با زن خود چگونه رفتار کنیم

با زن خود چگونه رفتار کنیم
با زن خود چگونه رفتار کنیم

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با نحوه صحبت با همسر پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

نحوه صحبت با همسر اغلب چالش‌هایی را برای زوجین به همراه دارد. نداشتن مهارت‌های ارتباطی مناسب یکی از دلایل اختلافات بین زن و شوهر است. بسیاری از زوجین علارغم علاقه‌ای که نسبت به یکدیگر دارند نمی‌دانند چطور با هسمر خود به شیوه‌ای صحیح صحبت کنند و یا واکنش‌های ناسازگارانه از خود نشان می‌دهند. صحبت با همسرتان به صورتی که در کلامتان محبت، احترام و درک وجود داشته باشد، به نزدیک شدن شما به یکدیگر کمک خواهد کرد. اما برای داشتن چنین مکالمه‌ای و ایجاد یک ارتباط صحیح با همسرتان بهتر است آگاهی و اطلاعات خود را در زمینه نحوه رفتار با همسر و زندگی مشترک افزایش دهید. پیشنهاد می‌شود با مراجعه به مشاوره خانواده در صدد حل مشکلات زندگی مشترک خود برآیید.

 

در ادامه مهمترین مسائلی را که باید در صحبت کردن با همسر در نظر گرفت شرح داده‌ایم. شاید رعایت تمام آن‌ها برای شما سخت باشد اما اگر کم کم آن‌ها را تمرین کنید، روابط بهتری خواهید داشت. این گونه می‌توانید از بسیاری از اختلافات با همسر خود نیز پیشگیری کنید. برای اطلاع از دیگر روش‌های پیشگیری از اختلافات زناشویی کلیک کنید.با زن خود چگونه رفتار کنیم

 

احترام در واقع حریمی است که بین زن و شوهر قرار گرفته و مانع از توهین، بد دهنی و تحقیر هم می‌شود. زوجین باید تلاش کنند که احترام و حریم بینشان از بین نرود و از بد دهنی و رفتار بی نزاکت خودداری کنند. برای اطلاع از دیگر نکات مربوط به احترام به همسر کلیک کنید.

به همسرتان ابراز علاقه کنید. هنگام صحبت‌هایی که خیلی بحرانی نیستند او را نوازش کنید و گاهی قربان صدقه او بروید. نشان دادن علاقه بسیار به افزایش محبت و توجه همسرتان کمک می‌کنید.

یکی از مهم‌ترین مراحل صحیح صحبت کردن، آموختن مهارت گوش دادن است. توجه کامل به صحبت‌های همدیگر، دادن بازخورد، سوال پرسیدن و واکنش‌های هیجانی، می‌تواند توجه شما را نشان دهد. به صحبت‌های همسرتان فقط بخاطر گوش دادن گوش نکنید، بلکه بخاطر اینکه برای شما مهم است و او را دوست دارید به حرف‌هایش گوش دهید. گوش کردن و درک همسر از مهم‌ترین نکات همسرداری است که لازم است همسران آن را در خود تقویت کنند. برای اطلاع از دیگر نکات همسرداری کلیک کنید.

در بسیاری از مقالات همین مجموعه، از اهمیت صداقت در زندگی مشترک صحبت کرده ایم. اساس هر رابطه صداقت و اعتماد است. بنابراین سعی کنید از همان ابتدای زندگی صادقانه با همسر خود صحبت کنید و در مقابل صداقت او، هرچند درباره یک مسئله بد، واکنش مثبت نشان دهید تا از صداقت خود پشیمان نشود.

اعتماد اهمیت یکسانی با صداقت دارد. باور نکردن حرف‌های شریک زندگی و شک کردن به گفته‌های او از دو جنبه ناشی می‌شود. اول اینکه ممکن است او در دفعات گذشته دروغ گفته باشد. دوم اینکه ممکن است شما بیش از حد مشکوک و بی اعتماد باشید که در این صورت همسرتان برای پیشگیری از کشمکش مجبور به دروغ گفتن شود و این چرخه معیوب همینطور ادامه پیدا کند. یادگیری مهارت‌های زندگی و برطرف کردن این مشکلات با کمک یک متخصص مسائل خانواده قابل برطرف شدن است.

یکی از بدترین اتفاقی که می‌تواند بین زن و شوهر رخ دهد این است که به همسرتان تهمت بزنید و او را به کاری که نکرده، متهم کنید. با این کار اعتماد، احترام، صمیمیت و پذیرش بین دو طرف تخریب می‌شود. برای کسب اطلاع در زمینه صمیمیت بین زوجین کلیک کنید.

سعی کنید در صحبت با همسرتان، از دست گذاشتن روی نقاط ضعف یا اشتباهات گذشته یکدیگر پرهیز کنید. این مسئله به شما کمک می‌کند که مسائل را زودتر برطرف کنید و دوباره با بازگشت به گذشته، اوقات خود را تلخ نکنید. در عوض بر نکات مثبت و قوت در شخصیت او تمرکز کنید و از خوبی‌هایش تقدیر کنید. در خانواده‌ای موفق تمام اعضای خانواده موفقیت‌ها و نقاط قوت یکدیگر را در نظر می‌گیرند و همواره پشتیبان هم هستند. پیشنهاد می‌کنیم مقاله خانواده موفق را مطالعه کنید.

همیشه سعی کنید به همسرتان اجازه دهید صحبت او تمام شود. حتی اگر آشکارا دروغ می‌گوید و یا یک چیز کاملا غلط را بازگو می‌کند. حدس زدن ادامه حرف‌های همسر و قطع کردن صحبت‌های او، اصلا روش درستی برای نشان دادن آگاهی و معلومات شما نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ارتباط صحیح با همسر کلیک کنید.

سعی کنید فرایند گوش دادن و صحبت کردن، یک عمل مجزا و مهم باشد. نه کاری که می‌شود هنگام تماشای تلویزیون، هنگام غذا خوردن و یا هنگام خواب انجام داد. سعی کنید وسایل و چیزهایی مثل موبایل که حواس شما را پرت می‌کند کنار بگذارید و با فقط همسرتان صحبت کنید.

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مکالمه بین دو نفر، ارتباط غیر کلامی یا زبان بدن است. برخی از حالات بدن که می‌تواند به شما کمک کند، عبارتند از:

_دست به سینه یا به قول معروف با گارد بسته ننشینید.

_با حالت گشوده به همسر نگاه کنید اما تصنعی و ساختگی نباشید.

_سرتان را تکان دهید و به چشم هایش نگاه کنید.

_با حالتی که گوینده نشسته است بنشینید.

سعی کنید در صحبت کردن، از ارجاع دادن صحبت‌ها به مطالب یا مشکلات قبلی پرهیز کنید. شما بازجو نیستید که از حرف‌های همسرتان علیه او استفاده کنید. در مورد هر مشکلی که حرف می‌زنید، وارد مسائل دیگر نشوید و آن‌ها را به هم ربط ندهید. مثلا همسری که سیگار می‌کشد و مرتب لباس هایش پاره می‌شود را نباید با جملاتی مثل «از بس سیگار کشیده‌ای راه رفتن یادت رفته» یا موارد این چنین آزار دهید. برای داشتن خانواده برتر کلیک کنید.

در خیلی از موارد، محتوای صحبت باعث درگیری نمی‌شود، بلکه لحن بیان بد و توهین آمیز است که نادرست است. لحن صحیح صحبت کردن یک مهارت است که می‌توانید به کمک یک روانشناس یا متخصص ارتباطات آن را یاد بگیرید. لحن تهاجمی و پرخاشگرانه شوهر و یا لحن تحقیر آمیز زن از معمول‌ترین لحن‌های نادرست بین زن و شوهر است. برای اطلاع از راهکارهای خوب صحبت کردن کلیک کنید.

برای همدیگر حریم شخصی مشخص کنید و از همسرتان بخواهید به حریم شما احترام بگذارد. اعتقادات شخصی شما، خانواده، سلایق و … می‌تواند خط قرمز همسرتان باشد. سعی کنید در صحبت هایتان، حتی هنگام عصبانیت به آن‌ها بی احترامی نکنید. همچنین می‌توانید در صحبت هایتان از نقاط قوت همسرتان صحبت کنید. اگر بگویید همسرتان هیچ نقطه قوت و هیچ ویژگی خوبی ندارد پس باید به شعور و انتخاب خودتان شک کنید. مقاله حد و مرز در روابط را مطالعه کنید.

سوگیری نداشته باشید. اگر همسر شما درباره یک کار زشت هم صحبت می‌کند، سعی کنید قاضی نشوید و او را گناهکار جلوه ندهید. به حرف هایش گوش دهید، آرام پیش بروید و در یک فضای محترمانه اشتباهاتش را به او گوشزد کنید. برای کسب آگاهی در زمینه قضاوت عجولانه کلیک کنید.

هیچ چیز را در صحبت هایتان از همسرتان مخفی نکنید. همسر در وهله اول باید دوست شما باشد و شما بتوانید در مورد همه چیز با او صحبت کنید. این مسئله به افزایش میزان صمیمیت و تعلق بین زوجین کمک می‌کند. اختلافات در بسیاری از مواقع در اثر نبود راهی برای تبادل نظرات پیش می‌آید. برای اطلاع از دیگر علل و راه‌های پیشگیری از دعوای زوجین کلیک کنید.

از مهم‌ترین نکاتی که در حرف زدن با همسر خود باید به خاطر داشته‌باشید، برقراری ارتباط چشمی است. زمانی که همسرتان با شما صحبت می‌کند به او نگاه کنید. معمولا اختلافات زناشویی از همین موضوع نشأت می‌گیرد؛ زمانی که همسرتان با شما صحبت می‌کند و شما مشغول گوشی موبایل و یا تلویزیون هستید و او از این که هیچ توجهی به صحبت‌هایش نمی‌کنید ناراحت و عصبانی می‌شود.

دو اصل مهم را در صحبت کردن با همسر خود به یاد داشته‌باشید؛ اول این که سعی کنید کنتر از فاعل «تو» در مخاطب قرار دادن همسر استفاده کنید. زمانی که در جملات خود مدام از این کلمه استفاده می‌کنید، حس مقصر بودن را به همسر خود القا می‌کنید و او را مورد سرزنش قرار می‌دهید. هر چند همسرتان مقصر باشد نباید به صورت سرزنشگرانه با او صحبت کنید، این گونه صحبت کردن منجر به فراری شدن او از بحث می‌شود و تمایلی برای صحبت با شما ندارد. اصل دوم این است که فاعل «من» را در ابتدای جملات خود به کار ببرید. برای مثال به جای این جمله «تو همیشه با این رفتارت من را عصبانی می‌کنی» بهتر است بگویید «من از این رفتارت ناراحت هستم». برای آگاهی از اصول مناظره در خانواده کلیک کنید.

سعی کنید همیشه موقعیت زمانی و مکانی مناسبی را برای صحبت کردن انتخاب کنید. صحبت کردن با همسر در مورد مسائل مهم و چالش برانگیز زندگی، زمانی که از سرکار برگشته و بسیار خسته به نظر می‌رسد، نه تنها کمکی به رابطه شما نمی‌کند بلکه ممکن است منجر به بی‌تفاوتی و بی‌توجهی همسر و یا دعوا اختلاف شود. سعی کنید به لحن صحبت خود توجه داشته‌باشید و از صحبت کردن با لحن تحقیرآمیز و یا پرخاشگرانه بپرهیزید. زمانی که خودتان را تغییر دهید و صبر و تحمل به خرج بدهید، همسرتان نیز به مرور زمان رفتار و صحبت کردنش را با شما اصلاح می‌کند.

حرف زدن و گوش دادن در بین زنان و مردان تفاوت دارد. مردان اصولا کمتر حرف می‌زنند و گوش دادن را ترجیح می‌دهند. زنان حرف زدن را دوست دارند و خیلی به شنیدن علاقه نشان نمی‌دهند. زنان از مردان انتظار دارند مثل خودشان واکنش‌های هیجانی نشان دهند اما مردان معمولا سکوت می‌کنند و سعی می‌کنند توجه کنند. برای کسب اطلاع در زمینه تفاوت زن و مرد کلیک کنید.

دوران قبل از پریودی و خود پریودی در زنان، باعث پایین آمدن خلق و آستانه تحمل آن‌ها می‌شود. مرد باید نحوه صحبت با همسر در زمان پریودی را یاد بگیرد و در حرف هایش جانب احتیاط را رعایت کند. در موقعیت‌های حساس شغلی و مالی مرد، زنان باید سعی کنند مقداری خلق خود و شوهرشان را تنظیم کنند و به او در گذشتن از این دوره‌های بحرانی کمک کنند.

در کل، درک متقابل اصلی‌ترین مسئله در صحبت کردن و شنیدن است. مرد باید ویژگی‌ها و شرایط ویژه زن و زن شرایط مرد را درک کند و با احترام به تفاوت‌ها، راهکارهای حل مسئله، مهارت‌های زندگی و مهارت ارتباطی را یاد بگیرند و در زندگی بکار ببرند. برای آن که یک مکالمه موثر داشته باشید هر دو طرف باید موارد گفته شده را رعایت کنند.

گاهی با وجود تلاش‌های هر دو طرف، مشکلات حل نشده و موضوع بغرنج‌تر می‌شود. مشاوران و روانشناسان با استفاده از تجربه و علم خود در زمینه مسائل انسانی و روابط بین فردی می‌توانند به شما جهت کسب مهارت‌های زندگی و افزایش خودآگاهی کمک کنند. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

ثبت دیدگاه فقط برای اعضای سایت امکانپذیر است. لطفا
ثبت نام کنید.

هنر زندگی اولین سامانه مشاوره روانشناسی تخصصی کشور با مجرب ترین مشاوران روانشناسی پاسخگوی سوالات و مشکلات شما در زمینه های مشاوره خانواده ، ازدواج ، طلاق ، تربیت کودک ، جوانان ، مهارت های ارتباطی ، ترک اعتیاد ، مشاوره روانشناسی ، روان درمانی و … می باشد. به امید زندگی شاد و سالم برای یکایک مردم ایران…

با عضویت در خبرنامه، از جدیدترین و بهترین کتاب ها و مقالات روانشناسی اطلاع پیدا کنید…

© کلیه حقوق برای حامی هنر زندگی محفوظ می باشد. انتشار مقالات با ذکر منبع بلامانع می باشد.

