نظرات در مورد صرافی کریپتولند

نظرات در مورد صرافی کریپتولند
نظرات در مورد صرافی کریپتولند

وضعیت مالباختگان صرافی کریپتولند هنوز در هاله ای از ابهام است در حالی که مسئولان قضائی قول همکاری داده اند، با این حال مدیران این صرافی به بهانه های مختلف کاربران این صرافی را در بلاتکلیفی نگهداشته اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، بازداشت سینا استوی مدیرعامل صرافی کریپتولند در ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری به جرم کلاهبرداری موجی از نگرانی ایجاد کرده بود در همان زمان عباس آشتیانی رئیس وقت کمیسیون بلاک چین و رمز ارز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفته بود: «مردم نگران دارایی‌ های دیجیتال خود نباشند. طبق شنیده‌ها و مذاکرات انجام شده دارایی دیجیتال مردم بعد از بررسی سوابق تراکنش‌ها و صحت تراکنش‌های سکوی کریپتولند به آن‌ها باز خواهد گشت.»

پس از دستگیری مدیران مختلف صرافی ” کریپتولند ” به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور اعلام شد تمامی کاربران باید برای تعیین تکلیف سرمایه‌شان، اطلاعات و جزییات دارایی خود را در مورد میزان سرمایه موجود در این صرافی به طور کامل در سایت گرداب وارد کنند. در همین راستا مقامات قضایی این پرونده اعلام کرد: کاربران به منظور دریافت دارایی‌هایشان باید با مراجعه به وبسایت کریپتولند، که حالا به «سامانه عودت دارایی کاربران کریپتولند» تبدیل شده، مشخصات و دارایی خود را برای شروع حسابرسی وارد ‌کنند تا بتوانند با مراجعه به این سامانه از وضعیت تایید لیست دارایی‌های خود مطلع شوند.

با این حال کاربران کریپتولند هنوز دارایی خود را دریافت نکردند و در طول ماه‌های گذشته چندین بار دست به تجمعات اعتراضی زیادی برای بازپس‌گیری دارایی خود برگزار کردند و  مقامات قضایی نیز بارها برای برگرداندن پول کاربران وعده دادند اما تا کنون هیچ کدام از وعده‌ها محقق نشد.

شرکت یکتا اکسیر سبز که با نام تجاری کریپتولند از سال ۱۳۹۶ در زمینه بلاکچین و رمزارزها فعالیت داشته و جزو اولین صرافی‌های رمز ارز در ایران بود و بیش از ۲۰۰ هزار کاربر داشت که همان زمان با این اتفاق و مسدود شدن صرافی رمزارز کریپتولند، فعالیت این صرافی به حالت تعلیق درآمد و از آن زمان امکان واریز و برداشت پول و دسترسی به دارایی‌های دیجیتال برای کاربران مسدود شد. در آخرین وضعیت رسیدگی به درخواست‌های کاربران صرافی کریپتولند اعلام شد: با دستور قضایی و همراهی و نظارت عوامل انتظامی، آقای سینا استوی نسبت به آماده سازی و فعال نمودن سایت صرافی کریپتولند جهت دسترسی کاربران به دارائی‌های خود، مشغول بوده و به زودی پس از رفع موانع فنی سایت جهت دسترسی کاربران بازگشایی خواهد گردید.نظرات در مورد صرافی کریپتولند

ذبیح الله خداییان سخنگوی قوه قضائیه در شهریورماه خبر از توزیع ۱۳۰ میلیارد تومان به زیان‌دیدگان کرپیتولند داده بود، گفت:« در پرونده کریپتولند حدود هشت نفر بازداشت هستند و افراد زیادی در این پرونده متضرر شده‌اند. این شبکه حدود ۲۸۹ هزار نفر کاربر داشته است و میزان مطالبات آن‌ها بیش ۲۰۰ میلیارد تومان است. با کمک سازمان اطلاعات سپاه و دادسرای تهران اقدامات خوبی در جهت شناسایی متهمان و اموال آن‌ها جهت توزیع بین مالباختگان صورت گرفته است.»

در اواخر آبان ماه خبری درباره آزادی سینا استوی مدیر عامل صرافی کریپتولند منتشر شد و او سپس مدعی شد «در حال توسعه زیرساخت صرافی کریپتولند برای پرداخت دارایی کاربران است و کاربران قدیمی نیز می‌توانند برای جبران ضرر دو ماه بدون کارمزد از خدمات صرافی استفاده کنند.»

براین اساس تعداد 6 نفر از نمایندگان کاربران جهت اطلاع از روند کار صرافی و بیان خواسته ها و نظرات کاربران و مشاهده میدانی شرایط ، موفق به دیدار با سینا استوی شدند. نمایندگان کاربران صرافی کریپتولند اعلام کرده اند که « راه اندازی سایت و بازگشایی صرافی به طور کامل و در شرایطی که تمامی ملاحظات امنیتی شبکه جهت دسترسی ایمن و تحت کنترل و پایش برای دسترسی آنان به وجوه ریالی و ارزی حداقل ظرف چند هفته آینده امکان پذیر نخواهد بود، زیرا دفتر و محل سایت اصلی صرافی که زیر ساختهای فیزیکی و سخت افزاری مورد نیاز اولیه استارت کار در آنجا قرار داشته ، طی ماههای گذشته به مالک اصلی تحویل گردیده و مالک نیز اقدام به واگذاری محل به مجموعه ای دیگر نموده، زیر ساختهای فیزیکی و سخت افزاری را واگذار کرده است و تا کنون رایزنی و پیگیریها از طرف آقای استوی در خصوص بازپس گیری محل مورد اشاره ( که در یک قلم فقط بیش از ده کیلومتر کابل کشی جهت سیستمهای موجود در آنجا وجود داشته است) نتیجه بخش نبوده است. همچنین به دلیل مسائل امنیتی که از طرف مقام محترم قضائی عنوان شده تا کنون اجازه دسترسی مستقیم مدیر عامل صرافی کریپتولند به منابع مالی و حسابهای بانکی برای ایشان میسر نشده که این مسأله نیز مستلزم پیگیری جدی است تا ان شاالله با همراهی و مساعدت مسئولین محترم قضائی و دستیابی به راهکاری معقول و قانونی ، نهایتا این مشکل نیز در اسرع وقت رفع شود تا منابع مالی مورد نیاز صرافی تأمین شود. در این خصوص پیشنهاد مدیرعامل صرافی کریپتولند این بود که جهت اطمینان خاطر کاربران و اطلاع میدانی از شرایط صرافی در طول هفته و با هماهنگی قبلی هر سری تعدادی از کاربران در صرافی شخصا حضور یافته و بیننده و شنونده  شرایط باشند.

یک کارشناس حوزه ارزهای دیجیتالی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج در خصوص راهکار حل این مشکل گفت: باید توجه داشت که اپلیکیشن های صرافی داخلی همه بصورت اوپن سورس یا با گرفتن یک API از خارج کار می کنند و قابلیت جایگزینی توسط سایر صرافی های دیگه را دارند. البته نباید فراموش کرد که این صرافی حتی با وجود چندین سرور نیز می تواند به فعالیت قبلی خود بازگردد، در واقع ابتدای کار می تواند با ایجاد کیف پول از سرمایه کاربران صیانت کرده و مشخص شود هر کدام از آنها چقدر دارایی دارند و بعد بحث انتقال دارایی رمزارزی به کیف پول های خارج از این صرافی اجرا شود، این روند می تواند بدون انجام هرگونه معامله یا واگذاری دارایی ها باشد تا از این طریق تراکنش قابل کنترل باشد از طرف دیگر این صرافی هنوز زیرساخت های لازم برای انجام صدها تراکنش در ثانیه را ندارد. حال باید دید که اگر مسئولان دغدغه حل مشکل مردم را دارند آیا زیرساخت های حقوقی لازم برای اجرای این عمل را فراهم می کنند یا خیر!؟

من که زندگیم نابود شد .پولامونو پس بدین .بااین کار دولت فقط به خودش ضرر زده چون الان هیچ کس سرمایه گذاری تو صرافی ایرانی نمیکنه همه مردم پولاشونو به خارج میفرستن

زندگی منم نابود شدددد دآقا دیگه بسههههههه بخدا این راهش نیست بیشتر از 7 ماه شد چرا کسی رسیدگی نمیکنههههههههه بخدا کم مونده برم زندان

تازه بعد این همه وقت فهمیدن مالک محل همه وسایل و ملک رو واگذار کرده؟؟؟؟!!!! عججججب… مقلطه تا کی آخه؟! تورو به همون خدایی که خودتون بهش اعتقاد دارین تکلیف مردمو روشن کنید.

