نظرات در مورد بیت کوین امروز

نظرات در مورد بیت کوین امروز
نظرات در مورد بیت کوین امروز

بیت کوین امروز با کاهش ۱۰.۸۸ درصدی، از ۳۸,۴۹۲ (سی و هشت هزار و چهارصد و نود و دو ) به ۳۴,۷۱۳ رسید.

امروز بیت کوین مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که بیت کوین که روز قبل تا ۳۸,۴۹۲ (سی و هشت هزار و چهارصد و نود و دو ) رسیده بود، امروز – شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ مصادف با ۲۲ ژانویه ۲۰۲۲ – با کاهش ۱۰.۸۸ درصدی به ۳۴,۷۱۳ (سی و چهار هزار و هفتصد و سیزده ) رسید.

پایه تکنیکی و فنی رمز ارزها در اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی بنا نهاده شد، جایی که یک رمزنگار آمریکایی به نام دیوید چاوم یک الگوریتم کور را ابداع کرد که کماکان در رمزگذاری مبتنی بر فضای وب مدرن نیز باقی مانده است. این الگوریتم امکان تبادل اطلاعات امن و غیر قابل تغییر بین طرفین را فراهم می‌کرد و زمینه را برای انتقال ارز الکترونیکی آینده فراهم کرد و به عنوان پول کور شناخته می‌شد.

هر چند ایده چاوم تا سال‌ها بعد هرگز نتوانست به اندازه کافی رشد کند یا موفق شود اما پایه رمزارزها را می‌توان در اینجا جستجو کرد. پس از آن در دهه ۲۰۰۰ میلادی تجارت طلا از طریق پروتکل‌های رمز نگاری شده و به صورت قانونی توسط شرکت‌ها انجام می‌شد و به محبوبیت بالایی رسید، اما در سال ۲۰۰۹ تحت فشارهای قانونی به دلیل معاملات مشکوک متوقف شد.

حالا می‌دانیم که فناوری بیت کوین از سال‌ها پیش وجود داشته است، هر چند همگان فکر می‌کنند بیت کوین بسیار جدید است اما از سال ۲۰۰۹ این رمز ارز وجود داشته است. در واقع اگر در آن سال کسی روی بیت کوین تنها ۱۰۰۰ دلار سرمایه گذاری می‌کرد هم اکنون چند ده میلیون دلار ثروت داشت.

نظرات در مورد بیت کوین امروز

در سال ۲۰۰۸ مقاله‌ای توسط شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو تحت عنوان «بیت کوین: یک سیستم پرداخت الکترونیکی شخص به شخص» نوشته شد که به نظر می‌رسد نام نگارنده آن مستعار باشد و هویت واقعی ناکوموتو تاکنون نامعلوم باقی مانده است.

در سال ۲۰۰۹ برای نخستین بیت کوین در دسترس عموم قرار گرفت و پروسه ماینیگ یا همان استخراج که از طریق آن بیت کوین تولید می‌شد آغاز شد. از آنجا که بیت کوین هرگز مورد معامله قرار نگرفته بود و تنها استخراج شده بود، اختصاص ارزش پولی به رمز ارز در حال ظهور را غیر ممکن کرده بود.

در سال ۲۰۱۰ برای نخستین بار شخصی ناشناس تصمیم گرفت ۱۰ هزار بیت کوین را با ۲ عدد پیتزا معامله کند و برای نخستین بار ارزش گذاری بیت کوین صورت گرفت! اگر آن شخص بیت کوین های خود را با پیتزا معامله نمی کرد و تاکنون نگه می‌داشت، با قیمت‌های امروزی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار می‌توانست آن‌ها را معامله کند.

بیشتر رمز ارزها در برابر ارزهای رسمی مانند فلزات گرانبها عمل می‌کنند و به دلیل محدودیت در میزان موجودی ثابت همیشگی آن‌ها در برابر تورم مقاومت می‌کنند. همچنین ارزهای رمز پایه ابزار قابل اعتمادی برای مبادله خارج از کنترل بانک‌های مرکزی هستند و انحصارات ارزی دولتی را می‌شکنند و سیاست‌های بانکی نمی‌تواند بر ارزش دارایی ارزی تاثیر مستقیم بگذارد. از سوی دیگر پروسه استخراج یا ماینینگ مکانیسمی داخلی برای کنترل ارزهای رمزپایه است که ماینرها به دقت اطلاعات آن را مورد محافظت قرار می‌دهند.

درباره مسئله حریم خصوصی و ناشناس ماندن نیز هر چند دارندگان بیت کوین کماکان نگرانی‌هایی دارند اما با استفاده از نام مستعار می‌توان آن را معامله کرد که امنیت بالایی را به دارنده می‌دهد، البته در رمز ارزهای جدیدتر لایه‌های حفاظتی بیشتری نیز طراحی شده است که کار شناسایی را چندین برابر دشوار می‌کند. استفاده از رمز ارزها به طور کلی هزینه‌های کمتری نسبت به ارزهای متداول دارد و چیزهایی چون پرداخت کارمزد و … در آن وجود ندارد. که این عدم پرداخت کارمزد در معاملات بین‌المللی که گاها تا ۱۵ درصد مبلغ انتقال یافته به عنوان کارمزد در نظر گرفته می‌شود بسیار مهم و کاربردی است چرا که مهم نیست فرستنده یا گیرنده در کجای جهان قرار دارند.

