علت جلب توجه زنان

علت جلب توجه زنان
علت جلب توجه زنان

برای مشاوره درمان نیاز به جلب توجه

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره زیر تماس بگیرید:
 

تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۶۷ از کل کشور
 

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۵ عصر حتی ایام تعطیل

همه ما از این که توجه دیگران را به خود معطوف کنیم یا در مرکز توجه باشیم، لذت می بریم، اما زمانی که از جلب توجه کردن به صورت افراطی آن صحبت می کنیم، قضیه کمی فرق می کند. نیاز به جلب توجه کردن را به صورت کودکی تصور کنید که جیغ می زند و خواهر کوچکتر خود را کتک می زند تا توجه پدر و مادرش را به دست بیاورد. 

علت جلب توجه زنان

جلب توجه کردن صرفا مختص به کودکان نیست و این رفتار در بزرگسالان نیز دیده می شود. یک مثال عینی که امروزه در دنیای فضای مجازی، بسیار مشاهده می کنیم، مردان و زنانی هستند که تجملات زندگی، ماشین ها و خانه های لوکس و غیره خود را در صفحات شخصی خود به نمایش می گذارند. تمامی این موارد نوعی جلب توجه محسوب می شوند. در این مقاله به موضوع نیاز به جلب توجه به صورت ریشه ای پرداخته شده است.

دانشمندان معتقدند که: ” ما همان قدر که به غذا و آب برای ادامه زندگی نیاز داریم، به توجه نیز نیاز داریم”. این جمله کاملا درست است زیرا ما زندگی اجتماعی داریم و نیاز داریم که در جامعه مان مورد توجه قرار گیریم. اما زمانی که این تمایل طبیعی ما برای جلب توجه از حد اعتدال خارج شود، می تواند به یک نابهنجاری رفتاری و یا حتی اختلال روانی تبدیل شود.

در واقع رفتار جلب توجه، انجام هر گونه رفتاری است (چه مثبت، چه منفی) و به صورت آگاهانه یا ناخودآگاه برای قرار گرفتن در مرکز توجه انجام می گیرد و گاهی اوقات نیز برای به دست آوردن اعتبار یا تحسین دیگران صورت می گیرند. اگر این رفتار ها به ناهنجاری تبدیل شود به شکل نمایشگری، اغراق آمیز بودن رفتارها و عواطف، تحریک جنسی یا هرزگی و انجام اقدامات خود تخریبی مانند سو مصرف مواد یا حتی خودزنی خود را نشان می دهد.

 

 

رفتار های جلب توجه به هر حال در جامعه وجود دارند و رفته رفته به اختلالات شخصیتی تبدیل می شوند، بنابراین به جای بی اهمیت بودن نسبت به آنها، بهتر است علت های زیربناییشان را بشناسیم تا بتوانیم تا حد امکان از بروز این گونه رفتار ها جلوگیری کنیم. در این بخش از مقاله دلایلی که می توانند باعث بروز رفتار جلب توجه شوند بیان شده است.

 عزت نفس پایین: عزت نفس اصطلاحی گسترده است که انواع مختلفی از حالتهای روانی پیچیده را در بر می گیرد و به طور کلی شامل چگونگی نگاه به خود است. هنگامی که مرد یا زنی معتقد باشد که نادیده گرفته شده است، دچار اضطراب و کمبود عزت نفس می شود. پس دست به رفتار های جلب توجه می زند تا از این طریق این کمبود را جبران کند.

 حسادت: یک مثال واضح در این زمینه کودکی است که به برادر خود حسودی می کند، بنابراین هر گونه رفتار جلب توجهی را انجام می دهد تا توجه والدینش را به خود جلب کند. مثال دیگری که در مورد بزرگسالان صدق می کند، رفتار های مردان و زنانی است که به دلیل توجه همسرشان به زن یا مرد دیگر، حسادت می کنند و شروع به خودنمایی و رفتار های جلب توجه می کنند.

 تنهایی: به طور کلی تنهایی و انزوا می تواند یکی از دلایل تمایل به جلب توجه باشد.

 

 بعضی اوقات رفتار جلب توجه نتیجه اختلالات شخصیتی خوشه B است، مانند:

اختلال شخصیت هیستریونیک

اختلال شخصیت مرزی

اختلال شخصیت خودشیفته

تکنیک های رفتاری بهترین گزینه برای درمان و برطرف کردن مشکلات جلب توجه و خودنمایی است. در این بخش از مقاله چند راهکار موثر در این زمینه مطرح شده است که به کمک آن ها می توانید رفتار جلب توجه را در اطرافیانتان از بین ببرید.

 رفتارهای جلب توجه را نادیده بگیرید.

ارائه حداقل توجه ممکن، از ادامه دار شدن رفتار جلب توجه جلوگیری می کند و یک راهکار مقابله ای است. معمولا مرد یا زنی که رفتار جلب توجه را نشان می دهد به دنبال هدفی است و در صورتی که متوجه شود که با آن رفتار به خصوص نمی تواند به هدف خود که جلب کردن توجه شماست، برسد مطمئنا تصمیم می گیرد رفتارش را تغییر داده و روش دیگری را امتحان کند.

 یک جایگزین مناسب برای رفتار جلب توجه داشته باشید.

همانطور که بیان شد، زمانی که رفتار فرد نادیده گرفته می شود و به اصطلاح تیرش به سنگ می خورد تلاش می کند که رفتار دیگری را نشان دهد، این درست زمانی است که شما باید آن رفتار را به او نشان دهید. برای این منظور می توانید به فرد دیگری توجه نشان دهید که رفتار جلب توجه را نشان نمی دهد. 

 رفتار جلب توجه را تنبیه یا توبیخ نکنید.

به یاد داشته باشید که برای درمان و مقابله با رفتار جلب توجه به هیج عنوان از تنبیه استفاده نکنید. تنبیه، توبیخ و هر گونه واکنش منفی ای به هر حال نوعی توجه است. بنابراین حتی اگر در مقابل رفتار های مرد، زن یا کودکی که خواهان جلب توجه شماست، واکنش منفی نشان دهید، او را به خواسته اش رسانده اید.

 کلام آخر

به طور کلی رفتار جلب توجه در حد طبیعی و نرمال آن در وجود تمامی انسان ها قرار دارد و در واقع دریافت توجه دیگران لذت بخش است. اما اگر این رفتار از حد  بگذرد و حالتی بیمار گونه پیدا کند، زمان آن است که به طور ریشه ای این مشکل را بررسی و علت یابی کنیم و در صورتی که رفتار جلب توجه کردن اطرافیانمان آزار دهنده است با تکنیک های رفتاری مانند بی توجهی و غیره این مشکل را برطرف کنیم.

 

 

✔️ نیاز به جلب توجه هر گونه عمل عمدی یا ناخودآگاه برای جلب توجه دیگران و دریافت تحسین آن هاست که نکات تکمیلی در این رابطه در متن مقاله بیان شده است.

✔️ این مشکل رفتاری می تواند علت های متفاوتی از جمله کم بودن عزت نفس، حسادت و غیره داشته باشد که در مقاله به طور کامل ذکر شده اند.

✔️ برای درمان این مشکل از تکنیک های رفتاری مانند نادیده گرفتن و غیره استفاده می شود که در مقاله توضیح داده شده اند.

برای مشاوره درمان نیاز به جلب توجه

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره زیر تماس بگیرید:
 

تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۶۷ از کل کشور
 

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۵ عصر حتی ایام تعطیل


علت جلب توجه زنان

درمان بیش فعالی

اختلال شخصیت خودشیفته

تقویت حافظه

طرحواره معیار های سرسختانه

تجربیات مصاحبه های استخدامی

نقش پدر در تربیت کودک

ترس از شکست

عفونت گوش در کودکان

اختلال کندن پوست

ازدواج با مطلقه

مصاحب یک سایت روانشناسی درباره موضوعات کودک ، خانواده ، ازدواج ، روان شناسی فردی و شغلی است . محتوای مقالات سایت بر اساس کتب روانشناسی معتبر و توسط کارشناسان و روانشناسان مجرب تولید می شود . امید است که با مطالعه محتوای تولید شده در این سایت مشکلات شخصی ، خانوادگی و اجتماعی کاربران مرتفع شود

تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبنم همدان ، در اجتماع و در برخوردهای روزانه ممکن است با افرادی برخورد کنید که به نظر ، رفتارشان بسیار جلب توجه میکند و یا به اصطلاح عامیانه، جلف به نظر برسد. اما آیا تا کنون به این فکر کرده اید که شاید برخی از این افراد دارای نوعی از اختلال شخصیت باشند که شناخت این نوع اختلال بتواند کمک زیادی به شما در نحوه برخورد با آنها و یا حتی انتخاب و نوع ازدواجتان داشته باشد؟ چرا که این نوع افراد با اینکه از هر نظر انسانهای سالمی به نظر میرسند اما به دلیل داشتن این نوع اختلال ازدواجهای پایداری ندارند و چه زن باشند و چه مرد معمولاً چندبار ازدواج میکنند.

اختلال شخصیت نمایشی:

افرادی که از دیدگاه روانشناسی دارای این نوع اختلال شخصیت باشند ، رفتارهای جلب توجه کننده زیادی از خود نشان میدهند. رفتارهای نمایشی و هیجانی در مقابل اتفاقات بی اهمیت یکی دیگر از نشانه های رفتاری آنهاست.

آنها در ظاهر جذاب ، صمیمی و اهل نشست و برخاست با دیگران و معاشرت هستند و معمولاً دیگران را افرادی ریاکار دانسته و رفتار آنها را مورد اتهام قرار میدهند. این اشخاص در رفتار و ابراز احساسات خود نسبت به اتفاقات پیرامون خود اغلب مبالغه میکنند و هر چیز ساده ای را از آنچه که در واقعیت وجودد دارد مهمتر و پر رنگ تر جلوه میدهند. حرکاتشان معمولاً به گونه ای است که آنها را در مرکز توجه قرار دهد و اگر در میان جمع تحسین و تأیید نشوند ، تندخور شده و زیر گریه و زاری به راه می اندازند. دیگران را سرزنش میکنند و به آنها تهمت ناروا میزنند. این افراد از خود شدیداً عشوه گری و لوندی بروز میدهند اما جالب است بدانید که علی رغم این تظاهر ، از لحاظ جنسی بسیار سرد و ضعیف هستند و این اختلال در مردان نمایشی به ناتوانی جنسی منجر شود. این امر نشان دهنده این است که رفتار عشوه گرانه آنها بیشتر در جهت جلب توجه دیگران است تا تمایلات جنسی. این اختلال در زنان بیش از مردان رایج است. این بیماران افرادی هیجانی و احساساتی هستند که ممکن است با قانون نیز به مقابله پرداخته و یا به مصرف مواد روی آورند و لااُبالی گری کنند.

پیشنهاد درمانی:

علت جلب توجه زنان

روان درمانی و روانکاوی میتواند در درمان این اختلال تاثیرگذار باشد و بهتر است دارو درمانی هم به صورت کمکی استفاده شود. به عنوان مثال استفاده از داروهای ضد افسردگی ، ضد اضطراب و ضد روانپریشی برای افرادی که علائم آن را نشان میدهند توصیه میشود که البته باید زیر نظر روانپزشک و همچنین روانشناس بالینی انجام شود.

یادداشتی از سهیلا آقاجانی / کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

انتهای پیام/

مطالب پر بازدید


 

مجله “مانز هیلث” تحقیقی در این‌باره منتشر کرده و پرده از این راز مهم برای مردان برداشته است. در این تحقیق بخش‌هایی از بدن مرد، که بیش از سایر بخش‌ها توجه زنان را به خود جلب می‌کند، مطرح شده‌ است. با این حال این موضوع به شرایط زمانی و مکانی ارتباط ویژه‌ای دارد.

علت جلب توجه زنان

 

در سواحل و در کنار دریا، عضلات شکم مردان، اولین بخشی است که نگاه زنان را به خود جلب می‌کند. پس از عضلات شکم، نگاه زنان به چهره مردان و سپس به بازوهای مردان می‌چرخد. برخلاف مردان، زنان اصلا به بخش تناسلی مردان نگاه نمی‌کنند.

 

در خیابان نیز، چشمان مردان اولین بخش مورد توجه زنان است. زنان پس از چشمان، به شیوه لبخند مردان نگریسته و پس از آن با نگاه‌هایشان طول قامت و طول دستان مردان را بررسی می‌کنند.

 

چگونه می توان فهمید که دختری به شما علاقه دارد؟

زنان در خیابان، علاوه بر نگاه به بخش‌های فوق‌الذکر، بررسی تیپ و استایل مردان را از یاد نمی‌برند. خوشتیپی مردان، برخلاف تصور در رده اول جای ندارد و در جایگاه پنجم فهرست موضوعاتی که نگاه زنان را به خود جلب می‌کند، جای دارد.

 

محققان بر این باورند، که اگرچه هر کدام از این موارد به تنهایی از اهمیت ویژه‌ای برای زنان برخودار است، با این حال هیچ‌کدام از این موارد به تنهاهی برای توجه و جلب نظر زنان کفایت نمی‌کند. زنان به مجموعه‌‌ این عوامل نگریسته و همه آنها برای انتخاب و اتخاذ تصمیم مد نظر قرار می‌دهند.

 

در نهایت زنان در یک رابطه جدی افزون به صفات جسمی در جستجوی مردانی مسئولیت‌پذیر هستند، شاید بتوان گفت که  زنان بیش از خوش‌تیپی در جستجوی خوش‌اخلاقی هستند.

جام نیوز

مجری انحصاری نیتیو، سنجاق

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است

پیشرفت در زندگی و کار

خودنما، پرهیجان، پر رنگ و لعاب، نمایشی، خصوصیات افرادی است که در نگاه اول و نه چندان عمیق در یک مهمانی یا جمع دوستانه حتی محیط کار اجتماعی، خونگرم یا حتی کاریزماتیک تصور می‌شود. پرحرف، تن صدای بالا، عشوه گری در حرف زدن و رفتار، پوشش و آرایش زننده و نامتعارف، علاقه به مسائل رمانتیک و رمانتیک سازی روابط به طرز اغراق آمیز، انتقام گیری در روابط، روابط سطحی و ناپایدار، نوسانات خلقی شدید، تهدید به خودکشی، اعتماد به نفس پایین، ریاکاری در نشان دادن چهره واقعی خود، عاشق تملق و چاپلوسی و مورد تعریف واقع شدن و … این ها برخی از خصوصیات فردی مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی یا یک شخصیت نمایشی با ویژگی‌های نمایشی بودن است.

فرد با شخصیت نمایشی دارای ویژگی هایی برای جلب توجه دیگران است ولی شخصی که دچار اختلال شخصیت نمایشی است ، این ویژگی ها در او بسیار پررنگ تر جلوه می‌کند. در مقاله «دوست دارم جلب توجه کنم | اختلال شخصیت نمایشی»به بررسی ویژگی‌های فرد با شخصیت نمایشی و فرد دچار اختلال شخصیت نمایشی می‌پردازیم.

اگر ویژگی‌های فوق، فردی را به خاطر شما آورد، حتما روزی را به خاطر می­‌آورید که در جمعی با دیدن شما چنان هیجان زده و پراشتیاق شما را به آغوش کشید ولی زمانی دیگر در همان جمع نگاهی به شما نینداخت تا مجبور به سلامی نشود. بله! این شخصیت به ظاهر محبوب و کانون توجه، ممکن است فردی مبتلا به اختلال شخصیت هیستریونیک یا نمایشی باشد که همانند ستارگان سینما نقشی مبالغه آمیز در مورد خود ایفا می­‌کند. و گاهی حتی ممکن است به ظاهر یک شخصیت کاریزماتیک تصور شود. شخصی با چنین اختلالی اغلب دچار عشق‌های پر سوز و گداز اما گذرا می­‌شود. زمانی که فردی از جنس مخالف نظر وی را جلب کرد تمام تلاش خود را برای به دست آوردن وی خواهد کرد و بعضا پس از به دست آوردن او، به سادگی به رابطه خاتمه و وی را رها می‌کند. این بیماری در خانم‌ها بیشتر از آقایان رواج دارد و در سنین نوجوانی به بعد قابل تشخیص می­‌باشد.

علت جلب توجه زنان

برای تشخیص بیماری در دوستانتان عجله نکنید زیرا ممکن است پارتنر یا دوست شما فردی با “شخصیت نمایشی” باشد، نه فردی دچار “اختلال شخصیت نمایشی”. تشخیص، نیاز به روش‌ها و ابزارهای دقیق روان­شناسی دارد و حتماً توسط متخصص روان­شناسی بالینی صورت می­‌گیرد.

احساساتی بودن و توجه طلبی مفرط به صورت الگویی نافذ و فراگیر که از اوایل بزرگسالی شروع شده باشد و در زمینه‌های مختلف تظاهر یابد که نشانه‌اش وجود حداقل پنج مورد از موارد زیر است:

در مواردی که مرکز توجه نیست، ناراحت باشد و در رنج و مشقت به سر برد.

مشخصه تعاملش با دیگران، رفتار نامتناسب به صورت اغواگری جنسی یا تحریک کنندگی جنسی باشد.

ابراز احساساتش به سرعت تغییر کند و سطحی باشد.

همواره از ظاهر جسمی خود برای جلب توجه دیگران استفاده کند.

سبک تکلمش به نحوی افراطی مبتنی بر حدس و گمان ( impressionistic) و فاقد جزئیات باشد.

خودنما و نمایشی باشد و در ابراز احساسات مبالغه کند.

القا پذیر (suggestible) باشد، یعنی به راحتی تحت تاثیر افراد یا موقعیت ها قرار گیرد.

روابط را خودمانی تر از آنچه واقعا هستند، بپندارد.

این مقاله را هم بخوانید

افراد مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی، وضعیت روحی ناپایداری دارند. آنها دوست دارند جلب توجه کنند و وضعیت فردی و خود باوری در آنها، متأثر از توجه دیگران به آنهاست. در اجتماع دوست دارند جلب توجه کنند و در مرکز توجه باشند. در سبک معاشرت خود نیز سعی می‌کنند جلب توجه کنند و بقیه آنها را تأیید کنند و اگر غیر از این باشد، سرخورده می‌شوند.

اختلال شخصیت نمایشی

با اینکه عامل یا عوامل اصلی پیدایش بیماری هنوز مشخص نشده است ولی نظریاتی مبنی بر این که عوامل ژنتیکی یا عوامل محیطی در به وجود آوردن آن تاثیرگذارند، وجود دارد. 1.عوامل ژنتیکی یا ارثی : برخی مطالعات نشان می‌دهد نوعی حساسیت ژنتیکی در برابر این اختلال به طور ژنتیکی در برخی از خانواده‌های فرد بیمار دیده می‌شود و فرزند با دیدن الگوی تکرار شونده رفتار‌های نمایشی پدر یا مادر، آنها را فراگرفته و انجام می‌دهد. 2.عوامل محیطی یا تربیت : یکی از عوامل بسیار مهم در ایجاد این بیماری عدم تنبیه شدن در کودکی است. همچنین توجه غیر قابل پیش‌بینی پدر و مادر به فرزند به نحوی که کودک به یک عدم درک همیشگی از اینکه چه رفتاری تائید پدر و مادر را  در پی خواهد داشت، برسد، می‌تواند در بروز بیماری در آینده نقش بسزایی ایفا کند و همینطور عدم مهرورزی متناسب و مورد توجه قرار نگرفتن توسط والدین (به خصوص مادر) در شکل‌گیری این اختلال اهمیت فراوانی دارد.

تست تشخیص اختلال شخصیت نمایشی زیر را انجام دهید تا میزان این اختلال را در خود بسنجید.

فرد با شخصیت نمایشی در وهله اول خوش مشرب، جذاب، رمانتیک و خوش تیپ قلمداد می‌شود و سبب جلب توجه شما و دیگران می‌شود یا حتی ممکن است عشقی با وی در سر بپرورانید. کسی که به ظاهرش می‌رسد هر روز شما را هیجانی، سرگرم و شاد می‌کند. به نظر مشکلی وجود ندارد، ولی زمانی متوجه غیرعادی بودن شرایط می‌شوید که رفتار متفاوت، احساسات متغیر و هیجان‌های غیر قابل پیش‌بینی وی یا شاید اغواگری‌ها و عشوه گری‌های جنسی و زننده در میان دوستان و خانواده‌تان مشاهده کنید. همین طور تعریف و تمجید‌های بی حد و حساب او از خود و توانایی‌هایش موجب شرمساری شما گردد. هیچ جای تعجبی ندارد، اگر یک روز که مورد توجه و تائید شما قرار نگیرد، به طور عجیبی عصبانی یا ناراحت شود و هیچ عجیب نیست وسط یک مهمانی شلوغ واکنشی مانند گریه شدید و فریاد کمک خواهی یا حتی تهدید به خودکشی از خود نشان دهد.

حتما بخوانید

ویژگی اختلال شخصیت پارانوئید، شکاک‌ بودن و بی‌اعتمادی به دیگران است و به شکلی غیرموجه کارهای دیگران را که گویا به قصد تحقیر یا تهدید بیمار انجام شده است، تفسیر می‌‌کنند. این اختلال از اوایل بزرگسالی شروع می‌شود و در زمینه‌‌های مختلفی خودش را نشان می‌‌دهد. افراد مبتلا به این اختلال تقریباً همیشه منتظرند که دیگران به طریقی آن‌ها را استثمار کنند یا به آن‌ها ضرر برسانند.

اختلال شخصیت پارانوئید

اگر شما نیز فردی با مشخصات هیستریونیک یا نمایشی هستید، ممکن است این ازدواج ایده آل باشد! بدون گمان بهترین حالت ازدواج برای افرادی با شخصیت نمایشی، ازدواج با فردی نمایشی است. اما ازدواج با فردی مبتلا به “اختلال شخصیت نمایشی” هرگز توصیه نمی‌شود زیرا فرد مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی همانند سایر مبتلایان به اختلال‌های شخصیتی در سطح بالایی از عدم پذیرش درمان و آگاهی از بیماری قرار دارد پس طبیعتاً همکاری پایینی در درمان دارد و گاها درمان ناپذیرند.

اگر روزی برای ازدواج یا ارتباط عاطفی با فردی نمایشی آماده شدید برای کاستن از تنش‌ها و پیامدهای منفی این انتخاب، این شرایط را برای همسر یا پارتنر خود فراهم آورید. 1.همیشه حامی و پشتیبان وی باشید و از نقاط قوت واقعی او تعریف و تمجید و از زحماتش همیشه قدردانی به عمل بیاورید. 2.زندگی هیجانی و رمانتیکی برایش فراهم کنید. 3.برای شرکت در برنامه‌های اجتماعی با او، پیش قدم باشید. 4.آزادی عمل را فراموش نکنید زیرا او به شدت به آزادی عمل و برونریزی خویش نیاز دارد. 5.هیچ‌گاه موجب تحریک حسادتش نشوید و او را با دیگران مقایسه نکنید زیرا یکی از ویژگی‌های او، انتقام‌جویی است.

به ندرت فردی با تشخیص اختلال شخصیت نمایشی در پی درمان برمی‌آید. زیرا همانطور که قبلاً اشاره شد، این افراد مقاومت زیادی در پذیرش بیماری و بینش نسبت به آن از خود نشان می‌دهند. در صورت همکاری بیمار، درمان بر دو وجه استوار است :

یک درمانگر، فردی را که روش روان درمانی را برای درمان اختلال شخصیت نمایشی برمی‌گزیند همراهی می‌کند. در این نوع درمان، درمانگر بیمار را در شناسایی و تشخیص انگیزه‌ها و ترس‌های مربوط به افکار و رفتارهایش یاری می‌کند. همچنین کمک به او در برقراری ارتباطات موثر و ساختن تعاملات مثبت و سازنده و کارآمد از بخش‌های درمان وی می‌باشد. همچنین روانشناس می‌تواند از گروه درمانی و سایر درمان‌ها برای بالا بردن عملکرد اجتماعی در جهت صحیح برای بیمار بهره جوید.

زمانی که این بیماری با بیماری دیگری مثل نوسانات خلقی، اختلال اضطراب فراگیر ، دوقطبی، افسردگی، اضطراب و … همزمان رخ داده باشد روانپزشک با توجه به نوع بیماری همراه، می‌تواند داروهای ضدافسردگی، ضد‌اضطراب و یا تنظیم کننده خلق تجویز نماید.

نشانه‌های اختلال شخصیت نمایشی در اکثر مواقع ممکن است با سایر اختلال‌های شخصیت مانند اختلال شخصیت ضد اجتماعی ( ASPD ) ، اختلال شخصیت خودشیفته ، اختلال شخصیت مرزی و اختلال جسمانی سازی، همپوشانی داشته باشد. همین طور فرد مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی همزمان میتواند دچار اختلال شخصیت مرزی یا جسمانی سازی باشد. ضمناً در تشخیص افتراقی این بیماری حتما باید توجه داشت که مصرف مزمن برخی مواد مخدر مانند کوکائین می‌تواند علائمی مانند اختلال شخصیت نمایشی ایجاد کند. نکته دیگری که در تشخیص صحیح حتماً باید لحاظ گردد، این است که بسیاری از افراد عادی ممکن است صفات شخصیت نمایشی را از خود بروز دهند. فقط زمانی که این صفات دائمی و انعطاف ناپذیر باشند و آسیب کارکردی، عملی و اجتماعی و پریشانی ذهنی در پی داشته باشند، اختلال شخصیت نمایشی محسوب می‌شود.

پیشنهاد می‌شود پادکست دوست داری مورد توجه باشی؟ را نیز بشنوید.

عالی بود من این مشکل دارم نه در حد اختلال با روان درمانم تا تهش رفتم 0 0

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

پربازدیدترین‌های پیشرفت در زندگی و کار:

آخرین ویدیو ها

علت جلب توجه زنان

دوره رهبری

کارگاه اصول و فنون مذاکره

پادکست های علی میرصادقی

خودشکوفایی

پربازدیدترین های تحصیلی :

بهترین منابع کنکور

مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی

معرفی رشته های دانشگاهی

تکنیک های تست زنی

دبیرستان های بارسا

بسیاری از مردان تصورات احمقانه و دیوانه واری در مورد حرکات مورد علاقه زنان دارند.

اختصاصی آلامتو؛ اگر که تصمیم دارید زنان را جذب خود کنید، خوب است که این رفتارهای از مد افتاده و بی معنی را که خیال می‌کنید شما را تبدیل به یک مرد باجذبه می‌کنند، کنار بگذارید. چرا که دقیقا برعکس است.

این رفتارها که در اینجا می آیند را باید کنار بگذارید. اکنون در سال 2020 هستیم، نه 2000. خوب است این را به یاد داشته باشید.

آیا می دانید که زنان چگونه می فهمند که یک مرد احتمالا چندان برایشان مناسب نیست؟ آن رفتار غیرواقعیِ او با خنده‌های توخالی بسیار و قبول کردن هر خواستۀ زن باعث می شود که مخاطب از او فاصله بگیرد.

علت جلب توجه زنان

در این تلاش برای اینکه طرف را متقاعد کنید شما نه تهدید آمیز، که مردی فوق العاده برای او هستید، در واقع دارید خودتان را کامل لو می دهید.

رفتار طبیعی هیچکس اینگونه نیست که به هر جملۀ سوالی یا حرف خصمانه‌ای بخندد تا گیجی و هیجان خود را از طرف مقابل مخفی کند. این نشانه یک مرد وحشتناک است و زنان مطمئنا از او فاصله می‌گیرند.

مردی که نمی تواند کنترل رفتار و احساسات خود را داشته باشد از نظر خیلی از زنان نمره مردودی در جذابیت خواهد گرفت.

وقتی که دو نفر چیز مشترکی را بخواهند رابطه اتفاق می افتد. هردوی آنها چیز مشترکی را می‌خواهند و بالاخره بدون بیان کردن آن، راهی پیدا می‌کنند تا به خواستۀ خود برسند. اما وقتی که این تلاش یک‌طرفه باشد و فقط شما باشید که علامت‌ها را می فرستید دیگر جواب نخواهد داد.

اگر که طرف مقابل به صدها تلاش شما در این زمینه پاسخی نمی‌دهد، بدانید که در این تله گیر افتاده اید و دارید مثل یک ویروس عمل می‌کنید. بهتر است آرام باشید و کنترل موقعیت را بدست آورید. در غیر اینصورت به زودی به خاطر نیاز زیادی خود طرف مقابل را دور خواهید کرد.

داشتن بدنی آماده از نظر فیزیکی و بدست آوردن مزیت‌هایی که همراه آن می آیند مشکلی ندارد. اما آنقدر بزرگ شدن که عبور از درهای معمولی یک اتاق برای شما دشوار شود کار هوشمندانه‌ای نیست.

بزارید شفاف صحبت کنیم: اکثریت زنان فکر نمی‌کنند که “تکان خوردن پروتئین انسانی” چیز جذابی است.

بیشتر مرد‌ها با مخلوطی از عدم اعتماد به نفس و یک باور احمقانه به چیزی که رسانه‌های عمومی به آنها می‌گویند راه رسیدن به جذابیت است، فکر می‌کنند و خود را در یک مسیر بیهوده قرار می‌دهند.

این راه شاید زمانی بسیار جا افتاده بوده و می شده با استفاده از آن دل یک دختر را به دست آورد. اما اکنون دیگر کاری قدیمی و بی ارزش است و بهتر است از آن دست بردارید.

دلیلی ندارد که بخواهید اعتماد به نفس طرف مقابل را پائین آورید و با این کار بخواهید او را به سمت خود بکشانید. این کار غیر اخلاقی و سبک است. به علاوه اکنون دیگر دخترها اعتماد به نفس بیشتری دارند.

یکبار صحبت دو مرد را شنیدم که با چند تا دختر بیرون بودند. یکی از آنها به دیگری گفت “ببین، بیا تظاهر به دعوا کنیم، دختر‌ها از این خوششان می آید.” کتک کاری شروع شد و آنها گلاویز روی زمین غلت می‌خوردند تا دعوایشان طبیعی به نظر آید، و دختر‌ها هم آنقدر خجالت زده بودند که گویا ترجیح می دادند بمیرند.

این واقعیت احساس زن‌ها در مورد دعوا کردن مرد‌ها است. آنها خجالت زده می شوند، برخلاف تصور مردها که فکر می‌کنند دعوا کردن نشانۀ مردانگی و قدرت داشتن است.

کسی نمی‌خواهد که این را آشکارا بگوید، اما زن مورد نظر احتمالا علاوه بر قابلیت‌ها و تجارب خود، به دلیل ظاهر جذابش هم بوده که استخدام شده است و احتمالا همین الان هم با شخص دیگری است.

مطمئنا او در مورد شما نمی تواند کار دیگری جز لبخند زدن انجام دهد. چرا که سر کار است. بهتر است بیخیال شوید و در هر فروشگاهی فکر نکنید که فروشنده عاشق شما شده است و باید شما هم کاری بکنید.

به تازگی یکی از فروشندگان زنی که برای ما کار می‌کرد، وقتی که پای پیاده بود توسط مردی که تابحال ندیده بود تحت تعقیب قرار می‌گیرد. مرد به شانۀ او زده و گفته “شما زیباترین دختری هستید که تابحال دیده ام”. با اینحال این زندگی واقعی است و با فیلم‌ها فرق دارد. فروشندۀ ما در جواب گفته “آه، متشکرم” و دور شده است.

وقتی که فرد مورد نظر شما را نمی شناسد، تعقیب او باعث ایجاد احساس نا امنی می شود. پس حتی اگر در نگاه اول عاشق شخصی شده اید سعی کنید بدون پیش زمینه آشنایی، علاقه خود را مطرح نکنید.

زیبایی دختران به خودشان مربوط است، مخصوصاً دختری که مطلقاً او را نمیشناسید و غریبه است.

فیسبوک مکان مناسبی برای این کار است. اینکه دیوانه وار برای دفاع از یک زن به میان مکالمه ای بپرید که در مورد آن هیچ ایده ای ندارید. این کارِ احمقانه ای است. از خود بپرسید که واقعا چرا دارید این کار را می‌کنید.

جواب احتمالا بسیار بدتر از آن چیزی است که صفحه شخصی شما نشان می دهد: شما در تلاشید تا با سو استفاده از یک موقعیت بد بتوانید دختر مورد نظر خود را جذب کنید.

مشکل اینجاست که زن‌ها هم آدم هستند و آدم جایز الخطا است. همیشه شما از طرف حق دفاع نخواهید کرد و حتی اگر هم اینطور باشد… شما اصلا چه اهمیتی دارید؟

بله، عادت قدیمی داد زدن وقتی که با ماشین خود از کنار یک دختر رد می شوید. این کار یک برد قطعی قلمداد می شود. اما در واقعیت، در صفر درصد از مواقع این کار تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

این صدا را در آوردن می بایست تمام شود. هیچوقت، در تاریخ بشریت، این صدا کمکی به روابط بشریت نکرده است. با اینحال هنوز هم بعضی مردان با امید‌های واهی به این کار ادامه می دهند. سوت زدن تصویری از شما را نشان می دهد که فکر نمی‌کنم بخواهید داشته باشید: تلاش نا امیدانۀ یک چشم هیز که هیچ ایده ای در مورد هیچ چیز ندارد.

نظرات خود را در این مورد برای ما ارسال کنید.

داداشی ها گلم.. پیش از مخ زدن دخترها.. خودتون رو جای برادر اون دختر بزارید.. و همانگونه که توفع دارید. با خواهرتون برخورد باشه.. انجام بدید.. و هرگز فراموش نکنید. که… آنکه افتد در پی ناموس کسان.. در پی ناموس وی افتد نطر بوالهوسان…. ممنون که وقت گذاشتید..

در جواب اونی ک گفت زن ها نباشند نسل مردا نابوده اخه روانی مردی هم نباشه زنی هم وجود نداره یا نکنه از راه تخم گذاری تجدید نسل میکنید…..سوسماس

از یه دختر تعریف کنین وبگین واقعا زیباست وخیلی زیباست حالا با اینکه قیافش معمولیه این بهترین ترفند هسش برای جذب دخترا

شامپو کلیر از بین برنده شوره سر 🙂

واقعا خيلى بى جنبه ان كه نميشه ازشون انتقاد كرد اينو قبول كنيد اقايون

زن و مرد با هم هيچ تفاوتى ندارن تو هر دو جنس خوب و بدش هست . پس بيخود دعوا نكنيد.

خانمای عزیز بر اعصاب خودتون مسلط باشید، برادران عزیز هم اخلاق و شائن مردانگی را حفظ کنید زنان الهه پرستش مردان هستند و مردان ستایش کننده اگر مرد نباشد زن کلمه بی معنایی بیش نیست و اگر زن نباشد مرد موجودی بی اخلاق بیش.

هه هه مردا کلا با خودشون مشکل روانی دارند

هه هه 😐

ای بابا چرا اینجا دعوا شد چرا کسی اعصاب نداره

ساکت شو کثافت مرض.

احمق تراز مردا زنا

علت جلب توجه زنان

احترام خودتو نگه دار! همه ميدونن زنا نباشن نسل شما نابوده!

احمق ترین افراد کسی است که دیگران را احمق بپندارد.قابل توجه فیلسوفان بالا

كاملا موافقم!

مردان احمق با زنان احمق برهنه وبیحجاب

این زنان احمقندکه بارفتار احمقانه خود جلب توجه میکنند

يادتون نره هنوزم هستند زناني كه زيباييشونو فقط براي مردان خود ميخواهند و مرداني پيدا ميشن كه با ديدن زنان بدحجاب خدا رو به ياد ميارن نه كه دهنشون اب بيفته!!!!!!!!!!!!!!

مردا همیشه احمق بودن وهستن

خودت حتما خیلی خوبی درست صحبت کن

سلام واقعا احمقند و از نظر من دلقکی بیش نیستند .

زر نزن

زهره برو این حرحرف هارو به پدرت بگو

هه هه عجب مردانی ..

زن و مرد مکمل یکدیگرند

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

کلینیک روانپزشکی

اختلال شخصیت نمایشی چیست؟

کلینیک اعصاب و روان آکسون ، کلینیک روانپزشکی آکسون: اختلالات شخصیتی به چند دسته تقسیم می‌شوند که کلینیک روانپزشکی آکسون در مقلات مختلف هرکدام از این اختلالات را جداگانه بررسی می‌کند، این اختلالات دسته‌بندی متفاوتی دارند در این مقاله اختلال شخصیت نمایشی که از اختلالت شخصیت در گروه B گروه نمایشی احساساتی و دمدمی است را بررسی می‌کنیم.

افرادی که به این اختلال مبتلا هستند می‌خواهند به هر قیمتی شده در مرکز توجه باشند و نگاه دیگران را به خود جلب کنند، هر کاری می‌کنند فقط برای رسیدن این هدف است. آرایش خاص و نامتعارف دارند و یا خال‌کوبی‌های عجیب و زیاد دارند، لباس‌های عجیبی می‌پوشند و رفتارشان به گونه است که انگار در حال اجرای تئاتر هستند.‌

با صدای بلند می‌خندند، تصور می‌کنند رفتارشان با دیگران صمیمی و دوستانه و از روی مهربانی است ولی این‌طور نیست، ممکن است اگر در کانون توجه نباشند و یا مورد بی‌توجهی قرار بگیرند به خودشان یا دیگران آسیب برسانند.

علت جلب توجه زنان

شدیداً از محیط و دیگران تأثیر می‌پذیرند و اصلاً به همین دلیل تصمیمات آنی و هیجانی و حتی غیرمنطقی می‌گیرند. آنها دائم خواستار توجه، تحریک و قدردانیِ دیگران هستند، برای رسیدن به این نیاز دست به اغواگری و تحریک دیگران می‌زنند به مخصوصاً از نظر جنسی.

آنها بدون توجه دیگران نمی‌توانند زندگی کنند مانند غذا یا دارو با آن نیاز دارند. با جلب‌توجه است که می‌تواند روابط بین فردی خوبی داشته باشند و مطمئن باشند ارزشمند هستند.

رفتار افراد شخصیت نمایشی در زنان و مردان کمی متفاوت است، مردان سعی می‌کنند اعتمادبه‌نفس خود را به رخ دیگران بکشند ولی نیاز و خواسته‌ی آنها برای جلب‌توجه کمتر از زنان نیست. ظاهر، پوشش و رفتار آنها آگاهانه و در راستای جلب نظر دیگران استفاده می‌کنند، به گونه‌ای لباس می‌پوشند که بدن آنها مشخص باشد، و حتی از شوخی‌های نا به جا برای به‌دست آوردن توجه دیگران استفاده می‌کنند.

ورزش بدنسازی از موردعلاقه‌های مردان مبتلا به اختلال شخصیت مرزی

فرد مبتلا به این اختلال در تمامی جنبه‌های زندگی به دنبال جلب‌توجه است، این حالات در سال‌های پایانی نوجوانی تا قبل از بزرگ‌سالی آغاز می‌شود، حداقل پنج مورد از موارد زیر باید در فرد دیده‌شده باشد.

متخصصین کلینیک اعصاب و روان آکسون توصیه می‌کنند این موضوع مهم را به خاطر داشته باشید که به‌صرف وجود چند نشانه نمی‌توان گفت شخصی به این اختلال یا هر اختلال دیگری مبتلاست، بلکه تشخیص این اختلال به عهده روان روانشناس یا روانپزشک است.

شخصیت نمایشی با توجه نوع رفتارشان چند گروه می‌شوند که در ادامه مختصری با آنها آشنا می‌شویم.

این گروه به‌شدت به دیگران وابسته هستند و با رفتارهای فریب‌دهنده یا اغراق‌آمیزی مثل گریه شدید یا غش کردن آن‌هم به شکلی کودکانه سعی در جلب نظر دیگران دارند. شدت این رفتار کودکانه به این بستگی دارد که فرد ازنظر روانی در چه سطحی باشد هرچه بلوغ روانی کمتر باشد رفتار کودکانه بیشتر می‌شود.

هیجان و احساسات این گروه سریعاً تغییر می‌کند، عشق پرشور و تند خیلی سریع به احساس گناه و خشم تبدیل می‌شود. در صورت مخالفت با آنها، به‌سرعت کج‌خلق می‌شوند و نظرشان درباره فرد تغییر می‌کند.

این افراد گرم و صمیمی هستند، به ویژه در روابط بین فردی خون‌گرم و خوش‌بین و مهربان هستند. نیازمند تحریک و هیجان هستند، سریع و بانشاط حرکت می‌کنند، سرحال وارد جمع می‌شوند یا آنجا را ترک می‌کنند، معمولی و به هنجار به نظر می‌رسند، دیگران را به سادگی متقاعد می‌کنند. پروژه و اهدافی در ذهن دارند ولی بعد از مدتی بدون اینکه به قول و حرف خود عمل کنند با روابطی پریشان برمی‌گردند.

اختلال شخصیت نمایشی

هدف زندگی این افراد این است که دیگران را دوست داشته باشند و به همین دلیل دیگران را تحسین و حتی چاپلوسی می‌کنند. به اطرافیان نشان می‌دهند که حاضرند هر کاری برای آنها انجام بدهند. مرتب سعی می‌کنند تا دیگران به آنها نظر مثبتی داشته باشند، اکثر اوقات مصالحه طلب و مهربان به نظر می‌آیند زیرا خشم و عصبانت خود را بروز نمی‌دهند و پشت نقاب مهربانی پنهان می‌کنند.

معمولاً در خانواده‌ای بزرگ‌شده‌اند که شیوه تربیتی متضادی داشتند، احتمالاً در کودکی مورد بی‌اعتنایی پدر و مادر قرارگرفته‌اند به‌ویژه از سمت مادر به آنها توجه نشده و مادر به آنها ابراز محبت نکرده است.

به همین دلیل تنها وقتی به آنها توجه شده که رفتار نمایشی داشته اند و یاد گرفتند که از این طریق توجه والدین را بدست بیاورند. برخی نیز از رفتار نمایشی پدر و مادر الگو گرفته اند.

ارتباط عاطفی با یک شخصیت نمایشی مشکلات زیادی دارد، از طرفی او به شما به‌عنوان همسر وابسته است و از طرفی دیگر همیشه به دنبال جلب‌توجه دیگران است. در چنین رابطه‌ای شما باید به‌صورت دائمی انرژی زیادی برای برآوردن نیازهای او صرف کنید، این فرد کوچک‌ترین بی‌توجهی به خود را عذابی بزرگ می‌پندارند. همچنین رفتار آنها در مجالس و میهمانی‌ها توجه همه را جلب می‌کند که احتمال دارد به‌عنوان همسر یا همراه خجالت‌زده شوید.

این افراد توانایی حفظ یک رابطه پایدار و عمیق را ندارند و معمولاً دمدمی‌ مزاج در روابط عاطفی هستند. نکته دیگر اینکه بیشتر دوستان آنها از جنس مخالفشان هستند و احتمال اینکه از انتخاب خود به‌عنوان همسر پیشمان می‌شوید.

متاسفانه بسیاری قبل از ازدواج به هیچ کدام از این مسائل که ذکر شد توجه نمی‌کنند و تصور می‌کنند که با شروع زندگی مشترک می‌توانند روی همسر خود تاثیر بگذارند ولی ما در بهترین کلینیک اعصاب و روان در تهران شاهد هستیم که این افراد چه رنجی را تحمل می‌کنند.

تخیلات جنسی در مورد افرادی که با آنها در ارتباط هستند بین افراد مبتلابه اختلال شخصیت نمایشی شایع است البته درباره این تخیلات صحبت نمی‌کنند و ازنظر جنسی اهل لاس زدن و عشوه‌گری هستند. احتمالاً دچار کژ کاری روانی-جنسی را دارند، احتمال دارد زنان نمایشی به آنورگاسمی و مردان نیز به ناتوانی جنسی مبتلا شوند.

آنها نیاز دارند مدام مطمئن شوند که در برابر جنس مخالف جذابیت دارند به همین دلیل بسیاری از اوقات تکانه‌های جنسی خود را فعال می‌کنند. البته معمولاً روابط آنها در همان سطح باقی می‌ماند، آنها مغرور، دمدمی و غرق در خود به نظر می‌رسند، همین نیازها و وابستگی ها به دیگران و اینکه خیلی زود به دیگران اعتماد می‌کنند باعث می‌شود فریب دادنشان کار راحتی باشد.

اختلال در روابط شغلی از عوارض اختلال شخصیت نمایشی

اگر در بین اعضای خانواده شخصی به این اختلال مبتلا است بهتر است برای اینکه بندانید چه رفتاری با اون داشته باشید از یک فرد متخصص آموزش ببینید، کلینیک روانپزشکی آکسون که بعنوان بهترین کلینیک روانپزشکی در تهران شناخته شده است ضمن کنترل علائم و مداوای بیمار می‌تواند به خانواده آن فرد نیز در این زمینه کمک کند.

در مراجعه به پزشک اول با انجام آزمایش و معاینه باید اطمینان حاصل شود که بیماری فیزیکی باعث بروز این حالات نشده باشد سپس بیمار را به یک روانپزشک یا روانشناس ارجاع می‌دهند.

آنها معمولاً در مصاحبه جلسات روان‌شناختی با درمانگر کاملاً همکاری می‌کنند و حتی مشتاق‌اند که تاریخچه‌ای از خود را با جزئیات ارائه دهند، هنگام گفت‌وگو معمولاً ژست، تأکید و مکث‌های نمایشی دیده می‌شود. لغزش زیانی آنها در صحبت کردن زیاد است و زبانی پر زرق و برق دارند.

اظهار نظر عاطفی در حین مصاحبه آنها شایع است. وجود احساساتی خاص مانند خشم، غم و میل جنسی را در خود انکار می‌کنند یا نمی‌پذیرند. نتیجه در معاینات روان‌شناختی‌شان طبیعی است، به‌غیراز اینکه در تمرین مربوط به تمرکز و ریاضی اصراری ندارند و مسائل عاطفی را نیز فراموش می‌کنند.

تشخیص اختلال شخصیت نمایشی

مثل سایر اختلالات شخصیت افراد مبتلا اعتقادی به اینکه مشکلی وجود دارد و باید درمان شوند ندارند. از طرفی چون در بروز احساسات خود اغراق می‌کنند احساسات و هیجان‌شان را بیشتر و بزرگ‌تر از چیزی که واقعاً هست نمایش می‌دهند درمان کار دشواری در راه درمان این افراد دارد. البته ممکن فرد به دلیل مشکلاتی مانند افسردگی ناشی از مورد توجه نبودن به درمانگر مراجعه و درخواست کمک کند.

کلینیک آکسون ، بهترین کلینیک اعصاب و روان با توجه به امکانات هتلینیگ، حضور مستمر درمانگران بیماری روانی و پرستاری بیست و چهار ساعته بهترین گزینه برای شروع درمان بیماری این بیماری است.

این بیماران معمولاً از احساسات خود بی‌خبر هستند، به دلیل اینکه احساسات درونی خود را بشناسند یک فرآیند درمانی مهم است. روان‌درمانی (نوعی مشاوره) برپایه روانکاوی به دو صورت گروهی و فردی می‌تواند برای درمان این افراد مفید باشد. همچنین طرح‌واره درمانی که توسط یانگ طراحی شده نیز برای این افراد مفید باشد. مدت زمان درمان این اختلال از چند ماه تا چند سال زمان نیاز دارد در قالب جلسات هفتگی نیاز دارد.

یکی از ویزگی‌های مهم کلینیک اعصاب و روان آکسون که آن را تبدیل به بهترین کلینیک روانپزشکی در سراسر ایران کرده همکاری با روان درمانگران حرفه‌ای و متعهد است که به حضور همیشگی و برگزاری جلسات روان‌درمانی تمام تلاش خود را برای بهبود حال بیماران می‌کنند است.

جلسات گروهی روان درمانی

از داروهای ضدافسردگی، ضد اضطراب و ضد روان‌پریشی برای بهبود علائم می‌توان مفید باشد.

تاکنون راهی برای پیشگیری از ابتلا به این اختلال شخصیتی پیدا نشده، اما روش‌های خاص روان‌درمانی می‌شود به فردی که مستعد این بیماری است را کمک کرد تا راه و روشی برای سازنده برای برخورد با موقعیت‌ها پیدا کند.

سخن آخر:

شاید در ظاهر فرد مبتلا به اختلال شخصیت نمایشی نیازی به درمان و بهبودی نداشته باشد کما اینکه خودشان نیز چنین تصوری ندارند، اما اگر چنین اختلالاتی درمان نشوند می‌تواند برای فرد مبتلا مشکلات بسیاری بیافریند که در مقاله به آن اشاره شد، کمکی که از دست شما به عنوان آشنا، دوست یا عضوی از خانواده می‌توانید او را ترغیب به مراجعه به درمانگر متخصص کنید.

کلینیک شبانه روزی اعصاب و روان آکسون از معدود کلینیک‌های روانپزشکی در سراسر کشور است که به صورت شبانه روزی فعالیت کرده و امکانات هتل 5 ستاره، محیط مجزا برای بانوان، سالن ورزش، پرستاری بیست و چهار ساعته و حضور مستمر درمانگر ارائه می‌دهد. این کلینیک شبانه روزی روانپزشکی برای هر بیمار با توجه نوع بیماری و شرای بیمار برنامه درمانی مناسبی برای او در نظر می‌گیرد و تا رسیدن به بهبودی در کنار بیمار خواهد بود. برای اطلاع از امکانات با ما تماس بگیرید.

علت جلب توجه زنان

دقیقا درست بود .مو به مو.ممنون

عرض ادب و احترام
بعد از ۴ سال عقد و دوسال زندگی مشترک هنوز زندگی برایم جهنم است
همسرم شخصیت نمایشی دارد و از ماه های اول عقد چندین باااااار خیانت کرده
حرف آخر ایشان این است که اگر جلب توجه میکنم به تو آسیبی نمیزنم و به تو مربوط نیست من چه رفتاری با اطرافیانم دارم
من دچار افسردگی شدم و زندگی برایم ناممکن شده است .

سلام/ با همسر خود صحبت کنید و همراه با یکدیگر به روانپزشک مراجعه کنید .

من 5 الی 6 تا ازین موارد رو درخودم کاملا احساس میکنم.. و واقعا دوست دارم درمان بشم

سلام ایا این شخصیت نمایشی میتونه تو جنبه ی دیگه خودشو نشون بده؟؟
مثلا بجای لباس جلف پوشیدن یا صداخنده بلند یا کارهایی از این قبیل که اشاره کردید طرف برعکس این موارد سعی کند در رفتاری مانند نشان دادن که خیلی کتاب میخواند یا درس خوندن زیاد یا مثلا در یک جمع فقط صحبت از مطالعه کند درحالی که در واقعیت چنین نیست و فقط قصد جلب توجه دارد ایا مواردی مانند این نیز نشانه ی شخصیتی نمایشی میباشد؟؟

ممنون میشم بفرماییدخودفرد چکارمیتونه برای درمان خودش بکنه غیرازخانواده ودکتروراهکارهارو بفرمایید؟؟؟چون باتوجه به گفته روانشناسم این عارضه رودارم وخواهان درمان خودم هستم اشکر

سلام در شرکتی مشغول به کارم که مدیر عاملش این شخصیت را دارد بارها از سمتش مورد تحقیر قرار گرفتم فریاد زدنهای بی مورد یا تصمیمهای بی منطق عجیب. چند بار گفتم شاید من یه خانم مجردم و من هستم که نیاز به توجه یا محبت یا تایید دارم اما هرچقدر از مدیرم دور میشم هر چقدر بی تفاوت میشم باز رفتارش ناراحتم میکنه تنها به این نتیجه رسیدم که از این شرکت برم چون دیگه تحمل دمی دمی مزاج بودنش یا رفتار عجیب و بی منطقش را ندارم البته بعد از هربار عصبانیت و داد زدن و عقده خالی کردن پشیمان میشه و سعی داره جوری ابراز کنه که لحظه ای بوده ولی قابل تحمل دیگه نیست

میشه بگید خود فرد بیمار چطور درمان میشه؟؟؟
با توجه به این مطالب من به یقین رسیدم که این بیماری رو دارم. میخوام قبل از اینکه این اختلالات بیشتر بشه باعث نابودی ایندم بشه جلوگیری کنم.

اگر فردی برای جلب توجه و ترحم و رسیدن به هدفش خودش رو به بیماری بزنه یا اگر واقعا بیمار باشه اوضاع رو وخیم تر از واقعیت نشون بده میشه گفت شخصیت نمایشی داره ؟ البته اگر تو شرایطی باشه و با آدمهایی مواجه باشه که مجبور باشه از این روش برای رسیدن به حقش استفاده کنه و بخواد شانسش رو برای رسیدن به هدف و حقش امتحان کنه

سلام من این مشکل و دارم
همش دوست دارم مورد توجه باشم
و بقیه بهم التماس کنن
بعد از وابسته کردن ب بهانه های واهی ترکشون میکنم
دارم اذیت میشم
امکان دکتر رفتن و ندارم
میشه راه درمان رو بفرمایین

سلام.من از کودکی مبتلا به این اختلال بودم که در بعصی موارد بروز حملات پنیک در اثر هیجان زیاد را تجربه کرده ام. به عنوان کسی که شغلش بازیگری است این اختلال تا حد زیادی به من کمک کرده اما به لحاظ دردنی کنترل این حجم از هیجان آزار دهنده است.پزشکم تجویز قرص های آسنترا،کلونازپام،آلپرازولام و پرانول کرده که قرص آلپرازولام را قطع و به جای آن الانزاپین تجویز کرد که به خاطر ایجاد اصافه وزن از خوردن آن اجتناب کردم.مشکلم این است که مدام به عنوان بازیگر به لحاظ بدنی و زیبایی مورد قضاوت قرار میگیرم و ریسک خوردن قرصی که چاق کننده است را نمیتوانم بپذیرم. متاسفانه این اختلال باعث می شود فرد با ظرافت دروغ بگوید و از انجام کاری که علاقه مند ان نیست سر باز زند.
به مشکل خود واقف هستم اما تنها نیازم این است قرصی برایم تجویز شود که اضطرابم را کنترل کند و باعث اضافه وزن نشود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

ترک اعتیاد

مرکز ترک اعتیاد آکسون

بهترین کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی تهران می باشد. این مرکز مجهزترین و برترین کلینیک درمانی سرپایی و بستری بیماران سوء مصرف مواد و اعتیاد و بیماران اختلالات اعصاب و روان در کشور است که دارای دو بخش بستری مجزا برای خانم‌ها و آقایان می‌باشد. این مرکز جزو معدود مراکز موجود در کشور است که دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.

اولین چیزی که توجه زنان را درباره مردان جلب می‌كند چیست؟

مردان بیشتر به منظور همسریابی دائما در جستجوی راهی برای نفوذ به قلب زنان بوده‌اند. از گذشته از صفات اخلاقی و رفتاری که مهم‌ترین بخش از وجود افراد چه زن و چه مرد را تشکیل می‌دهد، از لحاظ جسمی شناختن اولین چیزی که نظر زنان را درباره مردان جلب می‌کند، موضوعی است که دانستن آن راه را برای نفوذ به قلب زنان ساده‌تر و قابل دستیابی‌تر می‌کند.

مجله “مانز هیلث” تحقیقی در این‌باره منتشر کرده و پرده از این راز مهم برای مردان برداشته است. در این تحقیق بخش‌هایی از بدن مرد، که بیش از سایر بخش‌ها توجه زنان را به خود جلب می‌کند، مطرح شده‌ است. با این حال این موضوع به شرایط زمانی و مکانی ارتباط ویژه‌ای دارد.

به گزارش مانز هیلث، در سواحل و در کنار دریا، عضلات شکم مردان، اولین بخشی است که نگاه زنان را به خود جلب می‌کند. پس از عضلات شکم، نگاه زنان به چهره مردان و سپس به بازوهای مردان می‌چرخد. برخلاف مردان، زنان اصلا به بخش تناسلی مردان نگاه نمی‌کنند.

در خیابان نیز، چشمان مردان اولین بخش مورد توجه زنان است. زنان پس از چشمان، به شیوه لبخند مردان نگریسته و پس از آن با نگاه‌هایشان طول قامت و طول دستان مردان را بررسی می‌کنند.

علت جلب توجه زنان

زنان در خیابان، علاوه بر نگاه به بخش‌های فوق‌الذکر، بررسی تیپ و استایل مردان را از یاد نمی‌برند. خوشتیپی مردان، برخلاف تصور در رده اول جای ندارد و در جایگاه پنجم فهرست موضوعاتی که نگاه زنان را به خود جلب می‌کند، جای دارد.

محققان بر این باورند، که اگرچه هر کدام از این موارد به تنهایی از اهمیت ویژه‌ای برای زنان برخودار است، با این حال هیچ‌کدام از این موارد به تنهاهی برای توجه و جلب نظر زنان کفایت نمی‌کند. زنان به مجموعه‌‌ این عوامل نگریسته و همه آنها برای انتخاب و اتخاذ تصمیم مد نظر قرار می‌دهند.

در نهایت زنان در یک رابطه جدی افزون به صفات جسمی در جستجوی مردانی مسئولیت‌پذیر هستند، شاید بتوان گفت که زنان بیش از خوش‌تیپی در جستجوی خوش‌اخلاقی هستند.

بیشتر بدانید

در فردی که دچار اختلال شخصیت نمایشی است، عزت نفس به تایید دیگران بستگی دارد. افرادی که دچار این اختلال هستند به شدت نیاز دارند که مورد توجه باشند و به طور نامناسب و افراطی به دنبال جلب توجه دیگران هستند. اختلال شخصیت نمایشی باعث بروز عواطف ناپایدار، شدید و خودانگاره تحریف شده از فرد می شود.

عزت نفس حس مهمی در هر کسی است که در افرادی که دارای این اختلال هستند از حس خود-ارزشی نشأت نمی گیرد. این افراد تمایل شدیدی برای دیده شدن دارند و به صورت تئاتری و درامی رفتار می کنند. این اختلال در زنان شایع تر از مردان است و معمولا در اوایل جوانی ظاهر می شود.

فهرست مطالب

 علت دقیق ابتلا به این اختلال مشخص نیست، اما بسیاری از متخصصان بر این باورند که عوامل ارثی و اکتسابی در بروز این اختلال دخیل هستند. برای مثال، دیده شدن این شخصیت در اعضای مختلف یک خانواده نشان دهنده آسیب پذیری ژنتیکی آنها در برابر این اختلال است. با این حال، فرزند یک والد مبتلا به این اختلال ممکن است تنها رفتارهای او را تقلید کرده باشد. دیگر عوامل محیطی موثر در ابتلا به این شخصیت عبارتند از فقدان انتقاد یا مجازات به عنوان کودک، تقویت مثبت که تنها برای رفتارهای خاصی داده می شود، توجه غیرقابل پیش بینی به کودک توسط والدین، که همه باعث گیج شدن کودک در این مورد می شود که کدام رفتارها به تایید والدین می رسند.

افسردگی کلمه‌ایست که زیاد با آن سر و کار داریم؛ چه درباره‌ی خودمان، چه اطرافیان. کتاب کوچک افسردگی راهنمای
شماست برای شناخت بهتر افسردگی و راه‌های کنار آمدن با آن. نسخه الکترونیکی این کتاب را همین حالا، رایگان
دانلود کنید.

علت جلب توجه زنان

لطفا ایمیل را با ساختار درست وارد کنید

در بسیاری از موارد، این افراد دارای مهارت های اجتماعی بسیار خوبی هستند، اما مایلند از مهارت های خود برای سوءاستفاده از دیگران و جلب توجه آنها استفاده کنند.

فردی که دچار این اختلال است ممکن است:

از آنجا که این اختلال دارای الگویی مداوم و طولانی مدت است، معمولا در بزرگسالی تشخیص داده می شود. تشخیص ابتلا به این اختلال در دوران کودکی نادر است، زیرا کودکان و نوجوانان در حال رشد، تغییر شخصیت و بلوغ هستند. با این حال، زمانی ابتلا به این اختلال در یک کودک یا نوجوان تایید می شود که علائم آن حداقل به مدت یک سال در فرد دیده شود.

اختلال شخصیت نمایشی بیشتر در زنان دیده می شود و حدود 2 درصد از جمعیت را شامل می شود.

همانند دیگر اختلالات شخصیت، شدت این اختلال نیز با افزایش سن کمتر می شود، به طوری که علائم اختلال در دهه 40 تا 50 به ندرت دیده می شود.

اختلالات شخصیت همه توسط متخصص سلامت روان مانند یک روانشناس یا روانکاو تشخیص داده می شوند. پزشک خانواده  و عمومی برای تشخیص این نوع اختلالات روانی آموزش ندیده اند. بنابراین، ارجاع به روانشناس یا روان درمانگر برای تشخیص درست ضروری است.

بسیاری از بیماران، تا زمانی که ابتلا به این اختلال در زندگی آنها تداخل ایجاد کند، به دنبال درمان برنمی آیند. از آنجا که بیماران دچار این اختلال در اثر کمبود توجه دچار افسردگی می شوند، تنها زمانی در پی درمان برمی آیند که شاهد علائم افسردگی باشند. در این جلسات است که مشاور بر اساس سابقه خانوادگی، نمونه رفتارهای بیمار و علائم وی اختلال را تشخیص می دهد.

درمان توصیه شده برای این اختلال استفاده از روان درمانی است. درمان این افراد بسیار چالش برانگیز است، زیرا در مورد علائم خود نیز اغراق می کنند. این افراد به لحاظ عاطفی دارای نیازهای بسیاری هستند و مرزهای رفتاری تعیین شده توسط مشاور را به چالش می کشند. درمان باید حمایتگر و راه حل محور باشد.

| مطالعه مطلب جامع “روان درمانی و تمام چیزهایی که باید از آن بدانید” حتما بهتون پیشنهاد میشه |

اگر با فردی دچار اختلال شخصیت نمایشی آشنا شده اید و قصد دارید با او ازدواج کنید، باید بدانید که زندگی سختی پیش روی شماست. شخصیت نمایشی نه تنها با طلب کردن توجه زیاد از سوی اطرافیان خود را آزار می دهد، بلکه زندگی دیگران را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. این افراد در نگاه اول آدم های حساس، جذاب و احساساتی هستند که عواطف خود را ابراز می كنند، گرم و پرمحبت هستند و زندگی پر شوری در کنار آنها دارید. دائما برنامه ای شاد و جذاب در سر دارند و کلی ماجرا و سرگرمی پیش روی شما می گذارند. بنابراین، عجیب نیست که به سرعت به آنها جذب می شوید. اما ماجرا از وقتی سخت می شود که با جنبه دیگری از شخصیت این فرد آشنا می شوید. آنها دوست دارند همیشه آراسته باشند و برای جلب توجه دیگران وقت زیادی صرف می کنند. نظرات و تایید دیگران برای آنها اهمیت زیادی دارد و این چیزی است که می تواند زندگی شما را دچار مشکل کند. اشتغال دائمی به افکار و نظرات دیگران باعث می شود که زندگی اجتماعی و حرفه ای این افراد دچار مشکل شود. این افراد برای ازدواج گزینه های مناسبی نیستند و مثل دیگر مبتلایان به اختلال شخصیت، تمایلی به درمان ندارند و برای کاهش شدت بیماری شان همکاری نمی کنند.

اما اگر تمایل دارید با چنین فردی ازدواج کنید باید خود را آماده زندگی روی صحنه یک تئاتر کنید. با او مثل یک شاهزاده برخورد کنید. طوری که حس کند در مرکز زندگی شما است و هیچ کس دیگری بر او برتری ندارد. از او تعریف كنید. از طرز لباس پوشیدن و وضع ظاهرش، از موفقیت هایش، از زیبایی و توانایی، احساسات پرشورش و از هر چیز دیگری که می توانید و او انجام می دهد تعریف كنید. او باید همیشه مرکز توجه شما باشد و همواره تایید شود. با او باید در برنامه ها و مهمانی های زیادی شرکت کنید و خلاصه در همه جا و همه وقت حضور فعالی داشته باشید.

 

در زمینه اختلالات شخصیت می‌توانید با دکتر فرشته موتابی، دکتر عباس رمضانی فرانی، دکتر لادن فتی، دکتر حمیدرضا رحمانیان، دکتر مصطفی زارعان و دکتر سارا بنی هاشمی که از مشاوران تأیید شده سیمیاروم هستند، مشاوره داشته باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

لطفا پاسخ را به عدد انگلیسی وارد کنید:

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

‘+item.title+’

دکتر عباس رمضانی فرانی

عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران

افسردگی کلمه‌ایست که زیاد با آن سر و کار داریم؛ چه درباره‌ی خودمان، چه اطرافیان. کتاب کوچک
افسردگی راهنمای شماست برای شناخت بهتر افسردگی و راه‌های کنار آمدن با آن. نسخه الکترونیکی این
کتاب را همین حالا، رایگان دانلود کنید.

دانلود کتاب روی کامپیوتر شما
آغاز
شد. کتاب کوچک افسردگی را همیشه می‌توانید در کامپبوتر خود نگه دارید و بخوانید.

این کتاب را همین حالا برای دوستان خود هم بفرستید:

لطفا
ایمیل را با ساختار درست وارد کنید

گالری ویدئویی سیمیاروم


پرسش و پاسخ روانشناسی

تست اهمال کاری

تست افسردگی

چرخ زندگی

درمان افسردگی

درمان اضطراب

درمان وسواس فکری

علت جلب توجه زنان

دانشنامه اختلالات سلامت روان

شرایط و ضوابط مشاوره آنلاین

تلفن های اورژانسی حوزه سلامت روان

نتیجه گرفتن از جلسات مشاوره و تراپی

مشاوره ازدواج

زوج درمانی

مشاوره جنسی

مشاوره فردی

مشاوره کودک و نوجوان

وسواس فکری عملی

مشاوره مهاجرت

مسئله جلب توجه در بیشتر کودکان وجود دارد. در صورتی که این کار به یک عادت و کار همیشگی تبدیل شود، بیانگر یک مشکل است که باید جدی گرفته شود. از طرف دیگر بسیاری از والدین نمی‌دانند که با اینگونه رفتارها چگونه برخورد کنند و پاسخ های اشتباهی می‌دهند. برخورد اشتباه والدین، این رفتار را در کودکان  تقویت می‌کند. کودکان به دلایل مختلفی جلب توجه می‌کنند. این دلایل باید شناسایی شوند تا با حل مشکل، رفتار را نیز از بین برد. برای مقابله با توجه طلبی کودکان، راهکار ها و اصولی وجود دارد که با رعایت آن ها و کمک گرفتن از مشاوره کودک مشکل برطرف می‌گردد. در ادامه مقاله به بررسی کامل جلب توجه در کودکان می‌پردازیم.

به طور معمول کودکان از بد رفتاری های خود هدفی دارند. شایع ترین هدف کودکان از بد رفتاری، جلب توجه کردن است. موقعیت فرزند در خانواده، سبک های فرزند پروری، رفتار والدین و غیره از مواردی هستند که باعث ایجاد حس نامرئی شدن و نیاز به دیده شدن را در کودکان به وجود می‌آورد. والدین باید این رفتار های را بشناسند و از اهداف کودک آگاه شوند تا بتوانند متناسب با آن رفتار کنند و مشکلات کودک را از بین ببرند.

 

کمبود اعتماد به نفس و نیاز به دیده شدن از مهم ترین دلایل توجه طلبی در کودکان است. رفتار های شما نیز به عنوان والدین، این مشکلات را در کودک تقویت می‌کند و کودک دست به جلب توجه می‌زند. برای افزایش اعتماد به نفس در کودکان کلیک کنید. برخی از اشتباهات والدین که موجب توجه طلبی کودکان می‌شود عبارتند از:

علت جلب توجه زنان

برخی از والدین تصور می‌کنند که کودک شان هیچ توانایی ندارد و علارغم توانایی های او، هیچ مسئولیتی را به کودک واگذار نمی‌کنند. این رفتار باعث کمبود اعتماد به نفس در کودک می‌شود.

نادیده گرفتن و بی توجهی باعث احساس نامرئی بودن در کودک می‌شود. زمانی که شما به حرف های کودک گوش نمی‌دهید و به بهانه های مختلف او را از خود می‌رانید، کودک احساس بی توجهی می‌کند و برای جلب توجه شما، رفتار های غیر عادی از خود نشان می‌دهد.

 

برای برخورد با جلب توجه های کودک راه حل هایی وجود دارد که عبارتند از:

هر قدر که به کارهای کودک، حساسیت بیشتری نشان بدهید، او را بیشتر به انجام آن کار تشویق می‌کنید. توجهات منفی همچون عصبانی شدن، فریاد زدن و ناراحتی باعث افزایش شدت کار نامطلوب کودک می‌شود. کودکان دوست دارند رفتار هایی را انجام دهند که توجه والدین را به خود جلب می‌کند. در مقابل رفتارهای منفی کودک صبور باشید و بی توجهی کنید. در عوض به رفتار های مثبت او توجه بیشتری نشان دهید تا کودک متوجه شود چه رفتارهایی مفید هستند. گاهی والدین نمی‌دانند در مواجهه با اشتباهات کودکان چگونه واکنش نشان دهند. در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی برخورد با اشتباهات کودک را مطالعه کنید.

علت جلب توجه کودک را شناسایی و مشکل را بر طرف کنید. به حرف های کودک توجه کنید و او را جدی بگیرید. مسئولیت هایی متناسب با سن و توانایی اش به او واگذار کنید تا احساس مفید بودن داشته باشد.

از عبارت های همچون من تو را خیلی دوست دارم، من به تو افتخار میکنم، من از تو خیلی راضیم و کلمات محبت آمیز دیگر استفاده کنید تا احساس تعلق خود را به کودک القا کنید.

برای محبت کردن به فرزندتان، شرط نگذارید یا به دنبال بهانه نباشید. او را هر لحظه در آغوش بگیرید و ببوسید و از عبارت های محبت آمیز استفاده کنید. به این صورت کودک متوجه می‌شود که در هر حالی برای شما ارزشمند و دوست داشتنی است و نیازی به رفتارهای خاص برای جلب توجه ندارد. انواع راه‌های مناسب برای تشویق کودکان را مطالعه کنید.

 

همان طور که گفته شد، توجهی طلبی ریشه در یک مشکل دارد. نادیده گرفتن توجه طلبی به معنی نادیده گرفتن مشکل نیست. منظور این است که رفتارهای منفی کودک را نادیده گرفته و توجهی نشان ندهید. برای این که متوجه رفتار های جلب توجه کننده کودک شوید، قاعده مشخصی وجود ندارد اما می‌توانید به درون خودتان رجوع کنید. اگر از انجام کار منفی او احساس خشم و عصبانیت کردید، بدانید که هدف کودک جلب توجه است.

برای مقابله با این رفتار ها می‌توانید با آرامش بگویید “من به این رفتار تو توجهی نمی‌کنم. زمانی که این کار را تمام کردی با هم صحبت می‌کنیم” توجه داشته باشید که حفظ آرامش مهم ترین اصل مقابله با توجه طلبی کودک است. بسیاری از افراد با وجود رعایت نکات ذکر شده نمی‌توانند ارتباط مؤثری با کودک خود برقرار کنند. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی کلیک کنید.

ثبت دیدگاه فقط برای اعضای سایت امکانپذیر است. لطفا
ثبت نام کنید.

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و … می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران…

با عضویت در خبرنامه، از جدیدترین و بهترین کتاب ها و مقالات روانشناسی اطلاع پیدا کنید…

© کلیه حقوق برای حامی هنر زندگی محفوظ می باشد. انتشار مقالات با ذکر منبع بلامانع می باشد.نی نی سایت

علت جلب توجه زنان
علت جلب توجه زنان

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.