برخورد خوب با زنان به ترکیبی از حسن نیت، تواضع و عشق و مهربانی نیاز دارد. زنان معمولا احساسی تر و حساس تر از مردانند و از این رو باید با آنها کمی محتاطانه تر برخورد کنید. اما چگونه با زنان رفتار کنیم؟ در ادامه این مقاله با چند نکته و راهکار برای رفتار با زنان آشنا خواهید شد.

 

برخی از مردان اهمیت گفتن احساسات خود به یک زن را دست کم می گیرند. در بسیاری از موارد، مردان ترجیح می دهند در عمل، احساسات خود را ابراز کنند تا با استفاده از کلمات. اگر چنین ایده ای دارید، باید بدانید که زنان هر از گاهی باید عبارت “دوستت دارم” را بشنوند. اگر در ابراز علاقه مشکل دارید، سعی کنید آن را یادداشت کنید یا کارت تهیه کنید تا به او بگویید که چه احساسی دارید.

خبر خوب اینکه ثابت شده بیشتر اوقات در یک رابطه مردان احساس عشق خود را زودتر ابراز می کنند. تحقیقات مشخص کرده اند که مردان فقط 88 روز طول می کشد تا به همسر خود بگویند که آنها را دوست دارند ( در مقایسه با زنان که 134 روز طول می کشد). همچنین یک مطالعه دیگر می گوید، در 70 % مواقع مردان زودتر از زنان می گویند “من دوستت دارم” ..با زن خود چگونه رفتار کنیم

زمان خود را مدیریت کنید. زنان ترجیح می دهند جمله “دوستت دارم” را بعد از رابطه جنسی بشنوند تا قبل از آن. اگر قبل از رابطه جنسی، آن را بشنوند باعث می شود کمی نسبت به آن بی اعتماد شوند. زیرا ممکن است این سوال برایشان به وجود آید که آیا این گفته شما فقط برای انجام برخی اقدامات است یا خیر!

 

نه فقط زن ها، بلکه همه افراد دوست دارند شنیده شوند. اگر شما بدانید که چگونه گوش کنید، همسر شما از آن قدردانی خواهد کرد و پیوند بین شما رشد خواهد کرد. این نکات را امتحان کنید تا شنونده بهتری باشید:

 

در بسیاری از موارد، شما دقیقاً می دانید که زن زندگی شما چه حسی دارد، اما گاهی اوقات، به خصوص هنگامی که رابطه تان جدید است، باید از او سؤال کنید. محققان در مطالعه‌ای که در ژورنال PLOS منتشر شده است ثابت کردند که مردان به مراتب کمتر از زنان با نگاه کردن به طرف مقابل خود، متوجه ناراحتی یا مشکلات او می‌شوند. به بیان دیگر، کمتر می‌توانند نگاه زنان را تفسیر کنند.

 

حتی نزدیکترین زوج ها هم استدلال هایی دارند؛ آنچه مهم است این است که چگونه در طول آن اختلافات با زن خود صحبت می کنید. تهدید نکنید یا از تهدید جسمی استفاده نکنید. وقتی دعوا تمام شد، از ضربه زدن به احساسات یکدیگر دست بردارید و برای جبران کردن، نصف راه را شما بروید. احساسات او نسبت به خودتان را با حالت دفاعی از دست ندهید و یا سعی نکنید فقط با سرکوب او به دعوا پایان دهید. همه ما نیاز به تایید و تصدیق احساسات مان داریم.  

 

زن ها دوست دارند جملاتی مانند “لطفا” و “از شما ممنونم” را بشنوند. حتی اگر مدتی است که با هم ملاقات می کنید یا مدتهاست که ازدواج کرده اید، طرز درست رفتار کردن و احترام گذاشتن را فراموش نکنید. همان رفتاری را که به دیگران نشان می دهید به او هم نشان دهید. از ناسزا گویی خودداری کنید. هرگز از بدگویی کردن یا توهین های عامیانه برای صحبت کردن با زن خود استفاده نکنید، حتی اگر فقط قصد شوخی کردن دارید.

 

اگر یک وضعیت اضطراری است یا کاملاً غیرقابل اجتناب است، قطعاً می توانید یکی از قرارهای ملاقات تان را کنسل کنید، اما حتماً تا آنجا که ممکن است توضیحی بسیار خوب داده و از او عذرخواهی ارائه دهید.

 

اگر ممکن است دیر به قرار خود برسید، در اصرع وقت با او تماس بگیرید تا مطلع شود؛ توجه کنید که زمان هرکسی ارزشمند است.

 

حتی اگر می گوید که با خانواده اش رابطه خوبی ندارد، همیشه نسبت به آنها با احترام رفتار کنید و از انتقاد از آنها بپرهیزید. پیوندهای خانوادگی می توانند قوی باشند و والدین یا خواهران و برادران یک زن می توانند بر روی تصمیم گیری او برای ادامه رابطه یا رَد کردن یک مرد تاثیر بگذارد.

 

حسادت نسبت به دوستان مرد، همكاران و کسانی که قبلا با او در ارتباط بودند، بدون دلیل مناسب، به زن می گوید كه شما او را فریب دهنده و دارای شخصیت اخلاقی پایین می دانید و به او اعتماد کافی ندارید.

 

آیا می خواهید پاسخ سوال ” چگونه با زنان رفتار کنیم؟ ” را بدانید؟ اگر با هم زندگی می کنید، کافی است کارهای شخصی تان را خودتان انجام دهید. هر دوی شما مسئولیت کارهای خانه را بر عهده دارید. از او انتظار نداشته باشید که مرتباً وسایل شما را به دنبال تان بردارد. یكی از مطمئن ترین راه های ورود به قلب یك خانم، بودن جاروبرقی در یك دست و یك جعبه مواد شوینده در دست دیگر است!

 

مطمئن شوید که هنگام تولد او با یک هدیه مناسب آماده هستید، یا زمان آن است که سالگرد رابطه تان یا روز ولنتاین را جشن بگیرید. به یاد داشتن مناسبت ها، راهی عالی برای دادن احساس ویژه به یک زن است. به یاد داشته باشید، چه درست یا چه نادرست، خانواده و دوستانش احتمالاً از او خواهند پرسید که شما چه چیزی را به او هدیه داده اید یا چگونه جشن گرفتید. زن خود را در موقعیتی قرار ندهید که مجبور به دروغ گفتن یا پذیرفتن اینکه شما اجازه داده اید این مناسبت ها بدون اتفاق خاصی بگذرند، شود.

 

سالگردها مانند ماشین های زمان کوتاه هستند؛ آنها به شما این امکان را می دهند که یک واقعه مهم (روز عروسی، تاریخ اولین قرار و غیره) را دوباره یادآوری کنید. آنها فرصتی برای تجربه دوباره احساسات خاص ایجاد شده در آن لحظه هستند. با انجام کاری خاص در سالگرد خود، به زن زندگی تان نشان دهید که برای آن رویداد و تمام اتفاقاتی که از آن زمان افتاده است، ارزش قائل هستید. اگر می توانید از پس آن برآیید و پیش بروید و کاری عجیب و غریب انجام دهید تا همسر یا دختر مورد علاقه تان از آن لذت ببرند، اما آنچه می تواند بیشترین معنی را داشته باشد، مکالمه ای است که در آن،  اوقات خوب و رشد رابطه و خوشبختی مشترک تان را یادآوری می کنید.

 

هدایایی که از دل می آیند، ارزشمندترین گزینه ها هستند. وقت بگذارید تا چیزی را انتخاب کنید که زن شما دوست دارد یا خودتان چیزی را برای او درست کنید. وقتی برای هدیه دادن به او زمان می گذارید، او متوجه خواهد شد. برای درک بیشتر این موضوع و گرفتن چند ایده جذاب، مقاله راهنمای خرید کادو برای خانم ها را در ریموژ مطالعه و بررسی کنید.

 

همه خانم ها به گل علاقه مند نیستند، اما اکثریت آنها واقعاً از یک دسته گل قدردانی می کنند، به خصوص اگر بدون هیچ دلیل خاصی به آنها داده شود. در اولین فرصت، برای او گل بخرید یا در صورت مناسب آنها را به خانه یا محل کار وی تحویل دهید. كارتی كه به سادگی می گويد ” من به تو فکر می كنم” كافی است تا لبخندی به چهره او بياورد.

 

در حالی که ژست های بزرگ عاشقانه ممکن است جایگاه خود را داشته باشند، این چیزهای کوچک است که به یک زن نشان می دهد که چقدر برای شما معنی دارد. اقدامات اندیشمندانه مانند آوردن یک فنجان قهوه در صبح یا تنظیم باد لاستیک های ماشین او، روش بسیار مشخصی برای گفتن “دوستت دارم” است بدون آنکه نیازی به گفتن کلمات داشته باشید. ثابت قدم باشید. هر روز به نوعی به او نشان دهید که در حال فکر کردن به او هستید و سعی می کنید زندگی او را کمی ساده تر و شادتر کنید.

 

یک یادداشت کوتاه بنویسید، یک متن را برای او ارسال کنید یا از طریق ایمیل پیامی را برای او بفرستید تا به این طریق اطلاع دهید که در حال فکر کردن به او هستید. اگر او روز بزرگی در پیش دارد – یک مصاحبه شغلی، یک ارائه در محل کار – برای او پیام تشویق و پشتیبانی ارسال کنید.

 

با زن خود چگونه رفتار کنیم

با گفتن چیزهای خوب درباره قسمت هایی از بدن او که احساس خیلی خوبی به آن ندارد، ناراحتی های او را برطرف کنید و فراموش نکنید که از چیزهایی که در مورد او برای شما جذاب تر است، تعریف کنید. تأثیر جمله “خیلی خوشگل شدی” را دست کم نگیرید که تقریباً همه خانم ها با این جمله، جان دوباره می گیرند. اگر سوال” آیا این لباس باعث می شود که من چاق به نظر برسم؟” را از شما پرسید، جواب درست همیشه “نه” است!

همه ما دوست داریم به خاطر خصوصیاتی که ما را ویژه می کند، شناخته شویم؛ بنابراین از زن خود برای آنچه که هست، تعریف کنید. آیا او خلاق، جذاب یا بامزه و خنده دار است؟ آیا دستاوردها و چشم انداز او از زندگی را تحسین می کنید؟ به او بگویید! و حتماً وقتی این کار را کردید، مستقیماً به او نگاه کنید.

 

 

آرام با او در مورد اینکه چه احساسی دارید صحبت کنید و از او بخواهید که او از گفتن چیزهایی که به نظر شما بی احترامی است دست بکشد؛ اگر او از این کار امتناع کرد، شخص دیگری را پیدا کنید!

با همان احترام و عزتی که خودتان انتظار دارید. و اگر خودتان ایده ای برای این کار ندارید، به فردی که او را بیشتر تحسین می کنید فکر کنید و از او تقلید کنید. زنان مستحق احترام، مهربانی، عشق، افتخار، عزت، شان و بزرگی و طیف گسترده ای از صفت ها هستند که دقیقاً منجر می شود با او درست رفتار کنید. ننکات این مقاله را نیز مدنظر قرار دهید.

یک عذرخواهی واقعی از او بکنید. به او بگویید که می دانید چه کار اشتباهی انجام داده اید و قول می دهید در آینده رفتار دیگری از شما خواهد دید. سپس تمام تلاش خود را برای تغییر رفتارتان انجام دهید. به خاطر داشته باشید که او ممکن است برای بخشش شما به زمان احتیاج داشته باشد، یا ممکن است به هیچ وجه شما را نبخشد و شما باید هر آنچه را که تصمیم می گیرد، بپذیرید.

بعضی اوقات همسر شما به فضا و زمان نیاز دارد، اما محرمانه به کسی احتیاج دارد که در این مواقع به او تکیه دهد. از او سؤال کنید که آیا زمانی وجود دارد که بتوانید پیش او بروید. در کل فقط مهربان و با ملاحظه باشید، حتی اگر این اتفاق در سکوت رخ دهد. پاسخ دادن با عصبانیت، باعث می شود که هیچ یک از شما احساس بهتری پیدا نکند. از طرف دیگر، با او بنشینید و از او بخواهید تا به شما بگوید چه کاری می توانید انجام دهید تا احساس بهتری به او بدهد. به این ترتیب دقیقاً می فهمید که چگونه در آینده می توانید کمک کنید.

موضوع این است که چشمان شما چه مدتی روی زن دیگر می ماند؟ بدیهی است که اگر شما زن دیگری را بررسی می کنید، نباید او را به خاطر ناراحت یا رنجیده شدن، سرزنش کنید. نگاه خود را کنترل کنید و برای اطمینان دادن به او در مورد عواطف خود و زیبایی او در چشمانتان، تلاش کنید.

به او نشان دهید که تغییر کرده اید. غالباً وقتی زنان با مردم درگیر می شوند، این به دلیل اختلاف عادت ها، اهداف زندگی و غیره است. هراتفاقی که در گذشته افتاده است، به او نشان دهید که شما شایسته یك فرصت دوم هستید.

You must be logged in to post a comment.


کد تایید *

اغلب مردان بعد از خیانت همسرانشان دچار خشم زیادی می شوند و از آن جایی که غرورشان لطمه دار شده ، ممکن است به فکر انتقام گرفتن از هر دو نفر بیفتند ؛ اما بهترین برخورد با خیانت زن چیست ؟

بعد از برخورد با خیانت زن مردان چه رفتاری را باید از خود بروز دهند؟

تلافی،انتقام و جدایی یا بخشش و از سر گرفتن رابطه؟

در ادامه مطلب سعی می کنیم عواملی که باعث خیانت زنان می شوند و نحوه برخورد مردان با خیانت زنان و هر یک از رفتار ها و واکنش ها را بررسی کنیم.

در اولین قدم باید از خیانت همسر خود مطمئن شوید ، زیرا در غیر این صورت ممکن است لطمه ی بزرگی به زندگی خود وارد کنید . اگر از روی شک همسر خود را به خیانت متهم کنید باعث به وجود آمدن ناراحتی و بی اعتمادی میشوید و حتی امکان دارد رابطه شما به جدایی ختم شود.با زن خود چگونه رفتار کنیم

اولین قدم برای این کار بررسی نشانه های خیانت زن می باشد در صورت وجود مدارک کافی و اطمینان نیز بهترین گزینه صحبت با همسر است ، هر چند که این مکالمه بسیار سخت و ناراحت کننده است اما باید ابهامات خود را برطرف کرده و حرف های همسر خود را هم بشنوید.

 

برای داشتن بهترین برخورد با خیانت زن بهتر است؛ برای تصمیم گیری هم به خود و هم همسرتان زمان دهید. شما برای کنترل احساسات خود و درک بهتر شرایط نیاز به زمان دارید . همسر شما هم ممکن است احساس سرخوردگی و پشیمانی داشته باشد و زمان میتواند به هردوی شما کمک کند تا تصمیم بهتری بگیرید.