بلاکچین در حقیقت شبکه‌ای غیرمتمرکز است که بیت کوین بر بستر آن ساخته شده است و با کمک امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید از رمز ارز تا اپلیکیشن بر روی آن بسازید. در مورد بیت کوین اما بلاکچین در حکم یک هسته مرکزی معاملات عمل می‌کند که تمام فعالیت‌ها، سوابق تراکنش‌ها، مالکیت و ارزش‌گذاری ارزهای دیجیتال را در خود ثبت و نگه داری می‌کند. این شبکه نامتمرکز و مسقل کاربر به کاربر، مسئولیت ارزش‌گذاری، ضمانت و تایید تراکنش‌ها را به خود کاربران داده است. به نوعی می‌توان گفت بلاکچین برای بیت کوین در حکم مادر برای فرزند است.

بسیاری از اقتصاددانان انتظار دارند تا دولت‌ها در دراز مدت به سوی رمز ارزها حرکت کنند یا حداقل جنبه‌هایی از رمز ارزها را در ارزهای اصلی خود بگنجانند. کشور ونزوئلا پس از آنکه با تحریم‌های فلج کننده‌ای مواجه شد به رمز ارزهای روی آورد و حتی یک رمز ارز ملی به نام پترو را راه اندازی کرد که تا حدودی توانست از مشکلات فزاینده و شدید پولی کشور بکاهد.

دولت چین نیز تمرکز شدیدی بر روی استخراج و ابداع رمز ارزها نهاده است.

البته نگاهی که در سراسر جهان نسبت به رمز ارزها وجود دارد منفی است زیرا از آن‌جا که معمولا توسط دولت‌ها رمزنگاری نمی‌شوند و خارج از کنترل مستقیم آن‌ها هستند به مکانی امن برای فرار مالیاتی تبدیل می‌شوند یا برای اعمال مجرمانه از آن‌ها استفاده می‌شود.

به طور کل می‌توان گفت که با توجه به توانایی محدود کنونی رمز ارزها که تنها در معاملات و بازارهای خرد می‌توانند پاسخگو باشند و تهدید آن‌ها برای بانک‌های مرکزی و عدم نظارت پذیری، رویکرد کلی که نسبت به رمز ارزها در جهان وجود دارد متخاصمانه است.

در کنار ژاپن که بیت کوین را به عنوان ارز رسمی پذیرفته است شاید تنها چین را بتوان مثال زد که چنین رویکردی ندارد و بانک‌های ملی این کشور در حال آزمایش و توسعه کیف پول برای رمز ارزهای محلی و داخلی خود هستند که تحت نظارت کامل بانک‌ها قرار دارند.

برای کشورهای تحت تحریم هم این بیت کوین به عنوان فرصتی برای دور زدن محدودیت‌ها محسوب می‌شود اما محدودیت‌های این رمز ارز تردیدهای زیادی را درباره امکان استفاده راهبردی از آن به وجود آورده است. لازم به ذکر است که هیچ قانون دقیقی در کشورهای مختلف جهان درباره رمز ارزها وجود ندارد و کشورها هر کدام بنا بر سلیقه خود قوانینی را درباره رمز ارزها مصوب کرده‌اند.

حالا کسانی که می‌دانند بیت کوین چیست و چگونه کار می‌کند احتمالا به سو استفاده‌هایی که از آن می‌شود نیز فکر می‌کند. حقیقت آن‌جاست که تقریبا تمام گروه‌های تروریستی مانند القاعده و داعش با پیشرفت تکنولوژی برای دور زدن محدودیت‌ها و تامین مالی خود به رمز ارزها روی آورده‌اند و کمک‌های مالی خود را از این طریق دریافت می‌کنند و به کمک آن اسلحه، خودرو و … خریداری می‌کنند، که فضای امنی برای آنان و معامله‌گرانی از این دست ساخته است.

با توجه به عدم امکان نظارت بر بیت کوین، این رمز ارز به عنوان تسهیل‌گر فعالیت‌های مجرمانه در جهان شناخته می‌شود. بیت کوین ابزار اصلی تامین مالی بازارهای غیرقانونی چون تجارت مواد مخدر، تجارت غیرقانونی سلاح و حتی تجارت انسان محسوب می‌شود. از سوی دیگر رمز ارزها به شکل چشم گیری محبوب‌ترین ابزار برای پولشویی محسوب می‌شوند، یعنی امکان هدایت پول غیرقانونی که منبع آن نامشخص است و از طریق یک واسطه تمیز به چرخه پولی باز می‌گردد. یعنی همان نقطه قوتی که ردیابی رمز ارزها را دشوار می‌کند، همزمان به مجرمان اجازه می‌دهد تا با سهولت و امنیت نسبی به فعالیت‌های مجرمانه خود بپردازند.

بسیاری از کارفرمایان خرد نیز حقوق کارگران خود را از طریق بیت کوین پرداخت می‌کنند تا از این طریق از مسئولیت پرداخت مالیات فرار کنند. همچنین حجم عظیمی از بسیاری از رمز ارزها در انحصار عده‌ای محدود که غالبا سازندگان آن و نزدیکانشان هستند، قرار دارد. چنین شرایطی امکان دستکاری و ایجاد نوسان‌های قیمتی جعلی برای سوداگری در بازار غیر شفاف رمز ارزها امکان پذیر است.

