با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

با زنان پریود چگونه رفتار کنیم
با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

بسیاری از خانم ها هر ماه و از حدود یک هفته قبل از آغاز دوره پریود خود دچار علائم آزار دهنده سندرم پیش از قاعدگی می شوند و تاثیر نوسانات هورمونی روی خلق و خو، نحوه تفکر، احساس و رفتار خانم ها گاهی به قدری شدت پیدا می کند که هر مردی می تواند اثر منفی آن را روی زندگی زناشویی خود به وضوح احساس کند.

بیش از 85 درصد خانم ها ممکن است در این روزها علائمی همچون آکنه خفیف، خستگی، بد خلقی، تحریک پذیری و افسردگی را تجربه کنند و برای گذراندن آن نیاز به درک و صبوری همسرشان دارند اما متاسفانه برخی آقایان از این وضعیت به عنوان بهانه ای برای عصبی بودن همسرشان استفاده کرده و با بی تفاوتی یا بی توجهی تحمل این دوره را دشوارتر می کنند.

اگر برای زندگی زناشویی خود ارزش زیادی قائل هستید و قصد دارید تجربیات ناخوشایند دوره پریود همسرتان را برای او و همچنین خودتان کمتر کنید در ادامه مطلب با کوکا همراه باشید تا با شیوه های رفتار مناسب با همسر در دوران قاعدگی آشنا شویم.

برخی آقایان شروع اولین علائم سندرم پیش از قاعدگی را نشانه آغاز یک هفته طوفانی و پر تنش می دانند و ترجیح می دهند با دوری کردن از همسرشان و نادیده گرفتن مشکلاتی که او در این دوره با آن ها دست و پنجه نرم می کند این دوران را بگذرانند.

اگر شما نیز جزو این دسته مردان هستید احتمالا هرگز نحوه مقابله سالم با چالش های این دوره را نخواهید آموخت در حالی که اجتناب از روبرو شدن مستقیم با این مسئله چیزی جز آزار شما و انزوا و رنجش همسرتان به دنبال ندارد.با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

اگرچه خانم ها می توانند کارهای زیادی برای بهبود وضعیت روحی و جسمی خود در دوره پریود انجام دهند اما شما نیز باید مسئولیت واکنش و رفتارتان نسبت به این مسئله را به عهده بگیرید. بپذیرید که دوره پریود خانم ها به اندازه همه مشکلات مشترکی که در زندگی تان دارید مهم است و هرگز با شانه خالی کردن از مسئولیت های خود و فرار کردن، اوضاع را از این بدتر نکنید!

برخی جنبه های سندرم پیش از قاعدگی به نگاه شما و همسرتان به این قضیه وابسته است.

زمانی که همسرتان پریود می شود ممکن است دست روی مسائل جزئی زندگی بگذارد که احتمالا تا یک هفته قبل برایش اهمیت چندانی نداشته اما حالا به مهم ترین مسائل زندگی اش تبدیل شده و شما آن را حساسیت بیش از حد و غیر منطقی می دانید.

طی این یک یا دو هفته مشکلات زناشویی بی اهمیت در نظرش بزرگ تر به نظر خواهند رسید و همه فیلترهایی که به او کمک می کند تا برای خودش، برای شما، رفتار بچه ها و غیره توجیهی داشته باشد ناگهان از بین می رود.

به عبارت دیگر هر مشکلی که در زندگی مشترک یا رابطه شما حل نشده باقی مانده در دوره پریود بزرگ نمایی می شود و ممکن است به شیوه ای غیر منتظره و غیر معمول از سوی او بیان شود.

بنابراین مهم است مشکلات بین تان را در طول ماه حل کرده و مسائل حل نشده برای این یک یا دو هفته باقی نگذارید.

اگر همسرتان تنها به دلیل سندرم پیش از قاعدگی به طور مرتب و دوره ای دچار تغییرات خلق و خو می شود پس حتما الگویی برای آن وجود دارد. می توانید از تلفن، اپلیکیشن یا تقویم برای کشف و ثبت این الگو استفاده کنید.

برای این منظور احتمالا به چند ماه زمان نیاز دارید اما اگر به سلامتی رابطه زناشویی تان اهمیت می دهید توصیه می کنیم تاریخ شروع علائم، سیکل قاعدگی و علائم رفتاری و جسمی همسرتان را به دقت زیر نظر بگیرید تا الگوی مورد نظر را پیدا کنید.

ممکن است همسرتان چندان مایل نباشد تا این حد به تاریخ شروع پریود و مسائل زنانه او دقیق شوید اما بدون شک مزیت های این کار بیشتر از معایب آن می باشد.

وقتی زمان کافی صرف ثبت این اطلاعات کردید باید از آن ها استفاده کنید. اگرچه توجه به همسرتان در دوره قاعدگی اهمیت زیادی دارد اما مهم است به سلامتی جسمی و روانی خودتان نیز توجه کنید تا راحت تر از این دوره دشوار عبور کنید.

ممکن است تصمیم بگیرید در این مدت هر صبح مدیتیشن یا فعالیت آرامش بخش دیگری داشته باشید یا بخواهید عصرها را با کودکان خود بگذرانید تا وضعیت عاطفی و روحی شما متعادل شود یا ممکن است پیش دستی کرده و مواردی که ممکن است باعث رنجش یا تحریک همسرتان شود را از قبل برطرف کنید.

هر کاری که احساس می کنید برای خودتان و رابطه شما بهتر است انجام دهید و هر چیزی که در این دوره شما را آزار می دهد یادداشت کنید تا بعد از پایان دوره پریود همسرتان، با آرامش آن ها را با او در میان بگذارید.

این دوره به همان اندازه که همسرتان می گوید سخت و دردناک است، اگرچه احتمالا به عنوان یک مرد نمی توانید تصور کنید گذراندن یک دوره خاص و دشوار ماهانه چگونه است و نباید وانمود کنید آن را به طور کامل درک می کنید.

برای شروع کافیست درک ساده ای از دشواری پریود داشته باشید و به همسرتان نشان دهید که در این دوره کنارش هستید و به او کمک خواهید کرد.

با این توجیه که این یک روند طبیعی است و خانم ها باید خودشان با آن کنار بیایند خود را بی تفاوت نشان ندهید بلکه سعی کنید مانند یک همسر خوب با شروع علائم سندرم پیش از قاعدگی با او همدلی کرده و به جای پرخاشگری یا جبهه گیری نسبت به او صبور بوده و به حرف هایش گوش دهید.

خانم ها معمولا حدود یک هفته قبل از شروع پریود به دلیل علائم آزار دهنده سندرم پیش از قاعدگی دچار کسالت و بی حوصلگی شده و ممکن است در انجام امور روزمره خود دچار مشکل شوند.

اگر می خواهید به همسرتان کمک کنید تا به راحتی این دوره را بگذراند چه بهتر که با کمک کردن در کارهای خانه حال او را بهتر کنید، سعی کنید قرار ملاقات های خانوادگی یا حضور در مراسم غیر ضروری را تا حد امکان کنسل کرده و در صورت نیاز لباس هایش را بشویید، آشپزخانه را تمیز کنید، خرید کرده و شام درست کنید.

بدون شک این رفتار شما تاثیر خارق العاده ای در بهبود روحیه و حال و هوای همسرتان خواهد داشت.

ارتباط عاطفی بین زوجین برای کاهش علائم دوره پریود بسیار مفید است.

بیشتر کنار همسرتان بنشینید، او را در آغوش بگیرید، حتی گرفتن دست ها نیز می تواند اثر گذار باشد. اگر با اصول ماساژ دادن آشنا هستید پشت و پاهای او را ماساژ دهید.

در عین حال فراموش نکنید خانم ها گاهی با کمی خلوت کردن حس و حال بهتری پیدا می کنند، اگر احساس می کنید به این خلوت نیاز دارد آن را از همسرتان دریغ نکنید.

اگر دوست دارید به او در بهتر کردن اوضاع کمک کنید اما نمی دانید چه چیزی حالش را بهتر می کند کافیست به نحوی که احساس بیمار بودن یا ضعیف بودن به او دست ندهد در این مورد از خودش سوال کنید.

شاید دوست داشته باشد به سینما برود، یک ماشین گردی کوتاه مدت را ترجیح دهد، شاید رفتن به رستوران برای صرف شام به بهتر شدن روحیه اش کمک کند یا گاهی یک پیاده روی شبانه علائمش را تسکین دهد.

آماده کردن کیسه آب گرم یا یک بسته شکلات نیز برای بهبود روحیه و وضعیت جسمی او بسیار مفید است.

در صورتی که همسرتان در این دوره توصیه های مهم مربوط به سلامتی روحی و جسمی اش را نادیده می گیرد می توانید به او تذکر دهید، مثلا توصیه کنید از خوردن هله هوله یا مصرف مواد غذایی نا سالم پرهیز کند اما هرگز به او امر و نهی نکنید زیرا در نهایت این خودش است که تصمیم می گیرد چه می خواهد.

اگر بخشی از عادات غذایی یا سبک زندگی او نیاز به اصلاح دارد بهتر است صحبت کردن در مورد آن ها را به بعد از دوره پریود موکول کنید.

خانم ها در این دوره بسیار آسیب پذیر شده و نیاز به تایید شدن از سوی مردشان دارند.

ممکن است همسرتان احساس کند آن قدر که باید دوست داشتنی نیست، به اندازه کافی خوب نیست، جذابیتی برای شما ندارد و … باید به او بگویید چه همسر زیبا و مادر مهربانی است و این که چرا شما به شوهر او بودن افتخار می کنید.

او همسر دوست داشتنی شما است و علائم نا خوشایند دوران پریود او را به شخص دیگری تبدیل نمی کند. هر چند ممکن است از نظر خلق و خو تا حد زیادی تغییر کرده باشد با این حال این دوره موقت است که با مراقبت درست، توجه کافی و برنامه ریزی دقیق بسیار راحت تر از آن چه فکر می کنید قابل مدیریت می باشد.

سعی کنید در این دوران احساسات منفی را کنترل کرده و عصبانیت و رنجش های خود را تا حد ممکن بروز ندهید زیرا نه تنها وضعیت شما را بهبود نمی بخشد بلکه ممکن است رابطه تان را خدشه دار کند.

با وجود همه این ها، احساسات آزار دهنده و درد جسمی دوره عادت ماهانه نمی تواند بی ادبی یا رفتار بد آگاهانه برخی خانم ها را توجیه کند. بنابراین لازم است بعد از گذراندن این روزها، با حفظ آرامش درباره مواردی که باعث رنجش شما شده با همسرتان صحبت کنید تا در آینده کنترل بیشتری روی آن ها داشته باشد.

منابع: medium – thenewsminute – allprodad

فال حافظ

با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

متخصص تغذیهخرید ملک در ترکیهاتاق فرار ترسناکقیمت فرشخرید لایک ایرانیجراح بینی در تهرانآموزش برنامه نویسی اندرویداتاق فرار شمارش معکوسخرید فالوورسایت سلامت و پزشکی سومیتامتن عاشقانهمتن زیبانمونه رپورتاژ آگهیگل فروشی آنلاین در یزد

صفحه اصلیتبلیغات در کوکاتماس با مادرباره ما

سبک زندگیسلامت و پزشکیخواص هاتناسب اندامارزش غذاییپوست و مواطلاعات داروییدانستنی های بارداریگیاهخواریمعرفی فیلمدیالوگ های ماندگارمعرفی کتابچهره هاسرگرمیاشعار زیباجملات زیباسخنان بزرگانپیام تبریکتولدت مبارکترین هادانستنی هادانش و فن آوریدکوراسیون داخلی منزلعکس های جالب و دیدنیگل و گیاهانموضوع انشاآشپزی

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب کوکا توسط سایت های دیگر بدون کسب اجازه قبلی ممنوع می باشد.
استفاده از مطالب سایت کوکا در سایت های خبر خوان و دارای آی فریم نیز اکیدا ممنوع است.

توجه

مطالب بخش سلامت و پزشکی سایت کوکا فقط جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارند. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان کرد.

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

مشاوره تلفنی خانواده، ازدواج، روانشناسی و عشق

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

زمان عادت ماهیانه همسر یکی از سخت ترین زمان هایی است که معمولا ذهن همه آقایون رو درگیر کرده. چون در این دوره مجبورند شرایط سخت جسمی و روحی همسرشان را تحمل کنند و علاوه بر آن به همسرشان هم کمک کنند تا با این دوره سخت و آزار دهنده کنار بیایند.با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

همه آقایون می دانند در زمان عادت ماهیانه همسر شان، آن ها  مشکلاتی مثل افسردگی، اختلالات اعصاب و پرخاشگری و سردرد و سرگیجه، بی اشتهایی، کم خونی و دردهای شکمی و استخوانی شدید رو تجربه می کنند.

شرایطی که اکثر مردها حتی نمی توانند یک درصد آن را تجربه کنند. ولی بعضی خانم ها حتی صدایشان هم در نمی آید.  به نظر شما با این شرایط بد و در این مدت مرد چه وظیفه ای دارد؟ خوب طبیعتا می دانید که درک کامل از این شرایط وظیفه اصلی مرد خانه است. به همین دلیل باید اطلاعات خود درباره دوره قاعدگی همسرتان بالا ببرید. در این باره مشاوره زناشویی نیز کمک خوبی به شما خواهد کرد.

وظیفه شوهر در زمان عادت ماهیانه همسرش واضح و روشن است. به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن خانم ها اتفاق می افتد کمبود محبت و افسردگی در آن ها بیش از پیش حس می شود. اگر از آن شوهرهای غرغرو هستید از شما خواهش می کنیم که حداقل در ماه یک هفته خود را کنترل کنید. باورکنید جای دوری نمی رود. هم تنش و دعوا کمتر می شود و هم رابطه زناشویی تان محکم خواهد شد.

اما مهم ترین وظیفه شوهر در زمان عادت ماهیانه همسرش این است که

به همسرش بیش از هر زمان دیگر محبت کند.

در کارهای خانه کمک حال همسرش باشد.

صبرش را بالا ببرد و شرایط روحی همسرش را درک کند.

در این مدت مراقب تغذیه همسرش باشد.

به او آرامش دهد و او را در آغوش بگیرد.

در این مدت از همسرش توقعات جنسی نداشته باشد.

طبیعتا تنش و دعوا در زمان عادت ماهیانه همسر به اوج خودش می رسد. چون خانم ها در این دوره به شدت عصبی هستند و کنار آمدن با آن ها کار بسیار سختی است.

البته کنترل کردن چنین اوضاعی خیلی سخت است و نیاز به مدیریت فردی مرد دارد. آقایون محترم سعی کنید این یک هفته از خود گذشتگی کنید. تنش و دعوا در زمان عادت ماهیانه ممکن است آثار جبران ناپذیری برای زن و شوهر داشته باشد.