از خدا میخوام به مسئولین کمی شرف بده
آمین

چرا خبری از عودت پولها نیست.
تورو خدا یه کاری کنین تو این اوضاع گرونی احتیاج به سرمایم ن داریم

با دستگیر شدن آقای استوی مردم را بیچاره کردن

من که نابود شدم خاک کجا رو به سرم بریزم باور کنید من نمیدونستم سیگار چیه ولی این ۷ ماه روزی دو پاکت سیگار میکشم خاهش میکنم از شما هرکس باشه مدیر باشه ریس باشه پول مار پس بدید

صرافی مشغول بکار بود طرف را گرفتید و سپس آزادش کردید. خب اگه بیگناه بوده چرا گرفتیدش؟ اگه گناهکار بوده چرا رهاش کردید بدون اینکه ضمانتی بابت پرداخت بدهی هاش به مردم داشته باشه. الان یکماهه تو سایت صرافی نوشته منتظر خبرهای خوش باشید. حتما باید منتظر باشیم تا مثل خاوری فراریش بدید بره کانادا و خبر خوش بده که من کانادا هستم؟

همه این بازیا واسه کسریاتونه مسول بیخرد ماه ها مردم و سر کار گذاشتید لعنت بهتون

هيچ تخلفي صورت نگرفته بود موضوع فقط سرقت پول مردم بعد سلطان بيت كوين درست كردن و اعدام سلطان خود ساخته بيت كوين و پول مردم رو بالا كشيدن بود!!! اين كاريه كه تو همه پرونده ها مي كنند..مگه اعدام مردم بيچاره براي ما پول ميشه!!!!؟؟؟ اگه اينجوريه كه سر شهيد شدن سردار سليماني و سردار فخري زاده همه شما مسسوولين نظام رو بايد 60 بار اعدام كرد كه با بي كفايتي در محافظتشون باعث شهادتشون شدين!!با اين نوع فلسفه قضايي پس سر اون همواپيماي اوكرايني نبايد يك نفر از شما رو زنده گذاشت كه!!!

هیچ کلاهبرداری در کار نبود داشت کار می‌کرد، هدف بلوک کردن و بالا کشیدن پول مردم بود ، مثل بورس
سرمایه خیلی بیشتر از این ارقام بوده

آقا خدا وکیلی یکی چرا جواب نمیده سال تموم شد ولی این متن سینا استوی هنوز همنجوریه
میخایم صدسال دیگه هم برنگردی با اون خبرای خوبت
قبلش هم که قاضی پرونده و سایر مسئولین به ریش ملت میخندیدن
مسئولین قوه قضاییه اگه راست میگفتن که قبل از اینکه بذارن این یارو متن و بیانیه بده باید حسابای مردم رو تسویه میکردن
خدا وکیلی اینو دیگه به اشتراک بذار تا الان ده تا پیامم رو بلاک کردین و پخش نکردین هیچ حرف غیر قانونی هم نزدم

واقعا ینی تو این همه کارمند برو بیا هزینه ها حقوقها این همه دم از اسلام و علی منش بودن یکی تو این سیستم نییییییست ؟ جواب ملت و دنبال کار ملت باشه ؟ ینی یکی از این رییس روسا از خدا نمیترسه ؟ نمیگه فردای امروز چی باید جواب بدم ؟ هیچی هیچی ینی باید همه کارهای ارگانها و وزارتها و مجموعه ها رو اطلاعات سپاه انجام و پیگیر باشه ؟ این همه حقوق خدم هشم و کارمند و رییس هیچکدوم پیگیر کار مردم نیست

هدف فقط گرفتن پول مردم بود. همیشه یه بازی جدید هست که سر ملت کلاه بزارن. تکلیف این مردمی که زندگیشون نابود شد چیه؟ این خبر خوشی که آقایون در صفحه اصلی سایت گذاشتن تا چه حد میتونه خوب باشه که فشاری که این مدت رو مردم آوردن بخواد جبران بشه؟ چه خبری میتونه این ضرری که متحمل شدیم رو جبران کنه؟

اینا همش نقشه است ،
آخرش اینو فراری میدن ، دولتم پولارو میکشه بالا. ما که نابود شدیم. ایشالا اینام نابود شن.

نیاز مبرم به اون چندرغازی که در صرافی بود داریم. دردمونو به کی بگیم؟ اصلا کی این پیامارو می خوونه؟

طرف با ارز دولتی رفته دسته بیل وارد کرده نه کاریش داشتن نه دارش زدن نه تونستن حرفی بهش بزنن .یک صرافی تو ایران بود که صاحبش تو ایران بود و شغل ایجاد کرده بود و مردم هم بهش اعتماد داشتن .این آقای استوی هم باید مثل کسای دیگه میرفت بیرون ایران و اونجا کار میکرد و پول مردم و میخورد و دستتونم به هیچ جاش نمیرسید .یک نفر هم که داره درست کار میکنه شما نمیذارید .من موندم مگه همین آقای رئیسی توی قوه قضائیه نگفتند کارها را سهل کنید برای مردم .پس چی شد .این آقای استوی این پولها براش پول نیست و فقط جت شخصیش ده ها برابر کل این مبالغ می ارزه پس من خودمو مال باخته نمیدونم و از اولم که سرمایه گذاری کردم آقای استوی گفت حرفش ضمانت هست و ما هم قبولش داریم .مشکل این آقا اینه که میخواد شغل ایجاد کنه و باعث رشد ایران بشه و تا فراریش ندن دست بردار نیستند

کار رو برای دزد ختلاس گر راحت کنن قطعا منظورشون این بوده تا راحت تر دست تو جیب مردم کنن و نداشته هاشونم ازشون بگیرن

گویا دیگه تموم شد .خبری هم که نیست بریم یه جا دیگه سرمایه گذاری کنیم یه دزد دیگه پول دار بشه.

http://www.moroornews.com

پنل اینستاگرام

22

تمامی حقوق برای خبربان محفوظ است. © ۱۴۰۰

جزییات افزایش سرمایه چند شرکت بورسی(کلیک کنید)

لیست نمادهای بورسی لیست کارشناسان بورس

شتران خساپا ثفارس های وب خصدرا خاور لکما چکاپا کبافق فزرین والبر فاذر سیلام ذوب غنوش

وبصادر خپارس شستا شبندر نوری سیتا کدما گشان برکت شاراک وساپا مرقام ولیز فولاد خگستر

حریل ختور بکام بجهرم زکوثر فاسمین ونیکی

نظرات در مورد صرافی کریپتولند

حکشتی فتوسا بترانس اخابر وتجارت میدکو دارا یکم خودکفا وخارزم شپنا دماوند غگل شسپا بالاس

شپترو اوان افرا وسدید

صبا خزامیا شیران کرازی وغدیر شپلی شسینا چکارن سلیم کمرجان

شبریز

 کانال تلگرام بورس

به گزارش نبض بورس، سرهنگ پاشایی از دستگیری متهم اصلی پرونده به نام “س. الف ” و سایر اعضای این باند سازمان یافته به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور با دستور دادسرای ویژه جرایم اقتصادی خبر داد.

وی اظهار داشت: کلیه اعضای این صرافی  می توانند مدارک و ادعاهای خود را در مورد میزان سرمایه موجود در این صرافی با مراجعه به سایت gerdab.ir/fa/forms/۵  به منظور بررسی و رسیدگی ثبت کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در گفتگو با ایسنا در ادامه ضمن هشدار به کاربران و متقاضیان سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها و بورس ارزهای خارجی در خصوص عواقب کلاهبرداری های این حوزه هشدار داد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ پاشایی از عموم هموطنان خواست  که در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس https:‎//www.cyberpolice.ir و یا با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰از خدمات مشاوره ای و راهنمایی های همکاران ما در پلیس سایبری سراسر کشور بهره مند شوند.

