه هم با آمپول و پودر میخوایید عضله ای بشید اینم بدتره.به حرفهای این دخترا گوش نکنید لاغری بهتره.دختری که معیارش هیکلت باش بدون زن زندگی واست نمیشه از ماگفتن بود این دخترا کپی همون پول پرستان آهن پرستا هستن.برید باشگاه فقط سالم کار کنید درسته زمان بره ولی ارزش داره 

 

اون دختری که پسری مثل *** *** میخواد یکم تو آینه نگاه کن ببین خودت ******* **** هستی *** *** *** **** ** انگار اومدن بوتیک لباس بخرن.اول ببین شوهر گیر میاد کووو شوهر مثل الماس کمیابه

 

به کو شوهر

 

خانوم هستی یا آقا؟

بنظرم هر چیزی حد وسطش خوبه من خودم ی دخترم ۱۷۵ قدمه و وزنم ۶۵ هس و خب دوست دارم طرف مقابل هم قد یا بلندتر باشه و وزنش در تعادل باشه زیاد چاق یا زیاد لاغر نباشه و ابدنش روی فرم باشه معمولا این چیزیه ک خیلی از دخترا روش مانور میدن

سلام 

من پسری هستم با سن ۲۱_۲۲ سال و دانشجوی یک رشته خوب هستم که بازار کار خوبی هم داره و ۲_۳ ترم دیگه فارغ التحصیل میشم. خانوادم وضع مالی متوسط به بالا داره و کم جمعیت. لازم هست قبلش اینو هم بگم که چند سال قبل در نوجوانی رابطه ای با یک دختر خانم داشتم که علاقه ای ناشی از همبازی کودکی بودن بود که البته خوشون پیشنهاد دادن و توسط خودشون هم تمام شد و به جز این تا حالا تجربه ای در این زمینه نداشتم . 

موضوعی که میخوام مطرح بکنم مربوط به علاقه مندی من به دختر خانمی هست که همکلاسی من هستن (من آدم محتاطی هستم و علاقه من در طی همین چند ماه اخیر و در اثر شناختی که ازشون پیدا کردم شکل گرفت). با ظاهری نسبتا زیبا (ظاهر خودم هم متوسط هست). ایشون پوشش مانتو دارن که البته ساده است و نه خیلی مذهبی هستن نه خیلی غیر مذهبی مثل خودم و شخصیت درون گرا و کم حرفی دارن و کلا علاقه ای به ارتباط گیری با آقایون همکلاسی ندارن (چه در فضای کلاس چه در فضای مجازی) برخلاف بقیه دختر خانم های همکلاسی (خودم هم آدم زیاد اجتماعی نیستم) و یکی ازخصوصیات شون که باعث علاقه مند شدن من به ایشون شده همین سادگی و رفتارشان هست. اما نمی‌دونم نظرشون درباره من چیه؟

چرا خیلی از دخترا موقعیت های خودشون رو راحت از دست میدن؟، چرا خیلی از دخترا راه رو برای پسرها می بندن؟ اینا سوالات مهمی هستن، بذارید این طوری تعریف بکنم سوالم رو که واضح بشه.

من یه بار تو دانشگاه از یک دختر که همکلاس مون بود خواستگاری کردم، یعنی نرفتم خونه شون، رفتم ابراز علاقه کردم و گفتم اگه اجازه بده می‌خوام برم خواستگاریش. بعد گفت فکر میکنم و بعد فکر کردنش جواب نه داد.نظر دختر در مورد ازدواج

به هر حال خب محیط دانشگاه هم یه جوریه که وقتی یکی با یکی دوست شه، یا علاقه مند شه یا خواستگاری بکنه و … همه متوجه میشن. دیگه چقدر اون دختر خانم باشه که نره به هیچ کی نگه منتهی من که خانم ندیدم!

به هر حال بعد از این دختر، ترم بعد رفتم به یه دختر دیگه ابراز علاقه کردم، اونم گفت نه! جالبه دلیلی که دختر دومی گفت خیلی عجیب بود! گفت تو مگه از چند نفر خوشت میاد؟ منم گفتم الان از یه نفر شما، اونم گفت مثلا تو به یه نفر دیگه ابراز علاقه کرده بودی! گفتم خب اون گفت نه منم دیگه بهش فکر نکردم! ازدواج که نکرده بودیم! یه علاقه کوچیکی ایجاد شده بود در حدی که برم درخواست بدم چیزی فراتر از این نبود، حداقل اگه دوست میشدم میگفتید پسر بدی هستی یه چیزی ، من فقط خواستگاری کردم اونم گفت نه، من باید تا آخر عمرم دیگه به کس دیگری علاقه مند نمی‌شدم و درخواست نمی‌دادم!؟ به هر حال اینم گفت نه به این دلیل!

پسری هستم ۳۰ ساله و مجرد .

چند سال پیش با چند تا از دوستانم در حین راه رفتن درباره موضوعی صحبت می کردم به جایی از صحبت هام رسیدم که باید نظر اون ها رو می پرسیدم وقتی برگشتم عقب دیدم اون ها ۲۰ متر پشت سرم ایستاده اند و خشکشان زده . علت چی بود؟

زمانی که من جلو تر از اونها راه می رفتم زنی خود را از بالای یک ساختمان بدون هشدار و ناگهانی انداخت پایین، کله او کاملا پخش شده بود و مردم دور جنازه جمع شدند و گریه می کردند من حتی مسیر خود را تغییر ندادم و از روی جنازه رد شدم و حواسم بود پاهایم خونی نشود با اینکه کاملا متوجه شده بودم چه اتفاقی افتاده ولی حرفی که داشتم به دوستانم می گفتم را یک لحظه هم قطع نکردم انگار هیچ اتفاقی نیفتاده .

مشکل من اینه که بسیار آدم بی رحم یا بی احساسی هستم، هیچ اتفاق مرگباری مثل جنگ، سیل یا زلزله نتونسته من رو متاثر کنه . تا جایی که یادم می آید در زندگیم گریه نکرده ام، ولی به سختی می توانم بخندم، پیش روانشناس نرفتم ولی از یک دانشجوی روانشناسی علت این رفتارم رو پرسیدم و گفت احتمالا اتفاق بدی در بچگی برایت افتاده. 