اهمیت شناخت عادت ماهیانه همسر یکی از نکات مهمی است که زن و شوهر باید درباره آن اطلاعات کافی داشته باشند. مرد باید نسبت به آناتومی همسرش شناخت کافی داشته باشد و بداند چه کاری انجام دهد و چه کاری انجام ندهد. به عنوان مثال

اهمیت شناخت عادت ماهیان همسر در برقراری یک رابطه مستحکم نیز مهم است. اگر سوالی در این مورد دارید می توانید به مشاوره خانواده مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: راهکار های مشاوره تلفنی خانواده چیست؟

عادت ماهیانه همسر و اخلاق او رابطه مستقیمی دارند. اگر دیدید در این دوره همسرتان حساس و عصبی تر شد باید خود را برای دوران قاعدگی آماده کنید. این موضوع به این علت است که هورمون پرژسترون در این دوران کم می شود و در این مدت بسیار تحریک پذیر و افسرده و مضطرب خواهد شد. بهتر است عادت ماهیانه و اخلاق او را به خوبی زیر نظر داشته باشید و سعی کنید کارهایی که او را بیشتر تحریک می کند را انجام ندهید.

یکی از تفاوت های بین زن و مرد وجود دوران پریودی یا قاعدگی در خانم هاست که هیچ مردی نمیتونه آن را تجربه کنه و شاید یکی از دلایل مهمی که موجب میشه بسیاری از خانم ها از رفتارهای همسرشان با اونا در هنگام قاعدگی دلخور باشند همین مساله یعنی عدم آگاهی مردان از این وضعیت خانم ها است.
در این مطلب به دلایل فیزیولوژیکی این مساله نمیپردازم ولی میخوام علائم قاعدگی خانم ها و همچنین نحوه برخورد یک مرد با این مساله رو توضیح بدیم مساله ای که اگر ما درست و صحیح با اون برخورد نکنیم تاحد افسردگی، انزجار و حتی تنفر جنسی خانممان نیز پیش خواهیم رفت.

آقایان بدانید دوران پریودی که به آن عادت ماهیانه هم گفته میشه معمولا درهر ماه چند روز خانم ها رادرگیر خودش میکنه و ما معمولا تغییرات روحی،رفتاری ،اخلاقی و شخصیتی مانند: عصبانیت، بی خوابی و یا خواب بیش از اندازه،تندخویی ،داد و فریاد ،دل نازکی، افسردگی، عدم تمرکز ،کاهش انرژی جسمانی ،نالیدن ودل کمردرد، بیقراری، اضطراب گاهی با گریه کردن زیاد، احساس خشم و افزایش تعارض های بین فردی، سرگیجه ،حالت تهوع ،کاهش علاقه به فعالیت های روزانه، تغییر در اشتها و سردرد همراه با خونریزی که در برخی خانم ها نیز شدید هست را مشاهده میکنیم.

اینجاست که نوع رفتار ما میتونه نه تنها این قاعدگی و عادت ماهیانه رو تهدیدی برای رابطه زناشویی نکنه بلکه از اون فرصتی برای تحکیم رابطه و افزایش علاقمندی در بین خانم و آقا بسازه.

✅اولین نکته اینکه خانم شما به شدت در این دوران نیاز به هم صحبتی با یک نفر که بتونه با اونا گوش دهی فعال داشته باشه و اونا رو درک کنه دارند چه خوبه این مسوولیت رو شما بر عهده بگیرید.

✅نکته دیگه اینکه در این مدت خانم ها ناخودآگاه میزان غر و نق زدن هاشون بالا میره پس باید مهارت برخورد با اونا در این لحظات که همان تنها نگذاشتن اونا و گفتگو برای زمینه سازی تخلیه هیجانات و احساسات منفی اونا هست رو انجام بدیم.

✅نکته دیگه اینکه در این ایام با اونا بحث و جدل نکنید و با آرامش و مهربانی با اونا صحبت کنید .

✅نکته دیگه اینکه خانم ها در این ایام به شدت به توجه عاطفی مردانشون نیاز دارند پس با گفتن کلمات محبت آمیز از عشق لبریزشون کنید.

✅نکته دیگه اینکه از همسرانتان فاصله نگیرید و او را با رفتارهایی مثل بوسیدن، نوازش، ماساژ دادن و در آغوش گرفتن نزدیک خودتون قرار بدید.

✅نکته دیگه اینکه چون خانم ها زیبایی و جذابیت براشون مهمه پس جوری با اونا برخورد و حرف بزنید که اونا احساس نکنند از زیبایی و جذابیتشون کم شده است چون اگر این کار رو نکنیم اضطرابشون اضافه خواهد شد.

✅نکته دیگه اینکه باید به همسرانتان اعتماد به نفس و امید بدید و دائم از او تقدیر کنید.

✅نکته دیگه اینکه در کارهای خانه مثل شستن ظرفها و لباسها به همسرتان کمک کنید تا او بتونه استراحت کنه و خودشو بازسازی کنه.

✅نکته دیگه اینکه هرگز در این دوران همسرتان را به رابطه زناشویی وادار نکنید ویا به او نق یا زخم زبان نزنید

آیا در زمان عادت ماهیانه می تونیم با همسرمون رابطه جنسی داشته باشیم؟

بهتره در روزهای اول تا سوم از رابطه خودداری کنید. در روزهای دیگه هم باید با اجازه و خواست همسرتون این کار رو بکنید. تا خانومت نخواد بهتره دست به کاری نزنید و مجبورش نکنید.

همسرم وقتی عادت ماهیانه می شه به شدت کسل می شه. کل کارهای خونه می خوابه منم نمی دونم چطور باهاش برخورد کنم؟

بهتره که تو این مدت تحملش کنید. سعی کنید از لحاظ غذایی به همسرتون برسید.اگه دیدید بعد از عادت ماهیانه هم همینطوره و کارش بی علته حتما یه آزمایش انجام بدین. ممکنه از کم خونی باشه.

شوهرم اصلا منو درک نمی کنه. من دوره ماهیانه بسیار دردناکی دارم. تو این مدت هم سر کار هم می رم و هم باید بعد از اینکه خونه میام آشپزی کنم. حتی تو این مدت دست به سیاه و سفید نمی زنه. نمی دونم چه کار کنم؟

شوهر شما بهتره هر چه سریعتر به مشاوره مراجعه کنه و بدونه همسرش برده ش نیست. اگه مقاومت می کنه باید از کسی کمک بگیرید که همسرتون ازش حرف شنوی داشته باشه.

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه وظیفه شوهر در زمان عادت ماهیانه همسر چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه
از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

مطالب مرتبط با این نوشته:

مرکز مشاوره خانواده تلفنی

با همسر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟

راهکارهای کاهش استرس در خانواده چیست؟

سلام
خواهرم پریود شده
چیکار کنم تو این دوران کمتر درد بکشه( طوری که نفهمه من میفهمم پریود شده)

عالی بود کلی مطلب یاد گرفتم ک تو این 7 روز حواسم بش باشه و ازش مراقبت کنم مرسی از شما

عالی بود کلی مطلب یاد گرفتم ک تو این 7 روز حواسم بش باشه و ازش مراقبت کنم مرسی از شما

سپاس

واقعا عالی بود من که نتیجه گرفتم

سلام واسه دوران پریودی دوست دخترم چی بخرم واسش مفید باشه

با سلام
بهتره بیشتر سعی کنید درک کنید/

خیلی خوب و مفید بودش❤️❤️

سپاس

خیلی خوب و کار ساز بود دستتون درد نکنه ولی اگ میشه جمله عاشقانه هم بزارین ممنون میشم

سلام
چشم

سلام
چجوری از دوست دخترم بپرسم زمان پریدی ش کیه؟
خودش هیچی نمیگه که کی پریوده
ممنون

با سلام
خودت میتونی محاسبه کنی از تاریخش

یعنی هر ماه یه تاریخ مشخصی داره؟؟؟؟؟؟؟؟

چجوری محاسبه کنیم

عزیزم اونی که تو نفهمی کی پریوده دوست وخترت نیست، صرفا یه دختره که باهات حرف میزنه

تاالان لازمت نشده بفهمی!!!همون بهترک ازاین به بعدم
ندونی

سنگین بود

اینا همش برا شوهر بود ولی برا دختر پسر چه راهکاری هست این ها هم عالی بو ممنون

سلام دوست عزیز
اینا رو میشه به سایر روابط تعمیم داد ولی سعی میکنیم مقاله را به روز کنیم.

مطالب بسیار کارآمد و عالی بود. ممنونم از شما. ولی دونکته رو اگر جور دیگه ای درمتن عنوان میکنید خیلی قشنگ تره. یکی اینکه دراین دوران خانم ها (غرو لندشون بیشتر میشه!! )این جمله بندی اصلا قشنگ نیست .. نباید درمورد آقایون و خانم ها این مدل جملات رو بکار برد اصلا..
جمله بعدی (تحمل کردن). (دراین دوران تحمل کنید همسرتون رو!! ) بجاش از واژه های زیباتری استفاده کنیم که مردها و خانم های ما احترام گذاشتن رو یاد بگیرن. نه اینکه اگه بحثشون شد یا تو جمع های زنونه یا مردونه خودشون بگن همسر من همیشه غر میزنه.. همسر من همیشه پریود میشه تحملش سخت میشه.. همسر من همیشه فلانه…… . کلمات هم نقش مهمی در احترام گذاشتن به طرف مقابل دارن. ساده ازشون نگذریم تا تبدیل به جملات عادی روزمره مون نشن. با سپاس ازشما

با سلام
قطعا نکته مهمی را بیان کردید. جنبه فرهنگ سازی خوبی داره

👏👏👏👏

احسنت به ریز بینی شما. مدیر سایت هم تحت تاثیر قرار گرفتن. ممنون

👏👏👏👌👌👌

آفرین

عالی. واقعا از سایت مشاوره انتظار بیشتری میره

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام

ایمیل

وب‌ سایت

[email protected] 

[email protected]  

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه در راستای گسترش خدمات مشاوره دسترسی تمامی هم وطنان به خدمات مشاوره و همچنین بهبود خدمات مشاوره تلفنی، اقدام به ارائه خدمات مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی روانشناسی کرده است. به لطف خداوند متعال مرکز مشاوره تلفنی آویژه در نظر دارد با گسترش کار خود در زمینه مشاوره تلفنی و در راستای آسان تر و ارزان تر شدن خدمات مشاوره، با گسترش خدمات مشاوره تلفنی خود، در حوزه مشاوره حضوری و مشاوره آنلاین با هم میهنان گرامی، وارد شود. در حال حاضر در مرکز مشاوره تلفنی آویژه، شما می توانید از مشاوران زبده در حوزه های مختلف مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی روانشناسی بهره مند شوید.ان شاءالله شما کاربران گرامی از خدمات مشاوره تلفنی آویژه کمال رضایت و استفاده را داشته باشید.

برای مشاوره تلفنی کودک، تربیت کودک، اختلالات کودک، روانشناسی کودک و … می توانید از خدمات مرکز مشاوره کودک آویژه بهره مند شوید.

برای مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره ازدواج دانشجویی، مشاوره ازدواج فامیلی، مشاوره ازدواج اسلامی ایرانی، مشاوره ازدواج موفق، مشاوره در زمینه خواستگاری، مشاوره ، معیار های ازدواج و … با مرکز مشاوره ازدواج آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره نوجوان، مشاوره جوانان، مشاوره ازدواج، مشاوره زناشویی و زندگی مشترک، مشاوره زنان و خانواده، مشاوره خیانت، مشاوره طلاق، مشاوره مرگ عزیزان و … با مشاوران خانواده مرکز مشاوره در تماس باشید.

برای مشاوره تلفنی روانشناسی، مشاوره اختلالات شخصیت، مشاوره اختلالات یادگیری، مشاوره افسردگی، مشاوره اعتیاد، مشاوره ترس و فوبیا، مشاوره اختلالات خواب و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره در زمینه عشق، عشق به همسر، عشق حقیقی و واقعی، عشق مجازی و دروغی، ابراز عشق، عشق به خانواده، عشق به و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره در زمینه مهارت های زندگی، اعتماد به نفس و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.


تهران – تهران – میرداماد

021-62999066 (سراسری) – مشاوره تلفنی

تماس فقط برای تعیین وقت مشاوره حضوری

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

مشاوره تلفنی خانواده، ازدواج، روانشناسی و عشق

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

زمان عادت ماهیانه همسر یکی از سخت ترین زمان هایی است که معمولا ذهن همه آقایون رو درگیر کرده. چون در این دوره مجبورند شرایط سخت جسمی و روحی همسرشان را تحمل کنند و علاوه بر آن به همسرشان هم کمک کنند تا با این دوره سخت و آزار دهنده کنار بیایند.با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

همه آقایون می دانند در زمان عادت ماهیانه همسر شان، آن ها  مشکلاتی مثل افسردگی، اختلالات اعصاب و پرخاشگری و سردرد و سرگیجه، بی اشتهایی، کم خونی و دردهای شکمی و استخوانی شدید رو تجربه می کنند.

شرایطی که اکثر مردها حتی نمی توانند یک درصد آن را تجربه کنند. ولی بعضی خانم ها حتی صدایشان هم در نمی آید.  به نظر شما با این شرایط بد و در این مدت مرد چه وظیفه ای دارد؟ خوب طبیعتا می دانید که درک کامل از این شرایط وظیفه اصلی مرد خانه است. به همین دلیل باید اطلاعات خود درباره دوره قاعدگی همسرتان بالا ببرید. در این باره مشاوره زناشویی نیز کمک خوبی به شما خواهد کرد.

وظیفه شوهر در زمان عادت ماهیانه همسرش واضح و روشن است. به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن خانم ها اتفاق می افتد کمبود محبت و افسردگی در آن ها بیش از پیش حس می شود. اگر از آن شوهرهای غرغرو هستید از شما خواهش می کنیم که حداقل در ماه یک هفته خود را کنترل کنید. باورکنید جای دوری نمی رود. هم تنش و دعوا کمتر می شود و هم رابطه زناشویی تان محکم خواهد شد.

اما مهم ترین وظیفه شوهر در زمان عادت ماهیانه همسرش این است که

به همسرش بیش از هر زمان دیگر محبت کند.

در کارهای خانه کمک حال همسرش باشد.

صبرش را بالا ببرد و شرایط روحی همسرش را درک کند.

در این مدت مراقب تغذیه همسرش باشد.

به او آرامش دهد و او را در آغوش بگیرد.

در این مدت از همسرش توقعات جنسی نداشته باشد.

طبیعتا تنش و دعوا در زمان عادت ماهیانه همسر به اوج خودش می رسد. چون خانم ها در این دوره به شدت عصبی هستند و کنار آمدن با آن ها کار بسیار سختی است.