گفتنی است دو روز پیش سینا استوی مدیر صرافی کریپتولند به جرم اخلال در نظام اقتصادی بازداشت شد. 

 

بیشتر بخوانید:

صرافی کریپتولند از صرافی های قدیمی ایران میباشد که در حال حاضر با دستگیر شدن مدیر آن، فعالیت خود را متوقف کرده است. در این مقاله قصد داریم امکانات و ویژگی هایی که در زمان فعال بودن این صرافی قابل ارائه بوده را به طور کامل توضیح دهیم تا با ویژگی ها و امکانات صرافی کریپتولند دقیق آشنا شوید و در صورت سرگیری مجدد فعالیت این صرافی بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

این صرافی در سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد؛ در ابتدای فعالیت نیز صرافی کریپتولند همانند سایر صرافی های ارز دیجیتال ایرانی با هدف ارائه خدمات به کاربران ایرانی برای خرید و فروش امن و راحت رمزارزها شکل گرفت. یکی از نکاتی که باعث شده بود صرافی کریپتولند مخاطبان زیادی را به خود جذب کند، پشتیبانی از بیش از ۲۰۰ نوع رمزارز دیجیتالی و همچنین کارمزد پایین این پلتفرم بود که از بهترین ویژگی های آن محسوب می‌شد.

طی سال های اخیر، تحریم های متوالی و مشکلاتی از قبیل مسدود شدن پول در صرافی های خارجی، باعث دلسرد شدن تریدرهای ایرانی از دنیای ارزهای دیجیتال شده بود؛ به همین علت در چندسال اخیر صرافی های زیادی در ایران بوجود آمده اند که این مشکل را از میان بردارند. البته تمام این صرافی ها قابل اعتماد نیستند و به طور کلی هیچ کدام مجوز رسمی برای فعالیت خود در ایران ندارند.

این نکته را در خاطر داشته باشید که صرافی های ارز دیجیتال ایرانی با موانعی همچون کمبود نقدینگی و حجم بسیار کم سرمایه در گردش مواجه بودند که رفته رفته با افزایش تعداد کاربر و اعتماد آن‌ها به صرافی های ایرانی این مشکل تا حدودی بر طرف شد.

روند ثبت نام در سایت کریپتولند و در زمان فعالیتش همانند سایر صرافی ها از جمله نوبیتکس و رمزینکس و اوکی اکسچنج، نیاز به تایید دو مرحله داشت و بعد از آن کاربران باید احراز هویت مشخصات شخصی و سپس ثبت شماره حساب کارت بانکی خود را انجام می‌دادند. رابطه کاربری آسان این صرافی باعث می‌شد کاربران بسیار راحت بتوانند از کلیه خدمات و بخش های مختلف این وبسایت استفاده کنند. همچنین در بخش بلاگ این مجموعه نیز جدیدترین مقالات مربوط به حوزه رمزارزها باز نشر می‌شد که با دستگیری مدیر آن، فعالیت این بخش نیز همانند سایر بخش ها به طور کامل متوقف شد.نظرات در مورد صرافی کریپتولند

در ابتدا لازم است شما برای تایید دومرحله اکانت خود و بالا بردن میزان امنیت آن اپلیکیشن Google Authenticator را دانلود و بر روی گوشی خود نصب کنید؛ با استفاده از این برنامه یک کد ۱۶ رقمی به همراه QR Code آن از ربات کریپتولند دریافت می‌کنید؛ شما باید این کد را در اپلیکیشن یا افزونه مرورگر سیستم خود وارد کنید و حساب کاربری صرافی را با این برنامه سینک کنید؛ بعد از انجام دادن این مرحله هر زمان که قصد ورود به صرافی کریپتولند را داشته باشید لازم است که علاوه بر ایمیل و رمزعبور کدی که برنامه Google Authenticator به شما می‌دهد را نیز وارد کنید.

این صرافی در برج نگار تهران واقع شده و در زمان فعالیت خود از طرق مختلف از جمله ایمیل، چت آنلاین، پشتیبانی تلگرام، تماس تلفنی و همچنین ارسال تیکت، امکان برقراری ارتباط را برای کاربران خود فراهم کرده بود. جالب است بدانید خیلی از کاربران این صرافی در ایران حضور نداشتند و به علت پایین بود نرخ کارمزدها از خدمات این صرافی به کمک یک واسط در ایران استفاده می‌کردند.

همان طور که در بالاتر اشاره کردیم، صرافی کریپتولند با داشتن نرخ کارمزد پایین در بین صرافی های ایرانی توانسته بود اعتماد بیشتر کاربران ایرانی فعال در حوزه کریپتوکارنسی را به دست آورد؛ این کارمزدها به این صورت محاسبه می‌شد که برای تبدیل رمزارزها به یک دیگر ۰.۱ درصد و تبدیل کلیه رمزارزها به ریال هم ۰ درصد در نظر گرفته شده بود. همچنین برای خرید رمزارزها نیز نیاز به هیچگونه پرداخت کارمزدی وجود نداشت. این نکته را در نظر داشته باشید که چنین خدماتی در هیچ یک از صرافی های ایرانی ارائه نمی‌شود و فقط کریپتولند ارائه دهنده این خدمات بود که با بسته شدن آن چنین فرصتی هم از دست رفت.

همچنین حداقل مبلغ قابل برداشت ریالی در این صرافی ۳۰۰ هزار تومان و حداقل مبلغ برای خرید هم ۵۰۰ هزارتومان در نظر گرفته شده بود، یکی از ویژگی های دیگری که در صرافی کریپتولند وجود داشت و کاربران امکان استفاده از آنرا داشتند، استفاده از ویژگی ترید سریع بود؛ در این بخش سایت، اگر شما مقدار ریالی مورد نظر خود را وارد می‌کردید، می‌توانستید معادل رمزارز مورد نظر خود را حساب کرده و با کلیک بر روی دکمه ثبت و ادامه سفارش خریدتان را ثبت کنید، البته یک ویژگی جالب دیگر نیز در این بخش وجود داشت و به کاربران حدود ۲۰ ثانیه فرصت داده می‌شد تا برای انجام نهایی تبدیل و ترید رمزارزی خود تصمیم بگیرند.

سینا استوی یکی از مدیران صرافی کریپتولند در اردی بهشت ماه سال ۱۴۰۰ به علت کلاهبرداری از مردم با ارائه یک توکن بدون پشتوانه به نام BRG توسط مقامات کشور بازداشت شد؛ از نظر کارشناسان فضای مجازی و البته ارزهای دیجیتال، او از طریق ایجاد توکن و فروش آن به مردم کلاهبرداری کرده است، همچنین اقدام به خروج ارز از کشور و از بین بردن سرمایه مردم با دادن ارزهای جعلی و فیک به آن ها به شدت به سرمایه ملی آسیب زده است.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که این توکن از طریق صرافی کریپتولند قابل خریداری نبود و دستگیری سینا استوی نیز به طور مشخص به علت ارائه توکن بریج اوراکل بود که دامن گیر کاربران صرافی کریپتولند به علت مدیریت این شخص گردید.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که سرمایه شما به واسطه کار با این صرافی بلوکه شده حتما آخرین اخبار منتشر شده در سایت گرداب را دنبال کنید؛ مراجع مرتبط با این حوزه در حال بررسی حساب های کاربری و بازگشت سرمایه های مردم در سریع ترین زمان ممکن می‌باشند. چند ماه پیش خبری خوش برای کاربرای کریپتولند منتشر شد که در آن گفته شده در تیرماه سال ۱۴۰۰ کاربران می‌توانند از سایت کریپتولند مجدد استفاده و با وارد کردن اطلاعات لازم روند دریافت سرمایه خود را پیگیری کنند؛ البته که این اتفاق نیافتاد.

طبق قانون باید در ابتدا به کل پرونده رسیدگی شود و سپس به بستانکاران و عودت دارایی آنها پاسخ داده شود؛‌ اما طبق گفته سخنگوی قوه قضایه، به علت تفاوت این سوژه، قرار شد که ابتدا به حسابرسی طلبکاران رسیدگی شود. طبق گفته های سخنگو قوه قضاییه، حدود ۱۶۱ میلیارد تومان و ۷ میلیون دلار از این شبکه ظبط شده است که از این مبلغ،‌ ۱۳۰ میلیارد تومان بین متضررین پخش شده است.

