جلب توجه دیگران به خود

جلب توجه دیگران به خود
جلب توجه دیگران به خود

فهرست مطالب

در صورتیکه به بخشی از محتوا نیاز یا علاقه دارید بر روی عنوان مربوطه در فهرست زیر کلیک نمایید تا به همان بخش منتقل شودید.

در حقیقت این کار به هیچ وجه سخت نیست، میدانم الان در ذهن شما چه چیزهایی میگذرد و مطمئن هستم که الان در دل خود میگویید: “اگر اینکار آسان بود، چرا خیلی از افراد سالها برای اینکار زمان صرف میکنند و به موفقیت نمی رسند؟”

جواب این سوال ساده است، چون این افراد در مسیر صحیح و درست قدم بر نمی دارند. اگر دنبال این هستید که بدانید راه صحیح و درست جذب کردن دیگران به سمت خودتان چیست یا اینکه چطور میتوانیم کاری کنیم که دیگران ما را تحسین کنند، تا انتها این مطلب را پیگیری کنید.

جلب توجه دیگران به خود

اغلب انسانها زمانی تحت تاثیر قرار میگیرند که فردی را می بینند که میتواند کاری انجام بدهد که خودشان نمی توانند انجام بدهند. برای همین است که روش های جذب کردن یک فرد خجالتی درونگرا، با روش های جذب کردن یک فرد معاشرتی برونگرا متفاوت هستند. در ابتدا شما باید بدانید فرد مورد نظر چه ویژگیهایی دارد، به عبارت دیگر مهمترین اقدام، کسب اطلاعات در مورد فرد است که قبلا هم به آن اشاره کردیم.

اگر کسی از ناشناخته ها ترس دارد، پس ممکن است توسط فردی که در زندگی قدرت کنترل ترس را دارد تحت تاثیر قرار بگیرد. اگر کسی تلاش میکند که پولدار شود، توسط کسی که قابلیت خوبی در جمع آوری ثروت دارد و توانایی اقتصادی خوبی دارد جذب میشود. اگر کسی احساس میکند که در زندگی انسان بی فایده و بی خاصیتی است توسط افرادی که با مشکلات زندگی مواجه می شوند و برای حل کردن آنها تلاش می کنند جذب میشود.

همانطور که در مثال های بالا ذکر شد، جذب کردن دیگران فرمول خاص و ثابتی ندارد ولی با پیش زمینه ذهنی فردی که قصد جذب کردنش را دارید ارتباط مستقیم دارد و خوشبختانه در دنیایی زندگی میکنیم که شبکه های اجتماعی مثل کلوب،فیس بوک و … اطلاعات زیادی را در این موارد در اختیار شما قرار میدهند. تاجایی که میتوانید در مورد فرد یا افراد مورد نظر اطلاعات کسب کنید. رفتارهایی که از خودشان بروز میدهند، احتیاجات و نیازهای روحی-عاطفی فرد را بررسی کنید و بعد با نشان دادن اینکه شما میتوانید این نیازها را برطرف کنید یا چیزی که آن شخص دنبالش است را شما میتوانید ارائه بدهید، تحت تاثیر قرارش دهید. این فرمول ساده ولی کاملا مؤثر برای جذب کردن افراد و تحت تاثیر قرار دادن آنها است.

شما پس از مدتی دیگر حتی به افراد خوش‌تیپ نگاه هم نمی‌کنید! ظاهر آنها برای شما عادی می‌شود، چرا که شما نیاز دارید از افراد چیز‌های بیشتری دریافت کنید.

اگر زمانی که با کسی ملاقات می‌کنید بتوانید چیزهای بیش از ظاهرتان به او نشان دهید، در این صورت شما فرد جذابی به نظر خواهید آمد.

زنان و مردان زیادی هستند که هزینه‌ و وقت زیادی صرف ظاهر خود می‌کنند، اما برای بهبود شخصیت‌شان کاری انجام نمی‌دهند. یک کتاب ممکن است جلد بسیار زیبایی داشته باشد، اما اگر فقط جلد آن زیبا باشد چه کسی دوست دارد که آن را مطالعه کند؟ همانطور که خودتان می‌گویید دیگران شما را دوست دارند به خاطر چیزی که هستید، حرف‌هایی که می‌زنید و کارهایی که انجام می‌دهید. شاید من آدم خوش‌قیافه‌ای نباشم، اما چیزی که در اینجا می‌خواهم درباره آن صحبت کنم زیبایی نیست، من قصد دارم درباره جذابیت حرف بزنم. حالا بیایید ببینیم چگونه دیگران را جذب کنیم.

حتما ببینید: چند ترفند روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران

من فقط می‌خواهم به شکلی دوستانه اعلام کنم که چگونه شخصی ممکن است تمام جذابیتش را از دست بدهد. چطور این اتفاق می‌افتد؟ من هنوز در این توهم بودم که ظاهر تنها چیزی است که در اولین دیدار اهمیت دارد. اما مَت خوش‌قیافه نبود، او قد بلند یا درشت ‌هیکل نبود، اما فردی بامزه، باهوش و بااعتماد به نفس بود. کسی که می‌دانست چطور حرف بزند، کسی که شیوه‌ی خاص خودش را داشت. در کل آدمی بود که چیزی برای نشان دادن داشت.

جذابیت ظاهری افراد خیلی زود فروکش می‌کند، به طوری که فرد زیبا، همچون وسیله‌ای به نظر می‌آید که قرار است ژن‌های شما را به نسل بعد منتقل کند. چیزهایی که باعث جذابیت ظاهری زنان می‌شود عبارتند از: ‌جوانی، نسبت عرض کمر به لکن، پوست سالم، لب برجسته و دندان‌های سفید، چشمان بزرگ، چانه‌ی کوچک و موهای براق است. این معیارها در مردان شامل بلندی قد، شفافیت چشم و پوست، حجم عضلات و تُن صدا، دندان‌های خوب و دیگر علایم سلامتی است. همه این‌ها را به احساس سلامتی، سرزندگی و پیشینه ژنتیکی خوب اضافه کنید.

در هر دو جنس، تناسب فیزیکی بسیار جذاب است. با این وجود برخی ممکن است بسیار عالی به نظر برسند و تمام ویژگی‌های ظاهری را داشته باشند، اما حسی بسیار سرد و بی‌روح به شما بدهند. افراد جذاب ممکن است زیبا به نظر نرسند اما افسون خاصی دارند.

چیزی که قصد دارم اینجا درباره‌ی آن صحبت کنم رفتاری است که شما را صرف نظر از اینکه چه ظاهری دارید جذاب‌تر می‌کند. همان‌طور که مَت درباره خودش گفت او خوش‌قیافه نبود.

این درست است که عبوس بودن، سرد و مرموز بودن و کم حرف و بی‌روح بودن ممکن است بعضی‌ها را جذب کند، اما بیشتر مردم را جذب نمی‌کند. مردم کسانی را دوست دارند که به نظر می‌رسد دیگران را دوست دارند. نکته‌ی مهم این است که مردم چگونه نشان می‌دهند که شما را دوست دارند؟ آنها لبخند می‌زنند. صورت‌های خندان جذاب‌تر هستند و لبخند زدن هنگامی که به چشم‌های دیگران مستقیم نگاه می‌کنید، شما را حتی جذاب‌تر می‌کند. لبخند زدن پیام‌هایی را مانند: «من دوست‌‌داشتنی هستم. من اعتماد به نفس بالایی دارم، خوش‌بین و باانرژی هستم» ارسال می‌کند. بنابراین چهره‌ی عبوس خود را رها کنید و بخندید، لبخند بزنید، آرام باشید و بهترین چیزها را در افراد دیگر پیدا کنید و به شکل زیر ادامه دهید…

هنگامی که مَت وارد اتاقی می‌شود، همه را وادار می‌کند که بخندند. او تاثیرگذار است و همه می‌بینند که دیگران او را دوست دارند. چرا این موضوع مهم است؟

بر اساس مطالعه‌ای که روانشناسان بریتانیایی انجام داده‌اند، اگر به دیگران با لبخند نگاه کنیم، احتمال اینکه فرد جذابی به نظر بیايیم بیشتر خواهد بود. در آزمایشی که بر روی زنان انجام شده بود هنگامی که به آنها تصویر افرادی نشان داده شد که دیگران به آنها لبخند می‌زدند، افرادی که به آنها لبخند زده شده بود جذاب‌تر به نظر می‌رسیدند.

محققان دریافتند که مردان نیز به همین شکل پاسخ می‌دهند. هم زنان و هم مردان به صورت ناخودآگاه هنگامی که می‌خواهند شخصی را برای دوستی انتخاب کنند، نظر دیگران را در نظر می‌گیرند. در واقع ممکن است بر اساس اینکه دیگران چطور فردی را ارزیابی می‌کنند، او را برای رابطه مورد توجه قرار دهند.

بنابراین دفعه بعد که بیرون می‌روید و دوست دارید جذاب‌تر به نظر برسید، به دیگران لبخند بزنید و با همه‌ی کسانی که اطراف شما هستند دوستانه رفتار کنید. چون زمانی که آنها جواب لبخند شما را می‌دهند، شما جذاب‌تر شده‌اید اما…

توجه ویژه‌ی مستقیم قدری چاپلوسانه است. بنابراین در حالیکه فوق‌العاده است که دیگران دیگر را بخندانید، برای اینکه در نظر شخص خاصی جذاب‌تر به نظر بیایید شما باید به طور ویژه‌ای به او توجه داشته باشید. از او سوال بپرسید و درباره او صحبت کنید. میزان توجه ما به افراد (نه خیلی کم و نه خیلی زیاد) نشانه‌ی میزان علاقه‌ی ما به کسی است که تا پیش از این او را ملاقات نکرده‌ایم.

صادقانه‌ترین پاسخ این سوال که چگونه دیگران را جذب کنیم، اینست که بگویم خودتان باشید. بیشتر مردم هنگامی که با کسی هستند که مجذوب او شده‌اند، خود را بیشتر از آن چیزی که هستند نشان می‌دهند و این کار غلطی نیست، اما چنین نباشد که همه چیز دروغ باشد. زنی را می‌شناختم که تظاهر می‌کرد همه‌ی چیزهای فردی را که به او علاقه داشت، دوست دارد: «واقعا؟ من عاشق فوتبال، غواصی، تمبرهای پاتاگونیای قرن ۱۹ هستم! چه تصادفی، ما دقیقا برای هم ساخته شده‌ایم!»

اگر شما به این شدت دروغ بگویید دیگران متوجه می‌شوند. نشان دادن چیزی که واقعا هستید جذاب است و نشان می‌دهد که شما زاویه دید، علایق و بی‌علاقگی‌ها، ایده‌ها و تمایلات خودتان را دارید.