در ایران خرید بیت کوین به سادگی امکان پذیر است و حتی این کار را از طریق شرکت‌ها و صرافی‌های دیجیتال غیررسمی که آدرس و اطلاعات روشنی درباره هویت و عملکرد خود ارائه می‌دهند انجام داد، البته درگاه‌های سودجویی نیز وجود دارند که بدون مجوز فعالیت می‌کنند و گاها تنها به دنبال دستیابی به کیف پول رمزارز شما هستند.

یکی از متداول ترین روش‌های سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین سفته بازی یا همان نوسان‌گیری است که سرمایه‌گذار در آن رمز ارز را به قیمتی خریداری می‌کند و پس از افزایش قیمت آن را به فروش می‌رساند. البته نوسان گیری تکنیکی بسیار پر ریسک در بازارها محسوب می‌شود که ریسک آن درباره رمز ارزهایی چون بیت کوین به دلیل عدم وجود ساز و کارهای شفاف نظارتی چندین برابر است و امکان رشد ۱۰۰ درصدی یا سقوط ۷۰ درصدی ارزش یک رمز ارز در بازار وجود دارد. به همین دلیل اگر تازه کار هستید به هیچ عنوان سرمایه بزرگ یا حیاتی خود را وارد این بازار نکنید و در صورت سرمایه‌گذاری هم تنها بر روی یک رمز ارز سرمایه خود را صرف نکنید تا ریسک سرمایه گذاری شما کاهش پیدا کند. 

روش دیگر سرمایه گذاری بر روی رمز ارزها نیز از طریق فرآیند ماینینگ یا استخراج است که از طریق دستگاه‌های خاصی انجام می‌شود که قیمت‌های متغیر و نسبتا گزافی دارند. استخراج بیت کوین نیازمند دانش و مهارت بالا است و شناخت این فرآیند پیش شرط ورود به آن است. اما اگر قصد سرمایه‌گذاری بر روی ماینینگ بیت کوین را دارید باید بدانید که این فعالیت بسیار حرفه‌ای پیچیده و نیازمند مکان مناسب و سرمایه هنگفت است.

اصلی‌ترین عامل نوسان قیمت بیت کوین مسئله عرضه و تقاضا است. به طور کل هر چه تقاضا در بازار افزایش یابد و عرضه ثابت باشد یا دچار کاهش شود قیمت بیت کوین رشد می‌کند که البته حالت عکس آن نیز صادق است و با افزایش عرضه بیش از تقاضا بازار قیمت بیت کوین سقوط می‌کند. مسئله بعدی هاوینگ بیت کوین است که هر چند وقت یک بار پاداش استخراج بیت کوین را کاهش می‌دهد، غالبا هاوینگ باعث رشد قیمت بیت کوین می‌شود چرا که با کاهش پاداش بیت کوین ماینرها میل کمتری برای استخراج پر مشقت و هزینه‌بر آن پیدا می‌کنند و رشد عرضه کاهش می‌یابد.

از دیگر نکات تاثیر گذار بر ارزش بیت کوین اخبار یا اظهارنظرهای مثبت یا منفی درباره این رمز ارز است. اگر یک شرکت بزرگ یا یک مقام ارشد دولتی یک کشور با سخنان خود تردید در دل سرمایه‌گذاران بیافکند، بسیاری برای جلوگیری از ریسک از دست دادن سرمایه خود احتمالا به سرعت اقدام به فروش بیت کوین خود می‌کنند که این مسئله قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار می‌دهد. دیگر فاکتور تعیین کننده تصمیمات نهنگ‌های بازار است. نهنگ‌ها به بازیگران عمده بازار گفته می‌شود که حجم عظیمی از بیت کوین را در اختیار دارند و تعداد آن‌ها به انگشتان دو دست هم نمی‌رسد. تصمیم این افراد برای فروش یا نگهداری بیت کوین به حدی بر عرضه و تقاضا در بازار تاثیرگذار است که می‌تواند تمام سناریوهای دیگر بازار را تحت الشعاع خود قرار دهد.

به جرات می‌توان گفت که اعتماد به الگوهای خاص درباره بیت کوین و ارزش آن در نسبت با بازارهای دیگر یا متغیرهای اقتصادی نمی‌تواند همیشه درست باشد. برای مثال طی سال‌های اخیر بیت کوین همواره یکی از پناهگاه‌های امن در بازار محسوب می‌شد و همبستگی قوی با بهای طلا از خود نشان می‌داد. به گونه‌ای که کاهش قیمت دلار آمریکا همواره منجر به رشد همبسته قیمت طلا و بیت کوین می‌شد. در ابتدای شیوع بیماری کووید-۱۹ وحشتی که بر بازارهای جهان سایه افکند در کنار سیاست نرخ بهره صفر درصدی فدرال رزرو آمریکا، طلا را به عنوان پرچین دلار آمریکا تقویت کرد. اما جالب است بدانید که به دلیل عدم اطمینان سرمایه گذاران و عرضه بالای بیت کوین در همان زمان قیمت این رمز ارز که حدودا ۶۴ درصد از کل بازار رمز ارزها را در اختیار دارد فروکش کرد و بهای سایر رمز ارزها را نیز به شدت تحت تاثیر خود قرار داد.