مشکل اصلی کریپتولند چه بود؟

برخی کاربران بر اساس داده‌های سایت کوین مارکت کپ، ادعا می‌کنند که دارایی آنها از کیف پول صرافی به کیف پولی ناشناس منتقل شده است که البته صاحبان صرافی این ادعا را رد کرده اند.

مبلغ کل شکایات از صرافی کریپتولند چقدر است؟

طبق گزارشات؛ کل مبلغ گزارش شده حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است.

{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “مشکل اصلی کریپتولند چه بود؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “برخی کاربران بر اساس داده‌های سایت کوین مارکت کپ، ادعا می‌کنند که دارایی آنها از کیف پول صرافی به کیف پولی ناشناس منتقل شده است که البته صاحبان صرافی این ادعا را رد کرده اند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “مبلغ کل شکایات از صرافی کریپتولند چقدر است؟”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “طبق گزارشات؛ کل مبلغ گزارش شده حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است.”
}
}]
}

خدا نگذره از این کلاه بردارها! چجوری میتونن سرمایه ملتو بردارن و به روی خودشون نیارن!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 بله، مرا به لیست ایمیل خودتان اضافه کنید

فرستادن دیدگاه

 

هدف ما، ارائه بهترین و به‌روزترین مقالات در زمینه ارزهای دیجیتال و افزایش آگاهی مردم در حوزه فناوری بلاکچین است و در راستای این هدف با تیم متخصص و جوان خود به صورت شبانه روزی سعی در ارائه خدمات داریم.

با عضویت در خبرنامه ما، جدیدترین اخبار را در ایمیل خود داشته باشید.

صندوق ایمیل یا پوشه اسپم خود را جهت تائید اشتراک خود چک کنید

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به ارز تودی می‌باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

ArzToday © 2022. All Rights Reserved

نزدیک به 2 ماه از بازداشت مدیرعامل کریپتولند و بسته شدن این صرافی رمزارز می‌گذرد اما وضعیت مبهم برای کاربران کریپتولند ادامه دارد. کارشناسان این حوزه، زمان‌بر بودن حسابرسی دارایی‌های «سینا استوی» مدیرعامل این صرافی را عامل این موضوع دانسته و به دیجیاتو می‌گویند به احتمال زیاد افراد به بخش اعظمی از سرمایه خود خواهند رسید اما باید صبر داشته باشند. از سوی دیگر وکیل برخی از شاکیان نیز به دیجیاتو می‌گوید این پرونده به دو شاخه مختلف «توکن BRG» و «صرافی کریپتولند» تقسیم شده و همین موضوع، کار را دشوار کرده است.

اما برای بررسی بهتر ابعاد این ماجرا باید نگاهی به ماه‌های پیش انداخت؛ اواخر اردیبهشت ماه بود که خبر بازداشت «سینا استوی»، مدیرعامل کریپتولند و مجری توکن BRG به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور اولین بار در حساب توییتر خود او منتشر شد.

مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته سایبری (زیرمجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) در پی بازداشت اعضای مرتبط با توکن BRG بیانه‌ای منتشر و اعلام کرد مقابله با این شبکه بنا بر گزارش‌های مردمی، رصدهای میدانی و درخواست‌های کنشگران از اواخر تابستان 99 آغاز شده بود.

بعد از دستگیری مالک صرافی کریپتولند، فعالیت این صرافی به حالت تعلیق درآمد و از آن زمان امکان واریز و برداشت پول و دسترسی به دارایی‌های دیجیتال برای کاربران وجود ندارد.نظرات در مورد صرافی کریپتولند

اما پرونده استوی و صرافی کریپتولند به کجا رسیده است؟ «آرمان باباگل»، وکیل پایه یک دادگستری و پژوهشگر حوزه بلاکچین، که وکالت برخی از شاکیان این پرونده را برعهده دارد، در پاسخ به این سوال به دیجیاتو گفت: «این پرونده به دو شاخه مختلف توکن BRG و صرافی کریپتولند تقسیم می‌شود و همین موضوع کار را دشوار کرده است.»

او با توجه به اطلاعات محدودی که درباره پرونده داشته، معتقد است پروژه مربوط به صرافی کریپتولند مشکل ویژه‌ای نداشته باشد اما به شرط آن که تخلفی صورت نگرفته و دارایی‌ها دستکاری نشده باشند:

«سیستم قضایی برای بررسی دارایی‌های استوی، اقدام به مسدودسازی سایت کریپتولند کرده تا تعادل بین موجودی‌ها و بدهی‌ها بررسی شود و یک سری افراد خاص نتوانند دارایی‌های خود را خارج کنند. این گونه اگر کسری دارایی وجود داشته باشد، به نسبت مساوی بین کاربران تقسیم خواهد شد.»

باباگل ضمن ابراز امیدواری مبنی بر بازگشت بخش قابل توجهی از سرمایه کاربران کریپتولند، آن‌ها را به صبر دعوت کرد. از سوی دیگر او به افرادی که مبالغ سنگینی در این صرافی داشته‌اند، پیشنهاد داد که به ثبت نام در سامانه‌های اعلامی اکتفا نکرده و اقدام به طرح شکایت رسمی کنند. همچنین به اعتقاد وی، ایجاد یک پویش و ارسال نامه به رئیس جدید قوه قضاییه، بی‌تاثیر نخواهد بود.

این وکیل دادگستری به بحث توکن BRG و سرنوشت خریداران آن نیز اشاره کرد و به دیجیاتو گفت تا به حال در هیچ کجای دنیا سابقه نداشته رمزارزی که عرضه شده با ممنوعیت جدی حاکمیت رو به رو شود، همین امر باعث پیچیدگی ماجرا شده است. همچنین ریزش تقریبا 90 درصدی ارزش این رمزارز، کار را بیش از پیش دشوار ساخته است.

دو ماه پس از بلوکه شدن دارایی‌ها، هنوز کاربران کریپتولند به سرمایه خود دست پیدا نکرده‌اند. ضمن این که بازار رمزارزها طی ماه‌های اخیر با ریزش قابل توجهی همراه بوده و مشتریان این صرافی قادر به فروش رمزارزهای خود نبودند.

«آریانا» یکی از افرادی است که در ۲ ماه اخیر به سرمایه 100 میلیون تومانی خود در کریپتولند دسترسی نداشته است. او در پاسخ به این سوال که چرا پول و رمزارز خود را در داخل خود صرافی نگه‌داری می‌کردید به دیجیاتو گفت: «این صرافی احراز هویت آسان و در 3 سال گذشته فعالیت بی‌حاشیه‌ای داشت. به همین دلیل آن را انتخاب و برای خرید تتر و انتقال به صرافی معروف خارجی بایننس استفاده می‌کردم.»

پلیس فتا ماه گذشته از تمام افرادی که در صرافی کریپتولند سرمایه‌گذاری کرده بودند خواست تا به سایت گرداب مراجعه کرده و اطلاعات خود اعم از میزان دارایی و سرمایه‌شان را به انضمام مدارک و مستندات، اعلام کنند. آریانا نیز می‌گوید ماه گذشته در سایت گرداب ثبت نام کرده اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

«نینا» 28 سال دارد و مترجم زبان انگلیسی است. او به دیجیاتو می‌گوید کارمزد پایین و ترید روزانه در بازار رمزارزها در کنار اعتمادی که به صرافی کریپتولند داشته موجب شده تا سرمایه 160 میلیون تومانی خود را در این صرافی نگه‌داری کند و حدود 2 ماه است که به آن دسترسی ندارد.

او نیز در سایت گرداب اطلاعات خود را ثبت کرده است. پس از گرداب، بار دیگر از کاربران این صرافی خواسته شده تا در سامانه «عودت دارایی کاربران کریپتولند» ثبت نام کرده و اطلاعات دقیق اعم از شماره کارت بانکی، عکس و مستندات میزان دارایی، شماره تلفن و … وارد کنند. این درحالی است که کاربران بسیاری نسبت به لزوم ارائه مستندات اعتراض داشته‌اند چرا که دلیلی نداشته پیش از این اتفاق، اسکرین شاتی از دارایی‌های خود ثبت کنند.