سلام

بنده 29 سالمه و عاشق دختری هم سن حود هستم که به نظرم اگه کامل تعریف کنم چون که شدیدا به کمک و مشورت دوستان مخصوصا خانم های محترم بخاطر همجنس بودن دختر بهتر میتونن راهکار پیشنهاد بدن

دقیقا یک ساله عاشق شون هستم و دو روزه بهشون گفتم، فکر کنم تو شوک مغزی باشن الان! دوست خیلی صمیمی خواهر بزرگ بنده هستن، خواهر بنده 9 سال هست رئیس اتاق عمل هستن، ایشون هم 4 سالی میشه باهاشون همکار شدن و البته دوست خیلی صمیمی هستن.

من چون که بیش از 90 درصد اوقات خواهرم رو یا تنها یا با دوستان دیگه شون میرسوندم بیمارستان شیفت، تقریبا همه ی دوستانش با من آشنا هستن و میشناسند و همیشه هم رابطه من با این عشقم در حد سلام علیک و احوال پرسی بوده فقط.

یک سالی میشه که مخفیانه عاشق شون هستم، البته دو روزه بهش گفتم، مخفیانه چون که شرایط ازدواجم نیست اونم بخاطر داشتن شغل ثابت و خوب، لیسانس حسابداری دارم، هر جا کار کردم قراردادی بودن تموم شده و الان دارم باز برای کنکور پرستاری میخونم با اصرار خواهرم.

سلام 

من علی ۲۹ سالمه، خیلی جاها خواستگاری رفتم، ظاهرم بد نیست، همه میگن معمولیه، قد بلند هم هستم، اما لاغر اندام، نزدیکه به ۱۷ جا خواستگاری رفتم اما از این ۱۷ جا فقط ۲ نفر به دلم نسبتا نشستن که اون ها هم خانواده هاشون به علت اینکه شغلم شهر دیگه هست میگن نه. 

تو اون شهر با یه دختر آشنا شدم البته اتفاقی از نظر من که به دل نشستن کافیه اما ظاهرش بهتره ، البته شاید چون به دلم نشسته میگم.

سنش ۲۲ ساله، دانشجو هستن اما پوششون خیلی آزاد هست و تو آیدی تلگرام شون عکس های بدون حجاب می گذارن و خیلی اهل آرایش خیلی هستن، نماز هم نمی خونن، مدلینگ هم کار می کردن یه مدت، پدرشون هم مخالف شدید هستن که خواستگار واسه شون بیاد، میگن زوده.

البته خودشون هم به رای خانواده پایبندند و نظر خانواده شون را ترجیح میدن، البته واسه ازدواج رای شون ممتنع و منوط به اجازه خانوادشون هست، هر چند که مادرم و خودم به خانواده شون زنگ زدیم مخالفت شدید کردن واسه خواستگار اومدن برای ایشون.

سلام

یک سوال از کاربران دختر و زن در این وبلاگ دارم که ممنون میشم پاسخ بدید؛

یک مغازه ای هست کنار خونه ما که یه دختر خانم خیلی با حجاب که برادر و باباش نظامی هستن، نمیگم عاشقش شدم و حس خیلی زیاد و ویژه ای بهش ندارم ولی بدم هم نمیاد و همیشه دوست داشتم خانم آینده ام از لحاظ پوشش این طوری باشه و از لحاظ تفاوت سنی هم شاید بین چهار تا هفت سال تفاوت سنی ما باشه چون دقیقا نمیدونم این رو .

ولی هر بار برای خرید میرم اون جا نمیدونم چرا احساس میکنم این خانم یه جورایی انگار داره چراغ سبز نشون میده! یه رفتارهایی داره که انگار داره یه جورایی جلب توجه میکنه، میخنده، بعضی رفتارهای خاص انجام میده و صداش رو موقع حرف زدن عوض میکنه! مثل کسی که داره برای یکی ناز میکنه!

به هر جهت میخوام از شما دختر خانم ها بپرسم که به نظر شما این رفتارها میتونه نشونه این باشه که از من خوشش میاد؟ برم بهش بگم ؟

سلام و درود خدمت دوستان و همراهان عزیز

 ماجرا از اون جایی شروع میشه که بنده حدود 5 سال پیش به دختر دایی مادرم علاقه مند شدم . بد جوری هم عاشق شدم که تازه میفهمم فرهاد و مجنون چی کشیدن! 

اما حقیقتا بخاطر، نرفتن خدمت سربازی، دانشگاه و پول نشد ازش خواستگاری کنم، تا اینکه در محیطی شروع به کار کردم، پس انداز اندکی جمع کردم، به دانشگاه رفتم و کم کم داشتم آماده میشدم برای خواستگاری کردن که متاسفانه دچار یک بیماری شدم و شنواییم رو از دست دادم، خلاصه هر چی پس انداز داشتم خرج کردم تا شنوایی یکی گوش هام بازگشت، الان خدا رو شکر شنوایی دارم. اما خب سرمایه ام رو از دست دادم، شغلم رو از دست دادم، دیگه نتونستم به دانشگاه برم، فقط خدمت معاف شدم. بنده به دختر داییم به طور غیر مستقیم در مجازی رسوندم که دوستش دارم و مطمئنم که حدود 80 درصد متوجه شدن. 

سلام

از وقتی وارد دانشگاه شدم به ازدواج خیلی جدی فکر میکردم و خواستگار هم کم نداشتم ولی هر کدوم واقعا یه مشکل و تناقصی با معیارهای من یا خانواده م داشت که قابل چشم پوشی نبود، به این دلیل تا همین چند ماه پیش مجرد بودم البته در کنار تلاش هایی که برای دیده شدن در جامعه به صورت شرعی میکردم در کنارش دعا هم خیلی میکردم.

کلا هر جا میخوندم فلان دعا برای ازدواج خوبه میخوندم، فلان نماز میخوندم، فلان زیارت … حتی چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس هم خوندم که خب برای من جواب نداد، خواستگار پیدا می‌شد ولی مناسب ازدواج نبود تا اینکه یه بار از یه پاسخگوی مسائل شرعی پرسیدم یه دعای مطمئن برای ازدواج خوب به من معرفی کنید که ایشون با قاطعیت گفتن چله سوره یاسین منم دلو به دریا زدم و این چله رو برای بار اول گرفتم.

