راه های جلب توجه دیگران به خود

راه های جلب توجه دیگران به خود
راه های جلب توجه دیگران به خود

رابرت گرین (Robert Greene) در کتاب “قوانین نفوذ” روش هایی را که اغواگران بزرگ تاریخ از کلئوپاترا تا کازانووا به کار گرفته اند، مورد بررسی قرار داده است. در این مقاله، 24 قانون نفوذ را گرد هم آورده ایم. این قوانین چندان ساده به نظر نمی رسند، اما استفاده از همین قوانین برای تاثیرگذاری روی دیگران ممکن است تاثیر شگرفی رویپیشرفت شغلی مان داشته باشد یا اگر کسی می خواست از آنها برعلیه شما استفاده کند به موقع متوجه شوید و اجازه ندهید مورد سوء استفاده قرار بگیرید. 

 با یوکن همراه باشید  که به شما بگوییم چگونه تاثیرگذاری روی دیگران را بیاموزید.

فرد موردنظر شما ممکن است مسئولِاستخدام ، یک مشتری یا مدیری باشد که اختیار ترفیع شما را دارد. به اعتقاد گرین، باید افرادی را انتخاب کنید که می توانید خلا آنها را پر کنید. نقشه کشیدن برای تحت تاثیر قرار دادن کسانی که برای جلب نظرتان تلاش می کنند را کنار بگذارید زیرا این افراد معمولا در مقابل کارشان چیزی از شما می خواهند. باید به دنبال افرادی باشید که نشانه های ملایمی نشان می دهند، مثلا افرادی که در حضور شما خجالتی به نظر می رسند؛ تاثیرگذاری روی این افراد ساده تر است.

شاید وقتی می خواهید با یک مدیر یا مشتری تاثیرگذار وارد رابطه شوید، در مواجهه با تلاش تان برای برقراری ارتباط و اعلام خواسته تان مقاومت کند. قبل از اینکه خواسته تان را مطرح کنید به شکل غیرمستقیم با او وارد رابطه شوید و به سراغ شخص سومی بروید. ابتدا خواسته تان را با او در میان نگذارید، بلکه اول رابطه ی دوستانه و معمولی برقرار کنید و به او اطمینان بدهید هیچ قصدی از نزدیک شدن به او ندارید.

بعد از اینکه با فرد موردنظر وارد رابطه شدید، جلوه ای مرموز از خودتان به نمایش بگذارید تا همچنان علاقه ی او را به خودتان حفظ کنید؛ مثلا در دیدار با فردی که به دنبال ملحق شدن شما به جمع کارشناسان حرفه ای است، خود را روشنفکر و رده بالا نشان دهید اما با ابراز نظرهای شوخ طبعانه به عمق شخصیت تان بیفزایید.راه های جلب توجه دیگران به خود

همه ی مردم به دنبال افراد معروف و سرشناس هستند، مشتری ها هم جذب معروف ترین و جذاب ترین شرکت ها و مدیرها می شوند. نباید خود را ساده لوح نشان دهید، اما برای جذب دیگران از خود تواضع و فروتنی به نمایش بگذارید، در عین حال موفقیت هایتان را با افتخار معرفی کنید.

وقتی افراد از همه چیز راضی باشند، نمی توان آنها را اغوا کرد. باید به طرف مقابل بفهمانید کمبودی وجود دارد و سپس به او نشان دهید چطور می توانید آن کمبود را برطرف کنید. برای مثال، به مشتری توضیح دهید چطور پول شرکت به روش های مختلف هدر می رود، سپس به او بگویید چگونه می تواند با ایجاد چند تغییر، اوضاع شرکت را دگرگون کند.

اگر در تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران صادق و روراست باشید و مستقیم بروید سر اصل مطلب، ممکن است او را بترسانید یا حتی دیدش را نسبت به خودتان منفی کنید. به اعتقاد گرین بهترین راه برای اینکه دیگران را همراه خود کنید این است که بدون نشان دادن نیت اصلی تان، هدف تان را در طی زمان پیش ببرید، در حالی که طرف مقابل فکر می کند تصمیم گیرنده ی اصلی خودش است.

برای جلب نظر دیگران و آوردن شان به سمت خودتان، در ابتدا به میل و خواست آنها رفتار کنید. اگر در پی جلب نظر یک مشتری برای سرمایه گذاری در شرکت تان هستید، آینه ای از او باشید و دقیقا همانند او رفتار کنید.

نقطه ضعف هدف تان را پیدا کنید و از آن بهره ببرید. ابتدا باید خواسته ای که او برایش تلاش می کند را شناسایی کنید و به او بقبولانید که شما می توانید او را به خواسته اش برسانید.

همان لحظه که دیگران بفهمند به دنبال چه چیزی هستید، برتری تان را از دست می دهید. باید جذابیت خود را با غافلگیری های مداوم برایشان حفظ کنید.

در هنگام ارائه مثلا برای جلب موافقت دیگران، دقیقا همان چیزی را بگویید که آنها دوست دارند بشنوند. با افزایش جذابیت گفته هایتان آنها را قانع کننده تر نشان دهید.

سعی کنید کارها و تصمیمات بزرگ در مقابل هدف تان به سادگی آب خوردن باشد. در مصاحبه ی شغلی به جزئیات چگونگی نمایش خودتان توجه کنید، شاید بهتر باشد موارد مهم را در گوشی یا تبلت تان یادداشت کنید و همراه خود داشته باشید. بعد از اتمام مصاحبه با یک یادداشت تشکر رسمی تصویری را که از خود به نمایش گذاشتید، کامل کنید.

با غرزدن های دائمی به هیچ جایی نمی رسید. کاری کنید حضورتان به تجربه های خوشایند و لذت بخش بیانجامد و دیگران دل شان برایتان تنگ شود. در مصاحبه ی شغلی به گونه ای باشید که هر تعامل تان به یادماندنی شود اما خیلی هم زیاده روی نکنید، مثلا در مورد یادداشت تشکرتان دیگر با ایمیل یا تماس تلفنی پیگیر نباشید.

به جای نمایش قدرت، غرورتان را کنار بگذارید. حتی اگر دقیقا این طور نباشد، به گونه ای رفتار کنید که انگار طرف مقابل در موضع قدرت قرار دارد. با داشتن غرور و تفاخر در مقابل مدیران بالارده، نمی توانید به ترفیع برسید و از پله ی سلسله مراتب سازمانی بالا بروید.

به عقیده ی گرین: انسان ها تمایل دارند خارق العاده ها را باور کنند. هر آنچه ارائه می دهید، چه ایده باشد چه محصول واقعی، شگفت انگیز و خارق العاده اما با بیانی در واقعیت جلوه دهید.

افراد وقتی به این باور می رسند از دیگران جدا هستند، آسیب پذیرتر می شوند. وقتی برای شغلی درخواست می دهید، به گونه ای بنویسید و حرف بزنید که انگار شغل موردنظر تنها شغلی است که شما می خواهید. باید در معرفی محصولات و خدمات خود کاری کنید مشتری احساس کند تنها اوست که اهمیت دارد.

اگر فرد مقابل با احساس تردید و دودلی شروع به عقب نشینی کرد با تغییر رویه تان و کمک به او، ارزش تان را به او نشان دهید.

حتی افراد درست کار هم کنجکاوی خاصی نسبت به کارهای ممنوع دارند. برای اینکه هیجان بودن در فضایی مبهم را به کسی منتقل کنید، نیاز نیست حتما کار غلطی انجام دهید؛ مثلا در تلاش برای جلب موافقت طرف مقابل بگویید چنین معامله ای بی سابقه بوده است و به قدری ارزشمند است که فعلا باید محرمانه و بین خودمان بماند.

هر رابطه ای که بخواهید با مدیر، کارمند، مشتری یا هر فرد دیگری برقرار کنید، طرف مقابل تان رابطه ی مشابهی در گذشته داشته است. پس به دنبال این باشید او چه تجربه یا خاطره ای از شخص قبل از شما داشته است و سعی کنید از این طریق طرف مقابل را تحریک کنید.

هدف تان هر چه باشد، اگر فقط در مورد یک موضوع خاص حرف بزنید ممکن است کلام تان یکنواخت و کم ارزش به نظر برسد. پس اخلاق و معنویات را چاشنی کلام تان کنید که هدف تان معنادارتر و بااهمیت تر به نظر برسد. برای مثال، می توانید آینده ی شغلی تان را در شرکت به عنوان گام بعدی در مسیری کاری تان معرفی کنید.

در موقعیت های کاری نیاز نیست بیش از اندازه مودب باشید زیرا ناخواسته باعث می شوید ریاکار به نظر برسید. باید در حالی که محترمانه صحبت می کنید، قاطع و روراست هم باشید.

وقتی طرف مقابل در جبهه ی شماست و بعد از مدتی به این وضعیت عادت می کند، با فاصله گرفتن به جذابیت تان بیفزایید و کاری کنید که خواهان تان شوند. برای مثال، اگر به دنبال ارتقای شغلی هستید و از شرکت دیگر هم پیشنهاد کار داید، به رئیس تان بفهمانید با جدیت به پیشنهاد شرکت رقیب فکر می کنید، حتی اگر واقعا این طور نباشد.

ظاهر زیبا و جذابی داشته باشید، لبخند بزنید و با اعتماد به نفس صحبت کنید. با شیک پوشی و ظاهر زیبا تمام نگاه ها را به سمت خود می کشانید.

وقتی روی طرف مقابل تاثیر گذاشتید و مطمئن شدید کاملا جذب تان شده است، با جسارت تمام خواسته تان را بیان کنید. به جای اینکه با تردید اوضاع را بدتر کنید، با بیانی قاطع درخواست تان را بگویید. قاطعانه توضیح دهید چرا شما بهترین گزینه برای شرکت هستید یا چرا مشتری ها برای غلبه بر رقبا باید به سراغ شما بیایند.

بعد از اینکه به هدف تان رسیدید با استفاده از تکنیک های تاثیرگذاری کار کنید ارتباط تان با طرف مقابل قطع نشود و او ارتباطش را با شما ادامه دهد.

اگر می خواهید برای تشکیل زندگی مشترک روی طرف مقابل تاثیر بگذارید، بهتر است بعد از جلب توجه او، کمی روراستی داشته باشید. اما در دنیای حرفه ای وضعیت را بسنجید و اگر به نفع تان هست گاهی هم بدجنس باشید.

منبع: businessinsider

آیا به نظر شما این مطلب مفید بود؟

مجله موفقیت یوکن، مجله ای است ویدیویی که تلاش می کند هر آنچه انسان های موفق درباره موفقیت از دیروز تا به امروز تجربه کسب کرده اند را به آسان ترین شکل ممکن در اختیار شما بگذارد. هدف ما در یوکن گردآوری بروزترین روش های موفقیت فردی، سازمانی و تجاری است تا مرجع کاملی باشیم برای مخاطبین و افرادی که سعی دارند موفق شوند.

فهرست مطالب

در صورتیکه به بخشی از محتوا نیاز یا علاقه دارید بر روی عنوان مربوطه در فهرست زیر کلیک نمایید تا به همان بخش منتقل شودید.

در حقیقت این کار به هیچ وجه سخت نیست، میدانم الان در ذهن شما چه چیزهایی میگذرد و مطمئن هستم که الان در دل خود میگویید: “اگر اینکار آسان بود، چرا خیلی از افراد سالها برای اینکار زمان صرف میکنند و به موفقیت نمی رسند؟”

جواب این سوال ساده است، چون این افراد در مسیر صحیح و درست قدم بر نمی دارند. اگر دنبال این هستید که بدانید راه صحیح و درست جذب کردن دیگران به سمت خودتان چیست یا اینکه چطور میتوانیم کاری کنیم که دیگران ما را تحسین کنند، تا انتها این مطلب را پیگیری کنید.

راه های جلب توجه دیگران به خود

اغلب انسانها زمانی تحت تاثیر قرار میگیرند که فردی را می بینند که میتواند کاری انجام بدهد که خودشان نمی توانند انجام بدهند. برای همین است که روش های جذب کردن یک فرد خجالتی درونگرا، با روش های جذب کردن یک فرد معاشرتی برونگرا متفاوت هستند. در ابتدا شما باید بدانید فرد مورد نظر چه ویژگیهایی دارد، به عبارت دیگر مهمترین اقدام، کسب اطلاعات در مورد فرد است که قبلا هم به آن اشاره کردیم.

اگر کسی از ناشناخته ها ترس دارد، پس ممکن است توسط فردی که در زندگی قدرت کنترل ترس را دارد تحت تاثیر قرار بگیرد. اگر کسی تلاش میکند که پولدار شود، توسط کسی که قابلیت خوبی در جمع آوری ثروت دارد و توانایی اقتصادی خوبی دارد جذب میشود. اگر کسی احساس میکند که در زندگی انسان بی فایده و بی خاصیتی است توسط افرادی که با مشکلات زندگی مواجه می شوند و برای حل کردن آنها تلاش می کنند جذب میشود.

همانطور که در مثال های بالا ذکر شد، جذب کردن دیگران فرمول خاص و ثابتی ندارد ولی با پیش زمینه ذهنی فردی که قصد جذب کردنش را دارید ارتباط مستقیم دارد و خوشبختانه در دنیایی زندگی میکنیم که شبکه های اجتماعی مثل کلوب،فیس بوک و … اطلاعات زیادی را در این موارد در اختیار شما قرار میدهند. تاجایی که میتوانید در مورد فرد یا افراد مورد نظر اطلاعات کسب کنید. رفتارهایی که از خودشان بروز میدهند، احتیاجات و نیازهای روحی-عاطفی فرد را بررسی کنید و بعد با نشان دادن اینکه شما میتوانید این نیازها را برطرف کنید یا چیزی که آن شخص دنبالش است را شما میتوانید ارائه بدهید، تحت تاثیر قرارش دهید. این فرمول ساده ولی کاملا مؤثر برای جذب کردن افراد و تحت تاثیر قرار دادن آنها است.

شما پس از مدتی دیگر حتی به افراد خوش‌تیپ نگاه هم نمی‌کنید! ظاهر آنها برای شما عادی می‌شود، چرا که شما نیاز دارید از افراد چیز‌های بیشتری دریافت کنید.

اگر زمانی که با کسی ملاقات می‌کنید بتوانید چیزهای بیش از ظاهرتان به او نشان دهید، در این صورت شما فرد جذابی به نظر خواهید آمد.

زنان و مردان زیادی هستند که هزینه‌ و وقت زیادی صرف ظاهر خود می‌کنند، اما برای بهبود شخصیت‌شان کاری انجام نمی‌دهند. یک کتاب ممکن است جلد بسیار زیبایی داشته باشد، اما اگر فقط جلد آن زیبا باشد چه کسی دوست دارد که آن را مطالعه کند؟ همانطور که خودتان می‌گویید دیگران شما را دوست دارند به خاطر چیزی که هستید، حرف‌هایی که می‌زنید و کارهایی که انجام می‌دهید. شاید من آدم خوش‌قیافه‌ای نباشم، اما چیزی که در اینجا می‌خواهم درباره آن صحبت کنم زیبایی نیست، من قصد دارم درباره جذابیت حرف بزنم. حالا بیایید ببینیم چگونه دیگران را جذب کنیم.

حتما ببینید: چند ترفند روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران

من فقط می‌خواهم به شکلی دوستانه اعلام کنم که چگونه شخصی ممکن است تمام جذابیتش را از دست بدهد. چطور این اتفاق می‌افتد؟ من هنوز در این توهم بودم که ظاهر تنها چیزی است که در اولین دیدار اهمیت دارد. اما مَت خوش‌قیافه نبود، او قد بلند یا درشت ‌هیکل نبود، اما فردی بامزه، باهوش و بااعتماد به نفس بود. کسی که می‌دانست چطور حرف بزند، کسی که شیوه‌ی خاص خودش را داشت. در کل آدمی بود که چیزی برای نشان دادن داشت.

جذابیت ظاهری افراد خیلی زود فروکش می‌کند، به طوری که فرد زیبا، همچون وسیله‌ای به نظر می‌آید که قرار است ژن‌های شما را به نسل بعد منتقل کند. چیزهایی که باعث جذابیت ظاهری زنان می‌شود عبارتند از: ‌جوانی، نسبت عرض کمر به لکن، پوست سالم، لب برجسته و دندان‌های سفید، چشمان بزرگ، چانه‌ی کوچک و موهای براق است. این معیارها در مردان شامل بلندی قد، شفافیت چشم و پوست، حجم عضلات و تُن صدا، دندان‌های خوب و دیگر علایم سلامتی است. همه این‌ها را به احساس سلامتی، سرزندگی و پیشینه ژنتیکی خوب اضافه کنید.

در هر دو جنس، تناسب فیزیکی بسیار جذاب است. با این وجود برخی ممکن است بسیار عالی به نظر برسند و تمام ویژگی‌های ظاهری را داشته باشند، اما حسی بسیار سرد و بی‌روح به شما بدهند. افراد جذاب ممکن است زیبا به نظر نرسند اما افسون خاصی دارند.

چیزی که قصد دارم اینجا درباره‌ی آن صحبت کنم رفتاری است که شما را صرف نظر از اینکه چه ظاهری دارید جذاب‌تر می‌کند. همان‌طور که مَت درباره خودش گفت او خوش‌قیافه نبود.

این درست است که عبوس بودن، سرد و مرموز بودن و کم حرف و بی‌روح بودن ممکن است بعضی‌ها را جذب کند، اما بیشتر مردم را جذب نمی‌کند. مردم کسانی را دوست دارند که به نظر می‌رسد دیگران را دوست دارند. نکته‌ی مهم این است که مردم چگونه نشان می‌دهند که شما را دوست دارند؟ آنها لبخند می‌زنند. صورت‌های خندان جذاب‌تر هستند و لبخند زدن هنگامی که به چشم‌های دیگران مستقیم نگاه می‌کنید، شما را حتی جذاب‌تر می‌کند. لبخند زدن پیام‌هایی را مانند: «من دوست‌‌داشتنی هستم. من اعتماد به نفس بالایی دارم، خوش‌بین و باانرژی هستم» ارسال می‌کند. بنابراین چهره‌ی عبوس خود را رها کنید و بخندید، لبخند بزنید، آرام باشید و بهترین چیزها را در افراد دیگر پیدا کنید و به شکل زیر ادامه دهید…

هنگامی که مَت وارد اتاقی می‌شود، همه را وادار می‌کند که بخندند. او تاثیرگذار است و همه می‌بینند که دیگران او را دوست دارند. چرا این موضوع مهم است؟

بر اساس مطالعه‌ای که روانشناسان بریتانیایی انجام داده‌اند، اگر به دیگران با لبخند نگاه کنیم، احتمال اینکه فرد جذابی به نظر بیايیم بیشتر خواهد بود. در آزمایشی که بر روی زنان انجام شده بود هنگامی که به آنها تصویر افرادی نشان داده شد که دیگران به آنها لبخند می‌زدند، افرادی که به آنها لبخند زده شده بود جذاب‌تر به نظر می‌رسیدند.

محققان دریافتند که مردان نیز به همین شکل پاسخ می‌دهند. هم زنان و هم مردان به صورت ناخودآگاه هنگامی که می‌خواهند شخصی را برای دوستی انتخاب کنند، نظر دیگران را در نظر می‌گیرند. در واقع ممکن است بر اساس اینکه دیگران چطور فردی را ارزیابی می‌کنند، او را برای رابطه مورد توجه قرار دهند.

بنابراین دفعه بعد که بیرون می‌روید و دوست دارید جذاب‌تر به نظر برسید، به دیگران لبخند بزنید و با همه‌ی کسانی که اطراف شما هستند دوستانه رفتار کنید. چون زمانی که آنها جواب لبخند شما را می‌دهند، شما جذاب‌تر شده‌اید اما…

توجه ویژه‌ی مستقیم قدری چاپلوسانه است. بنابراین در حالیکه فوق‌العاده است که دیگران دیگر را بخندانید، برای اینکه در نظر شخص خاصی جذاب‌تر به نظر بیایید شما باید به طور ویژه‌ای به او توجه داشته باشید. از او سوال بپرسید و درباره او صحبت کنید. میزان توجه ما به افراد (نه خیلی کم و نه خیلی زیاد) نشانه‌ی میزان علاقه‌ی ما به کسی است که تا پیش از این او را ملاقات نکرده‌ایم.

صادقانه‌ترین پاسخ این سوال که چگونه دیگران را جذب کنیم، اینست که بگویم خودتان باشید. بیشتر مردم هنگامی که با کسی هستند که مجذوب او شده‌اند، خود را بیشتر از آن چیزی که هستند نشان می‌دهند و این کار غلطی نیست، اما چنین نباشد که همه چیز دروغ باشد. زنی را می‌شناختم که تظاهر می‌کرد همه‌ی چیزهای فردی را که به او علاقه داشت، دوست دارد: «واقعا؟ من عاشق فوتبال، غواصی، تمبرهای پاتاگونیای قرن ۱۹ هستم! چه تصادفی، ما دقیقا برای هم ساخته شده‌ایم!»

اگر شما به این شدت دروغ بگویید دیگران متوجه می‌شوند. نشان دادن چیزی که واقعا هستید جذاب است و نشان می‌دهد که شما زاویه دید، علایق و بی‌علاقگی‌ها، ایده‌ها و تمایلات خودتان را دارید.

شما هر روز صدها زن و مرد جوان را می‌بینید که شبیه به هم لباس پوشیده‌اند، با یک لحن صحبت می‌کنند، واژه‌های یکسانی به کار می‌برند و به جای لذت بردن از کسانی که در حضور آنها هستند، با سرعت با تلفن همراه‌شان پیام می‌فرستند. البته که همراهی با جماعت برای بسیاری از جوانان مهم است، مخصوصا اگر احساس کنند شخصیت‌شان هنوز شکل نگرفته است. اما برای اینکه به طور خاصی جذاب باشید (فراتر از زیبایی‌های ظاهری)، لازم است قدری متفاوت باشید تا در ذهن بمانید.

فرض کنید همیشه شکل خاصی لباس می‌پوشید. ببینید چه امکانات دیگری در برابر شما است. فقط با جمعیت حرکت نکنید. به کسانی که خوب ارتباط برقرار می‌کنند گوش دهید و از آنها بیاموزید و شیوه‌ی ارتباط برقرار کردن خود را داشته باشید. چیزی که درباره مَت توجه من را به خودش جلب کرد شیوه‌ی منحصر به فرد او در صحبت کردن و به کار بردن کلمات بود.

می‌خواهید بدانید که چگونه دیگران را جذب کنیم؟ پس اول به فکر سلامت خود باشید. سالم بودن جذاب است. بنابراین ممکن است شما به طور طبیعی متوازن‌ترین و زیبا‌ترین زن یا خوش‌تیپ‌ترین مرد نباشید، اما هر کس با خواب کافی و ورزش (هر دوی اینها به طور طبیعی شما را زیبا می‌کنند)، خوردن غذاهای سالم و پرهیز از مصرف الکل، می‌تواند جذاب به نظر بیاید.

اگر می‌خواهید جذاب‌تر باشید، هنگام ارتباط برقرار کردن خیلی منفی نباشید. بدگویی باعث افسردگی می‌شود و خیلی خوب نیست که دوست یا شریک قبلی خود را تخریب کنید (حداقل این کار را خیلی زود شروع نکنید!)

ساعت‌هایی که برای خالی کردن خود، بیان غم و اندوه و ابراز خشم از افرادی که به شما آزار رسانده‌اند صرف می‌کنید می تواند هر رابطه تازه‌ای را به سرعت سرد و فرد جدید را برای رابطه با شما بی‌میل کند. همچنین ممکن است از رابطه‌ی تازه‌ای که قرار است با شما برقرار کنند، برداشت ناخوشایندی داشته باشند.

قبل از اینکه دنبال پاسخ سوال چگونه دیگران را جذب کنیم باشید، بدانید که هم زنان و هم مردان افراد شجاع را دوست دارند. زنان مردانی را که شجاع و اهل خطر کردن هستند دوست دارند و مردان نیز زنانی را که در بیان احساسات‌شان رک و شجاع هستند دوست دارند. ما مردها زمانی که به دنبال نشانه‌ای هستیم که آیا زنی مجذوب ما شده است یا نه، دوست نداریم حرف‌ها در لفافه زده شوند.

چنین به نظر می‌رسد که زنان دوست دارند احساس کنند یک مرد شجاع مجذوب آنها شده است تا اینکه کسی باشد که اعتماد به نفس بالایی ندارد. چرا که احساس می‌کنند چنین مردی بهتر می‌تواند از آنها مراقبت کند. اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد زنان تنها به دنبال مردان عضلانی نیستند، آنها مجذوب کسی می‌شوند که ترکیبی از شجاعت و دلسوزی، سخت و احساساتی باشد. نشان دادن این صفات چیزی است که شما را جذاب می‌کند.راه های جلب توجه دیگران به خود

اگر قدری بذله‌گو باشید، مخصوصا هنگامی که در میان جمع هستید، شما فرد شجاعی معرفی خواهید شد. اما توجه داشته باشید که مردان زنانی را ترجیح می‌دهند که به جوک‌های آنها می‌خندند و خودشان خیلی مزه نمی‌ریزند. در واقع به طور کلی مردان، زنانی را که از آنها بامزه‌تر هستند دوست ندارند. اما زن‌ها مردان بامزه را جذاب می‌دانند. بنابراین اگر مرد هستید، زنها را بخندانید و اگر زن هستید و می‌خواهید برای یک مرد جذاب باشید، کسی را پیدا کنید که شما را واقعا می‌خنداند.

توجه داشته باشید تمام چیزهایی که در بالا گفته شد باید به شکلی طبیعی و دوستانه اجرا شود. تلاش زیادی برای اینکه جذاب‌تر باشید ممکن است نتیجه‌ی معکوس بدهد و کار را خراب کند.

وقتی شخصی تلاش میکند نظر دیگران را جذب کند و مورد تحسین واقع بشود، معمولا اشتباهاتی انجام میدهد که به صورت خلاصه در زیر به این موارد خواهیم پرداخت:

“وقتی من به یک دلیل کسی را تحسین میکنم، پس او هم میتواند به همان دلیل من را تحسین کند. به عنوان مثال اگر من یک شخص ثروتمند را که با تلاش خودش ثروتمند شده نزد خودم عزیز میدانم، پس اگر به دوستانم بگویم که من با تلاش خودم ثروتمند شده ام باعث میشود آنها من را تحسین کنند.”

اگر اینطور فکر میکنید احتمال زیادی وجود دارد که سرخورده شوید، به این دلیل که چیزی که شما آن را تحسین میکنید الزاما دیگران را تحت تاثیر قرار نمیدهد. به عنوان مثال چه کسی اهمیت میدهد شما ثروتمند باشید وقتی خودش به پول احتیاجی ندارد؟ چه کسی به تشویق شما نیاز دارد وقتی خودش به قدر کافی شجاع است؟ چه کسی به این موضوع اهمیت میدهد که شما بدن ورزیده و عضله های قوی دارید وقتی که خودش از شما قویتر است؟!

از همین رو است که روانشناس ها میگویند:

اگر میخواهید کسی رو مجذوب خود کنید، یا اینکه اگه میخواهید دیگران شما را تحسین کنند یا عاشق شما باشند، ابتدا باید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید!

با توجه کردن به این موضوع که فرد به چه چیزهایی نیاز دارد و دانستن اینکه به چه چیزهایی علاقه مند است، شانس شما برای موفقیت بسیار زیاد خواهد بود. بعضی از افراد با استفاده از متدهایی که به صورت عمومی شناخته شده اند وقت خود را هدر میدهند و هنگامی که آن روش برایشان جواب معکوس میدهد، نا امید و سرافکنده شده و با خودشان فکر می کنند: “حتما ایرادی در من وجود دارد که این روش ها برای من کارساز نیستند”.

منبع : عصرعلم | چطور

جامعه سلامت پایگاهی از مطالب مفید است که با نگاه به نیاز مخاطبین تولید و یا از منابع معتبر گردآوری شده‌اند. جامعه سلامت با هدف ارتقا دانش عمومی و با تمرکز بر مواردی که به سلامت جسم و روح افراد مرتبط است می‌کوشد تا به سهم خود و به عنوان یک رسانه در مسیر ارتقا جامعه حرکت نماید. افزایش آگاهی، راهنمایی و سنجش چرخه‌ایست که با کمک شما مخاطبین تکمیل خواهد شد.

توجه: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

توجه: استفاده از مطالب سایت به هر شکل و در هر فرمتی مجاز نمی باشد و شامل پیگرد قانونی خواهد شد.

ضمن تقدیر از همراهی شما مخاطب گرامی، خواهشمند است تمامی سوالات خود را در سایت و در بخش نظرات مطالب مطرح فرمایید. لطفا از راه‌های ارتباطی ذیل تنها برای مباحث بازرگانی استفاده نمایید.

شما می‌توانید برای درج هر نوع آگهی تبلیغاتی از جمله تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی و یا ثبت دفاتر مشاوره در سایت از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

تلفن تبلیغات (لطفا تنها در واتس‌اپ پیام ارسال بفرمایید): ۰۹۳۳۲۰۱۰۰۶۱

فهرست مطالب

در صورتیکه به بخشی از محتوا نیاز یا علاقه دارید بر روی عنوان مربوطه در فهرست زیر کلیک نمایید تا به همان بخش منتقل شودید.

در حقیقت این کار به هیچ وجه سخت نیست، میدانم الان در ذهن شما چه چیزهایی میگذرد و مطمئن هستم که الان در دل خود میگویید: “اگر اینکار آسان بود، چرا خیلی از افراد سالها برای اینکار زمان صرف میکنند و به موفقیت نمی رسند؟”

جواب این سوال ساده است، چون این افراد در مسیر صحیح و درست قدم بر نمی دارند. اگر دنبال این هستید که بدانید راه صحیح و درست جذب کردن دیگران به سمت خودتان چیست یا اینکه چطور میتوانیم کاری کنیم که دیگران ما را تحسین کنند، تا انتها این مطلب را پیگیری کنید.

راه های جلب توجه دیگران به خود

اغلب انسانها زمانی تحت تاثیر قرار میگیرند که فردی را می بینند که میتواند کاری انجام بدهد که خودشان نمی توانند انجام بدهند. برای همین است که روش های جذب کردن یک فرد خجالتی درونگرا، با روش های جذب کردن یک فرد معاشرتی برونگرا متفاوت هستند. در ابتدا شما باید بدانید فرد مورد نظر چه ویژگیهایی دارد، به عبارت دیگر مهمترین اقدام، کسب اطلاعات در مورد فرد است که قبلا هم به آن اشاره کردیم.

اگر کسی از ناشناخته ها ترس دارد، پس ممکن است توسط فردی که در زندگی قدرت کنترل ترس را دارد تحت تاثیر قرار بگیرد. اگر کسی تلاش میکند که پولدار شود، توسط کسی که قابلیت خوبی در جمع آوری ثروت دارد و توانایی اقتصادی خوبی دارد جذب میشود. اگر کسی احساس میکند که در زندگی انسان بی فایده و بی خاصیتی است توسط افرادی که با مشکلات زندگی مواجه می شوند و برای حل کردن آنها تلاش می کنند جذب میشود.

همانطور که در مثال های بالا ذکر شد، جذب کردن دیگران فرمول خاص و ثابتی ندارد ولی با پیش زمینه ذهنی فردی که قصد جذب کردنش را دارید ارتباط مستقیم دارد و خوشبختانه در دنیایی زندگی میکنیم که شبکه های اجتماعی مثل کلوب،فیس بوک و … اطلاعات زیادی را در این موارد در اختیار شما قرار میدهند. تاجایی که میتوانید در مورد فرد یا افراد مورد نظر اطلاعات کسب کنید. رفتارهایی که از خودشان بروز میدهند، احتیاجات و نیازهای روحی-عاطفی فرد را بررسی کنید و بعد با نشان دادن اینکه شما میتوانید این نیازها را برطرف کنید یا چیزی که آن شخص دنبالش است را شما میتوانید ارائه بدهید، تحت تاثیر قرارش دهید. این فرمول ساده ولی کاملا مؤثر برای جذب کردن افراد و تحت تاثیر قرار دادن آنها است.

شما پس از مدتی دیگر حتی به افراد خوش‌تیپ نگاه هم نمی‌کنید! ظاهر آنها برای شما عادی می‌شود، چرا که شما نیاز دارید از افراد چیز‌های بیشتری دریافت کنید.

اگر زمانی که با کسی ملاقات می‌کنید بتوانید چیزهای بیش از ظاهرتان به او نشان دهید، در این صورت شما فرد جذابی به نظر خواهید آمد.

زنان و مردان زیادی هستند که هزینه‌ و وقت زیادی صرف ظاهر خود می‌کنند، اما برای بهبود شخصیت‌شان کاری انجام نمی‌دهند. یک کتاب ممکن است جلد بسیار زیبایی داشته باشد، اما اگر فقط جلد آن زیبا باشد چه کسی دوست دارد که آن را مطالعه کند؟ همانطور که خودتان می‌گویید دیگران شما را دوست دارند به خاطر چیزی که هستید، حرف‌هایی که می‌زنید و کارهایی که انجام می‌دهید. شاید من آدم خوش‌قیافه‌ای نباشم، اما چیزی که در اینجا می‌خواهم درباره آن صحبت کنم زیبایی نیست، من قصد دارم درباره جذابیت حرف بزنم. حالا بیایید ببینیم چگونه دیگران را جذب کنیم.

حتما ببینید: چند ترفند روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران

من فقط می‌خواهم به شکلی دوستانه اعلام کنم که چگونه شخصی ممکن است تمام جذابیتش را از دست بدهد. چطور این اتفاق می‌افتد؟ من هنوز در این توهم بودم که ظاهر تنها چیزی است که در اولین دیدار اهمیت دارد. اما مَت خوش‌قیافه نبود، او قد بلند یا درشت ‌هیکل نبود، اما فردی بامزه، باهوش و بااعتماد به نفس بود. کسی که می‌دانست چطور حرف بزند، کسی که شیوه‌ی خاص خودش را داشت. در کل آدمی بود که چیزی برای نشان دادن داشت.

جذابیت ظاهری افراد خیلی زود فروکش می‌کند، به طوری که فرد زیبا، همچون وسیله‌ای به نظر می‌آید که قرار است ژن‌های شما را به نسل بعد منتقل کند. چیزهایی که باعث جذابیت ظاهری زنان می‌شود عبارتند از: ‌جوانی، نسبت عرض کمر به لکن، پوست سالم، لب برجسته و دندان‌های سفید، چشمان بزرگ، چانه‌ی کوچک و موهای براق است. این معیارها در مردان شامل بلندی قد، شفافیت چشم و پوست، حجم عضلات و تُن صدا، دندان‌های خوب و دیگر علایم سلامتی است. همه این‌ها را به احساس سلامتی، سرزندگی و پیشینه ژنتیکی خوب اضافه کنید.

در هر دو جنس، تناسب فیزیکی بسیار جذاب است. با این وجود برخی ممکن است بسیار عالی به نظر برسند و تمام ویژگی‌های ظاهری را داشته باشند، اما حسی بسیار سرد و بی‌روح به شما بدهند. افراد جذاب ممکن است زیبا به نظر نرسند اما افسون خاصی دارند.

چیزی که قصد دارم اینجا درباره‌ی آن صحبت کنم رفتاری است که شما را صرف نظر از اینکه چه ظاهری دارید جذاب‌تر می‌کند. همان‌طور که مَت درباره خودش گفت او خوش‌قیافه نبود.

این درست است که عبوس بودن، سرد و مرموز بودن و کم حرف و بی‌روح بودن ممکن است بعضی‌ها را جذب کند، اما بیشتر مردم را جذب نمی‌کند. مردم کسانی را دوست دارند که به نظر می‌رسد دیگران را دوست دارند. نکته‌ی مهم این است که مردم چگونه نشان می‌دهند که شما را دوست دارند؟ آنها لبخند می‌زنند. صورت‌های خندان جذاب‌تر هستند و لبخند زدن هنگامی که به چشم‌های دیگران مستقیم نگاه می‌کنید، شما را حتی جذاب‌تر می‌کند. لبخند زدن پیام‌هایی را مانند: «من دوست‌‌داشتنی هستم. من اعتماد به نفس بالایی دارم، خوش‌بین و باانرژی هستم» ارسال می‌کند. بنابراین چهره‌ی عبوس خود را رها کنید و بخندید، لبخند بزنید، آرام باشید و بهترین چیزها را در افراد دیگر پیدا کنید و به شکل زیر ادامه دهید…

هنگامی که مَت وارد اتاقی می‌شود، همه را وادار می‌کند که بخندند. او تاثیرگذار است و همه می‌بینند که دیگران او را دوست دارند. چرا این موضوع مهم است؟

بر اساس مطالعه‌ای که روانشناسان بریتانیایی انجام داده‌اند، اگر به دیگران با لبخند نگاه کنیم، احتمال اینکه فرد جذابی به نظر بیايیم بیشتر خواهد بود. در آزمایشی که بر روی زنان انجام شده بود هنگامی که به آنها تصویر افرادی نشان داده شد که دیگران به آنها لبخند می‌زدند، افرادی که به آنها لبخند زده شده بود جذاب‌تر به نظر می‌رسیدند.

محققان دریافتند که مردان نیز به همین شکل پاسخ می‌دهند. هم زنان و هم مردان به صورت ناخودآگاه هنگامی که می‌خواهند شخصی را برای دوستی انتخاب کنند، نظر دیگران را در نظر می‌گیرند. در واقع ممکن است بر اساس اینکه دیگران چطور فردی را ارزیابی می‌کنند، او را برای رابطه مورد توجه قرار دهند.

بنابراین دفعه بعد که بیرون می‌روید و دوست دارید جذاب‌تر به نظر برسید، به دیگران لبخند بزنید و با همه‌ی کسانی که اطراف شما هستند دوستانه رفتار کنید. چون زمانی که آنها جواب لبخند شما را می‌دهند، شما جذاب‌تر شده‌اید اما…

توجه ویژه‌ی مستقیم قدری چاپلوسانه است. بنابراین در حالیکه فوق‌العاده است که دیگران دیگر را بخندانید، برای اینکه در نظر شخص خاصی جذاب‌تر به نظر بیایید شما باید به طور ویژه‌ای به او توجه داشته باشید. از او سوال بپرسید و درباره او صحبت کنید. میزان توجه ما به افراد (نه خیلی کم و نه خیلی زیاد) نشانه‌ی میزان علاقه‌ی ما به کسی است که تا پیش از این او را ملاقات نکرده‌ایم.

صادقانه‌ترین پاسخ این سوال که چگونه دیگران را جذب کنیم، اینست که بگویم خودتان باشید. بیشتر مردم هنگامی که با کسی هستند که مجذوب او شده‌اند، خود را بیشتر از آن چیزی که هستند نشان می‌دهند و این کار غلطی نیست، اما چنین نباشد که همه چیز دروغ باشد. زنی را می‌شناختم که تظاهر می‌کرد همه‌ی چیزهای فردی را که به او علاقه داشت، دوست دارد: «واقعا؟ من عاشق فوتبال، غواصی، تمبرهای پاتاگونیای قرن ۱۹ هستم! چه تصادفی، ما دقیقا برای هم ساخته شده‌ایم!»

اگر شما به این شدت دروغ بگویید دیگران متوجه می‌شوند. نشان دادن چیزی که واقعا هستید جذاب است و نشان می‌دهد که شما زاویه دید، علایق و بی‌علاقگی‌ها، ایده‌ها و تمایلات خودتان را دارید.

شما هر روز صدها زن و مرد جوان را می‌بینید که شبیه به هم لباس پوشیده‌اند، با یک لحن صحبت می‌کنند، واژه‌های یکسانی به کار می‌برند و به جای لذت بردن از کسانی که در حضور آنها هستند، با سرعت با تلفن همراه‌شان پیام می‌فرستند. البته که همراهی با جماعت برای بسیاری از جوانان مهم است، مخصوصا اگر احساس کنند شخصیت‌شان هنوز شکل نگرفته است. اما برای اینکه به طور خاصی جذاب باشید (فراتر از زیبایی‌های ظاهری)، لازم است قدری متفاوت باشید تا در ذهن بمانید.

فرض کنید همیشه شکل خاصی لباس می‌پوشید. ببینید چه امکانات دیگری در برابر شما است. فقط با جمعیت حرکت نکنید. به کسانی که خوب ارتباط برقرار می‌کنند گوش دهید و از آنها بیاموزید و شیوه‌ی ارتباط برقرار کردن خود را داشته باشید. چیزی که درباره مَت توجه من را به خودش جلب کرد شیوه‌ی منحصر به فرد او در صحبت کردن و به کار بردن کلمات بود.

می‌خواهید بدانید که چگونه دیگران را جذب کنیم؟ پس اول به فکر سلامت خود باشید. سالم بودن جذاب است. بنابراین ممکن است شما به طور طبیعی متوازن‌ترین و زیبا‌ترین زن یا خوش‌تیپ‌ترین مرد نباشید، اما هر کس با خواب کافی و ورزش (هر دوی اینها به طور طبیعی شما را زیبا می‌کنند)، خوردن غذاهای سالم و پرهیز از مصرف الکل، می‌تواند جذاب به نظر بیاید.

اگر می‌خواهید جذاب‌تر باشید، هنگام ارتباط برقرار کردن خیلی منفی نباشید. بدگویی باعث افسردگی می‌شود و خیلی خوب نیست که دوست یا شریک قبلی خود را تخریب کنید (حداقل این کار را خیلی زود شروع نکنید!)

ساعت‌هایی که برای خالی کردن خود، بیان غم و اندوه و ابراز خشم از افرادی که به شما آزار رسانده‌اند صرف می‌کنید می تواند هر رابطه تازه‌ای را به سرعت سرد و فرد جدید را برای رابطه با شما بی‌میل کند. همچنین ممکن است از رابطه‌ی تازه‌ای که قرار است با شما برقرار کنند، برداشت ناخوشایندی داشته باشند.

قبل از اینکه دنبال پاسخ سوال چگونه دیگران را جذب کنیم باشید، بدانید که هم زنان و هم مردان افراد شجاع را دوست دارند. زنان مردانی را که شجاع و اهل خطر کردن هستند دوست دارند و مردان نیز زنانی را که در بیان احساسات‌شان رک و شجاع هستند دوست دارند. ما مردها زمانی که به دنبال نشانه‌ای هستیم که آیا زنی مجذوب ما شده است یا نه، دوست نداریم حرف‌ها در لفافه زده شوند.

چنین به نظر می‌رسد که زنان دوست دارند احساس کنند یک مرد شجاع مجذوب آنها شده است تا اینکه کسی باشد که اعتماد به نفس بالایی ندارد. چرا که احساس می‌کنند چنین مردی بهتر می‌تواند از آنها مراقبت کند. اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد زنان تنها به دنبال مردان عضلانی نیستند، آنها مجذوب کسی می‌شوند که ترکیبی از شجاعت و دلسوزی، سخت و احساساتی باشد. نشان دادن این صفات چیزی است که شما را جذاب می‌کند.راه های جلب توجه دیگران به خود

اگر قدری بذله‌گو باشید، مخصوصا هنگامی که در میان جمع هستید، شما فرد شجاعی معرفی خواهید شد. اما توجه داشته باشید که مردان زنانی را ترجیح می‌دهند که به جوک‌های آنها می‌خندند و خودشان خیلی مزه نمی‌ریزند. در واقع به طور کلی مردان، زنانی را که از آنها بامزه‌تر هستند دوست ندارند. اما زن‌ها مردان بامزه را جذاب می‌دانند. بنابراین اگر مرد هستید، زنها را بخندانید و اگر زن هستید و می‌خواهید برای یک مرد جذاب باشید، کسی را پیدا کنید که شما را واقعا می‌خنداند.

توجه داشته باشید تمام چیزهایی که در بالا گفته شد باید به شکلی طبیعی و دوستانه اجرا شود. تلاش زیادی برای اینکه جذاب‌تر باشید ممکن است نتیجه‌ی معکوس بدهد و کار را خراب کند.

وقتی شخصی تلاش میکند نظر دیگران را جذب کند و مورد تحسین واقع بشود، معمولا اشتباهاتی انجام میدهد که به صورت خلاصه در زیر به این موارد خواهیم پرداخت:

“وقتی من به یک دلیل کسی را تحسین میکنم، پس او هم میتواند به همان دلیل من را تحسین کند. به عنوان مثال اگر من یک شخص ثروتمند را که با تلاش خودش ثروتمند شده نزد خودم عزیز میدانم، پس اگر به دوستانم بگویم که من با تلاش خودم ثروتمند شده ام باعث میشود آنها من را تحسین کنند.”

اگر اینطور فکر میکنید احتمال زیادی وجود دارد که سرخورده شوید، به این دلیل که چیزی که شما آن را تحسین میکنید الزاما دیگران را تحت تاثیر قرار نمیدهد. به عنوان مثال چه کسی اهمیت میدهد شما ثروتمند باشید وقتی خودش به پول احتیاجی ندارد؟ چه کسی به تشویق شما نیاز دارد وقتی خودش به قدر کافی شجاع است؟ چه کسی به این موضوع اهمیت میدهد که شما بدن ورزیده و عضله های قوی دارید وقتی که خودش از شما قویتر است؟!

از همین رو است که روانشناس ها میگویند:

اگر میخواهید کسی رو مجذوب خود کنید، یا اینکه اگه میخواهید دیگران شما را تحسین کنند یا عاشق شما باشند، ابتدا باید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید!

با توجه کردن به این موضوع که فرد به چه چیزهایی نیاز دارد و دانستن اینکه به چه چیزهایی علاقه مند است، شانس شما برای موفقیت بسیار زیاد خواهد بود. بعضی از افراد با استفاده از متدهایی که به صورت عمومی شناخته شده اند وقت خود را هدر میدهند و هنگامی که آن روش برایشان جواب معکوس میدهد، نا امید و سرافکنده شده و با خودشان فکر می کنند: “حتما ایرادی در من وجود دارد که این روش ها برای من کارساز نیستند”.

منبع : عصرعلم | چطور

جامعه سلامت پایگاهی از مطالب مفید است که با نگاه به نیاز مخاطبین تولید و یا از منابع معتبر گردآوری شده‌اند. جامعه سلامت با هدف ارتقا دانش عمومی و با تمرکز بر مواردی که به سلامت جسم و روح افراد مرتبط است می‌کوشد تا به سهم خود و به عنوان یک رسانه در مسیر ارتقا جامعه حرکت نماید. افزایش آگاهی، راهنمایی و سنجش چرخه‌ایست که با کمک شما مخاطبین تکمیل خواهد شد.

توجه: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

توجه: استفاده از مطالب سایت به هر شکل و در هر فرمتی مجاز نمی باشد و شامل پیگرد قانونی خواهد شد.

ضمن تقدیر از همراهی شما مخاطب گرامی، خواهشمند است تمامی سوالات خود را در سایت و در بخش نظرات مطالب مطرح فرمایید. لطفا از راه‌های ارتباطی ذیل تنها برای مباحث بازرگانی استفاده نمایید.

شما می‌توانید برای درج هر نوع آگهی تبلیغاتی از جمله تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی و یا ثبت دفاتر مشاوره در سایت از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

تلفن تبلیغات (لطفا تنها در واتس‌اپ پیام ارسال بفرمایید): ۰۹۳۳۲۰۱۰۰۶۱

فهرست مطالب

در صورتیکه به بخشی از محتوا نیاز یا علاقه دارید بر روی عنوان مربوطه در فهرست زیر کلیک نمایید تا به همان بخش منتقل شودید.

در حقیقت این کار به هیچ وجه سخت نیست، میدانم الان در ذهن شما چه چیزهایی میگذرد و مطمئن هستم که الان در دل خود میگویید: “اگر اینکار آسان بود، چرا خیلی از افراد سالها برای اینکار زمان صرف میکنند و به موفقیت نمی رسند؟”

جواب این سوال ساده است، چون این افراد در مسیر صحیح و درست قدم بر نمی دارند. اگر دنبال این هستید که بدانید راه صحیح و درست جذب کردن دیگران به سمت خودتان چیست یا اینکه چطور میتوانیم کاری کنیم که دیگران ما را تحسین کنند، تا انتها این مطلب را پیگیری کنید.

راه های جلب توجه دیگران به خود

اغلب انسانها زمانی تحت تاثیر قرار میگیرند که فردی را می بینند که میتواند کاری انجام بدهد که خودشان نمی توانند انجام بدهند. برای همین است که روش های جذب کردن یک فرد خجالتی درونگرا، با روش های جذب کردن یک فرد معاشرتی برونگرا متفاوت هستند. در ابتدا شما باید بدانید فرد مورد نظر چه ویژگیهایی دارد، به عبارت دیگر مهمترین اقدام، کسب اطلاعات در مورد فرد است که قبلا هم به آن اشاره کردیم.

اگر کسی از ناشناخته ها ترس دارد، پس ممکن است توسط فردی که در زندگی قدرت کنترل ترس را دارد تحت تاثیر قرار بگیرد. اگر کسی تلاش میکند که پولدار شود، توسط کسی که قابلیت خوبی در جمع آوری ثروت دارد و توانایی اقتصادی خوبی دارد جذب میشود. اگر کسی احساس میکند که در زندگی انسان بی فایده و بی خاصیتی است توسط افرادی که با مشکلات زندگی مواجه می شوند و برای حل کردن آنها تلاش می کنند جذب میشود.

همانطور که در مثال های بالا ذکر شد، جذب کردن دیگران فرمول خاص و ثابتی ندارد ولی با پیش زمینه ذهنی فردی که قصد جذب کردنش را دارید ارتباط مستقیم دارد و خوشبختانه در دنیایی زندگی میکنیم که شبکه های اجتماعی مثل کلوب،فیس بوک و … اطلاعات زیادی را در این موارد در اختیار شما قرار میدهند. تاجایی که میتوانید در مورد فرد یا افراد مورد نظر اطلاعات کسب کنید. رفتارهایی که از خودشان بروز میدهند، احتیاجات و نیازهای روحی-عاطفی فرد را بررسی کنید و بعد با نشان دادن اینکه شما میتوانید این نیازها را برطرف کنید یا چیزی که آن شخص دنبالش است را شما میتوانید ارائه بدهید، تحت تاثیر قرارش دهید. این فرمول ساده ولی کاملا مؤثر برای جذب کردن افراد و تحت تاثیر قرار دادن آنها است.

شما پس از مدتی دیگر حتی به افراد خوش‌تیپ نگاه هم نمی‌کنید! ظاهر آنها برای شما عادی می‌شود، چرا که شما نیاز دارید از افراد چیز‌های بیشتری دریافت کنید.

اگر زمانی که با کسی ملاقات می‌کنید بتوانید چیزهای بیش از ظاهرتان به او نشان دهید، در این صورت شما فرد جذابی به نظر خواهید آمد.

زنان و مردان زیادی هستند که هزینه‌ و وقت زیادی صرف ظاهر خود می‌کنند، اما برای بهبود شخصیت‌شان کاری انجام نمی‌دهند. یک کتاب ممکن است جلد بسیار زیبایی داشته باشد، اما اگر فقط جلد آن زیبا باشد چه کسی دوست دارد که آن را مطالعه کند؟ همانطور که خودتان می‌گویید دیگران شما را دوست دارند به خاطر چیزی که هستید، حرف‌هایی که می‌زنید و کارهایی که انجام می‌دهید. شاید من آدم خوش‌قیافه‌ای نباشم، اما چیزی که در اینجا می‌خواهم درباره آن صحبت کنم زیبایی نیست، من قصد دارم درباره جذابیت حرف بزنم. حالا بیایید ببینیم چگونه دیگران را جذب کنیم.

حتما ببینید: چند ترفند روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران

من فقط می‌خواهم به شکلی دوستانه اعلام کنم که چگونه شخصی ممکن است تمام جذابیتش را از دست بدهد. چطور این اتفاق می‌افتد؟ من هنوز در این توهم بودم که ظاهر تنها چیزی است که در اولین دیدار اهمیت دارد. اما مَت خوش‌قیافه نبود، او قد بلند یا درشت ‌هیکل نبود، اما فردی بامزه، باهوش و بااعتماد به نفس بود. کسی که می‌دانست چطور حرف بزند، کسی که شیوه‌ی خاص خودش را داشت. در کل آدمی بود که چیزی برای نشان دادن داشت.

جذابیت ظاهری افراد خیلی زود فروکش می‌کند، به طوری که فرد زیبا، همچون وسیله‌ای به نظر می‌آید که قرار است ژن‌های شما را به نسل بعد منتقل کند. چیزهایی که باعث جذابیت ظاهری زنان می‌شود عبارتند از: ‌جوانی، نسبت عرض کمر به لکن، پوست سالم، لب برجسته و دندان‌های سفید، چشمان بزرگ، چانه‌ی کوچک و موهای براق است. این معیارها در مردان شامل بلندی قد، شفافیت چشم و پوست، حجم عضلات و تُن صدا، دندان‌های خوب و دیگر علایم سلامتی است. همه این‌ها را به احساس سلامتی، سرزندگی و پیشینه ژنتیکی خوب اضافه کنید.

در هر دو جنس، تناسب فیزیکی بسیار جذاب است. با این وجود برخی ممکن است بسیار عالی به نظر برسند و تمام ویژگی‌های ظاهری را داشته باشند، اما حسی بسیار سرد و بی‌روح به شما بدهند. افراد جذاب ممکن است زیبا به نظر نرسند اما افسون خاصی دارند.

چیزی که قصد دارم اینجا درباره‌ی آن صحبت کنم رفتاری است که شما را صرف نظر از اینکه چه ظاهری دارید جذاب‌تر می‌کند. همان‌طور که مَت درباره خودش گفت او خوش‌قیافه نبود.

این درست است که عبوس بودن، سرد و مرموز بودن و کم حرف و بی‌روح بودن ممکن است بعضی‌ها را جذب کند، اما بیشتر مردم را جذب نمی‌کند. مردم کسانی را دوست دارند که به نظر می‌رسد دیگران را دوست دارند. نکته‌ی مهم این است که مردم چگونه نشان می‌دهند که شما را دوست دارند؟ آنها لبخند می‌زنند. صورت‌های خندان جذاب‌تر هستند و لبخند زدن هنگامی که به چشم‌های دیگران مستقیم نگاه می‌کنید، شما را حتی جذاب‌تر می‌کند. لبخند زدن پیام‌هایی را مانند: «من دوست‌‌داشتنی هستم. من اعتماد به نفس بالایی دارم، خوش‌بین و باانرژی هستم» ارسال می‌کند. بنابراین چهره‌ی عبوس خود را رها کنید و بخندید، لبخند بزنید، آرام باشید و بهترین چیزها را در افراد دیگر پیدا کنید و به شکل زیر ادامه دهید…

هنگامی که مَت وارد اتاقی می‌شود، همه را وادار می‌کند که بخندند. او تاثیرگذار است و همه می‌بینند که دیگران او را دوست دارند. چرا این موضوع مهم است؟

بر اساس مطالعه‌ای که روانشناسان بریتانیایی انجام داده‌اند، اگر به دیگران با لبخند نگاه کنیم، احتمال اینکه فرد جذابی به نظر بیايیم بیشتر خواهد بود. در آزمایشی که بر روی زنان انجام شده بود هنگامی که به آنها تصویر افرادی نشان داده شد که دیگران به آنها لبخند می‌زدند، افرادی که به آنها لبخند زده شده بود جذاب‌تر به نظر می‌رسیدند.

محققان دریافتند که مردان نیز به همین شکل پاسخ می‌دهند. هم زنان و هم مردان به صورت ناخودآگاه هنگامی که می‌خواهند شخصی را برای دوستی انتخاب کنند، نظر دیگران را در نظر می‌گیرند. در واقع ممکن است بر اساس اینکه دیگران چطور فردی را ارزیابی می‌کنند، او را برای رابطه مورد توجه قرار دهند.

بنابراین دفعه بعد که بیرون می‌روید و دوست دارید جذاب‌تر به نظر برسید، به دیگران لبخند بزنید و با همه‌ی کسانی که اطراف شما هستند دوستانه رفتار کنید. چون زمانی که آنها جواب لبخند شما را می‌دهند، شما جذاب‌تر شده‌اید اما…

توجه ویژه‌ی مستقیم قدری چاپلوسانه است. بنابراین در حالیکه فوق‌العاده است که دیگران دیگر را بخندانید، برای اینکه در نظر شخص خاصی جذاب‌تر به نظر بیایید شما باید به طور ویژه‌ای به او توجه داشته باشید. از او سوال بپرسید و درباره او صحبت کنید. میزان توجه ما به افراد (نه خیلی کم و نه خیلی زیاد) نشانه‌ی میزان علاقه‌ی ما به کسی است که تا پیش از این او را ملاقات نکرده‌ایم.

صادقانه‌ترین پاسخ این سوال که چگونه دیگران را جذب کنیم، اینست که بگویم خودتان باشید. بیشتر مردم هنگامی که با کسی هستند که مجذوب او شده‌اند، خود را بیشتر از آن چیزی که هستند نشان می‌دهند و این کار غلطی نیست، اما چنین نباشد که همه چیز دروغ باشد. زنی را می‌شناختم که تظاهر می‌کرد همه‌ی چیزهای فردی را که به او علاقه داشت، دوست دارد: «واقعا؟ من عاشق فوتبال، غواصی، تمبرهای پاتاگونیای قرن ۱۹ هستم! چه تصادفی، ما دقیقا برای هم ساخته شده‌ایم!»

اگر شما به این شدت دروغ بگویید دیگران متوجه می‌شوند. نشان دادن چیزی که واقعا هستید جذاب است و نشان می‌دهد که شما زاویه دید، علایق و بی‌علاقگی‌ها، ایده‌ها و تمایلات خودتان را دارید.

شما هر روز صدها زن و مرد جوان را می‌بینید که شبیه به هم لباس پوشیده‌اند، با یک لحن صحبت می‌کنند، واژه‌های یکسانی به کار می‌برند و به جای لذت بردن از کسانی که در حضور آنها هستند، با سرعت با تلفن همراه‌شان پیام می‌فرستند. البته که همراهی با جماعت برای بسیاری از جوانان مهم است، مخصوصا اگر احساس کنند شخصیت‌شان هنوز شکل نگرفته است. اما برای اینکه به طور خاصی جذاب باشید (فراتر از زیبایی‌های ظاهری)، لازم است قدری متفاوت باشید تا در ذهن بمانید.

فرض کنید همیشه شکل خاصی لباس می‌پوشید. ببینید چه امکانات دیگری در برابر شما است. فقط با جمعیت حرکت نکنید. به کسانی که خوب ارتباط برقرار می‌کنند گوش دهید و از آنها بیاموزید و شیوه‌ی ارتباط برقرار کردن خود را داشته باشید. چیزی که درباره مَت توجه من را به خودش جلب کرد شیوه‌ی منحصر به فرد او در صحبت کردن و به کار بردن کلمات بود.

می‌خواهید بدانید که چگونه دیگران را جذب کنیم؟ پس اول به فکر سلامت خود باشید. سالم بودن جذاب است. بنابراین ممکن است شما به طور طبیعی متوازن‌ترین و زیبا‌ترین زن یا خوش‌تیپ‌ترین مرد نباشید، اما هر کس با خواب کافی و ورزش (هر دوی اینها به طور طبیعی شما را زیبا می‌کنند)، خوردن غذاهای سالم و پرهیز از مصرف الکل، می‌تواند جذاب به نظر بیاید.

اگر می‌خواهید جذاب‌تر باشید، هنگام ارتباط برقرار کردن خیلی منفی نباشید. بدگویی باعث افسردگی می‌شود و خیلی خوب نیست که دوست یا شریک قبلی خود را تخریب کنید (حداقل این کار را خیلی زود شروع نکنید!)

ساعت‌هایی که برای خالی کردن خود، بیان غم و اندوه و ابراز خشم از افرادی که به شما آزار رسانده‌اند صرف می‌کنید می تواند هر رابطه تازه‌ای را به سرعت سرد و فرد جدید را برای رابطه با شما بی‌میل کند. همچنین ممکن است از رابطه‌ی تازه‌ای که قرار است با شما برقرار کنند، برداشت ناخوشایندی داشته باشند.

قبل از اینکه دنبال پاسخ سوال چگونه دیگران را جذب کنیم باشید، بدانید که هم زنان و هم مردان افراد شجاع را دوست دارند. زنان مردانی را که شجاع و اهل خطر کردن هستند دوست دارند و مردان نیز زنانی را که در بیان احساسات‌شان رک و شجاع هستند دوست دارند. ما مردها زمانی که به دنبال نشانه‌ای هستیم که آیا زنی مجذوب ما شده است یا نه، دوست نداریم حرف‌ها در لفافه زده شوند.

چنین به نظر می‌رسد که زنان دوست دارند احساس کنند یک مرد شجاع مجذوب آنها شده است تا اینکه کسی باشد که اعتماد به نفس بالایی ندارد. چرا که احساس می‌کنند چنین مردی بهتر می‌تواند از آنها مراقبت کند. اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد زنان تنها به دنبال مردان عضلانی نیستند، آنها مجذوب کسی می‌شوند که ترکیبی از شجاعت و دلسوزی، سخت و احساساتی باشد. نشان دادن این صفات چیزی است که شما را جذاب می‌کند.راه های جلب توجه دیگران به خود

اگر قدری بذله‌گو باشید، مخصوصا هنگامی که در میان جمع هستید، شما فرد شجاعی معرفی خواهید شد. اما توجه داشته باشید که مردان زنانی را ترجیح می‌دهند که به جوک‌های آنها می‌خندند و خودشان خیلی مزه نمی‌ریزند. در واقع به طور کلی مردان، زنانی را که از آنها بامزه‌تر هستند دوست ندارند. اما زن‌ها مردان بامزه را جذاب می‌دانند. بنابراین اگر مرد هستید، زنها را بخندانید و اگر زن هستید و می‌خواهید برای یک مرد جذاب باشید، کسی را پیدا کنید که شما را واقعا می‌خنداند.

توجه داشته باشید تمام چیزهایی که در بالا گفته شد باید به شکلی طبیعی و دوستانه اجرا شود. تلاش زیادی برای اینکه جذاب‌تر باشید ممکن است نتیجه‌ی معکوس بدهد و کار را خراب کند.

وقتی شخصی تلاش میکند نظر دیگران را جذب کند و مورد تحسین واقع بشود، معمولا اشتباهاتی انجام میدهد که به صورت خلاصه در زیر به این موارد خواهیم پرداخت:

“وقتی من به یک دلیل کسی را تحسین میکنم، پس او هم میتواند به همان دلیل من را تحسین کند. به عنوان مثال اگر من یک شخص ثروتمند را که با تلاش خودش ثروتمند شده نزد خودم عزیز میدانم، پس اگر به دوستانم بگویم که من با تلاش خودم ثروتمند شده ام باعث میشود آنها من را تحسین کنند.”

اگر اینطور فکر میکنید احتمال زیادی وجود دارد که سرخورده شوید، به این دلیل که چیزی که شما آن را تحسین میکنید الزاما دیگران را تحت تاثیر قرار نمیدهد. به عنوان مثال چه کسی اهمیت میدهد شما ثروتمند باشید وقتی خودش به پول احتیاجی ندارد؟ چه کسی به تشویق شما نیاز دارد وقتی خودش به قدر کافی شجاع است؟ چه کسی به این موضوع اهمیت میدهد که شما بدن ورزیده و عضله های قوی دارید وقتی که خودش از شما قویتر است؟!

از همین رو است که روانشناس ها میگویند:

اگر میخواهید کسی رو مجذوب خود کنید، یا اینکه اگه میخواهید دیگران شما را تحسین کنند یا عاشق شما باشند، ابتدا باید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید!

با توجه کردن به این موضوع که فرد به چه چیزهایی نیاز دارد و دانستن اینکه به چه چیزهایی علاقه مند است، شانس شما برای موفقیت بسیار زیاد خواهد بود. بعضی از افراد با استفاده از متدهایی که به صورت عمومی شناخته شده اند وقت خود را هدر میدهند و هنگامی که آن روش برایشان جواب معکوس میدهد، نا امید و سرافکنده شده و با خودشان فکر می کنند: “حتما ایرادی در من وجود دارد که این روش ها برای من کارساز نیستند”.

منبع : عصرعلم | چطور

جامعه سلامت پایگاهی از مطالب مفید است که با نگاه به نیاز مخاطبین تولید و یا از منابع معتبر گردآوری شده‌اند. جامعه سلامت با هدف ارتقا دانش عمومی و با تمرکز بر مواردی که به سلامت جسم و روح افراد مرتبط است می‌کوشد تا به سهم خود و به عنوان یک رسانه در مسیر ارتقا جامعه حرکت نماید. افزایش آگاهی، راهنمایی و سنجش چرخه‌ایست که با کمک شما مخاطبین تکمیل خواهد شد.

توجه: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

توجه: استفاده از مطالب سایت به هر شکل و در هر فرمتی مجاز نمی باشد و شامل پیگرد قانونی خواهد شد.

ضمن تقدیر از همراهی شما مخاطب گرامی، خواهشمند است تمامی سوالات خود را در سایت و در بخش نظرات مطالب مطرح فرمایید. لطفا از راه‌های ارتباطی ذیل تنها برای مباحث بازرگانی استفاده نمایید.

شما می‌توانید برای درج هر نوع آگهی تبلیغاتی از جمله تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی و یا ثبت دفاتر مشاوره در سایت از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

تلفن تبلیغات (لطفا تنها در واتس‌اپ پیام ارسال بفرمایید): ۰۹۳۳۲۰۱۰۰۶۱

فهرست مطالب

در صورتیکه به بخشی از محتوا نیاز یا علاقه دارید بر روی عنوان مربوطه در فهرست زیر کلیک نمایید تا به همان بخش منتقل شودید.

در حقیقت این کار به هیچ وجه سخت نیست، میدانم الان در ذهن شما چه چیزهایی میگذرد و مطمئن هستم که الان در دل خود میگویید: “اگر اینکار آسان بود، چرا خیلی از افراد سالها برای اینکار زمان صرف میکنند و به موفقیت نمی رسند؟”

جواب این سوال ساده است، چون این افراد در مسیر صحیح و درست قدم بر نمی دارند. اگر دنبال این هستید که بدانید راه صحیح و درست جذب کردن دیگران به سمت خودتان چیست یا اینکه چطور میتوانیم کاری کنیم که دیگران ما را تحسین کنند، تا انتها این مطلب را پیگیری کنید.

راه های جلب توجه دیگران به خود

اغلب انسانها زمانی تحت تاثیر قرار میگیرند که فردی را می بینند که میتواند کاری انجام بدهد که خودشان نمی توانند انجام بدهند. برای همین است که روش های جذب کردن یک فرد خجالتی درونگرا، با روش های جذب کردن یک فرد معاشرتی برونگرا متفاوت هستند. در ابتدا شما باید بدانید فرد مورد نظر چه ویژگیهایی دارد، به عبارت دیگر مهمترین اقدام، کسب اطلاعات در مورد فرد است که قبلا هم به آن اشاره کردیم.

اگر کسی از ناشناخته ها ترس دارد، پس ممکن است توسط فردی که در زندگی قدرت کنترل ترس را دارد تحت تاثیر قرار بگیرد. اگر کسی تلاش میکند که پولدار شود، توسط کسی که قابلیت خوبی در جمع آوری ثروت دارد و توانایی اقتصادی خوبی دارد جذب میشود. اگر کسی احساس میکند که در زندگی انسان بی فایده و بی خاصیتی است توسط افرادی که با مشکلات زندگی مواجه می شوند و برای حل کردن آنها تلاش می کنند جذب میشود.

همانطور که در مثال های بالا ذکر شد، جذب کردن دیگران فرمول خاص و ثابتی ندارد ولی با پیش زمینه ذهنی فردی که قصد جذب کردنش را دارید ارتباط مستقیم دارد و خوشبختانه در دنیایی زندگی میکنیم که شبکه های اجتماعی مثل کلوب،فیس بوک و … اطلاعات زیادی را در این موارد در اختیار شما قرار میدهند. تاجایی که میتوانید در مورد فرد یا افراد مورد نظر اطلاعات کسب کنید. رفتارهایی که از خودشان بروز میدهند، احتیاجات و نیازهای روحی-عاطفی فرد را بررسی کنید و بعد با نشان دادن اینکه شما میتوانید این نیازها را برطرف کنید یا چیزی که آن شخص دنبالش است را شما میتوانید ارائه بدهید، تحت تاثیر قرارش دهید. این فرمول ساده ولی کاملا مؤثر برای جذب کردن افراد و تحت تاثیر قرار دادن آنها است.

شما پس از مدتی دیگر حتی به افراد خوش‌تیپ نگاه هم نمی‌کنید! ظاهر آنها برای شما عادی می‌شود، چرا که شما نیاز دارید از افراد چیز‌های بیشتری دریافت کنید.

اگر زمانی که با کسی ملاقات می‌کنید بتوانید چیزهای بیش از ظاهرتان به او نشان دهید، در این صورت شما فرد جذابی به نظر خواهید آمد.

زنان و مردان زیادی هستند که هزینه‌ و وقت زیادی صرف ظاهر خود می‌کنند، اما برای بهبود شخصیت‌شان کاری انجام نمی‌دهند. یک کتاب ممکن است جلد بسیار زیبایی داشته باشد، اما اگر فقط جلد آن زیبا باشد چه کسی دوست دارد که آن را مطالعه کند؟ همانطور که خودتان می‌گویید دیگران شما را دوست دارند به خاطر چیزی که هستید، حرف‌هایی که می‌زنید و کارهایی که انجام می‌دهید. شاید من آدم خوش‌قیافه‌ای نباشم، اما چیزی که در اینجا می‌خواهم درباره آن صحبت کنم زیبایی نیست، من قصد دارم درباره جذابیت حرف بزنم. حالا بیایید ببینیم چگونه دیگران را جذب کنیم.