برخی از افرادی که مطالبه اموال خود را دارند می‌گویند با وجود مشخصات کامل‌شان در سایت کریپتولند نیازی به چنین اقداماتی نبوده است. هرچند این احتمال مطرح است که مسئولین رسیدگی به پرونده، به دنبال صحت سنجی اطلاعات ثبت شده در سایت با خوداظهاری مشتریان این صرافی باشند.

از سوی دیگر طبق شنیده‌ها، بازپرس پرونده 2 بار اقدام به تعیین زمان برای پرداخت سرمایه بلوکه شده کاربران کریپتولند کرده اما به نظر می‌رسد هنوز اقدام جدی در این زمینه صورت نگرفته است. آن طور که گفته شده یکی از علت‌های این امر، بی اطلاعی بخش قابل توجهی از کاربران این صرافی بوده که هنوز در سامانه‌های اعلام شده ثبت نام نکرده‌اند.

پس از توقف فعالیت کریپتولند، عده‌ای از فعالین در جامعه رمزارز ایران و همچنین برخی از فعالین صنفی اعلام کردند که در ماه‌های گذشته بارها نسبت به فعالیت‌های مشکوک هشدارهای لازم را داده بودند.

اما یکی از افرادی که در این صرافی حساب داشته عقیده دیگری دارد. او در این باره به دیجیاتو گفت: «در ایران تا اتفاقاتی این چنینی رخ می‌دهد، عده‌ای مدام می‌گویند که ما هشدار داده بودیم. اما این آدم‌ها چند ماه پیش کجا بودند؟ اگر واقعا این هشدار و اطلاع رسانی قوی و گسترده بوده بایستی من و هزاران کاربر دیگر نیز مطلع می‌شدیم.»

تقریباً ۴ ماه قبل از دستگیری مدیرعامل کریپتولند، انجمن بلاکچین ایران توکن BRG را در «لیست هشدار» خود قرار داد. اما به نظر می‌رسد این مسئله آنقدرها کاربران را از ابهام‌های مطرح شده آگاه نکرده بود. برای مثال «حسین» یکی از افرادی است که به دیجیاتو می‌گوید چندین هزار دلار توکن BRG خریداری کرده و اکنون با توجه به ریزش سنگین قیمت این رمزارز، سرمایه خود را از دست رفته می‌بیند.

او نیز از هشدارهای داده شده در رابطه با ابهام‌های این پروژه کاملا ناآگاه بوده و با تصور به این که BRG نوعی «رمزارز ملی» محسوب می‌شود به سراغ آن رفته است. آن طور که حسین می‌گوید هنوز در رابطه با تکلیف سرمایه از دست رفته خریداران توکن BRG صحبتی نشده و در حال حاضر تنها بحث دارایی‌های کاربران کریپتولند توسط مراجع قضایی پیگیری شده است.

این موارد در حالی مطرح می‌شود که مدیرعامل کریپتولند، اسفند سال ۹۹ در جشنواره وب و موبایل ایران و در مصاحبه‌ای با نشریه مالی «راه پرداخت» گفت که «تضمین اعتماد مردم به صرافی، خود من هستم.»

در حال حاضر، اصلی‌ترین دغدغه کاربران کریپتولند، بازگشت سریع‌تر دارایی‌های آنان است. اما این موضوع چرا به درازا کشیده است؟ «سپهر محمدی» رئیس انجمن بلاکچین، انجمنی که این روزها به دستور وزارت کشور معلق شده، در پاسخ به این سوال به دیجیاتو گفت:

«به نظر می‌رسد ضابط قضایی با مسدودسازی سایت کریپتولند به دنبال بررسی دقیق دارایی‌های این صرافی بوده تا ببیند دارایی‌ها با بدهی‌های این مجموعه تناسبی دارد یا خیر؛ و به اصطلاح خالی فروشی صورت نگرفته باشد. از همین روی، این پروسه زمان‌بر شده است.»

همچنین امکان ادعاهایی خلاف واقع از سوی برخی از کاربران نزدیک به مدیر صرافی، از دیگر مواردی است که از نظر محمدی موجب شده مقام قضایی به دقت دارایی‌ها را بررسی کرده تا براساس عدالت، سرمایه تمام مشتریان صرافی بازگردانده شود و عده‌ای خاص نتوانند تمامی سرمایه را خارج و دست باقی کاربران خالی بماند.

او در ادامه به مالباختگان توصیه کرد تا صبور بوده و ضمن دقت به بیانیه‌هایی که ضوابط قضایی منتشر می‌کنند، جهت خوداظهاری دارایی‌های‌شان اقدام کنند. محمدی ابراز امیدواری کرد تا این پروسه هر چه سریع‌تر آغاز و معتقد است اکثر دارایی‌های کاربران عودت داده خواهد شد.

اما «محمدمهدی شریعتمدار»، رئیس هیئت مدیره انجمن فین تک ایران اعتقاد دیگری دارد. او با بیان این که احتمالا بخش زیادی از دارایی‌های کاربران به صورت توکن BRG نگه‌داری می‌شده به دیجیاتو می‌گوید با توجه به ریزش شدید قیمت این رمزارز، بخش زیادی از دارایی‌های این چنینی از دست رفته است. همچنین آن بخشی که به عنوان پشتوانه BRG بوده نیز خدشه‌دار شده است.

شریعتمدار با اشاره به این موارد، اعتقاد دارد تعیین تکلیف این موضوع زمان بر خواهد بود. او در همین رابطه گفت: «بررسی دارایی‌ها زمان زیادی می‌خواهد تا این که اطمینان حاصل شود هر کاربر از پلتفرم چه میزان طلبکار بوده است. همچنین در نهایت فکر نمی‌کنم کاربران به تمام دارایی خود دست پیدا کنند.»

رئیس هیئت مدیره انجمن فین‌تک نیز ضمن دعوت کاربران کریپتولند به صبر، به دیجیاتو گفت با توجه به این که کریپتولند یک شرکت ثبت شده بوده، امکان شکایت از آن با مراجعه به مراجع قضایی وجود دارد و افراد می‌توانند با توجه به مستندات خود، شکایت کرده تا این پروسه زودتر و دقیق‌تر انجام شود.

سپهر محمدی با بیان این که کاربران صرفا برای مبادلات از صرافی‌های رمزارز استفاده کنند، می‌گوید پس از خرید رمزارزها بایستی دارایی خود را از صرافی به ولت شخصی منتقل کرد.

شریعتمدار نیز معتقد است نگه‌داری رمزارزهای خریداری شده در ولت شخصی، امنیت بیشتری دارد اما نمی‌توان به کاربران کریپتولند برای این موضوع خرده گرفت زیرا چنین کاری در دنیا مرسوم است اما بایستی به صرافی انتخاب شده دقت کرد.

او در پاسخ به این سوال که مردم بایستی برای اعتماد به یک صرافی به چه چیزهایی‌ توجه کنند، به دیجیاتو می‌گوید توجه به موسسین و نحوه شکل‌گیری صرافی بسیار مهم است. همچنین انجمن‌های صنفی لیست هشداری در این زمینه گردآوری کرده‌اند که می‌توان به آن مراجعه کرد. رئیس هیئت مدیره انجمن فین‌تک با بیان این که در حال حاضر شاخص‌های دیگری وجود ندارد، به دیجیاتو گفت:

«ما در تلاش هستیم تا شاخص‌های دیگری در این رابطه اضافه شوند. به عنوان مثال دنبال اضافه کردن سرویس کاستودی هستیم تا شرکت‌هایی که دارایی‌های مردم را به صورت چند امضایی نگه‌داری می‌کنند، ساز وکارهای خود برای امنیت دارایی‌های کاربران‌شان را به صورت شفاف اعلام کنند تا مردم بتوانند بین درگاه‌های تبادل رمزارز، تمایز و تفکیک قائل شوند.»

او همچنین تاکید کرد تا افراد علاقمند به بازار رمزارزها با بخشی از سرمایه خود که امکان ریسک روی آن وجود دارند، به فعالیت در این حوزه روی بیاورند زیرا این بازار نوسانات شدیدی دارد.

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.نظرات در مورد صرافی کریپتولند

تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.