البته کنترل کردن چنین اوضاعی خیلی سخت است و نیاز به مدیریت فردی مرد دارد. آقایون محترم سعی کنید این یک هفته از خود گذشتگی کنید. تنش و دعوا در زمان عادت ماهیانه ممکن است آثار جبران ناپذیری برای زن و شوهر داشته باشد.

اهمیت شناخت عادت ماهیانه همسر یکی از نکات مهمی است که زن و شوهر باید درباره آن اطلاعات کافی داشته باشند. مرد باید نسبت به آناتومی همسرش شناخت کافی داشته باشد و بداند چه کاری انجام دهد و چه کاری انجام ندهد. به عنوان مثال

اهمیت شناخت عادت ماهیان همسر در برقراری یک رابطه مستحکم نیز مهم است. اگر سوالی در این مورد دارید می توانید به مشاوره خانواده مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: راهکار های مشاوره تلفنی خانواده چیست؟

عادت ماهیانه همسر و اخلاق او رابطه مستقیمی دارند. اگر دیدید در این دوره همسرتان حساس و عصبی تر شد باید خود را برای دوران قاعدگی آماده کنید. این موضوع به این علت است که هورمون پرژسترون در این دوران کم می شود و در این مدت بسیار تحریک پذیر و افسرده و مضطرب خواهد شد. بهتر است عادت ماهیانه و اخلاق او را به خوبی زیر نظر داشته باشید و سعی کنید کارهایی که او را بیشتر تحریک می کند را انجام ندهید.

یکی از تفاوت های بین زن و مرد وجود دوران پریودی یا قاعدگی در خانم هاست که هیچ مردی نمیتونه آن را تجربه کنه و شاید یکی از دلایل مهمی که موجب میشه بسیاری از خانم ها از رفتارهای همسرشان با اونا در هنگام قاعدگی دلخور باشند همین مساله یعنی عدم آگاهی مردان از این وضعیت خانم ها است.
در این مطلب به دلایل فیزیولوژیکی این مساله نمیپردازم ولی میخوام علائم قاعدگی خانم ها و همچنین نحوه برخورد یک مرد با این مساله رو توضیح بدیم مساله ای که اگر ما درست و صحیح با اون برخورد نکنیم تاحد افسردگی، انزجار و حتی تنفر جنسی خانممان نیز پیش خواهیم رفت.

آقایان بدانید دوران پریودی که به آن عادت ماهیانه هم گفته میشه معمولا درهر ماه چند روز خانم ها رادرگیر خودش میکنه و ما معمولا تغییرات روحی،رفتاری ،اخلاقی و شخصیتی مانند: عصبانیت، بی خوابی و یا خواب بیش از اندازه،تندخویی ،داد و فریاد ،دل نازکی، افسردگی، عدم تمرکز ،کاهش انرژی جسمانی ،نالیدن ودل کمردرد، بیقراری، اضطراب گاهی با گریه کردن زیاد، احساس خشم و افزایش تعارض های بین فردی، سرگیجه ،حالت تهوع ،کاهش علاقه به فعالیت های روزانه، تغییر در اشتها و سردرد همراه با خونریزی که در برخی خانم ها نیز شدید هست را مشاهده میکنیم.

اینجاست که نوع رفتار ما میتونه نه تنها این قاعدگی و عادت ماهیانه رو تهدیدی برای رابطه زناشویی نکنه بلکه از اون فرصتی برای تحکیم رابطه و افزایش علاقمندی در بین خانم و آقا بسازه.

✅اولین نکته اینکه خانم شما به شدت در این دوران نیاز به هم صحبتی با یک نفر که بتونه با اونا گوش دهی فعال داشته باشه و اونا رو درک کنه دارند چه خوبه این مسوولیت رو شما بر عهده بگیرید.

✅نکته دیگه اینکه در این مدت خانم ها ناخودآگاه میزان غر و نق زدن هاشون بالا میره پس باید مهارت برخورد با اونا در این لحظات که همان تنها نگذاشتن اونا و گفتگو برای زمینه سازی تخلیه هیجانات و احساسات منفی اونا هست رو انجام بدیم.

✅نکته دیگه اینکه در این ایام با اونا بحث و جدل نکنید و با آرامش و مهربانی با اونا صحبت کنید .

✅نکته دیگه اینکه خانم ها در این ایام به شدت به توجه عاطفی مردانشون نیاز دارند پس با گفتن کلمات محبت آمیز از عشق لبریزشون کنید.

✅نکته دیگه اینکه از همسرانتان فاصله نگیرید و او را با رفتارهایی مثل بوسیدن، نوازش، ماساژ دادن و در آغوش گرفتن نزدیک خودتون قرار بدید.

✅نکته دیگه اینکه چون خانم ها زیبایی و جذابیت براشون مهمه پس جوری با اونا برخورد و حرف بزنید که اونا احساس نکنند از زیبایی و جذابیتشون کم شده است چون اگر این کار رو نکنیم اضطرابشون اضافه خواهد شد.

✅نکته دیگه اینکه باید به همسرانتان اعتماد به نفس و امید بدید و دائم از او تقدیر کنید.

✅نکته دیگه اینکه در کارهای خانه مثل شستن ظرفها و لباسها به همسرتان کمک کنید تا او بتونه استراحت کنه و خودشو بازسازی کنه.

✅نکته دیگه اینکه هرگز در این دوران همسرتان را به رابطه زناشویی وادار نکنید ویا به او نق یا زخم زبان نزنید

آیا در زمان عادت ماهیانه می تونیم با همسرمون رابطه جنسی داشته باشیم؟

بهتره در روزهای اول تا سوم از رابطه خودداری کنید. در روزهای دیگه هم باید با اجازه و خواست همسرتون این کار رو بکنید. تا خانومت نخواد بهتره دست به کاری نزنید و مجبورش نکنید.

همسرم وقتی عادت ماهیانه می شه به شدت کسل می شه. کل کارهای خونه می خوابه منم نمی دونم چطور باهاش برخورد کنم؟

بهتره که تو این مدت تحملش کنید. سعی کنید از لحاظ غذایی به همسرتون برسید.اگه دیدید بعد از عادت ماهیانه هم همینطوره و کارش بی علته حتما یه آزمایش انجام بدین. ممکنه از کم خونی باشه.

شوهرم اصلا منو درک نمی کنه. من دوره ماهیانه بسیار دردناکی دارم. تو این مدت هم سر کار هم می رم و هم باید بعد از اینکه خونه میام آشپزی کنم. حتی تو این مدت دست به سیاه و سفید نمی زنه. نمی دونم چه کار کنم؟

شوهر شما بهتره هر چه سریعتر به مشاوره مراجعه کنه و بدونه همسرش برده ش نیست. اگه مقاومت می کنه باید از کسی کمک بگیرید که همسرتون ازش حرف شنوی داشته باشه.

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه وظیفه شوهر در زمان عادت ماهیانه همسر چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه
از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

مطالب مرتبط با این نوشته:

مرکز مشاوره خانواده تلفنی

با همسر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟

راهکارهای کاهش استرس در خانواده چیست؟

سلام
خواهرم پریود شده
چیکار کنم تو این دوران کمتر درد بکشه( طوری که نفهمه من میفهمم پریود شده)

عالی بود کلی مطلب یاد گرفتم ک تو این 7 روز حواسم بش باشه و ازش مراقبت کنم مرسی از شما

عالی بود کلی مطلب یاد گرفتم ک تو این 7 روز حواسم بش باشه و ازش مراقبت کنم مرسی از شما

سپاس

واقعا عالی بود من که نتیجه گرفتم

سلام واسه دوران پریودی دوست دخترم چی بخرم واسش مفید باشه

با سلام
بهتره بیشتر سعی کنید درک کنید/

خیلی خوب و مفید بودش❤️❤️

سپاس

خیلی خوب و کار ساز بود دستتون درد نکنه ولی اگ میشه جمله عاشقانه هم بزارین ممنون میشم

سلام
چشم

سلام
چجوری از دوست دخترم بپرسم زمان پریدی ش کیه؟
خودش هیچی نمیگه که کی پریوده
ممنون

با سلام
خودت میتونی محاسبه کنی از تاریخش

یعنی هر ماه یه تاریخ مشخصی داره؟؟؟؟؟؟؟؟

چجوری محاسبه کنیم

عزیزم اونی که تو نفهمی کی پریوده دوست وخترت نیست، صرفا یه دختره که باهات حرف میزنه

تاالان لازمت نشده بفهمی!!!همون بهترک ازاین به بعدم
ندونی

سنگین بود

اینا همش برا شوهر بود ولی برا دختر پسر چه راهکاری هست این ها هم عالی بو ممنون

سلام دوست عزیز
اینا رو میشه به سایر روابط تعمیم داد ولی سعی میکنیم مقاله را به روز کنیم.

مطالب بسیار کارآمد و عالی بود. ممنونم از شما. ولی دونکته رو اگر جور دیگه ای درمتن عنوان میکنید خیلی قشنگ تره. یکی اینکه دراین دوران خانم ها (غرو لندشون بیشتر میشه!! )این جمله بندی اصلا قشنگ نیست .. نباید درمورد آقایون و خانم ها این مدل جملات رو بکار برد اصلا..
جمله بعدی (تحمل کردن). (دراین دوران تحمل کنید همسرتون رو!! ) بجاش از واژه های زیباتری استفاده کنیم که مردها و خانم های ما احترام گذاشتن رو یاد بگیرن. نه اینکه اگه بحثشون شد یا تو جمع های زنونه یا مردونه خودشون بگن همسر من همیشه غر میزنه.. همسر من همیشه پریود میشه تحملش سخت میشه.. همسر من همیشه فلانه…… . کلمات هم نقش مهمی در احترام گذاشتن به طرف مقابل دارن. ساده ازشون نگذریم تا تبدیل به جملات عادی روزمره مون نشن. با سپاس ازشما

با سلام
قطعا نکته مهمی را بیان کردید. جنبه فرهنگ سازی خوبی داره

👏👏👏👏

احسنت به ریز بینی شما. مدیر سایت هم تحت تاثیر قرار گرفتن. ممنون

👏👏👏👌👌👌

آفرین

عالی. واقعا از سایت مشاوره انتظار بیشتری میره

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام

ایمیل

وب‌ سایت

[email protected] 

[email protected]  

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه در راستای گسترش خدمات مشاوره دسترسی تمامی هم وطنان به خدمات مشاوره و همچنین بهبود خدمات مشاوره تلفنی، اقدام به ارائه خدمات مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی روانشناسی کرده است. به لطف خداوند متعال مرکز مشاوره تلفنی آویژه در نظر دارد با گسترش کار خود در زمینه مشاوره تلفنی و در راستای آسان تر و ارزان تر شدن خدمات مشاوره، با گسترش خدمات مشاوره تلفنی خود، در حوزه مشاوره حضوری و مشاوره آنلاین با هم میهنان گرامی، وارد شود. در حال حاضر در مرکز مشاوره تلفنی آویژه، شما می توانید از مشاوران زبده در حوزه های مختلف مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی روانشناسی بهره مند شوید.ان شاءالله شما کاربران گرامی از خدمات مشاوره تلفنی آویژه کمال رضایت و استفاده را داشته باشید.

برای مشاوره تلفنی کودک، تربیت کودک، اختلالات کودک، روانشناسی کودک و … می توانید از خدمات مرکز مشاوره کودک آویژه بهره مند شوید.

برای مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره ازدواج دانشجویی، مشاوره ازدواج فامیلی، مشاوره ازدواج اسلامی ایرانی، مشاوره ازدواج موفق، مشاوره در زمینه خواستگاری، مشاوره ، معیار های ازدواج و … با مرکز مشاوره ازدواج آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره نوجوان، مشاوره جوانان، مشاوره ازدواج، مشاوره زناشویی و زندگی مشترک، مشاوره زنان و خانواده، مشاوره خیانت، مشاوره طلاق، مشاوره مرگ عزیزان و … با مشاوران خانواده مرکز مشاوره در تماس باشید.

برای مشاوره تلفنی روانشناسی، مشاوره اختلالات شخصیت، مشاوره اختلالات یادگیری، مشاوره افسردگی، مشاوره اعتیاد، مشاوره ترس و فوبیا، مشاوره اختلالات خواب و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره در زمینه عشق، عشق به همسر، عشق حقیقی و واقعی، عشق مجازی و دروغی، ابراز عشق، عشق به خانواده، عشق به و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره در زمینه مهارت های زندگی، اعتماد به نفس و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.


تهران – تهران – میرداماد

021-62999066 (سراسری) – مشاوره تلفنی

تماس فقط برای تعیین وقت مشاوره حضوری

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه

مشاوره تلفنی خانواده، ازدواج، روانشناسی و عشق

برای دسترسی آسانتر به مطالب سایت به کانال تلگرام روانشناسی آویژه بپیوندید (کلیک کنید).

مطالب ما را در اینستاگرام دنبال کنید ( کلیک کنید)

زمان عادت ماهیانه همسر یکی از سخت ترین زمان هایی است که معمولا ذهن همه آقایون رو درگیر کرده. چون در این دوره مجبورند شرایط سخت جسمی و روحی همسرشان را تحمل کنند و علاوه بر آن به همسرشان هم کمک کنند تا با این دوره سخت و آزار دهنده کنار بیایند.با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

همه آقایون می دانند در زمان عادت ماهیانه همسر شان، آن ها  مشکلاتی مثل افسردگی، اختلالات اعصاب و پرخاشگری و سردرد و سرگیجه، بی اشتهایی، کم خونی و دردهای شکمی و استخوانی شدید رو تجربه می کنند.

شرایطی که اکثر مردها حتی نمی توانند یک درصد آن را تجربه کنند. ولی بعضی خانم ها حتی صدایشان هم در نمی آید.  به نظر شما با این شرایط بد و در این مدت مرد چه وظیفه ای دارد؟ خوب طبیعتا می دانید که درک کامل از این شرایط وظیفه اصلی مرد خانه است. به همین دلیل باید اطلاعات خود درباره دوره قاعدگی همسرتان بالا ببرید. در این باره مشاوره زناشویی نیز کمک خوبی به شما خواهد کرد.

وظیفه شوهر در زمان عادت ماهیانه همسرش واضح و روشن است. به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن خانم ها اتفاق می افتد کمبود محبت و افسردگی در آن ها بیش از پیش حس می شود. اگر از آن شوهرهای غرغرو هستید از شما خواهش می کنیم که حداقل در ماه یک هفته خود را کنترل کنید. باورکنید جای دوری نمی رود. هم تنش و دعوا کمتر می شود و هم رابطه زناشویی تان محکم خواهد شد.

اما مهم ترین وظیفه شوهر در زمان عادت ماهیانه همسرش این است که

به همسرش بیش از هر زمان دیگر محبت کند.

در کارهای خانه کمک حال همسرش باشد.

صبرش را بالا ببرد و شرایط روحی همسرش را درک کند.

در این مدت مراقب تغذیه همسرش باشد.

به او آرامش دهد و او را در آغوش بگیرد.

در این مدت از همسرش توقعات جنسی نداشته باشد.

طبیعتا تنش و دعوا در زمان عادت ماهیانه همسر به اوج خودش می رسد. چون خانم ها در این دوره به شدت عصبی هستند و کنار آمدن با آن ها کار بسیار سختی است.

البته کنترل کردن چنین اوضاعی خیلی سخت است و نیاز به مدیریت فردی مرد دارد. آقایون محترم سعی کنید این یک هفته از خود گذشتگی کنید. تنش و دعوا در زمان عادت ماهیانه ممکن است آثار جبران ناپذیری برای زن و شوهر داشته باشد.

اهمیت شناخت عادت ماهیانه همسر یکی از نکات مهمی است که زن و شوهر باید درباره آن اطلاعات کافی داشته باشند. مرد باید نسبت به آناتومی همسرش شناخت کافی داشته باشد و بداند چه کاری انجام دهد و چه کاری انجام ندهد. به عنوان مثال

اهمیت شناخت عادت ماهیان همسر در برقراری یک رابطه مستحکم نیز مهم است. اگر سوالی در این مورد دارید می توانید به مشاوره خانواده مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: راهکار های مشاوره تلفنی خانواده چیست؟

عادت ماهیانه همسر و اخلاق او رابطه مستقیمی دارند. اگر دیدید در این دوره همسرتان حساس و عصبی تر شد باید خود را برای دوران قاعدگی آماده کنید. این موضوع به این علت است که هورمون پرژسترون در این دوران کم می شود و در این مدت بسیار تحریک پذیر و افسرده و مضطرب خواهد شد. بهتر است عادت ماهیانه و اخلاق او را به خوبی زیر نظر داشته باشید و سعی کنید کارهایی که او را بیشتر تحریک می کند را انجام ندهید.

یکی از تفاوت های بین زن و مرد وجود دوران پریودی یا قاعدگی در خانم هاست که هیچ مردی نمیتونه آن را تجربه کنه و شاید یکی از دلایل مهمی که موجب میشه بسیاری از خانم ها از رفتارهای همسرشان با اونا در هنگام قاعدگی دلخور باشند همین مساله یعنی عدم آگاهی مردان از این وضعیت خانم ها است.
در این مطلب به دلایل فیزیولوژیکی این مساله نمیپردازم ولی میخوام علائم قاعدگی خانم ها و همچنین نحوه برخورد یک مرد با این مساله رو توضیح بدیم مساله ای که اگر ما درست و صحیح با اون برخورد نکنیم تاحد افسردگی، انزجار و حتی تنفر جنسی خانممان نیز پیش خواهیم رفت.

آقایان بدانید دوران پریودی که به آن عادت ماهیانه هم گفته میشه معمولا درهر ماه چند روز خانم ها رادرگیر خودش میکنه و ما معمولا تغییرات روحی،رفتاری ،اخلاقی و شخصیتی مانند: عصبانیت، بی خوابی و یا خواب بیش از اندازه،تندخویی ،داد و فریاد ،دل نازکی، افسردگی، عدم تمرکز ،کاهش انرژی جسمانی ،نالیدن ودل کمردرد، بیقراری، اضطراب گاهی با گریه کردن زیاد، احساس خشم و افزایش تعارض های بین فردی، سرگیجه ،حالت تهوع ،کاهش علاقه به فعالیت های روزانه، تغییر در اشتها و سردرد همراه با خونریزی که در برخی خانم ها نیز شدید هست را مشاهده میکنیم.

اینجاست که نوع رفتار ما میتونه نه تنها این قاعدگی و عادت ماهیانه رو تهدیدی برای رابطه زناشویی نکنه بلکه از اون فرصتی برای تحکیم رابطه و افزایش علاقمندی در بین خانم و آقا بسازه.

✅اولین نکته اینکه خانم شما به شدت در این دوران نیاز به هم صحبتی با یک نفر که بتونه با اونا گوش دهی فعال داشته باشه و اونا رو درک کنه دارند چه خوبه این مسوولیت رو شما بر عهده بگیرید.

✅نکته دیگه اینکه در این مدت خانم ها ناخودآگاه میزان غر و نق زدن هاشون بالا میره پس باید مهارت برخورد با اونا در این لحظات که همان تنها نگذاشتن اونا و گفتگو برای زمینه سازی تخلیه هیجانات و احساسات منفی اونا هست رو انجام بدیم.

✅نکته دیگه اینکه در این ایام با اونا بحث و جدل نکنید و با آرامش و مهربانی با اونا صحبت کنید .

✅نکته دیگه اینکه خانم ها در این ایام به شدت به توجه عاطفی مردانشون نیاز دارند پس با گفتن کلمات محبت آمیز از عشق لبریزشون کنید.

✅نکته دیگه اینکه از همسرانتان فاصله نگیرید و او را با رفتارهایی مثل بوسیدن، نوازش، ماساژ دادن و در آغوش گرفتن نزدیک خودتون قرار بدید.

✅نکته دیگه اینکه چون خانم ها زیبایی و جذابیت براشون مهمه پس جوری با اونا برخورد و حرف بزنید که اونا احساس نکنند از زیبایی و جذابیتشون کم شده است چون اگر این کار رو نکنیم اضطرابشون اضافه خواهد شد.

✅نکته دیگه اینکه باید به همسرانتان اعتماد به نفس و امید بدید و دائم از او تقدیر کنید.

✅نکته دیگه اینکه در کارهای خانه مثل شستن ظرفها و لباسها به همسرتان کمک کنید تا او بتونه استراحت کنه و خودشو بازسازی کنه.

✅نکته دیگه اینکه هرگز در این دوران همسرتان را به رابطه زناشویی وادار نکنید ویا به او نق یا زخم زبان نزنید

آیا در زمان عادت ماهیانه می تونیم با همسرمون رابطه جنسی داشته باشیم؟

بهتره در روزهای اول تا سوم از رابطه خودداری کنید. در روزهای دیگه هم باید با اجازه و خواست همسرتون این کار رو بکنید. تا خانومت نخواد بهتره دست به کاری نزنید و مجبورش نکنید.

همسرم وقتی عادت ماهیانه می شه به شدت کسل می شه. کل کارهای خونه می خوابه منم نمی دونم چطور باهاش برخورد کنم؟

بهتره که تو این مدت تحملش کنید. سعی کنید از لحاظ غذایی به همسرتون برسید.اگه دیدید بعد از عادت ماهیانه هم همینطوره و کارش بی علته حتما یه آزمایش انجام بدین. ممکنه از کم خونی باشه.

شوهرم اصلا منو درک نمی کنه. من دوره ماهیانه بسیار دردناکی دارم. تو این مدت هم سر کار هم می رم و هم باید بعد از اینکه خونه میام آشپزی کنم. حتی تو این مدت دست به سیاه و سفید نمی زنه. نمی دونم چه کار کنم؟

شوهر شما بهتره هر چه سریعتر به مشاوره مراجعه کنه و بدونه همسرش برده ش نیست. اگه مقاومت می کنه باید از کسی کمک بگیرید که همسرتون ازش حرف شنوی داشته باشه.

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

براي مشاوره در زمينه وظیفه شوهر در زمان عادت ماهیانه همسر چیست؟

از مشاورين مشاوره خانواده و روانشناسي آويژه
از سراسر کشور

با 09353000102 تماس بگيريد

همه روزه از ساعت 8 صبح تا 1:00 شب 

حتي ايام تعطيل

مطالب مرتبط با این نوشته:

مرکز مشاوره خانواده تلفنی

با همسر دروغگو چگونه رفتار کنیم؟

راهکارهای کاهش استرس در خانواده چیست؟

سلام
خواهرم پریود شده
چیکار کنم تو این دوران کمتر درد بکشه( طوری که نفهمه من میفهمم پریود شده)

عالی بود کلی مطلب یاد گرفتم ک تو این 7 روز حواسم بش باشه و ازش مراقبت کنم مرسی از شما

عالی بود کلی مطلب یاد گرفتم ک تو این 7 روز حواسم بش باشه و ازش مراقبت کنم مرسی از شما

سپاس

واقعا عالی بود من که نتیجه گرفتم

سلام واسه دوران پریودی دوست دخترم چی بخرم واسش مفید باشه

با سلام
بهتره بیشتر سعی کنید درک کنید/

خیلی خوب و مفید بودش❤️❤️

سپاس

خیلی خوب و کار ساز بود دستتون درد نکنه ولی اگ میشه جمله عاشقانه هم بزارین ممنون میشم

سلام
چشم

سلام
چجوری از دوست دخترم بپرسم زمان پریدی ش کیه؟
خودش هیچی نمیگه که کی پریوده
ممنون

با سلام
خودت میتونی محاسبه کنی از تاریخش

یعنی هر ماه یه تاریخ مشخصی داره؟؟؟؟؟؟؟؟

چجوری محاسبه کنیم

عزیزم اونی که تو نفهمی کی پریوده دوست وخترت نیست، صرفا یه دختره که باهات حرف میزنه

تاالان لازمت نشده بفهمی!!!همون بهترک ازاین به بعدم
ندونی

سنگین بود

اینا همش برا شوهر بود ولی برا دختر پسر چه راهکاری هست این ها هم عالی بو ممنون

سلام دوست عزیز
اینا رو میشه به سایر روابط تعمیم داد ولی سعی میکنیم مقاله را به روز کنیم.

مطالب بسیار کارآمد و عالی بود. ممنونم از شما. ولی دونکته رو اگر جور دیگه ای درمتن عنوان میکنید خیلی قشنگ تره. یکی اینکه دراین دوران خانم ها (غرو لندشون بیشتر میشه!! )این جمله بندی اصلا قشنگ نیست .. نباید درمورد آقایون و خانم ها این مدل جملات رو بکار برد اصلا..
جمله بعدی (تحمل کردن). (دراین دوران تحمل کنید همسرتون رو!! ) بجاش از واژه های زیباتری استفاده کنیم که مردها و خانم های ما احترام گذاشتن رو یاد بگیرن. نه اینکه اگه بحثشون شد یا تو جمع های زنونه یا مردونه خودشون بگن همسر من همیشه غر میزنه.. همسر من همیشه پریود میشه تحملش سخت میشه.. همسر من همیشه فلانه…… . کلمات هم نقش مهمی در احترام گذاشتن به طرف مقابل دارن. ساده ازشون نگذریم تا تبدیل به جملات عادی روزمره مون نشن. با سپاس ازشما

با سلام
قطعا نکته مهمی را بیان کردید. جنبه فرهنگ سازی خوبی داره

👏👏👏👏

احسنت به ریز بینی شما. مدیر سایت هم تحت تاثیر قرار گرفتن. ممنون

👏👏👏👌👌👌

آفرین

عالی. واقعا از سایت مشاوره انتظار بیشتری میره

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه *

نام

ایمیل

وب‌ سایت

[email protected] 

[email protected]  

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه در راستای گسترش خدمات مشاوره دسترسی تمامی هم وطنان به خدمات مشاوره و همچنین بهبود خدمات مشاوره تلفنی، اقدام به ارائه خدمات مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی روانشناسی کرده است. به لطف خداوند متعال مرکز مشاوره تلفنی آویژه در نظر دارد با گسترش کار خود در زمینه مشاوره تلفنی و در راستای آسان تر و ارزان تر شدن خدمات مشاوره، با گسترش خدمات مشاوره تلفنی خود، در حوزه مشاوره حضوری و مشاوره آنلاین با هم میهنان گرامی، وارد شود. در حال حاضر در مرکز مشاوره تلفنی آویژه، شما می توانید از مشاوران زبده در حوزه های مختلف مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره تلفنی روانشناسی بهره مند شوید.ان شاءالله شما کاربران گرامی از خدمات مشاوره تلفنی آویژه کمال رضایت و استفاده را داشته باشید.

برای مشاوره تلفنی کودک، تربیت کودک، اختلالات کودک، روانشناسی کودک و … می توانید از خدمات مرکز مشاوره کودک آویژه بهره مند شوید.

برای مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره ازدواج دانشجویی، مشاوره ازدواج فامیلی، مشاوره ازدواج اسلامی ایرانی، مشاوره ازدواج موفق، مشاوره در زمینه خواستگاری، مشاوره ، معیار های ازدواج و … با مرکز مشاوره ازدواج آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره نوجوان، مشاوره جوانان، مشاوره ازدواج، مشاوره زناشویی و زندگی مشترک، مشاوره زنان و خانواده، مشاوره خیانت، مشاوره طلاق، مشاوره مرگ عزیزان و … با مشاوران خانواده مرکز مشاوره در تماس باشید.

برای مشاوره تلفنی روانشناسی، مشاوره اختلالات شخصیت، مشاوره اختلالات یادگیری، مشاوره افسردگی، مشاوره اعتیاد، مشاوره ترس و فوبیا، مشاوره اختلالات خواب و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره در زمینه عشق، عشق به همسر، عشق حقیقی و واقعی، عشق مجازی و دروغی، ابراز عشق، عشق به خانواده، عشق به و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

برای مشاوره در زمینه مهارت های زندگی، اعتماد به نفس و … با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.


تهران – تهران – میرداماد

021-62999066 (سراسری) – مشاوره تلفنی

تماس فقط برای تعیین وقت مشاوره حضوری

مشاهده

برای طرح سوالات خود ما را در اینستاگرام دنبال کنید

شروع گفتگو

مشاوره برای هموطنان خارج از کشور

لباس های خاص کودک رواینجا باقیمت عالی بخر

سفید کردن دندان ها در 1 جلسه

نحوه رفتار با همسر در دوران قاعدگی

 

بعضی مسوولیت های او در کارهای منزل را برعهده بگیریدبا زنان پریود چگونه رفتار کنیم

بسياري از زنانی که پی ام اس را تجربه می کنند، علامت های جسمی مثل گرفتگی عضلات شکمی، حالت تهوع، خستگی و یبوست دارند. با کمک کردن به وی در به کاربستن سهم او از کارهای منزل و به دست گرفتن برخی از مسوولیت های وی، میتوانید به همسرتان در گذر از این مرحله کمک کنید. پی ام اس سبب می شود انجام دادن بعضی کارها مانند بلند کردن اجسام سنگین یا تمیزکاری روزانه ی منزل دشوار تر شود. شما می توانید با انجام دادن این کارها، به وی وقت بیشتری برای استراحت بدهید.

 

غذای سالم، استراحت کافی

در دوره نشانگان پیش از قاعدگی بخشی از وظایف همسرتان را به عهده بگیرید تا او بتواند استراحت کافی داشته باشد. اگر اهل آشپزی در خانه هستید، در این دوره برای همسرتان غذاهایی کم نمک و دارای پروتئین کم ولی کربوهیدرات( قند) زیاد فراهم کنید. در این مورد حتی تحقیقاتی علمی انجام شده که نشان داده چنين رژیم غذایی ميزان ابتلا به بیماری افسردگی را پائین می آورد.

 

نحوه رفتار با همسر در دوران قاعدگی

 

صبر، صبر و باز هم صبر

دوره نشانگان قبل از قائدگی بطور معمول 6 روز طول می کشد. یعنی میتوانید مطمئن باشید که همه این بداخلاقی ها، پرخاش ها و اشک ها در کمتر از یک هفته از بین می روند. در ضمن از یاد نبرید که درک شرایط روحی و جسمی همسر یکی از وظایف شماست. پس تلاش کنید در این دوره کاملاً صبور باشید و نشانگان قبل از قاعدگی را بعنوان موقعیتی خاص در زندگی بپذیرید.

 

شنونده خوبی باشید

برای براورده‌کردن نیازهای همسرتان باید شنونده خوبی باشید. یعنی هنگامی که درباره نیازهایش با شما صحبت می کند، تمام تمرکز و توجه تان را روی صحبت های او بگذارید و حواس تان را جمع کنید. با زبان بدن خویش نشان دهید دارید به صحبت هایش گوش می کنید و اندکی هم به سمتش خم شوید. هنگامی که دارد صحبت می کند، حرفش را قطع نکنید.

 

بعد از گوش دادن به صحبت ها و نیازهای همسرتان، میتوانید فکر وی را راحت کنید که احساساتش را درک می کنید و حاضر هستید هرطور که خودش می خواهد آن ها را برآورده کنید. احساسات او را قضاوت نکنید. این کار در پایان سبب ناراحتی وی می شود.

 

جروبحث نکنید

بعضی از زنان پیش از آغاز قائدگی، خستگی، تحریک پذیری و نوسانات خلق وخوی زيادي را تجربه کنند. همچنين در این دوره حساس تر میشوند و سریعتر بداخلاقی خود را نشان می دهند. به همین علت تلاش کنید ملاحظه ی همسرتان را بکنید و با وی بگومگو نکنید.

 

درعوض، هنگامی که باهم اختلاف نظر پیدا می کنید، تلاش کنید ارامش خویش را حفظ کنید و با یکدیگر صحبت کنید تا به نتیجه ای مشترک برسید. از جنگیدن بر سر مسایل کوچک و جزیی که خودتان هم میتوانید حل شان کنید پرهیز کنید.

 

همراه همسرتان ورزش کنید

ورزش های هوازی سبکی مانند پیاده روی، اندورفین ها را در بدن آزاد می کنند. اندورفین ماده ای ارامش بخش است که سبب بهبود خلق می شود. مطمئن باشید اگر همسر شما جزء خانم هایی است که اغلب وقت ها نگران است یا گاهی حس افسردگی می کند، ورزش کردن همراه با شما یکی از بزرگترین کمک ها برای او خواهد بود.

 

کارهای لازم در دوران قاعدگی

 

پخت وپز را برعهده بگیرید

اگر همسرتان همیشه تمام وعده های غذایی را درست می کند، به او پیشنهاد دهید در این دوره آشپزی را به شما بسپارد. مطمئنا از اینکه مجبور نباشد هنگام پی ام اس آشپزی هم بکند، قدردان شما خواهد بود.

 

می توانید یک برنامه غذایی بریزید و ماده های غذایی موردنیاز برای تمام اعضای خانوده را از قبل تهیه کنید. با این کار همسرتان را از نگرانی تهیه ی غذا درمی آورید و برایش فرصت استراحت آماده می کنید.

 

طوری رفتار نکنید گویی چندش تان میشود

بـه وی نشان دهید کـه چرخه عادت ماهانه او حال شـما را بد نمیکند« حتی اگر حقیقتاً احساس خوبی نسبت بـه آن ندارید». اگر سعی می کند درباره آن با شـما صحبت کند، صورتتان را برایش کج نکنید و نگویید برو با یکی از دوستان دخترت درباره آن حرف بزن.

 

کاری کنید احساس کند دوستش دارید

به او نشان دهید که از اینکه او را در زندگی تان دارید خوشحالید. به او بگویید که دوست و همسر فوق العاده ای برای شماست. اگر سر کار است یا از شما دور است، به موبایلش یا تلفن محل کارش زنگ بزنید و به او بگویید جقدر زیبا و فوق العاده است. نمی دانید این کارها چه تأثير مثبتی در او میتواند داشته باشد.با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

 

کاری کنید حس خوبی نسبت بخود پیدا کند

تحسینش کنید. حرف هایی بزنید که حس کند در زمان عادت ماهیانه هم مانند زمان های ديگر زیبا و باهوش است. این اعتماد به نفس وی را بالا می برد و سبب می شود به خاطر تغییرات روحیه ای که در این دوره برای خانم‌ها به وجود می آید ، احساس بهتری نسبت بخود پیدا کند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

درمان بیش فعالی در کودکان بدون دارو

دانلود کامل سریال بی نظیر حرفه ای| نماوا

درمان قطعی نازایی |مرکز ناباروری مام

زود عصبانی میشی؟نمیتونی کنترلش کنی؟

همین حالا از تخفیف‌ جذاب نماوا استفاده کن

با کلاسینو همه نکات مهم درسی رو یادبگیر!

حل مشکلات زناشویی با مشاوره تلفنی

دانلود سری جدید جوکر |نماوا

سفارش ست نوزادی با متریال الیاف طبیعی

اینجا برای همه ی مقاصد بلیط ارزان است!

برای خرید کیف های گلگلی کلیک کن

جیران را هر یکشنبه در نماوا ببینید

ازنقد کردن درآمد ارزی تاخرید آنلاین|پی پال

با1 کلیک ارزان ترین هتل خارجی رو رزرو کنید

راهکار اصولی در شناخت زوجین قبل از ازدواج

هتل‌های لوکس در سواحل بی‌نهایت آروم

سرویس پلاسکو لیمون با ضمانت بازگشت کالا

صرافی ارز دیجیتال ایرانی آنلاین و معتبر

با کلاس آنلاین کنکور حرفه ای درس بخوانید!

تست آنلاین سنجش احتمال طلاق

رفع ترس جدایی کودکان از والدین

رزرو تور ارزان کیش با ارائه بیشترین خدمات

فروش تور های خارجی به صورت اقساط

کسب در آمدبا ارزدیجیتال(بدون نیازبه تجربه)

دوره کلاسینو رو میتونی قسطی خریداری کنی!

کالا ها و خدمات منتخب

Makan Inc.| All Rights Reserved – © 2013 – 2022

قاعدگی خانم‌ها موضوعی‌ست که به‌دلیل اینکه آقایان آن‌ را تجربه نمی‌کند، درک درستی هم از این دوران ندارند و همین موضوع باعث شکایت و دلخوری بسیاری از خانم‌هاست. پریود شدن، امری طبیعی‌ست که در این دوران خانم‌ها به‌دلیل تغییرات هورمونی که در بدنشان رخ می‌دهد، شرایط نامطلوبی را تجربه می‌کنند. به‌همین دلیل این موضوع نیازمند اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به آقایان از این شرایط را دارد تا در زندگی مشترک، با درک بیشتر مردان از این موضوع، زنان بتوانند با آرامش بیشتری این دوران را پشت‌سر بگذارند. همانطور که به‌تازگی در صداوسیما هم در یکی از سریال‌ها تلویزیونی(اشاره به عادت ماهیانه خانم‌ها در تلویزیون) اشاره‌ی مستقیم به این موضوع شد، در ادامه نکاتی که آقایان باید بدانند را بررسی کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

موارد مهمی که مردان باید درباره قاعدگی بدانند

مردان هم در این دوران وظایفی دارند

۱- صبر، صبر و باز هم صبر

دوره نشانگان قبل از قائدگی بطور معمول ۶ روز طول می‌کشد. یعنی می‌توانید مطمئن باشید که همه این بداخلاقی ها، پرخاش‌ها و اشک‌ها در کمتر از یک هفته از بین می‌روند. در ضمن از یاد نبرید که درک شرایط روحی و جسمی همسر یکی از وظایف شماست. پس تلاش کنید در این دوره کاملاً صبور باشید و نشانگان قبل از قاعدگی را به‌عنوان موقعیتی خاص در زندگی بپذیرید.با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

۲- به همسرتان نشان دهید شرایطش را درک می‌کنید

به همسرتان بگویید که از تغییرات هورمونی او در این دوران آگاهید و می‌دانید ممکن است این تغییرات روی اخلاق و رفتارش تاثیر بگذارد.

۳- در آشپزی به او کمک کنید

اگر همسرتان همیشه تمام وعده‌های غذایی را درست می‌کند، به او پیشنهاد دهید در این دوره آشپزی را به شما بسپارد. مطمئنا از اینکه مجبور نباشد هنگام قاعدگی آشپزی هم بکند، قدردان شما خواهد بود.

می‌توانید یک برنامه غذایی بریزید و مواد غذایی موردنیاز برای تمام اعضای خانوده را از قبل تهیه کنید. با این کار همسرتان را از نگرانی تهیه‌ی غذا درمی‌آورید و برایش فرصت استراحت فراهم می‌کنید.

۴- با همسرتان بد خلقی نکنید

وقتی شما هم پای به پای همسرتان تندخویی کنید و عصبانی شوید، همسرتان شما را دلیل و منشا عصبانیتش می‌داند.

۵- شنونده خوبی باشید

برای برآورده‌کردن نیاز‌های همسرتان باید شنونده خوبی باشید. یعنی هنگامی که درباره نیازهایش با شما صحبت می‌کند، تمام تمرکز و توجه تان را روی صحبت‌های او بگذارید و حواستان را جمع کنید.

۶- غذا‌ها و نوشیدنی‌هایی مفید درست کنید

برای کمک به همسر خود در دوره پی‌ام‌اس، می‌توانید برایش غذا‌هایی آماده کنید که باعث رفع گرفتگی‌های عضلانی و درد شکمی می‌شوند. ماهی قزل‌آلا، کرفس و سبزیجات تازه مانند شوید و جعفری می‌توانند به کاهش التهاب کمک کنند. شکلات تلخ (حداقل ۷۰ درصد) می‌تواند موجب کاهش استرس شود.

۷- در کار‌های خانه او را تنها نگذارید

اگر کار‌های کوچکی باید در خانه انجام دهد، کمکش کنید. با شستن ظرف‌ها یا لباس‌ها کمی استرس او را کم کنید. این کمی از بار را از روی شانه‌هایش برمی‌دارد و زمانی برای استراحت بیشتر به او می‌دهد.

۸- طوری رفتار نکنید که انگار چندشتان می‌شود

به او نشان دهید که چرخه عادت ماهانه او حال شما را بد نمی‌کند، «حتی اگر حقیقتاً احساس خوبی نسبت به آن ندارید». اگر سعی می‌کند درباره آن با شما صحبت کند، صورتتان را برایش کج نکنید و نگویید برو با یکی از دوستان دخترت درباره آن حرف بزن.

۹- به همسرتان عشق بورزید و او را خوشحال کنید

اگر می‌بینید همسر شما در طول دوران قاعدگی‌اش بسیار حساس است و رفتاری عجیب از خود بروز می‌دهد، تنها کافیست او را دوست داشته باشید و درک کنید که او تغییرات هورمونی را تجربه می‌کند. او نمی‌تواند این تغییرات را متوقف کند و هر شخصی انتظار دارد کسی که دوستش دارد، در مواقعی که حال خوبی ندارد نیز کنارش باشد و با درگیری‌های غیر ضروری باعث ناراحتی بیشتر او نشود.

۱۰- کاری کنید که همسرتان حس خوبی نسبت به‌خود داشته یاشد

تحسینش کنید. حرف‌هایی بزنید که حس کند در زمان عادت ماهیانه هم مانند زمان‌های دیگر زیبا و باهوش است.

۱۱- ناز و نوازشش را فراموش نکنید

قاعدگی می‌تواند تجربه ناراحت‌کننده‌ای برای زنان باشد، زیرا بدن‌شان اغلب درد دارد، پف می‌کند و تحت‌تأثیر هورمون‌ها قرار می‌گیرد. علائم این دوران را می‌توان با یک حمام یا ماساژ تسکین داد. همسرتان را ناز و نوازش کنید تا به او حس خوبی دست دهد.

۱۲- کاری کنید که بفهمد دوستش دارید

به او نشان دهید که از اینکه او را در زندگیتان دارید خوشحالید. به او بگویید که دوست و همسر فوق العاده‌ای برای شماست. اگر سرکار است یا از شما دور است، به موبایلش یا تلفن محل کارش زنگ بزنید و حالش را بپرسید. نمی‌دانید این کار‌ها چه تأثیر مثبتی در او می‌تواند داشته باشد.

۱۳- در روابط جنسی او را درک کنید

این موضوع شمشیری دو لبه است. از یک سو پریود باعث می‌شود تا زنان احساس سنگینی، نفخ و بداخلاقی داشته باشند. از طرف دیگر، تعداد زیادی از خانم‌ها در زمان پریود نیاز به رابطه جنسی پیدا می‌کنند. این موضوع به این دلیل اتفاق می‎‌افتد که هورمون‌های پروژسترون و استروژن هنگام تخمک‌گذاری افزایش می‌یابند و باعث افزایش سطح میل جنسی می‌شوند. در کل این تصمیم به توافق طرفین بستگی دارد. اما برای انجام آن حتما باید از کاندوم استفاده کرده و سایر موارد بهداشتی را رعایت کنید.

رعایت موارد ذکر شده می‌تواند باعث هدیه دادن آرامش به همسرانتان شود و در نتیجه زندگی مشترک شاد و سالمی را تجربه خواهید کرد.

منبع:

سیمرغ پزشکی

خانم ها وقتی در دوران قاعدگی هستند با توجه به تغییرات هورمونی,نیاز به توجه و محبت بیشتری از سوی همسر دارند و آقایان حتما باید به این مسئله توجه داشته باشند. گاهی‌اوقات برای آقایان سخت است که درک کنند خانم‌ها در طول عادت ‌ماهیانه چه احساسی دارند و به همین دلیل نمی‌دانند برای کمک به او باید چه کنند.

 

همیشه فردی منطقی و باملاحظه بودن هدف همه است. اگر می‌خواهید در زمان‌هایی که همسرتان عادت‌ماهیانه سنگین دارد. حمایت بیشتری از او داشته باشید، این مراحل کمکتان خواهد کرد.

 

با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

مراحل

۱. بفهمید در طول عادت‌ماهیانه چه اتفاقی برای خانم‌ها می‌افتد. مطمئناً آقایان نمی‌توانند خودشان را جای خانم‌ها بگذارند و درک کنند که داشتن عادت‌ماهیانه چه حسی می‌تواند داشته باشد ولی می‌توانند علائم آنها را بفهمند و درک کنند. خانم‌ها ممکن است دچار دل‌دردهای شدید شوند که اصلاً چیز جالبی نیست. این دل‌دردها ممکن است دردی خفیف و جزئی یا دردهایی فلج‌کننده باشد.

 

خانم‌ها در این دوران دچار تغییر روحیات می‌شوند، ممکن است سردرد گرفته یا دچار بی‌قراری، خستگی، خواب‌آلودگی یا تغییر اشتها شوند. البته علائم عادت‌ماهیانه در خانم‌های مختلف متفاوت است و حتی ممکن است بعضی خانم‌ها هیچ علائمی نداشته باشند!

 

خانم‌هایی که عادت‌ماهیانه سنگین دارند سختی بیشتری می‌کشند چون بخاطر خونریزی زیاد مجبورند مدام به فکر تعویض پد‌های بهداشتی خود باشند. عادت‌ماهیانه به طور کلی مسئله‌ای ناخوشایند است و علائم آن به هیچ‌عنوان شوخی نیست.

 

۲. کاری کنید احساس خوبی نسبت به خود پیدا کند. تحسینش کنید. حرف‌هایی بزنید که احساس کند در زمان عادت‌ماهیانه هم مثل زمان‌های دیگر زیبا و باهوش است. این اعتمادبه‌نفس او را بالا می‌برد و باعث می‌شود بخاطر تغییرات روحیه‌ای که در این دوره برای خانم‌ها ایجاد می‌شود، حس بهتری نسبت به خود پیدا کند.

 

۳. در کارها به او کمک کنید. اگر کارهای کوچکی باید در خانه انجام دهد، کمکش کنید. با شستن ظرف‌ها یا لباس‌ها کمی استرس او را کم کنید. این کمی از بار را از روی شانه‌هایش برمی‌دارد و زمانی برای استراحت بیشتر به او می‌دهد. یادتان باشد که فقط کارهای کوچک خانه نیست، خانم‌هایی که بیرون کار می‌کنند یا مسئولیت بزرگ کردن بچه‌ها را بر عهده دارند هم عادت‌ماهیانه می‌شوند. با آنها باید با ملاحظه بیشتری رفتار کنید.

 

۴. به او آرامش دهید. او را بنشانید و ماساژش دهید یا در آغوشش بگیرید. حتی نوازش کردن دست‌هایش احساس بهتری به او می‌دهد یا حداقل نشان می‌دهد که دوستش دارید.

 

۵. کاری کنید احساس کند دوستش دارید. به او نشان دهید که از اینکه او را در زندگی‌تان دارید خوشحالید. به او بگویید که دوست و همسر فوق‌العاده‌ای برای شماست. اگر سر کار است یا از شما دور است، به موبایلش یا تلفن محل‌کارش زنگ بزنید و به او بگویید جقدر زیبا و فوق‌العاده است. نمی‌دانید این کارها چه تاثیر مثبتی در او می‌تواند داشته باشد.

 

۶. طوری رفتار نکنید انگار چندشتان می‌شود. به او نشان دهید که چرخه عادت‌ماهیانه او حال شما را بد نمی‌کند (حتی اگر واقعاً حس خوبی نسبت به آن ندارید).

 

اگر سعی می‌کند درمورد آن با شما صحبت کند، صورتتان را برایش کج نکنید و نگویید برو با یکی از دوست‌های دخترت درمورد آن حرف بزن. این باعث می‌شود تصور کند هیچ اهمیتی برایتان ندارد.

 

یک قسمت دیگر این مرحله این است که کارهایش را انجام دهید. وسایلی که لازم درد را برایش تهیه کنید، برایش شکلات یا مجله موردعلاقه‌اش را بخرید. این باعث می‌شود احساس کند واقعاً برایتان مهم است.

 

نکات

– حتی اگر زنی در طول عادت‌ماهیانه خود هیچ علائمی نداشته باشد، باز هم کمک کردن و آرامش دادن به او فوق‌العاده است.

 

– فقط با او حرف بزنید و از موضوعات بحث‌برانگیز خودداری کنید. صرفنظر از حسی که دارد، کمک کردن به او برایش لذت‌بخش است.

 

– باعث لبخند او شوید. یک جوک یا داستان خنده‌دار برایش تعریف کنید تا حالش بهتر شود.

 

– سعی نکنید در هر موقعیتی درمورد عادت‌ماهیانه او حرف بزنید. طبیعی رفتار کنید ولی طوری رفتار کنید که بداند هر وقت نیاز داشت پیشش هستید.

 

– گاهی‌اوقات بیرون رفتن برایش سخت می‌شود. ولی بد نیست رستورانی رزرو کنید و برای شام او را بیرون ببرید. این کار می‌تواند برایش لذت‌بخش بوده و فکرش را از موضوع پرت کند.

 

– کارهایی که دوست دارد را انجام دهید. اگر برای غذا خوردن بیرون می‌روید، اجازه دهید او رستوران را انتخاب کند یا اگر می‌خواهید به سینما بروید بگذارید او بگوید که دوست دارد چه فیلمی ببیند.

 

– فقط بغل کردن او و خواباندن او در آغوشتان به او احساس آرامش می‌دهد. مهربانی کردن با او باعث می‌شود حسی فوق‌العاده پیدا کند.با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

 

– اگر خواست درمورد آن با شما حرف بزند، حرف‌های تند و تلخ به او نزنید.

 

– برای وان آب داغ را آماده کنید. این کار دل‌دردش را کمتر می‌کند.

 

– اگر مطمئن نیستید که پریود شده است یا نه، بهتر است از او نپرسید. مطمئن شوید که با شما راحت است و اگر بپرسید از دستتان ناراحت نمی‌شود.

 

هشدارها

– غیرمحترمانه به او نگویید که «خودت از پسش برمیای».

 

– یادتان باشد که او در این مواقع بسیار احساسی هستند به همین دلیل حرف‌هایش را به دل نگیرید. ولی باید بدانید که او در این زمان‌ها همه چیز را به دل می‌گیرد.

 

– یادتان باشد صبور باشید و درکش کنید. اگر کنترل اوضاع از دستتان خارج شد، یک نفس عمیق بکشید و از اتاق خارج شوید.

 

– پریود و علائم آن را به مسخره نگیرید و از آن جوک نسازید.

 

– اگر دختری در طول عادت‌ماهیانه‌اش غش کرد، خیلی مهم است که نترسید. درمورد آن تحقیق کنید، او را به پهلو بخوابانید تا بتواند نفس بکشد. یک بالش نرم زیر سرش بگذارید و اگر علامت دیگری (مثل خون یا مشکل تنفسی) مشاهده نکردید فقط منتظر بمانید تا دوباره به هوش آید.

 

حتماً به او بگویید که چه اتفاقی افتاده است و همه چیز روبراه خواهد شدژ ممکن است بعد از به هوش آمدن استفراغ کند یا اینکه گریه کند، باید برای آن آماده باشید. اگر این اتفاق زیاد برای او افتاده باشد، درمورد آن به شما خواهد گفت و باید بدانید که در این مواقع چه باید بکنید.

 

بعضی خانم‌ها در طول عادت‌ماهیانه خود استفراغ یا غش می‌کنند. احساس سرگیجه در آنها متداول است ولی غش مسئله‌ای است که به ندرت اتفاق می‌افتد.

 

اگر بالا آوردن او حالتان را بد می‌کند، حتماً از اتاق خارج شوید. ولی اگر در توانتان بود، دست همسرتان را بگیرید و موهایش را نوازش کنید تا بفهمد مراقبش هستید. کاری کنید که احساس خجالت نکند سرتان را برنگردانید چون این کارها حال او را بدتر خواهد کرد.

 

– اگر دوست دارد تنها باشد، تنهایش بگذارید. گاهی‌اوقات کاری برای درد او از دست شما برنمی‌آید و حضورتان ممکن است فقط حالش را بدتر کند. بعداً که دردش کمتر شد می‌توانید به او آرامش دهید. از او سوال کنید که ترجیح می‌دهد چطور رفتار کنید.

 

 

بعضی از خانم‌ها در دوره پریود حال خوبی دارندو مشکلی در رابطه با آنها وجود ندارد، در حالی که برخی ممکن است کمی دیوانه به نظر برسند.دختران در این دوره، از کوچکترین چیزها و ریزترین مسائل اذیت می شوند؛ مسائل خیلی کوچک آنها را تحریک می کند تا با بقیه دعوا کنند.

به عنوان یک مرد، بسیار مهم است که شما بدانید باید
چگونه با دوست دختران در طول دوره پریود رفتار کنید تا همه چیز درست پیش برود و
مشکلی بین شما دو نفر پیش نیاید  و همه چیز تحت کنترل شما
باشد به این ترتیب طول پریود دختر به آن زمان از ماه تبدیل نمی شود که شما باید کاملا محتاطانه رفتار
کنید و بهترین رفتار را داشته باشید در عوض، او به خاطر رفتار خود به شما توضیح
خواهد داد. او خواهد
دانست که برای مدیریت احساسات شما و محترم رفتار کردن با شما باید بهترین خودش
باشد.

در این مقاله، من می خواهم 6 نکته را به شما ارائه
دهم که شما را از استرس و ناامیدی های غیر ضروری در هنگام شروع دوره پریود دختر
نجات خواهد داد.

بیایید با شماره 1 شروع کنیم

این یک گفتگوی اساسی بسیار مهم است که شما باید با دوست
دختر خود داشته باشید. او باید
بداند که شما می دانید چه اتفاقی برای او می افتد. این موضوع را بدانید که روزهای قبل از پریود، سطح استروژن و
پروژسترون دختر شروع به کاهش می کند. در
نتیجه، او ممکن است از نظر ذهنی کمی احساس عصبی بودن کند. برای همه عصبانیت‌ها،
بدقلقی‌ها و بدرفتاری‌های او یک دلیل وجود دارد و آن دلیل هورمونهای در حال تغییر
او و نحوه تاثیرگذاری هورمون‌ها بر مغز و روحیه او می باشد. در روز اول پریود، سطح
استروژن، پروژسترون و حتی تستوسترون پایین است که اینها می تواند منجر به احساس سردرگمی
و تحریک او به افکار و رفتارهای آشتباه شود.با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

او همچنین ممکن است در طول دوره پریود، اعتماد به نفس
خود را از دست داده و بی دلیل احساس  ناامنی نسبت به بدن یا ظاهر خود داشته باشد. این مسئله
در روزهای منتهی به پریود و چند روز اول پریود در برخی زنان می تواند باعث
رفتارهای غیرمعمول، پرخاشگری و عصبانیت شود.

کاری یا حرفی که دوست پسرش به طور نرمال همیشه به او
میگوید، احتمال دارد او را به هم بریزد و عصبانی کند.

با توجه به تغییر در هورمونهای او، یک زن می تواند
نسبت به چیزهایی که به طور عادی نسبت به آن مسائل کاملا نرمال رفتار میکند، در این
دوره بیش از حد حساسیت نشان دهد.

ناگهان در طی چند روز اول پریود، سطح استروژن بار
دیگر افزایش می یابد که این مسئله میتواند برای اکثر زنان باعث احساس خوشبختی،
پرانرژی بیشتر و روحیه بالاتر شود. بنابراین، وقتی  که شما به دوست دخترتان بگویید که از ویژگی های
این دوره آگاه هستید  احتمالا او به راحتی
می پذیرد که در روزهای منتهی به پریودش و یا روزهای اول پریودش رفتار بدی از خودش
نشان داده است.

به عنوان مثال: اگر او بدون هیچ دلیلی از شما عصبانی شود،
پس از اینكه حالش بهتر شود از شما عذرخواهی می کند و خواهد فهمید که هورمونهای او
باعث آشفتگی او شده بودند.

اگرچه این مسئله هم بسیار مهم است که وقتی او از شما
عذرخواهی کرد و خودش را بابت رفتارهایش سرزنش کرد، شما در مقابل به او حمله ور نشوید و احساس بدی
به او ندهید.

در این حالت بهترین کار این است که فقط از او بخاطر اعترافش
تشکر کنید و به او بگویید که اشکالی ندارد و شما کاملا او را درک می کنید. سپس با یک
گفت‌وگوی خوب با یکدیگر کنار بیایید.

وقتی شما این کار را انجام دهید و او ببیند که وقتی به
رفتار بدی که انجام داده اعتراف می کند مورد حمله شما قرار نمی گیرد احتمالا از
این پس همیشه به رفتارهای بدش در دوره پریودش اعتراف خواهد کرد و در رابطه با این
مسئله آگاه تر و آگاه تر می شود و با گذشت زمان قادر به کنترل بیشتر و بیشتر رفتارهای
خود خواهد بود.

نکته این است که در روزهای منتهی به پریود و روزهای
اولیه پریودش او ممکن است انواع ناراحتی و درد جسمی را تجربه کند. به عنوان
مثال: ممکن است سردرد، درد در ناحیه کمر و باسن، درد معده، نفخ معده و .. او را در
این دوره آزار دهد. بنابراین،
باید درک کنید که او ممکن است در این مدت کمی اذیت شود. اما
بهرحال این بهانه ی خوبی نیست که او با شما بد رفتار کند و به شما بی احترامی کند. اگر به
دوست دخترتان اجازه دهید در طی زمان پریودی با شما رفتار بدی داشته باشد، این
مسئله می تواند برای او به یک عادت همیشگی در رابطه‌تان تبدیل شود.

هرچقدر مرد اجازه چنین رفتاری را بیشتر به زن بدهد،
رابطه بین آن دو نارضایتی بیشتری خواهد داشت. بنابراین شما فقط باید او را درک
کنید و با او یکدلی کنید، زیرا او در طول دوره پریود تغییرات هورمونی زیادی را
متحمل می شود اما هرگز به او اجازه بدرفتاری ندهید. پریود او یک گذرگاه برای شروع
فریاد زدن روی سر شما نیست. او باید بتواند احساساتش را وقتی پیش شماست تا حدودی
کنترل کند و در این رابطه مسئولت پذیر باشد. در رابطه با این مسئل شما نباید بنشینید و با او در این مورد
صحبت کنید و از او بخواهید که همیشه احساسات خودش را کنترل کن؛. درعوض،
بهتر است خیلی قاطع در رابطه با او رفتار کنید، اما در عین حال او را دوست داشته
باشید و به او آرامش دهید.

مثلا این یک رفتار درست است که به او بگویید: “ببین، در هر صورت، فقط
به این دلیل که توی دوره پریودت تغییرات هورمونی رو تجربه میکنی دلیل نمیشه که روی
سر من فریاد بزنی، بدون دلیل و استدلال شروع به دعوا کنی. تو باید تمام تلاشت رو
برای کنترل احساساتت در این دوره انجام بدی. تو باید سعیت رو بکنی. “

گفتن چیزی شبیه به این، بین شما و دوست دخترتان،
رابطه ای پویا ایجاد می کند و او خواهد فهمید که شما نسبت به او درک و احترام
دارید.

شما وقتی به او می گویید که باید احساساتش را کنترل
کند و زن خوبی باشد، همچنان پسری دوست داشتنی در نظر او خواهید بود اما در عین حال
به او اجازه می دهید که بفهمد باید احساساتش را کنترل کند. تحولات هورمونی که در بدن او رخ می دهد و
تغییرات دیگر در اوضاع و رفتار او، گذر رایگان برای او نیست که بتواند برای شما
دردسر شود. او باید
با بهترین تلاش خود سعی کند همچنان به شما احترام بگذارد تا بتواند خوب رفتار کند
و در آن دوره آزاردهنده نشود.

هنگامی که یک مرد در پاسخ به بدخلقی زن در دوره پریود
او بدخلقی کند، می تواند در آخر به این نتیجه برسند که بدخلقی‌ها و بدرفتاری‌ها
بخاطر بدخلقی مرد است نه زن.

به عنوان یک مرد، شما باید بتوانید عواطف خود را
کنترل کنید تا زن بتواند تضاد را بین رفتار خودش و رفتار شما به خوبی مشاهده کند.

وقتی او می بیند که شما کنترل احساسات خود را از دست
نمی دهید و وقتی بداخلاق می شود، شما بداخلاقی نمی کنید می فهمد که اوضاع بد نتیجه
رفتار بد اوست نه رفتار بد شما. و این را هم همواره به یاد داشته باشید که از
آنجایی که هورمونهای دختر در طول دوره پریود تغییر می کند، نمی توانید انتظار سازگاری
همیشگی از او داشته باشید.

در عوض، بجای رفتار بد نشان دادن، شما باید به او
نشان دهید که انتظار دارید او در رابطه با احترام گذاشتن به شما و بهتر کردن
اخلاقش در دوره پریود هر بار بهتر و بهتر شود. سخت ترین تلاش خود را برای انجام
بهترین رفتارهای خود انجام دهد و خیلی آزاردهنده نشود. و برای چیزهای کوچک خودش را
عصبی نکند.

وقتی با یک دختر در رابطه هستید او باید بداند که
عصبانیت و تنش های او، شما را نمی ترساند. اگر او ببیند که عصبانیت هایش شما را می ترساند،
چه می کند؟

او عصبانیتش را بیشتر می کند. وسایل را پرت میکند و اگر مرد نتواند با عشق و محبت در مقابل او
بایستد پس در نتیجه احترامش در مقابل دختر را از دست می دهد، جذابیت جنسی اش را هم
از دست می دهد.
دختر احساس می کند که در رابطه بر روی مسائل مسلط تر است. در نتیجه، احساس خوبی پیدا نمیکند که حتی از نظر
جنسی هم  تسلیم او شود. با توجه
به این نکته، من می گویم نترسید گاهی اوقات به عصبانیت های با عشق و علاقه بخندیدالبته
من نمی گویم همیشه به او بخندید، زیرا اگر چنین کاری کنید، طبیعتا او بیشتر عصبانی
می شود زیرا گمان می کند احساسات او را جدی نمی گیرید. تفاوت این دو برداشت، این
است که شما باید به عنوان یک مرد آزادی داشته باشید تا گاهی اوقات عصبانیت های پارتنرتان
را جدی نگیرید، زیرا او نباید کاملا در رابطه بر شما تسلط داشته باشد. شما
باید بتوانید به او بخندید اما این کار را با روشی دوست داشتنی انجام دهید. شما هنوز
هم او را دوست دارید، شما هنوز هم به او احترام می گذارید، هنوز هم از او قدردانی
می کنید و او را درک میکنید اما شما فقط در رابطه با عصبانیت دخترانه او می خندید. شما از
عصبانیت زنانه او نمی ترسید. بنابراین،
اگر او از شما عصبانی است و بدون هیچ دلیل واقعی فریاد می زند، در اینجا چند نمونه
آورده ایم که شما بدانید چگونگی می توانید با عشق به او بخندید.

* هر یک از موارد زیر را با یک لبخند مثبت به او بگویید، نه به شکلی هجومی و با دعوا. شما فقط وقتی دارید با این حرف ها با او شوخی می کنید.

“تو یه دختر دیوونه ای!
میدونی؟”

مثال بعدی: “تو مغز تو کلت نیست”

مثال بعد: “ای بابا بپر تو ماشین بریم دور بزنیم.”

مسئله این است که اگر شما برید بیرون و از خانمها بپرسید
که دوست دارند وقتی پریودند یک پسر چگونه به رفتارهای آنها عکس العمل نشان اکثر
آنان میگویند خوب، پسر باید صبور باشد، شوخی نکند، گل برای او بخرد، کارهای خوبی
را برای او انجام دهد و…  اما با این حال،
اگر یک مرد این کارها را انجام دهد پس از آن، ممکن است زنش نخواهد خیلی اوقات با
او رابطه جنسی برقرار کند زن احساس می کند که از مرد در رابطه مسلط تر است. او می بیند که مرد از او
می ترسد و این به زنان اجازه نمیدهد در رابطه جنسی تحریک شوند. شما ی
باشیذ که در مقابل او دوست داشتنی و محترم باشید اما به او نشان می دهید که او در
جایگاه مسلط تر نیست و شما از او نمی ترسید.

این کار خیلی مؤثر است. زیرا شما در عین دوست داشتنی بودن و درک کردن زن، این آزادی را به
عنوان یک مرد دارید.

در غیر این صورت، ممکن است خود را در شرایطی قرار
دهید که مدام باید فکر کنید “امروز می توانم  با او شوخی کنم؟ دوره پریودش کی بود؟ آیا الان
پریوده؟ آیا او با هر کاری زود تحریک و عصبانی می شود؟ من امروز نمی توانم شوخی
کنم زیرا او پریود است. “

نه

شما نباید به این شکل زندگی کنید، در عوض، او باید توانایی خندیدن به کارهایش را  وقتی که بی دلیل بدرفتاری می کند، پیدا کند. او باید ببیند که مرد به او احترام می گذارد، او را دوست دارد، اما عصبانیت
های بی دلیل او را جدی نمی گیرد. دوره
پریود او نباید بک فرصت برای او باشد تا به دردسری برای مرد تبدیل شود. با گذشت
زمان، او باید یاد بگیرد که خودش را کنترل کند و در دوره پریود رفتار بهتری داشته
باشد.

فقط به این دلیل که زنان در روزهای منتهی به پریودشان
و روزهای ابتدایی دوره پریود بدرفتاری و تحریک پذیری زیاد می شوند، نباید یک بهانه
برای شما درست شود که هر اتفاقی در این مدت افتاد را بیندازید گردن او.

اگر مرد در دوره پریود زن، شروع به سرزنش او کند،
آنگاه ان کار می تواند برای زن بسیار آزار دهنده باشد،  به ویژه اگر احساس کند که مرد همه چیز را تقصیر
او میداند؛ در اینصورت این کار خودش مانعی برای بهبود رویکرد و رفتار زن در دوره
پریود است.

اگر او از چیزی ناراحت است و سعی دارد با شما در مورد
آن صحبت کند و بعد شما آن مشکل را تقصیر پریودش بدانید، ممکن است باعث شود که او
احساس کند احتمالا احساساتش برای شما اهمیتی ندارد و اعتباری پیش شما ندارد.

اشتباهی که برخی از پسران مرتکب می شوند این است که
آنها فقط وقتی دختران رفتار بدی از خودشان نشان می دهند، در رابطه با رفتار آنها
نظر می دهند. وقتی او باعث دردسر می شود و یا با هر مشکلی سریعا عصبانی می شود،
پسر با او مشاجره می کند یا به او نظر منفی می دهد و از او گله و شکایت میکند.

اما وقتی او خوب رفتار میکند پسر هیچگاه چیزی در این
مورد نخواهد گفت.
پسر فکر میکند:”خوب، دختر همیشه باید همینطور باشد؛ پس چرا باید درمورد رفتار
خوبش با او صحبت کنم، این طبیعی است، که یک زن باید همیشه بهترین رفتار را از خودش
نشان دهد. “

اما بهتر است بدانید که برای تشویق یک زن به داشتن رفتار
خوب شما باید مطمئن شوید که به او میگویید که از رفتار خوبش در این مدت آگاه
هستید. لازم نیست این را همیشه و هر روز به او بگویید، اما باید مطمئن شوید که حتما
به او رفتار خوبش را گوشزد می کنید.

مثلا “عزیزم مرسی که برای قهوه درستی کردی. بیا اینجا ببینم چه زن خوبی هستی
تو.”با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

مثال بعدی: “خیلی خوشم میاد تو این روزها از همیشه آروم تو مهربون تر هستی!.”

نکته آخر که می خواهم در این مقاله به شما بگویم این
است که شما یا پارتنرتان نمی توانید تغییرات هورمونی را که در دوره پریود پیش می‌آید،
کنترل کنید. با این
حال، آنچه شما می توانید به عنوان یک مرد انجام دهید ایجاد یک رابطه پویاست که در
آن پارتنرتان باید برای رفتارهای بدش پاسخگو باشد و مسئولیت رفتارهایش را بر عهده
می گیرد. نکته این
است که وقتی روابطتان را به شکل صحیح 
تنظیم و حفظ کنید، دیگر رابطه با زنان برای شما هرگز سخت نخواهد بود. زنی که با
رفتارهایش باعث سردرد یک پسر می شود با همان رفتار برای یک پسر دیگر دردسرساز
نیست. این زن یک زن است، اما هر پسر با رفتارهای خاص خودش روابط مختلفی را با او
شکل می دهد.

پینگ بک: چرا من نمی توانم دوست پسر داشته باشیم یا چرا من نمی توانم دوست پسر پیدا کنم؟ – زردنیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

همسر خود را ؛درک کنیدوصبور باشید با شروع علائم سندرم پیش از قاعدگی با او همدلی کنید  و به جای پرخاشگری یا جبهه گیری  صبور باشید و به حرف هایش گوش دهید .

در کارهای خانه به او کمک کنید.

پشت و پاهای او را با اصول  ماساژ دهید .

بیشتر کنارش بنشینید و او را در آغوش بگیرید و از او فرار نکنید .

به او توصیه کنیدکه از خوردن هله هوله یا مصرف مواد غذایی ناسالم پرهیز کند.با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

اگر برای زندگی زناشویی خود ارزش قائل هستید و قصد دارید تجربیات ناخوشایندی دوره پریودی همسرتان را برای او  و همچنان خود را کمتر کنید باید با همسرتان رفتار درست داشته باشید.

 در دوران پریودی از همسرتان فرار نکنید

 ارتباط موثر داشته باشید 

به او دقت کنید برنامه داشته باشید  صبرکنید و صبور باشید .

در امور روزمره به او کمک کنید تا به ا   آرامش دهید .

از او کمک بگیرید موارد مهم را  یاد آوری کنید او را تشویق کنید.

دلیل اصلی اینکه زنان چرا در دوران قاعدگی عجیب رفتار می کنند به تغییراتی که در سطح هورمون آنها رخ می دهد مربوط می شود. اساسا وقتی که سطح پروژسترون زن کاهش می یابد، او چیزی به نام سندرم قاعدگی را تجربه می کند که در طول آن خلق و خویش را تحت تاثیر قرار می دهد. او ممکن است به شدت احساساتی رفتار کند، تحریک پذیر شود، به آسانی ناراحت شده یا احساس افسردگی و اضطراب کند. طبق گزارشات، 90% زنان از سندرم قاعدگی رنج می برند و 10% آنان به طور جدی تحت تاثیر قرار می گیرند. بنابراین اگر همسر شما در این دسته قرار می گیرد احتمالا ماهی یک بار با رفتاری شگفت انگیر از جانب او مواجه می شوید. ما در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد تا بتوانید خلق و خوی او را در دوران قاعدگی تغییر داده و به راحتی آن را پشت سر بگذارید.

اگر می بینید همسر شما در طول دوران قاعدگی اش بسیار حساس است و رفتاری عجیب از خود بروز می دهد، تنها کافیست او را دوست داشته باشید و درک کنید که او تغییرات هورمونی را تجربه می کند. فراموش نکنید که باعث عصبانیت او نشوید. او نمی تواند این تغییرات را متوقف کند و هر شخصی انتظار دارد کسی که دوستش دارد در مواقعی که حال خوبی ندارد نیز کنارش باشد و با درگیری های غیر ضروری باعث ناراحتی بیشتر وی نشود.

بخش دیگر عشق ورزیدن این است که قادر باشید او را بخندانید. بنابراین در برابر تمام رفتارهای عجیبی که از او سر می زند تنها سعی کنید با شوخی و خنده در برابرش قرار بگیرید. اگر او بدون هیچ دلیل خاصی عصبانی می شود تنها به شوخی به او بگویید “وقتی عصبانی می شوی خنده دارتر به نظر می رسی.” حتی وقتی سعی می کند چیزی را پرتاب کرده و یا رفتاری دیوانه وار انجام دهد، گوشی خود را برداشته و با خنده به او بگویید “از تو فیلم می گیرم و در اینترنت با نام بداخلاق ترین دختر دنیا پخش می کنم.” نکته جالب توجه این است که شما با خندیدن در برابر رفتار جدی او، عصبانیتش را از بین خواهید برد و می توانید با تعامل دوباره به عشق برسید.

اگر می خواهید رابطه ای طولانی مدت داشته باشید، شما به عنوان یک مرد قوی باید توان تحمل ناملایمتی ها را داشته و بتوانید به تعاملی دو طرفه برسید. اغلب مردها قادر به انجام چنین کاری نیستند پس اگر شما بتوانید این کار را انجام دهید، فردی خواهید بود که زن ها به شدت شما را دوست خواهند داشت و از شما قدردانی خواهند کرد.با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

زنان در دوران قاعدگی خود ممکن است با روزهای دیگرشان بسیار متفاوت باشند. به طور مثال زنی که در محل کار خود یک رئیس قوی و بسیار جدی است ممکن است در این دوران از محل کار به خانه بیاید و به خاطر استرس هایی که در طول روز تحمل کرده زیر گریه بزند یا ممکن است با همسر خود بیخود و بی جهت دعوا راه اندازد. همه اینها تنها به این دلیل است که او در دوران قاعدگی شکننده تر و احساسی تر است.

برای بسیاری از مردها این رفتار کاملا غیر منتظره و عجیب است زیرا مردها و زن ها در طبیعت خود با هم تفاوت های چشمگیری دارند. بر خلاف زنان، هیچ مردی بدون دلیل با طرف مقابل خود دعوا نمی کند. اگر مردی اینگونه باشد و رفتار زنانه از خود بروز بدهد به طور قطع در نگاه زنان جذاب نخواهد بود. اگر او نمی تواند کاری را به تنهایی انجام دهد بهتر است او را یاری دهید. این ارتباط مثبت می تواند کاملا دوستانه و سازنده باشد.

یک مرد خوب از تفاوت های مرد و زن آگاه است و می داند یک زن نباید مانند مردها فکر کند، عمل کند و یا بسیار منطقی رفتار نماید. او می داند جذابیت های جنسی زنان برای مردان به این دلیل است که آنها احساسات دیگری دارند و همین دلیل جذابیت دو طرفه میان آنهاست. بنابراین هرگاه که شما نزد همسرتان رفته و احساس خشم و اضطراب کردید نباید نا امید شوید. شاید این شما هستید که اشتباه می کنید و می خواهید او نیز مانند مردان احساساتش را کنترل کرده و منطقی، جدی و شبیه به مردها باشد.

اکثریت زنان طبیعتی کاملا زنانه دارند و احساسی و هیجانی بودن از خصوصیات بارز آنهاست. آنها بدین شکل مردها را می آزمایند تا ببینند آنها واقعا چه قدر مردانه رفتار می کنند. اگر او نمایشی از عصبانیت به راه اندازد و شما در نمایش او گرفتار شوید، ممکن است رفتاری بسیار بد از خود بروز دهد. اگر نتوانید خود را کنترل کنید او از شما فاصله می گیرد. ممکن است دیگر تمایلی به داشتن رابطه جنسی با شما نداشته باشد زیرا معتقد است شما رفتاری مردانه از خود بروز نداده اید و او نمی خواهد با یک زن رابطه جنسی برقرار کند. در نتیجه او شروع به بی احترامی نسبت به شما می کند. جذابیت جنسی تان برایش کمرنگ می شود و به مرور زمان علاقه و صمیمیتش به شما کمتر و کمتر خواهد شد.

این اصلی ترین دلیلی است که به شما توصیه می شود باید هنگام عصبانیت زنان در دوران قاعدگی خود را کنترل نمایید. حتی وقتی احساس می کنید او رفتاری عقلانی ندارد بهتر است به سادگی راهی برای آرامش خود و او پیدا کنید. قبول کنید که او یک زن است و شما مرد هستید. او را همانطور که هست دوست داشته باشید. زمانی که او کنترل احساسات خود را از دست می دهد هم دوستش داشته باشید تا رابطه تان عمری طولانی پیدا کند. اگرچه یک زن در دوران قاعدگی تغییرات هورمونی را تجربه می کند اما باور کنید اگر او رابطه خوبی با همسرش داشته باشد بیش از حد عصبانی و بد اخلاق نخواهد شد.

فکر نکنید اگر مشکل عمیقی در رابطه تان دارید حتما آن رابطه به شکست منتهی می شود. نگران نباشید شما می توانید هر چیزی را تعمیر کنید. او ممکن است در دوران قاعدگی خود چیزی را به روی شما بیاورد و حرفی بزند که تا قبل از آن هیچگاه در موردش اعتراض نکرده بود. شما به جای ناراحتی بهتر است به این مسئله به عنوان یک فرصت نگاه کنید زیرا شاید او همیشه به آن اندازه رک نباشد. شما می توانید آن مشکل را ریشه یابی کرده و در صدد رفع آن برآیید. بدین ترتیب دفعه بعد که او مجددا دوران قاعدگی خود را سپری می کند خواهید دید که به اندازه قبل بد خلق و عصبی نیست.

شاید او باز هم پریشان و تحریک پذیر باشد اما دیگر زیادی تندروی نمی کند و بیش از حد اشک نمی ریزد. دفعه بعد او ممکن است تنها کمی غمگین شود و یا مانند یک دوست با شما درددل کند.

هنگامی که شما احساسات خود (به عنوان مثال، آرام بودن، مثبت بودن، اعتماد به نفس، آرامش، احترام نسبت به او و خودتان) را در کنترل دارید، در واقع مردانگی تان را به او نشان می دهید در عین حال که به او اجازه می دهید در مقایسه با شما کاملا احساس زن بودن داشته باشد. حقیقت این است که همسر شما همیشه زندگی شما را متفاوت خواهد کرد بنابراین انرژی خود را صرف محکوم کردن او نکنید تا فکر، احساس و رفتار او را شبیه به خودتان کنید. اگر این کار را بکنید او احساسات زنانه خود را از دست می دهد. بدین ترتیب رابطه تان شبیه به یک دوستی ساده شده و جذابیت جنسی تان برایش ناچیز می شود.

بنابراین دفعه بعد که همسرتان را در دوران قاعدگی اش مشاهده کردید بهتر است به سادگی به او نشان دهید که دوستش دارید. به عنوان مثال جهت تسکین دردش یک کیسه آب گرم برایش مهیا کنید و یا ماساژش دهید. فراموش نکنید که برای از بین بردن جدیت موضوع، همواره سعی کنید او را بخندانید و شوخی کنید. این کار می تواند معجزه کند و او را به این باور برساند که بیش از هر وقتی دوستش دارید.

منبع : themodernman

دیدگاه شما

نام *

ایمیل *

آدرس وبسایت

Δdocument.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );

خواهشمندیم مقاله ای هم در مورد اینکه زنان در دوران قاعدگی چگونه با فرزندان خود رفتار کنند هم تهیه کنید . همسر من وقتی عادت ماهیانه میشه ، زمانی که از سر کار بر می گردم ، مشاهده می کنم دو تا دختر منو تا جایی که می تونسته دعوا کرده و بعضا تنبیه بدنی.
این که کلا خود زن چگونه برخورد کنه تا روحیاتش به بقیه خانواده منتقل نکنه این مهمه .
خواهشمندم پیگیری بفرمایید.

واقعا پریودی رو هم مثه خیلی چیزای دیگه سلاح کردن این خانوما خودشم بقوله خودشون علمی ها. برای زدن مردا. خانوم نصف ماه رو بخاطر اخلاقه گندش آزارت میده نصفه بقیه ماه رو بخاطر پی ام اس و پریودش. خدایی مردا خیلی بدبختو

نه زن ها بداخلاق نیستن شما سیاست رفتاری با همسرت رو بلد نیستی شما وقتی میبنی اون بد خلقه به جای مقابله باید بهش محبت کنی عشق بورزی تا آب رو آتیش بشه مشکل ما مرد ها همینه که همیشه میخوایم مرد سالاری کنیم و هر چی ما میگیم همون باشه باید به این درک برسیم که این یه زندگی مشترک و دو طرفس و سالاری وجود نداره زن و مرد هر دو باید به یه اندازه روی هم تسلط داشته باشن

وظیفه مردان در دوران قاعدگی زنان چندان پیچیده و دشوار نیست، با این حال بسیاری از مردان در دوران پریودی توجهی به حال روانی و فیزیکی همسر خود ندارند. مشکل از جایی آغاز می‎شود که آنها هرگز اطلاعات درست از آناتومی بدن زنان و ویژگی‎های روحی  آنها را دریافت نکرده‎اند و تقریبا می‎توان گفت چیز خاصی در این مورد نمی‎دانند.

این امر ناشی از ضعف سیستم آموزشی در این زمینه است. چرا که بسیاری از زنان نیز اطلاعات کافی و دقیق در مورد بدن خود ندارند. آنها ( زنان و مردان) هرگز به صورت هدفمند آموزش ندیده‎اند و نیاموخته‎اند که ازدواج صرفا داشتن یک رابطه جنسی نیست، بلکه هدف یک رابطه جنسی و عاطفی سالم است. به آنها یاد نداده‎اند که رابطه جنسی زمانی لذت بخش است که با احترام و خیالی آسوده  در آغوش هم قرار بگیرند.

وظیفه مردان در دوران قاعدگی با توجه به وضعیت روحی و جسمی زنان مشخص خواهد شد. در مرحله اول به عنوان شوهر باید بدانید که زنان در طی دوره‎های خود علائمی مختلفی را تجربه خواهند کرد. گرفتگی عضلات ، نفخ شکم ، یبوست ، سردرد و تغییرات خلقی از جمله آنها است. این حالات به طور ناخواسته بر آنها غلبه خواهد کرد، بنابراین سعی کنید در این دوران از بروز تنش جلوگیری کنید. اگر تا دیروز غذای گرم خانگی می‎خوردید، برای امروز شما همسر خود را مهمان کنید، بدون اینکه بخواهید شکایتی داشته باشید.

برای این منظور به سراغ غذاهایی بروید که بتواند به رفع گرفتگی‎های جسمی او کمک کند. از تهیه مواد غذایی که دارای کافئین هستند خودداری کنید. این ماده استرس را افزایش می‎دهد. خوردن لبنیات را نیز فراموش کنید. بهتر است به سراغ یک فنجان چای رز و یا سبز بروید.  برخی زنان دردهای شدیدی را در ناحیه کمر و سینه حس می‌کنند، این امر آنها را بی‌حوصله کرده  و با کوچکترین حرکتی، عکس‌العمل شدید از خود نشان می‎دهند. در این شرایط با مهربانی و حوصله در کنار او بمانید. در این حالت لازم نیست به مهمانی بروید و یا مهمان دعوت کنید. چه چیزی مهمتر از حال خوب شما و زنی است که او را صمیمانه، عاشقانه و با احترام  دوست می‎دارید.

حفظ آرامش روحی در دوران قاعدگی

با زنان پریود چگونه رفتار کنیم

دوران قاعدگی زمانی است که معمولا زنان تا شش روز و شاید کمی بیشتر،  با خونریزی مواجه خواهند شد. برخی پف در صورت را تجربه می‌کنند. شاید آنها در این زمان کمی شلخته‌تر و بی‌حوصله‌تر به نظر برسند.  این موضوع را به عنوان بخشی از رفتار طبیعی بدن زنان قبول کنید. برخی مردان محبت را تمام کرده و از درآغوش گرفتن، نوازش کردن و بوسیدن همسر خود در این دوران اجتناب می‎کنند.

آیا تا بحال از خود به عنوان یک مرد سوال کرده‎اید که چقدر بی‎انصاف هستید؟ وظیفه مردان در دوران قاعدگی این است که در کنار همسر خود باشند. سعی کنید، عشقی واقعی را در زندگی خود تجربه کنید، آنقدر وقت نخواهید داشت که لحظات با هم بودن را اینگونه راحت از دست بدهید. همسر خود را در آغوش بگیرید و به او بگویید در همه شرایط پای رفاقت خود هستید.

از وظیفه مردان در دوران قاعدگی این است که به رفتارهای جنسی پاسخ صحیحی بدهند. در مرحله اول باید بدانید که از نزدیکی در این دوران باید اجتناب نمایید. در غیر این صورت ممکن همسر شما با مشکلات جدی بهداشتی و پزشکی مواجه شود. البته در این دوران، میل جنسی زنان افزایش خواهد یافت. به همین دلیل بهتر است با او همراهی کنید. سعی کنید نیاز او در این زمینه را درک کنید و پاسخ درست به او دهید.

به یاد داشته باشید، در رابطه جنسی  همه چیز به یک ارتباط فیزیکی و جسمی محض خلاصه نمی‌شود. نوازش، صحبت کردن و بوسیدن جزئی از آن هستند. این فاکتورها باید به درستی در کنار هم قرار بگیرند تا این فکر از ذهن همسرتان بیرون شود که شما فقط به جسم او علاقمند هستید. اگر به عنوان یک مرد، به‌گونه‌ایی رفتار کنید که این فکر تبدیل به باور شود، هرگز انتظار نداشته باشید طعم دوست داشتن واقعی را بچشید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله رابطه در پریودی مراجعه کنید.

از وظیفه مردان در دوران قاعدگی این است که به رفتارهای خود توجه بیشتری داشته باشند. اگر می‎دانید همسرتان در چنین وضعیتی قرار دارد، لازم نیست با سوالات تکراری و بی‎اساس خود او را آزرده کنید. شما می‎دانید زنان در این حالت درد می‌کشند، پس نپرسید ” چرا درد می‌کشی؟ حالا مگه شده؟ چرا اینجوری شدی؟”

به عنوان یک زن اگر متوجه شدید، همسرتان سعی دارد به شما کمک کند. محبت او را بی پاسخ نگذارید. به او بگویید دوستش دارید و متوجه سعی و تلاش او هستید. یادتان باشد کلمات اگر با احساس و هدفمند بیان شوند جادو خواهند کرد. به او بگویید ” رفیق، دمت گرم که بهم توجه داری” امتحان کنید، معجزه محبت را خواهید دید.

 

دکتر داروساز و فعال در حوزه سلامت بانوان. چند سالی هست که از دانشکده علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شدم و از همان روزهای نخست به فکر ایجاد تحولی بزرگ در زندگی بانوان ایرانی و جامعه سلامت آنلاین بودم. مینت ساخته شده تا بانوان ایرانی در سلامتی کامل به سر ببرند و از زندگی خود بیشتر لذت ببرند.

من کاملا با نظر اون خانم که گفت همه مرد ها نمیفهمند مخالفم من هنگامی که همسرم وارد دوران قاعدگی میشود میز کارم را به داخل خانه برده و در تمام ساعات شبانه روز کنارش هستم ونمیگذارم هیچ یک از کارهای خانه را انجام دهد حتی خودم نهار و شام و صبحانه برای همسرم و فرزندانم درست میکنم و همیشه با شاخه گل و محبت و گفتن اینکه چقدر دوستش دارم هواشو دارم ما الان ۵ سال است که وارد زندگی مشترک شده ایم

هیچ مردی این کارارو نمیکنه…
من الان یک خانوم ۲۱ ساله هستم و ۴ ماهه که عقد کردم و طبیعتا باید دوران طلایی و عشق و عاشقی رو با همسرم طی کنم ولی همسرم نه تنها تو دوران قاعدگی هوامو نداره بلکه کلا هوامو نداره و اصلا درک نمیکنه که من تو این دوران چه دردی رو دارم تحمل میکنم…
همه ی این مطالبی که گذاشتین به درد فرهنگ و ملت ما نمیخوره چون مردای اینجا زنو این طور نگاه نمیکنن…

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

Δ

اپلیکیشن مینت ، اپلیکیشن تخصصی سلامت بانوان و اولین تقویم تخمک گذاری و پریود ترکر ایرانی.


 

نی نی سایت

با زنان پریود چگونه رفتار کنیم
با زنان پریود چگونه رفتار کنیم


دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.