حتما ببینید: چند ترفند روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران

من فقط می‌خواهم به شکلی دوستانه اعلام کنم که چگونه شخصی ممکن است تمام جذابیتش را از دست بدهد. چطور این اتفاق می‌افتد؟ من هنوز در این توهم بودم که ظاهر تنها چیزی است که در اولین دیدار اهمیت دارد. اما مَت خوش‌قیافه نبود، او قد بلند یا درشت ‌هیکل نبود، اما فردی بامزه، باهوش و بااعتماد به نفس بود. کسی که می‌دانست چطور حرف بزند، کسی که شیوه‌ی خاص خودش را داشت. در کل آدمی بود که چیزی برای نشان دادن داشت.

جذابیت ظاهری افراد خیلی زود فروکش می‌کند، به طوری که فرد زیبا، همچون وسیله‌ای به نظر می‌آید که قرار است ژن‌های شما را به نسل بعد منتقل کند. چیزهایی که باعث جذابیت ظاهری زنان می‌شود عبارتند از: ‌جوانی، نسبت عرض کمر به لکن، پوست سالم، لب برجسته و دندان‌های سفید، چشمان بزرگ، چانه‌ی کوچک و موهای براق است. این معیارها در مردان شامل بلندی قد، شفافیت چشم و پوست، حجم عضلات و تُن صدا، دندان‌های خوب و دیگر علایم سلامتی است. همه این‌ها را به احساس سلامتی، سرزندگی و پیشینه ژنتیکی خوب اضافه کنید.

در هر دو جنس، تناسب فیزیکی بسیار جذاب است. با این وجود برخی ممکن است بسیار عالی به نظر برسند و تمام ویژگی‌های ظاهری را داشته باشند، اما حسی بسیار سرد و بی‌روح به شما بدهند. افراد جذاب ممکن است زیبا به نظر نرسند اما افسون خاصی دارند.

چیزی که قصد دارم اینجا درباره‌ی آن صحبت کنم رفتاری است که شما را صرف نظر از اینکه چه ظاهری دارید جذاب‌تر می‌کند. همان‌طور که مَت درباره خودش گفت او خوش‌قیافه نبود.

این درست است که عبوس بودن، سرد و مرموز بودن و کم حرف و بی‌روح بودن ممکن است بعضی‌ها را جذب کند، اما بیشتر مردم را جذب نمی‌کند. مردم کسانی را دوست دارند که به نظر می‌رسد دیگران را دوست دارند. نکته‌ی مهم این است که مردم چگونه نشان می‌دهند که شما را دوست دارند؟ آنها لبخند می‌زنند. صورت‌های خندان جذاب‌تر هستند و لبخند زدن هنگامی که به چشم‌های دیگران مستقیم نگاه می‌کنید، شما را حتی جذاب‌تر می‌کند. لبخند زدن پیام‌هایی را مانند: «من دوست‌‌داشتنی هستم. من اعتماد به نفس بالایی دارم، خوش‌بین و باانرژی هستم» ارسال می‌کند. بنابراین چهره‌ی عبوس خود را رها کنید و بخندید، لبخند بزنید، آرام باشید و بهترین چیزها را در افراد دیگر پیدا کنید و به شکل زیر ادامه دهید…

هنگامی که مَت وارد اتاقی می‌شود، همه را وادار می‌کند که بخندند. او تاثیرگذار است و همه می‌بینند که دیگران او را دوست دارند. چرا این موضوع مهم است؟

بر اساس مطالعه‌ای که روانشناسان بریتانیایی انجام داده‌اند، اگر به دیگران با لبخند نگاه کنیم، احتمال اینکه فرد جذابی به نظر بیايیم بیشتر خواهد بود. در آزمایشی که بر روی زنان انجام شده بود هنگامی که به آنها تصویر افرادی نشان داده شد که دیگران به آنها لبخند می‌زدند، افرادی که به آنها لبخند زده شده بود جذاب‌تر به نظر می‌رسیدند.

محققان دریافتند که مردان نیز به همین شکل پاسخ می‌دهند. هم زنان و هم مردان به صورت ناخودآگاه هنگامی که می‌خواهند شخصی را برای دوستی انتخاب کنند، نظر دیگران را در نظر می‌گیرند. در واقع ممکن است بر اساس اینکه دیگران چطور فردی را ارزیابی می‌کنند، او را برای رابطه مورد توجه قرار دهند.

بنابراین دفعه بعد که بیرون می‌روید و دوست دارید جذاب‌تر به نظر برسید، به دیگران لبخند بزنید و با همه‌ی کسانی که اطراف شما هستند دوستانه رفتار کنید. چون زمانی که آنها جواب لبخند شما را می‌دهند، شما جذاب‌تر شده‌اید اما…

توجه ویژه‌ی مستقیم قدری چاپلوسانه است. بنابراین در حالیکه فوق‌العاده است که دیگران دیگر را بخندانید، برای اینکه در نظر شخص خاصی جذاب‌تر به نظر بیایید شما باید به طور ویژه‌ای به او توجه داشته باشید. از او سوال بپرسید و درباره او صحبت کنید. میزان توجه ما به افراد (نه خیلی کم و نه خیلی زیاد) نشانه‌ی میزان علاقه‌ی ما به کسی است که تا پیش از این او را ملاقات نکرده‌ایم.

صادقانه‌ترین پاسخ این سوال که چگونه دیگران را جذب کنیم، اینست که بگویم خودتان باشید. بیشتر مردم هنگامی که با کسی هستند که مجذوب او شده‌اند، خود را بیشتر از آن چیزی که هستند نشان می‌دهند و این کار غلطی نیست، اما چنین نباشد که همه چیز دروغ باشد. زنی را می‌شناختم که تظاهر می‌کرد همه‌ی چیزهای فردی را که به او علاقه داشت، دوست دارد: «واقعا؟ من عاشق فوتبال، غواصی، تمبرهای پاتاگونیای قرن ۱۹ هستم! چه تصادفی، ما دقیقا برای هم ساخته شده‌ایم!»

اگر شما به این شدت دروغ بگویید دیگران متوجه می‌شوند. نشان دادن چیزی که واقعا هستید جذاب است و نشان می‌دهد که شما زاویه دید، علایق و بی‌علاقگی‌ها، ایده‌ها و تمایلات خودتان را دارید.

شما هر روز صدها زن و مرد جوان را می‌بینید که شبیه به هم لباس پوشیده‌اند، با یک لحن صحبت می‌کنند، واژه‌های یکسانی به کار می‌برند و به جای لذت بردن از کسانی که در حضور آنها هستند، با سرعت با تلفن همراه‌شان پیام می‌فرستند. البته که همراهی با جماعت برای بسیاری از جوانان مهم است، مخصوصا اگر احساس کنند شخصیت‌شان هنوز شکل نگرفته است. اما برای اینکه به طور خاصی جذاب باشید (فراتر از زیبایی‌های ظاهری)، لازم است قدری متفاوت باشید تا در ذهن بمانید.

فرض کنید همیشه شکل خاصی لباس می‌پوشید. ببینید چه امکانات دیگری در برابر شما است. فقط با جمعیت حرکت نکنید. به کسانی که خوب ارتباط برقرار می‌کنند گوش دهید و از آنها بیاموزید و شیوه‌ی ارتباط برقرار کردن خود را داشته باشید. چیزی که درباره مَت توجه من را به خودش جلب کرد شیوه‌ی منحصر به فرد او در صحبت کردن و به کار بردن کلمات بود.

می‌خواهید بدانید که چگونه دیگران را جذب کنیم؟ پس اول به فکر سلامت خود باشید. سالم بودن جذاب است. بنابراین ممکن است شما به طور طبیعی متوازن‌ترین و زیبا‌ترین زن یا خوش‌تیپ‌ترین مرد نباشید، اما هر کس با خواب کافی و ورزش (هر دوی اینها به طور طبیعی شما را زیبا می‌کنند)، خوردن غذاهای سالم و پرهیز از مصرف الکل، می‌تواند جذاب به نظر بیاید.

اگر می‌خواهید جذاب‌تر باشید، هنگام ارتباط برقرار کردن خیلی منفی نباشید. بدگویی باعث افسردگی می‌شود و خیلی خوب نیست که دوست یا شریک قبلی خود را تخریب کنید (حداقل این کار را خیلی زود شروع نکنید!)

ساعت‌هایی که برای خالی کردن خود، بیان غم و اندوه و ابراز خشم از افرادی که به شما آزار رسانده‌اند صرف می‌کنید می تواند هر رابطه تازه‌ای را به سرعت سرد و فرد جدید را برای رابطه با شما بی‌میل کند. همچنین ممکن است از رابطه‌ی تازه‌ای که قرار است با شما برقرار کنند، برداشت ناخوشایندی داشته باشند.

قبل از اینکه دنبال پاسخ سوال چگونه دیگران را جذب کنیم باشید، بدانید که هم زنان و هم مردان افراد شجاع را دوست دارند. زنان مردانی را که شجاع و اهل خطر کردن هستند دوست دارند و مردان نیز زنانی را که در بیان احساسات‌شان رک و شجاع هستند دوست دارند. ما مردها زمانی که به دنبال نشانه‌ای هستیم که آیا زنی مجذوب ما شده است یا نه، دوست نداریم حرف‌ها در لفافه زده شوند.

چنین به نظر می‌رسد که زنان دوست دارند احساس کنند یک مرد شجاع مجذوب آنها شده است تا اینکه کسی باشد که اعتماد به نفس بالایی ندارد. چرا که احساس می‌کنند چنین مردی بهتر می‌تواند از آنها مراقبت کند. اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد زنان تنها به دنبال مردان عضلانی نیستند، آنها مجذوب کسی می‌شوند که ترکیبی از شجاعت و دلسوزی، سخت و احساساتی باشد. نشان دادن این صفات چیزی است که شما را جذاب می‌کند.راه های جلب توجه دیگران به خود

اگر قدری بذله‌گو باشید، مخصوصا هنگامی که در میان جمع هستید، شما فرد شجاعی معرفی خواهید شد. اما توجه داشته باشید که مردان زنانی را ترجیح می‌دهند که به جوک‌های آنها می‌خندند و خودشان خیلی مزه نمی‌ریزند. در واقع به طور کلی مردان، زنانی را که از آنها بامزه‌تر هستند دوست ندارند. اما زن‌ها مردان بامزه را جذاب می‌دانند. بنابراین اگر مرد هستید، زنها را بخندانید و اگر زن هستید و می‌خواهید برای یک مرد جذاب باشید، کسی را پیدا کنید که شما را واقعا می‌خنداند.

توجه داشته باشید تمام چیزهایی که در بالا گفته شد باید به شکلی طبیعی و دوستانه اجرا شود. تلاش زیادی برای اینکه جذاب‌تر باشید ممکن است نتیجه‌ی معکوس بدهد و کار را خراب کند.

وقتی شخصی تلاش میکند نظر دیگران را جذب کند و مورد تحسین واقع بشود، معمولا اشتباهاتی انجام میدهد که به صورت خلاصه در زیر به این موارد خواهیم پرداخت:

“وقتی من به یک دلیل کسی را تحسین میکنم، پس او هم میتواند به همان دلیل من را تحسین کند. به عنوان مثال اگر من یک شخص ثروتمند را که با تلاش خودش ثروتمند شده نزد خودم عزیز میدانم، پس اگر به دوستانم بگویم که من با تلاش خودم ثروتمند شده ام باعث میشود آنها من را تحسین کنند.”

اگر اینطور فکر میکنید احتمال زیادی وجود دارد که سرخورده شوید، به این دلیل که چیزی که شما آن را تحسین میکنید الزاما دیگران را تحت تاثیر قرار نمیدهد. به عنوان مثال چه کسی اهمیت میدهد شما ثروتمند باشید وقتی خودش به پول احتیاجی ندارد؟ چه کسی به تشویق شما نیاز دارد وقتی خودش به قدر کافی شجاع است؟ چه کسی به این موضوع اهمیت میدهد که شما بدن ورزیده و عضله های قوی دارید وقتی که خودش از شما قویتر است؟!

از همین رو است که روانشناس ها میگویند:

اگر میخواهید کسی رو مجذوب خود کنید، یا اینکه اگه میخواهید دیگران شما را تحسین کنند یا عاشق شما باشند، ابتدا باید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید!

با توجه کردن به این موضوع که فرد به چه چیزهایی نیاز دارد و دانستن اینکه به چه چیزهایی علاقه مند است، شانس شما برای موفقیت بسیار زیاد خواهد بود. بعضی از افراد با استفاده از متدهایی که به صورت عمومی شناخته شده اند وقت خود را هدر میدهند و هنگامی که آن روش برایشان جواب معکوس میدهد، نا امید و سرافکنده شده و با خودشان فکر می کنند: “حتما ایرادی در من وجود دارد که این روش ها برای من کارساز نیستند”.

منبع : عصرعلم | چطور

جامعه سلامت پایگاهی از مطالب مفید است که با نگاه به نیاز مخاطبین تولید و یا از منابع معتبر گردآوری شده‌اند. جامعه سلامت با هدف ارتقا دانش عمومی و با تمرکز بر مواردی که به سلامت جسم و روح افراد مرتبط است می‌کوشد تا به سهم خود و به عنوان یک رسانه در مسیر ارتقا جامعه حرکت نماید. افزایش آگاهی، راهنمایی و سنجش چرخه‌ایست که با کمک شما مخاطبین تکمیل خواهد شد.

توجه: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

توجه: استفاده از مطالب سایت به هر شکل و در هر فرمتی مجاز نمی باشد و شامل پیگرد قانونی خواهد شد.

ضمن تقدیر از همراهی شما مخاطب گرامی، خواهشمند است تمامی سوالات خود را در سایت و در بخش نظرات مطالب مطرح فرمایید. لطفا از راه‌های ارتباطی ذیل تنها برای مباحث بازرگانی استفاده نمایید.

شما می‌توانید برای درج هر نوع آگهی تبلیغاتی از جمله تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی و یا ثبت دفاتر مشاوره در سایت از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

تلفن تبلیغات (لطفا تنها در واتس‌اپ پیام ارسال بفرمایید): ۰۹۳۳۲۰۱۰۰۶۱

محققان دائما در حال پیدا کردن شواهدی هستند که ارتباط میان اعتماد به نفس و موفقیت را نشان می دهد. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، اغلب جذاب تر به نظر می رسند. به عنوان فروشنده عملکرد بهتری دارند و در فضاهای تعاملی، خوب تر به نظر می رسند. آنها همچنین معتقدند که توانایی روبرو شدن و کنترل هرچیزی که زندگی بر سر راه آنها قرار می دهد را دارند، آنها ریسک پذیر هستند که در واقع آنها را به سمت فرصت های بیشتر هدایت می کند.

اگر می خواهید که در وجود خودتان نیز شاهد این خصایص شخصیتی باشید، می توانید روش های زیر را به کار بگیرید. با این توضیحات متوجه شدید که یک از عوامل اصلی برای جذاب بودن و داشتن ارتباطات اجتماعی با کیفیت و بدون استرس داشتن اعتماد به نفس است درست موضوعی که در ادامه این بخش از نمناک راه کارهایی برای پیشرفت در آن با هدف جذب دیگران به خود مطرح خواهیم کرد.

اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم باید بگوییم که اگر خود واقعی تان باشید بیشتر مورد توجه قرار خواهید گرفت چراکه هر زمان کسی بیش از آنچه که هست نشان می دهد در واقع ثابت می کند که تمام حرکاتش دروغ است و صداقتی در قبال شما ندارد، بنابراین چنانچه واقعا چیزی که هستید را به نمایش بگذارید جذاب تر به نظر خواهید رسید و نشان دهنده آن است که شما ایده ها، علایق، تمایلات و زاویه دید مختص خود را دارید.

اگرچه بسیاری از مردم تصور می کنند که مرموز و سرد بودن، عبوس بودن و کم حرفی از مولفه های جذابیت است اما متاسفانه باید بگوییم که این ویژگی ها بیشتر مردم را جذب نمی کند و مردم بیشتر علاقمند به کسانی هستند که دیگران را دوست دارند. مردم با لبخندشان به شما نشان می دهند که دوستتان دارند و شما با لبخند سیگنال هایی به آنها منتقل می کنید که:”من دوست داشتنی و خوش بین هستم و اعتماد به نفس بالایی دارم.” بنابر این سعی کنید عبوس بودن را رها کرده و لبخند به روی صورت خود داشته باشید تا بهترین چیز ها را در وجود افراد دیگر کشف کنید.راه های جلب توجه دیگران به خود

حتی اگر زندگی آرامی دارید و هیچ ماجراجویی و داستانی در آن رخ نمی دهد، همیشه باید بتوانید که پاسخ به سوال “چه خبر” را به بهترین حالت ارائه دهید. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، در گفتگوها و مکالمه ها ماهر هستند، اما برخی افراد به تمرین بیشتری نیاز دارند. آیا برای یک تعطیلات برنامه ریزی کرده اید؟ دکور قسمتی از خانه ی خود را تغییر داده اید؟ فرزندان خود را در رویدادهای ورزشی شرکت داده اید؟ روی یک پروژه ی بزرگ سرمایه گذاری کرده اید که به توجه شما نیاز دارد؟ زمانی که دیگران مکالمه ای را آغاز می کنند، باید ماجرای جالبی را برای آنها تعریف کنید و حرفی برای گفتن داشته باشید.

 

این روش نیز به منظور مکالمه های جذاب تر ارائه می شود، تلاش کنید که میزان علاقه ی خود به موضوع و گفتگو را به سایر افراد نشان دهید. در ادامه، با نمونه ای از سوالاتی آشنا می شوید که باعث می شود مردم درباره ی خودشان حرف بزنند:

بیشتر راجع به چه چیزی هیجان زده هستید؟

در حال حاضر با چه چیزی دست و پنجه نرم می کنید؟

مرحله ی بعد چه خواهد شد؟

علاوه بر این، خودتان نیز باید برای پاسخ دادن به این سوال ها آماده باشید، این آمادگی باعث می شود که داستان خوبی را تعریف کنید.

در بسیاری از کتاب های روانشناسی این تکنیک به عنوان “گوش دادن فعالانه” معرفی شده است بدین معنی که شما در عین اینکه به صحبت های طرف مقابل تان گوش می دهید بخش هایی از آنچه که او می گوید را تکرار کنید. به عنوان مثال:زمانی که فرد مقابل به شما اعلام می کند که به نمایشگاه غذا مراجعه کرده و طعم غذاهای محلی مختلفی را چشیده است شما می توانید با تکرار این که غذا های جور واجور را امتحان کردی؟آره؟

به او نشان دهید که گفته هایش بسیار مهم است و این تاثیر بسزایی در دوست داشتنی به نظر رسیدن شما دارد چرا که ما انسانها از آنجایی که خود پسند هستیم دوست داریم کلمات خودمان به خودمان پس داده شود و مورد توجه قرار بگیریم.

 

بسیاری از افراد با کوچک ترین انتقادات به هم می ریزند و روحیه حساس و لطیفی دارند بنابراین پیشنهاد می کنیم همانطور که با دست باز افراد را تحسین می کنید همانطور هم با احتیاط انتقادشان کنید تا آسیبی به غرور افراد حساس نزنید و هدفمند جلو بروید.

اگر دیدید کسی دچار اشتباه شد بهترین کار این است که جلوی جمع موضوع را با او مطرح نکنید و حرف خود را نه به طور مستقیم بلکه با ظرافت کامل انتقال دهید. حتی می توانید از تکنیک ساندویچ تعریف برای بیان انتقاد خود استفاده نمایید و قبل و بعد از انتقاد از ویژگی های برتر طرف مقابلتان تعریفی بکنید تا او راحت تر پذیرای صحبت هایتان باشد.

بهترین راه و سیاست خوب برای بیان اشتباه مخاطب این است که ابتدا از اشتباهات گذشته خود صحبت کنید و سپس به سراغ اشتباه او بروید تا اثر بخشی بهتری داشته باشد.

قوز نکنید، این کار در زمانی که در حال گفتگو با دیگران هستید نشان از عدم باور به خودتان دارد. با یک ماژیک قرمز، علامت فلش به سمت بالا را روی یک برچسب بکشید و آن را روی نمایشگر کامپیوتر خود بچسبانید. با این کار به خودتان یادآوری می کنید که درست بنشینید و شانه هایتان را عقب ببرید. حالت درست ستون فقرات و بالا نگه داشتن چانه، باعث می شود که حالت درست صورت را به نمایش بگذارید.

 

افرادی که با مشکل کمبود اعتماد به نفس مواجه هستند نمی توانند در لحظه حاضر باشند، آنها اغلب از خودشان می پرسند “آیا با اعتماد به نفس به نظر می رسم؟ آیا آنها فکر می کنند که من باهوش هستم؟ آیا آنها فکر می کنند که آدم موفقی هستم؟ آیا فکر می کنند حرفی که زدم احمقانه است؟

در حقیقت شما هرگز متوجه نمی شوید که دیگران درباره ی شما چه فکری کرده اند. بنابراین، به جای اینکه نگران باشید، روی موضوعی که می خواهید درباره ی آن حرف بزنید متمرکز شوید، مثل پرسیدن سوال های خوب، درگیر نشدن در مکالمه های وقت کش بی فایده و نگاه کردن در چشم افرادی که با آنها صحبت می کنید.

به حرف هایی که در ذهن به خودتان می گویید توجه کنید. هر زمان که به این فکر می کنید که “نمی توانم این کار را انجام دهد”، باید آن را با چیز مثبتی مثل “بهترین تلاشم را به کار می گیرم” جایگزین کنید.

برای این کار باید از خودتان خارج شده و از بیرون به خودتان نگاه کنید. اگر کسی کنار شما بنشیند و بگوید که “من خیلی چاق، احمق، زشت، کند و غیره هستم”، چه احساسی در شما شکل می گیرد؟ کاملا ظالمانه است. خودتان را با حرف های خوب تغذیه کنید. آیا در صحبت با دیگران، چنین کلماتی را به کار می گیرید؟ خیر، پس به همان شکلی که با دیگران حرف می زنید، با خودتان صحبت کنید.

 

شاید باورتان نشود اما باید بدانید مشورت خواستن از افراد به قدری در جذابیت شما تاثیرگذار است که نمی توانید تصورش را بکنید. این کار باعث می شود که به طرف مقابلتان ثابت شود که نظرشان برایتان ارزشمند و قابل احترام است. چرا که همه افراد دوست دارند مورد توجه و اهمیت واقع شوند بنابراین زمانی که شما اقدامی می کنید که طرف مقابلتان احساس بهتری به خود پیدا کند قطعا بیش از پیش شما را دوست خواهد داشت.

با مطرح شدن مدل محتوای کلیشه ای توسط روانشناسان و طبق این نظریه انسانها دیگران را بر اساس شایستگی و صمیمیت شان قضاوت میکنند. بنابراین چنانچه قدرت این را داشته باشید که تصویری صمیمی و خون گرم از خود ساطع کنید رفتارهای غیر رقابتی و دوستانه داشته باشید حس اعتماد در وجود دیگران ایجاد می شود. کاردان و شایسته بودن شما باعث می شود که اگر به عنوان مثال جایگاه علمی و اقتصادی بالایی داشته باشید دیگران تمایل بیشتری برای ارتباط با شما داشته باشند.

لبخند زدن نشان از اعتماد به نفس دارد، حال فرقی نمی کند که دقیقا به چه چیزی فکر می کنید. علاوه بر این، بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که لبخند زدن، به میزان دوست داشتنی بودن فرد بستگی دارد. با لبخند زدن، دوست داشتنی تر به نظر می رسید.

چگونگی روبرو شدن با فراز و نشیب های زندگی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند به خوبی می دانند که هیچ کس کامل نیست؛ هرچقدر هم که اشتباه کرده باشید، باز هم پایان دنیا نخواهد بود. از خودتان بپرسید که این اشتباه تا سه ماه آینده، چه اهمیتی خواهد داشت؟ اگر در زمینه ی کار اشتباه کرده اید، آن را بپذیرید و مراقب باشید که دفعات بعد نیز آن را تکرار نکنید.

 

این روش کمی دلهره آور است، اما حقیقتا موثر خواهد بود. بسیاری از مدیرعامل های شرکت های بزرگ اعلام کرده اند که این کلاس ها در ایجاد موفقیت آینده ی آنها نقش بسزایی داشته است. در این کلاس ها به طور معمول، یک موقعیت مکانی و شرایط را در اختیار شما قرار می دهند و شما نیز باید داستان با محتوایی را درباره ی آن ایجاد کنید و در آن با دو یا سه نفر دیگر نیز تعامل داشته باشید. اینگونه از فعالیت ها در مجموع به افراد کمک می کند تا در شرایط ناپایدار و پیش بینی نشده، احساس راحتی داشته باشند.

اگر این مورد یکی از نقاط قوت شما به شمار نمی رود، پس به دنبال فرصت هایی باشید تا این مهارت مهم را در خودتان تقویت کنید. قبل از سخنرانی عمومی خود، برای دوستان و خانواده ی خود حرف بزنید و تمرین کنید. کمی سخت به نظر می رسد، اما به شما کمک می کند تا تسلط بیشتری پیدا کنید.

 

تمرین های قوی کردن بدن به زمان زیادی نیاز ندارد و می تواند میزان اعتماد به نفس شما را تا میزان چشمگیری افزایش دهد. در وهله ی اول، شرایطی را فراهم می کند که وزن خود را کم کنید، چرا که با حجم بیشتر ماهیچه ها، متابولیسم نیز افزایش می یابد. علاوه بر این، به حالت بدن کمک می کند. قوی کردن ماهیچه های میانی مثل عضلات شکم، پشت و نواحی لگن، به ثبات حالت ستون فقرات کمک می کند.

زمانی که دچار اشتباه می شوید و در مقابل آن اشتباه را می پذیرید و برای مخاطب تان فاش می کنید که یک انسان کامل و بی نقصی نیستید آنها به راحتی می توانند با شما ارتباط بگیرند و چنانچه باور داشته باشند که شایستگی دارید قبول اشتباهاتتان برایشان آسان خواهد شد.

 

اکثر افراد بیشتر جذب کسانی می شوند که شباهت زیادی به خودشان دارند که به این اثر در اصطلاح “اثر جذب مشابهت” می گویند. جالب است بدانید در پژوهشی که روی افراد درباره موضوعات بحث برانگیز مثل سیاست و رابطه جنسی انجام شد و از آنها خواسته شد که برای مدتی در یک خوابگاه دانشجویی با هم زندگی کنند، نتایج پایانی نشان دهنده این بود که آزمودنی ها به افرادی که نظرات مشابهی به نظرات خودشان داده اند بیشتر کشش پیدا کرده اند و نکته جالب تر این بود که افرادی که ویژگی های منفی مشترک با سربازان نیروی هوایی داشتند به نظر آنها خیلی جذاب و دوست داشتنی رسیدند.

طبق پژوهش های به عمل آمده در دو مطالعه مجزا ثابت شده است که انسان ها در روابطشان اهمیت بسیار زیادی به قابل اطمینان و قابل اعتماد بودن قائل هستند و البته اهمیت این خصوصیت ها زمانی پر رنگ تر می شود که ما همکار و دوست ایده آل مان را تصور کنیم. پس باید بدانید که مهمترین مولفه قابل اعتماد بودن صداقت و وفاداری می باشد و هر کدام از این ها برای استحکام یک رابطه مهم و ضروری است.

 

مطمئنآ با حالت چشم های پیش از خواب آشنا هستید، در این ساعات چشم ها نگاهی خمار آلود به خود می گیرند و این حالت فقط به خاطر مردمک های متسع و بزرگ ایجاد می شود. اگرچه شما قادر به کنترل آگاهانه مردمک چشم خود نیستید و به خاطر همین است که همیشه می شنویم “چشم ها هیچ وقت دروغ نمی گویند” ، اما در عوض می توانید شرایطی را ایجاد کنید که مردمک چشمتان را منبسط کنید.راه های جلب توجه دیگران به خود

قبل از هر چیزی اقدام به کاهش دادن نور بکنید چراکه هر چقدر میزان نور و روشنایی محیط کمتر شود مردمک چشم ها بیشتر متسع می گردند. به خاطر همین است که در رستوران های رمانتیک به کارگیری کلیدهای کاهنده نور چراغ ها و نور شمع بیشتر است تا در جذابیت چهره و چشمان شما تاثیر بگذارد.

در صورت نیاز باید لباس های بهتری خریداری کنید، مدل موی خوبی را برای خود در نظر بگیرید، مشکلات دندان خود را برطرف کنید و هر کاری که لازم است را انجام دهید تا ظاهر بهتری داشته باشید؛ افرادی که ظاهر خوبی دارند، از درون نیز احساسی بهتری خواهند داشت. در حقیقت، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که افراد با جذابیت های ظاهری، باور دارند که به طبقه ی اجتماعی بالاتری تعلق دارند، و این احساس به جذابیت واقعی و موقعیت اجتماعی فعلی آنها مرتبط نیست.

 

همه انسانها علاقه خاصی به افراد شجاع دارند. زنان، مردانی را که اهل خطر و شجاع هستند را دوست دارند و در مقابل مردان نیز از زنانی حساب میبرند که شجاعانه و رک احساساتشان را بیان می کنند. نشان دادن این صفات از سوی شما باعث می شود که در نگاه طرف مقابلتان بسیار جذاب به نظر برسید.

از آنجایی که پیش از این اشاره شد و گفته شد ما انسان ها بسیار خودپسند هستیم بنابراین خیلی علاقه مند به شنیدن آوای اسم خودمان نیز هستیم. پس چه خوب است که شما نیز یاد بگیرید از این ترفند برای جذابیت خود به کار بگیرید و در حین صحبت نام افراد را به زبان بیاورید، این تکنیک بارها اثبات کرده است که تاثیر بسیار زیادی روی جذابیت افراد دارد.

 

همه افراد دوست دارند که بابت زحماتی که کشیده اند مورد تعریف و تحسین قرار بگیرند البته نه هر تعریفی. زمین تا آسمان بین تعریف خشک و خالی و یک حس صادقانه تفاوت وجود دارد و افراد دوست ندارند که به دروغ آنها را مورد تشویق قرار دهید. بنابراین برای اینکه حس اعتماد در وجود آنها ایجاد کنید با صداقت کامل آنها را تشویق کنید و به کارشان اعتبار بدهید.

به اعتقاد روانشناسان ما قادر به برقراری ارتباط با دیگران با استفاده از حالات صورتمان هستیم. چنانچه دوست دارید بدون اینکه زحمتی متحمل شوید جذابیت داشته باشید کافیست که فقط لبخند روی لب خود داشته باشید چراکه، زمانی که شما لبخند میزنید در واقع راه ارتباط با دیگران را باز میکنید. البته ناگفته نماند که هر لبخندی راه چاره نیست و تاثیرگذارترین لبخند، لبخندی میباشد که در چشمان شما نیز آشکار است. همانطور که اگر فکر کنید میبینید که خنده های از ته دل باعث میشود چشمان شما کوچکتر شود اما خنده های زورکی هیچ تغییری در فرم چشم های شما ایجاد نمی کند. پس سعی کنید برای برقراری یک ارتباط موثر لبخند واقعی روی لبتان داشته باشید.

 

احساس نیاز به توجه دیگران همواره در طول تاریخ یک نیاز اساسی در انسان ها بوده و هست و انسان ها همواره تلاش میکنند تا در هر جایی توجه دیگران را به خود جلب کنند, حال این جلب توجه با مهارت و پیشرفتی است که طرف کرده یا اینکه فردی بدون مهارت است و از روش های جلب توجه متفاوتی استفاده می کند

همه‌ انسانها نیاز دارند که در یک یا چند زمینه احساس قدرت و مهارت کنند و با این قدرتشناخته شوند، اما گاهی پیش می‌آید که مهارتی در کار نیست و فرد برای جبراناین نیاز از روش‌های متفاوتی برای تایید و توجه‌طلبی و ارضاء این نیاز استفاده می‌کنند.

۱- مخالفت‌ورزی: حتماً در جمع اقوام و دوستان با کسانی برخورد کرده‌اید کهپیوسته مخالف جمع هستند و بر آن اصرار می‌ورزند و دست آخر هم احتمالاً با دلخوریو کدورت می‌پذیرند که تابع باشند. بله درست متوجه شده‌اید این افراد به این وسیلهتوجه می‌گیرند. مخالفت کردن مهارتی نمی‌خواهد فقط کمی کج خلقی لازم داردولی در عین حال کلی توجه به جیب می‌زنند.

۲- مهرورزی فراوان: این افراد تلاش بیشتری برای گرفتن توجه به خرج می‌دهند،آنها سعی می‌کنند در جمع مطیع‌ترین فرد و به اصطلاح امروزی “ماله‌کِش‌ترین”افراد در گروه‌ها هستند، تلاش می‌کنند برای همه کوتاه بیایند و همه را با هن خوب کنند.از حق خود به نفع همه می‌گذرند و نظر و ایده خود را فدای همه می‌کنند تا این برچسبنصیب آنها شود که او خیلی مهربان است، او خیلی دلسوز است، او واقعاً انسان بزرگی‌ست!راه های جلب توجه دیگران به خود

۳- انتقادگری و کنترل‌گری: اینگونه افراد شبیه مخالفت‌ورزها هستند اما آنها هم تلاش بیشتری می‌کنند و آن اینست که سعی می‌کنند به عنوان یک عقل کل در جمع ظاهر شوند و با نظرات و پیشنهادات خود جمع را پیش ببرند. این افراد درست برعکس ویژگی رهبرانه عمل می‌کنند. آنها به شدت انتقادگر هستند و اغلب با انواع انتقاد و سرزنش دیگران را مجبور می‌کنند تا به اهداف خود در گروه برسند و زمانی توجه کامل و ارضاکننده بدست می‌آورند که در آخر کار از فکر خود به نتیجه مطلوب رسیده‌اند و این پیروزی برهانی برای ادامه کنترل‌گری و البته توجه‌طلبی بکار می‌برند.

۴- انزواطلبی و کناره‌گیری: اگر همیشه ما در جمع در گوشه‌ایی بشینیم و یا سکوت کنیم خلاف جهت بقیه عمل کرده‌ایم و این خود باعث ارضا نیاز به توجه است. چرا که افراد اغلب خواهان رابطه با ما خواهند شد و برای اینکه ما را وادار به مشارکت در گروه کنند اصرار خواهند کرد یا شرایط را برای ما فراهم خواهند کرد.

شاید با این تعاریف شما به یاد ویژگی‌های افراد درون‌گرا یا برون‌گرا بیافتید؛که بدون هیچ توجه‌طلبی خواهن چنین ارتباطاتی بر اساس ویژگی شخصیتیخود هستند . دقیقاً به همین دلیل در ابتدا عرض کردم که “مهارتی” وجود ندارد.چرا که همه ما لازم است مهارت‌های ارتباطی را بیاموزیم و تمرین کنیم.

فرصت آشنایی، دیدار و تماس از طریق تلفن و چت و شبکه های متنوع اجتماعیپدیده بسیار جدیدی در تاریخ زندگی اجتماعی بشر است. از همین ۱۰۰ سال پیشبه قبل، تنها فرصت دیدن و آشنایی زنان و مردان، رد و بدل شدن نگاه‌های های کوتاهدر مهمانی‌ها، مراسم و معابر عمومی بود. نگاه اول و نظربازی های بسیار سریع و کوتاه،واقعا تنها وسیله برای نشان دادن کشش و جذب متقابل بود.

با همه تغییرات موجود، هنوز نظربازی و نگاه های اولیه ای که بین افراد رد و بدل می شود از مهمترین مراحل آشنایی اولیه هستند. بسیاری از دلایل جذب ناخوداگاه هر کدام مان به یک نفز دیگر نیز از طریق اطلاعاتی است که تلاقی نگاه‌ها فراهم می کند. اجازه دهید ۸ مورد آن را که در ملاقات بسیار تصادفی در هر محلی ممکن است به وقوع بپیوندد شرح دهیم.

۱ – خموده و و درخود تنیده نباشید

دکتر Joel Wade استاد روانشناسی دانشگاهی در امریکا می گوید احساسی که حرکات و حالت های بدن تان بروز می دهد در آشنایی اولیه خیلی مهم است. طرز نشستن و ایستادن از جمله آنها است. مثلا سعی کنید در حین نشستن، یک دست تان را روی صندلی کناری تان بگذارید. یا اگر کنار سکو یا میز هستید سعی کنید دست های تان از هم فاصله داشته باشد.

در حالت ایستاده نیز پاهای تان هر چه کمتر به هم چسبیده باشد بهتر است. سعی کنید حتی آرنج های تان نیز از بدن تان فاصله داشته باشد. همه این حالت ها هم تصویر بزرگتری از شما ارائه می دهد و هم حس تسلط شما بر محیط اطراف را به طور غریزی خاطرنشان می کند. در خود تنیده شدن علامت نوعی ضعف است و در حس اولیه، برای زنان جذاب نیست.

۲ – صورت تان همیشه خندان نباشد

با وجود آنکه مدام به مردان توصیه می شود که از ابراز احساس شادی و غم خود کوتاهی نکنند ولی در ملاقات ها و نگاه های اولی که رد و بدل می شود بهتر است لبخند و خنده حالت دائمی و ثابت نداشته باشد. با مزه و شوخ طبع بودن بودن یک امتیاز مثبت در جذب زنان است اما خندیدن زیاد ناخودآگاه و غریزی، مترادف است با رفتار لطیف تر و شاید تاثیر اولیه قوی نداشته باشید.

۳ – لمس دوستان مرد

بر پشت دوست تان زدن و تماس فیزیکی بدن دوستان صمیمی ( البته در حد معقول) نشاندهنده موقعیت اجتماعی تان در جمع خودتان است. به نوعی این احساس را تبلیغ می کنید که مجاز هستید کمی به حریم شخصی دوستان نزدیک شوید. این نشانه تسلط و قدرت اجتماعی تان می تواند باشد.

۴ – لمس صورت خودتان

سعی کنید در فاصله هر چند دقیقه، دستی به چانه خود بکشید یا گونه های خودتان را لمس کنید. این دو نقطه از از ویژگیهای فیزیک مردانه هستند حتی اگر زیاد هم در صورت تان برجسته نباشند.

سمت پایین صورت مردان، به نوعی بازگو کننده سطح تستوسترون مردان است و تاکید بر آنها و به رخ کشیدن شان، می تواند برای زنان جذاب باشد.

۵ – تکرار حرکات او

سعی کنید نحوه نشستن و حالات او را بسیار نامحسوس تقلید کنید. اگر به یک طرف صندلی تکیه می دهد با لیوان نوشیدنی را طور خاصی بر می دارد یا جابجا شدن هایش روی صندلی را خیلی ظریف و هر از گاهی تکرار کنید.

سلیم نیوز و مرد روز

با سه مورد از رفتارهای مخرب که شاید حتی بدون اینکه بدانید مرتکب می شوید ولی می تواند مانع رسیدن شما به شادی و خوشحالی واقعی شود آشنا شوید.

چگونه جذاب صحبت کنیم؛ در پرشین وی با ما همراه باشید .

Copyright (c) 2006-2021 persianv.com All Rights Reserved

© باز نشر مطالب اختصاصی سایت فقط با ذکر منبع و لینک مطلب در سایت persianv.com مجاز میباشد .

« مهارت جذب افراد در دنیای امروز یکی از توانایی های مهم است » .

 

راه های جلب توجه دیگران به خود

فکرش را بکنید که نیرو و انرژی ای داشتید که می توانستید هر کسی را که می خواستید متقاعد به انجام کارهای دلخواهتان می کردید . غیرممکن به نظر می آید ؟ باید بگویم آنقدر ها هم که فکر می کنید سخت نیست برای انجام این کار راههای زیادی وجود دارد که بتوانید به وسیلۀ آنها افراد را وادار به کاری کنید .

آیا تا به حال دربارۀ این راهها فکرکرده اید ؟ در این مقاله می خواهیم راههایی را به شما معرفی کنیم که با استفاده ازآنها می توانید نظر دیگران را تغییر دهید .

 

1- مهربان و صمیمی باشید : برای اینکه روز خوبی داشته باشید لبخند بزنید .

2-  علاقۀ صمیمانه به مردم نشان دهید : اگردلمان می خواهد دوست پیدا کنیم باید با اشتیاق وشور به مردم خوشآمد بگوئیم .

3- نام افراد را حفظ کنید : آدمها به قدری از نام خود احساس غرور می کنند که دلشان می خواهد به هر قیمتی که شده است اسم خود را بعد از خود باقی بگذارند . یادمان نرود که در نام افراد معجزه ای نهفته است و همۀ افراد دقیقاً و کاملاً نسبت به این امرحساس هستند . 

4- از چیزهایی صحبت بکنید که دیگران دوست دارند : صحبت خود را با دیگران با بحث دربارۀ چیزهایی که در مورد آنها اختلاف نظر دارید شروع نکنید . 5- سؤالاتی بپرسید که آدمها دوست دارند جوابش را بدهند .

افراد را تشویقشان کنید که دربارۀ خودشان و کارهایشان برایتان حرف بزنند .

6- مردم را سرزنش نکنید : یادتان باشد احتمال دارد دیگران به کلی اشتباه کنند ولی خودشان این طور فکر نمی کنند .

7- گـفته های دیگران را رد نکـنید : از اعـتراض کردن و جر و بحـثهـای بی مورد که به هر رابـطه ای پایان می دهد پرهیز کنید .

8- به صحبتهای دیگران به دقت گوش کنید : اگر می خواهید خودتان را در دل دیگران جا کنید با علاقه و با تمام وجود به صحبتهایشان گوش دهید و مرتباً سرتان را تکان دهید و بپرسید : « خوب بعداً چی شد ؟ » خواهید دید که گل ازگلشان شکفته می شود .  

9- به وضعیت ظاهری خودتان توجه کنید : اولین خاطره ای که درذهن دیگران باقی می گذارید مربوط به آراسته و تمیز بودن خودتان می باشد .

10- وقت خودتان را با دیگران تقسیم کنید اگر کارهای خود را زمان بندی کنید می توانید زمانی را برای افرادی که دوست دارید صرف نمایید . شوخ طبع باشید : شوخ طبعی باعث می شود دیگران از گوش سپردن به شما لذّت بیشتری ببرند  .

11- از دیگران ازصمیم دل قدر دانی کنید : در ازای محبت و خوبی دیگران باید تشکر و قدردانی کرد چون اگر کسی تشکر نکند یعنی محبت دیگران را درک نمی کند .

12- همیشه کاری کنید که دیگران احساس کنند آدمهای مهمی هستند : همه دوست دارند دیگران ازآنها تعریف کنند اگر چنین کاری را کنید می توانید آدمها را در کف دست خود بگیرید .

 

جان دیوئی می گوید: عمیقمترین اشتیاق درطبیعت بشر آرزوی مهم بودن است .  

 

     اکرم رجبی

« کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی »

موفقیت و مدیریتچگونه مردم را به خود جذب کنیمتوسط : mayedeاز حملات کلیشه ای استفاده نکنید مراقب باشید وقتی با افراد موفق حرف می زنید به هیچ وجه عبارت تکراری به کار نبرید . و هرگز به چنین جملاتی اشاره هم نکنید . هرگز ؟ حتی زمانی هم که لازم است ، این کار را نکیند ، مگر این که بخواهید ابله جلوه کنید .می گویند قلم توانمندتر ازشمشیر است . همین طوراست ، ولی توانایی زبان ازقلم هم فراتر است . زبان ما می تواند جمعی را به خنده یا گریه و ادارد ،یا آنها را به زانو درآورد .به جای تکرار حرف های کلیشه ای ، با توجه به این شیوه می توانید جملات زیرکانه ای را که تنها مختص خود شماست به زبان آورید . کافی است چندکتاب دربارة « آیین و آداب » سخنرانی بخوانید و برخی از شگردهای آن را فرا بگیرید . بعد می توانید آنها را وارد واژه های شخصی و روزمرة خود کنید . راهکار 28 تفاوتی نداردکه در پشت یک تربیون برای سخنرانی درمقابل هزاران نفر یاپشت کباب پز آشپزخانه در برابر اعضای خانواده ایستاده باشید . در هر حال با استفاده ازمهارت های مشابه همه را تحت تأثیر قرار دهید ، آنها را برانگیزانید وبه خود جذب کنید .نقل قول هایی را از کتاب سخنران های بزرگ انتخاب کنید و شگردها برتر آنها را در مکالمات خود به کار گیرید . نکات جالب و طنزآمیز آنها را برای استفاده درموقعیت های خاص و مناسب گلچین کنید . اگر می خواهید مورد توجه واقع شوید ، نقل قول هایی شیرین و دلنشین را حفظ کنید .فصل 5در هر جمعی یک خودی باشیم آیا تا به حال برای تان پیش آمده ، که در جمعی قرار بگیرید که همه مشغول حزف زدن باشند ؟ هریک ازآنها دربارة موضوعی خاص مثل : آمار نادرست در خسابرسی ، محدودیت های ریزی ، یا بازار کتاب حرف میزنندو شما حرف های آنها را نمی فهمید . علت آن این است که همه در آن مهمانی یا حسابدارند ، یا آرشیتکت و یا یک ناشر و شما هیچ یک ازاین دسته ها قرار نگرفته اید .بدین ترتیب ، با لبخندی کم رنگ برلب ، در حالی که لب ازلب ، باز نمی کنید ، در گوشه ای می ایستید . چون می ترسید اگراین کار را بکنید ، حرف نادرستی بر زبان می آورید . کج خیالی و بد گمانی همة وجودتان را فرا می گیرد . احساس می کنید همه به شما پوزخند می زنند . شما در این جمع یک غریبه هستید . بنابرایندر سکوت رنج می برید .همان طور که ماهیگریان سنجاقکی را طعمة ماهی قرار می دهند , شما نیز تنها کاری که انجام می دهید این است که با طرح سؤالات مناسب وارد بحث دیگران شوید . در این بخش به عملکردهایی اشاره خواهیم کرد که می توانید با استفاده از آنها کاری کنید که مرد در هر جمعی با شما مثل یک خودی گپ بزنند . زندگی خود را از روال عادی خارج کنید در این شیوه کافی است , زندگی خود را موقتاً از حاللت عادی خارج کنید و دست به کاری بزنید که تا به حال به آن فکر هم نکرده اید. ماهی یکبار تعطیلات آخر هفتة خود را به انجام کار کامالاص خارج از برنامة عادی زندگی خود اختصاص دهید . یکبار امتحان کردن هر کاری , این امکان را به شما می دهد که 80 درصد بیشتر دربارة آن کار اطلاع پیداکنید . با این کار طؤالات مربوط به آن فعالیت را فرا می گیرید . از اصطلاحات صحیح استفاده می کندی. و دیگر, زمانی که سؤالات فوق برنامه مطرح می شود « که همیشه این اتفاق می افتد » هرگز دست و پای خود را گم نخواهید کرد . راهکار 29 زندگی خود را از روال عادی خارج کنید در پایان هر ماه زندگی خود را تغییر دهید . کاری را انجام دهید که هیچ گاه به مخیلة خود را راه نمی دادی . مثلاً در یک فعلایت ورزشی شرکت کنید , به نمایشگاه بروید , به یک سخنرانی دربارة موضوعی گوش کندی که تا به حال هیچ تجربه ای در مورد آن نداشته اید . بدین ترتیب 80 درصد از زبان حرفه ای هر فعالیت و سؤالات مربوط به آن را فرا خواهید گرفت . کمی زبان حرفه ای یاد بگیرید صحبت هایی که بیش از سخنان عادی می تواند شما را در هر جمعی خودی نشان دهد , زبان صحبت های حرفه ای است . نکتة جالب این است که یادگیری این زبان کاری بسیار سهل و ساده است . تنها چیزی که به آن نیاز دارید سؤالاتی است که با مطرح کردن آنها بتوانید یادگیری این زبان را شورع کنید .سؤال کنید , پاسخ ها را بشنوید و به این ترتیب برای چند دقیقه وارد کلاس ابتدایی آموزش , مکالمات هدف دار آن رشتة خاص شده اید . بعد در اولین فرصت موضوع صحبت را عوض کنید ! چون نباید بیش از انچه که واقعاً دربارة آن کار یا رشتة خاص می دانید اظهرا فضل کنید . راهکار 30 کمی زبان حرفه ای یاد بگیرید .چه طور باید زبان حرفه ای را یاد گرفت ؟ هیچ نوار و کتابی در این باره وجود ندارد ., ولی یادگیری این زبان کار ساده ای است . کافی است از دوستی, که از زبان حرفه ای جمعی که شما می خواهید وارد آن شوید اطلاع دارد , بخواهید چند سؤال مقدماتی به شما بیاموزید . با آموختن تنها چند کلمة کلیدی به مزایایی چند جانبه دست خواهید یافت . هرکار , هر ورزش و هر موضوع مورد علاقة یک جمع , سؤالات خاص خود رادر آن رشته می دانند و از یکدیگر می پرسند و هیچ گاه سراغ سؤالات احمقانه وبی ربط نمی روند.موضوعات متداول و مورد توجه هر حرفه ای مسائل و مشکلات خاص خود را دارد که دیگران از آن اطلاعی ندارند . فرض کنید به مهمانی عده ای از نویسندگان دعوت شده اید , و از آن جا که شما یک نویسنده نیستید , نمی دانید , دربارة چه موضوعی با آنها صحبت کنید . کاری که شما باید قبل از رفتن به این مهمانی انجام دهید این است که با نویسنده ای که از قبل با او آشنایی دارید, دربارة موضوعات متداول و روزمرة این حوزه سؤال کنید . به شما اطمینان می دهم که همة شب را به گفت و گویی هیجان انیز مشغول خواهید بود . راهکار 31موضوعات متداول و مورد توجه قبل از آن که کورکورانه در میان حرف های عده ای صحاف یا دندانپزشک اظهار نظر کنید, از موضوعات متداول و رایجی که مورد توجه آنها است آگاهی یابید . هر حرفه ای مسائل خاصی دارد که دیگران از آن بی اطلاع اند . این مسائل را پیداکنید , بعد با طرح این موضوعات بحث پرهیجانی را شروع کنید . مطالب مربوط به آنان را در روزنامه بخوانیدتصور کنید روزنامه فروش چند لحظه پیش روزنامه را پشت در خانه انداخته است . معمولاً از کدام قسمت شروع می کنید ؟ این کار را نکیند ! قسمت های دیگر را هم بخوانید , قسمت هایی را که هیچ وقت نخوانده اید . چرا؟ چون شما را با نیاهای دیگری آشنا می کند ک می توانید دربارة آنها گفت و گو کنید , هر چند اطلاعات کمی درباة آنها داشته باشید .بعد از آشنایی بیشتر با زبان حرفه ای مورد نظر خود , می توانید مجلات و مقالات تخصصی تری دربارة آن موضوع بخوانید . راهکار 32مطالب مربوط به آنها را در روزنامه بخوانیدمخاطب بعدی شما یک گلف باز , یک دونده ,یک شناگر , یک موج باز یا یک اسکی باز است ؟ آیا در احتماعاتی شرکت می کندی که اعضای آن را حساب داران یا بودایی های چیزی میان این دو تشکیل می دهند؟ هر ماه مجلات بیشماری دربارة هر موضوعی که تصور کنید به چاپ می رسند . شما می توانید با مطالعة آنها اطلاعات لازم را برای اینکه در هر جمعی احساس خودی بودن کنید , به دست آورید . دربارة آداب و رسوم مختلف مطالعه کنید . تصور کنید, می خواهید به یک مسافرت کاری خارج از کشور بروید . اولین کاری که انجام می دهید چیست ؟ گرفتن گذرنامه و واژه نامة مکالمات روزمرة ان کشور , این طور نیست ؟ ولی اکثر ما چیزی را فراموش می کنیم که اغلب پیامدهایی را هم به دنبال دارد , کتابی دربارة سنت های بین المللی . برای این که بتوانید در هر جمعی و در هر جای این کرة خاکی یک فرد آشنا باشید, دربارة اداب و رسوم ملل دیگر مطالعه کنید تا ببینید چه قدر با این سنت ها آشنایی دارید . راهکار 33دربارة آداب و رسوم مختلف مطالعه کنید قبل از آن که وارد خاک یک کشور بیگانه شوید , کتابی دربارة آداب و رسوم آن جا بخوانید . قبل از آن که با کسی دست بدهید , هدیه ای به تقدیم کنید , رفتار خاصی بروز دهید یا از کسی تعریف کنید , دربارة آن تحقیق کنید زیرا یک اشتباه ممکن است , کل سفرتان را خراب و بی فایده کند . فصل 6 با همه به خوبی ارتباط برقرار کنیم بیایید به مسئلة خودی بودن در یک جمع , عمیق ترنگاه کنیم . این بار به بررسی این موضوع می پردازیم که چه طور می توانیم مسائلی جدی تر از تجارب خود را با مخاطب مان مطرح کنیم . مسائلی مثل عقاید و ارزش های زندگی .بدون شک ثابت شده , که مردم با کسانی که در زندگی دارای ارزش های یکسانی هستند , چه در دوستی و چه در محیط کار , راحت تر ارتباط برقرار می کنند . این 5 روش به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید با هر کسی که می خواهید ارتباطی نزدیک برقرار کنید . شما می توانید با استفاده از این شیوه ها علاوه بر ایجاد ارتباطی نزدیک با مشتریان , همکاران , دوستان و کسی که با او رابطة عاطفی برقرار کرده اید , با سایر افراد نیز از هرنژاد و آیینی , همدلی و همفکری پایداری داشته باشید . بدین ترتیب آنها هم ارتباطی نزدیک با شما برقرار می کنند که در غیر این صورت ایجاد نمی شد . دنباله رو باشید درست مثل پرندة کوچکی که بال های خود را سریع تر از یک عقاب در حال پرواز به هم می زند , افراد مختلف روش های متفاوتی در زندگی دارند. مثلاً مردمی که در حومة شهرها زندگی می کنند عادت دارند با فاصلة بیشتری از هم بایستند, در حالی که زندگی شهر نشینی سبب می شود که افراد به طور معمول در ترن ها و اتوبوس های شلوغ در فاصلة نزدیکی از هم قرار بگیرند .افراد ماهر در ارتباطات اجتماعی می دانند که حرکات شان باید مثل مشتریان و مراجعان شان باشد . مردم با افرادی که شبیه به خودشان حرکت می کنند احساس راحتی بیشتری خواهند کرد . راهکار 34دنباله رو باشید به مردم نگاه کنید . به حرکات آنها توجه کنید . حرکات کوچک ؟ حرکات بزرگ ؟ , سریع ؟, ارام ؟, شتاب زده ؟, بی ثبات ؟ , پخته ؟, خام ؟, شیک ؟, و مرخرف ؟تصور کنید فردی که با او صحبت می کندی مبی رقص شماست . آیا به سبک جاز تعلیم می دهد ؟ آیا باله درس می دهد ؟ بدن او رانگاه کنید وروش حرکات او را تقلید کنید . این کار باعث می شود طرف صحبت شما به طور ناخودآگاه احساس راحتی کند . آیا تا به حال برای تان اتفاق افتاده که با کسی مشغول صحبت باشید و بعد از چند دقیقه به خودتان بگویید :« چه قدر مثل من فکر می کند! مثل این که ما روی یک طول موج قرار گرفته ایم . » این احساس فوق العاده ای است , درست مثل عاشق شدن . آیا می خواهید تخته موجی جادویی داشته باشید که با آن بتوانید هر وقت اراده کردید روی طول موج هر کسی که می خواهید , بپرید؟ این تخته موج همین جا است , ابزاری زبانی که به وسیلة آن می توانید با هر کسی که می خواهید ارتباطی نزدیک برقرار کنید . من این تکنیک را بازتاب می نامم, چون در این روش شما عین کلمات طر مقابل تان راتکرار می کنید . راهکار 35 بازتاببازتاب عملکردی زبانی و ساده است که تأثیرات نیرومندی را به دنبال دراد. به حرف های طرف مقابل دقت کنید , به اسامی , افعال , حروف اضافه و صفتی که به طور معمول به کار می برد و سعی کندی بازتاب آنها باشید . شنیدن کلمات مورد استفادة او از زبان شما , باعث ایجاد ارتباطی نزدیک می شود. به این ترتیب او احساس خواهد کرد ارزش ها , دیدگاه ها , علائق و تجاربش با شما مشترک است . ازکلماتی حاکی از همدلی استفاده کنید . وقتی به صحبت های کسی گوش می کنیم , اغلب برای نشان دادن توجه و دقت از آواهایی مثل « اوم » یا « آها» استفاده می کنیم . استفاده از این صداها بهتر از این است که در سکوت به طرف مقابل خیره شویم . با این حال افراد ماهر در ارتباطات اجتماعی از این روش استفاده نمی کنند . سعی کنید به جای گفتن « آها» , کلماتی حاکی از درک و همدلی به کار ببرید . این کلمات ساده , کوتاه و حمایت کننده اند , مثل :« واقعاص جالب است .» وقتی شما به جای استفاده از آواهای مختلف از جملاتی کامل استفاده کنید , شنونده توجه و درک شما را بیشتر احساس می کند. راهکار 36 از کلماتی حاکی از همدلی استفاده کنید نا آگاهانه « اوهوم » و « آها» بر زبان نیاورید . برای نشان دادن درک خود از جملات کامل استفاده کنید . جملاتی مثل : « فهمیدم منظورت چیست .» یا از عباراتی احساسی مثل : « واقعاً جالب بود . »همدلی شما شنونده را مجذوب و ترغیب به ادامة صحبت خواهد کرد . البته این کار هم راهی دارد. شما برای استفاده از عباراتی مانند: همدلانه و متفکرانه باید آنها رااز قبل شنیده باشید! زودتر از موقع از کلمة « ما » استفاده کنید با چند دقیقه گوش کردن به حرف های دو نفر , به راحتی می توانید اطلاعات زیادی , دربارة روابط آن دو کسب کنید. می توانید حدس بزنید که دوستان قدیمی هستند یا تازه با هم آشنا شده اند . یا این که زن و شوهر یا از هم بیگانه اند. چه طور ؟روند مکالمه بر حسب نزدیکی ارتباط , کاملاً مشخص می شود . به این قسمت توجه کنید :نوع اول : حرف های کلیشه ای . وقتی دو غریبه با هم حرف می زنند حرف های کلیشه ای ردو بدل می کنند . مثلاً وقتی دربارة هوا صحبت می کنند یکی به دیگری می گوید : « امروز چه هوای آقتابی دلنشینی داریم . » نوع دوم : واقعیات . افرادی که یکدیگر ار می شناسند ولی به تازگی با هم آشنا شده اند, معمولاً دربارة واقعیات صحبت می کنند:« می دانی جو, امسال تعداد روزهای آفتابی دو برابر سال گذشته است . » نوع سوم : احساسات و سؤالات خصوصی . وقتی رابطة دوستی بین دو نفر ایجاد می شود , آنها معمولاً احساسات خود را مطرح می کنند, حتی دربارة مسائل یکنواختی مثل هوا: « خدای من , جرج , چه قدر این روزهای آفتابی را دوست دارم . » نوع چهارم : جملات توآم با « ما » . این نوع معمولاً مختص دوستان نزدیک یا دلدادگان است . در این سطح حرف های غنی تر از واقعیات و نزدیک تر از احساسات مبادله می شود: جملات توآم با ما . دوستان نزدیکی که در این سطح دربارة هوا حرف می زنند می گویند :« اگر این هوا همین طور باشد تابستان خوبی خواهیم داشت » و دلدادگان می گویند :« اگر هوا به همین نحو ادامه پیدا کند , مسافرتی عالی در پیش خواهیم داشت . » روشی که به آن اشاره می کنیم از همین نوع سرچشمه می گیرد . کافی است از کلمة «ما » زودتر از موقع استفاده کنید . شما می توانید با استفاده از این کلمه کاری کنید , که مشتری , دوست آینده, یا حتی یک غریبه احساس کند از قدیم با شما آشنا بوده است . از آن استفاده کنید تا کسی که دوستش دارید با شما احساس یگانگی و تفاهم کند . در مکالمات عادی , نوع اول ودوم را حذف کنید  و مستقیماً به سراغ نوع سوم و چهارم بروید . راهکار 37استفاده از کلمة « ما » زودتر از موقع کاری کنید تا کسی که چند دقیقه ای بیشتر نیست با او آشنا شده اید: با شما احساس راحتی کند . پیشینه ها ذهنی او را با حذف نوع اول و دوم و استفاده از نوع سوم و چهارم تغییر دهید. با استفاده از کلمات جادویی ما, برای ما و مال ما , احساس دوستی و نزدیکی برقرار کنید . خاطرات فوری دوستان , عشاق , شرکاو همکاران صمیمی چه وجه مشترکی با هم دارند؟خاطرات . به این روش توجه کنید . با استفاده از آن می توانید کاری کنید , کسی که به تازگی با او آشنا شده اید احساس کند سال هاست شما را می شناسد . با هر کسی که دوست دارید, جزئی از زندگی شخصی یا حرفه ای آیندة شما را تشکیل دهد, به دنبال دقایق خاص باشید . بعد از آنها استفاده کنید .راهکار 38خاطرات فوری وقتی با دوست جدیدی ملاقات می کنید که مایل اید با او ارتباط نزدیک تری داشته باشید , به دنبال دقایق خاصی باشید که در اولین ملاقات با هم داشته اید, با چند جمله آن دقایق توآم با لبخند و احساسات گرم را تداعی کنید. حالا شما هم مثل دو دوست قدیمی با هم خاطراتی دارید , خاطراتی فوری .  فصل 7دوستی هایی واقعی و پایدار ایجاد کنیمدوستان واقعی کسانی هستند که زندگی شان با سرگذشت و خاطراتی مشترک سپری شده باشد . کسانی که از یکدیگر چیزی دریافت کرده باشند . این می تواند هر چیزی باشد . شاید این چیز , دانشی جدید باشد . آنه نین در یکی از نوشته های خود چنین می گوید : « هر دوست , مظهری از خلق دنیایی جدید در وجود ماست , دنیایی که تا قبل از دوستی با او وجود نداشت , و تنها با این پیوند است که دنیای جدید دورن ما زاده می شود. » یا شاید هم خودشناسی باشد “ همان طور که در این جمله آمده :« دوست قدیمی , بهترین آینه انسان است . » (جرج هربرت )شاید هم کمکی برای رشد انسان . همان طور که هنری فورد گفته است :« بهترین دوست من کسی ایت که بهترین ها را در من بیدارمی کند .» شاید آن چیزی که روزهای شما رادلنشین تر می کند . جان لوبوک می گوید:« دوست مانند یک روز آفتابی است که روشنایی خود را همه جا پخش می کند»علت دوستی شما هر چه باشد , حتماً چیز با ارزشی به او بخشیده  و در برابر نیز چنین چیزی رادریافت کرده اید . بریا داشتن یک دوست خوب , شما هم باید دوست خوبی باشید .استعدادهای خود را پرورش دهید اگر قرار بود واقعیاتی را دربارة دوستی روی یک لوح حک کنید , اولین فرمان این بود:« برای این که چیزی را از یک دوست دریافت کنید باید چیزی برای دادن داشته باشید . » اگر می خواهید دوستانی پویا به سوی خود جذب کنید , باید به رشد خود ادامه دهید . کسالت و بی حوصلگی زمانی آغاز می شود که افراد قابل پیش بینی می شوند. این موضوع در دوستی یک واقعیت است : شما منافعی را با یکدیگر مبادله می کنید , این منافع می توانند به سادگی دلنشینی روزهای تان باشند , یا گشودن دریچة دنیایی جدید به روی یکدیگر . راهکار 39استعدادهای خود را پرورش دهید برای جذب دوستان بیشتر و یا بر ای این که دوست بهتری باشید, آگاهانه استعدادها و قرایج خود را در همة زمینه ها پرورش دهید , زمینه هایی مثل : دانش و معلومات عمومی , امور مالی , شهرت و اعتبار , ظاهر و مهم تر از همه ویژگی های شخصیتی . روش هایی برای نشان دادن محبت و علاقه به یک دوست بعضی اوقات گفتن این که « تو برای من بسیار با ارزشی » به یک دوست , دشوارتر از گفتن « دوستت دارم » به کسی است که او را واقعا دوست دارید . در این جا به چند روش که با استفاده از آنها می توانید به دوست تان نشان دهید که چه قدر وجود او برای شما ارزشمند است , اشاره می کنیم . راهکار 40اورا غافلگیر کنید دوست خود را با یک برنامة جالب غافلگیر کنید تا به این وسیله احساس خود را به او نشان دهید . مثلاً می توانید بلیطیک مسابقة ورزشی یا کنسرت مورد علاقة او را برایش تهیه کنید . یا می توانید روزی را به همراه او به انجام فعالیت های مورد علاقه اش بپردازید . دوست شما بدون شک تحت تأثیر این توجه و محبت شما قرار خواهد گرفت و از این که این برنامه , تنها خاص او بوده , بسیار هیجان زده خواهد شد . راهکار 41هدایایی کوچک برای یک دوستبه دوستان و همکاران تان و کسانی که به ادامة دوستی با آنها علاقه دارید , هدایایی کوچک بدهید تا به آنها نشان دهید برای تان اهمیت دارند. هدایایی کوچک از سفر به کشورهای مختلف می تواند نشان دهندة این باشد که شما به فکر آنها بوده اید و این بسیار بهتر از کارت پستالی است که در واقع فرستادن آن یعنی:« ها ها , نگاه کن ببین من کجا هستم و تو نیستی .» از دوستان خود حمایت کنیدمارتین لوترکینگ همین کار را انجام داد . جان ارک هم به همین طریق عمل کرد . جولیوس سزار هم همین طور . همة ما میتوانیم با پیش قدم شدندر کارهای کوچکی که معتقدیم باید در حق دوستان و افراد مورد علاقة خود « و همة مردم کشورمان » انجام دهیم . یک قهرمان باشیم . راهکار 42از دوستان خود حمایت کنید وقتی از صمیم قلب به صحت کاری اعتقاد دارید , بخصوص اگر اینکار در مورد مردم « اعم از اقلیت یا اکثریت » باشد , برای انجام آن پیش قدم شوید . خواه این کار اقدام مهمی دربارة روابط نژادی باشد و خواه کار ساده و پیش پا افتاده ای در یک مدرسه یا دانشگاه . همیشه اولین نفری باشید که به حمایت از دوستان نان بر می خیزید . بدون شک علاقه و احترام آنها نسبت به شما به خاطر این کار افزون تر خواهد گشت . ولی بیش از همه , علاقة شما به خودتان بیشتر می شود و این اولین گام برای مورد علاقه و توجه واقع شدن است. با افراد جذاب هم صحبت شوید مطالعات نشان داده اند که افراد جذاب وبرجسته , همیشه تنها می مانند , چون دیگران خود را در خور معاشرت با آنها نمی دانند. پس امتحان کنید . اگر دوست دارید با فردی جذاب و کامل دوستی کنید , تمایل خود را به او نشان دهید . بیش از آنچه تصور می کنید احتمال موفقیت دارید . اگر هم موفق نشدید چیزی را از دست نداده اید , حدالق دیگر در برابر افراد عادی دست و پای خود را گم نمی کنید ! راهکار 43با افراد جذاب هم صحبت شوید حتماً این کار را انجام دهید! هرگز فکر نکنید که شانس تان در هم صحبت شدن با جذاب ترین افراد ضعیف است . آنها را هدف خاص در دوستی خود قرار دهید . جرأت متفاوت بودن داشته باشید در قدیم در کلاس های درس به همه یاد می دادند که چگونه ط مثل دیگران » عمل و « هماهنگ » رفتار کنند .ولی امروزه , همگان , مرد یا زنی که شهامت متفاوت بودن را داراست , تقدیر و تحسین می کنند . کسی از برتری های خود آگاه است و آنها را در زندگی به کار میگیرد و شان می دهد , قادر است همه را مجذوب خود کند . راهکار 44جرأت متفاوت بودن داشته باشید برتری ها و تفاوت های خودرا دریابید و آنها راپرورش دهید . اگر تفاوتی با دیگران دارید, آن را نشان دهید!دوستانی از همه رنگ بیشتر افراد نمی دانند , کسی که در جمعی از ملیت ها  ونژادهای مختلف قرار گرفته , چه قدر ممکن است احساس تنهایی کند . فرقی نمی کند کجا زندگی کنید , تجربة سیاه بودن , اسپانیایی بودن‌,آسیایی بودن و شنیدن جملاتی مثل « زبان اول تو زبان دوم من است » بسیار متفاوت است. خوشبختانه اگر با کسی دوست شوید که در دنیای امروز لهجة نامأنوسی دارد ,هیچ کس اعتراضی نمی کند , بلکه همه شما را تحسین می کنند که دست به کاری زده اید که متأسفانه همه فقط حرف آن را می زنند . راهکار 45دوستانی از همه رنگ دوستی با افرادی از فرهنگ های مختلف درک و فهم را از دنیا گسترش می دهد. فرقی نمی کند که پوست شما سیاه , سفید, قهوه ای یا زرد باشد . دوستانی از رنگ ها و فرهنگ های متفاوت انتخاب کنید . فصل 8 چه طور عشقی ماندگار ایجاد کنیم و درحفظ آن بکوشیم ما تنها به این دنیا قدم می گذاریم . در محدوه ای که ذهن و بدن ما برای تنها بودن مشخص کرده , زندگی می کنیم وسرانجام به تنهایی از این وجود خاکی خارج می شویم . در این میان اگر دو موجود تنها بتوانند با هم پیوند و همدلی برقرار کنند, به شادی واقعی دست یافته اند . ولی عشق واقعی موهبتی نیست که از ابتدای تولد برای ما مقدر شده باشد . عشق را هم مثل بسیاری از موهبت های دیگر باید به دست آورد و برای کسب و حفظ آن نیاز به روش هایی خاص داریم !همه جا به ظاره خود توجه کنیداولین نگاه از قدرتی حیرت انگیز برخوردارد است. مسیر این نگاه از چشمان شما به چشمان او تصویزی سوزان است و خاطرة آن می تواند برای همیشه زنده و شعله ور باقی بماند . یک سؤال بزرگ در این جا مطرح می شود : چرا افرادی که به دنبال عشق هستند برای حاضر شدن در سرقرار این همه وقت را صرف جذاب تر کردن خود می کنند, ولی وقتی می خواهند سگ خود را به دامپزشکی ببرند این کار را نیم کنند؟ شما قبل از اولین قرار ملاقات , تأثیری را که باید روی شکار خود بگذارید, گذاشته اید . این که در اولین قرار ملاقات چه طور به نظر برسید مهم است. ولی اهمیت اولین نگاه مسلماً بیشتر خواهد بود . راهکار 46همه جا به ظاهر خود توجه کنید آقایان , این بدان معنا نیست که برای روزنامه خریدن هم کت و شلوار بپوشید. خانم ها, شما هم نیازی نیست بر ای بیرون برن سگ خود از خانه قشر ضخیمی از ریمل روی مژه های خود بمالید , بلکه منظور این است که هر وقت سر قرار ملاقات با فرد مورد نظر خود حاضر می شوید , در آراستگی لباس و ظاهر خود سعی بسیار کنید . به دنبال کسی بگردید که شبیه شما باشد منظور من به هیچ وجه این نیست که در مهمانی هاخط کشی با خود برداری و مثلاً نرمة گوش , انگشت و فاصلة میان چشمان فرد مورد نظر خود را اندازه بگیرید . ولی اجازه بدهید موقتاً جملاتی را که می خواستم دربارة دوستی , عشق و تفاوت به شما بگویم کنار بگذارم و مسئله ای را که از نظر علمی به اثبات رسیده مطرح کنم : اگر با کسی که شبیه شماست طرح دوستی بریزید, احتمال این که عاشق شما شود چهار برابر افزایش می یابد . راهکار 47به دنبال کسی بگردید که شبیه شما باشد اگر جداً می خواهید کسی عاشق شما شود , به دنبال کسی باشید که شبیه شماست . از جای خود بلند شویدحالا به جنبة عملی مسئله می پردازیم . چه طور می خواهید عشق رادر رگ های کسی جاری کنید که هیچ شباهتی به شما ندارد؟ خب , ممکن است مضحک به نظر برسد ولی باید بگویم که : « باید با او قرار ملاقات بگذارید» قبل از خواندن ادامة مطلب , فهرستی از پنج کار یا فعالیت بیرون از خانه را که واقعاً از انجام آنها لذت می برید, تهیه کنید . منظور از بیرون از خانه , خارج از خانة خودتان است ,ولی می تواند در محیط سرپوشیدة دیگری مثل سالن اسکواش یا سخنرانی باشد . حالا خود را متعهد کنید که هفته ای یکبار و به تنهای به جایی بروید که  افراد همفکر و همسیلقة شما در آن جمع حضور داشته باشند . اگر واقعاً به دنبال یافتن عشق در مکان مناسبی هستید , هفته ای دوبار این کار را انجام دهید . راهکار 48هفته ای یکبار به تعهدتان عمل کنید برای این که بتوانید فرد مناسبی را پیدا کنید هفته ای یکبار به جلسات یا مسابقات مورد علاقة خود بروید . و این فقط در صورتی است که در این باره تردید داشته باشید . اگر واقعاً در یافتن عشق جدی هستید , هفته ای دو بار به این گونه جلسات بروید .    راهکار 49 جلب نظر مبتکرانهعشق را به حال خود رها نکنید . اگر می دانید که شخص مورد نظرتان کیست , پیشاپیش با جمع آوری اطلاعاتی دربارة مسائل مورد علاقة او , خود را در موقعیت برتر قرار دهید . راهکار 50 در اولین ملاقات خود دلهره و هیجان ایجاد کنید وقتی می خواهید برای اولین بار با فرد مورد نظر خود قرار ملاقات بگذارید , سعی کنید بفهمید چه چیزهایی او را هیجان زده می کند. بعد برنامه ای بریزید که احساسات او را تحریک کنید. این کار مهارت زیادی نمی خواهد , تنها کمی هیجان می تواند بسیار محرک , واقع شود. می توانید برنامه ریزی کنید که به اسب سواری یا موج سواری بروید . اگر این نوع فعالیت های بدنی باعث خستگی شما می شود می توانید فیلیم مهیج یال ترسناک یا به یک کنسرت مشهور بروید . البته بعد از آن می توانید برای شام خوردن بیرون بروید و دربارة تجربة هیجان انیگزی که با هم داشتید گفت و گو کنید . سعی کنید اولین قرار ملاقات تان تجربه ای پر شور باشد و مطمئن باشید که فر مرد نظرتان نیز در برابر , احساساتی پر هیجان و آتشین را به شما منتقل خواهد کرد!کمی اغراق می تواند بسیار محرک باشد آقایان محترم , فکر نکنید که کمی اغراق در تعریف از فرد مورد نظرتان یا استفاده از حملات رمانتیکم و شاعرانه فقط به نفع طرف مقابل است . زنان معمولاً نمی توانند در برابر مردانی که در چنین هنری مهارت دارند , مقاومت کنند. فکر می کنید چرا مردان ایتالیایی مشهورند؟ ساده است . چون می دانند چگونه اززن مورد نظر خود تعریف کنند . آنها می دانند که استفاده از کمی شعر و ادبیات در جملات شان چه تأثیر عمیقی بر جای می گذارد . راهکار 51 کمی اغراق , می تواند بسیار محرک باشد فیلمهای ایتالیایی تماشا کنید. رمان های زنانه بخوانید . شعرهای انگلیسی را مطالعه کنید … « چه طور میتوانم عشقم را به تو ثابت کنم؟ بگذار راه های آن را برایت بشمارم …»« عشق من مثل یک گل سرخ , قرمز و آتشین است …» حالا می دانید چه باید بکنید . اگر می خواهید از زیبایی دوست خود تعریف کنید یا به همسر خود که 50 سال است با او زندگی مشرتک دارید بگویی دوستش دارید, از کلماتی استفاده کنید که در شعرها و ترانه ها به کار می روند . احساسات خود را غزل گونه ابراز کنید . اگر نتیجة آن حتی مضحک هم به نظر رسد مهم نیست , او قدر تلاش شما را میداند . آتش عشق را گرم نگاه دارید عشق جاده ای دو طرف است و اگر محبت شما نسبت به فرد مورد علاقه تان کم رنگ شود , به سختی می توانید او را در کنار خود نگاه دارید . در این جا به گردی اشاره می کنیم که با استفاده از آن می توانید عشق و علاقة خود را به فرد مورد نظرتان حفظ کنید , چون او هم مطابق میل شما رفتار خواهد کرد . به او بگویید چه چیزهایی را دوست دارید, بعد با تحسین و قدردانی , او را تشویق کنید که همان طور باشد که شما می خواهید , و باز هم تحسین و قدردانی را فراموش نکنید . مثلاً به او بگویید:« خطی که موقع خندیدن بر بینی ات نقش می بندد دوست دارم . » یا بگویید:« چه باور کنی و چه نکنی , یکی از چیزهایی که در مورد تو دوست دارم هنگامی است که پیشنهاد می کندی ظرف ها را بشویی . »بگویید:« من نیروی تو را در برابر مشکلات تحسین می کنم . » راهکار 52 آتش عشق را گرم نگاه دارید برای این که عاشق بمانید و در نتیجه فرد مورد نظرتان هم عاشق شما باقی بماند,: او را به آنچه در وجودش دوست دارید و می پسندید ترغیب کنید . به چیزهای کوچک یا بی اهمیتی که دربارة او دوست دارید فکر کنید . بعد در لحظاتی دور از انتظار , دربارة آنها با او صحبت کنید. او نمی تواند فکر شما را بخواند . تنها گفتن « دوستت دارم » کافی نیست , باید علت آن را هم به او بگویید . تیر عشق خود را با نکاتی از این کتاب یاد گرفتید آغشته کنید . ولی در حالی که شکار خود را هدف گرفته اید , ذوق هنری , خلاقیت و جادوی عشق را هم فراموش نکنید . با مطالعه و تمرین شگردهای این کتاب کاری کنید که فر مورد نظرتان عاشق شما شود . ولی وقتی زمان آن فرا رسید, خود را وقف آن کنید . به ندای قلب تان گوش بسپارید و به آن عمل کنید . مطالعات ، تجربه ها و تمرین های ضروری برای تدریس ، سخنرانی ، گویندگی ، گفتگو ، مناظره ،مجریگری ، مباحثه ، مذاکره و مصاحبه استخدامی و رسانه ای .۳۹ – تمرین ساده گویی ، صراحت بیان و پرهیز از کلی گویی۵یکی از راه های جذب مردم ساده گویی است .خداوند متعال برای توجه مردم به حقایق قرآن آن را به زبان رسول گرامیش علیهم السلام ساده نمود؛(فانما یسرناه بلسانک لعلهم یتذکرون )((ما قرآن را به زبان تو ای رسول آسان کردیم ، امید است که مردم ، حقایق آن را متذکر شوند . ))این آیه چهار بار در سوره قمر تکرار شده است : (و لقد یسرنا القرآن للذکر فهل من مدکر)((و قرآن را برای پند گرفتن آسان نمودیم ، آیا پند گیرنده ای هست ؟ . ))بسیار روشن است که استفاده از کلمات سنگین و جملات پیچیده از تاءثیر آن می کاهد زیرا بسیاری از مردم با اینگونه کلمات بیگانه اند . سخن گفتن به زبان مردم و با سادگی کامل رمز موفقیت رهبران الهی در جذب آنان به سوی دین خدا بوده است که مصداق روشن آن در عصر کنونی امام خمینی قدس سره بودند . ایشان که با سخنان ساده و پر محتوای خود قلب میلیون ها انسان را شیفته خود ساختند . و این درسی بود که آن بزرگوار از جد والا مقامشان رسول گرامی علیهم السلام گرفته بودند که خدای بزرگ در حق او می فرماید : (وما علی الرسول الا البلاغ المبین )((وظیفه پیامبر تبلیغ روشن است . ))امام صادق علیه السلام فرمود : برای عالم هشت آفت است که یکی از آنها ((والتکلف فی تزیین الکلام بزواید الالفاظ)) است یعنی برای زیبا نمودن کلام ، با استفاده از الفاظ زاید ، خود و دیگران را به زحمت بیندازد . البته باید توجه داشت که ساده گویی غیر از سست گویی و بی محتوا سخن گفتن است . مبلغ باید از خدای خود بخواهد گره از زبانش بگشاید و او را بر ساده گویی توانا سازد . همانند حضرت موسی علیه السلام که در آغاز تبلیغ ، چنین از خدا در خواست نمود؛(رب اشرح لی صدری و یسرلی امری و احلل عقده من لسانی یفقهوا قولی )((خدایا! سینه ام را وسعت ده (تحملم را زیاد کن ) و کارم را آسان ساز و گره از زبانم بگشای تا مردم سخنم را بفهمند . ))

مطالعات ، تجربه ها و تمرین های ضروری برای تدریس ، سخنرانی ، گویندگی ، گفتگو ، مناظره ،مجریگری ، مباحثه ، مذاکره و مصاحبه استخدامی و رسانه ای .

۳۹ – تمرین ساده گویی ، صراحت بیان و پرهیز از کلی گویی

۵

یکی از راه های جذب مردم ساده گویی است .

خداوند متعال برای توجه مردم به حقایق قرآن آن را به زبان رسول گرامیش علیهم السلام ساده نمود؛(فانما یسرناه بلسانک لعلهم یتذکرون )((ما قرآن را به زبان تو ای رسول آسان کردیم ، امید است که مردم ، حقایق آن را متذکر شوند . ))این آیه چهار بار در سوره قمر تکرار شده است : (و لقد یسرنا القرآن للذکر فهل من مدکر)((و قرآن را برای پند گرفتن آسان نمودیم ، آیا پند گیرنده ای هست ؟ . ))بسیار روشن است که استفاده از کلمات سنگین و جملات پیچیده از تاءثیر آن می کاهد زیرا بسیاری از مردم با اینگونه کلمات بیگانه اند . سخن گفتن به زبان مردم و با سادگی کامل رمز موفقیت رهبران الهی در جذب آنان به سوی دین خدا بوده است که مصداق روشن آن در عصر کنونی امام خمینی قدس سره بودند . ایشان که با سخنان ساده و پر محتوای خود قلب میلیون ها انسان را شیفته خود ساختند . و این درسی بود که آن بزرگوار از جد والا مقامشان رسول گرامی علیهم السلام گرفته بودند که خدای بزرگ در حق او می فرماید : (وما علی الرسول الا البلاغ المبین )((وظیفه پیامبر تبلیغ روشن است . ))امام صادق علیه السلام فرمود : برای عالم هشت آفت است که یکی از آنها ((والتکلف فی تزیین الکلام بزواید الالفاظ)) است یعنی برای زیبا نمودن کلام ، با استفاده از الفاظ زاید ، خود و دیگران را به زحمت بیندازد . البته باید توجه داشت که ساده گویی غیر از سست گویی و بی محتوا سخن گفتن است . مبلغ باید از خدای خود بخواهد گره از زبانش بگشاید و او را بر ساده گویی توانا سازد . همانند حضرت موسی علیه السلام که در آغاز تبلیغ ، چنین از خدا در خواست نمود؛(رب اشرح لی صدری و یسرلی امری و احلل عقده من لسانی یفقهوا قولی )((خدایا! سینه ام را وسعت ده (تحملم را زیاد کن ) و کارم را آسان ساز و گره از زبانم بگشای تا مردم سخنم را بفهمند . ))

راه های جلب توجه دیگران به خود

Welcome, Login to your account.

1
 × 
دو
 = 

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

Recover your password.

A password will be e-mailed to you.

دانشگاه زندگی – آموزش سخنرانی،فن بیان،سخنوری

راه های جلب توجه دیگران به خود

زمانی که صحبت می کنید کسی به حرف شما گوش می دهد؟ چه احساسی هنگام صحبت کردن با دیگران دارید؟ آیا حس می کنید دیگران منتظر تمام شدن صحبت های شما هستند تا زودتر از دست شما خلاص شوند؟ همان طور که می دانید ما روزانه با افراد زیادی سر وکار داریم. بی توجه به بودن به آدم های اطراف برای ما چندان فایده ای ندارد. بالاخره روزی می آید که ناچار به تعامل با آن ها می شویم و نیاز داریم از آن ها و تجربیاتشان استفاده کنید. اگر چه گاهی باعث بی توجهی طرف مقابل نسبت به شما خود او می باشد اما بد نیست ما هم در شیوه سخن گفتن یا فن بیان خود تجدید نظر کنیم؛ چرا که جلب توجه دیگران با استفاده از فن بیان از نتایج بدیهی این مهارت گسترده می باشد.

اگر یک دانشجو هستید و می خواهید در ارائه، کنفرانس و پایان نامه خود چذاب تر عمل کنید و از خستگی و یکنواختی جو بکاهید، اگر یک سخنران هستید و می خواهید توجه دیگران را به سمت صحبت های خود جلب کنید، اگر در محیط کار خود نیاز به ارتباط گیری با مدیر دارید یا می خواهید از ترفند های افزایش حقوق با فن بیان استفاده کنید اما طرز بیانتان چندان دلچسب نیست توصیه می کنیم با درس امروز دانشگاه زندگی همراه باشید. در درس امروز تکنیک های جلب توجه دیگران با استفاده از فن بیان را فرا می گیرید.

پیش از این که با تکنیک های جلب توجه دیگران با استفاده از فن بیان آشنا شوید ابتدا مشکلات و چالش های خود را دربرقراری ارتباط با دیگران ارزیابی کنید. برخی از مشکلاتی که افراد در برقراری ارتباط با دیگران دارند و نمی توانند توجه دیگران را نسبت به خود جلب کنند عبارتند از:

 

اگر شما هم با این مشکلات درگیر هستید به یاد داشته باشید که بخشی از این چالش ها برای هر فردی تا حد خاصی طبیعی است؛ چرا که ما در جامعه مدرن، ماشینی و تا حد زیادی افسرده زندگی می کنیم و مردم تمایل به عجله و تمام کردن کارهایشان دارند. اما اگر احساس می کنید این موارد تا حد زیادی موجب رنجش خاطر شما شده است از تکنیک های جلب توجه دیگران با استفاده از فن بیان غافل نشوید.

برخی از دانشمندان معتقدند بیش ترین  مسافت در طول سفرهایی که هر انسان در طول زندگی خود می گذراند مسافت 18 اینچی مغز و قلب او می باشد. به دلیل ناتوانی اغلب مردم در گذراندن این سفر افراد تمایل دارند به شیوه های مختلف خود را نمایان کنند تا در نظر دیگران بد جلوه نکنند. به بیانی دیگر شاید ریشه مشکلات در تلاش های انسان ها برای جلب توجه و تحت تاثیر قرار دادن دیگران جهت جلب احترام می باشد.

 

شاید شما هم دیده باشید که وقتی یک خبر ناگهانی به شما می رسد چه قدر ممکن است شوکه شوید یا از ارتباط با طرف مقابل امتناع ورزید. یا این که دیدگاه خوبی نسبت به چنین افرادی نداشته باشید. توصیه ما این است که ابتدا از اصل ارتباط گیری برای جلب توجه دیگران استفاده کنید. پیش نیاز شما برای این که منظورتان را به خوبی به طرف مقابل برسانید برقراری ارتباط عاطفی پیش از ارتباط کلامی می باشد.

نگران نباشید! منظور از ارتباط گیری به هیچ وجه به اشتراک گذاری اسرار و مسائل شخصی نیست؛ بلکه تنها توصیه می کنیم از حس شوخ طبعی، آرامس خاطر، فروتنی و تواضعتان به خوبی بهره مند شوید.

 

در سال 1956 جورج میلر، روانشانس معروف، کتابی درباره حافظه انسان ها نوشت. او در نطق خود اعلام کرد که حافظه انسان ها 7 واحد محدود و منحصر به فرد دارد و ظرفیت نگهداری اطلاعات در همین 7 واحد خلاصه می شود. در علم فن بیان هم از همین نظق الهام گرفته شد و ظرفیت انسان ها را به یک نردبان 7 پله های تشبیه کردند. پله های این نردبان همین مسیر ناهمواری است که برای جلب توجه دیگران با استفاده از فن بیان باید طی شود. زمانی که انسان به پله هفتم رسید تازه تلاش های اصلی شروع خواهد شد و باید برای حفظ جایگاه خود در راس این پله ها تلاش کند!

 

از آن جایی که حافظه افراد محدود است، صبر آن ها نیز برای شنیدن حرف های شما حد و مرز خاصی دارد. اگر بخواهیم خیلی استاندارد و علمی بحث کنیم بهتر است منظور اصلی و هدف شما در 7 کلمه ساده خلاصه شود تا قابل درک باشد.

اگر به شبکه های اجتماعی هم نگاهی بیندازید می بینید که اصولا پست هایی جذاب تر هستند که کوتاه تر باشند. ما به دنبال مطالبی می رویم که خلاصه تر باشد و شاید به همین دلیل است که خیلی اهل کتاب خواندن نیستیم. اما لااقل می توانیم از این تمایل خود در جلب توجه دیگران با استفاده از فن بیان و نهایت قانع کردن انسان ها در اطرافمان استفاده کنیم!

 

هیچ چیز بهتر از روایت یک داستان قانع کننده در طول صحبت کردن نیست! هر داستان خوب عناصر خاص خود را دارد. اگر قرار است برای جلب توجه دیگران یک نویسنده باشید ابتدا لازم است که معضل خود را به نحوی بیان کنید که در بیان اول دیگران با شما همدردی کنند. روش های قانع کردن دیگران گسترده هستند. برخی با بیان موقعیت و شرایط به نتیجه می رسند و برخی با تغییر داستان و اغراق در جملات!

به نحوی با دیگران ارتباط برقرار کنید که شرایط شما موجب جلب توجه آن ها شود. اگر می خواهید یک داستان نگران کننده را با ارشد خود در میان بگذارید حالات چهره و زبان بدن در فن بیان را فراموش نکنید. از هر چیزی که اطراف شما وجود دارد استفاده کنید و سعی کنید خود را در همان موقعیتی که هستید برای دیگران توصیف کنید.

 

شما به عنوان یک سخنگو فقط نمی توانید با سخنان خود به آگاهی افراد بیافزایید؛ بلکه می توانید فرمانروایی کنید! منظور از فرمانروایی به دیگران تذکر دادن برای توجه به شما نیست. شما با مهارت خود باید کاری کنید که دیگران نتوانند حضور شما را در جمع نادیده بگیرند. این سبک از فن بیان یک نوع فرماندهی است؛ نه رفتار خشونت بار یا تحکم آمیز!

اگر به دنبال جلب توجه دیگران با استفاده از فن بیان هستید باید فرمانروا باشید؛ اما در عین حال باید حس خشونت خود را نیز کنار بگذارید.

 

به طور کلی 3 نوع واکنش می تواند در هر جمع توسط افراد دیده شود: واکنش فعال، واکنش منفعلی و واکنش پرخاشگرانه. اگر قرار است جلب توجه کنید باید فقط واکنش فعال داشته باشید. به علاوه در انتخاب کلمات نیز دقت کنید. قدرت کلمات را نادیده نگیرید! اگر به جای کلمه تمایل از واژه تنفر استفاده کنید می توانید تحول منفی را در برخورد دیگران با خودتان را مشاهده کنید.

توجه همه جانبه به نکات زیر به شما کمک می کند تا در محیط های مختلف حضور بهتری در جمع داشته باشید.

مقاله قبلی

استراتژی های مشتری مداری با فن بیان که هر کسی باید بداند

مقاله بعدی

اشتباهات خطرناک در فن بیان که باعث رویگرداندن دیگران از شما می شوند

با روش های جذب مخاطب ، توجه از دست رفته آن‌ها را برگردانید

“اثر نورپردازی” پدیده‌ای در فن بیان و سخنرانی

4 مرحله اصلی تا تسلط بر مهارت‌های سخنرانی

تفکر انتقادی

Your email address will not be published.

راه های جلب توجه دیگران به خود

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

 + 
دو
 = 
5

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

سایت دانشگاه زندگی در تلاش است تا در زمینه روانشناسی خانواده، حقوق خانواده و فن‌بیان آموزش‌های کاربردی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.

تلفن همراه: 09128114868

تلفن ثابت: 44635830-021

دانشگاه زندگی در زمینه مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده خدمات بهینه ای را به شما همراهان عزیز عرضه می کند.

Welcome, Login to your account.

1
 × 
دو
 = 

.hide-if-no-js {
display: none !important;
}

Recover your password.

A password will be e-mailed to you.

همه‌ی انسانها نیاز دارند که در یک یا چند زمینه احساس قدرت و مهارت کنند و با این قدرت شناخته شوند، اما گاهی پیش می‌آید که مهارتی در کار نیست و فرد برای جبران این نیاز از روش‌های متفاوتی برای تایید و توجه‌طلبی و ارضاء این نیاز استفاده می‌کنند.

حتماً در جمع اقوام و دوستان با کسانی برخورد کرده‌اید که پیوسته مخالف جمع هستند و بر آن اصرار می‌ورزند و دست آخر هم احتمالاً با دلخوری و کدورت می‌پذیرند که تابع باشند. بله درست متوجه شده‌اید این افراد به این وسیله توجه می‌گیرند. مخالفت کردن مهارتی نمی‌خواهد فقط کمی کج خلقی لازم دارد ولی در عین حال کلی توجه به جیب می‌زنند.

این افراد تلاش بیشتری برای گرفتن توجه به خرج می‌دهند، آنها سعی می‌کنند در جمع مطیع‌ترین فرد و به اصطلاح امروزی “ماله‌کِش‌ترین” افراد در گروه‌ها هستند، تلاش می‌کنند برای همه کوتاه بیایند و همه را با هم خوب کنند. از حق خود به نفع همه می‌گذرند و نظر و ایده خود را فدای همه می‌کنند تا این برچسب نصیب آنها شود که او خیلی مهربان است، او خیلی دلسوز است، او واقعاً انسان بزرگی‌ست!

اینگونه افراد شبیه مخالفت‌ورزها هستند اما آنها هم تلاش بیشتری می‌کنند و آن اینست که سعی می‌کنند به عنوان یک عقل کل در جمع ظاهر شوند و با نظرات و پیشنهادات خود جمع را پیش ببرند. این افراد درست برعکس ویژگی رهبرانه عمل می‌کنند. آنها به شدت انتقادگر هستند و اغلب با انواع انتقاد و سرزنش دیگران را مجبور می‌کنند تا به اهداف خود در گروه برسند و زمانی توجه کامل و ارضاکننده بدست می‌آورند که در آخر کار از فکر خود به نتیجه مطلوب رسیده‌اند و این پیروزی برهانی برای ادامه کنترل‌گری و البته توجه‌طلبی بکار می‌برند.

اگر همیشه ما در جمع در گوشه‌ایی بشینیم و یا سکوت کنیم خلاف جهت بقیه عمل کرده‌ایم و این خود باعث ارضا نیاز به توجه است. چرا که افراد اغلب خواهان رابطه با ما خواهند شد و برای اینکه ما را وادار به مشارکت در گروه کنند اصرار خواهند کرد یا شرایط را برای ما فراهم خواهند کرد.شاید با این تعاریف شما به یاد ویژگی‌های افراد درون‌گرا یا برون‌گرا بیافتید؛ که بدون هیچ توجه‌طلبی خواهن چنین ارتباطاتی بر اساس ویژگی شخصیتی خود هستند . دقیقاً به همین دلیل در ابتدا عرض کردم که “مهارتی” وجود ندارد. چرا که همه ما لازم است مهارت‌های ارتباطی را بیاموزیم و تمرین کنیم.راه های جلب توجه دیگران به خود

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغseemorgh.com/lifestyleمنبع : salamatnews.com

.باز نشر مطالب پورتال سیمرغ تنها با ذکر نام و آدرس مجاز می باشد

 

جلب توجه یا همان احساس نیاز به توجه دیگران همواره یکی از نیاز اساسی در انسان ها بوده و هست طوری که حتی در هرم نیاز های اساسی مازلو(روانشناس)جقرار داردو انسان ها همواره تلاش میکنند تا در هر جایی توجه دیگران را به خود جلب کنند, حال این جلب توجه با مهارت و پیشرفتی است که طرف کرده یا اینکه فردی بدون مهارت است و از روش های جلب توجه متفاوتی استفاده می کند.

بسیاری از مردان تصورات احمقانه و دیوانه واری در مورد حرکات مورد علاقه زنان دارند.

اگر که تصمیم دارید زنان را جذب خود کنید، خوب است که این رفتارهای از مد افتاده و بی معنی را که خیال می‌کنید شما را تبدیل به یک مرد باجذبه می‌کنند، کنار بگذارید. چرا که دقیقا برعکس است.

این رفتارها که در اینجا می آیند را باید کنار بگذارید. اکنون در سال 2018 هستیم، نه 2000. خوب است این را به یاد داشته باشید.راه های جلب توجه دیگران به خود

 

ادای این را در بیاورید که آدم خوبی هستید

آیا می دانید که زنان چگونه می فهمند که یک مرد احتمالا چندان برایشان مناسب نیست؟ آن رفتار غیرواقعیِ او با خنده‌های توخالی بسیار و قبول کردن هر خواستۀ زن باعث می شود که مخاطب از او فاصله بگیرد.

در این تلاش برای اینکه طرف را متقاعد کنید شما نه تهدید آمیز، که مردی فوق العاده برای او هستید، در واقع دارید خودتان را کامل لو می دهید.

رفتار طبیعی هیچکس اینگونه نیست که به هر جملۀ سوالی یا حرف خصمانه‌ای بخندد تا گیجی و هیجان خود را از طرف مقابل مخفی کند. این نشانه یک مرد وحشتناک است و زنان مطمئنا از او فاصله می‌گیرند. مردی که نمی تواند کنترل رفتار و احساسات خود را داشته باشد از نظر خیلی از زنان نمره مردودی در جذابیت خواهد گرفت.

 

بی توجهی به علامت‌ها

وقتی که دو نفر چیز مشترکی را بخواهند رابطه اتفاق می افتد. هردوی آنها چیز مشترکی را می‌خواهند و بالاخره بدون بیان کردن آن، راهی پیدا می‌کنند تا به خواستۀ خود برسند. اما وقتی که این تلاش یک‌طرفه باشد و فقط شما باشید که علامت‌ها را می فرستید دیگر جواب نخواهد داد.

اگر که طرف مقابل به صدها تلاش شما در این زمینه پاسخی نمی‌دهد، بدانید که در این تله گیر افتاده اید و دارید مثل یک ویروس عمل می‌کنید. بهتر است آرام باشید و کنترل موقعیت را بدست آورید. در غیر اینصورت به زودی به خاطر نیاز زیادی خود طرف مقابل را دور خواهید کرد.

 

بیش از حد هیکلی بودن

داشتن بدنی آماده از نظر فیزیکی و بدست آوردن مزیت‌هایی که همراه آن می آیند مشکلی ندارد. اما آنقدر بزرگ شدن که عبور از درهای معمولی یک اتاق برای شما دشوار شود کار هوشمندانه‌ای نیست. بزارید شفاف صحبت کنیم: اکثریت زنان فکر نمی‌کنند که “تکان خوردن پروتئین انسانی” چیز جذابی است.

بیشتر مرد‌ها با مخلوطی از عدم اعتماد به نفس و یک باور احمقانه به چیزی که رسانه‌های عمومی به آنها می‌گویند راه رسیدن به جذابیت است، فکر می‌کنند و خود را در یک مسیر بیهوده قرار می‌دهند.

 

کم بودن اعتماد به نفس

این راه شاید زمانی بسیار جا افتاده بوده و می شده با استفاده از آن دل یک دختر را به دست آورد. اما اکنون دیگر کاری قدیمی و بی ارزش است و بهتر است از آن دست بردارید. دلیلی ندارد که بخواهید اعتماد به نفس طرف مقابل را پائین آورید و با این کار بخواهید او را به سمت خود بکشانید. این کار غیر اخلاقی و سبک است. به علاوه اکنون دیگر دخترها اعتماد به نفس بیشتری دارند.

 

دعوایی بودن

یکبار صحبت دو مرد را شنیدم که با چند تا دختر بیرون بودند. یکی از آنها به دیگری گفت “ببین، بیا تظاهر به دعوا کنیم، دختر‌ها از این خوششان می آید.” کتک کاری شروع شد و آنها گلاویز روی زمین غلت می‌خوردند تا دعوایشان طبیعی به نظر آید، و دختر‌ها هم آنقدر خجالت زده بودند که گویا ترجیح می دادند بمیرند. این واقعیت احساس زن‌ها در مورد دعوا کردن مرد‌ها است. آنها خجالت زده می شوند، برخلاف تصور مردها که فکر می‌کنند دعوا کردن نشانۀ مردانگی و قدرت داشتن است.

 

آزار دادن فروشندگان جذاب

کسی نمی‌خواهد که این را آشکارا بگوید، اما زن مورد نظر احتمالا علاوه بر قابلیت‌ها و تجارب خود، به دلیل ظاهر جذابش هم بوده که استخدام شده است و احتمالا همین الان هم با شخص دیگری است. مطمئنا او در مورد شما نمی تواند کار دیگری جز لبخند زدن انجام دهد. چرا که سر کار است. بهتر است بیخیال شوید و در هر فروشگاهی فکر نکنید که فروشنده عاشق شما شده است و باید شما هم کاری بکنید.

 

اینکه به یک دخترِ تصادفی بگویید که زیباست

به تازگی یکی از فروشندگان زنی که برای ما کار می‌کرد، وقتی که پای پیاده بود توسط مردی که تابحال ندیده بود تحت تعقیب قرار می‌گیرد. مرد به شانۀ او زده و گفته “شما زیباترین دختری هستید که تابحال دیده ام”. با اینحال این زندگی واقعی است و با فیلم‌ها فرق دارد. فروشندۀ ما در جواب گفته “آه، متشکرم” و دور شده است. وقتی که فرد مورد نظر شما را نمی شناسد، تعقیب او باعث ایجاد احساس نا امنی می شود. پس حتی اگر در نگاه اول عاشق شخصی شده اید سعی کنید بدون پیش زمینه آشنایی، علاقه خود را مطرح نکنید.

زیبایی دختران به خودشان مربوط است، مخصوصاً دختری که مطلقاً او را نمیشناسید و غریبه است.

 

شوالیۀ سوار بر اسب سفید بودن

فیسبوک مکان مناسبی برای این کار است. اینکه دیوانه وار برای دفاع از یک زن به میان مکالمه ای بپرید که در مورد آن هیچ ایده ای ندارید. این کارِ احمقانه ای است. از خود بپرسید که واقعا چرا دارید این کار را می‌کنید.

جواب احتمالا بسیار بدتر از آن چیزی است که صفحه شخصی شما نشان می دهد: شما در تلاشید تا با سو استفاده از یک موقعیت بد بتوانید دختر مورد نظر خود را جذب کنید.

مشکل اینجاست که زن‌ها هم آدم هستند و آدم جایز الخطا است. همیشه شما از طرف حق دفاع نخواهید کرد و حتی اگر هم اینطور باشد… شما اصلا چه اهمیتی دارید؟

 

دادزدن از داخل ماشین

بله، عادت قدیمی داد زدن وقتی که با ماشین خود از کنار یک دختر رد می شوید. این کار یک برد قطعی قلمداد می شود. اما در واقعیت، در صفر درصد از مواقع این کار تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

 

راه های جلب توجه دیگران به خود

سوت زدن

این صدا را در آوردن می بایست تمام شود. هیچوقت، در تاریخ بشریت، این صدا کمکی به روابط بشریت نکرده است. با اینحال هنوز هم بعضی مردان با امید‌های واهی به این کار ادامه می دهند. سوت زدن تصویری از شما را نشان می دهد که فکر نمی‌کنم بخواهید داشته باشید: تلاش نا امیدانۀ یک چشم هیز که هیچ ایده ای در مورد هیچ چیز ندارد.

عشق علاوه بر اینکه کاملا قلبی و احساسی است، دلیل منطقی نیز می طلبد. برای عاشق بودن علاوه بر خوب بودن، باید درک بالایی هم داشته باشید تا نیازهای معشوق را تشخیص دهید و در زمان مناسب به آنها رسیدگی کنید. عشق مراقبت می خواهد. اما هستند کارهای ساده ای که باعث ایجاد علاقه در دل طرف مقابل می شوند.

 

 

 

1. هرگز به مردان بیش از آنچه آنها به شما توجه می کنند، توجه نکنید

برای اینکه بتوانید عشق و محبت یک مرد را برای همیشه برای خود داشته باشید مستلزم این است که شما هم از او عشق دریافت کنید. بسیاری از زنان تصور می کنند هر چه بیشتر به یک مرد توجه کنند و نیازهای کوچک و بزرگ او را برآورده کنند، بیشتر در دل او جای خواهند داشت.

از آنجا که این کار را بیشتر جامعه زنان در دنیا انجام می دهند، زنان تصور می کنند این مسیر درست است و تخت‌گاز به سمت انتهایی که نمی دانند چیست می تازند. اما هر چه بیشتر در عمق این روش می روند، بیشتر آسیب‌پذیر می شوند و کمتر عشق دریافت می کنند.

مردها وقتی بیشتر از آنچه به شما می دهند از شما دریافت کنند، دلزده می شوند. خاموش می شوند و ممکن است روش رفتاری خود را تغییر دهند. هنگامی که یک مرد دایما با حجم زیادی توجه، نگرانی، کادو، علاقه، قربان‌صدقه، آماده بودن غذا و تمیز بودن خانه و …. مواجه می شود احساسش به شما عوض خواهد شد. او شما را همچون مادری می بیند که دایما مراقب فرزند خود است تا چیزی کم نداشته باشد. این همه توجه و زحمتی که شما می کشید هرگز به چشمش نخواهد آمد و نمی تواند برای آنها به شما عشق بیشتری بدهد.

برخلاف تصور زنان، توجهات بیش از اندازه نه تنها باعث افزایش علاقه مردان به زنان نمی شود که درست برعکس، احساسات عاشقانه آنها را از بین می برد. مردها به واسطه قوی تر دانستن خود بیشتر دوست دارند دهنده باشند تا گیرنده. آنها می خواهند آنها باشند که نیازهای زن را تامین می کنند. وقتی زن همه کار را انجام دهد، مردها نقش خود را بسیار کمرنگ می بینند و تصور می کنند آن جذبه مردانه را ندارند و این باعث می شود تا زنی که این حس را در آنها به وجود آورده است را دوست نداشته باشند.

 

2. اگر هنوز با هم ازدواج نکرده اید، به او خیلی اختیار ندهید

بیشتر زنان وقتی وارد رابطه با مرد دلخواه خود می شوند، همه فکر و احساس خود را برای او سرمایه گذاری می کنند. همین باعث می شود تا هیچ گاه متوجه نشوند رابطه کنونی آنها در چه شرایطی قرار دارد و قرار است به کجا برسد. هر چه بیشتر در مورد رابطه خود با مردتان حرف بزنید، او را بیشتر از خود دور خواهید کرد.

اگر این طور به رابطه نگاه کنید، راحت تر می توانید برای انتخاب گزینه های مختلف ذهن خود را باز بگذارید. به جای اینکه مرد خود را تهدید کنید یا با او اتمام‌حجت کنید که حتما این رابطه را به سرانجام برساند وگرنه شما به خواستگارتان جواب مثبت می دهید، چشمان خود را باز کنید تا مردان دیگر را نیز ببینید.

ملاقات کردن با مردهای دیگر که طالب ازدواج با چشم هستند نه تنها بد نیست که برای آینده شما بهتر هم هست. می توانید از میان انسان های مختلف، فردی را انتخاب کنید که وافعا ارزشش را دارد. خود را به یک مرد و یک رابطه محدود نکنید تا او نیز اگر نخواست تعهدی را قبول کند، شما سرخورده شوید.

 

3. برای او غذا درست نکنید، برایش کادو نخرید و هزینه رستوران و تفریحات را پرداخت نکنید

بله، این کار به نظر بسیار غیرمنصفانه است اما کسی که هزینه رستوران و … را پرداخت می کند باید میان دوستی و وقت گذرانی با یک دوست معمولی و قرار گذاشتن با یک زن را فرق بگذارد. اگر مرد از اینکه همیشه هزینه ها را او پرداخت می کند به شما شکایت کرد، به او بگویید برایتان مهم نیست او خرج های سنگین انجام دهد، شما فقط دوست دارید در کنار او باشید و می توان این با هم بودن را بدون هزینه پول هم انجام داد. به طور مثال، با هم در خیابان یا فضای سبز قدم بزنید، به کتابخانه بروید، پیک نیک بروید و … کارهای زیادی وجود دارند که با صرف کمترین هزینه می توان لحظه های شادی را رقم زد.

اما مراقب باشید برای مثلا پیک نیک رفتن شما غذایی درست نکنید. از بیرون یک خوراکی ساده و ارزان بگیرید و در کنار هم در پارک آن را میل کنید و از بودن در کنار هم لذت ببرید. اگر بی جهت به یک مرد هدیه بدهید در واقع همه توجه و انرژی خود را برای او صرف کرده اید. این معنای خوبی ندارد. در این حالت بیش از اندازه توجه نشان داده اید. این از حس های مردانه ای است که در وجود زنان است هست. این مساله برخلاف تصور شما اصلا برای یک مرد جالب نیست.

 

در ادامه شمارا با اشتباهات رایج تر در جلب توجه آشنا میکنیم

1-مخالفت‌ورزی: حتماً در جمع اقوام و دوستان با کسانی برخورد کرده‌اید که پیوسته مخالف جمع هستند و بر آن اصرار می‌ورزند و دست آخر هم احتمالاً با دلخوری و کدورت می‌پذیرند که تابع باشند. بله درست متوجه شده‌اید این افراد به این وسیله توجه می‌گیرند. مخالفت کردن مهارتی نمی‌خواهد فقط کمی کج خلقی لازم دارد ولی در عین حال کلی توجه به جیب می‌زنند.

۲- مهرورزی فراوان: این افراد تلاش بیشتری برای گرفتن توجه به خرج می‌دهند، آنها سعی می‌کنند در جمع مطیع‌ترین فرد و به اصطلاح امروزی “ماله‌کِش‌ترین” افراد در گروه‌ها هستند، تلاش می‌کنند برای همه کوتاه بیایند و همه را با هن خوب کنند. از حق خود به نفع همه می‌گذرند و نظر و ایده خود را فدای همه می‌کنند تا این برچسب نصیب آنها شود که او خیلی مهربان است، او خیلی دلسوز است، او واقعاً انسان بزرگی‌ست!

۳- انتقادگری و کنترل‌گری: اینگونه افراد شبیه مخالفت‌ورزها هستند اما آنها هم تلاش بیشتری می‌کنند و آن اینست که سعی می‌کنند به عنوان یک عقل کل در جمع ظاهر شوند و با نظرات و پیشنهادات خود جمع را پیش ببرند. این افراد درست برعکس ویژگی رهبرانه عمل می‌کنند. آنها به شدت انتقادگر هستند و اغلب با انواع انتقاد و سرزنش دیگران را مجبور می‌کنند تا به اهداف خود در گروه برسند و زمانی توجه کامل و ارضاکننده بدست می‌آورند که در آخر کار از فکر خود به نتیجه مطلوب رسیده‌اند و این پیروزی برهانی برای ادامه کنترل‌گری و البته توجه‌طلبی بکار می‌برند.

۴- انزواطلبی و کناره‌گیری: اگر همیشه ما در جمع در گوشه‌ایی بشینیم و یا سکوت کنیم خلاف جهت بقیه عمل کرده‌ایم و این خود باعث ارضا نیاز به توجه است. چرا که افراد اغلب خواهان رابطه با ما خواهند شد و برای اینکه ما را وادار به مشارکت در گروه کنند اصرار خواهند کرد یا شرایط را برای ما فراهم خواهند کرد.

شاید با این تعاریف شما به یاد ویژگی‌های افراد درون‌گرا یا برون‌گرا بیافتید؛ که بدون هیچ توجه‌طلبی خواهن چنین ارتباطاتی بر اساس ویژگی شخصیتی خود هستند . دقیقاً به همین دلیل در ابتدا عرض کردم که “مهارتی” وجود ندارد. چرا که همه ما لازم است مهارت‌های ارتباطی را بیاموزیم و تمرین کنیم.

روانشناسی

یکی از راه های جلب توجه اشتباه که برخی انجام می دهند محبت فراوان به دیگران است که تجربه نشان داده است که محبت بیش از اندازه افراد را از شما دور می کند.

احساس نیاز به توجه دیگران همواره در طول تاریخ یک نیاز اساسی در انسان ها بوده و هست و انسان ها همواره تلاش میکنند تا در هر جایی توجه دیگران را به خود جلب کنند, حال این جلب توجه با مهارت و پیشرفتی است که طرف کرده یا اینکه فردی بدون مهارت است و از روش های جلب توجه متفاوتی استفاده می کند.

با همه تغییرات موجود، هنوز نظربازی و نگاه های اولیه ای که بین افراد رد و بدل می شود از مهمترین مراحل آشنایی اولیه هستند. بسیاری از دلایل جذب ناخوداگاه هر کدام مان به یک نفز دیگر نیز از طریق اطلاعاتی است که تلاقی نگاه‌ها فراهم می کند. اجازه دهید ۸ مورد آن را که در ملاقات بسیار تصادفی در هر محلی ممکن است به وقوع بپیوندد شرح دهیم.

 

۱ – خموده و و درخود تنیده نباشید

دکتر Joel Wade استاد روانشناسی دانشگاهی در امریکا می گوید احساسی که حرکات و حالت های بدن تان بروز می دهد در آشنایی اولیه خیلی مهم است. طرز نشستن و ایستادن از جمله آنها است. مثلا سعی کنید در حین نشستن، یک دست تان را روی صندلی کناری تان بگذارید. یا اگر کنار سکو یا میز هستید سعی کنید دست های تان از هم فاصله داشته باشد.

در حالت ایستاده نیز پاهای تان هر چه کمتر به هم چسبیده باشد بهتر است. سعی کنید حتی آرنج های تان نیز از بدن تان فاصله داشته باشد. همه این حالت ها هم تصویر بزرگتری از شما ارائه می دهد و هم حس تسلط شما بر محیط اطراف را به طور غریزی خاطرنشان می کند. در خود تنیده شدن علامت نوعی ضعف است و در حس اولیه، برای زنان جذاب نیست.

لبخند و خنده برای جلب توجه

۲ – صورت تان همیشه خندان نباشد

با وجود آنکه مدام به مردان توصیه می شود که از ابراز احساس شادی و غم خود کوتاهی نکنند ولی در ملاقات ها و نگاه های اولی که رد و بدل می شود بهتر است لبخند و خنده حالت دائمی و ثابت نداشته باشد. با مزه و شوخ طبع بودن بودن یک امتیاز مثبت در جذب زنان است اما خندیدن زیاد ناخودآگاه و غریزی، مترادف است با رفتار لطیف تر و شاید تاثیر اولیه قوی نداشته باشید.

 

۳ – لمس دوستان مرد

بر پشت دوست تان زدن و تماس فیزیکی بدن دوستان صمیمی ( البته در حد معقول) نشاندهنده موقعیت اجتماعی تان در جمع خودتان است. به نوعی این احساس را تبلیغ می کنید که مجاز هستید کمی به حریم شخصی دوستان نزدیک شوید. این نشانه تسلط و قدرت اجتماعی تان می تواند باشد.

 

۴ – لمس صورت خودتان

سعی کنید در فاصله هر چند دقیقه، دستی به چانه خود بکشید یا گونه های خودتان را لمس کنید. این دو نقطه از از ویژگیهای فیزیک مردانه هستند حتی اگر زیاد هم در صورت تان برجسته نباشند.

سمت پایین صورت مردان، به نوعی بازگو کننده سطح تستوسترون مردان است و تاکید بر آنها و به رخ کشیدن شان، می تواند برای زنان جذاب باشد.

 

۵ – تکرار حرکات او

سعی کنید نحوه نشستن و حالات او را بسیار نامحسوس تقلید کنید. اگر به یک طرف صندلی تکیه می دهد با لیوان نوشیدنی را طور خاصی بر می دارد یا جابجا شدن هایش روی صندلی را خیلی ظریف و هر از گاهی تکرار کنید.نی نی سایت

راه های جلب توجه دیگران به خود
راه های جلب توجه دیگران به خود

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.