شما هر روز صدها زن و مرد جوان را می‌بینید که شبیه به هم لباس پوشیده‌اند، با یک لحن صحبت می‌کنند، واژه‌های یکسانی به کار می‌برند و به جای لذت بردن از کسانی که در حضور آنها هستند، با سرعت با تلفن همراه‌شان پیام می‌فرستند. البته که همراهی با جماعت برای بسیاری از جوانان مهم است، مخصوصا اگر احساس کنند شخصیت‌شان هنوز شکل نگرفته است. اما برای اینکه به طور خاصی جذاب باشید (فراتر از زیبایی‌های ظاهری)، لازم است قدری متفاوت باشید تا در ذهن بمانید.

فرض کنید همیشه شکل خاصی لباس می‌پوشید. ببینید چه امکانات دیگری در برابر شما است. فقط با جمعیت حرکت نکنید. به کسانی که خوب ارتباط برقرار می‌کنند گوش دهید و از آنها بیاموزید و شیوه‌ی ارتباط برقرار کردن خود را داشته باشید. چیزی که درباره مَت توجه من را به خودش جلب کرد شیوه‌ی منحصر به فرد او در صحبت کردن و به کار بردن کلمات بود.

می‌خواهید بدانید که چگونه دیگران را جذب کنیم؟ پس اول به فکر سلامت خود باشید. سالم بودن جذاب است. بنابراین ممکن است شما به طور طبیعی متوازن‌ترین و زیبا‌ترین زن یا خوش‌تیپ‌ترین مرد نباشید، اما هر کس با خواب کافی و ورزش (هر دوی اینها به طور طبیعی شما را زیبا می‌کنند)، خوردن غذاهای سالم و پرهیز از مصرف الکل، می‌تواند جذاب به نظر بیاید.

اگر می‌خواهید جذاب‌تر باشید، هنگام ارتباط برقرار کردن خیلی منفی نباشید. بدگویی باعث افسردگی می‌شود و خیلی خوب نیست که دوست یا شریک قبلی خود را تخریب کنید (حداقل این کار را خیلی زود شروع نکنید!)

ساعت‌هایی که برای خالی کردن خود، بیان غم و اندوه و ابراز خشم از افرادی که به شما آزار رسانده‌اند صرف می‌کنید می تواند هر رابطه تازه‌ای را به سرعت سرد و فرد جدید را برای رابطه با شما بی‌میل کند. همچنین ممکن است از رابطه‌ی تازه‌ای که قرار است با شما برقرار کنند، برداشت ناخوشایندی داشته باشند.

قبل از اینکه دنبال پاسخ سوال چگونه دیگران را جذب کنیم باشید، بدانید که هم زنان و هم مردان افراد شجاع را دوست دارند. زنان مردانی را که شجاع و اهل خطر کردن هستند دوست دارند و مردان نیز زنانی را که در بیان احساسات‌شان رک و شجاع هستند دوست دارند. ما مردها زمانی که به دنبال نشانه‌ای هستیم که آیا زنی مجذوب ما شده است یا نه، دوست نداریم حرف‌ها در لفافه زده شوند.

چنین به نظر می‌رسد که زنان دوست دارند احساس کنند یک مرد شجاع مجذوب آنها شده است تا اینکه کسی باشد که اعتماد به نفس بالایی ندارد. چرا که احساس می‌کنند چنین مردی بهتر می‌تواند از آنها مراقبت کند. اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد زنان تنها به دنبال مردان عضلانی نیستند، آنها مجذوب کسی می‌شوند که ترکیبی از شجاعت و دلسوزی، سخت و احساساتی باشد. نشان دادن این صفات چیزی است که شما را جذاب می‌کند.

جلب توجه دیگران به خود

اگر قدری بذله‌گو باشید، مخصوصا هنگامی که در میان جمع هستید، شما فرد شجاعی معرفی خواهید شد. اما توجه داشته باشید که مردان زنانی را ترجیح می‌دهند که به جوک‌های آنها می‌خندند و خودشان خیلی مزه نمی‌ریزند. در واقع به طور کلی مردان، زنانی را که از آنها بامزه‌تر هستند دوست ندارند. اما زن‌ها مردان بامزه را جذاب می‌دانند. بنابراین اگر مرد هستید، زنها را بخندانید و اگر زن هستید و می‌خواهید برای یک مرد جذاب باشید، کسی را پیدا کنید که شما را واقعا می‌خنداند.

توجه داشته باشید تمام چیزهایی که در بالا گفته شد باید به شکلی طبیعی و دوستانه اجرا شود. تلاش زیادی برای اینکه جذاب‌تر باشید ممکن است نتیجه‌ی معکوس بدهد و کار را خراب کند.

وقتی شخصی تلاش میکند نظر دیگران را جذب کند و مورد تحسین واقع بشود، معمولا اشتباهاتی انجام میدهد که به صورت خلاصه در زیر به این موارد خواهیم پرداخت:

“وقتی من به یک دلیل کسی را تحسین میکنم، پس او هم میتواند به همان دلیل من را تحسین کند. به عنوان مثال اگر من یک شخص ثروتمند را که با تلاش خودش ثروتمند شده نزد خودم عزیز میدانم، پس اگر به دوستانم بگویم که من با تلاش خودم ثروتمند شده ام باعث میشود آنها من را تحسین کنند.”

اگر اینطور فکر میکنید احتمال زیادی وجود دارد که سرخورده شوید، به این دلیل که چیزی که شما آن را تحسین میکنید الزاما دیگران را تحت تاثیر قرار نمیدهد. به عنوان مثال چه کسی اهمیت میدهد شما ثروتمند باشید وقتی خودش به پول احتیاجی ندارد؟ چه کسی به تشویق شما نیاز دارد وقتی خودش به قدر کافی شجاع است؟ چه کسی به این موضوع اهمیت میدهد که شما بدن ورزیده و عضله های قوی دارید وقتی که خودش از شما قویتر است؟!

از همین رو است که روانشناس ها میگویند:

اگر میخواهید کسی رو مجذوب خود کنید، یا اینکه اگه میخواهید دیگران شما را تحسین کنند یا عاشق شما باشند، ابتدا باید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید!

با توجه کردن به این موضوع که فرد به چه چیزهایی نیاز دارد و دانستن اینکه به چه چیزهایی علاقه مند است، شانس شما برای موفقیت بسیار زیاد خواهد بود. بعضی از افراد با استفاده از متدهایی که به صورت عمومی شناخته شده اند وقت خود را هدر میدهند و هنگامی که آن روش برایشان جواب معکوس میدهد، نا امید و سرافکنده شده و با خودشان فکر می کنند: “حتما ایرادی در من وجود دارد که این روش ها برای من کارساز نیستند”.

منبع : عصرعلم | چطور

جامعه سلامت پایگاهی از مطالب مفید است که با نگاه به نیاز مخاطبین تولید و یا از منابع معتبر گردآوری شده‌اند. جامعه سلامت با هدف ارتقا دانش عمومی و با تمرکز بر مواردی که به سلامت جسم و روح افراد مرتبط است می‌کوشد تا به سهم خود و به عنوان یک رسانه در مسیر ارتقا جامعه حرکت نماید. افزایش آگاهی، راهنمایی و سنجش چرخه‌ایست که با کمک شما مخاطبین تکمیل خواهد شد.

توجه: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

توجه: استفاده از مطالب سایت به هر شکل و در هر فرمتی مجاز نمی باشد و شامل پیگرد قانونی خواهد شد.

ضمن تقدیر از همراهی شما مخاطب گرامی، خواهشمند است تمامی سوالات خود را در سایت و در بخش نظرات مطالب مطرح فرمایید. لطفا از راه‌های ارتباطی ذیل تنها برای مباحث بازرگانی استفاده نمایید.

شما می‌توانید برای درج هر نوع آگهی تبلیغاتی از جمله تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی و یا ثبت دفاتر مشاوره در سایت از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

تلفن تبلیغات (لطفا تنها در واتس‌اپ پیام ارسال بفرمایید): ۰۹۳۳۲۰۱۰۰۶۱

صفحه اصلی موفقیت و انگیزشی چرا از خودنمایی و جلب توجه دیگران لذت می‌بریم؟

بیشتر مردم‌ مورد توجه قرار گرفتن را دوست دارند و به خودنمایی روی می‌آورند. به همین دلیل دست به کارهای احمقانه می‌زنند که نتیجه عکس دارد. با عزت نفس می‌توانید توجه اطرافیان را در جهت مثبت جلب کنید.

بیشتر افراد دوست دارند که در مرکز توجه باشند و تمام تمرکز بقیه روی آن‌ها باشد. اکثرا به نوعی دنبال خودنمایی هستند. برای در خیابان با پول و ماشین‌های خود اینکار را انجام می‌دهند. برخی در شبکه‌های اجتماعی سعی به خودنمایی دارند و بیشتر اوقات هم چیزی را نشان می‌دهند که واقعی نیست.

اما این خلا در زندگی ما انسان‌ها از کجا ناشی می‌شود؟ چرا به دنبال تایید شدن از طرف بقیه هستیم و چیزی را به نمایش می‌گذاریم که واقعی نیست؟ مگر خود واقعی ما چه مشکلی دارد؟

اکثر آدم‌ها دوست دارند خودنمایی کنند. این امری طبیعی است. آن‌ها می‌خواهند تصویر خاصی از خود ایجاد کنند که اغلب یک ماسک و پوشش است. آن‌ها می‌خواهند نزد دوستان و غریبه‌ها جلب توجه کنند. احساس ارزشمندی ما چگونه تقویت یا تخریب می‌شود؟ آیا موفق به انجام چنین کاری می‌شوند یا نتیجه‌ای برعکس خواسته‌شان می‌بینند؟

جلب توجه دیگران به خود

این بستگی به عملکردشان دارد. شما از اهمیت اعتماد به نفس در زندگی روزمره و میزان تاثیرگذاری آن اطلاع دارید. اگر کار خوب یا تحسین‌برانگیزی انجام داده باشید، ممکن است توجه دیگران را به خود جلب کنید. اما این همیشه درست نیست.

 فردی را در نظر بگیرید که با سرعت بالا رانندگی می‌کند و مردم می‌گویند: “چه راننده خوبی است. او بدون هیچ ترسی می‌تواند به خوبی ماشینش را کنترل کند.” حقیقت این است که اغلب مردم جور دیگری فکر می‌کنند. آن‌ها می‌گویند: “چقدر او احمق است که برای جلب توجه دیگران بدون هیچ پروایی رانندگی می‌کند. طرز رانندگی او خطرناک است.”

اجازه بدهید که یک مثال دیگر بزنیم. یک پسر جوانی را در نظر بگیرید که در جمع دوستانش سیگار می‌کشد. او فکر می‌کند که سیگار کشیدن او را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و این‌گونه خودنمایی می‌کند، به ویژه زمانی که دختران هم او را ببینند. تصور او این است که سیگار کشیدن نمادی از اقتدار، قدرت و مهم بودن هست.