متغیرهای اقتصادی هنگامی که بازارهای متداول را برای سرمایه‌گذاری خطرناک جلوه دهند تقاضا برای بیت کوین افزایش می‌یابد و قیمت آن نیز رشد می‌کند. به نوعی می‌توان گفت بیش از تاثیر عوامل اقتصادی، باز هم همان فرمول عرضه و تقاضا است که تعیین کننده قیمت بیت کوین محسوب می‌شود.

در ایران هیچ گونه منع قانونی برای سرمایه گذاری و نگهداری بیت کوین برای افراد حقیقی وجود ندارد هر چند که بیت کوین به صورت قانونی نیز به رسمیت شناخته نشده است. البته اگر بیت کوین ابزار جرم دیگری محسوب شود و برای پول شویی یا جرائم دیگر از آن استفاده شود، با توجه به جرم بودن پول شویی مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد.

ضمنا در صورت آن که تخلفی قانونی در معاملات بیت کوین مانند کلاهبرداری، عدم وفای به عهد یا هک صورت گیرد، می‌توان با شکایت رسمی و از طریق مراجع قضایی مورد خود را پیگیری کرد. بانک مرکزی ایران اما تاکنون مجوز رسمی برای تاسیس صرافی ارز دیجیتال یا سایت‌های خرید و فروش آن صادر نکرده است و تمامی این مراکز به صورت غیر رسمی فعالیت می‌کنند. در کل می‌توان گفت صرفا خرید و فروش و نگهداری بیت کوین برای عامه مردم در ایران جرم محسوب نمی‌شود و منع قانونی ندارد.

به دستگاهی که از آن برای استخراج رمز ارزهایی چون بیت کوین استفاده می‌شود دستگاه ماینر یا Asic می‌گویند که در تنوع فراوانی موجود هستند و تنوغ قیمتی بسیار زیادی به نسبت قدرت و توانایی‌های خود دارند.

ماینینگ به زبان ساده فرآیند تایید تراکنش بیت کوین و ثبت آن در دفتر کل توزیع استخراج رمز ارز محسوب می‌شود. افرادی که ارزهای رمزنگاری شده را استخراج می‌کنند و آن را نگهداری یا به فروش می‌رسانند در اصطلاح ماینر خطاب می‌شود. فرآیند استخراج علاوه بر کارکرد اصلی خود، به صورت همزمان به تمرکززدایی در شبکه رمز ارزها و افزایش امنیت شبکه‌ای آن کمک می‌کند و در نهایت پس از طی فرآیند حل جورچین کدگذاری‌های پیچیده‌ موجود در بستر بلاکچین، پاداش خود که استخراج بیت کوین است را دریافت می‌کند.

در ایران از ۲۸ آبان ۱۳۹۸ به بعد تولید و استخراج بیت کوین و سایر رمز ارزها به شرط اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیتی قانونی به حساب می‌آید و به گفته بسیاری از فعالان حضور در این عرصه و سرمایه‌گذاری در ماینینگ بسیار ساده و بدون قوانین دست و پا گیر است.

صدور مجوز برای استخراج رمز ارزها اقدامی در راستای شفافیت این صنعت محسوب می‌شود و به گفته مسئولان وزارت صمت در صورتی که مصرف برق ماینرها کمتر از حد صنعتی شدن باشد برای آنان مجوزی صادر نمی‌شود اما کسانی که امکانات اساسی استخراج ارز دیجیتال یعنی برق و زمین را دارند می‌توانند بدون دریافت مجوز استخراج مستقیما پروانه بهره برداری دریافت کنند.

البته استخراج نیاز به سرمایه‌ای نسبتا هنگفت دارد، برای مثال در ماه‌های گرم سال تعرفه برق مصرفی مزرعه‌های ماینینگ برابر با تعرفه برق صادراتی ایران است، هر چند در ماه‌های دیگر هزینه برق نصف این مبلغ محاسبه می‌شود. البته وزارت نیرو برای فعالان این حوزه که به صورت گسترده اقدام به فعالیت می‌کنند تخفیفات ویژه‌ای تا سقف ۳۵ درصد در نظر گرفته است.

فرآیند استخراج بیت کوین یا سایر رمز ارزها از طریق ۴ سخت افزار کامپیوتری امکان پذیر است. اما استخراج بیت کوین تنها با دستگاه‌های Asic یا مدارهای مجتمع یکپارچه هدف محور به صرفه است. این دستگاه به شکل اختصاصی برای استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده است و تنها روش دارای صرفه برای استخراج بیت کوین و هارد فورک‌های آن مانند بیت کوین کش، لایت کوین یا زی کش استفاده از این دستگاه محسوب می‌شود. این مدارها به صورت مشخص برای استخراج رمز ارزها با سرعت بالا و مصرف برق کم طراحی شده‌اند.

با گسترش و توسعه روز افزون شبکه بلاکچین‌ها و افزایش سختی شبکه و زیان ده بودن سایر روش‌ها این دستگاه‌ها ساخته شدند. در حال حاضر، شرکت‌های چینی بیت مین تکنولوژی (Bitmain Technology) و میکرو بی‌تی (MicroBT) پرچمداران بازار تولید دستگاه‌های ماینر محسوب می‌شوند. اینوسیلیکون (Innosilicon)، کنان (Canaan) و ای‌بنگ (Ebang) نیز دیگر تولیدکنندگان اصلی این دستگاه‌ها در بازار جهان هستند.

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

نظرات در مورد بیت کوین امروز

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

نظرات در مورد بیت کوین امروز

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

سایر منابع:

با اعلام بانک مرکزی به زودی فاز آزمایشی رمز پول ملی با نام رمز ریال اجرا می‌شود و برای استفاده عموم مردم در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

علاقه مندان به بیت کوین به لطف معافیت‌های مالیاتی و سبک زندگی جزیره‌ای پورتوریکو به این کشور هجوم آورده اند.

ساعد نیک‌ذات فیلمبردار سینمای ایران ضمن انتقاد به نحوه پرداخت دستمزدها به عوامل پشت صحنه و بازیگران بیان کرد که برخی تهیه‌کنندگان حتی به بازیگران بیت کوین به‌عنوان دستمزد می‌دهند.

ان‌اف‌تی فرصت‌های درآمدزایی قابل توجهی را در صنعت سرگرمی ایجاد می‌کند، اما به همان اندازه نیز برای دروازه‌بانان فعلی تهدیدزا است.

اف بی آی فاش کرد «گروه باج افزاری کوبا» به حداقل ۴۹ سازمان و شرکت در بخش‌های زیربنای حیاتی آمریکا نفوذ کرده است.

نظرات در مورد بیت کوین امروز

السالوادور برای راه اندازی اولین شهر بیت کوین جهان برنامه ریزی می‌کند که بودجه آن از طریق اوراق قرضه بیت کوین تامین خواهد شد.

بیت کوین با قیمتی حدود ۵۶ هزار و ۲۵۰ دلار به پایین‌ترین قیمت خود در سطح یک ماه گذشته رسید.

پلیس اسپانیا در حال تحقیق در مورد دزدیده شدن یک خودپرداز بیت کوین از یکی از محله‌های ثروتمند نشین بارسلون است.

فیس بوک به اشتباه یک صفحه طرفداران ایلان ماسک را به جای حساب رسمی این کارآفرین تأیید کرد.

تبریز- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: ۵۸ دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال طی هفته جاری از حوزه بهره‌برداری امور برق این شهر کشف و ضبط شد.

گچساران- فرمانده انتظامی شهرستان گچساران گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و در ایست و بازرسی از خودورها در این شهرستان ۲۴ دستگاه بیت کوین قاچاق از یک خودرو در این شهرستان کشف و ضبط شد.

قیمت بیت‌کوین، بزرگترین رمزارز جهان، تحت تأثیر انرژی مثبتی که تایید اولین صندوق سرمایه‌گذاری رمز ارز آمریکا به بازار وارد کرد به رکورد تاریخی جدیدی رسید.

قیمت بیت‌کوین در معاملات امروز، چهارشنبه، به دنبال آغاز به کار اولین صندوق معاملات بیت‌کوین در بورس آمریکا که باعث جذب سرمایه به سوی رمزارزها خواهد شد، به مرز رکورد تاریخی خود رسید.

برآورد می شود که حدود چهار هزار نفر از مردم السالوادور با نارضایتی از سیاست های ارزی و با متهم کردن رئیس جمهور این کشور به اقتدارگرایی، در پایتخت تجمع کردند.

داده‌های جدید دانشگاه کمبریج که این هفته منتشر شد نشان می‌دهد روسیه به سومین استخراج‌کننده بزرگ بیت‌کوین در جهان تبدیل شده است.

قیمت بیت‌کوین، مهم‌ترین رمزارز جهان روز شنبه با خوش‌بینی به چراغ سبز سازمان بورس و ارواق بهادار آمریکا به اولین بورس تجارت رمزارز این کشور، به روند رشد چند روز اخیر خود ادامه داد.

قیمت بزرگترین رمزارز جهان به رشد خود ادامه داد و از ۵۹ هزار دلار فراتر رفت تا رشد این ماه خود را به ۲۸ درصد برساند و به رکورد تاریخی ۶۵ هزار دلاری خود نزدیک‌تر شود.

قیمت بیت‌کوین در ادامه روند رشد ۲ هفته‌ای خود از ۵۷ هزار دلار هم عبور کرد و به به بالاترین سطح خود از اوایل ماه می تا کنون رسید. 

شرکت توانیر در خصوص تامین پایدار برق و گاز به دلیل فعالیت مراکز غیر مجاز رمز ارز و برق مصرفی قابل توجه این مراکز هشدار داد.

چین رمز ارزها را به پیش‌نویس فهرستی از صنایع اضافه کرده است که سرمایه گذاری در آنها محدود یا ممنوع خواهد شد. در عین حال تعداد صنایع موجود در این فهرست کاهش یافته است.

قیمت بیت‌کوین، مهم‌ترین رمزارز جهان، به روند رشد خود ادامه داد و در معاملات دیشب (چهارشنبه) از ۵۵ هزار دلار فراتر رفت و به بالاترین سطح خود در ۵ ماه اخیر رسید.

قیمت بیت‌کوین، مهم‌ترین رمزارز جهان، در معاملات امروز، چهارشنبه، از ۵۱ هزار دلار هم فراتر رفت و به روند صعودی خود پس از جهش دیروز  ادامه داد. 

قیمت بیت‌کوین، مهم‌ترین رمزارز جهان، معاملات ماه اکتبر را با جهشی ۸ درصدی آغاز کرد و دوباره به ۴۸ هزار دلار نزدیک شد. 

چین مقابله با ارز رمزها را ادامه داده و بانک مرکزی این کشور دیروز نقل و انتقال و تبادل هرگونه ارز رمز را غیرقانونی اعلام کرد و خواستار ممنوعیت رسمی این اقدامات شد.

قیمت بیت‌کوین و سایر رمزارزهای مهم بازار به دنبال موضع‌گیری سخت‌گیرانه بانک مرکزی چین در مورد رمزارزها سقوط کرد.

مطالعات جدید دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد بزرگترین رمزارز جهان، بیت‌کوین، تا پایان امسال ۹۵.۶۸ تراوات ساعت یا یک تریلیون وات در ساعت برق مصرف خواهد کرد. 

قیمت بیت‌کوین، مهم‌ترین رمزارز جهان، در معاملات امروز، دوشنبه، دوباره با سقوط سنگینی روبرو شد و قیمت رمزارزهای دیگر را هم با خود پایین کشید.

بزرگترین زنجیره سینمای جهان(ای‌ام‌سی انترتینمنت) اعلام کرد علاوه بر بیت‌کوین حالا رمزارزهای دیگری را هم برای پرداخت آنلاین خرید بلیط خود می‌پذیرد.

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گزارشی آورده است: به واسطه امکانی که رمز ارزها در کاهش اثر تحریم‌ها ایجاد می‌کند، نمی‌توان نسبت به استفاده از این ظرفیت بی‌تفاوت و بی‌برنامه بود.

قیمت مهمترین رمزارز جهان، بیت‌کوین، در حالی سقوط کرد که برخی از پلت‌فرم‌های تجارت رمزارزها در جهان با اختلالاتی روبرو شدند.

All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

شاهد کاهش روزانه قیمت بیت‌کوین هستیم و پیش‌بینی می‌شود به‌زودی به مرز ۴۰ هزار دلار برسد. درصورتی‌که حمایتی در این نقطه شاهد نباشیم، پیش‌بینی افت مجدد تا محدوده‌های پایین‌تر را برای این رمزارز داریم. «مایگ نوترگزا» تحلیل‌گر بازار کریپتو کارنسی نیز معتقد است که بازار همچنان می‌تواند نزولی باشد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بازار رمزارزها نوساناتی را در ساعات گذشته پشت‌سر گذاشت که خلاصه آن را در زیر می‌خوانید:

نگاهی به تحولات امروز بازار ارزهای دیجیتال:

نظرات در مورد بیت کوین امروز

(سیگنالی در خصوص خرید و فروش نیست)

ترس معامله‌گران نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. به طور کلی بازه عددی نمودار زیر بین ۰ تا ۱۰۰ بوده و پنج وضعیت دارد که به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

(Extreme Fear) این عبارت مربوط به بازه ۰ تا ۲۵ بوده و نشان دهنده وجود ترس شدید در بازار است. بعضی از تحلیل‌گران تکنیکال این موقعیت را مناسب برای ورود به بازار می‌دانند.

(Fear)این عبارت نیز زمانی نشان داده می‌شود که عدد نمودار بین بازه ۲۵ تا ۵۰ بوده و بیانگر وجود ترس در بین سرمایه گذاران است.

(Neutral) این عبارت متناظر عدد ۵۰ در نمودار بوده و نشان دهنده برابر بودن میزان ترس و طمع در بازار است

(Greed) زمانی که نمودار اعداد بین ۵۰ تا ۷۵ را نشان دهد، شاهد این عبارت خواهیم بود کهبه معنای طمع سرمایه گذاران برای سود بیشتر است.

(Extreme Greed) این آخرین وضعیت نمودار و مربوط به بازه ۷۵ تا ۱۰۰ است که نشان دهنده طمع شدید کاربران است. تحلیل‌گران تکنیکال درمورد ورود به بازار در این مقطع هشدار می‌دهند؛ زیرا به خاطر طمع کاربران و هجوم آن‌ها به بازار قیمت‌ها بیش از حد بالا رفته و هر لحظه امکان ریزش وجود دارد.

منظور از دامیننس یک ارز دیجیتال، درصد سهم ارزش دلاری آن ارز در مقایسه با ارزش دلاری کل ارزهای دیجیتال در دنیاست. یعنی یک ارز دیجیتال چه میزان از سهم بازار را به خود اختصاص داده است، با توجه به تعریفی که از دامیننس داریم، وقتی می‌گوئیم دامیننس بیت کوین، در اصل درباره میزان تسلط بیت کوین صحبت می‌کنیم. شاخص دامیننس بیت کوین یکی از معیارهایی است که بسیاری از تحلیل‌گران در حال حاضر از آن برای تصمیم‌گیری جهت خرید و فروش کمک می‌گیرند.

اخبار بازار رمزارزها

فرانسیس نگانو (Francis Ngannou)، قهرمان مسابقات سنگین‌وزن یواف‌سی (UFC) اعلام کرده است که با نیمی از جایزه مسابقه بعدی خود، از طریق کش‌اَپ (Cash App) بیت کوین خواهد خرید. این مبارز فرانسوی‌کامرونی، در صورتی که در مسابقه روز ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) برنده شود، مبلغ ۷۵۰٬۰۰ دلار جایزه دریافت می‌کند. نگانو گفت: «پس از انجام تحقیقات زیاد درمورد بیت کوین، واقعاً معتقد هستم که این ارز، پول آینده جهان است. بیت کوین ارزشمند و امن است و هیچ‌کس نمی‌تواند آن را نابود کند.»

شیوع ویروس کرونا و سقوط صنعت گردشگری باعث شده است که بسیاری از ساکنان شهر سوانتی ((Svaneti در کشور گرجستان به استخراج ارزهای دیجیتال روی بیاورند. با شروع فصل سرما، این کشور در تأمین انرژی موردنیاز خود با مشکلات جدی مواجه شد است و اکثر مردم، ماینرها را مقصر اصلی این اتفاق می‌دانند.اخیراً ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد ماینرها حدود سه هفته پیش در کلیسایی جمع شدند تا قسم یاد کنند که استخراج ارزهای دیجیتال را کنار می‌گذارند.

مایک نووگراتز، مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال در توییت اخیر خود هشداری نزولی در مورد ارزهای دیجیتال و شاخص نزدک کامپوزیت در بازار سهام آمریکا صادر کرده است. به‌عقیده او، تا زمانی که نرخ بهره و قیمت اوراق قرضه بالاتر بروند، بازار ارزهای دیجیتال و این شاخص بازار سهام همچنان تحت فشار خواهند بود. بیت کوین، پرچمدار بازار ارزهای دیجیتال امروز شاهد ریزش تا محدوده ۴۱,۶۵۰ دلاری بوده و با ریزش ۱.۷ درصدی شاخص S&P ۵۰۰ و ۱.۶ درصدی داوجونز همراه شده است.

براساس گزارش بلومبرگ که روز سه‌شنبه منتشر شد، شرکت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر Blossom Capital مستقر در لندن، ۴۳۲ میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های فناوری مرحله اولیه در اروپا، از جمله رمزارزها، جمع‌آوری کرده است.

براساس این گزارش، این شرکت یک سوم بودجه را برای سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتو در نظر گرفته است. اوفلیا براون، بنیان‌گذار آن گفت: فقط به دنبال سرمایه‌گذاری در دارایی‌های رمزارزی نیستیم، بلکه به سهام در شرکت‌هایی که در مراحل اولیه توسعه زیرساخت رمزارزها هستند نیز چشم دوخته‌ایم. یکی از قابل توجه‌ترین سرمایه‌گذاری‌های Blossom Capital در حوزه رمزارزها، شرکت زیرساخت پرداخت Moonpay است. در ماه نوامبر (آذر)، مون پی ۵۵۵ میلیون دلار به ارزش ۳.۴ میلیارد دلار جذب کرده است. این دور سرمایه‌گذاری توسط Coatue و Tiger Global با مشارکت Blossom Capital، Paradigm، NEA و Thrive هدایت شده است.

Blossom همچنین براساس وب‌سایت خود، در پلتفرم مقیاس‌بندی ویدئویی api.video، شرکت اتوماسیون Aurelia و پورتال پرداخت Checkout.com نیز سرمایه‌گذاری کرده است.

صرافی ارز دیجیتال کوینکس (CoinEx)، ساعاتی پیش اعلام کرد که بیبی دوج‌کوین را به بازار خود اضافه کرده است. در حال حاضر واریز و برداشت برای توکن بیبی دوج کوین در کوینکس فعال شده است. این میم کوین اخیراً فراگیر شده و تعداد آدرس‌های آن به‌سرعت در حال افزایش است. براساس آخرین آمار، تا ۱۷ ژانویه (۲۳ دی)، تعداد آدرس‌های بیبی دوج‌کوین ۱٬۲۶۰٬۴۰۱ مورد گزارش شده؛ رقمی که از آدرس‌های شیبا اینو و فلوکی اینو بیشتر است.

صرافی بیتمکس (BitMEX) قصد دارد بنک آلمانی بنکهوس فون درهایت (Bankhaus von der Heydt) را که ۲۶۸ سال قدمت دارد خریداری کند، اما این خرید منوط به تأیید قانون‌گذاران آلمانی است. این صرافی روز سه‌شنبه اعلام کرد که با مالک کنونی این بانک به توافق رسیده و قرارداد خرید را امضا کرده است. با این حال، تأیید خرید بستگی به اداره نظارت مالی آلمان دارد و ممکن است به خاطر کلاه‌برداری اخیر یک شرکت تکنولوژی مالی در این کشور، ممکن است بیتمکس به این راحتی‌ها نتواند تأییدیه این نهاد نظارتی را دریافت کند

طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده از رسانه‌های چینی، اکنون بیش از ۲۰ میلیون نفر برنامه یوان دیجیتال چین را دانلود کرده‌اند و از آن استفاده می‌کنند. طبق این داده‌ها که از تلفن‌های همراه هوشمندی مانند شیائومی، هواوی، اوپو و سایر برندها جمع‌آوری شده است، بیش از ۲۰ میلیون نفر تاکنون این برنامه را دانلود کرده‌اند و در ۱۰ روز گذشته میزان دانلود رشد چشمگیری داشته است. امتیاز اپلیکیشن یوان دیجیتال که متعلق به بانک مرکزی چین است، در فروشگاه‌های معتبری مانند اپ استور اپل به ۴.۵ از ۵ رسیده است. با این حال، اپ استور از افشای رقم دقیق تعداد دانلودها خودداری کرده و ممکن است تعداد کاربران بسیار بالاتر از این ارقام باشد. این در حالی است که تنها افرادی که در ۱۰ منطقه آزمایشی منتخب دولت چین حضور فیزیکی داشته باشند، می‌توانند از این برنامه استفاده کنند.

صرافی کره‌ای بیت هامب (Bithumb) در حال توسعه یک بازار خریدوفروش NFT با همکاری «یک شرکت بزرگ» ناشناس است. شایعات زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد ال‌جی سی‌ان‌اس (LG CNS)، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه «LG»، در حال همکاری با بیت‌هامب است تا این بازار NFT را در سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی کنند. هیو بائک یانگ، مدیرعامل این صرافی کره‌ای، در مصاحبه‌ای در ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) تأیید کرد که در حال توسعه یک بازار NFT است تا بتوانند با دو صرافی دیگر این کشور رقابت کنند. در حال حاضر رقابت شدیدی بین صرافی بیت هامب، کوربیت (Korbit) و آپ‌بیت (Upbit) وجود دارد و بیت هامب در رتبه دوم از نظر حجم معاملات قرار گرفته است.

تمامی حقوق این سایت برای خبرگزاری ایمنا محفوظ است

بزرگ ترین ریزش قیمت بیتکوین مربوط به رسیدن قیمت آن از ۲۰ هزار و ۸۹ دلار به ۱۱۱۱ دلار بود. این رمز در هر دو سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ نیز در مقاطعی ریزش های ۶۱ درصدی و ۵۴ درصدی را تجربه کرد و چرخه خرسی ۲۰۲۱ می تواند قیمت آن را به چیزی حدود ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار دلار برساند.  

به گزارش ایسنا به نقل از کوین تلگراف، صندوق پوشش ریسک پنترا کپیتال در یادداشتی به معامله گران هشدار منتظر ریزش بسیار شدید قیمت بیتکوین پس از پایان چرخه صعودی فعلی باشند تا جایی که مدل سازی های صورت گرفته توسط این موسسه نشان می دهد ارزش بیتکوین ممکن است در این مرحله تا ۸۰درصد ریزش کند. ریزش ۸۰ درصدی بیتکوین برای این رمز خیلی دور از دسترس نیست و بررسی های تاریخی نیز نشان می دهد قیمت بیتکوین در سال های ۲۰۱۳، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ نیز چنین سقوط هایی را تجربه کرده است.

بزرگ ترین ریزش قیمت بیتکوین مربوط به رسیدن قیمت ان از ۲۰ هزار و ۸۹ دلار به ۱۱۱۱ دلار بود. این رمز در هر دو سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ نیز در مقاطعی ریزش های ۶۱ درصدی و ۵۴ درصدی را تجربه کرد و چرخه خرسی ۲۰۲۱ می تواند قیمت آن را به چیزی حدود ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار دلار برساند.  

دن مورهد- مدیر موسسه پنترا کپیتال- گفت: چرخه های ریزشی همیشه در بازار هستند و در آینده نیز اتفاق خواهند افتاد. قرار نیست یک روند صعودی تا ابد ادامه داشته باشد همان طور که قرار نیست قیمت ها تا همیشه روز به روز بیشتر ریزش کنند.  

قیمت بیتکوین در اوایل سال جاری میلادی نیز به بالای ۶۰ هزار دلار رسید اما پس از آن و با اخبار منفی مداوم از طرف چین قیمت ها به شدت ریزشی شد تا جایی که بیتکوین نصف ارزش خود را از دست داد.

نظرات در مورد بیت کوین امروز

شمار دیگری از تحلیلگران بازار نظر کاملا متفاوتی دارند و معتقدند باید منتظر بیتکوین ۱۰۰ هزار دلاری بود. این گروه تایید ضمنی معاملات ارزهای دیجیتالی در آمریکا و کاهش شدید بیتکوین های قابل استخراج را از دلایل اصلی استدلال خود عنوان می کنند. روند قیمتی بیتکوین از آنجایی اهمیت دارد که این رمزارز با در اختیار داشتن حدود ۴۶ درصد از کل سهم ارزش بازار رمزارزها، به ویژه در ماه های اخیر به تعیین کننده ترین عامل مسیر حرکت بازار تبدیل شده است.  

انتهای پیام

Close

Click here to request access and see full URLs.

نی نی سایت

نظرات در مورد بیت کوین امروز
نظرات در مورد بیت کوین امروز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.