نام کاربری یا ایمیل


رمز عبور

نمایش

مرا به خاطر بسپار


ورود


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟


نام


نام خانوادگی


ایمیل


نام کاربری


رمز عبور

نمایش


ثبت نام

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازنشانی رمز عبور


بازگشت به فرم ورود

پیوست » اخبار » سرمایه کاربران «کریپتولند» بازگشت داده می‌شود

۱ خرداد ۱۴۰۰

نظرات در مورد صرافی کریپتولند

زمان مطالعه : 2 دقیقه

برای بوکمارک این نوشته وارد شوید

سرمایه کاربران «کریپتولند»، صرافی فعال در حوزه رمز ارز که هفته گذشته مدیرعامل آن بازداشت شده بود، پس از پایان بررسی دارایی‌های ضبط شده سینا استوی و اطلاعات وارد شده کاربران در سایت گرداب، بازگشت داده خواهد شد.

به گزارش پیوست، هفته گذشته پلیس فتا خبر بازداشت سینا استوی، مدیر صرافی کریپتولند را اعلام کرد؛ دلیل بازداشت استوی ایجاد توکن بدون پشتوانه BRG و اخلال در نظام اقتصادی اعلام شد.

سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا در این رابطه در گفت‌وگو با پیوست با تاکید براینکه دارایی مردم حفظ شده است، گفت: «پرونده در دست مرجع قضایی است و این مرجع درحال برآورد دارایی‌های ضبط شده از این فرد هستند.»

او ادامه داد: «تمام افرادی که در این صرافی سرمایه گذاری کرده اند باید به سایت گرداب مراجعه کرده و اطلاعات خود، میزان دارایی و سرمایه‌ای را که وارد این مجموعه کرده اند به انضمام مدارک و مستندات وارد کنند که میزان دارایی که از این فرد ضبط شده و میزان دارایی که توسط مردم وارد این صرافی شده، بررسی شده و به جمع بندی برسد؛ سپس مرجع قضایی برای برگرداندن این سرمایه به مردم دستورات لازم را بدهد.

معاون اجتماعی پلیس فتا درخصوص زمان پایان بررسی‌های لازم و برگشت پول به مردم، گفت: «هنوز زمان قطعی و مشخصی وجود ندارد اما این فرد و همدستانش دستگیر شده اند و این سرمایه به مردم عودت داده خواهد شد.»

در همین رابطه هفته گذشته، انجمن فین‌تک ایران، انجمن بلاکچین ایران و نظام صنفی رایانه‌ای کشور در طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که سینا استوی عضو هیچ کدام از این انجمن‌های صنفی معتبر این حوزه نبوده است و طی بیانیه‌های متعدد سو رفتار این فرد به اطلاع عموم رسیده است.

از زمان بازداشت استوی، سایت این مجموعه به حالت تعلیق درآمده و امکان واریز و برداشت پول برای کاربران وجود ندارد. همین مسئله افرادی را که در این سایت سرمایه گذاری کرده اند، به شدت نگران کرده است. علاوه بر توکن BRG که متخصصان این حوزه آن را نوعی پولشویی و سفته بازی می‌دانند، در مدت اخیر شکایت دیگری مانند کلاهبرداری از طریق هک تلفن همراه و کیف پول از این مجموعه به گوش می‌رسید.

برای بوکمارک این نوشته وارد شوید

اولین پلتفرم صدور گواهی دیجیتال آثار هنری در قالب توکن‌های NFT با عنوان سامانه «بی‌تا»…

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد شروع به کسب‌وکار مگر…

 آی‌قصه، کسب‌وکار حوزه قصه‌گویی و ادبیات کودک و نوجوان، به زودی از نسخه مناسب‌سازی شده…

واردات ۲۷ مدل گوشی هوشمند دیگر ممنوع اعلام شد. این گوشی‌ها از برندهای شناخته‌شده‌ای مانند…

دست مقامات قضایی بیفتد کارمون ساخته هست.همه میدانیم بررسی پرونده های قضایی ماهها طول میکشد.امیدوارم قاضی پرونده در اسرع وقت سرمایه های افرادی که با اون توکن درگیر نبوده اند را برگرداند .یقینا اکثر این کاربران شکست خورده های بورس هستند و اگر در اینجا هم مشمول زمان شود هزاران خانواده کاملا بدبخت خاهند شد.چون شکست دوم محسوب شده و خانواده ها تحمل این را ندارند و از هم خواهند پاشید.امیدوارم درک کنند.گناهشان هم این بوده که به صرافی ایرانی اعتماد کردند.پس صرافی ها هم بی اعتبار خواهند شد که ضربه سنگینی بر اقتصاد کشور خواهد شد .نگدارید اعتمادها از بین برود

دست مقامات قضایی بیفتد کارمون ساخته هست.همه میدانیم بررسی پرونده های قضایی ماهها طول میکشد.امیدوارم قاضی پرونده در اسرع وقت سرمایه های افرادی که با اون توکن درگیر نبوده اند را برگرداند .یقینا اکثر این کاربران شکست خورده های بورس هستند و اگر در اینجا هم مشمول زمان شود هزاران خانواده کاملا بدبخت خواهند شد.چون شکست دوم محسوب شده و خانواده ها تحمل این را ندارند و از هم خواهند پاشید.امیدوارم درک کنند.گناهشان هم این بوده که به صرافی ایرانی اعتماد کردند.پس صرافی ها هم بی اعتبار خواهند شد که ضربه سنگینی بر اقتصاد کشور خواهد شد .نگدارید اعتمادها از بین برود

روزی که صرافی را بستن قبل از ریزش بازار نتونستم رمز ارزهام را بفروشم به خاطر اینکه سایت بسته بود و الان ارزشش از نصف هم کمتر شده چه خاکی باید تو سرم بریزم

شماها با هم مشکل دارید گناه مردم چیه سرمایه مردم تو همین چند روز یک سوم شد خدا انشالله به زمین گرمتون بزنه

الان دیگه چه فایده ای داره… دلیل اصلی ضرر مردم بسته شدن صرافی بود. اگر صرافی بسته نبود خیلی ها اون بالا نقد میشدن چون صرافی بسته بود پول مردم یک دهم شد این. قوه قضاییه که باعث صررشد نه مدیز عامل صرافی چون مشتری ها هیچ مشچلی نداشتند وبسته شدم صرافی باعث ضرر شده

بابا سایت رو باز کنن پولمون رو بدن مگه چند نفر توی کریپتولند حساب دارن

اگر سرمایه ای باقی بماند

اگر تاآن زمان سرمایه ای باقی بماند

ما که جز راستی و صداقت از مجموعه کریپتولند ندیدیم.

با سلام باتوجه به اینکه صرافی کریپتولندبعد از احراز هویت بصورت قانونی خرید و فروش انجام میداده اطلاعات و میزان دارای هر فرد در این صرافی موجود است وافراد مدرک دیگری دال بر پرداخت به این صرافی ندارند اگر قصد پلیس فتا باز گرداندن حق مردم است لطفا با مراجعه به خود صرافی و بر اساس مدارک موجد خرید وفروش ارز پول هموطنان را تحویل نماید و یا بهتر از آن اینکه سایت کریپتولند را برای یک مدت مشخص جهت تخلیه دارایی افراد باز نماید تا افراد بتوانند دارایی خود را از آن خارج نمایند

باسلام وخسته نباشید توراخدا هرچه زودتر به داد ما برسید اگر کسی پیام یا صدای مارا میشنود به داد ما برسید دیگه محتاج خرید نانمون هستیم تورا خدا؛؛؛؛

سلام صرافی کریپتولند تا زمانی که باز بود ما هیچ مشکلی نداشتیم ما هیچگونه خطایی ندیدیم از زمانی که پلیس فتا حسابهای ما را بلوکه کرده ما دچار مشکل شدیم اشتباه ما این بوده که داخل صرافی خارجی حساب باز نکردیم اگر هم مدیر عامل صرافی خطایی کرده باشه ما چه گناهی داریم که پولمون بلوکه بشه لطفا حساب ما را باز کنید تا پولمون برداریم دیگه داخل صرافی ایرانی کار نمیکنیم

خدالعنتش کنه اونی که این سایت رو به ما معرفی کرد وخودش سود کرد ومارو بیچارمون کرد والا دیگه خدامیدونه کی برگشت بدن پولارو تازه اگه بدن که معلوم نیست چه زمان این یعنی بیچاره شدن مردم

این دوستمون سید احمد درست میگه اگه قراره پول مردمو بدید دیگه سوال جوابی لازم نیست همچی مشخص هستش که کی واریزکرده وچه مقدار واریزشده وازکجا واریزشده هرروزی که میگذره داره بهمون ضررمیخوره افرادی هستن که مبلغ های بالایی گذاشته باشن اونا واقعا ضررهای زیادی متحمل میشن سود بانکیش هم حساب کنی هرصدمیلیون یک میلیون ونیم سودشه ماهانه فک کنم

وجدانا کارمزد کم، تعداد زیاد و عالی لیست ارزها، موفق بودن مدیر جوان و …. کلی مزیت داشت نسبت به صرافیهای گرانی که دارن بادرصد بالاملت رو چپاول میکنن، لطفاً جلوی اونا رو هم بگیرید، ممنون، و اینکه ارزش پولمون که نابود شد رو کی قراره جبران کنه ؟؟؟ توکنها اصولا اصلا پشتوانه ندارن، اگه باعث ارز آوری برای کشور بوده وجدانا چیکارش دارن؟؟ ظاهراً حسادتها و مسائل انتخاباتی بوده؟؟؟

اگر لازم بوده عضو انجمن صنفی خاصی باشه که میگید عضو نبوده چه جوری همچین سایتی زده چرا همه چی خوبه اما وقتی کلاهتون میره تو هم بدون هیچ رحمی مردم بیچاره رو قربانی میکنید ضرری که قوه قضاییه به سرمایه مردم و روح و روان مردم زده از مقدار کلاهبرداری این آقا خیلی خیلی بیشتره

سلام برادران پلیس فتا بخدا ماهم عضوی ازخانواده شما این کشوریم وبرای چندرغازسودی بودیم وپول شویی و…..نبوده ومدیرعامل شرکتی خلاف کنه شرگت راکه نمیبندند حضرت عباسی چند روز صرافی راباتشخیص خودتان باز کنیدتا مابریم خارج شویم

ازشانس وبدبختی ما در این مملکت خواستیم هرکاری انجام دهیم دار وندارمان بە فنارفت،تو بورس افلاس وورشکستگی، تو صرافی ایرانی خواستیم نفعی بە هموطن وایرانی ومملکت برسانیم سرمایەای کە از این وآن قرض گرفتە بودیم خواستیم لقمە نانی برای بچەهامان فراهم کنیم دنبال قاچاق نباشیم دیدیم نشدوداروندارمان بلوکەشد،گناە ما چیست کە بایستی اینجوری کاروکسب وزنگیمان بشە آە وحسرت، نمی دانم بە کدامین گناە بایستی آنقدر مجازات وتاوان پس بدیم…..اگرپولهایمان را نگیریم دیگر امیدی برایمان باقی نماندە……..؟؟؟؟؟؟

ازشانس وبدبختی ما در این مملکت خواستیم هرکاری انجام دهیم دار وندارمان بە فنارفت،تو بورس افلاس وورشکستگی، تو صرافی ایرانی خواستیم نفعی بە هموطن وایرانی ومملکت برسانیم سرمایەای کە از این وآن قرض گرفتە بودیم خواستیم لقمە نانی برای بچەهامان فراهم کنیم دنبال قاچاق نباشیم دیدیم نشدوداروندارمان بلوکەشد،گناە ما چیست کە بایستی اینجوری کاروکسب وزنگیمان بشە آە وحسرت، نمی دانم بە کدامین گناە بایستی آنقدر مجازات وتاوان پس بدیم…..اگرپولهایمان را نگیریم دیگر امیدی برایمان باقی نماندە……..؟؟؟؟؟؟

سرمایه مردم نصف شده و از بین رفته لااقل بگذارید مردم ارزهایشان را انتقال دهند ان از بورستان که سرمایه مردم را یک چهارم کردید اینجا هم که پول مردم را مسدود کردید واقعا چه از جان این ملت میخواهید بقول امام خمینی بترسید از روزی که این ملت شمارا کاملا بشناسند ان موقع است که باید فاتحه همه شمارو خواند

به قول دوستنون سید احمد همه اطلاعات تو صرافی هست معلومه کی چی داره یا پول مردم بدید یا چند روزی صرافی باز کنید ما یا بفروشیم یا انتقال بدیم …اینکه مدیر صرافی خطایی کرده چه ربطی به مردم دارهنظرات در مورد صرافی کریپتولند

چرا باید اصل سرمایه رو شما بر گردانید ماهها پولهای مردم سرمایه گذاری کردن باید سایت برقرار باشد و مدیریت شود

سلام ، چرا هر چی تو گرداب ارسال میزنم بهم کد پیگیری نمیده ، خواهشا یکی یادم بده روش درست نوشتن توی اون قسمتها چیه مثلا اونی که نوشته مقدار ، چطوری بنویسم ؟؟؟🙏🙏🙏

شما صرافی رو باز کنید یکهفته ما پولمونو برداشت کنیم نمیخواد نیروی زحمت کش ۱۱۰ توی زحمت بیفتن به جرم های دیگه رسیدگی کنن بهتره

باسلام و درود در شرکت کریپتولند هر شخصی حساب مخصوص به خود را دارد دقیقا مثل بانک ومشخصه که چه مبلغی وارد حسابش شده وبا ان چه رمز ارزهایی را خریده بنا بر این هیچکس نمیتواند پول کس دیگری را برداشت کند لذا خواهشمند است با نظارت قوه قضاییه سایت باز وطبق برنامه ریزی دقیق مثلا ترتیب حروف الفبا سرمایه گذاران هر شخصی میزان سرمایه خود را از حسابش برداشت نماید در پایان تقاضامیشود این یک ذره اعتماد نیز نگذارید از بین برود نگذارید مثل بورس مجوز دار که اکثر ملت بدبخت وبیخانمان شدند از این بدبختر شوند ممنونم

همون طوری که در بورس پولهای ملت رو بلوکه کردن اینجا هم یک مدت از سرمایه مردم کسب درامد میکنید اگر میل آقایون کشید بعد افت شدید رمز ارز شاید پس دادن

جدای از موضوع BRG که همونم فکر نکنم مشکلی داشته، صرافی کریپتولند فعالیتش کاملا شفاف و روشن بود. فقط فضای رقابتی ناسالم بین صرافی ها کریپتولند رو به اینجا رسوند.مسوولین هم یه کم انصاف داشته باشن.

مردم ازکریپتولند نازاضی نیستن ونبودن مدیرصرافی قرار بوده تخلف کنه اینا جلوتر دستگیرش کردن کاش هزاران دزد ومقام دولتی که پول وسرمایه مردمو بردن میگرفتن نه این بابارو که سایتش واقعا بروز و خدماتش عالی بود تواین کشور دیگه به هیچ چیز نمیشه اعتماد کرد دستگاه قضایی جز زحمت دادن به مردم وسوزوندت سرمایه مردم کاری بلد نیست دستگیرش کردید خب لااقل سایتو نمیبستید مردم سرمایشونو بردارن یعنی چی ضایط قضایی و غیره مگه کسی دلش بحال مردم میسوزه اصلا بزارید دزدی کنه نوش جانش چی از جون مردم میخواید

سلام از نظر من صرافی رو باز کنن فقط برای برداشت و هر کس ارز یا ریال خودش رو برداشت بزنه این که راحت تر از اینه که پلیس فتا بیاد تقسیم دارایی کنه

داخل گرداب فرم رو ارسال میکنم ثبت نمیشه.صرافی رو باز کنین ارزمون رو برداشت کنیم

اینکارها بغیر از اینکه دولت و بدنام کنه هیچ فایده ای نداره من تا یک هفته دیگه هم منتظرم اگه خبری نشد مثل سابق میرم تو صرافیهای خارجی و کارمزدش که بالغ بر میلیونها دلاره را انها میبرند اشتباه کردیم از اول هم به صرافی ایرانی اعتماد کردیم اینکارا یعنی چه من تا حالا چندین نفرم اموزش دادم و به این صرافی معرفی کردم واقعا که چطور خودتونو ایرانی و خادم مردم معرفی میکنین میدونم براتون اصلا ضرر مردم مهم نیست خود دانید ریشو قیچی دست خودتونه سریعا یا برگردونید یا همه را بخورید هیچ فرقی نمیکنه درس خوبی گرفتیم ممنون.