آیا دوستانش هم این‌گونه درموردش فکر می‌کنند؟ و با احترام بیشتری با او رفتار می‌کنند؟ حتی ممکن است که نظر دخترها در این مورد این باشد که او چقدر بوی سیگار می‌دهد. شما قضاوت می‌شود. چگونه بر ترس از قضاوت شدن توسط دیگران غلبه کنیم؟

در هر دو مثال فردی که سعی به جلب توجه دیگران و خودنمایی را دارد، درواقع عکس‌العمل برعکسی را از سوی مردم می‌گیرد. اگر به مردم اطراف خود نگاه کنید، این موارد را بسیار می‌بینید. مردم آگاهانه یا ناآگاهانه می‌خواهند تصویر خاصی از خودشان بسازند چرا که این‌کار باعث افزایش عزت نفس‌شان می‌شود. گاهی در این کار موفق می‌شوند و گاهی نه.

چرا افزایش عزت نفس اهمیت دارد؟ اکثر افراد می‌خواهند بهتر از آنچه که هستند، نشان داده شوند و جلب توجه کنند. آن‌ها این‌کار را با شیوه‌های مختلفی انجام می‌دهند؛ با صدای بلند حرف می‌زنند، به طرز متفاوتی لباس می‌پوشند، به شیوه‌ای خاص رفتار می‌کنند یا کارهای احمقانه‌ای انجام می‌دهند.

اغلب هر کسی دوست دارد که حس مهم بودن داشته باشد و سعی می‌کند که خود را به گونه‌ای جلوه دهد که خود واقعی‌اش نیست. بیشتر رفتارهایی که مردم دارند، تصوراتی که می‌خواهند شکل دهند، به وجود نمی‌آورد. فرد شاید طرز فکر خاصی داشته باشد و به شیوه‌ای ویژه عمل کند،‌ اما مردم از دید خودشان او را قضاوت می‌کنند. به عبارتی دیگر ممکن است که فکر کند با کار خود دیگران را تحت تاثیر قرار می‌دهد، درحالی‌که برعکس است.

شما نمی‌دانید که دیگران درمورد شما چه طرز فکری دارند و آیا اصلا توجه آن‌ها به شما جلب می‌شود یا نه! غریبه‌ها معمولا به شما چیزی نمی‌گویند. نزدیکان هم نمی‌خواهند که احساسات شما را جریحه‌دار کنند و نظر واقعی خود را درمورد رفتارتان به شما نمی‌گویند. این خودنمایی و نیاز به توجه است که باعث می‌شود شما احساس مهم بودن و مورد احترام بودن داشته باشید.

کارهای احمقانه‌ای انجام دهید که نتیجه‌ای وارونه به بار می‌آورد. اگر می‌خواهید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، کارهای مفید و سودمند انجام دهید. این کار ارزش شما را بیشتر می‌کند تا اینکه بخواهید رفتارهای نابخردانه داشته باشید.

از خودتان این سوالات را بپرسید آیا می‌خواهید جلب توجه و خودنمایی کنید و دیگران را تحت تاثیر خود قرار دهید و اگر بله، علتش چیست؟ آیا اگر کسی از شما قدردانی کند احساس مهم بودن و قدرت می‌کنید؟ چرا به اندازه کافی دارای دوره اعتماد به نفس و عزت نفس نیستید و آن را منوط به نظر دیگران می‌دانید؟ چقدر مطابق علاقه و روحیات واقعی خودتان زندگی می‌کنید؟

شما می‌توانید احساس مهم بودن و قدرت داشته باشید،‌ دارای اعتماد به نفس کودکان و عزت نفس باشید بدون اینکه نیازی به خودنمایی باشد. می‌توانید بدون هیچ بازی و نمایشی زندگی بسیار خوبی داشته باشید. با افزایش قدرت درونی و پیدا کردن ارزش خود می‌توانید این کار را انجام دهید. خودنمایی همانند باد کردن یک بالون است که هر لحظه امکان منفجر شدنش وجود دارد. قدرت واقعی متفاوت است.

با توجه به اهمیت اعتماد به نفس و رابطه مستقیم آن با استرس، موفقیت‌ها و شکست‌ها در زندگی شغلی و شخصی، آکادمی بازار تلاش نموده بسته آموزشی: «موفقیت دست یافتنی است» را برای شما تهیه نماید که راه‌های افزایش و ساختن اعتماد به نفس را به شیوه‌ای ساده ارائه می‌دهد.

چرا خیلی از احساس لذت ما از کارها منوط به جلب توجه دیگران هست؟ مثلا اگر عکسی از سفر برای بقیه بگذاریم لذت ما از سفر بیشتر میشه.

سلام مهدی عزیز
کاملا درست میگید. جهان امروزه کم کم داره به این سمت میره تا با انجام کارهای خاص و یا عادی نظر دیگران رو جلب و یا از فیدبک اونها استفاده کنیم. و این موجب سخت شدن تصمیم گیری و کم شدن حریم خصوصی میشه.
این اتفاقات کم کم پیامدهای بسیار بد و خطرناکی رو به همراه داره. ما امیدواریم و تمام تلاشمون رو در این زمینه میکنیم تا افراد و جامعه ذهنیتشون تغییر کرده و به سمت درستی شکل بگیره.

هرکاریم کنیم با حرف هست و باز هم قضاوت میشیم پس چه بهتر که خودمون کاریو که فکر میکنیم درسته بکنیم

سلام عباس عزیز
ممنون از اینکه دیدگاه خودت رو با ما به اشتراک گذاشتی

خب همیشه دیدگاه دیگران نسبت با ما با طرز تفکر خودمون زمین تا اسمون فرق داره

سلام مرتضی عزیز
ممنون از ارائه نظرتون

B nazare mnm adamaye sigari aslan jazzb nistan

سلام کاربر عزیز
ممنون از اشتراک نظرتون

فقط جلب توجه و خودنمایی نیست که میتونه عزت نفس رو زیاد کنه بلکه مثل خویشتن داری هم یکی از کارهاییه که میتونه تو افزایش عزت نفس کمک کنه

سلام کاربر عزیز
نظرتون بسیار متینه

به موضوع خوبی پرداختید ازتون ممنونم

سلام مسعود عزیز
ممنون از حسن توجه شما

این حسه مقبولیت رو همه ادما تو وجودشون دارن یعنی دلشون میخواد که دیگران اونارو تایید کنن اما خب تو یکی بیشتر بروز میکنه تو یکی کمتر

سلام کاربر عزیز
ممنون از اینکه نظرت رو با ما به اشتراک گذاشتی

گاهی اوقات به خاطر جلب محبت هست که ادما اقدام به خودنمایی میکنن متاسفانه

سلام کاربر عزیز
نظرتون متینه

Asln nazar digaran hich ahamiati baraye mn ndre

سلام کاربر عزیز
ممنون از ارائه دیدگاهتون

من به شخصه هیچ وقت نخواستم در مرکز توجه باشم و همیشه سرم تو کار خودم بوده

سلام طالب عزیز
ممنون از اینکه تجربه خودت رو با ما به اشتراک گذاشتی

مرسی واقعا مفید و بینهایت عالی بود

خوشحالیم مورد توجه شما قرار گرفته است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جلب توجه دیگران به خود

دیدگاه

نام *

ایمیل *

وب‌ سایت

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه فرصت آفرینان بازار است | طراحی سایت و سئو توسط گروه آکادمی بازار

محققان دائما در حال پیدا کردن شواهدی هستند که ارتباط میان اعتماد به نفس و موفقیت را نشان می دهد. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، اغلب جذاب تر به نظر می رسند. به عنوان فروشنده عملکرد بهتری دارند و در فضاهای تعاملی، خوب تر به نظر می رسند. آنها همچنین معتقدند که توانایی روبرو شدن و کنترل هرچیزی که زندگی بر سر راه آنها قرار می دهد را دارند، آنها ریسک پذیر هستند که در واقع آنها را به سمت فرصت های بیشتر هدایت می کند.

اگر می خواهید که در وجود خودتان نیز شاهد این خصایص شخصیتی باشید، می توانید روش های زیر را به کار بگیرید. با این توضیحات متوجه شدید که یک از عوامل اصلی برای جذاب بودن و داشتن ارتباطات اجتماعی با کیفیت و بدون استرس داشتن اعتماد به نفس است درست موضوعی که در ادامه این بخش از نمناک راه کارهایی برای پیشرفت در آن با هدف جذب دیگران به خود مطرح خواهیم کرد.

اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم باید بگوییم که اگر خود واقعی تان باشید بیشتر مورد توجه قرار خواهید گرفت چراکه هر زمان کسی بیش از آنچه که هست نشان می دهد در واقع ثابت می کند که تمام حرکاتش دروغ است و صداقتی در قبال شما ندارد، بنابراین چنانچه واقعا چیزی که هستید را به نمایش بگذارید جذاب تر به نظر خواهید رسید و نشان دهنده آن است که شما ایده ها، علایق، تمایلات و زاویه دید مختص خود را دارید.

اگرچه بسیاری از مردم تصور می کنند که مرموز و سرد بودن، عبوس بودن و کم حرفی از مولفه های جذابیت است اما متاسفانه باید بگوییم که این ویژگی ها بیشتر مردم را جذب نمی کند و مردم بیشتر علاقمند به کسانی هستند که دیگران را دوست دارند. مردم با لبخندشان به شما نشان می دهند که دوستتان دارند و شما با لبخند سیگنال هایی به آنها منتقل می کنید که:”من دوست داشتنی و خوش بین هستم و اعتماد به نفس بالایی دارم.” بنابر این سعی کنید عبوس بودن را رها کرده و لبخند به روی صورت خود داشته باشید تا بهترین چیز ها را در وجود افراد دیگر کشف کنید.

جلب توجه دیگران به خود

حتی اگر زندگی آرامی دارید و هیچ ماجراجویی و داستانی در آن رخ نمی دهد، همیشه باید بتوانید که پاسخ به سوال “چه خبر” را به بهترین حالت ارائه دهید. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، در گفتگوها و مکالمه ها ماهر هستند، اما برخی افراد به تمرین بیشتری نیاز دارند. آیا برای یک تعطیلات برنامه ریزی کرده اید؟ دکور قسمتی از خانه ی خود را تغییر داده اید؟ فرزندان خود را در رویدادهای ورزشی شرکت داده اید؟ روی یک پروژه ی بزرگ سرمایه گذاری کرده اید که به توجه شما نیاز دارد؟ زمانی که دیگران مکالمه ای را آغاز می کنند، باید ماجرای جالبی را برای آنها تعریف کنید و حرفی برای گفتن داشته باشید.