میتوانید مدت زمانی از زن خود فاصله بگیرید و هر دوی شما روی خودتان تمرکز کنید.

همه ی افراد چه مرد و چه زن پس از خیانت دچار احساسات گوناگونی مثل خشم ، ناراحتی ، انتقام، کمبود اعتماد به نفس می شوند. در برخی موارد حتی بیماری های روحی مثل افسردگی و اضطراب گریبان گیر زندگی فرد میشود اما بر مردان ، بیشتر خشم و عصبانیت غالب است.

خشم بیش از اندازه در مردان که میتواند ناشی از تفاوت نگاه جامعه به خیانت مردان و زنان و تعصبات بی جا و غلط باشد ، ممکن است منجر به اتفاقات تلخی شود پس کنترل این احساسات از مهم ترین کارهایی است که در برخورد با خیانت زن باید انجام دهید و برای این کار میتوانید از مشاور کمک بگیرید تا آسیب کمتری به خود و همسر خود وارد کنید.

 

این که شما از خیانت آسیب دیده اید و غرور شما خدشه دار شده کاملا درست است اما مجازات و خشم بیش از اندازه اوضاع را سخت تر و بدتر می کند و تمامی انسان ها در عصبانیت قدرت تصمیم گیری درست را از دست میدهند.

ممکن است کاری کنید که منجر به اتفاقی خطرناک شود یا راه ترمیم رابطه را از بین ببری و بعدا پشیمان شوید. پس با اینکه کار سختی است صبور باشید تا بتوانید به درستی تصمیم گیری کنید.

 

بیشتر مردان پس از خیانت همسرشان به دنبال علل آن هستند. مهم ترین دلیل خیانت زنان می تواند مشکلات مربوط به زندگی مشترک باشد و زن برای فرار از این مشکلات به سراغ رابطه ی دیگر میرود. هر چند که خیانت به هیچ عنوان قابل دفاع نیست اما دانستن دلایل آن می تواند به گرفتن تصمیم درست کمک کند.

و.. از جمله دلایلی هستند که باعث خیانت زنان می شود .

 

برای انکه در برخورد با خیانت زنان بهترین رفتار را داشته باشیم و کمترین آسیب را به خود و همسرمان وارد کنیم باید به هفت نکته زیر توجه داشته باشیم . البته رعایت بعضی از موارد زیر در بغضی از مواقع برایمان دشوار خواهد بود که به همین منظور باید به یک روانشناس خوب مراجعه کنیم .

پس از احساس خشم ، فروپاشی غرور دیگر عاملی است که مردان را بسیار تحت تاثیر قرار می دهند. زن به هر دلیلی که مرتکب خیانت شده باشد، شما نباید خود را سرزنش کنید و به خود آسیب برسانید و دلیل خیانت زن را بی کفایتی خود بدانید زیرا همانطور که گفته شد این عمل به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

خیانت زنان در هر زمانی و به هر دلیلی ممکن است رخ دهد و نمیتوان آن را توجیه کرد و یا مقصر را فقط مرد یا فقط زن دانست. باید بر خود مسلط شده و افکاری که باعث اذیت میشوند را از خود دور کنید.

افرادی که خیانت میبینند علی الخصوص مردان همواره به دنبال جزئیات رابطه ی دوم هستند و می خواهند همه چیز  را در  رابطه با نفر سوم بدانند و ممکن است در ابتدا احساس خوبی نسبت به دانستن همه موارد داشته باشند اما آنها به شدت درگیر نفر سوم شده و از زندگی خود غافل میشوند علاوه بر اینکه ممکن است کنترل احساسات را نیز سخت کند.

از طرفی صحبت کردن با افراد دیگر در رابطه با خیانت زن حساسیت را افزایش داده و در ادامه با توجه به تاثیر گذاری تفکر سایر افراد ، تصمیم گیری دشوار تر میشود . بهتر است روی رابطه ی مشترک خود با همسر و تصمیمات آینده متمرکز شوید و از هر چیزی که باعث افزایش حساسیت و اذیت شدن میشود دوری کنید.

فکر کردن مدام به خیانت زن می تواند شما را به طور کلی از زندگی دور کرده و روی شرایط روحی و کاری شما تاثیر گذار باشد. باعث ناراحتی بیشتر می شود و قدرت تفکر و تمرکز را از بین میبرد.  اما برای مدیریت شرایط و تصمیم درست بهتر است اول از همه شرایط خود را مدیریت و وضعیت روحی خود را کنترل کنید.

بهتر است تا جای امکان به کار های روزمره پرداخته و بیشتر با افرادی وقت بگذرانید که میتوانند اوقات خوشی را برایتان رقم بزنند. بیشتر کارهایی که دوست دارید انجام دهید و خود را با فیلم های کمدی و کتاب و … مشغول کنید تا کمتر به مسئله فکر کنید و کمک گرفتن از مشاور نیز میتواند در کنترل کردن شرایط روحی راهگشا باشد.

ابتدا ممکن است به اعمال خشونت فکر کنید اما باید بدانید که برای برخورد با خیانت زن به هیچ عنوان نباید عجله کرد. باید تمامی راهکار های موجود را بدانید ، از حقوق و قوانین آگاه شوید و سنجیده عمل کنید. .عجله ممکن است سبب پشیمانی شما شود و راه بازگشتی باقی نگذارد. مشاور مناسب میتواند شمارا راهنمایی کند.

با همسر خود صحبت کنید، مشکلات رابطه خود را بررسی کنید، از دلایل خیانت آگاه شوید ، روی زندگی مشترکتان متمرکز شوید و همه چیز را تمام شده در نظر نگیرید. گاهی اوقات خیانت میتواند مشکلات زندگی را نشان داده و به شما کمک کند رابطه بهتری بسازید هر چند که کار سختی است . آگاهانه تصمیم بگیرید.

پس از خیانت هم شما و هم همسرتان باید از سلامت جسمی و روانی خود مطمئن شوید. همانطور که گفته شد خیانت زنان ممکن است به دلیل برخی بیماری های روحی و روانی اتفاق بیفتد و شما نیز ممکن است از این اتفاق آسیب زیادی ببینید.

از طرفی چون ممکن است از بیماری های فرد سوم مطلع نباشید ، هر دوی شما باید آزمایش هایی که مربوط به سلامت جسمی و جنسی است را انجام دهید .

بسیار مهم است که خیانت زن را توجیه نکنید و باید بپذیرید خیانت چه در زنان و چه مردان اتفاقی قابل توجیه نیست اما از طرفی هم نباید بدون فکر و تحلیل ابعاد خیانت و  دلایل آن واکنش نشان دهید.

باید با همسر خود صحبت کنید و سخنان او را بشنوید و به دلایل آن بیاندیشید و احساسات خود را مدیریت کنید تا بتوانید به درک مناسبی برای تصمیم گیری برسید.

تفکر سایر افراد نباید روی شما و تصمیماتتان تاثیر بگذارد. در اجتماع تابو های غلط بسیاری وجود دارد که یکی از آنها تعصبات بی جا در ارتباط با زنان است. خیانت زنان همواره موجب خشونت بیشتر و حتی قتل میشود اما باید دانست خیانت عمل قبیحی برای هر دو طرف است . و در برخورد با خیانت زن نباید به این تابو ها و باور های غلط توجه داشت.

چه مرد و چه زن در مواجهه با خیانت باید رفتار و واکنش خود را کنترل کنند و برای آینده خود تصمیم بگیرند و بدترین برخورد با زن خیانتکار تصمیم به مجازات و تنبیه روحی و جسمی او است. کاری که میتوانید انجام دهید جدا کردن زندگی خود از فرد خیانتکار یعنی همسرتان است.

 

خیانت میتواند صدمات شدید روحی را برای شما ایجاد کند پس مراجعه به مشاور و راهنمایی خواستن از او یکی از بهترین راه هاست. اینکه شما از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید کار درستی نیست زیرا ممکن است آن ها رازدار نباشند و مسائل شخصی زندگی شما بر سر زبان ها بیفتد یا به خود و همسرتان برچسب هایی زده شود.

در این شرایط مشاوره خیانت بهترین راه است چرا که  با فردی مطلع و با تجربه و مورد اعتماد مشورت می کنید تا هم شرایط روحی خود را بهبود ببخشید هم تصمیم گیری بهتری داشته باشید. مشاور میتواند موضوع را هم از جانب شما و هم از جانب همسرتان شنیده و بدون قضاوت و طرفداری راه های مناسب را به شما نشان دهد.

پس از صحبت با همسر خود و مشاور و بررسی تمام اتفاقات در نهایت تصمیم گیرنده شما هستید. اگر همچنان به همسر خود علاقه دارید و زن شما هم ابراز پشیمانی کرده و فکر میکنید رابطه شما قابل ترمیم است پس میتوانید گذشته را فراموش کنید و زندگی خود را از نو بسازید. و شاید این بهترین رفتار با خیانت زن باشد .با زن خود چگونه رفتار کنیم

اگر هم فکر میکنید نمیتوانید با خیانت زن خود کنار بیایید بهتر است از هم جدا شوید تا بتوانید زندگی بهتری برای خود بسازید.

خیانت قابل بخشش نیست مخصوصا اگه دلیل خیانت تنوع طلبی جنسی شخص باشه، اما چون تقریبا تمام زنها داشتن تنوع جنسی رو انکار میکنن، این دلیل خیانت معمولا پنهان باقی میمونه.

سلام همسر من خانمی 36 ساله است و مشغول به خیانت است در چند مورد به من اثبات شده است ولی خودش به هیچ وجه قبول ندارد وهمچنان به خیانت خود ادامه می‌دهد من چگونه می توانم اورا به زندگی باز گردانم

سلام
برای بررسی بهتر توصیه میکنم به یک روانشناس مراجعه کنید.

سلام خانم دکتر
من با یک خانمی میخوام ازدواج کنم که گذشته تلخی داشته
مثلا پسر خاله ایشان ایشان رو مورد تجاوز قرار داده و به بکارت ایشان سدمه زده
ایشون با چندین نفر دیگه هم رابطه داشته البته از طریق مجازی نه جنسی
حالا من خیلی به ایشون مشکوکم و‌نمیتونم با خودم کنار بیام
اگر ازدواج هم میخوام بکنم چون واقعا عاشقش هستم
من تمام گذشتش رو فراموش کردم اما با پنهانکاری هاش اصلا نتونستم کنار بیام چرا که خیلی دروغ هم میگه
درکل من عاشقشم و نمیخوام لطمه ای به رابطه ما بخوره
ازتون میخوام کمکم کنید
سپاس فراوان از محضر حضور سرکار خانم دکتر درویشی رو دارم
ممنونم یا حق

سلام
وقت بخیر
موضوع باید در جلسه خصوصی روانشناسی مطرح بشه،
حتما از یک روانشناس کمک بگیرید.

سلام
خیلی عالی بود این متن
منم یه مشکل بزرگ دارم تو زندگیم میشه منو راهنمایی کنید؟
شمالی از همدان

سلام من یک پسر ۳۳ساله هستم ۸ساله که ازدواج کردم الان ۲تا بچه دارم راستش همسرم چند سال پیش موقعی که نامزد کرده بودیم با یک پسر عوضی رابطه داشته و بهم خیانت میکرده اوایل عقدمون..وقتی فهمیدم داغون شدم و عقدو بهم زدم و همه چیو به خانوادش گفتم ولی خودشو خانوادش دست بردار نبودن از من و بهم میگفت خلط کردم اشتباه کردم منو ببخش .و بعد از مدتی بخشیدمش..الان بعد از این ۸سال هر روز به خیانتش فکر میکنم تمام زندگی من شده این خانم و خیانت هایی که به من کرد.همیشه وقتی زنمو نگاه میکنم اونو با یه آدم دیگه درحال خیانت تصور میکنم تمام زندگیم شده کارای اون.لطفن کمکم کنید دارم از زندگیم از بچه هام از همه چی غافل میشم چیکار کنم حالم خوب بشه و این افکار مخرب به سراغم نیاد؟؟؟

سلام من یک پسر ۳۳ساله هستم ۸ساله که ازدواج کردم الان ۲تا بچه دارم راستش همسرم چند سال پیش موقعی که نامزد کرده بودیم با یک پسر عوضی رابطه داشته و بهم خیانت میکرده اوایل عقدمون..وقتی فهمیدم داغون شدم و عقدو بهم زدم و همه چیو به خانوادش گفتم ولی خودشو خانوادش دست بردار نبودن از من و بهم میگفت خلط کردم اشتباه کردم منو ببخش .و بعد از مدتی بخشیدمش..الان بعد از این ۸سال هر روز به خیانتش فکر میکنم تمام زندگی من شده این خانم و خیانت هایی که به من کرد.همیشه وقتی زنمو نگاه میکنم اونو با یه آدم دیگه درحال خیانت تصور میکنم تمام زندگیم شده کارای اون.لطفن کمکم کنید دارم از زندگیم از بچه هام از همه چی غافل میشم چیکار کنم حالم خوب بشه و این افکار مخرب به سراغم نیاد؟؟؟

سلام
وقت بخیر
با توجه موضوع خیانتی که شما میفرمایید و خیلی هم ازش گذشته، تصمیم به ادامه زندگی گرفتید ظاهرا فرایند بخشش و اعتماد سازی به درستی انجام نشده، توصیه میکنم این فرایند رو زیر نظر یک روانشناس حتما انجام بدید تا افکار منفی ، احساسات منفی رو از خودتون دور کنید.

خانم دکتر مقاله کاملی بود و واقعا ازش بهره بردم ولی من بعنوان یک پدر جوان که به خودم و بچم خیانت شده هرچقدر تلاش میکنم درگیر افکار پوچ نشم نمیتونم واقعا سخته کسی که پاره تنت میدونستیش یروزی توی آغوش کسی دیگه باشه و براش ناز کنه واقعا مگه انسان نباشه تحمل کنه

سلامخانم من الکی قهرکرده رفته قربون خدا گذاشتن توقلبم دیشب ساعت۳.۵شب رفتم جلوی درمادرش انقدر پیام دادم که مجبور شده بود بیادبه هرزگی نتونست برسه الان بگم دادگاه آزمایش بنویسن معلوم میشه رابطه داشته

با سلام
من دو سال پیش از رابطه خانمم با یه مرد اتفاقی آگاه شدم.اونم از طریق پیامکهایی که مرده فرستاده و تو لیست پیامهای مسدودی گوشی اومده.خانم من اختلال دو قطبی داره و ریتالین مصرف میکنه.در حالی که من قرصاشو بموقع براش میخریدم خودش انکار میکنه و میگه اون مرده فقط برا من قرص میخریده و رابطه ای بین ما نبوده.ولی برا من باورش خیلی سخته چون تو پیامکها نشونه ای هست که همسرم هم به این رابطه رضایت داشته.من واقعا موندم چیکار کنم بعضی وقتها بخاطر پسر چهار ساله ام میگم تحمل کنم ولی بازم فکر خیانتی که کرده منو آزار میده.چون علیرغم اینکه میگه رابطه ی جنسی بین ما نبوده ولی من نمیتونم باور کنم .چون تناقض تو حرفاش هست.