اولا مگه خودتون نگفتید هیچ صرافی مجوز نداره پس چطوری یسری انجمن کذایی شدن نماینده قانونی بودن ، هر صرافی که سمت اونا باشه شد قانونی ؟ اینکه کارمزدهای صرافی های سمت اینها چند برابر کریپتولند هست دزدی نیست ؟ دوما اگه بحثه خروج ارز از کشوره که این حرکت شما بدترین حالت ممکن بود ، بعد از بسته شدن سایت خیلی از ارزها بالای ۵۰ درصد منفی خوردند که حجم زیادی از سرمایه مردم از کشور خارج شد امیدوارم مافیایی بین صرافی های دیگه و سیاسیون نبوده باشه

آقا اگه یکم برامون امیدی مونده که به پولمون برسیم همینه که اطلاعات سپاه پشت ماجراست،ما به عزیزان سپاهی اعتماد داریم،ولی کاش یک مشت خائن نخوان با حیف و میل کردن دارایی مردم این اعتماد رو از بین ببرن،خواهش میکنم از مدیران اطلاعات و قضا که جلوی بی اعتماد شدن مردم رو بگیرن و سریعتر سایت رو برای برداشت دارایی باز کنند

سلام.همون روزی که صرافی روبستن من صبحش ساعت۸برداشت ریالی زدم ووقتی شنیدم اقای استوی روبازداشت کردن گفتم پولم هم به حسابم نمیادکه خوشبختانه اومدولی رمزارزهایی که توصرافی داشتم بلوکه شده اگه واقعاایشون کلاه برداربودهمون مبلغ روهم واریزنمیکردوخیلی زودترازاین حرفاصرافی رومیبست ومیرفت ولی اینکارونکردالانم اینقدربنده خداروتوبازداشت نگه میدارن تاهمه به خاطرپولشون مجبوربشن شکایت کنن بعدم میگن بیااینهمه شاکی هست.فک کنم هدف اینه مردم نگاهشون به اقای استوی باشه تاکم کم سردبشن بعدپول روبالا بکشن بگن هاپو ممه روخورده دیگه نیست.اگه ریگی به کفششون نیست چندروزصرافی رو بازکنن زیرنظرخودشون تاهمه موجودیشون روبردارن واقعاسخته دیگه اینکارهاچیه که چی داری ومشخصات بنویس.بیشترمیخوان کلاه مابدبختاروبردارن واماربگیرن وگرنه به خدااین مسئله۲۴ساعته حل میشه

مردونه سایت رو ۱۰ روز با نظارت مراجع اطلاعاتی وقضایی باز کنین تامردم پولهاشونو بردارن.

۱۰ روز گذشت .دریغ از یک خبر و اطلاع رسانی. گفته بودند پول مردم عادی که توکن بریج ندارند دو سه روزه باز میشه.ولی اینطور که اینها موضوع را بزرگش کردند فکر کنم چند ماه سرگردانمان کردند.چقدر بد است پایمال کردن حق الناس.مخصوصا که بازار ارز در تلاطم هست و به خودی خود در این چند روز خیلی ضرر کردیم.نه خدا راضی هست از کار اینها و نه مردم.درحکومت اسلامی چقدر راحت حق و حقوق مردم را می خورند.صد رحمت به بورس.با اینکه اونجا هم بدبختمون کردند اینجا کل پول را یکجا بلوگه کردند.من خودم فقط تتر خریدم و تمام.جرم هست؟ اگر جرم هست چرا بقیه صرافیها الان باز هست ؟ به خدا قسم در قیامت هزاران نفر جلوی این مدیران را که راحت دستور بلوکه کردن پولهای مردم را داده اند ، خواهند گرفت.اصحاب رسانه هم اگر این کامنتها را بازگو نکنند و پیگیر نباشند جرمشان کمتر نیست.چون آه و ناله هزاران نفر را می شنوند اما از کنارش می گذرند.خواهش میکنیم مجددا در تیتر خبر ها بیاد با این مضمون که حقوق پایمال شده مردم بدبخت چه زمان برگردانده میشود.

تنها راه نجات ما اینه که دست به دامان اقای رئیسی بشیم اون دوستانی که تهران هستن میتونن این مشکل رو به اقای رئیسی اطلاع دهند مطمعنم زودتر به نتیجه میرسیم

مدت های هست با این صرافی کار میکنیم تاالان هیچ مقامی از نزد ولت نیومده بگه این صاحب صرافی کلاهبردار است با بهترین صرافی کار میکنم ؟ چرا اینروز اقای استوی کلاهبردار شد چرا این داریهای که نزد خود فرار نکرد. ؟ پس ازادی سازی کنید یا نمیخواد کسی. زندگی کنه تو این کشور یا به قول دوست عزیزم خ مفقود الاثر میگه کسی نمیخواد جم کنه بره ها ؟

با بستن صرافی سرمایمون نصف شده . کی میخواد جوابگو بشه . همه چیز در صرافی کریپتولند مشخص هست و در این مدت مشکلی هم وجود نداشته . اگر این صرافی مشکلی داشت چرا درگاه واریز و برداشت با مجوز بانک مرکزی باز بود . خواهشمندم بیش از این باعث متضرر شدن سهامداران نشوید .

لطفا ملت را سرکار نگذارید . درست نیست والله بالله . اطلاعات کامل و تفکیکی افراد در سایت کریپتولند موجود است و اصلا صرافی کریپتولند مشکلی هم ندارد و لطفا سایت را باز کنید افراد وجوه ریالی/ارزی خود را برداشت کنند . وگرنه در واقع اقدام شما مصداق کلاهبرداری است نکنید اقا نکنید….

ما را به خیر تو امید نیست از خیر تو گذشته ام، شر مرسان

بابا چراسرمایه خودمون روواسه خودمون مهم میکنید.؟این مسخره بازیا چیه.باید خوشحالم بشیم به … مثقالمون برسیم؟

سلام شانسه منو ببینید یه روز بود اومدم ارز خریدم سایتو بستن

دولت اگه خودش قصد دزدی نداشت صرافی رو باز میکرد مردم سرمایه هاشون رو بردارن بعد می بست هیچ زندانی در کار نیست همه الکیه همشون با هم هستن چطور اینهمه مدت متوجه نشده بودن استوی کلاهبرداره اینم سپاهیه از خودشونه مردمو سرکار گزاشتن

سرمایمون که نصف شد هیچ ، تازه نمیزارن ارزهامونو خارج کنیم. شما خودتون سر دسته دزدها و راهزنها هستید دنبال کلاهبردار میگردید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام و نام خانوادگی*

ایمیل*

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

شما در حال مطالعه نسخه آزمایشی وبسایت ماهنامه پیوست هستید.

صاحب امتیاز: موسسه پرسش (پویندگان راز ستاره شمال) مدیر مسوول: محمدباقر اثنی‌عشری مدیرعامل: مجتبی محمودی سردبیر: آرش برهمند قائم مقام سردبیر: مهرک محمودی دبیر تحریریه: میثم قاسمی

دبیرحقوق فناوری: حسام ایپکچی تحریریه: آرش برهمند، مهرک محمودی، مجتبی محمودی، میثم قاسمی، حمیدرضا نیکدل، مصطفی مسجدی آرانی، سعید صباغی پور، مینا پاکدل، بهناز توحیدی، امید اعظمی، الهه صالحی، علی مومنی تصویرسازی: داوود احمدی مونس (آروین) طراح کاور‌ها: مهدی معتضدیان (دیان) عکس:مانی لطفی زاده، ندا ظهوری، فروغ حنطوش‌زاده

گرافیک و صفحه‌آرایی: سید سبحان علی ثابت فیلمبردار و تدوینگر: رضا طاهری پیلگاه ویرایش: نگار استادآقا امور مالی: شاپور رهبری ، محمد کاظمی نیا امور اداری: راضیه محمودی مرکز تماس:  ۰۲۱۴۲۸۲۴۰۰۰ آگهی و مشترکین: ۰۹۱۹۹۹۹۰۴۵۴

پیوست را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

نی نی سایت

نظرات در مورد صرافی کریپتولند
نظرات در مورد صرافی کریپتولند

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.