سلام دوستان

راستش من به خاطر شرایط ظاهری ای که دارم حس میکنم نمیتونم یه دختر رو برای ازدواج جذب کنم، برای همین هم همیشه به خودم میگم تو تا ابد تنها خواهی موند بعد این باعث میشه به خودم بگم تو که هیچ راه دیگه ای برای برطرف کردن نیاز جنسی ات نداری و این استدلال باعث میشه دست به خ.ا بزنم (خدا منو ببخشه)

نگید اعتماد به نفس داشته باش و خودت رو کوچیک نبین چون طی چند سالی که توی دانشگاه بودم دیدم که هر کدوم از دوستام که خوش قیافه تر بودند تونستند هر کی رو که دوست داشتند جذب خودشون کنند و چند تایی شون هم ازدواج کردند ولی من هیچ وقت از دخترا واکنش مثبتی ندیدم. نه اینکه بخوام باهاشون دوست بشم. نه. ولی خوب مثلا شنیدم که میگند فلانی چرا این جوریه یا حس میکنم همش دارند منو مسخره میکنند.

سلام

من یک پسر 28 ساله هستم که هرگز اهل دوستی دختر و پسر و هیچ کدام از این چیزها نبودم، تا جایی که یادمه همیشه در حال تلاش و دنبال کردن اهدافم بودم و به قولی فرصت سر خاروندن رو هم نداشتم چه رسد به اینکه بخوام به دخترها فکر بکنم. هر کی رو هم میدیدم یا بهم پیشنهاد میدادن انگار نه انگار.

اما دو ماه پیش توی کلاس زبان همون روز اولی که یه دختر خانم رو دیدم ازش خوشم اومد. از ترس اینکه بگم و بگه نه و از این جور فکرها یا اینکه اگه زود بگم بعد میگه این چه پسریه تا منو دید پیشنهاد داد پس هر کی رو میبینه اینطوریه و به خیلی های دیگه هم پیشنهاد داده و بعدا پیشنهاد میده، واسه همین تقریبا تا آخر ترم یک زبان کش دادم و زجر کشیدم و ابراز علاقه نکردم.

نحوه، زمان و مکان دادن پیشنهاد ازدواج علاوه بر آنکه می تواند تا حدی احتمال گرفتن جواب مثبت را تقویت کند، نشان دهنده مهارت های فردی، اعتماد به نفس و شخصیت مرد است. شاید فکر کنید، پیشنهاد دادن برای مردان ساده است. اما ترس از نه شنیدن باعث می شود بسیاری از آنها روزهای زیادی را به این فکر کنند که چطور از دختر مورد علاقه خود خواستگاری کنند و چطور رابطه ای عمیق با او شکل دهند.

فهرست مطالب

ازدواج مرحله مهمی در زندگی شماست. قبل از آنکه به مرحله خواستگاری کردن برسید باید به شناخت خوبی از فرد مورد نظر خود رسیده باشید. روحیات، علایق، اهداف، باورها و ارزش ها و شخصیت دختر مورد نظر و خانواده او را باید بشناسید و با خود و خانواده تان مقایسه کنید. این شناخت به شما کمک می کند که با اطمینان بیشتری اقدام به خواستگاری کنید و با شخص اشتباهی که هیچ تناسبی

 با معیارهای مهم شما ندارد وارد رابطه نشوید

نظر دختر در مورد ازدواج

افسردگی کلمه‌ایست که زیاد با آن سر و کار داریم؛ چه درباره‌ی خودمان، چه اطرافیان. کتاب کوچک افسردگی راهنمای
شماست برای شناخت بهتر افسردگی و راه‌های کنار آمدن با آن. نسخه الکترونیکی این کتاب را همین حالا، رایگان
دانلود کنید.

لطفا ایمیل را با ساختار درست وارد کنید

 

دکتر روانشناس مونا چراغ
دکتری تخصصی روانشناسی بالینی
(روش های تعهد در ازدواج, زوج تراپی, زوج درمانگر)

 

پس از بررسی فردی، مشورت کردن یک بار دیگر به شما اطمینان می دهد که فرد درستی را برای ازدواج انتخاب کرده اید. ازدواج تنها رابطه دو نفر نیست، بلکه در بیشتر موارد دو خانواده را تا حد زیاد به هم پیوند می دهد. مشورت با خانواده به شما کمک می کند که آشنایی نسبی برای آنها ایجاد کنید و موافقت آنها را جلب کنید.

مشورت با یک مشاور نیز می تواند به شما کمک کند که از نظرات یک شخص آگاه و با تجربه بهره مند شوید.

 

| مطالعه مطلب “مشاوره قبل از ازدواج چیست و چطور انجام می شود؟” به شما پیشنهاد می شود |

 

اگر دختر مد نظرتان به تازگی وارد کلاس، محیط کار یا محل زندگیتان شده است، پیشنهاد ازدواج پس از یک هفته یا یک ماه فکر خوبی نیست. در این زمان شما به شناخت کافی نرسیده اید و او نیز هنوز   نتوانسته است شما را بشناسد، شاید اصلا هنوز شما را ندیده باشد

 

دادن پیشنهاد در زمان و مکان مناسب نقش مهمی در پاسخی که دریافت می کنید دارد. کسی که در حال حاضر دچار تنش های زیادی در زندگی است، تحت فشار روانی قرار دارد، یا در موقعیت مناسبی نیست، احتمالا نمی تواند به مسئله مهمی مانند ازدواج نیز فکر کند و جواب درستی بدهد. این تصمیم گیری به آرامش نیاز دارد.

به فکر غافلگیر کردن در یک مهمانی شلوغ نباشید (مگر آنکه از قبل با هم صحبت کرده اید). خواستگاری در زمان سوگواری، ایام امتحانات مهم، و دیگر مراحل مهم در زندگی شخص نیز فکر خوبی نیست.

زمانی را برای این کار انتخاب کنید که تنها هستید و هر دو در آرامش فکری به سر می برید. این امر به ویژه در مواردی که هیچ گونه رابطه دوستی از قبل بین شما نبوده است و از ازدواج و آینده حرفی نزده اید، اهمیت بیشتری دارد.

حرف زدن در زمان رانندگی، در کافه ای شلوغ و پر از دود، در خیابان، و پشت تلفن گزینه خوبی به نظر نمی رسد.

 

محتوای حرف ها و روند مطرح کردن پیشنهاد ازدواج را با خود تمرین کنید تا تسلط بیشتری پیدا کنید. تمرین کردن به شما کمک می کند که با اعتماد به نفس و اطمینان بیشتری حرف بزنید و تاثیر بهتری روی فرد مقابل داشته باشید.

و به پراکنده گویی نپردازید و با یک مقدمه کوتاه سر اصل مسئله بروید .