 

این روش نیز به منظور مکالمه های جذاب تر ارائه می شود، تلاش کنید که میزان علاقه ی خود به موضوع و گفتگو را به سایر افراد نشان دهید. در ادامه، با نمونه ای از سوالاتی آشنا می شوید که باعث می شود مردم درباره ی خودشان حرف بزنند:

بیشتر راجع به چه چیزی هیجان زده هستید؟

در حال حاضر با چه چیزی دست و پنجه نرم می کنید؟

مرحله ی بعد چه خواهد شد؟

علاوه بر این، خودتان نیز باید برای پاسخ دادن به این سوال ها آماده باشید، این آمادگی باعث می شود که داستان خوبی را تعریف کنید.

در بسیاری از کتاب های روانشناسی این تکنیک به عنوان “گوش دادن فعالانه” معرفی شده است بدین معنی که شما در عین اینکه به صحبت های طرف مقابل تان گوش می دهید بخش هایی از آنچه که او می گوید را تکرار کنید. به عنوان مثال:زمانی که فرد مقابل به شما اعلام می کند که به نمایشگاه غذا مراجعه کرده و طعم غذاهای محلی مختلفی را چشیده است شما می توانید با تکرار این که غذا های جور واجور را امتحان کردی؟آره؟

به او نشان دهید که گفته هایش بسیار مهم است و این تاثیر بسزایی در دوست داشتنی به نظر رسیدن شما دارد چرا که ما انسانها از آنجایی که خود پسند هستیم دوست داریم کلمات خودمان به خودمان پس داده شود و مورد توجه قرار بگیریم.

 

بسیاری از افراد با کوچک ترین انتقادات به هم می ریزند و روحیه حساس و لطیفی دارند بنابراین پیشنهاد می کنیم همانطور که با دست باز افراد را تحسین می کنید همانطور هم با احتیاط انتقادشان کنید تا آسیبی به غرور افراد حساس نزنید و هدفمند جلو بروید.

اگر دیدید کسی دچار اشتباه شد بهترین کار این است که جلوی جمع موضوع را با او مطرح نکنید و حرف خود را نه به طور مستقیم بلکه با ظرافت کامل انتقال دهید. حتی می توانید از تکنیک ساندویچ تعریف برای بیان انتقاد خود استفاده نمایید و قبل و بعد از انتقاد از ویژگی های برتر طرف مقابلتان تعریفی بکنید تا او راحت تر پذیرای صحبت هایتان باشد.

بهترین راه و سیاست خوب برای بیان اشتباه مخاطب این است که ابتدا از اشتباهات گذشته خود صحبت کنید و سپس به سراغ اشتباه او بروید تا اثر بخشی بهتری داشته باشد.

قوز نکنید، این کار در زمانی که در حال گفتگو با دیگران هستید نشان از عدم باور به خودتان دارد. با یک ماژیک قرمز، علامت فلش به سمت بالا را روی یک برچسب بکشید و آن را روی نمایشگر کامپیوتر خود بچسبانید. با این کار به خودتان یادآوری می کنید که درست بنشینید و شانه هایتان را عقب ببرید. حالت درست ستون فقرات و بالا نگه داشتن چانه، باعث می شود که حالت درست صورت را به نمایش بگذارید.

 

افرادی که با مشکل کمبود اعتماد به نفس مواجه هستند نمی توانند در لحظه حاضر باشند، آنها اغلب از خودشان می پرسند “آیا با اعتماد به نفس به نظر می رسم؟ آیا آنها فکر می کنند که من باهوش هستم؟ آیا آنها فکر می کنند که آدم موفقی هستم؟ آیا فکر می کنند حرفی که زدم احمقانه است؟

در حقیقت شما هرگز متوجه نمی شوید که دیگران درباره ی شما چه فکری کرده اند. بنابراین، به جای اینکه نگران باشید، روی موضوعی که می خواهید درباره ی آن حرف بزنید متمرکز شوید، مثل پرسیدن سوال های خوب، درگیر نشدن در مکالمه های وقت کش بی فایده و نگاه کردن در چشم افرادی که با آنها صحبت می کنید.

به حرف هایی که در ذهن به خودتان می گویید توجه کنید. هر زمان که به این فکر می کنید که “نمی توانم این کار را انجام دهد”، باید آن را با چیز مثبتی مثل “بهترین تلاشم را به کار می گیرم” جایگزین کنید.

برای این کار باید از خودتان خارج شده و از بیرون به خودتان نگاه کنید. اگر کسی کنار شما بنشیند و بگوید که “من خیلی چاق، احمق، زشت، کند و غیره هستم”، چه احساسی در شما شکل می گیرد؟ کاملا ظالمانه است. خودتان را با حرف های خوب تغذیه کنید. آیا در صحبت با دیگران، چنین کلماتی را به کار می گیرید؟ خیر، پس به همان شکلی که با دیگران حرف می زنید، با خودتان صحبت کنید.

 

شاید باورتان نشود اما باید بدانید مشورت خواستن از افراد به قدری در جذابیت شما تاثیرگذار است که نمی توانید تصورش را بکنید. این کار باعث می شود که به طرف مقابلتان ثابت شود که نظرشان برایتان ارزشمند و قابل احترام است. چرا که همه افراد دوست دارند مورد توجه و اهمیت واقع شوند بنابراین زمانی که شما اقدامی می کنید که طرف مقابلتان احساس بهتری به خود پیدا کند قطعا بیش از پیش شما را دوست خواهد داشت.

با مطرح شدن مدل محتوای کلیشه ای توسط روانشناسان و طبق این نظریه انسانها دیگران را بر اساس شایستگی و صمیمیت شان قضاوت میکنند. بنابراین چنانچه قدرت این را داشته باشید که تصویری صمیمی و خون گرم از خود ساطع کنید رفتارهای غیر رقابتی و دوستانه داشته باشید حس اعتماد در وجود دیگران ایجاد می شود. کاردان و شایسته بودن شما باعث می شود که اگر به عنوان مثال جایگاه علمی و اقتصادی بالایی داشته باشید دیگران تمایل بیشتری برای ارتباط با شما داشته باشند.

لبخند زدن نشان از اعتماد به نفس دارد، حال فرقی نمی کند که دقیقا به چه چیزی فکر می کنید. علاوه بر این، بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که لبخند زدن، به میزان دوست داشتنی بودن فرد بستگی دارد. با لبخند زدن، دوست داشتنی تر به نظر می رسید.

چگونگی روبرو شدن با فراز و نشیب های زندگی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند به خوبی می دانند که هیچ کس کامل نیست؛ هرچقدر هم که اشتباه کرده باشید، باز هم پایان دنیا نخواهد بود. از خودتان بپرسید که این اشتباه تا سه ماه آینده، چه اهمیتی خواهد داشت؟ اگر در زمینه ی کار اشتباه کرده اید، آن را بپذیرید و مراقب باشید که دفعات بعد نیز آن را تکرار نکنید.

 

این روش کمی دلهره آور است، اما حقیقتا موثر خواهد بود. بسیاری از مدیرعامل های شرکت های بزرگ اعلام کرده اند که این کلاس ها در ایجاد موفقیت آینده ی آنها نقش بسزایی داشته است. در این کلاس ها به طور معمول، یک موقعیت مکانی و شرایط را در اختیار شما قرار می دهند و شما نیز باید داستان با محتوایی را درباره ی آن ایجاد کنید و در آن با دو یا سه نفر دیگر نیز تعامل داشته باشید. اینگونه از فعالیت ها در مجموع به افراد کمک می کند تا در شرایط ناپایدار و پیش بینی نشده، احساس راحتی داشته باشند.

اگر این مورد یکی از نقاط قوت شما به شمار نمی رود، پس به دنبال فرصت هایی باشید تا این مهارت مهم را در خودتان تقویت کنید. قبل از سخنرانی عمومی خود، برای دوستان و خانواده ی خود حرف بزنید و تمرین کنید. کمی سخت به نظر می رسد، اما به شما کمک می کند تا تسلط بیشتری پیدا کنید.

 

تمرین های قوی کردن بدن به زمان زیادی نیاز ندارد و می تواند میزان اعتماد به نفس شما را تا میزان چشمگیری افزایش دهد. در وهله ی اول، شرایطی را فراهم می کند که وزن خود را کم کنید، چرا که با حجم بیشتر ماهیچه ها، متابولیسم نیز افزایش می یابد. علاوه بر این، به حالت بدن کمک می کند. قوی کردن ماهیچه های میانی مثل عضلات شکم، پشت و نواحی لگن، به ثبات حالت ستون فقرات کمک می کند.

زمانی که دچار اشتباه می شوید و در مقابل آن اشتباه را می پذیرید و برای مخاطب تان فاش می کنید که یک انسان کامل و بی نقصی نیستید آنها به راحتی می توانند با شما ارتباط بگیرند و چنانچه باور داشته باشند که شایستگی دارید قبول اشتباهاتتان برایشان آسان خواهد شد.

 

اکثر افراد بیشتر جذب کسانی می شوند که شباهت زیادی به خودشان دارند که به این اثر در اصطلاح “اثر جذب مشابهت” می گویند. جالب است بدانید در پژوهشی که روی افراد درباره موضوعات بحث برانگیز مثل سیاست و رابطه جنسی انجام شد و از آنها خواسته شد که برای مدتی در یک خوابگاه دانشجویی با هم زندگی کنند، نتایج پایانی نشان دهنده این بود که آزمودنی ها به افرادی که نظرات مشابهی به نظرات خودشان داده اند بیشتر کشش پیدا کرده اند و نکته جالب تر این بود که افرادی که ویژگی های منفی مشترک با سربازان نیروی هوایی داشتند به نظر آنها خیلی جذاب و دوست داشتنی رسیدند.

طبق پژوهش های به عمل آمده در دو مطالعه مجزا ثابت شده است که انسان ها در روابطشان اهمیت بسیار زیادی به قابل اطمینان و قابل اعتماد بودن قائل هستند و البته اهمیت این خصوصیت ها زمانی پر رنگ تر می شود که ما همکار و دوست ایده آل مان را تصور کنیم. پس باید بدانید که مهمترین مولفه قابل اعتماد بودن صداقت و وفاداری می باشد و هر کدام از این ها برای استحکام یک رابطه مهم و ضروری است.

 

مطمئنآ با حالت چشم های پیش از خواب آشنا هستید، در این ساعات چشم ها نگاهی خمار آلود به خود می گیرند و این حالت فقط به خاطر مردمک های متسع و بزرگ ایجاد می شود. اگرچه شما قادر به کنترل آگاهانه مردمک چشم خود نیستید و به خاطر همین است که همیشه می شنویم “چشم ها هیچ وقت دروغ نمی گویند” ، اما در عوض می توانید شرایطی را ایجاد کنید که مردمک چشمتان را منبسط کنید.

جلب توجه دیگران به خود

قبل از هر چیزی اقدام به کاهش دادن نور بکنید چراکه هر چقدر میزان نور و روشنایی محیط کمتر شود مردمک چشم ها بیشتر متسع می گردند. به خاطر همین است که در رستوران های رمانتیک به کارگیری کلیدهای کاهنده نور چراغ ها و نور شمع بیشتر است تا در جذابیت چهره و چشمان شما تاثیر بگذارد.

در صورت نیاز باید لباس های بهتری خریداری کنید، مدل موی خوبی را برای خود در نظر بگیرید، مشکلات دندان خود را برطرف کنید و هر کاری که لازم است را انجام دهید تا ظاهر بهتری داشته باشید؛ افرادی که ظاهر خوبی دارند، از درون نیز احساسی بهتری خواهند داشت. در حقیقت، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که افراد با جذابیت های ظاهری، باور دارند که به طبقه ی اجتماعی بالاتری تعلق دارند، و این احساس به جذابیت واقعی و موقعیت اجتماعی فعلی آنها مرتبط نیست.

 

همه انسانها علاقه خاصی به افراد شجاع دارند. زنان، مردانی را که اهل خطر و شجاع هستند را دوست دارند و در مقابل مردان نیز از زنانی حساب میبرند که شجاعانه و رک احساساتشان را بیان می کنند. نشان دادن این صفات از سوی شما باعث می شود که در نگاه طرف مقابلتان بسیار جذاب به نظر برسید.

از آنجایی که پیش از این اشاره شد و گفته شد ما انسان ها بسیار خودپسند هستیم بنابراین خیلی علاقه مند به شنیدن آوای اسم خودمان نیز هستیم. پس چه خوب است که شما نیز یاد بگیرید از این ترفند برای جذابیت خود به کار بگیرید و در حین صحبت نام افراد را به زبان بیاورید، این تکنیک بارها اثبات کرده است که تاثیر بسیار زیادی روی جذابیت افراد دارد.

 

همه افراد دوست دارند که بابت زحماتی که کشیده اند مورد تعریف و تحسین قرار بگیرند البته نه هر تعریفی. زمین تا آسمان بین تعریف خشک و خالی و یک حس صادقانه تفاوت وجود دارد و افراد دوست ندارند که به دروغ آنها را مورد تشویق قرار دهید. بنابراین برای اینکه حس اعتماد در وجود آنها ایجاد کنید با صداقت کامل آنها را تشویق کنید و به کارشان اعتبار بدهید.

به اعتقاد روانشناسان ما قادر به برقراری ارتباط با دیگران با استفاده از حالات صورتمان هستیم. چنانچه دوست دارید بدون اینکه زحمتی متحمل شوید جذابیت داشته باشید کافیست که فقط لبخند روی لب خود داشته باشید چراکه، زمانی که شما لبخند میزنید در واقع راه ارتباط با دیگران را باز میکنید. البته ناگفته نماند که هر لبخندی راه چاره نیست و تاثیرگذارترین لبخند، لبخندی میباشد که در چشمان شما نیز آشکار است. همانطور که اگر فکر کنید میبینید که خنده های از ته دل باعث میشود چشمان شما کوچکتر شود اما خنده های زورکی هیچ تغییری در فرم چشم های شما ایجاد نمی کند. پس سعی کنید برای برقراری یک ارتباط موثر لبخند واقعی روی لبتان داشته باشید.

 

رابرت گرین (Robert Greene) در کتاب “قوانین نفوذ” روش هایی را که اغواگران بزرگ تاریخ از کلئوپاترا تا کازانووا به کار گرفته اند، مورد بررسی قرار داده است. در این مقاله، 24 قانون نفوذ را گرد هم آورده ایم. این قوانین چندان ساده به نظر نمی رسند، اما استفاده از همین قوانین برای تاثیرگذاری روی دیگران ممکن است تاثیر شگرفی رویپیشرفت شغلی مان داشته باشد یا اگر کسی می خواست از آنها برعلیه شما استفاده کند به موقع متوجه شوید و اجازه ندهید مورد سوء استفاده قرار بگیرید. 

 با یوکن همراه باشید  که به شما بگوییم چگونه تاثیرگذاری روی دیگران را بیاموزید.

فرد موردنظر شما ممکن است مسئولِاستخدام ، یک مشتری یا مدیری باشد که اختیار ترفیع شما را دارد. به اعتقاد گرین، باید افرادی را انتخاب کنید که می توانید خلا آنها را پر کنید. نقشه کشیدن برای تحت تاثیر قرار دادن کسانی که برای جلب نظرتان تلاش می کنند را کنار بگذارید زیرا این افراد معمولا در مقابل کارشان چیزی از شما می خواهند. باید به دنبال افرادی باشید که نشانه های ملایمی نشان می دهند، مثلا افرادی که در حضور شما خجالتی به نظر می رسند؛ تاثیرگذاری روی این افراد ساده تر است.

شاید وقتی می خواهید با یک مدیر یا مشتری تاثیرگذار وارد رابطه شوید، در مواجهه با تلاش تان برای برقراری ارتباط و اعلام خواسته تان مقاومت کند. قبل از اینکه خواسته تان را مطرح کنید به شکل غیرمستقیم با او وارد رابطه شوید و به سراغ شخص سومی بروید. ابتدا خواسته تان را با او در میان نگذارید، بلکه اول رابطه ی دوستانه و معمولی برقرار کنید و به او اطمینان بدهید هیچ قصدی از نزدیک شدن به او ندارید.

بعد از اینکه با فرد موردنظر وارد رابطه شدید، جلوه ای مرموز از خودتان به نمایش بگذارید تا همچنان علاقه ی او را به خودتان حفظ کنید؛ مثلا در دیدار با فردی که به دنبال ملحق شدن شما به جمع کارشناسان حرفه ای است، خود را روشنفکر و رده بالا نشان دهید اما با ابراز نظرهای شوخ طبعانه به عمق شخصیت تان بیفزایید.

جلب توجه دیگران به خود

همه ی مردم به دنبال افراد معروف و سرشناس هستند، مشتری ها هم جذب معروف ترین و جذاب ترین شرکت ها و مدیرها می شوند. نباید خود را ساده لوح نشان دهید، اما برای جذب دیگران از خود تواضع و فروتنی به نمایش بگذارید، در عین حال موفقیت هایتان را با افتخار معرفی کنید.

وقتی افراد از همه چیز راضی باشند، نمی توان آنها را اغوا کرد. باید به طرف مقابل بفهمانید کمبودی وجود دارد و سپس به او نشان دهید چطور می توانید آن کمبود را برطرف کنید. برای مثال، به مشتری توضیح دهید چطور پول شرکت به روش های مختلف هدر می رود، سپس به او بگویید چگونه می تواند با ایجاد چند تغییر، اوضاع شرکت را دگرگون کند.

اگر در تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران صادق و روراست باشید و مستقیم بروید سر اصل مطلب، ممکن است او را بترسانید یا حتی دیدش را نسبت به خودتان منفی کنید. به اعتقاد گرین بهترین راه برای اینکه دیگران را همراه خود کنید این است که بدون نشان دادن نیت اصلی تان، هدف تان را در طی زمان پیش ببرید، در حالی که طرف مقابل فکر می کند تصمیم گیرنده ی اصلی خودش است.

برای جلب نظر دیگران و آوردن شان به سمت خودتان، در ابتدا به میل و خواست آنها رفتار کنید. اگر در پی جلب نظر یک مشتری برای سرمایه گذاری در شرکت تان هستید، آینه ای از او باشید و دقیقا همانند او رفتار کنید.

نقطه ضعف هدف تان را پیدا کنید و از آن بهره ببرید. ابتدا باید خواسته ای که او برایش تلاش می کند را شناسایی کنید و به او بقبولانید که شما می توانید او را به خواسته اش برسانید.

همان لحظه که دیگران بفهمند به دنبال چه چیزی هستید، برتری تان را از دست می دهید. باید جذابیت خود را با غافلگیری های مداوم برایشان حفظ کنید.

در هنگام ارائه مثلا برای جلب موافقت دیگران، دقیقا همان چیزی را بگویید که آنها دوست دارند بشنوند. با افزایش جذابیت گفته هایتان آنها را قانع کننده تر نشان دهید.

سعی کنید کارها و تصمیمات بزرگ در مقابل هدف تان به سادگی آب خوردن باشد. در مصاحبه ی شغلی به جزئیات چگونگی نمایش خودتان توجه کنید، شاید بهتر باشد موارد مهم را در گوشی یا تبلت تان یادداشت کنید و همراه خود داشته باشید. بعد از اتمام مصاحبه با یک یادداشت تشکر رسمی تصویری را که از خود به نمایش گذاشتید، کامل کنید.

با غرزدن های دائمی به هیچ جایی نمی رسید. کاری کنید حضورتان به تجربه های خوشایند و لذت بخش بیانجامد و دیگران دل شان برایتان تنگ شود. در مصاحبه ی شغلی به گونه ای باشید که هر تعامل تان به یادماندنی شود اما خیلی هم زیاده روی نکنید، مثلا در مورد یادداشت تشکرتان دیگر با ایمیل یا تماس تلفنی پیگیر نباشید.

به جای نمایش قدرت، غرورتان را کنار بگذارید. حتی اگر دقیقا این طور نباشد، به گونه ای رفتار کنید که انگار طرف مقابل در موضع قدرت قرار دارد. با داشتن غرور و تفاخر در مقابل مدیران بالارده، نمی توانید به ترفیع برسید و از پله ی سلسله مراتب سازمانی بالا بروید.

به عقیده ی گرین: انسان ها تمایل دارند خارق العاده ها را باور کنند. هر آنچه ارائه می دهید، چه ایده باشد چه محصول واقعی، شگفت انگیز و خارق العاده اما با بیانی در واقعیت جلوه دهید.

افراد وقتی به این باور می رسند از دیگران جدا هستند، آسیب پذیرتر می شوند. وقتی برای شغلی درخواست می دهید، به گونه ای بنویسید و حرف بزنید که انگار شغل موردنظر تنها شغلی است که شما می خواهید. باید در معرفی محصولات و خدمات خود کاری کنید مشتری احساس کند تنها اوست که اهمیت دارد.

اگر فرد مقابل با احساس تردید و دودلی شروع به عقب نشینی کرد با تغییر رویه تان و کمک به او، ارزش تان را به او نشان دهید.

حتی افراد درست کار هم کنجکاوی خاصی نسبت به کارهای ممنوع دارند. برای اینکه هیجان بودن در فضایی مبهم را به کسی منتقل کنید، نیاز نیست حتما کار غلطی انجام دهید؛ مثلا در تلاش برای جلب موافقت طرف مقابل بگویید چنین معامله ای بی سابقه بوده است و به قدری ارزشمند است که فعلا باید محرمانه و بین خودمان بماند.

هر رابطه ای که بخواهید با مدیر، کارمند، مشتری یا هر فرد دیگری برقرار کنید، طرف مقابل تان رابطه ی مشابهی در گذشته داشته است. پس به دنبال این باشید او چه تجربه یا خاطره ای از شخص قبل از شما داشته است و سعی کنید از این طریق طرف مقابل را تحریک کنید.

هدف تان هر چه باشد، اگر فقط در مورد یک موضوع خاص حرف بزنید ممکن است کلام تان یکنواخت و کم ارزش به نظر برسد. پس اخلاق و معنویات را چاشنی کلام تان کنید که هدف تان معنادارتر و بااهمیت تر به نظر برسد. برای مثال، می توانید آینده ی شغلی تان را در شرکت به عنوان گام بعدی در مسیری کاری تان معرفی کنید.

در موقعیت های کاری نیاز نیست بیش از اندازه مودب باشید زیرا ناخواسته باعث می شوید ریاکار به نظر برسید. باید در حالی که محترمانه صحبت می کنید، قاطع و روراست هم باشید.

وقتی طرف مقابل در جبهه ی شماست و بعد از مدتی به این وضعیت عادت می کند، با فاصله گرفتن به جذابیت تان بیفزایید و کاری کنید که خواهان تان شوند. برای مثال، اگر به دنبال ارتقای شغلی هستید و از شرکت دیگر هم پیشنهاد کار داید، به رئیس تان بفهمانید با جدیت به پیشنهاد شرکت رقیب فکر می کنید، حتی اگر واقعا این طور نباشد.

ظاهر زیبا و جذابی داشته باشید، لبخند بزنید و با اعتماد به نفس صحبت کنید. با شیک پوشی و ظاهر زیبا تمام نگاه ها را به سمت خود می کشانید.

وقتی روی طرف مقابل تاثیر گذاشتید و مطمئن شدید کاملا جذب تان شده است، با جسارت تمام خواسته تان را بیان کنید. به جای اینکه با تردید اوضاع را بدتر کنید، با بیانی قاطع درخواست تان را بگویید. قاطعانه توضیح دهید چرا شما بهترین گزینه برای شرکت هستید یا چرا مشتری ها برای غلبه بر رقبا باید به سراغ شما بیایند.

بعد از اینکه به هدف تان رسیدید با استفاده از تکنیک های تاثیرگذاری کار کنید ارتباط تان با طرف مقابل قطع نشود و او ارتباطش را با شما ادامه دهد.

اگر می خواهید برای تشکیل زندگی مشترک روی طرف مقابل تاثیر بگذارید، بهتر است بعد از جلب توجه او، کمی روراستی داشته باشید. اما در دنیای حرفه ای وضعیت را بسنجید و اگر به نفع تان هست گاهی هم بدجنس باشید.

منبع: businessinsider

آیا به نظر شما این مطلب مفید بود؟

مجله موفقیت یوکن، مجله ای است ویدیویی که تلاش می کند هر آنچه انسان های موفق درباره موفقیت از دیروز تا به امروز تجربه کسب کرده اند را به آسان ترین شکل ممکن در اختیار شما بگذارد. هدف ما در یوکن گردآوری بروزترین روش های موفقیت فردی، سازمانی و تجاری است تا مرجع کاملی باشیم برای مخاطبین و افرادی که سعی دارند موفق شوند.

یادگیری زبان انگلیسی […] تاریخ : ۰۴ / ۰۷ / ۱۳۹۹ بازدید : 2025 موضوع :

آموزش رایگان زبان انگلیسی […] تاریخ : ۰۴ / ۰۷ / ۱۳۹۹ بازدید : 1795 موضوع :

Best sources of love and relationship from all […] تاریخ : ۰۳ / ۰۷ / ۱۳۹۹ بازدید : 1429 موضوع :

فال عشق واقعی وازدواج تاریخ : ۰۳ / ۰۶ / ۱۳۹۷ بازدید : 3289 موضوع :

کانال مشاوره خانواده تاریخ : ۰۲ / ۰۶ / ۱۳۹۷ بازدید : 654 موضوع :

جلب توجه دیگران به خود

علائم عاشق شدن پسران تاریخ : ۱۳ / ۰۵ / ۱۳۹۷ بازدید : 1204 موضوع : جذب عشق

 باید ها و نباید ها برای […] تاریخ : ۱۷ / ۰۱ / ۱۳۹۵ بازدید : 2901 موضوع :

در این مطلب از نوین اطلس دات کام چندین دعا برای جذب دیگران معرفی می کنیم. با دعا برای جلب محبت دیگران و ایجاد مهر و محبت در دل آن ها می توانیم هر فردی را به خود جذب کنیم. دعا برای انداختن مهر خود در دل دیگران و دعا برای جلب توجه شخص مورد نظر باعث می شود توجه دیگران بیشتر به سمت ما متمرکز شود ودر چشم آن […]

برای انداختن مهر خود در دل دیگران نوین اطلس دات کام دعاهای این مطلب را به شما پیشنهاد می کند. دعای افتادن مهر به دل از راه دور شما را یاری می کند حتی از فاصله ی زیاد نیز بتوانید محبت هر فردی را به خود جلب کنید. دعای تسخیر دل باعث می شود دل هر فردی را به دست آورید. دعا برای جلب محبت دیگران و دعا برای جذب […]

var _paq = window._paq || []; /* tracker methods like “setCustomDimension” should be called before “trackPageView” */ _paq.push([‘trackPageView’]); _paq.push([‘enableLinkTracking’]); (function() { var u=”//novinbinesh.com/analytics/”; _paq.push([‘setTrackerUrl’, u+’matomo.php’]); _paq.push([‘setSiteId’, ‘3’]); var d=document, g=d.createElement(‘script’), s=d.getElementsByTagName(‘script’)[0]; g.type=’text/javascript’; g.async=true; g.defer=true; g.src=u+’matomo.js’; s.parentNode.insertBefore(g,s); })();

برای دسترسی بهتر, راحت تر و سریع تر به سایت ما می توانید وب سایت ما را بوکمارک کنید .

برای مطالعه بهترین منابع روانشناسی عشق و بهبود رابطه ما به شما وبسایت نوین بینش را معرفی می کنیم.

در جوامع مختلف، جلب توجّه دیگران، از منظر روابط اجتماعی، متنوع و به لحاظ روان شناختی، تقریبا دارای ابعاد مشترکی است و در فرهنگ جامعه ما نیز این مسئله از جایگاه
ویژه ای برخوردار است. این که اشخاص در نظر دیگران چگونه ظاهر شوند و دیگران نسبت به آنها چه فکری داشته باشند، اهمیّت زیاد دارد. به لحاظ اجتماعی، «جلب توجّه
دیگران» نوعی ابراز وجود کردن و اعلام موجودیت است و این عامل، مساوات و برابری را در میان انسان ها افزایش می دهد و برای رسیدن به اهداف خاصّی صورت می گیرد.
موفقیّت یا عدم موفقیّت فرد در انجام دادن کارهای روزمره، تا اندازه ای به نحوه تعامل با دیگران، وابسته است و جلب توجّه دیگران در این تعامل، نقش مهمی ایفا می کند.

در کنار نیازهای اولیّه و ثانویه انسان، نیازهای طبیعی دیگری نیز وجود دارد. حس نوع دوستی، زیبادوستی و کمال خواهی و حتّی جلب توجّه دیگران را می توان از این دسته
نیازها دانست. در واقع، جلب توجّه دیگران، فرآیند نوعی نیاز طبیعی انسان جهت برآورده ساختن نیازهای اجتماعی و احتیاجات روحی و روانی است. منتها چگونگی برآوردن
این نیازها مهم است که از چه طریقی و چگونه باید تأمین شود تا از چارچوب هنجارها و ارزش های رایج جامعه خارج نشود. اصولاً ابعاد شخصیّتی وجود انسان در تعامل و
معاشرت و ایجاد ارتباط با دیگران شکل می گیرد و پیشرفت می کند و موفقیّت در جلب نظر اطرافیان به صورت صحیح و کارآمد، نقش بسزایی در شکل گیری این شخصیّت و
رفتارهای فرد دارد. این که افراد چه اندازه و چگونه در جلب توجّه دیگران موفق باشند، به خصوصیّات تربیتی و ویژگی های رفتاری آنها بستگی دارد و عواملی مثل محیط
تربیتی، خانواده، مدرسه و دوستان در آن دخالت دارند و اگر این عوامل، نقش خود را درست ایفا کنند، شخص می تواند ضمن برقرار کردن یک ارتباط صحیح، نسبت به برآوردن
نیازهای خود (از قبیل: گزینش همسر، کاریابی، انتخاب دوست و…) تلاش نماید.

گاهی جلب توجّه دیگران از آن محدوده طبیعی خارج می شود. یعنی همه ما برای زندگی کردن مجبوریم نظر رئیس، معلم، دوست و همسر خود را جلب کنیم تا بتوانیم
توانایی های خود را به آنها نشان دهیم و در کنار این کار، هم زمینه تعامل و هم زمینه پیشرفت خود را فراهم نماییم ؛ اما گاهی مشاهده می شود که کسی بیش از حد برای جلب
توجّه دیگران تلاش می کند. شاید جوانانی را که در میانه بزرگ راه ها وسایل نقلیه خود، اقدام به حرکت های متهوّرانه می کنند، دیده اید یا چاپلوسی بیش از حد بعضی از افراد را
در اداره ها مشاهده کرده اید و نمونه هایی از این دست، آیا این نوع جلب توجّه نیز در شمار رفتارهای بهنجار گنجانده می شود؟ آیا تاکنون به علت چنین رفتارهایی اندیشیده اید؟
البته رفتارهای انسان، بسیار پیچیده هستند و نمی شود در مورد همه افراد به یک گونه قضاوت نمود ؛ اما گاهی بعضی علل، فراگیرند. مثلاً مشکل «خود کم بینی» در بعضی
مواقع می تواند به عنوان علت برای این رفتارهای نمایشی باشد؛ یعنی تلاش به شیوه هایی متفاوت برای جلب توجّه شخص خاص یا گروهی خاص، که گاه این تلاش در سطح
جامعه نیز شکل می گیرد.

البته اشتباه نشود؛ احساس خود کم بینی در حدّی مفید است، چرا که اگر این احساس نباشد، دیگر کسی برای کامل شدن و بهتر شدن تلاش نمی کند. به همین دلیل، تا وقتی
این احساس، باعث تلاش و کوشش شود، مطلوب و حتی مورد نیاز است.

اگر «جلب توجّه دیگران» حالت افراطی پیدا کرد و این امر به خاطر عقده حقارت و خودکم بینی باشد، یعنی شخص و دیگران به گونه ای متوجه این امر بشوند (مخصوصا خود
آن فرد)، در این صورت، یک وظیفه به عهده خود اوست که با مراجعه به مشاوری آگاه و متخصص، در پی حل مشکل خویش باشد ؛ اما بی شک اطرافیان نیز تأثیر دارند. درست
است که عقده حقارت می تواند به عنوان یک عامل برای «رفتارهای نمایشی» قرار گیرد ، اما واکنش ها یا بازخوردهای ما نیز بی اثر نیستند. اگر رئیس متوجه شد که کارمند او
دچار این مشکل است، باید سعی کند با یک روش احترام آمیز به او بگوید که اولاً وی برایش محترم و ارزشمند است. ثانیا این احترام را با همدلی و درک طرف مقابل، همراه
نماید و به او بفهماند که نیاز به این همه چاپلوسی نیست و ممکن است این «جلب توجّه افراطی»، واکنش معکوس نیز ایجاد کند و نه تنها باعث پیش رفت او نشود، بلکه باعث
واپس رَوی شغلی او نیز بشود.

جلب توجه دیگران به خود

حال اگر رئیس به هر دلیلی، از چاپلوسی این افراد جلوگیری نکند، طبیعتا در راستای تقویت مشکل کارمند خویش گام برداشته است که این امر، باعث تثبیت این رفتار در
شخص خواهد شد؛ اگرچه این رفتار، خود، معلول ده ها عامل شخصیتی و تحولی در طول زندگی این فرد است.


1 . Abraham Maslow.

2 . راهنمای نظریه های روان شناسان بزرگ، ورنون هال،
تهران: رشد، 1369، ص 164 .

3 . ر. ک به: رفتار با نوجوان، زهرا معتمدی، تهران: لک لک، 1376. ص 52 .

در جوامع مختلف، جلب توجّه دیگران، از منظر روابط اجتماعی، متنوع و به لحاظ روان شناختی، تقریبا دارای ابعاد مشترکی است و در فرهنگ جامعه ما نیز این مسئله از جایگاه@@N@@ویژه ای برخوردار است. این که اشخاص در نظر دیگران چگونه ظاهر شوند و دیگران نسبت به آنها چه فکری داشته باشند، اهمیّت زیاد دارد. به لحاظ اجتماعی، «جلب توجّه@@N@@دیگران» نوعی ابراز وجود کردن و اعلام موجودیت است و این عامل، مساوات و برابری را در میان انسان ها افزایش می دهد و برای رسیدن به اهداف خاصّی صورت می گیرد.@@N@@موفقیّت یا عدم موفقیّت فرد در انجام دادن کارهای روزمره، تا اندازه ای به نحوه تعامل با دیگران، وابسته است و جلب توجّه دیگران در این تعامل، نقش مهمی ایفا می کند.

در کنار نیازهای اولیّه و ثانویه انسان، نیازهای طبیعی دیگری نیز وجود دارد. حس نوع دوستی، زیبادوستی و کمال خواهی و حتّی جلب توجّه دیگران را می توان از این دسته@@N@@نیازها دانست. در واقع، جلب توجّه دیگران، فرآیند نوعی نیاز طبیعی انسان جهت برآورده ساختن نیازهای اجتماعی و احتیاجات روحی و روانی است. منتها چگونگی برآوردن@@N@@این نیازها مهم است که از چه طریقی و چگونه باید تأمین شود تا از چارچوب هنجارها و ارزش های رایج جامعه خارج نشود. اصولاً ابعاد شخصیّتی وجود انسان در تعامل و@@N@@معاشرت و ایجاد ارتباط با دیگران شکل می گیرد و پیشرفت می کند و موفقیّت در جلب نظر اطرافیان به صورت صحیح و کارآمد، نقش بسزایی در شکل گیری این شخصیّت و@@N@@رفتارهای فرد دارد. این که افراد چه اندازه و چگونه در جلب توجّه دیگران موفق باشند، به خصوصیّات تربیتی و ویژگی های رفتاری آنها بستگی دارد و عواملی مثل محیط@@N@@تربیتی، خانواده، مدرسه و دوستان در آن دخالت دارند و اگر این عوامل، نقش خود را درست ایفا کنند، شخص می تواند ضمن برقرار کردن یک ارتباط صحیح، نسبت به برآوردن@@N@@نیازهای خود (از قبیل: گزینش همسر، کاریابی، انتخاب دوست و…) تلاش نماید.

گاهی جلب توجّه دیگران از آن محدوده طبیعی خارج می شود. یعنی همه ما برای زندگی کردن مجبوریم نظر رئیس، معلم، دوست و همسر خود را جلب کنیم تا بتوانیم@@N@@توانایی های خود را به آنها نشان دهیم و در کنار این کار، هم زمینه تعامل و هم زمینه پیشرفت خود را فراهم نماییم ؛ اما گاهی مشاهده می شود که کسی بیش از حد برای جلب@@N@@توجّه دیگران تلاش می کند. شاید جوانانی را که در میانه بزرگ راه ها وسایل نقلیه خود، اقدام به حرکت های متهوّرانه می کنند، دیده اید یا چاپلوسی بیش از حد بعضی از افراد را@@N@@در اداره ها مشاهده کرده اید و نمونه هایی از این دست، آیا این نوع جلب توجّه نیز در شمار رفتارهای بهنجار گنجانده می شود؟ آیا تاکنون به علت چنین رفتارهایی اندیشیده اید؟@@N@@البته رفتارهای انسان، بسیار پیچیده هستند و نمی شود در مورد همه افراد به یک گونه قضاوت نمود ؛ اما گاهی بعضی علل، فراگیرند. مثلاً مشکل «خود کم بینی» در بعضی@@N@@مواقع می تواند به عنوان علت برای این رفتارهای نمایشی باشد؛ یعنی تلاش به شیوه هایی متفاوت برای جلب توجّه شخص خاص یا گروهی خاص، که گاه این تلاش در سطح@@N@@جامعه نیز شکل می گیرد.

البته اشتباه نشود؛ احساس خود کم بینی در حدّی مفید است، چرا که اگر این احساس نباشد، دیگر کسی برای کامل شدن و بهتر شدن تلاش نمی کند. به همین دلیل، تا وقتی@@N@@این احساس، باعث تلاش و کوشش شود، مطلوب و حتی مورد نیاز است.

اگر «جلب توجّه دیگران» حالت افراطی پیدا کرد و این امر به خاطر عقده حقارت و خودکم بینی باشد، یعنی شخص و دیگران به گونه ای متوجه این امر بشوند (مخصوصا خود@@N@@آن فرد)، در این صورت، یک وظیفه به عهده خود اوست که با مراجعه به مشاوری آگاه و متخصص، در پی حل مشکل خویش باشد ؛ اما بی شک اطرافیان نیز تأثیر دارند. درست@@N@@است که عقده حقارت می تواند به عنوان یک عامل برای «رفتارهای نمایشی» قرار گیرد ، اما واکنش ها یا بازخوردهای ما نیز بی اثر نیستند. اگر رئیس متوجه شد که کارمند او@@N@@دچار این مشکل است، باید سعی کند با یک روش احترام آمیز به او بگوید که اولاً وی برایش محترم و ارزشمند است. ثانیا این احترام را با همدلی و درک طرف مقابل، همراه@@N@@نماید و به او بفهماند که نیاز به این همه چاپلوسی نیست و ممکن است این «جلب توجّه افراطی»، واکنش معکوس نیز ایجاد کند و نه تنها باعث پیش رفت او نشود، بلکه باعث@@N@@واپس رَوی شغلی او نیز بشود.

حال اگر رئیس به هر دلیلی، از چاپلوسی این افراد جلوگیری نکند، طبیعتا در راستای تقویت مشکل کارمند خویش گام برداشته است که این امر، باعث تثبیت این رفتار در@@N@@شخص خواهد شد؛ اگرچه این رفتار، خود، معلول ده ها عامل شخصیتی و تحولی در طول زندگی این فرد است.

@@N@@@@T@@1 . Abraham Maslow.

2 . راهنمای نظریه های روان شناسان بزرگ، ورنون هال، @@N@@@@T@@تهران: رشد، 1369، ص 164 .

3 . ر. ک به: رفتار با نوجوان، زهرا معتمدی، تهران: لک لک، 1376. ص 52 .

موضوع: ویژه مسائل زنان و خانواده

موضوع: فرهنگی, مسائل اجتماعی, دانشجویی


موضوع: علوم انسانی

خانه » مجله موفقیت » چگونه توجه مردم را به خود جلب کنیم؟

آیا قصد دارید دیگران را بر اساس روانشناسی یا طلسم به سمت خود جذب کنید ؟ آیا دوست دارید طرف مقابل را وابسته خود کنید ؟ حتما بدنبال راه های جذب دیگران هستید ! با استفاده از برخی تکنیک های روانشناسی جلب توجه می توانیم  آن چیزی که مورد علاقه ما می باشد را همیشه به خود جذب نماییم. در این مقاله با فرمول های طلایی جذب افراد همراه ما باشید.

این روزها کمتر کسی را می توان یافت که در کسب و کار و یا حتی مسائل شخصی و زندگی اجتماعی دوست نداشته باشد جلب توجه دیگران را نسبت به خود برانگیخته نماید. وقتی بتوانید افراد دیگر را جذب نمایید، بدون شک موفقیت بیشتری در هر موضوعی از جمله کسب و کار دارید. در این مقاله می خواهیم مطالبی را برایتان بازگو نماییم که باعث جلب توجه بیشتر در کسب و کارتان و یا حتی زندگی شخصی شما شود. روش هایی که یک کارآفرین موفق می تواند آن ها را به خوبی با زمانبندی درست دنبال نماید.

جلب توجه دیگران به خود

انسان های موفق همواره به ظاهر خود اهمیت می دهند. آراستگی ظاهر نشانه ضعف و یا کمبود های فردی نیست. هرگز نباید دیگران را صرفا به واسطه ظاهر قضاوت کرد ! ما انسان ها خوب می دانیم که موفقیت در یک حرفه به طور عام و یا زندگی فردی به شکلی خاص تر، مرهون آراستگی ظاهر است.

 

ما موجوداتی به غایت اجتماعی هستیم. انسان ها در هر زمان و هر در موقعیتی دوست دارند که محبوب باشند. محبوبیت هرگز اتفاقی نیست. ارتباط نزدیکی میان اعتماد به نفس و جذابیت وجود دارد.

 

جهان مملو از زنان و مردانی است که هر روزه هزینه و زمان خاصی را برای آراستگی ظاهر خود اختصاص می دهند. زیبایی مقوله ای متفاوت از جذابیت است. ارتباط مستقمیی میان آراستگی ظاهری و جذاب بودن وجود دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت.

 

جذاب بودن به سادگی جذاب نبودن نیست. انسان ها گاهی با یک رفتار ساده، جذابیت خود را نشان می دهند. اما بسیاری دیگر سال ها زمان صرف می کنند و در این راه به موفقیت های مدنظر دست نمی یابند.

 

خوش پوش بودن در کنار انتخاب لباس هایی متناسب با موقعیت اجتماعی و شخصیت فردی، نباید نادیده گرفته شود. شاید بتوان با صرف هزینه ای بسیار مناسب و مقطوع، بهترین نوع پوشش را برای خود برگزید.

 

 

با دیگران ارتباط برقرار کنید. جدی گرفتن موقعیت ها و روابط اجتماعی، تاثیری ویژه در جذابیت خواهد داشت. اعتماد سازی نقشی کلیدی در ارتباط با دیگران خواهد داشت. اعتماد سازی این قدرت را به شما می دهند تا با اعتماد به نفس کامل وارد ارتباطات مدنظر شوید.

 

ایجاد روابط مثبت در چهارچوب های تعریف شده، از اصلی ترین اقداماتی است که در صورت اتکا بر آن هرگز نباید نگران بازخورد های منفی و غیر قابل قبول بود. القا حس خوب به دیگران در مقابل این احساس را در شما نیز به وجود خواهد آورد.

 

ارتباطات همواره نقشی ویژه در پیشبرد اهداف مدنظر داشته و دارند. جلب توجه و یا به عبارت بهتر جذب نگاه توجه دیگران، هرگز ایده غیر منطقی نبوده و نخواهد بود. جلب توجه همواره با رفتار های تهاجمی و یا غیر منطقی تعریف نمی گردد.

 

بلکه امروزه موفقیت و به کار گیری تکنیک هایی فوق العاده، می تواند نقشی کاربردی در این موفقیت ایفا نماید. راهکار های مطلوبی برای اعتنا به شخصیت فردی و افزایش اعتماد به نفش وجود دارند.

 

به کار گیری این روش ها می تواند عزت نفس افراد را افزایش داده و به تعبیری دیگر، زمینه ساز جذب نگاه و علاقه مندی دیگران باشد.

شما وارد یک محیط جدید می شوید. در صورتی که تمرکز کافی بر کلمات و جملات خود نداشته باشید، نتیجه ای نه چندان مناسب را شاهد خواهید بود. بر کلمات و حرکات فردی خود تمرکز کرده و آن ها را به بهترین شکل ممکن ادا کنید.

 

گفتگو الزاما حول یک محور مشترک ادامه نخواهد یافت. زمانیکه احساس کردید در جمعی متفاوت را علایق و ایده آل خود حضور دارید، کاملا بر خود مسلط شده و همه چیز را با صحبت حل و فصل کنید.

 

نظرات و ایده های مخالف همواره در کمین ما هستند. انسان ها قادر نیستند تا جهانی یک پارچه و یک رنگ را بسازند. اما این امکان وجود خواهد داشت تا با تمرکز بر روی شیوه مدیریت تفاوت ها، از هرگونه پرخاش پیشگیری کرد.

هرگز از نگاه مثبت دور نشوید. نسبت به اتفاقات، رخداد ها و حوادث مثبت نگر باشید. عبوس بودن، رفتار های سرد، بی اعتنایی و کم حرفی از تکنیک های جذب حداکثری افراد به شمار نمی روند.

 

چشم ها نقش موثری را در جذابیت ایفا می نمایند. جذاب بودن اتفاق پیش پا افتاده و تکراری نیست. تمام افراد در جامعه جذاب نیستند. افراد جذاب محبوبیت بالاتری نسبت به سایرین دارند و این موضوع به خوبی قابل لمس خواهد بود.

 

هر روز، هر روز، هر روز و هر روز با خود تکرار کنید.

 

“من انسان جذاب و دوست داشتنی هستم”

 

سعی کنید تا برای همیشه رفتار های غیر اجتماعی، منزوی گرایی و کم حرفی را کنار بگذارید و به دنیایی جدید وارد شوید. برای ورود به این دنیا شما مجبور به پرداخت هیچ مالیات و عوارضی نخواهید بود !

 

جلب توجه دیگران به خود

بخندید اما نه دیوانه وار !

لباس و پوشش شما همواره اولین تصویری است که افراد دیگر آن را مشاهده می کنند و از موارد مهم جلب توجه دیگران نسبت به شما می باشد. اینکه شما تا چه حد انسان خوب و پاکی هستید، قطعا از نوع لباس و پوشش قابل تشخیص نیست.

 

همواره به یاد داشته باشید که لباس پاک، الزاما لباسی گران قیمت و لاکچری نیست. بلکه می توان با رعایت نکات خلاقانه هر روز انتخاب هایی بهتر از دیروز داشت. در خرید لباس های خود عجله نکنید.

 

تمامی لباس های موجود در بازار مناسب شخصیت و پرستیژ کاری شما نیستند. در انتخاب آن ها دقت کنید و با بررسی های ذهنی، بهترین لباس و پوشاک را برای خود برگزینید. در صورت لزوم لباس هایی متفاوت تر را انتخاب کنید.

 

روابط اجتماعی، دوستانه و کاری وابستگی بالایی به تمامی رفتار ها و بازخورد های ظاهری خواهند داشت. هرگز تصور نکنید که ظاهر اهمیت چندانی ندارد و یا می توان جایگزینی برای آن یافت. اینطور نیست !

 

“رعایت بهداشت شخصی را هرگز فراموش نکنید”

خود را بشناسید و به خودتان اعتماد کنید. با اعتماد به نفس به نظر برسید و هرگز چالشی را برای خود در محیط های اجتماعی و دوستانه ایجاد نکنید. شما هیچ چیزی کم تر از دیگران ندارید و این موضوع را بار ها با خود مرور کنید.

 

واقعیت این است که انسان ها، افراد با اعتماد به نفس را بیش از دیگران دوست دارند. اعتماد به نفس الزاما زیبایی و خوش سیما بودن را شامل نمی شود. صورت های زیبا در کنار اعتماد به نفس بالا، زیبا تر به نظر می رسند.

 

تمام جوانب شخصیتی خود را بررسی و مرور کنید. ضعف را بشناسید، آن را به نقاط قوت تبدیل کرده و نقاط قوت خود را همواره تقویت کنید. هرگز به گذشته فکر نکنید و آینده روشن خود را با گذشته نسوزانید.

 

“شما تکراری و خسته کننده نیستید”

 

 

در جهانی با وسعت غیر قابل تصور، هر فرد یک انسان خاص را در دنیا خود تصور می کند. اگر شما علاقه مند به جذب فرد خاصی در زندگی خود هستید، هرگز ناامید نشوید. هیچ محدودیتی برای این جذب وجود نخواهد داشت.

 

اغلب انسان ها در مواجه شدن با دیگران، تنها زمانی که کار فوق العاده ای را انجام دهند، مجذوب شده و عنان از کف می دهند. تعریف موفقیت و جذاب بودن در یک جمله ساده، بازتاب چیز هایی فراتر از ظاهر است.

 

تنها تمرکز بر روی ظاهر سازی اتفاق خوشایندی نیست. شما با ظاهرسازی هنرمند و محبوب نخواهید شد. بلکه هم چون یک مدل تبلیغاتی نمایش داده می شوید. این موضوع در صورتی که مکمل فرآیند بهبود شخصیت باشد، متفاوت ترین اتفاقی است که می توان به آن اشاره کرد.

 

یک کتاب ساده با جلدی ساده تر، قطعا توجه تمامی خوانندگان را جذب نخواهد کرد. این موضوع اما در صورتی که محتوا کتاب در کنار ظاهر آن به عبارت دقیقی فاخر شناخته شود، بسیاری از خوانندگان بدون هیچ معطلی این کتاب را انتخاب می کنند.

خواننده قهاری شوید، ذهن دیگران را بخوانید و از این طریق مسیر های نرفته را طی کنید. از ترفند های روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران استفاده کنید. شما باید ذهن دیگران را بخوانید و برای این کار به ابزار های مختلفی نیازی ندارید.

 

دیگران به چه چیز هایی فکر می کنند ؟ آیا آن ها هم عقیده شما هستند ؟ شما می توانید با شناخت مسیر های ذهنی دیگران، علاقه مندی های مشترک خود را بیابید ؟ آیا می توان ذهن دیگران را پیش بینی کرد ؟

 

برای این منظور شما تنها به تکنیک های ذیل عمل کنید تا نتیجه مثبتی را شاهد باشید.

 

اهمیت محیط کار شما در جذب مخاطبین و مراجعین ناچیز نیست. به مرتب بودن و آراستگی فضا ظاهری محیط کاری خود توجه ویژه ای داشته باشید. امروزه انسان ها با توجه به تحولات روانشناختی، مولفه های متفاوتی را مورد توجه قرار می دهند.

 

از جمله این مولفه ها، می توان به ویژگی های ظاهری اشاره نمود. اراستگی محیط و ظاهر فضا کاری ضروری است. شما به عنوان یک عضو فعال در محیط اجتماعی و کاری باید تمامی پارامتر های ضروری در این محیط را اجرایی نمایید.

 

پیش از اینکه بخواهید محصولی را به فروش برسانید و یا هر فعالیت دیگری را متناسب با محیط کاری خود پیش ببرید، نیازمند مرتب سازی ظاهر و فضا کاری هستید. فضا کار شما، ویترینی است که به واسطه آن ممیز های کاری مدنظر شما نیز ترسیم خواهند گردید و جلب توجه مشتری به سمت شما خواهد بود.

شما نیاز به یک رسانه اجتماعی برای جلب  توجه دارید. ضرورت عضویت در رسانه های اجتماعی، بر کسی پوشیده نیست. این رسانه ها هم چون جامعه ای نه چندان مدون، خطرات و مزیت های مهمی را در دل خود جای داده است.

 

قطعا نمی توان تنها با تکیه بر محدودیت ها و یا احتمالات ناشی از پردازش های ذهنی، عضویت در شبکه های اجتماعی را یک سم خطرناک معرفی کرد. افراد بسیاری از این مسیر به موفقیت و جذابیت دست یافته اند.

 

شما هرگز مجبور به فعالیت در شبکه های اجتماعی علی رغم علاقه مندی خود نخواهید بود. اما این موضوع امروزه به یک ضرورت بی چون و چرا تبدیل شده است. فعالیت در این شبکه ها، بازخورد های متفاوتی را به همراه خواهد داشت.

 

مسیر موفقیت در بزنگاه های اجتماعی، امروزه با استفاده از این شبکه ها، ساده تر شده است. این مسیر هم چون گذشته دیگر با فراز و فرود های مختلفی همراه نیست و به همین علت نیز امروزه محبوبیت این شبکه ها به یک امر غیر قابل کتمان تبدیل شده است.

با عضویت در خبرنامه لرن پارسی از جدیدترین مقالات و آموزشها در ایمیل تان باخبر شوید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای لرن پارسی محفوظ است .

با افتخار قدرت گرفته از | طراحی قالب : ایران تمز نی نی سایت

جلب توجه دیگران به خود
جلب توجه دیگران به خود

Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *