جملات بزرگان در مورد سیاست

جملات بزرگان در مورد سیاست
جملات بزرگان در مورد سیاست

جملات زیبا و فلسفی درباره سیاست که در زیر آمده است تنها بخش کوچکی از تجربیات بزرگان جهان در این رابطه است. از سری مجموعه سخن بزرگان سایت طومار تلاش می شود تا این جملات زیبا در اختیار کاربران قرار بگیرند تا در فعالیت های اجتماعی خود بتوانند از این جملات استفاده مناسب داشته باشند.

جملاتی که در زیر آمده است به نقل از بزرگان جهان درباره سیاست در یک گردآوری هوشمند جمع آوری شده است و به صورت پیوسته به روز می شوند. امیدواریم با مطالعه این جملات عمیق، ادبی و فلسفی و استفاده از تجربیات افراد بتوانید گامی مثبت به سمت جلو بردارید. همچنین برای هر جمله تصویر جمله برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نیز قرار داده شده است تا بتوانید به راحتی از این جملات استفاده نمایید.

افلاطون

شهری که زمامداران آن هیچ کوششی برای کسب مقام به خرج ندهند، به ناگزیر دارای حکومت درستکار و شایسته‌ای خواهد بود.جملات بزرگان در مورد سیاست

کارل مارکس

همه چیز پول است و انسان پیش از آنکه به سیاست، علم، هنر، دین و … بپردازد؛ باید بخورد … .

فریدریش نیچه

سیاستمدار انسانها را به دو دسته تقسیم می کند: ابزار و دشمن؛ یعنی تنها یک طبقه را می شناسند و آن هم دشمن است.

افلاطون

آنجا که جویندگان زمامداری، گدایان و گرسنگان باشند که می‌خواهند از این راه کسب مال کنند، هرگز حکومت درستکار برپا نخواهد شد.

آندره موروا

برای همگان، حکومت کردن بر خانه از هر جای دیگر و هر امر دیگری دشوارتر است.

منوچهر آتشی

بنابراین شعر گلگون‌سوار من، شورش من است علیه وضعیت دروغی جامعه روزگاری كه تندیس، نماد شكل سیاسی – اجتماعی آن است. ممكن است انتقاد این باشد كه: شورش عليه تندیس، گذشته را مراد می‌كند، نه آینده را. می‌گویم درظاهر بله؛ چون تا آن لحظه زیبایی گذشته قطعیت دارد، و ما یك زیبا را كشته‌ایم و نعشش را زیر پای یك تندیس دن كیشوتی گذاشته‌ایم. زیبایی آینده باید در استمرار زیبایی گذشته به وجود آید. حرف من این است كه ما گذشته خود را ادامه نداده‌ایم و امروز ما (یا آن روز ما) بر اساس گذشته ما پی‌ریزی نشده است. ما خود را منقطع كرده‌ایم و سپس خانه‌ای در باد بنا نهاده‌ایم. من علیه این انقطاع غلط همیشه شوریده‌ام، یعنی به ندای طبیعت خودم جواب داده‌ام.

میگل د سروانتس

بهترین سیاست، راستی است.

میلان کوندرا

هرکس، اعم از سیاستمدار، فیلسوف و دربان، به درستی سخن خود باور دارد.

آلبرت اینشتین

سه قدرت بر جهان حکومت می کند: 1- ترس 2- آزمندی 3- نادانی.

میشل دو مونتین

چه کسی می داند؟ وقتی من دارم سرم را با گربه خودم، گرم می کنم، شاید آن گربه باشد که دارد سرش را با من گرم می کند.

فریدریش نیچه

من خیال می کنم که هیچ چیز مانع از آن نیست که یک دیپلمات خوب تبدیل به بازیگر عالی شود، جز نگرانی از مرتبه و وقار.

آندره موروا

یک زن از نتایج زحمت های خود در تنظیم خانه که دنیای کوچک کاملی است باید به همان میزان مغرور و مفتخر باشد که یک رجل دولتی برجسته ای که توانسته مملکتی را نظم و ترتیب بخشیده و سازمان دهد.

آرتور شوپنهاور

ثروتمندان به این دلیل که از دولت و فرصتی که می تواند ارزشمندترین همه ارزشها را نصیبشان سازد استفاده نمی برند سزاوار سرزنش اند.

برتراند راسل

تا چهل سالگی که مغزم خوب کار می کرد، به ریاضیات و پژوهش پرداختم. از چهل تا شصت سالگی که ذهنم ضعیف شده بود به فلسفه روی آوردم و در اواخر که به کلی مغزم کار نمی کرد به سیاست!

آندره موروا

نمود شخصی همان میزان حکومت می کند که خود شخص.

منوچهر آتشی

بیان اين «بی‌هودگی» در شعر شاعران بزرگ معاصر، جز تقلید كوركورانه چه مفهوم دیگری دارد؟ و چرا منتقدان، این حضور غلط را هرگز نقد نكردند، ولی صدای واقعی مرا نوستالژی روستا و به تعبیری «ارتجاعی» تلقی كردند؟ منظورم این است كه جامعه و فرهنگ و درنتیجه شعر ما، تا هنوز موضوع نقدی واقعی و عميق قرار نگرفته، تا روشن شود كی حضور درست بقاعده دارد، و كی حضور ژورنالیستی. بسیاری فرآیندهای فكری و فلسفی و هنری، مثل فرآیندهای سياسی، در كشور ما، عمدتا ژورنالیستی و وارداتی است؛ نه مخلوق و محصول حركت طبیعی و رشد جامعه و تحول فردی در رابطه با تحول جمعی. ذهنیت جمعی قرن هشتمی كجا و جنگولك‌بازی مدرنیستی اواخر قرن بیستم كجا؟

فریدریش نیچه

بشر امروز در پرستش بتان می زید؛ بتان عرصه ی اخلاق، بتان گستره ی سیاست، بتان عرصه ی فلسفه. خدایانی کاملاً باطل که خود آنها را بر ساخته آنگاه پرستیده اند. از این روی از راه راست بیراه گشته و همواره بر این باور پا می فشرده و از آن چنان جانبداری کرده تا اینکه به فرجامش رسیده اند؛ جایگاهی که از همان ابتدا به نیستی و فنا چشم داشت.

