سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران
سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

جملات زیبا و فلسفی درباره سیاست که در زیر آمده است تنها بخش کوچکی از تجربیات بزرگان جهان در این رابطه است. از سری مجموعه سخن بزرگان سایت طومار تلاش می شود تا این جملات زیبا در اختیار کاربران قرار بگیرند تا در فعالیت های اجتماعی خود بتوانند از این جملات استفاده مناسب داشته باشند.

جملاتی که در زیر آمده است به نقل از بزرگان جهان درباره سیاست در یک گردآوری هوشمند جمع آوری شده است و به صورت پیوسته به روز می شوند. امیدواریم با مطالعه این جملات عمیق، ادبی و فلسفی و استفاده از تجربیات افراد بتوانید گامی مثبت به سمت جلو بردارید. همچنین برای هر جمله تصویر جمله برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نیز قرار داده شده است تا بتوانید به راحتی از این جملات استفاده نمایید.

آندره موروا

یک زن از نتایج زحمت های خود در تنظیم خانه که دنیای کوچک کاملی است باید به همان میزان مغرور و مفتخر باشد که یک رجل دولتی برجسته ای که توانسته مملکتی را نظم و ترتیب بخشیده و سازمان دهد.سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

افلاطون

این حقیقتی مسلم است که بنیان هیچ حکومتی دگرگون نمی‌شود، مگر آنگاه که میان اعضای طبقه‌ی حاکمه جدایی افتد.

فریدریش نیچه

بشر امروز در پرستش بتان می زید، بتان عرصه ی اخلاق، بتان گستره ی سیاست، بتان عرصه ی فلسفه. خدایانی کاملاً باطل که خود آنها را بر ساخته آنگاه پرستیده اند.

آندره موروا

نمود شخصی همان میزان حکومت می کند که خود شخص.

وینستون چرچیل

آیین دموکراسی بدترین شکل حکومت است. با وجود این از تمام آیین هایی که تاکنون آزمایش شده بهتر است.

توماس جفرسون

جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.

ایمانوئل کانت

اخلاق باید بر هنر حکومت کند.

افلاطون

شهری که زمامداران آن هیچ کوششی برای کسب مقام به خرج ندهند، به ناگزیر دارای حکومت درستکار و شایسته‌ای خواهد بود.

افلاطون

زیاده‌روی در آزادی، به ناچار منجر به زیاده‌روی در بندگی خواهد شد؛ چه در فرد، چه در حکومت.

برتراند راسل

تا چهل سالگی که مغزم خوب کار می کرد، به ریاضیات و پژوهش پرداختم. از چهل تا شصت سالگی که ذهنم ضعیف شده بود به فلسفه روی آوردم و در اواخر که به کلی مغزم کار نمی کرد به سیاست!

منوچهر آتشی

بنابراین شعر گلگون‌سوار من، شورش من است علیه وضعیت دروغی جامعه روزگاری كه تندیس، نماد شكل سیاسی – اجتماعی آن است. ممكن است انتقاد این باشد كه: شورش عليه تندیس، گذشته را مراد می‌كند، نه آینده را. می‌گویم درظاهر بله؛ چون تا آن لحظه زیبایی گذشته قطعیت دارد، و ما یك زیبا را كشته‌ایم و نعشش را زیر پای یك تندیس دن كیشوتی گذاشته‌ایم. زیبایی آینده باید در استمرار زیبایی گذشته به وجود آید. حرف من این است كه ما گذشته خود را ادامه نداده‌ایم و امروز ما (یا آن روز ما) بر اساس گذشته ما پی‌ریزی نشده است. ما خود را منقطع كرده‌ایم و سپس خانه‌ای در باد بنا نهاده‌ایم. من علیه این انقطاع غلط همیشه شوریده‌ام، یعنی به ندای طبیعت خودم جواب داده‌ام.

آلبرت اینشتین

سه قدرت بر جهان حکومت می کند: 1- ترس 2- آزمندی 3- نادانی.

فریدریش نیچه

من خیال می کنم که هیچ چیز مانع از آن نیست که یک دیپلمات خوب تبدیل به بازیگر عالی شود، جز نگرانی از مرتبه و وقار.

میلان کوندرا

هرکس، اعم از سیاستمدار، فیلسوف و دربان، به درستی سخن خود باور دارد.

فریدریش نیچه

سیاستمدار انسانها را به دو دسته تقسیم می کند: ابزار و دشمن؛ یعنی تنها یک طبقه را می شناسند و آن هم دشمن است.

آندره موروا

برای همگان، حکومت کردن بر خانه از هر جای دیگر و هر امر دیگری دشوارتر است.

افلاطون

هر گونه زیاده‌روی، واکنشی در پی دارد، چه در فصول، چه در گیاه‌ها، چه در بدن و بیش از هر چیز در حکومت.

وینستون چرچیل

مطمئن باش که آمریکایی ها بالاخره کار درست را انجام می دهند البته بعد از اینکه همه راههای دیگر را آزمودند.

منوچهر آتشی

سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

بیان اين «بی‌هودگی» در شعر شاعران بزرگ معاصر، جز تقلید كوركورانه چه مفهوم دیگری دارد؟ و چرا منتقدان، این حضور غلط را هرگز نقد نكردند، ولی صدای واقعی مرا نوستالژی روستا و به تعبیری «ارتجاعی» تلقی كردند؟ منظورم این است كه جامعه و فرهنگ و درنتیجه شعر ما، تا هنوز موضوع نقدی واقعی و عميق قرار نگرفته، تا روشن شود كی حضور درست بقاعده دارد، و كی حضور ژورنالیستی. بسیاری فرآیندهای فكری و فلسفی و هنری، مثل فرآیندهای سياسی، در كشور ما، عمدتا ژورنالیستی و وارداتی است؛ نه مخلوق و محصول حركت طبیعی و رشد جامعه و تحول فردی در رابطه با تحول جمعی. ذهنیت جمعی قرن هشتمی كجا و جنگولك‌بازی مدرنیستی اواخر قرن بیستم كجا؟

آبراهام لینکلن

حکومت مردم بر مردم و برای مردم هرگز محکوم به نابودی نخواهد بود.

رالف والدو امرسون

انسان های بزرگ آنهایی هستند که روان، قوی تری از هر نیروی مادی می دانند و بر این باورند که انگار بر حکومت دارند.

میشل دو مونتین

چه کسی می داند؟ وقتی من دارم سرم را با گربه خودم، گرم می کنم، شاید آن گربه باشد که دارد سرش را با من گرم می کند.

میگل د سروانتس

بهترین سیاست، راستی است.

فریدریش نیچه

بشر امروز در پرستش بتان می زید؛ بتان عرصه ی اخلاق، بتان گستره ی سیاست، بتان عرصه ی فلسفه. خدایانی کاملاً باطل که خود آنها را بر ساخته آنگاه پرستیده اند. از این روی از راه راست بیراه گشته و همواره بر این باور پا می فشرده و از آن چنان جانبداری کرده تا اینکه به فرجامش رسیده اند؛ جایگاهی که از همان ابتدا به نیستی و فنا چشم داشت.

وینستون چرچیل

سیاستمدار کسی است که حوادث فردا و یک ماه و یکسال بعد را پیش بینی کند و سپس بتواند دلایلی بیاورد که چرا اتفاق نیفتاد.

کارل مارکس

همه چیز پول است و انسان پیش از آنکه به سیاست، علم، هنر، دین و … بپردازد؛ باید بخورد … .

آرتور شوپنهاور

ثروتمندان به این دلیل که از دولت و فرصتی که می تواند ارزشمندترین همه ارزشها را نصیبشان سازد استفاده نمی برند سزاوار سرزنش اند.

افلاطون

آنجا که جویندگان زمامداری، گدایان و گرسنگان باشند که می‌خواهند از این راه کسب مال کنند، هرگز حکومت درستکار برپا نخواهد شد.

آدولف هیتلر

طبیعت سرحدات سیاسی نمی شناسد!.

هربرت اسپنسر

حکومت جمهوری بهترین نوع حکومت است، ولی به همان دلیل که بهترین نوع حکومت است نیاز به بهترین افراد دارد؛ افرادی که تا به حال در هیچ کجای دنیا مشاهده نشده اند.

بسياري از سياستمداران اين مطلب را به خوبي مي دانند كه هيچ ملتي نبايد
آزاد باشد، مگر آنگاه كه شايستگي نگهداري و اجراي اين آزادي را داشته
باشد. اين اندرز مانند ديوانه اي در يك داستان كهن است كه تصميم گرفته بود
در آب نرود، مگر آنگاه كه شنا كردن را آموخته باشد.((مكولي))

جملات کوتاه سیاسی را به همراه عکس‌نوشته‌هایی خردمندانه و جالب در اینجا قرار داده‌ایم. سیاست فرایند تصمیم‌گیری در مورد تمام اعضای یک گروه است. به طور دقیق‌تر، سیاست اشاره به رسیدن به مقام در دولت و حکومت، و کنترل سازماندهی‌شده بر جامعه انسانی دارد. علاوه بر این، سیاست مطالعه یا اجرای توزیع قدرت و منابع در هر جامعه و همچنین روابط مشترک بین جوامع مختلف است.

«اولین اشتباه در سیاست این است که وارد آن شوی.»

سخنان بزرگان در نیکند به گونه ای آرشیو شده اند که شما به راحتی به موضوع مورد نظرتان دسترسی داشته باشید. در زیر تعدادی از موضوعات محبوب کاربران نیکند درج شده است.

برای یافتن شخصیت مورد نظرتان به بخش «لیست شخصیت ها» مراجعه کنید. لیست زیر شامل 12 نفر از محبوب ترین شخصیت های سایت نیکند است.

روز دختر

گاهی برخی از جملات خیلی زیاد به دل می‌نشینند و اثر بالایی بر شرایط روحی و روانی ما می‌گذارند. افراد زیادی در عرصه تاریخ تحت عنوان نقل و قول های بزرگان سخنان آموزنده ای را مطرح نموده‌اند که جای بسی تامل دارند. همه ما در روز وقت زیادی را در اینترنت و به دنبال کسب اطلاعات می‌گذاریم که اگر نیم نگاهی به آموزندگی موضوعات داشته باشیم، حتما سراغ نقل قول سیاسی یا نقل قول تاریخی از سوی بزرگان این عرصه خواهیم رفت. جملاتی که می توانند تا حد زیادی بر زندگی ما اثر مثبتی بگذارند یا گاه سرنخ یک تحول بزرگ در شرایط ما باشند. مسئله‌ای که شاید در ظاهر پیش و پا افتاده به نظر برسد اما اگر دید دقیقی نسبت به آن داشته باشیم از مزایای آن آگاه خواهیم شد. همراه مالتینا بلاگ باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

نقل قول سیاسی از افراد مشهور

به طور قطع یقین، سخن بزرگان به عنوان راهکاری مفید و یک راهنمای مسیر در زندگی به کمک ما خواهد آمد تا بتوانیم صحیح‌تر از گذشته قدم برداریم و از تجارب انسان‌های بزرگ استفاده کنیم. شاید تابحال ارزش زیادی برای شنیدن نقل قول سیاسی یا تاریخی قائل نبوده اید، با این حال پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ وجه این مطلب را از مالتینا بلاگ از دست ندهید. زیرا ما در این مورد بحث‌های جذابی را آماده کرده ایم که می‌تواند جملات الهام بخشی برایتان به حساب آید. جدای از این مسئله، به واسطه این سخنان تاریخی انگیزه لازم برای طی نمودن مسیر اهدافتان بدست آورید.

شما خواهید توانست با جملات انگیزشی، توانایی خود را در انجام امور مختلف بالا ببرید. انواع نقل قول سیاسی با دیدگاه مثبت، قدرت لازم برای تلاش بیشتر را فراهم می‌کند. مانند یک پیشرانه پرقدرت که طی مسیر بدون آن، میسر نیست! اگر کسب و کار جدیدی برای خوتان دست و پا کرده‌اید یا هدفی را در یک پروژه دنبال می‌کنید، به دنبال منابعی بگردید که انگیزه لازم را برای شما فراهم کند. ما در این مطلب ابتدا سعی کردیم تا از پیامدهای مهم این موضوع صحبت کنیم و سپس به نقل قول سیاسی و تاریخ بپردازیم.

ما در مالتینا بلاگ سعی کرده‌ایم در این مجموعه نقل قول تاریخی آماده شده، موضوعات گسترده‌ای را در نظر بگیریم. بنابراین یکایک این جملات از نگاه تیزبین ما عبور کرده و سخنان آموزنده‌ای برایتان مهیا نمودیم. انواع نقل و قول سیاسی که می‌تواند راه و رسم زندگی را نشان دهید و به شما در انگیزه دهد. برخی از این جملات زمینه فرهنگی، سیاسی و تاریخی دارند و برخی دیگر جهت سرگرمی شما گردآوری شده است. با این حال تمام جملات به صورت هدفدار گزینش شده و به شکلی کار را جلو بردیم که بیشترین بهره را از آنها داشته باشید. پس بیش از این شما را منتظر نخواهیم گذاشت و سراغ بحث اصلی خواهیم رفت.سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

سخنان سیاسی زیادی در همین دوره اخیر شنیده‌اید؛ از درگیری نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا و سخنان دونالد ترامپ با آن حواشی همیشگیش تا وعده‌های داخلی. صحبت های جنجالی زیادی مطرح شده اما برخی از سیاست مداران دیگر که در حال مبارزه انتخاباتی نبوده‌اند، نقل قول های بسیار ارزشمندی مطرح نموده‌اند که در ادامه خواهیم خواند. ابتدا به معرفی کوتاه هر شخصیت می‌پردازیم و سپس نقل قول سیاسی و تاریخی افراد را خدمت شما خواهیم آورد.

جان اف کندی با نام کامل جان فیتز جرالد کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا بود که در مورد کوبا با بحران خارجی روبرو شد. اما موفق به کسب دستاوردهایی مانند پیمان خلع سلاح هسته‌ای و اتحاد برای پیشرفت شد. وی هنگام سوار شدن به اتومبیل در دالاس مورد سوقصد قرار گرفته و ترور شد.

” بگذارید به دنبال پاسخ جمهوری خواهان یا پاسخ دموکراتیک نباشیم ، بلکه به دنبال پاسخ درست بگردیم. اجازه دهید که تقصیر گذشتگان را واکاوی نکنیم و مسئولیت خود را در قبال آینده بپذیریم.”

“اجازه دهید تمام ملت‌ها بدانند که برای ما آرزوی خوشی یا ناراحتی دارند. ما آماده پرداخت هر بهای گزافی هستیم و سختی‌ها را تحمل می‌کنیم و مشکلات را رفع خواهیم کرد. ما از دوستان خود حمایت می‌نماییم و برای اطمینان از بقا و موفقیت آزادی با هر دشمنی مخالفت خواهیم کرد.”

ماهاتما گاندی

ماهاتما گاندی با نام لاتین Mohandas Karamchand Gandhi که به عنوان وکیل، سیاستمدار، فعال اجتماعی و نویسنده هندی در دنیا مشهور است. وی رهبر جنبش ملی گرایانه علیه انگلیس شد و از این حیث پدر کشورش شناخته می‌شود. گاندی برای دکترین اعتراض بدون خشونت برای دستیابی به پیشرفت سیاسی و اجتماعی در سطح بین المللی مورد احترام است. چندین نقل قول سیاسی و تاریخی از زبان این استاد بزرگ منتشر شده است.

” شما نباید ایمان خود را به انسانیت از دست بدهید. بشریت یک اقیانوس است. اگر چند قطره از اقیانوس کثیف باشد، کل اقیانوس کثیف نمی‌شود.”

” وقتی شگفتی‌های غروب خورشید یا زیبایی ماه را تحسین می کنم ، روح من در پرستش خالق گسترش می یابد.”

” خوشبختی وقتی است که آنچه فکر می کنید ، آنچه می گویید و آنچه انجام می دهید با هم هماهنگ باشند.”

” شما باید همان تغییری باشید که می‌خواهید در جهان مشاهده کنید.”

جورف استالین

جوزف استالین دیکتاتور اتحادیه جماهیر سوسیالیستی شوروی در سال‌های ۹۲۹ تا ۱۹۵۳ بود. در زمان استالین، جماهیر شوری از یک جامعه دهقانی به ابر قدرتی صنعتی و نظامی تبدیل گردید. با این حال حکومت او، رعب‌برانگیز بود و تعداد زیادی از شهروندان خود را وحشیانه شکنجه و به قتل رساند. استالین در فقر به دنیا آمد، در جوانی درگیر سیاست‌های انقلابی و فعالیت‌های جنایتکارانه شد. او در جنگ جهانی دوم با ایالات متحده و انگلیس همسو بود، اگرچه پس از آن با غرب وارد جنگ سرد شد. چندین نقل قول سیاسی و تاریخی از وی به شرح زیر آمده است.

” ایده ها از اسلحه قدرتمندترند. ما اجازه نمی‌دهیم دشمنان ما اسلحه داشته باشند، چرا باید اجازه دهیم آنها ایده داشته باشند.”

” افرادی که رأی می‌دهند در مورد انتخابات تصمیم نمی‌گیرند، افرادی که آرا را می‌شمارند تصمیم می‌گیرند.”

” تعلیم و تربیت سلاحی است که تأثیرات آن بستگی به این دارد که چه کسی آن را در دست خود گرفته و چه کسی را هدف قرار دهد.”

” نویسنده مهندس روح انسان است.”

نام جاستین ترودو را باید شنیده باشید؛ از اظهار نظرهای جنجالی نخست وزیر کانادا بعد از جریان سقوط هواپیما اوکراینی گرفته تا مین اواخر و  صحبت‌هایی در مورد واکسیناسیون عمومی در کانادا. وی در سال گذشته نیمی از کابینه خود ار از میان زنان انتخاب کرد، البته تلاش‌های او برای برابری جنسیتی متوقف نمی‌باشد. او همیشه از فمنیست بودن خود صحبت کرده و از این برچسب هراسی ندارد. او در این باره می گوید:

“من همیشه از فمنیست بودن خود حرف می زنم و به آن ادامه می دهیم تا زمانی که واکنش یا احساسات دیگران را برانگیخته نکنم.”

” ما جامعه ای ایجاد کرده‌ایم که حقوق و آزادی‌های فردی ، مهرورزی و تنوع در شهروندی ما اساسی است. اما زیربنای ایده کانادا این نوید است که همه ما فرصتی برای ساختن زندگی بهتر برای خود و فرزندان خود داریم.”

ولادمیر پوتین

ولادمیر پوتین که همه او را به عنوان رئیس جمهور روسیه می شناسیم، فراخوان ماراتن سوالات سالیانه خود را در ماه فوریه از تلویزیون ملی روسیه، ۷۰ سوال را از مردم  پرسید. در همان ایام دختری ۱۲ ساله از پوتین پرسید اگر یکی از دشمنان سیاسی او در حال غرق شدن باشد، کدامیک را ابتدا نجات می‌دهد؛ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه یا رئیس جمهور اوکراین پترو پروشنکو. پوتین اعلام نمود که علاقه‌ای به کار غرق نجات ندارم! او در این رابطه نقل قول سیاسی جالبی اعلام نمود:

“اگر کسی تصمیم به غرق شدن داشته باشد، احتمالا نجات او به هر حال غیر ممکن است.”

” من فکر می‌کنم هر شخص باید در قلب خود ایمان داشته باشد. آنچه مهم است نمایش بیرونی این ایمان نیست، بلکه حالت درونی روح است.”

در زمان ریاست جمهوری قبلی آمریکا و قبل از انتخابات، بیانسه و همسرش جی زد تریبون طرفداری خود را به کلینتون دادند. این خواننده با لباس خال خالی جنجالی خود روی صحنه رفت و برای جمعیت امیدوارانه در مورد ریاست جمهوری یک زن در آمریکا صحبت کرد تا یک زن تاریخ ساز باشد. وی در این باره گفت:

“من می‌خواهم دخترم با دیدن زنی بزرگ شود که کشور ما را هدایت می‌کند.”

هنگامی که مایک هاکبی فرماندار سابق آرکانزاس در ماه فوریه مبارزات انتخاباتی خود در کارزار ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به پایان رساند، حمایت پنهانی و محکمی از ترامپ داشت. درست قبل از انتخابات او دقیقا در مورد دلیل انتخاب ترامپ و عدم صلاحیت کلینتون با مردم صحبت کرد.

” ترامپ شاید لاشه ماشین کهنه باشد، اما حداقل در مسیر درست قرار دارد. هیلاری راننده مستی است که در آزادراه، اشتباهی می‌رود.”

میشل اوباما که زندگینامه خود را نیز به صورت یک کتاب نوشته است، به عنوان بانوی اول آمریکا زمانی را در کاخ سفید گذارند. او در راهپیمایی شهر نیوهمپشایر در حمایت از کلینتون و محکومیت سخنان شرورانه ترامپ صحبت‌های مهمی را به زبان آورد. او حتی از اثرات مخرب سخنان ترامپ بر پسران حرف زد و نکات جالبی را مطرح نمود.

“مردان واقعی – منظور کسانی که الگوی واقعی هستند – نیازی به پایین کشیدن زنان ندارند تا احساس قدرت کنند.”

” شما هرگز نباید چالش‌های خود را به عنوان یک آسیب ببینید. در عوض، برای شما مهم است که درک کنید تجربه شما در مواجهه و غلبه بر ناملایمات در واقع یکی از بزرگترین مزیت‌های شماست.”

” یکی از دروسی که من با آن بزرگ شدم این بود که همیشه به خودم وفادار بمانم و هرگز نگذارم آنچه دیگران می‌گویند من را از اهداف خود دور کند. بنابراین وقتی حملات منفی و دروغین انجام می‌شود ، واقعاً هیچ انرژی روی آنها نمی‌گذارم ، زیرا می‌دانم که من کیستم.”

اسکات بایو از جمله منقدان جدی ترامپ، به خصوص در مورد سیاست هایش در قبال زنان بود. او از طرفداران پروپاقرص جمهوری خواهان بود و از آنها دفاع می‌کرد. اسکات در فاکس نیوز حضور یافت و در آنجا از ترامپ تشکر کرد که مانند یک پسر بچه صحبت می‌کند.

“من ترامپ رو دوست دارم چون سیاستمدار نیست و مثه یک پسربچه حرف میزنه… “

باراک اوباما

پس از انتخاب پر مشاجره، باراک اوباما در مورد پیروزی غافلگیرانه ترامپ خطاب به ملت آمریکا گفت که برای انتقال صلح آمیز قدرت با ترامپ همکاری می‌کند و آن را یکی از ویژگی‌های بارز دموکراسی خواند.سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

“همه ما از اینکه انتخابات را به رقیب واگذار کردیم، ناراحتیم. اما پس از امروز، باید به خاطر آوریم که همه ما یک تیم هستیم.”

” اگر منتظر شخص دیگری یا زمان دیگری باشیم، تغییر ایجاد نخواهد شد. در واقع فقط ما کسانی هستیم که منتظریم. در حقیقت باید درک کنیم که خودمان تغییری هستیم که دنبال آن می‌باشیم.”

جان رابرتز

جان گلاور رابرتز که وظیفه ریاست دادگاه عالی ایالات متحده را بر عهده دارد. یکی از شخصیت های مهم با نقل قول سیاسی متعدد که اتفاقا طرفداران زیادی هم پیدا کرده است. وی در سال ۲۰۰۵ توسط بوش معرفی شد و پس از تایید مجلس سنا، سوگند یاد کرد. او قبل از پیوستن به دیوان عالی کشور آمریکا، از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ در دادگاه تجدید نظر ایالات متحده برای بخش کلمبیا فعالیت می‌کرد. نظرات و اثر بر قوانین مهم ایالات متحده از وی یک چهره شاخص سیاسی ساخته است. به همین منظور ما چندین جمله از او را خدمت شما حاضر نمودیم.

“قضات مانند داوران هستند. امپراطورها قوانینی ایجاد نمی‌کنند و فقط وظیفه اجرا را بر عهده می‌گیرند. نقش داور و قاضی حیاتی است و از درست اجرا شدن همه فرامین پیروی می‌کنند. اما نقش محدودی دارند و هیچ کس برای دیدن داور به دیدن یک بازی نمی‌رود.”

“من فکر می کنم خلق و خوی قضایی تمایل به عقب نشینی از دیدگاههای متعهدانه شما درباره رویکرد صحیح فقهی و ارزیابی این دیدگاه ها از نظر نقش شما به عنوان قاضی است. این تفاوت بین قاضی بودن و استاد حقوق بودن است.”

“اگر کودکان قانون اساسی را درک نکنند ، نمی‌توانند نحوه عملکرد دولت ما یا حقوق و مسئولیت های آنها به عنوان شهروندان ایالات متحده را بفهمند.”

“مردم به دلایل خاص خود، اغلب در انجام کارهایی که به نفع آنها یا برای جامعه باشد ، کوتاهی می‌کنند. این شکست‌ها – به شکست‌های ‌مشابه دیگران پیوستند – به راحتی می‌توانند تأثیر قابل توجهی در تجارت بین ایالتی داشته باشند.”

” اگر نمی دانید حقوق چیست، نمی توانید برای احقاق حق خود بجنگید.”

” تازگی قانونگذاری لزوماً کشنده نیست. اولین بار برای همه چیز وجود دارد.”

توماس ساول همکار ارشد رز و میلتون فریدمن در سیاست‌های عمومی موسسه هوور است. وی در زمینه اقتصاد، تاریخ، سیاست اجتماعی، قومیت و تاریخ می‌نویسد. آخرین کتاب او به نام “تبعیض و اختلاف” ۲۰۱۸، مجموعه‌ای از شواهد تجربی برای به چالش کشیدن این ایده را جمع آوری می‌کند که نتایج مختلف اقتصادی را می توان با هریک از عوامل اعم از تبعیض و بهره‌برداری ژنتیک توضیح داد.

” اگر همیشه اعتقاد داشتید که همه باید طبق همان قوانین بازی کنند و با همان معیارها قضاوت شوند ، این باعث می شد که شما ۶۰ سال پیش به عنوان یک رادیکال ، ۳۰ سال پیش به یک لیبرال و امروزه به عنوان یک نژاد پرست شناخته شوید.”

” تصور اینکه تصمیمات خطرناک و احمقانه اغلب توسط کسانی گرفته می‌شود که بابت اشتباه در مورد آن هیچ هزینه‌ای متحمل نمی‌شوند، دشوار است.”

امیدواریم که مطلب ۳۰ نقل قول تاثیرگذار از سیاستمداران دنیا مورد توجه شما قرار گرفته باشد، مالتینا بلاگ موضوعات مختلفی را در دل خود جای داده که هر کدام خواندنی می‌باشند. بخش اطلاعات عمومی پر شده از موضوعات متنوع که به افزایش دانش شما در زمینه های مختلف کمک می‌کند. با اشتراک گذاری این مطلب در رسانه‌های اجتماعی دوستان خود را از این موضوع جذاب آگاه کنید. در پایان نظرات خود را با درج کامنت در مورد مسائل مطرح شده با ما در میان بگذارید.

مطالب پیشنهادی:

جملات سنگین و الهام بخش در رابطه با موفقیت

جملات فلسفی و عمیقی که شما را به موفقیت و شادی تشویق می کند

منابع:

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

Published with WordPress

دریافت بالاترین تخفیف بلیط های هوایی

قیمت تتر تک نرخی شد!

میانجی مانند کسی است که به تمساح غذا می دهد و امیدوار است که آخرین کسی باشد که طعمه او می‌شود. وینستون چرچیل

 

سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦ 

 

من آدم خوشبینی هستم؛ فكر نمی كنم اگر جز این باشم، حال و روز ام بهتر از این باشد. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

درستكاری اهمیت دارد، ولی روراستی نیز مهم است. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

 بهای هیچ چیز گزاف تر از انتقامجویی نیست. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

تجربه همیشه به سود انسان نیست، زیرا، هیچ رویدادی دوبار به یك شكل رخ نمی‌دهد.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

 ما از جهانیان، هیچ نمی خواهیم، جز احترام. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

 بدون انگیزه و شوق، همه ی خوبیهای دیگر، مفهوم خود را از دست خواهند داد.  وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

شهامت چیزی است كه باعث می شود انسان بایستد و سخن بگوید. البته این هم كه انسان بنشیند و گوش دهد، شهامت است.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

مهمترین كار ما این نیست كه ببینیم در دور دستهای مبهم و ناپیدا چه چیزهایی وجود دارد. كار ما این است كه به آنچه آشكارا در پیش رو داریم، بپردازیم.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

بدون تردید، افراد بشر حاضر نیستند كه همگی بطور یكسان و برابر از گرسنگی بمیرند و بی گمان برای آخرین تكه نانی كه می ماند و باید تقسیم شود، درگیری شدیدی به وجود خواهد آمد.وینستون چرچیلسخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

من شخصأ دوست دارم بیاموزم، اگرچه همیشه نفرت دارم از این كه به من بیاموزند.  وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

قرنهای تاریك باز خواهد گشت، روزگار حجر بر بالهای درخشان دانش باز خواهد گشت، چه بسا امروز بركت های بی شمار به بشر ارزانی داشته تا یك روز مایه ی نابودی وی شود، آگاه باش! فرصت از دست نرود.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

حقیقت، انكارناپذیر است. بدخواهی ممكن است به آن حمله كند. ممكن است نادانی آن را به مسخره بگیرد، اما سرانجام حقیقت پایدار خواهد بود. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

موفقیت، توانایی رفتن از شكستی به شكست دیگر بدون از دست دادن شور و حرارت است.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

از مخالفت نهراسید؛ بادبادك تنها زمانی می تواند بالا رود كه با باد مخالف مواجه شود.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

ماجراجو و خطرناك باشید، با روزگار به مقابله برخیزید و ترس به خود راه ندهید؛ زیرا هر چه پیش آید خوش آید. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

 شجاعت را به حق در صدر صفات برجسته انسان دانسته اند… زیرا این صفت تكیه گاه صفت های دیگر است.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

كافی نیست حداكثر تلاش خود را بكنیم و در بهترین حد خود ظاهر شویم، گاهی لازم است كاری را در حد كفایت انجام دهیم. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

اشخاص همیشه گناه را به گردن شرایط و بی نظمی می اندازند؛ من به شرایط و بی نظمی باور ندارم. مردان كامیاب، شرایط و نظم را جستجو می كنند و آن را می آفرینند. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

امپراتورهای آینده، امپراتورهای فكر و اندیشه اند.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

سیاستمدار كسی است كه حوادث فردا و یك ماه و یكسال بعد را پیش بینی كند و سپس بتواند دلایلی بیاورد كه چرا اتفاق نیفتاد.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

تا هنگامی كه پایانهای بزرگ در جهان وجود دارد، می دانیم كه روح و معنی هستیم نه جسم و جانور. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

آدم بدبین، سختی را در هر فرصتی می بیند، آدم خوش بین فرصت را در هر سختی.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

با خوردن حرف هرگز سوء هاضمه نمی گیرید. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

آیین دموكراسی بدترین شكل حكومت است. با وجود این از تمام آیین هایی كه تاكنون آزمایش شده بهتر است.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

بزرگترین درس زندگی این است كه گاهی احمقها هم درست می گویند.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

رو به پیشرفت، یعنی دگرگونی، رو به تكامل، یعنی دگرگونی های بسیار. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

عیب جامعه این است كه همه می خواهند آدم مهمی باشند و هیچ كس نمی خواهد فرد مفیدی باشد. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

بدون پول، آرامش به دشواری به دست خواهد آمد. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

سرسخت و سمج و پایدار باشید و هرگز تسلیم نشوید. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

من شخصاً همیشه آماده ی چیز یاد گرفتن هستم، هر چند همیشه هم دوست ندارم به من چیزی یاد بدهند.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

همه از مردن در راه باورشان سخن می گویند، اما هیچ كس از كشته شدن در راه باورش دم نمی زند. وینستون چرچیل 

منبع:jomalatziba.blogfa.com

داستان های جالب و خواندنی

جذابتر شدن محیطهای باز با فلاور باکس

انتخاب مناسب ترین هتل در فلای تودی

بهترین اتو بخار پرفروش*ارسال رایگان

نوسانات تتر رو لحظه ای دریافت کنید!

چگونه از فضای مرده ساختمان استفاده کنیم؟

طراحی فضای سبز از ایده تا اجرا با چکادبام

تقویت درک نیازهای جنسی *مشاوره آنلاین

مجموعه کتابهای آموزش، شعر و بازی کودک

رزرو هتل های ارزان قیمت

درمان هموروئید بدون درد و خونریزی

خرید بلیط هواپیما مشهد

چای ساز برقی بابدنه استیل*ارسال رایگان

برای سفر اقامتگاهت رو انتخاب کردی؟

تتر با قیمت مناسب! احراز هویت سریع

ست سه تکه زمستانه فقط 140 تومن

ارتودنسی بهتر است یا کامپوزیت؟

داشتن اقامتگاه بی‌نظیر، سفرو لذت بخش میکنه

درمان بیش فعالی در کودکان بدون دارو

جدیدترین ها رو با قیمت فوق العاه بخر!

افزایش امنیت و راحتی در رفت و آمد|قفل رمزی

زاویه دار کردن فک * تزریق ژل

از گم کردن یا فراموش کردن کلید خسته شدی؟

گارانتی ارزانترین نرخ بلیط فقط در سفرمی

اقساط 10ماهه دستگاه تصفیه آب خانگی

خرید آنلاین کتری برقی کرکماز

کالا ها و خدمات منتخب

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2022

روزانه

در این قسمت روزانه، جملات و سخنان آموزنده وینستون چرچیل در مورد زندگی، شکست، انتقام، پیروزی، ناراحتی، خوشحال، عشق و … را گردآوری کرده ایم.