و برای او علت انتخابتان را توضیح دهید. همچنین برای او توضیح دهید که چه نقاط مثبتی را در او مشاهده کرده اید. خودتان را به او معرفی کنید و ویژگی ها و امکاناتتان را بیان کنید. اجازه دهید او نیز سوالاتش را از شما بپرسد و به سوالاتش واضح و صادقانه جواب دهید.

 

اگر رابطه دوستی یا خانوادگی بین شما از قبل وجود نداشته است، احتمالا دختر آشنایی چندانی با شما ندارد و برای جواب دادن به خواستگاری شما به زمان بیشتری نیاز دارد. فراموش نکنید که شما از قبل به ازدواج با او فکر کرده اید و مدتی او را زیر نظر داشته اید. به همین ترتیب، دختر نیز نیاز به بررسی، تحقیق و فکر کردن دارد.

برای جواب گرفتن دختر را تحت فشار قرار ندهید و اصرار نکنید که به شما جواب بدهد. این نشان می دهد که شما برای انتخاب و عقیده او ارزشی قائل نیستید و اجازه نمی دهید او با آزادی تصمیم گیری کند. بدین ترتیب، شانس شنیدن جواب منفی از او بیشتر می شود.

مدت زمان معقولی را (به خصوص در همفکری با دختر) تعیین کنید و تا آن زمان اجازه دهید که او به پیشنهاد شما فکر کند و آن را بررسی کند.

نه شنیدن از سوی دختر به معنی شکست یا خوب نبودن شما نیست. هر کسی معیارهای متفاوتی برای ازدواج دارد. نه شنیدن می تواند نشان دهد که دو نفر در کنار یکدیگر مکمل خوبی نیستند، اما در ارتباط با فرد درست همسر بسیار ایده آلی هستند.

 

نحوه ارائه پیشنهاد ازدواج به ارتباط قبلی شما و میزان آشنایی شما دو نفر با یکدیگر بستگی دارد. همچنین، برای خواستگاری کردن باید به سلیقه، فرهنگ و رسوم دختر نیز توجه کنید. خواستگاری در ملاعام و همراه با موزیک و سوپرایز از همکاری که ارتباط کمی با شما داشته است، نه تنها روش مناسبی نیست بلکه به احتمال زیاد با واکنش منفی او همراه می شود.

شاید این روش از نظر شما عاشقانه و به یاد ماندنی باشد، اما نظر دختر این طور نیست. در انتخاب روش خواستگاری سلیقه دختر شاید مهم تر هم باشد.

اگر رابطه شما رسمی بوده است و شناخت کمی از یکدیگر دارید، همه چیز را رسمی و بر اساس عرف برگزار کنید. خاطره های عاشقانه را می توان بعد از آشنایی بیشتر خلق کرد.

اما اگر رابطه دوستی بین شما وجود دارد و با دیدگاه و سلیقه دختر مورد نظرتان آشنایی دارید، انتخاب حلقه مناسب، سوپرایز کردن او، انتخاب یک موسیقی مناسب و دادن پیشنهاد ازدواج با جملات عاشقانه روش خوبی است.

 

در زمینه مشاوره پیش از ازدواج می‌توانید با دکتر فرشته موتابی، دکتر مهدی بینا، دکتر حمیدرضا رحمانیان، دکتر سامرند سلیمی، دکتر شهریار شهیدی و….. که از مشاوران تأیید شده سیمیاروم هستند، مشاوره داشته باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر دختر در مورد ازدواج

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید:

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

‘+item.title+’

دکتر عباس رمضانی فرانی

عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران

افسردگی کلمه‌ایست که زیاد با آن سر و کار داریم؛ چه درباره‌ی خودمان، چه اطرافیان. کتاب کوچک
افسردگی راهنمای شماست برای شناخت بهتر افسردگی و راه‌های کنار آمدن با آن. نسخه الکترونیکی این
کتاب را همین حالا، رایگان دانلود کنید.

دانلود کتاب روی کامپیوتر شما
آغاز
شد. کتاب کوچک افسردگی را همیشه می‌توانید در کامپبوتر خود نگه دارید و بخوانید.

این کتاب را همین حالا برای دوستان خود هم بفرستید:

لطفا
ایمیل را با ساختار درست وارد کنید

گالری ویدئویی سیمیاروم


دریافت هدیه 2022

تست اهمال کاری

تست افسردگی

چرخ زندگی

درمان افسردگی

درمان اضطراب

درمان وسواس فکری

دانشنامه اختلالات سلامت روان

شرایط و ضوابط مشاوره آنلاین

تلفن های اورژانسی حوزه سلامت روان

نتیجه گرفتن از جلسات مشاوره و تراپی

مشاوره ازدواج

زوج درمانی

مشاوره جنسی

مشاوره فردی

مشاوره کودک و نوجوان

وسواس فکری عملی

مشاوره مهاجرت

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

برای اجرای این برنامه لطفا جاوا اسکریپت دستگاه خود را فعال کنید

تعریف دختر خوب برای ازدواج برای هر مردی می تواند متفاوت باشد. بعضی افراد خوب و مناسب بودن یک دختر برای ازدواج را در مطیع و سازگار بودن او تعریف می کنند و بعضی دیگر دختران قدرتمند و مستقل را برای ازدواج می پسندند. اما با توجه به آمار طلاق های ثبت شده و علل آن تقریبا می توان به چند مورد به عنوان دیدگاه مشترک مردان نسبت به دختر خوب برای ازدواج پی برد. در هر صورت آنچه که در این رابطه مهم است، خودشناسی مردان از خود و انگیزه ازدواج آن ها است. یعنی مردان باید بدانند چه انتظار و تصویری از زندگی مشترک ایده آل در ذهن خود دارند تا بتوانند برای تحقق آن ذهنیات گام موثری بردارند. به همین منظور لازم است برای کسب آگاهی در این زمینه از افراد مجرب و یا مشاورین ازدواج یاری بخواهند. متخصصان روانشناس با بررسی لایه های درونی شخصیت افراد می توانند به حقایقی از ویژگی های شخصیتی و رفتاری آن ها برسند که ممکن است خود فرد نسبت به آن ها کاملا بی اطلاع باشد. به همین منظور می توان با مشاوره ازدواج به خودشناسی بیشتری در زمینه ازدواج رسید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره ازدواج کلیک کنید.