ایمانوئل کانت

اخلاق باید بر هنر حکومت کند.

وینستون چرچیل

جملات بزرگان در مورد سیاست

آیین دموکراسی بدترین شکل حکومت است. با وجود این از تمام آیین هایی که تاکنون آزمایش شده بهتر است.

فریدریش نیچه

بشر امروز در پرستش بتان می زید، بتان عرصه ی اخلاق، بتان گستره ی سیاست، بتان عرصه ی فلسفه. خدایانی کاملاً باطل که خود آنها را بر ساخته آنگاه پرستیده اند.

رالف والدو امرسون

انسان های بزرگ آنهایی هستند که روان، قوی تری از هر نیروی مادی می دانند و بر این باورند که انگار بر حکومت دارند.

آبراهام لینکلن

حکومت مردم بر مردم و برای مردم هرگز محکوم به نابودی نخواهد بود.

وینستون چرچیل

سیاستمدار کسی است که حوادث فردا و یک ماه و یکسال بعد را پیش بینی کند و سپس بتواند دلایلی بیاورد که چرا اتفاق نیفتاد.

هربرت اسپنسر

حکومت جمهوری بهترین نوع حکومت است، ولی به همان دلیل که بهترین نوع حکومت است نیاز به بهترین افراد دارد؛ افرادی که تا به حال در هیچ کجای دنیا مشاهده نشده اند.

افلاطون

این حقیقتی مسلم است که بنیان هیچ حکومتی دگرگون نمی‌شود، مگر آنگاه که میان اعضای طبقه‌ی حاکمه جدایی افتد.

وینستون چرچیل

مطمئن باش که آمریکایی ها بالاخره کار درست را انجام می دهند البته بعد از اینکه همه راههای دیگر را آزمودند.

افلاطون

هر گونه زیاده‌روی، واکنشی در پی دارد، چه در فصول، چه در گیاه‌ها، چه در بدن و بیش از هر چیز در حکومت.

توماس جفرسون

جایی که مردم از دولتشان بترسند، ستم حاکم است و جایی که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد.

افلاطون

زیاده‌روی در آزادی، به ناچار منجر به زیاده‌روی در بندگی خواهد شد؛ چه در فرد، چه در حکومت.

آدولف هیتلر

طبیعت سرحدات سیاسی نمی شناسد!.

جملات کوتاه سیاسی را به همراه عکس‌نوشته‌هایی خردمندانه و جالب در اینجا قرار داده‌ایم. سیاست فرایند تصمیم‌گیری در مورد تمام اعضای یک گروه است. به طور دقیق‌تر، سیاست اشاره به رسیدن به مقام در دولت و حکومت، و کنترل سازماندهی‌شده بر جامعه انسانی دارد. علاوه بر این، سیاست مطالعه یا اجرای توزیع قدرت و منابع در هر جامعه و همچنین روابط مشترک بین جوامع مختلف است.

«اولین اشتباه در سیاست این است که وارد آن شوی.»

سخنان بزرگان در نیکند به گونه ای آرشیو شده اند که شما به راحتی به موضوع مورد نظرتان دسترسی داشته باشید. در زیر تعدادی از موضوعات محبوب کاربران نیکند درج شده است.

برای یافتن شخصیت مورد نظرتان به بخش «لیست شخصیت ها» مراجعه کنید. لیست زیر شامل 12 نفر از محبوب ترین شخصیت های سایت نیکند است.

روز دختر

بسياري از سياستمداران اين مطلب را به خوبي مي دانند كه هيچ ملتي نبايد
آزاد باشد، مگر آنگاه كه شايستگي نگهداري و اجراي اين آزادي را داشته
باشد. اين اندرز مانند ديوانه اي در يك داستان كهن است كه تصميم گرفته بود
در آب نرود، مگر آنگاه كه شنا كردن را آموخته باشد.((مكولي))

گاهی برخی از جملات خیلی زیاد به دل می‌نشینند و اثر بالایی بر شرایط روحی و روانی ما می‌گذارند. افراد زیادی در عرصه تاریخ تحت عنوان نقل و قول های بزرگان سخنان آموزنده ای را مطرح نموده‌اند که جای بسی تامل دارند. همه ما در روز وقت زیادی را در اینترنت و به دنبال کسب اطلاعات می‌گذاریم که اگر نیم نگاهی به آموزندگی موضوعات داشته باشیم، حتما سراغ نقل قول سیاسی یا نقل قول تاریخی از سوی بزرگان این عرصه خواهیم رفت. جملاتی که می توانند تا حد زیادی بر زندگی ما اثر مثبتی بگذارند یا گاه سرنخ یک تحول بزرگ در شرایط ما باشند. مسئله‌ای که شاید در ظاهر پیش و پا افتاده به نظر برسد اما اگر دید دقیقی نسبت به آن داشته باشیم از مزایای آن آگاه خواهیم شد. همراه مالتینا بلاگ باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

نقل قول سیاسی از افراد مشهور

به طور قطع یقین، سخن بزرگان به عنوان راهکاری مفید و یک راهنمای مسیر در زندگی به کمک ما خواهد آمد تا بتوانیم صحیح‌تر از گذشته قدم برداریم و از تجارب انسان‌های بزرگ استفاده کنیم. شاید تابحال ارزش زیادی برای شنیدن نقل قول سیاسی یا تاریخی قائل نبوده اید، با این حال پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ وجه این مطلب را از مالتینا بلاگ از دست ندهید. زیرا ما در این مورد بحث‌های جذابی را آماده کرده ایم که می‌تواند جملات الهام بخشی برایتان به حساب آید. جدای از این مسئله، به واسطه این سخنان تاریخی انگیزه لازم برای طی نمودن مسیر اهدافتان بدست آورید.