سلام من ۹سال هست ازدواج کردم وبعدازمدتی فهمیدم خانمم بابرادرش در.رابطه بوده بعدازاون بابرادرخودم ارتباط برقرارکرده ویواش یواش سرمن کلامیزاشته به بهانه خونه پدر.وخواهرش شبا.میرفته خونه دوستاش باپسرهمسایه پسرخاله پسرهمسایه پسرعموش پسرخاله اش وخیلی کسای دیگه ارتباط نامشروح برقرارکرده وباهک گوشیش همه چی برای من وخانوادم مشخص شده وخانوادم منو.ترک کردن ومن یک بچه ازش دارم نمیدونم چیکارکنم هر.روزکه میام میبینمش دیونه میشم نمیدونم چیکارکنم میشه ی راهنمایی کنیت

سلام
حتما از یک روانشناس برای حل موضوع به این مهمی کمک بگیرید.

سلام، وقت بخیر،خیلی سخته، هرثانیه و هرلحظه به شخصی نگاه کنی که حاظر بودی براش جونتو بدی، تمام جان و جوانی و عمرت رو فداش کردی،از همه چیزت براش گذشتی، از خانواده، دوستان، تمام تفریحات، تمام لذت های زندگیت شد یک نفر، بعد بفهمی با تمام عشقی که بهش داشتی داشته از پشت بهت خنجر میزده،با این همه محبت هایی که کردی اون در عوض به یکی دیگه محبت میکرده،منهدم میشی، خدا شاهده من خودم رو عاشق ترین فرد زمین و عشقم رو پتک ترین عشق دنیا میدونستم!!!! به نظرتون وقتی میفهمی که این آدم بهت خیانت کرده باز میتونی مثل قبل رفتار کنی؟؟؟؟ باز میتونی بگی از نو میسازم؟؟؟بخدا نمیشه، تمام نگاهت میشه تنفر، میشه انزجار میشه وحشت تکرار، اگه میلیاردها با هم بگه پشیمونه باز تو پیش خودت میگی وقتی یه با. انجام داده پس قطعا بعدا هم میتونه به هر بهونه ای خیانت کنه، حالم ازش بهم میخوره، حیف که تا آخر عمر مجبورم به تحمل، بخاطر بچه هام، لحظه لحظه های زندگیم شده فکر به خیانتی که بهم شده…..

از این متن شما این برداشت میشه که اگه زنمون خیانت کرد بریم روی گلشو ببوسیمو یه شامم مهمونش کنیم دستم بهش نزنیم اگه ناراحت بودیم مه یه و اموالمونو بدیم بهش بریم سراغ بدبختیمون .مگه میشه کاری نکنی مگه میشه تنبیه نکنی ؟اون ادم مرده دیگه اون زندگی تموم شده مگه میشه به اینده فکر کرد. دعوا نکرده که خیانت کرده بالا یه ادمی گذاشته که بعد هشت سال از خیانت زنش نتونسته درست بشه و زندگیش رو هواست مگه میشه بخشید یا تنبیه یا کاره دیگه نکرد ؟؟؟😒

اینجوری که اینجا اومده باید گله روی اون خانومم ببوسیم یه شامم مهمونش کنیم تنبیه ممنوع ناراضی هم بودی تمام اموالتو بده بعد جدا شو ازدواج نکنی راحت تری

با سلام
خانمم صادقانه بهم گفت دو ساله با ی پسر رابطه داره منم فعلا با ملایمت برخورد میکنم قصد انتقام هم ندارم لطفا راهنمایی کنید چطور کاری بکنم دوباره تکرار نکنه

سلام و روز خوش
قطعا مسئله به این مهمی در یک جواب یک خطی امکان پذیر نیست.
حتما از یک زوج درمانگر مشورت بگیرید.

خیانت چه از طرف زن و چه از طرف مرد تلخ ترین اتفاقی هست که میتونه در یک رابطه بیوفته حالا چه رابطه دوستی و چه رابطه زناشویی،
غیر انسانی ترین و پست ترین کار در کل هستی خیانت است
واقعا اکه نمیتونید متعهد بمونید و نیاز به برقراری یک رابطه جدید دارید انسانیت به خرج بدین و رابطه رو تموم کنید بعد رابطه جدید شروع کنید،
۸ سال پیش از زنم خیانت دیدم
اونم فقط یک بار
خیلی با خودم کلنجار رفتم و‌روی خودم و خشمم کار کردم تا دو سال بعد از خیانت زندگی رو ادامه دادم،
و واقعا هم بعد از اون هیچی چیزی ندیدم حتی کوچکترین حرکتی نمیکرد که باعث به وجود اومدن شک و تردید بشه و همه جوره در زندگی با همه شرایط و سختی ها همراه بود و هر جی که بود میساخت، و تمام تلاشش رو برای جبران کارش میکرد،
اما من نتونستم با خودم کنار بیام، چون یک خشم همیشگی و دائم با من بود ،
خیلی مشاوره رفتم و خیلی مطالعه کردم،
اما هیچ وقت نتونستم فراموش کنم،
هر لحظه تصویر اون شخص و رابطه سکس کردنشون جلوی چشمم بود،
کارم به افسردگی شدید و اعتیاد کشید ،
تمام تمرکز و توانم رو از دست دادم و به زندکی و شغل و حرفه ام بیتفاوت شدم
کار تولیدی داشتم که ورشکست شدم ،
بلاخره به روز تصمیم به جدایی گرفتیم در بدترین وضعیت روحی روانی و جسمی و مالی،
چند سال از جداییمون میگذره ولی هنوز هم نتونستم فراموش کنم، هنوز همون خشم همون سرخوردگی و نابود شدن غرور و اعتماد به نفس و هزار تا احساسات تلخ دیگه مثل روز اول با من هست،
و تو این لحظه که دارم این متن رو مینویسم کارم داره به جنون کشیده میشه، و زندکی برای من تموم شده،
شاید با خوندن این متن فکر کنید که من خیلی سخت گرفتم و همون موقع که جدا شدم باید فراموش میکردم و زندگی جدید میساختم، اما هدفم از نوشتن این متن اینه که تورو خدا تورو به هرجی که اعتقاد دارید خیانت نکنید،
اکه نمیتونین ادامه ندین،
به خاطر هوس زندکیتون رو‌نابود نکنین،
و اکه روزی خیانت دیدین و متوجه خیانت زنتون یا شوهرتون شدین همون روز رابطه رو تموم کنید، چون هیج وقت نه بخشیده نیشه نه فراموش میشه و فقط با ادامه دادن رابطه و زندکی بعد از فهمیدن خیانت وارد جهنم میشین و هر روز زندکیتون شکنجه و عذاب میشه، آخرش هم جدا میشین اما با تلفات خیلی سنگین و از دست دادن همه چیز

سلام چهار سال پیش با خانمی ٣٣ساله که تازه طلاق گرفته بود آشنا شدم خودش میگفت دلیل اصلی طلاقش با همسر سابقش اختلاف سنی زیاد و سکس بوده
بعد از مدتی سکش با دیگران رو برای من تعریف میکرد و من بارها اون رو درحال چت کردن با مردهای دیگه دیدم و اعتمادی دیگه بهش نداشتم بارها ازش جداشدم ولی او دست بردار نبود و با قول اینکه دیگه خیانت نمیکنه بر میگشت و دیگه واقعا ازش بدم میاد متاسفانه ما همسایه هم هستیم و نمیدونم چه راهکاری به کار ببرم که دیگه با ایشون رابطه نداشته باشم چهار سال بخاطر رضای خدا و وجدان خودم خرج خودش و دختر کوچکش رو دادم که حلالش باشه ولی خیانت هاش در طول این چهار سال من رو داغون کرد
واقعا دلم میخواد مجازاتش رو ببینم

زن و یا مردی که برای دومین بار خیانت کرد باید از زندگی شوت کرد بیرون اینجور ادم ها اول اینکه ارزش خودشان را نمی دانند و دو اینکه باعث خرابی و تباهی سایر هم میشوند.

لعنعت خدا بر اون کسی که این موبایل اینترنت اختراع کرد داد دست این ملت باعث شد خیانت فساد صد برابر بشه مرد بیچاره صبح می‌ره سر کارش خسته میاد خونه زن لامسب خورده خوابیده راحت خیانتم می‌کنه الاهی ک خدا هممونو اهل کنه ب راه راست هدایت کنه و علا از دست کسی کاری بر نمیاد …..!

واقعا آدم خائن رو باید سریع از زندگی بیرون کرد خائن ذاتش خرابه درست نمیشه …….

سلام .
من ۸ سال ازدواج کردم زنم در زمان عقد با یه نفر در ارتباط بود البته متوجه شدم ارتباط جنسی بینشون نبوده بخشیدمش .
اما بع د از ۸ سال دوباره متوجه رفتار مشکوکش شدم و متوجه شدم با یک آقای دیگردر ارتباط هست و رابطه داره و یک نفر دیکه هم پیامکی در ارتباط هست و برای من طلسم مرگ زودرس گرفته منم تمام چیزایی که براش خریدم ازش پس گرفتم زمینو ماشینو خونه طلا و فقط یه دست لباس دادم بهش فرستادمش خونه مادرش . الان میگم بیا طلاق بگیریم دیگه جواب نمیده . میتونم خودم غیابی طلاقش بدم ولی نمیخوام مهریه بدمش . چون لیاقت نداره . ضمنا ۳ ماه از این قضیه میگذره و من اصلا دلم براش تنگ نشده و واقعا دیگه علاقه ای ندارم بهش . فقط هنوز خشم دارم و احساس خیلی بدی دارم یجواریی دلم خنک نشده

با سلام بنده چهل سال دارم ولی ازدواج نکردم بس که خیانت دیدم و عموما از زنها و از نظر شخصیت بهترین راه مواجهه با خیانت قانونه و طلاق اگر بچه هم دارید ازش بگیرید تا خلقیات بچه به ماین نره هر کس یک بار خیانت کنه باز هم می‌کنه و این چرخه براش مثل اعتیاد میمونه فرق ندارن همسرش چقدر زیبا پولدار و یا عاشق باشه خائن عفونتی که باید کنده بشه

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

روانشناس و مشاور عضو انجمن روانشناسی آمریکا

حداقل 8 کاراکتر

رفتار با همسر باید مبتنی بر احترام متقابل باشد. درست است که هیچ کس کامل و بی عیب نیست و حتی اگر تلاش کنید همیشه به همسر خود احترام بگذارید باز امکان دارد در مواردی یک حرف کنایه آمیز از دهانتان خارج شود که همسرتان را ازرده کند. ولی اگر می خواهید ازدواجی سالم و زندگی مشترک شادی داشته باشید لازم است بدانید که چطور با همسر خود رفتار کنید. در خصوص یادگیری رفتار مناسب با همسر، دوره هایی چون اصول گفتگو، رابطه بدون خیانت، شناخت قبل از ازدواج به شما کمک میکند کافیست برروی لینک کلیک کنید.

باید بدانید که همانطور که برای وارد شدن به زندگی مشترک باید آمادگی‌ و آگاهی‌ های لازم را به دست آورید، لازم است تا برای موفقیت در زندگی مشترک و بهبود کیفیت روابط شیوه ‌های درست رفتار با همسر را یاد بگیرید. . خیلی از شکست ‌ها در زندگی زناشویی بر اثر رفتارهای ناپخته‌ زن و شوهر اتفاق می‌ افتند. رفتارهای شما با همسرتان بر روی آینده فرزندان و شکل ‌گیری شخصیت آن‌ ها تاثیر می‌ گذارد. با رفتار‌های درست و به جا می ‌توانید مدیریت زندگی مشترک را به دست بگیرید.با زن خود چگونه رفتار کنیم

اگر می‌خواهید به همسرتان احترام بگذارید، قبل از هر چیزی باید یاد بگیرید خودتان و همسرتان را در قالب یک تیم ببینید. باید در تصمیمات مشترک ‌تان درست مثل یک تیم واقعی فکر کنید و حتی در تصمیماتی که به صورت انفرادی می گیرید، همیشه باید همسرتان را هم در نظر داشته باشید. به جای اینکه خواسته ‌هایتان را در تضاد با خواسته‌ های همسرتان قرار دهید، باید سعی کنید به سوی اهداف مشترکی حرکت کنید که به نفع هر دو نفرتان باشند.

خانم‌ها به شدت نیازمند تشکر و قدردانی بوده و تمایل دارند که طرف مقابل همواره و در همه حال علاقه و محبت خود را به آن‌ ها ابراز کند اما متاسفانه برخی از آقایان واقعاً کم لطف و بی اعتنا هستند.  زن ‌ها کسی را می خواهند که بتوانند با تمام وجود به او اعتماد کنند؛ به دنبال یافتن مردی هستند که بتوانند با او آزادانه در مورد مشکلات خود صحبت کنند و آمال و آرزوهای آتی خود را مطرح نمایند.

اصولا خانم‌ ها موجودات پیچیده‌ ای هستند اما فقط باید بخواهید و بتوانید صادقانه نقش یک شریک و همدم عاشق را ایفا کنید و آنگاه می‌بینید که چطور معنای عشق حقیقی را به شما نشان خواهند داد. اگر در پی بدست آوردن عشق حقیقی او هستید، باید با رفتار و گفتار خود به او اثبات کنید که صمیمانه دوستش می دارید.

نحوه رفتار زن باید بر پایه حفظ احترام مردش باشد. احترام شما به مرد زندگیتان او را تشویق می ‌کند وظایفش را به عنوان رئیس خانواده بهتر انجام بدهد. با احترامی که به همسرتان می ‌گذارید، او اعتماد بنفس لازم برای برآورده کردن انتظارات شما را به دست می‌آورد و می‌داند شما همیشه برای حمایت از او آماده ‌اید.

وقتی اشتباهی مرتکبی می شوید باید عذرخواهی کنید تا احترام همسرتان حفظ شود. به جای انکار و لاپوشانی اشتباه به همسرتان نشان دهید که از انجام این اشتباه متاسف هستید و همه تلاشتان این باشد تا خطای مرتکب شده را دوباره تکرار نکنید. بگویید که چقدر بابت اتفاق پیش آمده پشیمان هستید و چقدر دلتان می‌خواهد دلخوری‌ های اخیر را جبران کنید. در خصوص چگونه با همسر خود صحبت کنیم می توانید به مقاله ای که در این زمینه برای شما ایجاد کردیم سری بزنید.

به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Δ

رازهایی از زنان که مردان باید آن را بدانند ؛ هشت دلیـل برای خـوشحالی بیشتـر خانـم ها (جملاتی جالب که دل خانم ها را آب می کند) ؛ راههای بهتر شدن رفتار مردان و بهبود زندگی زناشویی (از نظر خانم ها مردِ جذاب تر و ایده آل تری شوید) ؛ ترفند زیرکانه برای عاشق کردن همسر و این کلمات را هرگز به یک زن نگویید را برای تکمیل مطالبی که بخاطر بهبود روابط زناشویی منتشر می کنم ، برگزیده ام و امیدوارم توجه و عمل به آنها در کاهش تنشهای زندگی مخاطبان عزیز مؤثر باشد….

رازهایی از زنان که مردان باید آن را بدانند(اینجا)-یک زن به دریافت عاشقانه چند شاخه گل ، هدایای کوچک و ابراز عشقهای بی شمار شوهرش، عشق می‌ورزد. یک زن هرگز از ابراز عشقهای مرد زندگیش خسته نخواهد شد.به زبان آوردن دوستت دارم موجب می‌شود که زن به عشق واقعی مرد زندگیش پی ببرد و آن را احساس کند. -زمانی که مرد به زنش چند شاخه گل تقدیم می‌کند و یا یادداشت های عاشقانه اش را نثارش می‌دارد ، به آن زن اجازه می‌دهد تا بداند تا چه اندازه منحصر بفرد است. -وقتی زنی عاشق می‌شود ، احساس زیبایی و زنانگی در او به چندین برابر می‌رسد. -نوازش یک زن به او قدرت و انگیزه برای زندگی کردن می‌بخشاید. -یک زن همیشه دوست دارد از عشق همسرش نسبت به خودش مطمئن شود. -پیش از اینکه زنی قادر به احساس عمیق برقراری رابطه جسمانی باشد ، به احساس عشق ، نوازش و ملاطفت نیاز دارد.-زنان ابتدا کیمیای روح و عاطفه را احساس می‌کنند و بعد به کیمیای جسم پی می‌برند. -لحظاتی که مرد ، دستهای زنش را در دست می‌گیرد و او را لمس می‌کند ، لحظاتی هستند که زن به آنها عشق می‌ورزد. -هدف یک زن در برقراری رابطه جسمانی ، شور شهوانی نیست. بلکه مقصود او لذت بردن از صمیمیت ، عشق و ملاطفت در کنار شور جسمانی است. -هنگامی‌که زنی بداند فقط اوست که راه به قلب شریک زندگیش دارد ، در عرش سیر خواهد کرد. -یک زن هرگز مشکلاتش را دسته بندی نمی‌کند ، در صورتی که زمانی که غمگین و ناراحت باشد ، تمامی‌مشکلاتش از کوچک و بزرگ به دلش هجوم می‌آورند. -یک زن هنگامی‌سکوت می‌کند که دردهای نهفته در دلش بسیار عمیق است و یا اینکه به مردش آنقدر اعتماد ندارد که سخن دل با او بگوید. -وقتی مردی با دلسوزی و توجه به مشکلات زن گوش می‌سپارد و از ارائه راه حل می‌پرهیزد ، احساس عشق و بلوغ را در او دو چندان می‌کند. -مردان و زنان در برابر فشارهای عصبی واکنش های متفاوتی از خود نشان می‌دهند.دراینگونه مواقع زن نیازمند نزدیکی و درک طرف مقابلش می‌باشد ، در صورتی که مرد به تنهایی احتیاج دارد. -هنگامی‌که اظهارات و اعمال زنی بیهوده تلقی می‌گردد ، او برای مطرح شدن شروع به ابراز نظریات مخالف و عدم توافق می‌کند. -به جرأت می‌توان گفت به جز در موارد انگشت شماری ، هیچ چیز بیش از سخن گفتن علیه یک زن به او آسیب نمی‌رساند. -زن درست مثل یک موج است ، به هنگامی‌که عشق در قلبش به ظهور می‌نشیند ، اعتماد به نفسش در حرکتی مواج به اوج می‌رسد. -هنگامی‌که موج احساسات یک زن به اوج می‌رسد ، به هیچ عنوان محدودیتی در ارائه عشق نمی‌بیند. -مردها همواره باید بدانند که هر گاه زنی رنج و عصبانیت خود را بیرون بریزد و آشکار نماید ، احساس آسایش و آرامش بیشتری می‌کند. -این نکته را به خاطر بسپارید که هر گاه زنی در اوج فوران خشم و غم قرار گرفته باشد ، به هیچ عنوان تقصیری را به گردن نمی‌گیرد. -وقتی زنی از موضوعی می‌رنجد ، مرد باید ضمن همدردی با او نشان دهد که برای غم او نگران است ، سپس سکوت اختیار کند تا آن زن بتواند احساس همدردی اش را حس کند. -دردناک ترین مسائل برای بعضی از زنان ، عدم پذیرش ، قضاوت نادرست و ترک شدن است ، چراکه امکان دارد این باورها در عمق ضمیر ناخودآگاهشان آنان را به سوی این تصور نادرست سوق دهد که لیاقتشان بیش از این نیست. -ماهیت یک زن ، درخواست تأیید امور است. -در صورتی که مردی در مقابل پیشنهادهای یک زن از خود مقاومت نشان دهد ، زن با این حال که مفهوم این مقاومت را درک می‌کند ، اما هیچ گونه توجهی به آن نشان نمی‌دهد.ولی در این زمان احساس می‌کند که مرد به او احترام نمی‌گذارد. -بسیاری از زنان به این علت که نمی‌خواهند کسی ایشان را نیازمند بداند ، نیازهایشان را انکار می‌کنند. -حتی در صورتی که زنی بپندارد نیازها و خواسته هایش برآورده نخواهند شد ، اجتناب از بیان آنها و قصد انجام دادن تمام کارها به تنهایی ، اشتباه بزرگی است. -یک زن باید بیاموزد که چطور نیازها و تمایلات خود را بدون نکوهش و یا تزلزل ابراز دارد و این نکته از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. -امروزه بسیاری از زنان از اینکه عشق می‌ورزند ، اما در عوض چیزی دریافت نمی‌کنند ، رنج می‌کشند ، آنان به دنبال وقفه ای می‌گردند تا در این زمان تنها به خود بیندیشند و توجه کنند و در خلال آن وجودشان را بهتر کنکاش و کشف کنند. -یک زن جوان در اوج جوانی مایل است برای برآوردن تمایلات شریک زندگیش خودش را فدا کند. -یک زن بطور ذاتی از توانایی نامحدودی در شاداب ساختن دیگران برخوردار است .اما وقتی آن زن لبخند می‌زند ، لبخندش به این معنا نیست که در اوج شادابی و خوشحالی قرار دارد. -همیشه زنان به همان اندازه ای که در توان دارند،بخشش می‌کنند و در این زمان به خاطر می‌آورند هنگامی‌که آنان به بخشش نیاز داشتند ، تا حدودی کمتر از این اندازه ، به ایشان بخشیده شده است. -اغلب زنان با آنچه همسرشان می‌خواهد به راحتی موافقت می‌کنند ، اما این کار به این معنا نیست که خواسته همسرشان دقیقا همان باشد که آنان می‌خواهند. -یک زن ، هرگز به کارهای خودش و همسرش امتیاز نمی‌دهد ، بلکه شوهرش را آزاد می‌گذارد و تصور می‌کند او نیز به همین ترتیب آزادش گذاشته است. -وقتی زنی به ثبت امتیازات می‌پردازد ، ممکن است موضوع بسیار کوچکی در نظرش به اندازه امری بسیار بزرگ به شمار آید.پس امکان دارد یک شاخه گل سرخ بتواند برای شما امتیازات فراوانی به همراه داشته باشد.

*****************************************************

جملاتی جالب که دل خانم ها را آب می کند(اینجا) اگر از آن دسته مردهایی هستید که فکر می کنند، جملات اهمیتی ندارد و تنها چیزی که مهم است درون شماست، کاملا در اشتباهید. تا زمانی که با این احساسات درونی تان جمله ای نسازید و همسرتان را از آن ها با خبر نکنید، هیچ اتفاق خوبی در زندگی مشترک تان نخواهد افتاد. اگر هم از اهمیت این جملات باخبرید اما نمی دانید چه بگویید و از کجا شروع کنید، بهتر است از این توصیه ها کمک بگیرید و با دنیای زنان آشنا تر شوید. باید باور کنید که دنیای ذهنی زنان و مردان تفاوت زیادی دارد و اگر می خواهید همسرتان را خوشحال کنید باید به دنیایش وارد شوید و او را به شیوه خودش آرام و شاد کنید.● چقدر زیباییزن ها دوست دارند ظاهرشان را ستایش کنید و گاهی به آنها بگویید که چه چهره زیبایی دارند. حتی اگر همسر شما واقعا به این زیبایی نباشد از این که گمان کند در نظر شما این طور به نظر می رسد، احساس غرور خواهد کرد. البته بی گدار به آب نزنید و بدون آن که برای حرف تان دلیلی داشته باشید او را ستایش نکنید. چون درست در زمانی که به همسرتان می گویید، چقدر زیبا هستی او دلیل شما را خواهد پرسید و خواهد گفت از چه نظر؟ پس سعی کنید برای این ادعایتان جزئیاتی را هم مطرح کنید و به این فکر کنید، چه چیز در او زیباتر است و بعد سراغ تعریف کردن بروید.● تو خیلی خاصیاین که همسر شما بشنود که او فردی بی همتاست و هیچ زن دیگری نمی توانسته شما را به این اندازه خوشبخت کند، یک حس فوق العاده به او می دهد. زن ها دوست دارند، بدانند که با تمامی گزینه های دیگری که شاید همسرشان به آن ها برای ازدواج درنظر داشته فرق می کنند و آنها ویژگی هایی دارند که از نظر شوهرشان در هیچ کدام از زن های دور بر هم وجود ندارد. شما باید این خاص بودن را به او گوشزد کنید و بگویید که کدامیک از ویژگی های همسرتان بیش از دیگر ویژگی ها، شما را تحت تاثیر قرار داده. این موضوع نه تنها حس خوب مورد توجه قرار گرفتن و قدردانی شما را به او می دهد بلکه باعث می شود که او تمرکز بیشتری روی ویژگی های مثبتش داشته باشد و برای پررنگ کردن شان تلاش کند. زن ها دوست دارند از شوهرشان بشنوند که پر از صفات مثبت هستند و این که همسرشان به دلیل همین صفات به آنها افتخار می کند.● با تو بودن بی نظیر استزن ها دوست دارند، همسرشان به رابطه ای که دارد افتخار کند و به دلیل آرامشی که در این رابطه دارد هم از آنها قدردانی کند. این قدردانی ممکن است به شکل های مختلفی صورت بگیرد. مثلا وقتی مردی زودتر از سر کار می آید و به همسرش می گوید، دوست داشتم امروز بیشتر کنار تو باشم یا این که دوست دارم وقتم را بیشتر با تو بگذرانم و باقی مانده کارهایم را هم کنار تو انجام دهم می تواند یک حس فوق العاده را در زنان ایجاد کند. با شنیدن این قدردانی ها زن برای بیشتر درک کردن همسرش تلاش خواهد کرد و برای این که همسرش در ساعات بیشتری که در خانه است آرامش داشته باشد و این اتفاق را تکرار کند، مصمم تر خواهد شد. آنها از این تصور که مردشان دوست دارد ساعتی از روز را تنها کنار او و تنها برای استفاده از وقت ۲نفره شان مشخص می کند بیش از هر چیزی خوشحال می شوند.● دوستت دارماگر می خواهید همسرتان از این که دوستش دارید مطمئن شود چاره ای جز گفتن این حرف ندارید اما مهمتر از گفتن این حرف ها عملکرد شماست. زن ها دوست دارند عشقتان را با کارهای تان نشان دهید. دادن یک شاخه گل، یک هدیه بی مناسبت، پیامک های احوالپرسی طول روز و خیلی کارهای ساده دیگر می تواند تاثیر خاصی روی رابطه شما بگذارد و این زندگی را در چشم همسرتان افتخار آمیزتر کند اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود، شما باید مراقب تمام حرف هایی که میان تان رد و بدل می شود باشید و فکر نکنید کلمات تاثیر چندانی ندارند. مهمتر از همه این که باید مراقب قول هایی که به همسرتان می دهید باشید. گرچه پاسخ مثبت شما به خواسته های همسرتان می تواند او را خوشحال کند اما عمل نکردن به وعده های کوچک و بزرگ تان مشکل را چند برابر خواهد کرد و تاثیری منفی روی نگاه همسرتان به شما و رابطه خواهد گذاشت.● متأسفمبرای زن ها مهمترین اتفاقی که می تواند بعد از یک دعوا یا دلخوری پیش بیاید، شنیدن عذرخواهی مردشان است. آنها دوست دارند تأسف واقعی شما را ببینند و بعد از این دلخوری ها مورد دلجویی قرار گیرند. غرورتان را کنار بگذارید و اگر اشتباه کرده اید قبل از توضیح دادن دلایلتان از او عذر خواهی کنید. این که شما بدون گفتن این که پشیمانید شروع به توضیح دادن و دلیل تراشی کنید می تواند ناراحت کننده ترین واکنش بعد از دعوا برای یک زن باشد. پس اگر نمی خواهید اوضاع را از این که هست خراب تر کنید با یک جمله ای که از ته دل می گویید همه چیز را رو به راه کنید؛ بگویید: ببخشید و متأسفم!● همه چیز را درست می کنمحتی اگر یک سوپرمن نباشید باید بتوانید به همسرتان اطمینان دهید که همه چیز تحت کنترل است و تا زمانی که در کنارش هستید نمی گذارید زندگیتان را چیزی تهدید کند. گرچه شما با رفتارهایتان باید این اطمینان را در او ایجاد کنید اما در لحظاتی که او از ته دل غمگین است و احساس اضطراب می کند باید این جمله جادویی را به کار ببرید و به او آرامش دهید. اگر فکر می کنید فراهم کردن امکانات زندگی برای شاد کردن همسرتان کافی است اشتباه می کنید. ایجاد احساس آرامش و اطمینان و گاهی بیان کردن این جملات او را بسیار آرامتر و اعتمادش به زندگی مشترکتان را هم بیشتر خواهد کرد.● بیا صحبت کنیماگر همسرتان مدتی است که ناراحت یا پریشان است اما توضیحی در این مورد به شما نمی دهد، باید خودتان پیشقدم شوید. شاید او مشکل بزرگی دارد که گفتنش برایش آسان نیست و شاید هم منتظر جرقه ای از طرف شماست. یادتان نرود که هیچ ناراحتی بی دلیل نیست و این که شما از کنار این پریشانی ها بگذرید و آن ها را جدی نگیرید، می تواند همسرتان را ناراحت تر از آنچه هست کند و حتی گاهی زندگی مشترکتان را هم زیر سؤال ببرد. پس بعد از هر دلخوری که بینتان پیش می آید یا حتی زمانی که می بینید رفتار همسرتان تغییر کرده اما دلیلش را نمی دانید، به او پیشنهاد گفت وگو دهید و حتی اگر از این گفت وگو طفره رفت برایش توضیح دهید که شنیدن حرف ها و احساساتش چقدر برای شما اهمیت دارد و چقدر برای بهتر کردن زندگی مشترکتان اشتیاق دارید. هشت دلیـل برای خـوشحالی بیشتـر خانـم ها

زنان می گویند مغز مردها تک بعدی است، اما خانم ها می توانند در یک لحظه به مسائل بی شماری فکر کنند. محققان هم این ادعا را تأیید می کنند و می گویند توانایی زنان در مهارکردن استرس، به آنها اجازه می دهد که با یک دست چند هندوانه بردارند. محققان معتقدند زن ها طبیعتی آرام دارند.با زن خود چگونه رفتار کنیم

1. با استرس بهتر کنار می آیندبررسی های پژوهشگران هم نشان می دهد هورمون استروژن، به زن ها کمک می کند تا اثر احساسات منفی را بر مغزشان کمتر کنند. از طرف دیگر، زن ها می توانند درست در لحظه فاجعه، به دنبال راهی برای خلاص شدن از آن بگردند، درحالی که مردها درست در لحظه های حساس زندگیشان، در مشکلات غرق می شوند و قدرت بیرون آمدن از آن را از دست می دهند.

2. راننده های با احتیاط تری هستندحتما برای شما هم پیش آمده که به خاطر زن بودن در خیابان های شهر مورد سرزنش قرار بگیرید و به خاطر فشار نگاه مردهای راننده، از پس پارک کردن در یک خیابان شلوغ برنیایید. اما محققان می گویند بهتر است هنگام مواجه شدن با چنین فشاری، به قابلیت قبلیتان در مهارکردن استرس متوسل شوید و این نگاه ها را نادیده بگیرید؛ چراکه پژوهش ها ثابت کرده اند که زنان “لااقل در محدوده شهر” راننده های بهتری هستند. به نوشته تودی نیوز، محققان می گویند، زن ها، به ویژه آنهایی که در سنین ۱۷تا ۲۵ سالگی به دنیای راننده ها پا می گذارند، یک سر و گردن از مردها راننده ترند، سریع تر اما مطمئن تر می رانند، آدرس را بهتر پیدا می کنند و در شرایط ناگهانی، بموقع ترمز می گیرند. پس به رانندگی خودتان اعتماد داشته باشید و از طعن و کنایه های مردهای اطرافتان نترسید.

3. مدیران تواناتری هستنددرحالی که بسیاری از سازمان ها، برای استخدام کارمندان زن محدودیت هایی را در نظر می گیرند، محققان می گویند که این محدودیت ها، دلیل شکست شرکت های مردسالارند. چراکه براساس یافته های آنها، زنان در مدیریت کسب وکار از مردها تواناتر هستند.

به نوشته فوربس، پژوهشگران می گویند زنان در مقایسه با مردها در شرایط یکسان از بخش های بیشتری از مغز خود استفاده می کنند و با انعطاف بیشتری فکر می کنند. گرچه آمار و بررسی های مختلف نشان می دهد که زنان با تجربه در محدوده سنی ۵۰ تا ۷۰ سالگی مدیران بهتری هستند، اما محققان به صاحبان شرکت ها توصیه می کنند در تیم شان نیروهایی از هر دو جنس داشته باشند و به زنان خلاق و چند بعدی، اجازه مدیریت این نیروها را بدهند.

توانایی زن ها تنها به رهبری ادارات محدود نمی شود؛ محققان می گویند زن ها گذشته از نشان دادن راه درست در دنیای اقتصاد، حتی در خیابان هم بهترین و کوتاه ترین راه را به گمشده ها معرفی می کنند. درحالی که مردها هنگام پاسخ دادن به عابرهای گمشده، گیج می شوند و فورا اولین مسیری را که به ذهنشان می آید بیان می کنند اما زن ها پس از شنیدن چنین سؤال هایی، کمی فکر می کنند و با کمک ذهن تحلیل گر خود، بهترین نشانی را به گمشده ها معرفی می کنند.

4. حافظه بهتری دارنداز همسرتان بخواهید این ادعای محققان را بخواند: “زنان به ندرت آنچه را که می بینند و می شنوند فراموش می کنند”. گرچه بهتربودن حافظه یک مزیت زنانه است اما چنین قابلیتی، می تواند گاهی دعواهای زناشویی به ظاهر تمام شده را به بحران هایی ابدی تبدیل کند.

به گزارش ساینس دیلی، پژوهشگران می گویند نه تنها زنان ۵ درصد بهتر از مردها چهره ها را به خاطر می سپارند، بلکه در یادآوری اطلاعات ۹/۵ مرتبه کمتر از مردها اشتباه می کنند. محققان می گویند حافظه جادویی زن ها باعث می شود کمتر از همسران فراموشکارشان و یا لااقل دیرتر از آنها به بیماری آلزایمر دچار شوند. شاید به همین دلیل است که مردها همسرانشان را به کینه توزی متهم می کنند و انتظار دارند بعد از تنش های زندگی مشترک، مثل خودشان فراموشکار باشند.

5. بهتر می بینند و می شنوندشما و همسرتان بر سر رنگ یک پیراهن توافق ندارید؟ خب، خود را مقصر ندانید.پژوهش ها نشان می دهد که مردها رنگ ها را خوب نمی بینند. محققان معتقدند مردها در تمایز تفاوت های ظریف سایه های زرد، سبز و آبی با مشکل روبه رو هستند؛ مثلا آقایان فرق زیادی بین رنگ صورتی و گلبهی احساس نمی کنند. اما ناتوانی در تشخیص درست رنگ ها، تنها مشکل حواس مردانه نیست؛ چراکه به گزارش دیلی میل، بررسی ها ثابت کرده است که مردها به خوبی زنان نمی شنوند و طعم و بو را هم به درستی همسرانشان تشخیص نمی دهند.

البته با وجود این یافته ها، باز هم نباید از مردها ناامید شد، چراکه محققان دریافته اند که مردان در شناسایی جزییات دقیق در تصاویر متحرک مهارت بیشتری دارند و این قابلیتشان را در زمان مشاهده فوتبال در تلویزیون مورد استفاده قرار می دهند.

6. عادلانه تر تصمیم می گیرنداگر در رابطه با همسرتان به مشکلی برخورده اید و به دنبال فردی مطمئن برای قضاوت کردن می گردید، از میان خانم ها چنین داوری را پیدا کنید. چراکه به نوشته ساینس دیلی، محققان ثابت کرده اند که زنان عادلانه تر از مردها قضاوت می کنند.

بررسی های پژوهشگران در بنگاه های اقتصادی نشان می دهد که مردها برای قضاوت کردن، بیشتر به قوانین، مقررات و روش های سنتی متوسل می شوند؛ درحالی که زنان خودشان را به این معیارهای کلیشه ای محدود نمی کنند و در هر موقعیت، با توجه به شرایطی که در آن قرار دارند، قضاوت کرده و تصمیم می گیرند.پس از یک مرد انتظار نداشته باشید که پیشفرض های ثابت ذهنش را کنار بگذارد و مشکل خاص شما را با راه حلی تازه برطرف کند.

7. درد را بهتر تحمل می کننداغلب ما گمان می کنیم مردها در تحمل درد تواناترند و به خاطر حفظ ظاهر قدرتمندشان هم که شده، درد را بروز نمی دهند. اما محققان در بررسی هایشان خلاف این فرضیه را ثابت کرده اند. به گزارش وب ام دی، آنها می گویند تنها یک زن می تواند درست در روزی که دندانش را جراحی کرده، به تکالیف بچه ها رسیدگی کند و با وجود دردهای بدنی بعد از زایمان، از کودکش مراقبت کند. پژوهشگران می گویند زنان درد را راحت تر تحمل می کنند و یا لااقل در یک دوره از زندگیشان، توانایی بیشتری برای مهار کردن دردهایشان دارند.

البته توانایی خارق العاده زنان تنها به تحمل دردهای جسمانی محدود نمی شود، بلکه آنها درد عشق را هم آسان تر تحمل می کنند. درحالی که زن ها گمان می کنند با مردهای آهنین و بی احساس روبه رو هستند، محققان نظر دیگری دارند.

آنها معتقدند مردها روزهای عاشقانه را دیرتر فراموش می کنند و با ضربه های احساسی دیرتر کنار می آیند. از نظر پژوهشگران، مردها بعد از طلاق به راحتی یک زن زندگی خود را بازسازی نمی کنند و شاید به همین دلیل است که با عجله کردن در ازدواج مجدد، برای تسکین دردشان تلاش می کنند.

8. دوستان بهتری هستندپژوهشگران دانشگاه منچستر می گویند زنان رکورد دار دوستی های طولانی هستند و رابطه های عمیق تری را هم می سازند. بررسی ها نشان می دهد که زن ها از دوستانشان بیشتر حمایت می کنند و در روزهای خوشی و ناخوشی، در کنار آنها می مانند. از نظر محققان جنس رابطه در دوستی های زنانه و مردانه کاملا متفاوت است و نه تنها عمق بیشتری دارد، بلکه عقلانی تر هم هست.

برای زنان مهم نیست که در شهری کوچک در کنار دوستانشان زندگی کنند یا اینکه کیلومترها از آنها فاصله بگیرند، بلکه آنها در هر زمان و هر مکانی به دوستانشان وفادار می مانند و روابط شان را حفظ می کنند.***********************************************************راههای بهتر شدن رفتار مردان و بهبود زندگی زناشویی

از نظر خانم ها مردِ جذاب تر و ایده آل تری شوید!(اینجا)

به حال برایتان پیش آمده که وقتی نتوانسته اید نظر همسرتان را جلب کنید، آرزو کنید که ای کاش راهی برای این تفاهم بود؟ یا در عین اینکه عقایدتان مخالف همند، ولی دوست داشته باشید کنار هم شاد زندگی کنید و از وجود یکدیگر لذت ببرید؟ما راه هایی را به شما می آموزیم که مرد ایده آل تری هم برای خود و هم برای همسرتان، شوید!با او موافق باشید!هر کاری را که دوست دارید انجام دهید! ولی وقتی زنتان به شما اعتراضی کرد و خطای شما را دید، معذرت خواهی کنید. همسرتان از هر 10 بار، 9 بارش را به یاد می آورد که به شما چه گفته است. پس ماجرا را کِش ندهید و همان موقع با عذرخواهی ، آن را فیصله دهید. موافق بودن با همسرتان، زندگی را برای شما نیز ساده تر و شادتر خواهد کرد! امام صادق (ع) فرمودند: بر شوهر، در تعامل با همسرش، سه چیز ضروری است یکی از آنها موافقت با وی تا محبت و میل او را به خود جلب کند،…ابتدا کاری را که می گوید، انجام دهید! بعد….در نظر خانم شما، رفتن به مدرسه پسرتان و ملاقات با معلم وی، بسیار مهمتر از تماس تلفنی با مدیر کل برای فروش شش تراکتور می باشد. همیشه این حقیقت را به یاد داشته باشید که : «کارهای مهم را همین حالا انجام دهید . پیش از آنکه تبدیل به کارهای فوری شوند! »به دلیل تأخیر در کارها، اختلافات فراوانی را در خانواده هایی دیده ام که برای مشاوره مراجعه می کردند. درخواستهای همسر و خانواده تان را در برگه ای یادداشت کنید. لبخندی که بر صورت دخترتان می نشیند، بسیار خشنود کننده تر از فروختن یک موتورسیکلت است. رضایت خاطر همسرتان، بسیار ارزشمندتر از خرید یک اتومبیل است!در اشتباهات، شجاع باشید!مرد واقعی، کسی نیست که اشتباه نمیکند! بلکه کسی است که آنقدر شجاعت دارد که اشتباهت خود را با فروتنی بپذیرد!مطمئن باشید که راه خطایی نمی روید. یادتان باشد در یک رابطه ی دوطرفه، هیچ وقت یک نفر، کاملاً مقصر نیست و دیگری، کاملاً بی گناه! ولی حتی اگر در مسئله ای، 99 درصد او مقصر باشد، باز هم معذرت خواهی شما، مفید خواهد بود چون هم او به اشتباه خودش پی می برد و هم اینکه در اعماق قلب خود، به شجاعت و مهربانی شما افتخار خواهد کرد! آیا چنین نتیجه باشکوهی، ارزش این را ندارد که اول، شما عذرخواهی کنید؟در واقع، در یک زندگی زناشویی، مهم نیست چه کسی اشتباه کرده است، زیرا هر دو نفر از لحاظ روحی، آسیب می بینند. اگر شما جای او بودید، آیا این معذرت خواهی در گوشتان همچون یک موسیقی ملایم نبود؟تصمیم خود را به سرعت بگیرید!به جرأت می توان گفت کمتر زنی در جهان پیدا می شود که یکی از مشکلات همیشگی اش، کشف جواب این سؤال نباشد که : «برای نهار یا شام، چی درست کنم؟» یا از شما نپرسد که «برای مهمانی فردا شب، کدام لباس را بپوشد!» مردها معمولاً در جواب می گویند: «خیلی ساده است! هرچه دوست داری درست کن! یا هرچه میخواهی بپوش! چرا از من می پرسی؟» درحالیکه برای همسرشان، جواب این سؤال، از اهمیت بالایی برخورداراست! و با چنین جوابهایی، ناراحت می شوند.راه ساده ای وجود دارد! دراین گونه مواقع، از همسرتان بپرسید: «عزیزم! بگو ببینم چه می توانی درست کنی؟» او چند مورد از غذاهایی که می تواند و موادش را نیز دارد، نام می برد. شما هم فوراً یکی را انتخاب کنید! باور کنید در اغلب موارد، همین روش ساده، کارساز است! و او راضی شده و از شما متشکر خواهد بود.در تعریف کردن، بخیل نباشید!از رفتارها یا کارهای همسرتان، تعریف و تمجید کنید. لازم نیست برای این کار، یک سرویس طلا بخرید! فقط کافی است کمی فکر کنید و کارهایی را به یاد آورید که او تا بحال انجام داده است و شما بی توجه بوده اید . مثلاً اگر او هر روز صبح زود، از خواب بیدار می شود تا برای شما و فرزندان، صبحانه را آماده کند می توانید بگویید: «عزیزم، ازاینکه با تو ازدواج کرده ام خیلی خوشحالم. خیلی از زنها هستند که حتی ساعت 9 صبح هم از خواب بیدار نمی شوند» مطمئن باشید اگر همسرتان بداند که شما قدر کارهای او را می دانید، با انرژی و عشق بیشتری به شما لطف می کند!وقتی همسرتان، سرِ شما داد می کشد…درست است که شما مرد خانواده اید و احترام لازم دارید. ولی این را به خاطر داشته باشید که همسر شما یک زن است با تمام حساسیت ها و ظرافت های روحی یک زن! گاهی فشارهای زندگی، مشکلات اقتصادی، جروبحث با شما، تربیت بچه ها و… او را آنقدر تحت فشار می گذارد که نیاز به یک کیسه بوکس دارد!کیسه بوکس و سوپاپ اطمینان همسرتان باشید! اجازه دهید خودش را تخلیه کند، سرتان داد بزند، و شما فقط آرام باشید!به شما قول می دهم بیشتر از چند دقیقه طول نخواهد کشید که از شما معذرت خواهی می کند و از اینکه مردش، او را درک می کند، به شما می بالد! پس از مدتی آشکارا متوجه می شوید که میزان و دفعات این تخلیه خشمها در او، به شدت کاهش پیدا خواهد کرد (زیرا از صمیم قلب، مطمئن است که همسرش او را درک کرده و دوست می دارد! و این مهمتری امتیاز برای یک زن است!)برای او، وقت شما بیشتر از پولتان، ارزش دارد!آیا تابحال پیش آمده که به خانه بیایید و ببینید زنتان، سردرد شدیدی دارد؟ شما پیشنهاد می کنید قرص بخورد یا به دکتر بروید که ناگهان او میزند زیر گریه! شما گیج می شوید! ولی خب تجربه نشان داده نیاز او دراین لحظه، پزشک نیست! او نیاز دارد شما وقت بیشتری برایش بگذارید و به او محبت کنید! پس صبور باشید. زودتر به خانه بیایید و با محبت بیشتری، دقایقی کنار او باشید. خواهید دید که سردردش، به خوبی رفع خواهد شد و با شادی، شما را به صرف چای دو نفره، دعوت می کند!من عاشق تو هستم!اگر می خواهید یک عمر، در کنار همسرتان، خوشبخت باشید، یاد بگیرید که همسرتان را دوست داشته باشید. هر دقیقه!و به او نشان دهید که او را دوست دارید. محبتی که فقط در قلب بماند و در گفتار و عمل، نشان داده نشود، فایده ای ندارد!به او بگویید که دوستش دارید. به مادرش بگویید که دختر او را دوست دارید و از او بخاطر اینکه اجازه داده همسر دخترش باشید، تشکر کنید . این کارها شاید سخت باشد ولی اصلاً لوس نیست چون آنها از محبت شما لذت می برند. به یاد داشته باشید که صمیمیت در یک خانه، تا زمانی ادامه خواهد داشت که یک شوهر با زنش، رفتاری شبیه به روزهای اول ازدواجشان داشته باشد. تا زمانی که زن، چنین رفتاری را می بیند همه تلاشش را می کند که شما نیز احساس خوشبختی دائمی داشته باشید!تبیان***************************************************************چم و خم تعامل با لیلی‌ها(اینجا)اشتباهات رایجی که مردان در ارتباط با همسرشان انجام می دهندخانواده نهادی است که بر پایه ازدواج مرد و زن، شکل گرفته است و با تولد فرزندان، توسعه می یابد. این نهاد، اساس سازندگی شخصیت انسان و مهم ترین عامل تکامل جامعه بشر است. این که چرا ازدواج تا این حد موثر و سرنوشت ساز است به خاطر کارکردهای جدی است که در زندگی بشر دارد برای مثال:** ایجاد ارامش روانی** امکان بقای نسل** کانون آرامش زندگی**کانون مودت و عشق ورزی**سازندگی اخلاقی**سازندگی اجتماعی و…و انبوهی دیگر از تبعات مثبت که البته یک خانواده به این کارکردها نمی رسد مگر آنکه زن و مرد هر یک به سهم خود به وظایف و مسئولیتها و تعهدات خود اشراف داشته و در ایفای آن ازهیچ تلاشی فرو گذار نکند.اگر در رابطه ای زن و مرد مسئولیتهای و نقش اساسی خود را بخوبی نشناخته و به درستی ایفا نکند کم کم زندگی مشترک زوجین با خلاهای جدی مواجه شده و ارتباط مخدوش می شود. البته با ابراز تأسف باید اقرار کرد که همه روابط با رضایت و شادی هر دو طرفین در طول زمان ادامه نخواهد یافت و از طرف دیگر خیلی از افراد ممکن است علی رغم آنکه لذتی از زندگی مشترک خود نمی برند به رابطه شان ادامه می دهند.به طور قطع اکثر زوجین ارتباط خود را با انبوهی از آرزوها، رؤیاها و بلندپروازی ها شروع می کنند اما متاسفانه برخی از این زوجین رابطه شان خیلی سریع مختل شده و دچار مشکلات جدی می شود.با این اوصاف به نظر شما برای آنکه یک ارتباط قوی و پرشور باقی بماند چکار می توان کرد؟ شاید بهتر باشد ابتدا از اشتباهات رایجی که برخی مردان در برابر همسرشان مرتکب می شوند شروع کنیم.لذا در ادامه برخی از این مردان را به شما معرفی می کنیم:- مردانی که هیچگاه وقت کافی برای همسرشان ندارد. بسیاری از خانمها از استراحت زیاد همسرشان در هنگام حضور در خانه، کار زیاد بیرون از منزل، دیر آمدن به خانه و .. شکایت و گله دارند. به نظر می رسد که بخش عمده ای از مردان بیشتر وقت و انرژی خود را صرف امرار معاش و موفقیت کاری و شغلی خود کرده و به اندازه کافی وقت صرف خانواده نمی کنند.- مردانی که در خانه همکاری لازم را با همسرشان ندارند. کار منزل تنها برای زنان نیست شما می توانید در انجام برخی کارها به همسرتان کمک کنید. البته این به معنای تقسیم کار های منزل به صورت 50-50 نیست بلکه منظور مشارکت حداقلی مرد با همسر و از همه مهمتر همدلی مرد با همسرش است.- مردانی که از گفتگو و تلاش برای حل مشکل گریزانند. وقتی تنش و اختلافی میان زوجین رخ می دهد برخی از مردان برای ایجاد آرامش مجدد و به اتمام رسیدن مشکلات به سرعت قصد خاتمه درگیری را داشته و ترجیح می دهند که بحث را هر چه زودتر تمام کنند حال برخی به حالت قهر سکوت می کنند، برخی با یک فریاد گوش خراش طرف مقابل را ساکت می کنند و برخی موقعیت را ترک می کنند که همه این اقدامات تنها باعث سرپوش گذاشتن بر روی مشکل شده و باعث می گردد مشکل ایجاد شده در روزی دیگر و با شکلی دیگر خود را نشان دهد.- مردانی که خودمحور هستند. بسیاری از زنان از این شکایت دارند که همسرشان در تصمیمات مهم زندگی آنها را به حساب نیاورده و مسایل را با آنها در میان نمی گذارد. مردان باید بدانند که گوش ندادن و یا حمایت نکردن از ایده های همسر از موانع مهم ایجاد ارتباط صمیمانه است لذا حتی اگر به این ایده ها و نظرات همسرتان اعتماد و اعتقاد ندارید، حداقل شنونده خوبی برای نظراتش باشید. درست است که شما به عنوان مرد کانون و محوریت خانواده را بر عهده دارید ولی هرگز لزوم مشارکت فعال همسرتان در اداره امور خانواده را فراموش نکنید.- مردانی که به طور مکرر از اعضای خانواده همسر بدگویی می کنند. البته در نگاه اول شاید به نظر برسد که این مشکل بیشتر از جانب زنان مشاهده می شود اما با بررسی دقیق تر در روابط زن و شوهری می بینیم که مردان هم حساسیت زیادی نسبت به خانواده همسر خود داشته و خصوصا حضور اعضای جدید در خانواده مثل باجناق یا عروس تازه، بر این حساسیتها می افزاید. مردانی با این شرایط باید به این نکته توجه داشته باشند که شما قبل از وصلت با این خانواده آنها را می شناختید و می دانستید که شرایط آنها را دوست دارید یا نه. پس الان همه چیز مثل قبل است. یادتان باشد که منظور این نیست که اصلا حق ابراز عقیده ندارید اما نباید مرتبا خانواده همسرتان را زیر ذره بین برده و یا آنها را سرزنش کنید، اینکار شما می تواند بذر یک طوفان را در وجود همسرتان بکارد.- مردانی که خیلی خشک و نفوذ ناپذیر جلوه می کنند.خوب است که یک مرد بیاموزد که از نظر احساسی در دسترس همسرش باشد. زنان از شما نخواهند خواست که مرد بودن را خود را متوقف کنید بلکه صرفا خواهان توجه و ابراز علاقه بیشتر از جانب شما هستند.- مردانی که دریافت کمک تخصصی و مشاوره برای شان مشکل است.مشورت و مشاوره گرفتن برای مردان سخت است چرا که احتمالا دلیلش این خواهد بود که این کار اساسا بر حرف زدن و سهیم شدن استوار است. یادتان باشد مراجعه به مشاور به مفهوم ضعیف بودن شما نیست بلکه نشان از بلوغ فکری و انتقاد پذیری شما خواهد بود.همچنین مردان باید از یکسری اشتباهات دیگر هم پرهیز کنند:- هرگز توانایی چند زن را با هم مورد مقایسه قرار ندهید چون ناخودآگاه تخم کینه را در دل همسرتان می کارید. مثلا هیچگاه دست پخت همسرتان را با خواهر، مادر، مادربزرگ و .. مقایسه نکنید چون به مرور باعث می شود که همسرتان از این افراد دوری کرده و حسادتش تحریک شود.- هرگز همسرتان را به چیزهایی که به آنها علاقمند نیست (مانند رفتن به ورزشگاه یا دیدن یک بازی یا فیلم خاص) مجبور نکنید. همسرتان را همانطور که هست بپذیرید و اگر لازم بود که وی کاری را انجام دهد مسلما تشویق بهتر از اجبار تاثیر گذار خواهد بود.واقعیت این است که ما همه، متفاوت از هم هستیم و این همان چیزی است که هر یک از ما را خاص می کند و مسلما این متفاوت بودن در رابطه زن و شوهری و در ارتباط با دو طرفی که از همه لحاظ با هم متفاوت و متمایز هستند بیشتر به چشم می خورد. هر قدر هم که قبل از ازدواج در زمینه وجود تناسبها بررسی و دقت شود در هر حال تفاوتهای چشم گیری میان زوجین وجود خواهد داشت که این مساله کاملا طبیعی است.پایدار نگه داشتن یک رابطه موفق نیاز به همکاری متقابل زوجین دارد. اینکه فقط یک نفر وظیفه اش را به خوبی انجام دهد چندان موثر نیست زیرا بعد از مدتی تمامی عشق و علاقه ای که وی برای همسرش در زندگی صرف کرده، در ذهنش به نوعی از خود گذشتگی تعبیر می شود که در درازمدت بستر بروز شکاف و فاصله را فراهم می کند.دنبال اکسیر برای افزایش علاقه میان خود و همسرتان نگردید. احساس صمیمیت را در خود تقویت کنید. داشتن صمیمیت در روابط زناشویی نقش اساسی ایفا می کند؛ زیرا محدودیت ها و یا اوج توانایی اشخاص را در دوست داشتن نشان می دهد. صمیمیت مستلزم اعتماد و اطمینان است. باید مطمئن باشیم که می توانیم بیشترین آسیب پذیری های خود را به طرف مقابل ارائه کنیم و از سوی دیگر آسیب پذیری های طرف مقابل را بدون هیچ گلایه و شکایتی بپذیریم. داشتن ارتباط متقابل نه تنها در ازدواج که در تمامی روابط موفق اصل اساسی به شمار می رود.

***************************************************

ترفند زیرکانه برای عاشق کردن همسر!(اینجا)

زن برای اینکه احساس کند شوهرش او را دوست دارد، باید محبت همسرش را بار‌ها ببیند.

مرد‌ها می‌توانند به روش‌های گوناگون و بی‌آنکه زحمت فراوانی به خود بدهند توجه همسرانشان را جلب کنند و به بار عاطفی زندگی زناشویی خود بیفزایند. اغلب مرد‌ها این را می‌دانند اما زحمت آن را به خود نمی‌دهند.

زن برای اینکه احساس کند شوهرش او را دوست دارد، باید محبت همسرش را بار‌ها ببیند. یک یا دو بار ابراز محبت هر اندازه هم که مهم باشد نمی‌تواند برای زن رضایتبخش باشد. مردان با انجام کارهای کوچک و جزیی می‌توانند این نیاز را برآورده کنند. اگر زن مورد مهر و محبت بیشتری قرار بگیرد به شوهرش نیز محبت بیشتری می‌کند و در نتیجه خود را موجودی قدرتمند و موثر می‌بیند، زیرا عشق و علاقه و توجهی را که به آن احتیاج دارد دریافت می‌کند. در این شرایط زن و شوهر هر دو به خواسته‌های خود می‌رسند و از زندگی راضی خواهند بود. زیرا این چرخه تکرار می‌شود و مردی که احساس مردانگی‌اش تامین شود از همسر خود حمایت بیشتری کرده و به آن محبت بیشتری می‌کند.

اقداماتی که مردان می‌توانند برای جلب علاقه همسرانشان از آن بهره گیرند عبارتند از :_ وقتی به خانه بر می‌گردید قبل از هر کار او را بیابید. در اولین زمان ممکن از او دربارهٔ کارهایی که در طی روز انجام داده سؤال بپرسید مثلاً بپرسید آیا امروز به پزشکی که قرار بود مراجعه کنی رفتی؟

_ مدتی را با او صرف کنید؛ در این زمان خاص از خواندن روزنامه و یا انجام کارهایی که حواستان را به آن معطوف کند خودداری کنید.

_ به مناسبت‌های ویژه و گهگاه بدون دلیل مشخص به وی شاخه گلی هدیه کنید.

_ از حال چهره و طرز لباس پوشیدن یک زن تعریف کنید.

_ اگر ناراحت است به احساساتش بها دهید.

_ اگر می‌بینید دیر به منزل می‌رسید به او تلفن کنید و دیر آمدنتان را به او اطلاع دهید.

_ اگر احساساتش جریحه دار شده با او همدردی کنید. به او بگویید متاسفم که ناراحت هستی، بگذارید بداند که حال او را درک می‌کنید.

_ «تو را دوست دارم را هرگز فراموش نکنید».

_ در حضور دیگران به او محبت کنید.

_ در کیف خود عکسی از او نگهداری کنید و گه‌گاه این عکس را با عکس دیگری از او عوض کنید.

_در کار‌ها از او نظر خواهی کنید

******************************************************این کلمات را هرگز به یک زن نگویید! (اینجا)با زن خود چگونه رفتار کنیم

«آرام باش» این عبارت دو کلمه ای به هیچ عنوان کارساز نیست و به مردها توصیه می کنیم تاحد امکان از آن استفاده نکنند. شاید تصور کنید این دو کلمه هیچ گونه بار منفی ندارد اما این دیدگاه شماست و خانم ها اینگونه فکر نمی کنند.

آنها با شنیدن این جمله خشمشان بیشتر می شود. دلیل آن نیز این است که خانم ها تصور می کنند مردها می خواهند در هر شرایطی از موضع بالا بر اتفاق ها کنترل داشته باشند و با گفتن عبارت «آرام باش» می خواهند او را آرام کنند و اهمیتی به بد بودن شرایط نمی دهند. بنابراین، توصیه اکید می شود که آقایان تا حد امکان از این دو کلمه کوچک در برابر خانم ها استفاده نکنند.بار تحقیرآمیز دارد

به طور مثال، با نامزد یا همسر خود قرار است برای صرف شام بیرون بروید شما تصور می کنید در این موقعیت می توانید در مورد روابط یا مشکلات با هم صحبت کنید اما متوجه می شوید او دوست خود (که شما به هیچ عنوان از او خوشتان نمی آید) را نیز دعوت کرده است. او به شما می گوید: «آرام باش». اما چیزی که شما می شنوید این است: «تو کاملا بی منطق شده ای». این کاملا درست است: بیشتر زنان با شنیدن این عبارت با خود فکر می کنند احساسات آنها هیچ ارزشی ندارد و به همین دلیل، برافراوخته و عصبانی می شوند.به هیچ عنوان کمک کننده نیست

درست است، شما عصبانی هستید. اما بیان عبارت کوتاهی که بیان کننده عصبانیت شما است، برای حل مساله هیچ کمکی نمی کند. بیشتر مردم دوست ندارند احساساتشان به آنها دیکته شود. عبارت «آرام باش» به هیچ عنوان دوستانه نیست بلکه کاملا هم غیرصمیمانه و ناراحت کننده است. مردها با بیان این دو کلمه به ظاهر ساده، آتش دعوا را بیشتر می کنند. پس تصور نکنید با گفتن این عبارت نابودکننده می توانید باعث بهتر شدن اوضاع بشوید.

غیر منصفانه است

برخی از مردها بدون هیچ قصد و غرضی این دو کلمه را استفاده می کنند و همه تلاش آن آرام کردن شرایط است. اما برخی از مردها هنگامی که احساس ضعف می کنند از این کلمات سوءاستفاده می کنند و باعث ناراحتی طرف مقابل خود می شوند. هنگامی که مردی خودش عصبانی است و کنترلش را از دست داده است به زن می گوید که آرام باشد و رفتار خود را کنترل کند.

آنها به خوبی می دانند این جملات باعث عصبانیت زن می شود و به این ترتیب، با این ترفند خیلی راحت، عصبانیت و رفتار بد خود را توجیه می کنند. این یک درماندگی واقعی است و به هیچ عنوان منصفانه نیست. اصولا مردهایی که از این ترفند نابخردانه استفاده می کنند از رفتارهای والدین خود یا اطرافیان الگو گرفته اند و تصور می کنند زنان قدرت کنترل عصبانیت خود را ندارند. اما این مساله صحت ندارد.

اما ما برای خانم ها توصیه ای داریم. اگر مرد شما در مواقع حساس از این دو کلمه سوءاستفاده کرد، خیلی راحت با او موافقت کنید. با آرامش کامل به او بگویید: « بله. من ناراحت و عصبانی هستم و احساسات من ارزشمند هستند.» سپس سعی کنید برای تخلیه احساسات بد خود با دوستی تماس بگیرید یا بیرون بروید و در هوای آزاد کمی پیاده روی کنید. و مراقب باشید دفعه بعد که دوباره با هم یکی به دو کردید، برای تلافی، از این دو کلمه آزار دهنده سوء استفاده نکنید.

یکی از دلایل اختلافات بین زن و شوهر نداشتن مهارت های ارتباطی است. شیوه صحبت کردن صحیح با همسر از تنش های زندگی مشترک می کاهد وبه حلاوت زندگی می افزاید. نوع سخن گفتن و اینکه به چه لحنی صحبت کنیم در تحکیم زندگی، بسیار مۆثر است.

با سخن گفتن گاهی ما موجب آرامش یکدیگرمی شویم و گاهی نیز به تعبیر علی (ع) یکدیگر را ناراحت و زخمی می کنیم پس اگر می خواهید زندگی تان سرشار از عشق و محبت شود باید هنر «گفت و گو» با همسرتان را بیاموزید.

اگر می خواهید آرامش را به زندگی مشترک و نو پای خود بیاورید و نحوه ی صحیح صحبت کردن با همسر خود را بیاموزید ما را تا پایان این بخش از رازهای روابط زندگی مشترک نمناک همراهی کنید.

هنر «گفت و گو» را بیاموزید

یکی از مهم ترین نهادهای اجتماع که تاثیر زیادی در جامعه دارد، خانواده است پس لازمه ی داشتن جامعه سالم ، در درجه اول داشتن خانواده سالم و پر از آرامش است. بنابراین برای داشتن خانواده ای سالم باید مهارت های ارتباط همسران و یا ارتباط والد- فرزندی را یاد بگیریم. یکی از مهم ترین مهارت ها، مهارت گفت و گو است که در ادامه به آن می پردازیم.با زن خود چگونه رفتار کنیم

مهارت گوش دادن

مهارت گوش دادن از مهارت هایی است که همسران باید بیاموزند زیرا گوش دادن به حرف های یکدیگر سبب می شود که نیاز یکدیگر را بشناسید و برآورده نمایید. هنگامی که همسران به حرف های یکدیگر گوش بدهند، به هم می فهمانند که برای هم مهم هستند و بسیار صمیمی خواهند شد.

قدم اول برای گوش دادن :

در قدم اول باید موانع گوش دادن را شناسایی کنیم و علت اینکه در برخی مواقع نمی توانیم به حرف های همسرمان گوش بدهیم را پیدا کنیم . برخی از موانعی که باعث می شود نتوانیم به حرف های همسرمان گوش دهیم را آورده ایم :

ذهن خوانی نکنید

یکی از موانعی که سبب می شود نتوانیم به حرف های همسرمان گوش دهیم ، ذهن خوانی او قبل از صحبت نمودن و برداشت حرف هایش به گونه ای است که خودمان می خواهیم و صحت و سقم آن را از طرف مقابلمان نمی پرسیم.

حرف های همسرتان را فیلتر نکنید

یکی دیگر از موانعی که سبب می شود حرف های همسرمان را درک نکنیم این است که ما فقط به آن قسمت از حرف های همسرمان گوش می دهیم که به نفع مان است.

به دقت گوش دهید

یکی دیگر از اشتباهات زوجین هنگام صحبت با یکدیگر این است که به حرف های یکدیگر گوش می دهند تا در آخر یکدیگر را نصیحت کنند و پند و اندرز بدهند.

به مسایل مختلف فکر نکنید

هنگامی که همسرتان صحبت می کند نباید به مسایل مختلف فکر کنید و باید به صحبت های او گوش کنید.

به شعور او نیز توهین نکنید

یکی دیگر از موانعی که باعث می شود حرف های همسرمان را نشنویم استفاده از موبایل و گشتن در شبکه های اجتماعی ، دیدن تلویزیون و خواندن مجله در حین صحبت همسر است. با انجام این کارها نه تنها شما به درستی متوجه حرف های همسرتان نمی شوید بلکه به شعور او نیز توهین می کنید. 

قدم دوم:

بعد از شناخت موانع گوش دادن صحیح 3 اصل زیر را در صحبت کردن رعایت کنید.

1- شفاف سازی:

هنگام صحبت با همسر باید درباره صحبت هایی که برایتان مبهم بوده ، از همدیگر سوال بپرسید و ابهامات خود را بر طرف نمایید.

2- خلاصه کردن:

باید حرف هایی که بین شما و همسرتان رد و بدل می شود را در ذهنتان خلاصه کنید.

3- بازخورد:

یعنی اینکه خلاصه حرف های طرف مقابلمان را به او بگوییم .

اگر در یک گفت و گو 3 اصل بالا همراه با زبان بدن رعایت شود، خیلی راحت می توانیم با همسرمان صحبت کنیم و به او بفهمانیم که برایش ارزش و اهمیت قایل هستیم و دوست داریم به حرفهایش گوش دهیم.

زبان بدن

هنگام صحبت با همسر و گوش دادن به حرف های او باید با دیگر اعضای بدنمان هم گوش کردن را نشان دهیم.

اصول گوش دادن با زبان عبارتند از:

1. در همان حالتی که همسرتان صحبت می کند شما نیز قرار بگیرد.

2. برای تایید و تصدیق حرفهای همسرتان سر خود را تکان دهید و نشان دهید که حواستان به حرفهای او هست.

3. عصبانی نباشید و همیشه لبخند بزنید.

4. دست به سینه ننشینید.

در صحبت کردن همسران دو اصل مهم و اساسی و کاربردی وجود دارد.

اصل اول :

هرگز درجمله از فاعل تو استفاده نکنید زیرا وقتی ما جمله را با تو شروع می کنیم در همسرمان حس سرزنش کردن و یا مقصر بودن را ایجاد می کنیم و چنانچه نمناک اشاره کرده است اینگونه همسرمان تمایلی به گوش دادن به ادامه صحبت های ما را ندارد.با زن خود چگونه رفتار کنیم

اصل دوم :

فاعل من را در ابتدای جملات بکار نبرید.

مثلا اگر همسرتان دیر به خانه آمده نگویید :تو همیشه دیر به منزل می آیی و من را عصبانی می کنی! بلکه به جای این جمله بهتر است بگویید:من از این که دیر به خانه می آیی احساس ناراحتی می کنم.

از تکنیک پنج دقیقه استفاده کنید:

برای اینکه بحث های چالشی زندگیتان در مسیر صحیحی پیش برود و یک گفت و گوی همراه با آرامش را تجربه کنید، در یک موقعیت مکانی و زمانی مناسب شروع به صحبت نمایید.

هر یک از همسران باید مدت زمان مشخصی را صحبت کنند یعنی بهتر است هر کدام به نوبت پنج دقیقه نسبت به موضوع مورد نظر صحبت کنند و این کار را ادامه دهند تا بتوانند مشکلشان را برطرف کنند. اگر اصول مربوط به گوش دادن رعایت شود، این تکنیک بسیار موثراست.

تهمت نزنید:

برخی همسران حین صحبت با همسرشان به او تهمت می زنند و او را به کاری که نکرده، متهم می کنند و با این کار احترام بینشان را از بین می برند.

خط قرمز ها:

در صحبت هایتان، حتی هنگام عصبانیت به حریم یکدیگر احترام بگذارید و به خط قرمزهای همسرتان مانند اعتقادات شخصی ، خانواده، سلایق و … بی احترامی نکنید.

بی طرف و بدون قضاوت باشید:

هنگام صحبت همسرتان درباره یکی از کارهای بدش قاضی نشوید و او را گناهکار جلوه ندهید و به حرف هایش گوش دهید و محترمانه اشتباهاتش را به او بگویید.

احترام بگذارید:

هنگام صحبت با همسرتان به او احترام بگذارید و هیچ گاه توهین، بد دهنی و تحقیر نکنید تا حریم بینتان از بین نرود .

صمیمی باشید:

هنگام صحبت با همسرتان او را نوازش کنید و ابراز علاقه نمایید زیرا نشان دادن علاقه سبب افزایش محبت و درک صحبت های هم می شود.

صداقت داشته باشید:

صداقت و اعتماد اساس هر رابطه است بنابراین با همسر خود صادقانه صحبت کنید و در مقابل صداقت او، واکنش مثبت نشان دهید تا او از صداقت خود پشیمان نشود.

اعتماد کنید:

برخی از همسران به دلیل دروغ گفتن همسرشان در دفعات گذشته و یا بیش از حد مشکوک و بی اعتماد بودن حرف های شریک زندگی خود را باور نمی کنند و به گفته های او شک می کنند.

اما اگر شما بیش از حد به حرف های شریک زندگیتان مشکوک و بی اعتماد باشید او برای پیشگیری از کشمکش مجبور به دروغ گفتن می شود پس به حرفهایش اعتماد کنید.

نقاط ضعف و قوت:

در صحبت با همسرتان، روی نقاط ضعف یا اشتباهات گذشته یکدیگر دست نگذارید و با وسط کشیدن گذشته، اوقات خود را تلخ نکنید.

موضوعات را با هم قاطی نکنید:

در مورد هر مشکلی که حرف می زنید، وارد مسائل دیگر نشوید و آن ها را به هم ربط ندهید.

اصلاح لحن بیان:

از معمول ترین لحن های نادرست بین زن و شوهر که باعث درگیری می شود، لحن بیان بد و توهین آمیز و لحن تهاجمی و پرخاشگرانه شوهر و یا لحن تحقیر آمیز زن است. نی نی سایت

با زن خود چگونه رفتار کنیم
با زن خود چگونه رفتار کنیم


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.