 

دختر خوب و زن مناسب در مرحله اول کسی است که شما او را دوست دارید. اما در مراحل بعدی لازم است با شناخت دقیق خود و دختر مورد علاقه تان، انتخاب آگاهانه و هوشمندانه‌ای داشته باشید. هر کسی ممکن است افراد نامناسب برای ازدواج را برای همسری برگزیند، اما با تعیین معیارهای مناسب در انتخاب همسر آینده خود باید دقیق‌تر عمل کنید. در این مطلب 23 ویژگی زن مناسب برای ازدواج را خواهید خواند.

نظر دختر در مورد ازدواج

اولین قدم در آمادگی زنان برای ازدواج شناخت خود است. زن باید بداند از زندگی خودش چه می‌خواهد و چه چیزهایی را دوست دارد. خودش و بدنش و جنسیتش را پذیرفته و از آن راضی است. به دنبال مکملی برای خود است و سعی نمی‌کند خودش را از نو به یک آدم دیگر تبدیل کند. پیشنهاد می کنیم در این زمینه، مقاله تاثیر خوشناسی در ازدواج را مطالعه فرمایید.

زن و شوهر لازم است حداقل در سلیقه و علاقه‌های خود به تفاهم نسبی برسند و به علایق هم احترام بگذارند. در بلند مدت عدم شباهت در سلایق زوجین، می‌تواند زمینه درگیری و ناراحتی‌های زیادی را فراهم کند. همچنین تفاهم در تیپ‌ها و ویژگی‌های شخصیتی موضوعی است که با دریافت مشاوره قبل از ازدواج میسر می‌باشد.

زنی که قصد ازدواج دارد می‌داند که از زندگی چه می‌خواهد. اگر قصدش جدی باشد، این را صریحا اعلام کرده و عمر خود را پای روابط بی‌هدف تلف نمی‌کند. با شما صادق است و اگر قصد ازدواج نداشته باشد رابطه را ادامه نخواهد داد. او آمادگی روحی برای ازدواج دارد و از حرف ازدواج و رویاپردازی‌هایش لذت می‌برد. زنی که قصد ازدواج نداشته باشد هیچ شرایط و محدودیتی برای طرف مقابلش قائل نمی‌شود و هیچ انتظاری از او ندارد.

هنگامی که شما به دنبال یک شریک برای زندگی هستید از این مطمئن شوید که او باهوش است. حتی باهوش‌تر از شما. زنان با اعتماد به نفس و باهوش توانایی ایجاد تغییرات اساسی در جهت وجه های مثبت زندگی را دارند و مادران توانمندی برای تربیت فرزندان شما خواهند بود.

زنی که آمادگی ازدواج دارد می‌پذیرد که باید تفاوت‌هایی را در خود و زندگی‌اش به وجود بیاورد. برای رابطه با دوستان بعد از ازدواج و سایر روابط معاشرتی خود با شما مشورت می‌کند و تمایل دارد که به یک نقطه مشترک برسید. رفتارش در میان عموم بالغانه و محترمانه و کنار شما صمیمی و مهربان است و خود واقعی‌اش را به نمایش می‌گذارد.

زن بد دهن، بی‌ادب و بداخلاق اصلا برای ازدواج مناسب نیست. زن شما در آینده مادر فرزندان شماست. اگر او بداخلاق و بد دهن باشد هرگز نمی‌تواند فرزند خود را به خوبی تربیت کند. توجه به ویژگی های رفتاری در ازدواج بسیار ضروری است. صبر، ادب، لطافت در کلام و رفتار، بخشش و گذشت، فداکاری، وفاداری و پشتکار برخی از ویژگی‌هایی است که زن لازم است برای داشتن آن‌ها تلاش کند تا بتواند به فرزندان خود آموزش دهد.

زنی که می‌خواهید با او ازدواج کنید باید از نظر شما فوق العاده به نظر برسد. به قول معروف باید حس کنید که برایش می‌میرید و نمی‌توانید بدون او زندگی کنید. از نظر شما جذاب و زیبا و دوست داشتنی است و حاضر نیستید او را با کسی عوض کنید.

زنی که خارج از رابطه با شما، از زندگی‌اش رضایت و دوست داشته باشد، می‌تواند شما را نیز دوست داشته باشد. زنی که به شما و احساستان نیاز داشته باشد برای ازدواج مناسب نیست، بلکه او با عزت نفس کامل از شما می‌خواهد عاشقش باشید و به او توجه کنید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دختر خوب و زن مناسب برای ازدواج، داشتن صداقت است. هیچ چیز مثل دورغ و پنهان کاری در ازدواج نمی‌تواند باعث فروپاشی بنای یک زندگی شود. پس از این مورد مطمئن شوید و شما هم سعی کنید با صداقت خود، اهمیت این ویژگی را برای همسر آینده خود روشن کنید.

زن زندگی، نسبت به آینده و پیشرفت خوش بین است. او از اهداف شما حمایت می‌کند و نگران آینده است. برای پیشرفت شما و خودش تلاش می‌کند و به شما کمک می‌کند تا تمام پتانسیل‌های خود را ارائه دهید و بهترین خود باشید.

زنی که برای ازدواج آمادگی دارد، لج باز و یک دنده نیست. او قادر است در شرایط بحرانی، برای بهبود روابط عاطفی از برخی تمایلات خود بگذرد و با شرایط متفاوت کنار بیاید. اگر به اجبار از چیزی که دوست دارد محروم شود، زمین و زمان را به هم نمی‌دوزد و سعی می‌کند با موقعیت جدید سازگار شود.

زنی که آمادگی ازدواج دارد، بخشنده و مهربان است. به نیازهای دیگران اهمیت داده و نفع جمعی برایش مهم است. نیازهای زندگی خود را می‌داند و می‌تواند شرایط مناسب را برای کارهای خیر و عام‌المنفعه تشخیص دهد. خسیس و خودخواه نیست و به درد هم نوعان خود اهمیت می‌دهد.

دختر خوب و مناسب برای ازدواج، شما را با تمام معایب و ناتوانی‌هایتان می‌پذیرد و در صورت امکان برای اصلاح آن‌ها تلاش می‌کند. در این مورد لازم است مرد نیز معایب خود را بپذیرد و در این مسیر رو به روی همسر خود قرار نگیرد. اصلاح خصلت‌های بد شما و بهبود رابطه زناشویی برایش مهم است و تسلیم نمی‌شود. کسی که برای بهتر شدن شما تلاش می‌کند، قطعا شما را دوست دارد.

زنی که توانایی مراقبت از دیگران را داشته باشد، یکی از ویژگی‌های مهم زنانه را دارد. او باید راه‌های مراقبت از خودش و خانواده‌اش را در هنگام بیماری بداند و نسبت به آن حساس باشد.

زنی که برای ازدواج آماده باشد، می‌تواند در هنگام مشاجرات آرامش خود را حفظ کند و برای آرام کردن همسر خود تلاش کند. اگر عصبانی است، خشم خود را کنترل می‌کند و هنگام عصبانیت شما، همراهیتان نمی‌کند و سعی می‌کند آرامش را به محیط برگرداند.

زنی که به وضعیت مالی شما اهمیت نمی‌دهد و هیچ انتظار مالی ندارد، به احتمال زیاد شما را دوست ندارد. منظور توقع زیاد یا پول پرستی نیست. بلکه زن لازم است نسبت به پیشرفت مالی شما حساس باشد و از شما بخواهد تا درآمد خود را افزایش دهید و توانایی مدیریت مالی خودش و شما را داشته باشد.

زنی که می خواهید با او ازدواج کنید باید کاملا مورد اعتماد شما باشد و حس وفاداری به همسر را بتوان در رفتار و عقاید او  درک کرد. اگر به دختر مورد نظرتان شک دارید، باید شک را برطرف کرده و به یک اعتماد متقابل برسید. هیچ رابطه‌ای با شک و بی‌اعتمادی پایدار نخواهد بود.

زن، به دلیل طبیعت فیزیکی و توانایی فرزند آوری، لازم است که از نظر جسمانی در وضعیت مناسبی باشد و نسبت به سلامت خود و شما بسیار حساس باشد. به بهداشت و تناسب اندام خود اهمیت دهد. همچنین همسر شما باید از نظر روانی در وضعیت مناسبی باشد. افسردگی، اضطراب یا وسواس از اختلالات بسیار عمده‌ای هستند. اگر همسر مورد نظر شما در دوره‌ای این مشکلات را تجربه کرده است، بدانید که طبیعی است. برای مطالعه مقاله بهداشت روانی در ازدواج کلیک کنید.

دختر خوب و مناسب ازدواج به خانواده خود احترام می‌گذارد و نسبت به آن‌ها عاطفه و تعلق خاطر دارد. زنی که بتواند از خانواده‌اش دست بکشد، حتی بخاطر شما، او نسبت به بنیان خانواده تعلقی ندارد و ممکن است در آینده با شما نیز به مشکلات متعددی بر بخورد.

دختر آماده ازدواج به مــادر شدن علاقمند است و مهارت برقراری با بچه ها را دارد. البته قبل از آن باید در مورد داشتن فرزند و حتی تعداد آن با طرف مقابل خود به توافق برسید و در مورد عدم تفاهم، درباره ازدواج جدی‌تر فکر کنید.

یکی از دلایل اصلی طلاق، نارضایتی و عدم تفاهم جنسی با همسر و توانایی‌های جنسی همسر است. لازم است که درباره علایق جنسی خود به تفاهم برسید.

زن، برده شما نیست که بی‌چون و چرا از شما تبعیت کند. زن خوب اعتماد به نفس دارد و شما را برای تصمیم‌ها، رفتار و درخواست‌های اشتباهتان به چالش می‌کشد. البته اینکه لازم است از همسر خود حرف شنوی داشته باشد قابل انکار نیست، اما زن خوب به هویت مستقل خود دست پیدا کرده و زندگی زناشویی را از یک رابطه ارباب برده‌ای متمایز می‌کند. زنی که در هر حال از شما پیروی و اطاعت می‌کند، نمی‌تواند در مواقع بحرانی زندگی خود را نجات دهد.

طبق قانون انجام امور خانه بر عهده زنان نیست. اما این مسئله به صورت عرفی و از دید جامعه پذیرفته شده نیست. یعنی عرفا این زنان هستند که انجام امور خانه را در دست می گیرند. بنابراین او لازم است که توانایی مدیریت منزل و انجام کارهای خانه را آموخته باشد. او باید آشپزی را در حد مناسبی بلد باشد. البته لازم است که با تقسیم وظایف در خانه، شوهر نیز در کارهای خانه و آشپزی دستی داشته باشد و همه مسئولیت ها را گردن همسر خود نیاندازد، مخصوصا اگر زن شاغل باشد، نیاز است که کارهای منزل به صورت حداکثر اشتراک انجام شود. برای آگاهی از ویژگی های زنان خانه دار موفق کلیک کنید.سخن آخرازدواج یک امر پیچیده است که اگر با هوشیاری نسبت به آن اقدام نشود می تواند مشکلات عدیده برای افراد به وجود آورد. گذشته از تمام مواردی که در این مقاله ذکر شد، نکته مهم قابل تامل دیگر توجه به مهارت و نحوه برخورد مردان در خصوص کنار آمدن با گذشته همسر است. ممکن است زنان قبل از ازدواج، روابطی را تجربه کرده باشند. مانند آشنایی با افراد دیگر و یا تجربه یک دوران نامزدی ناموفق. مردانی که نسبت به این موارد حساسیت های ویژه دارند باید نسبت به این موضوع دقت کافی داشته باشند.در این شرایط مشورت با مشاورین روانشناسی می تواند در حل این مشکل موثر باشد. مردان با بیان نقطه نظرات خود در این خصوص برای مشاور میزان توانمندی در کنترل احساسات خود را مشخص می کنند. مشاور می تواند با توجه به ویژگی های فردی هر شخص نسبت به اینکه او می تواند با چنین شرایطی کنار بیاید یا نه اظهار نظر خواهد کرد.مرکزمشاوره حامی هنر زندگی می تواند در این زمینه یاریگر شما باشد. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

سن مناسب برای ازدواج واقعا محدود به یک عدد خاص نمی‌شود. ممکن است 20 سالگی واقعا زمان مناسب برای ازدواج یک فرد باشد در حالی که فردی دیگر حتی در 35 یا 40 سالگی نتواند ازدواج کند. اصل تفاوت‌های فردی می‌گوید که سن و زمان مناسب برای ازدواج برای هر فرد چه زمانی است.نظر دختر در مورد ازدواج

آشنایی با ویژگی‌‌های رفتاری در ازدواج به شما کمک می‌کند که بتوانید در زندگی مشترک خود اختلافات و تعارضات کمتری را تجربه کنید. مهم ترین ویژگی‌های رفتاری شامل صداقت، درک و احترام متفابل، مسئولیت پذیری، توانایی کنترل هیجانی و میزان وابستگی است. 

ثبت دیدگاه فقط برای اعضای سایت امکانپذیر است. لطفا
ثبت نام کنید.

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و … می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران…

با عضویت در خبرنامه، از جدیدترین و بهترین کتاب ها و مقالات روانشناسی اطلاع پیدا کنید…

© کلیه حقوق برای حامی هنر زندگی محفوظ می باشد. انتشار مقالات با ذکر منبع بلامانع می باشد.

از طرفی افزایش پیچیدگی های زندگی و مسئولیت پسران و از سوی دیگر خواسته های زنان از عوامل کاهش دهنده امار ازدواج در ایران محسوب می شود حال انکه معیار دختران برای پذیرفتن یک مرد ایده آل برای زندگی مشترک چیست می تواند ابعاد گوناگونی را در برگیرد .مدت هاست مسئولان خبر از کاهش آمار ازدواج می دهند و عده ای این کاهش را دلیل تغییر اهداف زندگی دختران و معیارهای آن ها برای ازدواج می دانند و با اصطلاح سخت گرفتن در مورد این معیارها صحبت می کنند. این گروه عموماً بر این اعتقادند که گرایش دختران به دانشگاه و حضور اجتماعی آن ها باعث بروز هویتی شده که امکان پذیرش هر مردی را در زندگی خود ندارند و همواره به دنبال فردی در سطح خود یا حتی بالاتر هستند و به دلیل پیچیدگی های راه پیشرفت پسران از جمله تحصیلات، سربازی، اشتغال و درآمد مناسب، دختران با داشتن جایگاه مناسب نمی توانند با همتایان خود ازدواج کنند. حال سؤال اینجاست که مرد ایده آل و مرد مناسب ازدواج از نظر دختران چه ویژگی هایی دارد؟ 

مردان نیز برای زنان ابژه جنسی شده اند 

از طرفی عضو هیأت علمی دانشکده علوم اجتماعی معتقد است که امروزه زنان هم فاعلیت شان زیاد شده است. البته تاحدی هم فرهنگ جهانی به این سو حرکت کرده است. فیلم ها یا تبلیغات بازرگانی را که نگاه کنیم، برخلاف دهه های گذشته که صرفاً زن در مقام ابژه جنسی قرار می گرفت، مرد هم در مقام ابژه جنسی قرار می گیرد. این امر نشان می دهد که زنان هم در حوزه عمومی هر چه بیشتر به مردان به عنوان یک ابژه جنسی نگاه می کنند. همین نگاه باعث شده مردان هم سعی داشته باشند ابژه های جنسی خوبی برای زنان باشند. مثلاً بخشی از اقبال گسترده پسرهای ایرانی به بدن سازی ناشی از همین نگاه جنسی زنان به مردان است.

شکل گیری ارزش های مادی برای ازدواجهمسر ایده آل به معنای تصوری که جوانان از ویژگی های فرد موردنظرشان جهت ازدواج در ذهن خود می سازند، به کار می رود. در واقع وقتی از معیارهای ازدواج صحبت می کنیم، منظور همان تصورات ذهنی فرد از همسر مطلوبش است. دکتر احمدنیا؛ جامعه شناس و عضو هیأت مدیره انجمن جامعه شناسی ایران در مورد تحقیقی در سطح تهران در رابطه با معیار ازدواج جوانان تصریح کرد که هم دختران و هم پسران ظاهر و ثروت را در اولویت ها مطرح می کردند. ارزش های مادی در هر دو جنسیت شکل گرفته است. در این پژوهش معیارهای ایده آل برای ازدواج را پرسیدم و همه افراد ابعاد معنوی، صداقت، ایمان و پاکدامنی را بیان کردند، اما در عمل برای پسران در درجه اول زیبایی ظاهری و در رتبه های بعدی ثروت دختر اهمیت داشت و دختران ثروت را در اولویت قرار می دادند و ظاهر را در اولویت دوم می گذاشتند.اخلاق، مهم ترین معیار دخترانهمانطور که نتایج تحقیقات احمدنیا نشان می داد، زمانی که معیارهای ازدواج پرسیده می شود همه افراد ابعاد معنوی را بیان می کنند اما بسیاری از دختران معقدند این معیارها صرفاً برای همسر مناسب بیان می شود و طبیعتاً مرد ایده آل ویژگی های بسیار برتری دارد.نظر دختر در مورد ازدواج

منصوره، 33 ساله و دارای مدرک کارشناسی ریاضی محض است. او در مورد ویژگی های مورد نظرش برای انتخاب همسر مناسب می گوید:«مهربون، صمیمی، محکم (طوری که بشه بهش تکیه کرد)، خوش رو، شوخ، اهل مدارا، صبور و هرچه خوبی را داشته باشد. از نظر ظاهر تا حد معمول باشد که به دل بشیند».

ترلان، 22 ساله، معلم و دانشجوی ژنتیک معتقد است:«از نظر خلقیات آدمیزاد ناخودآگاه تمام حسن های رفتاری را دوست دارد؛ مهر و محبت، ادب و نزاکت، صبر و شکیبایی (دیر عصبانی شدن) مخصوصاً این که پدر من به خاطر دیابت زود عصبانی می شود و این قضیه در ذهنم پررنگه، تعادل روانی، صداقت، انجام دادن واجبات مثل خودم نه کمتر نه خیلی بیشتر و جدی تر (در حد نماز و روزه)».

در زمینه خلقیات تأکید بسیاری از دختران روی عصبی نبودن مرد است. سونا، 32 ساله، دارای مدرک کارشناسی ارشد آموزش زبان آلمانی می گوید:«مرد باید تا حدی مهربون و صبور باشد. مرد عصبی به هیچ دردی نمی خورد. در هر شرایطی آداب معاشرت را رعایت کند».

فائزه 21 ساله هم معتقد است:«مرد باید صبور، مسئولیت پذیر، شجاع و انتقادپذیر باشه. عجول و لوس نباشه. صادق باشه؛ این که قبل از ازدواج چی بوده مهم نیست، ولی بعدش حتماً باید با هم صادق باشیم. متعهد باشه یعنی وقتی قولی داد، پاش بایسته، مثلاً همسرت قول می ده در سخت ترین لحظه ها کنارت باشه، ولی نباشع یعنی متعهد نبوده».مردی که خیانت نکنداهمیت موضوع خیانت نیز در صحبت های دختران شنیده می شود؛ به طوری که بهدخت 21 ساله و دانشجوی مهندسی عمران اهمیت ویژه ای برای تعهد قائل شده و می گوید:«در روزهایی که خیانت یک مسأله فراگیر شده این موضوع برایم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تا زمانی که مطمئن نشوم که به اصول اخلاقی پایبند نیست نمی توانم با مردی ازدواج کنم. بقیه موارد مثل شغل و درآمد و تحصیلات و خانواده در حد متوسط برایم قابل قبول است، فقط و فقط تعهد و پایبندی به مسائل اخلاقی اش برایم خاص و ویژه است». 

 عدم دخالت خانواده مرد، معیاری قابل تأمل بسیاری از دختران بر اهمیت ویژگی های خانواده مرد در انتخاب همسر تأکید دارند و معتقدند دو خانواده باید با هم تناسب داشته باشند اما عموماً ترجیح می دهند خانواده در زندگی شان دخالتی نداشته باشد. فائزه 21 ساله می گوید:«خانواده فرد باید به شکلی باشند که در مسائل زناشویی دخالت نکنند و نظر ندهند. خلافکار نباشند. معتاد نباشند. از پسرشان حمایت مالی بکنند. عروس را واقعاً دوست داشته باشند نه ظاهری. بیشتر از وظیفه ام از من توقع نداشته باشند. مثلاً وظیفه ندارم در خانه شان کار کنم. وظیفه من همان وظایف شوهرم است».

ترلان، 22 ساله هم معتقد است:«خانواده همسرم از نظر تحصیلات و فرهنگ باید تقریباً هم کفه خانواده خودم باشند؛ مثلا اگر در خانواده ما مردسالاری است (نه به شکل زننده) مثل خانواده های سنتی، آنجا هم همین باشد. چون من یاد نگرفتم امور خانه را در دستم بگیرم و همیشه به عهده پدرم بوده و من تقریباً به سبک مادرم بزرگ شدم. خانواده منطقی و پرمحبتی داشته باشند. از نظر مذهبی هم به نظرم باید کاملاً مشابه باشیم یا حداقل تفاوت ها خیلی جزئی باشد». 

تعاریف مختلف از وضعیت مالی متوسطبراساس پژوهش احمدنیا ثروت مهم ترین معیار ازدواج دختران در تهران شناخته شده است. در این رابطه بسیاری از دختران معتقدند وضعیت مالی و درآمدی مرد باید در حد متوسط باشد اما در بررسی های جدی تر تعریف متوسط از دید هرکدام متفاوت است.

ترلان، 22 ساله می گوید:«به نظرم اگر دختر در سطح متوسط مالی بزرگ شده پسر هم نباید از او کمتر باشد چون بعداً در زندگی توقعاتی در حد معمول دارد که اگر برآورده نشود، ناخودآگاه تأثیر منفی می گذارد. ایده آل از نظر مالی برای من در همین حد است».

حوریه، 25 ساله و شاغل نیز معتقد است:«مرد باید از شرایط کاری متعادل و بیمه برخوردار باشد و ظاهری متناسب داشته باشد. چون الان در جامعه این موارد همه گیر شده و معمولاً کار و ظاهر را در کنار هم قبول می کنند».

سونا 32 ساله با تأکید بر این که بسیاری از زوج ها در ابتدای ازدواج ناخواسته صاحب فرزند می شوند، می گوید:«وضعیت مالی حداقل طوری باشد که بتواند زندگی خودش، همسرش و یک بچه را تأمین کند. مردی که نتواند خرج خودش و همسرش را بدهد، چطور می تواند بچه دار شود؟!»تعریف زیبایی ظاهر از نظر دخترانترلان 22 ساله ظاهر را جزو معیارهای ایده آل خود قرار نمی دهد. او می گوید:«از نظر ظاهر فکر می کنم جنس مذکر همین که به دل بشیند کافیست یا کمی جذابیت داشته باشد. به هر حال در ایده آل هایم هیچ وقت به جزئیات ظاهر توجه نکردم. بیشتر به خوش پوشی و مرتب بودن دقت کردم». اما سونا، 32 ساله خوش لباس و خوشتیپ بودن را برای ظاهر مرد مناسب می داند.

طاهره 26 ساله و کارمند بانک از ظاهر همسرش تنها قد بلند برایش ملاک است و می گوید:«هیچ وقت ظاهر برام مهم نبوده. چون خودم قد بلندی دارم تنها به قد بلند خواستگارانم توجه می کردم».

 بر اساس معیارهای تضمین کننده سلامت ازدواج کنیدشیرین احمدنیا معتقد است که نسل جوان انتخاب گرتر و فعالانه تر در مسیر زندگی خود تأثیرگذاری می کنند و در همسرگزینی دامنه انتخاب شان وسیع تر شده است. سطح سواد در جامعه ما در چند دهه اخیر برای هر دو جنس افزایش پیدا کرده، اما برای دختران شتاب بیشتری داشته است. از طرفی با ورود دختران به عرصه تحصیلات تکمیلی مواجه هستیم که به دلیل گسترش حضور دختران، حتی در برخی رشته ها مانند پزشکی سهمیه بندی قایل شده اند. بنابراین با نسل جدیدی از دختران مواجه هستیم که تحصیل کرده هستند و در نتیجه ایده آل های شان تغییر کرده است.

این جامعه شناس به توصیه در خصوص معیارهای صحیح ازدواج پرداخت و تصریح کرد که توصیه ما به ازدواج با شریک زندگی مناسب بر اساس معیارهای تضمین کننده سلامت افراد است. از هر کسی بپرسید که بهترین معیارهای ازدواج چیست، همه را به جز سلامت مطرح می کند. در حال حاضر باید نگران سلامت افرادی باشیم که در تجرد می مانند یا وارد رابطه های کاذب می شوند. نتایج پژوهش ها نشان داده است که افراد متأهل نسبت به افراد مجرد سالم تر هستند؛ زیرا انواع مکانیسم ها به سلامت کمک می کنند؛ البته در شرایطی که انتخاب درستی صورت گرفته باشد. باید کمک کنیم ازدواج ها با مبانی درستی انجام شود. در جامعه شناسی بر عوامل افزایش دهنده شانس موفقیت در ازدواج تأکید می کنیم تا با این روش آمار طلاق کاهش یابد. اگر می خواهیم با مسأله نسبت های فزآینده تجرد ناخواسته مقابله کنیم، باید فکر کنیم که چرا فرد تمایل به ازدواج ندارد و باید تلاش کنیم نگرش ها نسبت به ازدواج تغییر مثبت کند و ترس ها و نگرانی های فعلی از بین برود.نی نی سایت

نظر دختر در مورد ازدواج
نظر دختر در مورد ازدواج

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *