با مرد چگونه رفتار کنیم

با مرد چگونه رفتار کنیم
با مرد چگونه رفتار کنیم

اسپری موتور شوی کاسپین همراه با جایزه

خرید قسطی تصفیه آب با گارانتی بی قید و شرط

رفتار با همسر

 

با تحسین کردن همسرتان در جمع، زندگی مشترک تان را به مقدار زیادی تقویت می‌کنید. البته منظور این نیست که در این مورد زیاده روی کرده و سبب خجالت وی و کلافگی دیگران بشوید، بلکه بهتر است با گفتن خصوصیت های خوب و موفقیت هایش، حس غرور را در همسرتان تقویت کرده و نشان دهید که به وی افتخار می‌کنید.با مرد چگونه رفتار کنیم

 

بیشتر مردان بسیار دوست دارند تا از آن‌ها تعریف و تحسین شود. چنانچه همسرتان کاری می‌کند که به دلتان می‌نشیند، آن را به زبان بیاورید و به او بگویید که از این کار لذت برده اید. با تشویق و تمجید همسرتان به وی نشان می‌دهید که تلاش هایش را می‎بینید و برای آن‌ها ارزش قائل هستید.

 

باید با دیگران همانگونه رفتار کنیم که دلمان می خواهد آنها با ما رفتار کنند. هیچ وقت با شوهر، خانواده شوهر و دوستان او رفتار بی ادبانه ای نداشته باشید. تلاش کنید رفتار گرم، دوستانه و مهربانی با آنها داشته باشید. مرتب روی این موضوع کار کنید که نسبت به همسرتان خوشرو و خوش برخورد باشید. اینکه شما روز بدی داشته اید علت نمی شود که با دیگران بداخلاقی کنید.

 

زمانی که همسرتان به خانه بازمی گردد با لبخند و خوشرویی به استقبال او بروید. یک همسر خوب لحن خوب و خوشایندی در صدایش دارد، لبخند به لب دارد و ظاهرش تمیز و مرتب است و به شوهرش احترام می گذارد. زمانی که همسرتان درباره اتفاقاتی که در طول روز برایش افتاده حرف می زند به او گوش کنید؛ مخصوصا اگر روز دشواری داشته است. چنانچه از شیوه رفتار همسرتان با خودتان راضی نیستید قدری به رفتار خودتان فکر کنید و ببینید کجای کارتان اشکال دارد. در صورتیکه موردی بود تلاش کنید آن را رفع کنید.

 

سیاست رفتار با شوهر

 

اشتباهات خود در برابر همسرتان را قبول کنید و از او معذرت خواهی کنید. معذرت خواهی و قبول اشتباه هیچ وقت از غرور شما کم نمی کند بلکه شما را در پیش همسرتان عزیزتر می‌کند. چرا که او می فهمد برای احساساتش ارزش قائل می شوید و با ناراحتی‌اش ناراحت می‌شوید. هیچ فردی بی عیب و نقص نیست و همه ی اشخاص اشتباه می‌کنند ولی مهم این است که بعد از فهمیدن اشتباه بتوان با شجاعت معذرت خواهی کرد و دلخوری ها را از میان برد. این کار نشان می‌دهد که شما اشتباه خود را پذیرفته اید و دیگر آن را تکرار نمی‌کنید.

 

زنان باید بدانند مردان ذاتا دوست دارند رهبر و مدیر خانواده باشند و زمانی که زنی این حقیقت را نمی بیند با مشکل روبرو می شود. برای مردان بسیار سخت است که ببینند همسرشان او را نادیده گرفته و خود را رهبر و مدیر خانه می‌داند.

 

زنان نباید به گونه ای رفتار کنند که مردان حس کنند آن‌ها برتری خود را به رخ می‌کشند. حتی چنانچه از جهات گوناگون از همسرتان بهتر هستید هیچ وقت این نکته را به رخ او نکشید. گام به گام با همسرتان جلو نروید، یک قدم عقب‌تر از وی بایستید، اجازه دهید همسرتان بداند شما وی را به عنوان رهبر خانه قبول دارید. این یک قدم کوچک، اثر بزرگی در بهتر شدن زندگی زناشویی شما به وجود می آورد.

 

 

بهترین شیوه رفتار با شوهر

 

برخلاف تصور همه اغلب مردان به اندازه زنان به زندگی مشترکشان حس تعهد می‌کنند و به اندازه زنان به زندگی مشترکشان باور دارند ولی فرهنگ جوامع، زنان را مجبور می‌کند که تصوری خلاف حقیقت داشته باشند. خیلی وقتها مردان با تمام وجود بر حفظ و نجات زندگی مشترکشان تلاش می‌کنند و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

 

مردان دوست دارند همسرشان را خوشحال کنند، دوست دارند افراد خانواده را کنار یکدیگر جمع کنند و درست‌ترین کار‌ها را انجام دهند. در این شرایط وظیفه زنان است که با به وجود آوردن جو احساسی سالم و مناسب مردان را در انجام این کار‌ها کمک کرده و آن‌ها را تشویق کنند تا همچنان به زندگی مشترکشان متعهد باقی بمانند.

 

همسرتان را در تصمیم‌گیری‌های‌تان شریک کنید تا حس کند برای‌تان باارزش است. به وی نشان دهید که برای عقاید و نظراتش احترام  میگذارید ولی مجبورش نکنید به جای شما تصمیم بگیرد. مثلا او را در شرایطی قرار ندهید که کفش و لباس‌تان را انتخاب کند. بلکه در مسائل مهمی مانند مسائل مالی خانواده، آموزش بچه‌ها و چیزهایی از این دست نظرش را بخواهید.

 

روانشناسی رفتار با شوهر

 

وقتی از او همفکری می‌خواهید، انتخاب‌ها و اولویت‌هایش را به یاد داشته باشید تا دفعه‌ی بعد بدانید چه می‌خواهد. نظر و سلیقه‌ی همسرتان را بشناسید.

 

این بدترین عملی است که می‌توانید برای بی‌احترامی به همسرتان انجام دهید. تفاوتی نمی‌کند همسر شما چه کاری باید می‌کرده و نکرده یا چه اشتباهی انجام داده، در هر صورت این حق را ندارید که پیش دیگران اورا سرزنش کنید و ایرادش را بگیرید. برای بیان کردن اشتباهش تنها شما دو نفر باید باشید. پیش بچه‌ها، دوستان و یا دیگر افراد خانواده، سر همسرتان داد نزنید.

 

هیچ فردی کامل نیست، از جمله خود شما و همسرتان. چنانچه توقع دارید همسرتان همیشه بی‌عیب و ایراد باشد بنابراین فرد منطقی نیستید. ضعف‌ها و ایرادهایش را درک کنید و قبول کنید. چنانچه شوهر شما فراموشکار است، سرش غُر نزنید. بپذیرید که فراموشکاری عادت اوست تا بتوانید با هم راه کاری برای کمرنگ‌تر کردن این نقطه ضعفش بیابید.

 

رفتار با شوهر

 

کلمات‌تان را سبُک و سنگین کنید. این عادت همیشه اهمیت دارد ولی زمانی که می‌خواهید با همسرتان صحبت کنید اهمیت بیشتری دارد. کلمات را با دقت انتخاب کنید و مراقب باشید کلمه‌ای به زبان نیاورید که همسرتان را ناراحت کند.با مرد چگونه رفتار کنیم

 

لبخند زدن، خوشحالی را در زندگی پخش می‌کند و پیوندتان را تقویت می‌کند. با لبخند در به روی همسرتان باز کنید و پاسخ درخواستش را با لبخند بدهید.

 

چنانچه در کارش موفقیتی به دست آورده با آغوش‌ باز تحسینش کنید. چنانچه به فرزندتان کمک کرده برای مسابقه‌اش تمرین کند، وی را ببوسید و برای زحمتش از او قدردانی کنید. کاری کنید که حس مهم بودن کند.

 

بگذارید خیالتان را راحت کنیم؛ مردها به هیچ وقت به دنبال خانم های مانکنی که تنها 40 کیلو وزن دارند نیستند. آنها میل دارند همسری برای خود انتخاب کنند که از نظر جسمانی قدرت داشته باشد و بتواند در آینده مادر مناسبی برای فرزندانشان باشد. با این وجود از شما انتظار دارند که به ظاهر خود اهمیت بدهید و به خودتان برسید. لباس های زیبا و تمیز بپوشید. موهایتان را مرتب کنید و در کل ظاهرتان را آراسته نگاه دارید.

 

چگونه با همسرمان رفتار کنیم

 

مردها به دنبال زن هایی هستند که بتوانند به آنها اطمینان کرده و رویشان حساب باز کنند. حقیقت اینجاست که بعضی از زنان رازدار نیستند و کمتر اتفاق می افتد که همسرشان حرف های دل خود را پیش آنها بگویند. مردها زنی را می خواهند که قابل اطمینان باشد و تا آخر عمر خود به وی وفادار باقی بماند و در شرایط دشوار زندگی همراهش باشد. آنها می خواهند همسرشان نسبت به آنها متعهد و مسئول باشد.

 

با پرسیدن سوال ارتباطتان را شروع كنید. مردان خیلی اهل آغاز كردن صحبت و روشن‌كردن چراغ ارتباط نیستند. این به این معنی نیست كه آنها گوشه گیر یا خودخواهند و بلد نیستند با آدم‌ها ارتباط برقرار كنند بلكه این فقط یكی از آن تفاوت‌هایی است كه باید مورد دقت قرارشان دهید.

 

چنانچه دوست دارید مردتان در ارتباط با شما فعال باشد خودتان جرقه‌اش را بزنید و سپس ببینید كه او چگونه روی مسیری كه شما انتخاب كردید پیش می‌رود. كلید شما تنها یك سؤال است، بنابراین هر زمانی كه دیدید حرفی برای گفتن بین شما نیست از این كلید استفاده كنید.

 

ساده‌ترین راه برای شناخت مردها کلمات‌شان است. درحالی‌كه زنان‌ بعضی وقتها یك کلمه ساده را به كار می‌برند و توقع دارند همسرشان یك تهدید یا معنای پیچیده را از آن برداشت كند. مردها هیچ وقت این راه را نمی‌روند؛ آنها چیزی را می‌گویند كه واقعا می‌خواهند بگویند.  چنانچه می‌گوید خسته است پس خسته است.

 

در صورتیکه می‌گوید دوست‌تان دارد پس دوست‌تان دارد. كمتر مردی است كه برای حرف زدنش یك كد‌گذاری پیچیده طراحی كند بنابر این اگر وی چیزی می‌گوید كه متوجهش نمی‌شوید به جای سعی برای رمزگشایی از او بخواهید كه در مورد منظورش بیشتر توضیح دهد. اطمینان باشید كه او با توضیحات بیشتر همه شک هایتان را رفع خواهد كرد.

 

تلاش كنید عکس العملهای همسرتان به رفتارهای‌تان و همین‌طور موضوعاتی كه در زندگی پیش می‌آید را بشناسید. چه رفتاری وی را از كوره در می‌برد و چه حرفی می‌تواند او را كاملا آرام كند. این مسئله قدری وقت می‌برد ولی چانچه با توجه واكنش‌های همسرتان را بررسی كنید می‌توانید در مدت كوتاهی خشمش را کاهش دهید و زندگی‌تان را طوری پیش ببرید كه وی روزبه‌روز بیشتر حس آرامش كند و به همین علت بیشتر عاشق‌تان شود.

 

بگذارید كه خودش را آنگونه كه می‌خواهد توضیح دهد. اگر در هر لحظه از حرف زدنش حرفش را قطع كنید یا اینكه برای كامل‌كردن جمله‌اش سعی كنید هیچ وقت او را نخواهید شناخت. این اتفاق تنها در لحظاتی كه او مستقیما در مورد خودش و احساساتش حرف می‌زند نمی‌افتد بلكه شما می‌توانید در همه لحظاتی كه وی در باره اجتماع، كار، دوستان، خانواده و خودش حرف می زند به دید او نسبت به زندگی پی ببرید و بیشتر با آنچه حقیقتا هست، آشنا شوید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

کم هزینه ترین دندان پزشکی ها درتهران

هم بلیط هارو بخر، هم سودشو ببر!

پایین ترین نرخ رزرو بهترین تورهای دبی

تبادل امن تتر با پشتیبانی ۲۴ساعته

مرتب سازی دندانهابدون آسیب به مینای دندان

تور مالدیو | قیمت ارزان، خدمات لوکس

سود 16برابری سرمایه در یک سال!

با1 کلیک ارزان ترین هتل خارجی رو رزرو کنید

پرقدرت ترین جاروی بوش *اصل

ما ارزان ترین بلیط مقصدتان را پیدا میکنیم!

2قلو باردار شدن دیگه رویا نیس!

محصولات خودرویی مناسب و باکیفیت*کاسپین

تکنیک های گفتار درمانی کودکان

دنبال کیف چرم با قیمت مناسبی؟

زوج درمانی موثر در رفع مشکلات زناشویی

باسیستم های سنتی پرداخت خداحافظی کنید

بلیط دقیقه نود مشهد، ارزان تر از همیشه

پرداخت شما با پی پال در کمتر از 30 دقیقه

بلیط هواپیمارو هرجا میشه خریدولی قسطی نه!

زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین؟

تخفیف ویژه تصفیه آب “فقط تاپایان هفته”

اصلاح فرم لب وچانه بدون روش موقت تزریق ژل

برای خرید ادکلن اصل باتخفیف50% کلیک کن

جدیدترین ترندهای کودک روقبل از همه بخر!

مجموعه کتاب های آموزشی دروس پایه

کالا ها و خدمات منتخب

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2022

برخلاف تصور بسیاری از خانم ها، اکثر مردان به غیر از زیبایی به چیزهای دیگری هم فکر می کنند و جذب زنانی می شوند که طرز صحبت کردن با آن ها را به خوبی بلدند . حرف زدن برای جذب مردان آداب مخصوص خودش را دارد که زنان با به کار گیری آن می توانند کاری کنند که همسرشان به آن ها گوش بدهد. اگر می خواهید با طریقه صحیح حرف زدن با مردان را بیاموزید و آن ها را جذب خود کنید ؛ برای رسیدن به این هدف حتم با دقت کامل با این بخش از نکات همسرداری نمناک همراه شوید.

به طور کلی زنان در مقایسه با مردان رفتار متفاوت تری از خود بروز می دهند . تفاوت های رفتاری که مردان را برای زنان جذاب و زنان را برای مردان جذاب می سازد . اگر هوشمندانه متوجه این تفاوت های رفتاری باشید و در هر موقعیت رفتار درستی از خود نشان دهید رابطه تان عاشقانه خواهد شد. با همسرتان اینگونه حرف بزنید تا جذب شما و حرف هایتان شود:

هنگامی که مردها بهتر ارتباط برقرار می کنند

با مرد چگونه رفتار کنیم

مردان هنگامی با شما بهتر ارتباط برقرار می کنند که تمرکز کافی داشته باشند و از قبل حدود مکالمه را بشناسند و اطلاعات کافی درباره آن داشته باشند مثلا قبل از مکالمه بدانند هدف از این صحبت چیست و از آن چه می خواهید ، به این صورت ، احساس می کنند کنترل کافی روی رفتارشما دارند.

وقتی به همسرتان احساس عدم امنیت می دهید

برخی از مواقع ما خانم ها درخواست هایمان را رک و صریح بازگو نمی کنیم و بسیاری از خواسته هایمان برای مردان گنگ و نا مفهوم است . شیوه بیان چنین خواسته هایی مردها را معذب می کند و مرد احساس می کند، روی هیچ موردی کنترل ندارد و این طرز بیان برایش نا امنی و عدم اطمینان به وجود می آورد.

زن ها بهتر ارتباط برقرار می کنند

زن ها برخلاف مردها بدون آنکه بدانند موضوعی که می خواهند درباره اش صحبت کنند چیست و هدف آن چه است ، در مورد آن با طرف مقابل صحبت می کنند اما این طرز رفتار برای مردان آزار دهنده و نا خوشایند است.

واکنش مردها به صحبت های بدون مقدمه

مردان علاقه ای به صحبت کردن درباره این موضوعات ندارند و در مقابل آن مقاومت می کنند و گاهی با شما به جر و بحث می پردازند که از ادامه صحبت منصرف شوید و یا شما را حواس پرت فرض می کنند و جدی به حرف هایتان گوش نمی دهند.

مردها از شکایت متنفر هستند

مردها از شکایت بیزارند و در مقابل کلماتی مثل «تو» و «چرا» حالت دفاعی به خود می گیرند زیرا مردها اهل رقابت هستند ممکن است با شما مبارزه کنند. بهتر است به جای این کلمات صحبتتان را با جملات «دوستت دارم وقتی که …» یا «خیلی خوشحال می شوم وقتی که …» آغاز کنید و شکایاتتان را تبدیل به درخواست کنید تا مردان جذب شما شوند.

قبل از صحبت با همسرتان به او بگویی موضوع صحبت در چه رابطه ای است و چه انتظاری از او دارید.

مثال:

«علی، می خوام راجع به رابطه خودمان باهات صحبت کنم. 6 ماهه که ما نامزد شدیم و فکر می کنم وقتش رسیده که نکات قوت و ضعف رابطه مان را ارزیابی کنیم. فکر می کنم از این راه می توانم، احساس امنیت بیشتری داشته باشم و بفهمم که در کدام یک از زمینه ها نیاز به تلاش بیشتری داریم.»

از همسر خود سوال بپرسید زیرا سوال پرسیدن سبب می شود که او بداند درباره چه موضوعی می خواهیم صحبت کنیم تا ساختار واضحی را برای آن در ذهن خود ترسیم کند.

روش اشتباه:«فکر می کنم باید راجع به رابطه مان باهات صحبت کنم.»

در این حالت همسرتان احساس خواهد کرد می خواهید از او بازجویی کنید و سپس او را محکوم کنید.

او می گوید:«چرا؟ مگه اتفاق خاصی افتاد»؟

روش درست:«فکر می کنم باید راجع به رابطه مون صحبت کنیم. 6 ماهه که نامزد شدیم. فکر می کنی نقاط قوت و ضعف رابطه ما چیه؟ دوست داری رابطه مون به چه سمتی ادامه پیدا کنه؟»

برای مطالبه خواسته هایتان دو پهلو صحبت نکنید و خواسته های خود را رک و صریح مطرح کنید . رک صحبت نکردن یکی از عادات بد زن ها در بیان احساسات و خواسته های خود است و دلیل این کار زن ها این است که نمی خواهند ریسک کنند و نظر خودشان را مستقیم بیان کنند.

اگر در بیان احساسات خود رک نباشیم همسرمان احساس خواهد کرد که بازیچه ماست و از این رفتار عصبانی می شوند زیرا با این روش احساس احمق بودن می کنند زیرا می پندارند زن ها آنها را ساده فرض می کنند و می توانند بازی شان دهند.بنابراین هنگام حرف زدن با همسرتان خواسته هایتان را رک بیان کنید تا آن ها هدف مکالمه شما را دریابند و در کنارتان احساس امنیت کنند. 

 

هر مردی در هر جای دنیا دلش می خواهد همسر خوبی داشته باشد. خیلی اوقات به تازه عروس ها توصیه می شود که همسر خوبی برای شوهرشان باشند؛ اما این جمله دقیقا به چه معناست؟ وقتی می گوییم همسر خوب یا کامل، دقیقا منظورمان چیست؟ بیشتر خصوصیات همسر خوب در خانم ها وجود دارد ولی بعضی از آنها هم اکتسابی هستند و باید آنها را یاد گرفت.

من به شخصه معتقدم هر چیزی که به دیگران بدهی همان را دریافت خواهی کرد. بنابراین اگر با همسرتان رفتار خوبی داشته باشید و با مهربانی با او برخورد کنید او هم متقابلا به شما احترام می گذارد، دوستتان دارد و با شما به خوبی رفتار می کند.

حتما بخوانید: 50 نکته ریز برای شکل دادن ازدواج و نشان دادن عشق به یکدیگر

ما در این مقاله 12 نکته برای اینکه همسر خوبی باشید را در اختیارتان می گذاریم. 12 ویژگی مهمی که هر مردی در همسرش به دنبال آنهاست را در همین مطلب می توانید پیدا کنید.

1- خوشرو باشید. همانطور هم که قبلا اشاره کردیم، باید با دیگران همانطوری رفتار کنیم که دلمان می خواهد آنها با ما برخورد کنند. هرگز با شوهر، خانواده شوهر و دوستان او برخورد بی ادبانه ای نداشته باشید. سعی کنید رفتار گرم، دوستانه و مهربانی با آنها داشته باشید. به طور فعال روی این مساله کار کنید که نسبت به همسرتان خوشرو و خوش برخورد باشید. اینکه شما روز بدی داشته اید دلیل نمی شود که با دیگران بدخلقی کنید.با مرد چگونه رفتار کنیم

2- با احترام با او رفتار کنید. اگر از دیگران انتظار رفتار محترمانه ای داریم، باید خودمان هم در مقابل به آنها احترام بگذاریم. همه ما این جمله را شنیده ایم که “احترام بگذار تا به تو احترام گذاشته شود”. احترام را می توان در نحوه صحبت و رفتار منعکس کرد. همیشه با همسرتان با لحن محبت آمیز و عاشقانه صحبت کنید و از خشن و تند حرف زدن بپرهیزید. یک همسر خوب کسی است که به شوهرش احترام می گذارد، هیچ وقت او را تحت فشار قرار نمی دهد، همسرش را تحقیر و سرکوب نمی کند و به او آسیبی نمی زند.

3- با او ارتباط برقرار کنید. کلید اصلی یک ازدواج خوب و موفق ارتباط برقرار کردن با یکدیگر است. هیچ چیزی را از همسرتان پنهان نکنید و اسرارتان را با او در میان بگذارید. صادق باشید. هر روز وقت بگذارید تا با هم تنها شوید و صحبت کنید؛ حتی اگر فقط نیم ساعت باشد. اگر اجازه بدهید مسائل به حال خودشان رها شوند و احساس کنید که نمی توانید چیزی را با همسرتان به اشتراک بگذارید، زندگی زناشویی تان با مشکل مواجه می شود.

حتما بخوانید: چگونه زندگی جنسی خود را در طول ازدواج سالم نگه داریم؟ (7 توصیه)

4- حامی و پشتیبان باشید. هر مردی انتظار دارد که همسرش او را درک و حمایت کند؛ به خصوص وقتی مشکلی برایش پیش می آید. یک زن خوب شوهرش را در سختی ها و راحتی ها، موفقیت ها و شکست ها و در هر مرحله ای دوست دارد و هنگام مشکلات او را رها نمی کند. در تمام مراحل کاری و زندگی از همسرتان حمایت کنید. هیچ وقت او را تحقیر نکنید و کوچک نشمارید. اغلب گفته می شود که: “همسر یک مرد هم می تواند او را بسازد و هم می تواند او را نابود کند”. هیچ کاری مثل انتقاد و تحقیر کردن به خصوص جلوی دیگران نمی تواند همسرتان را عصبانی و ناراحت کند.

5- او را آزار ندهید. هیچ مردی همسر آزارگر را دوست ندارد. اگر چیزی از او می خواهید با روی خوش و مهربانی بخواهید. خیلی از خانم ها فکر می کنند تنها راه مجبور کردن همسرانشان به انجام کارها، آزار دادن اوست؛ اما واقعیت این است که زبان آزاردهنده و نیش زننده باعث ایجاد شکاف و فاصله بین شما و همسرتان می شود و اوضاع را بدتر می کند. شوهر شما مرد بالغی است و افکار و خواسته های خودش را دارد. اینکه شما می خواهید او کاری را انجام بدهد دلیل نمی شود که او مجبور است آن را انجام بدهد.

6- به او فضا بدهید. به عنوان یک همسر، مهم است که درک کنید شوهر شما به جز شما هم وابستگی هایی دارد که بخشی از زندگی اش هستند. او خانواده، دوستان و همکارانش را دارد که جزو زندگی اش محسوب می شوند. علاوه بر این ممکن است او سرگرمی ها و انگیزه های خاص خودش را داشته باشد. هیچ وقت انتظار و توقعات غیر منصفانه از او نداشته باشید. اگر می خواهد بیرون برود یا برخی اوقات با دوستانش وقت بگذراند یا ورزشی که دوست دارد را دنبال کند جلوی او را نگیرید. خانم های دخالت کننده اغلب اوقات همسرانشان را عصبی می کنند.

حتما بخوانید: 50 حرفی که هرگز نباید به همسرمان بزنیم (برای حفظ رابطه سالم)

7- به نیازهای جنسی او اهمیت بدهید. یکی از اساسی ترین مواردی که برای هر ازدواجی لازم است صمیمت و نزدیکی در روابط جنسی است. وقتی شما به نیازهای جنسی همسرتان توجه می کنید او نیز خودش را موظف می داند شما را راضی نگه دارد. لطفا به مسائل جنسی اهمیت بدهید. اگر نتوانید مردتان را رختخواب خودتان نگه دارید او جای دیگری را برای رفع نیازهایش پیدا می کند. یادتان باشد که در هر صورت او یک مرد است! تحقیقات نشان می دهند یکی از دلایل عمده خیانت مردان مسائل جنسی است در حالیکه این مورد برای خانم ها به خاطر مسائل احساسی اتفاق می افتد.

8- او را غافلگیر کنید. مردها هم مثل هر کس دیگری سورپرایز شدن را دوست دارند. این کار را می توانید به هر صورتی انجام بدهید؛ از برگزاری جشن تولد همسرتان بدون اینکه او خبر داشته باشد گرفته تا یک شب اغوا کننده به همراه عشق و شور و محبت.

9- اغلب اوقات احساس عشق و قدردانی تان را ابراز کنید. مردها تحسین شدن و قدردانی را دوست دارند. سعی کنید بیشترین زمانتان را کنار هم بگذرانید. علاوه بر این مردها دلشان می خواهد “دوستت دارم” را مدام بشنوند. سعی کنید به فعالیت هایی که همسرتان به آنها علاقمند است بپیوندید و با او همراهی کنید. به او هدیه بدهید. روزهای خاص زندگی تان را فراموش نکنید. او را غرق محبت و عشق خودتان بکنید، مخصوصا وقتی در خانه است. برایش آشپزی کنید و او را ماساژ بدهید. اگر بتوانید او را با برخی کارهای خوشایند به حضور در خانه وابسته کنید مطمئنا خودتان هم خوشحال تر خواهید شد. کاری کنید دلش برای شما تنگ شود و وقتی نیستید به شما فکر کند. هیچ وقت او را از محبتتان محروم نکنید.

در ادامه بخوانید: نحوه برخورد با همسر نق نقو و عیب جو (3 گام موثر)

10- صادق، وفادار و فداکار باشید. همسر خوب کسی است که صادق، وفادار و متعهد به شوهرش باشد. ازدواج یک تعهد مادام العمر است و قول هایی که در اوایل ازدواج داده می شود باید همیشه مد نظر گرفته شوند.

11- از سلامتی و ظاهرتان مراقبت کنید. شما باید با لحن دلپذیرتان، لبخند زیبایتان و ظاهر تمیز و آراسته تان به همسرتان احترام بگذارید. یادتان باشد که مراقب ظاهرتان باشید، نه فقط برای همسرتان بلکه برای خودتان. مراقب سلامتی تان باشید و از تمرینات یوگا برای شاداب ماندن استفاده کنید.

12- به کارهای خانه رسیدگی کنید. خانه تان را همیشه تمیز نگه دارید. همه جا را مرتب کنید و روی تزئین و زیباتر کردن قسمت های مختلف خانه وقت بگذارید. جدای از این مسائل، سعی کنید قدر پولی که همسرتان بدست می آورد را بدانید و مدام شکایت نکنید.

همه آقایان دوست دارند همسری با ویژگی هایی که ما در این مطلب گفتیم داشته باشند؛ اما یادتان باشد که ازدواج یک تعامل دو طرفه است. اگر یک آقا هستید و دوست دارید همسر خوب و کاملی داشته باشید خودتان هم باید تلاش کنید تا شوهر خوب و کاملی باشید.

حتما بخوانید: ۲۶ نکته مهم برای جذب مردان توسط همسر (رابطه های پایدار و طولانی)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه document.getElementById(“comment”).setAttribute( “id”, “afe8379242369a02802643be8afba357” );document.getElementById(“j341ad4090”).setAttribute( “id”, “comment” );

نام *

ایمیل *

اره من میرمو بهش افتخار میکنم شاید باور نکنی ولی همین بوکس ب…

سلام لپتاپ های هیبریدی با پشتیبانی از قلم در بازار زیاد هستن…

سلام وقت تون بخیر من میخوام یه لپتاپ مناسب کارای دیجیتال ارت…

آره اگر ۵سال مرتب کار کنی تقریبی ۵روز در هفته میتونی حداقل ا…

نه عزیز شما توی باشگاه خیلی کم ضربات بد بهتون وارد میشه اکثر…

ضربه دست چپ یعنی دست جلو این ضربه ساخته شده برا به هم زدن گا…

خرید بسته آموزش حرفه ای

 

 

توی زندگی به دردت می خورن!

با مرد چگونه رفتار کنیم

 

خرید اینترنتی

آموزش زبان انگلیسی  آموزش زبان آلمانی  آموزشگاه زبان  آموزشگاه آیلتس  آموزش ترکی استانبولی روانپزشک  دندانپزشک  مرکز کاشت مو متخصص تغذیه  آموزش فتوشاپ  آموزش ورد  آموزش اکسل  آموزش برنامه نویسی  آموزش افترافکت آموزش جاوا اسکریپت

فروشگاه اینترنتی لوتوس با حدود ۱۰ سال سابقه فعالیت های اینترنتی و ۸ سال سابقه در بستر فروشگاههای اینترنتی دارای سابقه درخشان در این زمینه میباشد. ما دارای نماد اعتماد الکترونیکی و تاییدیه رسانه های دیجیتال می باشیم.

هنرفردی    سالم زیبا 

تهران-خیابان انقلاب

تلفن های تماس فقط برای پشتیبانی فروش (به هیچ سوالی بجز در ارتباط با خرید پاسخ داده نمی شود): 09191210008

تلفن ثابت 28426929-021      ایمیل [email protected]

تبلیغات    تماس با ما 

زمانی که مردی عاشق یک زن می‌شود، برای به دست آوردن او حاضر است هر کاری بکند؛ با زمین و زمان می‌جنگد ولی در برخی موارد با گذشت مدتی، نسبت به همسر یا معشوق اش بی توجه می‌شود. هر چه بیشتر می‌گذرد دیگر آن پاسخی که می‌خواهید دریافت نمی‌کنید و بی توجهی‌اش نسبت به شما بیشتر و بیشتر می‌شود. در این مرحله بی توجهی مردان به قدری شما را آزار می‌دهد که احساسی از خشم و تنفر در وجودتان ریشه می‌دواند. عدم آگاهی از علت این بی توجهی‌ها و واکنش‌های نامناسب، شما را در موضع ضعف قرار خواهد داد. با اطلاع از نحوه برخورد با مردان بی توجه، گرمی رابطه خود را بازگردانید و از مشکلات خانوادگی پیشگیری کنید. برای رسیدن به این هدف می توانید از مشاوره خانواده نیز کمک بگیرید تا هر چه سریعتر امکان بهبود روابط عاطفی خود را فراهم نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره خانواده کلیک کنید.

 

گاهی برخی مردان به دلیل مشکلات جسمی مثل دیابت، فشار خون، مشکلات کلیوی و… دچار انواع اختلالات جنسی یا بی میلی جنسی می شوند. این عوامل منجر به خلا عاطفی و جنسی در زندگی زناشویی می گردد و زن آن را نوعی بی توجهی برداشت می کند. در حالی که مسئله چیز دیگری است.

برخی مردان از لحاظ روان شناسی شخصیت درونگرایی دارند. آن ها ممکن است از دوران کودکی خود همیشه شخصیت را داشته باشند.برای این گروه مردان فعالیت های فردی و کم حرفی بهتر است.با مرد چگونه رفتار کنیم

بعضی مردان به علت بیماری های افسردگی، اضطراب یا وسواس و… دچار عدم تعادل روحی روانی می شوند. این اختلالات روانی سبب می شود آنان به زندگی و مسائل زناشویی خود اهمیت کم تری دهند.

گاهی دلیل مسائل مردان دغدغه های کاری و مالی آن هاست. بیکاری، اخراج از کار، ورشکستگی، کم آوردن در مخارج زندگی، استرس مـالی و… عواملی هستند که آن چنان ذهن مردها را به خود مشغول می کنند که دیگر نمی توانند مثل همیشه با همسر خود رابطه مطلوبی داشته باشند.

زندگی زناشویی نیاز به تنوع دارد. برخی زوج ها پس از چند سال زندگی مشترک، احساس می کنند که از همدیگر خسته شده اند. آن ها هیچ اتفاق تازه ای را تجربه نمی کنند. این عادی شدن و یکنواختی در ازدواج باعث دور شدن زن و مرد از هم و بی توجهی مردان می شود.

اگر مردی برای به دست آوردن شما تلاش نکند، یعنی آن طور که باید قدرتان را نمی‌داند. با ایجاد چالش، اشتیاق او را برای به دست آوردن دوباره‌تان بیشتر کنید. کمی رمز آلود بودن را چاشنی کارتان قرار داده و همیشه به درخواست‌های او جواب مثبت ندهید. اگر به تمامی انتظارات غیر منطقی در زندگی زناشویی او جامه عمل بپوشانید و بدون هیج مخالفتی برخورد کنید، به زودی رابطه تان به سردی و بی توجهی کشیده می‌شود. اما اگر او را به چالش بکشانید، همیشه توجه‌اش را خواهید داشت. البته به چالش کشیدن به معنای لجبازی در زندگی زناشویی نیست بلکه باید زیرکانه و به موقع عمل کنید. در این صورت او برای شما و زمانتان ارزش قائل خواهد شد و در این شرایط در برخورد با شما با ملاحظه بیشتری رفتار می‌کند.

زنان وقتی کسی را دوست دارند، از هورمون عشق لبریز می‌شوند و در این زمان است که به خودشان خیانت می‌کنند، بدین معنا که دوست داشتن خود را کنار می‌گذارند. پس در درجه دوست داشتن خود تان را تمرین کنید، از این که انگ خود شیفته بودن بخورید، نترسید. استانداردها و خط قرمزهای خود را در ارتباط با مردان مشخص کنید و مستقیم حرف بزنید و آن‌ها را انتقال دهید.

به خاطر هیچ مردی این استانداردها را کنار نگذارید. مردهای خوب از زنانی با استانداردهای بالا خوششان می‌آید. چون برایشان افتخار است که با این زنان ارتباط داشته باشند . چون خودشان را سزاوار بهترین‌ها می‌دانند. هر چیزی که راحت به دست نیاید ارزشمند است پس زنی که حد و مرزهایش مشخص بوده و برای خود احترام قائل باشد، در نظر مردان تحسین برانگیزتر هستند. برای مطالعه مقاله زن مورد علاقه مردان کلیک کنید.

شاید مردان در ابتدا جذب ظاهر شوند ولی مطمئن باشید برای یک رابطه بلند مدت، شخصیت شماست که تعیین کننده است. پس به ویژگی‌های شخصیتی و جذابیت رفتاری خود اهمیت دهید. طوری لباس بپوشید که به شما اعتماد به نفس دهد، به ظاهر، سلامتی و بهداشت خودتان توجه داشته باشید. با ادب بودن، متعهد بودن، احترام گذاشتن، صادق بودن و حفظ عـزت نفس از ویژگی‌هایی است که مردان می‌پسندند. زمانی که احساس خوبی نسبت به شخصیت خودتان داشته باشید، این حس را به مرد مورد علاقه تان نیز منتقل می‌کنید. بهبود صفات شخصیتی یکی از مهم ترین راه‌های برخورد با مردان بی توجه است.

خوب بودن بیش از اندازه شما باعث دلزدگی مرد می‌شود. زمانی که تمام رفتارهای اشتباه او را به سادگی می‌بخشید، چه پیامی به او می‌رسانید؟ با این کار او را در موضع قدرت و خودتان را در موضع ضعف قرار می‌دهید. بسیاری از زنان وقتی مردی را دوست دارند حاضرند هر کاری را برای رضایت او انجام دهند و به این ترتیب به او وابسته می‌شوند و ترس از دست دادن آن مرد،زنان را در موضع ضعف قرار می‌دهد. بیشتر زنان وابستگی را به دلبستگی عاطفی تعبیر می کنند و منکر آن می شوند. تفاوت دلبستگی و وابستگی شاید در نگاه اول هر کسی را دچار خطا کند اما باید نسبت به آن هوشیار بود و در تله وابستگی گرفتار نشد.

مردان از زنانی که همیشه وابسته و نیازمند آنان باشند فراری هستند. پس نشان دهید که بدون او هم می‌توانید از پس زندگی خودتان بر بیایید. اهداف خود را در زندگی دنبال کنید و به سمت رسیدن به رویاها و ایده هایتان قدم بردارید. قهرهای مکرر و شکایت های خود را کنار بگذارید و برای ساعاتی که بدون او هستید برنامه ریزی کرده و برای آفریدن لحظات زیبا و شادی بخش منتظر او نباشید. برای مطالعه مقاله زنانی که مردان را فراری می دهند کلیک کنید.

اگر از آن دسته زنانی هستید که همیشه گله و شکایت می‌کنید، با گذشت زمان مرد خود را خسته می‌کنید. ناراحتی‌های خود را در زمان مناسب بیان کنید. هنگام تماشای فوتبال و یا دیدن اخبار زمان مناسبی برای بحث‌های مهم نیست. اگر بی توجهی‌های همسرتان باعث آزار شما شده، با استفاده از مهارت گفتگو موثر این موضوع را با آرامش با او مطرح کنید. ممکن است او واقعا از ناراحتی شما آگاه نباشد پس به جای سرزنش و شکایت به او بگویید که این رفتار او به شما احساس عدم امنیت می‌دهد.

بی توجهی شوهر یکی از مشکلات شایع میان زنان است؛ چرا که بسیاری از مردان پس از مدتی دچار یکنواختی شده و نسبت به همسرشان بی توجه می‌شوند. در بسیاری مواقع نحوه رفـتار با همسر می‌تواند این مساله را برطرف کند و عشق و محبت را به رابطه برگرداند. اما این هم ممکن است که بی توجهی همسرتان علت‌های دیگری داشته باشد و با تلاش‌های شما هم موضوع حل نشود. پس خود را سرزنش نکنید و برای حل موضوع به یک مشاوره روانشناس مراجعه کنید. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی می تواند در این زمینه یاریگر شما باشد. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

ثبت دیدگاه فقط برای اعضای سایت امکانپذیر است. لطفا
ثبت نام کنید.

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و … می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران…

با عضویت در خبرنامه، از جدیدترین و بهترین کتاب ها و مقالات روانشناسی اطلاع پیدا کنید…

© کلیه حقوق برای حامی هنر زندگی محفوظ می باشد. انتشار مقالات با ذکر منبع بلامانع می باشد.

برخورد با خیانت مردان آن هم در لحظاتی که نمی‌دانید چگونه باید با ناراحتی و دلشکستگی خود کنار بیایید، کاری بسیار دشوار خواهد بود. متاسفانه امروزه بسیاری از زنان از طرف همسر خود مورد خیانت قرار می‌گیرند. این خانم‌ها گاه تصمیم به بخشش خیانت گرفته و به زندگی خود ادامه می‌دهند و گاه درخواست طلاق داده و تنها خواهان خارج شدن از آن زندگی هستند. در هر دو حالت اگر انتخاب خانم بر اساس احساسات صورت بگیرد، او را در معرض آسیب‌های مختلف قرار خواهد داد. افسردگی مهم‌ترین آسیبی است که این زنان را به خود گرفتار می‌کند. با آگاهی از روش‌های صحیح برخورد با خیانت مردان و کمک گرفتن از روانشناس در زمینه مشاوره خیانت همسر می‌توانید بهترین تصمیم را در این مورد اتخاذ کنید. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره خیانت همسر کلیک کنید.

ممکن است آن قدر به خاطر خیانت همسرتان دل شکسته باشید که طلاق را تنها راه برای مقابله بدانید. اما طلاق به دلیل خیانت همیشه پاسخی مناسب به بی وفایی همسر نیست. واقع بین باشید، اگر جدایی تصمیم آخرتان است، می‌توانید تنهایی و بدون همسر زندگی کنید؟ اگر فرزندانی دارید، وضعیت آن‌ها چه می‌شود؟ درآمد و سرمایه ای برای رفع نیازهای مالی تان در اختیار دارید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طلاق به دلیل خیانت کلیک کنید. 

هر چند طلاق آسیبی است که به سختی قابل جبران می‌باشد، اما تعداد زیادی از زوجین درگیر با مسئله خیانت، توانسته‌اند این بحران را پشت سر گذاشته و گاه زندگی‌های بهتری را تشکیل دهند. بسیاری از ازدواج‌هایی که در آن‌ها خیانت رخ می‌دهد، با شرکت در جلسات مشاوره خانواده به ریشه مشکلات روابط زناشویی خود پی می‌برند. بدین صورت روابط زناشویی و عاطفی خود را تجدید کرده و تغییرات اساسی در زندگی خود می‌دهند.

 اگر با وجود خیانت هنوز به شوهرتان علاقه دارید، با دادن فرصتی دوباره از او بخواهید که با یکدیگر به درمان آسیب‌های خیانت بپردازید. باید برای بهبود رابطه، هم شما و هم شوهرتان صادقانه کار کنید. پس عوامل استرس را از بین ببرید و جو خانه را آرام نگه دارید؛ با جر و بحث هیچ مشکلی حل نمی‌شود.با مرد چگونه رفتار کنیم

قدم اول ریشه یابی دلایل خیانت مردان است. چرا که اگر زوج‌ها به دنبال علت‌های خیانت بگردند به راحتی می‌توانند آن عوامل را کاهش دهند. برای نجات و حفظ رابطه ای که از خیانت آسیب دیده، نیاز به همدلی هر دو نفر می‌باشد.

این که همسرتان به چه دلیل خیانت کرده بسیار اهمیت دارد. حرف زدن درباره علت خیانت به بهبود روابط عاطفی کمک می‌کند. اما همسر خیانتکار همیشه جزئیات را پنهان نگه می‌دارد؛ زیرا او نگران پیچیده‌تر شدن مشکلات است. گفت و گو درباره داستان خیانت باعث مطرح شدن حرف‌هایی می‌شود که نه گوینده و نه شنونده تحمل شنیدن آن را ندارند. اما هرچه به مسئله پرداخته نشود مشکلات پیچیده‌تر خواهند شد. برای رسیدن به این مقصود، به نکات زیر توجه کنید:

خودتان را سرزنش نکنید. شاید فکر می‌کنید که از هم دور شده اید یا کار، تمام وقت شما را گرفته و زمان کافی برای همسرتان نگذاشته اید. اینها دلایلی هستند که به شما می‌گویند باید بیشتر بر روی رابطه تان کار کنید، اما باید بدانید که هیچ توجیهی برای خیانت وجود ندارد و شما هرگز نباید خود را بخاطر اشتباهات همسرتان احساس گناه داشته باشید.

 مسئله اینجاست که مردان خیانتکار برای پر کردن خلاهای خود به جای صحبت با همسر و مراجعه به روانشناس خیانت را انتخاب می‌کنند. در واقع خیانت مردان یک انتخاب آگاهانه در مواجه با مشکلات است.

از طرفی سرکوب کردن احساسات و بازگو نکردن دغدغه‌هایتان باعث می‌شوند که این احساسات سرکوب شده در آینده سر باز کنند ‌و باعث رنجش بیشتری شوند. پس سکوت نکنید و حرف دلتان را بزنید. توصیه می شود مقاله مکانیسم سـرکوب را که در خصوص سرکوب و به فراموشی سپردن عمدی اتفاقات ناخوشایند است، مطالعه کنید.

 

خواسته‌های خود را مطرح کنید. قبل از صحبت با همسرتان، با خود مشخص کنید که چه می‌خواهید بگویید. سریع مسئله خیانت را مطرح نکنید؛ اجازه دهید بداند که راهی برای جبران دارد. برای مثال رفتن به مشاوره خانواده را پیشنهاد دهید، کارهایی که می‌خواهید بکنید را با او در میان بگذارید. نیازی نیست که مانند یک همسر با او برخورد کنید، مثلا می‌توانید از او بخواهید تا زمان راحتی شما و از بین رفتن ناراحتی‌تان، در اتاق و کنار شما نخوابد. برای مطالعه مقاله بعد از خیانت چه کنیم کلیک کنید.

مرد خیانتکار همیشه نگران این است که مبادا همسرش متوجه خیانت او شود. پس اگر متوجه شک شما شود، تمام نشانه‌ها را پاک خواهد کرد. اما متاسفانه دیر یا زود شما متوجه بی وفایی او شده و دلشکسته می‌شوید. اگر به همسر خود شک دارید نشانه‌های خیانت در مردان را به روش‌های غیر مستقیم شناسایی کنید.

بیش از حد بر روی نفر سوم حساس نشوید. شاید سوالات زیادی در مورد زنی که شوهر شما جذب او شده برایتان به وجود بیاید، ممکن است بخواهید پروفایل او را چک کنید یا حتی او را ببینید. شاید فکر کنید که دانستن همه چیز در مورد این فرد بتواند به شما کمک کند تا دلایل خیانت به همسر را بفهمید. اما در واقع این کار هیچ پاسخی به شما نمی‌دهد، چه بسا که به درد و غم شما اضافه خواهد شد.

زمانی که متوجه خیانت همسرتان شدید حتما آزمایش بدهید؛ هر چند که شرم آور باشد. شما از بیماری‌هایی که تهدیدتان می‌کند بی خبر هستید، ضمنا با این کار شوهرتان سنگینی اعمال خود را بهتر درک می‌کند. حتی اگر قصد بخشش خیانت او را دارید هم باید اینکار را انجام دهید.

شاید دلتان بخواهد این مشکل را با دیگران در میان گذاشته و درد و دل کنید. اگر می‌خواهید دوستان و اطرافیانتان را از خیانت همسرتان مطلع سازید، بهتر است که این کار را با احتیاط انجام دهید. در این مواقع اطرافیان حرف‌های مختلفی درباره همسرتان خواهند زد که می‌تواند بر تصمیم گیری شما تاثیر منفی بگذارد. حتی اگر تصمیم به ادامه زندگی با همسرتان را بگیرید، دانستن این که همسر شما فردی خیانت کار بوده، برای هیچ کدام از اعضای خانواده تان خوب نیست و پیامدهایی را به همراه خواهد داشت. پس بهتر است از مصاحبت با فردی که نسبتی با شما ندارد و دارای دانش مربوط به درمان روابط فرازناشویی است، بهره ببرید.

خیانت دیدن از طرف همسر یک اتفاق بسیار سنگین است که می‌تواند آسیب زیادی به شما وارد کرده و دلشکسته‌تان کند. حتی این اتفاق می‌تواند بر دیگر ابعاد زندگی و روح و روان فرزندان نیز تاثیر بسیار منفی بگذارد. در این شرایط شما باید علاوه بر خود، شرایط روحی آن‌ها را نیز مدیریت کنید. از طرف دیگر تصمیم برای طلاق یا ادامه زندگی نیز کار بسیار سختی است. به همین دلیل توصیه می‌شود که از کمک یک فرد متخصص برای برخورد با خیانت مردان بهره‌مند شوید. روانشناسان و مشاوران مرکز حامی هنر در خدمتتان هستند تا در زمینه خیانت همسر به شما کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

ثبت دیدگاه فقط برای اعضای سایت امکانپذیر است. لطفا
ثبت نام کنید.

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و … می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران…

با عضویت در خبرنامه، از جدیدترین و بهترین کتاب ها و مقالات روانشناسی اطلاع پیدا کنید…

© کلیه حقوق برای حامی هنر زندگی محفوظ می باشد. انتشار مقالات با ذکر منبع بلامانع می باشد.

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

مشاوره تلفنی خانواده، ازدواج، روانشناسی و عشق

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)


با مرد چگونه رفتار کنیم

همه ما تا حالا آمار طلاق هایی که بخاطر مشکلات مالی بوده اند را شنیده ایم. اما خب چطور ممکن است که یک زندگی که بر اساس عشق و علاقه شروع می شود به سمت و سویی پیش برود که زن حاضر به جدا شدن از همسرش باشد. یکی از این مشکلاتی که باعث به وجود آمدن طلاق می شود مرد بی خیال و خونسرد است. هنگامی که مردی نسبت به زندگی اش بی اهمیت و بی خیال است به مسائل زندگی از جمله مسائل مالی توجهی نمی کند و این جاست که مشکلات آغاز می شود. اما خب اگر به اوایل آشنایی خود فکر کنید متوجه خواهید شد که دلایل محکم تری نسبت به پول برای آشنایی با همسرتان داشته اید و اصلا دلتان نمی خواهد فقط بخاطر این که مرد خونسرد و بی مسئولیتی دارید از او جدا شوید.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا چند راهکار برای نحوه برخورد با مردان خونسرد و بی خیال به شما ارائه دهیم.

بیشتر بخوانید: با همسر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است!! درست است که دوست داشتن و عشق مهم است ولی برای ادامه زندگی کافی نیست. همیشه قبل از ازدواج با شرایط مالی همسرتان کاملا آشنا شوید. اگر احساس کردید که مردتان، آدمی خونسرد و بی خیال است از همین اول به فکر چاره باشید. با خودتان فکر کنید و ببینید که این اخلاق چقدر برای شما آزار دهنده است.

اگر کار از کار گذشته است و با یک مرد بی خیال ازدواج کرده اید باید فورا در سمت و سوی اصلاح او اقدام کنید. اولین کاری که باید بکنید این است که اگر منبع درآمدی دارید و شاغل هستید از پرداخت هزینه ها دست بکشید و آن ها را به مرد خود محول کنید. البته دقت کنید، شما هنوز هم زن و شوهر هستید و نباید این موضوع رابطه شما را بر هم بزند ولی باید از یک جایی شروع کنید و این اخلاق شوهرتان را اصلاح کنید.

بیشتر بخوانید: علت دعوای زیاد زن و شوهر چیست؟

شما باید نحوه برخورد با مردان خونسرد را یاد بگیرید. باید درخواست مالی او را رد کنید. بعد از این که دیگر در هزینه ها کمک نکردید به احتمال زیاد شوهرتان از شما پول قرض می خواهد ولی شما نباید به او قرض بدهید. اگر واقعا شوهرتان به آن پول نیاز دارد می توانید از یکی از آشنایان و اعضای خانواده خود بخواهید که به او پول قرض بدهند. اگر خودتان این کار را کردید نباید توقع بازگشت پولتان را داشته باشید زیرا مردان جیب خودشان و همسرشان را یکی می دانند! و این دوباره مانند این است که شما تمام هزینه های یک مرد بی خیال را پرداخت می کنید.

بیشتر بخوانید: 10 راهکار برای ایجاد یک خانواده شاد و سالم

اگر باز هم این کارها را انجام دادید و هنوز هم مردتان خونسرد و بی خیال بود باید از سوء استفاده او جلوگیری کنید. اگر حساب مشترکی دارید باید آن را ببندید، اگر رمز کارت های بانکی اتان را می داند باید آن ها را تغییر دهید. مطمئن شوید که به هیچ وجه به پول های شما دسترسی نداشته باشد.

گاهی اوقات بی مسئولیتی و بیخیالی همسرتان فقط مربوط به مسائل مالی نیست و اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم او رفتاری بچگانه دارد. به اینگونه مرد خونسرد و بی مسئولیت به اصطلاح می گویند سندروم پیتر پن دارد. این بدان معنا است که شوهر شما هنوز آمادگی پذیرفتن مسئولیت نیست و در حقیقت بزرگ نشده است. سندروم پیتر پن موضوع پیچیده ای است و چنانچه احساس کردید مرد شما نیز دچار این اختلال است بهترین کار این است تا به یک مشاور خانواده مراجعه کنید و از او کمک بخواهید.

گاهی اوقات به جای یاد گرفتن طرز برخورد با بی خیالی شوهر باید رفتار خودمان را بسنجیم. ممکن است بی خیالی شوهر ما ناشی از رفتار های خود ما باشد و ما به گونه ای رفتار کرده باشیم که او را به سمت بی خیالی سوق داده باشیم.

بیشتر بخوانید: 17 مهارت کنترل خشم در زندگی زناشویی

اشتباه نکنید، منظور من این نیست که شما نیز زندگی را ول کنید تا وقتی که از هم بپاشد. در برخورد با مردان بی خیال و خونسرد یکی از بهترین کارها این است که برای مدتی همانند خود او رفتار کنید. مطمئن باشید که هر شخصی از بی مسئولیتی و بی تفاوتی نسبت به زندگی بیزار است ولی اکثر اوقات افراد این موضوع را در خود نمی بینند. یعنی آن ها فکر می کنند که چنین صفتی را ندارند. شما باید با رفتار کردن همانند شوهرتان این اخلاق ناپسندش را به او نشان دهید و به او بفهمانید که وظیفه او است که خیلی از کارها را انجام دهد.

در این مورد باید خیلی حواستان جمع باشد زیرا از شما می خواهیم که با خواهر و مادر شوهرتان صحبت کنید. به یاد داشته باشید که هر چقدر هم فرزند آن ها بی مسئولیت و خونسرد باشد شما نباید به او توهین کنید. بهترین کار این است که بعد از این که شرایط زندگی اتان را توضیح دادید و آن ها متوجه وجود یک مرد بی خیال و بی مسئولیت شدند، سپس از آن ها کمک بخواهید. مردها همیشه به حرف مادر خود گوش می دهند.

بیشتر بخوانید:  انواع مشکلات خانوادگی و راهکارهای مواجهه

وقتی تمامی راه های برخورد با بی خیالی شوهر خود را امتحان کردید. ولی هیچ کدام جواب نداد بهترین کار این است که برای راهکار های پیشرفته و تخصصی تر به یک مشاور خانواده مراجعه کنید. بسیاری از اوقات ممکن است شما به نیت برطرف کردن مشکل بی مسئولیتی همسرتان به او فشار بیاورید. ولی راه را اشتباه بروید و مشکلات دیگری به وجود بیاید و کار بدتر شود. هم چنین مردها به این راحتی صفت بی مسئولیتی و بی خیالی را نمی پذیرند و ممکن است وقتی به او اصرار کنید او با شما لج کند و رفتارش نسبت به گذشته بدتر نیز بشود به همین خاطر اگر فهمیدید که مشکل ریشه ای تر است و نمی توانید به راحتی با آن کنار بیایید بهترین کار مراجعه به یک مشاور خانواده و کمک گرفتن از او است.

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره روابط عاطفی و اجتماعی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  ?(How can I choose to be a positive and carefree person (be calm and happy

براي مشاوره در زمينه با مرد بی خیال و خونسرد چگونه باید رفتار کرد؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه
از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

مطالب مرتبط با این نوشته:

مرکز مشاوره خانواده تلفنی

با همسر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟

راهکارهای کاهش استرس در خانواده چیست؟

خودت ببر درستش کو

سلام.وقت بخیر.من ۵ساله ازدواج کردم و شوهرم خیلی بیخیاله.هیچ درآمدی نداره تازه پرمدعا هم هست.پدرو مادرش فوت کردند و به خواهرش که میگم تازه زبونش درازتر از شوهرمه.خودم شاغل هستم و چندین بار ازش خواستم بره سرکار که اول قبول میکنه و بعد میگه در شان من نیست
سن جفتمون بالاست و بچه هم نداریم.
واقعاااااا نمیدونم چیکار کنم ومیخاستم اقدام کنم واسه طلاق که بازهم دست نگه داشتم‌…
لطفا راهنمایی کنید

با سلام
اگه کار شما به مرز جدایی رسیده با همسرتون به مشاوره مراجعه کنید/

سلام من ۳ساله ازدواج کردم همسردوم شوهرم هستم
شوهرم بشدت بی مسئولیته حتی همه باهاش صحبت کردن ک کمکمش کنن ولی فقط ب حرف مادرش گوش میده ن خرج زندگی میکنه ن خرج من ک زنشم یعنی حتی پول دکتر ک میخام برمم نمیده تانون خالی ک بخاد برای خونه بگیره همیشه خودم باید شکم خودمو یجور سیرکنم😔تروخدا کمکم کنید
شوهرم حتی ب بچه ای ک از زندگی قبلیش داره حتی یکبارم نمیخاد ببینتش و خرج بچشم نمیکنه

با سلام

منظورتون اینه که خسیس هست؟ اگر اینطور هست پست برخورد با مرد خسیس حتما بخوانید

سلام ببخشید شوهر من خیلی بی مسئولیته مثلا آینه ام شکسته نمیبره درست کنه یا در کمد خرابه درست نمیکنه به نظرتان چی کار کنم؟با مرد چگونه رفتار کنیم

با سلام

شاید دلیل این موضوع این هست که این جور مسائل اصلا ضروری تلقی نمکنه بهتره در این باره باهاش صحبت کنید

خودت ببر درستش کو

سلام من یه خانمی هستم که 6سال ازدواج کردم وهمسرم خیلی ادم بی خیالی و بی مسولیتی هست اصلن به فکر زندگی وخونه نیست من از 13سالگی ازدواج کردم با اصرار خواهرم همسرم اصلن بفکر من وزندگی نیست از حتی باعث به وجود امدن مشکل اعصاب من شد ومن قرص اعصاب قوی میخوردم که مادرم فهمید و دیگه نزاشت اگه میشه یه راه حل بهم نشون بدین

با سلام
همسرتون چند سالشه؟ شغلش چیه؟ در چه مواردی مسئولیت پذیر نیست؟ تا به حا با او در این باره صحبت کرده اید؟ پاسخ او چه بوده؟ در روابط عاطفی و زناشویی نیز به مشکل برخورده اید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام

ایمیل

وب‌ سایت

[email protected] 

[email protected]  

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه در راستای گسترش خدمات مشاوره دسترسی تمامی هم وطنان به خدمات مشاوره و همچنین بهبود خدمات مشاوره تلفنی، اقدام به ارائه خدمات مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی روانشناسی کرده است. به لطف خداوند متعال مرکز مشاوره تلفنی آویژه در نظر دارد با گسترش کار خود در زمینه مشاوره تلفنی و در راستای آسان تر و ارزان تر شدن خدمات مشاوره، با گسترش خدمات مشاوره تلفنی خود، در حوزه مشاوره حضوری و مشاوره آنلاین با هم میهنان گرامی، وارد شود. در حال حاضر در مرکز مشاوره تلفنی آویژه، شما می توانید از مشاوران زبده در حوزه های مختلف مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی روانشناسی بهره مند شوید.ان شاءالله شما کاربران گرامی از خدمات مشاوره تلفنی آویژه کمال رضایت و استفاده را داشته باشید.

برای مشاوره تلفنی کودک، تربیت کودک، اختلالات کودک، روانشناسی کودک و … می توانید از خدمات مرکز مشاوره کودک آویژه بهره مند شوید.

برای مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره ازدواج دانشجویی، مشاوره ازدواج فامیلی، مشاوره ازدواج اسلامی ایرانی، مشاوره ازدواج موفق، مشاوره در زمینه خواستگاری، مشاوره ، معیار های ازدواج و … با مرکز مشاوره ازدواج آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره نوجوان، مشاوره جوانان، مشاوره ازدواج، مشاوره زناشویی و زندگی مشترک، مشاوره زنان و خانواده، مشاوره خیانت، مشاوره طلاق، مشاوره مرگ عزیزان و … با مشاوران خانواده مرکز مشاوره در تماس باشید.

برای مشاوره تلفنی روانشناسی، مشاوره اختلالات شخصیت، مشاوره اختلالات یادگیری، مشاوره افسردگی، مشاوره اعتیاد، مشاوره ترس و فوبیا، مشاوره اختلالات خواب و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره در زمینه عشق، عشق به همسر، عشق حقیقی و واقعی، عشق مجازی و دروغی، ابراز عشق، عشق به خانواده، عشق به و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره در زمینه مهارت های زندگی، اعتماد به نفس و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.


تهران – تهران – میرداماد

021-62999066 (سراسری) – مشاوره تلفنی

تماس فقط برای تعیین وقت مشاوره حضوری

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور

نحوه برخورد با شوهر بی توجه موضوع مورد بحث ماست. اولین گام برای درک بی توجهی همسر این است که مطمئن شده باشید که واقعا همسرتان به شما بی توجه است. لطفا اگر موارد زیر اتفاق افتاده است، آن ها را به حساب بی توجهی همسرتان نگذارید:

عشق ورزیدن در زندگی موضوعی اسرار آمیز است و همه ما از بچگی تا بزرگسالی به عشق و محبت نیاز داریم اما گاها خیلی از زوجین به اشتباه از هم عشق گدایی می کنند و انتظار عشق از همدیگر را دارند بدون اینکه خود کاری انجام دهند. اگر شما نیز از این افراد هستید و یا به عنوان زنی از رابطه با یک مرد بی توجه رنج می برید باید بدانید که عشق چیزی نیست که فقط آن را از همسرتان درخواست کنید و انتظار آن را داشته باشید. بلکه باید شما نیز به او عشق بورزید چون اگر او این کار را انجام ندهد و شما نیز متقابلا همان رفتار راداشته باشید با مشکل روبرو خواهید شد. پس باید این نکته را فراموش نکنید که عشق دادنی است و نمی توان آن را از کسی درخواست کرد و اگر به جای درخواست عشق از همسرتان در مقابل و بدون هیچ چشم داشتی به او عشق بورزید نه تنها با یک مرد بی توجه وبرو نخواهید شد بلکه زندگیتان برایتان بهشت می شود.

اگر یک مرد بی توجه در زندگیتان وجود دارد سعی کنید کمتر او را سرزنش کنید و به خاطر بی محبتی و کم توجهیش از او گله و شکایت نکنید چون ممکن است او اصلا از ناراحتی شما آگاه نباشد. پس به جای گله کردن بهتر است با آرامش و صحبت کردن به روش مسالمت آمیز مسئله را حل کنید و به او یادآوری کنید که بی توجهی او در زندگی، شما را اذیت می کند چون اگر شما از شکایت استفاده کنید با گذشت زمان او را آزار می دهید و او از شما خسته می شود. پس سعی کنید به جای شکایت با آرامش صحبت کنید و صحبت های خود را در هر زمانی بیان نکنید و دنبال فرصت مناسب برای این کار باشید.

در شرایط روحی یا اقتصادی و به طور کلی همه شرایط نامناسب همسرتان را درک کنید و پا به پای او احساس همدردی کنید و برای رفع مشکلتان تا جایی که امکان دارد کل تلاش خود را به کار گیرید چون بعضی مردان در صورت مواجه شدن با مشکلات کاری و اقتصادی در زندگی احساس خوبی ندارند. ممکن است شما در این مواقع او را به صورت یک مرد بی توجه ببینید چون او رفتار هایش را با بی حوصله ای، بهانه جویی و بی توجهی بروز می دهد اما این شما هستید که باید در این شرایط به فکر او و زندگی مشترک خود باشید. به جای بهانه جویی و انتقام او را درک کنید و سعی کنید در این مواقع هر گونه واکنشی از او را به زندگی مشترک بین خودتان ربط ندهید.

خیلی از زنان وقتی عاشق مردی می شوند و به او علاقه زیادی دارند دچار یک ضعف اساسی می شوند و آن ضعف نیز ترس از دست دادن مرد مورد علاقه شان است بنابراین همیشه سعی می کنند تمام اشتباهات و کارهای خطای همسر خود را به سادگی ببخشند و برای رضایت او هر کاری که لازم باشد را انجام دهند. بنابراین به دلیل وابستگی بیش از حد، احساسات خود را نادیده می گیرند و از طرفی هم باعث دلزدگی شریک زندگی یا همسر خود می شوند پس اگر شما نیز جزو این دسته از زنان هستید باید انتظار داشته باشید که شوهرتان به یک مرد بی توجه تبدیل شود. چون او متوجه می شود که برای به دست آوردن شما تلاش زیادی نیاز ندارد بنابراین به راحتی به شما بی توجهی می کند.با مرد چگونه رفتار کنیم

مردان به طور طبیعی از هر آنچه که به راحتی در اختیارشان است خیلی استقبال نمی کنند پس اگر می خواهید با یک مرد بی توجه در زندگی خود روبرو نشوید باید برای او چالش برانگیز باشید و هرگز کاری نکنید که او به راحتی و بدون هیچ گونه تلاشی شما را بدست بیاورد. البته این بدان معنی نیست که با او لجبازی کنید بلکه باید خیلی زیرک و معقول رفتار کنید و به جای اینکه به همه درخواست های او جواب مثبت دهید و در برابر آن ها تسلیم شوید باید سعی کنید او را به چالش بکشانید چون در این صورت است که او قدر شما را بیشتر می داند و به جای کم توجهی؛ بیشتر برای به دست آوردنتان تلاش می کند.

در هنگامی که مشکلی در ارتباط یا رابطه بین زن و شوهر پیش می آید یکی از مهم ترین کار ها جویا شدن و صحبت در مورد علت آن است اگر می بینید از زندگی با یک مرد بی توجه اذیت می شوید پس یکی از بهترین کار ها این است که به دنبال علت این رفتار در او باشید. چون این کار جز با صحبت کردن میسر نمی شود پس با شریک زندگی خود بنشینید و با او گفتگو کنید و از از او بپرسید تا خواسته هایی را که از شما دارد را مطرح کند. علت بدرفتاری هایش را از او بپرسید البته بهتر است ابتدا با گفتن نکات مثبت و کارهای خوبش شروع کنید و به گونه ای صحبت هایتان را مدیریت کنید که بدون هیچ گونه مشاجره ای درباره مشکل شخصی خود با شما درددل کند و به شما اعتماد کند.

اکثر زنان وقتی با یک مرد بی توجه در زندگی روبرو می شوند فکر می کنند که مردان این رفتار را بر اثر بی علاقه بودن به آنان نشان می دهند اما شاید از این مسئله غافل هستند که این رفتار آن ها شاید بر اثر برآورده نشدن نیاز هایی است که زنان مسئول آن هستند. پس اگر همسر شما از این دسته افراد است و به شما بی توجهی می کند بهتر است در طول روز ساعت های زیادی را برای او وقت بگذارید و با او در مورد نیاز ها و خواسته هایش صحبت کنید. مانند یک دوست خوب به صحبت هایش توجه کنید و در صورت توان برای برآورده کردن نیازهایش تلاش کنید و اگر شما آن ها را درک کنید مسلما نتیجه معکوسی نمی بینید و توجه همسر خود را به راحتی جلب می کنید.

اگرچه یکی از ویژگی های مردان این است که در ابتدا جذب ظاهر می شوند و این مسئله توجه آن ها را برمی انگیزد اما مهم تر از این مسئله ویژگی های شخصیتی است چون نسبت به جذابیت ظاهری ماندگار تر است. پس سعی کنید به این ویژگی ها اهمیت دهید مثلا به ظاهر، سلامتی و بهداشت خود اهمیت دهید، متعهد و با ادب باشید، به همسر خود و دیگران احترام بگذارید. صادق باشید و با عزت نفس رفتار کنید و به طریقی لباس بپوشید که نشان دهنده اعتماد به نفس شما باشد که در نهایت با انجام این کار ها و مانند آن ها این حس را به مرد مورد علاقه خود نیز منتقل می کنید که ارزش توجه و محبت را دارید.

اگر فکر می کنید که همسرتان به شما بی محبتی می کند و یا جدیدا به شما بی توجه شده است روش تحسین کردن بسیار می تواند مفید واقع شود و برای این امر شما می توانید از همسرتان و نکات مثبت اخلاقی و رفتاری او تعریف کنید. برای برخورد با بی توجهی شوهر به اون نشان دهید که شما کاملا او را باور دارید و زمانی که او از شما این رفتار راببیند قطعا اعتماد به نفسش بیشتر می شود و به شما علاقمند می شود چون فکر می کند که چون به او اعتماد دارید و او را باور دارید پس لازم است که با شما صمیمی باشد و لیاقت این را دارید که محبت خود را نثار شما کند.

اگر شما نیز زنی هستید که در زندگی و برای رفع همه نیاز های خود منتظر شوهرتان هستید و وابستگی زیادی به او دارید پس او را یک مرد بی توجه خطاب نکنید چون خودتان کاری می کنید او به شما کم اهمیت باشد. بنابراین برای رفع این حالت به او نشان دهید که به تنهایی نیز می توانید لحظات خوب و شادی بخشی را برای خودتان به ارمغان بیاورید و اهداف و رویاهای خود را در زندگی دنبال کنید و به او نشان دهید که مستقل هستید چون مردان نیز هرگز به زنی وابسته علاقه مند نمی شوند و از آن ها فراری هستند.نی نی سایت

با مرد چگونه رفتار کنیم
با مرد چگونه رفتار کنیم


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.