سر وینستون لئونارد اسپنسر چرچیل سیاستمدار بریتانیایی متولد 30 نوامبر سال 1874 است. او بین سال های 1940 تا 1945 و همجنین 1951 تا 1955 به عنوان نخست وزیر برتانیا فعالیت می کرد. او به عنوان یکی از بزرگترین رهبران دوران جنگ قرن بیستم شناخته شده است. او افسر ارتش بریتانیا، تاریخدان، نویسنده و هنرمند هم بود. او جایزه نوبل ادبیات را گرفت و نخستین فردی بود که شهروند افتخاری ایالات متحده شد.

سخن آموزنده توماس ادیسون + مجموعه جملات و متن های پند آموز…

سخنان اپرا وینفری با عکس نوشته های آموزنده (جملات و متن های… سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

چرچیل در خانواده‌ای اشرافی به دنیا آمد. پدر او، لرد رندولف چرچیل، سیاستمداری پرجذبه بود که به عنوان وزیر خزانه‌داری فعالیت می‌کرد. زمانی که چرچیل افسری جوان در ارتش بود، در هند بریتانیا، سودان، و جنگ بوئر دوم خدمت نظامی کرد. او به عنوان گزارشگر جنگی شهرت پیدا کرد و کتاب‌هایی در مورد فعالیت‌های خود نوشت.

در صف اول سیاست برای پنجاه سال، چرچیل مقام‌های سیاسی و کابینه‌ای بسیاری را به عهده داشت. در آستانه وقوع جنگ جهانی دوم، وی ابتدا به مقام فرمانده نخست نیروی دریایی و سپس با استعفای نویل چمبرلین در سال 1940، به مقام نخست وزیری منصوب شد. خودداری قاطعانه او از تسلیم الهام‌بخش مقاومت بریتانیا در جنگ بود، به ویژه در روزهای اولیه دشوار جنگ زمانی که امپراتوری و کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا در مقابله فعال با آدولف هیتلر به تنهایی ایستادگی می‌کرد. از چرچیل به ویژه برای سخنرانی‌ها و برنامه‌های رادیویی‌اش که الهام‌بخش مردم بریتانیا بود یاد می‌شود. او تا زمان قطعی شدن پیروزی در نبرد با آلمان نازی نخست وزیر بریتانیا بود.

وینستون چرچیل که در نظرسنجی سال 2002 به عنوان بزرگ‌ترین فرد بریتانیا شناخته شد، به عنوان یکی از تأثیرگذارین افراد در تاریخ بریتانیا شناخته می‌شود.

تمام چیزهای بزرگ ساده هستند، و بسیاری می توانند با یک واژه بیان شوند: آزادی، عدالت، افتخار، وظیفه، بخشش، امید.

میانجی مانند کسی است که به تمساح غذا می دهد و امیدوار است که آخرین کسی باشد که طعمه او می‌شود. وینستون چرچیل

همیشه عاقلانه است که به جلو نگاه کنی، ولی دشوار است که بیشتر از چیزی که می بینی را نگاه کنی.

من آدم خوشبینی هستم؛ فكر نمی كنم اگر جز این باشم، حال و روز ام بهتر از این باشد. وینستون چرچیل

موفقیت یعنی حرکت از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن اشتیاق.

درستكاری اهمیت دارد، ولی روراستی نیز مهم است. وینستون چرچیل

پای افراد بشر غالب اوقات به سنگ حقیقت می‌خورد ولی غالب آنان زود برمی خیزند و چنان راه خود را می‌گیرند که گویی هرگز پایشان به سنگ نخورده است.

 

دموکراسی بدترین شیوۀ حکومت است، البته به جز بقیۀ شیوه ها که هر از گاهی امتحان شده اند.

 بهای هیچ چیز گزاف تر از انتقامجویی نیست. وینستون چرچیل

من از خوک ها خوشم می آید. سگ ها به ما به بالا نگاه می کنند. گربه ها به ما به پایین نگاه می کنند. خوک ها با ما به طور برابر برخورد می کنند.

تجربه همیشه به سود انسان نیست، زیرا، هیچ رویدادی دوبار به یك شكل رخ نمی‌دهد.وینستون چرچیل

اگر دشمنانی در زندگی دارید، خیلی خوب است. این نشان می‌دهد در زندگی گاهی بر سر مسائلی ایستاده‌اید.

 ما از جهانیان، هیچ نمی خواهیم، جز احترام. وینستون چرچیل

همیشه می توانید روی آمریکایی ها حساب کنید که کار درست را انجام دهند، البته بعد از اینکه هر چیز دیگری را امتحان کردند.

 بدون انگیزه و شوق، همه ی خوبیهای دیگر، مفهوم خود را از دست خواهند داد.  وینستون چرچیلسخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

قرون تاریک بازخواهد گشت، عصر حجر بر بال‌های درخشان دانش بازخواهد گشت، چه بسا امروز برکات بی قیاس به شهر ارزانی می‌دارد تا یک روز مایه نابودی او شود، زنهار فرصت از دست نرود.

آدم بدبین گرفتاری را در هر فرصتی می بیند؛ آدم خوش بین فرصت را در هر گرفتاری می بیند.

شهامت چیزی است كه باعث می شود انسان بایستد و سخن بگوید. البته این هم كه انسان بنشیند و گوش دهد، شهامت است.وینستون چرچیل

هنر بدون عقیده مانند گله‌ای از گوسفندان بدون چوپان است، و هنر بدون نوآوری همچون کالبدی بی جان خواهد بود.

مهمترین كار ما این نیست كه ببینیم در دور دستهای مبهم و ناپیدا چه چیزهایی وجود دارد. كار ما این است كه به آنچه آشكارا در پیش رو داریم، بپردازیم.وینستون چرچیل

شهامت یعنی ایستادن و سخن گفتن. شهامت همچنین یعنی نشستن و گوش دادن.

بدون تردید، افراد بشر حاضر نیستند كه همگی بطور یكسان و برابر از گرسنگی بمیرند و بی گمان برای آخرین تكه نانی كه می ماند و باید تقسیم شود، درگیری شدیدی به وجود خواهد آمد.وینستون چرچیل

موفقیت پایان نیست؛ شکست نابودکننده نیست: این شهامت ادامه دادن است که اهمیت دارد.

من شخصأ دوست دارم بیاموزم، اگرچه همیشه نفرت دارم از این كه به من بیاموزند.  وینستون چرچیل

گزارش به این بلندی از خودش در مقابل ریسک خوانده شدن محافظت می کند.

تجربه همیشه به نفع انسان نیست زیرا هیچ حادثه‌ای دو بار به یک شکل رخ نمی دهد.

قرنهای تاریك باز خواهد گشت، روزگار حجر بر بالهای درخشان دانش باز خواهد گشت، چه بسا امروز بركت های بی شمار به بشر ارزانی داشته تا یك روز مایه ی نابودی وی شود، آگاه باش! فرصت از دست نرود.وینستون چرچیل

بزرگترین دستاورد من توانایی من در این بود که همسرم را قانع کنم با من ازدواج کند.

حقیقت، انكارناپذیر است. بدخواهی ممكن است به آن حمله كند. ممكن است نادانی آن را به مسخره بگیرد، اما سرانجام حقیقت پایدار خواهد بود. وینستون چرچیل

یک سیاستمدار با دشمنی هایی که میان رقبای خود به وجود می آورد قضاوت می شود.

موفقیت، توانایی رفتن از شكستی به شكست دیگر بدون از دست دادن شور و حرارت است.وینستون چرچیل

از مخالفت نهراسید؛ بادبادك تنها زمانی می تواند بالا رود كه با باد مخالف مواجه شود.وینستون چرچیل

ماجراجو و خطرناك باشید، با روزگار به مقابله برخیزید و ترس به خود راه ندهید؛ زیرا هر چه پیش آید خوش آید. وینستون چرچیل

 شجاعت را به حق در صدر صفات برجسته انسان دانسته اند… زیرا این صفت تكیه گاه صفت های دیگر است.وینستون چرچیل

كافی نیست حداكثر تلاش خود را بكنیم و در بهترین حد خود ظاهر شویم، گاهی لازم است كاری را در حد كفایت انجام دهیم. وینستون چرچیل

اشخاص همیشه گناه را به گردن شرایط و بی نظمی می اندازند؛ من به شرایط و بی نظمی باور ندارم. مردان كامیاب، شرایط و نظم را جستجو می كنند و آن را می آفرینند. وینستون چرچیل

امپراتورهای آینده، امپراتورهای فكر و اندیشه اند.وینستون چرچیل

از مخالفت نهراسید فقط وقتی بادبادک می‌تواند بالا رود که با باد مخالف مواجه شود.

سیاستمدار كسی است كه حوادث فردا و یك ماه و یكسال بعد را پیش بینی كند و سپس بتواند دلایلی بیاورد كه چرا اتفاق نیفتاد.وینستون چرچیل

تا هنگامی كه پایانهای بزرگ در جهان وجود دارد، می دانیم كه روح و معنی هستیم نه جسم و جانور. وینستون چرچیل

آدم بدبین، سختی را در هر فرصتی می بیند، آدم خوش بین فرصت را در هر سختی.وینستون چرچیل

با خوردن حرف هرگز سوء هاضمه نمی گیرید. وینستون چرچیل

آیین دموكراسی بدترین شكل حكومت است. با وجود این از تمام آیین هایی كه تاكنون آزمایش شده بهتر است.وینستون چرچیل

بزرگترین درس زندگی این است كه گاهی احمقها هم درست می گویند.وینستون چرچیل

رو به پیشرفت، یعنی دگرگونی، رو به تكامل، یعنی دگرگونی های بسیار. وینستون چرچیل

عیب جامعه این است كه همه می خواهند آدم مهمی باشند و هیچ كس نمی خواهد فرد مفیدی باشد. وینستون چرچیل

بدون پول، آرامش به دشواری به دست خواهد آمد. وینستون چرچیل

سرسخت و سمج و پایدار باشید و هرگز تسلیم نشوید. وینستون چرچیل

من شخصاً همیشه آماده ی چیز یاد گرفتن هستم، هر چند همیشه هم دوست ندارم به من چیزی یاد بدهند.وینستون چرچیل

همه از مردن در راه باورشان سخن می گویند، اما هیچ كس از كشته شدن در راه باورش دم نمی زند. وینستون چرچیل

امیدواریم که سخنان آموزنده وینستون چرچیل مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

جملات تأمل برانگیز؛ سخنان و جملات بحث برانگیز پند آموز

سخنان اپرا وینفری با عکس نوشته های آموزنده (جملات و متن های زیبا و آموزنده از اپرا)

سخنان الهی قمشه ای + جملات آموزنده و عکس نوشته از سخنان این نویسنده

متن در مورد ارزش زن + سخنان بزرگان در مورد جایگاه زن در اجتماع و خانواده

سخنان زیبا و آموزنده مارک تواین نویسنده معروف + عکس نوشته از سخنان او

سخنان جان لنون (جملات آموزنده کوتاه از موسیقی دان معروف جان لنون)

مطالب جدید

بیو انگلیسی عاشقانه (جملات خیلی کوتاه رمانتیک و عاشقانه انگلیسی با…

عکس نوشته عاشقانه برای همسر؛ متن و جملات و عکس نوشته خانومم برای…

اشعار محمد اقبال لاهوری + گلچین زیباترین اشعار و عکس نوشته

اطلاعات گردشگری در مورد روسیه + اگر قصد سفر به کشور روسیه را دارید…

اطلاعات در مورد گالوانیک صورت (فوایدی که این روش زیبایی دارد)

ماسک سفیده تخم مرغ برای سلامت و زیبایی پوست طرز تهیه انواع ماسک سفیده

طرز تهیه انار پلو شیرازی؛ انار پلو خوشمزه برای شب یلدا

جملات رمانتیک برای همسرم و شوهرم (تکست، شعر و متن ناب برای همسر)

عکس پروفایل جملات آموزنده + متن های پندآموز زیبا در مورد زندگی

متن و جملات همدردی و بخشندگی + جمله های کوتاه در مورد همدلی با دیگران

شخصیت های سیاسی جهان در طول سال ۱۳۹۲ جملات تاریخی،مهم و گاه جالبی در مورد ایران به زبان راندند که در این مطلب گلچینی از این سخنان انتخاب شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، جمعی از شخصیت های سیاسی جهان در سال 92 درباره این سخن گفته اند که بازخوانی آن خالی از لطف نیست : 
 
1-سید حسن نصرالله (دبیرکل حزب الله لبنان): تحریم ها نتوانست ایران را ضعیف کند و ارکان این کشور را به لرزه در آورد. تحریم ها در سرنگونی نظام ایران ناکام بود. 
  
2-بشار اسد (رئیس جمهور سوریه): ما موفقیت های جمهوری اسلامی ایران را از آن سوریه می دانیم. 
  
3-باراک اوباما (رئیس جمهور آمریکا): اگر گزینه‎ای وجود داشت که این امکان را بوجود بیاوریم که تک تک پیچ و مهره‎های برنامه هسته‎ای آنها را حذف کنیم و احتمال داشتن برنامه هسته‎ای ایران را کلاً از بین ببریم تا در نتیجه قابلیت‎های نظامی آن را هم نداشته باشند، آن را انتخاب می‎کردم.  
  
4-ولادیمیر پوتین (رئیس جمهور روسیه): ایران همسایه و شریک اولویت دار ما بوده و دولت روسیه مصمم به توسعه همکاری ها با این کشور است.حق ملت ایران برای پیشرفت در زمینه انرژی هسته ای صلح آمیز و فناوری های پیشرفته در این زمینه باید تضمین شود و جامعه جهانی نباید محدودیت و تبعیض قائل شود. 
  
5-بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر رژیم صهیونیستی): اگر مردم ایران آزاد بودند شلوار جین می پوشیدند!  
  
6-بان کی مون (دبیرکل سازمان ملل متحد): ایران می تواند نقش مهمی در حل بحران سوریه از طریق اثرگذاری بر دولت دمشق ایفا کند. 
  
7-سرگئی لاورف (وزیر امورخارجه روسیه): تلاش می کنیم که ایران به حق خود در استفاده از انرژی هسته ای دست پیدا کند. 
  
8-جان کری (وزیر امورخارجه آمریکا): ایرانی ها برای به دست آوردن استاندارهای جامعه جهانی مجبور هستند تصمیمات بسیار سختی بگیرند تا درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته ای خود به جامعه جهانی اطمینان دهند.  
  
9-ویلیام هیگ (وزیر امورخارجه انگلیس): اختلافات با ایران در حال کاهش است اما تحریم ایران، تا زمان دستیابی به توافقی جدی، ادامه خواهد یافت.  
  
10-گیدو وستروله (وزیر امورخارجه سابق آلمان): توافق هسته ای با ایران «نقطه عطفی» است. 
  
11-وانگ یی (وزیر امورخارجه چین): چین همواره مسوولیت خود را بر عهده گرفته و همچنان تلاش خود را به منظور اتمام مساله هسته ای ایران ادامه می دهد. 
  
12-کاترین اشتون (مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا): اتحادیه اروپا کاملاً به اهمیت و نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه اذعان دارد. 
  
13-لوران فابیوس (وزیر امورخارجه فرانسه): در جریان مذاکرات محرمانه ایران و آمریکا بودم. 
  
14-فرانسوا اولاند (رئیس جمهور فرانسه): ما همواره تاکید داریم که مساله هسته ای ایران باید از راه دیپلماتیک حل شود و این گزینه برای ما در اولویت قرار دارد. 
  
15-آنگلا مرکل (صدراعظم آلمان): ما در تصمیم گیری ها به این نتیجه رسیده ایم که ورود به مذاکره با ایران بهتر از وضعیت فعلی موجود است. 
  
16- خوزه گارسیا مارگالو (وزیر امورخارجه اسپانیا): آماده گسترش روابط اقتصادی و فرهنگی با ایران و همچنین شهر زیبای اصفهان هستیم. 
  
17-ولید المعلم (وزیر امورخارجه سوریه): دعوت سازمان ملل از ایران برای شرکت در کنفرانس ژنو 2 و پس گرفتن این دعوت در منطق سیاسی، جز مضحکه اسم دیگری ندارد. 
  
18-فرانک والتر اشتاینمایر (وزیر امورخارجه آلمان): بدون حضور ایران کنفرانس ژنو2 فایده ای نخواهد داشت. 
  
19-کارل بیلت (وزیر امورخارجه سوئد): علاقه مندی کشورها به ایران در حال افرایش است. 
  
20-عدنان منصور (وزیر امورخارجه سابق لبنان): ایران توانست به پیروزی بزرگی در سیاست خارجی دست یابد و این مساله رژیم صهیونیستی را بسیار خشمگین کرده است. 
  
21-نیکولاس مادورو (رئیس جمهور ونزوئلا): انقلاب اسلامی ایران الگویی برای مبارزه کشورهای تحت سلطه امپریالیسم است. 
  
22-الهام علی اف (رئیس جمهور آذربایجان): امیدوارم همکاری ها و مناسبات حسنه موجود بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در دوره جدید نیز با تقویت مراودات بین طرف بر اساس احترام متقابل و در جهت منافع دو ملت بیش از پیش گسترش یابد. 
  
23-سعود الفیصل (وزیر امورخارجه عربستان): ما بدنبال رقابت تسلیحاتی هسته ای با ایران نیستیم اما اصرار داریم که ایران به معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای پایبند باشد. 
  
24-خالد العطیه (وزیر امورخارجه قطر): اعراب هم باید در مذاکرات با ایران حضور داشته باشند! 
  
25-مایکل مان (سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا): خانم اشتون می خواست به ایران بیاید تا برخی مقام هایی را که تاکنون ندیده بود، ملاقات کند. 
  
26-وندی شرمن (معاون وزیر امورخارجه آمریکا): ایران در توافق نهایی هسته ای، می تواند غنی سازی اورانیوم داشته باشد. 
  
27- شیخ محمد بن راشد آل مکتوم (حاکم دبی): لغو تحریم های علیه ایران به سود همه است. 
  
28-اسماعیل هنیه نخست وزیر فلسطین در غزه): به رغم آن همه رنج و محنت ها و مشکلات مان که ثمره رژیم اشغالگر و کینه توز صهیونیستی است، علاقه مندیم در کنار برادران و دوستان ایرانی خود در شادی ها و جشن های ملی شان حضور داشته باشیم. 
  
29-پاپ فرانسیس (رهبر کاتولیک های جهان): برای قربانیان زلزله بوشهر طلب آمرزش می کنم. 
  
30-هیلاری کلینتون (وزیر امورخارجه سابق آمریکا): باید اولویت را به گفت وگوهای دیپلماتیک با ایران بدهیم.آمریکا باید تمام تلاش خود را برای رسیدن به توافق جامع به کار برد. 
  
31-جان مک کین (سناتور آمریکایی): مذاکرات ایران و آمریکا به مانند یک جوک است. سادگی وزیر خارجه و رئیس جمهور آمریکا حیرت انگیز است. 
  
32-یوسف بن علوی (وزیر امورخارجه عُمان): تلاش های عُمان برای برقراری رابطه ایران و آمریکا از زمان بیل کلینتون رئیس جمهور اسبق آمریکا شروع شد، اکنون که این تلاش ها به بار نشسته و ما از این اینکه در شروع گفت و گوها نقش داشته ایم بسیار خوشحال هستیم. 
  
33-دیوید کامرون (نخست وزیر انگلیس): من تحت تاثیر دولت جدید ایران قرار نگرفته ام. 
  
34-خالد بن احمد آل خلیفه (وزیر امورخارجه بحرین): بحرین دائما بر روابط خوب با جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد. 
  
35-اوانگلوس ونیزلوس (وزیر امورخارجه یونان): یونان آمادگی دارد تماس های سیاسی خود را با تهران در عالی ترین سطوح ادامه دهد. 
  
36-صائب عریقات (مذاکره کننده ارشد فلسطین در مذاکرات سازش): اسرائیل در طرح موضوع توقیف کشتی ایران هدف داشت. 
  
37-حامد کرزای (رئیس جمهور افغانستان): از جانب خود و مردم افغانستان برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری در ایران را تبریک می گویم. 
  
38-فیصل المقداد (معاون وزیر امورخارجه سوریه): ما از توافق ایران و 1+5 حمایت می کنیم و از هوشمندی و روش دیپلماسی ایرانی در برخورد با پرونده هسته ای استقبال می کنیم و امیدواریم که این توافق به تحرک برای نابودی سلاح های اتمی اسرائیل منجر شود.  
  
39-احمد داود اوغلو (وزیر امورخارجه ترکیه): برخی ممکن است از توافق ایران با غرب خشنود نباشند ولی ما اینگونه فکر نمی کنیم. ما فکر می کنیم که این حرکت مثبتی است. ما امیدواریم که این حرکت منجر به توافق نهایی در خصوص برنامه هسته ای ایران شود. 
  
40-نوری مالکی (نخست وزیر عراق): تروریست ها قادر نخواهند بود اراده دو دولت و دو ملت ایران و عراق را برای توسعه روابط و تعمیق همکاری ها به شکست بکشانند. 
  
41-عدلی منصور (رئیس جمهور موقت مصر): ما از نزدیک مواضع ایران و هم چنین طرف های بین المللی و منطقه ای در قبال مصر را زیر نظر داریم نشانه های مثبتی از مسوولان جدید ایرانی در قبال کشورهای حوزه خلیج فارس دیده شده است. 
  
42-هوشیار زیباری (وزیر امورخارجه عراق): دولت جدید ایران به ریاست جمهوری حسن روحانی “بهترین فرصت پس از 34 سال دشمنی” را برای بهبود روابط با آمریکا ارائه می کند و باید جدی گرفته شود. 
  
43-نبیل فهمی (وزیر امورخارجه مصر): توافق هسته ای ایران وغرب اقدامی مناسب است اما توافقی تاریخی نیست. 
  
44-آویگدور لیبرمن (وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی): دادن حق غنی سازی به ایران ترسناک است. اسرائیل بدون آمریکا نمی تواند کاری کند. 
 
  
45-محمد البرادعی (دبیرکل سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی): گفت وگوی ایران و آمریکا کلید برقراری امنیت در خاورمیانه است. 
  
46-عبداله گل (رئیس جمهور ترکیه): وارد شدن جهان غرب به یک چنین گفت وگویی با ایران و افزایش احتمال حل مسایل از راه های سیاسی موجب آرامش جهانی نیز خواهد شد. 
  
47-رجب طیب اردوغان (نخست وزیر ترکیه): ایران را خانه دوم خود می دانیم. 
  
48-یوکیا آمانو (دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی): ایران برای دریافت 450 میلیون دلار، یعنی بخش اول از 4/2 میلیارد دلاری که پیش از این بلوکه شده بود در اول ماه مارس پیشرفت مناسبی حاصل کرده است.ایران تعهداتش را درباره توافق هسته ای اجرا می کند. 
  
49-اخضر ابراهیمی (نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه): تحکیم و گسترش بیش از پیش مناسبات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه بویژه با عربستان بسیار موثر و سازنده خواهد بود. 
  
50-بشار جعفری (نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد): نکته این است که ایران در منطقه نفوذ دارد و اگر کسی بخواهد واقعا سوریه به مکانی امن تبدیل شود، باید ایران در جریان مذاکرات ژنو باشد.سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

ویکی پاوه | سایتی برای همه ایرانیان | گلچینی از بهترین مطالب اینترنت | آخرین مطالب روز دنیا و مطالب علمی و دانستنیها | ویکی پاوه

 

سخنان بزرگان درباره‌ي سياست. بسياري از سياستمداران اين مطلب را به خوبي مي دانند كه هيچ ملتي نبايد آزاد باشد، مگر آنگاه كه شايستگي نگهداري و اجراي اين آزادي را داشته باشد. اين اندرز مانند ديوانه اي در يك داستان كهن است كه تصميم گرفته بود در آب نرود، مگر آنگاه كه شنا كردن را

15 · جملات بزرگان. به محض اینکه کاری در جهت منافع کسی انجام می‌دهید، نه تنها او به شما فکر می‌کند بلکه خداوند نیز به شما فکر می‌کند. پاراما هانسا یوگاناندا یک دروغ ممکن است دنیا را دور بزند و به جای اولش برگردد؛ اما.

سخنان در مورد زندگی. هر کسی میتواند سختی را تحمل کند،اگر خواستید کسی را به صورت کامل بشناسید،به او قدرت بدهید. – آبراهام لینکن. عمر محدود است، زندگی تان را آنگونه که دیگران می خواهند، سپری نکنید! – استیو جابز. فکر می.(6)سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

60 سخـن حکیـمانه از بـزرگان. 1. بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست. (حضرت علی علیه‌السلام) ۲. آرزو دارم روزی این حقیقت به واقعیت مبدل شود که همه‌ی انسان‌ها برابرند. (مارتین لوتر‌کینگ) 3. بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.

13 · در این بخش روزانه پند حکیمانه از بزرگان و سخنان قصار را قرار داده ایم که حاصل تجربه آنها در زندگی است. این سخنان حکیمانه و آموزنده را اگر در زندگی به کار ببرید، می توانید بهتر زندگی کنید. امیدواریم از این پندهای حکیمانه ل

سخنان بزرگان در مورد مسئولیت پذیری من آرزو دارم به موفقیت های بزرگ و بسیار با ارزش دست پیدا کنم اما در حال حاضر مسئولیت من این هست که موفقیت های کوچک را طوری کسب کنم که انگار بسیار بزرگ هستند.

05 · سخنان حکیمانه کوتاه از حضرت علی (ع): – اگر به آن‌چه که می‌خواستی نرسیدی، از آن‌چه هستی نگران مباش. – گناهی که تو را پشیمان کند بهتر از کار نیکی است که تو را به خود پسندی وا دارد. – بخشنده باش اما زیاده روی نکن، در زندگی حسابگر باش اما سخت گیر مباش.

سخنان ناب بزرگان تاریخ و سخنان حکیمانه جدیدترین سخنان ناب بزرگان ،سخنان حکیمانه و زیبا سخنان ناب کوتاه بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست. (حضرت علی علیه‌السلام) *** سخنان ناب بزرگان *** مطالب مرتبط دل نوشته

سخن بزرگان جملات قصار زندگی زیبا سخنـان نــاب و خواندنی ,سخنان خواندنی,جملات زیبا بزرگان,جملات قصار زیبا , جملات قصار کوتاه,جملات قصار عارفانه ,جملات آموزنده

سخنان و جملات زیبا درباره پزشک از بزرگان جهان. پزشــکی حرفه ای است که تماما در خدمت مردم و جامعه است. و پزشــک با تشخیص بیماری و مداوای آن نه تنها سلامت بیمار. بلکه سلامت. ثبات و امنیت اجتماعی

*** جملات زیبا و سخنان بزرگان *** بردن را نمی توان همه چیز دانست ولی میل به بردن همه چیز است. وینس لمباردی. شرایط زندگی‎ام من را شکل نمی دهد، بلکه این تصمیماتی که می گیرم عامل اصلی این قضیه هستند. استیفن کاوی

سخنان ناب بزرگان – دكتر علي شريعتي ، ارسطو ، افلاطون ، سقراط ، آندره ژيد ، شكسپير و. – سخنان ناب بزرگان

‎سخنان بزرگان جهان‎. 18K likes. ‎+93792834633 به حرف آن هایی که تو را دشمن خود می دانند، غافل نشو. آن ها اشتباه های تو را به خوبی می دانند و به رخ تو می کشند. از این فرصت استفاده کن و اشکالات خود را

سخنان بزرگان و تکنیک های زندگی كلمه ها، تواناترين داروهايي هستند كه نوع بشر به كار برده است.((روديار كيپلينگ))

نقل‌قول‌ها، نکات آموزنده و سخنان بزرگان ایران و جهان را در بورسینس بخوانید. این سخنان عصاره دانش و تجربه بزرگانی است که دنبال کنندگان بسیاری دارند

سخنان بزرگان درباره موفقیت. گرز برزگ زندگی ممکن است سرم را بشکند اما گردنم را خرد نمی کند. مثل چینی. سخنان بزرگان درباره تلاش و موفقیت. مرد آن است که اگر دست به پشتش بزنی خاک بلند شود.(مثل ایرانی)

سخنان بزرگان درباره‌ی سیاست. هیبت. سخنان بزرگان درباره‌ی سیاست جمعه 25 آذر 1390 04:23 ب.ظ. نوع مطلب :سخنان بزرگان ، سیاست فاقد قلب است و تنها مغز دارد.((ناپلئون بناپارت)) قدرت سیاسی از لوله ی تفنگ خارج می شود.((مائو تسه تونگ

جملات و سخنان بزرگان جهان ما در جوار یکدیگر زندگی می کنیم، پس اولین مقصود ما در زندگی این است که به یکدیگر محبت کنیم و اگر نمی توانیم دست کم دیگران را آزار ندهیم.

جملات زیبا و حکیمانه و سخنان ناب از بزرگان تاریخ. جملات و سخنان کوتاه از بزرگان و افراد مشهور جهان , سخنان زیبا از معصومین و امامان و متن هاي آموزنده زیبا و پند آموز از بزرگان را در این جا بخوانید.

20 · سخنان ناب بزرگان در مورد عشق و شکستن قلب عنوان این ویدیو وب سایت کلیپ کوتاه است که در ادامه

• موفقیت، کم و بیش در دسترس همه هست، اما دامنه توفیق در زندگانی شخص، بدون توان رهبری محدود است. جملات بزرگاناز جان ماکسول • شکست بیش از موفقیت آموزنده است؛ کسی که هیچ گاه اشتباه نمی کند، هرگز به جایی نمی رسد. راکفلر • شکست یک عامل نیروبخش است، نه یک بازدارنده؛ هر شکست بذری از موفقیت در دل دارد. ناپلئون هیل • کارایی اساس بقا است، اما لازمه موفقیت ثمربخش بودن است. جملات بزرگان از جان ماکسول • موفقیت در این نیست که چه چیزی در پیش رو داریم، موفقیت در این است که چه چیزی در پشت سر به جا می گذاریم. کریس ماسگرو •

سخنان بزرگان در مورد ازدواج ٬ سخنانی است که می‌توانیم از آن‌ها در زندگی خود بسیار استفاده کنیم و این سخنان حکیمانه به شخصه در زندگی خود من بسیار تاثیرگذار بوده است و همیشه آگاهی‌های بسیار خوبی از آن‌ها گرفته‌ام.

کلیپ سخنان بزرگان در مورد زندگی عنوان یکی دیگر از ویدیو های وب سایت کلیپ کوتاه در بخش سخن بزرگان است که یکی از جذابترین قسمت های

About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators

سخنان حکیمانه بزرگان. تندرستی و زیبائی و نیرومندی و مال‌داری و همه ی چیزهای دیگری کـه در دست نیک‌مردان باعث و بانی خیر اسـت، بـه‌همان اندازه پلید و عامل شرارت خواهد بود، اگر در دست نابکاران و اراذل قرار گیرد. افلاطون

اخبار سیاسی اخبار اقتصادی اخبار اجتماعی اخبار فرهنگی اخبار حوادث اخبار علم و فناوری اخبار ورزشی. همه مطالب اخبار ورزشی درباره سخنان بزرگان جهان در مورد «موفقیت» 02:12 – 1398/08/17. ارسال پاسخ 0. 0. خوب است رضا. درباره سخنان

تازه ترین اخبار سیاسی، ورزشی، سلامت، فرهنگی و هنری، علمی و فناوری، حوادث و اقتصادی ایران و جهان و کلیپ های صوتی و تصویری را در آفتاب نیوز ببینید.

تازه ترین اخبار سیاسی، ورزشی، سلامت، فرهنگی و هنری، علمی و فناوری، حوادث و اقتصادی ایران و جهان و کلیپ های صوتی و تصویری را در آفتاب نیوز ببینید.

سخنان دانشمندانبهترین سخنان بزرگانسخنان زیباپند بزرگانجملات زیبا از بزرگانسخنان نابسخنان زیبای بزرگانسخنان ناب دانشمندان.

مطالب پیشنهادی :

درباره عوارض آمپول ویتامین دی

درمان کم خونی با مواد غذایی – درمان کم خونی ناشی از فقر آهن

۱۲ نمونه از بهترین و بدترین غذا‌ها برای وعده شام

تاثیر آمپول نوروبیون در بدنسازی

۷ عادت غلط که سلامت چشم را تهدید می‌کند

علت خون دماغ شدن در خواب

درمان خانگی گردن درد + راه حل های کاربردی برای درمان گردن درد در خانه

آب کردن شکم؛ ۱۵ ترفند ساده اما کاربردی

سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

pms یا سندروم پیش از قاعدگی چیست؟

درباره انگور | هر آنچه که باید درباره ارزش غذایی انگور بدانید

وقتی که دیابت دارید و خبر ندارید!

نگاهی به خواص میخک در طب سنتی

روش‌های سنتی جِرم‌گیریِ دندان در خانه

کدام واکسن‌ها در مقابل کرونا لامبدا مؤثر هستند؟

بی‌اختیاری ادرار؛ خجالت ندارد، درمان دارد

جدیدترین مطالب سایت

خانم های باردار توت فرنگی بخورند!

باورهای نادرست ولی رایج درباره خواب

اگر فرزند قد بلند میخواهید، خرما بخورید

هرآنچه لازم است درباره ویتامین D بدانید

درمان‌هایی موثر برای خشکی دهان

کاهش وزن پس از حاملگی

برای درمان فشار خون بالا چه بخوریم؟

این نشانه ها از بیماری کلیوی خبر می دهند!

اگر زانو درد دارید، بخوانید!

این دمنوش ها را زیاد بنوش!

چگونه استقامت بدن را افزایش دهیم؟

چگونه می توان تیک های عصبی را درمان کرد؟

چگونه کودک نابینای خود را تربیت کنم؟

با این خوراکی ها به جنگ گرسنگی بروید!

قصه پای بی‌قرار از این قرار است…

تمام حقوق برای سایت ویکی پاوه محفوظ است.

wikipaveh.com | All Rights Reserved – © 2020

نی نی سایت

سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران
سخنان بزرگان در مورد سیاستمداران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.