شما خواهید توانست با جملات انگیزشی، توانایی خود را در انجام امور مختلف بالا ببرید. انواع نقل قول سیاسی با دیدگاه مثبت، قدرت لازم برای تلاش بیشتر را فراهم می‌کند. مانند یک پیشرانه پرقدرت که طی مسیر بدون آن، میسر نیست! اگر کسب و کار جدیدی برای خوتان دست و پا کرده‌اید یا هدفی را در یک پروژه دنبال می‌کنید، به دنبال منابعی بگردید که انگیزه لازم را برای شما فراهم کند. ما در این مطلب ابتدا سعی کردیم تا از پیامدهای مهم این موضوع صحبت کنیم و سپس به نقل قول سیاسی و تاریخ بپردازیم.

ما در مالتینا بلاگ سعی کرده‌ایم در این مجموعه نقل قول تاریخی آماده شده، موضوعات گسترده‌ای را در نظر بگیریم. بنابراین یکایک این جملات از نگاه تیزبین ما عبور کرده و سخنان آموزنده‌ای برایتان مهیا نمودیم. انواع نقل و قول سیاسی که می‌تواند راه و رسم زندگی را نشان دهید و به شما در انگیزه دهد. برخی از این جملات زمینه فرهنگی، سیاسی و تاریخی دارند و برخی دیگر جهت سرگرمی شما گردآوری شده است. با این حال تمام جملات به صورت هدفدار گزینش شده و به شکلی کار را جلو بردیم که بیشترین بهره را از آنها داشته باشید. پس بیش از این شما را منتظر نخواهیم گذاشت و سراغ بحث اصلی خواهیم رفت.جملات بزرگان در مورد سیاست

سخنان سیاسی زیادی در همین دوره اخیر شنیده‌اید؛ از درگیری نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا و سخنان دونالد ترامپ با آن حواشی همیشگیش تا وعده‌های داخلی. صحبت های جنجالی زیادی مطرح شده اما برخی از سیاست مداران دیگر که در حال مبارزه انتخاباتی نبوده‌اند، نقل قول های بسیار ارزشمندی مطرح نموده‌اند که در ادامه خواهیم خواند. ابتدا به معرفی کوتاه هر شخصیت می‌پردازیم و سپس نقل قول سیاسی و تاریخی افراد را خدمت شما خواهیم آورد.

جان اف کندی با نام کامل جان فیتز جرالد کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا بود که در مورد کوبا با بحران خارجی روبرو شد. اما موفق به کسب دستاوردهایی مانند پیمان خلع سلاح هسته‌ای و اتحاد برای پیشرفت شد. وی هنگام سوار شدن به اتومبیل در دالاس مورد سوقصد قرار گرفته و ترور شد.

” بگذارید به دنبال پاسخ جمهوری خواهان یا پاسخ دموکراتیک نباشیم ، بلکه به دنبال پاسخ درست بگردیم. اجازه دهید که تقصیر گذشتگان را واکاوی نکنیم و مسئولیت خود را در قبال آینده بپذیریم.”

“اجازه دهید تمام ملت‌ها بدانند که برای ما آرزوی خوشی یا ناراحتی دارند. ما آماده پرداخت هر بهای گزافی هستیم و سختی‌ها را تحمل می‌کنیم و مشکلات را رفع خواهیم کرد. ما از دوستان خود حمایت می‌نماییم و برای اطمینان از بقا و موفقیت آزادی با هر دشمنی مخالفت خواهیم کرد.”

ماهاتما گاندی

ماهاتما گاندی با نام لاتین Mohandas Karamchand Gandhi که به عنوان وکیل، سیاستمدار، فعال اجتماعی و نویسنده هندی در دنیا مشهور است. وی رهبر جنبش ملی گرایانه علیه انگلیس شد و از این حیث پدر کشورش شناخته می‌شود. گاندی برای دکترین اعتراض بدون خشونت برای دستیابی به پیشرفت سیاسی و اجتماعی در سطح بین المللی مورد احترام است. چندین نقل قول سیاسی و تاریخی از زبان این استاد بزرگ منتشر شده است.

” شما نباید ایمان خود را به انسانیت از دست بدهید. بشریت یک اقیانوس است. اگر چند قطره از اقیانوس کثیف باشد، کل اقیانوس کثیف نمی‌شود.”

” وقتی شگفتی‌های غروب خورشید یا زیبایی ماه را تحسین می کنم ، روح من در پرستش خالق گسترش می یابد.”

” خوشبختی وقتی است که آنچه فکر می کنید ، آنچه می گویید و آنچه انجام می دهید با هم هماهنگ باشند.”

” شما باید همان تغییری باشید که می‌خواهید در جهان مشاهده کنید.”

جورف استالین

جوزف استالین دیکتاتور اتحادیه جماهیر سوسیالیستی شوروی در سال‌های ۹۲۹ تا ۱۹۵۳ بود. در زمان استالین، جماهیر شوری از یک جامعه دهقانی به ابر قدرتی صنعتی و نظامی تبدیل گردید. با این حال حکومت او، رعب‌برانگیز بود و تعداد زیادی از شهروندان خود را وحشیانه شکنجه و به قتل رساند. استالین در فقر به دنیا آمد، در جوانی درگیر سیاست‌های انقلابی و فعالیت‌های جنایتکارانه شد. او در جنگ جهانی دوم با ایالات متحده و انگلیس همسو بود، اگرچه پس از آن با غرب وارد جنگ سرد شد. چندین نقل قول سیاسی و تاریخی از وی به شرح زیر آمده است.

” ایده ها از اسلحه قدرتمندترند. ما اجازه نمی‌دهیم دشمنان ما اسلحه داشته باشند، چرا باید اجازه دهیم آنها ایده داشته باشند.”

” افرادی که رأی می‌دهند در مورد انتخابات تصمیم نمی‌گیرند، افرادی که آرا را می‌شمارند تصمیم می‌گیرند.”

” تعلیم و تربیت سلاحی است که تأثیرات آن بستگی به این دارد که چه کسی آن را در دست خود گرفته و چه کسی را هدف قرار دهد.”

” نویسنده مهندس روح انسان است.”

نام جاستین ترودو را باید شنیده باشید؛ از اظهار نظرهای جنجالی نخست وزیر کانادا بعد از جریان سقوط هواپیما اوکراینی گرفته تا مین اواخر و  صحبت‌هایی در مورد واکسیناسیون عمومی در کانادا. وی در سال گذشته نیمی از کابینه خود ار از میان زنان انتخاب کرد، البته تلاش‌های او برای برابری جنسیتی متوقف نمی‌باشد. او همیشه از فمنیست بودن خود صحبت کرده و از این برچسب هراسی ندارد. او در این باره می گوید:

“من همیشه از فمنیست بودن خود حرف می زنم و به آن ادامه می دهیم تا زمانی که واکنش یا احساسات دیگران را برانگیخته نکنم.”

” ما جامعه ای ایجاد کرده‌ایم که حقوق و آزادی‌های فردی ، مهرورزی و تنوع در شهروندی ما اساسی است. اما زیربنای ایده کانادا این نوید است که همه ما فرصتی برای ساختن زندگی بهتر برای خود و فرزندان خود داریم.”

ولادمیر پوتین

ولادمیر پوتین که همه او را به عنوان رئیس جمهور روسیه می شناسیم، فراخوان ماراتن سوالات سالیانه خود را در ماه فوریه از تلویزیون ملی روسیه، ۷۰ سوال را از مردم  پرسید. در همان ایام دختری ۱۲ ساله از پوتین پرسید اگر یکی از دشمنان سیاسی او در حال غرق شدن باشد، کدامیک را ابتدا نجات می‌دهد؛ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه یا رئیس جمهور اوکراین پترو پروشنکو. پوتین اعلام نمود که علاقه‌ای به کار غرق نجات ندارم! او در این رابطه نقل قول سیاسی جالبی اعلام نمود:

“اگر کسی تصمیم به غرق شدن داشته باشد، احتمالا نجات او به هر حال غیر ممکن است.”

” من فکر می‌کنم هر شخص باید در قلب خود ایمان داشته باشد. آنچه مهم است نمایش بیرونی این ایمان نیست، بلکه حالت درونی روح است.”

در زمان ریاست جمهوری قبلی آمریکا و قبل از انتخابات، بیانسه و همسرش جی زد تریبون طرفداری خود را به کلینتون دادند. این خواننده با لباس خال خالی جنجالی خود روی صحنه رفت و برای جمعیت امیدوارانه در مورد ریاست جمهوری یک زن در آمریکا صحبت کرد تا یک زن تاریخ ساز باشد. وی در این باره گفت:

“من می‌خواهم دخترم با دیدن زنی بزرگ شود که کشور ما را هدایت می‌کند.”

هنگامی که مایک هاکبی فرماندار سابق آرکانزاس در ماه فوریه مبارزات انتخاباتی خود در کارزار ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به پایان رساند، حمایت پنهانی و محکمی از ترامپ داشت. درست قبل از انتخابات او دقیقا در مورد دلیل انتخاب ترامپ و عدم صلاحیت کلینتون با مردم صحبت کرد.

” ترامپ شاید لاشه ماشین کهنه باشد، اما حداقل در مسیر درست قرار دارد. هیلاری راننده مستی است که در آزادراه، اشتباهی می‌رود.”

میشل اوباما که زندگینامه خود را نیز به صورت یک کتاب نوشته است، به عنوان بانوی اول آمریکا زمانی را در کاخ سفید گذارند. او در راهپیمایی شهر نیوهمپشایر در حمایت از کلینتون و محکومیت سخنان شرورانه ترامپ صحبت‌های مهمی را به زبان آورد. او حتی از اثرات مخرب سخنان ترامپ بر پسران حرف زد و نکات جالبی را مطرح نمود.

“مردان واقعی – منظور کسانی که الگوی واقعی هستند – نیازی به پایین کشیدن زنان ندارند تا احساس قدرت کنند.”

” شما هرگز نباید چالش‌های خود را به عنوان یک آسیب ببینید. در عوض، برای شما مهم است که درک کنید تجربه شما در مواجهه و غلبه بر ناملایمات در واقع یکی از بزرگترین مزیت‌های شماست.”

” یکی از دروسی که من با آن بزرگ شدم این بود که همیشه به خودم وفادار بمانم و هرگز نگذارم آنچه دیگران می‌گویند من را از اهداف خود دور کند. بنابراین وقتی حملات منفی و دروغین انجام می‌شود ، واقعاً هیچ انرژی روی آنها نمی‌گذارم ، زیرا می‌دانم که من کیستم.”

اسکات بایو از جمله منقدان جدی ترامپ، به خصوص در مورد سیاست هایش در قبال زنان بود. او از طرفداران پروپاقرص جمهوری خواهان بود و از آنها دفاع می‌کرد. اسکات در فاکس نیوز حضور یافت و در آنجا از ترامپ تشکر کرد که مانند یک پسر بچه صحبت می‌کند.

“من ترامپ رو دوست دارم چون سیاستمدار نیست و مثه یک پسربچه حرف میزنه… “

باراک اوباما

پس از انتخاب پر مشاجره، باراک اوباما در مورد پیروزی غافلگیرانه ترامپ خطاب به ملت آمریکا گفت که برای انتقال صلح آمیز قدرت با ترامپ همکاری می‌کند و آن را یکی از ویژگی‌های بارز دموکراسی خواند.جملات بزرگان در مورد سیاست

“همه ما از اینکه انتخابات را به رقیب واگذار کردیم، ناراحتیم. اما پس از امروز، باید به خاطر آوریم که همه ما یک تیم هستیم.”

” اگر منتظر شخص دیگری یا زمان دیگری باشیم، تغییر ایجاد نخواهد شد. در واقع فقط ما کسانی هستیم که منتظریم. در حقیقت باید درک کنیم که خودمان تغییری هستیم که دنبال آن می‌باشیم.”

جان رابرتز

جان گلاور رابرتز که وظیفه ریاست دادگاه عالی ایالات متحده را بر عهده دارد. یکی از شخصیت های مهم با نقل قول سیاسی متعدد که اتفاقا طرفداران زیادی هم پیدا کرده است. وی در سال ۲۰۰۵ توسط بوش معرفی شد و پس از تایید مجلس سنا، سوگند یاد کرد. او قبل از پیوستن به دیوان عالی کشور آمریکا، از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ در دادگاه تجدید نظر ایالات متحده برای بخش کلمبیا فعالیت می‌کرد. نظرات و اثر بر قوانین مهم ایالات متحده از وی یک چهره شاخص سیاسی ساخته است. به همین منظور ما چندین جمله از او را خدمت شما حاضر نمودیم.

“قضات مانند داوران هستند. امپراطورها قوانینی ایجاد نمی‌کنند و فقط وظیفه اجرا را بر عهده می‌گیرند. نقش داور و قاضی حیاتی است و از درست اجرا شدن همه فرامین پیروی می‌کنند. اما نقش محدودی دارند و هیچ کس برای دیدن داور به دیدن یک بازی نمی‌رود.”

“من فکر می کنم خلق و خوی قضایی تمایل به عقب نشینی از دیدگاههای متعهدانه شما درباره رویکرد صحیح فقهی و ارزیابی این دیدگاه ها از نظر نقش شما به عنوان قاضی است. این تفاوت بین قاضی بودن و استاد حقوق بودن است.”

“اگر کودکان قانون اساسی را درک نکنند ، نمی‌توانند نحوه عملکرد دولت ما یا حقوق و مسئولیت های آنها به عنوان شهروندان ایالات متحده را بفهمند.”

“مردم به دلایل خاص خود، اغلب در انجام کارهایی که به نفع آنها یا برای جامعه باشد ، کوتاهی می‌کنند. این شکست‌ها – به شکست‌های ‌مشابه دیگران پیوستند – به راحتی می‌توانند تأثیر قابل توجهی در تجارت بین ایالتی داشته باشند.”

” اگر نمی دانید حقوق چیست، نمی توانید برای احقاق حق خود بجنگید.”

” تازگی قانونگذاری لزوماً کشنده نیست. اولین بار برای همه چیز وجود دارد.”

توماس ساول همکار ارشد رز و میلتون فریدمن در سیاست‌های عمومی موسسه هوور است. وی در زمینه اقتصاد، تاریخ، سیاست اجتماعی، قومیت و تاریخ می‌نویسد. آخرین کتاب او به نام “تبعیض و اختلاف” ۲۰۱۸، مجموعه‌ای از شواهد تجربی برای به چالش کشیدن این ایده را جمع آوری می‌کند که نتایج مختلف اقتصادی را می توان با هریک از عوامل اعم از تبعیض و بهره‌برداری ژنتیک توضیح داد.

” اگر همیشه اعتقاد داشتید که همه باید طبق همان قوانین بازی کنند و با همان معیارها قضاوت شوند ، این باعث می شد که شما ۶۰ سال پیش به عنوان یک رادیکال ، ۳۰ سال پیش به یک لیبرال و امروزه به عنوان یک نژاد پرست شناخته شوید.”

” تصور اینکه تصمیمات خطرناک و احمقانه اغلب توسط کسانی گرفته می‌شود که بابت اشتباه در مورد آن هیچ هزینه‌ای متحمل نمی‌شوند، دشوار است.”

امیدواریم که مطلب ۳۰ نقل قول تاثیرگذار از سیاستمداران دنیا مورد توجه شما قرار گرفته باشد، مالتینا بلاگ موضوعات مختلفی را در دل خود جای داده که هر کدام خواندنی می‌باشند. بخش اطلاعات عمومی پر شده از موضوعات متنوع که به افزایش دانش شما در زمینه های مختلف کمک می‌کند. با اشتراک گذاری این مطلب در رسانه‌های اجتماعی دوستان خود را از این موضوع جذاب آگاه کنید. در پایان نظرات خود را با درج کامنت در مورد مسائل مطرح شده با ما در میان بگذارید.

مطالب پیشنهادی:

جملات سنگین و الهام بخش در رابطه با موفقیت

جملات فلسفی و عمیقی که شما را به موفقیت و شادی تشویق می کند

منابع:

Δdocument.getElementById( “ak_js” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

Published with WordPress

بهترین پیشنهادهای خرید برای کتاب کودک

تتر با قیمت مناسب! احراز هویت سریع

میانجی مانند کسی است که به تمساح غذا می دهد و امیدوار است که آخرین کسی باشد که طعمه او می‌شود. وینستون چرچیل

 

جملات بزرگان در مورد سیاست

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦ 

 

من آدم خوشبینی هستم؛ فكر نمی كنم اگر جز این باشم، حال و روز ام بهتر از این باشد. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

درستكاری اهمیت دارد، ولی روراستی نیز مهم است. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

 بهای هیچ چیز گزاف تر از انتقامجویی نیست. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

تجربه همیشه به سود انسان نیست، زیرا، هیچ رویدادی دوبار به یك شكل رخ نمی‌دهد.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

 ما از جهانیان، هیچ نمی خواهیم، جز احترام. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

 بدون انگیزه و شوق، همه ی خوبیهای دیگر، مفهوم خود را از دست خواهند داد.  وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

شهامت چیزی است كه باعث می شود انسان بایستد و سخن بگوید. البته این هم كه انسان بنشیند و گوش دهد، شهامت است.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

مهمترین كار ما این نیست كه ببینیم در دور دستهای مبهم و ناپیدا چه چیزهایی وجود دارد. كار ما این است كه به آنچه آشكارا در پیش رو داریم، بپردازیم.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

بدون تردید، افراد بشر حاضر نیستند كه همگی بطور یكسان و برابر از گرسنگی بمیرند و بی گمان برای آخرین تكه نانی كه می ماند و باید تقسیم شود، درگیری شدیدی به وجود خواهد آمد.وینستون چرچیلجملات بزرگان در مورد سیاست

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

من شخصأ دوست دارم بیاموزم، اگرچه همیشه نفرت دارم از این كه به من بیاموزند.  وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

قرنهای تاریك باز خواهد گشت، روزگار حجر بر بالهای درخشان دانش باز خواهد گشت، چه بسا امروز بركت های بی شمار به بشر ارزانی داشته تا یك روز مایه ی نابودی وی شود، آگاه باش! فرصت از دست نرود.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

حقیقت، انكارناپذیر است. بدخواهی ممكن است به آن حمله كند. ممكن است نادانی آن را به مسخره بگیرد، اما سرانجام حقیقت پایدار خواهد بود. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

موفقیت، توانایی رفتن از شكستی به شكست دیگر بدون از دست دادن شور و حرارت است.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

از مخالفت نهراسید؛ بادبادك تنها زمانی می تواند بالا رود كه با باد مخالف مواجه شود.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

ماجراجو و خطرناك باشید، با روزگار به مقابله برخیزید و ترس به خود راه ندهید؛ زیرا هر چه پیش آید خوش آید. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

 شجاعت را به حق در صدر صفات برجسته انسان دانسته اند… زیرا این صفت تكیه گاه صفت های دیگر است.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

كافی نیست حداكثر تلاش خود را بكنیم و در بهترین حد خود ظاهر شویم، گاهی لازم است كاری را در حد كفایت انجام دهیم. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

اشخاص همیشه گناه را به گردن شرایط و بی نظمی می اندازند؛ من به شرایط و بی نظمی باور ندارم. مردان كامیاب، شرایط و نظم را جستجو می كنند و آن را می آفرینند. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

امپراتورهای آینده، امپراتورهای فكر و اندیشه اند.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

سیاستمدار كسی است كه حوادث فردا و یك ماه و یكسال بعد را پیش بینی كند و سپس بتواند دلایلی بیاورد كه چرا اتفاق نیفتاد.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

تا هنگامی كه پایانهای بزرگ در جهان وجود دارد، می دانیم كه روح و معنی هستیم نه جسم و جانور. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

آدم بدبین، سختی را در هر فرصتی می بیند، آدم خوش بین فرصت را در هر سختی.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

با خوردن حرف هرگز سوء هاضمه نمی گیرید. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

آیین دموكراسی بدترین شكل حكومت است. با وجود این از تمام آیین هایی كه تاكنون آزمایش شده بهتر است.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

بزرگترین درس زندگی این است كه گاهی احمقها هم درست می گویند.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

رو به پیشرفت، یعنی دگرگونی، رو به تكامل، یعنی دگرگونی های بسیار. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

عیب جامعه این است كه همه می خواهند آدم مهمی باشند و هیچ كس نمی خواهد فرد مفیدی باشد. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

بدون پول، آرامش به دشواری به دست خواهد آمد. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

سرسخت و سمج و پایدار باشید و هرگز تسلیم نشوید. وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

من شخصاً همیشه آماده ی چیز یاد گرفتن هستم، هر چند همیشه هم دوست ندارم به من چیزی یاد بدهند.وینستون چرچیل

 

♦♦♦♦♦♦♦♦ سخنان وینستون چرچیل ♦♦♦♦♦♦♦♦

 

همه از مردن در راه باورشان سخن می گویند، اما هیچ كس از كشته شدن در راه باورش دم نمی زند. وینستون چرچیل 

منبع:jomalatziba.blogfa.com

داستان های جالب و خواندنی

کمترین کارمزد تبدیل تتر به تومان در تترلند

سفارش ست نوزادی با متریال الیاف طبیعی

گارانتی ارزانترین نرخ بلیط فقط در سفرمی

آموزش ورود به دنیای رمزارزها در 1 دقیقه

یه میکاپ حرفه ای و بی نقص داشته باش!

کسب درآمد دائم از ارزهای دیجیتال

درمان اضطراب، استرس، افسردگی و وسواس

خرید فالوور 100درصد واقعی

خرید مدرن ترین وکاربردی ترین چراغ های ریلی

لباس های نوزادی از بدو تولد تا 3سال

لبخندت رادوست داشته باش|خدمات زیبایی دندان

با یک کلیک پرواز کن!

دنبال متخصص برجسته ارتودنسی در تهران هستی؟

تنوع بالا و قیمت پایین لوازم آشپزخانه

تخفیفات هیجان انگیز وباورنکردنی بلیط هوایی

فرصت خرید رو از دست نده!

سوالت رو تلفنی از مشاورین متخصص ما بپرس!

معتبرترین صرافی آنلاین ارز دیجیتال

فروشگاه اینترنتی خانه نو *بدون واسطه

درمان ناتوانی جنسی *مشاوره آنلاین

دلنشین ترین رایحه های ادکلن زنانه/تخفیف50%

تبادل امن تتر با پشتیبانی ۲۴ساعته

با کلاسینو همه نکات مهم درسی رو یادبگیر!

روابطی که مناسب ازدواج نیستند!

چطور با مشکلات در خانواده کنار بیایم؟

کالا ها و خدمات منتخب

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2022

ویکی پاوه | سایتی برای همه ایرانیان | گلچینی از بهترین مطالب اینترنت | آخرین مطالب روز دنیا و مطالب علمی و دانستنیها | ویکی پاوه

 

سخنان بزرگان درباره‌ي سياست. بسياري از سياستمداران اين مطلب را به خوبي مي دانند كه هيچ ملتي نبايد آزاد باشد، مگر آنگاه كه شايستگي نگهداري و اجراي اين آزادي را داشته باشد. اين اندرز مانند ديوانه اي در يك داستان كهن است كه تصميم گرفته بود در آب نرود، مگر آنگاه كه شنا كردن را

15 · جملات بزرگان. به محض اینکه کاری در جهت منافع کسی انجام می‌دهید، نه تنها او به شما فکر می‌کند بلکه خداوند نیز به شما فکر می‌کند. پاراما هانسا یوگاناندا یک دروغ ممکن است دنیا را دور بزند و به جای اولش برگردد؛ اما.

سخنان در مورد زندگی. هر کسی میتواند سختی را تحمل کند،اگر خواستید کسی را به صورت کامل بشناسید،به او قدرت بدهید. – آبراهام لینکن. عمر محدود است، زندگی تان را آنگونه که دیگران می خواهند، سپری نکنید! – استیو جابز. فکر می.(6)جملات بزرگان در مورد سیاست

60 سخـن حکیـمانه از بـزرگان. 1. بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست. (حضرت علی علیه‌السلام) ۲. آرزو دارم روزی این حقیقت به واقعیت مبدل شود که همه‌ی انسان‌ها برابرند. (مارتین لوتر‌کینگ) 3. بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.

13 · در این بخش روزانه پند حکیمانه از بزرگان و سخنان قصار را قرار داده ایم که حاصل تجربه آنها در زندگی است. این سخنان حکیمانه و آموزنده را اگر در زندگی به کار ببرید، می توانید بهتر زندگی کنید. امیدواریم از این پندهای حکیمانه ل

سخنان بزرگان در مورد مسئولیت پذیری من آرزو دارم به موفقیت های بزرگ و بسیار با ارزش دست پیدا کنم اما در حال حاضر مسئولیت من این هست که موفقیت های کوچک را طوری کسب کنم که انگار بسیار بزرگ هستند.

05 · سخنان حکیمانه کوتاه از حضرت علی (ع): – اگر به آن‌چه که می‌خواستی نرسیدی، از آن‌چه هستی نگران مباش. – گناهی که تو را پشیمان کند بهتر از کار نیکی است که تو را به خود پسندی وا دارد. – بخشنده باش اما زیاده روی نکن، در زندگی حسابگر باش اما سخت گیر مباش.

سخنان ناب بزرگان تاریخ و سخنان حکیمانه جدیدترین سخنان ناب بزرگان ،سخنان حکیمانه و زیبا سخنان ناب کوتاه بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست. (حضرت علی علیه‌السلام) *** سخنان ناب بزرگان *** مطالب مرتبط دل نوشته

سخن بزرگان جملات قصار زندگی زیبا سخنـان نــاب و خواندنی ,سخنان خواندنی,جملات زیبا بزرگان,جملات قصار زیبا , جملات قصار کوتاه,جملات قصار عارفانه ,جملات آموزنده

سخنان و جملات زیبا درباره پزشک از بزرگان جهان. پزشــکی حرفه ای است که تماما در خدمت مردم و جامعه است. و پزشــک با تشخیص بیماری و مداوای آن نه تنها سلامت بیمار. بلکه سلامت. ثبات و امنیت اجتماعی

*** جملات زیبا و سخنان بزرگان *** بردن را نمی توان همه چیز دانست ولی میل به بردن همه چیز است. وینس لمباردی. شرایط زندگی‎ام من را شکل نمی دهد، بلکه این تصمیماتی که می گیرم عامل اصلی این قضیه هستند. استیفن کاوی

سخنان ناب بزرگان – دكتر علي شريعتي ، ارسطو ، افلاطون ، سقراط ، آندره ژيد ، شكسپير و. – سخنان ناب بزرگان

‎سخنان بزرگان جهان‎. 18K likes. ‎+93792834633 به حرف آن هایی که تو را دشمن خود می دانند، غافل نشو. آن ها اشتباه های تو را به خوبی می دانند و به رخ تو می کشند. از این فرصت استفاده کن و اشکالات خود را

سخنان بزرگان و تکنیک های زندگی كلمه ها، تواناترين داروهايي هستند كه نوع بشر به كار برده است.((روديار كيپلينگ))

نقل‌قول‌ها، نکات آموزنده و سخنان بزرگان ایران و جهان را در بورسینس بخوانید. این سخنان عصاره دانش و تجربه بزرگانی است که دنبال کنندگان بسیاری دارند

سخنان بزرگان درباره موفقیت. گرز برزگ زندگی ممکن است سرم را بشکند اما گردنم را خرد نمی کند. مثل چینی. سخنان بزرگان درباره تلاش و موفقیت. مرد آن است که اگر دست به پشتش بزنی خاک بلند شود.(مثل ایرانی)

سخنان بزرگان درباره‌ی سیاست. هیبت. سخنان بزرگان درباره‌ی سیاست جمعه 25 آذر 1390 04:23 ب.ظ. نوع مطلب :سخنان بزرگان ، سیاست فاقد قلب است و تنها مغز دارد.((ناپلئون بناپارت)) قدرت سیاسی از لوله ی تفنگ خارج می شود.((مائو تسه تونگ

جملات و سخنان بزرگان جهان ما در جوار یکدیگر زندگی می کنیم، پس اولین مقصود ما در زندگی این است که به یکدیگر محبت کنیم و اگر نمی توانیم دست کم دیگران را آزار ندهیم.

جملات زیبا و حکیمانه و سخنان ناب از بزرگان تاریخ. جملات و سخنان کوتاه از بزرگان و افراد مشهور جهان , سخنان زیبا از معصومین و امامان و متن هاي آموزنده زیبا و پند آموز از بزرگان را در این جا بخوانید.

20 · سخنان ناب بزرگان در مورد عشق و شکستن قلب عنوان این ویدیو وب سایت کلیپ کوتاه است که در ادامه

• موفقیت، کم و بیش در دسترس همه هست، اما دامنه توفیق در زندگانی شخص، بدون توان رهبری محدود است. جملات بزرگاناز جان ماکسول • شکست بیش از موفقیت آموزنده است؛ کسی که هیچ گاه اشتباه نمی کند، هرگز به جایی نمی رسد. راکفلر • شکست یک عامل نیروبخش است، نه یک بازدارنده؛ هر شکست بذری از موفقیت در دل دارد. ناپلئون هیل • کارایی اساس بقا است، اما لازمه موفقیت ثمربخش بودن است. جملات بزرگان از جان ماکسول • موفقیت در این نیست که چه چیزی در پیش رو داریم، موفقیت در این است که چه چیزی در پشت سر به جا می گذاریم. کریس ماسگرو •

سخنان بزرگان در مورد ازدواج ٬ سخنانی است که می‌توانیم از آن‌ها در زندگی خود بسیار استفاده کنیم و این سخنان حکیمانه به شخصه در زندگی خود من بسیار تاثیرگذار بوده است و همیشه آگاهی‌های بسیار خوبی از آن‌ها گرفته‌ام.

کلیپ سخنان بزرگان در مورد زندگی عنوان یکی دیگر از ویدیو های وب سایت کلیپ کوتاه در بخش سخن بزرگان است که یکی از جذابترین قسمت های

About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators

سخنان حکیمانه بزرگان. تندرستی و زیبائی و نیرومندی و مال‌داری و همه ی چیزهای دیگری کـه در دست نیک‌مردان باعث و بانی خیر اسـت، بـه‌همان اندازه پلید و عامل شرارت خواهد بود، اگر در دست نابکاران و اراذل قرار گیرد. افلاطون

اخبار سیاسی اخبار اقتصادی اخبار اجتماعی اخبار فرهنگی اخبار حوادث اخبار علم و فناوری اخبار ورزشی. همه مطالب اخبار ورزشی درباره سخنان بزرگان جهان در مورد «موفقیت» 02:12 – 1398/08/17. ارسال پاسخ 0. 0. خوب است رضا. درباره سخنان

تازه ترین اخبار سیاسی، ورزشی، سلامت، فرهنگی و هنری، علمی و فناوری، حوادث و اقتصادی ایران و جهان و کلیپ های صوتی و تصویری را در آفتاب نیوز ببینید.

تازه ترین اخبار سیاسی، ورزشی، سلامت، فرهنگی و هنری، علمی و فناوری، حوادث و اقتصادی ایران و جهان و کلیپ های صوتی و تصویری را در آفتاب نیوز ببینید.

سخنان دانشمندانبهترین سخنان بزرگانسخنان زیباپند بزرگانجملات زیبا از بزرگانسخنان نابسخنان زیبای بزرگانسخنان ناب دانشمندان.

مطالب پیشنهادی :

رابطه جنسی در زمان شیوع کرونا ویروس

صرع چه نشانه‌ها و علائمی دارد؟

داروی فوروزماید چیست؟ کاربرد و عوارض مصرف فوروزماید

با ورزش به طور طبیعی چربی شکم خود را کاهش دهید

سنگک ، بربری ، تافتون یا لواش – کدامیک مفیدترند؟

نشانه‌های ابتدایی HIV که هر زنی باید بداند

آزمایش تیروئید و راهنمای تحلیل نتیجه آن

عفونت مفصلی، دردی عجیب و غریب

جملات بزرگان در مورد سیاست

اسپری برای خس خس ریه

آمپول نوروبیون بهتر است یا ب کمپلکس؟

فواید استفاده از چای کیسه ای روی چشم ها

دردسر نفخ شکم را خیلی راحت از بین ببرید

به جای «ویاگرا» این خوردنی‌ها را مصرف کنید

خواص نخود فرنگی در شیردهی ؛ فواید نخود فرنگی در دوران شیردهی

صاف شدن شیر مادر

جدیدترین مطالب سایت

خانم های باردار توت فرنگی بخورند!

باورهای نادرست ولی رایج درباره خواب

اگر فرزند قد بلند میخواهید، خرما بخورید

هرآنچه لازم است درباره ویتامین D بدانید

درمان‌هایی موثر برای خشکی دهان

کاهش وزن پس از حاملگی

برای درمان فشار خون بالا چه بخوریم؟

این نشانه ها از بیماری کلیوی خبر می دهند!

اگر زانو درد دارید، بخوانید!

این دمنوش ها را زیاد بنوش!

چگونه استقامت بدن را افزایش دهیم؟

چگونه می توان تیک های عصبی را درمان کرد؟

چگونه کودک نابینای خود را تربیت کنم؟

با این خوراکی ها به جنگ گرسنگی بروید!

قصه پای بی‌قرار از این قرار است…

تمام حقوق برای سایت ویکی پاوه محفوظ است.

wikipaveh.com | All Rights Reserved – © 2020

نی نی سایت

جملات بزرگان در مورد سیاست
جملات بزرگان در مورد سیاست

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.